Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Prezydencie, a gdzie ten honor się zgubił?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

A jednak... Pomimo apeli ze strony różnych środowisk minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak wysłał wojskowy poczet sztandarowy z biało-czerwoną-flagą na paradę w Kijowie

Straszne i przerażające. To kpina z Polek i Polaków, kobiet, starców i dzieci, którzy wtedy zginęli w koszmarnych mękach, brutalnie pomordowani przez ukraińskie potwory. Nie mam słów.

To państwo to nasz największy wróg.

Jak można pozwolić żołnierzom oddawać honory znakom, flagom, morderców winnych śmierci własnych rodaków. Żaden długofalowy interes polityczny tego nie usprawiedliwia.
Władze Polski odwołują się do dewizy "Bóg-Honor-Ojczyzna".

W Polsce te trzy słowa są nierozerwalne i nie wolno nimi kupczyć- Bóg,Honor i Ojczyzna

Tam nie tylko Honor się zgubił.

Pozwolę sobie zacytować .
Panie prezydencie, panie ministrze, a gdzie ten honor się zgubił?
Ofiary banderowskich bandytów przewracają się w grobach.Gdzie jest granicą upodlenia!!!

Wstyd wstyd i hańba ...

 

 W trakcie obchodów, zaprezentowano oficjalnie nowe powitanie - minister obrony Stepan Połtorak oficjalnie przywitał żołnierzy słowami „Sława Ukrainie!”,oni zaś odpowiedzieli mu „Herojam Sława!”(chwała bohaterom). Dotychczas w ukraińskiej armii obowiązywało odziedziczone z czasów sowieckich powitanie „Witajcie towarzysze!”, na które żołnierze odpowiadali „Zdrowia życzymy!”. Powitanie zastosowane przez ministra było już jednak używane w czasach Ukraińskiej Republiki Ludowej

 

                 
 
 
Poczet polski, choć skromny, zaledwie 4-osobowy (w ubiegłym roku liczył 29 żołnierzy z 21. Brygady Strzelców Podhalańskich), to jednak dziarsko przeszedł ulicami stolicy Ukrainy. I to w chwili, gdy władze tego kraju wciąż blokują ekshumację nie tylko ofiar ludobójstwa, ale i żołnierzy Wojska Polskiego, którzy polegli w obronie granic w 1920 i 1939 roku.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Nowy projekt
  Obecne władze są z nadania hegemona a nie z samoistnej woli Narodu Polskiego.
  Gdy skończyła się polityka administracji Obamy, resetu USA-Rosja(na skutek oporu Rosji wobec polityki USA/Izrael w Syrii i na BW), w czasie której obowiązującym był projekt unii UE z Rosją jako sojusznikiem USA przeciw Chinom(Eurazja), w którym dla Polski przewidziano rolę kondominium rosyjsko niemieckiego, wtedy podjęto realizację nowego projektu, umownie nazwanego Trómorzem, skierowanego przeciw strategicznemu partnerstwu Niemiec i Rosji(strefa buforowa pomiędzy Niemcami i Rosją, co jest powrotem do polityki USA po I WŚ).
  Ukraina jest z naturalnych powodów brana pod uwagę jako przyszły składnik tej strefy.
  W odróżnieniu od projektu Eurazji, w której rolę kierowniczą zamierzano powierzyć tandemowi Niemcy-Rosja, w projekcie Trójmorza przewiduje się powierzyć tę rolę Polsce, którą wcześniej przekształci się w POLIN lub ładniej brzmiącą Rzeczpospolitą Przyjaciół( też w skrócie RP) czyli tworu będacego żydowską głową na polskim tułowiu.
  Polityka rządu ZP jest więc wynikiem geopolityki USRaela wobec tej części świata.
 • Tak
  Honor to postawa, dla której charakterystyczne jest połączenie silnego poczucia własnej wartości z wiarą w wyznawane zasady moralne, religijne lub społeczne. Naruszenie zasad honoru przez siebie lub innych odbierane bywa jako "dyshonor" lub "hańba". W wielu społeczeństwach takie naruszenie pociąga za sobą natychmiastową, osobistą reakcję "zhańbionego" lub innego członka tej samej grupy. Tym różni się honor od pojęcia godności osobistej – godność nie wymaga zemsty, honor tak. Godność traci się w ciężkich warunkach bytowych, honor (jako dążenie do jej odzyskania) może się nawet wzmacniać.

  Honoru nie wystarczy zadeklarować, podlega on udowodnieniu w sytuacji, która pozwala na weryfikację według norm moralnych danej społeczności.

  pozdr
 • @35stan 12:48:40
  Z okazji 27 rocznicy ogłoszenia niepodległości Ukrainy nie było Węgier. Jak widać, można było, w obliczu takiej manifestacji tendencji banderowskich na Ukrainie, zachować się godnie.
  Szkoda, że nie było na to stać rządu w Warszawie.
 • @Zorion 14:07:43
  W paradzie wzięły udział delegacje sił zbrojnych kilku państwa współpracujących z Ukrainą,w tym, niestety, także Polska. Polscy żołnierze musieli słuchać ryku banderowskiego pozdrowienia „Sława Ukrainie! Herojam Sława!” jak też i upowskiego marszu.

  https://pbs.twimg.com/media/DlcPzMCX0AAELeh.jpg
 • Jak widać Polska nie jest suwerennym krajem.
  Kraj suwerenny przyjaźni się z zaprzyjaźnionymi narodami ...to przyjaźń między narodami a nie między rządami czy elitami.

  Naród Polski nie przyjaźni się w najmniejszym stopniu z banderowcami z wzajemnością. (podobna sytuacja dotyczy żydów).

  Jak widać władze post solidarnościowe nie reprezentują interesów, woli narodu Polskiego w zakresie polityki zagranicznej.

  To prosty dowód na to że Polską rządzą władze marionetkowe a Polska nie jest suwerennym krajem a Naród Polski jest zniewolony od 89r.
 • @Oscar 14:35:02
  // Naród Polski jest zniewolony od 89r//


  PRL wcześniej był demokratycznym suwerenny państwem
  ot światły umysł
 • @Husky 14:41:45
  Nic nie pisałem o PRLu.
  W PRLu Polska miała własną gospodarkę i była gospodarczo suwerenna.
  Politycznie Polska była w sojuszu z ZSRR i był w dość niezależna głównie w zakresie gospodarczym, w zakresie systemu prawnego, systemu politycznego, i innych aspektów organizacji Państwa (no edukacji narodowej, waluty).

  Teraz w UE takiej wolności nie mamy, mamy za to mamy ograniczenia w produkcji własnej, odebrany Polakom przemysł zwłaszcza ten wielkoskalowy, odebraną bankowość, przetwórstwo i dystrybucję żywności...i wiele innych strategicznych gałęzi gospodarki z mediami i bankiem centralnym na czele.

  Tego w PRLu nie było i w tym sensie PRL był dużo bardziej suwerenny od Polski solidaruchów (w istocie Pollin).. i to niezależnie od tego że PRL był oficjalną nieskrywaną DYKTATURĄ ale proletariatu czy większości Narodu Polskiego.
  Od 89r też mamy DYKTATURĘ tyle ze żydowska upudrowaną przez żydowskie mas media na "demokrację".

  Przed wojną mieliśmy absolutną dyktaturę ówczesnej oligarchii żydowskiej, rodowej i kościelnej.. elity się bawiły a naród cierpiał skrajną biedę. Strajki biedoty były rozwiązywane przy pomocy ostrej amunicji z pełnym poparcie bawiących się "elit".
  Widać różnicę ?
 • @Husky 14:10:26
  "Z okazji 27 rocznicy ogłoszenia niepodległości Ukrainy nie było Węgier. "

  Węgry są w tej geopolitycznej grze na dużo niższej pozycji dla USRaelskiego hegemona i dlatego mogą sobie pozwolić na fikanie.
  Dla realizacji polityki resetu USA-Rosja zamordowano Prezydenta Polski a nie Węgier, co pokazuje różnicę w istotności położenia i potencjału Polski w stosunku do Węgier.
 • @Oscar 14:35:02
  "....a Naród Polski jest zniewolony od 89r."

  A przed 89' nie był zniewolony.
  Zmiana hegemona to nie powstanie suwerennego państwa.
  Porządek jałtański i porządek pozimnowojenny był ustanawiany przez tych samych graczy; zmieniła się tylko pozycja i siła jednego z nich(ZSRR).
 • @Husky 14:41:45
  Przynajmniej byliśmy najweselszym barakiem w układzie . Nie to co teraz , jakieś Polin. Ot światły umysł . :)))
 • @35stan 15:00:49
  Jaką upadliną . Pzdr. https://www.youtube.com/watch?v=PCFYBTEm1go
 • @Husky 14:11:24
  Pamiętam, jak JK latał na Majdan i wrzeszczał sława Ukrainie. To jeden z powodów mojego uprzedzenia do tej farmacji
 • @Oscar 14:57:17
  Marnie ta "oligarchia" dbała o swoich: http://retropress.pl/nowy-glos/jak-zyja-warszawscy-medrcy-syjonu/
 • @wercia 15:57:47
  W 1938 r.,żyd został skazany na 6 lat więzienia za zelżenie narodu polskiego:
  http://retropress.pl/nowy-glos/jak-zyja-warszawscy-medrcy-syjonu/
  Dzisiaj IPN ma do dyspozycji 3 lata, prokurator się "bzdurami" nie zajmuje, a radosne filmiki "wy polskie psy" latają w sieci: https://www.youtube.com/watch?v=hiChELl7zN8

  Pierwszy link błędny: http://retropress.pl/nowy-glos/wyrok-6-wiezienia-procesie-zelzenie-narodu-polskiego/
 • @wercia 15:57:47
  prawda wybiórcza ..jak zwykle.
  W tamtych czasach narody żyły w systemach skrajnie oligarchicznych... żydzi też.
  Nieliczna skrajnie bogata Oligarchia rządziła praktycznie państwem poprzez swoje wpływy.
  żydowska oligarchia była niezwykle silna ekonomicznie silniejsza od polskiej oligarchii rodowej najczęściej zadłużonej u żyda (oligarchy nie u żyda szewca ze śmierdzącej izby).
  większość żydów jak i większość Polaków to była biedota... i tą żydowską biedotę wymordował Hitler.
  żydowscy i polscy oligarchowie w 1939r "emigrowali przez "Zaleszczyki"

  żydowska biedota nie miała wiele do gadania może w skali gminy żydowski sklepikarz czy szynkarz to był bogacz ale nie o taką oligarchie chodzi.

  Jak widać opisywanie życia żydowskiej biedoty jest prawdziwe ale jest to prawa wybiórcza ... nie o takich, nie o tych żydach pisałem.
  Pisałem o żydowskiej oligarchii.
 • @zbig71 15:46:43
  https://pbs.twimg.com/media/Dlb73tOW4AAWXq7.jpg
 • @wercia 16:08:19
  wynocha !!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DlTwGxMW4AE9iys.jpg
 • @Husky 17:31:14
  To czysty antysemityzm.
  Groźna dla świata jest żydowska oligarchia o globalnym zasięgu. .. a nie zwykli żydzi nawet ortodoksyjni (bardzo "kontrowersyjne" są nauki Talmudy).

  Groźny jest Syjonizm to rasistowska ideologia lansowana, finansowana przez globalną oligarchię żydowską.
 • @Oscar 17:43:43
  //Groźny jest Syjonizm //

  I banderopiteki
  Widac to po ocenach
  8-)))))))
  pzdr.
 • @Oscar 17:28:02
  "większość żydów jak i większość Polaków to była biedota... i tą żydowską biedotę wymordował Hitler"

  Tak jest, to jest prawda. A kto wymordował biednych żydów i Polaków ?
  Amerykańscy Żydzi, to za ich cash - kiedyś w latach 70-tych powiedział mi o tym ś.p. Pan Franek.H. nieuczony chłop co okupację napuszczonego ścierwa niemieckiego przeżył.
  Czego boją się Chazary teraz ? A no tego samego . Jest ich za dużo i za dużo punktowych wpływów , to dla nas Polaków stanowi śmiertelne zagrożenie.

  pozdrawiam
 • @Husky 17:31:14
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/08/ac5.jpg

  Izraelem nie rządzą Semici. Nabil Al Malazi, Syryjczyk mieszkający od wielu lat w Polsce protestuje przeciw określaniu niemieckich obozów koncentracyjnych mianem „polskich obozów śmierci”. Zdaniem Malaziego, eksperta ds. Bliskiego Wschodu, taka retoryka służy zabezpieczeniu interesów Izraela, których gwarantem są Stany Zjednoczone. Stąd m.in. amerykańska ustawa 447 oraz przyjazd prezydenta Trumpa do Warszawy. Syryjczyk odniósł się również do pomawiania Polaków o antysemityzm. „Pokażcie mi jednego żyda rządzącego Izraelem, który jest Semitą! (…) Tam wszyscy mają podwójne obywatelstwa. Przyjechali m.in. z Rosji i Polski. To są Chazarzy, a Semitów w Izraelu pozostała garstka”.


  https://youtu.be/_si5immZ4eQ
 • @kula Lis 67 18:33:07
  Też tego nie rozumiem - być może symbolem sytuacji jest nieobecność Dudy, a odesłanie ministra Błaszczaka... powinni nikogo nie wysyłać.

  Duda jest dla PIS-u niczym doczepiany niechciany szwagier z innej bajki. Jednak tutaj zachował się na poziomie. To tak, jak gdyby niechciany w wierzącej kościelnej rodzinie zięć-ateista jako jedyny nie stawił się na wizytę u proboszcza Poroszenki, który w dzieciństwie molestował córkę gospodarza...

  Można przecież akceptować istnienie niepodległej Ukrainy (konsekwencja uznania jej niezależności w 1991), jednocześnie nie zgadzając się na to, na jakich fundamentach opiera ona swoją politykę historyczną.

  Dwoistość natury UPA i OUN (bohaterstwo w sprawie obrony przed Armią Czerwoną+ skundlenie moralne w sprawie Wołynia) jest widoczne dla każdego myślącego. Jak z tego wybrnąć? Nie mam pojęcia... Chyba po prostu powstrzymując się od obecności na tego typu uroczystościach. Doraźny sojusz strategiczny w ramach NATO, przy bierności w odniesieniu do polityki historycznej - to możemy zrobić.
 • @
  Ta starsza Pani została biczowana dzisiaj przez swoich oprawców podczas ataku na jej farmę, pomiędzy Lydenburg i Roossenekal w RPA.

  A światowe media, twierdzą że brutalne ataki na farmerów to mit wykreowany przez "białych rasistów"...

  https://pbs.twimg.com/media/DltQE0-XoAAjkws.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej