Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

I komu to przeszkadzało

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dawniej, gdy przybywał poseł do króla danego państwa zwyczajowo przywoził jakieś podarunki. Wczoraj listy uwierzytelniające od nowej Pani ambasador USA G. Mosbacher przyjął Pan Prezydent Andrzej Duda. Cieszę się, że dawne tradycje jeszcze przetrwały.

Bardzo celnie wczoraj R. Ziemkiewicz zauważył , że do rangi symbolu urasta fakt, iż jedną z twarzy TVP jest córka Michała Falzmanna, który za zwalczanie FOZZ-u został zamordowany, a twarzą tvn24 jest córka Renaty Pochanke, komunistki, która w FOZZ-ie działała.
 
            
 
Przywieczerski wraca na ojczyzny łono?

Ekstradycja „mózgu afery FOZZ” to symbol rządów PIS-u. Polska potrafi upomnieć się o sprawiedliwość. Przestępstwo nie zostanie bez kary.
 
             
 
 
 
Sąd Okręgowy w Warszawie potwierdził doniesienia PAP, że mężczyzna został zatrzymany na Florydzie, a obecnie czeka w Chicago na ekstradycję do Polski. Polecieli po niego policjanci z wydziału konwojowego KGP; do kraju przylecą najprawdopodobniej w sobotę. Dariusz Przywieczerski, uznany za „mózg” afery FOZZ, został skazany w 2005 r. Uciekł z kraju, więc wystosowano za nim list gończy.
Od tej afery zaczęły się inne: alkoholowa i cały szereg innych afer, które w latach 90. trapiły Polskę, które wynikały ze złego modelu transformacji ustrojowej, gospodarczo-społecznej, jaka w Polsce była prowadzona w pierwszej fazie po 1989 r. Jest to niewątpliwie afera, która spowodowała gigantyczne straty państwa polskiego. Była elementem uwłaszczenia nomenklatury. Była też elementem gier służb specjalnych z korzeniami w PRL-u i była instrumentem do finansowania życia politycznego w latach 90
https://t.co/3GsG4BLXKF
Warto pamiętać, że tzw. pierwszy FOZZ służby specjalne PRL założyły już w 1986 roku, wtedy kiedy w Moskwie zapadła decyzja o transformacji bloku, Gorbaczow spotkał się z Reaganem w Reykjavíku a Leszek Balcerowicz został zarejestrowany jako KTW SB.

Afera FOZZ ! Czy ci złodzieje też zostaną aresztowani

 

               

"Matka afer" III RP jest jedna, ojców było wielu... FOZZ - Bielecki, Balcerowicz, Rosati, Żemek i inni

Zacznie się robić nerwowo pośród pracowników SB, wszystkich tajnych współpracowników ubecji. Popłoch w szeregach PO
O ile ten odnaleziony mózg FOZZ dożyje przesłuchań to będą biegać jak kurczaki bez łbów.

 

24 lata w PZPR, sekretarz Komitetu Uczelnianego PZPR na SGPiS, rada nadzorcza FOZZ. Do tego SKOK Wołomin. Tu na zdjęciu w ruskiej ambasadzie.
A lemingi łykają...

              

CZŁONEK PZPR i CZŁONEK rady nadzorczej FOZZ - TW "Buyer" . Towarzysz Darek Rosati wiernie służył komunie i wtedy Moskwa mu nie przeszkadzała . Teraz dzielnie walczy z "systemem" .

 Wszyscy członkowie pierwszej Rady Nadzorczej FOZZ byli zarejestrowani jako osobowe źródła informacji BEZPIEKI Departamentu I, III i V MSW: Jacek Sawicki, Jan Boniuk, Grzegorz Wójtowicz, Zdzisław Sadowski, Jan Wołoszyn i towarzysz DariuszRosati — życzę spacerów na spacerniaku

Policjanci z słynnego ARCHIWUM X teraz powinni zająć się bardzo dziwnymi i licznymi zgonami ludzi mającymi styczność z aferą afer czyli Aferą FOZZ, poczynając od śmierci Wleriana Pańki i Falzmana,dwóch oficerów wracających z południa Polski, których spotkała ciężarówka ze żwirem... Po prostu

 

Z utęsknieniem czekam dnia gdy tacy jak Rosati, Lewandowski, Balcerowicz za niszczenie Polski zasiądą na ławie oskarżonych i po sprawiedliwych procesach dostaną długoletnie wyroki bezwzględnego więzienia

Ale jak Przywieczerskiego i pozostalych będzie sądził ten sędzia, to oni maja  duże szanse na spore odszkodowania od państwa polskiego.

                     

 

A co zrobią dziś FaktyTVN na temat FOZZ i ekstradycji Przywieczerskiego

A.Przemilczą ???

B.Materiał, że FOZZ to PiS

 

Jeżeli ktoś zadaje sobie pytanie dlaczego partia PO i Donald Tusk są tacy służalczy dla Niemców i UE to tu właśnie musimy sobie przypomnieć że KLD partia Tuska była finansowana przez niemiecką partię chadecką i FOZZ .

Myślę, że PO zniknie że sceny politycznej, no ale pojawi się nowe PO, pod inną nazwą. Ci ludzie mają pieniądze, media i wpływy...nie łudźmy się. Wybić trzeba plemię, nie ich wyznanie.

 

KOMENTARZE

 • Kim był w FOZZ-ie? "Ekstradycja powoduje nerwowe reakcje Rosatiego"
  http://radioszczecin.pl/serwis_informacyjny/pliki/2016/thumb_800_0/2016-04-19_146104920011.jpg

  Zachodniopomorski europoseł Dariusz Rosati może obawiać się powrotu Dariusza Przywieczerskiego do Polski - uważa Cezary Gmyz, dziennikarz śledczy Telewizji Polskiej. Rosati: Ekstradycja Przywieczerskiego do Polski? Bardzo dobrze!
  Rosati był członkiem Rady Nadzorczej Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, który wyprowadził z budżetu państwa do prywatnych kieszeni miliardy złotych.

  FOZZ utworzyły tajne służby PRL tuż przed upadkiem komunizmu w Polsce. Fundusz oficjalnie miał skupować długi PRL za granicą. W praktyce pieniądze Skarbu Państwa przeznaczone na skup długów - trafiały do prywatnych kieszeni. To z nich powstały fortuny i firmy zakładane przez postkomunistów jak Bank Handlowy, Big Bank, Telewizja Polsat i firma Universal. Ta ostatnia, której prezesem był Dariusz Przywieczerski - finansowała kampanię wyborczą Kongresu Liberalno-Demokratycznego - partię Donalda Tuska.

  WSI i SB oddelegowały do FOZZ swoich współpracowników. Tak do Rady Nadzorczej trafił Dariusz Rosati, współpracownik SB o pseudonimie "Buyer". Po latach polityk trafił do Platformy Obywatelskiej.

  Zdaniem Cezarego Gmyza, ekstradycja Przywieczerskiego powoduje nerwowe reakcje u niektórych polityków w Polsce, w tym Dariusza Rosatiego.

  - Tę sprawę powinna wyjaśnić sejmowa komisja śledcza, która ma uprawnienia do badania podobnych afer. Organy do tego powołane do tej pory nie były w stanie wydłużyć listy oskarżonych. Niewątpliwie ława oskarżonych powinna być znacznie dłuższa - uważa Gmyz.

  W rozmowie z Radiem Szczecin Dariusz Rosati stwierdził, że nie obawia się powrotu do Polski Dariusza Przywieczerskiego.

  - Bardzo dobrze! Potrzebujemy przecież takich wyjaśnień. Do odzyskania są pieniądze - powiedział Rosati.

  Aktywność poselska posła do Parlamentu Europejskiego w Zachodniopomorskiem jest niewielka. Niedawno był Szczecinie, by wesprzeć kandydata PO i Nowoczesnej na urząd prezydenta - Sławomira Nitrasa.

  http://radioszczecin.pl/1,376898,kim-byl-w-fozz-ie-ekstradycja-powoduje-nerwowe-r
 • @Talbot 17:02:18
  W okresie FOZZ (1989-1992) przez tylko jedną spółkę offshore ITI Panama zostało przepranych 15.8 mln $ na rzecz ITI Luxembourg (na rzecz utworzenia stacji TVN). Na początku lat 90-tych to były ogromne pieniądze w Polsce. Prokuratura "siedzi" na tej sprawie od 3.5 roku. I nic ...

  https://pbs.twimg.com/media/DmfKE-iWwAInQwB.jpg
 • @Husky 17:19:44
  Jakiś WSI'ok lata po notkach o FOZZ i wszystkie pałuje.
  Zapewne to jakiś patriota ze wschodu...
 • @Talbot 17:52:52
  To portalowy tytan intelektu ...inaczej

  http://antykomunista.neon24.pl/post/145389,tasmy-putina#comment_1485259
 • @Husky 17:19:44
  Twierdził, że nie złamał prawa, sąd uważa inaczej. Prezydentowi z PO się jednak nie upiekło.(co na to niebieska hiena?) Radomski wydział zamiejscowy stołecznego wojewódzkiego sądu administracyjnego oddalił dzisiaj skargę prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego na zarządzenie o wygaszeniu jego mandatu, wydane przez wojewodę mazowieckiego - poinformował sąd administracyjny. Tym samym podtrzymane zostało zarządzenie o wygaszeniu mandatu radomskiego prezydenta. Decyzja WSA jest nieprawomocna. W związku z tym orzeczeniem Witkowski zapowiedział już złożenie skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego. Dzisiejszy wyrok jest kolejną odsłoną batalii prawnej, która toczy się w związku z wydanym w czerwcu zeszłego roku zarządzeniem zastępczym wojewody mazowieckiego Zdzisława Sipiery w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu prezydenta Radomia. Wojewoda mazowiecki, powołując się na ustalenia funkcjonariuszy CBA, uznał, że Witkowski, wbrew zakazowi, wynikającemu z przepisów tzw. ustawy antykorupcyjnej, przez cztery miesiące 2015 r. zasiadał w radzie nadzorczej spółki Świętokrzyski Rynek Hurtowy, w której udział Skarbu Państwa nie przekraczał 50 proc. liczby akcji. Witkowski, twierdząc, że nie złamał prawa, zaskarżył decyzję wojewody do WSA. Sąd ten jeszcze w zeszłym roku rozpatrzył wniosek radomskiego prezydenta ws. wyłączenia jednego z sędziów, a w lutym br. orzekł w sprawie po raz pierwszy i uchylił zarządzenie wojewody mazowieckiego. Wtedy WSA rozważając, czy została naruszona istota i funkcje ustawy antykorupcyjnej, której celem jest "ominięcie uwikłania organów administracji publicznej w kontakty z biznesem i transparentność" ocenił, że Witkowskiemu takich działań nie można zarzucić. Od tego orzeczenia skargę kasacyjną złożył wojewoda mazowiecki, a NSA uchylił w końcu czerwca, lutowe orzeczenie WSA i sprawę przekazał temu sądowi do ponownego rozpoznania. Jak relacjonowały media, NSA ocenił, że sprawa nie została jednoznacznie wyjaśniona i uzasadniona przez WSA, zaś materiał dowodowy wymaga uzupełnienia. "Wyrokiem z 7 września WSA po ponownym rozpoznaniu sprawy ze skargi Radosława Witkowskiego na zarządzenie zastępcze Wojewody Mazowieckiego z 29 czerwca 2017 r. w przedmiocie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu prezydenta miasta Radomia, skargę oddalił" poinformował WSA. Jak dodał w uzasadnieniu piątkowego orzeczenia, sąd podzielił ocenę wojewody, że prezydent pełniąc funkcję członka rady nadzorczej spółki od 1 stycznia do 30 kwietnia 2015 r. naruszył zakaz z ustawy Kodeks wyborczy, którego naruszenie skutkuje wygaśnięciem mandatu. WSA przypomniał, że zgodnie z przepisami "wygaśnięcie mandatu prezydenta następuje w przypadku naruszenia ustawowego zakazu łączenia funkcji prezydenta z członkostwem w radzie nadzorczej spółki prawa handlowego, w sytuacji gdy nie zachodzi wyjątek z art. 6 ust. 1 ustawy antykorupcyjnej". Zgodnie z przywołanym przepisem zakaz zajmowania stanowisk w organach spółek, nie dotyczy osób, które "zostały zgłoszone do objęcia takich stanowisk w spółce prawa handlowego przez: Skarb Państwa, inne państwowe osoby prawne, spółki, w których udział Skarbu Państwa przekracza 50 proc. kapitału zakładowego lub 50 proc. liczby akcji, jednostki samorządu terytorialnego, ich związki, inne osoby prawne jednostek samorządu terytorialnego lub związek metropolitalny". "Sąd zgodził się ze stanowiskiem wojewody mazowieckiego, iż przeprowadzone postępowanie nie potwierdziło, że R. Witkowski został zgłoszony do rady nadzorczej spółki prawa handlowego przez Gminę Miasta Radomia. Aby wybór Radosława Witkowskiego jako Prezydenta Miasta Radomia spełniał wymogi wyjątku z art. 6 ust. 1 ustawy antykorupcyjnej musiałoby wynikać to jednoznacznie z dokumentów dotyczących takiego wyboru, a takich w rozpoznawanej sprawie brak" uznał sąd administracyjny. Na swoim profilu w jednym z portali społecznościowych Witkowski zapowiedział, że orzeczenie WSA "nie kończy całej sprawy".
  "Wciąż stoję na stanowisku, że nie naruszyłem przepisów prawa i nie mam co do tego żadnych wątpliwości. Zresztą sąd potwierdził to już w lutym. Zmiana stanowiska WSA nastąpiła po tym jak sprawą zajął się NSA. Jak widać - co sąd, to opinia. Tak jak zapowiadałem, wykorzystam wszystkie przewidziane prawem możliwości, by udowodnić, że nie złamałem przepisów ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Kiedy otrzymam pisemne uzasadnienie, złożę skargę kasacyjną do NSA" zapowiedział Witkowski. Zapewnił jednocześnie, że "dzisiejsze orzeczenie nic nie zmienia w funkcjonowaniu miasta". "Cały czas wraz ze współpracownikami pracuję dla Radomia i radomian. A o tym, kto będzie prezydentem zdecydują nie służby specjalne, nie wojewoda, lecz już za kilka tygodni Wy, mieszkańcy Radomia" oświadczył Witkowski.
 • @Talbot 17:02:18
  Schetyna pyta Rosatiego: Jak spał tej nocy?
  – Jak niemowlę.
  – Jak to, jak niemowlę?
  – No, całą noc płakałem i dwa razy się zes*ałem
 • @
  Jakie siły działają aby opóźnić deportację Przywieczerskigo do Polski. Dariusz Tytus Przywieczerski miał zostać wydana agentom federalnym wczoraj. Jednak do chwili obecnej figuruje w katalogu aresztantów aresztu na Florydzie.

  https://www.rapsheets.org/mugshots/florida/clearwater-jail/PRZYWIECZERSKI-1738014.jpg


  https://www.rapsheets.org/florida/clearwater-jail/PRZYWIECZERSKI_DARIUSZ/1738014


  Amerykańskie źródła potwierdziły że Dariusz Przywieczerski miał odlecieć z Chicago do Warszawy o 21:30 lokalnego czasu. I wylądować w Polsce w sobotę o 13:35. Ale do ekstradycji jeszcze nie doszło. Przywieczerski wciąż przebywa w więzieniu w hrabstwie Pinellas na Florydzie.
 • @Husky to dla niebieskiej hieny
  To były #PusteObietnice. „Oszukali kiedyś, oszukają teraz”. Ruszyła nowa strona internetowa.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15363903221d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Z pytaniem - co z ich obietnicami złożonymi w latach 2007-2015 - zwrócił się dziś szef sztabu PiS Tomasz Poręba do polityków PO. Jak zapowiedział, dziś PiS we wszystkich województwach zorganizuje konferencje, na których mają padać pytania do PO m.in. o niezrealizowane inwestycje. Dziś w Warszawie rozpocznie się konwencja podczas której Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej zainauguruje kampanię wyborczą przed wyborami samorządowymi. Europoseł PiS TomaszPoreba: W polityce najważniejsza jest wiarygodność. Pytamy PO, dlaczego obiecujecie Polakom kolejne rzeczy, skoro nie zrealizowaliście tego, o czym mówiliście podczas swoich rządów? puste obietnice. Na wcześniejszej konferencji prasowej szef sztabu PiS powiedział: My dzisiaj pytamy PO: co z waszymi obietnicami z lat 2007-2015, co z waszymi dziesiątkami obietnic, które złożyliście Polakom, co z waszymi setkami obietnic, które złożyliście Polakom również w regionach.Zaprezentowano nową stronę internetową, na której przedstawiono niespełnione obietnice Platformy z lat 2007-2015. Zobacz obraz na Twitterze. Niezrealizowane obietnice programowe PO w województwie mazowieckim Puste Obietnice..
  https://pbs.twimg.com/media/DmjOdCUXcAAkMxL.jpg Poręba poinformował, że dziś we wszystkich regionach Polski PiS zorganizuje konferencje, na których padną pytania m.in. dlaczego PO nie zrealizowała "strategicznych i ważnych inwestycji w poszczególnych miastach". Dzisiaj znowu próbujecie obiecywać Polakom kolejne rzeczy dodał Poręba pod adresem polityków Platformy. Jego zdaniem przykładem niezrealizowanych obietnic wyborczych PO są m.in. sprawy: powstania trzeciej linii warszawskiego metra, budowy nowoczesnej hali sportowej, dwóch mostów i parku centralnego w stolicy. "Tych inwestycji zapowiadanych w Warszawie po prostu nie ma" powiedział Poręba. Dodał ponadto, że na Mazowszu PO nie zrealizowała m.in. obietnic związanych z budową szybkiej trasy kolejowej Warszawa-Radom i utworzeniem parku technologicznego w Radomiu.
 • @kula Lis 67 09:38:54
  8 września to Dzień Dobrej Wiadomości.
  Mam dla was POyeby taką.
  Od trzech lat jesteście w czarnej dupie i dzisiaj też nie znajdziecie pomysłu jak z niej wyleźć.

  A tak wygląda człowiek pewnym korkiem zmierzający do zwycięstwa w wyborach. Siła, wiara w zwycięstwo i determinacja w dążeniu do celu biją z jego oblicza.

  https://pbs.twimg.com/media/DmhR7o9W4AAdTJS.jpg
 • @kula Lis & Husky
  Już się pozbieraliście po ostatnim łomocie od Zawiszy?
  Nie ośmieszajcie się już więcej panowie...
 • @kula Lis 67 09:38:54
  Dzisiaj konwencja schizofreników antyPISowskich.
  Słowo PIS padnie 2345 razy albo i więcej
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:58:43
  //Już się pozbieraliście po ostatnim łomocie od Zawiszy?//

  Poranny dobry humor to podstawa udanego dnia
  Czego serdecznie życzę
  pzdr.
 • @Husky 09:59:30
  Bo to jest taka zabawa dla ciemnego ludu. Pislamiści poplują na POpaprańców i na odwrót. A jełopy się podniecają :)
  Problem jedn polega na tym, że ani jedni ani drudzy nie grzeszą kulturą i merytorycznym podejściem do problemu. Potem biedny Husky z Kulą muszą się gimnastykować i w rezultacie ośmieszać :)

  Jak ministrowie PiSlamu przeprowadzili słynny "audyt" w Sejmie to aż mi ciarki z radości poszły po plecach. Oczami wyobraźni widziałem już setki, tysiące aferałów wsadzonych za kraty. Na to, że PiSlamiści wsadzą złodziei z PiS nie liczyłem ale na początek dobre chociaż i to.
  Oczywiście cała sprawa rozeszła się po kościach bo przecież "kasta sędziowska" itp. Ten głupi argument podchwyciły ochoczo PiSlamistyczne trolle zapominając, że akt oskarżenia przygotowuje prokuratura a ta jest całkowicie podporządkowana PiSlandii.
  A aferały się śmieją i chodzą spokojnie luzem :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:19:18
  // Potem biedny Husky z Kulą muszą się gimnastykować i w rezultacie ośmieszać :)//

  My biedaki mamy za to ubaw z bogatego w (bujną wyobraźnię) Zawisze
  I te jego wycie
  ach...
  Miód na nasze skołatane serca
 • @Husky 10:32:51
  .. bogatego w (bujną wyobraźnię) Zawisze//

  Ja doskonale wiem, ze masz tutaj określone zadanie do wykonania i radzisz sobie całkiem nieźle co oczywiście doceniam :)
  Wasz problem polega na tym, że Zawisza podaje zawsze PRAWDZIWE przykłady, na które nie możecie odpowiedzieć i pozostaje tylko agresja. Przecież, cytując klasyka z Żoliborza - nikt wam nie wmówi, że białe jest białe :))
 • @kula Lis 67 09:38:54
  Jest Sobota
  Bum Tara Tara
  Wychodzimy na spacer i dobrego browara

  ps.
  I nie będzie to browar z ... pRZenicy

  https://pbs.twimg.com/media/DmjuHenXsAAmpWb.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:42:47
  Proszę o te nasze nieprawdziwe przykłady
  a ja podam te jego "prawdziwe".
  Będzie tego sporo
 • @kula Lis 67 09:38:54
  Zaczęło się !!!!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/Dmj3NWdW0AInCc1.jpg

  Mianownik /kto co?/ - PiS
  Dopełniacz /kogo? czego?/ - PiSu
  Celownik /komu? czemu?/ - PiSowi
  Biernik /kogo? co?/ - PiS
  Narzędnik /z kim? z czym?/ z PiSem
  Miejscownik /o kim? o czym?/ o PiSie

  Wołacz /o!!!/ - PiSie!!! Konstytucja

  WOL NE SĄDY!
  WOL NE SĄDY!
  WOL NE SĄDY!
  KON STY TUCJA!
  KON STY TUCJA!
  KON STY TUCJA!

  Ktoś liczy u Grzesia?
  Już było 6X po 3 minutach "wystapienia"
  ps.

  Mam nadzieję kolego że po powrocie naszego dziennikarza z konwencji dowiemy się coś ciekawego i szokującego
 • @Husky 10:58:59
  Nigdy nie twierdziłem, że podajecie nieprawdziwe przykłady, zwłaszcza Kula.
  Napisałem tylko, że WSZYSTKO co podaje Zawisza to PRAWDA. I na tym właśnie polega wasz problem :))
  Normalnemu, zdrowemu internaucie ciężko jest dyskutować z FAKTAMI. Chyba tylko gdy się założy, że "białe nie jest białe". No ale ty jesteś przecież fachowiec :))

  PS. Słyszałem, że PiSlamiści już się szykują do koalicji z SLD w samorządach. W sumie te same korzenie z tym, że PiSlam jest bardziej bolszewicki od SLD :))))
 • @Husky 11:08:04
  A ty zbóju nie jesteś na Nadzwyczajnym Zjeździe Klubów „Gazety Polskiej” w Sulejowie? Twój szef Sakevycz dał ci dyspensę?
  Rozumiem, służba nie drużba :)))
 • @Husky 09:11:31
  Dla niezorientowanych : Przywieczerski nagle złożył pozew przeciw państwu USA o bezprawne aresztowanie. Sędzia dał czas Przywieczerskiemu chyba do listopada na napisanie pisemnego uzasadnienia...Z tej historii można wywnioskować, że do gry weszli prawnicy z górnej półki, być może uzgadniając z sędzim tak absurdalnie długi okres na uzasadnienie sprzeciwu wobec prostej czynności. Może być problem i uważam,że będzie,bo zorientowali się,że wiele amerykańskich i izraelskich "biznesów" jest uwikłanych w tym przekręcie. Mossad i GRU maja w USA wielkie wpływy...Przywieczerski ma opiekę "grupy wiedenskiej" w tym celu Michnik odwiedził USA.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:09:35
  // PiSlam jest bardziej bolszewicki od SLD //

  Skoro doszli do władzy dzięki Rosjanom i Putinowi, dokonali zamachu stanu, to jakżeby inaczej.
  Rosyjscy agenci, tj.Macierewicz i Kaczynski nie dość że bolszewicy, to zdrajcy i agenci.
  przykre
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:13:34
  Nie pojechałem bo sobota to i w moim domu pełno gości
  8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/Dls7mvcW4AA1B88.jpg
 • @kula Lis 67 12:16:20
  najnowszy raport z biura szeryfa w hrabstwie Pinellas na Florydzie.
  Dariusz Przywieczerski oczekuje na proces.
  Z wczoraj ten pozew :
  https://pbs.twimg.com/media/Dmi1M9GUUAAJ1oD.jpg
 • @Husky 12:39:04
  //Skoro doszli do władzy dzięki Rosjanom i Putinowi, dokonali zamachu stanu, to jakżeby inaczej.//

  Bzdura, Putin jest takim "bolszewikiem" jak ja murzynem. Bolszewizm mieszka teraz w Brukseli i Waszyngtonie.

  //Rosyjscy agenci, tj.Macierewicz i Kaczynski nie dość że bolszewicy, to zdrajcy i agenci.//

  To ty powiedziałeś :)))
  Rosja to jak widać potęga. Skoro mogą wybierać sobie prezydenta USA to tym bardziej mogą sterować PiSlamem. I tylko dla niepoznaki każą na siebie szczekać :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:44:53
  //To ty powiedziałeś :)))//

  JA ?????
  Jak to różnie można odczytywać PRAWDĘ i FAKTY

  http://antykomunista.neon24.pl/post/145389,tasmy-putina#comment_1485139
 • @kula Lis 67 12:16:20
  Apolityczny Protest Niepełnosprawnych skończył się na partyjnym spotkaniu i listach wyborczych PO .
  Po prostu qrwa obrzydliwe.

  https://pbs.twimg.com/media/DmkSmrHXsAE_Q1O.jpg
 • @kula Lis 67 18:25:36
  To nie jest protest polityczny !!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DmkUht9WsAUxWs5.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DmkUiH-WsAEPO1N.jpg
 • @kula Lis 67 18:25:36
  Awaria na konwencji ?
  Czy Zawisza będzie się przyglądał kto komu podaje rękę podczas konwencji

  https://pbs.twimg.com/media/DmjznqDX4AAMyeg.jpg
 • @kula Lis 67 18:25:36
  Jak to ostatnio politycy totalnej opozycji mówili? Że Patryk Jaki wykorzystuje niepełnosprawnego synka w kampanii wyborczej ?
  Aha...

  https://pbs.twimg.com/media/DmkHUb_X0AAL7_E.jpg
 • @kula Lis 67 18:25:36
  Dla "wielkiej pisarki" Nurowskiej z KOD nadeszła nowa nadzieja

  https://pbs.twimg.com/media/DmkPAN8W0AANaNz.jpg
 • TVP Info
  TVP Info

  3 minuty temu

  PILNE! Samolot z Dariuszem Przywieczerskim wylądował na Chopin Airport
 • Deportacja aferzysty zakończona. Przywieczerski przywieziony do Polski
  Współodpowiedzialny za aferę FOZZ Dariusz Przywieczerski po trzynastu latach został sprowadzony do Polski. Samolot z aferzystą na pokładzie wylądował na warszawskim Okęciu. Informację o wydaniu go przez władze USA jako pierwsza podała TVP Info. Wkrótce konferencja ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry.

  W piątek amerykańskie służby federalne zdecydowały o pozostawieniu skazanego w aferze FOZZ Dariusza Przywieczerskiego w więzieniu okręgowym w Clearwater, gdzie przebywa od października. Dokładne powody tej decyzji nie są znane. Więzienny rejestr skazanych wskazuje jednak, że może chodzić o względy procesowe.

  W piątek po południu w więzieniu powiatu Pinellas w Clearwater pojawili się funkcjonariusze United States Marshals Service – federalnej agencji odpowiedzialnej za ściganie i transport więźniów oraz egzekwowanie wyroków sądowych. Służby więzienne informowały, że formalności i proces przekazywania im Dariusza Przywieczerskiego się rozpoczął. Skazanemu w aferze FOZZ oddano już nawet rzeczy osobiste. Kilka godzin później przywrócono mu jednak status więźnia.

  W sobotę zdecydowano się jednak wydać aferzystę Polsce – dowiedziała się nieoficjalnie telewizja TVP Info. Po godz. 13.30 samolot z Przywieczerskim na pokładzie wylądował na warszawskim Okęciu.  https://s.tvp.pl/images2/8/e/0/uid_8e016a7e3b1503015284c85be94176881536380112078_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg
 • @
  https://www.blasty.pl/upload/images/large/2018/09/jak-to-wyladowal_2018-09-08_14-07-48.jpg
 • @Husky 13:45:58
  No to teraz niektórzy mają pełne pory. Co na to niebieska hiena i jej akolici? Pzdr!
 • @kula Lis 67 14:11:29
  WYCIE !!!!!!!!!!!!
  pzdr.
 • @kula Lis 67 14:11:29
  I wylądował...... i cały misterny plan Tuska i PO w pizdu!

  https://pbs.twimg.com/media/DmkiWIFX4AAR6JA.jpg
 • @Husky 14:14:54
  Pokaż mi kto tu wyje, zaraz załatwię mu dłuższy urlop :)

  Ale ten gostek z gęby wygląda mi na PiSiora... Te świńskie oczka i taki spasiony... Czysty PiSlamista :)

  Ciekawe ile tej kasy z FOZZ przytulili politycy PiSlamu? Bo, że POpaprańcy trochę więcej to raczej pewne, w końcu to aferały są. Tylko jakoś nikt nie chce ich posadzić. Przykre...
 • @kula Lis 67 14:11:29
  SONDA z TT

  Dariusz Przywieczerski po powrocie do Polski;

  35% zaczepi szyją o sznurówkę
  16% pośliźnie się na mydle
  12% nadużyje leków
  37% zakrztusi się herbatą
  wiktorkoss
  14 minut temu
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:23:30
  // Bo, że POpaprańcy trochę więcej to raczej pewne,
  w końcu to aferały są. //

  Proszę pamiętać że pewne osoby/a poczują się tym...
  urażone.
  Słowa mogą zaboleć
  8-)))))))
 • @kula Lis 67 09:38:54
  "Orzeł wylądował"... Chyba wielu z tzw. jelyt Cieciej eRPe będzie nosić spodnie w modnym w ostatnich latach kolorze brązowym...

  POhamka wyleciała z gmachu TVN jak szalona, nawet torebki nie zabrała, Nitras ją akurat przegląda 8-)))))
  Nasili się problem nietrzymania tego i tamtego
 • @Husky 14:37:02
  //Proszę pamiętać że pewne osoby/a poczują się tym...
  urażone.//
  A jakie to osoby/osoba?
  Z ciekawości pytam bo takich, którym żal POPiSu to mam w głębokim...
 • @kula Lis 67 09:38:54
  A jeszcze 3h temu w szczujni panowała radość
  https://pbs.twimg.com/profile_images/901921596667039745/6_xo2G4c_bigger.jpg  Polak miał być przewieziony do Warszawy , jednak procedura została wstrzymana przez US Marshals Service.
  Szczegóły w @tvn24:
  11:40 - 8 wrz 2018
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:49:51
  Prosze o inny zestaw pytan

  8-))))))))))

  Przerwa na obiad

  https://pbs.twimg.com/media/Dls9uGpWwAEWnPy.jpg
 • @Husky 13:45:58
  Dlaczego afera FOZZ nie została rozwiązana? "Uwikłani byli w nią wpływowi ludzie". W aferę FOZZ uwikłani byli niezwykle wpływowi ludzie, m.in. ze służb specjalnych PRL oraz służb sowieckich, dlatego obawiano się sądzić tę sprawę - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas dzisiejszej konferencji prasowej tuż po tym, jak wylądował samolot z przywiezionym przez polskich policjantów Dariuszem Przywieczerskim na pokładzie. Rozpoczęły się procedury związana z ostatecznym ulokowaniem go w polskim zakładzie karnym.
  Minister powiedział na konferencji prasowej, że wokół sprawy narastała "nuta tajemniczości i lęk". W aferę FOZZ uwikłani byli niezwykle wpływowi ludzie, z wielu środowisk, przede wszystkim ze służb specjalnych dawnego PRL, aparatu komunistycznego, ludzie związani z aparatem władzy. Pojawili się też ludzie związani ze służbami sowieckimi oraz zwykli bandyci, gangsterzy. Była tam wybuchowa mieszkanka, konglomerat uwikłań, zło jak w soczewce podkreślił. To budziło naturalny strach ludzi, którzy byli odpowiedzialni za funkcjonowanie organów kontroli państwa, ludzi, którzy odpowiadali za organy ścigania. W sposób naturalny bali się sądzić tę sprawę, bali się zemsty ludzi wpływowych, bezwzględnych ludzi, którzy dorobili się gigantycznych majątków kosztem FOZZ dodał Ziobro. Jak podkreślił, aferę FOZZ udało się osądzić dzięki "wysiłkowi polskich prokuratorów, funkcjonariuszy organów ścigania, biegłych, ale przede wszystkim dzięki determinacji sądu". Sędzią, który sądził tę sprawę, wbrew wszystkim przewidywaniom, że oskarżeni umkną wymiarowi sprawiedliwości, był krytykowany, często stawiany pod pręgieżem, pan sędzia Kryże. To jego praca i wyrok doprowadziły do tego, że ta sprawa mogła zostać osądzona - powiedział Ziobro. Pan Przywieczerski nie uszedł odpowiedzialności, jest w rękach polskiego wymiaru sprawiedliwości, odbędzie orzeczoną karę i to jest sygnał dla wszystkich przestępców, że polskie państwo będzie konsekwentnie ścigać tych, którzy uderzają w jego podstawowe interesy i chcą dopuszczać się wielkich afer, defraudacji powiedział na konferencji minister sprawiedliwości. Ziobro przypomniał, że "w zarządzie tego Funduszu, który doprowadził do tak ogromnych malwersacji, były osoby, które znajdowały się również w radzie nadzorczej i nadzorowały funkcjonowanie tego Funduszu". Wśród nich był m.in. pan Leszek Balcerowicz człowiek, który kreuje się na autorytet moralny, i to on ponosi również polityczną odpowiedzialność za to, że do takich gigantycznych nadużyć i malwersacji doszło powiedział minister. Ziobro pytany był, czy możliwe jest, że jeśli pojawią się jakieś nowe fakty w sprawie FOZZ, będą stawiane kolejne zarzuty. Niestety upływ czasu, w zderzeniu z obowiązującym w Polsce prawem i do tego jeszcze zmianami, jakie wprowadziła PO pod koniec swojego urzędowania, która wprowadziła de facto taką cichą amnestię (...), spowodował, że nie ma dzisiaj w mojej ocenie szans na to, żeby wrócić - od strony prawno-karnej - do odpowiedzialności tych, którzy dopuścili się przestępstw w związku z FOZZ-em powiedział Ziobro. Można natomiast dążyć do tego, aby ujawnić pewne okoliczności i fakty, które z całą pewnością mogą mieć charakter kompromitujący i mogą wiele mówić o początkach tworzenia się wielkich fortun i sfery wpływów w różnych obszarach funkcjonowania III RP. Na pewno tego rodzaju informacje, gdyby wypłynęły z tej sprawy, mogłyby być pouczające i dające do myślenia uważa minister sprawiedliwości. Przypomnę, że w wyniku nowelizacji kodeksu karnego dokonanej właśnie pod koniec rządów PO przedawniły się różne sprawy, też jeden z aspektów sprawy Art B, sprawy związane z funkcjonowaniem najgroźniejszych grup przestępczych, które działały w latach 90-tych w Polsce. To był prezent PO i PSL-u dla groźnych przestępców. Skutki tego prezentu są nieodwracalne, bo na mocy polskiej konstytucji, jeżeli coś się przedawniło, to już nie ma do tego powrotu powiedział. Odpowiadając na pytanie, kto może się obawiać powrotu Dariusza Przywieczerskiego do Polski, Ziobro powiedział, że "nie ulega wątpliwości, że fundusz ten i działanie Banku Handlowego (...) były realizacją tej zasady, o której słyszeliśmy na początku lat 90-tych za czasów rządów pana Jana Krzysztofa Bieleckiego stało się to szczególnie popularne, przypomnę doradcy Donalda Tuska która mówi, że pierwszy milion dolarów trzeba ukraść". Ten fundusz służył temu, by ten pierwszy milion dolarów ukraść, a czasami kradziono dziesiątki milionów dolarów i robiły to grupy osób, które miały kontakty z ówczesną władzą, a przede wszystkim władzą jeszcze PRL-owską, ludźmi służb specjalnych i ludźmi, którzy byli ulokowani w Banku Handlowym i ministerstwie finansów powiedział.
 • @Husky 13:45:58
  Ziobro o ekstradycji Przywieczerskiego: Mówił, że jest Napoleonem biznesu - dziś ma swoje Waterloo. O godz. 13.15 wylądował samolot z przywiezionym przez polskich policjantów Dariuszem Przywieczerskim na pokładzie; rozpoczęła się procedura związana z ostatecznym ulokowaniem go w polskim zakładzie karnym poinformował dziś minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Pan Dariusz Przywieczerski mówił o sobie, że jest Napoleonem polskiego biznesu. Dziś ma więc swoje Waterloo - dziś o godz. 13.15 wylądował samolot ze Stanów Zjednoczonych, z przywiezionym na pokładzie przez polskich policjantów skazanym Przywieczerskim, który ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości poinformował Ziobro. Jak dodał, rozpoczęła się procedura związana z ostatecznym ulokowaniem Przywieczerskiego w polskim zakładzie karnym. Szef MS przypomniał, że Przywieczerski został skazany, jako jeden z odpowiedzialnych za "gigantyczną aferę" związaną z FOZZ. Była to afera, którą niektórzy nazywają matką polskich afer, aferę, która doprowadziła do wyprowadzenia gigantycznych pieniędzy na szkodę polskiego Skarbu Państwa szacuje się, że mogło to być od dwóch do nawet ośmiu miliardów dolarów podkreślił Ziobro. Polskie państwo jest do końca skuteczne. Ściga przestępców, którzy uderzają w nasze interesy - ocenił w sobotę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, komentując ekstradycję z USA do Polski Dariusza Przywieczerskiego współodpowiedzialnego za aferę FOZZ. To jest symboliczny moment, który pokazuje, że polskie państwo jest do końca skuteczne i w zakresie jakim to jest tylko możliwe ściga przestępców, którzy uderzają w nasze interesy powiedział Ziobro. Przypomniał, że Przywieczerski został "ostatecznie skazany za dwa przestępstwa na karę za każde z nich 2,5 roku pozbawienia wolności". A następnie w wyniku wyroku łącznego i kary łącznej usłyszał wyrok 3,5 roku pozbawienia wolności. Oczywiście usłyszał o nim pewnie za sprawą mass-mediów albo kontaktu telefonicznego od swoich pełnomocników procesowych, obrońców mówił Ziobro, krytykując przy tym instytucję jak mówił "wyroku łącznego i kary łącznej". Gdyby ten wyrok zsumował się, tak jak to ma miejsce w Stanach Zjednoczonych, (...) to by pan Przywieczerski otrzymał wyrok kary pięciu lat więzienia" powiedział Ziobro. Przypomniał, że likwidację instytucji wyroku łącznego i kary łącznej z polskiego kodeksu karnego zaproponowało Ministerstwo Sprawiedliwości. B. szef Uniwersalu Dariusz Przywieczerski został w tym tygodniu zatrzymany na Florydzie i w sobotę został w drodze ekstradycji deportowany z USA do Polski. Samo zatrzymanie skazanego potwierdził Sąd Okręgowy w Warszawie. Przywieczerski został w 2005 r. skazany przez warszawski sąd na 3,5 roku więzienia w związku z aferą FOZZ
 • @Husky 14:43:50
  A teraz jeszcze pozostaje nazwać jego miejsce pobytu za kratami Elba i "Napoleon" Przywieczerski będzie miał pełnię szczęścia. Teraz wiem dlaczego chazar "prof" po WUMLu Aaron Bucholtz vel Balcerowicz tak się wydzierał na zlocie KODowych szumowin, tego się bał. AFERA FOZZ, AFERA FOZZ, kto nami rządził, jak powstały SBeckie fortuny, PSL-POłowskie, SLDowskie SBeckie polityczne kariery. Jak zrobili z nas pachołków a sami się zrobili panami. To zwykłechazary mówiące po polsku to nie Polacy, trzeba to tępić jak szczury.
 • @Husky 14:43:50
  No to Balcerowicz za złamanie złożonej przysięgi i świadome sfałszowanie bilansu państwa polskiego za lata 1990-1991 r. beknie przed Trybunałem Stanu !
 • @Husky 13:45:58
  "Uważał się za Napoleona biznesu"..jedna paniusia uważa się za I prezes SN, Biedroń za kandydata na prezydenta, Schetyna za premiera.. Dom wariatów, czy po prostu tak nimi i ich mózgami sterują...?
 • @kula Lis 67 15:32:05
  Jest jeszcze pewien "zwykły poseł", który uważa się za Naczelnika.
  Faktycznie, dom wariatów.
 • @Husky 13:45:58 Cała topowa śmietanka PO to czerwoni kryminaliści!
  Przywieczerski nazwisko wymyślone dla nasłanego od wschodnich sąsiadów. Fizjonomia też coś jak z chazarskiego politbiura. Skoro "Napoleon" dostał marne 3 lata za okradzenie kraju w taka skalę to sędziowie za 50 dych czy parę tysięcy w elektronice z MM powinni dostać rekompensatę za "utrudnienia" w normalnym funkcjonowaniu.. Kpina i wstyd, a nie wyrok i sprawiedliwość. Kto tu z kogo robi głupka? Dlaczego musieli zginąć ś.p. M.Falzmann i Walerian Pańko ? Bo żądali od Leszka Balcerowicza nie sfałszowanego bilansu państwa polskiego za lata 1990-1991 r. !Musieli zginać ! Warszawska Giełda Inwestycyjna Rosatiego i prezeski Lewiatana niewyjaśniona a oboje na wolności. Madoff to żyd o"polskich "korzeniach, narżnął głównie swych ziomków. Skazany po nie całym roku śledztwa i procesu.Tak działają sądy w USA.
 • @kula Lis 67 15:13:50
  Biuro szeryfa na Florydzie celowo przekazywało dziennikarzom nieprawdziwe informacje na temat miejsca pobytu Dariusza Przywieczerskiego - ze względów bezpieczeństwa.
  Ale ekstradycja przebiegła zgodnie z planem który w czwartek przekazały mi moje amerykańskie źródła.

  Zuzanna Falzmann na TT i FB

  ps.

  Ochrona przed omyłkowym wystrzeleniem rakiety w czasie ćwiczeń?
  8-)))))))))
 • @kula Lis 67 15:19:53
  Byli na liście najbogatszych Polaków. Potem znaleźli się w mniej zaszczytnym rankingu, na top liście ściganych. Prowadzenie biznesów przejęły ich rodziny

  https://pbs.twimg.com/media/Dmk_nBkXcAAeyAp.jpg
 • @kula Lis 67 15:31:35
  Obejrzałem przez chwilkę "konwencję" PO i po paru minutach wyłączyłem.
  Całej nie oglądałem. Posłuchałem Schetyny. Ten idiota nawet na przewodniczącego klasy by się nie nadawał.
  Myślałem, że puszczę pawia słuchając tego bełkotu POyebanych.
  To jest tragedia
  Tutaj musi się pojawić jakaś prawica, bo nie będzie komu patrzeć również PiSowi na ręce.
  Albo "darcie ryja", albo propaganda i nic pośrodku.
  Skoro nawet szczujnia TVN24 nie zdecydowała się transmitować konwencji PO i Nowoczesnej, a wolała transmitować konwencje PIS z Wrocławia, to znaczy iż ......

  https://pbs.twimg.com/media/DmkzG9SWsAY7eTP.jpg
 • @kula Lis 67 15:32:05
  Konwencja PIS-u w ub.tygodniu.Przemówienie J.Kaczynskiego. Ani razu nie padło słowo PO, ani razu

  Przemówienie Szreka dziś na kownecji PO , słowo PIS pada....... 28 razy
  Tak że tego


  Mianownik /kto co?/ - PiS
  Dopełniacz /kogo? czego?/ - PiSu
  Celownik /komu? czemu?/ - PiSowi
  Biernik /kogo? co?/ - PiS
  Narzędnik /z kim? z czym?/ z PiSem
  Miejscownik /o kim? o czym?/ o PiSie

  Wołacz /o!!!/ - PiSie!!! Konstytucja

  WOL NE SĄDY!
  WOL NE SĄDY!
  WOL NE SĄDY!
  KON STY TUCJA!
  KON STY TUCJA!
  KON STY TUCJA!
 • @Husky
  "PiS lobbystą Putina"? Jarosław Kaczyński dosadnie: No śmiać się po prostu. Przypomnę, kto nisko kłaniał się w Moskwie. Stawianie nam zarzutu, że PiS jest ambasadorem prezydenta Rosji Władimira Putina to wyraz bezradności opozycji - ocenił prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w sobotę we Wrocławiu spotkał się z dziennikarzami m.in. lokalnych mediów.Kampanie wyborcze w wielu krajach są ostre. Polityk musi mieć grubą skórę. Bo jak ja słyszę, że my jesteśmy najlepszym ambasadorem Putina, bo to już dzisiaj usłyszałem (na konwencji PO i Nowoczesnej - PAP), w Europie, to co ja mogę zrobić? No śmiać się po prostu. Z tego można tylko i wyłącznie się śmiać. I tyle. To jest wyraz pewnego rodzaju bezradności i takiego szukania argumentów tam, gdzie ich nie ma w najmniejszym stopniu powiedział Kaczyński. Przypomnę, kto jeździł i tam się nisko kłaniał w Moskwie, co się działo po tragedii smoleńskiej. Kto pozwolił na to, żeby Putin na Westerplatte w rocznicę wybuchu drugiej wojny światowej mówił, że traktat wersalski był wielką krzywdą dla Niemiec. Gdyby to potraktować poważnie, to prawie połowa dzisiejszego terytorium Polski powinna wrócić do Niemiec. Mógłbym to w ten sposób interpretować, ale nie będę tego robił, bo to są wszystko bzdury dodał prezes PiS. Podczas sobotniej konwencji Koalicji Obywatelskiej szef PO Grzegorz Schetyna mówił m.in., że „PiS jest nie tylko najwierniejszym lobbystą Putina w polityce europejskiej walcząc z Unią, niszcząc jedność naszego kontynentu, wywołując wciąż nowe konflikty”.

  „PiS jest także lobbystą Putina w polskiej polityce energetycznej, ponieważ importerom putinowskiego węgla PiS musiało podziękować za taśmy Falenty, za podsłuchy, które uderzyły w polskie państwo, w polski rząd” powiedział lider PO.

  Prezes PiS wyraził także wątpliwości, czy projekty zaprezentowane na sobotniej konwencji PO i Nowoczesnej są zgodne z konstytucją.

  Ja nie będę tego rozstrzygał. To jest sprawa Trybunału Konstytucyjnego, ale jako prawnik miałbym wątpliwości powiedział Kaczyński.
 • @Husky
  Jarosław Kaczyński nie myśli o emeryturze! "Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem mając 73 lata"...69 lat w polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w sobotę we Wrocławiu był pytany przez dziennikarzy lokalnych mediów o swojego następcę w PiS. Konrad Adenauer zaczynał bycie kanclerzem mając 73 lata, czyli cztery lata więcej niż ja mam dzisiaj. No byli tacy, ja już nie mówię o tym polityku Malezji (Mahathir Mohamad), bo to już jest taki ewenement zupełnie, bo on właśnie został mając 94 lata premierem, ale ja nie sądzę, abym miał taką perspektywę przed sobą - tak długiego i zdrowego życia. Ale 69 lat w polityce to jest oczywiście sporo, ale to nie jest jeszcze wiek emerytalny powiedział Kaczyński. Mogę być prezesem partii krótko, ale mogę być też i dłużej. Kiedy powiem, że już będę rezygnował, albo też jakieś obiektywne powody doprowadzą do tego, że będę musiał zrezygnować, no to oczywiście wtedy ta sprawa stanie. W tej chwili takiego problemu nie ma dodał. Kaczyński chwalił przy tym swoich współpracowników. Mamy znakomitego premiera, wszystko jest dobrze podsumował.
 • @kula Lis 67 17:42:03
  A we Wrocławiu, Jarek z humorem, spokojnie merytorycznie, bez żadnego wysiłku nokautuje totalną opozycję. Ale to jest jednak gość!
  Z czym do ludzi barany z PO, z czym do ludzi partacze?
 • @Husky 16:52:31
  Prezes PiS nokautuje "totalnych": Dowiedzieliśmy się, że jesteśmy ambasadorami Putina. Nie wiem, jak by mi było w tym mundurze ambasadorskim. Z konwencji naszych przeciwników znów usłyszeliśmy surmy bojowe, dowiedzieliśmy się nawet, że jesteśmy ambasadorami Putina. No nie wiem, jak by mi było w tym mundurze ambasadorskim, ale my odpowiadamy: obywatel, samorząd, państwo, wspólna praca - wspólna praca dla tego celu! powiedział żartobliwie były premier. To jest nasza jedyna odpowiedź dodał.
 • @kula Lis 67 17:47:10
  Od września laptop dla każdego ucznia

  Zapowiedziany przez premiera Donalda Tuska program "Komputer dla ucznia" ruszy pilotażowo we wrześniu 2009 r. informuje "Gazeta Wyborcza".

  Chcielibyśmy, żeby już od początku roku szkolnego 2010/11 r. każdy gimnazjalista miał dostęp do spersonalizowanego laptopa i internetu, powiedział gazecie szef kancelarii premiera Tomasz Arabski. Stoi on na czele zespołu, który ma opracować program "Komputer dla ucznia". Zarządzenie powołujące zespół - jak dowiedziała się "Wyborcza" - premier podpisał we wtorek.
  Pierwsze komputery - według Arabskiego - mają trafić do nastolatków idących do gimnazjum już we wrześniu 2009 r. Za wybór kilkudziesięciu pilotażowych szkół - i na wsi, i w miastach - ma odpowiadać MEN.
  Kancelaria chce, by każdy gimnazjalista miał dostęp do laptopa z oprogramowaniem, które pomoże mu w nauce. Będzie go mógł używać i w szkole, i w domu. Taki laptop miałby przeżyć z uczniem całe gimnazjum i jeśli przetrwa, iść z nim do liceum.


  https://www.wprost.pl/130664/Od-wrzesnia-laptop-dla-kazdego-ucznia
 • @Husky 17:51:51
  //Ale to jest jednak gość! //

  I miał usta jak malina :))

  Husky, ostrożnie z wazeliną.
 • @Husky 16:52:31
  Totalna opozycja grzmi: PiS pcha Polskę ku Kremlowi. A kto razem z Rosjanami protestuje przeciw przekopaniu Mierzei Wiślanej? „PiS pcha Polskę ku Kremlowi” - tak grzmi ostatnio totalna opozycja. Przypomnijmy zatem, kto razem z Rosjanami protestuje przeciwko ważnej dla naszego kraju inwestycji - przekopaniu Mierzei Wiślanej. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, prace nad przekopem przez Mierzeję Wiślaną ruszą w ostatnim kwartale tego roku. Kanał ma otworzyć port w Elblągu na duże statki i zapewnić rozwój żeglugi śródlądowej w Polsce i Europie Środkowowschodniej. Przeciwko tej ważnej inwestycji protestuje Rosja. Projekt ma w końcu uniezależnić Elbląg od dyskryminacji rosyjskiej, która nie przepuszcza polskich statków. Rosjanie straszą zaś, że przekop mierzei „to zagrożenie dla środowiska i dla interesów obwodu kaliningradzkiego”. Kto równie nachalnie krzyczał o rzekomej nieopłacalności czy szkodliwości inwestycji w Elblągu? Nie kto inny, jak totalna opozycja. Skąd powrót do tego tematu? Otóż ostatnio można dostrzec wzmożoną aktywność polityków PO, którzy oskarżają PiS, że „pcha Polskę na Wschód”, czy „realizuje interesy Kremla”. Wystarczy przypomnieć pełne hipokryzji wpisy europosła Dariusza Rosatiego. O tych faktach przypominają internauci na Twitterze. Rosja protestuje przeciwko planom przekopu Mierzei Wiślanej. To samo stanowisko utrzymuje Platforma Obywatelska. Czy je podtrzymuje? czytamy w jednym z komentarzy. Dlaczego jako Platforma Obywatelska jesteście przeciwni przekopu mierzei wiślanej ? Podobne stanowisko ma Rosja. Dlaczego manipulujecie tym, że PiS pcha Polskę na Kreml? Skoro jest dokładnie odwrotnie? Grzejecie narracje rodem z ZSRR.

  Dariusz Rosati

  Konto zweryfikowane

  DariuszRosati

  Więcej Dariusz Rosati podał/a dalej Zwykły Człowiek
  To by wyjaśniało te wściekłe ataki obecnej władzy na Unię Europejską, na Berlin, Paryż, Brukselę, i oczywiście na Ukrainę, przy kompletnym braku krytyki polityki Rosji i Kremla. Zastanówcie się, kto nagle stał się głównym wrogiem rządu PiS. I dlaczego kupujemy rosyjski węgiel.

  I kto to pisze?: Chazarokomuszy agent chazarokomunistycznej bezpieki! Dlaczego rząd PO kupował węgiel z Rosji i dlaczego po zamachu pod Smoleńskiem podarował Rosji 1,2 mld zł i podpisał najdroższą umowę gazową? Dlaczego Tusk nawiązał modelowe stos. z Rosją i stał się człowiekiem Putina w Warszawie?

  https://pbs.twimg.com/media/DmaahpOX0AAEOMi.jpg

  To "odwracanie kota" w kwestii prorosyjskości przez totalną opozycję można nazwać po prostu perfidnym! Czyżby myśleli, że wyborcy mają krótką pamięć? Złodziej zawsze najgłośniej krzyczy" łapać złodzieja". PO mają nowego sms-a: " Zarzucajcie PiSowi prorosyjskość" Nie ważne, że u nas w PO ruskich trzpionów pełno a Bronek mieszkał w Ruskiej Budzie. Ci wszyscy obrońcy demokracji na stanowiskach posłów i inni wiedza, że tylko wygadywanie takich bzdur daje im szansę na przetrwanie. Inaczej pójdą siedzieć za FOZZy, Ambergoldy i inne przekręty.
 • @kula Lis 67 18:07:11
  Taka sytuacja
  Tak mi przykro

  https://pbs.twimg.com/media/DmkR9JMXgAAVULt.jpg
 • @Husky 16:43:14
  Żona Michała Falzmanna opowiada: "Mąż od początku uważał, że sprawa FOZZ jest niebezpieczna" https://wpolityce.pl/polityka/411356-zona-michala-falzmanna-maz-nadepnal-na-ogon-osmiornicy Ps...Cytat: "Może Przywieczerski jest kartą przetargową w jakiejś grze dotyczącej umieszczenia czy nieumieszczania wojska amerykańskiego w Polsce, sprzedawania czy niesprzedawania nam jakiegoś złomu. Niestety tak się rozgrywa sprawy na najwyższych szczeblach władzy."..Niestety, Pani Izabela może mieć 100% racji i to jest przerażające bo tak niekorzystne dla Polski. Inteligentna kobieta, która nie ma złudzeń, jaką brudną grę USrael prowadzi z nami. A rząd te rzucane pod stół kąski łyka, merda ogonem i się oblizuje. Kobieta ma oczywiście dużo racji - świadek nic nie powie. Tylko skąd ona tak dużo wie i dlaczego jej nie przycisnęli. Może wie trochę więcej o mechanizmach i gdzie szukać tego "złotego pociągu"? Mam pytanie: ile miliardów zarabia USA na tym, że zezwala bandytom z różnych państw, w tym i z Polski, na osiedlanie się w USA wraz z miliardami które ukradli w kraju swojego pochodzenia? To chyba ogromne źródło dochodów dla USA. Nasz niby sojusznik USA wypompował go z pieniędzy, z fundamentalnych dla nas informacji i zatrzymają wszystko dla siebie a w zamian za łaskawą zgodę na ekstradycję każą nam np. dokonać u nich zakupu na miliardy. To kpina! Naiwni nazywają przyjacielem Polski jakiś kraj USA czy Węgry, czy inny. Historia nie zna takich faktów jak prawdziwa przyjaźń narodów. To mrzonki. Dlatego śmieszne są żale na inne państwa za to. Polin to raj dla chazarskich złodziei, 2,5 roku dla mózgu mafii, która ukradła miliardy dolarów? Ale jaja i to ma być sprawiedliwość, tfu ! Kobieta oszukała na 1,3(?) zł i zakuto ją w kajdanki i miała proces.
 • @Husky 16:52:31
  Moim zdaniem widać, jak głupim systemem jest demokracja, bo i tam w PO był przecież prowadzący obrady. Zawsze musi być ktoś, kto rządzi całością. Gdy rządzą wszyscy, nie rządzi nikt czyli chaos.
 • @kula Lis 67 19:31:07
  Nie wierzę.


  https://pbs.twimg.com/media/Dmlnw00X4AANjNe.jpg
 • @kula Lis 67 20:17:48
  Lubnauer mówi że ten rząd obalą kobiety.
  No może i tak?

  https://pbs.twimg.com/media/Dml6-ScWwAA-GDh.jpg
 • @kula Lis 67 19:31:07
  Zobaczysz, że wkrótce kupimy coś dużego i drogiego u Amerykanów.
  8-))))))))))))
 • @Husky 20:51:30
  Ale nie lotniskowiec, bo ten to nawet się nie zawróci na Bałtyku!
 • @Husky 20:51:30
  Myślę, że ekstradycja nie jest żadnym kąskiem ani przykrywką lecz prezentem od Trumpa. Być może Przywieczerski był usłużny wobec amerykańskich służb, ale kto myśli, że polskie służby są naiwne i wierzą, że teraz im wszystko opowie ten czyta za dużo GWna. Trwa akcja, której efekty niedługo zobaczymy wszyscy. Zwróćcie uwagę na milczenie Rosatiego, Balcerowicza i Olechowskiego. Moim zdaniem ściągnięto go do Polski, żeby go tu uciszyć na zawsze. W USA był zbyt dobrze chroniony, jednak seryjny samobójca też nie jest wszechmocny, Stany dla niego to zbyt wysokie progi. A u nas to bułka z masłem. Można zabić prezydenta, posła czy zaaranżować wypadki członków rządu i pies z kulawą nogą nie zareaguje, jakiś Przywieczerski, którego nikt nie pamięta, to pikuś.
 • @Husky 16:52:31
  Afera taśmowa: kto nagrywał? Prawda jest dla Platformy bolesna. I znowu afera taśmowa, która skompromitowała establishment III RP, wraca w spiskowej wersji. Najpierw gazeta Michnika, opublikowała dość bełkotliwe rozważania o rzekomym pisowskim tropie ewentualnego sprawstwa nagrań opublikowanych w 2014 roku. Portal wPolityce.pl opisuje, że autor tekstu, słynny bajarz Czuchnowski, dzieli się rewelacjami, że za aferą podsłuchową rzekomo mieli stać ludzie służb specjalnych, związanych z Prawem i Sprawiedliwością, a Marek Falenta miał zgłosić się do partii na pół roku przed publikacją nagrań.

  Informator „Wyborczej” stwierdził, że Falenta jesienią 2013 roku zgłosił się do skarbnika PiS Stanisława Kostrzewskiego, który przekazał informację do kierownictwa, a te postanowiło „sprawdzić Falentę”.

  Według naszego informatora, głównym wykonawcą tego zadania był Ernest Bejda, dzisiaj szef CBA (…). Bejda wiele razy nieformalnie spotykał się z funkcjonariuszami CBA z delegatury we Wrocławiu. Mieli ujawnić mu, że Falenta jest agentem tej służby i że przekazuje im wiedzę na temat „korupcji władzy”, a informacje pochodzą z nagrań.

  Teoria jak teoria, każdy może je snuć, ale nic więcej niż spekulacje, tu nie ma. Jedno tylko warto odnotować: Falenta miał być, wedle informatora GW, agentem CBA w okresie rządów PO-PSL. To ważne dla mojej teorii, o czym dalej.

  Na sobotniej konwencji samorządowej PO i Nowoczesnej tropem podrzucanym przez „Wyborczą” poszedł Grzegorz Schetyna:

  PiS jest lobbystą Putina w polskiej polityce energetycznej. Importerom putinowskiego węgla PiS musiało podziękować za taśmy Falenty. Tylko w 2017 roku import rosyjskiego węgla wzrósł o ponad połowę stwierdził.

  Cóż, import węgla faktycznie rośnie, bo Platforma ten sektor chciała zamknąć, bo, jak przyznała właśnie na taśmach pani Bieńkowska, zmarnowano całe lata, inwestycji nie było. To i dziś wydobycie spadło. Ale to na marginesie. Bo Schetyna przede wszystkim chciał zasugerować, że to PiS stało za aferą taśmową.

  Zrobił to jednak nieśmiało, bez przekonania. Nie dziwię się. On musi wiedzieć, jaka jest prawda. A jest ona dla Platformy mało przyjemna. Afera taśmowa była bowiem wynikiem wewnętrznej wojny w świecie Platformy, wojny na śmierć i życie. Taśmy miały być narzędziem do wyrzucenia w powietrze wewnętrznej konkurencji, ale sprawa wymknęła się spod kontroli.

  Ale po kolei. Oto moja teza, oparta na wiedzy, jaką dysponuję, w tym przede wszystkim, na relacjach ludzi znających życie wewnętrzne PO oraz na tekstach publikowanych w tygodniku „Sieci”.

  1. Afera wybucha w czerwcu 2014 roku, wtedy tygodnik „Wprost” zaczyna publikację taśm. Platforma uderza brutalnie - próbuje siłą przejąć nagrania, by w ten sposób ograniczyć straty. Ale *jeśli chodzi o szukanie sprawców, to dysponując jeszcze ponad rok wszelkimi narzędziami, nie robi nic.* Śledztwo od pierwszego dnia skupia się na tezie, że Falenta kazał, kelnerzy nagrali. I nikt z PO nie naciska, ani wtedy, ani potem, by sprawę drążyć. Jeden tylko Janusz Piechociński**, z koalicyjnego PSL, nie jest wtajemniczony i zapowiada szybkie wyjaśnienie afery, obiecuje determinację w tej sprawie.

  Do 20 sierpnia [2014] afera ma zostać całkowicie wyjaśniona przez aparat państwa. Jeśli nie, to doprowadzę do przedterminowych wyborów i mówię to jako lider koalicyjnej partii grzmiał minister gospodarki.

  Długo to jednak nie potrwało, koledzy chyba mu szybko wyjaśnili jaki jest stan spraw.

  2. Wtajemniczeni w Platformie wiedzą, że to część służb, związana z Pawłem Wojtunikiem, ówczesnym szefem CBA, przejęła lub nawet zorganizowała te nagrania. A następnie za ich pomocą próbowała w sposób kontrolowany zniszczyć śmiertelnego wroga w obozie ówczesnej władzy: Bartłomieja Sienkiewicza, bardzo ambitnego ówczesnego szefa MSW, człowieka bliskiego Tuskowi, który szykował właśnie dużą reformę służb specjalnych. Taką, która pewne grupy, w tym samego Wojtunika, pozbawiłaby wpływów. I jak pamiętamy to właśnie w kierunku Sienkiewicza lecą pierwsze i największe rakiety, on najszybciej wypada z gry. O reformie wszyscy zapominają.

  Może ktoś zapytać: a cóż to za motyw, taki błahy, tylko wyrzucenia w powietrze Sienkiewicza? Cóż, dla jednego błahy, dla innego to była gra o wszystko. Dla jeszcze bardziej błahych celów w polityce robi się straszne rzeczy.

  I jeszcze jedno:

  Puszczenie moich taśm zamknie temat i rząd upadnie chwalił się kilka miesięcy temu akuszer i cichy patron afery taśmowej, czyli Paweł Wojtunik, szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wokół jego roli w całej sprawie jest tyle wątpliwości, że można postawić mocne pytanie: czy to on stoi za obaleniem rządu Donalda Tuska? tak na łamach „Sieci” pisał jesienią 2014 roku Wojciech Surmacz. Żadne dementi nigdy nie nadeszło. Dziś mamy jeszcze więcej danych, które tę tezę potwierdzają.

  Wojtunik to jeden z nielicznych nagranych wysokich rangą urzędników państwowych, który wyszedł bez szwanku z afery taśmowej.

  Pewien polityk PO skarżył się kiedyś, że to restaurację Sowy służby polecały im jako bezpieczną dla poufnych spotkań, sprawdzoną.

  3. Realizatorami medialnej operacji wycieku taśm byli ludzie dziś kojarzeni z prawicą, ale wtedy od niej bardzo, bardzo dalecy, za to powiązani właśnie ze środowiskiem Pawła Wojtunika, uchodzący nawet za agentów CBA uplasowanych w środowisku medialnym. Tak w każdym razie mówili wtedy dobrze poinformowani ludzie ze służb - tamtych służb.

  W mojej opinii w całej sprawie tylko dwa wątki są niewyjaśnione. Po pierwsze, dlaczego to się wymknęło spod kontroli? I tu odpowiadam: bo polityka, to żywa materia. Zleceniodawcy nie mieli kontroli nad całym światem platformerskim, komuś tam puściły nerwy i wysłał służby do redakcji „Wprost”, kogoś to zirytowało, a ktoś postanowił się bronić, co wywołało kolejne odsłony afery. I tak poszło, spirala śmierci była już nie do zatrzymania.

  Prawo i Sprawiedliwość z tego oczywiście skorzystało, podjęło, użyło, ale przypisywanie mu sprawstwa jest błędem.

  Po drugie: kto ma resztę taśm? Jak nimi gra? Do jakich szantaży używa? I tu odpowiedzi nie mam, za to dużo niewesołych podejrzeń.

  Ze względów procesowych podkreślam: to tylko hipoteza. Ale zapewniam, że dużo bardziej bliższa prawdzie niż ta snuta przez ekipę z Czerskiej. Po ludzku ich nawet rozumiem, ciężko przyjąć, że aż tyle się zawaliło przez drobne ludzkie pożądliwości. Tak jednak było.

  https://wpolityce.pl/polityka/411392-afera-tasmowa-kto-nagrywal-prawda-jest-dla-po-bolesna  Ps...Jest właściwie bez znaczenia kto nagrywał. Istotna jest treść nagrania. I ta jest jednoznaczna. Istotne są treści obnażające prawdziwe oblicze nagranych w Sowie&Przyjaciele, kto nagrywał to już sprawa trzeciorzędna. Dla mnie sprawa jest banalnie prosta. Także w służbach są patrioci, którzy zorientowali się, że Polska idzie na dno. I postanowili dopomóc w wymianie władzy. POlszewickie bydło szuka winnych swojego zasłużonego upadku...otrzyjcie mordy i wstydźcie się, jesteście przeklęci przez Polaków po wsze czasy.
 • @Husky 16:52:31
  Brawo prezes Kaczyński. Kulturalnie Schetyna dostał kopa w krocz i długo się nie obudzi.
 • @Husky 16:52:31 Lobbysta Putina i tyle w temacie -przypomnijcie to PO.
  Putin, Tusk i sopockie molo... Mazurek punktuje Schetynę: "Lobbysta Putina i tyle w temacie - przypomnijcie to PO". Od jakiegoś czasu totalna opozycja próbuje uderzać w Prawo i Sprawiedliwości, rzucając absurdalne oskarżenia o rzekome pchanie Polski w ramiona Kremla. W dosadnych słowach skomentował tę dziwaczną narrację prezes PiS, ale warto przytoczyć też tweet Beaty Mazurek. Rzecznik partii rządzącej nokautuje w nim Platformę! PiS jest lobbystą Putina w polskiej polityce energetycznej. Importerom putinowskiego węgla PiS musiało podziękować za taśmy Falenty grzmiał na konwencji Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, szef PO.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hMzc0Mi9wLzIwMTgvMDkvMDgvODI1LzQ1Ny8yNjFiOTdlZGI3ZjQ0NzQzYjM1OGE5MmY4ZTY4MDM1NS5qcGVn.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/411385-putin-tusk-i-sopockie-molo-mazurek-punktuje-schetyne


  Ps...To się w psychologii nazywa: projekcja, mechanizm projekcji. W skrócie: Przypisywanie własnych świństw przeciwnikowi. Chcąc się pozbyć ze świadomości swoich win, zrzuca się je na przeciwnika. Szczere określenie Moskwy "Nasz człowiek w Warszawie" było i jest w pełni uzasadnione. Zawsze mnie ciekawiło w jakim języku rozmawiali. Tusk twierdził, że mówi słabo po niemiecku (w dzieciństwie śpiewał kolędy w tym języku!!!). Czyżby mówił dobrze po rosyjsku? W szkole się nauczył? Jarosław Kaczyński też miał zginąć w Smoleńsku i to przede wszystkim on, tylko w ostatnich chwili nie poleciał, czego spiskowcy nie przewidzieli.
 • @Husky 19:20:15 Przywieczerski może szybko popełnić "samobójstwo."
  Przywieczerski może utopić Balcerowicza, Tuska, Bieleckiego, Olechowskiego... i Rosatiego. Czy zechce? Dla porównania- lekarz, który przez 11 lat wziął łapówek na kwotę 15 000 zł dostaje pierwotnie wyrok 4 lat więzienia, a taki Przywieczerski, który ukradł 1.5 mln $ - 3 i pół roku ? - to jest farsa !
 • @Husky 19:20:15
  Sprawiedliwość nie podlega śmierci. Jeśli obecna konstytucja nie pozwala na wymierzenie sprawiedliwości bandytom, to jest to konstytucja bandycka. Ci, którzy jej nie chcą zmienić lub jej bronią, są bandytami. W USA nic się nie przedawnia. Ale w cywilizowanych krajach fundamentem sprawiedliwości jest prawo oparte na moralności, a nie na obronie interesów i przywilejów czerwonych bandytów. Czas nie ma znaczenia. Co to za budzący grozę dziwoląg, to "konstytucyjne przedawnienie" ? Jeśli nie ma woli politycznej by wyrzucić bandyckiego gniota do kosza na śmiecie to znak, że klasa polityczna w Bolkowie jest bandycka. Bo kto pomaga bandytom, też jest bandytą.
 • @Husky 19:20:15
  Media opozycyjne tych faktów i nazwisk nie podadzą, a informacje z TVP zostaną okrzyknięte jako rządowa propaganda niestety. Przywieczerski z chwilą wydania wyroku stał się osadzonym a prawo osadzonych na ucieczce traktuje surowo gdyż zasądza przedłużenie osadzenia co najmniej o dni nieobecności w osadzeniu. Ucieczka jako taka nie ulega przedawnieniu stąd wniosek iż wystarczy zsumować liczbę dni osadzonego Przywieczerskiego to aktualnie zabrakło by dni jego życia do dnia wyjścia z zasądzonego wyroku łącznie z ekwiwalentem ucieczki. Przywieczerski to tylko pionek i pospolity złodziej. Do więzienia idą tylko pionki , a czerwoni mafiozi z PZPR-WIS , nadal są bezkarni Prawda jest jedna...tylko ONI "dorobili" się w latach 90 obecnie trudniej odnieść taki "sukces".Afery FOZZ, Bagsika, Bogatina i inne - stanowią margines w porównaniu z aferami, które miały miejsce w prowadzonej prywatyzacji majątku Państwa. Chodzi tu bowiem nie o miliony, ale o setki miliardów PLN lub USD...! Oto wyrywkowy ranking najbogatszych Polaków z roku 2018, z majątkiem o wartości powyżej 1 mld PLN ,zrabowanym Narodowi po roku1989; 1 Michał Sołowow 10,8 mld zł 2 Zygmunt Solorz 9,1 mld zł 3 Sebastian Kulczyk 7,1 mld zł 3 Dominika Kulczyk 7,1 mld zł 5 Piotr Szulczewski 5,9 mld zł 6 Jerzy Starak 5,8 mld zł 7 Tomasz Biernacki 5,2 mld zł 8 Dariusz Miłek 4,3 mld zł 9 Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie 3,1 mld zł 9 Antoni Ptak 3,1 mld zł 11 Tomasz Gudzowaty 2,8 mld zł 12 Zbigniew Woźniak 2,5 mld zł 13 Tomasz Domogała 2,2 mld zł 14 Marcin Iwiński 2 mld zł 14 Zbigniew Komorowski 2 mld zł 16 Zbigniew Niemczycki 1,9 mld zł 17 Michał Kiciński 1,8 mld zł 18 Zbigniew Juroszek 1,7 mld zł 18 Grażyna Kulczyk 1,7 mld zł 20 Zbigniew Jakubas 1,6 mld zł 20 Jarosław Pawluk 1,6 mld zł 22 Wojciech Śmiechowski 1,5 mld zł 22 Małgorzata i Maciej Adamkiewiczowie 1,5 mld zł 22 Leszek Czarnecki 1,5 mld zł 22 Henryk Stokłosa 1,5 mld zł 26 Roman i Grażyna Karkosikowie 1,45 mld zł 27 Leszek Boruch 1,4 mld zł 28 Ryszard Florek 1,36 mld zł 29 Teresa Mokrysz 1,3 mld zł 30 Heronim Ruta 1,29 mld zł 31 Arkadiusz Muś 1,2 mld zł 31 Aldona Wejchert 1,2 mld zł 31 Andrzej i Zyta Olszewscy 1,2 mld zł 34 Grzegorz Grzelak 1,1 mld zł 34 Krzysztof Pawiński 1,1 mld zł 34 Jerzy Kasperczyk 1,1 mld zł 34 Sławomir Rusinek 1,1 mld zł 34 Zdzisław Stuglik 1,1 mld zł 34 Józef Szczur 1,1 mld zł 40 Maciej Wieczorek 1 mld zł Jak wiemy od dawna....żadna z tych osób,nie dorobiła się majątku w sposób do końca uczciwy. Państwo Polskie w roku 1990 było właścicielem około 8,5 tysiąca zakładów. W latach 1990-2010, według raportu Ministerstwa Skarbu Państwa, przekształceniami objęto 5 tys. 992 państwowe przedsiębiorstwa. Władza postkomunistyczna, zaczęła od uwłaszczenia siebie samej, w latach 1988 – 1989 powstało ok. 12 tys. spółek, które były zakładane na bazie państwowego majątku przez dyrektorów zakładów. Proceder ten odbywał się przy współudziale działaczy partyjnych, urzędników czy członków rodzin. Wiele fortun ludzi, którzy są dziś na listach najbogatszych Polaków, wyrosło ze spółek nomenklaturowych. Często postkomunistyczne służby specjalne wysysały aktywa z państwowych firm poprzez firmy zagraniczne lub polonijne. Pierwsze skrzypce przy wyprzedaży za bezcen majątku polskiego grał Balcerowicz, Bielecki, Buzek i inni, wdrażający na gruncie polskim pomysły amerykańskiego spekulanta George’a Sorosa i ekonomisty Jeffreya Sachsa. I tak na koniec...za taki "numer" wszystkich wymienionych wyżej Stalin czy Hitler kazałby rozstrzelać, ale "demokracja po polsku" rządzi się innymi prawami....uczciwie dorobić się można co najwyżej garba na plecach. Każdy z nich nie zabierze z tego świata ze sobą dokładnie nic - tak samo - jak ten, co ma dziś na kolację tylko bułkę i szklankę herbaty. Jeśli nie zlikwiduje się całkowicie Przedawnień przestępstw to złodzieje, bandyci (także w togach) będą dalej bezkarni. Będą korzystać już legalnie z dóbr POzyskanych z przestępstw. Bierzmy wzorce z USA. Na przykład Polański ścigany jest do dziś. TO PILNE!!!
 • @kula Lis 67 09:44:56
  //Władza postkomunistyczna, zaczęła od uwłaszczenia siebie samej, w latach 1988 – 1989 powstało ok. 12 tys. spółek, które były zakładane na bazie państwowego majątku przez dyrektorów zakładów. Proceder ten odbywał się przy współudziale działaczy partyjnych, urzędników czy członków rodzin. Wiele fortun ludzi, którzy są dziś na listach najbogatszych Polaków, wyrosło ze spółek nomenklaturowych. //

  To była podstawa porozumień i ustawki w Magdalence, która obowiązuje do dziś. POPiS jest obecnie strażnikiem tych porozumień. I beneficjentem.
 • Kobieta, którą potrącił Najsztub, zmarła
  https://pbs.twimg.com/media/DmVReBFX0AEwGMv.jpg
 • @kula Lis 67 08:45:21
  Jeśli PiS sprzyja Rosji, to nie jest wykluczone, że Urban robi co miesiąc przelew na Radio Maryja,
  Senyszyn rozmyśla o wstąpieniu do zakonu sióstr Kamedułek,
  Petru zostanie premierem,
  a Platforma po powrocie do władzy przestanie kraść.


  / inspiracja @adamrychlik /
 • @
  Skazany w aferze FOZZ Dariusz Przywieczerski kupił dom w Apollo Beach na Florydzie za ponad pół miliona dolarów w 2006r.
  Sprzedał go swojemu synowi Tomaszowi. Po czym cztery lata później Dariusz Przywieczerski odkupił dom od syna za symboliczne 10 $

  https://pbs.twimg.com/media/DmrAO7OUcAAEjKs.jpg
 • @
  W Apollo Beach na Florydzie domy mają :
  Mirosław Drzewiecki,Rafał Grupiński,i Magdalena Sobiesiak (to ta z afery hazardowej)
  Super towarzystwo
 • @Husky 20:03:35
  //a Platforma po powrocie do władzy przestanie kraść.//

  Marzyciel jesteś piesku :))
  A PiS przestanie kłamać, że "kocha Polskę" :))))))

  Oni oczywiście kochają Polskę tylko u nich nazywa się to "Polin".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:40:22
  Uwaga to nie fejk!
  8-))))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DmplKvFXgAUpS2E.jpg
 • @kula Lis 67 09:38:54
  Gumofilc Kosiniak Kamysz na spędzie ZSLu powiedział :
  członków PSL nie da się złamać i.... PRZEKUPIĆ!

  Pewnie już długo nic śmieszniejszego nie usłyszę.
  Ciekawe co na to Janek Bury i inne gumofilce
 • @Husky 20:50:11
  Lisek może se gadać...
  POpaprańcy mają takie same "świetne" kadry jak PiSlamiści.

  Ch. doopa i kamieni kupa :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:58:18
  Muszę się Wam wszystkim pochwalić czymś bardzo miłym.
  Dziś obudził mnie szept zza firanki.
  "Proszę pana, proszę pana".
  Patrzę, a to PiS!
  Wyszedł, przywitał się, rozpakował zmywarkę i na odchodne zabrał jeszcze śmieci!

  8-))))))))))))))))
  pzdr.
 • @Husky 21:05:33
  Zmywarkę rozpakował? Eeeee...
  Jak cały POPiS będzie w kamieniołomach to dopiero będą się mogli wykazać :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:18:11
  Do wyborow jeszcze sporo czasu
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:58:18
  //Lisek może se gadać...//

  On tak pod wpływem konopii czy coś poważniejszego?
 • @
  Centroprawica wygrywa wybory w Szwecji . Czekam na zwrot Stefana Szechtera-Michnika.

  https://pbs.twimg.com/media/DmrUlvkXoAA02kP.jpg
 • @Husky 20:28:01
  Dlaczego sądy nie działały ws. FOZZ? Gadowski: Roiło się w nich od agentów wojskowej bezpieki. Ukarano pionki. W przypadku afery FOZZ sądy nie działały, ponieważ roiło się w nich od agentów bezpieki wojskowej, od ludzi uzależnionych, na których były kompromitujące materiały, albo od ludzi pochodzących z resortowych rodzin. Stąd trudno było wyegzekwować uczciwe sądzenie sprawców afery FOZZ. Ukarano pionki powiedział w rozmowie z telewizją Trwam Witold Gadowski, komentując działalność sądów w sprawie afery FOZZ oraz ekstradycję do Polski Dariusza Przywieczerskiego. Gadowski podkreślił, że sądy przejęły dziś rolę politycznej opozycji, straciły legitymację III władzy. Są „złogami, które dziś głośno jęczą i krzyczą”. Zwrócił uwagę, że „każdy, kto ma zdrowy rozsądek widzi, że wszystko to zmierza do wywołania anarchii i rozbicia państwa”. Sądy przejęły rolę politycznej opozycji, straciły legitymację III władzy. Sędziowie i wszyscy, którzy biorą udział w tych działaniach, powinni być karani czyli zwalniani dyscyplinarnie z pracy. To jest jaskrawe pogwałcenie polskiej konstytucji i ci ludzie powinni za to odpowiedzieć (…). Legalne władze i ustawodawca tworzą nowy ład w Polsce. Wreszcie ten ład będzie się także opierał na nowym ustroju sądów o 30 lat za późno. Te złogi z PRL głośno dziś jęczą i krzyczą. To ludzie, którzy tracą moralne prawo do wykonywania zawodu sędziego ocenił dziennikarz. Gadowski zauważył także, że sądy były wentylem bezpieczeństwa dla beneficjentów Okrągłego Stołu, na co wskazują nawet ostatnie wyroki. Piotr Najsztub po pijanemu potrącający kobietę, nie posiadający prawa jazdy i sprawnego technicznie samochodu otrzymuje kilka miesięcy więzienia w zawieszeniu. Z kolei, gdy ktoś ukradnie rzecz niewielkiej wartości z supermarketu może iść do więzienia na dwa lata. Były sądy dla swoich i były sądy dla całej reszty, czyli dla nas. To się musi zmienić podkreślił Witold Gadowski. ‘
  Ps..Panie Gadowski jest pan wspaniały, zresztą jak zwykle centralnie w punkt! Przywieczerski nie był "mózgiem" afery FOZZ, to tyko trybik, którego złapano i skazano. Wielcy stali się właścicielami potężnych fortun i wpływowych mediów. Był słupem, pionkiem, jak ten, który siedzi za Amber Gold mały i obrzydliwy SB-cki matoł, który uwierzył w wykreowaną przez SBeków nadzwyczajną rolę. Do dzisiaj jeden i drugi nie wie, że był zerem przeznaczonym do odsiadki za rekinów. Chazarski komunizm w starej wersji obaliły promoskiewskie służby specjalne, którym otwarcie ekonomiczne (pierestrojka) dawały nowe możliwości rozwoju finansowania i tworzenia oligarchii wg. planu Balcerowicza (służb specjalnych z prawnikami i sądami). Chazarokomuniści zręcznie wykorzystali nastroje społeczne (bunt Solidarności) dla przeprowadzenia kontrolowanej i pozornej reformy systemu. Ten stan został naruszony dopiero przez Kaczyńskiego, stąd furiacka nienawiść do niego i do PiS-u. W sądach dalej się mrowi od pomiotów ubecji II i III generacji vide chazarska schlampe, alkoholiczka Gersdorf, Tuleya, Łączewski, Milewski, Żurek, itp itd zwłaszcza w sądach warszawskich, smród i nędza III RP. Kasjer lewicy Vogel w Zürichu i morderca swej ciotki też coś wie o PINIĄDZU! Latami odbierał przelewy Pewexu z PRL! Kulczyk senior też nie "żyje" co zbierał PINIADZ we WSIowej akcji ŻELAZO dla synalka! POpytajcie o PINIĄDZ Rostowskiego WSIowego consigliore mafi KGB/GRU w Londyn-City!
 • @Husky 22:07:27
  Tyle razy chazarokomuniści orżnęli Polaków a nadal są tacy którzy na nich głosują. Oto dlaczego nie mam szacunku do wyborców PO/PSL/SLD. To jest faktycznie drugi sort.
 • @Husky 17:19:44
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15365754611d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Córka Michała Falzmanna ujawnia szokujące szczegóły afery FOZZ. „Ojciec nie żyje, bo…”....Ekstradycja Dariusza Przywieczerskiego do Polski ponownie wzbudziła zainteresowanie głośną aferą FOZZ. Córka inspektora, który wykrył tę sprawę, opowiedziała w programie "Minęła 8" o mrocznych szczegółach życia rodziny Falzmannów w czasach, gdy odkrywano kolejne szczegóły dotyczące tej afery. Zuzanna Falzmann nie ma wątpliwości i mówi: "Mój ojciec przypłacił to życiem". Mój tata odkrył aferę w Funduszu Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, pracując jako inspektor w Najwyższej Izbie Kontroli. Ja miałam wtedy 12-13 lat, gdy tata zmarł, więc niewiele z tego rozumiałam. Pamiętam tylko rozmowy rodziców na ten temat, gdy mama mówiła do taty: "Michał, zostaw to. To jest niebezpieczne. Nie dotykaj tej sprawy". Tata nie dość, że był uparty, to jednak miał w sobie taką potrzebę odkrycia tej prawdy. Wiedział, że to jest sprawa śmiertelnie poważna. W notatkach zapisał coś takiego, że sytuacja robi się śmiertelnie niebezpieczna i że nie widzi sukcesu, końca tej sprawy. Kilka dni później odszedł mówi Zuzanna Falzmann. Okazuje się, że cała rodzina żyła w ogromnym stresie, gdyż Michał Falzmann otrzymywał wiele pogróżek i sygnałów, by nie zajmował się sprawą FOZZ. Groźby dotyczyły nie tylko samego inspektora, ale również jego żony i dzieci. Pamiętam anonimowe pogróżki, które dostawali rodzice. Przez dwa tygodnie nie chodziliśmy w ogóle do szkoły. Ja byłam wtedy w szkole podstawowej. Grożono śmiercią nie tylko tacie, ale całej naszej rodzinie. Wracaliśmy z wyjazdów czy wakacji i znajdowaliśmy mieszkanie w dziwnym nieładzie. Wszystkie dokumenty były przetrzepane, książki leżały na podłodze, wtyczki były obcięte nożyczkami. To były sygnały, żeby tata zostawił tę sprawę. Nie zostawił i skończyło się jak się skończyło - opowiada córka Michała Falzmanna. Szokujące są też szczegóły śmierci Falzmanna. W wieku 38 lat zmarł nagle a oficjalna przyczyna to zawał serca. Pamiętam dzień, w którym byłam z mamą w szpitalu, w pogotowiu ratunkowym, gdzie tata trafił po rzekomym zawale. Pamiętam rozmowę z lekarzem, kiedy mama powiedziała, że chciałaby, żeby przeprowadzono sekcję zwłok. Lekarz wziął mamę na bok i powiedział: "Proszę zapomnieć o sekcji zwłok, bo ona nic nie wykryje. Są środki, które dosypuje się do kawy i one po dwóch godzinach znikają z organizmu" mówi Zuzanna Falzmann. Córka byłego inspektora NIK nie ma wątpliwości, dlaczego nie żyje jej ojciec. Nie żyje dlatego, że dotknął bardzo poważnej sprawy, w którą uwikłane są różne osoby, które są niesamowicie wpływowe i wciąż są na wolności. W procesie FOZZ tak naprawdę skazane zostały płotki. Janina Chim, Grzegorz Żemek można powiedzieć w tej sprawie były płotki. Są osoby, które mają ogromne pieniądze dzięki FOZZ, są na wolności i mają się świetnie kończy.

  https://youtu.be/pYJw95cQdaw


  Ps...FOZZ i kilka innych spraw to kamienie węgielne tworu zwanego IIIRP, którego tak zaciekle bronią totalni, UBywatele, KODziarze, Kramki, Michniki, Żakowskie, Lisy oraz inne rude. Należy godnie upamiętnić tego prawego człowieka. Jego postawa ma być wzorem dla wszystkich Polaków.
 • @Husky
  Tu też będzie winien PiS, Kaczyński, Ziobro, Jaki. Zobaczycie niebawem takie wpisy.

  Wyszedł na przepustkę,(MORDERCA) zabił kobietę i dziecko!

  http://niezalezna.pl/235530-wyszedl-na-przepustke-zabil-kobiete-i-dziecko


  Ps..Ewidentny i karygodny błąd Sądu Penitencjarnego, czyli konkretnie błąd i brak rozsądku sędziego który pozwolił zbrodniarzowi wyjść na przepustkę. Pytanie kto poniesie konsekwencje? Tak będzie i nic się nie zmieni, dopóty wymiar nie sprawiedliwości nie będzie ponosił za swoje błędy odpowiedzialności.Fajna mamusia, skoro układała sobie życie przez internet z bandziorem. Jej mi nie żal, wiedziała, z kim się zadaje. Szkoda dziecka. Są niestety takie "mamusie", które po prostą muszą mieć faceta przy boku, nieważne kogo, a dobro dziecka mają gdzieś. Druga sprawa to odpowiedzialność sędziego ,który wypuścił bandziora na przepustkę. Jest odpowiedzialny za śmierć tego dziecka. Jak można bandziorów wypuszczać na przepustkę! Teraz należałoby zamknąć także sędziego, który ją wydał!
 • @kula Lis 67 14:23:05
  To nieprawda, ze ymygranty zawsze zabijają.
  Czasami udaje się ofiarom przeżyć.
  Tak jak temu facetowi, który wstawił się w Bad Obern za molestowaną kobietą, której banda nachlanych i naćpanych "ofiar" wojennych z Aleppo oferowała szybki seks na ulicy.

  https://pbs.twimg.com/media/DmuXExqXsAEk6UK.jpg
 • @Husky 17:47:28
  Irakijczyk i Syryjczyk wpakowali mu w tętnice klasycznego tulipana z rozbitej butelki. Jeden kopal a drugi szlachtował drąc morde kill him!
  3 dni walczyl o życie.
  Miał szczęście.

  Po wyjściu ze szpitala musi chyba wyprowadzić się z miasta bo rzeźnicy po 24 h juz na wolnośći.
 • @Husky
  Prof. Dakowski, współpracownik śp. M. Falzmanna: Za rabunkiem finansów Polski, w tym poprzez FOZZ, stały tajne służby Rosji i Zachodu.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mMGZhOC9wLzIwMTgvMDkvMTAvODI1LzM1OS82MWQyNTVjNzAwMzc0Nzk0OWQxMzA1ZWFjOTUwZWY5YS5qcGVn.jpeg


  Codziennie służyłem Michałowi Falzmannowi jako krytyczny tester jego odkryć i hipotez. Bardzo pilnował się, żeby w tych archiwach nie korzystać z barów, nic w nich nie jeść ani nie pić. Miał własna grzałkę, wodę w butelce i kanapki. Ostatni raz jego głos usłyszała moja żona przez telefon, 16 lipca 1991 r. gdy z ponurym śmiechem powiedział: „Dzwonię z podziemi Banku Handlowego. Odkryłem rewelacje! Zawieszają mnie w pracy”. Następnego dnia zginął mówi portalowi wPolityce.pl prof. Mirosław Dakowski, który był pierwszym konsultantem afery odkrytej przez śp. Michała Falzmanna. Prof. Mirosław Dakowski wspólnie z prof. Jerzym Przystawą napisali pierwszą książkę o aferze FOZZ: „Via bank! I FOZZ. O rabunku finansów Polski”. Książka ukazała się w 1992 r. wPolityce.pl: Panie Profesorze, o co tak naprawdę chodziło w aferze FOZZ? Do kogo trafiły pieniądze z FOZZ? Gdzie ich należy szukać?

  Prof. Mirosław Dakowski: Dyscyplina eliminacji. Jak z opisanej już tak dawno dżungli RABUNKU, zrobić sto jasnych, zrozumiałych zdań? Dla 30-latka, nawet jeśli jest publicystą, historia rabunku Polski z przełomu lat 80/90 jest równie odległa, jak bunt Masława za Mieszka II. Ale te lata przełomu są niezabliźnioną raną na ciele (gospodarczym poprzez brak uwłaszczenia Polaków, a uwłaszczenie jedynie „nomenklatury”) i na duszy narodu. W połowie lat 80-tych organy tajne rządzące imperium sowietów dogadały się , współpracując ciągle ze swymi kolegami „na zachodzie”, że projekt komunizmu w dotychczasowej postaci należy bez rozlewu krwi zawiesić na kołku.

  GRU i KGB oraz analogiczne do nich służby specjalne czy ich filie w państwach „demokracji ludowej” uwłaszczenie na dogorywającym cielsku sowieckiego Imperium. W PRL-u rozbudowano uwłaszczenie nomenklatury i służb tajnych, tak cywilnych jak wojskowych. W Informacji Wojskowej zbudowano Grupę Y, która szybko stworzyła pierwszy Fundusz Obsługi Zadłużenia Zagranicznego, który jest ciągle zatajany, dla przejmowania potrzebnych im dewiz z handlu międzynarodowego. Zaraz później w 1988 r. zaczął działać drugi FOZZ.

  Czym miał się zajmować FOZZ?

  Miał on m.in. tajnie wykupywać długi PRL-u wobec państw i banków prywatnych Zachodu.

  Jaką rolę w aferze FOZZ aferze odegrała „Grupa Y”?

  Ponieważ na Zachodzie wiedziano, że PRL jest bankrutem -zobowiązania te na rynkach wtórnych – czy trzecich – chodziły po 26 centów, a nawet po 11 centów za 1 dolara [sic!!]. Może więc je wykupić??- pomyśleli „tutejsi”. Ale państwu nie wolno wykupywać swych długów na rynkach lewych. Więc oficerowie Grupy Y, np. Janusz Sawicki, Żemek, Przywieczerski przez pośredników, m.in. przez Weinfelda i Tkaczika po cichu je wykupywali. Michał Falzmann odkrył z przerażeniem, że bezczelność i poczucie bezkarności Grupy Y były tak wielkie, że FOZZ… nie prowadził Księgi Należności i Zobowiązań Państwa. Taką księgę musiała prowadzić nawet każda kioskarka. Wszelkie transakcje prowadzili „na gębę”, a Janina Chim, główna księgowa najpierw FOZZ-u, a po jego zamknięciu - analogicznej firmy prywatnej TRAST, z oburzeniem odpowiadała Michałowi, że „ona nie jest buchalterem, lecz finansistką”.

  Kibicowałem, pracując w Centralnym Urzędzie Planowania [„mincówka”], gdy mój minister Eysymont negocjował z młodym „finansistą z Mossadu” Majmanem koszt „brasilian swap”. Majman wykombinował, że jeśli oba te zbankrutowane państwa wymienią się długami [ cztery miliardy dolarów], to będą mogły spokojnie spekulować na rynkach ciemnych - bo już nie swoim długiem. Majman wynegocjował sobie i swojej firmie, oczywiście 2,3% od tej sumy. Niestety, jakiś żółtodziób w Urzędzie Ochrony Państwa (UOP) był na tyle niedelikatny, że aresztował i to w obecności kamer TV na Dworcu Centralnym viceministra finansów Janusza Sawickiego. I „sprawa się rypła”. Gdy okazało się, że Janusz Sawicki ma wysokie umocowania” właśnie w grupie Y, wypuszczono go i przeproszono. Ale Majman płakał w marynarkę ministra – jakiego interesu go ten żółtodziób z UOP pozbawił. Proszę sobie przeliczyć ten „zawód” na miliony dolarów. Mówię o tym teraz, bo wreszcie 8. września minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro złamał tabu obowiązujące w mediach od trzech prawie dekad, a ustalone w procesach karnych ludzi FOZZ przed dwunastu laty, że „straty Polski wyniosły kilkaset milionów dolarów”. Teraz mówił już o 8-10 miliardach dolarów! Różnica jest taka, jak między 10 tysiącami a trzema setkami złociszów.

  Jesienią chyba w 1991 r. przez znajomych z podziemia dostałem się do wiceministra finansów Stefana Kawalca. Poufnie go poinformowałem, w którym banku w Londynie FOZZ i jego pośrednicy schowali kilkaset milionów dolarów. W ministerstwie nie podjęto żadnych akcji, prób odzyskania, ale po tygodniu „warszawka” dostała ostrzeżenie, że Dakowski to gaduła i należy go się strzec.

  To prawda, że śp. Michał Falzmann najpierw do Pana przyszedł z informacjami na temat FOZZ? Jak się Pan zorientował, że chodzi o ogromną aferę?

  Z Michałem Falzmannem poznałem się bliżej przy okazji „Sapos-gate”. Jestem fizykiem jądrowym, pracowałem w Agencji Atomistyki. Przedsiębiorstwo POLON, w trakcie prywatyzacji, sprzedawało do Iranu i krajów arabskich systemy anty-radiacyjne i detekcyjne Sapos, które istniały tylko w planach, oraz w żałośnie przestarzałych i nie działających prototypach.

  Gdy Michał natknął się przy sprawdzaniu bilansów Universalu, w czasie, gdy uwłaszczał się na nim Przywieczerski, na dokumenty świadczące o „wyparowaniu” miliarda dolarów, próbował poinformować o tym władze państwa. Gdy się nie udało - opisał cała sprawę w pół-podziemnym piśmie „CDN- Głos Wolnego Robotnika”. Po tym artykule zaproponowano mu pracę w UOP.

  Zgodził się?

  Gdy zapytał sześciu panów „kto z panów jest z tych nowych?” - usłyszał oburzone „ależ panie, my wszyscy to starzy fachowcy”. Wtedy im podziękował. Zaangażowano go jednak do Najwyższej Izby Kontroli (NIK). Tam przez pozostałe trzy miesiące życia szedł jak burza przez tajne archiwa m.in. Banku Handlowego, NBP. Codziennie służyłem Michałowi Falzmannowi jako krytyczny tester jego odkryć i hipotez. Bardzo pilnował się, żeby w tych archiwach nie korzystać z barów, nic w nich nie jeść ani nie pić. Miał własna grzałkę, wodę w butelce i kanapki. Ostatni raz jego głos usłyszała moja żona przez telefon, 16 lipca 1991 r. gdy z ponurym śmiechem powiedział: „Dzwonię z podziemi Banku Handlowego. Odkryłem rewelacje! Zawieszają mnie w pracy”. Następnego dnia zginął.

  Jakie działania podejmował Pan w sprawie FOZZ?

  Z Jerzym Przystawą złożyliśmy osobiście na ręce ministra sprawiedliwości Wiesława Chrzanowskiego już 2 czerwca 1991 r. komplet dokumentów. Odpowiedzią była panika i brak reakcji. Potem okazał się że te dokumenty „zaginęły.” Podobnie jak i i sprawozdania Michała w tajnych archiwach NIK. Powiadomił nas o tym, bezradnie rozkładając ręce, prezes NIK, Lech Kaczyński. Naszą wiedzę z prof. Jerzym Przystawą, zdobytą głównie od Michała Falzmanna, ujawniliśmy w książce „Via bank i FOZZ. O rabunku finansów Polski” wydaną przez Antyk w 1992 r. Miała – słuchajcie, młodzieży – ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Aktualna, potwornie, boleśnie aktualna. To nie jest jej zaletą, a wadą naszej rzeczywistości. Chyba jeszcze jest dostępna w internetowej księgarni ANTYKu.
  „Za FOZZ stoją KGB/GRU” - zanotował w swoich zapiskach z 20 czerwca 1991 r. śp. Michał Falzmann. Co za tym przemawia, że rosyjskie/sowieckie służby stały za FOZZ?

  Za rabunkiem finansów Polski, w tym poprzez FOZZ, stały oczywiście tajne służby Rosji. Potwierdzili to oficjalnie w sądzie obaj panowie Kaczyńscy [Leszek – szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego], świadkowie w najdłuższym procesie w Polsce, bo trwającym 14 lat, jakim nękali nas, autorów powyższej książki, Dariusz Tytus Przywieczerski i Universal. Adwokat pana Przywieczerskiego i Universalu pan Andrzej Siciński tak się zapalił, że atakował nas w sadzie jeszcze w parę lat po bankructwie Universalu, o czym zawiadomił go oraz sąd likwidator tej firmy.

  KGB jak i GRU współpracowały w tym czasie już półjawnie z analogicznymi służbami w Europie zachodniej i w USA. Wybuchła wtedy transnarodowa afera banku BCCI – dziesiątki miliardów dolarów – „znikło”. Prokuratorzy amerykańscy byli w Warszawie badając powiązania BCCI z b. FOZZ. Ale … u nas badało wtedy „rabunek poprzez FOZZ” - pół prokuratora: Bo główny prokurator poszedł sobie na dłuuugi urlop, a zostawił – półetatowca z Radomia.

  Sądzi pan, że Przywieczerski naprawdę był „mózgiem” FOZZ? Jaka była rola Dariusza Rosatiego, który zasiadał w Radzie Nadzorczej?

  O tym kto był mózgiem w Grupie Y powinni zeznać Dariusz Rosati czy Janusz Sawicki, wtedy major WSI. Sądzę, że z czasem na pewno awansował. Wiedzieli to ich ludzie z Rady Nadzorczej FOZZ G. Wójtowicz - wtedy prezes NBP, czy inni, wymienieni przed prawie 30 laty w naszej książce „Via Bank i FOZZ”. O ile wiem żaden prokurator ich o to, pod odpowiedzialnością karną, nie zapytał. Podobno dużo informacji na temat jest w zbiorze zastrzeżonym IPN.

  Zbiór zastrzeżony IPN nie był jednak taki nieprzemakalny i tajny. W czasie, gdy z prof. Przystawą walczyliśmy w procesie, wytoczonym nam przez Dariusza Tytusa Przywieczerskiego, prezesa, zaraz potem właściciela Universalu, udało mi się „dotrzeć” do tego zupełnie tajnego „zbioru”.

  I co pan znalazł w zbiorze zastrzeżonym?

  Był tam przed kilkunastu laty taki zapis: Dariusz Tytus Przywieczerski, nr. rej. 92442, data rej.: 11.07.1985. Nazwa jednostki rejestr.: Wydz. I, Dept. II MSW. Kategoria: zabezpieczenie operacyjne, później TW, pseudonim: „Grabiański”, data rezygnacji 21.12. 89. IPN nie ma danych o rezydentach/agentach KGB.

  Dlaczego Przywieczerski otrzymał tak niski wyrok – 2,5 roku więzienia? Kasjer FOZZ Grzegorz Żemek został skazany na 8 lat więzienia.

  Sądzę, że Grzegorz Żemek, Dariusz Tytus Przywieczerski jako „zic-priedsiedatieli” („зицпредседатель”, tj. odsiadujący za głównych macherów, to ze „Złotego Cielca” Ilfa i Pietrowa), czyli łebkowie przeznaczeni do ewentualnej niewielkiej odsiadki w razie, gdyby „sprawa się rypła” - mówiąc ich żargonem.

  Kolejni likwidatorzy FOZZ robili przez kilkanaście lat wszystko, by sprawa się przedawniła. To samo robili „niezależni” prokuratorzy i sędziowie, Specjalnie też zmieniono przepisy prawne, by np. za dwa niezależne a udowodnione przestępstwa skazywano jak za jedno. Np. dano „wspólny” wyrok Przywieczerskiemu: 2,5 + 2,5 = 2.5 roku. Prawda, jakie to logiczne?

  Gdy przez lata dzielne służby „nie mogły znaleźć” DTP, pozwalaliśmy sobie na takie dowcipy: Dariusz Tytus Przywieczerski, 5709 Sea Turtle Place Apollo Beach, Fl 33572 USA (z Sheriff Office, Pinellas County). Podaję tę informację, bo ani UOP, ani siedem „służb” teraz węszących, przez dziesięciolecia już, nie potrafili go znaleźć.

  Pan Przywieczerski pomoże wyjaśnić aferę FOZZ czy beneficjenci FOZZ-u mogą już spać spokojnie?

  Oczywiście – nic nie wyjaśni, nie ujawni. Po co? Pewnie po „przedawnieniu” i „umorzeniu” lub będzie na miejscu pilnował swych rozległych interesów – bo przy golfie na Florydzie narzekał, że na odległość to trochę trudne. Beneficjentów fali rabunków jest tylu, są już tak powiązani i zakorzenieni biznesowo i politycznie, że (chyba) niczego się już nie obawiają. Stworzyli nowe „stare rodziny”, a dziatwa za „lekkomyślność” tatusiów przecież nie powinna odpowiadać.

  Dlaczego Amerykanie właśnie teraz zdecydowali się wydać Polsce pana Przywieczerskiego Polsce?

  To jakaś farsa na proscenium teatrzyku medialnego, może mająca ukazać „coraz lepsze stosunki z naszymi amerykańskimi przyjaciółmi”? Testem mych, może zbyt pesymistycznych uwag będzie to, czy powyższe się spełni oraz czy teraz CIA odda też Edwarda Mazura, podejrzanego o zlecenie morderstwa w 1998 roku Komendanta Głównego Policji Marka Papały, mocno chronionego dotąd przez CIA.

  Kto może się bać przyjazdu pana Przywieczerskiego do Polski?

  Może ktoś - za odważny z rządu??

  Rozmawiał Tomasz Plaskota
 • @Husky 19:20:15
  Czyli zgoda na pokojową rewolucję w zamian za kasę i uwłaszczenie się nomenklatury na państwowym majątku. Taką cenę do dziś płacimy. Pozyskanie ważnego, z głęboką znajomością szczegółów, świadka w sprawie FOZZ pozwoli na totalne uciszenie i zawieszenie aktywności "drugiej strony". I tyle, czy aż tyle! No i kiedy w końcu staną przed sądem główne WSIowe słupy od obrotu czarnej kasy MSW, Kulczyki Solorze-Żaki, Czarneckie itp.! Setki i tysiące WSIowych POdsłuPÓw, Palikoty, Palikoty-bis w POstaci Jakubiaków? W tym całym żydowskim geszefcie nie ma ani jednej wzmianki o żydach. Ich rola jest skrzętnie skrywana! Za rabunkiem polskich finansów i wszystkimi mega aferami stoją tajne służby oraz przedstawiciele pewnej mniejszości, która rzekomo została wyrzucona w całości z Polski w 1968 roku.
 • @Husky 19:20:15
  Czy nadszedł czas żeby ujawniać jak uwłaszczała się chazaroubecja?Wywiozła piwnice M Narodowego. Kontrabandzista od przemytu do dziś jest głaskany po dupie i ma swoje numery w agencji towarzystwa wzajemnej adoracji, więc on pójdzie siedzieć czy ja?
 • @kula Lis 67 19:31:56
  Akcje Agory spadły w ciągu zaledwie ostatnich 3 mies. z 15 zł na 9,20 zł. Szczujnia potaniała o 38%. Podobno nie można śmiać się z czyjejś krzywdy, ale w tym przypadku zrobię wyjątek. Gdyby nie sieć kin Helios, Wyborczej nie byłoby.
  Trzymamy kciuki za dalszy regres.

  Szampan czeka
 • @Husky 17:47:28
  Posłanka Sobecka pyta Ministerstwo Rodziny: Jaka jest polityka w zakresie sprowadzania pracowników z Azji? Co z Polakami ze Wschodu? Posłanka PiS Anna Sobecka zwróciła się do Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z zapytaniem, jakie są założenia polityki wobec sprowadzania do Polski pracowników z Azji. Zapytała, co resort robi, żeby przyjmować repatriantów ze Wschodu i zatrzymać emigrację Polaków. Składam interpelację do Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie imigrantów zarobkowych napisała poseł Anna Sobecka. Pytam, jakie są założenia obecnej polityki w zakresie sprowadzania pracowników z Azji, ile osób zamierza przyjąć Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, oraz co robi, aby zachęcić do powrotu Polaków ze Wschodu i powstrzymać emigrację na Zachód dodała. „Dziennik. Gazeta Prawna” pisze, że około 25 tys. osób w Indiach czeka na otrzymanie w ambasadzie w New Delhi wizy do Polski. Są to Hindusi, Nepalczycy i Banglijczycy. Gazeta wskazuje, że te osoby zostały już zwerbowane przez polskie firmy i otrzymały pozwolenia na prace od urzędów wojewódzkich. Czekają tylko na wizy do Polski. Przypomnijmy, że PiS zapewniał w kampanii wyborczej w 2015 r., że nie zgodzi się na przyjęcie imigrantów. Ułatwienia w zatrudnianiu cudzoziemców przez polskich przedsiębiorców, jakie pojawiły się w nowej ustawie o rynku pracy, nie oznaczają, że zmieniają się zasady ich zatrudniania tłumaczyła przed kilkoma dniami w rozmowie z portalem wPolityce.pl Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

  Ps...Brawo!!!Słusznie pyta pani poseł Sobecka. Brawo za celne pytanie. Proszę się jeszcze zapytać co to za historia z tymi 10 mln Filipińczyków. Filipiny zadeklarowały, że mogą wydelegować nawet 10mln ludzi, a Jarosław Kaczyński, Premier, Ministrowie, TVP Info milczą, dziennikarze nie zadają niewygodnych pytań, myślą, że mają już nasze głosy na 100%? Morawiecki do dzisiaj nie odpowiedział na to samo otwarte pytanie. prof K. Pawłowicz. Polaków nie opłaca się sprowadzać lepiej muzułmanów a wybory bliziutko. Niestety ale PiS zdradził wyborców i przyjmuje tysiące imigrantów, ludzie podliczą was przy wyborach, kłamcy! Dobra zmiana wygrała wybory przez politykę migracyjną. Teraz przegra z kretesem przez tą politykę. Polscy repatrianci nie mogą pracować na PKB ale Ukraińcom to można darować miliardy bezzwrotnie co? Oczywisty strzał w stopę Morawieckiego i w rząd PiS. Również jasne jest, że premier program Fundusze emerytalne, przy zarobkach ogromnej większości Polaków może schować do lamusa, to logika której im brakuje. Nareszcie ktoś się tym zainteresował. Mam nadzieję, że na poważnie, bo więcej się oszukiwać nie damy! PiS-ie dlaczego nas zdradziłeś, sprowadzając kolorowych do Polski i muzułmanów? Nie tak miało być. Nie chcemy w Polsce żadnych w/w. Jeżeli to prawda to mój i rodziny głos ma Ruch Narodowy w przyszłych wyborach. Nepal, może Jemen i co dalej ...? Hindusi być może, a Nepalczycy i Banglijczycy większości to muzułmanie. Hindus raz postawioną nogę na ziemi polskiej nigdy przenigdy nie wycofa. A gdzie ci ludzie będą mieszkać pod mostami? Czy te mieszkania + są dla nich? Ambasador w Indiach powinien wylecieć na zbyty pysk. Odwala na lewo własne interesy. To są łapówki jak dla przemytnika. Czuję się zdradzony. Przykro mi. Nasz rząd podpisał podejrzany układ na Filipinach i w Marakeszu... Ściągają do nas obcych na potęgę. Jak długo rząd będzie rżnął głupa? Żadnej odpowiedzi ani wyjaśnienia. Nawet 1000+ nie zamknie nam ust i decyzji przy wyborach. Miało być bez tysięcy ciapatych a są miliony obcych i końca nie widać. Muzułmanin nie będzie pracował, on przyjeżdża przejąć nasz kraj. Koran mówi, że ziemia, na której modli się wyznawca Allaha staje się ziemią muzułmańską. Nic was nie nauczył przykład Niemiec, Włoch, Francji, Danii, Holandii, Belgii, Norwegii, Szwecji? Widać, że "dobra zmiana" zatrzymała się na poziomie najwyższych stanowisk w państwie.Tymczasem cala biurokratyczna machina III RP. [czyli po-magdalenkowcy] dalej jest w łapach "swoich". I robią swoje. Wydawało się, że PiS to nasza jedyna nadzieja, jedyna partia, która nie oszuka. Całego siebie człowiek zaangażował moralnie po tej stronie, aż do naznaczenia stemplem, a oni teraz pokazują wała...Małe Węgry przyjęły 1 mln Węgrów z Ukrainy! A Polska 2 mln Ukraińców!=Zdrada! Zgadzajmy się na kosmopolityczną strategię bankstera Morawieckiego i interesy Goldman Sachs. Przyjmujmy obcych kulturowo migrantów, pracujących po 5zł/h. Wskaźnik płac do PKB dalej będzie najniższy w UE. Coś mi się wydaje, że przez imigrantów i Ustawę 447 Just PiS nie wygra Wyborów, bo kto zawierzy kłamcom? Kaczyński już się nie boisz cholery, dyzenterii, pasożytów i pierwotniaków od beżowych ? Zobacz co twój wojewoda z PiS narobił w Warszawie:

  https://twitter.com/RuchNarodowy/status/1038832287645876225

  Do Winnipeg w Kanadzie nasprowadzano Filipińczyków, a teraz biali mają problem ze znalezieniem pracy. Opinia znajomej, która tam mieszka 45 lat. Czy tak ma być u nas. A gdzie Polacy ze wschodu, pytam PiS? Tysiące Polaków z Rosji, Kazachstanu oczekuje na przyjazd do Ziemi Ojców. Pani premier Szydło sprowadzała polskie rodziny z Kazachstanu. Usunęli ją, by sprowadzać ludzi z Izraela dając im polskie paszporty w ambasadzie. Głosowaliśmy na PiS, rządzą z PO. Zobaczcie Polska i W.B w tzw protokole brytyjskim zostały wyłączone z pod osądzania przez TSUE w materii prawa i o tym ani PO ani rząd ani słowa dlaczego? Tak samo w sprawie sprowadzania muzułmanów. To głównie zagraniczne firmy ściągną tych tanich pracowników do pracy w swoich montowniach w Polsce. Gdy koniunktura się skończy, filię zamkną a problem z imigrantami zostanie dla nas.

  Morawiecki Trybunał Stanu dla ciebie. Odpowiesz za zmianę struktury narodowościowej Polski. Nikt na ciebie nie głosował!

  https://www.pch24.pl/miliardy-na-nowa-polityke-migracyjna--rzad-chce-sprowadzac-z-zagranicy-pracownikow,61817,i.html
 • @Husky 20:14:21
  Dlatego do ich kin nie chodzimy.
 • @Husky
  Polak skazany w Wielkiej Brytanii na 9 lat więzienia. Chodziło o próbę przemytu. 48-letni Polak został dziś skazany na dziewięć lat więzienia za próbę przemytu do Wielkiej Brytanii 14 kilogramów kokainy o wartości ok. 700 tys. funtów. O wyroku poinformowała brytyjska Narodowa Agencja ds. Zwalczania Przestępczości (NCA). Mężczyzna został zatrzymany w sierpniu w porcie w Dover, gdy podczas rutynowej kontroli brytyjska straż graniczna znalazła pod jego łóżkiem kabinowym 14 jedno kilogramowych pakunków zawierających kokainę. Narkotyk był zapakowany w pudełka po żywności. W trakcie przesłuchania Piotr C. przyznał się do schowania pakunków, ale przekonywał, że myślał, iż zawierają papierosy. Tłumaczył, że miał dostarczyć je na jeden ze zjazdów z autostrady M20, gdzie byłyby odebrane przez jego współpracowników. W toku śledztwa odkryto, że dokładnie ta sama ciężarówka została wykorzystana w styczniu 2016 roku do próby przemytu 5 kg marihuany przez brata zatrzymanego Polaka. Został on wówczas skazany na 20 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu. Jak powiedziała Deborah Cook, szefowa operacji śledczych NCA w porcie w Dover, "jest jasne, że C. nie wyciągnął wniosków z doświadczeń brata i w efekcie musi się liczyć z dłuższym okresem za kratkami". Pracując z kolegami ze służby granicznej, jesteśmy zdeterminowani, aby przeszkodzić w działalności zorganizowanych grup przestępczych, które zajmują się przerzutem narkotyków, a jednym ze sposobów na to jest łapanie i karanie przemytników takich jak C. dodała. Do skazania mężczyzny doszło dzień po przekazaniu przez NCA informacji o aresztowaniu w piątek w Dover dwóch innych Polaków. Próbowali oni przemycić do Wielkiej Brytanii 20 sztuk broni palnej, 1000 sztuk amunicji, a także 300 kg metamfetaminy, 50 kg ketaminy, 50 kg kokainy i 10 kg heroiny. Łączna wartość przewożonych narkotyków została oszacowana przez śledczych na 7,5 mln funtów. 31-letni Łukasz K. i 32-letni Rafał A. stanęli dziś przed sądem w Margate w południowo-wschodniej Anglii, gdzie wyznaczono im termin rozpoczęcia rozprawy na 8 października. Do tego czasu pozostaną w areszcie. http://niezalezna.pl/235596-polak-skazany-w-wielkiej-brytanii-na-9-lat-wiezienia-chodzilo-o-probe-przemytu


  Ps...Widać, że w Wielkiej Brytanii sądy nie są wolne. Niech nadzwyczajna chazarskobolszewicka kasta ludzi przeczyta z uwagą ten artykuł. Zatrzymany w sierpniu, skazany w pierwszej dekadzie września. Tak, tak, tego samego roku!!! Kiedy u nas tak będzie?Drugi przypadek dwóch Polaków zatrzymanych w piątek, którzy dziś stanęli przed sądem, a termin rozpoczęcia rozprawy na ósmego października i również tego roku! Jak oni to robią? Może u nich sędziowie, to zupełnie zwyczajna kasta ludzi, którzy, o zgrozo, pracują na swoje wynagrodzenia?
 • @kula Lis 67 21:14:46
  Przestępczość w W.B jest wielokrotnie większą niż w Polsce, ale czas rozpatrywania spraw karnych to średnio 5-6 m-cy
  Wielokrotnie szybciej niż w Polsce
 • Dylemat
  https://pbs.twimg.com/media/DmwI5MSW0AApdbA.jpg

  wiec ci odpowiadam :
  Nasrać ci chcą na ten durny pusty łysy łeb.
 • @Husky
  Gorzkie słowa córki Michała Falzmanna: Są bardzo wpływowe osoby, które wciąż są na wolności i mają się świetnie. https://wpolityce.pl/polityka/411639-falzmann-o-fozz-wplywowe-osoby-wciaz-sa-na-wolnosci

  Ps..Są na wolności, a chazar po WUMLu Balcerek jest pierwszym ordynarnym krzykaczem. Nietykalnym! Trzeba przyspieszyć tę reformę sądownictwa i mam nadzieję, że PAD o to zadba osobiście, bo straciliśmy pół roku przez jego veta. Jest tyle spraw do wyjaśnienia i tyle osób do ukarania! Pani redaktor Zuzanno proszę nie mówić publicznie o wszystkim, bo te chazarskie złodzieje, mordercy jeszcze są silni a państwo jest jeszcze za słabe, aby skutecznie chronić ludzi przyzwoitych.
  Intelligence Community chrońcie Zuzannę Falzmann, córkę Michała Falzmanna, pracownika NIK, który zmarł w niewyjaśnionych okolicznościach w 1991 roku. Czy Polska boi się dzisiaj wskazać te wpływowe osoby? mamy amerykańskie wojska, jesteśmy silni w NATO a boimy się wskazać złodziei i bandytów? Zmienić prawo karne, to można zawsze zrobić w interesie społecznym! Tylko prawo cywilne nie działa wstecz!
 • @Husky 22:37:03
  Dzisiejszy wyrok dla czyściciela kamienic to 1500 zł grzywny!. Jakby mi ktoś napluł w twarz!
 • @Husky 22:37:03
  U nas kasta cierpliwie czekała by na telefon z dyspozycją co z tym śledztwem zrobić - wszczynać czy umorzyć. Bo praktycznie każdy proces to farsa prowadzona przez chamskie kobity, które drą mordę na powoda.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej