Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Bundeswehra w Syrii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby prezydent Syrii Baszar al-Asad znowu miał użyć broni chemicznej przeciwko swojej ludności, mogłaby interweniować Bundeswehra. Ministerstwo obrony bada istniejące możliwości – donoszą niemieckie media.

Dzisiejsze gazety komentują plany ewentualnego udziału Bundeswehry w walce z reżimem al-Asada w Syrii. Prasa nie zostawia na nich suchej nitki.

 

         

 

Minister obrony Ursula von der Leyen (CDU) rozpatruje możliwości zaangażowania się Bundeswehry w akcjach odwetowych w Syrii, gdyby prezydent Baszar al-Asad ponownie użył przeciwko ludności cywilnej broni chemicznej. Według informacji dziennika „Bild” (10.09.2018) niemiecki MON rozważa przyłączenie się do sojuszu USA, Wielkiej Brytanii i Francji. Warunkiem niemieckiego uczestnictwa byłby jednak ponowny atak chemiczny reżimu al-Asada.
 
             
 
 
 
„Sytuacja w Syrii jest w najwyższym stopniu niepokojąca" – przytacza „Bild" wspólne oświadczenie MON i MSZ. „Oczywiście pozostajemy w ścisłym kontakcie z naszym amerykańskim sojusznikiem i z europejskimi partnerami. Na wszystkich płaszczyznach wymieniamy się informacjami na temat aktualnej sytuacji, możliwego dalszego rozwoju kryzysu w Syrii i ewentualnych wspólnych działań”
 
 
Warto nadmienić w tym kontekście jakie jest stanowisko UE w tej sprawie.
Zaledwie kilka m-cy temu ,szatniarz i krul europy zarazem , Donald 27 tak pisał na TT o nalotach USA na Damaszek.

Uderzenia dokonane przez Stany Zjednoczone, Francję i Wielka Brytanię na cele w Syrii jasno pokazują, że tamtejszy reżim nie może wraz z Rosją i Iranem kontynuować działań przynoszących ludzką tragedię .
UE będzie stać z naszymi sojusznikami po stronie sprawiedliwości – dodał na Twitterze Tusk.

 
 
 
Niemiecka prasa o Syrii:
 
 
 
 
Jak zauważa „Frankfurter Rundschau“:
„W Ministerstwie Obrony podobno przeprowadzono gry wojenne nt. zadań Bundeswehry, gdyby w Syrii doszło ponownie do masakry tysięcy ludzi albo ponownego użycia gazu bojowego. Takim grom nie można niczego zarzucić, ponieważ zadaniem wojskowych jest opracowywanie planów przyszłych działań. Problem pojawia się wtedy, gdy manewry przeobrażają się w udział w prawdziwej wojnie. Tego rodzaju działania w przypadku Syrii nie mają jednak sensu. Prezydent USA Donald Trump dwukrotnie użył rakiet i samolotów bojowych, żeby ukarać reżim w Damaszku. Nie miało to żadnego wpływu na krwawą wojnę domową w tym kraju. Ograniczone ataki z powietrza z udziałem Niemiec, albo bez ich udziału, mają wartość jedynie symboliczną, ponieważ tę wojnę al-Asad, wspierany przez Rosję i Iran, praktycznie już wygrał”.
Podobnie widzi to „Rheinpfalz“ z Ludwigshafen:
„Wojna w Syrii rozstrzygnięta jest na korzyść reżimu al-Asada dzięki Rosji i Iranowi, które go wspierały i nadal mają zamiar go wspierać. Takie położenie bojowe mogłaby zmienić tylko interwencja NATO na wielką skalę. Mogłoby do niej dojść wyłącznie na wniosek Turcji, czego nikt nie chce. Teraz chodzi tylko o to, aby zapobiec jeszcze większej tragedii w Idlib. USA i ich partnerzy z UE muszą przedłożyć wraz z Turcją plan, zdolny przekonać Rosję o słuszności utworzenia strefy ochronnej na północy Syrii, poparty dodatkowo przez ONZ. Wszystko inne nie doczeka się akceptacji Bundestagu. I słusznie”.
 
Jak pisze "Münchner Merkur“:

"Więcej bomb nie zapewni więcej sprawiedliwości w Syrii. To nie jest żadne hasło pacyfistycznie nastawionych marzycieli, tylko trzeźwa analiza sytuacji w Syrii w ósmym roku wojny domowej. Niezliczone naloty przeprowadzone przez różne koalicje zrównały całe połacie tego kraju z ziemią, ale nie doprowadziły do zakończenia wojny domowej. Sytuacja militarna jest od dawna już jasna. Syryjskiej tragedii nie da się zakończyć atakami z powietrza. Dlatego błędnym posunięciem byłoby przyłączenie się do nich przez Niemcy“.

 

 

Niemcy to niech lepiej przygotują się do wojny domowej, jak muzułmanie będą chcieli przejąć władze

Bycie Niemcem to powód do wstydu i hańba na jeszcze kilka pokoleń za dokonane zbrodnie i ludobójstwo w czasie II WS

 

https://www.dw.com/pl/niemcy-wobec-ataku-syrię-zrozumienie-i-krytyka/a-43387032

https://www.dw.com/pl/niemiecka-prasa-o-syrii-dylematem-zachodu-jest-brak-koncepcji/a-43397393

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  W prowincji Idlib trwa właśnie kręcenie inscenizacji ataku chemicznego przez "reżim Asada"Więc lada dzień usłużne żydowskie media ogłoszą światu,że Asad po raz kolejny użył broni chemicznej przeciw swemu narodowi i musi spotkać go zasłużona kara.
 • @matterhorn 17:50:34
  Zanosi się na jatkę większą niż przez te ostatnie 8 lat.
 • Co tam na Białorusi
  https://www.youtube.com/watch?v=jb7i1m-rY08

  Na Białorusi też jest False Flag?
 • @Husky
  Polecam amerykański film o skupowaniu broni przez CIA w Libii w wysyłaniu go terrorystom w Syrii. Ten film jest amerykański. Opiera się na faktach. Rosja ma dobrych nauczycieli ! I się od nich uczy .
  www.filmweb.pl/film/13+godzin%3A+Tajna+misja+w+Benghazi-2016-732993

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej