Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Bóg obdarzył Polskę Wielkimi Ludźmi...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gdyby żył miałby dziś 71 lat. Zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa w wieku 37 lat (19.10.1984). I przy tej okazji znów warto domagać się dokończenia śledztwa!

Bóg jest Pierwszy i Ostatni, Najważniejszy!
Ludzie przestali bać się Boga, co prowadzi do eskalacji głupoty i zła!
Dokąd zmierzamy? Dlaczego siebie oszukujemy? Dlaczego znieważamy Boga?

              

 
 
Ksiądz Jerzy Popiełuszko urodził się 14 września 1947 roku w Okopach k. Suchowoli na ziemi białostockiej, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Był czwartym dzieckiem w rodzinie państwa Marianny i Władysława Popiełuszków. Dwa dni później został ochrzczony w kościele parafialnym w Suchowoli.

Matka jeszcze w stanie błogosławionym ofiarowała Go na służbę Bogu.

 
28 maja 1972 roku został księdzem przyjmując święcenia kapłańskie. Posługę zaczął w parafii w Ząbkach. Później na warszawskim Żoliborzu. Pracował w Duszpasterstwie Akademickim św. Anny, uczestnicząc w formowaniu ochotniczej służby medycznej.Wreszcie w roku 1980 rozpoczął pełnienie posługi w parafii św. Stanisława Kostki. Tam też podejmował duszpasterstwo na rzecz ludzi pracy. Organizował między innymi msze święte poświęcone strajkującym hutnikom – miał wtedy miejsce swoisty przełom, który zaangażował Jerzego Popiełuszkę politycznie. Wtedy to wygłaszał płomienne patriotyczne kazania. Organizował wyjazdy ludzi pracy do Częstochowy. Jednocześnie służby PRL zacieśniły inwigilacje księdza Popiełuszki – padały też groźby. Doszło do kilkunastu przesłuchań księdza, w międzyczasie miał miejsce zamach na jego życie. Popiełuszko zapadł na zdrowiu. 30 października 1984 roku odnaleziono w Wiśle zwłoki ks. Popiełuszki. 3 listopada 1984 roku odbył się pogrzeb księdza. Była to zarazem manifestacja ludzi wiary, nie godzących się na praktyki władz PRL. Przyczyną śmierci był udany zamach na jego życie.
 
 
 
 
"Jeśli umrę, nie opłakujcie mnie"-ostatnie słowa ks.Jerzego przed wyjściem z rodzinnego domu.
 
         
 
 
 
 
Od dnia pogrzebu ks. Jerzego Popiełuszki jego grób stał się miejscem masowych pielgrzymek i modlitwy - odwiedziło go blisko 20 mln osób. Sława świętości i męczeństwa rozszerzała się nie tylko na Polskę, ale i na cały świat i trwa nadal. Przy grobie ks. Popiełuszki modlił się w 1987 roku papież Jan Paweł II, a 2005 r. kard. Ratzinger - późniejszy papież Benedykt XVI.
 
 
 
          
 
Do dziś nie wiadomo, czy za mordercami i ich bezpośrednim przełożonym z IV Departamentu MSW stali wyżej usytuowani mocodawcy. Prawda o zamordowaniu księdza Popiełuszki jest niewygodna dla zbyt wielu środowisk, także dla części środowisk kościelnych.
 
Jego słowa ciągle są aktualne.
"Prawda jest nieśmiertelna, a kłamstwo ginie szybką śmiercią".
 
 
 
 
ps.
 
I na koniec jeszcze jak ktoś nie pamięta kto to był ks. Popiełuszko. Jego kazania-nagrania archiwalne
//t.co/5Yty1cVNTn
 
 
Źródła
https://www.deon.pl/religia/wiara-i-spoleczenstwo/art,1094,10-waznych-mysli-bl-jerzego-popieluszki.html
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Popie%C5%82uszko
https://biografia24.pl/jerzy-popieluszko/

 

KOMENTARZE

 • 1* - pała nie za ks.Popiełuszko, ale dla kreatury takiej jak ty
  Twój bóg obdarzył Polaków także tymi "wybitnymi Żydami", a ty jesteś apologetą wielu ich potomków i wielu syjonistów.

  https://dariuszkosiur.files.wordpress.com/2016/09/14102319_1788693421402998_8831110187758130118_n.jpg
  _____________________________

  Ks.Popiełuszko w trakcie tortur, przed zamordowaniem, wyrwano język. Nie był to więc zwykły mord na politycznym przeciwniku, był to mord - zemsta rytualna.
  Syjonistyczni bandyci współpracujący z żydo-katolickim Kościołem pozbyli się księdza, który bruździł planom integracji z syjonistycznym Zachodem.
  Między rokiem 1980 a 1991 zamordowano ponad 100 księży z tych samych, co ks.Popiełuszko, powodów.
 • @Rzeczpospolita 11:47:34
  Widzę że i tobie odebrali resortową emeryturę
  Bardzo mi przykro
  Bardzo

  ps.
  A te pałowanie to aj waje macie już w genach
  Co?
 • @Rzeczpospolita 11:47:34
  Patrząc na to co dzieje się obecnie w Polsce stwierdzenie: "I dziś mamy starcie trzeciego pokolenia AK z trzecim pokoleniem UB" jest wciąż aktualne.
 • @Husky 11:50:46
  "Widzę że i tobie odebrali resortową emeryturę"

  Z tego wnoszę, że piszesz to na podstawie własnego doświadczenia. Ale chyba sobie nieźle radzisz dorabiając na lansowaniu syjonistów -?
 • @Rzeczpospolita 11:57:34
  Huysky udaje że nie wie iż to kurdupel z Żoliborza blokuje śledztwo które ujawniłoby wszystkie okoliczności tego mordu. Mord na KS. Jerzym był mordem założycielskim lll RP a wszystkie główne polityczne siły stoją na straży ukrywania prawdziwych okoliczności tego mordu.
 • @Husky
  Miało być wznowienie śledztwo z prok. Witkowskim , JK obiecał to Red. Sumlińskiemu.
  I dupa blada.
 • @zbig71 14:49:02
  Prawda o zamordowaniu księdza Popiełuszki jest niewygodna dla zbyt wielu środowisk,
  także dla części środowisk kościelnych.
 • @Husky 15:19:35
  Dla środowisk kościelnych, raczej chodzi o "górę" czyli o biskupów i episkopat.
  Ks. Isakowicz-Zaleski domagał się lustracji w kościele i warto pamiętać, kto by temu przeciwny.
 • @Husky 5++++!
  Ten sondaż niektórych mocno zaskoczy i bardzo zaboli. W Sejmie tylko... trzy partie? Gdyby wybory parlamentarne odbywały się we wrześniu, PiS (wraz z Solidarną Polską i Porozumieniem) uzyskałoby 43 proc. poparcia osób deklarujących udział w głosowaniu. Na PO zagłosowałoby 18 proc., a na ruch Kukiz'15 - 7 proc. Jak wynika z sondażu CBOS, do Sejmu weszłyby tylko trzy ugrupowania.
  W porównaniu z badaniem z sierpnia PiS stracił 1 punkt proc. poparcia; Platforma również straciła 1 punkt proc.; Kukiz'15 - bez zmian.

  Pozostałe ujęte w sondażu partie nie przekroczyłyby progu wyborczego: SLD otrzymałoby 4 proc. (bez zmian), PSL 4 proc. (spadek o 1 punkt proc.), Nowoczesna 3 proc. głosów (bez zmian), a partia Wolność Janusza Korwin-Mikkego oraz Partia Razem po 2 proc. (obie bez zmian).

  Niezdecydowanych, któremu ugrupowaniu udzieliliby poparcie, było 16 proc. respondentów deklarujących udział w wyborach (3 punkty proc. więcej niż w sierpniu).

  Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w pierwszej połowie września wzięłoby w nich udział 71 proc. ankietowanych (1 punkt proc. mniej niż w poprzednim sondażu); do urn nie poszłoby 14 proc. (również jeden punkt proc. mniej niż w sierpniu), a niezdecydowanych było 15 proc. (1 punkt proc. więcej niż w ubiegłym miesiącu).

  CBOS wskazał, że "Polacy nadal wydają się bardzo zainteresowani wydarzeniami na scenie politycznej".

  Wciąż częściej niż w poprzednich latach chcieliby wziąć udział w wyborach. Rozpoczęta oficjalnie kampania wyborcza przed wyborami samorządowymi bez wątpienia temu zainteresowaniu sprzyja oceniła sondażownia.

  Z badania wynika, że kampania wyborcza - szczególnie w dużych miastach - "sprzyja odnawianiu się dwubiegunowego układu sympatii partyjnych".

  Sondaż został przeprowadzony w dniach 6-13 września na liczącej 1064 osób grupie dorosłych mieszkańców Polski.
 • @Husky 11:55:07
  Oni niczego się nie nauczą? Schetyna tradycyjnie straszy PiS i apeluje do Roberta Biedronia: "Kaczyński albo demokracja"

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wM2ViYi9wLzIwMTgvMDQvMTIvODI1LzM1OS85ZTdhNjNjMmJiYjg0OTZiYTc2YjQ2NWE0OTI4NWYwOC5qcGVn.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/412199-schetyna-straszy-pis-i-apeluje-do-roberta-biedronia
  image.png

  Ps...Grzesiek a Kaśkę babochłopa WIDELCEM próbowałeś? Z firanką w oknie oczywiście. A idź już ty Dyndała w pizdu! Jesteś jedno, wielkie NIC! ZERO! Z kim on się na łby POmieniał, chyba ze Scerbą. POdpuszcza ludzi zdarta płyta i myśli, że Polacy jeszcze uwierzą choć sam w to już nie wierzy co mówi. Nowoczesna Platforma dawno pogubiła Obywatelska jak się okazało to było tylko dla zmyłki wyborców, a program mają -"Odsunąć PiS od władzy i wrócić na stołki "cofnąć wszystkie reformy itd? Weź ty się chłopie za leczenie, bo nienawiść do PiS-u rozmiękcza ci mózgownicę, w której jest coraz bardziej ciasno i dlatego mocno uwiera! Ukro żydzie, tępy pomiocie banderowca o IQ meduzy, POspolity bandyto i złodzieju vel Schetyna jak Pan Bóg jak chce kogoś ukarać to najpierw mu rozum odbierze. To dlatego ta fatalna opozycja tak pracuje na swoje unicestwienie. Przez 3 lata rządów PiS Polakom się poprawia i na nic straszenie PiS-em. Ja widziałem 8 lat demokracji a imię tej demokracji "Akcja Widelec" w wykonaniu PO: setki afer, okradanie Polaków, nagonka na kibiców, tępienie czasopism nie popierających PO ( rozwalenie "Rzeczpospolitej" przez Hajdarowicza, rozwalenie "Uważam Rze"), nasłanie służb specjalnych na jedną z redakcji, prowokacje i wzniecanie rozrób na Marszu Niepodległości na polecenie polityków PO, w polityce zagranicznej totalne zignorowanie interesu Polski i posłuszne wykonywanie poleceń UE w pozycji klęczącej. Wolę demokrację w wykonaniu PiS niż złodziejstwo w wykonaniu PO, PSL i SLD. Nikt, będąc u władzy i będąc w opozycji, nie uczynił dla państwa i narodu polskiego tyle złego, co PO i jej podobni. NIGDY WIĘCEJ TEJ POwskiej BANDY U WŁADZY..
 • @kula Lis 67 15:57:28
  PO i jej zwolennicy udają że nic się nie dzieje i nic nie widzą jak ta arka Grzesia powoli idzie na dno , a już nie wspomnę o czubkach z nowoczesnej (ugrupowania od 6 króli ),a dla głupiej liderki tej bandy już przez firanki zaglądają hahhah . Ma naj***ane we łbie
 • 5*!
  Za źródła.

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @Husky 17:05:57
  Dyzma już chce nazwę PO zmienić, myśli, że w ten sposób oszuka Polaków.
 • @kula Lis 67 17:08:52
  On dalej myśli, że PO wygra wybory?
  Jak to kiedyś Napoleon powiedział: Od wielkości do śmieszności jeden tylko krok
 • @kula Lis 67 17:08:52
  Kogo my tu mamy ,same prukwy: Szczuka, Nowacka, Holland... no i Środa: "Mamy pięć tygodni by obronić Warszawę przed PiSem.
  I mamy dobrego kandydata, z dobrym programem który wspiera prawa prawa kobiet" -

  od Środy to chyba tylko Poniedziałek jest głupszy

  https://pbs.twimg.com/media/DnAJ4i3XcAIbw1o.jpg
 • @
  Kiedyś prymitywne plemiona z południa niszczyły cywilizacją Zachodu, rozwalali pomniki, palili biblioteki, demolowali, kradli i łupili wszystko.

  Dzisiaj potomkowie ruskiej władzy, zaprowadzonej u nas czołgami demonstrują, jak obca jest im kultura i cywilizacja śródziemnomorska.


  https://pbs.twimg.com/media/DnOV51NXsAAp6C8.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej