Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
936 postów 29659 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Agresja ZSRR z 17 września 1939 roku

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Sowiecka napaść była dla Polaków zaskoczeniem.Jaką mamy wiedzę na temat tego wydarzenia, czy szczegóły sowieckiej agresji są nam tak dobrze znane jak tej niemieckiej?

Pomimo upływu niemal 80 lat o tych dramatycznych dla Polski wydarzeń, historiografia rosyjska nadal utrzymuje, że dla Związku Radzieckiego wojna zaczęła się w 1941 roku. – Nasi wschodni sąsiedzi wciąż udają, że w 1939 roku szli Polakom z pomocą, a o żadnej wojnie, napaści, czy agresji mowy być nie może

 

16 września 1939 roku Rada Wojenna Frontu Białoruskiego, który miał zająć m.in. teren Polesia, wydała rozkaz nr 005, w którym można przeczytać: "Idziemy nie jako zdobywcy, lecz jako wyzwoliciele naszych braci Białorusinów, Ukraińców i ludu pracującego Polski". Taka też była oficjalna wersja głoszona przez radziecką propagandę.

 

               

 

 

Rankiem 17 września 1939 roku oddziały Armii Czerwonej, bez wypowiedzenia wojny, wkroczyły na wschodnie tereny Polski. Równało się to ze złamaniem paktu o nieagresji, który obowiązywał pomiędzy Rzecząpospolitą a Związkiem Radzieckim. Był to również element tajnego porozumienia niemiecko-sowieckiego, przewidującego de facto rozbiór kraju.
Dzień wcześniej, 16 września, Rosjanie zawarli pokój z Japonią, co pozwoliło na zamknięcie wschodniego frontu wojennego i dzięki temu otworzyła się droga do inwazji na Polskę. Siły zbrojne naszego kraju były zbyt słabe, by walczyć z dwoma najeźdźcami. Zdawał sobie z tego sprawę Naczelny Wódz Polskich Sił Zbrojnych – Edward Śmigły-Rydz – który zalecił, by żołnierze nie walczyli z Sowietami. Chciał w ten sposób zapobiec rozlewowi krwi wśród Polaków i jednocześnie ocalić jak największą liczbę oddziałów mających stawiać opór Niemcom

Sowieci długo ociągali się z wypełnieniem zobowiązań wobec sojuszniczych Niemiec. Minister spraw zagranicznych III Rzeszy, Joachim von Ribbentrop, wciąż naciskał na swego radzieckiego odpowiednika, dopytując, kiedy Armia Czerwona ruszy do natarcia. Sowieci jednak się ociągali. Mołotow wciąż zbywał Ribbentropa, śląc mu takie depesze, jak ta z 5 września: "Jesteśmy zgodni w opinii, że w odpowiednim momencie bezwarunkowo będziemy musieli rozpocząć konkretne działania. Jesteśmy jednak zdania, że ten moment jeszcze nie nadszedł’’.
To opóźnienie nie wynikało jedynie z chęci zrzucenia całkowitej winy za agresję na III Rzeszę (choć i taki zamiar miał Stalin), ale też z faktu nieprzygotowania Armii Czerwonej do operacji przeciwko Polsce. Radzieccy stratedzy, podobnie jak francuscy, przypuszczali, że Wojsko Polskie będzie w stanie się bronić przynajmniej przez kilka miesięcy. Niemieckie postępy zwyczajnie Sowietów zaskoczyły.


Po dokonaniu przez ZSRR napaści na Polskę aresztowano ponad 200 tys. Polaków - oficerów, policjantów, ziemian i prawników. Obywateli II Rzeczpospolitej zmuszono do przyjęcia obywatelstwa radzieckiego. Masowe wywózki na Syberię objęły około miliona 350 tys. Polaków; około 22,5 tys. oficerów i policjantów zostało zamordowanych w Katyniu, Charkowie i Twerze.

                       


https://nowahistoria.interia.pl/ii-rzeczpospolita/news-17-wrzesnia-1939-roku-zdrada-wlasnych-obywateli,nId,1883780
https://www.polskieradio.pl/130/5925/Artykul/1855763,Agresja-ZSRR-z-17-wrzesnia-1939-roku-czyli-jak-doszlo-do-IV-rozbioru-Polski
Wikipedia.

 

KOMENTARZE

 • oczywiście 1*
  co rok te same brednie spieszę więc z..

  KONTRPROPAGANDĄ JAKO ODPOWIEDŹ NA RUSOFOBICZNE WKLEJKI

  "DLACZEGO 17.09 1939 r. ZSRR NAPADŁ NA POLSKĘ ?"

  http://orbo.neon24.pl/post/140209,dlaczego-17-09-1939-r-zsrr-napadl-na-polske

  "(...)KAMPANIA WOJSKOWA ZSRR ROZPOCZĘTA 17 WRZEŚNIA 1939 BYŁA DZIAŁANIEM STRATEGICZNIE OBRONNYM PRZED HITLEROWSKĄ INWAZJĄ NA EUROPĘ. NIE DOGADAWSZY SIĘ Z ZACHODNIMI „PARTNIORAMI” ZMUSZONA BYŁA BRONIĆ SWOJĄ LUDNOŚĆ I SWOJE INTERESY GEOPOLITYCZNE...(...) "
 • @Paulus Aquarius 20:49:45
  Dziekuje za merytoryczny komentarz i za ocene
  To zawsze wiecej niz zero.
  dzieki
 • @Husky 20:53:28
  NO NIESTETY 0* dać nie mogę ...
 • @Paulus Aquarius 21:05:54
  I'm very sorry
 • kto prosił ruskie ?
  Polska została zaskoczona przez zdRadzieckich "braci słowian" i zbyt słaba aby podjąć działania odwetowe. Ale los ich ukarał, gdyż Hitler zdziesiątkował tę prymitywną swołocz, sam obawiając się takiego wrednego sojusznika.
 • @Nibiru 03:08:31
  Sowiecka zaraza, która wjechała do Polski 17.09.39. nie widziała takiego bogactwa. Ubierali się w halki myśląc, że to balowe suknie. Parę lat później przywieźli ze sobą z wszami na czołgach hołotę, która dziś jak ci z PO i.N zakładaja na polskich pomnikach kodziarskie szmaty.
 • @Paulus Aquarius 20:49:45
  rocznica wtargnięcia sowieckiej zarazy w nasze granice, życie, państwo, rodziny, kulturę...
  Zatruła, zniszczyła i co najgorsze - zabiła, wielu naszych Rodaków a połowę Polski oderwała na zawsze od Macierzy.
  Pamięć o Nich i o tym na zawsze!  https://youtu.be/5UB1hlbDLuo
 • Do @Husky 07:21:49
  Kłamiesz żydzie ! macierz Polska to Polska Mieszka i Chrobrego ! a ziemie na wschód od Bugu to ziemie ruskie PRAWOSŁAWNE !!!

  DZIŚ POLSKA TO POLSKA PIASTOWSKA ! i ABY BYŁA NA WIEKI !!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 08:11:20
  7 września — zaczyna się gehenna sowieckiej okupacji.

  Jej ślady odczuwamy do dzisiaj, wystarczy spojrzeć na stan umysłu sporej części kolejnych pokoleń Polaków, zniszczonych przez „wychowanie” w bolszewickim systemie myślenia i wartości.


  https://pbs.twimg.com/media/DnRk7b8XoAAi45l.jpg
 • @ele 08:11:20
  W ciągu 14 miesięcy trwania operacji polskiej NKWD wymordowano 111091 osób,czyli ok.20 proc.polskiej społeczności zamieszkującej Związek Sowiecki.
  Jedyną "zbrodnią"tych ludzi był związek z polskościa.
 • @Husky 08:26:04
  Jaki był skład etniczny NKWD?
 • Do @Husky 08:26:04
  Husky ! chodzi o to że ty jesteś żydowski propagandzista ! i twoje wpisy są nieszczere w twoich wpisach czuć fałsz zakłamanie a wiesz dlaczego ? bo ty nie piszesz od serca a piszesz w celach PROPAGANDOWYCH !

  Husky ! a co z twoją propagandową macierzą ?


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 09:40:11
  Co ja mam powiedziec
  Co

  Dzieki za komentarz
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:58:39
  Odpowiem po pracy
  ps.
  A jednak miałem rację o tej "Anakondzie 18" i tym trollu
  Pogonili go już wszędzie.Nie ma takich wpisów
  Wszędzie.
  Po raz kolejny pokazałem co to za "postać" jest
  Tylko tu od czasu do czasu chcę namieszać
  Miałem chyba rację
  pzdr.
 • @Husky 08:23:49
  bardzo jestem ciekaw, jakież to ślady zniszczenia przez „wychowanie” w bolszewickim systemie myślenia i wartości odczuwam do dzisiaj, cóż takiego szwankuje w stanie mojego umysłu?
 • @Husky 08:26:04 5+++++!
  No i zaczęto 10.02. 1940 wywózki Polaków na Sybir na 6 letnie lub na wsiegda "wywczasy" po wskazaniu chazarów /żydów rodzin w tym mojej NKWD.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:58:39
  Czy w języku polskim istnieje słowo żyd? Czy istnieje słowo mniejszość żydowska? Czy zaczniecie dziennikarzyny pisać wreszcie w języku polskim, czy wiecznie będziecie powtarzać brednie zeszycików historycznych WKPB sporządzanych przez Stalina? Trzeba opisać szczegółowo, czemuż to Stalinowi tak błyskawicznie udało się wyselekcjonować elity polskie, szło z gotowymi listami aresztowań, skąd ta wiedza? Kim byli najwięksi zbrodniarze ŚWIATA - MARKS (KTÓREMU KILKA MIESIĘCY TEMU JUNCKER SKŁADAŁ HOŁD), ENGELS, LENIN, BERIA, TROCKI I SETKI NAJWIĘKSZYCH ZBRODNIARZY? Niemcy nigdy nie zdołaliby wymordować tylu naszych braci starszych w wierze, gdyby gminy żydowskie i Judenraty nie podsunęły im spisów swej ludności. Czy ktoś tu wreszcie napisze prawdę o II Wojnie Światowej?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:58:39
  A teraz... Wojna ekonomiczna polsko-niemiecka ujawniła wewnętrzne bankructwo państwa polskiego. W ciągu 25 lat dziesięciu "prywatyzacji" Polska utraciła wszystkie swoje ośrodki przemysłowe, ośrodki badawcze, etc..finansowe i kulturalne. Warszawa, jako stolica Polski, już nie istnieje. Rząd polski uległ rozkładowi i lobbuje przeciwko Narodowi. Oznacza to, że państwo polskie i jego rząd faktycznie przestały istnieć. Tym samym utraciły ważność wszelkie umowy a Polacy od dzisiaj są niewolnikami ekonomicznymi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:58:39
  Gwoli ścisłości. Sowieci nie zaatakowali, a wkroczyli na ziemie Rzeczpospolitej. Wkroczyli i z miejsca rozpoczęły się czystki, wywózki, rozstrzeliwania. Dzisiaj mówimy, że to pakt Hitler - Stalin, ale "Stalin'' był był zdecydowanie "lepiej'' przygotowany do depolonizacji zajętych terenów. Już wcześniej przez pewną znaną nam nację, Polko, Polaku czytaj chazarską/żydowską były przygotowane listy osób "potencjalnie wrogich'' w tym moja rodzina. A pewna nacja Polko, Polaku czytaj chazarska/żydowska witała "żołnierzy wolności'' kwiatami i zastawionymi stołami jak poprzednio witała Niemców, to ta "nacja'' Polko, Polaku czytaj chazarska/żydowska po powrocie "do Polski'' i "ostatecznym'' zlikwidowaniu polskich elit przejęła władzę. Władzę z sowieckiego nadania ... i nie oszukujmy się władzę tę sprawuje do dzisiaj. Piszemy "Rosja'', ale czy wtedy w "Rosji'' sprawowali władzę Rosjanie? Czy "nieco inna nacja'', Polko, Polaku czytaj chazarska/żydowska? Może już czas aby, "pewne aspekty'' Polskiej Historii przestać fałszować? Tak, bez sowieckich wykonawców aneksja wschodniej Rzeczypospolitej byłaby niemożliwa, ale bez "pomocnych dłoni'' "braci starszych'', Polko, Polaku czytaj chazarskiej/żydowskiej nie byłoby możliwe tak szybkie zdławienie polskości na tych terenach. O tym też pamiętajmy ..To właśnie ta nacja zniszczyła Rosję, stworzyła Związek Radziecki i zrobiła z Rosji jedno wielkie więzienie, obóz. To ta nacja, Polko, Polaku czytaj chazarska/żydowska rządziła Związkiem Radzieckim, jest odpowiedzialna za śmierć milionów ludzi: Polaków, Rosjan, Ukraińców i innych. A po wojnie to głównie ta nacja, Polko, Polaku czytaj chazarska/żydowska była i nadal jest w osobach ich pomiotu w naszym aparacie władzy, prokuraturach, sądach, policji.
 • @Husky
  5+++++! Pzdr!
 • @Husky
  Pytanie dlaczego Anglia nie wypowiedziała wojny Sowietom po 17/9, czy Angole mieli tajny pakt ze Stalinem i dopuścili kolejnego bandytę po to by rozszarpywał Polskę...Polska miała upaść i nie należało w tym przeszkadzać. Jest wiele wątków wstydliwych, wiedziałeś, że 6 września 1939 roku dwa okręty brytyjskie odpłynęły z Westerplatte przepływając o pół mili od słynnego Schlezwik-Holsztajn? Cudowne olśnienie niemieckich barbarzyńców pozwoliło im opuścić zatokę. Angielski agent płk Douglas ze sztabu angielskiego u boku gen. Kutrzeby nakazał mu zawrócenie armii (a była już ona 10 km wgłąb Rzeszy, miała iść na prawie bezbronny Berlin, takie było zadanie, lecz operację przerwano, by w bezsensownych potyczkach nad Bzurą wykończyć 100 tys armię? Kutrzeba mógłby nie nieźle namieszać na tyłach Niemców dezorganizując zaopatrzenie. Wojna by się wtedy przeciągnęła..i gdyby Ruskie nie uderzyły mogłaby potrwać do Listopada i wtedy, Niemcy w błocie i bez amunicji ani benzyny..bo im się i tak kończyła..mogliby mieć swój "Sitzkrieg". Taki manewr mógł sporo namieszać, że łącznie na pokładach obu angielskich okrętów było 5000 żołnierzy, a inne tajemnicze zdrady to wysłanie do Szwecji 8 okrętów wojennych tuż przed wybuchem wojny, w dodatku wyładowano ich uzbrojenie i na lądzie pozostawiono części zamienne. Zgrana, "taktyczna" operacja. Kupujesz okręty wojenne za gigantyczną kwotę, by odesłać je do wiernego sojusznika Hitlera. W historiografii Szwecji okres II WŚ to najpiękniejszy okres w jej historii, robili z Niemcami gigantyczne interesy, można zaryzykować stwierdzenie, że bez Szwecji Hitler miałby słabą armię, źle wyposażoną, huty nie miałyby rud, a czołgi byłyby wydmuszkami, całe zaopatrzenie pochodziło ze Szwecji. Tę samą rolę do 22 czerwca 1941 roku spełniała chazaro/czytaj żydobolszewicka Rosja (tzw Związek Radziecki) To trzeba głośno powtarzać. Wszystkie archiwa Anglicy otwierają po 60 latach. Te z II WŚ są nadal zamknięte. Archiwa UK to archiwa hańby, zdrady i wstydu. Najlepiej określił to ich generał po Monachium (zdrada Aliantów w stosunku do Czechosłowacji): Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak.
 • @Husky
  Fałszywe procesy pokojowe, realne wojny! Ale się narobiło w tym XXI wieku. Wszelkie pojęcia związane z polityką zostały zmienione. Nowomowa zdominowała całkowicie mass media. Pojęcie państwa określało obszar zamieszkały przez 5-10 milionów ludzi. Tzw. państwa narodowościowe wymazano z pamięci. Tymi obszarami, na które podzielono dawniejsze imperia, rządzą aktorzy sceny politycznej, wyznaczani przez starszych i mądrzejszych [St.Michalkiewicz]. Oczywiście ci starsi, to nie byli ludzie z pierwszych stron gazet. Nikt spośród nich tak głupi nie był przecież. Celebrytami robiono zawsze użytecznych idiotów [Goldman alias Lenin]. Czym bowiem z niższych warstw społecznych pochodził dany celebryta, tym łatwiej można go było przekonać do wykonywania odgórnych poleceń. Stąd każda grupa obejmująca po wyborach władzę zmieniała samochody, czy wystrój pomieszczeń. Wiadomo, inwestycje są doskonałą formą łapówkarstwa. Rozmaicie, w zależności od kraju, tych celebrytów nazywano, a to milionerami, a to prezesami, a to oligarchami. Najczęściej pochodzili ze służb specjalnych. Tam sprawdzano ich dyspozycyjność. Dlatego miano na nich zawsze odpowiednie haki i ich zachowanie było przewidywalne.
  Opowiem Tobie dowcip wówczas kursujący. Spotyka się dwóch żydów na Palcu Czerwonym w Moskwie. Serdecznie się witają i jeden zaprasza drugiego w odwiedziny. Z powodu pilnych zajęć odkładają spotkanie. Po kilku dniach jeden z nich idzie z otrzymaną wizytówką na Kreml [dawniej siedziba carów, potem sekretarzy partyjnych. Spalony i zniszczony przez Napoleona w październiku 1812 roku, o czym Rosjanie „zapomnieli”, prowadząc zyskowny handel z Francją obecnie], daje wizytówkę wartownikowi. Wartownik salutuje, pręży się na baczności i przekazuje gościa porucznikowi dowódcy straży. Porucznik salutuje, pręży się na baczność i przekazuje gościa kapitanowi, dowódcy zmiany. Kapitan salutuje, pręży się na baczność i przekazuje gościa pułkownikowi, dowódcy oddziału. Pułkownik salutuje, pręży się na baczność i wprowadza gościa do gabinetu pierwszego sekretarza. Pierwszy sekretarz podrywa się z fotela, ściska serdecznie gościa i prowadzi go do „prywatnych apartamentów” dyskretnie zamykając za nim drzwi. W prywatnym gabinecie siedzi rozwalony na kanapie jego znajomy. Gość zadaje pytanie dlaczego ta maskarada. A przyjaciel odpowiada: A czy ty widziałeś, aby tak wielki interes ktoś prowadził pod własnym nazwiskiem? Tyle anegdota, która oczywiście nie ma nic wspólnego z panem Putinem, ale starajmy się ją uzupełnić o fakty historyczne. Tzw. Rewolucja Październikowa w 1917 roku, zrobiona została siłami i pieniędzmi p. von Warburga, wówczas ministra finansów oraz tajnej i jawnej policji w byłym Cesarstwie Pruskim. Warburgowie to stara rodzina szwedzka, która wykupiła dobra włoskie i weszła w XVII w. w skład Świętego Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego. Był Warburg to jeden z tych nielicznych osobników, który dysponował zarówno odpowiednimi ludźmi, jak i niekontrolowanymi finansami. Pomocą służył mu jego brat pełniący podobną funkcję w USA, a mianowicie szefa FED-u, czyli instytucji produkującej, tj. drukującej finanse tego kontynentu. To właśnie jego brat z Ameryki przysłał Trockiego alias Bronstejna z 10 000 ochotników na pomoc Goldmanowi alias Leninowi. Komisarzami bywali nawet czarnoskórzy. Chodziło nie tylko o bogactwa naturalne Rosji, ale olbrzymie inwestycje: elektryfikację kraju – General Electric plus filie niemieckie, motoryzacja: Ford, itd. Polecam zapoznanie się z książką Antoniego Suttona pt. „Wall Street i Hitler” z 1976 roku, z niewiadomych lub wiadomych powodów niewydawaną do 2015 roku w Polsce. Po zapoznaniu się z tą książką w zupełnie innym świetle ujawniają się przyczyny II Wojny Światowej. Otóż, jedyne co ma wartość stałą, jest posiadanie ziemi. Dlatego firmy amerykańskie wykupiły już ponad 2 miliony ha ziemi na Ukrainie w okresie minionego roku po przewrocie politycznym. Oczywiście wykupiły poprzez podstawione spółki duńskie, holenderskie, francuskie, czy niemieckie. Podobnie odbywało się to po 1990 roku w Polsce. Praktycznie ziemie po Państwowych Gospodarstwa Rolnych w województwach słupskim, koszalińskim, szczecińskim, czy zielonogórskim, przeszły w obce ręce. A swoją drogą zdziwienie budzi fakt, że żaden z tzw. historyków nie pokusił się o udzielenie odpowiedzi, dlaczego po 1944 roku nie parcelowano tych ziem dla chłopów, tylko tworzono wielkoobszarowe gospodarstwa. Przecież majątki pańskie, polskie, wszystkie podzielono. Odpowiedź na to pytanie można znaleźć w bardzo ciekawej książce pt: „Krzemieniec” R.J.Czarnowskiego. Autor pisze wręcz, że zamazanie historii następowało z powodu „skutecznych działań historyków, piszących na zlecenie wschodniego imperium – przekłamań jest znacznie więcej aniżeli prawdy.” s. 42. Niestety, sytuacja jest o wiele groźniejsza, ponieważ to przez ostatnie 200 lat historia Polski pisana była przez użytecznych trollii, czy to w Warszawie, objętej stanem wojennym przez Moskala od 1864 roku do praktycznie 1920 r. Czy to w Krakowie, czy Lwowie, opłacanych przez Wiedeń, czy to w Poznaniu opłacanym przez Berlin. Po 1944 roku, do 1990 roku książki były przecież wydawane pod ścisłą cenzurą. A obecnie rozmaitej maści autorzy utrwalają ten stan rzeczy, powołując się na to, że zostało wydane w okresie panowania namiestników; czy to za płk NKWD p. Bieruta alias ….czy to za agentów Kominternu W. Gomułkę, czy E.Gierka. Z książki p. R.J. Czarnowskiego można się także wielu rzeczy ciekawych dowiedzieć na przykład o tym, że cały tzw. rząd polski w 1939 roku najprawdopodobniej wiedział doskonale o wojnie i był przygotowany do ucieczki. Jedynie tym możemy wytłumaczyć tak szybką ewakuację i zostawienie społeczeństwa na pastwę losu. Zaraz bowiem w pierwszych dniach wojny, a nie jak podają to „historycy” obecnie, że 17 września, większość urzędów uciekła na wschód. I tak, już 04 września Ministerstwo Spraw Zagranicznych, czyli ludzie najlepiej poinformowani, uciekli z Warszawy, z całym korpusem dyplomatycznym. Już 06 września 1939 r. uciekł Naczelny Wódz marszałek Rydz – Śmigły, nomen omen. Już 07 września całe to tałatajstwo zdrady było w Krzemieńcu. Niemcy pod Warszawę doszli dopiero 8 września, ale musieli się wycofać i tak naprawdę dopiero koło 20 września Warszawa była okrążona. Już 10 września minister, uprzednio w 1920 r. płk wywiadu Piłsudskiego, Józef Beck przybył do Krzemieńca. Już 12 września ambasador nomen omen angielski, p. Howard W. Kennard organizował błyskawiczną rejteradę z Krzemieńca do Rumunii. Czyli wiedział o niewypełnieniu zobowiązań przez Anglię. Stało się to na tydzień przed wkroczeniem Sowietów! Już 14 września p. J. Beck był na przejściu granicznym z Rumunia w Kutach. A cały rząd z prezydentem Mościckim, premierem Sławoj-Składkowskim i marszałkiem Śmigłym-Rydzem już 17 września byli po drugiej stronie granicy z Rumunią, przekraczając ją w Kutach przez most graniczny na Czeremoszy. Przypomnę, że chociaż Sowieci weszli do Polski dopiero 17 września, to oni uciekali od 4 września. Trudno brać na poważnie informacje, że prowadzili jakieś działania administracyjne będąc w podróży. Telefonów komórkowych nie było przecież. Nie lepiej zachowali się inni dygnitarze także wojskowi, biorąc przykład ze swojego marszałka. Generał Bortnowski, dowódca Armii Pomorze, już 2 września zostawił swoje oddziały i ukrył się pod Toruniem. Znaleziony przez żandarmerię został dopiero 7 września. Generał Dąb -Biernacki, dowódca Armii Prusy, już 2 września w chłopskim ubraniu uciekał z wojska. Generał Fabrycy, dowódca Armii Karpaty, już 2 września był na Węgrzech z całą rodziną. Generał Kutrzeba, dowódca najlepszej w wojsku polskim Armii Poznań, przez cały tydzień nie wykonywał rozkazu Naczelnego Wodza, czyli nie atakował Niemiec, a zygzakiem po Wielkopolsce chodził, demoralizując żołnierzy. Wyjaśnia sprawę obecność płk Douglasa ze sztabu angielskiego u jego boku. Polska miała upaść i nie należało w tym przeszkadzać. Przecież nie po to Anglia finansowała kwotą 800 000 funtów przewrót majowy Piłsudskiego, aby nie mieć z tego korzyści. Przewrót Piłsudski wykonał dlatego, że Rząd nie chciał sprywatyzować kapitałowi angielskiemu kopalń i hut. Po przewrocie natychmiast je sprzedano, oddano. Podobnie jak w przypadku prywatyzacji po 1990 roku, kwoty prywatyzacji poszczególnych zakładów nie ujawniano. No, może z wyjątkiem celulozowni w Kwidzynie, kiedy to kupiec kanadyjski podał, że kupił ją za 150 000 dolarów, a polski minister J. Lewandowski podał, że została sprzedana za 120 000 dolarów. Zakład zakupił właśnie maszyny za 2 miliony dolarów. Podobnie Anglicy finansowali przewrót Mussoliniego. Stąd od 1936 roku tak ogromne wydatki na budowę floty, zamiast umocnień polowych. Żaden z tych okrętów nie oddał praktycznie wystrzału w obronie Polski, a służyły do obrony Imperium Brytyjskiego.
  Podobnie nieprawdziwe informacje podawano w związku z rzekomą przewagą ogniową niemiecką, a brakiem sprzętu pancernego w Polsce. Polska posiadała koło 1000 czołgów, rozmieszczonych po połowie po jednej i drugiej stronie Bugu. P. Marszałek wydawać pieniądze na zakup czołgów umiał, na szkolenie żołnierzy do ich obsługi już nie. Wpadły te doskonalę czołgi w ręce agresorów. Niemcy używali ich do ataku na Sowietów z doskonałym skutkiem. Podobnie było z samolotami: po tej stronie Bugu było 440 maszyn i drugie tyle po drugiej stronie. Nieużywanych. Nie inaczej jest obecnie. Budowano kosztem ponad miliarda złotych chlubę marynarki nomen omen zwaną Gawronem [padlinożerca]. I nic nie wybudowano. Liczyła się bowiem inwestycja. Zakupowano stary złom niemiecki, na przykład czołgi 2A1 Leopard z lat 50. chyba, a nie produkowano T 90. Potem jako rewelację podano, że zakupiono 2A4 czy 2A5 w czasach, kiedy Niemcy jeździli na 2A7 Leopard. Podobno do tych sprzedawanych nam dano tylko po 2 pociski. Aby sobie postrzelać nie mogli chłopcy. Wystarczy przecież jak pobawią się na komputerze. Przecież nie chodziło o uzbrojenie Armii Polskiej, tylko o przetarg. Armia Polska pełni rolę tylko bazy najemników na potrzeby Starszych i Mądrzejszych. Dlatego właśnie zakupione F-16 latają nad Pustynią Negew. Dlatego siedzą w Afganistanie, czy Iraku. I jak sami wojskowi mówią, są na wojnie, chociaż Parlament Polski nawet takiej dyskusji nie podjął o wojnie. Zupełnie jak w 1939 roku. Nie jest to wcale wyjątkowa sytuacja. Przecież w podobny sposób zniszczono takie państwa jak Libia, czy Irak. Przecież ta cała wirtualna Al Kaida była szkolona i utrzymywana przez CIA. Rola CIA w ustawianiu aktorów sceny politycznej jest nie do przecenienia. Już w 1953 roku, jak powstawała ta organizacja, to zostało obsadzone przez jednego z braci Dulles, Allana, byłego dyrektora banku. W 1948 roku Frank Wisner został dyrektorem Biura Projektów Specjalnych OSP. Wkrótce potem Biuro zostało przemianowane na BIURO KOORDYNACJI POLITYKI OPC i zostało wcielone do powstającej CIA. Zadania wydziału były „proste”: propaganda wojny gospodarcza i polityczna, szantaż, anty-sabotaż, tworzenie grup oporu, czyli opozycji, dywersja wobec obcych państw, pomoc dla stworzonej przez siebie opozycji, lub przejmowanie istniejącej opozycji. W ten sposób opracowano tajny pan OPERACJA DROZD – MOCKINGBIRD. Już w 1950 roku powstała organizacja kierowana przez Cord Meyera, a zajmująca się wywieraniem wpływu na mass media. Jak ujawniono, organizacja ta finansowała i werbowała amerykańskich dziennikarzy i organizacje studenckie. Jak się rozwinęła, to wzięła pod swoje skrzydła także zagraniczne media i kampanie polityczne, w uzupełnieniu do działań innych jednostek operacyjnych CIA. Już w 1966 roku ujawniono, że Narodowe Stowarzyszenie Studentów było finansowane przez CIA. Zarzuty te zbadał Kongres USA i przedstawił w opublikowanym w 1976 roku Raporcie. Funkcjonowanie mediów nie tylko w USA przedstawiła w swojej książce Deborah Devis pt.: ”Katherin the Great”. Dacid Meyer uznał Operację Drozd za główny cel działania organizacji. Za czasów Dullesa CIA miało wpływ na 25 głównych czasopism w USA . Zasada pracy była prosta. Analitycy z CIA opracowywali określony plan działania i odpowiednio spreparowany materiał otrzymywał wybrany dziennikarz. Po ukazaniu się takiego materiału, niekiedy w małonakładowym dzienniku, zostawał on przedrukowywany i rozpowszechniany w całych Stanach i nie tylko. Stworzona sieć prowadzona była przez znanego dziennikarza o liberalnych, ale proamerykańskich poglądach. Biuro Koordynacji Polityki było finansowane przez środki otrzymywane z Fundacji Marshalla. Spora cześć z tych pieniędzy była wykorzystywana na łapówki dla dziennikarzy i wydawców. Tworzono nawet własne wydawnictwa. Dofinansowano specjalne filmy w Hollywood. Chcąc przedstawić okropności komunizmu sfilmowano „Farmę zwierząt” G.Orwella. Przecież prawie 40 lat wcześniej to samo i tak samo napisał Żeromski i nikt w Polsce o tym nie wie. No, może prawie nikt. Film wyjaśnia popularność G.Orwella. Film ten stał się początkiem tzw. McCartyzmu, czyli nagonki na komunistów w USA. Już w 1950 roku na liście płac CIA było 3000 dziennikarzy. Thomas Barden pracownik Operacji Drozd wyjaśniał: jeżeli szef chciał dać komuś za dobrą prace na przykład 50 000 dolarów, to nie musiał się nikogo pytać o zgodę. Po prostu nie było ograniczeń co do pieniędzy i nie było ograniczeń co do ludzi niezbędnych do prowadzenia programu. To było przedsiębiorstwo wielonarodowe. Częściowo sprawa została ujawniona przez Edgara Hoovera szefa FBI, zazdrosnego o rosnące wpływy CIA, a więc i pieniądze. Odkrył, że pracujący w Operacji Drozd ludzie już w latach 30. byli aktywni w działalności komunistycznej. Przekazał posiadane materiały senatorowi McCarthy i zaczęła się epoka Maccartyzmu. Nawet prezydent EISENHOWER wyrażał obawy, że polityka i tajne działania CIA są mało skoordynowane z amerykańską polityką zagraniczną. Co nie dziwi, ponieważ nie należy zapominać, że Dulles pochodził z kręgów bankierskich FED. Prezydent Eisenhower był to tego stopnia zaniepokojony działalnością CIA, że poprosił Davida KE Bruca, członka Rady Konsultantów Prezydenckich d/s Działalności Wywiadu – PBCFIA, o przygotowanie raportu na temat CIA. Prezydent otrzymał taki Raport 20 grudnia 1953 roku. Raport stwierdzał: „Tajne działania CIA były odpowiedzialne w dużej mierze za mieszanie się i zamieszanie w stosunku do USA w wielu krajach na świecie. Raport bardzo krytycznie oceniał Operację Drozd. Nie ma żadnej wzmianki, że Operacja Drozd kiedykolwiek została zatrzymana. Jak wiemy, obecnie FED drukuje nowe karteczki zwane dolarami z szybkością 40 000 000 000 dolarów miesięcznie. Jest więc komu i z czego płacić. Pamiętajmy, że CIA tworzył dyrektor banku Allan Dulles. A.Dulles w okresie okupacji kilkakrotnie odwiedzał bankierów Szwajcarskich, którzy obracali złotem z Europy Środkowej i przerzucali je na przykład do Argentyny. Jak wiadomo, złoto to nigdy nie wróciło do właścicieli. Dysponując tak dużymi finansami bez problemu zdobywano potrzebne informacje. Przykładowo znany płk ubecki Józef Światło, prawdziwe nazwisko Izaak .Fleischfarb, był agentem podwójnym już od 1947 roku. Po wypełnieniu swojej akcji po śmierci Stalina [chodziło o poinformowanie CIA i MI 6 o przejęciu władzy przez inną grupę w Sowietach tj. GRU – wojsko]. Po wypełnieniu zadania otrzymał nieźle płatne stanowisko w Agencji, tj. pracę w Wolnej Europie, tubie CIA, a po 1956 roku został uznanym profesorem od komunizmu w USA. Po 1972 roku ślad o nim zaginął. Podobno umarł. Tak CIA wynagradzało zbrodniarzy komunistycznych. Proces innego bandyty Humera w 1992 roku ujawnił, jak to się znęcali nad przesłuchiwanymi kobietami, wbijając im butelki w krocze. Amerykanie nigdy nie postawili Światły przed sądem, ani nie wydali go Polsce Humer i inni. Za te „osiągnięcia ojca”, jego córka Magda Ummer uzyskała samolot wojskowy, który po śmierci odwiózł zwłoki ojca do Izraela. Jak widać istnieje pełna ciągłość władzy. Taką współczesną akcją wywiadu było zniszczenie fabryki amunicji w Tianjin w Chinach, co jak podaje prasa amerykańska, było odpowiedzią Pentagonu na dewaluację waluty chińskiej w stosunku do dolara. 11 sierpnia 2015 roku Chiny dewaluowały Yuana o 1.9% w stosunku do waluty USA. Prasa całego świata rozpisywała się o ekonomicznych katastrofalnych konsekwencjach tego kroku dla gospodarki USA. 12 sierpnia 2015 roku w magazyny i fabrykę broni w Tinjin uderzył podobno piorun RED GOD – pocisk broni kinetycznej Pentagonu. Było to podobne ostrzeżenie, podają autorzy, jak zrzucenie bomby atomowej na Hiroszimę w 1945 roku. I tak jak w 1945 roku druga bomba spadła w kilka dni później na Nagasaki, tak i obecnie już 22 sierpnia 2015 roku, wczesnym rankiem czasu USA, w prowincji Shandong uderzył kolejny pocisk z broni kinetycznej, niszcząc następne duże centrum przemysłowe. Jeszcze tego samego dnia, tym razem niedaleko Tokio, podobny wybuch niszczy magazyny amunicji w Japonii. Bardzo szybko sprawa zniknęła ze szpalt gazet. Musimy także pamiętać, że te wszelkiej maści grupy najemników szkolone przez CIA są również, przynajmniej na początku, dofinansowane przez CIA. W praktyce wystarczyłoby zamknąć konta bankowe takich grup i sprawa umarłaby śmiercią naturalną najdalej w dwa tygodnie. Od czasów tzw. grup socjalistycznych działających w Rosji Carskiej, jak Narodna Wola, wszystkie one działają za pieniądze z zagranicy. Opisuje to szczegółowo Maria Rodziewiczówna, jak to organizacje z nazwy robotnicze, dostawały po 50 000 rubli bez pokwitowania na działania z zachodu. Dochód z dużego 1500 ha majątku wynosił nieco ponad 2000 rubli w owym czasie. Możesz więc sobie wyobrazić Drogi Wnuku, jakie to pieniądze wydawano na tzw. opozycję. Przecież nie robili tego z dobrego serca? Narodna Wola posiadała w swoich szeregach tajną organizacje „kamorę” do wykonywania mokrej roboty, czyli mordowania wyznaczonych osób. Jak wieść gminna głosi, jednym z jej członków był w młodości niejaki Einstein, zanim został sławnym fizykiem w Szwajcarii. Ale czego to ludziska nie mówią. Faktem bezspornym jest to, że także służby specjalne w bloku wschodnim posługiwały się tymi samymi metodami. Dlatego np. dekomunizacja sądów i dziennikarzy nie była możliwa po 1990 roku. Dlatego ISIL było i jest nadal podłączone do globalnego systemu finansowego. I nic nie zapowiada, że w najbliższym czasie zostanie odłączone. Przecież według przepowiedni z 1871 roku p. gen. Alberta Pika, III Wojna Światowa ma się rozpocząć na wschodzie. Jakiś pretekst do strzelania trzeba znaleźć. Dlatego jeszcze przed zamachem w Paryżu, Francuzi wysłali swój jedyny lotniskowiec w kierunku Syrii. Już przecież wiedzieli co się będzie działo po spotkaniu 27- 29 sierpnia szefów wywiadów najpotężniejszych państw w Paryżu. Podobne spotkanie w Szwajcarii odbyło się w 1938 roku, na którym to ustalono zasady działania agentów w okresie wojny. Zatwierdzono konieczność istnienia tzw. bezpiecznych domów dla agentów znajdujących się w niebezpieczeństwie. Ale to całkiem inna historia. Pewne jest natomiast to, że jedynym resetem długu jest wojna. Tylko ona wymazuje bezpowrotnie konta tych, których ma wymazać. Przykładowo podobno polscy posłowie corocznie produkują zadłużenie w wysokości 50 miliardów. Proszę sobie to pomnożyć przez 25 lat, tj. okres od 1990 roku do 2015. Zadłużenie Niemiec, tj. spółki zapisanej w księgach handlowych Frankfurtu w 1949 roku, sięga już ponad 2 bilionów euro. A ta spółka kapitał zakładowy miała w wysokości 50 000 marek! Czyli w przypadku bankructwa do tej wysokości może spłacać odszkodowania. Tak to Niemcy dali się nabrać, doprowadzając do zadłużenia w wysokości ponad 225 % PKB. Co to znaczy do polskiego zadłużenia, w wysokości wg tego samego źródła – 55 % PKB. Dług USA wynosi już 18 bilionów dolarów. Oczywiście dług zaciągnięty na wojnę zostanie spłacony przez pokolenia powojenne. Co do tego nie mam żadnych wątpliwości. Uczy tego historia zarówno I Wojny Światowej, jak i II Wojny Światowej. A w Polsce wolno pisać i mówić tylko o problemach typu: komu p.Kopacz stawia lody i podobnych. Proszę sprawdzić większość stron internetowych jakimi tematami się zajmują.

  Autor dr J. Jaśkowski
 • @Husky Unia to jak na obrazku!
  https://prawdaxlxpl.files.wordpress.com/2013/02/578130_300686630053972_194424410_n.jpg
 • @kula Lis 67 14:30:43
  Naszym największym przekleństwem jest to, że musimy żyć pomiędzy dwoma najbardziej zdegenerowanymi bandyckimi nacjami w Europie. Ruskimi i Niemcami
 • @kula Lis 67 13:52:28
  Najbardziej twardy naród w Europie, ciągle komuś qrwa po drodze przez naszą ziemię.

  Miało nas nie być a jesteśmy!

  https://pbs.twimg.com/media/DnTDCeSWwAACVOQ.jpg
 • @kula Lis 67 13:33:42
  W 1939 r. Polska została rozdarta przez dwa mordercze systemy, które niczym dwa drapieżne ptaki zostawiły w niej rany widoczne do dziś. Prawda historyczna zwycięży, jeśli będziemy pamiętać i przypominać o zbrodniach komunizmu i niemieckiego nazizmu.

  Nigdy więcej totalitaryzmów!

  Mateusz Morawiecki
 • @Husky 15:25:49
  A po środku chazarstwo/żydzi, une najgorsze.
 • @kula Lis 67 15:47:25
  17.IX.93 ostatni Rosjanie z "Północnej Grupy Wojsk"..."opuścili" Polskę. Zabrali ze sobą wszystkie kwity a pozostawili silną i mobilną agenturę.

  https://pbs.twimg.com/media/DnR_5fYW0AASMfd.jpg
 • @kula Lis 67 15:47:25
  Białystok IX 1939.
  Po napaści Rosji na Polskę.Żydowski baner powitalny...

  "Jak ja powiem Jehowie -Za mną,Jahwe stań
  Z tą Polską związanym pępowiną HAŃB !"

  https://pbs.twimg.com/media/DnSMeAFXgAAXvEE.jpg
 • Uczciliśmy Bohatera, którego nie złamały dwa totalitaryzmy. Służył Polsce i za Nią oddał życie
  Dzisiaj w Gorzowie Wielkopolskim został odsłonięty pomnik Rotmistrza Witolda Pileckiego.

  https://pbs.twimg.com/media/DnTjE8IW4AMq_L1.jpg
 • Celem wojen według paktu Ribentrop Mołotow była Palestyna
  1939-45 KATASTROFALNA KONKURENCJA HITLERA I ROOMLA ZE STALINEM I ANDERSEM O PATRONAT NAD SJONISTYCZNĄ KOLONIZACJĄ PALESTYNY
  PO PIŁSUDSKIM I ŻABOTYŃSKIM

  DAŁ NAM PRZYKŁAD LECH WAWELSKI Z MACIEREWICZEM KATYŃSKO SMOLEŃSKIM KATASTROFOZAMACHEM W KONKURENCJI Z TUSKIEM JAK tą katastrofalność MAŁPOWAĆ MAMY
  KRĘGAMI POODEJRZEŃ Z ŁASKI DUDY O JUDEOKATOLICKO systemowo MARKSISTOWSKIEJ SĄDOWEJ MOCY

  HANS F RANK GUB. GG PRZEPROSIŁ NA PROCESIE W NORYMBERDZE "SWÓJ NARÓD ŻYDOWSKI ZA NADMIERNE I ZBĘDNE CIERPIENIA"CO W PASOŻYTNICZEJ GORLIWOŚCI SJONISTYCZNEGO KABOTYNIZMU BARTOSZEWSKI UOGÓLNIŁ NA WSZYSTKIE OFIARY KONKURENCJI FRANKA I HITLERA ZE STALINEM I ANDERSEM O SJONISTYCzNĄ KOLONIZACJĘ PALESTYNY

  GEN ANDERSA PALESTYŃSCY DEZERTERZY POPiSU I SEXLEWIC BOHATERZY
  Hitler z Frankiem i Roomlem konkurowali o patronat i realizacją sjonistycznej kolonizacji Palestyny
  ze Stalinem i jrgo Mojżeszem dla kandydatów na nowohebrajczykówgen. Andersem, który był ulubieńcem Piłsudskiego za dowodzenioe oddziałami broniącymi rządu Witosa przed jego fazystowskim zamachem. Jako więzień przekonał śledczych NKWD oraz Berię i Stalina, że jest ich bratnią duszą bardziej niż Berling, ksiądz Peszkowski i inni lokatorzy "willi szcząścia". Otrzy6małł rolę stalinowskiego Mojżesza dla kandydató na nowohebrajczyków, którym Jahve talmudycznej rasy nie dał szans na zdobywanie Palestyny w braterstwie broni z terrorystami Sterna (Piłsudskiego i Żabotyńskiego) i dezerterzy Andersa musieli wstąpić ochotniczo do armii angielskiej (formalnie z powodu polskiego i andersowskiego antysemityzmu)Niemieccy homoseksualiści z aszkenazyjskimi korzeniami zbyt wcześnie rozpoczęli "ostateczne rozwiazanie" w pośpiesznej i technologicznej "akcji Reinhardt" podczas gdy blitzkrieg gen Roomla trał zbyt długo i Geobels (natchnienie Lecha wawelskiego i prezessimusa oraz jego słupów dom kręgów podejrzeń o przemożnej w platfusowej Polsce mocv mimo tymczasowego braku mocy sądowej) zrozumiawszy zbędność holocaustu wyraził się, że Globocnik powinien być godzinami bity w mordę (chociaż nie tak zdradziecką jak sejmowe mordy polskie) za przedwczesne rozpoczęcie "Akcji Reinhardt".
  nadużycie link skomentuj
 • @Husky
  12 września 1939 r. w Abbeville Brytyjczycy i Francuzi zdradzili Polskę. Pięć lat później Abbeville wyzwolili Polacy.


  http://niewygodne.info.pl/gify7/abbeville-jpg-550.jpg

  12 września 1939 roku, w położonej na północy Francji miejscowości Abbeville, odbyła się tajna brytyjsko-francuska konferencja. Podjęto na niej decyzję, aby zaatakowanej przez Niemców Polsce nie udzielać militarnej pomocy, a jednocześnie nie atakować Niemców od zachodu. Po pięciu latach - we wrześniu 1944 roku - Abbeville wyzwolone zostało przez... Polaków! Uczyniła to I Dywizja Pancerna pod dowództwem generała Stanisława Maczka. Chichot historii? Ironia losu? Przywykło się twierdzić, że Alianci zdradzili Polskę na konferencji w Jałcie w 1945 roku. To prawda. Ale pierwsza zdrada nastąpiło dużo wcześniej, bo już w 1939 roku. To wówczas - 12 września - w miasteczku Abbeville doszło do tajnej konferencji, na której Brytyjczycy i Francuzi podjęli decyzję, aby nie pomagać atakowanej przez Hitlera Polsce. Warto zauważyć, że Wielka Brytania i Francja były formalnymi sojusznikami militarnymi Polski. To na podstawie wiążących umów międzynarodowych oba państwa w kilka dni po zaatakowaniu przez Niemcy Polski, zdecydowały się wypowiedzieć wojnę III Rzeszy. Niestety nie zrealizowały najważniejszego punktu sojuszniczych zobowiązań, tj. nie przyszły nam z militarną pomocą. Umowa sojusznicza zawarta między Polską a Francją przewidywała, że w przypadku ataku Niemiec na nasz kraj, armia francuska rozpocznie ofensywę przeciwko Niemcom na froncie zachodnim najpóźniej w dwa tygodnie po przeprowadzeniu mobilizacji. Mobilizację ogłoszono tam 3 września, a więc prosty rachunek wskazuje, że najdalej o świcie 17 września powinna się rozpocząć ofensywa, która mogłaby uratować nasz kraj. Niestety, nic takiego nie nastąpiło. Było to pokłosiem tajnego spotkania francusko-brytyjskiej Najwyższej Rady Wojennej z 12 września 1939 roku w Abbeville na północy Francji. To wówczas Francuzi i Brytyjczycy - pod przewodnictwem swoich premierów - postanowili, że Polsce nie udzielą żadnej pomocy. Co działo się później - wszyscy wiemy. Polska w ciągu trzech kolejnych tygodni została całkowicie zajęta przez Niemców i atakujących od wschodu Rosjan, którzy przyłączyli się do wojny przeciwko Polsce 17 września. Rozpoczęła się najkrwawsza w dziejach Europy okupacja całego kraju, w wyniku której życie straciło miliony istnień ludzkich. Swego rodzaju ironią losu było to, że 5 lat później, we wrześniu 1944 roku miasteczko Abbeville - gdzie doszło do zdradzieckich ustaleń między Wlk. Brytanią, a Francją - zostało wyzwolone przez... Polaków. Dokonała tego I Dywizja Pancerna pod dowództwem generała Stanisława Maczka.

  Źródło: Polska zdradzona (DoRzeczy.pl)
  Źródło: Abbeville (Wikipedia)
 • @Husky
  Kasowane są niewygodne fakty o pakcie Ribbentrop-Mołotow. Oto jak historia pisana jest na nowo...  http://niewygodne.info.pl/ludzie/Ribbentrop-Molotov-foto-CC0-550.jpg

  17 września 1939 r. wojska ZSRR zaatakowały Polskę. Ta zdradziecka agresja była konsekwencją podpisanego wcześniej paktu Ribbentrop-Mołotow. Zgodnie z tajnym protokołem tej umowy III Rzesza i ZSRR porozumiały się co do rozbioru terytoriów Polski. W tym zakresie współpraca obu państw miała charakter militarno-politycznego sojuszu wymierzonego w nasz kraj. Niestety pisanie o tej niewygodnej prawdzie nie wszystkim się podoba. Agencja Associated Press usunęła z depeszy fragment, w którym ZSRR i nazistowskie Niemcy określono mianem "sojuszników". Na świecie mało kto ma świadomość, że stalinowska Rosja (ZSRR) współpracowała ściśle z hitlerowskimi Niemcami (III Rzesza) w zakresie wspólnej walki przeciwko Polsce. Esencją tej współpracy było podpisanie paktu o nieagresji z 23 sierpnia 1939 roku (znanego bardziej pod nazwą "paktu Ribbentrop-Mołotow"). Tajny protokół dodatkowy do tej umowy określał m.in. zasady rozbioru terytoriów Polski oraz rozgraniczenie sfer interesów obu stron. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - ścisła współpraca III Rzeszy oraz ZSRR w latach 1939 - 1940 miała charakter militarno-politycznego sojuszu wymierzonego w nasz kraj. Jego konsekwencje były dla Polski tragiczne: setki tysięcy zabitych, likwidacja elit, potężne zniszczenia, okupacja, konfiskata mienia, wywózki i deportacje. Niestety pisanie o tej niewygodnej prawdzie nie wszystkim się podoba, a świadomość szerszej opinii publicznej na ten temat ma pozostać niewielka. Jak donosi izraelski dziennik "Haaretz" - agencja Associated Press usunęła na prośbę Rosji ze swojej depeszy fragment, w którym ZSRR i III Rzeszę określono mianem "byłych sojuszników". Depesza w oryginale ukazała się na początku września i dotyczyła rocznicy wymordowania żydowskiej społeczności jednego z miast na Ukrainie. Tekst zawierał sformułowanie, że "w czerwcu 1941 roku Niemcy zaatakowały Związek Radziecki, swojego byłego sojusznika". Sformułowanie o "byłym sojuszniku" odnosiło się oczywiście do wspomnianej powyżej ścisłej współpracy ZSRR i III Rzeszy, której pokłosiem była realizacja tajnego protokołu z paktu Ribbentrop-Mołotow. Tymczasem według Rosjan określenie "były sojusznik" jest wypaczeniem prawdy, bowiem Związek Radziecki "nigdy nie był sprzymierzeńcem nazistowskich Niemiec". Agencja Associated Press uległa i zmieniła treść swojej depeszy. Teraz mowa w niej jedynie o "pakcie o nieagresji", który miał utorować drogę do ataku hitlerowskich Niemiec na Polskę. Ponadto dodano, że "Związek Radziecki w koalicji z sojusznikami, w tym Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi, przez cztery lata walczył, aby pokonać nazistów". Tak właśnie wygląda cenzurowanie niewygodnej prawdy o haniebnej historii ZSRR, której konsekwencje podczas II wojny światowej najdotkliwiej odczuła Polska...

  Źródło: Agencja AP poprawiła depeszę po interwencji Rosji (Press.pl)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej