Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Oczekiwanie, że PiS przerżnie te wybory...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystkim marzycielom z totalnej opozycji co to już witają się z gąską, dedykuję ten wpis. Tylko tyle wam pozostało, ile nakapało wam do kieszonek, ale kurek został zakręcony i daremne wasze żale i próżny trud. Ale pomarzyć zawsze można

Zarówno PO jak i .Nowoczesna te wybory przerżną sami ze sobą. Ze swoją pazernością, pychą, głupotą i arogancją, która im każe wysyłać do internetu trolle, a które zamiast ligicznie przekonywać, rozmawiać, zioną jadem i nienawiścią.Gdy jedną osoba cierpi na urojenia, nazywamy to szaleństwem. Gdy wielu ludzi cierpi na urojenia, nazywamy to Politycznym Opętaniem.

Pytanie - dlaczego wobec domniemanego ciągu kompromitacji PIS opozycja ma tak niskie poparcie, a PIS ma 40-42%.

A mottem tego naszego wyboru niech bedzie :

"Pytanie: Co my mamy robić? Odpowiedź jest krótka w słowie, długa w czynie. Piętnować zdradę narodową i sprzedawczykostwo! Piętnować publicznie i imiennie!"

Śp. Prof. Bogusław Wolniewicz, 2010 Tv Trwam

             

 

 

Oczekiwanie, że PiS przerżnie te wybory...

Co pewien czas pojawiają się medialne doniesienia na temat preferencji wyborców. Tym doniesieniom towarzyszą też i komentarze różnych specjalistów, którzy w różny sposób interpretują wyniki tych sondaży [1].

Dla dużej większości społeczeństwa przekonanie budzi podanie statystycznych słupków i wyników takiej wstępnej analizy. O tym, że średnia daje jakieś pojęcie o wielkości populacji, wiemy już ze szkoły i dokładnie na tej samej podstawie przyjmujemy wynik średni za coś pewnego... i zapominamy o dodatkowych kryteriach takich wskaźników. Jednym z nich jest tzw. "odchylenie standardowe" czyli informacja o maksymalnej rozbieżności przypadkowych prób względem średniej.

Mniej więcej oznacza to tyle, że na przykład badając, ile pieniędzy ma średnio pasażer autobusu czy tramwaju, zapominamy o przypadkach, że ktoś może nie mieć przy sobie żadnych pieniędzy albo też mieć przy sobie cały dorobek swojego życia. Średnia nigdy nie jest prawdziwa w każdym przypadku.

I ten problem przenosimy na wydarzenie - które zdarzy się kiedyś w przyszłości. W przypadku wyborów do samorządów czy też wyborów parlamentarnych mamy do czynienia z liczbą rzędu 20 milionów osób uprawnionych do oddania głosu. Przyjęcie, że zachowają się dokładnie tak, jak przewiduje to sondaż przeprowadzony na podstawie około tysiąca osób zapytanych o decyzję, którą podejmą w przyszłości, jest manipulacją o charakterze politycznym. Jest to próba przekonania społeczeństwa do oddania swojego głosu na konkretną osobę, już wcześniej wskazaną jako zwycięzca takiego głosowania.

Doświadczenie jest proste. Każdy z nas ma większą lub mniejszą grupę osób sobie znajomych. I już wiadomo, z kim i jakiego tematu nie należy poruszać, bo nie prowadzi to do żadnego konsensusu.

Zatem, jeżeli osoba podejmująca się przeprowadzić sondaż zrobi to rzetelnie - w takim przypadku próba jest zbyt mała, aby wynik uzyskał pewność na poziomie 70-80%.

A o nierzetelność jest tutaj bardzo łatwo. Wystarczy założyć wynik i wtedy trzeba pójść do tych respondentów, którzy taką mają właśnie preferencję...


Czy wygra PiS, czy PO ?

Już w tym pytaniu jest manipulacja polityczna. Każdy z obywateli ma własną ocenę, który z oferowanych do wyboru kandydatów jest najlepszy. Ale ordynacja wyborcza jest taka, że musi to być osoba, która ma poparcie dużej partii politycznej. Jeżeli taki komitet wyborczy nie ma przełożenia na poparcie więcej, niż jednego okręgu wyborczego. to jest skazany na przegraną w wyborach.

W wyborach samorządowych okręgi wyborcze nie są duże, ale w dużych ośrodkach miejskich ludzie nie znają się osobiście z prostych przyczyn - nie wszyscy są zainteresowani utrzymywaniem bliskich kontaktów ze wszystkimi. W małych ośrodkach, takich jak gmina czy powiat, trudno jest nie znać kogoś z widzenia lub jakichkolwiek kontaktów. Tu wiedza o poszczególnych kandydatach jest łatwiejsza do uzyskania z uwagi na liczne powiązania rodzinne, koleżeńskie oraz towarzyskie.


Czy PiS przegra wybory ?

Jest to kolejny temat zastępczy. Partia Prawo i Sprawiedliwość powstała w odpowiedzi na rozpad prawicy na przełomie lat 1999/2000. Już wtedy pojawiły się rozdźwięki w kręgach prosolidarnościowych a pozycja PZPR na tyle silna, że nie dostrzegano różnicy w programach poszczególnych partii politycznych, które wtedy tworzyły się i przekształcały niezwykle obficie.

Teraz jest inaczej. Mamy za sobą szereg afer, w których zaginął nasz prywatny kapitał. Dostrzegamy winnych, którzy podjęli wadliwe decyzje - które doprowadziły do likwidacji źródeł zarobkowania dla polskiego społeczeństwa.

Zwycięstwem Prawa i Sprawiedliwości jest otworzenie oczu społeczeństwu na sprawy przed nim ukrywane przez władzę. Wystarczy spojrzeć na dochody prominentnych polityków wywodzących się z dawnego związku "Solidarność", spojrzeć, za kim chodziła "bezpieka" i jak dzisiaj mają się prześladowani przez nią ludzie pod względem materialnym.

Podobnie trzeba spojrzeć na tych, którzy rządzili przez ostatnich 20 lat i jak dzisiaj opływają w dostatki przy nędzy całych rzeszy robotników okradzionych z ich emerytur wypracowywanych przez kilkadziesiąt lat...

Bez względu na liczbę kandydatów na radnych wprowadzonych przez PiS - ta partia już wygrała wybory. Wygrała świadomość obywatelską.


https://www.salon24.pl/u/dobrezycie/897974,oczekiwanie-ze-pis-przerznie-te-wybory

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  Oczywiście że wygrają niedorobieni przed złodziejami . Taka nasza tradycja magdalenkowa , dżuma czy cholera ? . Pytam tylko .
 • @Husky
  Po co plagiatujesz ?. Ty z PIS-u ?. https://www.salon24.pl/u/dobrezycie/897974,oczekiwanie-ze-pis-przerznie-te-wybory :)))))
 • @Repsol 22:19:24
  Wybór niewielki
  pzdr.
 • Elektorat roszczeniowy
  Pomysł 500+ (przejęty od RN) wypalił.
  Sztuka przekupienia ludzi ,za pomocą ich własnych pieniędzy. Ciekawe, kto to wszystko będzie spłacać?
  W 2014 roku odpalono Sowę i przyjaciół, Amerykanie wstawili swojaków na miejsce prusaków. Dlatego PiS tak liże im rowa
 • @zbig71 22:43:43
  Wnuki , nasze wnuki .Salut. :(
 • @Repsol 22:19:24
  Ave Amigo :))

  PS. Taki funkcjonariusz POPiS jak Husky nigdy nie może napisać co na prawdę myśli (a nie uważam go za zwykłego, pisiorskiego idiotę) ale musi coś do gara włożyć.
  Ja to rozumiem a Ty Repsolu?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:51:54
  Szkoda pisać ." Ass się trafił " czy jakoś tak podobnie . Salute Amigo. :)))
 • @zbig71 22:43:43
  Spoko
  Damy rade
 • No właśnie...
  //"Pytanie: Co my mamy robić? Odpowiedź jest krótka w słowie, długa w czynie. Piętnować zdradę narodową i sprzedawczykostwo! Piętnować publicznie i imiennie!"//

  No właśnie to. Sam pokazujesz Husky jak was trzeba tępić. Publicznie i imiennie. No ale ty swojego imienia podać nie chcesz.

  No nie wiem... Jak za jakieś dwa miesiące nie poznam takiej gwiazdy NEon24 jak Husky to się chyba wkurzę i gwiazda zacznie gasnąć...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:14:09
  Myślisz że z kaczorem odejdzie w niepamięć ?.
 • @Repsol 22:43:31
  Podalem link we wpisie
 • @Husky 23:10:10
  I jeszcze jedno.
  447 i 300 mld$
  Też damy radę? Jak nam zainstalują szlachtę Jerozolimska?
 • @zbig71 23:28:58
  dziękuję i do jutra ...
  w górach spadł śnieg ... uważajcie na silny wiatr , nie wiadomo co przywieje .. .różne szmaty w koło latają

  https://pbs.twimg.com/media/DoCXJ9EXgAErpPk.jpg

  Dobranoc
 • @Husky 23:30:58
  A ty jednak głupi ciul jesteś Husky.
  Myślisz, że mem Tuska na skoczni kogoś rozśmieszy?

  Podejrzewam, że Tusk jakoś by się uratował po zjeździe, w końcu z kominów zjeżdżał i to nie całkiem trzeźwy a zawsze mu się udało.
  Ale chciałbym zobaczyć jak ten karzeł z Żoliborza by sobie poradził? Na kocie by zjechał?
  (Nie dawaj nigdy takich fotek, które cię ośmieszają) PiSlam cię zwolni, zobaczysz :)

  Chociaż tak wg mnie to ty nie jesteś żaden pisior, na którego chcesz się kreować. Takich durnych pisiorów nie ma.
  Pomysłowy jesteś, dbasz o rocznice, jesteś praktycznie całą dobę na NEon24. No i z uporem najgłupszego muła starasz się wciskać różne pierdoły (ostatnio wystąpienie Trumpa).

  Ja doskonale rozumiem, że jakąś kasę musisz do domu przynieść (bo inaczej partnerka/partner (niepotrzebne skreślić) ci łeb ukręci przy majtkach...

  Tylko po co traktujesz NEon24 jako siedlisko idiotów?
 • @Repsol 22:19:24
  Ja tam PiS-owi życzę wygranej w tych wyborach i w następnych parlamentarnych i prezydenckich.
  Szczerze!
  Chodzi o to żeby po wielu latach rządzenia nikt nie miał złudzeń czym naparwdę jest PiS. Nie będzie wtedy już można zwalać wszystkiego na PO.
  Sytuacja będzie b. klarowna.
  Że szkoda Polski? Z pewnością ale być może musimy sięgnąć dna żeby Polacy się przebudzili.
  Dla wielu PiS jest ważniejsze niż sama Polska.
 • Dlaczego nie ”przerżną” ? Bo zrobili skok na sądy, TK, KRS, a teraz na SN?
  „ Karol
  Piekny kraj. Ludzie z wyrokami sa ministrami. Grupy zawodowe o najmniejszym zaufaniu to urzednicy, politycy no i czarni. To jest dopiero mafia i z tradycjami.”

  https://wiadomosci.wp.pl/mariusz-kaminski-nie-wykonal-prawomocnego-wyroku-polityk-platformy-mu-odpuscil-6299566425052801a
 • Do @reflexión 07:17:02
  Słowianie ! @reflexión 07:17:02 pisze !
  [ Dlaczego nie ”przerżną” ? Bo zrobili skok na sądy, TK, KRS, a teraz na SN? ]

  @reflexión ! żal ci dupę ściska ! że jak te sądy były wasze to byliście bezpieczni , wygrywaliście to i tamto ! to tego całodobową ochronę mieliście ! NO ŻYĆ NIE UMIERAĆ !

  a ja się spytam ciebie co myślałeś ze ta ochrona sądowa będzie z wam do śmierci ? jeżeli tak myślałeś to jesteś typowy żydowski głupek !

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @reflexión 07:17:02
  I komu to przeszkadzało
  Komu
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:45:13
  Nie będzie dużym nadużyciem wklejając ten komentarz jako odpowiedź na te "zarzuty"

  http://bigos-polski.neon24.pl/post/145668,pis-rosyjscy-polacy#comment_1489729

  Pozdrawiam miłego dnia życząc
 • @Robik 00:46:56
  //Ja tam PiS-owi życzę wygranej w tych wyborach i w następnych parlamentarnych i prezydenckich.
  Szczerze!//

  Ja też

  pzdr
 • @Husky 09:14:00
  Wedle zasady: im wyżej wlezą z tym większym hukiem spadną i tym bardziej się skompromitują.
 • @ele 08:11:37
  https://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2018/09/zydzi-tanc.gif
 • @Repsol 22:43:31
  Polscy żołnierze zostaną wysłani na granicę izraelsko-syryjską! Rząd wyraził chęć do interwencji. W zamian to co zwykle, czyli nic.

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/polscy-zolnierze-zostana-wyslani-na-granice-izraelsko-syryjska-rzad-wyrazil-chec-do-interwencji-w-zamian-to-co-zwykle-czyli-nic-2018-09
 • @kula Lis 67 11:08:32
  I daltego trzeba popierać PiS!
 • @reflexión 07:17:02
  Szef MS wskazał, że "nie tylko w Polsce było dyskutowane, jaki jest zakres kompetencji TSUE". Na przykład niemiecki Trybunał Konstytucyjny któremu trudno zarzucić uwikłanie w polski spór polityczny wyrażał stanowisko procesowe w postaci orzeczenia i uzasadnienia, że Trybunał ten nie ma kompetencji ingerowania w organizację wewnętrzną sądownictwa niemieckiego, bo nie leży to w jego kompetencji. My stoimy na takim samym stanowisku podkreślił Ziobro. Jego zdaniem, polskie sądy "wikłają TSUE w tego rodzaju rozstrzygnięcie".
 • @reflexión 07:17:02
  Mafijne metody pupila „kasty”?! Matczak straszy córkę blogera! "Twoja córka idzie na prawo do Wrocławia, prawda? Wyślę ten twój defekacyjny tekst kolegom z Wydziału".

  https://wpolityce.pl/polityka/414099-mafijne-metody-pupila-kasty-matczak-straszy-corke-blogera


  Ps...No i co na to Gowin "minister" i "premier" szkolnictwa kurwa wyższego na wypociny tego kastowego kałmuckiego wypierdka! Ojkofob ........i wszystko jasne ale ciekawe kto był jego przodkiem bo raczej ma wygląd chłoporobotnika z rusztowania przy budowie trasy WZ ........coś w genach czekam na nowe plastusie. Jeżeli rzecznik dyscyplinarny uczelni, gdzie wykłada kałmucki "profesór" Matczak nie zareaguje, to powinno wkroczyć Ministerstwo. BTW, wpis Matczaka wiele (właściwie wszystko) mówi o etyce środowiska prawniczego.
 • @kula Lis 67 13:17:27 Jednak...
  Będzie interwencja ministra nauki po szokującym wpisie Matczaka: "Zwrócę się do Rektora Uniwersytetu Warszawskiego z prośbą, by rozważył jakieś kroki.
  https://wpolityce.pl/polityka/414114-nasz-news-interwencja-ministra-nauki-po-wpisie-matczaka
 • @reflexión 07:17:02
  Jak walczyć z upolitycznieniem „kasty”? Sędzia Szmydt z KRS: "Strona nie może kojarzyć sędziego z jego poglądami politycznymi". Jak będzie postrzegała sędziego osoba, która ma określone poglądy i wie, że sędzia prezentuje zupełnie inny światopogląd? Strona w procesie nie może kojarzyć orzekającego w jej sprawie sędziego, jako tego, który w mediach przedstawia swoje poglądy polityczne. A jeśli sędzia zna poglądy osoby, która przed nim staje? Czy ta osoba będzie miała wrażenie, że sąd pozostanie bezstronny? Ja, jako zwykły obywatel, miałbym zastrzeżenia wobec bezstronności takiego sędziego mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl sędzia Tomasz Szmydt, Dyrektor Wydziału Prawnego KRS oraz członek Zespołu ds. czynności Ministra Sprawiedliwości podejmowanych w postępowaniach dyscyplinarnych sędziów i asesorów sądowych. Mamy ostatnio do czynienia z prawdziwym wysypem wypowiedzi sędziów, którzy ustawicznie poruszają kwestie polityczne i światopoglądowe.

  Sędzia Tomasz Szmydt: Sędzia pełni rolę służebną wobec społeczeństwa. Nie powinien być postrzegany jako osoba o szczególnych przywilejach, szczególnie tych kastowych. Oczywiście korzysta z pewnych przywilejów, ale społeczeństwo musi postrzegać sędziego jako osobę bezstronną, obiektywnego arbitra, a nie kogoś, która angażuje się w bieżącą politykę. Jak będzie postrzegała sędziego osoba, która ma określone poglądy i wie, że sędzia prezentuje zupełnie inny światopogląd? Strona w procesie nie może kojarzyć orzekającego w jej sprawie sędziego, jako tego, który w mediach przedstawia swoje poglądy polityczne. A jeśli sędzia zna poglądy osoby, która przed nim staje? Czy ta osoba będzie miała wrażenie, że sąd pozostanie bezstronny? Ja, jako zwykły obywatel, miałbym zastrzeżenia wobec bezstronności takiego sędziego. Konstytucja nakłada na sędziego obowiązek apolityczności. To wynika bezpośrednio z art. 178 ust 3 konstytucji oraz ze stanowiska Trybunału Konstytucyjnego oraz komentatorów i orzecznictwa Sądu Najwyższego. Dlaczego więc sędziowie, którzy deklinują konstytucję przez wszystkie przypadki łamią jej zapisy dotyczące apolityczności i niezawisłości sędziowskiej? Wydaje mi się, że te osoby szukają poparcia społecznego i swoistego przyzwolenia dla swoich działań. Jeżeli chodzi o szerszy kontekst, to taka aktywność jest jednak postrzegana w sposób negatywny. Wielu sędziów liczy na poparcie polityków opozycji, niektórych mediów, także zagranicznych. Widzimy jak niektórzy sędziowie szukają wsparcia w Brukseli lub, podobnie jak była Pani I Prezes Sądu Najwyższego, w Berlinie. Jak więc skłonić sędziów do zaprzestania agitacji politycznej. Może postępowania dyscyplinarne pozwolą na zatrzymanie tego niebezpiecznego trendu?

  Stanowisko Sądu Najwyższego jest jednoznaczne. Takie zachowanie nosi znamiona deliktu dyscyplinarnego. Waga tego deliktu zależy od naruszenia i od oceny niezawisłego sądu dyscyplinarnego. Chciałbym zwrócić uwagę, że ujawnianie politycznych poglądów przez sędziego kreuje w społeczeństwie pogląd, że niektórzy sędziowie związani są z określoną opcją polityczną, a to przekłada się na kwestię zaufania do takie sędziego i sądownictwa w ogóle. Społeczeństwo powinno mieć pełne zaufanie do sędziego. Oczywiście, posiadanie przez sędziego określonych poglądów politycznych nie musi przekładać się na jego orzekanie. Nie chcę używać tego typu, szkodliwych uogólnień. Sędzia ma więc prawo do swoich poglądów, ale strona nie powinna o nich wiedzieć.
  Sędzia posiada czynne prawo wyborcze i ma oczywiste, konstytucyjne prawo do swoich poglądów. Pytanie, czy powinien je ujawniać i w jaki sposób może to robić. Z żoną może sobie o nich porozmawiać i z przyjaciółmi? Oczywiście, że tak. Ważne jednak, by nie upubliczniać ich w mediach i nie kierować się nimi w sądzie. Zasiada pan w nowo utworzonym Zespole ds. czynności Ministra Sprawiedliwości podejmowanych w postępowaniach dyscyplinarnych sędziów i asesorów sądowych. Czy zespół ten podejmie kroki w kierunku opiniowania postępowań dyscyplinarnych? Zespół jest organem pomocniczym Ministra Sprawiedliwości. Odwołuje się on do wykonywania uprawnień ministra sprawiedliwości w postępowaniach dyscyplinarnych sędziów. Zespół ma więc możliwość próby zainicjowania postępowań dyscyplinarnych w sprawach indywidualnych. Natomiast, czy zespół będzie korzystał z tej możliwości jest inną kwestią. Pierwsze posiedzenie zespołu odbędzie się 9 października. To posiedzenie będzie kluczowym dla nadania kierunków działań zespołu. Oczywiście zespół w pierwszej kolejności ma za zadanie zajmowania się sprawami ogólnymi. Trzeba wskazać, że jeżeli mamy przepisy zawarte w Zbiorze Zasad Etyki Zawodowej Sędziów i Asesorów Sądowych, to nie jest to dokument wyczerpujący. Potrzebna jest praca nad wypracowaniem możliwie najlepszych standardów działania, które zapewnią społeczeństwu poczucie bezstronności sędziów. Jeżeli ludzie mają nam ufać, to muszą mieć pewność, że jesteśmy apolityczni i niezawiśli. Rozmawiał Wojciech Biedroń

  Ps....Sędziowie, stosują konstytucję i ustawy do czasu kiedy im to pasuje, w pozostałych przypadkach stosują prawo mówione czyli ma być tak jak sędzia (sąd) powiedział. A co się tyczy łamania zasad apolityczności i niezawisłości sędziowskiej, to zjawisko zachodzi tylko wtedy gdy Iustitia albo inny konwentykiel tak zdecyduje. Kasta coraz bardziej upodabnia się do domu wariatów! Jestem przekonany, że to co pokazują niektórzy sędziowie przełoży się niestety na zachowania osób podejrzanych, obwinionych, oskarżonych czy pozwanych. Moim zdaniem, bezlitośnie i bezwzględnie wykorzystają takie zachowania sędziów w swojej linii obrony. Im dłużej będzie trwała ta anarchia niektórych sędziów i sądów, tym gorzej dla Państwa, nas i całego wymiaru sprawiedliwości! Czyż nie powinno być tak iż ci wszyscy którzy angażują się politycznie i rozgrzani jak to mawia p.WC oraz od lat ja won z sądów?
 • @reflexión 07:17:02 Gersdorf Prezesem a zastępcą Paweł Tuchlin z Farmazonem.
  Jak ktoś przyzwyczai się do ludzi i lizusostwa ze strony kasty to ciężko odejść. Bo kto ją będzie chwalił podlizywał się itp, chyba jakiś zwierz, ale też długo by nie wytrzymał. Chazarska schlampe, alkoholiczka i przestępca Gersdorf jak Wałęsa: nie chcem ale muszę, jestem za a nawet przeciw. Zbliża się "moja śmierć", prawi Gersdorf. Gersdorf jest I prezesem SN tylko w mediach, a faktycznie sama twierdzi, że nie może realnie sprawować tej funkcji. Ona ma schizofrenię i rozdwojenie jaźni. Zrezygnować to ta pani może z poparcia Niemiec, w przypadku tego stanowiska nie ma ta pani już nic do gadania. Uparte trzymanie się stołu może tylko świadczyć o nadużywaniu przez tą panią trunków.
 • @Husky 09:14:00
  Dyrektor stołecznego Biura Bezpieczeństwa poświadczyła nieprawdę! Prokuratura Krajowa postawiła zarzuty Ewie G.(Jeszcze wczoraj i dziś rano była E.Gawor ten esbecki pomiot-zdjęcie jeszcze bez opaski)..

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yNzY4Ni9wLzIwMTgvMDkvMjcvODI1LzM3OC9iMTQyODRkNzYyNDQ0YWVkYjcyNGYyZGM3ZTY2ZTRlYy5wbmc=.png

  https://wpolityce.pl/polityka/414115-ewa-g-poswiadczyla-nieprawde
 • @reflexión 07:17:02
  Żenującym i skandalicznym jest, że dla zatrzymania reformy zdegenerowanego nie reformowanego od 73 lat post chazarobolszewickigo sądownictwa w Polsce, kolesie z kasty nadzwyczajnej pod przewodnictwem niezgodnie z prawem wybranej byłej I prezes SN chazarskiej schlampe i alkoholiczki Gersdorf występują przeciwko legalnie wybranym władzom rządowym i nakręcają spiralę wewnętrznego niepokoju nie tylko w Kraju ale i na zewnątrz swoim szkalowaniem we wszystkich możliwych mediach światowych i instytucjach także prawniczych na świecie szkalując Kraj zagrażają bezpieczeństwu państwa polskiego. Głównymi prowodyrami i organizatorami protestów przeciwko reformie sądownictwa oprócz Stowarzyszenia „Iustitia” /której specjalnością są nie tylko porównania polityków rządu do Hitlera/ i obrona przestępców w togach, ale też jak obserwowaliśmy współudział w burdach ulicznych z fundacją „Otwarty dialog” współfinansowaną przez Rosję - jest również z fundacją „Akcja Demokracja” od dwóch lat finansowana jest przez EFK, której szefem rady nadzorczej jest b. wiceminister finansów Niemiec. Ostatnio podobno nawet Okręgowa Rada Adwokatów w Warszawie zaczyna donosić do USA na reformy w Kraju. Warto tu dodać ze to niektórzy znani adwokaci w W-wie zamieszani są w układ złodziejskiej prywatyzacji. Układ współpracy prowodyrów grupy sędziowskiej z wrogimi Polsce fundacjami niezbicie może potwierdzać że dla części kasty nie liczy się Kraj i dobro społeczeństwa dla nich Polska jest synonimem korzyści materialnych, nawet za cenę zdradzieckich donosów i wasalizacji Kraju. Patrząc na te i inne wyroki, gdy to pierwsza instancja skazuje (lub uniewinnia), a druga uniewinnia (lub skazuje), to sędzią może być nawet idiota, który umie rzucać monetą (orzełek wygrywa ten, reszka - tamten), albo umie liczyć (kto dał większa łapówkę) czy też zna powiązania rodzinne (szwagra mam skazywać?!) lub służbowe (razem my w WSI działali!) stron. Tzw. "nadzwyczajna kasta" to banda chazarokomunistycznych KPP-PPR-PZPR "Pokoleń" prosovieckich przywiezionych na ruskich czołgach od 17.09.1939r. i później! W Wolnej Polsce nie ma dla tych szubrawców miejsca! To jest właśnie kasta. Czekam na te czasy kiedy to draństwo nie tyle przejdzie w stan spoczynku co w stan oskarżenia.
 • @reflexión 07:17:02
  Zamiast sądzić dilera, śle pytanie do TSUE! Sędzia z Gorzowa Wlkp. zadał je, bo nie podobają mu się postępowania dyscyplinarne! (anarchia sędziów jest już bezczelna)..Boi się sądzić narkotykowego hurtownika, bo grozi mu dyscyplinarka?! Szokująca decyzja sędziego z Gorzowa Wielkopolskiego, który zadał pytanie prejudycjalne do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej! Sędzia nie jest „pewien”, czy jeśli wyda wyrok niezgodny z „oczekiwaniami” władzy, to nie będzie czekało go postępowanie dyscyplinarne. Co ma wspólnego kwestia odpowiedzialności sędziów ze sprawą bandziora, który ścigany jest listem gończym? Na to pytanie sędzia nie odpowiedział. Bulwersująca decyzja sądu z Gorzowa WLKP. zapadła 24 września. Sędzia zadał je w kontekście rzekomego naruszenia niezawisłości sędziowskiej w Polsce. Tej zasadzie szkodzić mają nowe zasady prowadzenia postępowań wyjaśniających i dyscyplinarnych sędziów. Pytania nie mają jednak nic wspólnego z przedmiotem sprawy, która odbywała się w sądzie. Ta dotyczyła kuriera narkotykowego, któremu dla zysku przemycił do Polski dużą ilość narkotyków. Grozi kara minimum 3 lat więzienia. Z informacji portalu wPolityce.pol wynika, że sędzia, który zadał pytania TSUE uzasadniał je faktem, że sędzia, który po reformie sądownictwa, wyda wyrok niezgodny z wolą rządu, może spodziewać się postępowania dyscyplinarnego, a nawet wyrzuceniem sędziego z zawodu. To jednak nie koniec! Sędzia z Gorzowa podkreślać miał, że w Polsce, obywatel nie ma gwarancji,iż jego postępowanie przed sądem zostanie rozstrzygnięte obiektywnie i bezstronnie! Co więc sugeruje autor pytania prejudycjalnego? Boi się sądzić bandytę, bo chroni go polityczny układ? A może obawia się, że za skazanie przestępcy grozi mu dyscyplinarka? Szokująca decyzja sędziego jest kolejnym przykładem na to, że dla wojny z obecnym rządem, sędziowie nie cofną się przed niczym. Nawet przed własną kompromitacją.


  Ps..A gdzie nazwisko tego sędziego? I jego życiorys? "Sędzia z Gorzowa podkreślać miał, że w Polsce, obywatel nie ma gwarancji,iż jego postępowanie przed sądem zostanie rozstrzygnięte obiektywnie i bezstronnie!" I to jest trafne uzasadnienie reformy! Zanim TSUE rozpatrzy ten problem miną dwa lata ale ten sędzia już ma karierę sędziowską zakończoną. On to odczuje na swojej skórze do końca życia. To tak jest jak komuś rozumu brak. I jaki stąd wniosek? Za wszarz i na bruk! Będzie bardzo prejudycjalnie! Ukarać sędziego za to, że chroni i uniemożliwia skazanie dilera narkotykowego.A powinien nie zwlekać z ukaraniem dilera narkotykowego. Panie Ministrze Zbigniewie Ziobro, czy ten sędziowski tchórz i błazen jeszcze bierze pensję? Kiedy wreszcie pan pogoni to tałatajstwo!? Przecież to jawny sabotaż i działanie antypaństwowe. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma możliwości ukarania owego sędziego - odmawia wykonywania obowiązków. Brak reakcji oznacza "sędziokrację". Może potrzebna jest manifestacja poparcia działań rządu w sprawie zmian w sądownictwie. Trzeba pokazać tej zakłamanej kaście,że popiera ich tylko garstka kodomitów o chazaroubeckosbeckoczerwonym rodowodzie. Ludzie o takich cechach psychicznych powinni być w miarę szybko i bezboleśnie odsunięci od wykonywania tego ważnego i "odpowiedzialnego" zawodu! (Kiedy i który z nich, odpowiadał za to co robi?!) To są wrogowie Polaków i Polski. To sprzedawczyki, dywersanci i zdrajcy. To jest V kolumna pracująca na rzecz Moskwy i Berlina! To świadome sabotowanie władzy sądowniczej. Za takie postępowanie (a nie za wyrok) sędzia powinien zostać usunięty zawodu. Tyle pyskują o swojej niezależności a tymczasem sami się jej pozbawiają. Ten burak sędziowski zapewne jest opłacany przez mafię i dlatego kombinuje jak stary koń pod górę. Toga pełni rolę kamuflażu pustego cepaka. Czas pogonić tych drani na zbitą twarz! To są jakieś jaja, odsunąć od orzekania i wszcząć postępowanie dyscyplinarne! Jak najszybciej uruchomić Izbę Dyscyplinarną SN. Już Izba Dyscyplinarna powinna takiego sędziego pozbawić prawa wykonywania zawodu i tym samym stanu spoczynku.
 • @reflexión 07:17:02
  Sądy miały uniemożliwić przebudowę Polski. Ich reforma musiała wywołać atak, żeby Polska nie wymknęła się z sieci. Teraz widać to, co było do przewidzenia, lecz można było też mieć trochę złudzeń, że machina jednak nie ruszy z pełnym impetem. Chodzi o reformę sądownictwa w Polsce i reakcje na nią Komisji Europejskiej, europarlamentu, Komisji Weneckiej, różnych ciał prawniczych krajowych i międzynarodowych oraz rządzących polityków w poszczególnych państwach. Ale machina ruszyła, bo po to istnieje. Po przejęciu władzy w Polsce przez Prawo i Sprawiedliwość sądy miały być ostatnią instancją chroniącą interesy opozycji w kraju, obcych państw, międzynarodowych organizacji i korporacji, grup interesów, lobby, grup nacisku i wszystkich tych, którzy coś chcieli w Polsce ugrać. Sądy miały uniemożliwić przebudowę Polski zgodnie z wolą parlamentarnej większości. I Prawo i Sprawiedliwość miało tego świadomość. Dlatego postanowiło sądownictwo zmienić. Ale wszystkie wymienione wcześniej siły natychmiast na to zareagowały, żeby Polska nie wymknęła się z ich sieci. Bo sądy rzeczywiście mogą zablokować wszelkie przemiany – jako władza, która ma ostatnie zdanie. Także Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej – jako ostatnia instancja mogąca cofnąć polskie reformy sądowe, gdyby prawnikom, politykom i grupom interesów w Polsce nie udało się reform zablokować. Teraz jest jasne, że każda całościowa reforma systemu sądownictwa wywołałaby dokładnie takie reakcje, jakie od wielu miesięcy obserwujemy. Niuanse są bez znaczenia. Zjednoczona prawica uderzyła w instancję gwarantującą utrzymanie status quo ante, dlatego musiała zostać zaatakowana, a wręcz zglanowana. I to jest sytuacja nienegocjowalna. Można oczywiście prowadzić różne rozmowy, iść na ustępstwa, lecz jeśli można by zablokować funkcję sądownictwa jako strażnika poprzedniego porządku i dominacji w Polsce tych wszystkich, którzy przez ostatnie prawie 30 lat tu się wygodnie umościli i czerpali ogromne korzyści, wszystko zostałoby zablokowane. Właśnie tak, jak to się dzieje na naszych oczach. Jest właściwie cudem, że udało się zmienić Trybunał Konstytucyjny, ale już Sąd Najwyższy stał się linią, za którą obowiązuje zasada: no pasaran! Nie wolno pozwolić Polsce na wyzwolenie się z sądowego uścisku, bo byłby to bardzo niebezpieczny precedens, a przede wszystkim Polska byłaby naprawdę suwerenna. Nie wszyscy buntujący się w Polsce prawnicy, a szczególnie sędziowie muszą sobie zdawać sprawę, o co toczy się gra, lecz liderzy tych środowisk mają pełną świadomość. Ci liderzy w okresie sprzed reform mieli pełną kontrolę nad pozostałymi władzami, nawet jeśli nie wykorzystywali swoich możliwości. Ale gdy doszło do zwarcia, już je wykorzystali. Utrzymywanie kontroli nad Polską przez wszystkie siły, które mają w tym interes, poprzez sądy jest dla zainteresowanych wyjątkowo tanie. I bardzo łatwo zmotywować prawnicze środowiska, które są nieświadome szerszej gry, do oporu, odwołując się do ideałów i niezawisłości, a z drugiej strony przedstawiając PiS jako śmiertelne zagrożenie dla nadzwyczajnej kasty, jej pozycji społecznej, jej interesów, jej przewag i immunitetów (nie tylko w sensie dosłownym), z których korzystają. Co oznacza, że wielu prawników występuje w tym konflikcie w roli użytecznych, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Liderzy prawniczego ruchu oporu w Polsce oraz wszyscy zainteresowani za granicą doskonale wiedzą, co im zagraża. Dlatego nastąpił skumulowany atak, gdy tylko sobie uświadomili, że rządzący w Polsce mają całościowy plan, i że ten plan jest naprawdę niebezpieczny dla tych, dla których Polska kontrolowana przez sędziów nie miała szans na żadne emancypacyjne ruchy. Niezależnie od tego, czy chodziło o miliardy wyprowadzane z Polski, czy o pozycję wielkich firm, czy o polityczne wpływy. Gdy sędziowie w Polsce i wszystkie popierające ich siły nie dały rady, uruchomiono Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, czyli najważniejszy bezpiecznik status quo ante. Komisja Europejska, Rada Unii Europejskiej czy Rada Europejska nie są skutecznym narzędziem, bo wiążą im ręce traktaty europejskie. TSUE nie wiąże nikt i nic, bo może orzec wszystko, choćby kłóciło się to z logiką i zdrowym rozsądkiem. I TSUE zrobi wszystko, czego wszyscy inni od niego oczekują. Właśnie dlatego, że jest ostatnią linią obrony, której nie da się w żaden sposób zdobyć. Obserwujemy nie zwykły konflikt racji i stanowisk, lecz wojnę o to, by Polsce nie pozwolić wybić się na niepodległość. I Unia Europejska ma do tego celu swoją broń atomowa, czyli TSUE. Oczywiście nigdy jej nie użyje przeciwko równiejszym, ale zawsze będzie gotowa jej użyć przeciwko heretykom i kacerzom, czyli obecnie przeciwko Polsce i Węgrom. I właściwie to jest sytuacja bez wyjścia, jeśli nie chce się Unii Europejskiej opuścić. A nawet gdy tak silne państwo członkowskie jak Wielka Brytania zdecyduje się to zrobić, ta decyzja musi ją bardzo drogo kosztować. Tak działa Unia Europejska, wspólnota równych i szanujących się państw. I po to ma broń atomową w postaci TSUE. Gdyby tylko wycofać się z reform sądownictwa, bomba atomowa natychmiast trafiłaby do magazynu. A Polska wróciłaby na swoje miejsce czyli dojnej krowy i poligonu dla realizowania wszelkich możliwych obcych interesów. autor: Stanisław Janecki

  Ps..Popieram pańskie poglądy(przecież tej bandzie właśnie o to chodziło)teraz każdy wyczyn sędziego z pytaniem pre. udawadnia, że też jest opłacany przez mafię i niestety dostał polecenie. Tak jest bo skorumpowana, okradana i słaba Polska jest w interesie Berlina i Moskwy! Bez totalnej reformy wymiaru sprawiedliwości nic się w Polsce nie zmieni, sieć patologicznych powiązań jest ogromna. Czekamy na sprawiedliwe sądy więc wszyscy won, jak mówi Cejrowski. I koniec cackania się, z nadzwyczajną kastą. Kręcimy się w kółko i nadal stoimy w miejscu. Mam nadzieję, że Polska się nie podda! Nie będziemy respektować politycznej hucpy TSUE! Tak jak inne państwa nie respektują. To ostatnia szansa na oczyszczenie Polski z szamba. Dla moich dzieci i wnuków! Społeczeństwo jest już zmęczone ta farsą. Nie ma bata na separatystów?! Bo tak na prawdę poza nielicznymi wyjątkami, brak jest realnych działań rządu i PiS w kierunku przebudowy Polski. Działanie zastąpiono toporną propagandą sukcesu. Dlatego my Polacy nie możemy się poddać i ustąpić choćby na jeden malutki kroczek w tył. Od reformy sądownictwa zależy nasz los. Dość już okradania Polski. Ku przestrodze - ostatnią i najwyższą instancją jest Naród. Naród może też bardzo szybko uporządkować sprawy w Polsce, ale wtedy nie będzie przyjemnie, tłum jest radykalny i okrutny, a obrońcy z zewnątrz mogą nie zdążyć z pomocą. Gratuluję trzeźwej oceny sytuacji. Ma pan rację. Sądy, TK miały stanowić takie współczesne liberum veto. Na szczęście przerabialiśmy to już raz w historii i wiemy jak z tym walczyć. Jest Protokół Londyński jako przeciwwaga TSUE. Jeśli go zlekceważą będziemy mogli to rozdmuchać na cały świat i zlekceważyć TSUE. Ma pan rację panie redaktorze użyto przeciwko nam, Polsce i Polakom bomby atomowej w postaci TSUE. Można domyślać się jakie zapadną tam rozstrzygnięcia w tej wojnie hybrydowej przeciwko Polsce, to fakt. Faktem jest jednak i to, że wiele państw, liderem są tutaj Niemcy nie wykonało i nie wykonuje wyroków tego gremium. Zatem trzeba będzie, w przypadku niekorzystnych rozstrzygnięć dołączyć do tych, którym wolno nie wykonywać wyroków i dalej robić swoje, jak gdyby nigdy nic, aż tyle i tylko tyle. D. Trump ma rację to ambitna próba wybicia się na niepodległość. Albo będziemy kundlami albo wilkami. W zasadzie nie to dziw, że niektórzy wolą być pożytecznymi ugłaskanymi ratlerkami z pełnymi kałdunami. Ja jeszcze przygotowałbym się na kolejną, już ostatnią, po sądownictwie, władzę. Myślę oczywiście o tej tzw. czwartej władzy czyli szeroko rozumianych mediach. Tu dopiero będzie "polka", już to widzę. Około 90 % mediów w rękach Niemiec a tu widmo repolonizacji i przegrupowania tego rynku. Już teraz trzeba o tym myśleć i przewidywać pewne działania, żeby nie włożyć ręki do nocnika, tak myślę!
 • @Robik 11:13:39
  A niech mi ktoś odpowie. Anna Grodzka vel Krzysztof Bęgowski na emeryturę może przejść w wieku 65 lat jako Krzysztof czy 60 jako Anna?

  - Pytam, bo nie wiem.
 • @kula Lis 67 13:06:58
  Pamiętajmy..

  27 lat temu (27 września 1991) zmarł Stefan Kisielewski - kompozytor, pedagog, krytyk muzyczny,poseł, publicysta i pisarz..

  https://pbs.twimg.com/media/DoGO8UQW0AEGD1s.jpg
 • @kula Lis 67 16:50:44
  Uuu - sondaż CBOS miażdży PO w wyborach do sejmików.
  Nawet biorąc poprawkę na sondażownię zanosi się ciężkie lanie dla opozycji. Przy takim wyniku PIS może odbić wszystkie sejmiki.
  Ciężka praca Premiera Morawieckiego może się przełożyć na Wielkie Zwycięstwo
 • @kula Lis 67 17:21:45
  To zdjęcie Ani Grodzki bardzo ociepla jej wizerunek.
  Nie bądź obojętny, zagłosuj w plebiscycie Wysokich Obcasów

  https://pbs.twimg.com/media/DoHSn3VXkAEE9pN.jpg
 • @Husky
  opublikowano: 12-08-2016

  Wyrok z 11 sierpnia psychopatów Trybunału Konstytucyjnego
  11 sierpnia Trybunał Konstytucyjny ogłosił tzw. wyrok podjęty w sposób niejawny dotyczący ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z dn. 22 lipca 2016 r. Wprawdzie nie wiadomo na podstawie jakich przepisów proceduje Trybunał, albowiem zarówno w świetle ustawy z czerwca ub.r. (uchwalonej przez PO-PSL) jak i ustawy z 22 grudnia ub.r. (uchwalonej przez PIS), nie miał możliwości procedowania w trybie niejawnym (skoro zaproponowano w ustawie całkiem nowe nieznane przedtem rozwiązania do tej pory nie rozstrzygane) ani też procedowania w ogóle (ze względu na ustawowe terminy do zajmowania stanowiska przez uczestników postępowania), skład Trybunału (12 sędziów przy wyroku, 10 sędziów przy postanowieniu z 3 sierpnia) jest niezgodny zarówno z ustawą czerwcową (9 sędziów) jak i grudniową (13 sędziów). Ogłoszeniu wyroku przewodniczący prezes Andrzej Rzepliński, który przecież podlegał wyłączeniu ze sprawy, skoro już orzekł o niekonstytucyjności ustawy zanim nastąpiła jakakolwiek rozprawa. Ale przecież Trybunał Konstytucyjny nie kieruje się żadnymi przepisami, no może poza własnym mniemaniem o wyższości ponad wszelkimi prawami.
  Trybunał uznał ustawę o TK za częściowo niekonstytucyjną. Co nie podoba się TK - rozstrzyganie spraw według kolejności wpływu (no tak, nie będzie można przetrzymywać wniosek przez 902 dni jak było to w sprawie o Bankowy Tytuł Egzekucyjny), odraczanie narady o 3-6 miesięcy celem przemyślenia w razie sprzeciwu 4 sędziów (ciekawe gdzie w Konstytucji zabrania się takich rozwiązań), dopuszczenie sędziów wybranych w tej kadencji a nie dopuszczonych do orzekania przez Rzeplińskiego (zatem to TK chce decydować kto jest a nie jest wybranym, choć żaden przepis prawny nie daje mu takiego uprawnienia) no i oczywiście brak opublikowania rozstrzygnięcia z 9 marca.
  Rozstrzygnięcie TK jako nie spełniające wymogów ustawowych raczej nie zostanie opublikowane. KOD i opozycja będą mogli zatem nadal domagać się opublikowania kolejnego "wyroku" (po tym z 9 marca) i wołać o zaprzysiężenie 3 sędziów TK, Komisja Wenecka i Komisja Europejska będą nadal wyrazili zatroskanie o stan praworządności w Polsce (a nie w Turcji gdzie sędziowie, dziennikarze, urzędnicy są zatrzymywani, w najlepszym razie zwalniani), PIS będzie uznawał, że obowiązuje nowa ustawy i będzie mógł wskazywać na próbę zewnętrznej ingerencji. W telewizji usłyszymy te same spory, te same wypowiedzi polityków i publicystów. Odcinek telenoweli trwa, tyle że zwyczajnie ona nudzi, bardziej niż "Moda na Sukces". Podsumowując: Jedynym rozsądnym rozwiązanie jest zatem rozpędzenie Trybunału Konstytucyjnego na cztery wiatry i w ten sposób zakończenie tego żałosnego spektaklu. Za ponad 30 mln zł rocznie można kupić sobie znacznie lepszą telenowelę i znacznie lepsze filmy. Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności konstytucji z konstytucją
  Uzasadnienie patologii paranoicznej sędziów TK..Ostatnie rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego nadaje się tylko do satyrycznego dowcipu. Dlaczego? Otóż wydając rozstrzygnięcie ws. zgodności ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z dnia 22 lipca 2016, Trybunał orzekł zarówno o niezgodności konstytucji z Konstytucją jak iż ogłoszenie jego własnych rozstrzygnięć wydanych po 9 marca jest niezgodne z konstytucją. Nie wierzycie, to przeczytajcie: Przepisy konstytucji są niezgodne z konstytucją Art.80 ust. 4 ustawy o TK: Prezes Trybunału kieruje wniosek o ogłoszenie wyroków i postanowień, o których mowa w art. 71 ust. 2 pkt 1–3, do Prezesa Rady Ministrów. Ogłoszenie odbywa się na zasadach i w trybie wskazanych w Konstytucji i ustawie z dnia 20 lipca 2000 r. o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 296). Rozstrzygnięcie TK: Art. 80 ust. 4 ustawy powołanej w punkcie 1 jest niezgodny z art. 190 ust. 2 Konstytucji. Art.190 ust.2 Konstytucji: Orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawach wymienionych w art. 188 podlegają niezwłocznemu ogłoszeniu w organie urzędowym, w którym akt normatywny był ogłoszony. Innymi słowy z treści wyroku TK wynika, że ogłoszenie wyroków "na zasadach i w trybie wskazanych w konstytucji..." jest niezgodne z konstytucją (czyli że art.190 ust.2 konstytucji jest sprzeczny z samym sobą). Trybunał sprzeciwia się ogłoszeniu własnych rozstrzygnięć wydanych po 9 marca br. Art.89 ustawy o TK: W terminie 30 dni od dnia wejścia w życie ustawy ogłasza się rozstrzygnięcia Trybunału wydane przed dniem 20 lipca 2016 r. z naruszeniem przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2015 r. o Trybunale Konstytucyjnym, z wyjątkiem rozstrzygnięć dotyczących aktów normatywnych, które utraciły moc obowiązującą. Rozstrzygnięcie TK: Art. 89 ustawy powołanej w punkcie 1 jest niezgodny z art. 10, art. 173, art. 190 ust. 2 Konstytucji. Innymi słowy Trybunał uznał że ogłoszenie w Dzienniku Ustaw rozstrzygnięć wydanych przez TK po 9 marca (co przewiduje art. 89 ustawy o TK) jest niezgodne z zapisem konstytucyjnym dot. ogłoszenia w organie urzędowym orzeczeń TK. Stało się tak, dlatego że sędziowie TK dokonując rozstrzygnięcia uznali cały artykuł za niezgodny z konstytucją, podczas gdy autorzy wniosków odnosili się tylko do zdania pierwszego art.80 ust.4 (a nie do całego artykułu). Z kolei w zakresie art.89 ustawy, Trybunał w swej zapalczywości nie zauważył, iż kwestionuje ogłoszenie własnych rozstrzygnięć. Oczywiście w uzasadnieniu rozstrzygnięcia Trybunał będzie wskazywał na sposób interpretowania sentencji, ale zasady logiki są nieubłagane
  dr Daniel Alain Korona
 • @kula Lis 67 20:01:56
  Wychowanie Europejczyka nie tak dawno temu. Mężczyzna był mężczyzną a nie pisdą w rurkach, który sam siebie obronić nie potrafi, bo brzydzi się przemocą.

  https://pbs.twimg.com/media/DoFcZwZX0AAYqJs.jpg
 • @kula Lis 67 20:01:56
  Ta ruda szmata wykopała rów dzieląc Polaków. Po przegranej ze śp. PLK znienawidził Polaków szczerze i na zawsze. Nigdy nie przebacza Polsce swojej osobistej klęski z PLK którego poniżał i lzył. I ten oto skurwysyn pisze o wolności i sprawiedliwości.
  Zobaczcie kim się POdpiera ta gnida

  https://pbs.twimg.com/media/DoHqvK2XUAAjpEr.jpg
 • @kula Lis 67 20:01:56
  Sejmowa średnia sondażowa po 6 pomiarach września (zdecydowani wyborcy, zmiana w stosunku do sierpnia):

  https://pbs.twimg.com/media/DoHp-k1UUAAxaGk.jpg
 • @Husky 20:14:26
  Zmiana w stosunku . Całe polin . Salut. :)))))
 • @kula Lis 67 10:21:52
  https://goo.gl/images/VZGb3p
 • @kula Lis 67 16:50:44
  http://bi.gazeta.pl/im/59/dd/16/z23977561V,Andrzej-Rysuje---BUJAJACY-PREMIER.jpg
 • @reflexión 10:59:34
  Naczelny Sąd Administracyjny wstrzymał wykonanie kolejnych uchwał KRS ws. powołania sędziów! http://niezalezna.pl/238102-naczelny-sad-administracyjny-wstrzymal-wykonanie-kolejnych-uchwal-krs-ws-powolania-sedziow Ostro działanie Naczelnego Sądu Administracyjnego komentowała. w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS i członek Krajowej Rady Sądownictwa. Poseł Pawłowicz ujawnia łamanie procedur przez NSA i odrzuconych kandydatów do SN. Krystyna Pawłowicz, poseł PiS i członek Krajowej Rady Sądownictwa ostro komentuje działanie Naczelnego Sądu Administracyjnego, który postanowił o wstrzymaniu wykonania uchwały Krajowej Rady Sądownictwa z wnioskami o powołanie sędziów do Izby Karnej SN. Zdaniem Krystyny Pawłowicz działania te są nadużyciem sędziów, którzy z poparciem NSA, próbują sabotować procedurę wyboru przez prezydenta kandydatów do Sądu Najwyższego. Poseł Pawłowicz podkreśla, że NSA nie miał prawa wydać postanowienia w sprawie odwołujących się sędziów, gdyż działają oni z naruszeniem ustawowej procedury. Jak informuje Krystyna Pawłowicz, ustawowa procedura przewiduje złożenie odwołań do NSA za pośrednictwem KRS, która przesyła je do NSA wraz ze swoim odniesieniem się do skargi. Przesyła je wraz z aktami personalnymi kandydatów. Skarżący sędziowie Gąciarek i Skrzecz, jak wszystko na to wskazuje, złożyli odwołania równocześnie bezpośrednio też do NSA. Z kolei NSA złamał procedurę ustawową, gdyż nie czekając na skargę sędziów złożoną w KRS i na odpowiedź Rady na zarzuty, ani tez na akta personale, samodzielnie podjął działania. Działania te nie są przewidziane w ustawie, która żadnych „wstrzymań” i „zawieszeń” uchwał KRS nie przewiduje. Krystyna Pawłowicz przypomniała, że KRS miała zaopiniować dla prezydenta kandydatury na sędziów czterech izb SN: Dyscyplinarnej, Cywilnej, Karnej i Kontroli Nadzwyczajnej i spraw publicznych. Wszystkie kandydatury zostały zaopiniowane i przygotowywane są obecnie sukcesywnie indywidualne uzasadnienia każdej z nich. W pierwszej kolejności przygotowaliśmy uzasadnienia uchwał dla kandydatów do Izby Dyscyplinarnej i wysłaliśmy je do prezydenta. Te kandydatury zostały już przyjęte, a sędziowie wyznaczeni. Teraz kończymy opiniowanie uchwał dotyczących kandydatów do pozostałych izb. Do każdej z izb, kilku kandydatów, zgłosiło zastrzeżenia i złożyło odwołania. Procedura jest taka, że odwołania kandydatów od uchwał KRS powinny być składane do NSA tylko i wyłącznie za pośrednictwem Przewodniczącego KRS. Dwóch sędziów, stosując prawo dowolnie, najwyraźniej ścigając się z czasem, z pominięciem procedury ustawowej, przekazało swoje odwołania równolegle, bezpośrednio NSA, a nie tylko do KRS. Tak stało się właśnie w przypadku sędziów kandydujących do Izby Karnej, sędziego Piotra Gąciarka i Rafała Skrzecza mówi Krystyna Pawłowicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Naczelny Sąd Administracyjny również naruszył ustawową procedurę i podjął środki nieprzewidziane w ustawie. NSA nie czekając na stanowisko KRS, ani nawet na akta personalne „zawiesił” uchwałę KRS. Ustawa nie przewiduje takiej możliwości. NSA, jak widać, ściga się z KRS i z prezydentem, chcąc swymi bezprawnymi działaniami i dezinformując opinię publiczną, zablokować procedurę obsady SN. Trzeba jednak pamiętać, że żadne postanowienie NSA dotyczące skargi na uchwałę KRS nie wstrzymuje procedury powołania sędziego przez prezydenta. Stwarza jedynie kandydatowi możliwość wystartowania w kolejnym konkursie. NSA nie ma żadnej prawnej możliwości zablokowania toczącej się procedury powołania sędziów do SN, a tym bardziej podjętej z tak rażącym naruszeniem procedury i nawet bez wglądu do akt personalnych kandydatów. Działania sędziów są więc oczywistym złamaniem procedury i to przez kandydujących sędziów, którzy już wcześnie zapowiadali sabotowanie procedury. Najsmutniejsze jest to, że do tej bezprawnej praktyki przyłączył się skład NSA podkreśla poseł Krystyna Pawłowicz.


  Ps..Banda złoczyńców sędziów w NSA podejmując takie działania wydała o sobie świadectwo nienawiści do prawa i władzy ustawodawczej a przede wszystkim obywateli. Wśród sędziów NSA jest znana z nadzwyczajnej kasty sędzia Irena Kamińska! WSA w Warszawie oraz NSA to stajnia Augiasza. Ta "stajnia" wymaga rzetelnego "wysprzątania".
  Cała ta post stalinowska "najwyższa kasta" jak też kolesie z NSA, to jedno wielkie cuchnące poststalinowskie bagno, syf, kiła, mogiła! Dla zwykłego nieobeznanego z prawem laika oznacza, że sędziowie piastujący najwyższe funkcje w wymiarze sprawiedliwości nie znają prawa. Jak długo jeszcze będą trwały te gierki?! Coraz większe bezprawie wśród "nadzwyczajnej kasty".Są dwie możliwości: 1. Powrót do stanu poprzedniego, 2. Natychmiastowe wywalenie buntowników z zawodu z pozbawieniem praw do specjalnej emerytury. Polsko wybieraj! Wszystkich sędziów-polityków surowo ukarać. Usunąć z zawodu pozbawiając wszystkich praw. To jedyne wyście! UE i tak będzie się nas czepiać, ich urzędnicy łamią prawo traktatowe, chcą Polskę zniewolić! Dzisiejsza Polska to biedny kraj, pełen antypolskich zdrajców, donosicieli i sprzedawczyków, a teraz też bezprawia, bo poststalinowska kasta robi co chce. W USA, Turcji, a nawet Rosji dawno już byliby osądzeni, skazani, siedzieli by w celach, łagrach a co niektórzy byliby pozbawieni łbów jak w Turcji.. Dzisiejsza Polska to nadal niestety tekturowe państwo. Dalej postchazarobolszewicka kasta z nadania Stalina terroryzuje Polskę. Teraz wiemy po co Iusticia wysłała na wakaty swoich żołnierzy. Czy w Polsce sądy mogą wydawać prawomocne decyzje niezgodne z prawem? Oto kraj dyktatury sądowniczej, a gdzie demokracja i konstytucja? Trzeba chyba szykować taczki...NSA i SN do zaorania i do odtworzenia od podstaw. Jeśli rząd dalej będzie trząsł portkami przed kilkoma sądowymi warchołami to żadnej reformy wymiaru sprawiedliwości nie będzie tylko będzie jak było. PiS chce wszystko zrobić elegancko w białych rękawiczkach w sprawie reformy sądownictwa. Jak się nie wywali całego gnoju za drzwi i nie zdezynfekuję pomieszczeń to choroba się rozwinie w trybie geometrycznym. A kasta sędziowska działa jak zorganizowana grupa przestępcza. To jest nawet zabawne ! Spór na linii władza ustawodawcza - władza sądownicza, rozstrzyga władza sądownicza! Zgadnijmy jaki będzie wyrok? Totalny paraliż państwa i widoczny brak gospodarza. Widać tu żałosny obraz słabości rządu, sekta wykiwała PiS. Wbiliśmy sobie do głowy, do znudzenia powtarzane, hasło "zielone ludziki". Tymczasem podstępny atak na Polskę przeprowadzają "ludziki w togach". Z doniesień medialnych, trudno się zorientować, czy atak ten ma charakter masowy, czy to tylko działanie nielicznych mętów, które wypłynęły na powierzchnię i śmierdzą. Należy ich "zabezpieczyć", tak, jak na to zasługują. Odpowiednimi wyrokami w programie "cela". Zbiorowo i gromadnie, bo inaczej nic z tego nie będzie, bo rozwalą wszystko z premedytacją, dla własnych korzyści. W latach 87-90 Zieliński przygarnął do NSA skompromitowanych chazarokomuchów, o których było wiadomo, że się nie utrzymają w MS po zmianie ustroju. Kwalifikacje sędziowskie nie były wymagane. Życiorys jednego z tych sędziów: Sylwester Marciniak, sędzia NSA, były członek PZPR, wieloletni prezes Sądu Rejonowego w Grodzisku Wlkp., oficer rezerwy WSW (GC 00450/54). To kolejny dowód na to, że reforma systemu sprawiedliwości jest konieczna.Po co jest państwo jak sobie nawet nie radzi z mafią prawniczą? Sądy zablokowały państwo na polecenie z Berlina a służby nawet nie potrafią aresztować sędziów szpiegów działających przeciwko państwu. Czy tym krajem rządzi poststalinowska kasta sędziowska? Wygląda na to, że tak. Czy my mamy rząd czy marionetki wykonujące posłusznie wszystko co każe Unia. To strasznie nieporadny PiS, nie umie poradzić sobie z dywersantami w sądownictwie. Czy macie rządzący męskie narządy w spodniach do sprawowania władzy? PiS mnie przeraża tchórzostwem. Tylko Erdogan by sobie poradził z tą anarchizującą państwo postchazarobolszewicką kastą. Nadzwyczajna postchazarobolszawicka kasta broni się na wszystkie sposoby. Rząd nie przewidział widać wszystkich ruchów owej postchazarobolszawickiej kasty z nadania Stalina. PiS widać za słaby by metody Erdogana zastosować nie patrząc na ich wycie i jewrokołchozu. To co robi kasta nadzwyczajna wobec polskich reform sądowych to anarchia i terroryzm w białych rękawiczkach ... To jest wymuszanie na rządzie i Polakach by kasta rządziła, stanowiła prawo i by opozycje wspomagała. A odebrać nadzwyczajnej kaście immunitety i stan spoczynku a następnie wszystkich wydalić z zawodu. Niech sobie uruchomią działalność gospodarczą obrzydliwe nieroby. Zatem trzeba też wstrzymać finansowanie z naszych podatków, bezczelnych gangsterów w togach. To jest regularna i bezkarna mafia, traktująca nas jak swoich niewolników. Na co ten PiS jeszcze czeka? Trzeba tych sabotażystów wypierdolić na zbity pysk, bo za chwilę wstrzymają i odwołają rząd RP. Kto rządzi w Polsce sądy czy parlament i Prezydent?? Jak PiS będzie ustępował to:" będzie tak jak było". Zaraz wymyślą nowe kruczki prawne żeby zachować stanowiska i np. we "właściwy" sposób osądzić premiera. Jak się nie wściekać na powolna pracę KRS i prezydenta co do powołania tych wyznaczonych sędziów. Czekali aż ich Naczelny Sąd Administracyjny uziemił. Ręce opadają, bo takie sprawy trzeba było załatwiać szybko z marszu, nie czekać na zorganizowanie się nadzwyczajnej kasty. Daliście czas przeciwnikom ustaw, daliście szansę na wstrzymanie ruszenia prac w SN. Ta opieszałość się mści, czy to znów nieprzewidywalność, czy lekceważenie narodu, czy czysta głupota. Weta PAD spowolniły reformę sądów, a obecnie nieprzewidywalność zahamowała cały proces.
 • @reflexión 10:59:34
  Trafne! Gadowski: W Polsce nie ma żadnej "wojny polsko - polskiej", jest walka Polaków z plemieniem stalinowskich "kukułek". W Polsce nie ma żadnej „wojny polsko - polskiej”, jest dramatyczna walka Polaków z plemieniem stalinowskich „kukułek”, które utworzyły Republikę Okrągłego Stołu i bronią jej wszelkimi metodami napisał na Twitterze Witold Gadowski, publicysta. Trafne spostrzeżenie Gadowskiego najlepiej obrazuje m.in. deklaracja Platformy Obywatelskiej, która niedawno po raz kolejny zapowiedziała, że po przejęciu władzy cofnie ustawę dezubekizacyjną.


  Ps...Jak zawsze w sedno. Wystarczy sprawdzić pochodzenie wierchuszki PO, SLD, N., PSL, notabli z mafii prokuratorskiej i sądowniczej, czy obsady największych uczelni i polskojęzycznych mediów, by słowa Gadowskiego potwierdzić. Jeżeli Polak chce być suwerenny to postchazarobolszewia i folksdojcze muszą definitywnie pogonieni. Pan Jarosław Kaczyński nie dość radykalnie i energicznie się za to zabrał. Złagodził cios Morawieckim i Dudą. Jak to się skończy ? Właśnie widać po sądach. Pan Ziobro to jedyny w walce! Od 53 roku wojnę prowadzimy z Niemcami, oni nie mogą wybaczyć oddania nam kopalni złota w Polkowicach, kopalni srebra w Rudna i miedzi w Lubin. Inteligencja Polaków miała pracować dla Berlina. Wszystko im runęło po dojściu PiS do władzy. Dlatego judzą i podpuszczają i opłacają opozycję by było jak było..Gang prawników. Wewnętrzne sprawy sądownictwa to jedno wielkie kolesiostwo zgodnie z literą prawa. Sędzia zasądza wysokie wynagrodzenie dla adwokatów z urzędów którzy nie zapoznają się z aktami spraw. Korzystniejsze jest przegranie sprawy wówczas mają szybkie pieniądze od skarbu państwa. Skargi na adwokatów są umarzane przez radę adwokacką. Wyłudzanie pieniędzy od państwa za pozorną pracę jest promowane i poparte prawem chazarobolszewikiej kasty. Kowalscy ciężko pracują na swoją minimalną krajową, a adwokat dostaje 5 tys za jedną przegraną sprawę i to bez zapoznania się z aktami sprawy. Najlepiej wyglądają przekręty adwokata urzędu, przybiega na 5 min przed rozprawą, w ogóle nie ma pojęcia o co w sprawie chodzi bo nie zapoznał się z aktami, bredzi coś nie na temat i delikwent sprawę przegrywa. Oszust inkasuje jednak szmal z kasy budżetu za usługę . Tak to działa od lat. O sądach administracyjnych to lepiej nie mówić, bo tam to już jeden wielki przekręt. Podatki Polaków to rozdawnictwo dla ludzi układu władzy.
 • @Husky 20:12:57
  Wpadka czy zwykłe tchórzostwo? Tusk przypisał słowa "zło dobrem zwyciężaj" Mandeli i Wałęsie. Internauci stawiają szefa RE do pionu.


  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iYzY0Zi9wLzIwMTgvMDkvMjgvODI4LzM4MC82ZmU5OThiOWU4NzU0Y2ExYWUzNGVkMjcwMzRjNzE0Zi5qcGVn.jpeg

  Dzisiaj, kiedy tak wielu ludzi, nawet najpotężniejsi światowi przywódcy, zaczyna wątpić w wolność, solidarność i demokrację, pamiętajmy o przesłaniu Mandeli i Wałęsy, by zło dobrem zwyciężać. I że -bez względu na to, w jak trudnej sytuacji byli - nigdy nie skapitulowali napisał na Twitterze Donald Tusk. Wpis szefa Rady Europejskiej zbulwersował internautów, którzy przypomnieli b. premierowi, że przesłanie „zło dobrej zwyciężał” głosił bł. ksiądz Jerzy Popiełuszko, który powtarzał je za Świętym Pawłem. Może jednak wpis Tuska wcale nie jest wpadką, a zwykłym tchórzostwem? Czy b. premier znalazłby na tyle odwagi, aby na Forum ONZ wspomnieć o bestialsko zamordowanym polskim błogosławionym? Czy ośmieliłby się wspomnieć o jednym z uczniów Jezusa?


  Ps...„Zło dobrem zwyciężaj” to przesłanie Mandeli i Wałęsy? Panie przewodniczący, pozwolę sobie delikatnie przypomnieć, że to jest cytat ze św. Pawła Z Listu do Rzymian, a nie Nelsona Mandeli, ani nawet Lecha Wałęsy. Z tego pamiętam to tw. Bolek Wałęsa radził protestujących pałować więc nie wiem skąd pomysł że dobro to jego "weapon of choice"...Ryżemu tumanowi szwabożydowi herr Tuskowi przypominam również "dokonania" Nelsona Mandeli. Przesłanie Mandeli? Komunizm? Bieda większa niż za apartheidu? Pozwolenie na mordowanie białych? Ustawa rasowa nakazująca "poprawny" rozkład stanowisk w firmach według ras? Fajnie przesłanie, nie ma co...W RPA zwolennicy Mandeli wyrzynają białych, a w Polsce Wałęsa chce pałować protestujących robotników i marzy żeby strażnikiem więziennym zostać. Co za przykłady dajesz Ryży tumanie?
 • @Husky 20:12:57
  Tusk czyta tylko listy od Makreli. Listy św. Pawła go nigdy nie interesowały. Ślub kościelny wziął 27 lat po ślubie cywilnym i tylko z uwagi na to, że był kandydatem PO w wyborach prezydenckich. Pomyśleć, że przed laty, ten człowiek zrobił w domu całkiem pokaźny ołtarzyk i urządzał na jego tle sesje fotograficzne z rodziną. Ten nieuk sprzedając Niemcom Polskę wywindował się na polityka-celebrytę ale głąbem był, jest i zawsze nim będzie! Teraz to już wiem skąd także ten wspaniały intelekt Czaskowskiego, pierwowzory miał wspaniałe Geremek, Wałęsa i Tusk. Kiedyż to Bolek "dobrem zwyciężał zło, a nie milionowy zryw SOLIDARNOŚCI w Polsce"? On zwyciężał w "totka gdy UB wydał dyspozycję". Gdyby mu "kapciowy" nie pisał tekstów i Tusk nie liczył głosów, to czarna mogiła.
 • @reflexión 10:59:34 i co ten obrazek ma znaczyć intelektualny o IQ ameby ułomie?
  Jak nawet ten lewak i pedał Legierski tłumaczy ciągłe wysokie poparcie PiS-u? Bo PiS co byśmy o nim nie myśleli to realizuje swój program wyborczy. Złożyli w kampanii serię obietnic i konsekwentnie się z niej wywiązują. A ludzie widzą, że PiS to robi. Mam wrażenie, że to pierwsza partia, która poważnie traktuje swoich wyborców mówi Legierski. Mówi, że nigdy na PO nie zagłosuje bo to partia niewiarygodna i skończona. Precz z chazarokomuną. Potrzebna praca oddolna jaka proponował Roman Dmowski 100 lat temu ale jakże aktualne. Młot na neomarksizm i genderyzm:

  https://www.youtube.com/watch?v=J8gL6B6uhCI
 • @kula Lis 67 13:03:41, jak widzę tylko obrazki przemawiają do ciebie, heheh:)))
  http://bi.gazeta.pl/im/0e/d9/16/z23958798V,Schemat-drogi.jpg
 • @reflexión 14:52:11
  W Polsce nie ma żadnej "wojny polsko - polskiej", jest dramatyczna walka Polaków z plemieniem stalinowskich "kukułek", które utworzyły Republikę Okrągłego Stołu i bronią jej wszelkimi metodami.
 • @reflexión 14:52:11
  Znalezione gdzieś na fejsie


  https://pbs.twimg.com/media/DoIRcyuUYAAAtoL.jpg
 • @kula Lis 67 12:35:03
  Ponieważ Platforma Obywatelska cichaczem i PÓŹNO W NOCY zamieściła przeprosiny i przyznanie się do kłamstwa, to należy to pokazać szerszej publiczności.
  Szacun dla Dariuszu Matecki

  https://pbs.twimg.com/media/DoK8GJsX0AAw3Eu.jpg
 • @kula Lis 67 12:27:15
  Nowoczesny poseł Jerzy Meysztowicz w prosty i klarowny sposób tłumaczy o co chodzi w walce o sejmiki.
  - Źle by się stało, gdyby sejmiki trafiły w ręce PiSu.
  Dlaczego?
  Dlatego, że będą tam spore pieniądze unijne.
  Dziękuję za uwagę
 • @kula Lis 67 20:01:56
  Czytam, że "Wysokie Obcasy" potępiły głosujących w ich plebiscycie na Polkę Stulecia.
  Ale tylko tych prawicowych, którzy oddali głos na Bęgogrodzką.

  Powinni być zachwyceni takim wyborem a tymczasem bełkoczą coś o "transfobicznym rechocie".

  Lewakom nie dogodzisz...

  https://pbs.twimg.com/media/DoMPs5KXsAUD5OE.jpg
 • @
  Prawdziwy sondaż poznamy 21.10.18. Z pewnością PO i PSL nie utrzyma 15 ratuszy wojewódzkich, które od lat okupują. Jestem też przekonany, że PIS odbierze władzę złodziejom w większości samorządów w Polsce. Te najbardziej "czerwone" i zacofane bastiony lęgną później.
 • @Husky oto następny obrońca poststalinowskiej kasty i ich miotu wsobnego.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181MzNlYS9wLzIwMTgvMDkvMjgvODI4LzM4NS85ZmJlZDVjZDNkYTk0NmJiYTEwNTk3MjMzNWEyNmU5Ny5wbmc=.png

  Uważa, że Polska to jeden z landów?! Prezes niemieckiego TK krytykuje sytuację w naszym kraju: Państwo prawa pod presją. Prezes niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego krytykuje zmiany w polskim sądownictwie. Adreas Vosskuhle w artykule opublikowanym w „Die Zeit” pisze o presji na państwo prawa w Polsce i na Węgrzech. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, wszak niemieckie media niemal od trzech lat piszą o rzekomym łamaniu demokracji i konstytucji przez rząd w Warszawie, gdyby nie to, że prezes Vosskuhle przyznaje, że Niemcy też mają swoje problemy na tym polu.
  https://wpolityce.pl/polityka/414275-kto-jeszcze-prezes-niemieckiego-tk-krytykuje-polske

  Ps..."Uważa, że Polska to jeden z landów?" do tego się szykowali, a teraz zaczyna się im to wymykać. Kto by się na taką sytuację godził, gdy był już pewien "wygranej". On nawet z wyglądu taki jakiś nierozgarnięty. W czasie wojny ochoczo wypełniałby rozkazy Hitlera. Dobrze, że żyje teraz, bo obecnie tylko powtarza głupoty nic nieznaczące. Niemcy chcą aby Polska była pod ich butem! Pamiętacie o czym mówił Adolf Hitler! Zaczyna się. Polska miała być jednym z landów i nadal ma być. Do realizacji tego celu został wyznaczony Tusk. IV Rzesza w natarciu, nic się nie zmienili, a Churchill zalecał aby co 50 lat ich bombardować bo głupieją, no i bo Niemców masz na gardle lub pod butem, innej opcji nie ma, widać buta niemiecka i socjalizm w pełnej krasie, w niebieskich barwach z gwiazdami dla odmiany. Po to Niemcy założyły UE żeby utworzyć kolejną Rzeszę. Ciekawe kim byli i co robili w latach 1933-45 przodkowie prezesa niemieckiego TK. Czas najwyższy powrócić do powojennego pomysłu likwidacji państwa niemieckiego, jako ciągłego zarzewia wojen! Teutońska buta jest nieuleczalna! To już nie Generalne Gubernatorstwo ale wolna Rzeczpospolita z odrębnym TK panie Vosskuhle. Tak, panie Vosskuhle, państwo prawa jest pod presją szczególnie w Niemczech, gdzie agentka STASI/KGB kanclerzyca Merkel bezczelnie łamie prawo, publicznie łże i obraża bezkarnie obywateli Chemnitz. Ty durniu, Niemcy wam uciekają z kraju, bo prowadzicie tam reżim, zabieracie dzieci i mordujecie rękami imigrantów, islamistów, aborcja na każdym kroku, gwałty na kobietach. Oto te wasze Niemcy! I co pan zrobił w obronie Niemiec?Już raz Szkopy zaprowadziliście w Polsce niemiecki ład, sprawiedliwość i praworządność i po tych naukach do dnia dzisiejszego nie możemy się pozbierać. Milcz zatem potomku hitlerowskich morderców! Jak długo my tę żabę jeszcze będziemy żuć. A wyplujmy ja raz na zawsze bo to się przecież nigdy nie skończy. Głosowałem przeciwko integracji z tym żydolewackim i pedalskim kołchozem i miałem rację. Jedyny sposób wygrania przez PiS tego sporu to taka zmiana prawa by to Naród (art 4 Konstytucji RP) w największym stopni wybierał i kontrolował sędziów bo tylko tak zamkną gęby w EU. Niemiecka Wikipedia o niemieckim wymiarze sprawiedliwości: "Gdyby Niemcy nie były państwem założycielskim UE, byłyby problematycznym kandydatem do przyjęcia". https://de.wikipedia.org/wiki/Richterwahlausschuss Przeczytajcie w niemieckiej Wikipedii rozdział: "Richterwahlausschuss" na temat sposobu wybierania sędziów w Niemczech. Vosskuhle został wybrany głosami SPD 25. 04. 2008 na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Na innego kandydata (Horst Dreier) nie zgodziła się CDU. Rzeczywiście zupełnie apolityczny system. Jedna wielka polityczna orgia. To jest skandaliczne. I nie ma Komisji Weneckiej, etc..A jaką to wiedzę o polskich reformach ma ten prezes niemieckiego TK ? Żadnej. Został jedynie nakarmiony przez chazarskie pomioty Gersdorfy, Zolle, Lubnauery, Schetyny i innych swych ziomków kłamstwami i je powtarza.
 • @Husky
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15382007591d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  https://image.tmdb.org/t/p/original/vSozG7uUAhYtAbGoGD2WFGsy2f5.jpg

  Podobieństwo 100%
  [To nie jest prawda, że jesteśmy nadzwyczajną kastą, nie jesteśmy bohaterami i herosami, tylko śmiertelnikami i jak w każdym zawodzie są wśród nas złodzieje, głupcy i osoby mądre, są leniwi i pracowici tak oto scharakteryzował środowisko sędziowskie w Kaliszu na spotkaniu zorganizowanym przez Obywateli RP sędzia Igor Tuleya.]>Ta gęba wygląda jak z podręcznika psychiatrii. Skoro ten neandertalczyk (S)Tuleya przyznał, że wśród nich są złodzieje głupcy i lenie to tym samym przyznaje, że czystki pośród tej postchazarostalinowskiej "nadzwyczajnej kasty" są koniecznością. To jest tak proste jak umysł leminga.. Tuleja sam, chyba nieświadomie, składa oświadczenie w tym wystąpieniu,że środowisko sędziowskie akceptuje wśród siebie durniów,leni,a nawet złodziei. Nie zdarzyło się bowiem, żeby z tego zawodu ktoś został wydalony.Tak więc uznawany przez wielu za autorytet, niejaki sędzia Tuleja przyznaje, że w tym zawodzie najwyższego społecznego zaufania, są kanalie w liczbie nieokreślonej. A wiemy,że jedna tylko kanalia może zdeprawować ogromną część środowiska. Sam Tuleja też zalicza się do grupy negatywnie ocenianej przez niego samego wśród polskich sędziów. Jest bowiem co najmniej głupkiem, bo potrafi wygłaszać takie oceny środowiska, które absolutnie zgadzają się z ocenami ludzi Dobrej Zmiany. Więc wobec takiej własnej oceny i świadomości, powinien iść ręka w rękę z min. Ziobrą i oczyścić środowisko z leni, głupków i złodziei... Polacy więc muszą odzyskać sprawiedliwość w wymiarze sprawiedliwości. Proponuje zatem (na podstawie wspomnień neandertalczyka Tuleyi nakręcić film "Palestra". Trzeba ten pomysł jakoś podrzucić Smarzowskiemu! Tak pięknie wysmażył przecież "Kler"...No i jak patrzę na tę gębę, to wierzę, że człowiek powstał od małpy, z tą różnicą, że niektóre małpy biją go urodą o głowę. Sowiecki bękart, morda III RP. Dopóki on będzie sędzią, dopóty nie uwierzę, że żyjemy w wolnej Polsce. Pokazuje to tylko słabość państwa w stosunku do takich jak Tuleya, Kozlovska, Kramek, złodzieja Frasyniuka, schlampe chazarskiej i alkoholiczki Gersdorf i wielu innych.
 • @Husky dał głos kret Gównin..
  Zaskakujące słowa Jarosława Gowina w niemieckim „Sueddeutsche Zeitung”: Prawo wspólnotowe stoi ponad prawem krajowym(sic!)..Nie jest tajemnicą, że jeśli chodzi o wymiar sprawiedliwości, w wielu kwestiach mam inne zdanie niż minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ja reformowałem sądownictwo inaczej niż on. Uważam jednak, że reformy wprowadzane w życie przez nasz rząd są zgodne z ustrojem demokratycznego państwa powiedział w rozmowie z lewicową „Sueddeutsche Zeitung” wicepremier Jarosław Gowin. W rozmowie padła zaskakująca deklaracja, bowiem wicepremier podkreślił, że nie ma dla niego, ani dla nikogo w rządzie wątpliwości, że prawo wspólnotowe Unii Europejskiej stoi ponad prawem krajowym. Zapewnił, że Polska dostosuje się do wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
  Gowin przypomniał, że w rządzie Donalda Tuska był ministrem sprawiedliwości. Jak stwierdził, Tusk powiedział mu: „Wiem, że jesteś bardzo twardy, wymiarowi sprawiedliwości potrzebne są głębokie reformy. Spróbuj”. Gowin zaznaczył, że jego reformy były bardzo łagodne i że próbował przeprowadzić je w dialogu. Środowisko sędziów odrzuciło wszystkie próby reform podkreślił. Gowin dodał, że jest przeciwko budowaniu europejskiego superpaństwa. Zapewnił też, że polski rząd nie jest nacjonalistyczny, bo chrześcijaństwa nie da się z nacjonalizmem pogodzić. Wicepremier wyraził pogląd, że w polityce powinno się stawiać na kontynuację i dialog. Jego zdaniem następny rząd będzie rządem ewolucji. Nie potrzebujemy rewolucji powiedział Jarosław Gowin. Rozmowa ukazała się w sobotnim wydaniu „Sueddeutsche Zeitung”. dw.com

  Ps...ZAPAMIĘTAJCIE - Tusek, Róża H, Boni i Gównin, na sznurku u Niemca. Jeżeli PiS chce pozostać u władzy musi pozbyć się tych liberalnych przystawek. Szukaliście kreta w PiSie? Sam się ujawnił. Ty Gówin nie podskakuj i nie prowokuj, bo do wyborów pójdziesz pod szyldem swojej kanapowej partyjki i nawet na 1 % głosów się nie załapiesz. Filozof Gówin z Krakówka to V kolumna rodem z chazarskiej Unii Wolności! Co ten człowiek bredzi? Gównin jest chyba chory umysłowo. Następny tresowany owczarek niemiecki się znalazł. Kto go dopuścił do rządzenia? Ględzenie wicepremiera na zewnątrz Państwa, że ma się odmienne zdanie od konstytucyjnego ministra jest skandaliczne. Wielki szkodnik, na wszystkich polach swojej (nad)aktywności, a w nauce szczególnie! Na marginesie, dlaczego drugi koalicjant nie ma stanowiska wicepremiera? Wyszło z niego to, co zawsze podejrzewałem: konformizm,nieznajomość rzeczywistości, myśli że łagodnością i ustępstwami można przebudować ustrój. Lewacy tylko zacierają ręce. Takich przeciwników chcą. Pytanie do Gównina - jeżeli UE uchwali obowiązkową integrację czytaj germanizację to co? Prawo UE jest nadrzędne TYLKO i wyłącznie wtedy kiedy Polacy się na to zgodzą Więc nasze prawo jest nadrzędne! Minister symbolicznych reform. Ej Gównin, Gównin, dało znać nad-ego, byłeś min. sprawiedliwości, zrobiłeś symboliczną (bardzo) reformę sądownictwa a co kasta z nią zrobiła? Nie wyciągasz wniosków, z kim chcesz dialogować i o czym? Prawo UE stoi ponad prawem RP tylko w kwestiach określonych w traktatach reforma sądów do nich nie należy - wyrok ETS w tej materii nie może być akceptowany a uznanie wyroku to koniec tej władzy! Panie premierze Morawiecki! najwyższy czas zrobić porządek w pana "stajni". Gowin na uczelniach szacher macher zrobił i lizus do Niemców na skargę poleciał. Gównin jest niestety kiepskim ministrem to może najwyższy czas aby zasilił starych kumpli z PO. To Gównin przyczynił się do obalenia rządu pani premier Beaty Szydło. Jak widać (krecikowi) za mało, ryje dalej granicę już przekroczył...Partia kapitulacji, czyli Gliński, Czaputowicz, i widać Gównin także, działa.Cóż, kolejny raz dałem się nabrać. Najlepszy rząd RP, gabinet Beaty Szydło niech zostanie w naszej pamięci. To był rząd Niepodległej...A Facetów mówiących o rządzie ewolucji wyrzucić na świeże powietrze, bo reformy to będą tylko parodią, zaczynam wątpić w takich ludzi, zanim się zorientujemy a już pełno będziemy mieć muzułmanów i koniec reform. Gównin to szabesgoj, jak nie co gorszego jeszcze. Gównin to notoryczny zdrajca, zdradził PO, wiec i prawice zdradzi. Jest jak widać przykrytym i czekającym na swój czas członkiem V Kolumny. Trzeba patrzeć mu na ręce bo w odpowiednim momencie wbije PiSowi (w tej chwili to tożsame z Polską) nóż w plecy. Jest to oznaka, że Gównin przy najbliższych wyborach wytnie jakiś numer i zmontuje coś z Dudą i Tuskiem. To co powiedział jest ubijaniem ziemi pod taki wariant. Biedny Kaczyński, że ma takich koalicjantów. Ciekawe jak na tę wypowiedź zareaguje J.Kaczyński? Trzeba naprawdę dużo złej woli, żeby coś takiego powiedzieć. To przeczy ustaleniom Protokołu Brytyjskiego jako załącznika do Traktatu z Lizbony dla GB i RP. Głosowałem na PiS, a co mam ? Gównina z UW i PO, Czaputowicza-Geremka bis z UW, doradcę Tuska na st. premiera, Danielsa pilnującego 447, Dudę z UD/UW. To ma być drugi Budapeszt panie J.Kaczyński? To gówno nie 2 Budapeszt! Heh, widać od samego początku dlaczego pogoniono PBSZ i jej gabinet. Banda gnoi.
  http://www.fronda.pl/a/prof-grzegorz-gorski-dla-frondapl-polska-ma-historyczna-szanse-wygrac-z-ue,116087.htmlmy
 • @Husky
  Polska powinna poczekać na orzeczenie TSUE ws. SN? Ziobro: "To oczywisty absurd. Najwyższym prawem w Polsce nie jest prawo UE". Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powiedział podczas piątkowego „Polskiego punktu widzenia” w TV Trwam, że w Polsce nie istnieje coś takiego, jak możliwość zawieszania ustaw. Nie podlega dyskusji, że doszło do nadużycia, przekroczenia uprawnień ze szkodą dla interesu publicznego i prywatnego po stronie działania Sądu Najwyższego celem ochrony interesów koteryjnych, prywatnych, które mają poczucie nadzwyczajnej kasty skomentował postanowienie SN z 2 sierpnia br. Ziobro. W czwartek minister skierował do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z konstytucją postanowienia Sądu Najwyższego z 2 sierpnia bieżącego roku. W Polsce nie istnieje coś takiego, jak możliwość zawieszania ustaw. W naszym państwie jest Trybunał Konstytucyjny, czyli sąd przeznaczony do oceniania prawa ustaw pod kątem zgodności z konstytucją, ale nawet ten sąd w polskiej konstytucji nie ma uprawnienia, które pozwalałoby mu zawiesić ustawy tłumaczył minister. Dodał, że co najwyżej, może znieść tę ustawę z porządku prawnego, kiedy uzna swoim wyrokiem, że jest ona sprzeczna z konstytucją. Nie może jej natomiast zawiesić do czasu rozstrzygnięcia. W związku z tym oczywistym nadużyciem jest przypisanie sobie przez sąd cywilny uprawnienia do zawieszania ustaw na podstawie Kodeksu postępowania cywilnego zauważył Ziobro. Gość TV Trwam zwrócił uwagę, iż Sąd Najwyższy przyznał sobie dwa uprawnienia wbrew konstytucyjnym upoważnieniom. Pierwsze do ingerencji w sprawy ustrojowe, drugie do zawieszania ustaw, które nie ma nawet TK. Ziobro odniósł się również do wypowiedzi rzecznika SN, że „dobrze byłoby poczekać na orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tej sprawie”. To oczywisty absurd. Najwyższym prawem w Polsce nie jest prawo Unii Europejskiej (…), ale polska konstytucja. Nie trzeba czekać na rozstrzygnięcie TSUE (…). W tej sprawie nikt nie może narzucić nam interpretacji konstytucji, bo jedynie państwo krajowe w zakresie ustroju sądów jest władne podejmować decyzje. Gdyby nawet w traktatach UE przewidziana była instytucja zawieszenia ustawy, to mogłaby wejść w życie tylko wtedy, kiedy wprowadzilibyśmy takie rozwiązanie do polskiej konstytucji powiedział minister Ziobro.

  Ps...Nie wystarczy jeden Ziobro, aby w Polsce było dobro, ale od czegoś/ Kogoś trzeba zacząć i to jest dobry początek. Rzecznik SN jak i niektórzy sędziowie to szubrawcy pięknie grający role niepełnosprawnych umysłowo "jewropesjów". Chazarzy Kaufman vel Rzepliński, schlampe, alkoholiczka Gersdorf i pozostali przestępcy w togach pokazali setki razy, że są jak komiternowcy, ich brać mówi reszcie wasza mać. Cały ten 7 osobowy skład SN powinno się wywalić z sądownictwa. Pozbawić ich statusu sędziego za nie przestrzeganie ustaw w SN to skandal. Na ulicę, niech tam sobie krzyczą jako prywatne osoby!
  Karta Praw Podstawowych UE została uchwalona w dniu 7 grudnia 2000 r., zaś w Polsce wprowadzona na mocy Traktatu Lizbońskiego z dniem 1 grudnia 2009 r. .... Wyłom spowodowało jednak Zjednoczone Królestwo, które u siebie na wyspach ma system prawa precedensowego – w przeciwieństwie do państw kontynentalnych, opierających się na systemie prawa stanowionego. W związku z tym Wielka Brytania wywalczyła sobie uzupełnienie Traktatu Lizbońskiego w postaci tzw. protokołu brytyjskiego (nazywanego też protokołem nr 30), do którego dołączyła Polska pod silnym naciskiem PiS i prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a na co zgodził się, bo nie miał lepszego wyjścia, rząd Donalda Tuska. Protokół brytyjski stanowi więc integralną część Traktatu Lizbońskiego, a to rodzi określone skutki prawne.... Protokół brytyjski został przyjęty i podpisany, przeto musi być stosowany. Oto jego treść:

  Artykuł 1 1. Karta nie rozszerza możliwości Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ani żadnego sądu lub trybunału Polski lub Zjednoczonego Królestwa do uznania, że przepisy ustawowe, wykonawcze lub administracyjne, praktyki lub działania administracyjne Polski lub Zjednoczonego Królestwa są niezgodne z podstawowymi prawami, wolnościami i zasadami, które są w niej potwierdzone.

  2. W szczególności i w celu uniknięcia wątpliwości nic, co zawarte jest w tytule IV Karty nie stwarza praw, które mogą być dochodzone na drodze sądowej, mających zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa, z wyjątkiem przypadków gdy Polska lub Zjednoczone Królestwo przewidziały takie prawa w swoim prawie krajowym.

  Artykuł 2 Jeśli dane postanowienie Karty odnosi się do krajowych praktyk i praw krajowych, ma ono zastosowanie do Polski lub Zjednoczonego Królestwa wyłącznie w zakresie, w jakim prawa i zasady zawarte w tym postanowieniu są uznawane przez prawo lub praktyki Polski lub Zjednoczonego Królestwa.

  Gdyby już działała obsadzona dobrymi i uczciwymi sędziami Izba Dyscyplinarna, żaden sędzia, prokurator, adwokat, czy notariusz nie odważyłby się podjąć decyzji naruszającej obowiązujący porządek prawny, mogąc trwale wylecieć z intratnego zawodu. Sędziowie SN w znacznym procencie są ukształtowani przez ustrój PRL, a to był ustrój w którym szanowano tylko argument siły, a nie siłę argumentów. Dlatego, aby skutecznie, każdego należy mierzyć jego miarami.
 • @kula Lis 67 16:50:44
  http://bi.gazeta.pl/im/f3/b0/16/z23792883V,Andrzej-Rysuje---GAZ-GAZ-GAZ.jpg
 • @Husky 19:39:40
  http://bi.gazeta.pl/im/7a/d1/16/z23928186V,Andrzej-Rysuje---Boty-Dudy.jpg
 • @reflexión 00:11:32
  Chcecie ludzie dowodu, że żyjecie nadal w Bolkowie? No to
  popatrzcie na zdjęcie tego konfidenta, byłego cinkciarza, pospolitego złodzieja, bandytę i pomiot niedobitka UPA żydoukropa Szetynę vel Schetynę o IQ ameby. Czy to nie drugi Bolek? A jak nie Bolek, to kto to jest, co? Wy ludzie macie może jakąś inteligencję, ale głęboko ukrytą. Infantylni jesteście, jak małe naiwne dzieci. Kiedy do was dotrze smutna prawda, że UBywatele, konfidenci rządzą, a nie jakaś demokracja? Czy wy ludzie widzieliście w lub koło jakiegoś sądu w Polsce DEKALOG? Nie? A nie wiecie czemu nie widzieliście? Nie wiecie, prawda? Powiem dlaczego: no bo wy jesteście okrutnie inteligentni, ha ha ha apropos DEKALOGU, tak wygląda Mojżesz z DEKALOGIEM w rękach na fasadzie Sądu Najwyższego USA:


  http://10commandments.biz/biz/articles/2005/supreme_court.phtml

  Czy kiedykolwiek wam ludzie przyszło do głowy, że wasz tzw. SN z pokracznym zielonym zdeformowanym godłem nie kieruje się DEKALOGIEM? Nie pomyśleliście, że on może kierować się kodeksem "moralnym" Lenina i Stalina? Nie wiecie, co to takiego jest, ten kodeks "moralny" Lenina, co? A dlaczego nie zainteresujecie się tym kodeksem? Jak chcecie sprawiedliwości, to najpierw musicie zrozumieć, co jest jej fundamentem. Bo jak tego nie zrozumiecie, to nie będziecie mieć nigdy w Polsce sprawiedliwości.
 • @kula Lis 67 10:06:34
  Czy zastanawiacie się kim prywatnie są ludzie, którzy kierują krajami zachodniej Europy?
  Czy to nie dziwne, że nie mają dzieci?
  I tego samego powodu chcą dla swoich narodów - aby nie rodziły się dzieci, a w zamian sprowadzają imigrantów.


  https://pbs.twimg.com/media/DoSfvdpXkAIAKS_.jpg
 • @Husky 10:08:51
  Z dwojga złego lepiej nie mieć dzieci niż mieć i posyłać je do żydowskiej szkoły, prawda?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:17:37
  Znam katolicką szkołę do której chodzą dzieci żydów.
  Zaledwie 100m od mojego domu.
  Komentarz ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej