Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Pana życie jest przykładem odwagi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Lech Wałęsa kończy 75 lat.Z tej okazji życzenia składają mu polscy i światowi politycy a także....... dziennikarze. Każdy może dołączyć do składania życzeń, dodając do postu w mediach społecznościowych LECHU STO LAT.

 Dzisiaj 75 urodziny kończy Lech Wałęsa, szerzej znany jako TW Bolek. Tylu ludzi pracowało nad rozszyfrowaniem Enigmy, a ten skromny robotnik, sam bez jakichkolwiek "sprzętóf" rozpracował Totolotka w zaciszu swojego mieszkania, we współpracy z Służbą Bezpieczeństwa

 

            
 
Zdrowia życzę.
Dziękuję i przepraszam za wszystke przykrości z powodu szkalowania przez zawistnych dwóch
neobolszewików, którzy panu wybaczyć nie mogą,że to Pan był pierwszym bochaterem Nowej Polski
Bohaterem naszych PRL-owskich siermiężnych czasów,za to że to Pan wojska czewromoarmiejcow wyprowadził z Polski !
Chwała Panu za to, a hańba dla bliźniaków braci Kaczynskich.
 
 

 

KOMENTARZE

 • Bolesław
  Miał farta , jeśli idzie o Lotto.
  Czemu tak skromnie? W końcu JK stręczył Polakom Wałęsę, Marcinkiewicza, prof. Glińskiego, Tej co potem dla niej była Polska najważniejsza, nazwiska zapomniałem, Dudę, co pełza przed żydami , Morawieckiego od jp morgan i dotacji dla merola , a ostatnio tego młodego komunistę Jakiego
 • @zbig71 19:19:17
  No i paczaj jaką władze ma zwykły szeregowy poseł
  To wprost niemożliwe.
 • @Husky 19:21:56
  Lech Wałęsa znów zaprzepaścił szansę aby milczeć. Tym razem w "Deutsche Welle "..Były Prezydent RP Lech Wałęsa udzielił wywiadu niemieckiej telewizji"Deutsche Welle". Oto co powiedział.

  "Mamy nieodpowiednich, niezbadanych medycznie ludzi, ludzi małych, zakompleksionych, którzy przypadkiem zdobyli władzę. No i mamy nieszczęście. Ja społeczeństwo ostrzegałem, bo ja ich znałem wcześniej. Teraz problem polega na tym, jak z tego wyjść, jak z tym walczyć, bo my jesteśmy demokratami, my nie chcemy się bić, a oni, nie licząc się z narodem, robią wszystko, nawet wbrew konstytucji prawo robią pod siebie. Trudno walczyć z nimi przez demonstracje, bo ludzi aktywnych jest za mało. Musimy wymyślić teraz coś, co będzie skuteczne. Na razie korzystamy z procedur unijnych, prosimy Unię Europejską, Niemców i innych, bo na kartkę wyborczą trzeba długo czekać. A to nas może zrujnować, bo oni manipulują prawem i będą oszukiwać. A więc my dziś potrzebujemy globalnej solidarności."

  Link do całości :

  https://fakty.interia.pl/deutsche-welle/news-lech-walesa-dzis-potrzebujemy-globalnej-solidarnosci,nId,2638377

  Czy jestem zaskoczony? Nie. Może trochę zniesmaczony tym, że prezydent mojego kraju (cóż z tego, że były) zabiega o działania szkodzące Polsce i Polakom w kraju od którego doznaliśmy niewyobrażalnych wprost krzywd. Z których większość do dziś nie jest naprawiona. Kto raz został kapusiem, to będzie nim do końca życia. Szmalcownicy to te najgorsze narzędzia do wygrywania swoich racji przez Niemców. Swoim nieporadnym językiem potrafi całe szambo gnojówki wylać na Polskę i Polaków. Niemcom to pasuje, że takich przygłupów w Polsce nie brakuje. Bolszewicy lansowali Kostkę Napierskiego na bohatera powstania ludowego, póki Szwedzi nie opublikowali dokumentów o tym, że był ich agentem. Neobolszewia lansuje Bolka mimo opublikowania dokumentów. Mimo wszystko starzy bolszewicy mieli czasami przebłyski wstydu, teraz króluje bezwstyd. A Bolek jest dla mnie pospolitą kanalią i sprzedawczykiem, jemu podobnych uczczono 9 maja 1794 roku. Czy są jakieś sposoby, aby tego człowieka sądowym nakazem wysłać na badania psychiatryczne? Myślę, że jest to demokratycznie przyjęty sposób w UE zweryfikowania polityków, patrząc na przypadek Mari Le Pen we Francji, gdzie sądownie została ona skierowana na takowe badania.
 • @kula Lis 67 19:26:51
  SB-ek, który oszukał polski naród, na stałe wpisał się w historie
 • @Husky 19:21:56
  Ma słup pozwolenie od starszych i mądrzejszych
 • @Husky 19:35:43
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15382413241d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Dziennikarka od Michnika chce reformy Kościoła? Jej postulaty wprawiają w osłupienie. Ponad rok temu dziennikarka Gazety Wyborczej, Dominika Wielowieyska uderzyła w religijne tony, komentując kwestię nieprzyjmowania uchodźców. Internauci nie uwierzyli w jej "nawrócenie", uznając, że cynicznie odwołuje się do wartości, które są jej zupełnie obce. Została wówczas wyszydzona, a nawet nadano jej prześmiewczy przydomek - "siostra Dominika". Wielowieyska ponownie postanowiła skomentować na forum publicznym temat związany z Kościołem - tym razem w kontekście filmu "Kler". Środowisko Gazety Wyborczej znane jest ze sceptycznych, a czasem otwarcie wrogich postaw w stosunku do Kościoła katolickiego, ale - jak widać - nie przeszkadza im to w ciągłym pouczaniu, a nawet postulowaniu zmian, które rzekomo miałyby "uzdrowić" Kościół. "Siostra Dominika" postanowiła zabrać głos w sprawie celibatu i podniosła postulat związków partnerskich księży homoseksualistów. Znieść obowiązkowy celibat, uznać związki partnerskie homoseksualistów, także księży, dopuścić kobiety do kapłaństwa. I wiele problemów Kościoła instytucjonalnego by wyparowało napisała Wielowieyska.

  Ps...Nawet się nie spodziewałem, że w tej wyborczej pracują takie znakomitości.Chcą reformować kościół a siebie nie potrafią. Mam bardziej radykalne pomysły. Dopuścić niewierzących do funkcji biskupa, muzułmanów do zaszczytów kardynała, a Michnika mianować papieżem. Takie coś istnieje i nazywa się Zakon Czerskich o. Adama, siostra Dominika ma tam dużo do powiedzenia. A nie lepiej założyć Kościół Wyborczy, w którym moglibyście "wiernych" kształtować na swój obraz i podobieństwo. Reformowanie KK proszę pozostawić katolikom. Tylko dekomunizacja, lustracja dziennikarzy, "0" reklam dla GW i podobnych, zakaz finansowania stowarzyszeń i fundacji z zagranicy, repolonizacja mediów, itd. I wiele problemów Polski by wyparowało...

  https://pbs.twimg.com/media/DoNfg2-XsAIs_BK.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoNfmXFXgAEqDOS.jpg
  Jak widać na fotkach Mi Mi Michnik walczy z komuną.
 • @zbig71 19:51:57
  Taki "pan" to mi wycieraczkę spod drzwi ukradł . Salut :)))))
 • @Husky
  Skojarzenia to przekleństwo, więc możemy dziś dać głowę jakiekolwiek podobieństwo było czysto przypadkowe!

  https://pbs.twimg.com/media/DoR4J8UXkAArEIo.jpg https://pbs.twimg.com/media/DoR4MCEW0Acpyje.jpg
 • @Husky z cyklu..."POTWORY".
  https://pbs.twimg.com/media/DoR9YXBWsAgqYxW.jpg
 • @kula Lis 67 20:33:48
  https://pbs.twimg.com/media/DoQMPudXkAARI-r.jpg  Historię Niepodległej napisało 10mln ludzi którzy wtedy strajkowali a nie sam On był tylko marionetką SB i w perfidny sposób mydlił ludziom oczy!
  Robienie z Wałęsy bohatera obraża tych wszystkich ludzi którzy się przyczynili do obalenia komunizmu!

  Zamilcz faryzeuszu!!
 • @kula Lis 67 20:37:45
  Nepotyzm ! Gliwice nie dajcie się nabrać ! kandydatka z listy nr 1 Polityka dobrym sposobem na życie


  https://pbs.twimg.com/media/DoQZ5TeXgAI83mJ.jpg

  Jedno nie daje mi spokoju.
  Czy jak Borys Budka wykreślał niewygodnych kandydatów i wpisywał na ich miejsce żonę, miał koszulkę z KONSTYTUCJĄ.

  ps.
  cokolwiek by o niej nie powiedzieć, to gustu ona nie ma za grosz - chyba że gustuje w obfitym portfelu
 • @Husky
  "Wydałem wojnę szujom, łajdakom, mordercom i złodziejom i w walce tej nie ulegnę. (...) Jeżeli chodzi o mnie, to powtarzam raz jeszcze, że się nie zmienię. Będę ścigał złodziei"! J.Piłsudski - Ja także się nie zmienię, jak mój idol marszałek Józef Piłsudski.
 • @kula Lis 67 20:37:45
  Ja tam sobie spokojnie sypiam.

  Wystarczymi to , że kapusiom i folksdojczom wolna Polska spędza sen z oczu.

  Damy rady.

  https://pbs.twimg.com/media/DoPx0b0XcAE7L2k.jpg
 • @kula Lis 67 20:37:45
  Lech Bolesławowicz Wałęsa skończył 75 lat. Jest tak zadufany w sobie, że nawet czubka własnego nosa nie widzi...
  Po co nam odszkodowania od Niemców - "Bolek" stanie na wysokości zadania, wróci do toto-lotka i wygra wszelkie konieczne sumy.
  A co, on nie tylko skakać potrafi!

  https://pbs.twimg.com/media/DoRukk7XgAEdhlV.jpg
 • @Husky 20:48:42
  Wydymali ich bez mydła...KONSYTUACJA... Borys z koleżanką wydymali swoich kolegów. Fuj.. Afera w Gliwicach. Poseł PO Borys Budka i poseł Nowoczesnej Marta Golbik w ostatniej chwili przed rejestracją zmienili kandydatów Koalicji Obywatelskiej w wyborach samorządowych w Gliwicach!


  https://pbs.twimg.com/media/DoPbnlKXgAAj0yj.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DoPbnlKXgAAj0yj.jpg
 • @Husky 20:48:42
  To PO prostu chazarska mafia! Okazuje się, że wybitnych "profesórów" chazarskich Chmaja i Matczaka łączy nie tylko tytuł i zamiłowanie do III RP, ale też kroplówki podawane przez Hanię HGW. Kancelarie obydwu zostały uszanowane kwotami co najmniej 500 tys zł. By żyło się lepiej wszystkim!  https://pbs.twimg.com/media/DoKoGGrXoAAtiE3.jpg https://pbs.twimg.com/media/DoKoH-6X0AAvRa9.jpg https://pbs.twimg.com/media/DoKoJs4XoAE7pjh.jpg
 • @kula Lis 67 20:50:39
  Urodziny Lecha Wałęsy.Krul europy 27-1 Donald Tusk przyjechał osobiście złożyć mu życzenia
  Przewodniczący Rady Europejskiej przyjechał do Gdańska. Powód?
  75. urodziny Lecha Wałęsy. Razem z byłem prezydentem świętują też między innymi były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński czy były lider ...................KOD Mateusz Kijowski.
  Zajebiste towarzycho Patologi Obywatelskiej
  zajebiste
 • @kula Lis 67 20:58:07
  Innych usunął , a dopisał swoją żonę !
  Konstytucja !!!
  Demokracja !!!

  https://pbs.twimg.com/media/DoQOCqgXUAA87Oc.jpg
 • @kula Lis 67 20:59:01
  Pan Jarek życzy Panu Prezydentowi "następnych 75 lat"

  Nie ma się co dziwić, w Warszawie ludzie w wieku 140 lat kamienice przejmują, to może i Pan Wałęsa dożyje 150 lat.

  https://pbs.twimg.com/media/DoRwvsPWkAEc-NQ.jpg
 • @kula Lis 67 21:05:32
  Mam dość tej ustawki . Salut . https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTbqepQ5gBvSHGjRS456YHaHiyiVX_lvy-E5-P5tGah8aUgcvXF
 • @kula Lis 67 20:37:45
  Jeśli Grodzka wygra ten plebiscyt to
  ogoli się dziewczyna, poprawi jajka, wygłosi basem przemówienie w imieniu wszystkich kobiet.
  Tfu.
 • @kula Lis 67 20:58:07
  Dobrej nocy życzę wszystkim prawym patriotom.


  https://pbs.twimg.com/media/DoSP0W-XoAESbiI.jpg
 • @Husky 21:32:31
  https://yt3.ggpht.com/a-/ACSszfHIYFH-hb_CL5qcip-YTqw29qp-u0gv6rniRQ=s900-mo-c-c0xffffffff-rj-k-no Salut.
 • @Husky BOZIA POKARAŁA?
  Senyszyn opowiada o życiu na wózku. Ale nie zabrakło stałych frazesów: Większości katolikom to raczej niebo nie grozi.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/414408-senyszyn-opowiada-o-zyciu-na-wozku

  Ps..Co ma wspólnego dziecko " piszące " styropianem po szybie z Senyszyn? Dźwięk! Po kolacji wstała i się wywróciła. Widać kolacja była mocno zakrapiana. Tak to jest jak ktoś po pijanemu tańczy na stole i nagle salto, oparcie krzesła trafia na krocze i następne salto ....Te przypadki niczego jej nie nauczyły. Niech ona się martwi o siebie, nie o katolików, bo być może jako ateistka nie wie, że rachunek sumienia robi się z własnych grzechów, nie cudzych. To jest tylko próchno w opakowaniu. Pan Bóg jako najgorszą karę człowiekowi uznaje pokruszenie kości. I jak tu nie wierzyć w istnienie Boga, ale są 3 warunki: ROZUM, łaska Boża i wola człowieka. Oj biesy będą miały niezłe zajęcie, ale będzie to to skwierczało, nie pomogą towarzyszki ani towarzysze.
 • w krainie 1000 i jednej afery ciulom żyje się dostanio i bezpiecznie;
  "Pana życie jest przykładem odwagi"

  No bo jest. Przecież on się wcale nie obawia gniewu Polaków ani Boga. Gra wszystkim na nosie. Nie boi się kary za swoje zbrodnie, gdyż wszystko interpretuje po swojemu, na przykład "Zbrodnia Ikara". Poza tym lubi teatry i będzie do nich chodził.
 • @Nibiru 22:14:09
  Chcecie ludzie dowodu, że żyjecie nadal w Bolkowie? No to
  popatrzcie na zdjęcie tego konfidenta, byłego cinkciarza, pospolitego złodzieja, bandytę i pomiot niedobitka UPA żydoukropa Szetynę vel Schetynę o IQ ameby. Czy to nie drugi Bolek? A jak nie Bolek, to kto to jest, co? Wy ludzie macie może jakąś inteligencję, ale głęboko ukrytą. Infantylni jesteście, jak małe naiwne dzieci. Kiedy do was dotrze smutna prawda, że UBywatele, konfidenci rządzą, a nie jakaś demokracja? Czy wy ludzie widzieliście w lub koło jakiegoś sądu w Polsce DEKALOG? Nie? A nie wiecie czemu nie widzieliście? Nie wiecie, prawda? Powiem dlaczego: no bo wy jesteście okrutnie inteligentni, ha ha ha apropos DEKALOGU, tak wygląda Mojżesz z DEKALOGIEM w rękach na fasadzie Sądu Najwyższego USA:


  http://10commandments.biz/biz/articles/2005/supreme_court.phtml
  Czy kiedykolwiek wam ludzie przyszło do głowy, że wasz tzw. SN z pokracznym zielonym zdeformowanym godłem nie kieruje się DEKALOGIEM? Nie pomyśleliście, że on może kierować się kodeksem "moralnym" Lenina i Stalina? Nie wiecie, co to takiego jest, ten kodeks "moralny" Lenina, co? A dlaczego nie zainteresujecie się tym kodeksem? Jak chcecie sprawiedliwości, to najpierw musicie zrozumieć, co jest jej fundamentem. Bo jak tego nie zrozumiecie, to nie będziecie mieć nigdy w Polsce sprawiedliwości.
 • @Husky 21:16:01
  I wszystko jasne! Wałęsa bez ogródek: Demonstracjami trudno walczyć z PiS. Dlatego korzystamy z unijnych procedur, prosimy UE i Niemcy o pomoc.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181NTNiMi9wLzIwMTgvMDkvMzAvODI1LzM2Mi8wYmU3ZmQ5MjMwZjI0M2RiYjgwZjMzYmRlZjU3YWI1Ni5qcGVn.jpeg

  Lech Wałęsa nie może zbyt długo żyć z daleka od blasku fleszy i medialnego rozgłosu. Dlatego też stwierdził, że jego urodziny będą idealnym pretekstem, aby publicznie żalić się na polski rząd. I to nie byle gdzie, bo w „Deutsche Welle”. I tak były prezydent stwierdził, że wszystko to, co sobie wymarzył, to właściwie zrobił. Dalsza część jego wypowiedzi zdaje się temu zaprzeczać, bo jak stwierdził, kłopoty zaczęły się, kiedy przegrał wybory. Zaczął się nawet zastanawiać, po co Polska ma zwyciężać, skoro nie wie, co z tym zwycięstwem zrobić. I stąd mam dziś problem, bo stary jestem, zmęczony, a nie podoba mi się to, co się dzieje. Bo obecna władza robi niedobrze. Wydaje się, że mają dobrą diagnozę, ale złe leczenie. Jednak dziś te przypadki naszych Kaczyńskich czy Trumpa dopingują nas do zmian. Wymuszają, abyśmy znaleźli rozwiązania. Ich działanie nas inspiruje. I choć ich diagnoza jest właściwa, np. u nas sądy trzeba poprawić, to wybrane rozwiązania są złe oznajmił Lech Wałęsa. Nie zabrakło też pytania o to, czy Polska zmierza w kierunku dyktatury. I tu zaczęła się cała tyrada: że ludzie w rządzie są nieodpowiedni, że są „niezbadani medycznie”, że są „zakompleksieni”, że przypadkiem zdobyli władzę, a on sam „społeczeństwo ostrzegał. Oni nie licząc się z narodem robią wszystko, nawet wbrew Konstytucji prawo robią pod siebie. Trudno walczyć z nimi przez demonstracje, bo ludzi aktywnych jest za mało. Musimy wymyślić teraz coś, co będzie skuteczne. Na razie korzystamy z procedur unijnych, prosimy Unię Europejską, Niemców, i innych, bo na kartkę wyborczą trzeba długo czekać. A to nas może zrujnować, bo oni manipulują prawem i będą oszukiwać. A więc my dziś potrzebujemy globalnej solidarności dramatyzował Lech Wałęsa. Co więcej, w jego ocenie rząd „odwołując się do antyniemieckich stereotypów”, albo jest „zdrajcą”, albo „skończonym durniem”. Histeryzował, że rząd swoim działaniem rozgrzebuje stare rany i gra na „resentymentach”, dzieli i nastawia na siebie ludzi, czym podważa „dorobek i zwycięstwo”. Robią agentów z Wałęsy i innych, tylko dlatego, aby wygrywać. Ich nie obchodzi, co i jak, jakie straty to przynosi, ważne, aby tylko wygrywać. Dlatego ja się zastanawiam; czy to są wrogowie Polski, zdrajcy, agenci czy durnie skończeni. Są dwie możliwości: albo zdrajcy, i ktoś tu nam miesza, albo durnie skończeni stwierdził Wałęsa dodając, że Niemcy powinni robić swoje i pomyśleć, jak mogą pomóc Polsce. Były prezydent stwierdził również, że taktyka wojny i agresji nie pomaga ws. reparacji i rząd obrał bardzo złą drogę. dw.com


  Ps...Wszyscy wiedzieli a teraz się przyznał, że jest zdrajcą. Raz wejdzie w krew to już nie wyjdzie. I tak od lat 70-tych. Wstrętny SBecki kapuś i folksdojcz. Nie mogę patrzeć na tą gnidę polskojęzyczną. Zbiera mi się na wymioty. Cała rodzina Bolka, to jedna wielka banda łotrów i zdrajców To nie są Polacy! Co można wymagać od niego, jak wałęsał się między ubecją a kolegami i donosił na nich, a po drodze nadawał totka z super pewnymi liczbami, otrzymanymi od wróżki czy wróżbity z UB. Bolcio!! Jak nie masz protektora (kiedyś SBecja i komuchy z Moskwy a teraz naziści i lewactwo z UE) to tak sam od siebie nic nie potrafisz powiedzieć ani zrobić. Bolka jeszcze na koniec "szwagier" Miecio oskubał z kasy na 4 mln. Ha,ha,ha ..
 • No, Panie Bolek...
  niechybnie zbliżamy sie do pójścia na swój SĄD, Samotnie, bez tytułów, instytutu, nagrody nobla, kasy, domów, ochraniarzy mosadu, itd, itp...
  Nago, Panie Bolek, idziemy TAM wszyscy nago.
  Jest to straszne przeżycie dla niektórych i najpiękniejsze dla innych, takich jak np Św Siostra Faustyna, która przed samym zamknięciem oczu, uśmiechała się do sióstr, które czuwały przy niej.

  A jaką miną Pan będzie miał, Panie Bolku?
 • @kula Lis 67 20:37:45
  ha, ha, ha, ha, ha, ha... Ale się uśmiałem:-)
 • @Husky 21:16:01
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xYmRmOS9wLzIwMTgvMDkvMzAvODI1LzM2MC9jYjJkNzAxMDM0Y2U0ODY0YWFkN2EwYzI1YjFmMDNlMC5qcGVn.jpeg
  Za co prezydent Polski szanuje Donalda Tuska? Andrzej Duda odpowiada internautom: "Filozofia chrześcijańska. Tyle". W weekendowym wydaniu „Super Expressu” ukazał się wywiad z ojcem prezydenta Andrzeja Dudy, panem Janem Tadeuszem Dudą, który powiedział, że prezydent Polski „szanuje Tuska mimo, że politycznie absolutnie się z nim nie zgadza”. Zaciekawieni całą sytuacją internauci zaczęli dopytywać o to, za co Andrzej Duda szanuje Tuska. Odpowiedział im sam prezydent. To było normalne spotkanie. Normalni ludzie utrzymują normalne stosunki, choć nie zgadzają się politycznie. Ale szanują się. Tusk jest człowiekiem i powinniśmy się wszyscy wzajemnie szanować powiedział w wywiadzie Jan Tadeusz Duda. Jeden z internautów napisał na Twitterze, że chciałby, aby prezydent doprecyzował, za co szanuje Tuska. Za nocną zmianę, za to co zrobił z Polską jak był premierem, za Smoleńsk czy może za to co „robi” dla Polski w Brukseli? dopytywał internauta. Na to pytanie odpowiedział sam prezydent Duda. Szanowny Pan, niestety, nie zrozumiał tego co zostało powiedziane. Chodzi o szacunek wynikający z przyrodzonej godności osoby ludzkiej, przynależnej każdemu człowiekowi, niezależnie od jego poglądów, czynów i postawy. Filozofia chrześcijańska. Tyle wyjaśnił prezydent Andrzej Duda.


  Ps...Chrześcijańska filozofia? Raczej rozdwojony język. "Filozofia chrześcijańska. Tyle" - oceni pańską filozofie SUWEREN. Tylko pod warunkiem, że będzie wystawiony inny kontrkandydat na prezydenta RP z PiS-u. Wielu ma niesmak oddając głos na PAD. Tyle z mojego drugiego głosowania na PAD: NICI. Tyle. Coś mu się pomyliło z filozofią chrześcijańską - będziemy sądzeni za swoje czyny, czyli - czy żyliśmy i działali godnie jako osoby ludzkie. Tyle. Patriotyczne wystąpienia i odznaczanie medalami to tylko sztafaż. Liczą się fakty, a one wskazują na PAD jako obrońcę III RP. Gdyby, ludzie ze sobą nie rozmawiali, to pewno II wojna światowa do dzisiaj trwałaby. Człowiek będąc premierem sprawiał, że ponad 800 tys. dzieci żyło w biedzie, który tolerował korupcję i złodziejstwo, który za bezcen wyprzedawał majątek narodowy dla prezydenta jest godzien szacunku! Duda się pogrąża. Sędzia wydając wyrok też szanuje oskarżonego bo niejednego jakby mógł to by zaciupał. Red. Michalkiewicz: "ta sama ręka, która prowadzi Donalda Tuska, kieruje również panem prezydentem Duda" i ma racje, niestety. http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4073
 • @Husky Prezydent Andrzej Duda w "Sieci" wyjawia kulisy rozmowy z Donaldem Tuskiem
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184OWZhZC9wLzIwMTgvMDkvMjYvMzEwMS8xNjg1LzE5OWUyM2E5NzY2YTQ4NmJiYzUyYTQwNDcyZTgyMjk2LmpwZWc=.jpeg


  https://twitter.com/twitter/statuses/1044679836227260423


  https://wpolityce.pl/polityka/414447-tylko-u-nas-prezydent-o-kulisach-spotkania-z-tuskiem  Ps...Nie interesuje mnie zdanie PO-Tworków, bo nie jest to moja opcja. PAD z Tuskiem w Nowym Yorku za pan brat, w kraju geremkowiec Ciaputowicz zaprasza Timmermamsa i kryptopedała ze swoją babcią Macrona do Warszawy koniec świata! A Duda był moim prezydentem do czasu zawetowania ustaw o Izbach Obr., SN i KRS, ustawę degradacyjną, o sądach, skierował tę o IPN do TK, ukrywa Aneks WSI, odwołał A.Macierewicza, zaprosił Niemcy do Trójmorza, milczy o ustawie 447 i Smoleńsku. Relacja Tuska mnie nie interesuje, ale mowa ciała mówi wiele. Kłamstwo pogania kłamstwem... Obaj kochają Polskę "inaczej". Starzy kumple jeden w UW, drugi z KLD rozprawiają za Wielką Wodą o "starych dobrych czasach". No cóż, zdjęcie mówi wiele. Zakompleksiony (niestety) Andrzejek nadskakuje "krulowi" Europy. Jak sekretarka dyrektorowi. Smutne. Powtarzam: PiS twierdził, że Tusk dopuścił się co najmniej zdrady dyplomatycznej. Czy z kimś takim wchodzi się w serdeczne relacje okraszone dowcipem, humorem czy co to miało być?? !
 • @Husky 21:16:01
  Jarosław Kaczyński przypomniał historię "pewnej partii".

  Partia ta przed laty organizowała się jako partia umiarkowana, konserwatywna, potem skręciła na lewo, aż w końcu wręcz na lewactwo. Potem okazało się, że ma korzenie konserwatywne, a teraz znów ma partnerów, którzy są lewakami. Czy tu chodzi o idee czy o koniunkturalizm? Koniunkturalizm jest rzeczą niedobrą i to warto brać pod uwagę. Jeśli mówimy o idei to zawsze trzeba pamiętać o kwestii patriotyzmu – kwestii stosunku wobec własnej historii, stosunku do sporów, relacji z innymi krajami – dodał.

  Prezes PiS mocno podkreślił, że "Polska chce być w UE, chce mieć jak najlepsze stosunki z sąsiadami, ale to nie może oznaczać gotowości do podporządkowania się, takiego kraju, którego suwerenność jest pozorem, który musi przyznawać racje i interesy innych".

  Podkreślił, że stosunek do cudzoziemców "nie musi być oczywiście wrogi, czy zły".

  Nie powinien taki być. Ale jest sprawa hierarchii, ordo caritatis - porządek miłowania - kogo się najbardziej miłuje, tych swoich, czy tych innych – podkreślił.

  Patriotyzm jest sprawą niezwykle ważną, ale jest też patriotyzm lokalny – coś niezwykle istotnego, coś, co musi budować. Dobrzy politycy to tacy, którzy służą dobru wspólnemu – dodał.
 • @Husky
  Ja czekam na film o mafii prokuratorsko-sędziowsko-adwokackiej. Czy celebrytach, aktorach, filmowych "tfórcach" vide żydi "Wajda", "Polański", etc.., środowisku Smarzowskiego. Tam to dopiero roi się od pedofili, pedałów, przestępców różnej maści. Lecz tu zabraknie Smarzowskiemu odwagi. Tak więc pamiętajcie: Jeśli słyszycie ze wszystkich stron o problemie pedofilów w koloratkach to wiedzcie: Nie chodzi o pedofilów a o koloratki.

  https://pbs.twimg.com/media/DoR1w7dXsAAhrt-.jpg
 • @Husky UBolek junior jako prezydent ma być gwarantem niemieckich interesów w Gdańsku.
  Pusty śmiech mnie ogarnia. Wykreowany przez SB "bohater" Wałęsa zdradza Polskę, nawołując kraje UE do sankcji na Polskę, ba nawołując Niemców do interwencji w sprawy Polskie. Oto "bochater" na miarę możliwości totalnej opozycji. Wszystko są zdolni zrobić .. dla koryta. Niemcom udało się umieścić PO okrągłym stole umieścić na stanowiskach prezydenta i premiera Polski dwóch swoich agentów wpływu Wałęsę i Tuska. W ten sposób POdPOrządkowali sobie Polskę na wiele lat. Francuzi mówią, że "il faut de tout pour faire un monde", ale dla świata pożytek z Bolęsy jest jak z muchy która siedzi na gównie i roznosi choroby.
 • @Husky 20:46:39
  Bolek ma na bank chorobę dwubiegunową albo demencję albo inne poalkoholowe dziadostwo. Niedawno w bojowym nastroju chciał strzelać, potem wybierał się na tamten świat, teraz jest pokojowym demokratą, trudno za idiotą nadążyć, więc mówię pas. Tak Lech Wałęsa o pseudonimie TW Bolek walczył o demokracje z kolesiami z SB w Arłamowie: "W okresie internowania skonsumował samotnie lub w towarzystwie osób odwiedzających: spirytus - 2 but., wódka - 289 but., wino - 158 but., winiak i koniak - 59 but., szampan - 238 but., piwo - 1115 but." - napisali w raporcie pilnujący go funkcjonariusze Biura Ochrony Rządu". Pomyśleć, że ten tuman był prezydentem naszego kraju, to aż żal dupę ściska. Dawni sąsiedzi z Popowa piszą, że on nie nadawał się do szkoły podstawowej, i "uczył" się w szkole dla opóźnionych czyli specjalnej. Elektrykiem jak mówi o sobie, też nie był, bo to za wysokie progi na jego umysł, on ładował akumulatory do których tylko wodę dolewał na wózki.
 • @Husky 20:46:39 ciekawy wpis, więc zamieszczam.
  Piotr 30.09.2018 13:21
  Pracowałem kiedyś w stoczni i poznałem wielu opozycjonistów i uczestników strajków jeden był świadkiem wizyty pana Wałęsy z okazji rocznicy porozumień sierpniowych na schodach prowadzących do auli na stołówce głównej pan Wałęsa złapał za krawat pana Mariana Jurczyka i krzyczał, że to jemu obiecano być bohaterem, pytanie kto to mu obiecał i za co?
 • @Husky Bolek, to żywa kompromitacja Komitetu Noblowskiego który przyznał mu nagrodę de facto za KOLABORACJĘ z SB, czyli
  za kapowanie. Był to majstersztyk Kiszczaka wobec swego agenta szykowanego na prezydenta. Bo lud głupi to i Matkę Boską w klapie kupi. Gdy byłem kiedyś na wsi, na wczasach, nieopodal pewien rolnik miał chlewnię pełną świń. Niebywały kwik i hałas, smród coś odpychającego. Gdy patrzę na zachowanie takich "demokratów", jak Wałęsa i ci, których on uważa za jedyną słuszną grupę społeczną, to trudno mi się wyzbyć powracającego obrazu (widoku. hałasu i zapachu) tych tuczników z chlewni. PODNOSZĄ KWIK przed tymi, którzy naszych dziadów i ojców, nasze matki i rodzeństwo nazywali "polnische schweine". Oto Niemcy i Unia ma obronić tę oświeconą "wałęsową grupę" przed zdziczałym głupim, ciemnych, prymitywnym motłochem (czytaj: "narodem", "społeczeństwem"). On przestrzegał to ciemne, "potłuczone" pospólstwo przed tymi co teraz rządzą. Ale to "głupie" społeczeństwo (zdaniem elektryka i tejże jego grupy - ludzi tzw. różnego pochodzenia "politycznego") nie posłuchało bełkotu pseudo-proroka. Musi więc ten biedny "prorok" i "męndrzec" światłości społecznej i ładu międzynarodowego globalnego rzygać na Polskę, Polaków i ich pragnienia. Przecież on jest "wcieleniem" prawdy, solidarności i jest niedocenionym "mesjaszem" Polski. Tak pluli na Polskę folksdojcze, tzw. "śpiące psy" (sformułowanie carycy Katarzyny) i najgorsze męty i sprzedawczyki, którzy chcieli coś znaczyć, kierowali się zemstą, nienawiścią i żądzą grubego portfela. Miał więc i ma ten, jego "ekscelencja" "elektryk", swoich chłopców Tuska, Pawlaka etc. Boże, Ty widzisz, a nie grzmisz! Kiedyś jednak nieubłagany czas uderzy w kalendarz! Nie wystarczy jednak czekać, tylko stawiać Niemcom i żydolewackopedalskiej Unii politycznego i ekonomicznego już bankruta konkretne granice! No chyba, że chcemy być nikim zamiast kręgosłupa mieć sznurek giętki, jak wąż.
 • @Husky 20:46:39
  Ten ledwo piśmienny półgłówek nawet na zwykły powszechniak był za głupi. On ma tylko 5 klas szkoły specjalnej dla niedorozwojów+ kurs OHP w POMie nalewacza wody do akumulatorów. To tego "mendrca jewropy" "wykrztałcenie" bo nie wykształcenie. Niejaki Perszing opowiadał jak to jego kumple chłopaki z mafii pruszkowskiej grali z ochroniarzami Wałęsy w pingponga w pałacu prezydenckim, a wcześniej koledzy z ubecji, a z żoną Wałęsy co niektórzy byli na per ty. To były czasy. Wałęsa to postać tragiczna, wykreowana w perfidny sposób na oszustwie społeczeństwa i zakłamaniu przez posstchazarokomunę, która z agenta SB zrobiła legendę i bohatera narodowego walczącego o wolność i demokrację. Lech Wałęsa w istocie był agentem SB o numerze ewidencyjnym 12535 zarejestrowanym 29 XII 1970 jako TW "BOLEK" i zwerbowanym prawdopodobnie 19 XII 1970 przez kpt. SB Edwarda Graczyka" od WSW kaprala Waęsy, czyli tw. "sierżanta Kobrzyńskiego". Postać Lecha Wałęsy zbudowana została przez pomioty WSW i UB-eckie na potrzeby iluzji demokracji i fikcji istnienia państwa w III RP w której nepotyzm, kradzieże, oszustwa, afery i wasalizacja Kraju stały się fundamentem egzystencji postchazarokomuny czyli państwa teoretycznego "CH.D i K.K."
 • @Husky 21:16:01
  Bolek nie był ignorantem, bo dobrze wiedział, jaka siła za nim stoi i znał rozkład jazdy. Mówiąc, że zostanie prezydentem, po prostu to wiedział od swoich mocodawców. Doskonale rozumiał, co ma być po obaleniu komuny. Bolek miał odwagę i pewność siebie, bo był świadomy, że za nim stoi cała potęga żydomasonerii, dysponująca nieskończonym środkami materialnymi. Nieskończoność ta wynika stąd, że żydomasoni mogą sobie wydrukować tyle pieniędzy, ile zechcą. Jako jedyni na Ziemi mają prawo bicia monety. Ostatnią i największą przeszkodą dla żydomasońskiej wszechwładzy jest Katolicyzm. Bolek został już wykorzystany, a żydomasoneria dzięki niemu osiągnęła w Polsce, co chciała. Teraz Bolek został rzucony na pożarcie, bo to widocznie ma żydomasonom przynieść korzyść polityczną. Nie wiem tylko jaką, ale to się okaże. Wałęsa żadnego Nobla nie dostał. On go tylko odebrał w imieniu Solidarności. A, że rozumek malutki, sam poczuł się Noblistą, nagrodę zwinął do kieszeni, a zamiast studiować Sokratesa wskoczył w garnitur i skumał się z pseudointeligencją której odbiło po uzyskaniu tytułu mgr.
 • @Husky 21:16:01
  Wiadro wody na łby obrońcom Wałęsy.

  https://pl.sputniknews.com//201702034750519-polska-sputnik-blog-walesa/

  Ja się zastanawiam, dlaczego Związki Zawodowe w Melbourne nie wpuściły Wałęsy do miasta jak kilka lat temu urządził zawrotne turne po Australii? Moim zdaniem Solidarność powstała po to, by zrobić w świecie komuny pieriestrojkę i zakończyć ostatecznie żydomasoński projekt, który zainicjowano w Rosi w 1917. Wszystko jednak się posypało, gdy Polacy przejęli władzę nad Solidarnością, zamiast ludzi z KORu. Wtedy Geremek wydał Jaruzelskiemu rozkaz i ten go wykonał. Solidarność zniszczono, po czym stworzono jej atrapę. Okrągły Stół wreszcie mógł zostać zrealizowany, choć z winy Polaków dopiero 10 lat później. Znów Polacy zamieszali i opóźnili żydomasonom rozkład jazdy. Gdyby KOR przejął wtedy kierownictwo nad Solidarnością, tak jak to miało być, Okrągły Stół i wszystkie przemiany łącznie z pieriestrojką i upadkiem ZSRR odbyłyby się o 10 lat wcześniej. I tak samo Wałęsa byłby 10 lat wcześniej prezydentem, a dzisiejsza nagonka na Wałęsę miałaby miejsce w 2007 albo w 2008. Natomiast w 2017 przeżywalibyśmy to, co będziemy teraz przeżywać w 2027.
 • @Husky 21:16:01
  Oriana Fallaci najlepiej poznała się na Wałęsie: „próżny, pretensjonalny, pewny siebie ignorant”. Fallaci była jedną z najwybitniejszych dziennikarek w historii w swojej karierze żałowała jedynie wywiadu z Wałęsą. Od razu się na nim poznała i pisała o nim, że to ignorant.

  Fallaci poznała Wałęsę w 1981 r. kiedy przeprowadzała z nim wywiad. Tak później to wspominała: Kiedy pytali mnie, czy żałuję sposobu, w jaki napisałam jakiś wywiad, odpowiadałam natychmiast: „Tak, wywiadu z Lechem Wałęsą. I to nie później, ale nazajutrz po jego opublikowaniu.”

  Byłego prezydenta wspominała tak: Wałęsa nie podobał mi się jako człowiek, ale stałam podobnie jak wielu innych wobec ogromnego dylematu: albo przysłużyć się Rosjanom i napisać, że Wałęsa nie jest ok, albo pomóc walce o odzyskanie demokracji i napisać, że Wałęsa jest w porządku. Wybrałam to drugie wyjście i nie miałam racji. Z wywiadu z Wałęsą zapamiętała jeszcze jego niewyobrażalną pychę: "On był wtedy taki pewny swego, taki nadęty, że powiedział mi:" "Zobaczy pani, że ja zostanę prezydentem".

  W swojej autobiografii "Wywiad z samą sobą" napisała: Kiedy pomyślisz na przykład, że taki pijak jak Jelcyn był carem, a taki ignorant jak Wałęsa symbolem wolności, to nogi uginają się pod człowiekiem.

  A także podsumowała go krótko: „Wałęsa był próżnym, pretensjonalnym, pewnym siebie ignorantem”.

  Fallaci miała zupełną słuszność w ocenie „Bolka”.

  http://polskaniepodlegla.pl

  https://i2.wp.com/mm.salon24.pl.s3.amazonaws.com/a5/20/a52040748591c73a2a30ce754527fbb1,2,0.png?zoom=2

  Ps....Oriana Fallaci doskonale wypunktowała Bolka. W tym wywiadzie zapytała go "co przeczytał w życiu, bo ciąży na nim odpowiedzialność za przywództwo Związku".. Odpowiedział, że nic nigdy nie przeczytał, ale za chwilę się zreflektował, że wychodzi na głupka i dodał, że przeczytał Le Bon Gustave "Psychologia tłumu". Skąd wiedział o istnieniu takiej książki ktoś, kto praktycznie jest ledwo piśmiennym półgłówkiem i nie czyta nic? Została więc mu podsunięta!

  https://youtu.be/CM3wjMrHrho
  https://youtu.be/b7nxt30THvc
 • @Husky 21:16:01
  Szokujące fakty z życia Danuty Wałęsy! Tego o byłej pierwszej damie na pewno nie wiecie…"Nadęta własną ważnością dama" to tylko jeden z delikatniejszych epitetów, jakimi Danutę Wałęsę sprzed lat opisuje historyk Sławomir Cenckiewicz. Powołując się na archiwalne dokumenty i wspomnienia rysuje szokujący obraz żony legendy "Solidarności". Wygląda na to, że wcale nie była cichą, zahukaną kurą domową a wywyższającą się żoną "Wodza". Fryzura "a la madame Gierek"
  O nieznanej twarzy byłej pierwszej damy Cenckiewicz pisze w artykule w tygodniku "Do rzeczy". Dowodem na to, że Danuta Wałęsa dobrze znana jest ze "specyficznej kultury osobistej" jest historia z roku 1980. Wałęsom przyznano nowe lokum na gdańskiej Zaspie. Zresztą godne pozazdroszczenia, bo rodzina dostała trzy połączone mieszkania na jednym piętrze bloku. Lech Wałęsa, wówczas zapracowany przewodniczący Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ "Solidarność" w Gdańsku, poprosił o wysłanie kilku osób z pomocą żonie.
  "Dwie młode dziewczyny (…) ulitowały się nad rzekomo pozostawioną samą sobie biedna matka sześciorga już wówczas dzieci i zaofiarowały się z pomocą" pisze Cenckiewicz. Młode studentki "pobiegły szybciutko, ale jeszcze szybciej przybiegły z powrotem". Dlaczego? "Otóż zamiast zapracowanej biedaczki spotkały tam nadętą własną ważnością damę, która dyrygując fryzjerką, która tapirując jej włosy, miała zrobić jej fryzuję a la madame Gierek wskazała im szmaty, którymi miały myć podłogi w pokojach wyposażanych właśnie w meble w stylu typowym dla elegancji PRL" opisuje dalej historyk. Podobno historia o nadętej żonie Wodza nie rozpowszechniła się szeroko tylko dlatego, że środowisko działaczy WZZ nie było plotkarskie. Danuta Wałęsa o swoim małżeństwie: żyjemy już osobno…"Teraz jest pani szatanem". Inna historia pokazująca drugą twarz Danuty Wałęsy pochodzi z nagrań bezpieki. To kłótnia żony przywódcy "Solidarności" z Anną Walentynowicz. Panie pokłóciły się po tym, jak Walentynowicz przyłapała Lecha Wałęsę w niedwuznacznej sytuacji z inną kobietą. Danuta osobiście wybrała się do Anny Walentynowicz, żeby zrobić jej awanturę. "Nie jest pani człowiekiem, tylko kimś z zaświatów teraz jest pani szatanem.(…) Wielka artystka. Chciała wejść na piedestał" wyzywała Wałęsa. Rodzina z kryminalną przeszłością..Mirosława bo to naprawdę pierwsze imię żony Wałęsy urodziła się w wielodzietnej rodzinie Gosłosiów spod Węgrowa. Ma ośmioro rodzeństwa, ale po wyprowadzce do Gdańska, kontakt utrzymywała praktycznie tylko z jedną siostrą. Tak bardzo chciała odciąć się od rodziny, że długo nie przedstawiała jej nawet przyszłego męża. Być może wstydziła się bogatej kartoteki, jakiej jej ojciec i bracia dorobili się na lokalnym komisariacie. Zbigniew Gołoś, ojciec Danuty Wałęsy, nadużywał alkoholu i kilkakrotnie skazywany był za kradzieże, pobicie a nawet współudział w zabójstwie. Bracia, Wiesław i Adam, znani byli policji z udziału w chuligańskich wybrykach. "Danuta starała się jakby oddzielić świat Gosłosiów (…) "grubą linią", próbując nawet wyprzeć tamte obrazy i wspomnienia z pamięci" pisze Cenkiewicz.

  Ps..Pisał brat prezydenta Gdańska Adamowicza Piotr Adamowicz, dziennikarz Rzeczpospolitej, co ona mogła napisać jak pisać nie umie. Szokujące jest to, że taki prymityw jest nazywany "Pierwszą Damą"! Toż to bezczelna i prosta kobieta a dzieci takie jak matka i ojciec nie urodzi wrona sokola! UOP działał wtedy na jej życzenie normalnie jak dawna SB…gdy na początku lat 90tych synek Wałęsów przejechał kobietę to zaangażowała wtedy UOP do gnębienia i zastraszania tej poszkodowanej w wypadku… Niech jakiś dziennikarz się tym zainteresuje. Kto w czasach komuny będąc opozycjonistą walczącym z komunistami miał takie przywileje, że dostawał 3 mieszkania obok siebie na jednym piętrze? Takie przywileje mieli tylko i wyłącznie politycy, działacze komunistyczni i współpracownicy SB tacy jak Wałęsa. A więc już to pokazuje najlepiej jak donosicielstwo Wałęsy zostało nagrodzone przez komunistów skoro dostał aż 3 mieszkania na jednym piętrze obok siebie. To kolejny dowód na to, że Wałęsa był TW Bolkiem i to nie tylko w latach 1970-1976 ale również później w latach również w latach 80. Te 3 mieszkania Wałęsa dostał w 1980 roku i to jest dowód na to, że w latach 80 dalej współpracował z SB. W tamtych czasach było wiele rodzin wielodzietnych podobnie z 6 dzieci i takie rodziny z ledwością dostawały jedno mieszkanie. Zawsze jest tak, że jak życie burzy uporządkowany przez wieloletnią propagandę lukrowany obraz świata, to wywołuje się w niesamodzielnych, "zdradzonych", zgwałconych umysłach agresję. Bowiem, jak podają podręczniki psychologii, istnieje coś takiego, jak perwersyjny związek ofiary z gwałcicielem. To samo przeżywają ci, którzy uwierzyli w komunizm. I wcale koniecznie nie musi towarzyszyć temu uczuciu utracona korzyść materialna. Ale zawsze towarzyszy strach przed utratą złudzeń! I z tą historią jest podobnie. Cenckiewicz wyrywa mozolnie tkany dywanik spod nóg… i ludzie wrzeszczą, bo tracą równowagę… A pod dywanikiem coś paskudnego!…Historyk: Teść Wałęsy był skazany za współudział w morderstwie!

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/prezydentowa-walesa-jej-ojciec-byl-skazany-za-morderstwo/94xn7lz
 • @Husky 21:16:01
  Prawda już pomału wychodzi na jaw, wiadomo bowiem, że pan Lech Wałęsa, a naprawdę Lejba Kohne, jest pochodzenia żydowskiego i za wszelką cenę chciał w Polsce wprowadzić rządy żydowskie… Miejmy tylko nadzieję, że zanim mu się to uda, prawda ujrzy światło dzienne i znajdzie się odpowiedni sposób, by tym zamiarom się przeciwstawić… Już w roku 2009 wypowiedział głośno co tak naprawdę kieruje jego intencjami w wywiadzie udzielonym dla The Jerusalem Post:
  Wywiad Walesy dla The Jerusalem Post ( „JP”). „It seems we understand each other so very well and are doing so well together that we could establish the United States of Poland and Israel,”....

  Tymi słowami Walesa zaproponował stworzenie Stanów Zjednoczonych Izraela i Polski! "Wydaje się nam zrozumieć siebie nawzajem tak bardzo dobrze i robi to tak dobrze, że razem możemy ustanowić Stany
  Zjednoczone w Polsce i Izraelu, Unię Polsko-Izraelską tu w Polsce" Tymi słowami Wałęsa zaproponował stworzenie Stanów Zjednoczonych
  Izraela i Polski! Twierdzi, że ONZ jest nieefektywna, a więc trzeba stworzyć nową organizację która walczyłaby globalnie z terroryzmem. etc. Lecha Wałęsa to Lejba Kohne. Przecież jego ojciec był żydem z Niemiec. Mieszkali koło Torunia, gdzieś na wsi. Miejscowi pamiętają jego ojca, jak się zasłużył dla Niemców w czasie wojny. Podobno pracował w obozie koncentracyjnym w Dachau, był jako esesman wartownikiem. Podczas wyzwalania obozu przez żołnierzy gen. Pattona jemu udało się przeżyć, tłumaczył się, że jest żydem i musiał z powodu licznej rodziny, etc.. po przejściu obozu jenieckiego uzyskał jako żyd azyl w USA. Nazwisko Wałęsa ma po ojczymie, matka drugi raz wyszła za mąż po śmierci pierwszego męża, ojca naszego bossa robotników. Ojcu zmarło się w USA, ale pochowany został w Niemczech. Lech Wałęsa z domu Kohne wie gdzie jego rodzony ojciec leży, bo odwiedził grób ojca. Widziano go jak składał kwiaty i stawiał znicze, jest to uwidocznione na zdjęciach! Wcześniej wychowywał go stryjeczny wujek, rodzony brat ojca. Szkoda, że tak ukrywane są prawdziwe życiorysy. Dlaczego ukrywają wszyscy prezydenci RP swoje życiorysy i pochodzenie, to ja tego nie rozumiem. Widocznie w Polsce nie ma analityków, badaczy, historyków. Być może Cenckiewicz jak taki odważny się tym zajmie? Oto słowa pułkownika Wojska Polskiego: "Widziałem akta Wałęsy, zebrane przez nasz wywiad wojskowy. Ojcem Wałęsy był niemiecki żyd Leiba Khone, takież samo imię nosi obecnie Lech, służący w wojsku niemieckim w SS. Miał wyrok śmierci wydany przez AK, Gryfa Pomorskiego za wydawanie Niemcom Akowców, lecz zaciągnął się do SS i był dla podziemia nieuchwytny. Bronił w 1945 roku Gdyni przed nacierającą armią sowiecką. Wraz ze swym oddziałem zdążył się wycofać drogą morską na zachód Niemiec i tam jako wartownik w KL. Dachau poddał się Amerykanom. Udowodnił swoje ukrywane przed Niemcami żydostwo i został zabrany do USA. Tam żył w dostatku gdzie zmarł, pochowano go w Niemczech. Wałęsę wychowywał brat ojca, który pozostał w Polsce". Podejrzewam, nie tylko ja lecz wielu prawych moich znajomych, Polaków i patriotów, że ten cały i na chybcika tworzony Libertas jest także takim żydowskim nowym tworem mającym skanalizować niezadowolenie Polaków i pełną ich kontrolę, jak i tzw. "polskie" i "niezależne" portale, nawet te bez cenzury. Polacy przemyślcie to co piszę w ostatnich zdaniach i wyciągnijcie wnioski z tego, dlaczego Libertas zaprasza i płaci tyle pieniędzy za "wykłady" tego pożytecznego im idioty, ubeckiego kapusia i żyda. Czy nie daje Wam to Polacy do myślenia? Nie zapala się, w głowach czerwone ostrzegawcze światło ? Wygląda to na prawdę. Musimy stosować zasadę poznajemy po czynach. To, że (…) Libertas zaprasza i płaci tyle pieniędzy za "wykłady" tego pożytecznego im idioty, ubeckiego kapusia i żyda (…) jest podejrzane. Bardzo możliwe, że stoją za tym pieniądze "Amerykanów" a kto płaci ten wymaga. Przywódcy Libertas mogą być nieświadomym narzędziem w ich rękach. Zresztą USA nie jest zainteresowana powstaniem silnej UE. Nikt nie lubi silnego konkurenta. Wściekłe kundle stoją po obu stronach wielkiej wody i każdy walczy o swoje. Ten pułkownik to mógł być nawet porządny Polak. Szkoda tylko, że nie zrobił zdjęć tych dokumentów. Mielibyśmy 100% dowód. Nie zmienia to postaci rzeczy gdyż w stanie wojennym chodziły słuchy, że Wałęsa to agent, człowiek żydokomuny – jednakże ta informacja była blokowana by utrzymać famę o Wałęsie, i my Polacy na tym przegraliśmy, bo gdyby na czele związku byli inni ludzie z kręgu Gwiazdy i Walentynowicz, to mogliśmy mieć teraz inną Polskę. Myślę, że ten pułkownik wie, gdzie jest grób ojca Wałęsy. Można to sprawdzić. Może Niemcy daliby informacje o jego ojcu.
 • @Husky 21:16:01
  Mit Wałęsy obaliły drugie "demokratyczne" wybory prezydenckie, podczas których były chazarokomunistyczny aparatczyk, lepiej "ociosany" i otoczony dobrymi specjalistami od "imydżu" pomiot enkawudzistowskiego i ubeckiego zbrodniarza płk. NKAWD Izaaka Stolzmana vel Kwaśniewskiego omc mgr pospolity złodziej junior Izaak Stolzman vel A. Kwaśniewski bez większych problemów pokonał "geopolitycznie zmodyfikowaną legendę Solidarności". Był to dla Wałęsy cios na tyle bolesny i poniżający, że… oskarżył Komisję Wyborczą o "nieścisłości" w przeliczaniu głosów. Później mając jednocyfrowe poparcie społeczne Wałęsa zrozumiał co elektorat (w tym byli członkowie sierpniowej "Solidarności") naprawdę o nim myśli i w końcu dał sobie spokój z udziałem w wyborach a nawet z czynną działalnością polityczną. Do dziś żyje już tylko wspomnieniami otoczony wycinkami z wypłowiałych gazet, pożółkłymi fotografiami z papieżami, prezydentami i innymi celebrytami. Podejrzewam, że trochę się obraził na swój Naród… nieoficjalnie od czasu do czasu grożąc nam… emigracją…Wałęsa lekceważony na polskiej scenie politycznej za wszelka cenę walczy o medialne zaistnienie nawet kosztem dalszego publicznego ośmieszania się. Zaczynał jako prezydent a kończył jako giermek "sp" Kulczyka podczas jego wizyty w Ułan Bator…Wstydzimy się za niego ale dla usprawiedliwienia naszej krótkowzroczności i naiwności trzymamy tego człowieka w naszej narodowej podświadomości trochę z historycznej konieczności czyli tak naprawdę z braku lepszych mitycznych symboli wolnej, demokratycznej po-gorbaczowskiej Polski.
  Każde publiczne wystąpienie tego dziś już raczej dość karykaturalnego solidarnościowego emeryta z bardzo wybiórczą pamięcią to doskonały materiał kabaretowy.
 • Gdyby nie było TW Bolka, nie byłoby TW Balbiny
  TW Balbina doszedł do polityki właśnie po plecach TW Bolka. O ile teczka TW Bolka została okładnie rozpropagowana z etykietą, "wszystkie dokumenty autentyczne", teczka TW Balbiny to zbiór luźnych dokumentów, zgodnie z zasadami archiwizacji służb to teczka, z której ktoś wyjął dokumenty niewygodne, może dokumenty prawdziwe zastąpił sfałszowanymi z dokumentami "sfałszowanymi". Ta teczka nie ma żadnej wiarygodności. Faktem jest, że gdy 13 grudnia niewygodni władzom PRL spędzili w miejscach internowania TW Balbina spał do południa. TW Balbina nie brał udziału w strajkach, za to pojawia się w Magdalence, przy okrągłym stole. Jest wszędzie tam, gdzie doszło do układu między PZPR i Solidarnością. Najpierw wyrósł przy TW Bolku, później go zniszczył, dzięki kolesiom Telegraf, Strebrna uwłaszczył się na majątku społecznym, tak, że dziś jego partia jest jedną z najbogatszych w Polsce. TW Bolek jest laureatem nagrody Nobla, TW Balbina laureatem nagrody polskojęzycznej gazetki partyjnej.
 • @Zawisza Niebieski 16:20:53
  Ty
  Chrabio
  A co w tym czasie robił krul europy
 • @Husky Internet Pamięta
  https://i.postimg.cc/pLKXnq81/19399351_1431234763637702_8930536195721118809_n.jpg
 • @Zawisza Niebieski 16:20:53
  I recommend these books.

  https://pbs.twimg.com/media/DoR2LgJWsAAUbcd.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DoR2LgOX0AEy0AW.jpg
 • @Husky 17:11:35
  Jak już obie pozycje przeczytałeś, to poczytaj sobie
  https://ecsmedia.pl/c/macierewicz-i-jego-tajemnice-w-iext50066412.jpg

  A akurat Cenckiewicza resortowego dziecięcia, czy Sakiewicza, co miał na willę ale na płace dla współpracowników nie ma to ja nie czytuję.
 • @Zawisza Niebieski 17:42:39
  Jak z tą willa Sakiewicza jest
  Bo czerska szmata już chyłkiem wycofuję się z oskarżeń.
  Tak to jest jak wsza dziennikarska wie że dzwonią ale nie wie w którym kościele.
  Może wkleję ci tu Chrabio co DZIŚ piszę ten skurwysyn Czuchnowski.
  Mam ci tu zrobić "oborę" dziennikarzu, ale widzę że jednak Czuchnowski musi się od ciebie jeszcze wiele uczyć w pisaniu fake newsów.
  Przy tobie to jednak pionek.
  Mały pionek
  Tu wpis dedykowany tobie:

  http://antykomunista.neon24.pl/post/145738,czym-jest-fake-news
 • @Husky
  Joanna Teglund o kulisach otwarcia granic w Szwecji

  https://youtu.be/1AwJTWHDEeA

  "Pisiory" mówią "Stop nielegalnej migracji", więc robią "legalną migrację". A jak nie pasuje, to zamyka niewygodne stronki (http://migracje.gov.pl) Zanim portal emigracje został wyłączony było około 500 tysięcy wydanych pozwoleń na pracę tylko z tego roku. Najwięcej z krainy Ukrainy, potem już Wietnam i pozostałe kraje azjatyckie.

  Stanisław Michalkiewcz: Niemcy używają Ukraińców do dywersji w Polsce.

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=vXCa8pfx-sY


  Ps...No wreszcie ktoś to powiedział. Ma pan racje..Niemcy już od dawna szykują się na nasz kraj. Oglądam ukraińskie filmiki o Ukraińcach i zastanawia mnie to, że przyjeżdżają do Polski do pracy za marne pieniądze a widać, że mieszkają nie raz lepiej niż Polacy pracujący za lepsze pieniądze... Pytanie skąd na to mają....pomyślcie....dodam, że te ich mieszkania są wynajmowane......Skoro jesteśmy kolonią niemiecką, to Niemcy muszą kimś się wysługiwać tutaj. Nie jest tak, że Ukraińcy, czy Chazary, a nawet żydy, same tutaj sobie. Tylko ktoś im tę furtkę otwiera do dyrektorowania, czy niszczenia Polski. Rozumiemy to? Żydzi przejęli wodociągi – Czekają nas gigantyczne podwyżki cen wody
  https://forumemjot.wordpress.com/2016/10/08/zydzi-przejeli-wodociagi-czekaja-nas-gigantyczne-podwyzki-cen-wody/
 • @Husky 18:27:12
  W obronie mieczy grunwaldzkich.


  https://i2.wp.com/mysl-polska.pl/gif/wal%20pomorski.jpg?zoom=2  https://i1.wp.com/ekoszalin.pl/sds/2018/03/05/5a9d1ddfd0cdd.jpg?zoom=2
  Tomasz Hinc Szanowny Pan Wojewoda Zachodniopomorski
  Tomasz Hinc

  [Nie wiedziałem, że ten folksdojcz jest "szanowny"]

  Stanowisko szczecińskiego środowiska historyków w sprawie usunięcia pomników przedstawiających miecze grunwaldzkie

  Szanowny Panie Wojewodo!

  Z oburzeniem przyjmujemy inicjatywę usunięcia pomników wyobrażających miecze grunwaldzkie i upamiętniające krwawe walki polskiego oręża na Wale Pomorskim.

  Przełamanie niemieckiej obrony umocnionych stanowisk tzw. Pommernstellung kosztowało śmierć tysięcy polskich żołnierzy, pochowanych w olbrzymich nekropoliach w Wałczu Bukowinie, Drawsku Pomorskim, Szczecinku, Złotowie, Złocieńcu i Czaplinku. W piśmie skierowanym przez Instytut Pamięci Narodowej (dalej cyt. IPN), Komisja Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu Biuro Upamiętnienia Walk i Męczeństwa z 16.07 2018 r. do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (oddz. w Szczecinie) wskazano, że trzy pomniki wyobrażające miecze grunwaldzkie podlegają ustawie o zakazie propagowania komunizmu i należy je zlikwidować, gdyż nawiązują do Krzyża Grunwaldu.

  Uzasadniono to sformułowaniem, że „symbol ten był zasadniczo wytworem sił prosowieckich”. W cytowanym piśmie stwierdzono też, że Krzyż Grunwaldu (Order Krzyża Grunwaldu od 1960 r.) został usunięty z polskiego systemu odznaczeń w 1992 r., co miało wskazywać na uznanie go jako dziedzictwa Polski Ludowej, które nie zasługuje na honorowanie w wolnej Polsce.

  Podkreślono, że wśród odznaczonych były osoby tworzące Polskę Ludową. W podsumowaniu stwierdzono, że pomniki te „w sposób oczywisty kojarzą się z okresem Polski Ludowej, co ponadto potęguje umieszczenie na nich orła bez korony (oficjalne godło Polski [sic!] Rzeczpospolitej Ludowej), co miało świadczyć o zerwaniu Polski Ludowej z dziedzictwem II RP, gdzie orzeł z godła miał koronę”.

  Otóż pragniemy się krótko odnieść do podniesionych tu wątpliwych argumentów merytorycznych. Po pierwsze, należy podkreślić, że Krzyż Grunwaldu i później Order Krzyża Grunwaldu był nadawany nie tylko osobom powiązanym politycznie z Polską Ludową, ale przede wszystkim był odznaczeniem wojennym i jako taki był nadany wielu biorącym udział w walce z niemieckim okupantem.

  Wśród odznaczonych należy też wskazać m.in. Stefana Starzyńskiego (pośmiertnie), gen. Władysława Sikorskiego (pośmiertnie), gen. Dwighta Eisenhowera, Irenę Joliot-Curie, gen. Juliusza Rómmla, płk. Stanisława Dąbka, płk. Stanisława Skalskiego.

  Co istotne, order ten przyznawano również po upadku rządów komunistycznych. Jeszcze w roku 1991 żyjącym powstańcom warszawskim nadano siedem orderów III klasy. Odznaczane były także miejscowości, które na trwałe wpisały się w mapę walk żołnierza polskiego (i to nie tylko tych, w których udział brały jednostki GL, AL, czy 1. i 2. Armii Wojska Polskiego), ale także miejsca kaźni narodu polskiego. Wśród nich należy wskazać m.in. Rejon Pamięci Narodowej Cedynia-Gozdowice-Siekierki, Oświęcim, Majdanek, Modlin, Stutthof, Wiznę, Gdynię.

  W wielu z tych miejscowości do dziś stoją akcenty rzeźbiarskie upamiętniające nadanie tego odznaczenia wraz z jego wizerunkiem. Dodajmy tu, że obiekty te nie zostały dotychczas wskazane przez IPN jako znaki pamięci podlegające rozbiórce na mocy ustawy o dekomunizacji.

  Po drugie, jako nieporozumienie uznajemy sformułowanie, że symbole te „kojarzą się” z okresem „Polski Ludowej, której dziedzictwo nie zasługuje na honorowanie w wolnej Polsce”.

  Użyty termin – „kojarzenie” – jest nieweryfikowalny i subiektywny. Jako przykład podamy architekturę blokowisk oraz szkoły, tzw. tysiąclatki, które także są dziedzictwem PRL i z Polską Ludową nierozerwalnie się kojarzą. Czy to ma wskazywać na potrzebę ich unicestwienia w przestrzeni publicznej?

  Po trzecie, błędem jest zwrócenie uwagi na umieszczonego na monumentach orła bez korony.

  Pod takim symbolem, zaczerpniętym nota bene z katedry płockiej z nagrobka walczącego w XI w. o Pomorze Władysława Hermanna, ginęli żołnierze 1 Dywizji Piechoty WP na Wale Pomorskim, za które to działania niektórzy z nich zostali odznaczeni właśnie Krzyżem Grunwaldu.

  Dodajmy tu, że w polskiej tradycji, nie tylko w PRL, występował orzeł bez korony, gdyż podobne godła znaleźć możemy m.in. w herbie Krakowa z okresu powstania krakowskiego w 1846 r., herbie powstańczym z 1863 r., czy wreszcie w Legionach Józefa Piłsudskiego. Nie można przecież suponować, że i te orły „kojarzą się z okresem Polski Ludowej”.

  Niezrozumiałe więc wydaje się nam uznanie przez IPN mieczy grunwaldzkich za „propagujących komunizm”. Znak ten jest symbolem miejsc pamięci narodowej oraz Rady Ochrony Pamięci Walki i Męczeństwa, która świetnie wpisała się w upamiętnienia m.in. miejsc kaźni polskiej na Wschodzie i walk oręża polskiego na wszystkich niemal frontach II wojny światowej.

  Krzyże Grunwaldu znajdują się ponadto na tysiącach mogił polskich żołnierzy różnych formacji, m.in. w Starych Łysogórkach (Siekierkach) nad Odrą, w Zgorzelcu, stanowią też oprawę sanktuarium Matki Boskiej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Czy te symbole, w liczbie kilkunastu tysięcy w skali kraju, także będą podlegać dekomunizacji?

  Rejon przełamania Wału Pomorskiego przez 1. Armię Wojska Polskiego, mimo że obecnie mocno zaniedbany, należy do najważniejszych miejsc pamięci w Polsce północnozachodniej. Oddanej tu przez polskich żołnierzy daniny krwi z punktu widzenia polskiej racji stanu – obecności na Pomorzu Zachodnim – nie wolno nam ani deprecjonować ani zapominać. Żołnierze ci nie mieli możliwości wyboru armii, w której chcieli walczyć, a ta idąca od Wschodu była dla wielu z nich jedyną możliwością wydostania się z „nieludzkiej ziemi”. Byli takimi samymi żołnierzami alianckimi jak ich koledzy brytyjscy czy amerykańscy.

  Działania takie jak inicjatywa usunięcia monumentów wyobrażających miecze grunwaldzkie i upamiętniające krwawe walki polskiego oręża na Wale Pomorskim, uderzają nie tylko w rzetelność przekazywania historii społeczeństwu, ale również w prawo społeczności lokalnych do kreowania i pielęgnowania własnej pamięci o ludziach i wydarzeniach dla niej ważnych. W przypadku walk o Wał Pomorski dotyczy to fundamentalnych kwestii związanych z polskością Pomorza Zachodniego i budową jego polskiej pamięci.

  Wyrażamy nadzieję, że Pan Wojewoda przy podejmowaniu decyzji dotyczącej usunięcia z krajobrazu kulturowego Pomorza znaków pamięci upamiętniających walki 1. Armii Wojska Polskiego, weźmie pod uwagę wolę wielu mieszkańców regionu oraz nasze stanowisko.

  Szczecin, dn. 23 września 2018 r.

  Do wiadomości:

  Łukasz Lendner, dyrektor szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad
  Prof. dr hab. Tadeusz Białecki (em. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego)
  Prof. dr hab. Kazimierz Kozłowski (em. prof. Uniwersytetu Szczecińskiego)
  Prof. dr hab. Stefan Kwiatkowski (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Prof. dr hab. Jan M. Piskorski (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Prof. dr hab. Edward Rymar (em. profesor Uniwersytetu Szczecińskiego)
  Dr hab. Dariusz Chojecki,
  prof. US (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Renata Gałaj-Dempniak, prof. US (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Paweł Gut, prof. AP (Akademia Pomorska w Słupsku)
  Dr hab. Joerg Hackmann, prof. US (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Maciej Kowalewski, prof. US (Instytut Socjologii US)
  Dr hab. Małgorzata Machałek prof. US (Uniwersyteckie Centrum Edukacji)
  Dr hab. Marcin Majewski, prof. US (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Tomasz Sikorski, prof. US (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Radosław Skrycki, prof. US (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Anna Szczepańska-Dudziak, prof. US (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Henryk Walczak, prof. US (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Agnieszka Gut (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr hab. Radosław Ptaszyński (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Bogdan Balicki (Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa US)
  Dr Agnieszka Borysowska (Książnica Pomorska)
  Dr Marta Chmiel-Chrzanowska (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Małgorzata Cieśluk (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Sławomir Iwasiów (Instytut Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa US)
  Dr Grzegorz Kiarszys (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Eryk Krasucki (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Rafał Marciniak (Darłowo)
  Dr Agnieszka Matuszewska (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Anna Michałek-Simińska (Szczecin)
  Dr Paweł Migdalski (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Renata Nowaczewska (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Michał Paziewski (Szczecin)
  Dr Rafał Simiński (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Sławomir Szafrański (Uniwersytet Szczeciński)
  Dr Tomasz Ślepowroński (Instytut Historii i Stosunków Międzynarodowych US)
  Dr Krzysztof Wasilewski (Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wlkp.)
  Jolanta Aniszewska (Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie)
  Michał Dworczyk (Muzeum Pamiątek 1. Armii Wojska Polskiego oraz Dziejów Ziemi Mieszkowickiej w Mieszkowicach)
  Grzegorz Kurka (Muzeum Historii Ziemi Kamieńskiej w Kamieniu Pomorskim)
  Michał Gierke (Książnica Pomorska)
  Krystian Zalewski (Muzeum Ziemi Karlińskiej)

  http://mysl-polska.pl

  Ps..Szkoda czasu na powtarzanie pierdyliardy razy tych samych, oczywistych argumentów, którymi i tak "szanowny Pan Wojewoda" dupę sobie podetrze. Tym bardziej szkoda, że przeciętnego Polaka gówno to wszystko obchodzi; a kto nie wierzy, niech sprawdzi w swym otoczeniu. Nazwanie postępowania "szanownego Pana Wojewody" kurewstwem to obraza kurew. I tyle naszego, co sobie bluzgniemy. Był Minc, teraz Hinc. A jednak w tłum poszło "Minc to żydowska kurwa". Jak wielokrotnie podkreślał Nienacki "rzeczy nie nazwane nie istnieją". T Hinc to jakieś gudłajskie ścierwo. Postkomunistyczny parch który teraz robi za folksdojcze. Tfu! A jak się ustawił…Tereny z Szczerbcami już dawno sprzedane w tanich wyprzedażach, łącznie z Wawelem gdzie zagnieździli się już eskimosi, i takich miejsc świadczących o polskości ziem będzie coraz mniej by utopić się w anglosaskim gnojowniku z mcDuckiem i Bismarkiem na nowo w sieciach handlowych Lidl i Kaufland. Akurat na przedmieściach Hinca budują nowy bardzo dużej powierzchni Lidl, który architektonicznie przedstawia warowną halę handlową z małymi okienkami strzelniczymi u góry lub więziennymi w zależności od zapotrzebowania, lub przed broniącym koszernego Niemca przed motłochem w stanach wyjątkowych. Wytępi drobnych cebulaków na okolicznych jeszcze zachowanych targowiskach i budkach mieso-zieleniakach jak nic.

  Zapomniane grunwaldzkie miecze 1966


  http://olesnica.vot.pl/pokazy/1969.html
 • @Husky 17:11:35
  Żadna rewelacja. Oni jeżdżą do Berlina z błaganiem o zbrojną interwencję. Gdyby mogli, to już wróciliby do Warszawy na niemieckich. Tylko obecność wojsk amerykańskich powstrzymuje folksdojczy. Bolek to tępe narzędzie wyprodukowane przez "człowieków honoru". Jakie narzędzie, taki i "honor". Filozof Koneczny napisał, cytat: " Kto pomaga bandytom, też jest bandytą".
 • @Zawisza Niebieski 17:42:39
  https://pbs.twimg.com/media/DoWslN0WsAIeZuW.jpg
 • @kula Lis 67 18:49:59
  Bolesław mnie zbanował!!!
  A chciałem mu złożyć życzenia!!


  Oczywiście żartuję!!

  https://pbs.twimg.com/media/DoXU8DnXUAAUYrj.jpg
 • No to jedziemy z tym poniedziałkiem
  Dzień dobry - ...............powiedzmy

  https://pbs.twimg.com/media/DoZLnUkXcAAzYAY.jpg
 • @Zawisza Niebieski 17:42:39
  W młodości ta sowiecka onuca przez płot przerzucał opony do Żuka za wódkę.
  Nawet miejscowy milicjant w notatce pisał,że chodził po wsi z nożem i zastraszał ludzi.
  Dzisiaj jak wielu mu podobnych został folksdojczem.Prosi Niemcy o interwencję w Polsce.

  https://pbs.twimg.com/media/DoW1F7oXkAATDVM.jpg
 • @Husky 09:12:07
  Cóż można napisać o Wałęsie...że to wałęsający się za kolegami w pracy tajny współpracownik SB Bolek. Który za lodówkę, pralkę, telewizor czy wygrane w toto-lotka donosił na swoich przyjaciół i współbraci doli i niedoli ze Stoczni Gdańskiej. Cwany wiejski prymityw z Popowa który wyrzekł się swojego pierworodnego synka Grzesia i sikał w kościele do kropielnicy. To mały człowieczek ale wielki oszust... co przy pomocy tajnych służb PRL-u wykolegował nie tylko Polaków którzy nieświadomi jego powiązań wybrali go na prezydenta RP ale i cały demokratyczny świat włącznie z Fundacją Nobla. Gdy obrastał w piórka stawał się coraz bardziej arogancki i bezwzględny wobec swoich przeciwników z Solidarności i ludzi mówiących o nim prawdę. Nawet ruski gen.Kiszczak gardził Wałęsą a w ruskim generale Jaruzelskim budził wręcz fizyczną odrazę. Zresztą podobnie, jak cały ruch solidarnościowy. Teraz Boluś budzi odrazę i politowanie wśród rozumnej i patriotycznej części polskiego społeczeństwa. Już nic nie znaczy, wypadły mu kły ale dalej ujada i próbuje kąsać. Jest tylko pustą i żałosną wydmuszką która myśli /jeżeli w ogóle myśli/, że jeszcze coś znaczy na polskiej scenie politycznej Bolek!....ocknij się...idź do domu! Widowni już dawno nie ma; wszyscy wyszli a światło zgasił Jaro.....
 • @Husky 09:12:07
  Żyd, alkoholik i pospolity wiejski bandzior i złodziej, nieuk po 5 klasach powszechniaka Lejba Khone vel Lech Wałęsa o pseudonimie tw. "sierżant Kobrzyński" i "Bolek" ma niebywały tupet i czuje się tak bezkarny, straszył już nawet użyciem broni oraz permanentnie nawołuje do obalenie rządu Polskiego wybranego legalnie i w demokratyczny sposób, tym razem nie pod kierunkiem oficera prowadzącego SB , ale wrogiej Polsce targowicy PO. Obrzydliwością w tym wszystkim jest zakłamywanie faktów historycznych przez media nazywając Lecha Wałęsę legendą solidarności czy przemian ustrojowych, mimo udokumentowanej wiedzy o niechlubnej roli w III RP Lecha Wałęsy jako tajnego agenta SB. Dlatego koniecznym jest powołanie Specjalnej Komisji Sejmowej, która w świetle zebranych dokumentów i niezbitych dowodów zgromadzonych przez IPN także tych otrzymanych od żony generała Kiszczaka popartych ekspertyzami grafologicznymi których autentyczność potwierdził Instytut Shena wskazując jednoznacznie, że był tajnym współpracownikiem WSW I SB zarejestrowanym pod nr. 12535/70 jako tw. "sierżant Kobrzyński"(WSW/WSI) i "Bolek"(UB/SB) w celu dokonania oficjalnego odkłamania postaci żyda pospolitego wiejskiego bandziora i złodzieja, nieuka po 5 klasach powszechniaka Lejby Khone vel Lecha Wałęsy i przedstawieniu społeczeństwu i światu rzetelnej prawdy o tym tzw. legendzie zbudowanej przez PO-mioty chazaroUB-eckie na potrzeby iluzji demokracji i fikcji istnienia państwa w III RP w której nepotyzm, kradzieże, oszustwa, afery i wasalizacja Kraju stały się fundamentem egzystencji POst komuny państwa teoretycznego "H.D i K.K.".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej