Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Władimir Putin chce współpracy z Polską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę o ratyfikowaniu umowy o finansowaniu i realizacji programu współpracy transgranicznej „Polska-Rosja" i „Rosja-Łotwa" na okres 2014-2020 roku,

Odpowiednie dokumenty zostały opublikowane na oficjalnym portalu internetowym informacji prawnej we wtorek.

 

              

 

„Ratyfikować umowę o finansowaniu i realizacji programu współpracy transgranicznej «Polska-Rosja» na okres 2014-2020., podpisaną w Warszawie dnia 29 grudnia 2017 roku" — czytamy w oświadczeniu. Całkowity budżet programu wynosi ponad 62 mln euro, a finansowy wkład Rosji — 21 mln euro.
Analogiczny dokument został opublikowany w stosunku ratyfikacji umowy o finansowaniu i realizacji programu współpracy transgranicznej „Rosja-Łotwa" na okres 2014-2020 roku, który został podpisany w Moskwie dnia 29 grudnia 2016 roku. Jego budżet wynosi 25 mln euro, z czego udział Rosji to ok. 8 mln euro.
 
Program współpracy transgranicznej „Polska-Rosja" w okresie lat 2014-2020 ma na celu rozwiązanie wspólnych wyzwań obszarów przygranicznych poprzez realizację wspólnych projektów obwodu kaliningradzkiego i województw pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Dla Federacji Rosyjskiej format realizacji współpracy transgranicznej jest skutecznym narzędziem rozwiązywania problemów rozwoju gospodarczego i społecznego podmiotów przygranicznych, a także dodatkowym źródłem finansowania inicjatyw regionalnych — czytamy w dokumencie.
Umowa określa rozmiary wkładów finansowych stron, terminy realizacji transakcji finansowych i warunki zawieszenia płatności przez strony. Określono także podstawy regulacji podatkowych i celnych zgodnie, z którymi stosuje się tryb uprzywilejowania, zgodnie z ustawodawstwem każdego z krajów.
 
Dokument reguluje kolejność ujawniania i przekazywania danych osobowych uczestniczących w programie osób fizycznych do bazy danych organów zarządzania programem i na uzasadnione żądanie — kontrolnych organów UE. Ustanawia również procedurę zwrotu środków, które zostały wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem.
Wstępna ocena propozycji projektów obwodu kaliningradzkiego pozwala stwierdzić, że finansowy udział Rosji w programie przyczyni się do osiągnięcia celów strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Północno-Zachodniego Okręgu Federalnego na okres do 2020 r., wynika z finansowo-ekonomicznego uzasadnienia załączonego do dokumentu.
 
Jak wynika z informacji przekazanych przez Komisję Europejską, na realizację obu programów przeznaczono 88 mln euro, z czego na program współpracy polsko-rosyjskiej przypadło ponad 62,2 mln. Wkład UE wynosi w nim 20,6 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz 21 mln z tzw. Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa.
Cele programu to przede wszystkim wsparcie współpracy transgranicznej w wymiarze społecznym i gospodarczym oraz w zakresie ochrony środowiska. Co może oznaczać to w praktyce? Przede wszystkim dbałość o zachowanie historycznego i kulturowego dziedzictwa regionów przygranicznych, wspólne działania proekologiczne, zwiększenie współpracy gospodarczej, współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa oraz usprawnienie ruchu granicznego.
 
https://pl.sputniknews.com/polska/201810038910781-sputnik-polska-rosja-lotwa-putin-podpisal-umowa-wspolpraca-transgraniczna/

 

KOMENTARZE

 • Ten Putin
  Jest ruskim agentem!!!
 • @Autor
  Dostrzegam, że robi Pan postepy jako bloger.
  Nie rozpisuję się. Notkę oceniam bardzo wysoko.

  Pozdrawiam.
 • @Autor (II)
  Jeśli Pan chce, by link w tekście był aktywny, to trzeba najpierw wkleić go w komentarzu pod (nieco dawniejszą) notką. Będzie aktywny; stąd tylko przenieść do aktualnej notki.
 • @Husky
  Czytaj między wierszami , on chce normalnej sąsiedzkiej gospodarki , a nie Antoniego i Błaszczaka szczucia na sąsiada . Kumasz ? . Ps .Zalecam szybki marsz na Moskwę tymi zlomami https://www.defence24.pl/ponad-300-t-72-do-modernizacji-zapowiedz-wiceszefa-mon Do tego bez amunicji ppanc . Szkoda dalej pisać . Niech flota powietrzna ich atakuje że o morskiej nie wspomnę .Pora już dorosnąć . Przedwojenna sanacja skutkiem swojej głupoty, podwieszenia się pod Anglosasów i swojego „zalożowania” doprowadziła nas do tego miejsca, w którym dziś jesteśmy. Po współczesnej neosanacji, mimo tak niewyobrażalnej okazji jak całkowita dekonstrukcja krainy U, pozostanie dziura w ziemi, popioły i co najwyżej polskojęzyczny rezerwat, podobny to tego w dzisiejszej Strefie Gazy. https://macgregor.neon24.pl/post/145761,polska-jak-cygan-dla-towarzystwa-da-sie-spopielic
 • @zygmuntbialas 22:13:22
  https://pl.sputniknews.com/polska/201810038910781-sputnik-polska-rosja-lotwa-putin-podpisal-umowa-wspolpraca-transgraniczna/
 • @Husky 22:18:07
  Ty nam onuc i gumofilców nie podawaj za przykład . El Comandante ma inne zdanie . :)))
 • @Repsol 22:22:08
  ???
  Nic tu takiego nie ma
 • @Husky 22:25:46
  Ty i Sputnik . Jak nic jesteś agentem Putina . :)))))
 • @Repsol 22:27:12
  Jak wszystkie mohery z PIS-u
  Uniwersalne
  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 22:30:18
  Ja i PIS coś something ciebie przetrąciło . :))) Głupoty gdzie indziej wypisuj .
 • @Repsol 22:16:11
  Neosanacja słucha rozkazów z USA. Nikt przy Zdrowych zmysłach nie pożyczałby Ukrom 4 mld złotych, a Dudą w zębach zawiózł. Ambasador Jones wydał polecenie i migusiem zostało wykonane. Czesi banderowców nie wpuszczają, a prez. Zeman upomniał się o ofiary Wołynia. Dudą natomiast zaprasza banderowców do pracy w Polsce.
 • @Repsol 22:35:12
  Pisalem o sobie
 • @zbig71 22:35:30
  Oczywista oczywistość . Ktoś na majdanie obalał demokratyczną władzę . Salut . https://konwentnarodowypolski.files.wordpress.com/2014/01/kalkstein-na-ukrainie-2.jpg
 • @zbig71 22:35:30
  Albo destabilizował demokratyczne przemiany . :)))))
 • @Repsol 22:39:00
  Śława Ukrainie, takie kabotyńskie okrzyki wrzeszczał Kaczyński na Majdanie. Trzeba jednak przyznać, że platfusy też nie były gorsze.
 • @Husky 22:38:53
  Ty już weż sobie na wstrzymanie , razem z PISiorkami i Peowcami . :)))
 • @zbig71 22:43:42
  To jedna sitwa . https://wpolityce.pl/gospodarka/320139-ile-stracilismy-na-prywatyzacji-bankow-zostaly-sprzedane-za-15-proc-tego-ile-faktycznie-byly-warte No i to https://www.tygodnikpowszechny.pl/skad-sie-bierze-polski-zloty-27487 Obecnie za rządów PIS nic się nie dowiemy . Salut. :)
 • Trochę sowieckiej propagandy
  Niewinność Związku Radzieckiego To Polska, to wszystko jej wina

  https://www.youtube.com/watch?v=3MNU5HoLqEE&t=287s
 • @Autor
  Trzeba przyznać,że ten Putin to niezły cwaniaczek.
  Najpierw podpisuje porozumienie o współpracy transgranicznej miedzy Polską i Rosją a nastepnie wprowadza blokadę informacyjną czyli cenzurę na wszystkie media od Michnika do Rydzyka.
 • @matterhorn 09:00:14
  troszkę mało poważnie to wygląda - wręcz śmiesznie
  pzdr.
 • @Husky 09:14:31
  Władimir, Władimir, eta piesnia dlia tiebia,
  Sztoby nowyje rjeformy tak dawioł ty da kańca.
  Władimir, Władimir, ty pastroisz nowyj mir,
  Nie anglijskij, nie francuskij, no ty ruskij bohatyr.
 • Ale jaja putek chce współpracy z Polską
  Taka fajna ruska notka ze sputnika dla lokalnych irokezów polskojęzycznych. Tyle komentarzy i żaden baran nie umie logicznie myśleć, czy wyciągnąć logicznego wniosku z podanego ruskiego tekstu widocznie dla debili.

  Jak byk jest napisane że putek uznał zasadność współpracy regionalnej polsko -rosyjskiej na lata 2014-2020 w roku 2018.
  Cztery lata putek prezydent wszech-rusi intensywnie myślał czy taka współpraca ma sens. O mało mu żylaki na mózgu nie postrzelały. Ruska generalicja chyba zrozumiała że USA w tej Polsce to tak na poważnie i że Niemcy nie będą w stanie przemóc inicjatywy międzymorza.
  To w niczym nie przeszkadza aby ruskie trole radośnie skakały z kwiatka na kwiatek że putek nasza duszeńka to nasz prezydent.

  hahahahahahahahahahaha
 • @35stan 11:33:48
  to lepsze Maleńczuk!

  https://www.youtube.com/watch?v=J3hzHilStlo
 • @norwid 17:01:20
  8-))))))
 • Rosja: Zginął prokurator, który przekazał Polsce akta ws. Katynia i Smoleńska
  W Rosji w wypadku lotniczym zginął zastępca prokuratora generalnego Saak Karapetjan, który jako szef wydziału współpracy międzynarodowej Prokuratury Generalnej przekazywał Polsce w latach 2010-2011 akta śledztw ws. zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej.

  https://pbs.twimg.com/media/DopdDIuXgAAQH3i.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DopdDIyXkAE7a7N.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DopdDIyW4AA3enz.jpg

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosja-zginal-prokurator-ktory-przekazal-polsce-akta-ws-katyn,nId,2640282
 • @Husky 09:14:31
  Chazarska mafia szuka chińskiej ochrony, podczas gdy wyłaniają się trybunały wojskowe.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/wp-content/uploads/sites/2/2018/09/NWO-i-Rockefeller.jpg

  Czcząca szatana mafia chazarska jest w obłędnym strachu przed trybunałami wojskowymi. W rezultacie oferują świat (tak, jak gdyby należał do nich) Chinom w zamian za ochronę, zgodnie z Gnostyckimi Iluminatami i źródłami azjatyckich tajnych stowarzyszeń. Oprócz tego grożą oni uwolnieniem pandemii, wysadzeniem kaldery Yellowstone, uruchomieniem potężnego ataku EMP i spowodowaniem innego chaosu w daremnym wysiłku (jako że próby te zostaną zneutralizowane) w celu szantażowania by uniknąć długo opóźnianej sprawiedliwości. Przeprowadzają także głupią i szeroko wyśmiewaną kampanię oszczerstw, by wykluczyć powołanie Bretta Kavanaugha do Sądu Najwyższego. Źródła Pentagonu twierdzą, że użyły “groźby odtajnienia 9/11, co może wkrótce nastąpić, by zmusić George’a Busha Jr. do publicznego poparcia Kavanaugha, którego zatwierdzenie uruchomiłoby trybunały wojskowe.” Pamiętajcie, Kavanaugh powiedział podczas przesłuchań zatwierdzających, że USA Od czasu 11 września są w stanie wojennym, a jako rezultat trybunały wojskowe mogłyby próbować, a nawet skazywać na śmierć, cywili winnych zdrady. Całość pod linkiem..

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/09/chazarska-mafia-szuka-chinskiej-ochrony-podczas-gdy-wylaniaja-sie-trybunaly-wojskowe/
 • @norwid 17:01:20
  Nacisk i kary na polskie kluby, ale nie zamierzają ulec.
  Nie zagrają z reklamą Nord Stream 2

  https://t.co/DnFPmb5G5L
 • Autor
  "Timeo Danaos et dona ferentes" (łac. „Obawiam się Greków, nawet gdy niosą dary”)
  :::::::::::::::::::::::::
  To tyle, jeśli chodzi o ich dobre intencje....

  Ta współpraca to ma polegać na wspólnym blokowaniu przekopu Mierzei Wiślanej?

  A może na wprowadzeniu nowych linii kolejowych ("szerokiego toru") w głąb Polski, prosto z Kaliningradu na Poznań, Łódź i Warszawę (bo "wicie-rozumicie" - Nowy Jedwabny Szlak, Chińczyki i takie tam...???)

  A może na wspólnym, "zapobiegliwym" zakładaniu eksterytorialnych spółek we wszystkich miejscach potencjalnie nadających się na zbudowanie amerykańskiej bazy wojskowej?
  Pozdrawiam.
 • Husky
  Acha, dałem 5*, bo zawsze trzeba trzymać rękę na pulsie, bacznie obserwując poczynania przeciwników. ;-)
  Pozdr.
 • @Husky
  Szok! Hasło zbrodniarzy oficjalnym pozdrowieniem ukraińskiego wojska i policji. Hasło zbrodniarzy z OUN-UPA jest oficjalnym pozdrowieniem ukraińskiego wojska i policji. Tak zdecydował ukraiński parlament. Rada Najwyższa Ukrainy przegłosowała, że oficjalnym pozdrowieniem sił wojskowych i policyjnych będzie okrzyk „Sława Ukrainie” oraz odpowiedź „Bohaterom sława”. Projekt ustawy wprowadzającej to hasło złożył w parlamencie Petro Poroszenko. Poparło go 271 z 450 parlamentarzystów. Nasi sławni przodkowie mogli o tym tylko marzyć! Święte dla każdego Ukraińca słowa „Chwała Ukrainie-chwała bohaterom!” od teraz są oficjalnym powitaniem Sił Zbrojnych Ukrainy. Dziękuję deputowanym, którzy podjęli tę historyczną decyzję, popierając mój projekt napisał prezydent Ukrainy na Twitterze. Pozdrawiam wszystkich wojskowych. Chwała Ukrainie! dodał.

  Decyzję ukraińskiego parlamentu skrytykował były premier Leszek Miller.

  Banderowskie hasła: „Sława Ukrainie” i „Bohaterom sława” decyzją ukraińskiego parlamentu stały się oficjalnym powitaniem w wojsku i policji. Projekt ustawy złożył prezydent Poroszenko. Ukraina wykonała kolejny krok na drodze przejmowania tradycji i symboli zbrodniczej UPA napisał na Twitterze Leszek Miller.


  Ps..Ukraina już tę UPOwską tradycję przejęła. Tym co się dzieje na Ukrainie powinna się zająć grupa państw: Polska, Węgry, USA i przedstawiciel UE. To ukraińskie szaleństwo doprowadzi do lokalnych konfliktów zbrojnych z Polską i Węgrami. Lumpen politycy ukraińscy idą w jawny faszyzm rodem z IIWŚ. To ostatni moment by powiedzieć Ukrainie STOP. Są na Ukrainie siły, którym się marzy otwarcie frontu z Polską i Węgrami. Ciągłe pitolenie o rosyjskich agentach, którzy niszczą przyjaźń polsko - ukraińską, to po prostu komedia. Ukraińcy dostają na łeb od rozkręconego nacjonalizmu. A my im włazimy bez wazeliny. Polska powinna zablokować wszelkie europejskie aspiracje spadkobiercom pedała/cioty Bandery i żadnej współpracy. Banderowska Ukraina znowu wkroczyła na mroczną drogę, a to niczego dobrego jej nie przyniesie. Dalej popierajcie potomków zbrodniarzy. To wam na głowę wejdą. Nienawidzę Ukraińców i mam wielki żal do rządu, że wpuścili ich do Polski. To jeden z najpodlejszych narodów na świecie! Zdradziecki, zawistny, złodziejski i przede wszystkim morderczy. To ilu już Ukrów wpuścił PiS 3 miliony czy więcej? Język ukraiński jest już powszechny na polskich ulicach, chodzą grupkami, podobnie jak nachodźcy w Europie Zachodniej. Ukraińcy wezmą przykład ze swych bohaterów z UPA, to tylko kwestia czasu.
 • @Docent zza morza 12:41:10
  dzieki
  8-)))))
  no comment
 • @kula Lis 67 12:53:56
  To tylko gnidy
  pzdr.
 • @kula Lis 67 12:53:56
  Onet dotarł do anonimowego mieszkańca z Saskieje Kepy, który pogrąży J. Kaczyńskiego.
  - Czy to prawda, że PJK miał powiedzieć „kurwa” przy goleniu?
  - Miał
  - Czy to prawda, że PJK miał nazwać w myślach Schetynę debilem?
  - Miał.
  - Czy to prawda, że PJK miał......
  - Miał.
 • @Husky 14:31:26
  Czy to prawda, że PJK wykrzykiwał hasła na Majdanie?
 • @Pedant 14:46:07
  //Czy to prawda, że PJK wykrzykiwał hasła na Majdanie?//

  Prawda tyle że gorsza.Wykrzykiwał tyle że banderowskie pozdrowienia.
  "SLAWA UKRAINIE! odzew:GIEROJOM SLAWA! jednym słowem banderowskie Sieg heil !
  https://www.youtube.com/watch?v=iKQJdQichRU

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej