Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

„Obrzydłe trupa ćwierci na proch spalone”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szacunek wobec szczątków każdego człowieka, nawet obarczonego bagażem zbrodni, jest tak uniwersalny, że jego złamanie uważane było dotąd za wyraz wyjątkowego barbarzyństwa.

W przeszłości dopuszczali się go „dzicy”, „zwyrodnialcy” albo ludzie ogarnięci rewolucyjnym szałem. Dziś bierze się za to hiszpańska lewica, która zamierza zlikwidować mauzoleum gen. Franco w Dolinie Poległych.

 

Obyczaj grzebania „za murami” miasta lub cmentarza zachował się również w czasach nowożytnych i rozpowszechnił na całą Europę, a później europejski Nowy Świat. „Pod cmentarnym murem” chowano zwłoki naznaczone tabu, dostarczając je tam w ceremonii, będącej zaprzeczeniem uroczystego konduktu.
 
Internowane szczątki il Duce

W pięknym wieku XIX skazańcom w Imperium Rosyjskim nie odmawiano wprawdzie pochówku, często jednak grzebano ich w miejscach nieznanych nawet rodzinie. Wiek XX, który przyniósł nam takie nowe rozwiązania cmentarne jak popioły Auschwitz i wieczną zmarzlinę Workuty rozpoczął się, dość symbolicznie, rozszarpywaniem zwłok z myślą o tym, by nie stały się magnesem, przyciągającym zwolenników. W marcu 1917 roku żołnierze Rządu Tymczasowego wykopali, zbeszcześcili i spalili na stosie ciało Grigorija Rasputina. Niespełna rok potem zaś, w lutym roku 1918, podobny los spotkał z rąk bolszewików szczątki generała Ławra Korniłowa, twórcy i wodza Armii Ochotniczej.

Po drugiej wojnie światowej zwycięzcy i przywódcy w wielu krajach stanęli przed podobnym dylematem: jak postąpić ze zwłokami zmarłych lub zabitych dyktatorów, by zapewnić im minimum szacunku, a zarazem nie dopuścić, by stały się nowym „rozsadnikiem” szaleństwa, nie prowokowały do wniosków o rehabilitację?

Za wzorcowy uznać można los, jaki spotkał Benito Mussoliniego. 29 kwietnia 1945 tłum kierowany przez komunistycznych partyzantów włoskich zmasakrował i sprofanował jego trupa na mediolańskim Piazzale Loretto; dopiero w godzinach popołudniowych amerykańska żandarmeria wojskowa zdołała „odbić” zwłoki i przewieźć je do kostnicy. Pochowano je w nieoznakowanym miejscu, ich znaczenie symboliczne jednak nie wywietrzało. Na Wielkanoc 1946 neofaszysta Domenico Leccisi zdołał z dwoma towarzyszami wykraść je i wywieźć poza Mediolan.

Policja zdołała odnaleźć je dopiero po pół roku, we franciszkańskim klasztorze Certosa di Pavia. Władze „internowały” szczątki na kolejnych dziesięć lat, tym razem w krypcie zakonu kapucynów w Cerro Maggiore; dopiero w lecie 1957 roku premier Adone Zoli zgodził się na przeniesienie ich do rodzinnego grobowca w Predappio. Niewykluczone, że kolejne gabinety żałowały tej decyzji: na miejscowy cmentarz do dziś ściągają włoscy i europejscy neofaszyści, urządzając raz w roku przemarsz do grobu il Duce.

Lenin w mauzoleum, Stalin – w mogile

Z komunistami los obszedł się jak zwykle łaskawiej: Lenin, jak wiemy, spoczywa w mauzoleum, a wszelkie dyskusje na temat możliwego złożenia ciała do grobu, których niemało było w latach 90., ucinał Kreml.

Stalina przeniesiono z szacunkiem, choć dyskretnie: po uchwałach XXII Zjazdu KPZR pod koniec października 1961 roku (rozpoczęła je zasłużona towarzyszka i ofiar stalinowskich represji, Dora Lazurkina, zwierzając się delegatom ze snu, w którym Lenin miał jej wyznać, że „nie czuje się dobrze obok Stalina, który tak zaszkodził sprawie partii”).

Odwołanie się do wieszczego snu rozstrzygnęło sprawę w sercach wyznawców materializmu dialektycznego: Nikita Chruszczow poddał pod głosowanie przygotowaną uprzednio rezolucję i w dwa dni później gen. Nikołaj Zacharow, stojący na czele IX Zarządu KGB, zajmującego się ochroną osobistą dygnitarzy, stanął na czele zaimprowizowanej ekipy. W kremlowskiej stolarni sporządzono prostą trumnę, miejsce mogiły przesłonięto rusztowaniem pod pretekstem przygotowań do defilady z okazji rocznicy Rewolucji, i o wpół do dziesiątej wieczorem w nocy z 4 na 5 listopada ciało Maszynisty Dziejów przełożono z sarkofagu do trumny, obcinając mu przy okazji złote guziki u munduru – własność partii! Jak wspomina gen. Zacharow, na spoczywającą już w mogile trumnę ktoś rzucił – nie obeszło się bez chrześcijańskiego obyczaju – garść ziemi.

Również pomniejsi komunistyczni tyrani nie mają podstaw zbytnio uskarżać się na swe pośmiertne losy: Ho Chi Minh nadal spoczywa w swym mauzoleum, Bolesław Bierut – w granitowym grobowcu, Georgi Dimitrow i Enver Hoxha zostali wprawdzie wyniesieni z poświęconych im mauzoleum, trafili jednak do dobrze strzeżonych rodzinnych grobowców, i nawet Nicolae i Elena Ceausescu spoczywają w skromnej, lecz przyzwoitej mogile na malowniczym cmentarzu Ghencea, na zachodnich peryferiach Bukaresztu.

 
Oczyścić kraj z niewygodnych zwłok
 
Znacznie mniej różowo jawią się przyszłe losy dwóch niesławnej pamięci Chorwatów, których los rzucił do Hiszpanii.

Ante Pavelić, wódz chorwackich ustaszów i „Naczelnik” (Poglavnik) marionetkowego państewka chorwackiego (Nezavisna Država Hrvatska, NDH) trafił pod skrzydła generała Franco pod koniec życia, w roku 1959, po latach ukrywania się w Argentynie, gdzie ciężko zranił go w zamachu serbski emigrant Blagoje Jovović. Drugi z wygnańców, Vjekoslav Luburić, trafił do Hiszpanii jeszcze w roku 1947, w powojennym zamęcie; uzyskał tam nową tożsamość i żył w Carcaixent w Walencji jako Vicente Perez Garcia, ale i tak dopadły go w końcu jugosłowiańskie służby specjalne, likwidując w roku 1969.

Na obu spoczywają ciężkie przewiny: Pavelić ponosi polityczną odpowiedzialność za ludobójstwo setek tysięcy Serbów, bośniackich muzułmanów i Żydów, którego oddziały NDH dokonywały z niezwykłym okrucieństwem; szacuje się, że jeśli idzie o odsetek obywateli własnego państwa, pozbawionych życia przez służby tegoż państwa, z NDH rywalizować mogłaby jedynie Kambodża rządzona przez Czerwonych Khmerów.

Luburić kierował obozem zagłady Jasenovac, którego strażnicy rywalizowali w zabijaniu ofiar w możliwie najbardziej brutalny i „ekonomiczny” sposób, nie stroniąc ani od palenia ludzi żywcem, ani od podcinania im gardeł. Obaj pochowani zostali na prywatnych cmentarzach (Pavelić – na dostojnym, madryckim San Isidro) i pewnie spoczywaliby tam aż po dzień Sądu, gdyby nie decyzja premiera Hiszpanii, Pedro Sancheza, by nie tylko zlikwidować mauzoleum Franco w Dolinie Poległych (Valle de los Caídos), lecz i w sposób systematyczny „oczyścić” kraj ze zwłok wszystkich emigrantów politycznych, którzy ściągali do Hiszpanii, licząc na protekcję El Caudillo.

 

By zlikwidować mauzoleum generała, konieczna była zgoda rodziny Franco. Ta przez kilka miesięcy opierała się naciskom, jednak według doniesień hiszpańskiej prasy z początków października strony doszły do porozumienia w sprawie ekshumacji Franco. Trwa jeszcze co prawda proceduralny ping pong, ale decyzja polityczna już zapadła: ciało Franco ma być przeniesione do stołecznej katedry.

Tylko – gdzie mieliby się podziać Pavelić i Luburić? Republika Chorwacji, choć odwołuje się do spuścizny patriotów, zabiegających w pierwszej ćwiartece XX wieku o niepodległość lub możliwie dużą autonomię kraju, odcina się, co zrozumiałe, od zbrodni i dziedzictwa NDH. W kraju istnieją co prawda środowiska skrajnych narodowców, kultywujące wyidealizowaną pamięć ruchu ustaszów – ale rząd nie jest w najmniejszym stopniu zainteresowany umacnianiem ich, czemu z pewnością służyłoby sprowadzenie do krajów zwłok Poglavnika i stworzenie „miejsca pielgrzymek”.

Nawet, gdyby taki pomysł przyszedł im ze względów humanitarnych do głowy – nie mogą tego zrobić wbrew woli rodziny. Ta zaś, choć niemal wtopiła się już w hiszpańskie rody, pozostała nieprzejednana: starsza córka Pavelicia, Višnja, która dożyła rozpadu Jugosławii, zarzekała się, że niepodległa Chorwacja nie ma nic wspólnego z marzeniami jej ojca (rzeczywiście, trudno nie przyznać jej racji) i zastrzegła się w testamencie, że nie życzy sobie, by ktokolwiek z jej rodziny trafił tam za życia lub po śmierci.
A co więcej – komplikacje bałkańskich dziejów dają o sobie znać raz jeszcze – obaj, i Pavelić i Luburić, choć marzyli o „Wielkiej Chorwacji”, urodzili się w górzystej Hercegowinie, wchodzącej w skład współczesnej Bośni: Luburić w wiosce Humac, na pograniczu dwóch państw, Pavelić zaś w Bradinie, w sercu dzisiejszej Bośni, w pół drogi między Mostarem i Sarajewem. Na miejscowych cmentarzach nie zachowały się rodowe groby sprzed wieku, ale wobec zapaści demograficznej Hercegowiny – miejsce by się znalazło. Tyle, że nie sposób sobie wyobrazić, by w kraju nadal dramatycznie podzielonym, jak oceniają analitycy – niebezpiecznie bliskim rozpadu i w dodatku rozkołysanym kampanią wyborczą znalazł się ktoś, kto zaryzykowałby sprowadzenie zwłok dwóch ludzi winnych ludobójstwa Bośniaków – i by ktoś wyraził na to zgodę.

Tymczasem czas mija nieubłaganie. Czy premier Sanchez przymknie oko na dwa trudne dlań do zaakceptowania groby? Czy też zdoła znaleźć jakieś skrzyżowanie rozstajnych dróg między Carcaixent, Madrytem a Sarajewem?Wpis zamieszczony na stronach Facebook.
Cały wpis tu:

https://tygodnik.tvp.pl/39272558/lewica-chce-wyrzucac-z-grobow

 

 

 

KOMENTARZE

 • Wraca nowe
  Związek Radziecki wrócił!! Teraz ma miejsce we Francji. Słynne psychuszki. Maryna Le Pen skierowana na badania psychiatryczne , bo nie kocha imigrantów!!!
 • @zbig71 12:28:47
  https://img6.demotywatoryfb.pl//uploads/201607/1469552873_dpemeh_600.jpg
 • @Husky 12:40:46
  100/100!
 • Brakuje ci tematów?
  że wlepiasz "sensacje" sprzed roku?
  czy ciągle jeszcze nie możesz otrząsnąć z szoku i z obawą spoglądasz na wawelską kryptę ?
 • @ikulalibal 12:54:24
  tyle?
 • @kula Lis 67 12:54:11
  Wykopali jego zwłoki. Otworzyli bagnetem usta, a dentysta potwierdził tożsamość

  Lenin – sportretowany przez Ferdynanda Ossendowskiego – był wodzem uzbrojonego barbarzyńskiego plemienia. Bardziej dążącym do podboju świata mongolskim chanem niż wzorującym się na zachodnich intelektualistach świeckim kapłanem rozumu, niosącym robotnikom i chłopom kaganek oświaty.

  Bolszewicy nie mogli mu darować

  Tymczasem Ossendowski odsłonił oblicze rosyjskich peryferii, sięgających najdalszych zakątków tego kraju. W będącej zbiorem felietonów i reportaży książce „Cień ponurego Wschodu” – także z 1923 roku – pokazał lud, któremu bliżej do starych, pogańskich przesądów i parareligijnych sekt niż do prawosławia.

  Zdaniem Ossendowskiego taki stan rzeczy okazał się okolicznością sprzyjającą bolszewikom. Komunizm w rosyjskich warunkach przepoczwarzył się bowiem w zjawisko, które nie miało nic wspólnego z dziedzictwem oświecenia, z zachodnią ideą postępu. Stał się siłą uwsteczniającą Rosję. Mobilizował zalewające ten olbrzymi kraj azjatyckie żywioły do podboju Europy i walki z chrześcijaństwem. Szykował być może tron dla nowego Czyngis-chana, a nawet Antychrysta.  https://tygodnik.tvp.pl/38394096/wykopali-jego-zwloki-otworzyli-bagnetem-usta-a-dentysta-potwierdzil-tozsamosc
 • A pomyśleć że to dopiero początek
  bo lada chwila ruszy sprawa tych 300.000 dzieci które frankistowscy urzędnicy pod przewodnictwem Kościoła ukradł matkom i sprzedał.
  Jeszcze będzie sie działo,będzie.
  https://www.bbc.com/news/magazine-15335899

  https://www.dailymail.co.uk/news/article-2049647/BBC-documentary-exposes-50-year-scandal-baby-trafficking-Catholic-church-Spain.html
 • @ikulalibal 13:51:11
  //że wlepiasz "sensacje" sprzed roku?//
  wlepiasz "sensacje" sprzed 7 lat
 • @Husky 14:14:52
  Ale za to jakie !!!!

  KOŚCIÓŁ KATOLICKI UKRADŁ I SPRZEDAŁ TRZYSTA TYSIĘCY DZIECI !!!
  (a może sam je jakoś "skonsumował",wszak znana jest jego skłonność do dzieci)
  Prawda że to robi wrażenie ?

  PS
  a tamto z 2011 to była tylko zapowiedź.Przygotowanie gruntu.
 • Ciekawy temat.
  .. wywołujący na światło dzienne tematy bardzo pokrewne.
  "Katolickie eldorado" pod takim hasłem szukajcie w google odpowiedzi na pytanie o udział KK w zbrodniach wojennych...
  Arcybiskup Alojzije Stepinać miłośnik, wielbiciel Pwvlevica i jego metod mordowania ludzi został uznanym przez JPII świętym. .. i kanonizowany na świętego.
  To prawdziwa twarz JPII...(pokaż mi swoich przyjaciół a powiem ci kim jesteś)

  Pierwszy z brzegi link o zbrodniach Chorwatów na Serbach, żydach i innych mniejszościach..
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,992
  http://www.racjonalista.pl/kk.php/t,1868

  Na tym tle należy oceniać okres rozwalania Jugosławii i rolę Chorwatów (znowu zbrodnie) oraz rolę KK z JPII na czele (znowu brak reakcji na masowe zbrodnie Chorwackich katolików)
  Polskie solidaruchy jak zawsze po stronie zbrodniarzy (żyd upudrowany na polaka każe, solidaruch słucha i wykonuje)
  .
 • @ikulalibal 14:30:08
  Słuchaj trollu
  O czy jest notka ?
  Jeśli masz spamować to masz swój własny blog
  Ja ci tam nie trolluje, nie mam zamiaru

  https://sputniknews.ru
 • @kula Lis 67 12:54:11
  „Łajdak”, który nie „kiwnął palcem”, żeby ocalić dynastię Romanowów. Takie zdanie o brytyjskim królu Jerzym V miał wielki książę Dymitr Pawłowicz Romanow. Kuzyn zamordowanego przez komunistów ostatniego cara Rosji uważa, że Brytyjczycy mieli sposobność, by uratować Mikołaja II i członków jego rodziny. Swoje uwagi zanotował w dzienniku, który pozwolono przejrzeć i opisać brytyjskiej historyczce Coryne Hall.


  https://tygodnik.tvp.pl/38105085/cala-rodzine-rozstrzelano-wciaz-zyjacych-dorznieto-bagnetami-ciala-rozebrano-oblano-kwasem-i-pocwiartowano
 • @Husky 12:40:46
  znacznie gorsi są brytole
 • @zbig71 21:20:38
  nie zaprzeczam i nie potwierdzam
  8-))))
 • @Husky 12:40:46
  ŻYDZI ZAMORDOWALI KOLEJNYCH 7 PALESTYŃCZYKÓW A PONAD 150 RANILI. Siły izraelskie zastrzeliły kolejnych siedmiu Palestyńczyków. Do zabójstw doszło w piątek podczas masowych protestów wzdłuż ogrodzenia ochronnego oddzielającego Gazę od Izraela, podało Ministerstwo Zdrowia Gazy. Rzecznik palestyńskiego ministerstwa zdrowia powiedział, że sześciu palestyńskich mężczyzn zostało zabitych, gdy tysiące protestujących zbliżyło się do pilnie strzeżonej granicy izraelskiej. Wszystkie ofiary to mężczyźni w wieku od 17 do 29 lat.
  Ministerstwo dodało także, że co najmniej 140 Palestyńczyków zostało zranionych w wyniku ostrzału z broni palnej. Protestujący domagają się "prawa do powrotu" do swoich domów i wiosek w historycznej Palestynie, skąd zostali wypędzeni w 1948 roku, aby zrobić miejsce dla nowego państwa Izrael.

  Przypomnijmy historię ekspansji żydów w Palestynie:

  Wszystko zaczęło się bardzo niewinnie. W 1841 roku żydzi zakupili w Palestynie pierwszy gaj pomarańczowy. Uczyniono to za pieniądze brytyjskiego finansisty sir Mosesa Montefiore, a za namową rabina Cwiego Hirsza Kaliszera. W tym czasie w Jerozolimie żyło 500 żydów, a naczelnym rabinem Jerozolimy był Samuel Salant.  https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4f/Second_aliyah_Pioneers_in_Migdal_1912_in_kuffiyeh.jpg
  W 1856 roku w Jerozolimie żyło już ponad 5 tys. żydów. W 1863 roku Jechiel Brill rozpoczął w Jerozolimie wydawać pierwsze hebrajskie czasopismo „Ha-Lewanon”. W 1870 roku żydzi z francuskiej organizacji Alliance Israélite Universelle wykupili w Palestynie mały obszar ziemi (nazwany Mikwat Israel), na którym założyli szkołę rolniczą. Dyrektorem szkoły został Charles Nettner. Do tego miejsca przybywali żydzi z Europy Środkowej i Wschodniej, zwłaszcza z terenów Rosji. Osadnictwo rolnicze w Palestynie finansował baron Edmond James de Rothschild. Rothschild założył PICA (The Palestine Jewish Colonization Association). Na wsparcie osadnictwa przekazał ponad 50 mln dolarów, oraz dodatkowo wiele milionów na rozwój przemysłu. W owym czasie w Jerozolimie mieszkało już około 14 tys. żydów i wkrótce stali się większością w mieście. W 1879 roku organizacja Alliance Israélite Universelle po raz kolejny wykupiła w Palestynie mały obszar ziemi. Znajdował się on w pobliżu Jafy. Utworzono w tym miejscu kolonię rolniczą Petach Tikwa (pol. Drzwi nadziei). Mordechaj Diskin pomógł założyć tutaj pierwszą nowoczesną szkołę religijną Necach Israel. W 1880 roku do Palestyny przybyła fala żydowskich uchodźców z Jemenu. Szacuje się, że w owym czasie w Palestynie obok 500 tys. muzułmanów żyło około 40 tys. żydów. W latach 1881-1903 do Palestyny napłynęła pierwsza fala żydowskich imigrantów. Była to tzw. pierwsza alija (dosłownie: „wstąpienie” – tak żydzi mówią o powrocie do „ojczyzny swoich ojców”). Szacuje się, że w tym okresie osiedliło się w Palestynie około 25 tys. Żydów. Byli to głównie rosyjscy Żydzi uciekający przed pogromami.
  Założenie Tel Awiwu – 1909 rok
  W latach 1904-1913 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. W drugiej aliji do Palestyny przybyło około 40 tys. żydów. Owi pionierzy (hebr. חלוצים [chalucim]) zakładali wspólnoty rolnicze, rekultywowali bagna w Dolinie Ha-Chula, Pustynię Judzką i nadmorski pas wydm. Założyli nadmorskie miasto Tel Awiw i sieć małych osad rolniczych. W latach 1919-1923 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. 1 lipca 1920 roku oficjalnie Palestyna przypadła Wielkiej Brytanii, na mocy traktatu pokojowego z Turcją. Zaczął się okres brytyjskiej administracji cywilnej w Brytyjskim Mandacie Palestyny. Założenie Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie – 1925 rok.

  Po pogromie w Hebronie – 1929 rok.
  W latach 1924-1931 do Palestyny przybyła kolejna fala żydowskich imigrantów. Szacuje się, że w tym okresie w Palestynie osiedliło się około 80 tys. żydów (w tym prawie 62 tys. żydów polskich). Byli to rzemieślnicy i drobni przedsiębiorcy, którzy nie widzieli możliwości działania politycznego w Polsce. Ich napływ do Palestyny był silnym impulsem rozwoju. W 1925 roku Arabowie zaatakowali osiedla żydowskie w Palestynie. Między innymi w Hebronie zginęło 150 żydowskich wychowanków szkoły rabinackiej. W całej Palestynie kilkuset Żydów zostało rannych. Rozruchy zostały powstrzymane przez brytyjskie wojska przybyłe z Egiptu. W latach 1931-1940 piąta fala żydowskich imigrantów przybyła do Palestyny. Szacuje się, że w tym okresie około 250 tys. żydów osiedliło się w Palestynie. W tej liczbie znajdowało się około 100 tys. żydów niemieckich, którzy uciekali przed nazizmem z Europy. W listopadzie 1935 roku politycy arabscy przedstawili Brytyjczykom memorandum, domagając się utworzenia demokratycznego rządu arabskiego w Palestynie, wprowadzenia całkowitego zakazu żydowskiej imigracji oraz zakazu sprzedaży ziemi żydom. Szósta fala żydowskich imigrantów przybywała do Palestyny w trudnych wojennych latach 1941-1947. 14 maja 1948 roku o godzinie 16:00, Dawid Ben Gurion odczytał na posiedzeniu Rady Ludowej (Mozet HaAm) w Tel Awiwie Deklarację Niepodległości, głoszącą o ustanowieniu Państwa Izrael.
 • @Husky 12:40:46
  Francuski rząd robi kampanię pokazującą białych mężczyzn jako gwałcicieli Arabek. "Francja Elegancja" tak nasi przodkowie określali kraj, który słynął z nowoczesności, mody, dobrego szyku i zasad dobrego wychowania. Dziś Francja należy do jednych z najbardziej niebezpiecznych krajów w Europie. Porachunki imigranckich gangów, postępująca islamizacja. Kraj rządzony przez najsławniejszą w świecie ofiarę pedofilii, Emanuella Macrona i jego żonę pedofikę, która go uwiodła, kiedy Emanuell miał zaledwie 14 lat. Młody Macron był uczniem kolegium jezuickiego w Amiens. Ona 49-latka uczyła tam francuskiego i prowadziła kółko teatralne. Brigitte Trogneux miała męża i dzieci, kiedy rozpoczęła romans ze swoim młodszym o ćwierć wieku uczniem. Prezydent Francji to nie tylko ofiara pedofilii, ale również, jak plotki głoszą jest czynnym biseksualistą. Był w związku z dyrektorem francuskiego radia, Mathieu Galletem. Wszystko zaczęło się w 2007 roku, kiedy brał ślub z Brigitte. Media oskarżają go nie tylko o prowadzenie podwójnego życia. „Le Figaro” zaznacza, że prasa brukowa i serwisy plotkarskie są w posiadaniu kompromitujących zdjęć. Kraj, w którym rodowici biali Francuzi zaczynają być dyskryminowani na rzecz afrykańskich imigrantów, którzy licznie przybywają z byłych kolonii francuskich. Postępowe lewicowy francuski rząd postanowił zrobić kampanię pokazującą białych mężczyzn jako gwałcicieli Arabek. Na filmie widać obleśnego białego mężczyznę, który ma zamiar molestować Arabkę. Dziewczynę ratuje para składająca się z czarnego mężczyzny i białej kobiety. We Francji zakazane są statystyki, uwzględniające pochodzenie etniczne przestępców, dlatego nie można sprawdzić, jak grupa popełnia tam najwięcej przestępstw i kto pada ofiarą. Bardzo ciekawe statystyki można natomiast znaleźć na stronach rządowych w USA. W raporcie Departamentu Sprawiedliwości USA możemy przeczytać, że w 2005 roku 111 490 białych kobiet zgłosiło gwałt lub napaść na tle seksualnym. 44 proc. sprawców było białych, 33.6 proc. sprawców to Afroamerykanie (chociaż stanowią oni jedynie 13 proc ludności USA). W tym samym roku, 33 620 Afroamerykanek zgłosiło gwałt lub napaść na tle seksualnym. Prawie 100 proc. sprawców to Afroamerykanie. Białych sprawców było mniej niż dziesięciu. Według danych podanych przez BBC, 58% gwałcicieli w Szwecji to imigranci, chociaż stanowią oni jedynie 16 proc ludności Szwecji. W wypadku gdy ofiara nie znała sprawcy, cudzoziemcy odpowiadają za 80 proc. gwałtów. W grudniu 2017 The Quilliam Foundation założone przez muzułmańskiego reformatora Maajida Nawaza opublikowało raport, w którym okazało się, że w przypadku wśród 264 skazanych za udział w gangach stręczycieli 85% stanowiły osoby „azjatyckiego pochodzenia”, co w Wielkiej Brytanii oznacza osoby pochodzące z Pakistanu, Bangladeszu i Indii. A teraz przyjrzyjmy się opinii imigrantów, których przyjmuje Francja, ale nie chce ich krytykować, ponieważ biali mężczyźni są łatwym celem. Der Spiegel podaje dane na temat molestowania seksualnego w Egipcie i krajach arabskich:

  84 proc Egipcjanek i 74 proc Egipcjan uważa, że kobieta ubierająca się prowokacyjnie zasługuje molestowanie.

  64 proc. Egipcjan i 60 proc. Egipcjanek uważa, że zgwałcona kobieta powinna poślubić gwałciciela.

  33 proc. Egipcjanek i 28 proc. Egipcjan uważa, że gwałciciel nie powinien ponieść kary jeżeli ożeni się z ofiarą.

  74 proc Egipcjan i 84 proc. Egipcjanek uważa, że kobiety które ubierają się prowokacyjnie zasługują na to żeby być molestowane.

  Poprawność polityczna sprawiła, że jedyną grupą kto, którą można bezkarnie poniżać i obarczać za całe zło na świecie są biali mężczyźni, chociaż ze statystyk wynika, że jest wiele grup, które popełniają więcej przestępstw. Według danych FBI Biali popełniają 45 proc. morderstw w USA a Afroamerykanie 52 proc. chociaż stanowią 13 proc ludności USA.

  Skutki politycznej poprawności i "dyskryminacji pozytywnej"

  Przeprowadzono badania, z których wynika, że reklamodawcy unikają białych modeli, ponieważ boją się oskarżenia o rasizm. Jedna trzecia ankietowanych marketingowców przyznała, że w ostatnim roku rzadziej korzystała z wizerunku białych modeli i modelek. W badaniu uczestniczyło 500 firm. We Francji związki zawodowe organizowały imprezę z zakazem wstępu dla białych. Zachodnie uczelnie ograniczają przyjęcia białych studentów, aby zwiększyć liczbę miejsc dla afroamerykanów, pomimo że biali osiągają lepsze wyniki na egzaminach SAT. Na stronie National Center for Education Statistics można sprawdzić wyniki egzaminu SAT w USA (test dla uczniów szkół średnich w USA). W 2014 roku biali uczniowie otrzymali 534 punków w części matematycznej a Afroamerykanie 428 punktów. Najlepsze wyniki osiągnęli Azjaci 598 punktów.

  Kto odpowiada za nagonkę na białych mężczyzn?

  Za nagonkę odpowiedzialni są dziennikarze z obsesją ideologiczną. Podaje kilka przykładowych wypowiedzi zachodnich dziennikarzy. Przykład tweetu dziennikarki CBS News. Poniżej tweet amerykańskiego profesora Georga Ciccariello-Mahera, który napisał na twitterze, że chciałby "ludobójstwa białych". Sytuację opisała stacja CNN, która broniła wolności słowa, z której skorzystał profesor. Oczywiście, gdyby tak napisał o innej grupie ludzi, niż biali to nikt by go nie bronił.

  Violences sexistes et sexuelles dans les transports – Réagir peut tout changer

  https://youtu.be/vTbRjdiIT8o

  "Réagir peut tout changer", la nouvelle campagne contre les violences sexistes et sexuelles

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej