Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
844 posty 27322 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Rosyjscy szpiedzy przetrwają kompromitację.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciężkie dni dla rosyjskiego wywiadu wojskowego się nie skończyły. Ujawniono nazwisko drugiego agenta odpowiedzialnego za zamach na Siergieja Skripala. Kryzys minie. Pokazuje jednak, jak pewnie siebie poczuł się Kreml w konfrontacji z Zachodem

 Katastrofa GRU uczy nie lekceważyć Zachodu

Prezydent Rosji sam kiedyś był szpiegiem. Teraz zrobi wszystko, żeby chronić swoich agentów


The second suspect in the Salisbury poisoning case was a doctor and highly decorated Russian military intelligence officer, an investigative website says.
Bellingcat said it used a combination of online material and leaked documents to identify Alexander Mishkin, 39, as a person linked to the attack in March.
It said President Vladimir Putin had presented him with the Hero of the Russian Federation award in 2014.
When asked about the naming of Dr Mishkin, the Kremlin would not comment.
Last month, Bellingcat named the first suspect as Anatoliy Chepiga, a claim also rejected by Russia which says it was not prepared to discuss reports or media articles on the case.
At a news conference held in the Houses of Parliament on Tuesday, Bellingcat investigator Cristo Grozev said Dr Mishkin - like Mr Chepiga - was a member of the GRU and given the celebrated award for "actions in Ukraine".

https://www.bbc.co.uk/news/uk-45801154

https://www.bellingcat.com

 

Putin: Szpiegostwo, podobnie jak prostytucja, to jedna z ważniejszych profesji na świecie

 

 

            
 
Dziennikarze śledczy z portalu Bellingcat zidentyfikowali drugiego zamachowca z Salizbury, który razem z Anatolijem Czepigą na początku roku usiłował otruć Siergieja Skripala. Ma to być Aleksander Miszkin, z wykształcenia lekarz, zwerbowany przez rosyjski wywiad wojskowy.

Brytyjczycy z Bellingacata prześledzili historie służby i fałszywe tożsamości Miszkina i Czepigi. Wielu dziennikarzy śledczych i internautów amatorów od miesięcy przeszukuje internet, tropiąc działalność rosyjskich szpiegów i zabójców z zarządu sztabu generalnego popularnie nazywanego "GRU".

Już samo powszechne zainteresowanie i rzucanie światła na pracę wywiadu byłoby potężnym ciosem dla dobrze działającej służby. Kłopot w tym, że rosyjska służba wcale dobrze nie działała, a obywatelskie śledztwa ujawniły całą serię kompromitujących zdarzeń. Okazało się, że wielu agentów otrzymywało paszporty z kolejnymi numerami seryjnymi, szpiedzy mieli przy sobie dokumenty podróży i inne dokumenty łączące ich z centralą. W wojnie elektronicznej używali publicznych sieci, a w chwili wpadki nie potrafili zniszczyć obciążającego ich sprzętu

 
Wpadki zdarzają się najlepszym. W latach 90. agenci izraelskiego wywiadu nie wzięli pod uwagę starszych pań w Szwajcarii, które pilnie obserwują co się wokół nich dzieje i chętnie dzwonią na policję. Agenci mieli wymienić podsłuchy w palestyńskim biurze znajdującym się w budynku mieszkalnych. Zostali jednak wypatrzeni przez czujną staruszkę z wizjerem w drzwiach. W rezultacie skomplikowana akcja asów Mossadu zakończyła się klapą.

Izraelczycy wyciągnęli jednak wnioski i działają dalej. Podobnie będzie z Rosjanami. Możliwe, że przeprowadzą czystkę skompromitowanych kadr, przeanalizują procedury i znowu skutecznie zaszyją się w półmroku. Ich działalność i rywalizacja, jeśli nie konflikt, z Zachodem się nie zakończy, a źle będzie, jeżeli tylko oni wyciągną wnioski.

Katastrofa GRU pokazuje nieprawdopodobną wręcz pewność siebie rosyjskich szpiegów i lekceważące podejście do działań kontrwywiadowczych Zachodu. Przyznać przy tym trzeba, że agenci Kremla mieli powody do zadowolenia, bo bardzo wiele udało się im się na przestrzeni ostatnich lat osiągnąć. Żeby wymienić tylko część sukcesów warto wspomnieć o ich wpływie na procesy polityczne po obu stronach Atlantyku, zalewanie internetu treściami produkowanymi w fabrykach trolli, sukcesy działań antyterrorystycznych i wspieranie własnej dyplomacji na całym świecie.

Pycha i arogancja GRU potwierdza lekceważący stosunek Rosjan do Zachodu sięgający czasów ZSRR, a pewnie i wcześniejszych. Zgodnie z tą logiką demokratyczny zachód pławiący się, a wręcz „gnijący”, w dostatku jest kompletnie bezbronny w obliczu zdecydowanych działań zdyscyplinowanego reżimu.

 

To "wschodnie" myślenie wykracza poza obszar działania GRU i poza granice Rosji. Według tego podejścia, ludzie z Zachodu są naiwni, rozpieszczeni dobrym życiem, a przez to stają się łatwym łupem dla rozmaitych krętaczy i naciągaczy, o szantażystach politycznych nie wspominając. Zachód można doić do upadłego, wykorzystać, a następnie porzucić.

Nic jednak bardziej mylnego. Prawdą jest, że władze autorytarne są łatwiejsze do zmobilizowania i bardziej zdyscyplinowane, przez co do nich zawsze należy pierwszy ruch, a często też drugi, trzeci i kilka następnych… Świetnym tego przykładem jest UE, ze swoimi procedurami, uzgodnieniami i elastycznością kloca betonu.

Mieszkańcy Starego Kontynentu i ich organizacje mają wiele słabości, ale nigdy nie należy ich lekceważyć. Wiele krajów boleśnie się o tym przekonało, w tym także dawny Związek Radziecki i później Rosja Putina. Nie chodzi przy tym o idealizowanie UE i krajów Europy Zachodniej. Politycy wszędzie są zapatrzeni w siebie, a demokratyczny, kadencyjny system utrudnia podejmowanie działań zarówno szybkich jak i długofalowych.

Nie w tym rzecz. Tak jak kiedyś komuniści wieszczyli rychły upadek Zachodu, tak teraz nie brak ludzi, którzy widzą zbliżającą się katastrofę, której oznaką ma być napływ imigrantów, upadek tradycyjnych wartości, bezrobocie i wiele innych powodów. Nic takiego się jednak nie dzieje, a Europa w swoim tempie radzi sobie z kolejnymi problemami tak, jak poradziła sobie z falą uchodźców sprzed 3 lat, a teraz dobrała się do skóry rosyjskiemu wywiadowi.

 

Anatoliy Chepiga Is a Hero of Russia: The Writing Is on the Wall

https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2018/10/02/anatoliy-chepiga-hero-russia-writing-wall/

 https://www.bbc.co.uk/news/uk-45801154

https://www.bellingcat.com

https://pl.sputniknews.com/swiat/201810038914262-Wladimir-Putin-Siergiej-Skripal-szpiegostwo-prostytucja/

 https://opinie.wp.pl/rosyjscy-szpiedzy-przetrwaja-kompromitacje-katastrofa-gru-uczy-nie-lekcewazyc-zachodu-6304097384679041a

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Przejęzyczenie.
  Nie ważniejszych a jedna ze starszych.To chciał powiedzieć.
 • @fretka 08:55:27
  //Przejęzyczenie.
  Nie ważniejszych a jedna ze starszych.To chciał powiedzieć.//


  A skąd wiesz co chciał powiedzieć
  telepatia?
 • Sprawa śmierdzi
  Na odległość prowokacją. Tyle wpadek naraz?
  Rosjanie mogli ubić Skripala u siebie, 4 lata siedział u nich w kiciu, to woleli go zabić w GB?
  Po co? Żeby się "pokazać"? To jakiś absurd.
 • @zbig71 10:40:43
  Oczywiście że ustawka , podobnie jak z bronią chemiczną Saddama . Salut.
 • @Repsol 10:53:15
  Z bronią Saddama sprawę wyjaśnił Stary Wildstein. Powiedział, że Saddama ukrył ją w miejscu nie do wykrycia;))>)
 • Autor
  Gratulują odwagi!
 • Znakomity tekst
  Ode mnie cała 1*
 • Ode mnie też
  .
  @Rzeczpospolita 12:48:18
  "Znakomity tekst
  Ode mnie cała 1*"

  Ode mnie też. W końcu autor przytacza pięknie spreprarowane przez zachodnie służby teksty w rodzaju:
  "widzą zbliżającą się katastrofę, której oznaką ma być napływ imigrantów, upadek tradycyjnych wartości, bezrobocie i wiele innych powodów. Nic takiego się jednak nie dzieje, a Europa w swoim tempie radzi sobie z kolejnymi problemami tak, jak poradziła sobie z falą uchodźców sprzed 3 lat, a teraz dobrała się do skóry rosyjskiemu wywiadowi.", jakże nie docnić takiego wysiłku i współpracy autora z tymi organami.

  Trzeba w końcu ogłupiałych czytelników w demokracji uspokoić, że n.p. dwa ciągi ulic w Berlinie są tzw. "no go area" dla udających w RFN, że "pełnią władzę", ale nie ma obawy, że w tym rejonie jest jakieś bezprawie, o porządek dbają libańskie klany przestępcze od lat.

  Szkoda tylko, że strona rosyska nie upadła na kolana przed rzetelnymi sprawcami afery Skripal z zachodu, choć jak utrzymuje nie otrzymała żadnych, poza publikacjami mediów, dokumentów uwierzytelnijących tezy Zachodu. Putin poszedł nawet tak daleko, że zaproponował USA przesłuchanie podejrzanych o zamach w Rosji przez pracowników wywiadu USA jeśli w zamian USA umożlikwią stronie rosyjskiej przesłuchać w USA, w obecności służb USA, podejrzanych agentów USA w USA.

  Nie trudno się dziwić, że USA nie przyjęły tej propozycji, bo kto przy zdrowych zmysłach nie wierzy USA, nawet jeśli chodzi o broń masowej zagłady w Iraku.

  Poza twierdzeniami wywiadu W.Brytanii i USA, że Skripal miał zostać otruty, nie ma żadnych dowodów materialnych, że taki zamach w ogóle miał miejsce i nie jest kaczką służb i dziennikarską. Ten zamach wydarzył się na szczęście w momencie, kiedy USA miały pilną potrzebę aby wymyślić jakieś kolejne embargo rosyjskie, które mogło by uderzyć w UE,

  - http://miksa.neon24.pl/post/132759,turecki-gambit#comment_1321567

  prezydent Trump nie bawi się w takie subtelności, tylko atakuje gospodarczo UE za pomocą ceł, jak przystało na sojusznika, podobnie ja zresztą czyni to wobec ChRL. Zły przykład, ChRL nie jest sojusznikiem.

  Autor wykazał swe zoologiczną skłonność do prezentowania "tylko prawdy" czerpiąc ją celnie z całego morza praw.
 • Wystarczy popatrzeć na punktacje pod arytkułem
  Stek bzdur ale wierszówka spora będzie wypłata.

  Hasky jak będziesz pisał takie bzdury to w końcu któryś z twoich szefów
  się obudzi i zrozumie że zamiast lansować pożądany punkt widzenia to go kompromitujesz nieustannie.

  Czytelnicy jak sam widzisz nisko cie wyceniają.
  Mnie zwykle wyceniają wysoko nawet mając odmienne poglądy.
  (to na innych forach bo tu wycenia się tylko autorów artykułów a nie dyskutantów)

  Taki jesteś jak cie wyceniają "cienki bolek"
 • @Laznik 13:23:51
  Wczoraj, w godzinach rannych w duzym centrum handlowym w Malmö, na oczch wielu ludzi, jakis przybleda wsadzil nöz drugiemu przybledzie. Zaatakowany osobnik nie przezyl. I tak jest tu co tydzien. Nawet w internecie nie ma wzmianki. Po zwolnieniu z pracy kilku osöb opisujacych podobne sytuacje, zaden dziennikarz nie rusza tematu.
 • @Oscar 13:31:36
  Trump zwolnił Haley z tego samego powodu (gadanie kompromitujących bzdur na forum ONZ).
  Ciebie zwolni jakiś zapyziały urzędniczyna a departamentu propagandy jak go trzeźwiejsi op..dolą za twoje kompromitacje ...
  Rzucą cie na front z kałachem dadzą czarną maskę i flagę ISIS i każą wyzwalać Syrię od Syryjczyków... albo nawet Rosję od Moskali.
 • @zbig71 10:40:43
  To mówisz że dwóch chłoptysiów ze wsi pojechało zwiedzać nieznana wioskę w Anglii i to przypadkowo tą gdzie mieszkał Skripal.
  A właściwie w dzisiejszych czasach to są już same przypadki
  pozdrawiam
 • @Talbot 11:23:48
  raz kozie śmierć
  8-))))))))))))
 • @Rzeczpospolita 12:48:18
  A jak wygląda niecałą jedynka
  Niech żyją matematycy z WPS
 • @Oscar 13:31:36
  //Stek bzdur ale wierszówka spora będzie wypłata.//

  zasady brzmią:
  Po pierwsze, nie mów o pieniądzach.
  Po drugie, nie mów o pieniądzach.
  Po trzecie, jeśli już zacząłeś paplać to mów, że ciężko jest wyżyć i w tym kraju po prostu się nie da dobrze zarabiać.

  A my biznesmeni o pieniądzach nie mówimy, bo my je mamy

  pzdr.
 • @Oscar 13:31:36
  //Czytelnicy jak sam widzisz nisko cie wyceniają.
  Mnie zwykle wyceniają wysoko nawet mając odmienne poglądy.//


  A który to ten Twój wpis ma takie fantastyczne oceny
  Jakiś link
 • @Laznik 13:23:51
  Rachunek za taksówkę z siedziby wywiadu na lotnisko, antena Wi-Fi ukryta pod płaszczem czy śmieci wyniesione z hotelu – to tylko niektóre z ciekawostek odkrytych przy rosyjskich szpiegach wydalonych niedawno z Holandii.

  Rosyjski wywiad wojskowy nie tylko w kręgach służb specjalnych znany jest ze swojej bezczelności. Zapewne widzieliście wywiad, w którym agenci odpowiedzialni za próbę zabójstwa Siergieja Skripala opowiadali, jak to rzekomo pojechali zwiedzić katedrę w Salisbury, ale zniechęcił ich do tego lekki opad śniegu. Rosjan. Śniegu. Najwyraźniej zachodnie wywiady mają już dosyć bezczelności Rosjan i postanowiły odpłacić im pięknym za nadobne – lecz w nieco innym stylu.


  https://zaufanatrzeciastrona.pl/post/rosyjski-wywiad-przylapany-na-goracy-uczynku-podsluchiwal-sieci-wifi/
 • @Oscar 13:49:31
  //@Oscar 13:31:36
  Trump zwolnił Haley z tego samego powodu (gadanie kompromitujących bzdur na forum ONZ).
  Ciebie zwolni jakiś zapyziały urzędniczyna a departamentu propagandy jak go trzeźwiejsi op..dolą za twoje kompromitacje ...//


  Jak ty mozesz siebie tak nisko cenic
  Kto cie zwolni?
 • Ad.Artyk.
  Kompromitacją jest ta zachodnia prowokacja z idiotyczną inscenizacją prymitywną jak ich demokracja.Ciekawy artykuł,tak bardzo,że w połowie musiałam zajrzeć czy daleko do końca.
 • @Husky 14:31:34
  Widzę chciałeś oszczędzić rosyjskich trucicieli i pominąłeś ważki dowód. Otóż są świadkowie że przytruty Skripal przyczołgał się resztka sił na łokciach i ruchem robaczkowym jelit pod ambasadę amerykańska, poczem wyszeptał pobladłymi usty : TO PUTIN..... Nie ma co okrywać prawdy dla zachowania poprawności politycznej...
 • @Husky 14:31:34
  :))))) https://www.milionkobiet.pl/files/2012_11/szpieg-b3378821e87e7d559c4d525b9d3b0cca_2ffafe.jpg
 • @Husky 14:10:17
  " przypadkowo tą gdzie mieszkał Skripal"

  Podrzucili flakonik z "Żółtodziobem" czy posmarowali klamkę, pogubiłem się w tych rewelacjach. I czemu tę najpotężniejszą truciznę Skripalowie przeżyli?
 • @Husky 14:31:34
  Rozumiem, że wywiad rosyjski jest zły , a amerykański jest dobry. Mosad w Polsce też jest dobry- prawda?
 • @Pedant 16:14:57
  tu to jest napisane
  8-))))

  https://www.bellingcat.com/news/uk-and-europe/2018/10/02/anatoliy-chepiga-hero-russia-writing-wall/
 • @zadziwiony 16:21:45
  Najlepszy to MI6
 • @Husky 14:10:17
  Nic nie mówię. Tylko daję pod rozwagę, to typowa fałszywa flaga. Jak z bronią Saddama, jak z bronią chemiczną Assada, jak ogólnie z całym Bliskim Wschodem, który rozpieprzyli Amerykanie, Brytole, Żydzi(no, wiadomo),a także Francuzi(Libia) i niestety Polska też musiała w tym uczestniczyć(Irak, Afganistan)Na kij chuj nam to było?????
 • @zbig71 16:47:07
  Arabska Wiosna 2011. W czyim interesie była? Wiadomo, że nie w interesie Izraela, no kto by pomyślał!
 • @Husky 10:31:53
  Nie "chciał", a "powinien" powiedzieć.
 • @zbig71 16:47:07
  Powtórzę raz jeszcze co jakiś czas temu pisałem
  Za zdradę ojczyzny należy się KS jeśli jest to udowodnione.
  Tu zgadzam się z Putinem.
  Tam nie było "walki o ojczyznę" tylko czyste szpiegostwo.
  Skripal był prostym klasycznym szpiegiem dla zysku

  Tylko czemu się tak te szpiony zbłaźniły i "robotę" spartaczyły
  O tym jest ten wpis
 • @Husky 16:34:56
  "tu to jest napisane
  8-))))"

  Co Pan plecie? Zadałem pytanie "Podrzucili flakonik z "Żółtodziobem" czy posmarowali klamkę, pogubiłem się w tych rewelacjach. I czemu tę najpotężniejszą truciznę Skripalowie przeżyli?" A Pan mnie odsyła do Bellingcat czyli blogera Eliota Higginsa, który wygrzebuje na Internecie rzekome sensacje i fałszywki.

  Pod tym linkiem nie ma NIC co się odnosi do mojego pytania. Czy Pan się naćpał czy może wdychanie kleju rozpuściło Panu szare komórki?
 • @Husky 17:21:43
  Napisz to el. comendante i jego otaczającym . Salut . :)))
 • @ZBYSZEK49 15:17:37
  Na długo zapadnie w pamięci internautom,ten jarmarczny teatrzyk ze Skripalami w roli głównej,na długo pozostaną bohaterami dowcipnych anegdot.Zachodnie służby nie popisały się,nie przyłożyły się do tej prowokacji rzetelnie i po raz któryś zbłażniły się dokumentnie.
 • @M i r i a m 17:53:14
  Top Russian honour
  By 2010, according to our investigations, Mr Mishkin had re-registered at an address on Khoroshevskoye Highway in Moscow, which also houses the headquarters of the GRU, the Russian military intelligence agency.
  Denis Krasnov remembers hearing that Mr Mishkin had been awarded a prestigious Hero of Russia medal. "Lots of people in Loyga were talking about it at the time."
  According to Bellingcat, the medal was bestowed on him by President Vladimir Putin, long before the Salisbury mission.


  https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-45799037
 • Powyższy artykuł
  jest tak napisany - jakby jego autor liczył na etat w GazWyb.
 • @demonkracja 18:42:48
  I'm not deep
  I'm not a photographer
  I'm not an artist
  I am not an interpreter
  I am not a poet
  I'm not a critic
  I'm not a politician
  I'm just a humble human being who shares knowledge because I have access to the Internet

  https://pbs.twimg.com/media/DmTPBC5UUAAJTjB.jpg
 • @Husky 18:09:59
  "According to Bellingcat"

  Bellingcat, aka Elliot Higgins:

  https://russia-insider.com/sites/insider/files/eliot.jpg
 • @Pedant 19:45:44
  to pewnie jakiś mało znany portal
 • Stek bredni
  Ja ten tekst czytam już dzisiaj chyba 4 raz, poprzednie były innych autorów i na innych portalach, m. in. OSW wypocił podobne brednie.

  Nie trzeba analizować tekstu, aby mieć świadomość, że autor pisze głupoty, odrabiając zadanie domowe jego zleceniodawców.

  Beligcant jest organizacją propagandową, a ich rzekomo śledczy dziennikarze zajmują się sianiem prymitywnej propagandy antyrosyjskiej. Ich rzekome dowody do głównie prostacka praca w photoshopie celem stworzenie rzekomych dowodów oraz komentarze, które w Rosji wzbudzają wesołość.
 • @Husky 18:09:59
  Niestety,nie znam na tyle j.angielskiego i nie wiele zrozumiałam z twojej odpowiedzi na mój wpis,szkoda,trudno.Ale powinien cię zaciekawić jeden fakt,że na 36 komentarzy,ani jedna osoba nie popiera twojego punktu widzenia.Powinno ci to dać to wiele do myślenia,że z tobą jest coś nie tak.
 • @Husky 14:31:34 Antena wifi ukryta pod płaszczem???
  Po co ten cyrk, skoro każdy smartfon ma wifi? Rachunek za taksówkę z siedziby wywiadu na lotnisko? To nie mogli ich tam zawieźć samochodem służbowym? Śmieci z hotelu? Żaden szpieg nie zostawia niczego w śmieciach, nawet tak głupi jak amerykański i brytyjski, a co dopiero rosyjski.
 • @Husky 17:21:43 Wpis opisuje twoją głupotę
  Każdy, kto wierzy w brytyjskie brednie nt. Skripalów oraz wypociny Beligcanta jest zwyczajnym idiotą.
 • @M i r i a m 20:48:23
  I jak tu żyć
  Pozdrawiam
  Dzieki za komentarze
 • @jazmig 20:46:25
  A jaki portal byś mi polecił abym mógł się "dokształcić" w tym temacie
  proszę o linki
 • @jazmig 20:54:42
  Ty tak serio
 • @jazmig 20:52:34
  Nalezy przypomniec,ze u "miszczow"po fachu nie powiem,ze po prostacku,bo bylo by to pochlebstwo,w ruinach palacych sie ruin WTC znaleziono(ha,ha) nienaruszone paszporty "porywaczy".Tak dziala propaganda sluzb na Zachodzie.Maja ludzi za idiotow lecz bardzo duzy procent Amerykanow juz tego nie lyka.
 • @Husky 21:04:43
  Te husky, ilu tam was jest zatrudnionych w tej chasbarskiej firmie?
  Cały czas od ciebie zanosi się smród płatnego trola.
 • @Herkules 01:54:21
  Katastrofy GRU ciąg dalszy

  https://www.salon24.pl/u/marek-w/901499,katastrofy-gru-ciag-dalszy

  Utracona reputacja rosyjskiej Razwiedki

  https://www.salon24.pl/u/marek-w/900707,utracona-reputacja-rosyjskiej-razwiedki
 • @Vinto 02:53:33
  //ilu tam was jest zatrudnionych w tej chasbarskiej firmie?//

  Książkę piszesz?
 • W zaufaniu, czyli wiara w krasnoludki
  .
  @Husky 14:31:34

  Co Panu tak w zaufniau doniesiono, to jest raczej Pana prywatna sprawa. Nie musi Pan tego zaraz rozpowiadać w tym forum, jeśli jest Pan osobą godną zaufania na tyle aby portal "zaufanatrzeciastrona" odwiedzać.

  "Rosyjski wywiad wojskowy nie tylko w kręgach służb specjalnych znany jest ze swojej bezczelności."

  Są jednak jeszcze bardziej bezczelne, n.p. wywiad W.Brytanii dostarczył świadctwa swego agenta, że w Iraku jest broń masowego rażenia, co uzadaniło napad koalicji na ten kraj. Poprzedni napad na Irak zorganizowano po bezczelnej inscenizacji z córką dyplomaty kuwejtskiego. Oba przypadki bezczelności godne samego Hitlera: "Seit 5 Uhr 45 wird zurueck geschossen!" 01.09.1939, "Od godziny 5:45 strzela się z powrotem." na stronę polską, chodzi o słynny napad "Polaków" na stację w Gliwicach.

  Każde służby tzw. informacyjne (wywiadu) są bezczelne, bo to jest ich pierwsze zadanie jakie mają, bezczelnie kłamać czy popełniać zbrodnie, na co mają licencję, pomagają im w tym pomocnicze służby informacyjne czyli media,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  a propos, jakie ma Pan dowody na to, że jakiś tam zamach na Skripalów w ogóle miał miejsce, poza naturalnie doniesieniami służb infformacyjnych ?

  Może to przekroczyć Pana zdolności pojmowania, ale wywiady, nawet te "wrogie" współpracują ze sobą, czy wyobraża Pan sobie, że tzw. "transformacja ustorjowa" albo anszlus NRD byłyby możliwe, gdyby służby PRL czy NRD nie współpracowały z wywiadami Zachodu ? Kadry WSI dziś są te same, co za czasów PRL, zresztą nie tylko te kadry współpracowały z wywiadami Zachodu

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  A jeśli chodzi o bezczelność, czy słyszał Pan o tym, że CIA jest największym dystrybutorem narkotyków na świcie, co było nie bez znaczenie przy napadzie na Afganistan, co przypomina tekst

  - https://marucha.wordpress.com/2018/10/08/nazwac-stoltenberga-skurwysynem-to-niedomowienie/#comment-784614

  Naturalnie ma Pan prawo wierzyć nawet w najbardziej bezczelne kłamstwo, tym bardziej, jeśli nie ma Pan niezbędnych zdolności analitycznych, nie każdy je ma. Jeśli wiara w krasnoludki Pana zadowala, Pana sprawa, ale proszę nie oczekiwać takiej samej naiwności od innych.
 • @Laznik 14:40:15
  sorry
  ale nie czytam az tak niszowych portali
  ale szacunek
 • Husky
  Dałem 5*. ;-)
  Pozdrawiam.
 • @Docent zza morza 18:38:14
  Dziekuje
  Pozdrawiam

  ps.
  prawda sie obroni
  zawsze
  8-))))
 • Pułkownik rosyjskiego wywiadu znaleziony martwy ....
  Pułkownik rosyjskiej Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu w Moskwie - informuje rosyjski kanał Telegramu "112".

  Siostra 45-letniego Siergieja Sołowiowa poinformowała rosyjską policję, że nie ma kontaktu ze swoim bratem. Policja znalazła jego ciało w mieszkaniu.

  Według kanału "112", 8 października Sołowiow został potrącony przez samochód w Moskwie. Pracownik wywiadu stracił wtedy przytomność i funkcjonariusze drogówki wezwali pogotowie. Potrącony jednak odzyskał przytomność.
  Mężczyzna skarżył się na ból głowy. Ratownicy zaproponowali, że zawiozą go do szpitala, jednak ten odmówił. Sołowiow podpisał stosowne dokumenty i poszedł do domu.
  Według śledczych, przyczyną śmierci funkcjonariusza był najprawdopodobniej krwiak, który powstał w wyniku wypadku.
  Policja będzie teraz ustalała, czy ratownicy zadziałali właściwie w przypadku 45-latka.


  https://fakty.interia.pl/swiat/news-pulkownik-rosyjskiego-wywiadu-znaleziony-martwy-w-mieszkaniu,nId,2643274

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej