Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Jak to z tym (naj)gorszym sortem było i jest?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Mowa nienawiści i przemysł pogardy w Polsce rozwinęły się w kilkanaście lat temu. Był to sposób na odsunięcie od władzy rządzącej wówczas koalicji PiS z Samoobroną i LPR

 
"10 kwietnia 2010 roku ucichły fabryki przemysłu pogardy. Ucichły tylko na chwilę. Bo Lech Kaczyński po swej tragicznej śmierci okazał się dla ich właścicieli, dyrektorów i majstrów niebezpieczniejszy niż był za życia. Zatem po paru dniach uruchomiono znów maszyny i z całą mocą zabrano się za niszczenie pamięci o Nim. Ale Przemysł pogardy 2 ukazuje też plugawe działania podejmowane wobec Jarosława Kaczyńskiego. Depozytariusza spuścizny Prezydenta, premiera i przywódcy opozycji. Polityka w ciągu ostatniego ćwierćwiecza najbardziej atakowanego przez establishment, bo najbardziej mu zagrażającego".
Maciej Łopiński, szef Gabinetu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego
 
 
 
Jak to z tym (naj)gorszym sortem było i jest?
 
 

Od pewnego czasu przedstawiciele totalnej opozycji obnoszą się z piętnem tzw. gorszego sortu. Tę obraźliwą łatkę rzekomo miał im przypiąć oczywiście nie kto inny, jak sam szef PiS – Jarosław Kaczyński, słynący z ciętego języka i niebanalnych porównań. Pomimo, że opozycja chętnie oskarżyłaby przeciwnika o mowę nienawiści, to prawda wygląda zupełnie inaczej.

               

 


Mowa nienawiści i przemysł pogardy w Polsce rozwinęły się w kilkanaście lat temu. Był to sposób na odsunięcie od władzy rządzącej wówczas koalicji PiS z Samoobroną i LPR (2005-2007). To wtedy wyborcy Prawa i Sprawiedliwości zostali nazwani przez Donalda Tuska moherami, a bracia Kaczyńscy to były dwa "kartofle" – tę nazwę wytransferowano nawet do mediów zagranicznych. Wszyscy pamiętamy też o "dorzynaniu watah" czy "patroszeniu kaczek" – to była codzienność – metody, którymi walczono z „kaczorami”. Hejt i agresja, z internetu i z mediów wylewały się na ulice. W 2010 roku w okresie żałoby narodowej po tragedii smoleńskiej przeżyliśmy apogeum przemysłu pogardy. To wtedy dzikie hordy atakowały modlących się na Krakowskim Przedmieściu ludzi. Wkrótce po tym, w Łodzi doszło do zabójstwa Marka Rosiaka - asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego. Ataku dokonał były członek PO – Ryszard Cyba, który krzyczał, że nienawidzi PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Ten fanatyczny zabójca ciężko zranił również drugiego pracownika biura europosła.
Warto podkreślić, że ta dzika agresja nie wzięła się znikąd. Mowę nienawiści i przemysł pogardy nakręcały mainstreamowe media przy pomocy polityków PO i Ruchu Palikota. I bez znaczenia było czy PiS był u władzy, czy w opozycji. Świadczy to jedynie o tym, że ta partia wraz ze swoim przywódcą, były i są dla dzisiejszej totalnej opozycji śmiertelnym zagrożeniem. Chociażby z tego powodu nie można oczekiwać normalności czy radykalnej zmiany w naszym życiu publicznym
.

Przypomniałam powyżej parę faktów, ponieważ ci, którzy uważają się za gorszy sort, zdają się o nich nie pamiętać. Nie pamiętają również o tym, że najgorszym sortem Jarosław Kaczyński określił tych naszych rodaków, którzy w przeszłości donosili na naszą ojczyznę do obcych. Myślę, że dla rozwiania wszelkich wątpliwości warto przytoczyć tu fragment wywiadu, w którym Jarosław Kaczyński o tym mówi:

 


"To powrót do metod z lat 2005 – 2007, ale także z czasów rządu Jana Olszewskiego, czyli też naszych, bo to był też rząd Porozumienia Centrum. To się powtarza. Ten nawyk donoszenia na Polskę za granicę. W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków. Ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny bo czuje się zagrożony.
Wojna, później komunizm, później transformacja przeprowadzona tak, jak ją przeprowadzono właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse. On dziś boi się, że te czasy się zmienią, że przyjdzie czas, że tak jak to być powinno – inny typ ludzi, mających motywacje wyższe, patriotyczne będzie wysunięty na czoło i to będzie dotyczyło wszystkich dziedzin życia społecznego, także ze strony gospodarczej. Tu jest ten wielki strach o to, jaki rodzaj Polaków będzie miał te największe szanse. Czy ci, dla których wszelkie sprawy związane z czymś szerszym, niż własny interes, narodem, godnością narodową, są ważne. Czy ci, dla których to nie ma żadnego znaczenia, a cała filozofia sprowadza się do takiego powiedzenia „nie ma takich grabi, które by od siebie grabiły”

 

 Właściwie to nic dziwnego, że przedstawiciele totalnej opozycji poczuli się, pomimo, że nie zostali tak nazwani - gorszym sortem - w końcu to jej przedstawiciele paktują z obcymi (Niemcami, przedstawicielami UE) przeciwko Polsce. Nie bardzo jednak rozumiem, dlaczego elektorat i sympatycy totalnej opozycji, również mają poczucie „gorszego sortu”, może dlatego, że potraktowali to określenie dosłownie. A o to, by tak się stało, postarały się wprawione w mowie nienawiści media i hejterzy.

Ale chociażby dlatego, że nikt de facto nie nazwał totalnych i ich wyborców "gorszym sortem", lider PO, Grzegorz Schetyna, nie powinien nazywać polityków PiS oraz ich wyborców „pisowską szarańczą”, co miało miejsce na jednym z ostatnich spotkań z wyborcami, gdzie Schetyna powiedział:
„Dla dobra Polski i jej obywateli, dla naszego miejsca w Europie, musimy wygrać te wybory. Zmobilizować wszystkie pozytywne siły i strząsnąć ze zdrowego drzewa naszego państwa PiS-owską szarańczę”

Natomiast kilka dni wcześniej, Schetyna mówił o „pisowskich milionerch” , że „obsiedli urzędy, spółki, agencje jak wielkie tłuste muchy”
Podsumowując, chciałabym, by pan Schetyna i jego totalni towarzysze nie obrażali polityków PiS, a tym bardziej ich wyborców. Jako wyborca i sympatyk PiS, w żaden sposób nie utożsamiam się z szarańczą, żadną, ani z żadną tłustą muchą. Wiem skądinąd, że jeszcze wiele tłustych much z PO i PSL siedzi w urzędach, spółkach, może mniej w agencjach – niektóre podobno są nie do ruszenia, co muszę przyznać, jest dla mnie niezrozumiałe.

A pogardy mam(y) już dość, panie Schetyna. W ten sposób nie wygrywa się wyborów, chociaż wam udało się to już kilka razy. Ale wy przecież macie nieoceniony elektorat….


Syzyfoptymista

 

Polecam kliknąć w pierwszy link - spot wyborczy Koalicji Obywatelskiej, w którym celebryta zachęca do udziału w wyborach (oczywiście w języku miłości):

Bo nie chciałbym, aby wygrał byle jaki kandydat - przekonuje Michał Piróg....

https://www.salon24.pl/u/syzyfoptymista/902498,jak-to-z-tym-naj-gorszym-sortem-bylo-i-jest

https://www.prawdaobiektywna.pl/polska/spot-ko-5961.html

https://wmeritum.pl/najgorszy-sort-polakow-co-tak-naprawde-powiedzial-jaroslaw-kaczynski/130074
https://www.salon24.pl/u/kisiel/467952,przyklady-mowy-nienawisci

KOMENTARZE

 • @Husky
  5! Pzdr!
 • @kula Lis 67 21:09:59
  Dziekuje

  Coś Grzesiu wspominał o tłustych muchach , czy chodziło o tą panią ?

  https://pbs.twimg.com/media/DpdbW4JXUAA2uZx.jpg
 • @Husky
  :))) Co wypisujesz , zawsze tak samo jest. :))) https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTjyel-pcQbf9I--o3Ws8aIkyzDMXmJmNP4eV2x68jmt5z1SyVagw
 • @Husky 21:16:07
  5* . Salut . :)))
 • @Repsol 21:25:04
  Dzieki za ocene
  Pozdrawiam
 • Przemysł pogardy
  Jak nie jesteś za sojuszem z USA, nie cenisz Piłsudskiego, masz złe zdanie o prezydenturze LK, to wtedy dopada cię przemysł pogardy. W wykonaniu PIS. I oczywiście jesteś ruskim agentem.
 • @zbig71 22:46:55
  W punkt, choć nie znam tekstu bo z Husky'ego tylko komentarze czytam. No i żeby chłopa zachęcić nie oceniam jego "ciężkiej" pracy, bo 1 raczej zachęcająca nie jest. ;-)
 • @Husky 21:16:07
  Łukaszewicz zachwyca się Niemcami. A obraża Polaków. "Słoma z butów im wystaje"

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15395445511d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Czytając ten wywiad aż trudno uwierzyć, że mówi to człowiek, który działa w "branży kulturalnej", a swoje sukcesy zawodowe osiągnął w Polsce. Polacy są niedouczeni, wystaje im słoma z butów stwierdził aktor Olgierd Łukaszewicz, były prezes Związku Artystów Scen Polskich.


  http://niezalezna.pl/240574-lukaszewicz-zachwyca-sie-niemcami-a-obraza-polakow-sloma-z-butow-im-wystaje

  Ps...W 1988 kiedy w Polsce było ciężko, trudno, on uciekł do Wiednia. Teraz pokraka wróciła i jątrzy. Mówi Polakom co mają robić ! Gdzie byłeś łachu? Przesiąkł nienawiścią do kraju, w którym żył, wykształcił się, miał pracę ! Widać, że patrzy gdzie geld dają w tą stronę go ciągnie! Aktorzy schyłkowi widzą, że nie ma przed nimi żadnej przyszłości w zawodzie. Chcą zaistnieć obojętnie jak, byle przypomnieć o sobie. Odejdą w zapomnienie znienawidzeni przez Polaków i słusznie. Co ty Łukaszewicz jeszcze tutaj robisz. Skoro jesteś zniemczony od urodzenia, to prostym wyborem jest emigracja nach heimat fahren. Zapomniał ten komediant, pieszczoszek komuny, jak chlał w ZAIKSie i mordą obrzyganą leżał w sałatce po żydowsku, a smród walił od niego na kilometr, bo na dodatek nie potrafił kontrolować swojego zwieracza. W "Zlewie" na Trębackiej w Warszawie lał pod stolik, bo sił nie miał iść do kibla tak bywał schlany. Jeszcze trochę i odbijemy naszą Ojczyznę i tacy dywersanci będą pracować na nas w kamieniołomach i łańcuchach. Artyści, politycy, sędziowie, dziennikarze, a tak naprawdę niecne plemię wybrane przez złego.
 • @Husky
  Szef Kancelarii premiera zaorał Schetynę. „Ta sama szarańcza skonsumowała środki z OFE?”.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15395865701d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg


  Pomijając etyczną ocenę, hasła, które wygłasza Grzegorz Schetyna są zupełnie nietrafione i na większości Polaków, poza pewnym zażenowaniem, nie robią większego wrażenia powiedział dziś w rozmowie z Katarzyną Gójską Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odniósł się w ten sposób do słów szefa Platformy Obywatelskiej, który mówił o „szarańczy, którą trzeba strącić ze zdrowego polskiego drzewa”. Michał Dworczyk komentował dziś wypowiedź Grzegorza Schetyny podczas regionalnej konwencji samorządowej Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu. Podkreślił, że „Platforma ma długą i niechlubną historię”. Stwierdził, że słowa o szarańczy „to określenie wszystkich innych, którzy mają odmienne poglądy polityczne”. Platforma Obywatelska ma długą i niechlubną historię jeśli chodzi o używanie takiego języka, przypomnijmy zaczynając od „dożynania watahy”, przez skandaliczne wydarzenia i słowa, które padły po dramacie smoleńskim w 2010 roku, mohery, wariaci to tylko najbardziej delikatne określenia. Teraz słyszymy słowa, które naprawdę są zdumiewające. Te określenia jak szarańcza, muchy takiego języka nie powstydziłaby się hitlerowska gazeta „Der Sturmer” czy sowiecka „Komsomolskaja Prawda”. Patrząc w historię, takiego języka używały w systemach totalitarnych takie partie jak NSDAP, żeby dehumanizować przeciwników politycznych, a potem przeprowadzać czystki mówił w „Sygnałach Dniach” w programie I Polskiego Radia minister Michał Dworczyk. Merytorycznie to jest całkowicie nietrafione, te określenia i te zarzuty. Schetyna mówi o szarańczy, ja ciekawy jestem co to za szarańcza skonsumowała środki z OFE, z Amber Gold, pieniądze, które wypłynęły z podatków VAT, jaka to szarańcza zjadła polskie stocznie, kopalnie, posterunki policji, nawet nie pogardziła zasiłkiem pogrzebowym, bo jak pamiętamy za czasów Platformy i PSL-u został on bardzo drastycznie ograniczony dodał. Jak politycy Platformy tłumaczyli takie słowa? Ocenili, że jest to czas kampanii wyborczej, która rządzi się swoimi prawami. Zastanawiam się, czy Grzegorz Schetyna myśli, do czego prowadzi konfrontacja i rozbudzanie emocji, które funduje w kampanii wyborczej dodał Dworczyk. Odniósł się do ataków na szefa rządu, Mateusza Morawieckiego. Premier Morawiecki rzeczywiście jest osobą chyba najbardziej brutalnie atakowaną w czasie tej kampanii. W moim przekonaniu te ataki są powodowane tym, co się stało z uszczelnieniem systemu podatkowego ocenił minister. Dodał, że jest wiele grup interesów zainteresowanych tym, aby uderzyć w rząd PiS, żeby „uderzyć w premiera Morawieckiego, który jest główną osobą, dzięki której ten system podatków został uszczelniony”. W jego ocenie, dzieje się tak, ponieważ premier jest twarzą kampanii i wykonuje "tytaniczną pracę". To są dziesiątki spotkań, dziesiątki rozmów przy jednoczesnej koordynacji prac Rady Ministrów mówił. Dworczyk odniósł się ponadto do zainaugurowanej w niedzielę przez Platformę kolejnej akcji "Konwój Wstydu", tym razem poświęconej premierowi Morawieckiemu. W całym kraju pojawić się mają mobilne billboardy z wizerunkiem szefa rządu. Posłowie PO mówili, że celem akcji jest to, aby pokazać, "jaki naprawdę jest Mateusz Morawiecki". Odnosząc się to akcji "Konwój Wstydu zainaugurowanej w niedzielę przez Platformę Dworczyk powiedział, że to kolejna odsłona "brutalnej, brudnej kampanii, którą prowadzi PO, nie mającej de facto nic merytorycznego do zaproponowania Polakom". My odpowiemy pozytywnie dzisiaj o godz. 13 na konferencji prasowej. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości zainicjują akcję „oni gardzą, my pomagamy" zapowiedział Dworczyk.
 • @Husky
  To nie dementio senillis robi z Łukaszewicza błazna, lecz WSIowy strach, ma ON wielkie oczy, i zasługi w utrwalaniu władzy ludowej w PRL i III RP! OK. 90% aktorów służyło UB i SB, i 40% księży (stan 1989)!
 • @Husky
  Co to za PO-szarańcza ukradła kasę z OFE, z Amber Gold, z podatków VAT, CIT, PIT jaka to szarańcza zjadła polskie stocznie, kopalnie, posterunki policji, zasiłek pogrzebowy, etc...
 • @kula Lis 67 09:14:19
  Wataha, tłuste muchy, szarańcza?
  Nieśmiało chciałbym przypomnieć Schetynie, że Jan Chrzciciel żywił się szarańczą i miodem leśnym.
  Ale nie miał sztucznych zębów.
  Kto temu Schetynie podpowiada? Niesiołowski? Chyba nie.
  Dehumanizacja jest domeną Hitlera i jego propagandy. Jeśli tej młodej NSDAP Hitlerka Schetyny nie wyeliminujemy w wyborach to się obudzimy w III Rzeszy Niemieckiej.
 • @kula Lis 67 11:37:46
  Zera, wyleniałe ryje, mohery, wataha, szarańcza. To jest język Platformy o Polakach.
  Nienawiść odbiera ludziom rozum i właśnie Platforma i Schetyna są tego dobrym przykładem.
 • @Husky 14:35:41
  Wszyscy którzy głosują na popis to zdradzieckie mordy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:52:53
  To na kogo mam głosować?
  Na WPS?
 • @Husky 15:38:46
  Niechodzienne na wybory. Tak jak ja od 33 lat. Jak nie będziemy głosować to może coś nowego się zacznie.
 • @Husky
  Czy to już wynaturzenie? Prof. Płatek: "Większość ludzi, która wykorzystuje dzieci do seksu, to nie są żadni pedofile, to są normalni mężczyźni..."

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hZGM2OC9wLzIwMTgvMTAvMTUvODI1LzM2MC8wMmFjZjlhN2E3MTg0MGYyOTc2ZGEwY2Q0ODM2NWUxNS5qcGVn.jpeg

  Prawniczka prof. Monika Płatek zaprezentowała własną, mocno osobliwą, teorię na temat pedofilii w Kościele. Zgodnie z jej słowami, to nie pedofile wykorzystują dzieci, a normalni mężczyźni lub kobiety. O co chodzi? Najnowsza opinia prof. Płatek, wygłoszona na wykładzie KOD w towarzystwie Mateusza Kijowskiego, odbiła się szerokim echem wśród internautów. Prawniczka przekonuje, że większość osób wykorzystujących seksualnie dzieci tak naprawdę nie jest pedofilami. Prof. Monika Płatek znana jest nie tylko ze swoich feministycznych, ale też z zaskakujących i pseudonaukowych wypowiedzi. Wszyscy wiedzą też, że z atakowania Kościoła zrobiła swoje hobby. Większość ludzi, która wykorzystuje dzieci do seksu, większość ludzi w Kościele, która nadużywa dzieci, to nie są żadni pedofile, to są normalni mężczyźni. To są mężczyźni, bądź kobiety, które mogłyby mieć normalne stosunki seksualne, tylko z racji bardzo kiepskiego wychowania… Przecież ci mężczyźni w trakcie przygotowania do bycia księdzem są narażeni na to, że się ich pozbawia umiejętności komunikowania, wchodzenia w relacje z drugim człowiekiem stwierdza prof. Płatek. Stwierdza też, że osoby, które czują pociąg do osoby nieletniej nie mają się do kogo zgłosić po pomoc. Gdzie się ma zgłosić ktoś, kto odczuwa pociąg seksualny do dziecka? Pokażcie mi państwo. Jak jest psychiatra sensowny to może się może tam zgłosić mówiła prof. Płatek. Teorie prof. Płatek są przedziwne i nielogiczne. Wbrew temu co ogłosiła problem pedofilii nie ogranicza się do Kościoła. Pedofile zdarzają się praktycznie w każdym środowisku. Czyżby feministka o tym nigdy nie słyszała? Usłyszała jednak o tym, że jej chora teza zdobyła ogromną popularność w internecie i stwierdziła, że jej wypowiedź wyrwano z kontekstu. Podkreśla:

  Nie należy mówić o pedofilii, ale o gwałtach, nadużyciach i wykorzystaniu seksualnym dzieci w kościele.

  Prof. Monika Płatek na swoim profilu na Facebooku wyjaśnia:

  W internecie na you-tubie pojawił się wyrwany z kontekstu fragment mojej wypowiedzi na wykładzie dla KODu, gdzie odpowiadam na pytanie o pedofilię w Kościele. Wyrwanie wypowiedzi z kontekstu nie jest przypadkowe. Pozwala wielu wylewać bezrefleksyjnie pomyje na mnie i pewnie wielu czerpie z tego satysfakcję. Powodzenia. Powiedziałam i podtrzymuję: większość ludzi w kościele, którzy wykorzystują seksualnie dzieci to nie pedofile napisała i tylko możemy się zastanowić po co to sprostowanie jeśli podtrzymuje swoją chorą tezę…

  Prof. Płatek chyba po prostu postanowiła jeszcze ostrzej niż zwykle zaatakować Kościół, bo o kapłanach pisze:

  To ludzie, którzy wykorzystując władzę, pozycję, krycie i bezkarność gwałcą i molestują dzieci bo mają te dzieci pod ręką, plus gwarancje bezkarności i krycia. Nie robią tego dlatego, że są pedofilami i nie stają się przez to pedofilami w medycznym rozumieniu tego pojęcia. Nie należy więc mówić o pedofilii, ale o gwałtach, nadużyciach i wykorzystaniu seksualnym dzieci w kościele. Pedofilia to przypadłość, której przyczyn nie znamy, a która prawdopodobnie rozwija się w okresie prenatalnym i polega na pociągu seksualnym w okresie przed tzw pokwitaniem.

  Stwierdza też w wyraźnym poczuciem wyższości:

  Konwencja (CETS201) wymagająca przeciwdziałania wykorzystania seksualnego dzieci, którą Polska ratyfikowała wymaga od państwa stworzenia warunków dla tego typu ludzi możliwości zgłoszenia się i uzyskania stosownej pomocy, by nie krzywdzili dzieci. Państwa, które nie stwarzają takich warunków narażają dzieci na wykorzystanie seksualna, a osoby dotknięte pedofilią preferencyjną na brak pomocy w przeciwdziałaniu zbrodni. Potrzeba bardzo złej woli, by wypowiedź moją tak właśnie wyrwać z kontekstu. Nie mam jednak nic przeciwko, by nawet moim kosztem doprowadzić do wiedzy i usunąć obszary ciemnoty.
  No i wszystko jasne. Płatek wie lepiej i ten kaganek oświaty niesie i usuwa obszary ciemnoty. Cóż za szlachetność.

  Ps...Tą lewacką "profesor" z pewnością wykorzystywali w dzieciństwie i własny ojciec, i kochankowie mamy i wszelakiej maści wujkowie - wszystko to byli dla niej normalni mężczyźni. I tak już jej zostało na starość. Procentowo chyba więcej jest pedofilów w środowiskach LGBT aniżeli w Kościele, gdzie jest to sprawa marginalna...Czemu tu się dziwić ? Posłuchajcie co o seksie w kontekście dzieci mówi guru europejskiej lewicy Daniel Cohn Bendit:

  https://www.youtube.com/watch?v=cPYm9B707Qc
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:44:10
  No to załóżmy partie "Wyborczy Abstynenci RP" albo "Niezdecydowani RP"
 • @Husky 17:26:18
  Ci abstynenci bardziej mi się podobają. Ale ty popis chlejesz na umor więc nawet na członka się nie nadajesz...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej