Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

40. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

16 października 1978 roku z balkonu Bazyliki św. Piotra padły pamiętne słowa: ”Habemus papam!”. Tłum zgromadzony na placu ze zdumieniem przyjął wiadomość, że nowym Ojcem Świętym został Polak, metropolita krakowski kard. Karol Wojtyła.

Święty Janie Pawle II powierzamy Ci nas i naszą Ojczyznę!
  
 40 lat od wyboru Karola Wojtyły na papieża.

          

16 października 1978 roku, o godzinie 18.18 znad Kaplicy Sykstyńskiej na placu św. Piotra w Rzymie uniósł się biały dym. Był to znak, że kardynałowie zgromadzeni na konklawe wybrali następcę św. Piotra. Okazał się nim ksiądz kardynał Karol Wojtyła z Polski.

Po godzinie 19.00 nowy Papież wyszedł na balkon bazyliki Świętego Piotra i wygłosił przemówienie do wiwatujących tłumów, którym był niemal całkowicie nieznany. Wówczas Jan Paweł II wygłosił słowa, które powtarzano potem wielokrotnie jako najbardziej symboliczne.

„Najdostojniejsi kardynałowie powołali nowego biskupa Rzymu. Powołali go z dalekiego kraju, z dalekiego, lecz zawsze tak bliskiego przez łączność w wierze i tradycji chrześcijańskiej” – powiedział Papież.

Nowy papież, 264. w historii Kościoła, przyjął imię Jan Paweł II. Był pierwszym od ponad 450 lat papieżem niepochodzącym z Włoch, a także najmłodszym od półtora wieku. Miał 58 lat. Został wybrany w ósmym głosowaniu, większością 99 głosów, spośród 111 uczestników konklawe.

 Prymas Polski ks. kardynał Stefan Wyszyński następnego dnia po wyborze w przemówieniu wygłoszonym w Radiu Watykańskim powiedział:

„Nie jestem w stanie mówić teraz o historii życia człowieka tak mi bliskiego i związanego wspólną pracą od wielu lat, z której wytwarzała się przyjaźń i miłość Kościoła i Polski” – powiedział ks. kard. Stefan Wyszyński.

Podczas uroczystego homagium kardynałów doszło wtedy do najbardziej symbolicznego wydarzenia: polski Papież złożył hołd prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.

            

 

 W niespełna trzy lata po wyborze na papieża – 13 maja 1981 roku – na placu św. Piotra w Rzymie Jan Paweł II został ciężko ranny w zamachu na jego życie. Tło zamachu do dziś nie jest wyjaśnione.

Jan Paweł II wywarł szczególny wpływ na losy Kościoła i całego świata, między innymi przyczynił się do upadku komunizmu. Angażował się w działania na rzecz porozumienia między wyznawcami chrześcijaństwa, judaizmu oraz islamu. Był pierwszym papieżem, który odwiedził kościół protestancki oraz synagogę, a także rozpoczął publiczny dialog z muzułmanami. Po trwającym 1500 lat sporze, doprowadził do pogodzenia z Kościołem Ormiańskim. Był też autorem pierwszej encykliki ekumenicznej „Ut unum sint”. Jan Paweł II podkreślał, że ekumenizm w Kościele to więcej niż wzajemna tolerancja i akceptacja. To jedność powodowana wewnętrznym pragnieniem każdego człowieka.

Nazwany papieżem pielgrzymem, Jan Paweł II odbył 104 podróże zagraniczne, odwiedzając 130 krajów. Ponadto odbył 145 podróży po Włoszech. Jako papież, dziewięciokrotnie odwiedził Polskę. Ostatnią pielgrzymkę do kraju, w 2002 roku, Jan Paweł II poświęcił Bożemu Miłosierdziu, któremu powierzył Ojczyznę.W czasie swojego pontyfikatu Jan Paweł II często podejmował się mediacji i wzywał do zaniechania przemocy w różnych wielkich konfliktach, takich jak wojny w Zatoce Perskiej, Libanie i Bośni. Z reguły Jan Paweł II był przeciwko stosowaniu takich środków nacisku, jak blokady ekonomiczne, ponieważ uważał je za represje godzące głównie w niewinną ludność.

Jan Paweł II cieszył się wielkim autorytetem moralnym w świecie jako obrońca praw człowieka i inicjatyw podejmowanych na rzecz zachowania pokoju. Równocześnie sławił dobre imię Polski w świecie.

 Przez lata najdłuższego pontyfikatu na przełomie XX i XXI wieku, Jan Paweł II był nowatorem i odnowicielem Kościoła. Wbrew wielu członkom Kolegium Kardynalskiego, które dziś niemal w całości pochodzi z jego nominacji, odważył się z okazji Roku Jubileuszowego przeprowadzić millenijny rachunek sumienia Kościoła. Poprosił m.in. o wybaczenie krzywd wyrządzonych w ciągu dwóch tysięcy lat przez jego wiernych wyznawcom innych religii. Przepraszał za inkwizycję i inne akty przemocy popełniane w imię Krzyża. Poszedł modlić się do synagogi, najpierw jako arcybiskup Krakowa, potem jako pierwszy papież.

 Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku, mając za sobą prawie 85 lat życia, 59 i pół roku kapłaństwa oraz 27 i pół roku pontyfikatu. Sześć dni później odbyły się w Watykanie uroczystości pogrzebowe. Mszy przewodniczył kardynał Joseph Ratzinger, późniejszy papież Benedykt XVI. W uroczystości pogrzebowej wzięło udział kilkaset tysięcy osób, w tym około 300 tysięcy Polaków.

 

KOMENTARZE

 • załatwili nas Bolek i Lolek
  ale jak widać nie każydy jest w stanie powiedzieć prawdę; zamiast niej wypisuje propagandowe panegiryki
 • ałtorytet moralny
  można by rzec najmoralniejszy papież świata coś tak jak najmoralniejsza armia świata w końcu ten sam korzeń
 • Oczywiście 1*
  JPII propagator NWO

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=3-RRMXjAi-c

  Tuż po zakończeniu II w.św. Pius XII utworzył w zachodnich strefach Niemiec urząd "biskupstwa dla wypędzonych". Faktycznie było to silne centrum religijno-polityczne specjalizujące się w polityce rewizjonistycznej. Watykan uznał granicę na Odrze i Nysie w 1972r., natomiast żydo-katolicki Kościół NRF nie uznał jej nigdy.
  "Biskupstwa dla wypędzonych" funkcjonowały także w okresie pontyfikatu JPII i funkcjonują do dzisiaj.

  prof. Kazimierz Kąkol, "Sprawa niemiecka nadal otwarta ...?
 • Trzeba jednak oddać sprawiedliwość JPII i przypomnieć jego rozsądne wypowiedzi
  „Osoba i czyn” – Karol Wojtyła, 2012-10-21

  (Do wydania tej książki w Polsce Ludowej, przed półwieczem doprowadziła dr Anna-Teresa Tymieniecka, dobra znajoma przyszłego papieża, podobnie jak małżeństwo Andrzeja i Wandy Półtawskich.)


  Teza 15:
  Bóg nie jest historycznym bytem, który współpracuje z ludźmi, ani też człowiek nie współpracuje z Bogiem, lecz wyłącznie z innymi ludźmi. Religia nie ma swych źródeł w boskim objawieniu, lecz jest rezultatem wyobraźni człowieka. Religia katolicka nie różni się [pod tym względem] od innych kultów.

  Teza 16:
  Objawienie Boże jest niemożliwe do udowodnienia.

  Teza 17:
  Jedyne realne wytłumaczenie treści Nowego Testamentu nosi charakter filozoficzny.

  Teza 18:
  Każdą bożą tajemnicę należy uważać za czysty wytwór ludzkiej myśli. To samo dotyczy tradycyjnej chrześcijańskiej dogmatyki, będącej jednym z tych błędnych systemów.

  Teza 21:
  Czysto ludzka wspólnota, powszechna i solidarna – oto prawdziwy Kościół Chrześcijański, zgodny z Ewangelią odczytaną na nowy sposób, przeciwny dotychczasowemu totalitarnemu Kościołowi.

  Teza 22:
  Drogą do uratowania chrześcijaństwa nie jest Objawienie Stworzenia, Odkupienie lub Sąd Ostateczny, ale słowa „dialog” i „bliźni”.

  Teza 24:
  Zbawienie – samorealizacja ludzkości – nie ma wiecznej natury. Nie przyniesie ono człowiekowi żadnego cielesnego zmartwychwstania. Naiwną wiarę w życie wieczne, w zmartwychwstanie, czy cielesny powrót Zbawiciela na Ziemię, należy rozważać wyłącznie symbolicznie.

  Teza 25:
  Na drugim świecie, po śmierci, nie będziemy nagradzani za dobre uczynki, ani nawet karani za grzechy.

  Teza 28:
  Dlaczego człowiek z taką łatwością stworzył sobie duszę? Ponieważ nie została stworzona z niczego, lecz z istniejącej materii: w zwierzęcej duszy rozwijało się filogenetycznie to, co otrzymała ona od swych rodziców, przodków, od małp i [w tym procesie] mogła się jedynie ulepszać.

  Teza 32:
  Nie ma powodu, aby troszczyć się o dusze poronionych dzieci. Będą zbawione, gdyż grzech pierworodny nie istnieje.

  Teza 33:
  Nie ma powodu, aby chrzcić lub stosować inne tradycyjne formy dołączania nie-chrześcijan lub niewierzących do Kościoła, ani nawracać wyznawców innych religii.

  Teza 35:
  Człowiek jest Bogiem widzialnym. Widzieć człowieka – to widzieć Boga.

  więcej: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/10/14/ateizm-bezmyslnosc-czy-opetanie-ano-popolemizujmy-nieco/
 • Oczywiście nie wolno zapominać o lansowaniu przez JPII żydowskiego liberalizmu gospodarczego
  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2015/06/11149486_843236349098680_2894469668906627402_n-e1458640705970.jpg

  https://rzeczpospolitapolska.files.wordpress.com/2015/06/10003362_839248016164180_1630237719746508077_n-e1458640590965.png
 • @Rzeczpospolita 12:32:59
  W ramach tego lyberalyzmu i pasterze nie omieszkali zadbać o siebie:
  "Bardziej wyniosły był swego czasu arcybiskup Sławoj Leszek Głódź. Od czasu kiedy został metropolitą gdańskim zamieszkał w okazałej rezydencji. Dookoła niej rozprzestrzeniał się ogród zajmujący powierzchnię ponad 3 tys. metrów kwadratowych. To tutaj hierarcha hodował daniele, o których swego czasu media głośno informowały. Dodatkowo biskup ma zapewnioną "mundurową emeryturę" w wysokości 10 tys. zł. Jako arcybiskup pobiera kościelną pensję w wysokości ok. 4,5 tys zł miesięcznie. Po odejściu z funkcji biskupa polowego, otrzymał odprawę w wysokości 360 procent kwoty ostatnich zarobków, dodatkowe uposażenie roczne, gratyfikację urlopową czy ekwiwalent za niewykorzystane przejazdy. Razem odprawa ta wyniosła 250 tys. zł! Dodatkowo duchowny może liczyć na wsparcie księży, którzy skaczą wokół niego "niczym daniele"."
  http://www.telewizjapolska24.pl/PL-H12/7/1454/magnaci-polskiego-kosciola.html
 • @Rzeczpospolita 12:03:16
  //Oczywiście 1*//
  Widać że niczego innego po aj waju spodziewać się nie można było
  Shalom Dario
  Shalom
 • @provincjal 09 13:05:36
  Było się uczyć na księdza, a nie rzucać kamieniami na szkołe
 • @Husky 13:07:29
  "Shalom Dario
  Shalom"

  To nie Sz. P. D. K. chodził po synagogach.
 • @provincjal 09 13:05:36
  Dumni Rzymianie rzucali się na ziemię kiedy poselstwo Kanclerza Jerzego Ossolińskiego gubiło złote podkowy...
  Pałac Kazanowskich uznawany był za VII Cud Świata a Warszawa za "Paryż Północy"...a później nazwali Go..."Człowiekiem z dalekiego kraju"
  Nasz ❤Ojciec Święty

  https://pbs.twimg.com/media/DpnYL1bWwAEMuP7.jpg
 • @Rzeczpospolita 12:32:59
  Za 4 dni przypada 34 oficjalna rocznica śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki. Dlaczego prawdziwi mordercy nigdy nie zostali osądzeni za tę potworną zbrodnię? Dlaczego Ci biedni, starsi ludzie nie doczekali sprawiedliwego procesu ws. śmierci syna?


  Dlatego, że wciąż trwa komuna...

  https://pbs.twimg.com/media/DpjGzSHXoAEINDE.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DpjHPhPXUAA3ZtO.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/DpjHM14W4AEs8Iq.jpg
 • @provincjal 09 13:05:36
  40 lat temu stał się cud.

  Najważniejszy wybór w historii Polski XX wieku dokonał się w Rzymie. Karol Wojtyła, Święty Jan Paweł II, jest pamiętany nie tylko jako zwierzchnik Kościoła, ale też wielki przywódca, który przyczynił się do krzewienia pokoju i wolności na całym świecie.
 • @nieżyt 09:22:23
  Rocznica pontyfikatu Jana Pawła II.
  Andrzej Duda na audiencji u papieża Franciszka

  http://bi.gazeta.pl/im/b4/ee/16/z24047028IE,Andrzej-Duda-z-zona-podczas-spotkania-z-papiezem-F.jpg

  Prezydent Andrzej Duda uczcił 40. rocznicę pontyfikatu Jana Pawła II w Watykanie, gdzie spotkał się z papieżem Franciszkiem. "Ojciec Święty pytał o Polskę i prosił, bym pozdrowił wszystkich rodaków" - relacjonował.

  http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24046887,rocznica-pontyfikatu-jana-pawla-ii-andrzej-duda-na-audiencji.html
 • @nieżyt 09:33:35
  Papież, który nie umiera

  40 lat temu – 16 października 1978 r. kard. Karol Wojtyła został papieżem. Pierwszym po 455 latach następcą św. Piotra, który nie pochodził z Włoch (od czasów Hadriana VI, Holendra, którego pontyfikat trwał w latach 1522-23). Kard. Stanisław Dziwisz, były metropolita krakowski i osobisty sekretarz Jana Pawła II, opowiada o tych wyjątkowych, historycznych chwilach

  http://www.niedziela.pl/artykul/139417/nd/Papiez-ktory-nie-umiera
 • @
  „O Panie to Ty na mnie spojrzałeś...” 40 lat temu Człowiek z dalekiego kraju, Karol Wojtyła został Papieżem. Wielkim, Świętym Papieżem

  https://pbs.twimg.com/media/DpnHG_rXUAErUWo.jpg
 • Prawdopodobnie Szatan wywija chrześcijaństwem
  zaraz po zamordowaniu Jezusa Chrystusa - i od tamtego czasu to od ludzi stworzonych przez Boga żyjących na Ziemi - zależało i zależy aby tak nie było nadal. Jezus Chrystus ostrzegał ludzi dobitnie i wyraźnie, że na Ziemi są także dzieci Szatana.
 • @Husky 15:10:00
  "Dlatego, że wciąż trwa komuna..."

  kundel,
  w pewnym sensie możesz mieć rację, ale tylko wtedy, jeśli przyznasz, że PRL od października 1980r. (zamach stanu junty Jaruzelskiego-Kiszczaka) i IIIRP to rządy żydowskiej recydywy marca'68, czyli potomków żydo-bolszewii, która rządziła w PRL od 1945 do 1956.

  Jednak gdybyś się z tym zgodził wyszedłbyś na syjonistyczną kanalię lub kompletnego durnia, bo przecież ty popierasz władzę recydywy marca'68 w postaci rządów PiS.
 • @Rzeczpospolita 18:52:52
  Po tym twoim aj waju komentarzu ,jestem pewny że wciąż trwa komuna...
  i ma sie dobrze
  Shalom
 • @Rzeczpospolita "Dlatego, że wciąż trwa komuna..."
  .


  http://roux.neon24.pl/post/145920,pod-wplywem-kleru-biskupi-tropia-ksiezy-pedofilow#comment_1494267  .
 • @demonkracja "MOWA JEZUSA PRZECIW UCZONYM W PIŚMIE I FARYZEUSZOM" --- Ostrzeżenie !!
  .  Nie czyń sobie obrazu rytego, ani żadnego podobieństwa rzeczy tych...

  Nie będziesz się im kłaniał, ani im będziesz służył; bom Ja Pan Bóg twój.
  9 Nikogo też na ziemi nie nazywajcie waszym !!!!!! ojcem !!!!!!; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.


  (Ojcem jest tylko ten, kto człowiekowi DAŁ ŻYCIE ~~~~!!!!
  A więc Stwótrca i ojciec biologiczny !!!~~~~ A nie KAPŁAN ~~~~ !!!!

  Dlatego SATANIŚCI próbują tworzyć dzieci PRZEZ SZTUCZNE ZAPŁODNIENIE (ręką człowieka) albo w SZKLANYCH PRÓBÓWKACH i na stołach do operacji plastycznych, aby to UCZENI FARYZEUSZE - KAPŁANI logicznie mogli być stwórcami i ojcami "człowieka".

  Robią to by odebrać ostatni już z Darów Stwórcy.

  Wolność, Żywność, Wodę już odebrali !!

  A nad Życiem i Śmiercią Człowieka i wszelkiego Stworzenia też obieli Władzę od czasów Kaina !!!!~~~~~~~~~~~~~)


  10 Nie chciejcie również, żeby was nazywano mistrzami, bo jeden jest tylko wasz Mistrz, Chrystus.
  3 Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, lecz uczynków ich nie naśladujcie.
  Mówią bowiem, ale sami nie czynią.
  (O księciach=książętach=księżach=zakonnikach=rycerzach)
  4 Wiążą ciężary wielkie i nie do uniesienia i kładą je ludziom na ramiona, lecz sami palcem ruszyć ich nie chcą.


  5 Wszystkie swe uczynki spełniają w tym celu, żeby się ludziom pokazać.
  Rozszerzają swoje filakterie i wydłużają frędzle u płaszczów.


  6 Lubią zaszczytne miejsca na ucztach i pierwsze krzesła w synagogach.


  7 Chcą, by ich pozdrawiano na rynkach i żeby ludzie nazywali ich Rabbi.


  8 Otóż wy nie pozwalajcie nazywać się Rabbi, albowiem jeden jest wasz Nauczyciel, a wy wszyscy braćmi jesteście.


  11 Największy z was niech będzie waszym sługą.


  12 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.
  13 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo zamykacie królestwo niebieskie przed ludźmi.
  Wy sami nie wchodzicie i nie pozwalacie wejść tym, którzy do niego idą.


  15 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, bo obchodzicie morze i ziemię, żeby pozyskać jednego współwyznawcę.
  A gdy się nim stanie, czynicie go dwakroć bardziej winnym piekła niż wy sami.
  23 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy!
  Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę.
  To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać.


  24 Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda!


  25 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są one zdzierstwa i niepowściągliwości.


  26 Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta.


  27 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo podobni jesteście do grobów pobielanych, które z zewnątrz wyglądają pięknie, lecz wewnątrz pełne są kości trupich i wszelkiego plugastwa.


  28 Tak i wy z zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, lecz wewnątrz pełni jesteście obłudy i nieprawości.


  29 Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo budujecie groby prorokom i zdobicie grobowce sprawiedliwych,


  30 i mówicie: "Gdybyśmy żyli za czasów naszych przodków, nie byliśmy ich wspólnikami w zabójstwie proroków".


  31 Przez to sami przyznajecie, że jesteście potomkami tych, którzy mordowali proroków! 32 Dopełnijcie i wy miary waszych przodków!


  33 Węże, plemię żmijowe, jak wy możecie ujść potępienia w piekle?


  34 Dlatego oto Ja posyłam do was proroków, mędrców i uczonych. Jednych z nich zabijecie i ukrzyżujecie; innych będziecie biczować w swych synagogach i przepędzać z miasta do miasta.


  35 Tak spadnie na was wszystka krew niewinna, przelana na ziemi, począwszy od krwi Abla sprawiedliwego aż do krwi ....
  .
 • @Husky 19:24:54
  No, to teraz kundel odpowiedz na pytanie -możesz to zrobić przed lustrem:
  jesteś syjonistyczna kanalią, czy kompletnym durniem?
 • @Krystyna Trzcińska 20:01:40
  On this day of the fortieth anniversary of the election of Saint John Paul II on the throne of Peter, we must intensely thank God for giving us a pope who will remain as the greatest man of the twentieth century.

  https://pbs.twimg.com/media/DpnCCeuX4AAjTj5.jpg
 • @Krystyna Trzcińska 20:01:40
  "Każdy ma swoje Westerplatte..", "Wymagajcie od siebie nawet, gdyby inni nie wymagali!", "Nie lękajcie się!", "Bóg jest miłością!" - zaczęło się 40 lat temu i wybrzmiewa codziennie do dziś...

  https://pbs.twimg.com/media/DpnFooJU4AAug_N.jpg
 • @Rzeczpospolita 20:16:06
  //jesteś syjonistyczna kanalią, czy kompletnym durniem?//
  tego nie wiem, wiem ze ty tak i to od zawsze
  shalom
 • @Rzeczpospolita 20:16:06
  16. X Wspomnienie św. Gerarda Majelli, patrona i opiekuna Matek i Kobiet w stanie błogosławionym.
  Módlmy się za wszystkie Matki, które pod sercem noszą poczęte życie.

  "Bronić życia i umacniać je, czcić je i kochać - oto zadanie, które Bóg powierza każdemu człowiekowi”

  Św. JPII


  https://pbs.twimg.com/media/Dppkq0JVAAUPL9s.jpg
 • @Husky 20:33:42
  „Zupełnie przypadkowo” na paszporcie WRON/Grupa „D” Departamentu IV MSW do Walki z Kościołem przebywał w tym samym czasie w USA Dariusz Kosiur jako agent umiłowanego PRLu. Nikt inny nie otrzymywał polskiego paszportu „ważnego na wszystkie kraje świata”.
  Cel jego wyjazdu pozostaje tajemnicą, chociaż ogranicza się do dwóch wydarzeń: likwidacja płk-ka Kuklińskiego, lub Jana Pawła II.
 • @Zdzich 20:52:24
  To fakt o którym można było już czytać w sieci parę lat temu.
  Jeśli znajdę czas to poszukam link tym i to tu wkleję.
  Zresztą D.K to znana "postać" w Otwocku znają go bardzo dobrze
  Pozdrawiam
 • @Zdzich 20:52:24
  40. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża - Para Prezydencka w takcie wyświetlenia mapingu na budynku Kurii przy Franciszkańskiej 3.

  https://pbs.twimg.com/media/Dppu3E0X4AEjS6z.jpg
 • @Rzeczpospolita 00:07:03
  Fotką zajmie się projektant/programista komputerów Krystyna Trzcińska.
  Ja mogę tylko przekazać pozdrowienia od Grzegorza Piotrowskiego.
 • Karol z Wojtyłów żałosny
  Stwierdzając że jest totus tuus Marii pokazał, że skoro cały należy do Marii, to nawet w cząstce nie należy do Pana Jezusa Chrystusa. Nie był chrześcijaninem.
  Zwracając się w swych pacierzach - niby modlitwach do duchów zmarłych, wzywając ducha zmarłej Żydówki Mariam pokazał, że jest spirytystą.
  Wchodząc w dialogi z poganami pokazał, że zamiast ewangelizować, dyskutował. A nie ewangelizując pogan wysyłał ich do piekła.
  Łącząc się w spotkaniach kultowych z poganami, spirytystami, satanistami pokazał, że zagłębiał się w ciemność, zamiast wskazywać na jasność, światło Chrystusa.
  Propagując i praktykując bałwochwalstwo, koronując posągi, obrazy, kłaniając się im pokazał, że jest bałwochwalcą.
  Kryjąc różnych grzeszników pośród funkcjonariuszy swojej korporacji religijnej pokazywał, że nie zależy mu na czystości jego wyznania, a tylko aby ta korporacja ładnie wyglądała i sprawiała dobre wrażenie.
  Głosząc i praktykując teologie, obrządki sprzeczne z Bożym Słowem wskazał, że jest niebiblijnym heretykiem.
  Zajmował się też polityką. Przyjmując świeckie zaszczyty należne głowie państwa - pomimo że Pan Jezus nie był królem tego świata, zajmując się obalaniem komunizmu.
  Jednocześnie pozwalał ludziom klękać przed sobą, czym odbierał cześć należną tylko Bogu.
  Niewątpliwie można stwierdzić, że pan Karol z Wojtyłów, z zawodu papież, był Wielkim, ale: bałwochwalcą, spirytystą, heretykiem.
  Zamiast ewangelizować pogan, wchodził z nimi w polityczne relacje
  Ukrywał pedofilów, zboczeńców.
  Żył w duchowej ciemności, niewiedzy, albo świadomie był odstępcą od woli Boga.

  Karol z Wojtyłów to tragiczna postać. Mając potencjał aby wpływać na ewangelizowanie ginących pogan. Brał udział w licznych zgromadzeniach na które przychodziły tłumy ufnych mu ludzi. Ale zamiast prowadzić biedaków do Boga, do zbawienia, urządzał im barwne korowody, wzniosłe przedstawienia, a wręcz popychał ich go grzechów prowadzących na wieczne zatracenie.
 • @Husky w ubeckiej Pile obrzucono pomnik JPII jajkami
  Ciekawa prowokacja, idealnie pasuje do nowego kursu gazety wyborczej. Wypada ruszyć zamiecioną pod dywan sprawę "elitarnych" klientów dzieci z warszawskiego dworca centralnego. To uspokoi nastroje. Tak Gruzja broni się przed pedałami.

  https://www.youtube.com/watch?v=xLJqhEn7keM

  Uczestnicy parady "GAY" w Gruzji zostali zmasakrowani i zmiażdżeni, wielu zostało rannych.
 • @Husky 21:15:08
  Josef Kamycky to żydo-Kosiur. https://wiernipolsce1.wordpress.com/2017/03/14/antypolski-element-sam-sie-obnaza/
 • @Rzeczpospolita 16:10:13
  Kryptożydku to zdjęcie za dedukuj PO/PSL i Tuskowi.
 • @Husky może Smarzowski teraz film o policjantach pedofilach nakręci?
  Pedofil policjant 29 lat z 8letnim stażem w policji z Jaworzna gwałcił 6letnią koleżankę swej córki. Jest aresztowany i zawieszony. A powinien od razu z policji wylecieć. Ciekawe ile zapłaci policja? Czy tyle co kościół ?Czy odpowiedzialność zbiorowa dotyczy tylko kościoła ? Czekam z niecierpliwością na wyrok.
 • @kula Lis 67 12:02:36
  BINGO
  pzdr.
 • @von Finov 09:56:10
  sekta piszczy
  paszol ....won
 • @Husky 16:34:42
  Gdzie jesteście, feministki? Pani "prof." Płatek czy to też jest "normalny facet"? Czy tylko księża mają zaszczyt być na pani widelcu? Czyli jak zawsze. Policjanci są tak wyuczeni, że nie przyznają się do winy i odmawiają składania zeznań. To szkolenie po milicjantach zostało. Chodziło o to, by nie powiedzieli niczego przeciwko sobie a resort miał czas na eleganckie zagłaskanie sprawy. Teraz niech zapłaci policja milion złotych odszkodowania plus dożywotnia renta, odpowiedzialność zbiorowa, przecież komenda to tego zachęcała. Jak może płacić zakon za zakonnika, to niech też płaci policja z własnych pieniędzy, a nie z publicznych! Strach pomyśleć co z nim zrobią w wiezieniu. Policjant pedofil więzienia nie znają gorszego przypadku.
 • @kula Lis 67 16:15:04
  Oj, głupi ty, głupi
 • @Husky 16:34:42
  To chyba jest prawdziwy Schlezier przynależny do Herrenvolku - oni już tak mają ...
 • @Husky 16:35:45
  Drogi Huski!

  Jeżeli się mylę, to przedstaw biblijne argumenty, ratuj błądzącego, a nie wyganiaj go. Widzę, że zachowujesz się jak typowy Watykanista bezsilny w obliczy rzeczowych argumentów.
 • @von Finov 15:15:00
  Cały twój trud i tak na nic.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej