Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Apel do PIS-wskiej szarańczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Apel do PIS-wskiej szarańczy. Jako zwolennik Prawa i Sprawiedliwości zrozumiałem słowa nijakiego Schetyny jako te, które miały trafić do mnie i mnie podobnym zwolenników szeroko rozumianej koalicji ugrupowań prawicowych.

Szanowni - wybory samorządowe są najważniejsze w historii z wielu powodów - głosując na PIS niszczysz System - odrywasz PO od kasy, szmatławce pozbawiasz reklam i masz okazję odesłać mafię lokalne PSL na śmietnik. Polska będzie lepszą bez nich

 

 

Zombieland.

            

 

Oni pójdą na wybory. A Ty?

 

Pozostały cztery dni do podjęcia decyzji kto dalej będzie rządził w Polskich samorządach. O ile jestem spokojny o małe miejscowości gdzie lokalne społeczeństwa najlepiej wiedzą kto powinien zostać ich włodarzem o tyle władza na szczeblu Sejmików wojewódzkich nie jest już identyfikowana w sposób przejrzysty. Tutaj zaczynają decydować układy poszczególnych partii politycznych.

Przez minione 12 lat wojewódzkie i powiatowe władze samorządowe zostały opanowane przez polityków PO i PSL. Powstała gruba skorupa układów przez które szary obywatel nie ma możliwości realizowania się w tej strukturze.

Obecne samorządy wojewódzkie oraz powiatowe to nic innego jak typowy schron dla byłych aparatczyków partyjnych z czasów PRL oraz ich potomków i zwolenników. Na szczeblach tych samorządów zapadają często decyzje dzięki którym tylko wybrani mogą w pełni korzystać ze środków unijnych czy innych programów pomocowych. Powie ktoś ale ja skorzystałem z pomocy pomimo że nie jestem zwolennikiem ani PO ani PSL. Powiem wiec wprost. Jest to możliwe. Jednak Ty dostałeś tzw. ochłap - prawdziwe pieniądze zaczynają się tam gdzie idzie o setki tysięcy lub wręcz miliony zł.

Ty - pomimo, że nie afiszujesz swoich poglądów politycznych otrzymałeś np. 15.000 zl ale człowiek który ma swoje sympatie polityczne bliskie obecnie rządzącym może zrealizować inwestycje warte kilkaset tysięcy złotych dzięki wsparciu partyjnych kolesi. Brak przejrzystości w działaniu Urzędów Marszałkowskich, Starostw Powiatowych sprawia, ze w skali kraju setkii milionów złotych zamiast wspierać lokalną przedsiębiorczość wspiera niewielką grupę zaufanych kolesi.

To właśnie dlatego mój apel do moich pobratymców spod znaku szarańczy.

Idźmy na wybory 21 października 2018r. Zabierzmy ze sobą mamy, ojców, babcie, dziadków, synów, wnuczki, schorowana sąsiadkę itd. Niech będzie nas siła ludzi. Ludzi zdeterminowanych do tego by strząsnąć z polskiego, jeszcze nie do końca obumarłego drzewa, tą hordę polityków PO i PSL Owa żarłoczna horda działaczy i polityków przez minione 12 lat zżarła już liście teraz chce wyssać z tego drzewa tak niezbędną dla jego życia żywicę. Powiedzmy temu NIE

 

          

 

 Głosujmy na listę nr.10

 

 

FB

TT

Interia

https://www.salon24.pl/u/wprost/903195,apel-do-pis-wskiej-szaranczy

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • @Husky szykują przekręt?
  https://pbs.twimg.com/media/Dpta_PTXUAA25TR.jpg:large

  Warszawa ma ponad 18 tys. nowych wyborców. Gronkiewicz-Waltz: "Kolejne wnioski o udział w wyborach samorządowych są rozpatrywane".
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iOGRiMi9wLzIwMTgvMTAvMTcvODI1LzM2MC84NmJlNTQ5YzVlNDQ0M2E5ODhjY2E0MDVhNDA4ZjM4Zi5qcGVn.jpeg
  18 516 wniosków osób, które chciały się dopisać do rejestru wyborców w Warszawie rozpatrzono pozytywnie poinformowała w środę prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ogółem takich wniosków wpłynęło 26 302. 26 302 wnioski wpłynęły od 1 stycznia 2018 r. do 16 października 2018 r. Z tej liczby 18 516 wniosków rozpatrzono pozytywnie a 1546 - odrzucono.

  https://pbs.twimg.com/media/DptWBCgXcAALUer.jpg
  Pozostałe są rozpatrywane. Procedura rozpatrywania wniosków będzie prowadzona do piątku 19 października. Prezydent Warszawy poinformowała też, że w wyborach samorządowych w 2014 r. takich wniosków było 4354. Jak poinformowała prezydent stolicy najwięcej wniosków złożono na Mokotowie, Ursynowie, Pradze- Południe, Śródmieściu i Woli. W poszczególnych dzielnicach Warszawy rozpatrzono już od 25 do 80 procent złożonych wniosków. Aby proces weryfikacji przebiegał sprawnie zaangażowano do tego celu dodatkowych pracowników Urzędu Miasta. Najwięcej osób dopisało się jak dotąd na Mokotowie, Woli i w Śródmieściu, po prawej stronie Wisły najliczniej dopisywano się na Pradze-Południe i Targówku.

  https://pbs.twimg.com/media/DptWN3cWsAARu2p.jpg

  Najwięcej wniosków wpłynęło od osób na stałe zameldowanych w Lublinie, Białymstoku, Radomiu, Gdańsku, Krakowie i Szczecinie.

  https://pbs.twimg.com/media/DptYJdhXgAAOqQK.jpg

  Prezydent pytana, czy dopisywanie do rejestru ma charakter manipulacyjny, żeby zapewnić głosy określonym kandydatom powiedziała: Tego nie wiem. Może rządzący będą wiedzieli. Podkreśliła też, że ratusz nie inwigiluje osób, które chcą się dopisać do rejestru wyborców. Wnioski zostały odrzucone, w związku z tym, że albo nie było dokumentów wymaganych prawem, albo osoba składająca wniosek nie udowodniła zamieszkiwania w Warszawie poinformował Krzysztof Krakowiecki-Kulesza, dyrektor Biura Administracji i Spraw Obywatelskich Urzędu m.st. Warszawy. Poinformował on też, że decyzje odmowne podlegają kontroli sądu, i że z 1546 odmów złożono pięć skarg do sądu na taką decyzję. Z tego trzy skargi sąd oddalił, jedna została zwrócona do ponownego rozpatrzenia przez miasto, a jedna jest w trakcie rozpatrywania przez sąd. Gronkiewicz-Waltz wyjaśniła, że aby osoby niezameldowane w Warszawie mogły zagłosować w stolicy muszą złożyć stosowny wniosek o wpis do rejestru wyborców oraz przedłożyć dokumenty potwierdzające fakt zamieszkiwania w stolicy. Mogą to być umowa najmu lokalu, pierwsza strona zeznania podatkowego złożonego w Warszawie, kopie rachunków opłaconych w związku z zajmowanym lokalem. Do rejestru wyborców można dopisać się osobiście lub przez internet. Gronkiewicz-Waltz zapewniła, że wnioski, które zostały pozytywnie rozpatrzone spełniły wymagania stawiane przez prawo.

  https://pbs.twimg.com/media/Dpt0xoTWkAAImKy.jpg:large

  https://pbs.twimg.com/media/Dpt3ELOWkAAOJEP.jpg:large


  Ps... Czy wyrzuceni mieszkańcy kamienic nadal mogą głosować, skoro nie mają miejsca zamieszkania? a ilu się dopisało 130, 140 letnich właścicieli kamienic? Import bezgotówkowy odmóżdżonych beretów, ...sprawa do sądu w/s trybu wyborów, .... Jest drugie dno, jest....Jaki w Ratuszu, to przetrzepane wszystkie pancerne szały, wszystkiego z dymem nie uda się puścić!
 • @Husky
  https://pbs.twimg.com/media/Dpta_PTXUAA25TR.jpg
 • @Husky
  Jest odpowiedź Pawlaka na taśmy: "Nie wyrażałem zgody na wykorzystywanie moich wypowiedzi i wizerunku przez TVP".
  Ps...Słomiany chochoł jeszcze fika, za gaz POwinien już gnić w lochach. Kiedy on pójdzie siedzieć? No to opublikujcie filmik Waldka na swoim traktorku, który nagrał jakiś czas temu. Albo fragment z "Nocnej Zmiany" jak dostaje wolną rękę na rozkradanie Polskiego majątku. A jakby tak Walduś publikować zdjęcie twojej facjaty zza żelaznych firanek, w końcu nie byłoby to niedorzeczne. Pawlak chyba oszalał, powinien jeszcze do prokuratury tak napisać, że nie wyraża zgody na wsadzenie go do więzienia. Wal się Wal-dek! Jesteś osobą publiczną i żadnej zgody nie potrzeba! Ciekawe czasy, Polacy mają się pytać przestępców czy można o nich mówić prawdę ?....absolutna bezkarność tej trzódki, służby rozpuściły ich ponad granice przyzwoitości...Proszę pana Pawlaka jak się nazywała ta ździra agentka ruska która panu premierowi zawróciła we łbie/dla której pan oszalał? bo zapomniałem. Czy to ona sprawiła, że pan podpisał wszystko co chcieli? U "Sowy i przyjaciół" ucztowali za państwowe pieniądze, więc były to konwersacje w godzinach urzędowania, etc więc Pawlak może udzielać zgody lub też tej zgody nie udzielać a publikować można i należy. Tak samo jeżeli wizerunek Pawlaka jest z czasów kiedy to Polacy płacili za jego biuro, wycieczki, etc to tak samo Pawlak może zgody udzielać lub też nie a publikować można i należy. Szkoda, że Pawlak tak ceni sobie prywatność to nigdy nie powinien był zajmować państwowych stanowisk które są opłacane z podatków Polaków i to Polacy mają prawo dokładnie wiedzieć jak ich najemny pracownik którym był Pawlak w czasie kiedy go opłacali wyglądał, jak wykonywał swoje obowiązki i co w godzinach pracy mówił.
 • @Husky
  Kompromitacja opozycji i „autorytetów” elit sędziowskich! Niemiecki trybunał rozstrzygnął, że TSUE nie może wtrącać się w sądownictwo krajów UE. DOKUMENT.

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18wNjM3Ni9wLzIwMTgvMTAvMTcvODI1LzM3MC84MDU1MDQwMmM1NDM0NGNlYWYzNDQ1MTA4MWIwODM5Zi5wbmc=.png

  Miało być uderzenie w ministra sprawiedliwości, a wyszła kompromitacja! Opozycja, Adam Bodnar i tzw. autorytety „kasty” sędziowskiej biją na alarm, manipulując i twierdząc, że Polska zaczyna wychodzić ze struktur unijnych. Skąd taka histeria? Zbigniew Ziobro skierował do TK wniosek, w którym prosi Trybunał, by ten zbadał kwestie pytań prejudycjalnych, które trafiają do Trybunału Sprawiedliwości UE i dotyczą kwestii ustroju i funkcjonowania sądownictwa. Krytycy tego słusznego wniosku podnieśli larum, ale nie sprawdzili nawet, że w tej samej sprawie, niemiecki TK wydał już orzeczenie w 2009 roku! Wynika z niego, że TSUE nie ma prawa wtrącać się w sprawy ustroju sądów kraju członkowskiego. Na ten fakt wskazali dziś m.in. prof. Genowefa Grabowska, Marcin Warchoł, wiceminister sprawiedliwości oraz Sebastian Kaleta, wiceprzewodniczący Komisji Weryfikacyjnej. Obaj zaprezentowali też rozstrzygnięcie niemieckiego trybunału z czerwca 2009 roku. Wyrok niemieckiego TK z 30.6.2009, 2 BvE 2/08

  https://pbs.twimg.com/media/Dps8dlNXcAEdKky.jpg


  Kompetencje Państwa Członkowskiego w zakresie wykonywania władzy sądowniczej stanowią jeden z obszarów przyznany co do zasady Państwu Członkowskiemu. W ramach federalnego stowarzyszenia Unii Europejskiej. Prawdą jest, że Państwa Członkowskie są zobowiązane (…) do zapewnienia skutecznej ochrony prawnej, której nie można naruszyć przepisami krajowymi(…). Jednakże, ta sytuacja prawna pozostawia kompetencje Państwu Członkowskiemu do organizacji systemu sądowego (…) w sposób niezmieniony. Ogólny kontekst rozdziału (…) Traktatu o funkcjonowaniu UW pokazuje, że TFUE nie przekazywał podobnych kompetencji UW, które ograniczyłyby te odpowiedzialność Państw Członkowskich czytamy w orzeczeniu niemieckiego Trybunału. Kompromitacja opozycji i „autorytetów” jest tym bardziej bolesna, ze to właśnie niemiecki Trybunał wydał orzeczenie, które nie pozostawia żadnych złudzeń. Sądownictwo to domena krajów członkowskich, a nie TSUE, KE i Parlamentu Europejskiego.
 • Husky
  Piąteczka, bo zasłużyłeś, jak zawsze.
  Pozdr.

  P.S. Ile osób głosuje zwykle na prezydenta Warszawy? Coś tak koło 600 tysięcy...?

  A te 15-20 extra tysięcy wyborców to będzie jakieś 3% extra głosów i do tego pewnie w miarę równo rozkładających się pomiędzy głównych kandydatów? Nie wiem, czy jest o co kruszyś kopie..., ;-)
 • @Docent zza morza 20:20:25
  Świetny wywiad red. Gawryluk z Kaczyńskim w Polsat News - wzór dla tvn24 Jednak można dociekać i dociskać ale być kulturalnym.

  Jak ktoś chce zobaczyć bardzo rzadkie zjawisko, w zasadzie na wyginięciu, dziennikarza obiektywnego, z powołania, a nie funkcjonariusza obojętnie której strony, to proszę bardzo

  https://pbs.twimg.com/media/DpuoCaPX4AIy-VU.jpg
 • @kula Lis 67 19:39:02
  Każdy kto pisze że PO = PiS powinien wziąć procę i je**ąć sobie w czoło bo nawet w Tworkach mu nie pomogą

  Konsul honorowy w Monako w latach 2007-2014 przyznał się ostatecznie do morderstwa dwóch osób. Grozi mu dożywocie.
  Takie kadry w okresie władzy PO.
 • Lista
  Nr 7
 • @zbig71 20:44:11
  Jako druga opcja
  8-))))))
 • @zbig71 20:44:11
  Raczej ciężko opowiedzieć się o partiach niestety ludzie jako tacy szans nie mieli . Do d..y ten ustrój . Pozdrawiam .
 • @Husky 20:53:17
  Tak od 30 lat , mamy te opcje . Może pora powiedzieć , wszyscy won z Polski . Salut.
 • @Husky
  Marszałek woj łódzkiego Witold Stępień z PO urżnięty w trupa leży półgoły pod domem. Nagrano go telefonem. Oto jelyta PO.
 • Partie działają jak masoneria lub mafia, więc wybieranie do samorządów członków partii (obojetnie której)
  skazuje samorząd na wytyczne masonerii/mafii.
  Lokalny członek partii, jest tzw "ocieplaczem" kontaktów w terenie dla warszafki.
  Jeżeli warszafka zechce np w Kobyłce wywiercić wielką dziurę by wydrzeć z ziemi miliardy czy nawet miliony, to lokalny członek partii "ociepla" kontakty. W razie kłopotów dostaje na to ocieplenie stosowny fundusz, lub wskazuje lokalnych opornych, do ogrania.

  Partia (każda na samej górze) jest narzędziem masonerii, choćby nie wiem ile się w TV nagadała, że tak nie jest.
 • @kula Lis 67 21:33:17
  Na zdjęciu Witold Stępień - najnowszy model leżaka z funkcją "skowyr" made by Platforma Obywatelska

  https://pbs.twimg.com/media/Dpu01B1W4AEOGZa.jpg
 • @kula Lis 67 21:33:17
  Witaj no to nie odstaje chłopak od nowego układu .Sami swoi . :))))) https://i.wpimg.pl/O/644x483/d.wpimg.pl/1837614734--726209047/antoni-macierewicz.jpg
 • @kula Lis 67 21:33:17
  Nie ulegajmy sondażom na ostatniej prostej kampanii! Pewnie jutro i w piątek pojawią się badania z nagłymi spadkami Prawa i Sprawiedliwości.
  Nie wierzymy sondażom, róbmy swoje i przekonujmy wciąż znajomych, rodzinę, sąsiadów do głosowania na listę nr 10!
 • @kula Lis 67 21:33:17
  Całym sercem za Prezesem!
  Uczciwy, mądry, dobry człowiek i wybitny polityk

  https://pbs.twimg.com/media/Dpu5_6UX4AIt4E-.jpg
 • @Husky 21:39:27
  Wierz sobie w co chcesz . Ja złudzeń już nie mam . https://s.inyourpocket.com/gallery/145676.jpg
 • @Husky 21:40:37
  No tak , a jego żona i dzieci że o wnukach zapomnijmy . Przy takim el comendante to tylko wojna może być
 • @Repsol 21:46:48
  Obecnie rządzą (w większych od naszego kraju) ludzie którzy też dzieci nie mają
  Co w tym zaskakującego
  pzdr.
 • @Husky 21:50:53
  Ty o rudym ?. Salut.
 • Dobranoc Polsko
  Dobranoc Prawi
  kolorowych i pięknych...

  21 październik 2018 !!!!!

  https://pbs.twimg.com/media/DpvB1FqWkAANJlb.jpg
 • @Husky 21:58:14
  Ostatni niech zgasi światło . Polski już nie ma . Salut .
 • @Husky 21:40:37
  Kaczyński w dobrej formie! „Opozycja nie ma programu, a tylko "PiS, PiS, PiS" i najczęściej moje nazwisko”. niezalezna.pl/241079-kaczynski-w-dobrej-formie-opozycja-nie-ma-programu-a-tylko-quotpis-pis-pisquot-i-najczesciej-moje-nazwisko


  P.... oPOzycja miała program "Wisła" - trzymać się koryta i POgłębiać dno. Ale społeczeństwo nie za bardzo chciało tego eksperymentu przeprowadzanego na nim i POgoniło PO. Kiedy PiS zgłosi postulat wyjścia z UE, gdyż to nie jest dawne EWG, tylko żydolewacki, zboczony pedalski twór bez Boga, honoru i ojczyzn? Kiedy POLEXIT Panie Prezesie? Jak Wielka Polska Katolicka może siedzieć w takim szambie? Czy dla was ważniejsze są mamona i dyrektywy unijne od Boga i dekalogu? Najwyraźniej ważniejsze!
 • @kula Lis 67 22:16:10
  Wyssą nas jak nasze emerytury . Wiesz ile jej kaczor ma ? . Pzdr.
 • @kula Lis 67 22:16:10
  Aż cieplej na sercu się robi ....po tym odejściu na grobie ludzie zatańczą


  https://pbs.twimg.com/media/DpunXJIWkAE3OA1.jpg
 • @kula Lis 67 22:16:10
  Nobel w dziedzinie Medycyna

  https://pbs.twimg.com/media/DpxOJrXWwAAscVC.jpg
 • @kula Lis 67 22:16:10
  O cholercia
  TVN chyba nadaje w innej rzeczywistości

  https://pbs.twimg.com/media/DpuBVbqXgAEpoDv.jpg
 • @Husky 08:28:04
  Cała ta zgraja złodziei i malutkich ludzi w rodzaju Tuska, Pawlaka czy Arabskiego to, tylko czubek góry lodowej, podstawą której jest agentura Rosji i Niemiec. Nie mniejszy udział w rozgrywaniu amatorskiego zespołu pod nazwą Platformy Obywatelskiej, mają żydki, którzy pilnują mocno swojego interesu w Polin. Wielu ludzi zdziwiło by się jak bardzo miałkie, słabe i płytkie jest myślenie wielu polityków. Jak nędzne są ich motywacje i podstawy działania. Odkrycie tej strony gry politycznej przysporzyło by o ból głowy całe rzesze społeczeństwa. Dlatego ten obszar polityki ukrywany jest za zawsze szczelnie zamkniętymi drzwiami. Jedynie naiwny jak dziecko Tusk nie bał się ośmieszenia, latając w krótkich majtkach po boisku, "haratając w gałę". Nie wspominam o Bolku bo to zupełnie odrębny przypadek durnia. Tylko bardzo mali ludzie, przypadkowo (lub nie) wyniesieni na wyżyny chełpią się swoją głupotą, wierząc we własny talent. Takich w POlityce, jest bardzo wielu. A prominentnym egzemplarzem oczywiście śmieć, TW Oskar (pseudonim Tusk). Szkoda że przyglądaniu się z bliska tym ludziom, wielu dziennikarzy nie próbuje przenieść swoich wrażeń na łamy mediów. Ale może wzbudza to w nich takie obrzydzenie, że sami unikają tematu. Taśmy, ujawniane ostrożnie i wielkim "wyczuciem" są tego dowodem. Stwierdzenia o małych, prymitywnych ludziach i przeżarciu polskiej polityki agenturą jest kluczowe. Także ocena motywacji polityków, dla których interes państwa polskiego nie był celem nawet pozorowanym. O ile zmiana motywacji i celów polityki nowej ekipy jest oczywista, to co z agenturą? Aktualna władza jest za słaba, by coś z tym zrobić. Oczywisty postulat programu cela+ oddala się w nieokreśloną przyszłość. To samo dotyczy zmiany rynku medialnego będącego naturalnym przedłużeniem układu agenturalnego. Także zagrożenia z zewnątrz ze strony obu państw zawsze wrogich Polsce jest ogromne i weszło w fazę jawnej i bezprecedensowej ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski z niemaskowaną już współpracą między nimi, stwarza sytuację wrogiego okrążenia dla Polski czyli zagrożenia jej bytu. To, że aktualna władza trzyma się jeszcze, zawdzięcza społecznemu poparciu obywateli, które i tak wydaje się być za słabe przy tym poziomie zagrożeń. Cała ta sytuacja, gdy aktualny rząd trwa i działa skutecznie w wielu dziedzinach, jest po prostu cudem. Widząc to, wierzę, że Polska ma w historii Europy i świata taką misję do spełnienia, że tym razem się nam uda z Boską pomocą. Tą misją jest powstrzymanie potopu światowego lewactwa i powstrzymanie realizacji celów paktu Ribbentrop-Mołotow wersja 2, który na razie jest w fazie półjawnej współpracy na etapie finansowania rosyjskiej polityki zaawansowanych przygotowań do ekspansji. Niech Bóg ma nas w swojej opiece, by się nam to udało!
 • @Husky
  Nareszcie! Izba Dyscyplinarna wzywa sędziów, którzy wspólnie z Tuleyą i Wałęsą uczestniczyli w politycznym spędzie w Gdańsku. Impreza, którą zorganizowało wojujące z rządem stowarzyszenie sędziowskie „Iustitia” odbyło się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Głównym gościem politycznej masówki był sędzia Igor Tuleya. Jego egzaltowany wykład, który był de facto politycznym manifestem, oklaskiwał w pierwszym rzędzie Jarosław Wałęsa syn byłego prezydenta i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Gdańska. Wałęsa reklamował też spotkanie z Tuleyą na swojej stronie internetowej. Z doniesień „Newsweeka” wynika, że polityczna ustawka sędziów i Wałęsy nie umknęła rzecznikowi dyscyplinarnemu sądów powszechnych, zaś wrześniowe spotkanie moderował sędzia Sądu Apelacyjnego, Włodzimierz Brazewicz. Jak dowiedział się „Newsweek” w sprawie spotkania prowadzone jest tzw. postępowanie wyjaśniające, a sędziowie, którzy byli na spotkaniu, są od początku października wzywani na przesłuchania w tej sprawie. O konieczności pojawiania się na przesłuchaniu przypomina im się pod groźbą wszczęcia postępowania karnego, a pisma sygnuje swoim podpisem zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych, były prokurator, Przemysław Radzik. Na przesłuchanie będą musieli m.in. stawić się wspomniany już sędzia Włodzimierz Brazewicz oraz prezes Sądu Rejonowego w Starogardzie Gdańskim, sędzia Piotr Wangler. Oficjalny powód postępowania? Zdaniem izby dyscyplinarnej spotkanie „miało charakter polityczny” i odbywało się z udziałem polityków, w tym polityków biorących udział w wyborach samorządowych czytamy w portalu newsweek.pl. Decyzja rzecznika dyscyplinarnego cieszy, gdyż przerywa wieloletnią bezkarność sędziów, którzy angażują się w działalność polityczną, łamiąc konstytucyjną zasadę niezawisłości i apolityczności sędziowskiej.

  Ps...Już czas najwyższy zabrać się za tą Targowicę w togach?! Nie bardzo rozumiem jakim cudem sędziowie przychodzą na jakiś wykład Tuleyi, przecież toto nie potrafi się nawet wysłowić, to wręcz akademicki przykład jak nie powinien wyglądać sędzia. Sędziowie, politycy, Służby Specjalne i biznes. oni od 1989 r. Są nieszczęściem dla Polski. Oni żyli i żyją w symbiozie. Oni się bogacą i decydują kogo wywyższyć, ubogacić, a kogo zgnoić. Gdzie Naród jest? Za wcześnie, aby pisać "Nareszcie". Dopiero, gdy tacy rozpolitykowani sędziowie jak Tuleya, Żurek itp. zostaną dyscyplinarnie usunięci z zawodu, będzie można napisać "Nareszcie". Wszyscy sędziowie którzy się z PO spotykali i przeciw Polsce omawiali, to są POlityczne kundle na pasku PO, a nie przedstawiciele sprawiedliwości. Powinni być natychmiast wyrzuceni z pracy. Tu w linku zbrodnia sędziów Sądu Okręgowego w Gdańsku. Wysłuchaj i podaj dalej, PRAWDĘ TRZEBA ZNAĆ
  https://www.youtube.com/watch?v=CdyWlPM0gvE&lc=z22nvxbq2lyrhvwi104t1aokg3qwbhcij2oyq0lq0g45bk0h00410
 • @Husky
  Niemcy będą uczyć polskich sędziów etyki! W tle niemieckie stowarzyszenie prawników wtrącające się w polską reformę. Najpierw była prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf pielgrzymowała do Karlsruhe i dziękowała, że Niemcy zapłacili jej za podróż i pobyt, a teraz niemieckie stowarzyszenie będzie szkoliło polskich sędziów w Opolu! Elity sędziowskie w Polsce bardzo cenią sobie kontakty i nieuprawnione ingerencje niemieckich instytucji w polskie sprawy! Czy uczestnicy szkolenia będą omawiali sprawę polskiego więźnia obozów koncentracyjnych, którego pozew przeciwko niemieckiej telewizji ZDF, najważniejszy niemiecki trybunał, wyrzucił do kosza? Konferencja „Etyka sędziowska - granice, których nie może przekroczyć sędzia” zorganizowana będzie jeszcze w tym miesiącu przez oddział skrajnie upolitycznionego stowarzyszenia „Iustitia” oraz „Polsko-Niemieckie Stowarzyszenie Deutch-Polnische Richtervereinigung”. Niemieckie stowarzyszenie prawników to tajemnicza instytucja. Jego strona internetowa prowadzona jest tylko w języku niemieckim, niewiele można też wywnioskować z aktywności jego członków. W ścisłym zarządzie zasiadają jednak niemal sami Niemcy. Wiadomo, że w lipcu ubiegłego roku, w trakcie największych protestów „kasty” sędziowskiej, „Deutch-Polnische Richtervereinigung” wydało szokującą petycję w sprawie reformy sądownictwa. Niezależność polskich sądów musi zostać zachowana! Jako zarząd Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników (DPJV) obserwujemy z rosnącym niepokojem aktualny rozwój wydarzeń w związku z reformą wymiaru sprawiedliwości w Polsce. DPJV angażuje się jako politycznie neutralne stowarzyszenie na rzecz porozumienia, wzajemnej tolerancji i integracji Niemiec i Polski jako części zjednoczonej Europy. Działając w tym duchu chcemy jasno i dobitnie wypowiedzieć się przeciwko politycznej instrumentalizacji polskiego sądownictwa. Procedowane przez polską partię rządzącą projekty ustaw dotyczących systemu wymiaru sprawiedliwości godzą w przepisy Konstytucji RP, jak i stanowiącą fundament państwa prawa zasadą trójpodziału władzy. Dlatego przyłączamy się do apeli Naczelnej Rady Adwokackiej, Krajowej Izby Radców Prawnych, dziekanów wydziałów prawa polskich uniwersytetów, jak i największych stowarzyszeń zawodowych sędziów („Iustitia”) oraz prokuratorów („Lex Super Omnia”). Apelujemy do wszystkich odpowiedzialnych stron i podmiotów o dążenie do polubownego i zgodnego z obowiązującym systemem prawa rozwiązania obecnego kryzysu w duchu Unii Europejskiej pisali przedstawiciele stowarzyszenia 22 lipca 2017 roku. W polską reformę sądownictwa wtrącała się w lipcu ubiegłego roku sama Przewodnicząca niemieckiego Federalnego Trybunału Bettina Limperg. Wychodzę z założenia, że Małgorzata Gersdorf została zwolniona z urzędu niezgodnie z prawem. Mam nadzieję, że będzie ona uczestniczyć w konferencji sieci (przewodniczących SN UE), która odbędzie się we wrześniu tego roku w Karlsruhe stwierdziła prezes BGH w rozmowie z DW. Niemieckie stowarzyszenia, sądy i inne instytucje wymiaru sprawiedliwości wykazują podejrzane zainteresowanie naszymi reformami. Jednocześnie niemieckie sądy wydają skandaliczne orzeczenia w kontekście polskich obywateli. W marcu tego roku Federalny Trybunał Sprawiedliwości (BGH) uznał, że postanowienia polskiego sądu nie mogą być stosowane w Niemczech, gdyż byłoby to „oczywistym naruszeniem fundamentalnego prawa wolności opinii oraz mediów”. BGH anulował decyzje niższych niemieckich instancji i oddalił wniosek 96-letniego Karola Tendery, byłego więźnia niemieckiego obozu Auschwitz i uczestnika obozowej konspiracji. Tendera domagał się przeprosin i sądowego zakazu posługiwania się określeniem „polskie obozy śmierci”, które wykorzystała niemiecka telewizja ZDF. W ocenie byłego więźnia publikacja naruszyła jego poczucie przynależności narodowej i godność narodową, które powinny być chronione przez prawo na zasadzie przewidzianej dla dóbr osobistych. Zgodnie z wyrokiem sądu w Karlsruhe koszty postępowania, wycenione na 4 tys. euro, poniesie wnioskodawca. Niech ta sprawa i szokujące orzeczenie będą najlepszym testem na lojalność niemieckich sędziów wobec Polski. O tym orzeczeniu także będą dyskutowali uczestnicy szkolenia w Opolu?


  Ps..Pytam skąd się biorą takie POlszewickie mendy? Skąd ta niemiecka niewolnicza POddańczość? A gdzie jest Państwo? Należy zdelegalizować tę organizację! Niemieckie umiłowanie wolności i tolerancji w Polsce ma wiele dość specyficznych upamiętnień, najsławniejsze z nich to Auschwitz Birkenau ale to jedno z wielu upamiętnień...Obrzydliwe i nachalne wtrącanie się w nasze sprawy, jedynie pogorszy sytuację. Ale Niemcy mają wyczucie takich spraw na poziomie słonia w składzie porcelany. To durny, bezczelny i butny, choć pracowity i zdolny naród. Jako wróg naszego narodu, powinni zostać oficjalnie pouczeni o swoim podłym zachowaniu i swojej zbrodniczej przeszłości za która muszą zapłacić jeśli nie sami sprawcy to, cały naród niemiecki. Tyle, że nasz PiSowski rząd nie potrafi zadbać o podstawowe sprawy. Niestety, ale łagodnością to my daleko nie zajedziemy. Najwyżej wyjdziemy na mięczaków niegodnych szacunku. Szacunek albo posłuch w świecie narodów, zyskuje się siłą militarną. Nasza cywilizacja nadal przypomina piaskownicę pełną dzieci.Jak to niemieckie pieniądze pracują w Polsce. Widać dzisiaj jak na dłoni, jak Niemcy łatwo kupują tą bardziej "wykształconą" część polskiej "inteligencji". Historia zatacza koło i w obronie Ojczyzny będą musieli stanąć i chwycić za broń, jak zawsze, zwykli szeregowi Polacy. Polsko obudź się i zrób porządek [puki czas] z tymi zdrajcami i złodziejami.
 • @Husky
  W dołączonym linku ujawniam oszustwo "konstytucyjne", oraz demaskuję kastę chazaroboleszwickich ze swym wsobnym miotem ludożerców w togach.

  https://www.youtube.com/watch?v=CdyWlPM0gvE&lc=z22nvxbq2lyrhvwi104t1aokg3qwbhcij2oyq0lq0g45bk0h00410
 • @Husky co na to niebieski rycerz, i jego apologeci, etc..?
  Oto "yelyty" i "kadry" PO...Dożywocie dla byłego konsula honorowego RP w Monako. Przed ogłoszeniem wyroku przyznał się do winy. Dożywocie dla byłego konsula honorowego RP w Monako. Wojciech Janowski został uznany za winnego zlecenia zabójstwa najbogatszej kobiety w Monaco, Hélène Pastor. Przed ogłoszeniem wyroku przyznał się do winy. Ten sensacyjny proces przykuwał uwagę mediów w całej Europie. Kiedy cztery lata temu, w maju 2014 ostrzelano samochód Hélène Pastor, śledczy szybko powiązali zamach z Wojciechem Janowskim, życiowym partnerem jej córki. Miał zlecił zorganizowanie zabójstwa swemu osobistemu trenerowi fitnessu, który znalazł dwóch zabójców. Początkowo Janowski przyznał się do winy. Jednak szybko odwołał zeznania, twierdząc, że „nie zrozumiał niuansów języka francuskiego”, a zeznania wymuszono. Było jednak wystarczająco dużo dowodów, by dowieść, że to właśnie on stał za zamachem. Nieoczekiwanie znów przyznając się na sali sądowej tuż przed wydaniem wyroku do winy, Janowski usiłował przedstawić korzystniejszą dla siebie wersję. Twierdził, że zlecił zabójstwo, by uwolnić swoją partnerkę Sylvię Ratkowski— Pastor od tyranii jej despotycznej matki. Twierdził też, że kierowca Hélène Pastor, zastrzelony podczas zamachu, zginął przypadkowo. Jednak prawda jest znacznie bardziej brutalna. Trener fitnessu, który organizował zamach, wyznał, że miało to wyglądać na napad rabunkowy, więc śmierć kierowcy była częścią planu. Podkreślał też, że Janowski nie ukrywał, że Hélène Pastor musi zginąć, by mógł przejąć jej pieniądze. Miał też planować zabójstwo jej syna Guildo. W czasie procesu, który odbywał się przed francuskim sądem, gdyż zamachu dokonano w Nicei, wyszły na jaw zdumiewające fakty z życiorysu 69 –letniego Wojciecha Janowskiego. Jego kariera przypomina trochę karierę Nikodema Dyzmy. Uważano do tej pory, że jest ekonomistą po studiach na Cambridge. Jednak okazało się, że nigdy tam nie studiował i być może wcale nie miał wykształcenia. Do Monako przybył w latach osiemdziesiątych właściwie bez grosza przy duszy, a przepustką do świata wyższych sfer stał się dla niego właśnie związek z córką miliarderki. Szybko zaczął brylować w Monako, udzielał się towarzysko, prowadził działalność charytatywną. Tytuł konsula honorowego RP dodatkowo podnosił jego prestiż. Janowski cieszył się też opinią biznesmena prowadzącego z sukcesem liczne interesy. To także okazuje się fikcją. Wszystko wskazuje na to, że prawdziwym źródłem utrzymania Janowskiego były pieniądze dokładnie pół miliona euro miesięcznie jakie Hélène Pastor przekazywała na konto córki. Sylwia Ratkowski — Pastor, jak przyznała w śledztwie, miała do „mężczyzny swego życia ” ślepe zaufanie i podpisywała czeki in blanco. W trakcie dochodzenia odkryła ze zgrozą, jak bardzo ją oszukiwał regularnie transferował jej pieniądze na swoje prywatne konto, sprawiał, że dwu lub trzykrotnie płaciła za ten sam jacht czy dom. Prawdopodobnie Hélène Pastor nie miała złudzeń co do Janowskiego i jak twierdzą świadkowie darzyła go pogardą. Janowski świetnie wiedział, że gdyby cokolwiek stało się Sylwii, to jej matka wyrzuci go na bruk. A właśnie w 2014 roku, kiedy zorganizował zamach, jego partnerka walczyła z chorobą nowotworową. Pilnie potrzebował też pieniędzy, bo przez założoną przez siebie kanadyjską firmę Hudson Oil kupił polską rafinerię Glimar, jednak nie mógł znaleźć inwestorów i spłacić należności, co do końca 2014 roku nakazał mu zrobić sąd. W początkach dochodzenia śledczy zapowiadali, że chcą zbadać związki Janowskiego z mafią paliwową. Jednak ten wątek nie został rozwinięty w czasie procesu. Francuska prasa spekulowała też, że powinno się zbadać , kto bywał i co się działo w pałacyku przy bulwarze Princesse Charlotte 33 w Monte Carlo, gdzie za czasów Janowskiego mieściła się siedziba konsulatu. autor: Maja Narbutt

  Ps...Wiele takich kukułek które się wzięły nie wiadomo skąd i porobiły zawrotne kariery. Oto jakość kadr PRL i 3 UBeckiej dyplomacja ala PRL(vide Ciaputowicz także), przypomnę, że spec służby PRL zajmowały się rabunkiem i morderstwami jubilerów na zachodzie. Ach... to wciąż PRL, tylko zmieniły się dekoracje i ustrój gospodarczy.
 • @Husky
  Kompromitacja Ćwiąkalskiego przed komisją VAT! „Te przestępstwa to nie włamanie do kiosku. W 2008 roku prasa nie pisała o VAT”

  https://wpolityce.pl/polityka/417143-kompromitacja-cwiakalskiego-przed-komisja-vat
  Ps...Taśmy są niepotrzebne. Wystarczy przesłuchać byłych ministrów. Media nie poleciły to nie robiłem. PiS też mógł zrobić. Nie zauważyłem braku forsy to czego miałem szukać. Zmiana prawa nikt nie wnosił. Były spotkania, narady, a jakieś decyzje? Nie było, bo on nic nie może nikomu. To po co było wtedy PG i MS.? Za co brali kasę? Panie Ćwiąkalski a kto był "twórcą" ustawy o VAT? To wyjaśni wszystko! I beznadziejne i tępe to to było ministrem i prokuratorem generalnym?! Ten nic nie mogący ponoć "prawnik" Ćwiąkała za samą mordę 25 lat POwinien dostać. Widać że to adwokat Mafii totalniaków POkomuszych. Ćwiąkała będąc ministrem był także prokuratorem generalnym, ale wtedy konfliktu interesów absolutnie nie widział. A niewygodnych dla siebie szczegółów zwyczajowo nie pamięta. Ćwiąkała to w tej chwili specjalista w zakresie obrony kryminalistów i gangsterów oczywiście zamożnych, bardzo zamożnych. Z gatunku tzw. "pociejowatych".
 • @kula Lis 67 12:40:02
  Ćwiąkalski to członek układu PO. Odegrał też rolę w zaniechaniu śledztwa w sprawie zabójstwa Iwony Cygan. Lokalni bonzowie, bandyci, korzystali z parasola ochronnego za rządów PO POnieważ zamieszany był w nie syn szwagra Kopacz..
 • @Husky
  A kiedyż to Ćwiąkalski miał mieć czas na to aby śledzić jakieś tam budżetowe pieniądze, ich nadmiar, albo brak? W owym czasie był bowiem zbyt zajęty zarabianiem prywatnych pieniędzy, a to jako wspólnik spółki SPCG Sk, a to jako adwokat, a to jako "wykładowca" dla różnych prawniczych korporacji dbając zwłaszcza, aby syn no bądź co bądź profesora i ministra, łagodnie zdobył zawód notariusza. Tyle miał na głowie, a Państwo z komisji wymagają, aby zajmował się jakimiś gangami VAT-owskimi? Przecież on nie miał także czasu na to aby rozpoznać sprawę "samobójstwa" zabójcy K. Olewnika, przecież to za jego ministrowania strażnik dokonał egzekucji z kałacha więźnia i funkcjonariusza. I tylko była mała dymisyjka. W cywilizowanym kraju taka persona była by nie tylko non grata, ale zostałaby wyrugowana ze wszelkich możliwych miejsc publicznych, uczelni, korporacji. Ale to niestety Polska, pełna obietnic, hipokryzji, i pobożnych życzeń jak to będzie dobrze po wyborach, a po wyborach, niestety znów jest gorzej czego taki Ćwiąkalski dobitnym dowodem.
 • @Husky
  Jednym słowem, "uczciwi" "profesorowie" sądów gersdorfowych i żurkowych! I tak właśnie, tacy "profesorowie" zapewniają 700(siedmiosetną) pozycję polskich uniwersytetów w rankingach światowych! Tu nie ma niespodzianek.
 • @Husky
  Główny podejrzany w aferze reprywatyzacyjnej wyjdzie na wolność? Jeśli zapłaci 2 miliony złotych(sic! z łapówek i złodziejstwa! To tylko w Polsce i przy sprzedajnych chazarobolszewickich sędziach i ich wsobnym miocie!)..Mimo sprzeciwu prokuratury Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że jedni z głównych podejrzanych w sprawie warszawskich reprywatyzacji - adwokat Alina D. i jej syn były wiceszef Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza Jakub Rudnicki mogą opuścić areszt. Ale najpierw muszą wpłacić poręczenie: Jakub Rudnicki 2 miliony złotych, jego matka pół miliona. W sierpniu Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przedłużył Alinie D. i Jakubowi Rudnickiemu areszt do 21 października. Przebywają oni w areszcie od ponad półtora roku. Na początku października do warszawskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko D. i Rudnicki oraz siedmiu innym osobom. Dziś Sąd Okręgowy w Warszawie zdecydował, że Jakub Rudnicki i jego matka mogą opuścić areszt po wpłaceniu poręczenia. Jakub Rudnicki w latach 2006-2013 był wiceszefem Biura Gospodarki Nieruchomościami (BGN) stołecznego ratusza. W końcu stycznia 2017 r. został zatrzymany przez CBA w śledztwie dotyczącym reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. Jakub Rudnicki usłyszał m.in. zarzuty przyjęcia ponad 30 mln zł między innymi w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. Alinie D. prokuratura zarzuciła, że wspólnie i w porozumieniu z synem Jakubem Rudnickim, b. wiceszefem Biura Gospodarki Nieruchomościami stołecznego ratusza, brała udział w oszustwie dot. m.in. reprywatyzacji działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. D. miała też – zdaniem prokuratury - wspólnie i w porozumieniu z Jakubem Rudnickim oraz adwokatem Robertem Nowaczykiem brać udział w oszustwie dotyczącym wydania decyzji administracyjnych dot. 11 innych nieruchomości położonych w Warszawie. Przestępstw tych miała dopuścić się pomiędzy kwietniem 2010 r., a sierpniem 2012 r.

  Ps...Kto ma kasę ten ma sądy w kieszeni. Należy rozgonić tą nadzwyczajną chazarobolszewicką ze swym wsobnym miotem kastę. Kolega sędzia robi przysługę koledze złodziejowi. Sąd okręgowy w Warszawie już nie pierwszy raz zachowuje się jakby był częścią mafii reprywatyzacyjnej. Robi to jawnie i na oczach milionów Polaków ...jakby mówił wy wszyscy naiwniacy możecie nas cmoknąć w cztery litery.
 • @Husky
  Czy ktoś chciał „ukręcić” sprawę w Krakowie? Nareszcie! Rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych Piotr Schab zwrócił się o akta sprawy dot. sędziego Waldemara Żurka w celu rozważenia przejęcia sprawy do prowadzenia z Krakowa do Warszawy. Sędzia Schab uważa, że mogą być wątpliwości, czy prowadzenie tej sprawy w ramach apelacji krakowskiej będzie wolne od presji środowiska. O tych szokujących naciskach na krakowskiego zastępcę rzecznika dyscyplinarnego w Krakowie portal wPolityce.pl informował jako pierwszy. Całość pod linkiem..

  https://wpolityce.pl/polityka/416994-czy-ktos-chcial-ukrecic-sprawe-sedziego-w-krakowie


  Ps...Wreszcie żurek przestanie być "zabielany". No i Żurek padł, tłustego Świątecznego Żurka z kiełbasą już po prostu nie ma, został tylko cieniutki i postny Barszcz Biały z jajeczkiem na twardo, ale sam sobie winien, i dobrze mu tak! Wszelkie sprawy rozpatrzone przez ten sąd i przez SO w Krakowie do powtórki. Nie można mówić o bezstronności i o sprawiedliwości w ogóle. Sądy krakowskie i nie tylko tylko opcja zerowa za klasykiem. Niemcy po przejęciu NRD od razu wywalili 80% komunistycznych sędziów! U nas dziadyga po duraczówce Strzembosz bredził, że środowisko samo się oczyści sic! No to mamy do dziś sędziów stanu wojennego orzekających. Wywalić dyscyplinarnie na ryj tego polityka Żurka z sądu i tyle! Wywalić z roboty, niech ulice zamiata i płaci składki na swoją emeryturę, to samo stulejka i inne rozpasane dziadostwo. Może wreszcie kasta zrozumie, że nie są nietykalni. A sędzia Żurek powinien dostarczyć zeznania podatkowe z ostatnich 15 lat a następnie udowodnić, że wszystkie te nieruchomości które ma zostały nabyte z pieniędzy które wykazał w tych zeznaniach podatkowych. W sądzie krakowskim zostało rozkradzione parędziesiąt milionów złotych i żaden z tamtejszych sędziów nawet tego nie "zauważył", więc wymagać od sędziów z Krakowa obiektywizmu to być może za dużo? Środowisko sędziowskie najbardziej obrazuje była posłanka Cielebąk-Sawicka która została przez nich uniewinniona zaś pan Kamiński który złapał ją na korupcji został przez sędziów skazany na bodajże 3 lata wiezienia. W ciągu 8 lat rządów PO/PSL/Merkel w Polsce zostało rozkradzione około 500-600 miliardów złotych (mafie vatowskie, paliwowe, kolejowe, drogowe, hazardowe etc). Gdzie były wtedy pytania predyjucjonalne? Gdzie były protesty sędziów? Gdzie były złodziejskie eminencje żydowskie Gersdorf, Kaufman vel Rzepliński, mgr Stępień, etc.. oraz Żurek? Była cisza i maksymalne wspomaganie rozkradania Polski przez SN. Teraz gdy kradzież została ograniczona o 80 procent to zaczynają się martwic o demokrację, praworządność i sprawiedliwość. Jestem za zniesieniem sędziom immunitetu oraz tych wysokich uposażeń. Nie godzę się aby ci niegodziwcy decydowali o moim życiu zabrać wszystkie przywileje i będzie normalność. Wszyscy w Polsce powinni być zatrudniani na tych samych zasadach. Przepisy prawa pracy, składki emerytalne i zdrowotne, bez immunitetu itp...Podobno jest równouprawnienie.
 • @Husky
  Kiedy Grzegorz Schetyna odpowie za akcję Widelec 741, w której bito kibiców? 10 lat minęło od akcji „Widelec 741”, podczas której funkcjonariusze policji zaatakowali kibiców Legii udających się ulicami Warszawy na mecz z Polonią rozgrywany przy ulicy Konwiktorskiej. „Pan za tę akcję gratulował policji, pękał pan z dumy. Aresztowano wówczas 752 osoby. Nad wieloma później znęcano się w komisariatach, by wymusić fałszywe zeznania. Postępowania wyjaśniające trwały tak długo, że zarzuty wobec policjantów winnych nadużyć przedawniły się. Wstyd panie Schetyna. Nigdy nie zmierzył się pan z tą sprawą. Nigdy nie wytłumaczył się pan z koszmaru, jaki zafundował pan niewinnym ludziom” powiedział w Sejmie w ubiegłym roku ówczesny szef MSWiA Mariusz Błaszczak, zwracając się do lidera PO i byłego szefa resortu spraw wewnętrznych. Do dziś konsekwencji za tę akcję nie poniósł ani Schetyna, ani funkcjonariusze bestialsko znęcający się nad mieszkańcami Warszawy. Nazwa akcji wzięła się z tego, że podczas zatrzymań i zepchnięcia kibiców Legii na Podzamcze, znaleziono widelec, który miał być dowodem w sprawie, że fani mieli przy sobie niebezpieczne narzędzia. Akcja była wcześniej doskonale przygotowana. W kuluarach mówiło się, że miała ona być testem dla policji przed Euro 2012. Z całej Warszawy ściągnięto policjantów wspomaganych przez kolegów z ościennych gmin. Radiowozów wystarczyło do rozwiezienia wszystkich osób. Komend już nie. Część z kibiców trafiła pod na podstołeczne „dołki”. Ludzi bito tam kluczami po jądrach, zmuszano do przysiadów nago, do siadania na pałce policyjnej ustawionej na sztorc i traktowano gazem. Nie ma wątpliwości, że operację zaplanowano dużo wcześniej, bo na miejscu były oddziały prewencji z różnych stron Polski, nie tylko z Warszawy. Zarówno liczba funkcjonariuszy, jak i przede wszystkim pojazdów będących na miejscu, którymi wywożeni byli kibice, przygotowane były na tak olbrzymią liczbę zatrzymanych. Kibicom mówiono: przyznaj się, to cię wypuścimy. A jak nie, trafisz do aresztu wspominał na łamach portalu niezalezna.pl adwokat Norbert Lenkiewicz, który bronił kibiców sądzonych w Sochaczewie. Kibicom grożono, że jeśli się nie przyznają do winy, informacje o zatrzymaniu zostaną rozesłane do szkół, uczelni i miejsc pracy oraz że natychmiast zostaną przewiezieni do aresztu na warszawskiej Białołęce przy ulicy Ciupagi. Ci, którzy nie chcieli przyznać się do winy, byli zatrzymywani na 48 godzin, a następnie przewożeni do lokalnych prokuratur. Rozpoczęła się nagonka na kibiców w „Gazecie Wyborczej”. A TVN, którego właścicielem, podobnie jak KP Legia, był Mariusz Walter (skonfliktowany z kibicami Legii) bardzo zaprzyjaźniony ze Schetyną, pokazywał archiwalne materiały z zamieszek w Warszawie z udziałem górników czy koncertu metalowego, okraszając komentarzem o zamieszkach wywołanych przez chuliganów Legii. Po akcji, ówczesny rzecznik stołecznej policji Marcin Szyndler pisał, że kibice rzucali racami, kamieniami i próbowali sforsować bramę stadionu. Sąd ustalił, że było inaczej. Materiał filmowy pokazał, że w stronę stadionu Polonii poleciały trzy lub cztery race. Nie widać rzucania kamieniami, nie ma też próby sforsowania bramy stadionu, bo uczestnicy przemarszu byli od niej odseparowani przez policję. Z 741 (inne źródła podają, że 742) kibiców 688 osobom prokuratura postawiła zarzuty „czynnego udziału w zbiegowisku, którego celem jest gwałtowny zamach na osobę lub mienie”. Niektórzy zostali uniewinnieni, niektórzy mają już wyroki, inni czekają do dziś.

  Komendant powiedział, że przywożą kiboli po zamieszkach, a do mnie na przesłuchania trafiły jakieś spokojne dzieci. Nie potrafiłam zmusić ich do podpisania tych oświadczeń. Ale zarzuty i tak prokurator kazał postawić

  — opowiadała dziennikarzowi „Polska The Times” policjantka z podwarszawskiej komendy.

  Kibice chcieli pozwać Schetynę do sądu w związku z przestępstwem nadużycia władzy czy złamaniem art. 231 Kodeksu karnego mówiącym o nadużyciu uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Jednak doprowadzenie do tego, by Schetyna poniósł odpowiedzialność karną za swoje czyny, nie jest łatwe, bo trzeba by mu udowodnić sprawstwo kierownicze. Kiedy trzeba było poskromić po raz pierwszy, z użyciem policji, chuliganów na ulicach Warszawy tę decyzję podjął, jak pamiętacie, Grzegorz Schetyna a co zrobił PiS i jego szef? Stanął w obronie chuliganów przeciwko policji mówił 30 czerwca 2010 r. w czasie konwencji Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przyznając, że akcja „Widelec” została zlecona przez ówczesnego szefa MSWiA. Działania policji nie miały uzasadnienia, została ona wykorzystana do celów marketingu politycznego przez ministra Grzegorza Schetynę. W absolutnie skandaliczny sposób potraktowano niewinnych, co teraz orzekł sąd, ludzi. Oczekuję od rzecznika praw obywatelskich, by podjął działania w związku z tymi wyrokami przyznał minister Błaszczak w rozmowie z dziennikarzem „Gazety Polskiej”. Do dziś zaangażowani w akcję „Widelec 741” pracują w policji, do dziś z akcji nie został rozliczony Schetyna.

  Ps...No niestety, już nie odpowie. Popełnienie przestępstwa z Art. 231 k.k. - przedawnia się po 5-ciu latach!
 • @Husky
  Gajewska trolluje?! Według "Faktu" prowadzi hejterski profil "Ugryź PiSowca"! Posłanka PO próbuje się bronić: "Nie wiem o co chodzi"..

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jMTk4ZS9wLzIwMTgvMTAvMTgvODI1LzM2MC81NjdhZGFiMmMzNWU0ZTFhYTIxMTdlZGY3NWE5NzFlZi5wbmc=.png

  https://wpolityce.pl/polityka/417183-gajewska-prowadzi-hejterski-profil-ugryz-pisowca
  Ps...Gajewska jest na to za głupia. Myrcha to robi, on trochę bardziej kumaty. Przecież ta Gajewska już od dawna ma "pomyrchane" w głowie! Ale kto na tych dziwnych ludzi głosował? Mam nadzieję, że to jest ich pierwszy i ostatni pobyt w polskim Sejmie. Nawet do magla się nie nadają! Gajewska to młody młot intelektualny targowicy po i n. ale cóż oni tak mają tylko kto taki gniot wybrał na posła masakra. Bachory powinny mieć zakaz wstępu do sejmu! Jak można głosować na tak nierozgarnięte i emocjonalnie niedojrzałe dzieciaki?
 • @kula Lis 67 09:40:53
  Kochani. Jesteśmy świadkami cudu.
  Kaczystowskiego cudu.
  Oto Kubuś - synek Iwonki od Matek, który podczas protestu w sejmie wymagał całodobowej opieki.

  https://pbs.twimg.com/media/Dpu4yu1XcAAAt10.jpg
 • @Husky
  Rekiny reprywatyzacyjne wyjdą na wolność? Jakub Rudnicki i Alina D. wykpią się za 2,5 mln. złotych! Przeczytaj szokujące zeznania o ich gigantycznych łapówkach!

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY184OGNhZS9wLzIwMTgvMTAvMTgvODI1LzM3MC9iYzNiZmViYjFhZjE0MGNlOTkwN2RlY2RhMmY5Zjk2Yi5wbmc=.png

  Jedna duża torba pełna pieniędzy, którą zgodnie z zeznaniami mec. Roberta Nowaczyka, otrzymywali jako łapówki - to kwota, za którą Jakub Rudnicki, były wicedyrektor Biura Gospodarki Nieruchomościami oraz jego matka Alina D. mogą już w połowie listopada wyjść na wolność. Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł w, że areszt wobec głównych oskarżonych w związku z tzw. aferą reprywatyzacyjną będzie mógł zostać uchylony po wpłaceniu kaucji. Jakub Rudnicki będzie mógł wyjść z aresztu po wpłaceniu do 16 listopada 2 mln zł poręczenia majątkowego. Natomiast kwota kaucji wobec jego matki wynosi 500 tys. zł. Z zeznań mec. Roberta Nowaczyka, do których wiosną dotarł tygodnik Sieci wynika, że 2,5 miliona złotych to tylko jedna z wielu łapówek, które ten rekin reprywatyzacyjny wręczył Alinie D. poinformował PAP obrońca Jakuba Rudnickiego adwokat Artur Pietryka.
  W sierpniu Sąd Apelacyjny we Wrocławiu przedłużył Alinie D. i Jakubowi Rudnickiemu areszt do 21 października. Przebywają oni w areszcie od ponad półtora roku. Na początku października do warszawskiego sądu wpłynął akt oskarżenia przeciwko D. i R. oraz siedmiu innym osobom. Adwokat Artur Pietryka przekazał PAP, że w warszawskim sądzie okręgowym odbyło się w czwartek posiedzenie niejawne „w przedmiocie rozstrzygnięcia o dalszym stosowaniu aresztu wobec Jakuba Rudnickiego i jego matki”. Zamiast aresztu obowiązuje wtedy poręczenie majątkowe i inne środki nieizolacyjnie, typu dozór policji, zakaz opuszczania kraju zatrzymanie paszportu dodał mecenas Pietryka, który przekazał też, że oskarżeni nadal przebywają w areszcie; nie poinformował, czy zamierzają oni wpłacić kaucje. Kwoty wyznaczone przez warszawski sąd mogą rozśmieszyć Jakuba Rudnickiego I Alinę D. Z zeznań ich korupcyjnego wspólnika Roberta N., do którego dotarł tygodnik „Sieci” wynika, że przekazywał on Alinie D. I Jakubowi Rudnickiemu Łapówki o w dużo większej wartości. Jak działał stworzony przez nich system? Wbrew pozorom bardzo prosto. „Kontrahenci” kontaktowali się z Aliną D., która była pośrednikiem i negocjatorem w procesie ustalania łapówek dla jej syna Jakuba Rudnickiego To do niego należały w stołecznym ratuszu niemal wszystkie decyzje dotyczące zwrotów nieruchomości czy odszkodowań za nie. Zorganizowana grupa przestępcza działała według ustalonych zasad. Za „załatwienie” sprawy Jakub Rudnicki i Alina D. brali od 10 do 25 proc. wartości odszkodowania lub roszczenia, często obejmowali też udziały w zagarniętych nieruchomościach albo przyjmowali łapówki za przychylność i sprawność w załatwianiu spraw (…) poinformowałem Alinę D., że przyjmuję jej propozycję i wypłacę jej pieniądze po tym jak Jakub Rudnicki wyda decyzję w sprawie Mokotowskiej 63. (…) ja z banku odebrałem w gotówce całą kwotę 2 mln. zł. Prosiłem w banku, żeby nominały były w banknotach po 200 złotowych, tak żeby pieniądze zajmowały jak najmniej miejsca. Ja pieniądze zapakowałem w torby aktówki. Ja nie zdawałem sobie sprawy ile tych pieniędzy będzie. Pamiętam, że miałem problemy, żeby tę torbę dopiąć. Pamiętam to dlatego, że jak przyszedłem do D., to ona po wyjęciu przeze mnie pieniędzy miała do mnie pretensje, że było widać, że wchodzę do niej z pękata torbą, a wychodzę z pustą. Ja z pieniędzmi do D. przyjechałem sam swoim samochodem Mercedesem ML. Ja wypakowałem pieniądze na stół zeznał Robert Nowaczyk we wrocławskiej prokuraturze. Następne łapówki dla D. i Jakuba Rudnickiego zapłaciliśmy w związku z decyzjami dotyczącymi Borzymowskiej (…) w roku 2011. W tym okresie byłem z D. w stałym kontakcie odnośnie Chmielnej. (…) D. złożyła mi propozycję nie do odrzucenia . Ona zażądała od mnie łapówek za każda decyzję, która przechodziła przez nasza kancelarię. Mieliśmy płacić łapówki w wysokości 10 proc. Za Borzymowską żądała 25 proc. sypał swoich wspólników.

  Ps...Polacy muszą poznać nazwiska wszystkich sędziów którzy brali udział w tej tajnej naradzie! A następnie wszyscy powinni być dyscyplinarnie usunięci z sądownictwa i zawodów prawniczych na zawsze! Tego żądamy my Polacy! A tego sędziego dokooptować do osadzonych bandytów lub podać jego adres zamieszkania. Do cholery, skąd mają taką kasę skoro ich majątek został zabezpieczony przez komisję weryfikacyjną? Gdzie jest fiskus, żeby sprawdzić legalność tej kasy?
 • @kula Lis 67 18:48:34
  Kaucja jest niekonstytucyjna. Godzi w równość obywateli wobec prawa i dzieli na lepszych bogatych i gorszych biednych.
 • @Husky
  We mnie natychmiast powstało pytanie: skąd wezmą się pieniądze na kaucje oraz czy są z legalnego źródła? Badał bym tak długo aż by im przeszła ochota na płacenie kaucji. To jest granda w biały dzień, że bandyci i złodzieje mogą się wykpić kilkoma milionami podczas gdy skala złodziejstwa wynosi przynajmniej 30 milionów! Te dwa miliony to koszt pozyskania tamtych 28 mln. Warto kraść grube miliony? Jak najbardziej warto!
 • @kula Lis 67 18:48:34
  TVN24 to jakiś Park Jurajski.

  Tam za ekspertów robią same zdechłe polityczne dinozaury. Kogo jeszcze interesuje zdanie Rzeplińskiego, Marcinkiewicza, Rosatiego, Cimoszewicza czy Dukaczewskiego.
  Ja tylko współczuję widowni tej kloaki.
  Na to nikt normalny nie jest w stanie patrzeć.
 • @Husky 20:45:13
  100/100! Racja. Wyciągają już tylko polityczne trupy. Pzdr!
 • @kula Lis 67 20:51:07
  I ile maja jeszcze radochy
  8-))))

  http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/145951,iiizydo-rp-polin-farsa-i-hucpa
 • @kula Lis 67 20:51:07
  Wszyscy głosujemy na PiS

  http://oswiat.neon24.pl/post/145953,wszyscy-glosujemy-na-pis
 • @Husky
  Kandydaci do lustracji.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15399266381d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Około 130 tys. osób sprawdzi Instytut Pamięci Narodowej pod kątem współpracy ze służbami PRL czytamy w "Rzeczpospolitej". Jak podaje gazeta, wśród ponad 191 tys. zarejestrowanych kandydatów na radnych gmin, powiatów, sejmików, a także na prezydentów, burmistrzów i wójtów startują osoby prawomocnie uznane przez sąd za kłamcę lustracyjnego. Informacja taka znajduje się przy nazwisku kandydata, na obwieszczeniach komisji wyborczych. Dzięki nowelizacji kodeksu wyborczego, od lipca tego roku Państwowa Komisja Wyborcza prowadzi bazę osób objętych zakazem wybieralności w wyborach do Sejmu, Senatu i Parlamentu Europejskiego oraz w wyborach do samorządu z powodu złożenia nieprawdziwego oświadczenia lustracyjnego. Nowy przepis nałożył na prezesów sądów obowiązek niezwłocznego przesłania informacji o wyrokach i zakazach do PKW. Celem tej nowelizacji jest weryfikacja kandydatów by nie startowały w wyborach osoby, wobec których orzeczono taki zakaz wyjaśnił w rozmowie z "Rz" dyrektor biura lustracyjnego IPN w Warszawie Jarosław Skrok.


  Ps.. Z tych danych wynika , że w PRL-u kabli było więcej niż czystych. Jak podaje gazeta, wśród ponad 191 tys. zarejestrowanych kandydatów na radnych gmin, powiatów, sejmików, a także na prezydentów, burmistrzów i wójtów 70% startujących to osoby prawomocnie uznane przez sąd za kłamców lustracyjnych! Zlustrować wszystkich rzetelnie zwłaszcza byłych funkcjonariuszy, urzędników, wojaków abyśmy wiedzieli kim są bo dużo tam szpionów! Teraz już wiem dlaczego w niektórych miastach jest tylko jeden kandydat. Bo reszta to same ubectwo.
 • @Husky
  Schetyna ma nowe motto. „Twardym trzeba być, a nie miękkim”. Czy może być jeszcze śmieszniej?

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15399404451d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Lider Platformy Obywatelskiej postanowił podzielić się z dziennikarzami swoją najnowszą polityczną strategią. Grzegorz Schetyna długo myślał nad tym, co zrobić, aby wygrać z Jarosławem Kaczyńskim i Prawem i Sprawiedliwością. Niektórzy wprost sugerowali nawet pewną obsesję lidera PO na punkcie PiS. Teraz jednak Schetyna ma nowy plan...
  Najwyraźniej Grzegorz Schetyna pozazdrościł Ryszardowi Petru i Rafałowi Trzaskowskiemu i sam również chciał choć przez chwilę stać się „hitem internetu”. Trudno inaczej interpretować jego ostatnie wypowiedzi, jednak „złota myśl”, którą podzielił się dzisiaj... przebija wszystko. Schetyna w wywiadzie dla „Polski the Times” zdradził szczegóły swojej najnowszej strategii politycznej. Pytany wprost o o twardy język kampanii i nazwanie przeciwników politycznych „szarańczą” bez ogródek stwierdza, że... musi być twardy i „cementować drużynę oraz wspólną odpowiedzialność”. Jako kapitan nie mogę być miękki. Nie było w historii nikogo, kto by z Kaczyńskim wygrywał na miękko. Oni narzucają taką grę. I to jest wybór zero-jedynkowy: albo my ich zatrzymamy i obronimy samorząd, albo za rok oni ostatecznie cofną Polskę w polityczny niebyt i wszyscy będziemy w innym miejscu historii. Ja pamiętam, jak po zwycięstwie Orbana opozycja na Węgrzech się kłóciła i zajmowała przepychankami. Skończyło się tak, że Orban stworzył już tak dominująca konstrukcję na Węgrzech, że ludzie są przekonani, że muszą na niego głosować, bo nie ma żadnej alternatywy. Nie dopuśćmy do tego w Polsce mówi Grzegorz Schetyna. Wygląda na to, że Schetyna znów serwuje nam „odgrzewanego kotleta”. O tym, że „twardym trzeba być, a nie miętkim” (pisownia oryginalna) przekonywano już Stefana „Siarę” Siarzewskiego:

  https://youtu.be/yCL-TtBNFa8


  Ps...To co powiedział Schetyna, to był fragment jego dialogu ze swoim ptaszkiem "twardym trzeba być, a nie miękkim". Ptaszek odpowiedział mu "wal się sam"! Gdy Grześ Schetyna był młody, był bardzo hardy, miał wszystkie członki miękkie, a jeden twardy. Teraz przyszły na Grzesia straszne udręki, Ma wszystkie członki twarde, a jeden miękki.
 • @Husky 21:01:00
  Ładuję zawsze 1 temu kryptożydkowi. Pzdr!
 • @Husky
  Szefowi Ludowców zabrakło argumentów. Został wypędzony przez rolników!

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15398954781d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Do sieci trafiło nagranie ze spotkania polityków Polskiego Stronnictwa Ludowego z wyborcami w Sieradzu. Zapewne Władysław Kosiniak-Kamysz spodziewał się innego przyjęcia. Na ulicy został zaczepiony przez grupkę rolników. To nie była sympatyczna rozmowa. Ludowcy zostali... wygwizdani i nazwani "zdrajcami polskiej wsi".
  Gdy szef Ludowców usłyszał krzyczących wyborców, początkowo podjął próbę rozmowy z nimi. Szybko się jednak okazało, że brakuje mu argumentów.

  - 15 lat współrządziliście i sprzedaliście polski przemysł. Zmieciemy was z ziemi!
  - krzyczeli rolnicy, którzy przyszli na spotkanie z przedstawicielami Polskiego Stronnictwa Ludowego.

  Kosiniak-Kamysz próbował chwalić się swoimi "osiągnięciami" w rządzie PO-PSL, ale usłyszał krótką odpowiedź.

  - Nic nie zrobiliście! powiedział jeden z mężczyzn.

  Szef PSL próbował jeszcze się ratować mówiąc, że rząd PiS sprzedaje "dwa razy więcej ziemi niż my", ale nikt nie chciał już tego słuchać.

  - Musimy was wygonić, jesteście złodziejami polskiej wsi! Zdrajcy! usłyszeli PSL-owscy na odchodne.


  Ps..Za delikatnie rolnicy PO stępują z PSL em. PSL ramię w ramię z PO roznosiło naszą Ojczyznę w pył. Skończył studia medyczne za państwowe pieniądze. Ciekawy jestem ile godzin przepracował jako lekarz. Jakim cudem ten twór zwany PSL dostaje się co wybory do sejmu to ja nie wiem!? Rolnicy na nich nie głosują, bo ich nienawidzą, ludzie w miastach ani tyle, ludzie ze wsi którzy nie są rolnikami też nie. Zna ktoś kogoś kto głosuję na PSL? Bo ja nie...Brawo Rolnicy. Z Kosiniaka-Kamysz jest rolnik, jak z koziej dupy niewinna, cnotliwa muzułmanka czekająca w raju na islamskiego bojownika. Zmieciemy tych zdrajców i oszustów z PO i PSLu. Kto sprzedał cale przetwórstwo owocowo-warzywne? A podniesienie wieku emerytalnego. A kto rozkradł OFE? A to nędzne wynagrodzenie w ministerstwie oprócz wybranych towarzyszy oczywiście? No kto? Władziu, nie rznij głupa! Ludzie w końcu połapali się, że to nie żaden PSL tylko ZSL, którego mentorem nie jest żaden Witos tylko Jakub Szela! W "Polsce Zgwałconej" jest opis historyczny, jak powstało ZSL, jak czerwoni mordowali działaczy przedwojennego PSL-u, skąd wyrastają nogi tym obecnym "ludowcom". To często jest pomiot bandycki. Książkę "Polska Zgwałcona" można kupić w wielu księgarniach wysyłkowych, np. tutaj jest link do jednej:

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/189928/polska-zgwalcona
 • @Husky 21:40:37
  Lubu dubu. To ja jarzabek. Troll drugiej klasy.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181Y2Q2Yi9wLzIwMTgvMTAvMTkvODI1LzM2NS82ZjIwZjZmNTMyMzM0NWVjOTY0ZGYyMzA4NDY0YzcyOS5qcGVn.jpeg
  Krzyki o faszyzmie, rasizmie i Polexicie, czyli "24 godziny dla Warszawy" w wykonaniu Trzaskowskiego.

  https://wpolityce.pl/polityka/417311-24-godziny-dla-warszawy-w-wykonaniu-trzaskowskiego

  Ps..Technicznie to Stefan Starzyński był komisarzem a nie prezydentem. Sprawował nadzór komisaryczny do 1938. Później został zatwierdzony przez ministra spraw wewnętrznych na stanowisko prezydenta...Zgraja bez programu..Kampania oparta na straszeniu faszystami, rasistami..To są ci "obywatele", światli inaczej..Żałosna partia, która nie umie stworzyć innego programu niż straszenie..PO, N., PSL, SLD do zaorania, ci ludzie kochają siebie i nienawidzą Polski dla nich Polskość to nienormalność. Czas raka potraktować chemią. Nasze hasło to delegalizacja PO+PSL+.N+SLD! Czyżby Rafałek znowu palił trawkę i dlatego opowiada dyrdymały? Siedział w Brukseli balował i było mu dobrze a teraz go zagonili do roboty. Okropność! Obsesyjka jak widać u Czaskosia jest! Tylko faszyzm, rasizm słyszę. Zero o gospodarce, służbie zdrowia czy chociażby o ochronie środowiska. Były moherowe berety, są emerytki z plecakami, hehehe..Babochłop pekińczyk Lubnauer sugeruje, że kandydat Czaskowski będzie wspaniałym prezydentem, taki drugi Stefan Starzyński. Ale zauważmy, że prezydent Starzyński był odważnym człowiekiem, a kandydat Czaskowski jest człowiekiem tchórzliwym. Boi się świętować w Dniu 11 Listopada, bo w tym dniu do Warszawy przyjeżdżają z całej Polski młodzi patrioci, dzieci i wnukowie pokoleń okresu "Cała Polska odbudowuję Warszawę" , nazywanych przez kandydata Czaskowskiego faszystami, których do dzisiejszej, wymarzonej przez kandydata Czaskowskiego, Warszawy kandydat Czaskowski nie wpuści.
 • @Husky
  Skandaliczne umorzenie lustracji. Chodzi o wiceministra z ekipy Tuska! Kolejna odsłona walki nadzwyczajnej kasty z państwem polskim. Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Warszawie uznali, że były wiceminister rządu Tuska współpracował z SB, ale mógł tego nie ujawnić w oświadczeniu lustracyjnym, bo... działał w interesie „naszego kraju”, jak określono PRL. Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Warszawie Grzegorz Salamon, Adam Wrzosek i Dorota Radlińska umorzyli w piątek trwającą od wielu lat sprawę lustracyjną wiceministra finansów w rządzie PO-PSL, Wiesława Szczuki, uznanego już wcześniej prawomocnie za kłamcę lustracyjnego. Szczuka nie ujawnił w oświadczeniu lustracyjnym swoich kontaktów w latach 80-tych z wywiadem Służby Bezpieczeństwa. I nie musiał - stwierdzili sędziowie uznając, że to przypadek usprawiedliwionego błędu. Sędzia Salamon wygładzający motywy ustne orzeczenia stwierdził, że lustrowany bezsprzecznie wypełnił wszystkie przesłanki współpracy z tajną służbą PRL. Zaznaczył jednocześnie, że to była współpraca wyjątkowa. Przecież lustrowany zajmował się wówczas jako urzędnik ministerialny PRL kwestiami redukcji zadłużenia zagranicznego Polski. Sąd Najwyższy trafnie zwrócił uwagę, że działanie lustrowanego było związane z żywotnym interesem naszego kraju. Bylibyśmy dzisiaj w zupełnie innej sytuacji gospodarczej, gdyby nie redukcja zadłużenia - mówił sędzia Grzegorz Salamon. Sąd Apelacyjny w Warszawie powoływał się też na preambułę ustawy lustracyjnej. Mimo iż w 2016 r. Sąd Najwyższy wydał uchwałę wskazującą, że preambuła ustawy lustracyjnej nie może zawężać lustracji, to sędzia Salamon posłużył się właśnie preambułą, by wykazać, że proces lustracyjny w Polsce nie powinien obejmować byłego wiceministra. Wiesław Szczuka stanął w piątek już po raz kolejny przed sądem lustracyjnym. W pierwszym procesie lustracyjnym został prawomocnie uznany kłamcą lustracyjnym. Jednak to rozstrzygnięcie nie spodobało się Sądowi Najwyższemu, który nakazał przeprowadzić ponowny proces. Pion lustracyjny IPN wykazał przed sądem, że SB zainteresowała się lustrowanym w latach 80-tych ze względu na wysoką już wówczas jego pozycję jako urzędnika w ministerstwie PRL i częsty udział w międzynarodowych negocjacjach finansowych. Prokurator IPN wykazał w procesie sądowym związki z wywiadem PRL kontaktu operacyjnego o ps., „Gaiko”, pod jakim zarejestrowany był przez wywiad PRL późniejszy członek ekipy premiera Donalda Tuska. Kontakt Operacyjny dostarczył Służbie Bezpieczeństwa charakterystyki osób biorących udział w międzynarodowych negocjacjach finansowych i opisywał przebieg spotkań oraz rozmów kuluarowych. SB wykorzystywała go też jako eksperta z dziedziny międzynarodowego zadłużenia PRL. Jego sprawę zarejestrowano w drugiej połowie lat 80-tych najpierw jako wstępną. Od sierpnia 1988 r. lustrowany wspierał komunistyczny wywiad jako kontakt operacyjny jak wynika z akt IPN. Jego rejestrację zatwierdzał ówczesny wiceszef Dep. I MSW Henryk Jasik. „Gaiko” był już w tym czasie był wysoko postawionym pracownikiem resortu finansów, zatrudnionym w funkcji głównego specjalisty w departamencie MF a później doradcy ministra. W procesie, jeszcze przed Sądem Okręgowym Warszawa-Praga zeznawali jako świadkowie byli funkcjonariusze wywiadu SB. Przyznali, że lustrowany wykonał ekspertyzy finansowe dla Departamentu I i był wykorzystywany jako znawca w kwestii m.in. zmniejszenia zadłużenia pogrążonej w zapaści gospodarki PRL. Wyrok SA jest prawomocny, IPN może wnieść do SN kasację w tej sprawie.


  Ps...Niezawisłe peowskie chazarobolszewickie ze swym miotem wsobnym sądy każdą zbrodnię wybielą. Każdą. Jakie państwo takie i sądy, dlatego inaczej nie będzie bez radykalnej reformy sądownictwa czyli opcji zero, bo TW w togach sędziowskich bronią i chronią innych TW.
 • @Husky
  Jak Polska zareaguje na decyzje TSUE? Rzecznik prezydenta: "Wydaje się, że konieczna będzie nowelizacja ustawy o SN". Jeżeli potwierdzą się informacje dotyczące nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości UE środków tymczasowych, to wydaje się, że konieczna będzie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym - powiedział w RMF FM prezydencki minister Błażej Spychalski.

  https://wpolityce.pl/polityka/417380-jak-polska-zareaguje-na-decyzje-tsue


  Ps...Wy wszyscy żyjecie w jakimś unijnym amoku! Ogarnijcie się, bo to jest już tylko zwykła żydokomunistyczna organizacja, atrapa EWG, której jedynym celem jest poniżenie narodów i tworzenie podludzi. Z wypowiedzi tego pana wynika,że Polska po raz kolejny ugnie się przed unijnym lewactwem. To w oczywisty sposób będzie potwierdzeniem,że Polska nie jest suwerenna. Samo podjęcie rozmów już jest zdradą. Jeśli Polska ugnie się przed TSUE, to śmieszne będzie mówienie o wstawaniu z kolan. PiS utraci również część wyborców. Podejmiecie to ryzyko? ciśnienie mi się podniosło, i pewnie wielu Polakom. Jak PAD pęka przed Brukselą, to niech zrezygnuje z urzędu. Prawo jest po stronie Polski! Każdy średnio ogarnięty wie o Protokole Londyńskim. TUSE nie może tego zrobić według praw traktatowych, wymiar sprawiedliwości poszczególnych państw nie podlega temu sądowi. Dla baranów z PO i DONOSICIELI. Powtórzę szerzej: Art 4 TUE: ”wszelkie kompetencje nieprzyznane Unii w Traktatach należą do Państw Członkowskich”. Artykuły 2-5 TFUE wymieniają te kompetencje, które ten traktat Unii przyznaje. Nie ma wśród nich wymiaru sprawiedliwości, więc vide art 4 TUE. Reszta to ...polityka! Taki koniec reformy sądownictwa będzie końcem PiSu. Ja wyborca tej partii od lat będę do tego zmierzał. Będę namawiał znajomych do niegłosowania. Dość nieudacznictwa!
 • @Husky
  To są jakieś kpiny! Spychalski wykazuje się wyjątkowym sprytem dyplomatycznym. Jeszcze nie czytał, a już z przychylnością. To balon próbny jak zareaguje społeczeństwo. Wyborcy mówią nie klękać bo będziecie leżeć. Co? Jakaś Laupucera wydała decyzję? Cuchnie czosnkiem! Posłów wybrał Naród w demokratycznych wyborach, oni uchwalili ustawę. To w końcu Polska jest suwerennym państwem, czy żydolewackiej i pedalskiej Unii kolonią? Po co nam prezydent, sejm i rząd. Wystarczy jedna, obca Rosario Silva de Lapuerta. Nawet za cały trybunał. Jeżeli jej decyzje mają moc wsteczną to co szkodzi cofnąć się do 2015 r. I będzie jak było. Nawet za komuny, nie było sądów o Polsce w Moskwie, to jakieś jaja. Pokażmy im wreszcie gest Kozakiewicza i narysujmy kółko na czole. Jak się nie podoba to niech piszą na Berdyczów i wysyłają na nas bundeswerę. Ani kroku w tył. Nie będzie nami ten żydolewacki i pedalski zbankrutowany gospodarczo i politycznie chlew rządził. Niech tylko PiS spróbuje się ugiąć i ustąpić to będzie po PiSie. Po co opłacać polski rząd i sejm który nic nie może a wybory Polaków się nie liczą. Do przyszłorocznych wyborów niewiele zostało. Polacy zagłosują nogami. Polacy mają dość poniżania przez żydo-pedalslą-lewaclą Unię. Mam nadzieję, że polski rząd nie ugnie się, przed TSUE, a targowicę pozbawi polskiego obywatelstwa. Targowica won z Polski! Jak mnie wkurwiają te chazarobolszewickie ze swym wsobnym miotem mendy w togach. W przyszłym roku Naród dobierze się wam do dupy. A jak się nie uda to na drzewach zamiast liści będą wisieć żydokomuniści i ich wsobny miot.
 • @kula Lis 67 18:52:31
  Fajnie strollowałeś notkę . Masz talent . :)
 • @Husky
  Piotrowicz zdziwiony decyzją TSUE: "Ciekaw jestem, na mocy jakiego prawa doszło do tego rozstrzygnięcia". W Brukseli wyobrażają sobie, że taka czy inna decyzja UE jest władna stłamsić wolę narodu i demokrację w poszczególnych państwach europejskich. Przecież w Polsce jest rząd i parlament pochodzący z demokratycznych wyborów, reprezentujący wolę większości narodu mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl Stanisław Piotrowicz (PiS), przewodniczący sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, członek KRS.
  https://wpolityce.pl/polityka/417389-nasz-wywiad-piotrowicz-zdziwiony-decyzja-tsue


  Ps..Dobrze byłoby gdyby pan panie pośle wytłumaczył to wszystko tym większym i pomniejszym barankom, którzy już "wypełniają porcięta treścią". Rozstrzygnięcie TSUE zsynchronizowano z ostatnim dniem kampanii wyborczej. Czyje intencje oraz interesy załatwia "niezależny" od UE Trybunał Sprawiedliwości. Stawiam na interesy niemieckie. Kto inspiruje Niemcy do szkodzenia Polsce? Kolaboranci z PO oraz D. Tusk! Mam nadzieję, że zostaną oskarżeni o zdradę Polskiej Racji Stanu. Trybunał ? Jedna osoba to nie trybunał. Nie wolno dać się pokonać szubrawcom. Trzeba walczyć o suwerenność. Czaputowicz już zapowiedział poddanie się dyktatowi Niemiec w sprawie SN. Wszyscy doskonale wiemy, że zapoznanie się ze stanowiskiem Polski niczego nie zmieni. Niemiecki TSUE łamie sam ustalenia niemieckiego TK z 2009r i traktat Lizboński art 30 tzw Brytyjski, ale jaja żydolewacka i pedalska Unia upada zaczyna się coś gorszego niż ZSRR, a myślałem, że nie dożyję kolejnego rozbioru Polski.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej