Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
886 postów 28167 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

19 X 1984 r śmierć ks. Jerzego

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kiedy był w domu ostatni raz przed śmiercią mówi Mama ks Jerzego zostawił mi do zaszycia sutannę i powiedział ''odbiorę następnym razem albo najwyżej będzie mama miała na pamiątkę'' a wychodząc'' jakbym zginął to tylko nie płaczcie po mnie ''

Jak co roku przypominam

Ważna rocznica, choć smutna

 

 

                    

 

 
Ofiarowałam go jeszcze przed urodzeniem Panu Bogu i na jego śmierć patrzę w konsekwencji jako na swoją ofiarę Nie byłam przy rozpoznaniu zwłok serce moje by tego nie wytrzymało Ja nikogo nie osądzam Niech im Pan Jezus daruje Najbardziej bym się cieszyła żeby się oni nawrócili
 
 
              
 
 
 
Do Archiwum IPN trafiły nowe materiały ws. zabójstwa ks. Jerzego Popiełuszki. To setki stron zeznań oskarżonych i świadków, protokoły eksperymentów, okazań, wizji lokalnych, a także materiały rzeczowe. Duchowny został zamordowany przez SB w nocy z 19 na 20 października 1984 r.
Wszystkie te dokumenty i materiały rzeczowe mogą okazać się bardzo przydatne dla historyków i dziennikarzy, którzy badają okoliczności zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki" - podkreśliła w rozmowie z PAP dyrektor Archiwum IPN Marzena Kruk. W jej ocenie, dzięki nowym materiałom będzie można zweryfikować dotąd niedostępne, a zastąpione domysłami ustalenia; również takie ustalenia, które trafiały do opinii publicznej w skąpym zakresie.

Przekazane do Archiwum IPN materiały dotyczące zabójstwa księdza powstały w toku śledztwa i procesów jego zabójców m.in. w Sądzie Wojewódzkim i w Prokuraturze Wojewódzkiej w Toruniu oraz w Sądzie Wojewódzkim w Warszawie.

"To niezwykle obszerny materiał dowodowy - setki zeznań oskarżonych i świadków, także milicjantów, którzy uczestniczyli w akcji wydobycia zwłok księdza Popiełuszki z Wisły. W Archiwum IPN znalazły się również protokoły eksperymentów, okazań, wizji lokalnych, oględzin, konfrontacji, także materiałów poglądowych, dokumentacji fotograficznej. Wśród nowych nabytków są też protokół sekcji zwłok i opinie biegłych" - wymieniła w rozmowie z PAP Teresa Gallewicz-Dołowa, która w Archiwum IPN kieruje pracami Sekcji Kształtowania i Ewidencji Zasobu Archiwalnego.

Wśród dowodów rzeczowych, które trafiły do Archiwum IPN, znajduje się m.in. marynarka kierowcy księdza Popiełuszki - Waldemara Chrostowskiego, którą nosił w noc zabójstwa, a także osobiste kalendarze księdza z odręcznymi wpisami i jego skorowidze teleadresowe.

Ponadto w Archiwum IPN znalazły się odtajnione przed kilkoma miesiącami dokumenty Biura Operacyjnego KG Milicji Obywatelskiej.

Księdza Jerzego Popiełuszkę - duszpasterza ludzi pracy, kapelana Solidarności - zamordowali funkcjonariusze SB w nocy z 19 na 20 października 1984 roku.

Warto o tym pamiętać

                
 
 
 
PAP

 

KOMENTARZE

 • Nie do
  Końca wiadomo kto zabił księdza Popieuszkę. Po 89 roku było toczone dochodzenie przez pr.Witkowskiego i zostało przerwane. Co wiedział ks. Popieuszko? Był torturowany przed śmiercią, nie bez powodu. Co chciano z niego wyciągnąć? I co wyciągnięto?
 • @zbig71 22:05:09
  trudne pytania, na które nie potrafie odpowiedzieć
 • @Husky 22:18:28
  Mało kto potrafi, ale są goście, co znają odpowiedż. Ks. Popieuszko musiał coś wiedzieć o ludziach z Solidarności, kto był ubekiem, albo jeszcze inne rzeczy, np: kto był umoczony z Episkopatu współpracą z SB, albo z Wojskówką
 • @Husky 22:18:28
  W każdym razie w 1984 roku Wojsko ostatecznie przejęło władzę w PRL. Zdegradowany został gen. Milewski(szlify zdobywał już w obławie Augustowskiej) a WSW, po 89 WSI ma władzę w Polsce. Do dnia dzisiejszego, a Macierewicz z Kaczyńskim mogą im skoczyć. Co widać choćby po sytuacji z sądami.
 • @Husky 22:18:28
  Nie zadręczaj się głupimi pytaniami żydo-lewicy. Te same pytania zadają od czasu ukrzyżowania Chrystusa, zmywając tym samym z siebie listę zbrodni, których dokonali. Ale krew ofiar nie schodzi!

  Ksiądz Jerzy Popiełuszko BEZ TAJEMNIC wygłaszał kazania patriotyczne "Za Ojczyznę", co jest sprzeczne z idelogią Komunistycznej Międzynarodówki. I za to go torturowano i okrutnie zamorodowano.
  Koniec, kropka.

  „Nie bójcie się. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a nic więcej uczynić nie mogą…” (por. Łk 12,4). (Kazanie 31.10.1982 r., bł. Jerzy Popiełuszko)
 • @Zdzich 01:43:57
  "Na to rzekł Pan do niego: Właśnie wy, faryzeusze, dbacie o czystość zewnętrznej strony kielicha i misy, a wasze wnętrze pełne jest zdzierstwa i niegodziwości.
  Nierozumni!
  Czyż Stwórca zewnętrznej strony nie uczynił także wnętrza?
  Raczej dajcie to, co jest wewnątrz, na jałmużnę, a zaraz wszystko będzie dla was czyste.
  Lecz biada wam, faryzeuszom, bo dajecie dziesięcinę z mięty i ruty, i z wszelkiego rodzaju jarzyny, a pomijacie sprawiedliwość i miłość Bożą.
  Tymczasem to należało czynić, i tamtego nie opuszczać.
  Biada wam, faryzeuszom, bo lubicie pierwsze miejsce w synagogach i pozdrowienia na rynku.
  Biada wam, bo jesteście jak groby niewidoczne, po których ludzie bezwiednie przechodzą.
  Wtedy odezwał się do Niego jeden z uczonych w Prawie: Nauczycielu, tymi słowami nam też ubliżasz.
  On odparł: I wam, uczonym w Prawie, biada! Bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie.
  Biada wam, ponieważ budujecie grobowce prorokom, a wasi ojcowie ich zamordowali.
  A tak jesteście świadkami i przytakujecie uczynkom waszych ojców, gdyż oni ich pomordowali, a wy im wznosicie grobowce.
  Dlatego też powiedziała Mądrość Boża: Poślę do nich proroków i apostołów, a z nich niektórych zabiją i prześladować będą.
  Tak na tym plemieniu będzie pomszczona krew wszystkich proroków, która została przelana od stworzenia świata, od krwi Abla aż do krwi Zachariasza, który zginął między ołtarzem a przybytkiem.
  Tak, mówię wam, na tym plemieniu będzie pomszczona."
  (Ew. Łukasza 11:39-, Biblia Tysiąclecia)
 • @Zdzich 01:43:57
  "Biada wam, uczonym w Prawie, bo wzięliście klucze poznania; samiście nie weszli, a przeszkodziliście tym, którzy wejść chcieli."
  (Ew. Łukasza 11:52, Biblia Tysiąclecia)
 • Jak podburzyć pożytecznych idiotów do wzmorzemnia wysiłków ?
  Globalna mafia to wie i z powodzeniem stosuje.
  Trzeba dać pożytecznym idiotom "patriotyczną" ofiarę którą musi zamordować "okrutny" reżim który globalna mafia chce zwalczyć by wejść w jego buty.

  Przykłady mamy przy każdej kolorowej rewolucji która się trochę "zacina".
  Na Majdanie mafia musiała nająć snajperów którzy by rozstrzelali "niebiańską sotnie" bo reżim jakoś nie chciał.
  W Syrii na początku by rozkręcić wojnę też "nieznani snajperzy strzelali do zwykłych ludzi...media mafii trąbiły że to Asad morduje niewiniątka.
  Trzeba było zatruć Litwinienkę i Skripala by mieć "materiał" do ofensywy na Rosję.

  W Polsce trzeba było zamordować jakiegoś pośledniego ale znanego działacza solidaruchów by pożyteczni idioci ruszyli tyłki i w końcu oddali władzę w ręce globalnej mafii żydowskiej.
  Sprawców jednak służby PRLu wykryły i zapuszkowały.
  Potem proces .. jakiś taki cichy i jakieś takie łagodne wyroki...dzisiaj są już wolni i chronieni przez państwo solidaruchów.
  Mądrzejsi wiedzą że część służb PRLu i władz PRLu zdradziła PRL i poszła na współpracę z globalną mafią czyli z solidaruchami (środowisko Kwaśniewskiego, Kalisza...a w służbach to nie wiem..).

  Popiełuszko to ofiara złożona przez globalną mafię w imię przyspieszenia Polskiej kolorowej rewolucji.
  To rutynowe działanie tej mafii oni to pewnie mają napisane w podręczniku "Jak przeprowadzić kolorową rewolucję".

  W świetle znanych dzisiaj niekończących się coraz prymitywniejszych prowokacji mających na celu "obsrać" wrogów globalnej mafii żydowskiej
  szansa że w przypadku Popiełuszki było inaczej jest praktycznie znikoma.

  To samo rozumowanie można zastosować do zamachu na JPII.
  Śmieszne śledztwo, sterowane oskarżenia przeciw Rosji, mikroskopijny kaliberek pistoleciku, miliony dla wykonawcy zamachu (za napisanie książki)...

  Warto zauważyć że wszystkie te prowokacje jakoś tak bardzo pomagają interesom globalnej mafii Żydowskiej....Niebiańska sotnia, broń chemiczna a w Syrii, Popiełuszko, JPII...kogoś tam w Rosji na moście zabili...Litwinienko, Skripal...

  .. a pożyteczni idioci oraz ci co pracują dla mafii widzą w tych prowokacjach to co napiszą im mafijne media.

  Na takim etapie rozwoju "demokracji" jesteśmy.


  .
 • @Oscar 15:27:46
  To już najwyższy "Orwellowski" etap rozwoju "demokracji" po żydowsku.
 • @Oscar 15:27:46
  19 października - Dzień porwania ks Popiełuszki. Nie zapominajmy, gdzie padły pierwsze słowa nienawiści, które wyrodziły się potem w zabójstwo


  https://pbs.twimg.com/media/Dp2_9tXWwAAY9oj.jpg
 • @Zdzich 01:43:57
  Nic się nie zmieniło.
  A wręcz jest straszniej.
  Atakują nienawistnie z podniesioną przyłbicą, bez pseudonimów typu Jan Rem.

  Jak stado hien.
 • @
  Obrzydliwe artykuły J. Urbana, za które nigdy nie przeprosił, tworzyły klimat sprzyjający zbrodni. Jakiekolwiek kontakty z tym człowiekiem uważam za pogardę wobec zamordowanych i prześladowanych w stanie wojennym


  https://pbs.twimg.com/media/Dp3z7BDWoAA_s_y.jpg
 • @Oscar 15:27:46
  SB, jak SS, wykonywała tylko rozkazy
 • @Oscar 15:37:08
  Marianna Popiełuszko, życzenie wobec morderców syna?

  -Żeby się nawrócili.

  Silna jak stal, niezłomna. Odeszła w 2013 roku. RIP.

  https://pbs.twimg.com/media/Dp2zI8WXcAAQ57q.jpg
 • @Oscar 15:27:46
  Najlepszy przykład człowieka wiernego zasadzie "Zło dobrem zwyciężaj"

  Tak tobie do przemyślenia.
 • @Husky 16:19:50
  Popiełuszko był Polskim zaciekłym Narodowcem ... i jako taki był pełen nienawiści i siał tę nienawiść pomiędzy solidaruchów.
  Jego kazania były niesłychanie jadowite...

  ale...
  jako Polski katolicki ekstremalny Narodowiec był dla żydów niewygodny na czas przejmowania władzy...po rozwaleniu PRLu.
  Natomiast świetnie się nadawał na "ofiarę" komunistycznego reżimu.
  Rozwiązano dwa problemy jednym morderstwem...
  Podkręcono nienawiść do PRLu pożytecznych idiotów i pozbyto się niebezpiecznego Polskiego skrajnego narodowca.
 • @Husky 16:23:42
  SB jak pisałem się podzieliła, część SB zdradziła PRL a część pozostała lojalna.
  Obie części wykonywały rozkazy (jak wszystkie na świecie służby specjalne)
  Pytanie brzmi czyje rozkazy wykonywali zdrajcy PRLu.

  CIA nie wykonuje rozkazów ? A MOSSAd nie wykonuje rozkazów...w tym tych "mokrych" ... gołym okiem widać że mają ręce ubabrane w ludzkiej krwi po pachy.

  Jak tego nie widzisz to jesteś ślepy, amoralny lub opłacany.
 • @Oscar 17:10:58
  //Jego kazania były niesłychanie jadowite...//

  I prawdziwe

  Spełniło się marzenie ks.Popiełuszki
  Szlag trafił cały ten PRL a jego dzisiejsi zwolennicy powoli ale jednak ulegają naturalnej selekcji
  Na pochybel fanom PRL-u
  Tu jest POLSKA
 • @Husky 16:35:51
  Popiełuszko nie był "dobrem" on był przesiąknięty nienawiścią (Polski katolicki skrajny nacjonalista).
  Wystarczy posłuchać jego kazań.... on był mistrzem kreowania u ludzi nienawiści... a nienawiść w pewnym momencie wyrywa się spod kontroli i prowadzi do zbrodni na tle tej nienawiści..
 • @Husky 17:17:06
  Polak katolik a reszta won ???
  To koncepcja identyczna do koncepcji Hitlera .. "Niemiec Nazista a reszta won".

  I to was łączy.
 • @Oscar 17:20:36
  A co ciebie z komuną łączy
  Nostalgia
  Koryto
  Czy coś więcej
  Tak pytam
 • @Oscar 17:18:13
  OSTATNI RÓŻANIEC PRZED MĘCZEŃSKĄ ŚMIERCIĄ BŁ. KS. JERZEGO POPIEŁUSZKI
  BYDGOSZCZ DN.19.X.1984 R.( piątek).


  "Maryjo, Matko polskiej ziemi, Nadziejo Nasza, Bolesna Królowo Polski. W naszej dzisiejszej modlitwie różańcowej stajemy przed Tobą my, ludzie pracy..."


  https://pbs.twimg.com/media/Dp3sXbSX0AAvAbx.jpg
 • @Husky 20:49:57
  Bezpieka oczyszczała sobie przedpole w związku z transformacją ustrojową, a Ks Popieuszko był niewygodny i to bardzo.
  Więc go skasowali. Smutne, ale prawdziwe
 • @zbig71 22:05:22
  //Smutne, ale prawdziwe//

  Tak smutne, ale prawdziwe
  Tylko nie dla wszystkich o czym można poczytać w powyższych komentarzach
  dzięki
  Pozdrawiam
 • Brawo , i tak dalej pisz
  Czołem!
  Pełen szacunek dla P, blogera za całościową działalność niepodległościową rodzaju pracy u podstaw. Też jest niezbędna i stanowi podkład, aby miały dalsze jej rozwinięcia…
  Współczuję czytania komentarzy ubecko-chazarskich pomiotów biologicznych , jakie od początku się na autorze blogu na nieustannym hejcie się skupiły. Ale to zawsze te same kapeppowsko-folksdojczowe pomioty biologiczne – żyją z pasożytowania na Polsce i robią to za co dostają kasę , Sami z siebie nie potrafią nic konstruktywnie –jak ich przodkowie poza okupacja i haraczem podatkowym pozyskaćswoje finansowe środki , oczywiście poza wielokrotną zdradą Ojczyzny , w której trafiło IM się akurat od 1945r żyć.
  Proszę nie poddawać się –zawsze dobrze, że mamy jak Pan potencjalnie przyszłych polskich redaktorów…kiedyś polskich mediów. Ale jak Polacy, nie uzyskamy prawa do posiadania i stosowania broni palnej, to zrobią z nami piszącymi, co zrobili ze ŚP Ks. Jerzym Popiełuszką
  Serdecznie Pozdrawiam !
  -Eugeniusz Kościesza
 • @Husky 22:25:06
  Chcesz , aby każdy zgadzał się z tobą? Zwłaszcza czerwone łajno, którego ojcowie z nagana w potylicę Polakom strzelali?
  I nie tylko Polakom, bo i Rosjanom też.
 • @Husky 17:24:02
  Wszystko razem go łączy, i nie tylko jego, takich tu więcej. Nie chcę ich wymieniać bo szabas.
 • Błogosławiony Jerzy Męczenniku za Wiarę Świętą i Solidarność - módl się za nami
  Nie wyjaśnienie wszystkich okoliczności śmierci ks. Jerzego Popiełuszki i nie ukaranie sprawców zbrodni jest hańbą organów ścigania, prokuratury RP i sądów RP oraz wszystkich Polaków.

  Obojętność na kwestię sprawiedliwości musi po prostu zdumiewać i jest na pewno oznaką demoralizacji polityków, ale także opinii publicznej i również Kościoła hierarchicznego.

  Ukaranie prześladowców i morderców ks. Jerzego Popiełuszki nie ma nic wspólnego z nienawiścią, ale właśnie czerpie motywację z miłości do Boga i Jego prawa oraz z miłości publicznej i sprawiedliwości, która nakazuje oddać każdemu co mu się de facto należy !!!


  Króluj nam Chryste

  PS

  Mickiewicz pisał, że gdyby zapomniał o polskich męczennikach i to kiedykolwiek, to niech Bóg na niebie zapomni o nim.

  Kim jesteśmy, że nie pamiętamy i nie żądamy rekuperacji i ścigania zbrodni przeciwko bohaterskim duchownym polskiego Kościoła ?

  Do kina tysiącami idą na szmatławy KLER a morderców Błogosławionego nie chcą złapać i ukarać !!!

  Czy tak się zachowuje Naród jako wspólnota etyczna ?
 • @Kościesza 23:55:54
  Ks.Popiełuszko był przez tydzień bestialsko torturowany w bunkrze przez funkcjonariuszy WSW!
  https://gloria.tv/article/KgeGmoywat714CmTbs2mosM4c?fbclid=IwAR1db0EZC03GMgBBaRh7cK8j9wrFwb1hGCcLUWGIPfNKvMLLO6iAlw1fhK4

  Już w listopadzie 1984 r. polski anatomopatolog odkrył, że ksiądz Jerzy Popiełuszko był przez kilka dni bestialsko katowany. Tropy odkryte po roku 1990 prowadzą do nieużywanego bunkra wojskowego w Kazuniu, trzech oficerów WSW i grupy ich wspólników z warszawskiej SB.

  „Tak zmasakrowanego ciała nie widziałem nigdy w życiu” – te słowa wypowiedział 2 listopada 1984 r. profesor Edmund Chróścielewski do Józefa Popiełuszki – brata księdza Jerzego. Chróścielewski – światowej sławy anatomopatolog – na prośbę Episkopatu przyjechał do Białegostoku, aby wziąć udział w oględzinach zwłok. Profesor nie został przesłuchany przed sądem w Toruniu, który wydawał wyrok na trzech esbeków oskarżonych o zabójstwo księdza. To o tyle zaskakujące, że był ważnym świadkiem w sprawie i mógłby podzielić się swoimi spostrzeżeniami popartymi fachową wiedzą. Chróścielewski (zmarł w 1998 r.) nie zdążył złożyć zeznań w śledztwie prokuratora Andrzeja Witkowskiego. O tym, co zobaczył wówczas w prosektorium w Białymstoku, opowiedział rodzinie Popiełuszków, która doskonale to zapamiętała. I wtedy zaczęły się jej wątpliwości co do tego, czy oficjalna wersja zbrodni była taka, jak przedstawiały ją władze.

  Ślady tortur
  Co takiego wstrząsającego zauważył profesor Chróścielewski (Jaruzelski wyrażał się o nim z pogardą „ten katolik”)? Na zdjęciach z sekcji widać zwłoki księdza potwornie zmasakrowane: liczne uszkodzenia szczęki, wyłupane oko (!), twarz tak zniszczona, że zatarły się jej rysy, nie do poznania. To dlatego rodzina kapłana i jego najbliżsi przyjaciele nabrali wątpliwości, czy to zwłoki księdza. Jacek Lipiński – hutnik z Warszawy, a prywatnie drugi kierowca Popiełuszki – zdobył dokumentację stomatologiczną. W prosektorium podważono szczękę kapłana i wtedy, po analizie zębów, zidentyfikowano go ponad wszelką wątpliwość. Gdy Lipiński rozszerzył rzędy zębów, oczom wszystkich świadków ukazała się… jama ustna pozbawiona języka. Wyglądało to tak, jakby ktoś wyrwał język księdza. Profesor Chróścielewski patrzył na to okiem fachowca i zwrócił uwagę na kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze: liczne rany były w różnym stadium zabliźnienia, co oznaczało, że jedne zadano nawet kilka dni wcześniej przed innymi. To wskazywało, że ksiądz Jerzy był torturowany przez kilka dni. Profesor doszedł również do wniosku, że kapłan był martwy, gdy wrzucono go do wody (z relacji Grzegorza Piotrowskiego wynikało, że esbecy wyrzucili ciało księdza, gdy był ciężko pobity, ale żywy). Dla biegłego sądowego jest to proste do ustalenia m.in. po wyglądzie płuc. Gdy wrzucany jest do wody człowiek żywy, jego płuca oddychają, przez co nabierają wody. Gdy wrzucane są zwłoki, płuca już nie pracują i nie nabierają wody. Wszystkie te (i inne) spostrzeżenia doprowadziły Chróścielewskiego do wniosku, że „kapelan Solidarności” był przed swoją śmiercią brutalnie torturowany przez wiele godzin. Dowody, że tak było naprawdę, zgromadził wiele lat później prokurator Andrzej Witkowski.

  Tajemnica różańca
  W październiku 1984 r., gdy milicjanci i funkcjonariusze służb specjalnych szukali zaginionego księdza, kapitan Romuald S. z kontrwywiadu WSW w Toruniu znalazł jego różaniec. Przyjaciele zamordowanego kapłana potwierdzili, że różaniec należał do niego. Różaniec leżał obok mostu na Wiśle w Toruniu. Jak wykazało śledztwo prokuratora Witkowskiego, to tam przewieziono księdza Jerzego uprowadzonego w Górsku. Tam właśnie, w zaroślach pod mostem, ksiądz został pobity i przekazany innej grupie oprawców. Co działo się z nim dalej? W śledztwie zachowały się dwie ciekawe relacje. Jedną z nich złożyła kobieta, która w październiku 1984 r. leżała w szpitalu we Włocławku i zapamiętała, jak na dzień czy dwa przywieziono tam księdza Jerzego (rozpoznała go po wyrazie twarzy). Znajoma warszawska pielęgniarka opowiedziała prokuratorowi, że dwa lub trzy dni po uprowadzeniu księdza zjawił się u niej w domu milicjant i zapytał, jakich leków używa kapłan. Wszystko to wskazuje na to, że ksiądz żył jeszcze parę dni po uprowadzeniu.
  Ale jest jeszcze jeden, bardzo ważny trop. To relacje sześciu funkcjonariuszy Wojskowej Służby Wewnętrznej, którzy w 1984 r. zajmowali się sprawą księdza. I to oni śledzili go po tym, jak wyjechał z Bydgoszczy. W 1990 r. dotarł do nich prokurator Andrzej Witkowski. Jeden z oficerów WSW zeznał, że ksiądz został pobity w Toruniu, w pobliżu mostu, a potem zabrany samochodem do bunkra amunicyjnego w Kazuniu. Tam aż do 25 października był bestialsko torturowany przez funkcjonariuszy WSW pod opieką KGB. Świadek, który to zeznał, podał nawet nazwiska trzech oficerów, którzy mieli torturować kapłana. To pułkownik, kapitan i major. Wszyscy żyją do dziś w Warszawie. Pobierają wysokie emerytury. Nigdy nie odpowiedzieli za tę makabryczną zbrodnię.
  Wersję o Kazuniu potwierdza jeszcze jeden szczegół. Mówił o nim już w latach 80. Krzysztof Wyszkowski. Chodzi o kamienie przywiązane do nóg kapłana. Analiza geologiczna wykazała, że kamienie te mają rzadki skład minerałów, jaki spotyka się właśnie w okolicach Kazunia. To była kolejna, niezależna poszlaka prowadząca do wniosku, że właśnie w Kazuniu przebywał uprowadzony ksiądz.

  Relacja jednego świadka
  Jest jeszcze jeden świadek, który potwierdza tę wersję. To emerytowany oficer warszawskiej Służby Bezpieczeństwa (będę go nazywał Y). W październiku 1984 r., kiedy pracował w warszawskiej SB, wezwał go jego przełożony – pan W. (żyje do dziś i wiedzie życie szanowanego emeryta) i powiedział mu o zadaniu specjalnym, które zlecił mu osobiście sam generał Kiszczak. Pan W. miał znaleźć ludzi, którzy będą codziennie zawozić prowiant do starego bunkra w Kazuniu, gdzie ekipa WSW wykonywała „zadanie specjalne”. Dostali na ten cel nawet specjalny resortowy samochód – poloneza. Y nie pytał, bo nie miał w zwyczaju w takich sytuacjach zadawać zbędnych pytań, tym bardziej, że czasy były niespokojne, a w resorcie z podejrzeniem patrzono na tych, co zadawali pytania. W każdym razie od 20 października Y i jego koledzy – podwładni pana B. – kursowali regularnie między Warszawą a Kazuniem koło Modlina i wozili jedzenie. Y zapamiętał swój pierwszy wyjazd do Kazunia. „Na miejsce trafiliśmy bezbłędnie, ale dojechaliśmy tylko do szlabanu blokującego bezpośredni dojazd do bunkra. Dalej prowadziła droga szutrowa, po której nie wolno nam było jechać. Przy szlabanie czekał na nas człowiek mówiący z silnym rosyjskim akcentem. Człowiek ten odebrał od nas prowiant, a potem w wulgarnych słowach kazał nam odjeżdżać”. Pojechali i nie zadawali więcej pytań. Opisywany tutaj Y. był w Kazuniu kilka razy – 2, może 3. Później przyszło polecenie, żeby zaprzestać wyjazdów do Kazunia z aprowizacją. Więc Y i jego koledzy przestali jeździć. Kilka lat po transformacji ustrojowej, gdy większość oficerów SB była już na emeryturach, pan Y i pan W. spotkali się w gronie dawnych kolegów z SB. Wypili morze wódki i wtedy pan W. niechcący wrócił do tamtej historii. Opowiedział mojemu rozmówcy, że „zadanie specjalne” z 1984 r. miało dlatego tak ogromne znaczenie, bo w Kazuniu był „jakiś ksiądz związany z opozycją”, wobec którego prowadzono „działania specjalne”. Mój Y oczywiście nie pytał, bo nie miał w zwyczaju pytać, ale odpowiedź była oczywista. W październiku 1984 r. zaginął tylko jeden ksiądz katolicki, który nazywał się Jerzy Popiełuszko (wcześniej nosił imię Alfons).
  Nasz Y sam o sobie mówi, że nie był grzecznym chłopcem. „Wiesz, że nie byłem aniołkiem” – mówił mi. – „Czasem trzeba było jakiegoś opozycjonistę obić, czasem dać w ryja jakiemuś gówniarzowi, czasem kogoś wywózką do lasu postraszyć, a czasem jakiegoś księdza zgnoić”. Nie był „aniołkiem” przez całe lata 80., a gdy wiatr historii wyrzucił na śmietnik Służbę Bezpieczeństwa, popracował jeszcze parę lat w policji, jak wielu jego kumpli z SB. Od wielu lat jest na emeryturze. W tym czasie uspokoił się, nikomu już nie obija mordy, politykę ma w d…, a jedyną rzeczą, której pragnie, jest święty spokój. Opisana tutaj relacja Y nie była nigdy spisana w żadnym protokole, a on sam nigdy nie został przesłuchany w związku z tą sprawą. Relacja wydaje się jednak wiarygodna. Po pierwsze dlatego, że Y zapamiętał wiele szczegółów potwierdzonych niezależnie w śledztwie prokuratora Andrzeja Witkowskiego. Po drugie: Y to człowiek z natury nieskory do konfabulacji i przeinaczeń.
 • @Janusz Górzyński 21:21:27
  Hołd i Cześć dla Księdza Jerzego Popiełuszki od Związku Żołnierzy NSZ.
  Miejsce kaźni Księdza Jerzego na tamie we Włocławku...

  Cześć Jego Pamięci!


  https://pbs.twimg.com/media/Dp-UFagX0AE4NBf.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/Dp-UF-UXQAEto3_.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/Dp-UGgYW4AEHd7l.jpg
 • W.Sumliński ujawnia nowe szokujące FAKTY ws. śmierci Ks.Jerzego Popiełuszki!Zdradzili przyjaciele!
  W. Sumliński ujawnia nowe szokujące FAKTY ws. śmierci Ks. Jerzego Popiełuszki!
  https://gloria.tv/video/NLuBgbHhX7K82iKzqxm2FhXTM

  Zdradzili przyjaciele!
 • @Janusz Górzyński 22:49:59
  Jerzego Popiełuszki:
  - wybite 3 zęby,.
  - połamanych 6 żeber,
  - wyrwane 3 palce ręki,
  - 61 ran 6 cm na całym ciele,
  - połamany nos,
  - wyrwane ucho,
  - powyrwane włosy,
  - przypalany,
  - duszony,
  - zmiażdżne kolano,
  - wyrwane paznokcie,
  - siniaki od uderzenia pałką,

  https://pbs.twimg.com/media/Dp-mJhOXQAALa6K.jpg
 • @Husky 08:04:45
  Mocne słowa prof. Cenckiewicza: III RP świadomie zignorowała wątek odpowiedzialności Jaruzelskiego i Kiszczaka za śmierć ks. Popiełuszki https://wpolityce.pl/historia/417537-cenckiewicz-mocno-o-odpowiedzialnosci-za-smierc-ks-jerzego

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej