Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
788 postów 25973 komentarze

Czy UE chce się zemścić na Brytyjczykach?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ulicami Londynu przeszedł wczoraj ogromny marsz zwolenników Unii Europejskiej. Domagają się oni ponownego głosowania nad Brexitem, tłumacząc, że prowadzone przez rząd Theresy May negocjacje rozwodowe poszły w bardzo złym kierunku.

 Kwestia Brexitu bardzo mocno polaryzuje brytyjskie społeczeństwo. I choć mało kto wierzy w powtórne referendum, spór wokół Unii zapewne nie skończy się wraz z planowanym na koniec marca przyszłego roku opuszczeniem wspólnoty przez Wielką Brytanię.

 

              

 

Zakończony w tym tygodniu szczyt UE w Brukseli, poświęcony głównie Brexitowi, nie posunął ani o krok sprawy wypracowania porozumienia pomiędzy UE-27, a W. Brytanią.
Pani premier Theresa May wygłosiła w czwartek wieczorem 15 minutowe przemówienie do przywódców 27 państw członkowskich, ale okazuje się, że żadnych nowych propozycji nie przywiozła, a ponieważ na wcześniejszym nieformalnym szczycie w Salzburgu w Austrii, propozycje brytyjskie dotyczące porozumienia zostały odrzucone, więc Rada Europejska nie przyjęła żadnego stanowiska.
 
Gdyby ludzie mieli świadomość, że tak to się skończy, zapewne głosowaliby w 2016 roku za pozostaniem Wielkiej Brytanii w UE – argumentują inicjatorzy protestu.
W marszu miało wziąć – wedle organizatorów – ok. 700 tys. ludzi, co oznacza, że jest to jedna z największych manifestacji tego rodzaju w Zjednoczonym Królestwie. Jednocześnie odbywał się, znacznie mniejszy, wiec zwolenników twardego Brexitu zorganizowany przez szefa Partii Niepodległości (UKIP) Nigela Farage’a. Farage zarzucił euroentuzjastom, że protestują przeciw demokratycznemu werdyktowi obywateli z 2016 roku. Ci z kolei przypominają, że przewaga zwolenników wyjścia z Unii była minimalna (wynosiła ponad 3 proc.) i że dziś – mając znacznie większą świadomość konsekwencji opuszczenia Unii – ludzie zagłosowaliby zupełnie inaczej. Szczególnie eksponowano głosy najmłodszych uczestników prounijnego marszu, którzy oburzali się, że w 2016 roku, gdy oni sami nie uzyskali jeszcze z racji wieku prawa głosu, inni podjęli za nich decyzje o przyszłości. Dlatego – jak argumentowano – konieczne jest powtórne głosowanie.
 
Brexit czyli walka z wiatrakami.
 
 
Don Kichot to taka literacka postać która uwierzyła w literacką fikcję i zaczęła ją realizować, dlatego też karczma staje się dla niego zamkiem a wiatrak olbrzymem z którym należy walczyć. Ponieważ żyje on w nierealnym świecie dlatego ponosi on nieustannie porażki, ale się tym nie zraża i umie sobie je wytłumaczyć jako dowody jego męstwa i odwagi. Z czasem staje się on coraz bardziej samotny i smutny.

Brytyjczycy zawsze byli Eurosceptyczni, byli członkami UE ale bez entuzjazmu, wręcz często grożąc opuszczeniem UE udawało się im wynegocjować członkostwo na uprzywilejowanych warunkach, na przykład ma ona 1/3 rabatu na składkę członkowską oraz inne ustępstwa czego nie ma nikt inny w UE.

//www.europarl.europa.eu/external/html/budgetataglance/default_pl.html#united_kingdom

Jednak Brytyjczykom było mało i Brytyjscy politycy zaczęli niebezpieczną grę by wymusić kolejne ustępstwa znów grożąc opuszczeniem UE. Jednak tym razem wspólnota nie miała już ochoty jeszcze bardziej ustępować. Wyniku nieodpowiedzialnej polityki i co tu wiele mówić kłamliwej propagandy który zachwalała ile to WB zyska na wyjściu z UE, obywatele zagłosowali w referendum za Brexitem. Politycy którzy do takiej sytuacji doprowadzili szybko zorientowali się w jak beznadziejnej sytuacji się znaleźli i po swoim "sukcesie" szybko podali się do dymisji, ale szybko znaleźli się inni politycy którzy stwierdzili że wynegocjują korzystną umowę rozwodową.

Brytyjczycy nie rozpoczęli procedur wyjścia od razu ale odczekali rok, teraz już mija 19 miesięcy od rozpoczęcia negocjacji które powinny się skończyć do 29 marca (taki jest termin), jednak Brytyjska Premier która wielokrotnie zapewniała że wynegocjuje korzystną umowę w terminie, już wspomina że ten czas będzie trzeba wydłużyć by znaleźć kompromis.

Na początku Brytyjczycy chcieli negocjować z pozycji siły chcą narzucić UE swoje warunki, ale szybko zdali sobie sprawę ze umowa będzie taka jak UE zaakceptuje a nie na odwrót, no i Brytyjska Premier z twardego negocjatora stała się przytulnym misiem, ale i tak wszyscy są do niej odwróceni plecami.

Zdjęcie z BBC News kiedy UE odrzuciła propozycje kompromisu jaką zaproponowała Brytyjska Premier.

               
 
W czym problem? Czy UE chce się zemścić na Brytyjczykach? Tu nie chodzi o złą wolę a o polityczną rzeczywistość. Wspólnota to pewne korzyści ale też obowiązki. Ktoś kiedyś porównał UE do autobusu którzy wszyscy jadą do przodu, a Brytyjczyków do pasażera który chce jechać tym autobusem ale nie chce płacić za bilet. Wspólnota musi dbać o swoje interesy a nie interesy Brytyjczyków, którzy do wspólnoty nie chcą należeć. Chcesz rozwodu to idź swoją drogą i nie licz na naszą pomoc. Brytyjczycy myśleli że wyjdą na warunkach jakie podyktują UE, ale są one niekorzystne dla wspólnoty i nie ma na nie zgody.

Problemów jest kilka ale najważniejszy to dostęp do Unijnego rynku. Brytyjska gospodarka jest mocno powiązana z kontynentem, sporo jej towarów jest eksportowana do UE, sporo tez z UE importuje. Brexit oznacza powstanie granicy tam gdzie jej obecnie nie ma i towary które obecnie przemieszczają się swobodnie nagle utkną na granicach i być może zostaną objęte cłami. Oznacza to dodatkowe koszty i straty czasu na różne procedury graniczne. Gdyby do tego doszło zapewne wiele firm Brytyjskich które eksportują na kontynent, zamiast ponosić dodatkowe koszty po prostu się przeniesie do UE. Może to też oznaczać podniesienie cen żywności których Brytyjczycy dużo importują i do której dojdą koszty związane z postawieniem granicy.

Brytyjczycy chcą pozostać w wspólnym rynku UE ale nie chcą należeć do wspólnoty, sami się stawiają w beznadziejnej pozycji i sami nie wiedza czego chcą. To nie jest kwestia złej woli UE a głupoty Brytyjczyków, którzy nie mogą się zdecydować czy chcą być w UE czy ją opuścić? Brytyjczycy po prostu zaplątali się o własne nogi, jedna chce iść do przodu a druga do tył, co prowadzi do nieuniknionego bolesnego zderzenia z ziemią.
Jest też problem z autonomiami Wielkiej Brytanii. Postawienie granicy oznacza postawienie granicy między Irlandią a Irlandią północną.Oznacza to odcięcie prawie dwumilionowej społeczności od reszty wyspy Irlandzkiej po której obecnie mogli się swobodnie przemieszczać i z którą są mocno powiązani. Pytanie jest czy ludzie tam mieszkający nie stwierdzą że łatwiej będzie przyłączyć się do reszty wyspy i pozostać w UE, aniżeli pozostać wiernym Anglikom i zostać niewielką enklawą zamknięta z jednej strony przez granice a z drugiej strony oddzieloną od reszty kraju morzem Irlandzkim.UE chciała iść na ustępstwo i pozostawić Irlandię Północną w obszarze wolnego przemieszczania się, ale warunkiem było postawienie granicy na morzy Irlandzkim, jednak oznaczało to postawienie granicy wewnątrz Kraju na co oczywiście Brytyjczycy zgodzić się nie mogą. I tu jest ten paradoks że Brytyjczycy chcą postawienia granicy ale nie chcą granicy na wyspie Irlandzkiej. Brytyjczycy sami sobie przeczą stawiają się w beznadziejnej sytuacji, bo czy można zjeść ciastko i mieć ciastko? Albo chcą granicy albo jej nie chcą nie da się tego pogodzić.

Również Szkoci już zapowiadają że chcą pozostać w UE i po twardym Brexice chcą kolejnego referendum o niepodległość.

Pozostaje jeszcze kwestia rachunku rozwodowego. Opuszczenie wspólnoty przez WB to również koszty na przykład z przeniesieniem instytucji Unijnych z wysp na kontynent i pytanie kto za to zapłaci. Wspólnota twierdzi że rozwód jest z winy Brytyjczyków i chce ich obciążyć rachunkiem za poniesione koszty rzędu 60 do 100 miliardów Euro. Oczywiście Brytyjczycy nie chcą o tym słyszeć, bo nie po to opuszczają UE aby dalej na nią płacić, ale wspólnota nie chce płacić za bałagan jaki narobili Brytyjczycy.
Niestety tak to się dzieje kiedy Brytyjczycy mieli bardzo dobrą umowę członkowską z UE ale chcieli jeszcze lepszą. Przedobrzyli a za głupotę ich polityków przyjdzie zapłacić Brytyjczykom.

Wspólnota musi dbać o swoje interesy a Brytyjczycy skoro nie chcą być w wspólnocie muszą sobie sami zapracować na wisienkę.

 
 
https://www.bbc.co.uk/news/uk-politics-45930380
https://fakty.interia.pl/raporty/raport-ue-przed-wyborami-europejskimi/artykuly/news-w-rozwodzie-ue-z-wielka-brytania-polska-odegra-istotna-role,nId,2647182
https://wpolityce.pl/swiat/417535-powtorne-glosowanie-w-sprawie-brexitu-raczej-bez-szans
https://wpolityce.pl/swiat/417498-szykuje-sie-twardy-brexit
https://www.salon24.pl/u/przestrzen2/903968,brexit-czyli-walka-z-wiatrakami
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/wielki-marsz-przeciwnikow-brexitu-w-londynie/zv4qn0s

 

KOMENTARZE

 • Jeśli mogę to zapytam,
  a co z centrum finansowym świata, londyńskim City, oddadzą je Warszawie ?
 • Anglikom ciągle się wydaje, że są mocarstwem, podczas,gdy jest to dawno przebrzmiała pieśń
  Populiści wmówili społeczeństwu brytyjskiemu, że wszystkie korzyści jakie płyną z przynależności do Unii pozostaną, podczas gdy znikną wszelkie niedogodności z tego płynące. Powiedzmy sobie nie jest to społeczeństwo o wysokim poziomie intelektualnym. Przebudzenie będzie bardzo bolesne i takie być powinno. Londyn utraci jedyną rzecz, w której jeszcze byli mocni, centrum finansowe Europy, przejmą to Niemcy. Dodatkowo wszelkie pomysły z utrudnianiem imigracji, jak wizy spowodują iż ruch międzykontynentalny przeniesie się na inne lotniska Europy. Wielka Brytania stanie się zaściankiem Europy.
  Dla dobra Europy wyjście W.B. z Unii winno być dla nich bardzo twarde i bolesne, by pokazać innym krajom, że pomysły w stylu opuszczamy unię, bo jakiś tam przywódca uznał, że jest "wielki" i w jego kraju ma obowiązywać jego widzimisię a nie prawa wspólnoty. W dzisiejszym świecie małe państewko nic nie znaczy, dopiero grupa państw może o czymś decydować. Co polecam do przemyślenia Polakom.
 • @Zawisza Niebieski 11:34:28
  /Powiedzmy sobie nie jest to społeczeństwo o wysokim poziomie intelektualnym./

  to brzmi dziwnie znajomo

  pzdr
 • @Zawisza Niebieski 11:34:28
  Opuszczanie UE w pojedynkę to kiepski pomysł. Co innego z grupą państw np byłe demoludy. I oczywiście w takiej sytuacji bdb stosunki z FR i CHRL
 • @roux 12:00:17
  Niestety, brzmi to dziwnie znajomo, szczególnie gdy porównamy zmiany w naszym szkolnictwie w kierunku wzorców brytyjskich. Maksymalizacja testów, jako formy oceny znajomości, która powoduje, że uczeń nie uczy się rozwiązywać problemu a tylko uczy na pamięć pewnych wzorców. Jakże to przypomina programowanie komputerów. Tworzy się nie ludzi myślących a ludzi działających zgodnie z góry zaprogramowanymi wzorcami. Mógłbym tu podać kilka przykładów ale mamy ciszę wyborczą, więc zostawię to na inny termin.
 • @zbig71 12:11:09
  Życie małego, słabego ekonomicznie państwa w pojedynkę to również kiepski pomysł. Jeśli Unia obłoży wyroby brytyjskie cłami, trudnościami z wymianą towarową, np. koniecznością uzyskiwania certyfikatów unijnych to gospodarka brytyjska zostanie rozłożona na łopatki. Będą mogli produkować tylko i wyłącznie na własny rynek. Zaletą unii nie jest polityka, a możliwość swobodnego przepływu towarów i usług. Jeśli się tylko potrafi to mądrze wykorzystać.
 • @Zawisza Niebieski 12:19:34
  Czyli że tyrania jewrokratów brukselskich jest tym co nas przybliża do "ideału", a dlaczego nie może to / swobodny itd. / być na poziomie porozumień między państwami bez ideologii lewactwa brukselki ?
 • @Zawisza Niebieski 12:19:34
  Chyba że mówimy o Szwajcarii. Ale oni mają sporo porozumień z UE właśnie odnośnie handlu. Tak, przepływ towarów i usług dał bogactwo Europie Zachodniej. A ni gender;))
 • @Zawisza Niebieski 11:34:28
  //W dzisiejszym świecie małe państewko nic nie znaczą //
  A jak już są w unii , i to nawet mikroskopijne kraje jak Malta czy Estonia , to trzęsą światem ? :))))
  Szwajcara ,Norwegia czy Islandia jakoś dają sobie radę bez unii a znaczą znacznie więcej niż te
  "unijne " , nikt na razie nie zachęca do opuszczenia tej lewackiej wspólnoty bo są przesłanki ,że
  wybory w przyszłym roku zmiotą dotychczasowych liberalnych nieudaczników i unia skupi się wyłącznie
  na sprawach gospodarczych
 • @puuuq 12:56:36
  Norwegia leży na gazie i ropie Islandia to chyba ma 350tys obywateli. Także mogą mieć wyjebane na UE
 • @Zawisza Niebieski 12:19:34
  Ty już jesteś nieuleczalny niewolniku żydolewackiej, pedalskiej jak i już bankruta jewrokibucu tak gospodarczo jak i politycznie. Jewue to coś gorszego od sowiet union. To już nie EWG lecz pełny zamordyzm, czego nawet w sowiet union nie było.
 • @Zawisza Niebieski 11:34:28
  To nie tak.
  Teraz GB jest kolonia USA. Brexit to normalne rozwalanie niemieckiej Unii która za bardzo zbliża się do Rosji.
  Następnym klinem jest Italia. I to ona ma szansę rozwalić UE.
 • @Zawisza Niebieski 11:34:28
  PS.
  Ty się byczyles w cieniu piramid a ja opalam się z Huskim i LIsem.
  Nie ma sprawiedliwości na świecie...
 • @zbig71 13:19:07
  Zastała tu postawiona teza ,że małe państwa nic nie znaczą czyli ,że tylko w ramach jakiejś większej formy mogą nabrać znaczenia , tj muszą być w tym przypadku w unii , podane tu trzy przypadki krajów poza unijnych temu przeczą czyli o znaczeniu i sile państw wcale nie decyduje ich związek z unią ,pozycja Polski , Czech czy wszystkich innych poza Niemcami i Francją nie wzrosła i nigdy nie wzrośnie tylko dlatego ,że jest członkiem unii bo ta jak dotąd ma przynosić największe korzyści Niemcom i Francji , po to cała ta unia istnieje , tylko ktoś wyjątkowo naiwny może zakładać ,że unia ma służyć wszystkim tak samo , zresztą, wystarczy porównać sytuację rolników w każdym z unijnych krajów .W historii Europy istniały różne unie czy związki państw ale zawsze było tak ,że jakiś kraj był ważniejszy od pozostałych , tak jest i obecnie
 • Gigantyczna kolejka na wiec Donalda Trumpa w Arizonie. Widać, że prezydent USA ma całą masę zwolenników.
  Czego nie zobaczysz w żadnych mediach, kilometrowe kolejki zwolenników Trumpa na wyborcze wiece. To było zarejestrowane wczoraj w Arizonie, ludzie stali po 4 godziny żeby się dostać do środka. Często tysiące ludzi stoi na zewnątrz hali sportowej i biwakuje razem. Kiedy tak w RP?

  https://twitter.com/twitter/statuses/1053665516559187968
  Na nagraniu, widać ogromną kolejkę osób, które chciały dostać się na wiec wyborczy Trumpa w Arizonie. Czekali nawet po 4 godziny! Widać, że Donald Trump wciąż cieszy się ogromną popularnością w USA.
 • @Zawisza Niebieski 11:34:28
  // W dzisiejszym świecie małe państewko nic nie znaczy//

  Dlatego nigdy bym nie chciał mieszkać ani w Norwegii ani w Szwajcari
  to nic nie znaczace kraje
 • @puuuq 12:56:36
  Konfederacja Przemysłu Brytyjskiego (CBI) ostrzega, że większość firm na Wyspach jest gotowa w związku z brexitem uruchomić do grudnia "plany awaryjnego zarządzania" polegające m.in. na cięciu zatrudnienia i przenoszeniu działalności za granicę - podała agencja AP.

  "Sytuacja jest nagląca" - podkreśliła, cytowana przez agencję, Carolyn Fairbairn, dyrektor generalna Konfederacji Przemysłu Brytyjskiego (CBI), największej brytyjskiej organizacji pracodawców. Ostrzegła, że jeśli do grudnia nie zostaną uzgodnione ostateczne warunki wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, firmy "nacisną przycisk uruchamiający plany awaryjne". Wiąże się to, jak dodała, z redukcją miejsc pracy czy zmianami w obecnych łańcuchach dostaw.
  Według CBI wiele firm przygotowuje się na negatywny scenariusz wyjścia ich kraju z UE w marcu 2019 r. (tzw. no deal scenario). Jeśli się on ziści, Wielka Brytania stanie się dla członków UE państwem trzecim - brytyjski eksport zostanie objęty cłami, przywrócone zostaną kontrole graniczne oraz ograniczenia w związku z przepływem pracowników i turystów. Dla działalności biznesowej jest to "toksyczna mieszanka" - podkreślono.
  Jak wskazała CBI, z badania przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie 236 firm, z których większość to małe i średnie przedsiębiorstwa zatrudniające do 500 pracowników, wynika, że 82 proc. przedsiębiorców działających w Wielkiej Brytanii uruchomi do grudnia br. "plany awaryjne", jeśli do tego czasu zasady wychodzenia ich kraju z UE nie zostaną jasno określone.
  Może to oznaczać, jak ostrzegła Konfederacja, zwolnienia, zmiany w łańcuchach dostaw poza Wielką Brytanią, konieczność składowania zapasów, a także przenoszenie produkcji i usług za granicę
 • @Husky 16:13:23
  /Konfederacja Przemysłu Brytyjskiego (CBI) ostrzega, że większość firm na Wyspach jest gotowa w związku z brexitem uruchomić do grudnia "plany awaryjnego zarządzania" polegające m.in. na cięciu zatrudnienia i przenoszeniu działalności za granicę -//
  zapraszamy do Polski :)))
  Czy ta konfederacja nie korzystała z jakichś unijnych dotacji ?
  Wszystkie konfederacje , towarzystwa , fundacje czy związki zawodowe to bezproduktywne darmozjady , zawsze z ustami pełnymi frazesów o ludzkich nieszczęściach i potrzebach , a generalnie dbająca o swoje własne interesy
 • @puuuq 16:32:22
  zapraszamy !!!!!!
  pzdr.
 • @kula Lis 67 13:50:37
  Projekcja to choroba wszystkich trolli pewnej partii. Nie brałem udziału w całej trollowej akcji popierania żydobolszewików, ale widziałem, że razem z Huskym za żydobolszewikami mocno stawaliście. No cóż, naród głupi wszystko kupi, kupujecie i staracie się głupszym od siebie to sprzedawać.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:06:21
  Z głębi wieków próbowałem spojrzeć na nasze życie i doszedłem do wniosku, że twórcy piramid mądrymi ludźmi byli i jakże nam mentalnie bliskimi. Nie dość, że dali nam podstawy pod chrześcijaństwo to w postępowaniu jakby patrzeć na dzisiejszych polityków. Widziałem groby faraonów, widziałem groby budowniczych grobów faraonów. W grobach faraonów malowidła wyblakłe, a w grobach budowniczych jakby wczoraj namalowane, kolory trwałe mocno nasycone. Przypomina się stary dowcip, kupiłem farbę na 3 takie mieszkania, jak to moje, które mieliście pomalować i jeszcze wam nie starczyło? - żołądkuje się właściciel mieszkania. No tak, na trzy mieszkania starczyło ale na Pana mieszkanie już zabrakło - odpowiada majster. Czyż dzisiejsze inwestycje nie przypominają tego?
 • @Husky 15:58:08
  Jak ty mało rozumiesz. Szwajcaria trzyma w garści finanse Europy, zaś Norwegia na ropie naftowej stoi. Takie państwa mogą sobie pozwolić na niezależność. A my co mamy? Tylko naszego "skarba narodowego". A tego to za dopłątą nikt by nie chciał. Gdy wybuchła wojna w Jugosławii nikt się tym, że w Europie ludzie się mordują nie martwił. Gdy napadnięto na Kuwejt w ciągu miesiąca wojska amerykańskie porządek zrobiły. Pojmujesz różnicę?
 • @Zawisza Niebieski 18:46:38
  Jeszcze ne ma wstępnych wyników wyborów a ty już wyjesz
  Czyżby łomot
 • @Zawisza Niebieski 18:59:29
  //Szwajcaria trzyma w garści finanse Europy, zaś Norwegia na ropie naftowej stoi.//
  A Polska na Polakach
  Pojmujesz różnicę?
 • @Husky 19:35:50
  Mnie się pytasz o wynik? Przecież to ty wcześniej znasz hasła wyborcze, czyli w czasie, gdy stanowią one jeszcze tajemnicę partii, więc to ty powinieneś wiedzieć, czy łomot czy też nie. Ja spokojnie poczekam do oficjalnych wyników. Jak widzisz, ja w końcówce kampanii wyborczej sobie na urlop pojechałem, ty zaś, z Kulą Lisem za miskę ryżu w pocie czoła zap... i się ośmieszaliście.

  Nie ja będę wył, i nie ja świętował. Swój obowiązek wykonałem, głos oddałem a teraz spokojnie przy lampce wina poczekam do zamknięcia lokali wyborczych i opublikowania nieoficjalnych wyników.

  Masz rację Polska na Polakach stoi, tylko to dość słaba karta przetargowa, na ropę tego nie przerobisz, na surowce też a na arenie międzynarodowej reprezentują nas tylko dyplomatołki.
 • @Zawisza Niebieski 19:55:58
  Psalmu 33 wysłuchałam.
  W 10-tkę trafiłam
  Teraz spadam na Nowogrodzką na wieczór wyborczy.
 • @Husky 20:03:41
  Ja dziś obejrzałem jakże pouczający film "Kler", rzeczywiście dający dużo przemyśleń, podsumowuje pewne sprawy o których każdy z nas wie. Później oddałem głos.

  Ale życzę miłej imprezy
 • @Zawisza Niebieski 20:44:59
  A na tym filmie było coś o Brexicie
 • @kula Lis 67 14:39:36
  Stolica widać woli bajki od działania.
  Warszawa z 16.00,
  Kamienica po 55,1 a Mleko z Jaka po 31,5
 • @AgnieszkaS 21:01:34
  Wyniki wyborów samorządowych 2018 (IPSOS):

  PiS 32,3%
  Koalicja Obywatelska 24,7%

  Dwa główne obozy polityczne pobiły swój rekord:
  PiS najlepszy wynik od 2006
  PO(KO) najgorszy wynik od 2006

  A w Warszawie jak przewidywałem, bez sensacji
  Słoje rządzą
  Za to w Gdańsku młody Bolek - porażka
 • @AgnieszkaS 21:31:51
  Ludziom w Warszawie w większości żyje się dobrze. A propagadna przez lata przeorała ich mózgi i na PiS nigdy nie zagłosują
  Mimo wszystko podziękujmy Patrykowi że chciało mu się, że wierzył, że walczył.
  Jest kozak i jeszcze będzie jego czas
 • @Husky 21:15:10
  Jednak to prawda. Warszawa zginęła w 1944. Warszafiacy to zlepek żydokomunistycznego elektoratu i trzeba jasno powiedzieć dno będzie dnem, złodzieje poparli złodziei a tych chyba więcej. Wszyscy, którym był na rękę status quo poszli na wybory i mieli jednego kandydata. Rzesza wiernych urzędników jest wielka! Ten wynik pokazuje ilu w tym mieście żyje ludzi tępych, zmanipulowanych. Jednak Warszafka to lubi być dymana. No to będzie dalej dymana jak lubi...Wygląda na to, że Warszafką będzie rządził kolejny łajdak i złodziej, mimo wszelkich szczerych wysiłków Partyka Jaki ... Smutne to i przygnębiające, że nasza "stolnica" jest siedliskiem zła, szatana i wszelkich brudów - a także wielkiej ilości pożytecznych idiotów ...Powinni rozwiązać komisję Jakiego i teraz radzić sobie. Jak w dowcipie otoczyć murem i nalać wody. No trudno mogli spróbować czegoś innego. Ich wola. Ubecy esbecy kolejne ekipy partyjne zostawiły po sobie pomiot i tyle. Prawdziwych Warszawiaków jest mniej. Żal mi ich. Teraz kamienice będzieta dalej za frajer oddawać ! Nasze kamienice wasze ulice Warszafiaczki! Naiwniaki! Warszafiacy nie lamentujcie w takim razie później. Tak wybraliście to tak będziecie mieli he he he. W Warszawie zrobi się szybko czekoladowo i śniado. Tego chcieliście to będzieta mieli. Kilka dni temu napisałem, że gdyby żydokomuniści i złodzieje wystawili jako kandydatkę maszynę do robienia cukrowej waty to ona zostałaby prezydentem. Warszafka to żydobolszewicka shithole, gdzie komuchy, esbeki, pospolici kryminaliści i banda lemingów terroryzują garstkę uczciwych mieszkańców. Tego, kto przeniósł tam stolicę powinno się powiesić za nabiał.
 • @kula Lis 67 21:43:09
  Cóż "Naród wspaniały, tylko ludzie ku*wy"
  Takie mam zdanie o Warszawiakich słoikach... Dno i 5 metrów mułu...
 • @AgnieszkaS 21:01:34
  Warszawa to nietypowe miasto. Przez cały PRL do Warszawy ściągano wszystkich którzy się wyróżniali w budowie socjalizmu. To czerwone resorciaki, trochę się ich wylęgło przez ten czas od 45roku. Warszawiacy, już nie raz w naszej historii, naród wykazał, że jest ludem niewolniczym, głupim, bez podstawowych instynktów logicznego myślenia. To kolejny taki przykład. To prawda, że elity nam wycięli, a pozostało byle co. Gdyby tak było to życzę nowych wysiedleń i koniec komisji Patryka Jakiego. Dla mnie to masochizm. Krawaciarze i te wszystkie korporacje nie pozwolą by PiS wygrał bo poszliby z torbami i nie jeden wałek by wyszedł na jaw. Ja proponuje podsłuch i operacje na szeroką skalę wobec wszystkich Platformersów, lewaków i każdego kto ma jakiekolwiek powiązanie z HGW. Wybory wyborami ale prawo prawem.
 • @kula Lis 67 21:43:09
  Nic bardziej nie pokazuje skali rozpadu totalnej opozycji niż fakt, że oni się naprawdę cieszą, że przegrali tylko 8 punktami procentowymi i uważają to za sukces
 • @Husky 20:54:14
  Jak tam Husky, słychać wycie?
  Jeśli chcesz porównania między wyborami parlamentarnymi a wyborami do sejmików. Wybory parlamentarne PiS 37,58, platforma 24.09 sejmiki PiS 32.3, PO 24.7. Czyli PO utrzymuje swój elektorat, podczas gdy PiS słabnie.
  Duże miasta, skupiska polskiej inteligencji, PiS został potraktowany tak jak sam traktuje Polaków, z pogardą. Magister po kursach wraz z swymi niedouczonymi słoikami pojechali uczyć się nad jaką rzeką leży Warszawa.

  Ciągle ciąży mi pytanie, czemu PiS w Warszawie wystawia takie miernoty? Czy PiS rozumie, że ich kłamliwy PR trafia tylko do elektoratu "podstawówka +"? Tam gdzie większość to ludzie o wykształceniu zawodowym albo poniżej tam PiS wygrywa.

  Dzięki Bogu PiS nie będzie już wydawał kamienic w ręce ludzi, którzy zdolni są do mordowania mieszkańców.

  Ciekawa jest totalna porażka PiS w Łodzi. Co teraz zrobią? Uznają wolę mieszkańców, czy też będą łamali prawo na zasadzie liczy się "przestępstwo i szmal"?

  Warto również zwrócić uwagę na to, że wzrosła frekwencja. Polacy się budzą, chcą decydować o sobie i o swej ojczyźnie.
 • @Husky 21:47:35 Ten wynik pokazuje ilu w tym mieście żyje ludzi tępych, zmanipulowanych.
  Skąd raptem, w ostatniej chwili przybyło 27000 "warszawiaków", bo tylu dopisano do list wyborczych, o czym informowała prasa? Ciekaw jestem jaki to mogło mieć wpływ na wyniki wyborów. No cóż Warszawa to miejsce ludzi przyjezdnych. Pognać ta masę plasteliny, do chlewu. To co? Od dziś Warszawa zmienia flagę na tęczową tak? Kiedyś napisałem, że to miasto upadnie jak Pompeje. I powinno. Im szybciej tym lepiej. To było do przewidzenia. HGW ściągnęła do Warszawy patałajstwa z całego kraju, załatwiła im pracę w spółkach miejskich, urzędach i dała mieszkania na kredyt, to jest elektorat PO. W Warszawie jest przynajmniej 70 % ludzi przyjezdnych, którzy myślą tylko o podstawowych, prymitywnych wartościach konsumpcyjnych, traktują to nasze miasto jak poligon. To miasto ludzi uwikłanych w różnego rodzaju złodziejskie machlojki. Brzydzę się tą tępą masą. Lud tego typu pozwolił w przeszłości, rozebrać nasz kraj na 123 lata niebytu.
 • @Zawisza Niebieski 21:52:04
  //Jak tam Husky, słychać wycie?//
  Dostaliście kolejny wpierdol a my mamy wyć
  jprdl.
  Orasz się jak stary słoik
  ja sie w prognozach wiele nie pomylilem

  http://oswiat.neon24.pl/post/145953,wszyscy-glosujemy-na-pis#comment_1495004
 • @AgnieszkaS 21:50:35
  Dobrze... oni zawsze najlepiej dymają swoich więc niebawem nagroda dla wsiochów w Warszawie. Koszt życia im wzrośnie, to dotrze do tych pustych dzbanów o co w tym biega. Powiem wam tępy ludu lubicie być okradanym, zabrać wam wszystkie przywileje i do niewolniczej roboty idąc na kolanach do Brukseli. Dawajcie im 500+, mieszkanie +, obniżony wiek emerytalny. Kalisz wstydu nie ma, jeszcze stara mantyka pcha się do telewizji. W Wirtualnej Polsce go goszczą. Dostał PiS po plecach. Teraz zabierzcie w tych miastach przywileje 500+, obniżony wiek +, mieszkanie +. Niech wypłaca Warszawiakom Trzaskowski, Poznaniakom Jaśkowiak itd. Niech harują też do 70 roku życia. Trochę na własne życzenie przegrali w stolicy. A w Poznaniu mieszka wredne społeczeństwo.
 • @kula Lis 67 21:43:09
  Zamiast wyć lepiej uznaj wybór Warszawiaków, oni na miernoty podsuwane przez PiS nie głosują. Możesz sobie wyć "Warszafiacy" doszukiwać się PiS, czyli "żydokomuny" Ale może odnieś się do swojego regionu, do Poznania. Tam zdaje się wygrał w pierwszej turze wygrał Jacek Jaśkowiak (KO). Znowu słychać PiSu wycie. Tam gdzie miasta o dużym skupieniu inteligencji, tam PiS wyje i zwiewa z podkulonym ogonkiem. Ciężko pracowaliście za tę miskę ryżu, ale Polacy okazali się zbyt mądrzy, by dać z siebie zrobić naród głupi co wszystko kupi.
 • @Zawisza Niebieski 21:52:04
  //Jeśli chcesz porównania między wyborami parlamentarnymi a wyborami do sejmików.//

  Co ty porównujesz.Co?
  Za kogo ty tu ludzi uważasz kierowniku jeziora.
  Sobie podobnych?
  Czy w wyborach parlamentarnych startują komitety lokalne.
  Jeśli tak to ile tam miały procent
  Nie pajacuj
 • @Husky 21:15:10
  Mamy już szczegółowe dane dotyczące Warszawy. Z sondażu IPSOS wynika, że poparcie dla poszczególnych kandydatów rozkłada się następująco: Trzaskowski - 54,1 proc.
  Jaki - 30,9 proc.
  Śpiewak - 3,0 proc.
  Glusman - 2,6 proc.
  Jakubiak - 2,6 proc.
  Rozenek - 1,5 proc.
  Korwin-Mikke - 1,0 proc.
  Wojciechowicz - 1,0 proc.
  Ikonowicz - 0,8 proc.
  Stefaniak - 0,8 proc.
 • @Zawisza Niebieski 22:02:11
  //Tam gdzie miasta o dużym skupieniu inteligencji, tam PiS wyje i zwiewa z podkulonym ogonkiem. //
  Znowu sie orasz?
  A Katowice to wiocha?
  Idioci tam mieszkaja?
 • EU jest całkowicie kontrolowane przez NAJPOTĘŻNIEJSZE MOCARSTWO MILITARNE GB! - JEDEN Z WIELU PRZEKRETÓW "HOLY ROMAN EMPIRE~~!
  .


  Oczywiści z BELGIĄ, LUXEMBURGIEM, HOLLANDIĄ,... i SZWAJCARIĄ~!

  https://www.voglioviverecosi.com/wp-content/uploads/2016/10/mondo-expat.png
  https://voxeurop.eu/files/images/article/vadot-cameron-speech.jpg


  .
 • @kula Lis 67 22:04:57
  Wiesz
  Mnie najbardzie wkurzył RN
  Po cichu liczyłem na ich dobry wynik
  Ale jak głównym mottem ich kampani stało się rywalizowanie z PIS-em, bezpodstawne atakowanie, to nie żal mi teraz że taki wpierdol dostali
  Nie żal
 • @Husky 21:39:59 W Kole ujawniono ścieralne długopisy, sprawdzić Warszawę !
  Tam są przekręty w lokalach wyborczych. Jak to jest możliwe, że wybory w stolicy wygrywa bufon i błazen Czaskowski z postbolszewico-lewackiego PO? Głosowałeś na Czaskowskiego? Naplułeś w twarz 40 tysiącom okradzionym Warszawiakom. Dochodzę do wniosku, że gdyby PO wystawiło przestępcę, to też by wygrało! Co się dzieje w Warszawie? Czy aż tak jest opleciona siecią układów, powiązań i zależności? Na to wychodzi! Stare czerwone układy ciężko będzie ruszyć, tyle lat pracowali na to żeby cała Polska na nich harowała. No to w Warszawie zacznie robić się śniado i czekoladowo widać tego im było potrzeba. W pierwszej turze według sondaży wygrywa w Warszawie człowiek, który zwyczajnie miedzy ludźmi nie istniał i jest jednocześnie symbolem infantylizmu i charakteru o twardości chusteczki higienicznej. Szczerze, szkoda mówić jak to miasto zwyczajnie upadło. To smutny koniec PiS w Warszawie. Tak to jest jak Państwo z dykty nie robi nic wobec zdrajców ale pokazuje siłę wobec osób usiłujących zagrodzić drogę tęczowym patrz Lublin. Pozorna wygrana to rzeczywista porażka. Gdyby wynik powtórzył się za 2 lata to PiS traci władzę. Dopóki nie wyprowadzi się lokali wyborczych z urzędów miejskich, wojewódzkich itp, nie odetnie się ich całkowicie od urzędowego zaplecza, nie wygna na czas wyborów wszystkich urzędasów spoza komisji, zawsze wygrają dotąd rządzący prezydenci, wojewodowie, burmistrze i wójtowie.
 • @Zawisza Niebieski 22:02:11
  No to teraz panie Czaskowski POra na działanie. Droga wolna i otwarta. Ogłoś Warszawę stolicą Światowego Pedalstwa i Lesbijstwa. Ps. I kurwa parady w każdy weekend za pieniądze tej ciemnoty.
 • @Zawisza Niebieski 21:52:04
  //Duże miasta, skupiska polskiej inteligencji //
  ratują prestiż całej Polski :))))))))))
  warszawskie buraki ze "sztokholmskim syndromem " awangardą polskiej inteligencji :))))
  wybrali sobie "mistrza szklarskiego " ,speca od prowizorek , który jak dotąd nie sformułował
  nawet jednego zdania z sensem
 • @kula Lis 67 22:14:04
  W stosunku do wyborów samorządowych 2014 PiS powiększył wynik o 6 % wszyscy pozostali zaliczyli zjazd , lemingi w Warszawie wybrały idiotę na prezydenta miasta,
  Idioci wybrali idiotę ich problem a PiS te wybory wygrał.

  Amen.

  ps.
  Jestem wqurwiony na tych z Ruchu Narodowe, ONR, czy MWszechpolska, którzy zrobili wszystko, aby osłabić PIS i dać szansę lewactwu.

  Ruch Narodowy – 1,2 proc.

  Brawo "narodowcy".
  ((((-8
 • @Husky 21:59:01
  Widzisz jak ci powiedziałem proces budzenia się Polaków, proces odsiewania łapówkarzy 500+ i rozumienia, że te 500 to jest - a nie +, bo za to każdy z nas zapłaci, jest procesem powolnym. Poparcie dla PiS spadło, poczekamy do wyborów parlamentarnych. Popatrz na Kulę Lisa, na jego wycie, jak swych ziomków wyzywa "A w Poznaniu mieszka wredne społeczeństwo." Tak Poznań to ludzie wykształceni, więc na kłamstwa PiS "wrednie" się nie łapią. Przewiduję dalsze PiSu wycie. Bo podatki rosną, bo za prąd będziemy płacili znacznie więcej, za benzynę, chleb, masło, też. Rozdawnictwo i łapówki PiS trzeba z czegoś sfinansować. Ale spokojnie, poczekajmy, budzenie się narodu trwa, ale już się rozpoczęło.
 • @Husky 22:11:42
  Warszawiaki to kompost i szambo Polski. Jelito grube społeczeństwa Polskiego. Warszawa no cóż postawiła na wyprzedaż stolicy, a w następnych wyborach nikt nie będzie głosował, bo takiego miasta już nie będzie, podzieli się na nazwy nowych właścicieli. Jak widać czerwonych w tym narodzie jest więcej i nie pozostaje nic innego jak wyrzec się ideałów i ustawiać się jak oni. Kradnąc, kłamiąc i oszukując wszystkich. Polska gniła przez zabory, potem przez żydokomuchów. Wyhodowała całą rzeszę niepolaków i zostaje albo ich mordować albo sczeznąć pod ich butem. Wynik wyborów w Warszawie jest przyczyną braku skutków prawa! Tyle przestępstw i afer a nikt nie został rozliczony. W poprzednich wyborach było wiele nieprawidłowości, a komisja w starym składzie dalej "pilnuje" wyborów! Jak PiS chce iść do przodu, no jak? Możemy wszyscy się zarobić na śmierć takim sposobem...Dzięki temu:

  https://wpolityce.pl/polityka/417496-do-rejestru-w-warszawie-dopisalo-sie-ponad-27-tys-wyborcow - Jaki poległ!
 • @kula Lis 67 22:21:25
  Ciekawe czy zgodnie z jego obietnicą wyborcza nie będzie Marszu Niepodległości
  Sprawdzimy jego wiarygodność
 • @Husky 22:25:56
  Brawo PiS!
  Całe 30% no no...
  A Warszawa 54 do 30...
  Jak mi przykro...

  PS. Polacy nie głosują na tych co na kolanach biegają do usrahella.
 • @Zawisza Niebieski 22:27:15
  PIS wygrał w 9 województwach
  PORAŻKA
  Bo dotąd nie rządził nigdzie
  W/g kierownika jeziora
  PORAŻKA

  ps.
  Wył będziesz jeszcze rok
  A potem jeszcze 4 lata
  A potem kolejne 4 lata
  Spoko, chusteczek nie braknie, podeślemy ci
  Dostaliście kolejny łomot?
  Który to już
  To idź spać
 • @Husky 22:11:42 Warszawa to karierowicze i złodzieje.
  Warszawa przegrała. Warszawiacy zgodzili się na klęskę, na brak rozwoju, na stagnację, na upadek pod względem moralnym. Stary Warszawiak Marek Nowakowski nazwał kiedyś współczesnych mieszkańców Warszawy stadem nomadów. Jaka odbudowa wspólnoty? To jest efekt Dobrej Zmiany! Zamiast rozliczeń i pokazania realu po III RP, głoszono i czyniono "odbudowę wspólnoty" i "niedzielenie Polaków", no to wygrał Czaskowski, Zdanowska itp. No to będą ścieżki rowerowe zamiast mostów, bo mosty to większe korki, powiedział Czaskowskii, będą marsze LGBT, będzie złodziejska reprywatyzacja.
 • @kula Lis 67 22:29:03
  W sumie nie dziw się Warszawie i Łodzi.
  Wymordowali nam elity a przynieśli na radzieckich bagnetach konfidentów i się w tych miastach osiedlili.
 • @puuuq 22:23:02
  Najbardziej cieszy mnie sukces Kacpra Płażyńskiego w Gdańsku, bo on oznacza kruszenie się Układu Tuska w jego dotychczasowej twierdzy.
  Nawet jeżeli Adamowicz wygra 2 turę i nie pójdzie do więzienia, to i tak będzie musiał złożyć urząd po wyroku sądu.
  No i ten wpierdol młodego Bolke....bezcenne
  Ale o tym kierownik jeziora ani mru mru
 • @Husky 22:05:56 Demokracja szlachecka wyszła Polakom bokiem i demokracja w III RP też wyjdzie Polakom bokiem.
  Jakubiak dla wPolityce.pl: Wygrana Trzaskowskiego oznacza, że przez pięć lat w Warszawie będzie "hulaj dusza, piekła nie ma".

  https://wpolityce.pl/polityka/417622-jakubiak-bedzie-hulaj-dusza-piekla-nie-ma-w-warszawie
  Ps...Frekwencja w porównaniu do innych krajów niska, a nie wysoka. Ludzi biednych jest znacznie więcej w tym samej Warszawie. Znaczy, że oni też głosowali na Czaskoskiego. Ile jeszcze kasy musi PO ukraść, ilu ludzi wyrzucić na bruk i jak bardzo zasyfić miasto, żeby warszawka przejrzała na oczy? Warszawa "20 gr" ZASŁUGUJE na Czaskoskiego a Czaskoski na Warszawę. Poza tym kilka lat diety dla tak obżartego i nabrzmiałego cielska jak Warszawa będzie zbawienne.
 • @kula Lis 67 22:29:03
  Przyjmij słowa swego guru. PiS to szambo nie perfumeria i tak trzymaj. Warszawa, Poznań, ale również Kraków i inne skupiska polskiej inteligencji mówią kłamcom, złodziejom, niekompetentnym PiSiewiczom dość i nie ważne ile będziesz tu wypisywał za tę miskę ryżu od Morawieckiego oni na to się nie złapią.

  Warszawa to nasza stolica, to nasza wizytówka, stąd wynik 54 do 30 dla słoika, co ma za sobą pasmo kompromitacji. szanuj ją, jeśli jesteś Polakiem. Poznań to stolica Wielkopolski, sznuj ją jeśli jesteś Wielkopolaninem. Tam PiS wygrywa gdzie wiedza przegrywa. Ja jako Warszawiak kocham Kraków i mam nadzieję, że również to miasto pogoni PiSiewicza, Wassermanową. Ale zobaczymy.

  Tak mi "przykro", że Polacy nie dali się do średniowiecza sprowadzić, ale zawsze wiedziałem, że to naród, dumny, który nie da się traktować jako "naród głupi, co wszystko kupi" traktować. Niech sobie Kaczyński "testament brata", "bez względu na to, kto będzie rządził w Polsce interes Izraela będzie zabezpieczony" próbuje wprowadzić. Polacy mówią nie.
 • @puuuq 22:23:02
  RN 2014 - 1,57%
  RN 2018 - 1,2%
  Wincyj straszenia Polaków i PIS czarną wołgą!
 • @kula Lis 67 22:37:06
  Tak na chłodno:PIS jako jedyny poprawił wynik w stosunku do poprzednich wyborów samorządowych. I to jest sukces. Przegrał tam, gdzie zawsze przegrywał, czyli w dużych miastach, więc nie ma tu dużych zdziwień. PIS mógł zdobyć o wiele więcej,gdyby się nie pitolił z mediami.
  Najbardziej jednak "gratuluję"... narodowcom, szczególnie tym najbardziej radykalnym.
  Ich kampania plucia na PiS w żaden sposób nie wpłynęła na wzrost poparcia dla RN, a jedynie zmniejszyła poparcie dla PiS, a tym samym dała relatywnie lepszy wynik tęczowym.
  Genialna strategia
  Jako rodowitemu warszawiakowi jest mi po prostu beznadziejnie....Trochę smutno
 • @Husky 22:05:56 co się dziwić? to skutek braku prawdziwej reformy systemu wyborczego!
  Prezydent z wyrokiem? Szokujące wyniki wyborów w Łodzi! Hanna Zdanowska wybrana na kolejną kadencję!

  https://wpolityce.pl/polityka/417620-co-tam-wyrok-zdanowska-wybrana-na-kolejna-kadencje
  Ps...Niepotrzebne lotnisko, duży dworzec zw. pustostanem (pociągi tylko do Warszawy), o kilometr za krótki tunel w centrum, 2 letni remont 300 metrowej ulicy, zniszczona 3 pasmowa arteria (po co?) oto dokonania Hanny Zdanowskiej. Tak to jest, że swój swego popiera. Czyżby cała Łódź była taka jak Hanna Zdanowska? Skoro ludzie chcą mieć prezydenta miasta skazanego przestępcę, to ich wybór. Jest to w sumie ciekawostka przyrodnicza. To jest dzicz. Która wybiera tylko takich którzy pozwalają kraść innym. Złodzieje wybierają złodziei. Inteligencja zginęła. Zostały typy bez czci i honoru. To są lewacy. To są Łodzianie, Warszawiacy, Krakowianie, Poznaniacy.
 • @Zawisza Niebieski 22:46:22
  Ty
  A napisz może gdzie wpierdol ,totalny wpierdol w dużych miastach dostało PO
  Przejdzie ci to przez gardło czy ja mam ci słoiku to napisać
 • @Husky 22:51:36
  Poznaniacy zdecydowali. Jacek Jaśkowiak zostaje na kolejną kadencję. Kandydata Koalicji Obywatelskiej poparło 56,6 proc. wyborców.

  https://wpolityce.pl/polityka/417618-jacek-jaskowiak-zostaje-na-kolejna-kadencje
  Ps..Żal tego miasta. Mogłoby się rozwijać, a tak dalej będzie się kręciło wokół parad "równości"..Wszystkie poznaniaki ubierają się w tęczowe koszulki teraz. A jak nie ... to mu prezydent pokaże. No to teraz Poznaniacy dostaną paradę pederastów co tydzień. Należy im się. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
 • @Husky 22:51:36
  Jestem ciekaw jakim cudem u chłopków z PSL wzięło się 16,6% jak oscylowali zawsze w granicach 2%-5%.
 • @
  Najmłodsi głosowali na PiS.
  Jak wynika z badań sondażowni IPSOS, prawie co czwarty (23,3 proc.) uprawniony do głosowania w wieku 18-29 lat swój głos oddał na kandydatów do sejmików z list Prawa i Sprawiedliwości.
 • @Zawisza Niebieski 22:46:22
  W malutenkim miasteczku Szczecin
  Krzystek Piotr - PIS 43.1%
  Nitras (Cpun) z PO - 25.5%
  Skomentujesz ekspercie
 • @Husky 22:51:36
  Warszawiaków jest w Warszawie tylko kilkanaście procent. Reszta to warszawka rodem z ciemnej i pazernej wsi. Pokupowali tu mieszkania za ojcowiznę i udają inteligencję a mentalność mają komuszą. Po wojnie tacy jak oni wydawali fałszywymi donosami ocalałych Warszawiaków w łapy morderców z UB. Za to dostawali mieszkania i żarcie. POrobili kariery w PZPR i poobsadzali w urzędach i teraz bronią swoich dup, dlatego głosują na czerwonych. Błagam nie nazywajcie tych popłuczyn z oborowych gnojówek Warszawiakami bo obrażacie tych prawdziwych i prawych.
 • @Zawisza Niebieski 22:46:22
  W malutenkich Katowicach
  Marcin Krupa - popierany przez PIS 51.1%
  Makowski z PO - 24.4%
  Skomentujesz ekspercie?
 • @Husky 22:51:36 Polacy widać dążą do tego, że żyć będą w państwie teoretycznym.
  Tak Czaskowski dostał 55% jak Zdanowska w Łodzi 70%. Kogo PKW ma za idiotów, nas Polaków? 70% ha ha Tak .... POszły w ruch ścieralne długopisy jak w Kole? Należy powołać specjalną komisję do wyjaśnienia tego szulerstwa. A Czaskowski się będzie lenił jak zawsze. Brawo dla szczurów wyścigowych Warszawy. Żal słów, należy PO-gratulować "wszawiakom" wyboru Czaskowskiego... Takie są skutki cackania się z komunistami i braku rozliczeń. Powstańcy Warszawscy i wielu, dla których Polska i Warszawa była wszystkim muszą "przewracać się w grobie" nad upadkiem i zdeprawowaniem obecnych mieszkańców Stolicy. Ponad połowy nie ruszy nic, nawet przestępstwa i wyrzuceni na bruk. Tragedia......No niestety, dzisiejsza Warszawa to zbieranina czerwonej szumowiny i ich miotu z czasów PRL-u, prawdziwa Warszawa pogrzebana wraz z ruinami tego heroicznego miasta. Warszawa dawno stała się liberalno-lewicowa i została zabetonowana przez to środowisko. Tu wszelkie zmiany są już mało możliwe, wyłączając w szczególności prawobrzeżną Warszawę. Według wstępnych obliczeń PiS wygrał w 10 dzielnicach a PO w 8. Sprawę załatwiły lemingi przybłędy, głównie z Wilanowa, Śródmieścia, Mokotowa, Ursynowa. Największa frekwencja i przewaga PO Wilanów, czyli słynny Lemingrad. Tak, że kochani komentatorzy nie wieszajcie psów na Warszawiakach z prawdziwego zdarzenia. Cała nadzieja w tym, że ten Rafałek lolo-pindolo jak to platformers nie spełni swoich obietnic wyborczych...Warszawy nie szkoda, lecz Polski i dalszej wojny z tęczowymi dewiantami. Znam wiele przypadków, gdzie ludzie mieszkają w kamienicach z roszczeniami. Wiedzą co się działo i co mogło im grozić. I głosują na kontynuatora, bo nie lubią Kaczyńskiego. Masochiści POrąbani...
 • @kula Lis 67 23:05:13
  Moim zdanie główne powody nieco słabszego wyniku PiSu niż się spodziewałem, to polityka wiecznie na kolanach, hodowla wrogów Polski, brak rozliczenia bandytów i głupia nachalna propaganda tzw "rządowych mediów".
  Wynik wyborów to konsekwencją tego wszystkiego.
  Grzech zaniechania.
  Bo wynik powinien być wyższy o 3-4%
  I to niestety w dużej mierze zadecydowało o przegranej w kilku większych miastach.
  No ale Katowice czy Szczecin to nie wiochy
  Gdańsk czy Kraków nadal otwarta sprawa
  A słoików warszawskich to olać ciepłym moczem
 • @Husky 23:01:40 Wszystkie wysiłki celem normalizacji życia w Polsce nie przynoszą efektu.
  Abstrachując już od poglądów politycznych. Taki prezydent na tak POwalającym POziomie to obraza każdego inteligentnego człowieka. Równie dobrze mogliście sobie urzędasy małpę wybrać. Było by przynajmniej śmieszno a tak to jest tylko straszno. Jaki zwycięzca tacy wyborcy. Wniosek jest prosty wśród Warszawiaków jest wielkie przyzwolenie na złodziejstwo ponieważ wśród nich wielu na co dzień dopuszcza się mniejszych i większych przekrętów. Warszawa to skorumpowane miasto, gdzie rządzi mafia. Wielki skandal, kampania Czaskoskiego to komedia .. myślę, że w stolicy "ręka rękę myje", dlatego taki wynik! Czaskoski nie poradzi sobie, będzie skandal za skandalem, ale chyba tego trzeba, by Warszawiacy w końcu zrozumieli..Połowa Polski ma syndrom sztokholmski, kochają swoich oprawców, pozostałość po komunie. Tak będzie dotąd dokąd nie wymrze pokolenie PRL. Lecz ja podejrzewam, że zadziałały długopisy zmazywalne za pomocą silikonowej gumki. W dużej mierze to wina PiS który ciągle strzela sobie w kolana bojąc się UE i złodzieje są na wolności, zwłaszcza ta ze stolicy żydówka. A ludzie to widzą, obserwują i wyciągają odpowiednie wnioski, tak dalej a majowe 2019 wybory przegrają. Wyniki rodzą pytania, mianowicie; co PiS musi zrobić jeszcze dobrego dla Kraju i Polaków aby wygrać takie wybory wyraźnie i co opozycja jeszcze musi jeszcze ukraść i zgnoić nasz Kraj aby odesłać ją w niepamięć?
 • @Husky 22:51:36
  Wizisz Husky, kampania plucia na Trzaskowskiego, przekręcanie jego nazwiska, wypisywania kłamstw, tworzenia pomysłów oderwanych od rzeczywistości, obiecanek, czegoś co technicznie nie jest możliwe do realizacji, co uprawiał nijaki Jaki w mieście będącym skupiskiem inteligencji nie sprawdza się.
  Przyznam szczerze, że jako rodowity warszawiak nie doceniłem Warszawiaków, myślałem, że wpływ słoików będzie taki iż Trzaskowski wygra w II turze. Pozytywnie mnie zaskoczyli, bo nie dlatego, że Trzaskowski jest jakąś tam wielką osobowością. W tych wyborach PiS i PO wystawiły "nieopierzoną młodzież", ale porównania między tymi dwoma kandydatami nie ma i nie było. Nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie, czemu PiS wystawia w Warszawie takie miernoty, ale to jest fakt. Nie wiem, czy wielokrotnie pokonany w Warszawie imigrant spod Odessy Kaczyński tak nienawidzi tego miasta, że liczy iż kiedyś miernota od niego wygra wybory, by pokarać to miasto, czy po prostu utracił wiarę w to, że inteligencja warszawska wybierze kogokolwiek z PiS. Faktem jest, że kandydatura na prezydenta Warszawy jest w PiS skazaniem na polityczny szafot. A Jaki na taki "szafot" zasłużył. Za ustawę o IPN, za kompromitację w komisji reprywatyzacyjnej. To jest niewykształcony PiSiewicz otoczony podobnymi sobie miernotami. Dlatego szacunek dla Warszawiaków za to, że w pierwszym starciu potrafili odrzucić miernotę, co miała zerowe pojęcie o Warszawie. Niech wraca do Opola, gdzie myślę, że też po "swoich osiągnięciach", między innymi dołączeniu do miasta sołectw, których mieszkańcy wyraźnie wykazywali sprzeciw, za charakterystyczne dla PiS kumoterstwo, wielkich szans nie ma. No cóż, przykro mi, że tatuś Jakiego nie będzie zarządzał "Filtrami warszawskimi". Nie wszystkie miasta PiSiewiczów akceptują, szczególnie tam, gdzie jest świadomy patriotyzm, a nie "patriotyzm kościółkowy".
 • @Husky 23:16:57
  Przede wszystkim wycofanie się z kadencyjności, max. 2 w samorządach. Wszyscy byli, którzy mieli po kilka kadencji, mieli mieć zakaz startu w wyborach. Zrobił to kret Gowin.
 • @Zawisza Niebieski 23:28:57
  Ty jeszcze chwilę i napiszesz żeście wybory wygrali
  Co?
  Wcele nie byłoby to zaskoczeniem znając twój manipulatorski charakter
  A Czaskoski czy Gawlowski to jedna teczowo-towarzyska sitwa.
 • @Zawisza Niebieski 23:28:57
  // Nie wszystkie miasta PiSiewiczów akceptują, szczególnie tam, gdzie jest świadomy patriotyzm, a nie "patriotyzm kościółkowy".//
  W Szczecinie czy Katowicach tez
  Mochery?
 • @kula Lis 67 23:35:26
  Cieszymy sie co do wygranej PiS ,
  Ale nie zapominajmy o niekwestionowanym zwycięzcy tych wyborów Krzysztof Bosak, który niczym niestrudzony, prężny kowboj, poprowadził RN do rekordowego wyniku 1,2%
  brawo brawo brawo

  https://pbs.twimg.com/media/DqD-FuZXcAUEULr.jpg
 • @Husky 23:39:25
  Budka „dzieli skórę na niedźwiedziu” - To początek drogi do wygranej. Jestem przekonany, że będziemy współrządzić w większości sejmików ocenił po podaniu wyników sondaży exit poll wiceprzewodniczący PO Borys Budka. Jeżeli wynik PSL potwierdzi się, to rokuje na dobrą współpracę w samorządach dodał.
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15401581721d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg
  http://niezalezna.pl/241811-budka-dzieli-skore-na-niedzwiedziu-to-poczatek-drogi-do-wygranej
 • @Husky 23:39:25 Za mało Warszawiaków wylądowało na bruku...a w Poznaniu chomisie górą, zgroza...
  Kryminalistyczna Łódź. Uwielbiający aferzystę Gdańsk. Dewiacyjny Poznań. Kamiennicza Warszawa. Smutne. Łódź głosuje na skazaną konkubinę. Brawo! Co się stało z Polakami. Bufetowy bis i reszta, dno! Wybory w Warszawie to jak plebiscyt na Śląsku, przywieźli głosujących autokarami do stolicy! Obywatele jednak kochają złodziei i macherów, POnad wszystko! Już się odnajdują spadkobiercy kamienic...i dobrze. Lemingi z Warszawy ciężko odchorują ten zły wybór. Zimą choroby a potem kłopoty finansowe. Moje proroctwa się spełniają. Jestem ciekaw czym się kierują ludzie głosujący na PO i .N, kto głosuje na tych, za rządów których było najwięcej afer i złodziejstwa a mafie watowskie hulały jak tylko chciały. Czyli w Warszawie wszystko po startemu - lemingoza, lewactwo i aferalna klika III RP nadal stanowi zdecydowaną większość. W Warszawie mieszka za mało uczciwych, porządnych ludzi, aby wygrać w tym mieście. Zapłaczesz Narodzie...Polakom brak myślenia i zwyczajnego instynktu samozachowawczego.
 • @kula Lis 67 23:00:41
  "Jestem ciekaw jakim cudem u chłopków z PSL wzięło się 16,6% jak oscylowali zawsze w granicach 2%-5%." Takim cudem, że właśnie zobaczyłeś propagandę kłamców z PiS, "naród głupi wszystko kupi" ty kupowałeś. Masz konfrontację kłamliwej propagandy PiS z rzeczywistością. Jednym z celów tych wyborów dla PiS było przejęcie elektoratu PSL, i tu ponieśli sromotną porażkę.

  Warszawa za rządów HGW rozwijała się i piękniała i Warszawiacy wybrali następcę HGW licząc, że nadal będzie się rozwijała. Czy tak będzie? Zobaczymy. Tak się zdarzyło, że w tym roku w Poznaniu spędziłem 2,5 miesiąca, podoba mi się to miasto, jeśli tak wybrali Poznaniacy, przyjmuję, że tak jak Warszawiacy wybrali z myślą o swym mieście. Życzę by ich miasto się rozwijało tak jak za rządów HGW rozwijała się Warszawa. A ty sobie płacz, że złodzieje, aferałowie z PiS nie mają koryta, by kraść, jak kradną w Radomiu.

  Ale nic więcej nie stanowi o mądrości decyzji Warszawiaków niż wycie trolli PiS "Błagam nie nazywajcie tych popłuczyn z oborowych gnojówek Warszawiakami" Kolejny raz Warszawa dała pięknego kopa Kaczyńskiemu i jego trollom. Pięknie wyją, tak jak Kaczyński gdy dostał kopa w referendum warszawskim. To była sama przyjemność, gdy wróg Polski, gdy wróg Warszawy obnosił się ze swoją porażką żałośnie skomląc, tak jak ty teraz. Przyjmij do wiadomości, taka jest decyzja Warszawiaków, taka jest decyzja Poznaniaków i uszanuj ją. Za wysokie progi na PiSowskie nogi.
 • @Zawisza Niebieski 23:28:57
  Jak na Warszawkę, Poznań (Jaśkowiak bardzo chwalony przez niemieckich lewaków), Wrocław itp. spadnie błogosławiony deszcz arabskich "uchodźców" to niech joggerki kupią se żelazne majtki! No i oczywiście plastikowe penisy na wyposażeniu każdej klasy i przedszkola. Witaj dewiacjo! Warszawa to największa wiocha w Polsce, ludność napływowa stanowi 98%, ocaleni po wojnie prawdziwi Warszawiacy to 2%, wyniki mówią same za siebie "lud wszedł do śródmieścia" to widać słuchać i czuć. Czym kierowali się "Warszawiacy"? To proste. To ta grupa, która się do złodziejstwa (mniejszego i większego), łapówkarstwa i kombinacji zawsze się(!) przykładała. Boją się. No to w Warszawie 140-letni spadkobiercy kamienic mają szanse na odzyskanie swoich kamienic. Warszawa będzie zniszczona bo w Warszawie wygrał kryminalista Czaskoski z PO i jego pedał Rabiej z nowośmiesznej. Symbolem dzisiejszej PL, polskiego wyborcy i "demokracji" jest ponad 70% wynik osoby skazanej prawomocnym wyrokiem z oskarżenia publicznego. I to skazanej przez sprzyjający jej sąd. Nie do wiary!
 • @kula Lis 67 00:18:02
  Przyjacielu a tu :
  Na dobranoc dla wyborców pewnej koalicji
  Dla wyborców wszelkiej maści pedałów czy alfonsa jak Gawlowski lub kretyna jak Czaskoski
  Bye!

  https://pbs.twimg.com/media/DqEJCLRX0AAQxvE.jpg
 • @Husky 23:43:37
  Moim skromnym zdaniem tragedią dla Polski jest tak wysoki wynik KO - czyli kurs w kierunku zapyziałości i siedzenia pod biurkiem...Biedna Warszawa....jeszcze bardziej ją zniszczą. Napływowe, zaczadzone kłamstwem i niepojętą głupotą towarzystwo oddało Warszawę aferzystom, łajdakom i moralnym łotrom. To prawdziwy koszmar tego miasta. Czyli warsiawiaki zobaczą kolejne linie metra i nowe mosty jak świnia niebo. Przesiadka na rowery. Gratulacje! Brak repolonizacji mediów przynosi skutek. To nie PO zdobyła prawie 25% głosów tylko media w szczególności tvn. Warszawiacy w swojej większości cierpią na syndrom sztokholmski podobnie jak Łodzianie. Jest to wynik przynajmniej dwu niezałatwionych spraw. Pierwsza - braku repolonizacji mediów, pozostawienia wolnej ręki szczujniom niemieckim, w które byle bezmyślny obywatel ślepo wierzy. Druga - brak rozliczenia afer jak Amber Gold, dzikiej reprywatyzacji i paru innych. PiS jest jeszcze za mało skuteczny - ludzie pytają, gdzie jest prawo, gdzie sprawiedliwość?
 • @Husky 00:33:54
  100/100!!!
 • @Husky 00:33:54
  No Warsiawiaki będziecie mieli szyby w drzwiach na taśmie klejącej! Gratuluję! Nie wiem czy jest do końca prawda, że wyniki podane na Czaskoskiego są prawdziwe, a więc wszystkie triki dozwolone. No to największa wioska w Polsce wybrała sobie pracusia Czaskoskiego na prezydenta. Zobaczymy jak on sam będzie przywiązany do swoich obietnic wyborczych. No i kto w Sejmiku Wojewódzkim weźmie większość. Głosy Warszawiaków znajdą się znowu w bagażniku https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wypelnione-karty-do-glosowania-w-bagazniku-bylego-komendanta,nId,349903
 • @Husky 00:33:54
  Demokracja jest dla cwaniaków i przeciętniaków. Nikt w mieście nie wybierze uczciwości nie będąc samemu uczciwym. Jak nie zostanie wprowadzony program CELA+ to wybory 2019 też będą tragiczne. Kaczyński powinien wystąpić z orędziem: "Dałem wam barany szansę. Zmarnowaliście ją. Chcecie rządów złodziei - proszę bardzo. Z osłami kopał się nie będę. Pa, goodbye - powodzenia życzę. !
 • @Husky 22:47:05
  "RN 2014 - 1,57%
  RN 2018 - 1,2% "

  No własnie.
  W obliczu największego zagrożenia zalewam imigracji, jedyna siła zdecydowanie się przeciw temu opowiadająca uzyskuje taki wynik.
  Zakładając nawet fałszerstwo na poziomie 1-2%, to jest żenada.

  Wskazuje, że Polacy są tak samo mądrzy w tej kwestii, jak Szwedzi, Niemcy, Francuzi, czy Holendrzy.
  A nawet mądrzejsi, bo tamte narody chociaż w zamierzeniu importowały imigrantów do roboty do czasów wielkiego nachodźctwa, a u nas przyjadą i to oni będą raczej zatrudniać i przejmować biznes w Polsce, ze względu na miernotę polskiego kapitału łupionego przez państwo, po złupieniu w czasie wojen.
 • @kula Lis 67 22:52:54
  Czy Pan nie widzi absurdalności tego, co Pan pisze???
  To właśnie ten idiotyczny wyrok w idiotycznej sprawie sprawiający wrażenie szykany wobec oponenta politycznego, stał się atutem wyborczym.
  Nie rozumie Pan, że co drugi, a może ośmiu na dziesięciu kredytobiorców podobnie "łamie przepisy", i w zasadzie utożsamia się z to skazaną kobietą??
  Pan nazywa ją przestępcą??

  A jakie dobro zostało przez to przestępstwo naruszone???
  ŻADNE.
  Bo kredyt został spłacony.
  Sprawa powinna zostać umorzona przy narobieniu smrodu i tyle.
  A tak została (i słusznie) w odbiorze społecznym męczennicą faszystowskiego, represyjnego reżimu.

  Ale trzeba mieć dystans, żeby to zobaczyć.

  Pan również chyba nie bardzo widzi, że największym atutem partii rządzącej, jest jej opozycja, która zachowuje się tak głupio i beznadziejnie, jakby chciała koniecznie pozostawić przy władzy PIS, a nawet jeszcze tą władzę wzmocnić.
  Ponieważ przypadków nie ma, to coś na rzeczy jest.

  Gdyby któreś z ugrupowań opozycyjnych poważniejszych (medialnie) nie było tak głupie, jak jest, to po PISie zostałoby tylko wspomnienie i pełne cele.
  Nawet żelazny elektorat na wskazanie o. TR by się od nich odwrócił, jak ongiś od Bolka.

  Przypomnę Panu, że właśnie zaczynają się pojawiać skutki działań gospodarczych, politycznych i społecznych partii rządzącej.
  Które dodatkowo wzmocni wzrost stóp procentowych za granicą, i być może kończąca się koniunktura.
  Tu już nic nie da się zrobić.
  A sprowadzenie kilkuset tysięcy Hindusów, uzbeckich terrorystów, czy nawet Filipińczyków, nic nie pomoże, tylko jeszcze pogorszy sprawę.

  Jak Pan mi nie wierzy, to niech Pan sprawdzi, ile straciły na wartości polskie firmy na GPW, w tym oddzielnie firmy z udziałem SP, po decyzjach i zapowiedziach decyzji przez PIS w czasie dobrej koninktury na otoczeniu.
  Po czymś takim nie przetrwałby żaden rząd.
  Żaden.
  Tylko ignorancji ekonomicznej Polaków zawdzięczamy niemal brak skutków politycznych dla partii rządzącej.
  Ale do czasu.
  Jak się okaże, że 500+ starcza na 10 bochenków chleba, to już żadna ignorancja nie pomoże.
 • W większych miastach w Polsce powstaną GETTA MIEJSZOŚCI NARODOWYCH, a nieSławiańskie elity, w ramach "RÓWNOUPRAWNIENIA" oddzielą
  się od RDZENNYCH Polaków - Sławian, milionem urzędników państwowych wszelkiej maści narodowościowej i rasowej.


  I tak powstanie następna przeszkoda ale już nie do przeskoczenia, gdzie zamiast z FRANCAMI KRZYŻACKIMI będziemy się żreć i zwalczać z OBCYMI ~~~!!!!


  Sławianie zostaną zepchnięci do rangi ABORYGENÓW i jak Apacze w USA, będą pozować do zdjęć w Łowiczu i Zakopanem.

  Będzie ich stać na wódkę, papierosy i na chleb z margaryną i COCA-COLĘ.

  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~


  TERAZ DOPIERO ZGOTOWALI nam Polakom Sławianom prawdziwy POTOP !


  ALE NA TYTANIKU JESZCZE ORKIESTRA GRA ~~~!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Ale nie długo nasi synowie pójdą do ślubu z kozą, a córki z osłem.


  - A może już tylko z GUMOWYMI LALKAMI do do legalego płatnego seksu UNI-jnego.


  Na zdjęciu przyszłość wszystkich Sławian wydziedziczonych z własnej ziem:  Źródło najtańszej siły roboczej, i przyszli bezdomi oraz wylęgarnia DZIECI DO PORYWANIA na RYTUALNE ORGIE i MORDY NA POTRZEBY ZWYRODNIAŁYCH PRAKTYK RELIGIJNYCH ELIT ŻĄDZĄCYCH.  https://img1.dmty.pl//uploads/201401/1390940400_z4xspt_600.jpg  .
 • "Postawa hołdowania Polskości w dobie marksizmu kulturowego [fragm.] (wyd.1924) dr J.S.Zubrzycki"
  .


  !!!!!!!!!!!!!!!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=ANDaMrBzKUE  W dziesięcioleciach następujących po Kongresie Wiedeńskim na kontynencie kwitły ideały jedności europejskiej, zwłaszcza w pismach

  MASONÓW:

  Wojciecha Jastrzębowskiego,

  Giuseppe Mazziniego czy

  Theodora de Korwina Szymanowskiego.


  Termin "Stany Zjednoczone Europy" (francuski: États-Unis d'Europe) był używany w tym czasie przez MASONA

  Victora Hugo

  podczas przemówienia na Międzynarodowym Kongresie Pokoju, który odbył się w Paryżu w 1849 roku:


  https://en.wikipedia.org/wiki/European_Union
  http://m.neon24.pl/b051be9a7402466f8a3b67c1a7563322,14,0.png
  .
 • @Husky 00:33:54
  Widać w wygraną Jakiego nawet PiS nie wierzyło. Żeby przykryć porażkę to nie zorganizowali nawet wspólnego studia powyborczego. Co teraz będzie robił bezpartyjny Jaki? Może niech zdobędzie zgodę sanepidu i dalej prowadzi Jaki-Caffe.
 • @Husky 00:33:54
  Wójt gminy w Łódzkiem kandydował zza krat. Wszedł z dużym poparciem do drugiej tury...(sic! takie cóś to tylko u nas możliwe! To są jaja, ale jaja!). Wójt gminy Daszyna w woj. łódzkim, Zbigniew W. ubiegał się o reelekcję, przebywając w areszcie tymczasowym z niemal setką zarzutów dotyczących wyłudzeń dotacji. Według informacji Polskiej Komisji Wyborczej, pewnie wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując niespełna 49 proc. głosów. Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW ubiegający się o reelekcję wójt gminy Daszyna uzyskał w pierwszej turze wyborów 48,47 proc. głosów i w drugiej turze zmierzy się z Tadeuszem Dymnym z KWW Przyjazna i Nowoczesna Gmina, który zdobył poparcie na poziomie 27,24 proc. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że wójt przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw, w tym m.in. o kierowanie w latach 2013-2017 grupą przestępczą, mającą na celu prowadzenie przestępczej działalności polegającej na wyłudzaniu dotacji". Ponadto postawiono mu ponad 80 zarzutów konkretnych wyłudzeń i kilka zarzutów związanych z podrabianiem dokumentów dodał rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, Krzysztof Kopania. Areszt dla wójta ostatnią decyzją sądu przedłużony został do 16 listopada.

  Ps...Będzie dowodził teraz sztabem wyborczym z za kratek! Jednak Łódź , Warszawa, Gdański, to typowi degeneraci umysłowi albo sami złodzieje i przestępcy! Zdanowska skazana, a ten za krat, jak mogą tacy ludzie kandydować. Tego by nie znalazł w żadnym kraju. Toż to skandal! Popaprane prawo korzystne dla przestępców, co gorsza wyraźnie nikomu nie zależy, by to uzdrowić. Czyżbym zaczynał już wątpić, że może byś uczciwiej i przyzwoiciej? Zmienić prawo, wymienić komuszych leśnych dziadków z Komisji Wyborczej. Dlaczego nie zmieniono prawa wyborczego? Dlaczego skazany czy z zarzutami człowiek jest dopuszczany do kandydowania ? ... Na kandydata do samorządów czy wyborów parlamentarnych powinno się dopuszczać tylko ludzi czystych , nie uwikłanych w różne przestępstwa, czy to gospodarcze, czy korupcyjne , czy też tych powiązanych układami ... Nie zmienione prawo się mści i sieje zamęt i robi tylko ferment ... Jak człowiek karany ma sprawować rządy ... po co taki się pcha do władzy ?, po to by nadal nadużywać swej władzy ?
 • @Husky
  PKW: nie ma wyników do żadnego z 16 sejmików oraz do żadnej z 18 rad dzielnic Warszawy. To są jakieś jaja! Coś nie tak po ich myśli idzie.
 • @Husky
  Wysokie noty w aresztach śledczych w Warszawie. Głosowano głównie na Trzaskowskiego(sic! jak zwykle przestępcy na przestępców! Rezydenci zakładów karnych tradycyjnie gremialnie wskazali kogo najchętniej by widzieli we własnych szeregach.) Według sondażu exit poll wybory prezydenckie w Warszawie wygrał Rafał Trzaskowski. Jak się okazuje kandydat Koalicji Obywatelskiej cieszy się ogromnym poparciem wśród więźniów. Swój głos oddało na niego ponad 66 proc. osadzonych w Białołęce i ponad 58 proc. na Grochowie.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15402043561d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Rafał Trzaskowski cieszy się wysokim poparciem w aresztach śledczych. W zakładzie na Białołęce głosowało 191 osób. Trzaskowski uzyskał tam 66,49 proc. poparcia, Patryk Jaki – 13,09.
  https://pbs.twimg.com/media/DqGmjr4WwAA4MuQ.jpg
  W areszcie śledczym dla kobiet na Grochowie tendencja była podobna. Poseł Platformy Obywatelskiej cieszy się tam poparciem 58,06 proc. więźniarek. Na Jakiego głos oddało 16,13 proc. W tym miejscu głosowały 62 osadzone.

  Ps...Ciągnie swój do swego! Wygląda na to , że najświatlejsze elity warszafki i innych wielkich wioch, rezydują w kryminale.
 • @Husky
  https://pbs.twimg.com/media/DqGntjaX0AEFwZp.jpg
 • @Husky
  Leśne dziadki bis liczą chyba po raz drugi, bo za pierwszym razem może źle wyszło. W XXI wieku w kraju europejskim, gdy komisje przesyłały w nocy około 11-12 czy 1 w nocy protokoły elektronicznie - co za maszyny tam pracują i o co chodzi, że nadal nic nie wiemy? Przecież to jest skandal i przekręt na wielką skalę. System do głosowania 38-milionowego państwa tyle lat jest niewydolny, podobno kosztował jakieś grosze i opracowała go jakaś studentka. Po opisie procedury, jaka się odbywa, normalny człowiek może pomyśleć, że to jakiś Mozambik albo Papua. Po drugie - dlaczego tysiące ludzi nie mogły głosować? ePUAP cz inny pułap (może gminny?) nie zadziałał? Te wybory powinny być powtórzone. Tyle w temacie! A dziady leśne na zieloną trawkę.
 • @Husky
  Jeśli nie było należytego monitoringu przebiegu całej drogi kart wyborczych/głosów, śmiało można zakładać po-wielanie fałszerstw z przed lat przez kolaborację (Cejrowski ma receptę aby zmienić budynki wszelkich urządów publicznych lub chociaż powyrywać wszelkie instalacje zamieniając je nowymi) .
 • @Husky
  Gersdorf triumfuje! „Wzywam wszystkich sędziów SN do stawienia się w Sądzie Najwyższym.” [ZOBACZ DOKUMENT]...
  https://wpolityce.pl/polityka/417707-gersdorf-wzywam-wszystkich-sedziow-sn-do-stawienia-sie Ps...Proponuję wypowiedzieć wojnę Turcji i natychmiast się poddać. Erdogan rozwiąże sprawę samowoli kasty w togach w ciągu jednego dnia i cały świat to zaakceptuje. Ta sytuacja to na razie porażka obozu rządzącego. Obywatele się pytają, jak to jest, że sędziowie SN nie uznają obowiązującego prawa i pozostają zupełnie bezkarni? A gdyby zwykły obywatel tak nie uznawał obowiązującego prawa, to zaraz miałby na karku organy ścigania...Bezsilność rządzących może doprowadzić Polskę do katastrofy. Stanowczość w rozprawie z anarchią potrzebna od zaraz. Pojedynczy sędzia TSUE, (o którym wiemy, że to Rosario Silva de Lapuerta, sędzina TSUE, która wydała wyrok na Polskę to funkcjonariuszka reżimu Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej Felipe Gonzáleza) ma podobno władzę powstrzymać demokratyczne reformy w dużym państwie europejskim. Gdzie my żyjemy, czy to jest REAL? Po co w takim razie wybory w Polsce jeżeli decyzje podejmuje Bruksela? I co znów PiS skuli ogon pod siebie? Pytam się po co w takim razie uchwalaliście te uchwały o sądzie? Jak się czują teraz ludzie którzy wam zaufali i kandydowali do SN? Jesteście żenujący. To są skutki pozwalania na łamanie prawa przez "klikę prawniczą" z chazarską schlampe i alkoholiczką Gersdorf na czele. Kto jej płaci? Kto pozwolił jej na wejście do SN? Kto jej pozwolił na korzystanie z druków firmowych i pieczęci SN? Czy temu lumpowi chazarskiej schlampe i alkoholiczce Gersdorf & consortes ktoś ukręci wreszcie łeb? Przecież państwowe służby mają moc sprawcą? Czy nie? Tak to jest, kiedy państwo jest dziadowskie i nie ma autorytetu! Kompletna anarchia, rokosz i żadnych konsekwencji! Policja powinna wyprowadzić to towarzystwo! Jeśli PiS nie kopnie w d*pę sędziów to wyborcy kopną w d*pę PiS w następnych wyborach. Ta reforma już tak długo trwa, że chyba nic z tego nie będzie, kasta właśnie się okopuje. Brak reakcji rządu , sejmu , trybunału konstytucyjnego i takie są efekty. Oto do czego doszło po zawetowaniu ustaw sądowych przez prezydenta Dudę. A kto wpuszcza emeryta do nieistniejącego już gabinetu? Państwo, jak było tak jest teoretyczne. Może także dlatego PiS nie odniósł spodziewanego sukcesu w wyborach samorządowych. 500+ to nie wszystko. Mam nadzieję, że doczekam się władzy, która będzie bezpardonowo walczyła z wrogami Polski. Aktualnie mamy teoretyczną władzę. "Raz zdobytej władzy, nie oddamy nigdy" hasło rodem z Polski Ludowej dalej aktualne. Czy teraz Kaczyński w końcu zaskoczy, że ustawa o dożywotnim zakazie pełnienia funkcji publicznych dla aparatczyków systemu chazarokomuny jest konieczna? Czy za dużo totumfackich przy tym polegnie?
 • @Husky
  Siedzi w areszcie, przeszedł do II tury. Wójt Daszyny, oskarżony o 92 przestępstwa dot. wyłudzeń, znokautował rywali.

  https://wpolityce.pl/kryminal/417712-siedzi-w-areszcie-przeszedl-do-ii-tury


  Ps....Dodatkowo nie był zbyt pazerny, odpalał działki, to i ma wyniki w wyborach. Jeśli siedzący Wójt wygra wybory, a nie będzie mógł wypełniać swoich obowiązków w siedzibie gminnego urzędu, trzeba będzie przenieść cały urząd z wszystkimi pracownikami oraz całą Radą Gminy, do celi pana siedzącego Wójta. Dla głosujących na niego wyborców też pewnie nie zabraknie miejsca. Ale właściwie, to wychodzi na to, że wójt wyłudzał dotacje i dzielił się nimi z mieszkańcami, że korzystała z nich cała gmina. I właśnie dlatego ludzie tak bardzo go kochają, że poszliby za nim nawet do więzienia. Naprawdę nie rozumiecie? Po prostu i zwyczajnie te 50% które na niego głosowało to jego mafia. Jakby tam przeorać układ to okazałoby się, że 100 rodzin bezpośrednio zależy od tego gościa, następne 400 osób pośrednio a następne liczyło na to że w zamian za obronę coś im skapnie... A teraz ten sam mechanizm w Warszawie. 10.000 urzędników HGW x 4 a potem razy 8 razy 32 i macie wynik. Co z dwukadencyjnością się pytam? Co z reformą mediów się pytam? Pytań wiele!
 • @Husky
  Będzie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym? Minister Czaputowicz nie wyklucza takiej opcji. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz stwierdził, że według wstępnej analizy po decyzji Trybunału Sprawiedliwości zawieszającej stosowanie niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym, potrzebna będzie jej nowelizacja, by przywrócić na stanowiska odesłanych na emeryturę sędziów. Żeby wrócić (ze stanu spoczynku), to trzeba wprowadzić ustawę, taką, żeby umożliwić tym osobom, które są w stanie spoczynku powrócić. Pewnie na takich samych warunkach, jakie były przedtem powiedział minister Czaputowicz dziennikarzom w Brukseli. Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie. Ze wstępnej analizy (wynika, że) rzeczywiście będzie potrzebna ustawa, żeby wprowadzić w życie te postanowienia. Myślę, że będzie to możliwe, bowiem stanowiska opróżnione przez sędziów, którzy przeszli w stan spoczynku, nie są zajęte dodał minister.


  Ps...A może żydek uwolski ze stajni Geremka Czaputowicz do wycofania? Jeśli Unia tylko warknie, a my jej ustępujemy, to jakim państwem jesteśmy. Dość już tego upokorzenia, oni nie chcą trzymać palca, tylko całą rękę w naszej dupie. Wszyscy po PiS jeżdżą jak Urban po Reaganie, totalna targowica, żydolewacka i pedalska Unia, a my wystawiamy łeb do ścięcia, jak sobotni indyk. Jestem mocno rozczarowany, w dupie mam taką Polskę a jeszcze bardziej taką żydolewacką, pedalską Unię. Co to ma znaczyć? Czy my jesteśmy suwerennym państwem czy jakąś kolonią, której wydaje się polecenia z jakiegoś Berlina, Brukseli czy innego chlewa? Myśmy tego badziewia nie wybierali, oni byli namaszczeni przez obcy reżim chazarokomunistyczny do jego utrwalania. Kapitulacja? Klęska? Kompromitacja? PiSie głaszcz dalej chazarokomuszych agentów, złodziei i przekrętów to stracisz cały elektorat. Na miejscu PiSu nie wycofywałbym się z rekonstrukcji sądownictwa, może to przepłacić utratą elektoratu. Czy nie rozumiecie, że wyniki tych wyborów i baty jakie wczoraj dostaliście, to ostatnie ostrzeżenie? A oni, jak odzyskają pełnię władzy (bo całkowicie nigdy jej nie stracili dzięki ślamazarności? czy zamierzonej? PiSu), nie będą się tak z wami pieścili, oj nie i tego możecie być pewni. Żydku z UW Czaputowicz. Proszę się zapoznać z art.8 Konstytucji, który brzmi następująco:
  1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

  2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.


  Nowelizacja obowiązującej ustawy byłaby zatem jawnym naruszeniem obowiązującego w RP najwyższego aktu prawnego, szczególnie w punkcie 1. Ustawa uchwalona przez polski Sejm, podpisana przez polskiego prezydenta miałaby być dostosowana do oczekiwań unijnych urzędników nie pochodzących z wyboru, lecz prawem Kaduka obsadzających się nawzajem według nieznanego nikomu klucza na decyzyjnych stanowiskach? A gdzie w tym wszystkim jest polski SUWEREN? To prosta droga do Trybunału Stanu dla inicjatorów nowelizacji ustaw sądowniczych, nie mówiąc o śmieszności całego przedsięwzięcia. Rozumiem, z tego co eksperymentalny żyd uwolski ze stajni Geremka Czaputowicz powiedział, że w konsekwencji ewentualnych działań mających cofnąć uchwalone zmiany ustawy, do stanu sprzed nowelizacji, w ich konsekwencji prezydent Duda najpierw cofnie wszystkie swe decyzje o przejściu z mocy prawa w stan spoczynku, co wiązało się z uzyskaniem świadczeń emerytalnych, odpraw, wypłat ekwiwalentów za urlopy wypoczynkowe, później wyda decyzje o ponownym powołaniu ich na stanowiska sędziowskie w SN, a w tzw. międzyczasie ZUS zażąda zwrotu wypłaconych emerytur, SN ekwiwalentów. Tak się zastanawiam, kto za ten cały bajzel jest odpowiedzialny? Duda, który pierwsze ustawy zawetował i pozwolił totalnym rozpocząć batalię na forum PE, KE czego konsekwencje widzimy? Ziobro, który, jak kiedyś, wydał wojnę, skądinąd gnuśnym sędziom i gnuśnym sądom, ale przystąpił do tego ataku, nie zabezpieczywszy odpowiednio sojuszników? W każdym bądź razie, cała ta sytuacja razi, i brakiem wyczucia politycznego, i nadużyciem instytucji prawa. Na dodatek, eksperymentalny Czaputowicz, raz mówi, że postanowienie TS UE jest wstępne i nie wiąże, a chwilę później oświadcza, że trzeba wszystko cofnąć? Co tu jest grane? Czy żyd i uwol ze stajni Geremka Czaputowicz to jeszcze minister SZ RP, czy już wybiera się do UE, w miejsce żydówki pani Mogherini? I co na to TK i Prezes sędzia Przybłęska? Róbcie tak dalej, a wybory 2019 roku wygrają w cuglach totalni, czyli mówiący już o zniesieniu demokracji Schetyna i spółka.
 • @Husky
  Wybory zostały sfałszowane przez PO/PSL i PKW. Nagle o 21.00 tłumy ludzi pod lokalem wyborczym? Rozdawali karty do głosowania bez wpisywania na listę. To można sprawdzić.
 • @Husky
  PKW rażąco przekroczyła swoje kompetencje? Stanowczy głos PiS ws. sytuacji w stolicy. "Stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące przedłużenia głosowania w związku z kolejkami w niektórych lokalach wyborczych nie znajduje oparcia w prawie" stwierdził pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski, w piśmie przesłanym do Komisji. W ocenie Sobolewskiego stanowisko PKW pozostaje "poza uregulowaniami prawnymi, rażąco wykracza poza ustawowe kompetencje tego organu i stwarza zagrożenie dla uczciwości, przejrzystości i równości wyborów". Wczoraj wieczorem przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, odnosząc się do doniesień dot. kolejek w lokalach wyborczych w Warszawie, oświadczył, że cisza wyborcza nie została przedłużona. Poinformował jednocześnie, że osoby które do godz. 21:00 ustawiły się w kolejkach do lokali wyborczych czy to w lokalach, czy poza nimi będą mogły zagłosować także po zakończeniu ciszy wyborczej. Do słów Hermelińskiego odniósł się pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego PiS, Krzysztof Sobolewski. Według niego stanowisko przewodniczącego PKW de facto przyzwalało na głosowanie po ustawowo określonym terminie. Sobolewski podkreślił zarazem, że zgodnie z art. 39 par. 4 Kodeksu wyborczego "o godzinie zakończenia głosowania przewodniczący obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie zarządza zakończenie głosowania". Od tej chwili - zaznaczył - głosować mogą "tylko wyborcy, którzy przybyli do lokalu wyborczego przed godziną zakończenia głosowania". Pełnomocnik wyborczy PiS wskazał też, że art. 107 par. 1 Kodeksu wyborczego zabrania prowadzenia agitacji wyborczej "w dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem". Sobolewski przywołał ponadto art. 47 par. 1 Kodeksu wyborczego, który przewiduje możliwość zarządzenia przez komisję obwodową w nadzwyczajnych przypadkach i po uzyskaniu zgody właściwej komisji wyborczej wyższego stopnia - przerwania, przedłużenia albo odroczenia głosowania do dnia następnego. Uwzględniając powyższe, uznać należy z całą stanowczością, iż żaden przepis wyborczy nie przewiduje możliwości generalnego i powszechnego wydłużenia godzin głosowania. Co więcej, przyzwolenie takie ustawodawca przewidział jedynie w szczególnych, nadzwyczajnych okolicznościach, zastrzegając specjalną procedurę dla konkretnych przypadków w konkretnych obwodowych komisjach wyborczych ocenił pełnomocnik PiS. Dodał, że generalne przyzwolenie na głosowanie po ustawowym terminie (godzinie) nie ma oparcia w prawie, "tym bardziej bez wskazania konkretnych obwodów głosowania i uzasadnienia tych przykładów precyzyjnie wskazanymi nadzwyczajnymi okolicznościami". Takiej nadzwyczajnej sytuacji z pewnością nie stanowi zdaniem Sobolewskiego "zbyt późne przyjście wyborców do lokali wyborczych". Odmienne rozumienie sprawy stwarza zagrożenie nieuzasadnionego, a co gorsze bezprawnego wpływu na proces decyzyjny wyborców, a w konsekwencji na wyniki wyborów argumentował, powołując się na regulacje dot. ciszy wyborczej. W ocenie Sobolewskiego stanowisko PKW pozostaje "poza uregulowaniami prawnymi, rażąco wykracza poza ustawowe kompetencje tego organu i stwarza zagrożenie dla uczciwości, przejrzystości i równości wyborów". Nie znajduje ono także jak dodał pełnomocnik "odzwierciedlenia w dotychczasowej praktyce działania najważniejszego organu wyborczego".


  Ps...Ale nie wiem dlaczego pan Sobolewski dyskutuje. W Austrii było kilkaset kopert odklejonych i wybory były powtórzone przy Bundesprezydent wybory. A tu tyle przekroczeń i co? Powtórzyć wybory w Warszawie i Łodzi. A PiS powinien się użalać sam nad sobą. Tolerują na tak ważnym stanowisku przewodniczącego PKW niejakiego Hermelińskiego starego 70 letniego dziadka leśnego, zapewne dlatego, że w swoim czasie współpracował z PC. Wspomnieć należy również o lokalach wyborczych, których powierzchnia i wyposażenie godne jest czasów stalinowskich , a nie dużego Państwa w Europie w XXI wieku. Stąd też tworzą się kolejki skoro obsługa marna, stanowisk do odbioru kart do głosowania mało, kabin mało. Przygotowanie tak ważnego aktu obywatelskiego jakim jest głosowanie w wyborach było na żenującym poziomie. PKW zrobi wszystko,by było tak jak było. Każdy,kto zna realia wyborcze w świecie powinien wiedzieć, że trzy czy cztery może więcej dni na ogłoszenie oficjalnych wyników to dziesięć lat za murzynami...Wydłużenie czasu pracy komisji daje pole do przypuszczeń, że np można było wnieść do lokalu gotowe, te właściwe fanty mając pewność, że nikt niepowołany nie wejdzie w tryby...Kto i kiedy powołał szefa tej bandy powszechnie wiadomo...ten dziadek został powołany przez odchodzących Platformerskich Oprychów w ostatniej chwili i tu obowiązuje kadencyjność...Za ten marny poziom odpowiadają także tzw. urzędnicy wyborczy, którzy są niesamowitą pomyłką tzw. ustawodawcy. Gen. Dukaczewski tworzy zwartą i brutalną opozycję jak mówi dr. Lech Kowalski. Mówi też, że w normalnym państwie to już po jednym dniu by miał wizytę "smutnych panów" i albo zamknął pysk, albo by go zamknęli.
 • @Husky
  Przykład z Austrii w sprawie podejrzeń o zaniedbania i fałszowanie wyborów doprowadziło do powtórnych wyborów. Może warto powtórzyć wybory dla dobra demokracji poważnie traktowanej. Wniosek nasuwa się sam Polska nadal jest państwem teoretycznym! Chdikk! W Kole ścieralne długopisy, Olsztyn worki z kartami na korytarzach przygotowane do wyniesienia czy z głosami tylko PiS? Warszawa skandal z zarejestrowaniem w ostatniej chwili 27.000 nowych wyborców i kolejki po 21,oo wczoraj przed lokalami wyborczymi, GDZIE jeszcze wypłyną fałszerstwa PKW? W normalnym kraju już tego samego dnia podawane są ostateczne wyniki wyborcze, a w naszym bantustanie przez tydzień po wyborach będą wychodziły oszustwa wyborcze zanim PKW dopasuje PO do swoich wyników. Wydaje mi się, że jednak PiS dostał w każdym mieście większość głosów i zaKODowani padalcy muszą coś z tym zrobić dlatego potrzebny jest im czas na ogłoszenie wszystkich wyników. Ręce opadają. Przecież to przestępstwo! Za to grozi więzienie! Tylko chyba u nas jeszcze nikt nie został za takie zaniedbania ukarany, więc sobie pozwalają coraz więcej...Po wczorajszej informacji o zniknięciu 400 kart do głosowania pisałem, prosiłem, żeby policja w nocy zabezpieczała miejsca przechowywania policzonych głosów, tak żeby nikt nie mógł dorzucić kart, czy też je usunąć. Jeden telefon od ministra i 1-2 osobowe patrole mogły to zabezpieczyć. Ale nie... To nadal państwo teoretyczne. Myślicie, że w innych miastach jest inaczej? PiSie przejebaliście te wybory... Zaskoczony nie jestem.
 • @Husky
  „Cud” nad urną: Wyjęto więcej kart, niż było uprawnionych do głosowania? PKW zabiera głos. Od kilku godzin napływają niepokojące doniesienia o wyjęciu z urn wyborczych większej liczby kart, niż było w ogóle uprawnionych do głosowania. Wyjaśnień w tej sprawie domagali się obecni na konferencji PKW dziennikarze. Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej uspokajają i zapewniają, że protokoły przesłano do ponownej weryfikacji. Jednocześnie PKW zastrzega, że nie wyklucza błędów w dokumentach. Niepokojące doniesienia na temat protokołów z niektórych warszawskich komisji krążą w internecie już od kilku godzin. Wynika z nich, że w dokumentach pojawiają się zaskakujące rozbieżności pomiędzy wydaną liczbą kart do głosowania, ogólną liczbą uprawnionych do głosowania, a liczbą kart, które wyjęto z urn wyborczych. Sprawę szczegółowo opisał jeden z użytkowników Twittera. Wskazuje on, że w kilku przypadkach dość z liczbą wydanych kart do głosowania rozmija się liczba tych, wyjętych z urny:

  „Przykładowe komisje:
  598 Ursynów 1338 / 1390 (+52)
  754 Bemowo 1142 / 1177 (+35)
  599 Ursynów 1410 / 1340 (-70)
  429 Praga-Południe 1239 / 1199 (-40) ” - czytamy. To jeszcze nie wszystko sporo kontrowersji budzą również dane z protokołów komisji nr 675 na warszawskich Włochach. Z dokumentów wynika, że liczba wyborców, którym wydano karty wyniosła 918 osób, tymczasem liczba kart wyjętych z urny to... 921. Cud nad Wisłą. No i jest ponad 100% frekwencji. Już widzę, że jest więcej takich.

  https://pbs.twimg.com/media/DqHifb2WwAEDOhf.jpg
  Liczba kart otrzymanych 1323 - liczba kart niewykorzystanych 404 = 919 a wyjęli 921? gratisy, jak w biedrze. Ani chybi trzeba przetrzepać te głosy pod kątem fałszerstwa!

  Pytani wprost o te rażące rozbieżności przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej stwierdzili, że budzące kontrowersje protokoły zostały przekazane do ponownej weryfikacji. Na pewno nie było 100 proc. frekwencji. Nie była też uruchamiana 10 proc. rezerwa kart do głosowania. Stąd wiemy, że nie było takiej frekwencji. Protokoły zostały przekazane jeszcze raz do weryfikacji zapewnia PKW. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w przypadku komisji 675 na protokole widnieje adnotacja: „brak uwag”, tymczasem z tego samego dokumentu wynika, że z urny wyjęto więcej kart niż było uprawnionych do głosowania. PKW zapewnia, że sprawa będzie dokładnie wyjaśniana. To nie pierwsze kontrowersje wokół głosowania w Warszawie. Z podawanych przez część mediów nieoficjalnych informacji wynikało, że w kilku warszawskich komisjach wyborczych frekwencja sięgnęła 100 proc. Teraz okazuje się, że nic takiego nie miało miejsca. Komisje... pomyliły się! Jak to możliwe? Jarosław Jóźwiak, były wiceprezydent Warszawy i zaufany człowiek Hanny Gronkiewicz-Watlz przekonuje, że po prostu... komisje pomyliły liczbę osób uprawnionych do głosowania... z liczbą głosów oddanych.

  Ps...A dlaczego PKW przesłała protokoły do ponownej weryfikacji zamiast ....komisję do prokuratora lub pluton egzekucyjny. Czaskowski mówił że wygraną ma w kieszeni. To nie 100% frekwencji lecz 120% i na dodatek zmywalny tusz w długopisach. Ponadto głosy oddawali 140-to letni mieszkańcy. W kontekście tych nieprawidłowości wygrana Czaskoskiego wydaje się wątpliwa, szczególnie z ta przewaga(14) pkt. Tydzień wcześniej różnica nieznaczna, raz na jedną raz na drugą stronę a tu +14%. Coś tu bardzo śmierdzi. To jest rak jak pan Wojciech Cejrowski sugeruje. W miarę możliwości wywalić zainfekowanych sędziów, budynki zburzyć lub co najmniej powymieniać wszystkie przewody. Była duża walka organizacji mafijno-kolaboranckiej aby nie wprowadzać zabezpieczeń na cele wyborcze. Zdaje się że ich opór uniemożliwił monitorowanie całej drogi kart wyborczych jak chciał PiS.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej