Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
844 posty 27322 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Urodziny Marszałka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

151 lat temu 5 XII 1867 w Zułowie na Wileńszczyźnie ur. Józef Klemens Piłsudski, twórca Legionów, budowniczy polskiej Niepodległości, I Marszałek Polski. Mąż stanu a zarazem człowiek bardzo ciepły i rodzinny.

 Dziś w 151. rocznicę urodzin Marszałka Piłsudskiego, przy Jego sarkofagu zostanie złożony wieniec od Prezydenta Andrzeja Dudy, a wieczorem na fasadzie Pałacu Prezydenckiego zostanie wyświetlona wielka iluminacja.

Józef Piłsudski urodził się 5 grudnia 1867 roku w Zułowie, w rodzinie o tradycjach patriotycznych. Był m.in. twórcą Legionów Polskich oraz twórcą zwycięstwa nad Armią Czerwoną w wojnie 1920 r.   Jego ojciec, również Józef, brał udział w Powstaniu Styczniowym w 1863 roku, kiedy to Polacy próbowali po raz kolejny odzyskać straconą w latach 1772 - 1795 podczas trzech kolejnych rozbiorów rosyjsko-prusko-austriackich niepodległość     

Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek 

"Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości".

              

 

 

Boże, błogosław Polsce wolnej, suwerennej i niepodległej. Boże, błogosław Polakom w Polsce i na całym świecie

 

 

 

KOMENTARZE

 • Powstanie styczniowe
  Było sprowokowane przez wywiad pruski i intrygi żydowskie. Potem odbyło się wykopywanie za bezcen majątków ziemskich tych którzy zostali zesłani na Sybir. Od 1926 roku do 1939 roku w 2 giej Rzeczpospolitej trwała ,,dobra zmiana,, która zakończyła się tragicznie. Oby finał obecnej ,,dobrej zmiany,, nie zakończył się podobnie, tym bardziej, że mamy tych samych sojuszników.
 • Czuję
  Że będziesz zbierał baty za ten wpis.
 • @zbig71 09:28:44
  [Potem odbyło się wykopywanie za bezcen majątków ziemskich tych którzy zostali zesłani na Sybir.] No i żydzi przejmowali nazwiska właścicieli tych majątków, zapomniałeś dopisać.
 • @Husky
  5! i pzdr!
 • @kula Lis 68 09:42:06
  Dokładnie, dzięki za dopisanie tej prawdy.
  Słyszałem , że Piłsudski nazywał się Selman, nie wiem, co o tym sądzisz?
 • @AgnieszkaS 09:44:04
  Tu jest sporo przeciwników Marszałka i przeciwników kół. Husky-ego. Dlatego napisałem o tych ,,batach,, w sumie mogłem napisać lanie.
 • @zbig71 09:47:05
  To ta trzecia prawda czyli gówno prawda. Żydów na Sybir nie zsyłano, jego Brat Bronisław był tam zesłańcem.
 • @kula Lis 68 10:13:03
  Też tak sądzę, uparcie to powtarza dr. Jaśkowski, to o tym Selmanie.
  Tak czy siak pomysł ,, na Polskę,, jaką zrealizował Piłsudski zakończył się katastrofą
 • @zbig71 09:28:44
  Listopadowe też było z inspiracji żydów, by Polacy się wykrwawili, stracili zdrową tkankę narodu, zresztą wszystkie powstania były z ich inspiracji. Było jedno nie po myśli żydów bo wygrane Wielkopolskie. Oprócz Prus maczała swe palce w tym Austria, Anglia ich żydostwo. W Krzyżakach Sienkiewicz ukazał kim są żydzi, w postaci Sanderusa, który służył każdemu kto płacił i polewał/czy piwo czy kumys. Teraz wychodzą nowe fakty, że Rosja była przeciwna rozbiorom Polski, było jej to nie na rękę, za rozbiorami Polski optowały Prusy, Austria i Anglia, przeciwnik Rosji. Można poczytać o tym w Internecie. Tylko w zaborze rosyjskim powstawały uczelnie jak UW, czy we Lwowie i z nich wyszli w świat znani polscy inżynierowie, budowniczy, matematycy, etc..Historię obecnie trzeba by pisać na nowo.
 • @zbig71 10:18:25
  Piłsudski chciał zrobić wojnę prewencyjną Niemcom widząc w nich zagrożenie tak Polski jak i Europy, powstrzymała go od tego Anglia i Francja. Gdyby do tego doszło inaczej by się historia potoczyła, gdyż wtedy Niemcy były słabe, trawione rewoltą u siebie i wykończone I WW. Przestały by istnieć.
 • @kula Lis 68 10:38:12
  Piłsudski miał powiązania agenturalne z Austrią, Niemcami i chyba także z Japonią. W każdym razie A. Hitler był na mszy w intencji Piłsudskiego. Warta honorowa Wermachtu stała przy grobie Piłsudskiego całą wojnę. Dziwne to wszystko.
 • O bandycie Buszu 2 strony
  a o wielkim marszałku 2 linijki...
  Co z tobą Husky?
 • @zbig71 10:53:48
  No i co z tą żałobą narodową w Niemczech?
  W świadomości Polaków najtrwalej zapisały się te urządzone w Berlinie. Według bardzo żywotnego mitu Adolf Hitler, na wieść o odejściu Piłsudskiego, miał 13 maja ogłosić trzydniową żałobę narodową w całych Niemczech. Z lubością wspominają o tym internauci; wzmiankę na ten temat można również znaleźć w popularnych książkach Sławomira Kopra. Tak naprawę to jednak nie informacja o faktach, ale manipulacja. Hitler niczego takiego nie zrobił.

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2015/05/12/internet-klamie-hitler-wcale-nie-plakal-po-pilsudskim/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:59:10
  Znając sympatię Waści do Marszałka to pewnie i tak zbyt dużo
  Pzdr.
 • To teraz czekam na prawdziwy życiorys.
  Na zdjęciu masońska poza "Ukryta ręka"
  Właściwie wystarczy obserwować krainę U i prezydenta Poroszenko vel Waltzmana, bo to takie kopiuj - wklej Piłsudskiego, czyli stałe fragmenty gry z głupimi gojami. Ciekawe, kiedy powstaną pierwsze pomniki Poroszenki?
 • @kula Lis 68 10:34:06
  Dwa ruble Piłsudskiego. Jak przyszły marszałek sparaliżował carską biurokrację

  Józef Piłsudski. Pogromca bolszewików z 1920 roku, konspirator wymykający się latami carskiej Ochranie, dowódca legionów bijący Moskali w bitwach pierwszej wojny światowej. Należy mu przypisać jedną jeszcze zasługę: jako zakochany 19-latek zupełnie nieświadomie pogrążył w chaosie carski aparat władzy!

  Żadne imperium nie może funkcjonować bez biurokracji. Aparat urzędniczy carów był zgodnie z obiegową opinią nie tylko szczególnie rozbudowany, lecz także skorumpowany i niewydolny. Liczący na „dodatkową zachętę”, rosyjscy urzędnicy ponad miarę przeciągali załatwianie najprostszych spraw. Z drugiej strony, uczciwy lecz nadgorliwy i bojący się wszelkiej odpowiedzialności isprawnik (rosyjski urzędnik) potrafił tak pokierować procesem, że końca nie było widać. Tego właśnie rodzaju przeciwnik stanął na drodze młodego Ziuka.  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/12/09/dwa-ruble-pilsudskiego-jak-przyszly-marszalek-sparalizowal-carska-biurokracje/
 • @zbig71 10:53:48
  Polecam ciekawą dyskusję o tym ;
  http://www.historycy.org/index.php?showtopic=12838
 • @zbig71 10:53:48
  WYPRAWA PIŁSUDSKIEGO DO JAPONII


  Z początkiem 1904 roku na Dalekim Wschodzie wybuchła wojna. Moskiewski zaborca starł się z rosnącą w siłę nową potęgą - Japonią. W końcu stycznia Piłsudski wraz z Jodką i Jędrzejowskim zwrócili się do posła japońskiego w Wiedniu, wicehrabiego Nabuoki Makino, przedkładając propozycję współpracy.

  http://jpilsudski.org/artykuly-historyczne-pilsudski/epizody-z-zycia-jozefa-pilsudskiego/item/2011-wyprawa-pilsudskiego-do-japonii
 • @Husky 11:00:45
  Nie pisałem, że płakał. Pisałem, że był na nabożeństwie żałobnym w intencji Piłsudskiego. Nic o żałobie narodowej też nie pisałem. Natomiast pisałem, że tamta ,,dobra zmiana,, zakończyła się tragedią. Bo to prawda. Wiele wskazuje, że i ta zakończy się podobnie.
  ps.czytaj że zrozumieniem
 • @rysio 11:05:05
  Zabawa w trolla?
  Nie ten wpis kolego
 • @Husky 11:12:41
  "Zabawa w trolla?" Nie, spostrzeżenie analogii do czasów współczesnych.
  "Przewrót majowy" i "Majdan" czyli, jak napisałem, stałe fragmenty gry z głupimi gojami.
  "Józef Piłsudski. Pogromca bolszewików z 1920 roku, konspirator wymykający się latami carskiej Ochranie," Taa, jakież to piękne brednie.
  Bawcie się dalej w mitomanów, koledzy. Miłej zabawy.
 • @Autor
  Każdy może obchodzić rocznicę urodzin swego idola jak chce i kiedy chce ,mnie nic do tego.Mam nadzieję ,że równo będziesz traktował w tych obchodach innych agentów obcych państw czy też innych TW z "Bolkiem" na czele.
  No i te małe kłamstewka które aż kłują w oczy.
  Na tytuł marszałka to trzeba zasłużyć i awansować.Piłsudski o ile wiem był samozwańczym marszałkiem.Kto dał mu prawo posługiwania się takim stopniem?

  "Dał Polsce wolność, granice, moc i szacunek "

  Kolejne kłamstewko,Nie dał Polsce żadnej wolności ,zadnych granic ani szacunku.Po prostu żył marnie i umarł marnie.O tym kto dał Polsce wolność i granice może ci powiedzieć dr.Sendecki.O roli Dmowskiego i układzie z dorotheenstrasse chyba cosik ci się obiło o uszy.
  Dla mnie Piłsudski był nikim i pozostanie nikim na wieki ale możesz ode mnie zapalić mu ogarek na torciku.
 • @Husky 11:05:40
  Czy to nie G. Rozwadowski był pogromcą bolszewików w Bitwie Warszawskiej? Bo Piłsudski raczej znajdował ukojenie w ramionach kochanki.
 • @matterhorn 11:39:37
  "Mam nadzieję ,że równo będziesz traktował w tych obchodach innych agentów obcych państw czy też innych TW z "Bolkiem" na czele."
  Dobra analogia, jeden wygrał bitwę warszawską, a drugi "obalył komune".
  "Po wyjściu z więzienia (gen Rozwadowski) spotkał się z marszałkiem Piłsudskim. Jak wspominała Kazimiera Rozwadowska-Zabłocka, w pewnym momencie rozmowy marszałek powiedział w charakterystyczny dla siebie sposób: „ale bitwę warszawską to ja wygrałem". Słysząc te słowa, generał Rozwadowski w ciszy obrócił się na pięcie i wyszedł, zostawiając osłupiałego marszałka."
  https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/307289911-Czy-marszalek-Pilsudski-kazal-zabic-generala-Rozwadowskiego.html
 • @Husky 11:02:54
  W sam raz.
  Mam nadzieję, że będziesz pamiętał o urodzinach największego polskiego Męża Stanu.
 • @rysio 12:02:58
  Legenda to taka ładna nazwa kłamstwa.
  Tu , na neonie o Piłsudskim pisano o jego ,, osiągnięciach,, tyle razy, że Husky nie może o tym nie wiedzieć. I cały czas pisze te brednie. Zastanawiam się po co?
 • @matterhorn 11:39:37
  Matterhorn - 5*
  kseroboy -1 *
 • @Paulus Aquarius 12:37:06
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2015/11/robert-grunholz-prawda-o-pilsudskim/

  FRAGMENTY:

  Robert Grunholz – Prawda o Józefie Piłsudskim, jego planach co do Polski i kontaktach z innymi nacjami.

  Dziękuje za to Selmanowi.

  W oparciu o carskie archiwa, Rosjanie twierdzą, iż był to Żyd o nazwisku rodowym Selman, stryjeczny brat F. Dzierżyńskiego. On sam podawał się za Litwina o nazwisku Ginet. Wśród zaufanych chlubił się, że ma w żyłach krew Butlerów, Selmanów i Ginetów.
  Ojciec Piłsudskiego przed powstaniem styczniowym był oberpolicmajstrem w Warszawie. Znienawidzony przez Polaków, miał opinię gorliwego sługusa Rosjan, złodzieja, łapownika i okrutnika.
  Człowiek niemoralny, zuchwały, mściwy, pozbawiony skrupułów, o niezmierzonej ambicji i pysze. Aby móc poślubić rozwódkę Marię Juszkiewicz, w 1899 r. porzuca katolicyzm i przechodzi na protestantyzm. Druga żona Żydówka Perl–Szczerbińska (nieślubne dziecko Żyda Perla) – ślub w 1921 r. Miał wiele kochanek np. poetka K. Iłłakowiczówna – osobista sekretarka, lekarz E. Lewicka (zmarła w dziwnych okolicznościach). Ekskomunikowany – kard. Sapieha nie pozwolił umieścić jego trumny w Kaplicy Królewskiej na Wawelu jako apostaty i wroga narodu, ale jego kamaryla wymusiła to siłą!
  Ideowo socjalista, zwolennik teorii Marksa, działający w zdominowanym przez Żydów ruchu socjalistycznym. W okresie rewolucji 1905 r. wszczynał bratobójcze walki – ma na sumieniu wielu zamordowanych Polaków.
  W utworzonych przez Piłsudskiego organizacjach strzeleckich było sporo Żydów, którzy później znaleźli się w Legionach, a dalej przeszli do kadry oficerskiej i generalskiej Wojska Polskiego.
  Kierowana przez niego POW, przez zakulisowe działania polityczne (mason A. Lednicki w Moskwie) i rozbijackie wśród mas żołnierskich, sparaliżowała powstanie 700 tys. armii polskiej w Rosji za rządów Kiereńskiego, organizowanej przez Narodową Demokrację.
  W momencie krytycznym dla powodzenia żydowskiej rewolucji bolszewickiej w Rosji, odmawia współdziałania z gen. Denikinem (IX 1919 r.), co było decydujące dla utrzymania się u władzy bolszewików (Żydów). W tajnych rokowaniach z bolszewikami zapewnił ich, że polski front nie drgnie, dopóki oni nie rozprawią się z „białymi”.
  Zionął nienawiścią do narodu polskiego – nazywał nas narodem idiotów, czego nie ukrywał wśród najbliższych. Polskę traktował jako mięso armatnie w planach przebudowy świata, a zwłaszcza Rosji. Znakomity aktor, mistrz demagogii i propagandy – wykreował się na patriotę zatroskanego o Polskę.
  Człowiek niewykształcony, prostacki w zachowaniu, przesądny (ważne decyzje podejmował pod wpływem impulsu lub z kart). Już jako Naczelnik Państwa brał udział w tajnych zebraniach masonów i uczestniczył w seansach spirytystycznych. Po trupach parł do władzy. Polityk bez głębszej wizji politycznej dla Polski, bez wiary w istnienie suwerennego państwa polskiego: zwolennik straceńczej idei powstańczej i podporządkowania się Niemcom.
  W XI 1918 r. osadzony u władzy przez Niemców, którzy specjalnym pociągiem przywieźli go z Magdeburga do Warszawy (tajny układ z hr. Kesslerem). „Uwięzienie” w Magdeburgu (w luksusowych warunkach!) miało na celu zbudowanie mu pozytywnej legendy. Z polecenia Berlina wojska niemieckie oddały się mu do dyspozycji, a zależna od Niemiec Rada Regencyjna przekazała mu władzę. Wierny sojuszowi z Niemcami nie udzielił pomocy Powstaniu Wielkopolskiemu, był przeciwny odzyskania Gdańska i dostępu do Bałtyku (!). Osadzenie u władzy Piłsudskiego było dalekowzrocznym pociągnięciem Niemców, neutralizującym w ten sposób politykę R. Dmowskiego i znienawidzonego przez nich Obozu Narodowego. Postawili na Piłsudskiego, który zoologicznie nienawidził Dmowskiego i ideologii narodowej. Chorobliwie nienawidził Rosji, a był obojętny na polską politykę wobec Zachodu. Stał się narzędziem niemieckiej racji stanu.
  U zarania niepodległości wprowadził proporcjonalną ordynację wyborczą, co dało w Sejmie 1/3 posłów z mniejszości narodowych. Z tymi mniejszościami wchodził w układy przeciw większości polskiej reprezentowanej przez obóz narodowy. Ta „idealna” demokracja powodowała chaos polityczny, a Polskę czyniła państwem słabym. Jemu nie chodziło o dobro Narodu, a jedynie o zdobycie absolutnej władzy dla siebie.
  Marszałek samozwaniec. Samouk wojskowości, sam siebie mianował Marszałkiem Polski (19.03.1920 r.)!!! Nigdy nie służył w wojsku, nie miał żadnego doświadczenia bojowego – Legionami dowodzili zawodowi wojskowi austriaccy (Austriacy otwarcie przyznawali, iż jest dyletantem wojskowości, ale trzymają go ze względów politycznych). Był rasowym rewolucjonistą.
  W imię realizacji masońskiego planu politycznego dla Europy Środkowej, polskim kosztem i krwią polskiego żołnierza zaczął tworzyć państwa obcym nacjom (???!!!): Litwę, Łotwę, Białoruś i Ukrainę, co było przeciwne żywotnym interesom Polski. Naszym interesem było szybkie scalenie ziem kresowych z resztą kraju. Z tego powodu opóźniał zorganizowanie odsieczy dla Lwowa oraz wdał się w niepotrzebną wojnę z Rosją (kosztowa nas 200 tys. zabitych żołnierzy i cywilów!). O podjęciu przygotowań do wojny z Rosją nie informował ani rząd, ani Sejm. Z wojskowego punktu widzenia kampania była dyletanckim przedsięwzięciem (ocena historyków wojskowości), z góry skazanym na klęskę. 12 sierpnia 1920 r. w momencie krytycznym dla egzystencji państwa, tchórzy i składa rezygnację z funkcji Naczelnego Wodza i Naczelnika Państwa (dezercja!). W tej sytuacji powinien być rozstrzelany, ale niezdarny premier chłop Witos nie stanął na wysokości zadania i ukrył ten fakt przed narodem. Następnie „udaje się do Puław” (jedzie do konkubiny pod Nowy Sącz). Wraca nad Wieprz i obejmuje dowodzenie grupą uderzeniową; opóźnia atak o jeden dzień – rusza dopiero 16 sierpnia już po rozegraniu bitwy pod Warszawą. To opóźnienie pozwoliło Rosjanom ujść przed całkowitym zamknięciem kotła i totalną klęską, która natychmiast rozstrzygnęłaby wojnę.
  12 maja 1926 r. siłą obala legalny rząd – w bratobójczych walkach zginęło 379 Polaków, a 920 zostało rannych. W ówczesnej sytuacji politycznej Europy była to zbrodnia, której owoce zebraliśmy w 1939 r.
  Zamach był inspirowany i finansowany przez Anglików za pośrednictwem lóż masońskich. Polityka angielska (żydowska) na obszarze Europy Wschodniej w rządach ludowo–narodowych spostrzegła możliwość umocnienia państwa polskiego i odrodzenia się polskości, co było zagrożeniem jej interesów. I znów Piłsudski stał się narzędziem w obcych rękach przeciwko Narodowi Polskiemu! Masoneria udzieliła Piłsudskiemu całkowitego poparcia: propagandowego, organizacyjnego i finansowego.
  Po objęciu władzy, przeorientował politykę zagraniczną: zawiesił sojusz wojskowy z Francją, a Polskę wprzągł w sferę polityki niemieckiej – braterstwo broni z Niemcami. W celu wykończenia przeciwników politycznych zakłada obóz koncentracyjny w Berezie Kartuskiej (1934 r.), gdzie maltretowano polskich patriotów. Specjaliści od propagandy, okres rządów Piłsudskiego podają jako wzorcowy przykład prania mózgów całemu narodowi i wykreowania na „Wodza Narodu” osoby niegodziwej, szkodliwej dla Polski. Zaprowadzono ścisłą cenzurę, fałszowano fakty historyczne, wyniki wyborów, delegalizowano partie narodowe, likwidowano ludzi niewygodnych politycznie, utrącano wszelkie przejawy racjonalnego myślenia narodowego – w zamian kreując sentymentalny „patriotyzm”.
  Na jego polecenie skrytobójczo zamordowano wybitnych generałów Polaków (potencjalnych kandydatów na stan. Naczelnego Wodza): gen. Zagórskiego, gen. Rozwadowskiego, gen. Malczewskiego, gen. Hempela, gen. Franka; innych zdymisjonował (np. Dowbór–Muśnicki, M. Januszajtis, J. Haller, Szeptycki, Sikorski). Na generałów mianował ludzi miernych, ale ślepo sobie oddanych. Wojsko uczynił prywatnym folwarkiem.
  R. Dmowski po odbytym z nim spotkaniu 21.05.1920 r., stwierdził: „… To człowiek niepoczytalny, nie da się z nim sensownie rozmawiać!”. Otaczał się ludźmi małymi, służalczymi i bezkrytycznymi. Wybitny uczony prof. F. Koneczny rządy piłsudczyzny oceniał jako zapaść cywilizacyjną Polski, narzucenie narodowi mieszanki cywilizacyjnej bizantyńsko–turańsko–żydowskiej. Rydz Śmigły w prywatnych rozmowach z zaufanymi osobami uważał Piłsudskiego za człowieka nienormalnego.
  Kluczowe stanowiska w państwie powierzał tylko Żydom i masonom. Zakładał tajne szkoły Żydom z KPP (!).
  Szeroko popierał sprawy żydowskie. W r. 1927 przyznał obywatelstwo polskie 600 tys. Żydów rosyjskich (tzw. Litwakom), którzy całkowicie opanowali handel, a „zapomniał” o 2 mln Polaków w ZSRR, których w latach 30. mordowano, a resztki wywieziono na Syberię i do Kazachstanu. W późniejszym okresie przyjął 200 tys. Żydów niemieckich. Żadne państwo w Europie nie chciało ich przyjąć zdając sobie sprawę, jakie to przyniesie szkody tym narodom, a wyniszczony naród polski podstępnie opanowany przez Żydów na czele z Piłsudskim–Selmanem stał się cieplarnią dla żydostwa. (Co ciekawe, dzisiaj potomkom Polaków w Kazachstanie odmawia się wizy jeśli nie znają języka, jednak kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców Izraela paszporty do Polski dostaje co rok bez problemu. „My polski? Niech się goje uczą jiidysz!”)
  Rozbroił armię. Po maju 1926 r. dezorganizuje naczelne władze wojskowe, likwiduje Ścisłą Radę Wojenną, a Sztab Generalny pozbawia zasadniczych kompetencji. W Wyższej Szkole Wojennej ograniczono zakres nauczania: już nie ma tworzyć doktryny wojennej i szkolić wyższych dowódców. Stworzył w armii wielką biurokrację, niezdolną do planowania, dowodzenia, szkolenia i wychowania. Staje ona na przeszkodzie do modernizacji i rozwoju sił zbrojnych, a partyjna polityka personalna dokonuje reszty. Rydz–Śmigły po objęciu w 1935 r. Ministerstwa Spr. Wojskowych był załamany stanem wojska pozostawionego przez Piłsudskiego. Do 1939 r., mimo wielkich wysiłków, nie dało się tego naprawić.
 • Naród wspaniały, ale....
  Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.
  Bardo ciekawe...
  Pamięć mamy wręcz fenomenalną, a i tak jesteśmy zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.
 • @AgnieszkaS 09:44:04
  „Za co te baty? Za przypomnienie, że 5 grudnia urodził się Piłsudski?

  To juz 151 lat minęło od tego dnia.”

  I co z tego???
  Czy Polacy mają mieć obsesję na punkcie wszystkich zdrajców? Nie wystarczą pomniki Kaczyńskiego na każdym rogu?
 • Teórcą Polskiej nipodległości były wyczerpane wojną mocarstwa.
  Rosja, Niemcy i Austro Węgry miały dość już wojny.
  Uznały że dobrym rozwiązaniem jest pas neutralny separujący te mocarstwa i zabezpieczający przed wojną.
  Dla tego każde nich oddało "kawałek swojego" i na tych kawałkach powstała Polska.
  Miała być neutralna przyjazna dla wszystkich ... ale nie była .. za sprawą Piłsudskiego.
  Piłsudski spowodował że Polska była na wschodzie postrzegana jak agresor...bo rajd na Kijów był agresją.
  Zbrodnie Piłsudskiego podczas jego "Drang na Osten" późniejsze w obozach jenieckich zaowocowały Katyniem....

  Polska z jej polityką nienawiści do sąsiadów stała się z planowanego przyjaznego sąsiada wrzodem Europy.... dlatego nie przetrwała długo.
  Wrzoda zlikwidował Hitler a Rosjanie odzyskali swoją część "etniczną".

  Po II wojnie światowej powstał PRL który był przyjazny sąsiadom...
  Niestety Solidaruchy przejęły władzę w Polsce i od tego momentu Polska znowu jest wrzodem Europy.

  Kto robił z Polski wrzoda Europy ? To oczywiste globalna mafią żydowska.
  Polska solidaruchów nie posiada własnej polityki zagranicznej , każdy minister ds zagranicznych jest żydem... aż strach pomyśleć kto reprezentuje Polska na świecie w licznych ambasadach Polskich i konsulatach.
  Polska na świecie postrzegana jest jako Państwo żydowskie.
  Co mafia przed Narodem Polskim starannie ukrywa.
 • @Oscar 14:29:23
  //Polska znowu jest wrzodem Europy.//

  To jak ciebie nazwac, posiadaczu Polskiego pesel
 • @Paulus Aquarius 12:57:41
  Pamiętałem
  i 1* już dałem za to ksero
 • @zbig71 12:15:47
  // Zastanawiam się po co?//

  Dla pamięci o jednym z najwybitniejszych Polaków w historii i to nie tylko w Polsce.
  Zawsze o tym pamiętam,pamiętałem i będę pamiętał
  pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:15:25
  Oczywiście
  O urodzinach J.Kaczynskiego nawet notkę napiszę
  A co?
 • @Husky 14:44:19
  Nie ja robię politykę międzynarodową ale solidaruchy pod dyktando globalnej mafii żydowskiej..

  Mnie można nazwać obywatelem okupowanego przez globalną mafię żydowską kraju który jest w opozycji do polityki rządzących wasali globalnej mafii żydowskiej.

  Możesz to sobie jakoś skrócić.

  Polska dzisiaj to nie obywatele (ci nie mają nic do powiedzenia) ale dyktatura rządzących solidaruchów rządząca pod dyktando globalnej mafii żydowskiej.
 • @matterhorn 11:39:37
  W ocenie życia i dokonań wielkiego Marszałka i wielkiego Polaka mamy inne zdanie
  I tego się trzymajmy
  Pozdr
 • @Oscar 14:53:24
  Brak tu odniesienia jeszcze do Papieża Jana Pawła II i Kościoła Katolickiego
  Zapomniałeś ?
 • @Paulus Aquarius 12:57:41
  A ten cały Grunholz, to "słowianin" ze wzgórz Golan czy stepów Hazarii?
 • @Husky 14:57:40
  Polska straciła niepodległość na rzecz globalnej mafii żydowskiej za sprawą solidaruchów oraz KK z JPII na czele. (żydowski Bóg, szef naziemny żydowskiego Boga podobno sam też żyd oraz jego ziemska administracja oraz owieczki tej żydowskiej instytucji... nie mogło być inaczej)
  Żydowska instytucja z żydem na czele oraz jej uformowane przez ambonę owieczki...i nieszczęście gotowe...tylko globalny żyd się cieszy... biedne owieczki szukają winnego (najlepiej jakiegoś komucha)

  To prawda dzisiaj oczywista.
 • @Oscar 16:01:13
  // za sprawą solidaruchów oraz KK z JPII na czele.//


  Widzisz trochę chęci i mamy to !!!!!!
  Klasyka
  Na ciebie zawsze można liczyć
  Pzdr.
 • @kula Lis 68 15:02:48
  W chwili pisania tego tekstu tenże bloger miał już 20 lat.
  Więc dotarł już do wszelkich możliwych źródeł.....prawdy
 • @Husky 14:50:28
  Jak ktoś chce wyznawać fałsz, to trudno.
 • @Husky 14:52:22
  Też można napisać, jak wielki był to opozycjonista. Dla przyszłych pokoleń. Skoro fałszujemy historie o Piłsudskim, to można fałszować o Kaczyńskim. Jednym i drugim zresztą. Jak to mają w zwyczaju ,, prawicowi zoologiczni antykomuniści,,
 • @kula Lis 68 09:42:06
  Zacznijmy sie w końcu zastanawiać, dlaczego Pan Bóg tak boleśnie rozprawił sie z polską szlachtą.
  Jeżeli nie postawimy takiego pytania, to my Polacy będziemy wiecznie błądzić i ponownie przerabiać naszą historię.

  Kto nie zna swoje historii, albo nie wyciąga z niej wniosków, skazuje sie na jej ponowne przeżywanie
 • @Jan Paweł 17:39:19
  Paszkwile na Piłsudskiego są pisane przez "potomków szlachty", którzy liczyli, że przywróci im przywileje, a ten tworzył Rzeczpospolitą.

  Chwała pamięci Piłsudskiego i wała paszkwilantom.
 • @Husky 16:32:19
  Prosiłeś o to to napisałem. wraz z poszerzającym uzasadnieniem.
 • @Jan Paweł 17:39:19
  A dlaczego ten Bóg tak okrutnie przez stulecia obchodził się z Polskim Narodem czyli praktycznie z polskim chłopem ?
  KK jako organ żydowskiego Boga przez stulecie tolerował wręcz kultywował skrajne niewolnicze zniewolenie Polskiego chłopa czyli ok 90% Narodu Polskiego.

  Bez tego pytana nie zrozumiemy tego żydowskiego Boga... ani jego ziemskich urzędników.
 • @Husky 14:52:22
  Tylko dobrze opisz działalność opozycyjną jednego i drugiego
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:58:37
  Chwała pamięci Piłsudskiego i wała paszkwilantom ......
  i wała paszkwilantom

  Wała !!!!!!!!!!!
  pzdr.
 • @Oscar 18:03:55
  Komuno !!!!!!
  Wróć
 • @Husky 18:43:21
  Tak jest. Wała reakcyjnej hydrze!!!
 • @Husky 18:46:12
  Wraca wraz z UE!
 • @zbig71 19:50:03
  151 lat temu urodził się Józef Piłsudski. W rocznicę urodzin oddaliśmy Marszałkowi hołd.

  https://pbs.twimg.com/media/DtrCpi1W4AAGGkt.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DtrCpitXgAcYigO.jpg
 • @zbig71 19:50:24
  Nie wraca lecz już dawno wróciła. Od wstąpienia do niej.
 • @Husky 20:21:20
  Oddaliśmy? Ty oddawałeś? Na zdjęciu widzę jakiś urzędasów i Beatkę smutną broszkę, co to swego czasu pojechała z Waszczykowskim do Izraela żebrać o kasę, tą co miała szkolenia w USA, te same co mieli Rakowski, Kwaśniewski itp. Tak jest, ogłupiac i legendowac bandytę, co pociągi wysadzał, mordował przeciwników politycznych, a swoich następców mianował takich, co doprowadzili do zmasakrowania Polski, a sami dali nogę do swoich mocodawców w Londynie.
 • @kula Lis 68 21:46:14
  To dopiero przedpokój. Jak wdrożą idee Spinellego i Gramsiego w stu procentach, to dopiero dadzą nam popalić
 • @zbig71 22:28:46 oto "przyszła" premierzyca" z "peremierowym".
  Biedroń nie chce być „przystawką” - chce być premierem!
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15440459281d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d41d8cd98f00b204e9800998ecf8427e.jpg
  Mnie interesuje realna władza. To premier może tak przygotować państwo, żeby żyło się jak w 2018 roku, a nie w średniowieczu, jak dzisiaj podkreślił były prezydent Słupska Robert Biedroń. Będę robił wszystko, żeby zostać premierem oświadczył. Dla mnie najważniejszym celem jest, aby usunąć PiS od władzy, być takim energizerem, czymś takim, co doda sił i otuchy PO, żeby przeprowadzić zmiany" oświadczył Biedroń. http://niezalezna.pl/248934-biedron-nie-chce-byc-przystawka-chce-byc-premierem
 • @kula Lis 68 08:35:16
  Kurwa , czas umierać.
 • @kula Lis 68 08:35:16
  https://pbs.twimg.com/media/Dtt7-zOXcAAZYta.jpg
 • @kula Lis 68 08:35:16
  Puk, puk kto tam? Na pewno nie św. Mikołaj

  Agenci CBA ze Szczecina na polecenie szczecińskiej prokuratury zatrzymali 7 osób – byłych wysokich urzędników Komisji Nadzoru Finansowego i byłego Przewodniczącego KNF z lat 2011-2016. Śledztwo dotyczy nadzoru nad SKOK Wołomin w latach 2012-2014 r.

  https://pbs.twimg.com/media/DttgExQW0AEHjKw.jpg
 • @Husky 14:44:19
  A ty masz jeszcze polski pesel?
  Czy tylko pani królowej płacisz?
  Szmulki tęsknią za tobą...
 • @Husky 14:52:22
  Błąd.
  Nie miałem na myśli tego karakana z Żoliborza tylko prawdziwego Męża Stanu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:11:21
  Musiałby napisać o Dmowskim. 2 Stycznia będzie rocznica śmierci Pana Romana, będzie miał okazję.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:58:37
  Wojtasie...
  Teraz nie możesz się przemęczac.
  "Marszałek" wielkim był i na tym kończymy :)
 • @Husky 18:43:21
  Tak!
  Wala od "marszałka"!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej