Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

9 z "Wujka "

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

16.12.81.W tym dniu doszło do największej zbrodni stanu wojennego. Podczas pacyfikacji strajku w Kopalni "Wujek" w Katowicach przez oddziały milicji, wojska i ZOMO, użyto broni palnej. Zamordowano dziewięciu górników, wielu zostało rannych

Oprawcy nigdy nie osądzeni. Za to Trzaskowski zlikwidował ulicę ich imienia, a córka bandyty jest radną w Warszawie. DNO DNA

 Najważniejsze, że my o nich pamiętamy.Wieczna Pamięć Ofiarom Komunizmu


„...Kilof, łańcuch ściska nasza dłoń,
Wózków szereg bieg czołgów wstrzymuje. Już milicja repetuje broń... Idą, idą pancry na Wujek...”

Pamiętamy

              

,,Kary nie będzie dla przeciętnych drani,
I lud ofiary złoży nadaremnie.
Morderców będą grzebać z honorami
Na bruku ulic nędza się wylęgnie"

 

 

 16 grudnia 1981 r.
Zbrodnia w kopalni„Wujek”.

Józef Czekalski (48 lat)

Krzysztof Giza (24 lata)

Joachim Gnida (28 lat)

Ryszard Gzik (35 lat)

Bogusław Kopczak (28 lat)

Andrzej Pełka (19 lat)

Jan Stawisiński (21 lat)

Zbigniew Wilk (30 lat)

Zenon Zając (22 lata)

Pamiętamy!

               


 

 

To była zbrodnia!

 

 ps.

„Ma­my wy­powiadać prawdę, gdy in­ni mil­czą. Wy­rażać miłość i sza­cunek, gdy in­ni sieją niena­wiść. Za­mil­knąć, gdy in­ni mówią. Mod­lić się, gdy in­ni przek­li­nają.”(bł. ks. Jerzy Popiełuszko)
Czasy się zmieniły, ale powyższe słowa pozostają aktualne.

 

 

 

KOMENTARZE

 • Husky pisze !
  Cytuje . Oprawcy nigdy nie osądzeni. ! koniec cytatu.

  Husky !!!! a dziś przy rządach syjonistów pisowskich był ktoś z bandytów policyjnych sądzony ? 2011-2014 bandziory tajniaków i bandziory policyjne strzelali do kobiet dzieci gdy szli w pokojowym LEGALNYM marszu 11 Listopada ! strzelali do maszerujących Plaków na oślep gumowymi kulami ! NIKT NIE ZOSTAŁ Z TYCH BANDYTÓW POLICYJNO-TAJNIACKICH OSĄDZONY !!!!!!

  PIS to ta sama syjonistyczna żydowska banda co Platforma Obywatelska
  POPIS ! [ różnią sie szczegółami ]

  Słowianie ! żydostwo w Polsce bez pytania wpierdolił.. nas w żydo-NATO
  bez pytania Polaków podpisało Traktat Lizboński pozbawiając Polaków NIEPODLEGŁOŚCI !

  PRECZ z żydowską OKUPACJĄ Polski i Europy !  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • Co
  Ma piernik do wiatraka? Czy są jakieś powody prawne, aby M. Jaruzelska nie może być radną? Popełniła jakieś przestępstwo?
 • @ele 09:19:56
  //Husky !!!! a dziś przy rządach syjonistów pisowskich był ktoś z bandytów policyjnych sądzony ? 2011-2014 bandziory tajniaków i bandziory policyjne strzelali do kobiet dzieci gdy szli w pokojowym LEGALNYM marszu 11 Listopada ! strzelali do maszerujących Plaków na oślep gumowymi kulami ! NIKT NIE ZOSTAŁ Z TYCH BANDYTÓW POLICYJNO-TAJNIACKICH OSĄDZONY !!!!!!//

  Ireneuszu Tadeuszu Słowianinie Lach.
  Czy to PIS mial wladze w latach 2011-2014
 • @zbig71 09:22:18
  To tylko symbol
 • @zbig71 09:22:18
  Jest córką zbrodniarza i żydosowieckiej matrioszki, więc nie powinna pchać się na afisz. W Norwegii do dziś pomiot Quislingowców nie ma praw do stanowisk państwowych i politycznych.
 • To były ponure dni, pamiętam je dobrze.
  to, że nikt nie poniesie za to odpowiedzialności ustalono w Magdalence i przy okrągłym stole, ustalał to również Lech Kaczyński.

  A co do córki Jaruzelskiego, to od kiedy dzieci odpowiadają za czyny swych rodziców. Ale jeśli tak chcesz, jeśli to takie "DNO DNO" to co w rządzie robi Kępa? Co robią prokuratorzy stanu wojennego jak Piotrowicz? Co robił syn tego, o którym "Niezłomni" mówili "sędzia Kryże będą krzyże"?

  https://wiadomosci.wp.pl/akcja-piotrowicze-kto-z-pis-nalezal-do-pzpr-6067060569051777a

  Nie wiem jaką ulicę zlikwidował Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Rafał Trzaskowski? Wiem, że zdekomunizowana została Aleja L.Kaczyńskiego, dla mnie to zawsze będzie Trasa Łazienkowska. A Kaczyńskiemu niech poszukają ulicy w mieście w którym się zasłużył, bo w Warszawie zostawił po sobie nieciekawe wspomnienia. Wystarczy powiedzieć, że po rządach L.Kaczyńskiego i Marcinkiewicza PiS może uznać Warszawę jako miasto poza ich zasięgiem.

  Pomordowanym w kopalni "Wujek" jak i innym pomordowanym w stanie wojennym należy oddać hołd pamiętać o nich, ale po co robić politykę na ich grobach?
 • @Zawisza Niebieski 10:06:49
  W Norwegii do dziś pomiot Quislingowców nie ma praw do stanowisk państwowych i politycznych.
 • @POWIEDZMY PRAWDE ZA RZADOW KOMUNISTYCZNYCH ,,OPRAWCW , POLSKA BYLA WOLNYM KRAJEM,
  Owszem bylismy zalezni w ramach bloku od decyzji Moskwy w wielu aspektach ale w porownaniu z obecnym unijnym zamordyzmem oraz totalnym rzeczywisttym pozbawieniem jakiejkolwiek suwerennosci gospodarczej bedacą konsekwencja wrogiego przejecia przez zachodnie korporacje calej masy przedsiebiorstw.to tamten system mozemy nazwac zlotym okresem Polski mielismy potencjal gospodarczy na 12 miejscu na swiecie wg rankingow angielskich wystarczylo tylko to zmodernizowac,stocznie zamykano z powodu nierentownosci gdy niemieckie byly dotowane z uni i budrzetu. jak widac sponsorzy Fudacji Adenaera dobrze sie wywiazywali ze zobowiazan. Tylko idiota moze mowic ze jestesmy dzis wolnym krajem Dziecią podawane sa styrylizujace i powodujace choroby szczepionki a polityka zywieniowa zaklada celowe wylowywanie chorob,wymuszona imigracjia niszczy spoleczenstwo w polaczeniu z naplywem obcych gdzie celem jest wchloniecie ich w struktory administaacyjne i aparat represji by trzymac spoleczenstwo polskie w ryzach . OKRES POLSKIEGO KOMUNIZMU TO ZLOTY OKRES POLSKI To obecnie to regres polskiej panstwowosci . W zachodniopomorskim policja na skutek dzialan donosiciela [ nazwali ladnie sygnalisty by stwozyc pozor troski o prawo] wszczela dochodzenie w sprawie rolnika ktory dla siebie ubuił swiniaka grozi mu 3 lata wiezienia,jednoczesnie w stworzono sztuczny problem epidemi swin podrzucajac jakies dziki czego nikt nie moze zweryfikowac poza merzami ,zaufania ,,z instytutu w Pulawach,cel jest oczywisty pozbawienie polskiego spoleczenstwa resztek suwerennosci zywieniowej,same tylko obowiazkowe szczepienia to zbrodnia tysiace razy wieksza od tyragedi w kopalni ,Wujek. I ty mowisz ze Jaruzelski był zbrodniarzem . Owszem ulegl,byc moze po rozmowie z Rockefelerem nie widzial innej mozliwosci bo zmiany byly zaplanowane rownierz w Zwiazku Radzieckim [ Garbaczow - Mason] ale mowienie ze komuna byla antynarodowa to zart w poruwnaniu z tym co mowi obecnie Merkel o pozbawiieniu suwerennosci ,tym bardziej ze w wymiarze praktycznym to juz sie stalo,calkowite przejecie mediow jest chyba jasnym tego dowodem,Z tej perspektywy pokazywanie tragedi w kopalni ,Wujek jako narodowej tragedi jest niepowazne ,bo to co jest obecnie jest tragedia ktora jeszce sie poglebi w miare odbierania suwerennosci przez kochajacych nas sasiadow.
 • @Zawisza Niebieski 10:06:49
  To mówisz że zlikwidowanie ulicy Inki to tylko pryszcz.
  Przywrócenie Armii Ludowej to jest to na co czekałeś.
  Nic nowego
 • @Husky Bartosz Niedzielski gdyby nie przeżył powinien mieć swoją ulicę.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hNGUxOS9wLzIwMTgvMTIvMTYvODI1LzUyMi82YjM3MjI4MDdjMWQ0ZTM2YjI1N2FkNzU5NWEzOWVjNy5qcGVn.jpeg

  Prawdziwy bohater! Polak postrzelony w Strasburgu próbował powstrzymać islamistę przed atakiem na klub! "Inaczej doszłoby do masakry". Polak mieszkający w Strasburgu postrzelony w głowę przez islamskiego zamachowca walczy o życie. Jest w stanie krytycznym. 36-letni Bartosz Niedzielski w dzień zamachu był na koncercie w klubie w centrum miasta. Nie dopuścił, żeby napastnik wszedł do klubu. Prawdopodobnie uchronił uczestników koncertu przed masakrą, do jakiej doszło przed dwoma laty w paryskim klubie Bataclan. Zginęło wówczas 137 osób. Tamtego dnia Bartek poszedł na koncert do jednego z klubów. Jeszcze zanim koncert się rozpoczął, Bartek razem ze znajomym dziennikarzem z Włoch i dwoma muzykami stali przed wejściem. Wyszli zapalić. Wtedy zobaczyli zamachowca z bronią. Od świadków wiemy, że rzucili się, żeby go powstrzymać. Dzięki nim drzwi zostały zamknięte, sprawca nie wszedł do środka. Inaczej doszłoby do masakry. Byłoby jak w paryskim klubie Bataclan, gdzie terroryści strzelali do ludzi jak do kaczek powiedzieli portalowi katowice.wyborcza.pl mieszkańcy Strasburga, Renata i Bogusław Bojczukowie. Zdaję sobie sprawę, że w sprawie Bartka pozostaje jedynie modlitwa o cud dodaje pani Renata. Bartosz Niedzielski pochodzi z Katowic, w Strasburgu mieszka od 20 lat. Pracował w lokalnych mediach. Był przewodnikiem wycieczek po mieście.

  https://wpolityce.pl/swiat/425825-polak-postrzelony-przez-islamiste-probowal-go-powstrzymac


  Ps..W Europie tylko Polacy pozostali mężczyznami. Reszta to trzecia płeć albo metroseksualiści. (typu kryptopedał i "nekrofil" Macron). Jeszcze nadejdą czasy że tylko my, Polacy stawimy czoła w walce przeciwko najeźdźcom bo zniewieściała Europa zachodniego świata potrafi tylko rysować bohomazy kredą na chodniku w proteście.
 • @Husky 10:39:04
  O likwidacji ul. Inki nic nie słyszałem, google maps nadal pokazuje tę ulicę Danuty Śledzikówny "Inki" na Woli. Za to z dekomunizacji ul. L.Kaczyńskiego jestem zadowolony. L. Kaczyński ani jako prezydent Warszawy ani jako prezydent Polski niczym szczególnym się nie wyróżnił, by jego imieniem ulice nazywać, jeśli już to dla Warszawy negatywnie. Za to denerwuje wciskanie do wszystkich miast ulic L.Kaczyńskiego. Dla mnie to zawsze Trasa Łazienkowska.

  Jeśli pamiętasz, Aleja Ludowego Wojska Polskiego była narzucona siłą, podobnie jak teraz narzuca się ul. L Kaczyńskiego, gdy z Trasy Toruńskiej robiono trasę Armii Krajowej. Dlatego ja pozostałem przy starych nazwach.

  Zresztą będąc na Żoliborzu jadę ulicą Stołeczną mimo całej mojej sympatii dla ks. Popiełuszki, na którego mszach za Ojczyznę bywałem. Są pewne ulice tak zakotwiczone w historię miasta iż zmieniać ich nazwy nie wolno. Stołeczną pamiętam z czasów, gdy osiedla Broniewskiego, Piaski były polami uprawnymi.
 • @kula Lis 68 10:12:34
  To musisz zapytać m.in. J. Kaczyńskiego, czemu w Magdalence i przy okrągłym stole ustalono "grubą kreskę"? On z pewnością wie, bo przecież Lech nie podjął żadnej decyzji bez konsultacji z bratem. To jest efekt "grubej kreski".
 • @kula Lis 68 10:04:08
  Nikogo nie wolno prześladować za pochodzenie.
  Każdy ma prawo pisać własną historię swojego życia własnymi czynami..

  Każdy Polak ma prawo czynne i bierne wyborcze...
  Każdy przedstawiciel mniejszości narodowej też ale już zgodnie z parytetem populacyjnym tej mniejszości.
  Na przykład mniejszość żydowska nie może rządzić większością jaką stanowi Naród Polski.
  ..a rządzi czyli w Polsce panuje żydowska dyktatura.
 • @Husky 10:39:04 na to także pewnie czekał.
  Ulica Anny Walentynowicz powróciła do swojej starej nazwy, ustanowionej w czasie rządów PO: Stanisława Wrońskiego. To działacz komunistyczny, były szef Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej, były minister kultury ale również członek brygady pancernej im. Newskiego, która działając na Słowacji zajmowała się m.in. porywaniem ludzi, którzy później znajdowali się na Łubiance, a była to jednostka frontowa NKWD. Żołnierz NKWD zamiast Anny Walentynowicz. Ta haniebna decyzja opanowanej przez PO i Nowoczesną rady Warszawy, wycięła ulicę wielkiego polityka PSL, działacza niepodległościowego Adama Bienia, jednego z szesnastu polityków Polskiego Państwa Podziemnego, którzy byli sądzeni w Moskwie".
 • @Oscar 11:46:58
  //..a rządzi czyli w Polsce panuje żydowska dyktatura//

  znów się zapomniałeś?????
  a gdzie sztandarowa formułka?
  JPII,KK i solidaruchy.

  Skleroza czy co?
 • @Oscar 11:46:58
  Wiesz co to jest infamia? Chyba nie. Dzieci zbrodniarzy tak komunistycznych jak i nazistowskich powinny mieć ograniczone prawa lub nie mieć ich wcale, tym bardziej pomiot enkawudzistów, sowieckich matrioszek. Zresztą dzieci tych ostatnich nie pchają się do polityki i na stanowiska państwowe jak tych pierwszych, co dzieje się bezkarnie u nas. Przykłady można mnożyć, "Jaruzelskiego", "Bieruta" i innych pomiotów z NKWD, etc.. i nie wciskaj mi pierdół o pochodzeniu bo to ma bardzo duże znaczenie. Mieszkają, dobrze, lecz na tym koniec. Po drugie to ich rodzicom polskie obywatelstwo nadano w Moskwie, stąd nazwa POP, a nie rząd polski, więc ich potomstwo praw do polskiego obywatelstwa nie posiada. Są dla nas Polaków obcymi, bezpańswowcami więc żadnych praw jakie ma Polak nie powinni posiadać..
 • @kula Lis 68 10:04:08
  Czy prawo jej tego zabrania?
 • A gdzie była i co robiła "Solidarność" w czasie strajku na Wujku...?
  Czy "Solidarność" gromadziła górników na Mszach św i nabożeństwach? na nieustannych modlitwach różańcowych, na wzór austriackiej Krucjaty Różańcowej?
  Czy raczej tolerowała fakt, że górnicy zbroją się do walki zbrojnej, poprzez szykowanie np zaostrzonych prętów zbrojeniowych, ciężkich śrub jako pociski i innych przedmiotów służących do "pokojowych rozmów"?
  Wiem to od górnika- uczestnika strajku na "Wujku"

  Czy przywódcy strajku nie wiedzieli o tym (a trąbiła o tym TV) że elektrownie mają zapas węgla na składach na kilka dni i czy nie widzieli, że w 1981 roku była bardzo ostra zima, jedna z tych zwanych zimą stulecia?

  Czy przywódcy "Solidarności" nie wiedzieli o tym, że po drugiej stronie w transporterach opancerzonych i czołgach mogą być pod rozkazem wystraszeni rygorami i wizją doraźnego sądu wojskowego i mogą ci młodzi ludzie, którzy także pewnie mieli swoje rodziny, być dezinformowani i indoktrynowani o śmiertelnym niebezpieczeństwie dla Polski i dla nich bezpośrednio?
  Przecież musieli być jakoś "zgrzewani" do walki.

  Czy "Solidarność" wykazała się tutaj mądrością i rozsądkiem, czy była także przez kogoś indoktrynowana, kto potrzebował Męczenników?

  Więc to "Solidarność" winna jest pośrednio, ale nie ulega że WINĄ GŁÓWNĄ temu rozlewowi krwi!...
 • @Husky 10:39:04
  Głupi jesteś.
  Nikt nic nie ma do Inki.
  Chodziło o tego ch... poleglego.
  I nie pal goopa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:33:50
  //Chodziło o tego ch... poleglego.//

  znam większych żyjących( jeszcze) ch...w

  pzdr.

  Miłej Niedzieli
 • @Jan Paweł 13:04:51
  //A gdzie była i co robiła "Solidarność" w czasie strajku na Wujku...?//

  Siedziała już w kryminale, ku uciesze niektórych
 • A kto o tym pamięta ?
  Premier i minister spraw wewnętrznych, gen. Felicjan Sławoj-Składkowski, w wystąpieniu przed komisją budżetową Sejmu 24 stycznia 1938 r. podał następujące liczby zabitych w wyniku siłowego tłumienia przez policję strajków i manifestacji w latach 1932-1937: 1932 r. – 141 zabitych, 1933 r. – 145 zabitych, 1934 r. – 118 zabitych, 1935 r. – 143 zabitych, 1936 r. – 157 zabitych, 1937 r. – 114 zabitych, w tym 44 podczas tłumienia powszechnego strajku chłopskiego2. Razem 818 osób.
  I co ?
  I IPN-owskie gówno...
  "„...Kilof, łańcuch ściska nasza dłoń,
  Wózków szereg bieg czołgów wstrzymuje"
  A poza tym,że strajk był nielegalny, to gdybym widział biegnących na mnie ludzi z łańcuchami, kilofami i zaostrzonymi prętami zbrojeniowymi, to wywaliłbym do nich cały magazynek z kałacha.
  I niech mi nikt nie pierdoli jak było, bo mieszkałem blisko "Wujka", i mam na te wydarzenia swój pogląd.
 • @kula Lis 68 10:12:34
  W Norwegii do dziś pomiot Quislingowców nie ma praw do stanowisk państwowych i politycznych.
  Ale tu jest Polska.
  W USA każdy może sobie kupić giwerę.
  I co ?
  Ale tu jest Polska.
  Gówniany argument....
 • @jan 10:13:47
  "ale mowienie ze komuna byla antynarodowa to zart w poruwnaniu z tym co mowi obecnie Merkel o pozbawiieniu suwerennosci " Komuna była antynarodowa oczywiście a to co jest teraz jest antyludzkie ,to komuna do N-tej.
 • @SZS 14:21:28
  A kto o tym pamięta ?
  Czy czerwone pajace pamiętają że Stan Wojenny był NIELEGALNY
  Czy trzeba im to przypominać
  I niech mi nikt nie pierdoli że było inaczej
  Z rozrzewnieniem wspominacie stare dobre czas.
  Ale tak to jest jak są Paljaki i Polacy

  ps.
  na ciebie kalacha to szkoda, sa pewnie tansze sposoby
 • To straszne, jak brat zabija brata, skąd oni czerpali wzorce???!!Chwała wszystkim polskim robotnikom,i chłopom którzy zginęli,
  w Polsce ,bo nie zgadzali się na życie w nędzy upodleniu!!i na nędzne zarobki i poniewieranie.

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/krwawe-strajki-ii-rp/

  I święte słowa , kardynała Adama Sapiechy o sytuacji w IIRP.

  "Kard. Adam Sapieha w orędziu, które odczytano w krakowskich kościołach pod koniec marca: „W kraju szerzy się okropna nędza. Robotnik, wieśniak, bezrobotny inteligent i zubożały rękodzielnik przymierają z głodu i niedostatku. Spychamy ten stan na tzw. kryzys. Wiemy dobrze, że on dotknął dziś i pracodawców, i pracujących, ale czy zawsze w równej mierze? Czy jednak w wielu wypadkach niepohamowana chęć zysku, zbyt wysokie wynagrodzenia jednych, nie powodują nieuczciwego wyzysku biedy? Ze wstydem przyznać musimy, że tak jest, a krwawe wypadki w Krakowie i gdzie indziej są tego jaskrawym dowodem”4".

  jakże mądre słowa!!

  Ci wspaniali robotnicy z "Wujka" którzy zginęli, jak widzieli przyszłość swoja i kraju??tego się nie dowiemy, ale możemy założyć że chcieli sprawiedliwej i uczciwej Polski w której rządzą POLACY!! bez głodnych dzieciaków,zadłużonych po pachy młodych i emerytów.I ucieczki 2,5 mln Polaków z kraju!

  https://forsal.pl/artykuly/1355113,ilu-polakow-przebywa-na-emigracji-gus-ich-liczba-wzrosla-najnowsze-dane.html

  Tak sobie bidoki marzyli!!
  https://www.tysol.pl/a10765--Pelny-tekst-21-postulatow-Porozumienia-Sierpniowe-Zwyciestwo-1980

  Zresztą większość z tamtych z "opozycjonistów"zajmowało i zajmuje eksponowane stanowiska w rządach / kolejnych/ Sejmie, Senacie, spółkach SP.Mając bardzo dobre warunki materialne , wszelkie udogodnienia np. w sferze opieki zdrowotnej ...oni i ich potomstwo też.

  Nawet jeżdżą "do domu" za pieniądze z budżetu /razem z ochroną/żeby pieska wyprowadzić i kwiatuszki podlać.
  Chociaż, jestem absolutnie za dobra opieką nas psiną/ z wyjątkiem jednej/a kwiatki tez chcą się napić, to jednak nie wiem dlaczego mam za to płacić panu B.

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/senat-bogdan-borusewicz-latal-wyprowadzac-psa/rvgcw44

  Ci bardziej "obrotni"otrzymują z budżetu wysokie odszkodowania..

  https://wiadomosci.wp.pl/zbigniew-romaszewski-dostanie-gigantyczne-odszkodowanie-za-2-lata-wiezienia-6031594911876225a


  https://www.pch24.pl/wiecej-represjonowanych-w-prl-u-ze-wsparciem--senat-poszerzyl-liste-osob-uprawnionych-do-odszkodowan,43854,i.html


  https://dzieje.pl/aktualnosci/47-tys-zl-dla-opozycjonisty-za-przesladowania-w-prl


  https://opole.onet.pl/opole-wieslaw-ukleja-otrzymal-215-tys-zl-odszkodowania-za-przesladowania-w-prl/15k11


  https://wpolityce.pl/historia/202514-represjonowany-w-czasach-prl-u-czeslaw-nowak-otrzyma-odszkodowanie-gdanski-sad-uznal-zasadnosc-roszczen-bylego-opozycjonisty

  http://warszawa.naszemiasto.pl/archiwum/400-wnioskow-od-internowanych-beda-odszkodowania-za,1838112,art,t,id,tm.html


  Jeden został nawet prezydentem/i noblistą jako zapłata za lojalność wobec mocodawców/.

  Nawet chciał pałować towarzyszy z "Solidarności" / obecnej/.
  https://www.wprost.pl/322561/Walesa-gdybym-byl-Tuskiem-kazalbym-palowac-Solidarnosc-Sam-bym-spalowal-Dude

  I dlatego bardzo smutne jest , ze ci wspaniali ludzie zginęli i nie doczekali podpisania i wejścia w życie np. ustawy 447, ustawy 1066, prywatyzacji....i wielu innych postulatów o które walczyli!!!

  https://gloria.tv/article/AaLZP4zkjQ1W6jyRF3Ek9uybE

  https://oko.press/dlaczego-zginela-jolanta-brzeska/


  https://wprawo.pl/2018/04/16/ruszyla-sprawa-roszczen-zydowskich-zydzi-domagaja-sie-zwrotu-dzialek-w-gminie-zegocina/

  Oraz przyłączyliby się do strajkujących z LOTu, rolników,nauczycieli, emerytów ,czy wielu innych protestujących czy strajkujących!
  bardzo szkoda!!
  Niech odpoczywają w pokoju!!przydaliby się teraz Rodakom!!
 • @trojanka 15:28:18
  https://twitter.com/matkapolka_/status/1022939240026591237

  Rany..... ludzie pod JSW krzyczą "gestapo", i skur....
  niemożliwe jaki ten naród jest!!
 • @Husky 15:20:41
  Chodzi o to, że Warszawa jest miastem czerwonym, bolszewickim. Do Warszawy po wojnie ściągały wszystkie komunistyczne śmiecie z całej Polski ponieważ w tak dużej aglomeracji łatwo było im się ukryć. Szczególnie duży napływ tego czerwonego śmiecia nastąpił po 1956 roku kiedy Gomułka zrobił czystkę w UB, Informacji Wojskowej i Milicji. I chociaż tamtych katów już nie ma na tym świecie to pozostali ich potomkowie równie czerwoni. To, że na Patryka Jakiego zagłosowało 38% mieszkańców Warszawy to jest już spory sukces. Mam nadzieję, że w niedługim czasie część warszawki opamięta się i podczas referendum które mam nadzieję odbędzie się za jakieś dwa lata wypieprzy tego imbecyla z dr za a kury a kaczki, precelki żyda Czaskowskiego i jego zboczeńców. Postawa i język opozycji doskonale wpisuje się w ogół jej sympatii już od dawna a jej twarze choćby niejakiego "Mazgaja" są doskonałą wizytówką i znakiem rozpoznawczym "czerwonej biegunki". Problemem jest tylko to, że w naszym kraju nie ma odpowiedniej siły i charyzmatyka do rozgonienia tej czerwonej hołoty.
 • @trojanka 15:28:18
  Pracując w PHZ, w stanie wojennym przychodziłem o 4 rano do pracy, aby zrobić na ksero ulotki, bo prosił mnie o to mój pracujący na "Wujku" kolega. Robiłem ich ok. 200 dziennie. (przypomnę, że maszyny były zamykane na łańcuch z kłódką (!) a papier był ściśle reglamentowany.)
  I to tylko po to, żeby jakiś smarkaty głupek teraz mi powiedział, że kałacha na mnie szkoda.
  Boże, jaki ja byłem głupi...
 • @Husky 15:20:41 Czaskoski/Czosnkowski ma geny NKWD.
  Nie dokonaliśmy lustracji tak jak Niemcy i Czesi i ponosimy skutki i będziemy jeszcze długo ponosić. Podziękujmy michnikowszczyźnie i jej sympatykom. A gdzie podziali się żydokomuniści po 1989 roku? Przecież nie w partiach prawicowych. Takie partie jak UW, PO, Nowoczesna i PSL. To są partie żydokomuchów, esbeków i lewactwa oraz im miotu w 3 już pokoleniu. Czego można się po nich spodziewać, przecież niczego dobrego.
 • @kula Lis 68 15:40:28
  Jeszcze przyjdzie czas że na drzewach zamiast liści ....
  Przyjdzie ten czas, zobaczysz
 • @SZS 15:42:02
  No nie smarkaty nie przesadzaj!!!kilkoro wnuków raczej nie ma się w smarkatym wieku!!
 • @trojanka 15:49:26
  I czworo prawnuków bym dorzucił
  A co?
  Wolno mi?
 • @Husky
  http://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15449698751d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372e27c6c7215f4f483d507bc09c814a8ac.jpg


  Żydek z korzeniami w NKWD Czaskowski ma na zdjęciu minę jakby żałował, że rumuński pedał Rabiej ma już "męża" i nie ma u niego szans na "prawdziwy" męski (?) związek. Ale w zamian jaki tramwaj mają taki z wiatraczkami, "prowincja" nie może wyjść ze stanu osłupienia. No to już skoro tak zagłosowali na nowego prezydenta, to niech się nie oburzają. Przecież chcieli to, co teraz mają. Najpierw trza myśleć za nim się podejmie decyzję, a potem iść głosować. Ale czasem ludziom się wydaje, że przecież P O lepiej rządziła, bo i takie z moich dyskusji były wyciągane wnioski. Na Prawo i Sprawiedliwość tak się kładzie duże kłody, ale na Platformę nic nie mów, bo cię zjedzą. No to niech Warszawiacy teraz sobie wyborczą kiełbasę pojedzą, jaką obecny prezydent im przygotował. Myślę, że czasem ludzie mają krótką pamięć i często zapominają, jak poprzedni rząd działał w Warszawie, a już nie wspomnę o dalszej części kraju. To jest dla niektórej grupy społecznej sztuką zapamiętywania, co działo się w kraju za czasów poprzedniego rządu, który wyprzedawał majątek narodowy i miejsce także miała dzika reprywatyzacja. No jeśli ludziom wygodnie jest tak dalej żyć, jeśli chodzi o poniektóre grupy społeczne, to pozostaje życzyć mi powodzenia, ale przede wszystkim wielkiego wytrwania w kłamstwie.
 • @Husky 15:47:48
  Tylko trzeba wiedzieć kogo iGDZIE sądzić i wieszać . Ja uważam, że komuniści są na zachodnie .
 • @zbig71 16:33:35
  Są i tam i tu niestety. A kogo wieszać to my etniczni Polacy z dziada pradziada dobrze wiemy, starych POPów i ich pomiot, folksdojczy, werwolfowców pomiot folksdojczy i werwolfu także.
 • @jan 10:13:47
  Oczywiście, że masz rację. Okres PRL-u niesłusznie przez sabotażystów nazwany komuną, historycy polscy (jeżeli jeszcze tacy będą) kiedyś opiszą, jako jeden z najlepszych okresów w historii Polski.

  Miliony awansów społecznych dzieci przedwojennych pucybutów awansowało społecznie, pokończyło szkoły, zamieszkało w komfortowych mieszkaniach, wywindowało Polske na 10-te miejsce na świecie w sensie potencjału gospodarczego, ale niestety ulegli demagogii zachodnich agentów i swój dorobek nazwali komuną i zaczęli pluć na swoją Ojczyznę.

  Więc Pan Bóg odebrał im ten Swój Dar, jakim była ta wolna wtedy Ojczyzna.
 • @Husky 15:53:07
  Sprawiedliwość po latach. Świadczenia od premiera dla rannych górników z Kopalni Wujek.

  http://niezalezna.pl/250559-sprawiedliwosc-po-latach-swiadczenia-od-premiera-dla-rannych-gornikow-z-kopalni-wujek


  Ps. Teraz należy zabrać świadczenie 4 tys zł przyznane przez Tuska kurwie tramwajarskiej pierdolącej się pod i na stole z kolejarzami i na kolejorza oraz kradnącej pieniądze ze zbiórek na stoczniowców Krzywonos.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mZWIyZi9wLzIwMTgvMTIvMTYvODI1LzU1MC9lOWQyZGRmM2NiODA0M2FmOGJiOTg4MjM5YmFlNWFlYi5qcGVn.jpeg

  Zamieszki w Brukseli. Policja starła się z protestującymi przeciwko paktowi migracyjnemu ONZ. WIDEO i ZDJĘCIA. Brukselska policja starła się z protestującymi przeciwko paktowi migracyjnemu ONZ (Global Compact for Safe Orderly and Regular Migration), przyjętemu 10 grudnia w Marrakeszu. Z powodu sporu o pakt w Belgii rozpadła się koalicja rządząca. Policja próbowała usunąć manifestantów sprzed budynków Komisji Europejskiej i Rady. Protestujący przeciwko imigracji wyszli w niedzielę na ulice Brukseli, aby potępić przyjęty globalny pakiet w sprawie migracji w Marrakeszu, zatwierdzony przez belgijskiego premiera. Marsz został zorganizowany przez kilka prawicowych i skrajnie prawicowych stowarzyszeń flamandzkich.

  https://wpolityce.pl/swiat/425876-zamieszki-w-brukseli-policja-starla-sie-z-protestujacymi


  Ps...To przecież czysta demokracja! Policja lejąca demonstrantów, a demonstranci rewanżujący się brukiem! Oto właśnie jewrounijna praworządność! Taka demokracja, taka praworządność w wykonaniu UE, KE, PE. Prawo do demonstracji mają tylko grupy popierane przez Komisję Europejską, grupy nie popierane przez KE w razie próby demonstracji dostaną pałami i wodą (na razie) a sędziowie pod znakiem "KONSTYTUCJA" skażą niekoncesjonowanych demonstrantów na więzienia. Polacy, czy nie powinniśmy się z miłośnikami obecnych zakłamanych władz Unii Europejskiej ostatecznie rozprawić podczas wyborów przez mądre głosowanie? A w mediach "głównego szambo-nurtu" tej informacji nie ma. Lemingi nie mogą zobaczyć, że przed siedzibą Komisji Europejskiej, tak "praworządnej" i tak "demokratycznej" odbywają się sceny walk z demonstrantami przypominające te z PRL, kiedy ZOMO zabijało, pałowało i polewało Polaków. Jak można by to lemingom wytłumaczyć? więc lepiej im tego nie pokazywać.
 • @kula Lis 68 17:43:21
  Masz w 100% racje
 • @kula Lis 68 16:39:51
  Komuchy przez pięćdziesiąt lat nie dały rady zniszczyć pamięci o Polskich Bohaterach, a przydupas Hajki z pedałem myślą ze im się to uda
 • Do żydowskiego syjonisty @Husky 09:25:28
  Dobrze wiesz że nie rządzili w 2011-2014 ! ALE DZIŚ RZĄDZĄ !!!! i PIS powinien rozliczyć tych bandytów tajniacko-policyjnych !

  PIS rządzi już 3 lata i NIC żadnych rozliczeń ! to czemu domagasz się rozliczeń od innych ? [ powiem ci rządy żydowskie swoje rządy opierają na tajniakach i bandytach policyjnych !!! bez nich NIE ISTNIEJECIE !!!!

  Husky ! jesteś typowy żydowski OBŁUDNIK bez wstydu !!!

  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @ele 19:46:19
  puacze
 • Do syjonisty @Husky 20:26:48
  Husky ! jesteś typowy żydowski OBŁUDNIK bez wstydu bez Honoru !!!


  Słowianie ! żydowska nacja nie zna pojęcia Honoru ! bo przez wieki byli bici poniżani przez wszystkich tak że zatracili poczucie Honoru !!!!


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach
 • @ele 20:35:40
  Ireczku
  Masz czkawke
  Pisales juz to
 • @ele 19:46:19
  „Mama pojechała do kopalni z żurem dla taty. Próbowała go namówić, żeby wrócił do domu. Tata odpowiedział jej na to słowami: „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”... Mama musiała się z tym pogodzić”.

  https://pbs.twimg.com/card_img/1074258106408792064/bz3cKrP4?format=jpg&name=600x314


  https://muzeum.superhistoria.pl/wspomnienia/71013/moj-tata-wytrwal-w-wujku-do-konca-do-smierci.html
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:33:50
  Nie poniżaj się! Co ci to daje?
 • Czesc ich Pamieci!
  Dzieki panie Huski za przypomninie...I o wielu innych ofiarach tego bandyckiego czynu zdrajcow Narodu.
 • @RomanKa 03:20:44
  17 grudnia 1970r masakra robotników Gdyni.

  17 grudnia 1970 roku doszło do masakry pracowników Stoczni im Komuny Paryskiej na przystanku szybkiej kolei miejskiej Gdynia Stocznia w wyniku której zginęło 10 osób

  https://pbs.twimg.com/media/DumFYD5X4AABoID.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/DumJ4SgXgAEaK9e.jpg
 • @Husky 07:45:06
  W grudniu 1970 r., w proteście przeciw podwyżkom cen wprowadzonym przez władze PRL, przez Wybrzeże przetoczyła się fala strajków i demonstracji. W Gdańsku i Szczecinie protestujący podpalili gmachy komitetów wojewódzkich PZPR. Aby stłumić protesty, władze zezwoliły milicji i wojsku na użycie broni. Według oficjalnych danych, w grudniu 1970 r. na ulicach Gdańska, Gdyni, Szczecina i Elbląga od kul milicji i wojska zginęły 44 osoby (w tym 18 w Gdyni), a ponad 1160 zostało rannych.
 • @kula Lis 68 08:08:34
  Krwawy Kociołek, kat Trójmiasta, uniewinniony w 2014, pochowany w październiku 2015(!) na Powązkach
 • @Husky 08:21:39
  Bo takie mamy "sondy" chazarokomusze kurwy z ich miotem wsobnym.
 • @Husky 08:21:39
  W swoim przemówieniu Śniadek mówił m.in., że przez lata "na tych rocznicach domagaliśmy się bezskutecznie osądzenia sprawców zbrodni, osądzenia oskarżonego o kierownicze sprawstwo Wojciecha Jaruzelskiego". Przypomniał, że w ubiegłym roku weszła w życie tzw. ustawa dezubekizacyjna. "I co się dzieje? Oto pod Sejmem odbywa się demonstracja byłych ubeków, którzy mówią, że dzieje im się krzywda, że dzieją się rzeczy niekonstytucyjne. Mało tego: prominentni przedstawiciele dzisiejszej opozycji deklarują, że kiedy oni wrócą do władz, naprawią tę krzywdę. Niedawno sądy w wolnej Polsce orzekają o cofnięciu (zmiany) nazw ulic łączących się z komunistycznymi oprawcami. Demony przeszłości wypełzły, przebierają się w piórka obrońców demokracji, obrońców konstytucji i wrzeszczą" mówił polityk PiS. Głos zabrał także przewodniczący międzyzakładowej komisji NSZZ „Solidarność” Stoczni Gdynia i Energomontaż Północ Gdynia Roman Kuzimski.

  Przyznał, że tragiczne wydarzenia w Gdyni widział na własne oczy jako 13-latek. „To, co zobaczyłem, wpłynęło na całe moje życie. W tym miejscu to nie była żadna walka uliczna, to była zwykła egzekucja. Tu strzelali do ludzi jak do kaczek” mówił. Dodał, że co roku podczas obchodów rocznicy Grudnia'70 "niezmienne jest o wołanie o sprawiedliwość, osądzenie i ukaranie winnych". „Dzisiaj już wiemy: sądy tego nie zrobią, bo nigdy nie zostały zdekomunizowane (…) Nawet do dzisiaj w Sądzie Najwyższym zasiadają sędziowie, którzy skazywali nas w stanie wojennym: hańba. Demokracja ich chroni, Bruksela ich chroni, a oni bezczelnie zasłaniają się konstytucją, zresztą stworzoną przez komunistę Kwaśniewskiego” dodał. „Żądamy dekomunizacji sądów, żądamy degradacji komunistycznych generałów z Jaruzelskim i Kiszczakiem na czele. Żądamy osądzenia i wskazania winnych, choćby pośmiertnie. Żądamy sprawiedliwości. I jesteśmy głęboko zawiedzeni, że po trzech latach rządów Zjednoczonej Prawicy nadal musimy się tego domagać. Panie prezydencie Rzeczypospolitej, panie premierze, panie prezesie, panie ministrze sprawiedliwości hańba” oświadczył działacz "S".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej