Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
886 postów 28167 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Amerykańska baza w Polsce jasnym sygnałem dla Putina

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To już pewne: Departament Obrony USA zbada celowość zlokalizowania w Polsce stałej bazy amerykańskich wojsk lądowych.Zapis w tej sprawie znajduje się w podpisanym przez prezydenta Donalda Trumpa budżecie obronnym na 2019 rok.

               

717 miliardów dolarów - tyle w przyszłym roku budżetowym Stany Zjednoczone wydadzą na obronność. To o 40 miliardów dolarów więcej niż w roku poprzednim. - Ta ustawa da naszym wojskom zdolności bojowe, które pozwolą wygrać każdy konflikt szybko i zdecydowanie - mówił Donald Trump.Raport na temat ewentualnej bazy USA w Polsce ma być gotowy wiosną tego roku.

Podpisana przez prezydenta USA ustawa o wydatkach wojskowych zleca Pentagonowi przygotowanie do 1 marca raportu na temat możliwości i celowości stałej obecności w Polsce brygady amerykańskich wojsk lądowych. Zostanie on przekazany Kongresowi do 1 marca przyszłego roku. W dokumencie mają zostać przeanalizowane wszelkie aspekty stałej obecności wojsk USA w naszym kraju: strategiczne, militarne, logistyczne i polityczne.Amerykańska baza w Polsce jasnym sygnałem dla Putina

           

Polecam tekst autorstwa James’a Jay Carafano U.S. Base in Poland Flashes Hands-Off Signal Putin, jaki pierwotnie ukazał się na stronie Sacramento Bee. Mam "nadzieje" że znów nie będzie to poprawne dla lobby .........?
Ale pal ich lich.
Niech wyją.

U.S. Base in Poland Flashes Hands-Off Signal to Putin

https://www.heritage.org/europe/commentary/us-base-poland-flashes-hands-signal-putin

 

W latach 50. XX wieku natowscy planiści zastanawiali się, jak obronić powstający wówczas sojusz przed sowiecką machiną wojenną. W teorii problem zdawał się przytłaczać swoją skalą, zaś w praktyce okazało się, że siły brytyjskie i amerykańskie nie byłyby w stanie powstrzymać radzieckiej inwazji na wschodzie. Wobec tego, najlepszym rozwiązaniem mogłoby być skupienie tych drugich na plażach w Normandii, dokąd siły alianckie przybyły już w roku 1944, oraz gruntowne umocnienie ich pozycji przed wkroczeniem oddziałów sowieckich.


Plan ten jednak odrzucono. Jaki bowiem naród zawiązałby sojusz, który następnie skazałby całe jego terytorium lub jego większość na łaskę bądź niełaskę obcych najeźdźców? Jednakże, eksperci z NATO orzekli, że należy postawić na wysunięty model obrony, obsadzając żołnierzami linie frontu sojuszu. Taka decyzja służyła dwóm celom. Po pierwsze, odparła sowiecką agresję, dając Moskwie do zrozumienia, że cały sojusz jest gotów bronić terytoriów zrzeszonych w nim państw; po drugie zaś, zmusiła członków paktu do dalszego rozwijania infrastruktury oraz logistyki niezbędnej do wsparcia oddziałów frontowych.

Takie rozwiązanie okazało się skuteczne. W czasach zimnej wojny NATO dysponowało wystarczającymi siłami konwencjonalnymi (okręty, samoloty oraz wojska), by powstrzymać Związek Radziecki przed przekroczeniem granicy. Stany Zjednoczone powinny wyciągnąć wnioski z tego doświadczenia, tym bardziej, że obecnie rozważają prośbę polskich władz o stałe rozmieszczenie amerykańskich sił zbrojnych na terytorium kraju. Prawdę mówiąc, jest też szereg argumentów przeciwko bazie Fort Trump, słynnej propozycji Prezydenta RP Andrzeja Dudy, jaka padła podczas wrześniowego spotkania głów obydwu państw.

Emerytowany generał armii USA Ben Hodges zwrócił uwagę na ryzyko obrony i wspierania oddziałów stacjonujących w pobliżu rosyjskiej granicy. Jak dodał, utworzenie bazy wymagałoby wybudowania infrastruktury niezbędnej do przyjęcia amerykańskich żołnierzy i ich rodzin.

       

 

Istnieją inne sposoby odstraszenia Rosji niż lokowanie stałych baz

— zaznaczył generał.

Ocena Hodgesa zdaje się mieć sens, podobnie jak wstępne szacunki dokonane przez natowskich planistów w latach 50. ubiegłego wieku. Fort Trump wiązałby się z kosztownym spowolnieniem rosyjskiej agresji. Niemniej jednak, jeśli celem jest odbudowanie wiarygodności NATO jako prawdziwego gwaranta bezpieczeństwa transatlantyckiego, baza może okazać się kluczem do jego realizacji.

Należy szczerze przedyskutować formę obecności NATO, ale nie ma wątpliwości, że sojusz musi przesunąć swoje siły do przodu.

Sam fakt zaangażowania Stanów w obronę Polski, będącej jednym z jej najsilniejszych i najbardziej zaufanych sojuszników, skutecznie powstrzymałby Władimira Putina przed zbrojną inwazją.

Ponadto, aby NATO mogło w pełni zapewnić, że jest w stanie bronić Europy Środkowej, członkowie paktu będą zobowiązani rozważyć, w jaki sposób rozszerzyć dotychczasowy parasol obrony powietrznej i przeciwrakietowej. Dodatkowo, powinni oni wykazać zdolności kontrolowania przestrzeni powietrznej, ochrony systemów cybernetycznych i kosmicznych, a także szybkiego przerzucenia dostaw sprzętu oraz dodatkowych oddziałów w sytuacjach kryzysowych.

Potencjalna baza wojskowa w Polsce raczej prędzej niż później zmusiłaby sojusz do zajęcia się tymi kwestiami, co samo w sobie stanowi dobrą wiadomość. Co więcej, administracja Trumpa zyska większy autorytet, naciskając sojuszników, by ci zwiększyli wydatki obronne do około 2 procent PKB, co zadecyduje o wysuniętej obecności sił NATO. Rzecz jasna, baza Fort Trump nie jest w stanie sama zagwarantować pokoju w Europie. Rosja niedawno rozlokowała rakietowe pociski balistyczne średniego zasięgu, które mogłyby uderzyć w każdą europejską stolicę.

Wysoce nieprawdopodobne jest także by Stany rozmieściły własną broń tego typu w celu zneutralizowania zagrożenia. Zamiast tego, Pentagon może użyć śmiercionośnej broni konwencjonalnej mogącej zagrozić kluczowym rosyjskim celom. Wysunięte wojska sojusznicze skorzystałyby z ochrony gwarantowanej przez rozszerzony parasol bezpieczeństwa, dzięki czemu siły takie jak Fort Trump miałyby większe szanse na przetrwanie. Krótko mówiąc, wysunięta obrona daje przewagę Amerykanom i ich sprzymierzeńcom, wysyłając tym samym silniejszy sygnał do Władimira Putina, że powinien trzymać ręce z dala od Europy Zachodniej

https://wpolityce.pl/swiat/427821-amerykanska-baza-w-polsce-jasnym-sygnalem-dla-putina

http://radioszczecin.pl/6,375802,amerykanska-baza-wojskowa-na-stale-w-polsce

 

 

KOMENTARZE

 • 1*
  Znowu wkleiłes żydo-jankeska agitke. Jankesy nie wydają setek mld USD na "obronę" tylko na agresje. Na obronnośc wystarczyłoby im 10%tej kwoty.
  Ale już mają ciężki problem. Słyszałeś o rakiecie hiper sonicznej Avantgard? 27 Mach...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:17:57
  //Znowu wkleiłes żydo-jankeska agitke//

  2 stycznia, a tu widzę że nalewka jeszcze działa
  Gdzie takowe kupić. Czy to nie aby prezent od p.Wojtasa.
  8-))))

  ps.
  Słyszałem o tej rakiecie, ba nawet widziałem jak przelatywała nad Tamizą.
  Sorry na sowiecka propagandę nie daje się nabrać nawet hiper-sonicznie.
  pzdr.
 • Jaki
  Debil to pisał? Jakiś od propagandy w stylu tego alkoholika Targalskiego? Zupełnie, jakbym czytał stare gazety z Września 39r, że już nasza armia wchodzi do Berlina, już Francja i Anglia wysyłają wojska. Tak sanacyjne bydło okłamywało Polaków, do samego końca. Widać, nic się nie zmieniło. Hitler miał 270 dywizji? I nie dał rady, a tu jakiś PiS-owski bęcwał ma orgazmy z powodu Fort Tramp.
 • @zbig71 17:28:33
  Pecunia non olet. To przypadek Huskego. Takich durniow nie ma nawet w PiS.
 • @Husky 17:24:43
  Jankesy nie uważają tego za propagandę. Nad Tamiza nie miałeś szans tego zobaczyć bo jeszcze tam nie latała. Może ufo widziałeś na kacu?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:31:40
  Chmmm..... No wiesz..... A Selin? albo Pięta? Albo ten kretyn Błaszczak? Że po Macierewiczu z takiego bęcwała zrobić Ministera Obrony narodowej? To juz jest dowód, że PiS to zdrajcy parszywi.
 • @zbig71 17:28:33
  A czy nie miałem racji że zaraz będzie wycie lobby...
  Experience
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:33:56
  W sylwestra latały przez prawie godzinę
  Zajebiste
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:31:40
  To i tak umiarkowana opinia.
  Liczyłem na kolejny wniosek o loch lub nawet ban.
  Dzięki
 • @Husky 17:38:31
  No, jakiego lobby?
 • @zbig71 17:42:39
  //No, jakiego lobby?//
  lewej strony Neonu
  8-)))))))
 • @Husky 17:41:57
  Przestałem przejmować się NEonem. Wklejaj te żydowskie śmieci, mi to lata i powiewa.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:55:54
  Oj tam
  Czas leczy rany i nie raz sie jeszcze tu "posprzeczamy"
  Wszystkiego Najlepszego w Nowym roku
 • @Husky 17:54:11
  Ja lewusem nie jestem. Raczej przeciwnie. A jakoś nie ufam ani Ameryce, ani NATO, ani UE.
  Dlaczego? Bo Amerykę po 1913 roku przejęło żydostwo i masoństwo. UE bo to doktryna A.Spinnellego i Gramsiego. Do tego to szkopska dominacja. A NATO? Bo nie jest faktem obronnym, tylko agresywnym
 • cała prawda o amerykańskiej łasce
  Nie ma ogólnie mówiąc większych naiwniaków niż my Polacy.
  Pozyskanie wpływów militarnych w sercu Europy jest strategicznym wyzwaniem każdego mocarstwa. To z tego przyczółka można wpływać
  na losy większości rozwiniętych państw pod względem militarnym jak i geopolitycznym. Jak to jednak uczynić jeżeli w tym centrum mieszkają krnąbrne zadziory jakimi są Polacy? Nic bardziej prostszego. Pod zasłoną
  społecznych przemian zlikwidować przemysł i wojsko. Tak osłabionych skłócić z Niemcami i Rosją czyli odwiecznymi geograficznymi wrogami a "polaczki" same na kolanach przyjdą, zrobią laskę prosząc aby ich obcymi wojskami od wrogów chroniono. Co więcej, o naiwności, jeszcze za to z własnych pieniędzy zapłacą.
  Tak wyrolowani naiwni Polacy to amerykański majstersztyk myśli politycznej. Nie ma bardziej zainteresowanego naszymi ziemiami mocarstwa niż USA no i ich ogonek Izrael.
 • @zbig71 18:01:43
  Nigdy nie zaliczałem cię do lewaków
  Jeszcze tego brakowało,
  mało tego tałatajstwa tu jest?
  Czasami ta "czerwień" przez kompa wylatuję
  8-))))))
 • @Stara Baba 18:31:25
  Nie podzielam tej opinii, choć ważna w dyskusji
  Zdrowia w Nowym Roku
 • @Stara Baba 18:31:25
  Dokładnie tak.
  Jedna tylko uwaga - Deep state to w 90% zydzi a przynajmniej syjonisci. Przecietny Amerykanin jest za głupi, nie wie nawet gdzie jest Polska
 • @Husky 18:37:46
  A czego konkret nie nie podzielasz? Tego, że Polska jest zarzadzana przez zdrajców czy tego, że robi usraellowi laske?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:51:44
  Polska ma demokratycznie wybrany rząd i demokratycznie wybranego prezydenta..
  I czy się to komuś podoba czy nie, to tak jest.
  A zdrajców?
  Były jakieś rządy po 45r w których ich nie było?
  Jeśli dziś ich szukamy to kim w takim razie był np.Bierut czy jego wierny podwładny Jaruzelski?
 • @Husky 18:56:38
  Też zdrajcy. Nic się nie zmieniło od 45'.
  A Jude wybrał nam akurat kneset i Kaczelnik nawet nie mógł nic zrobić.
 • Z tego co tam słyszę na rosyjskich programach,
  Rosja chce aby Polska raz na zawsze odpier...ła się od Rosji i tyle.
  O jakiś tam fortach Trump nawet nie wspominają zbyt wiele, nie czyni to na Rosji większego wrażenia. Ich kraj jest w pełni zabezpieczony przed napaścią i teraz zajmą się konkretnie gospodarką.
  A natowskie purchawki mogą się nadymać ile chcą za te miliardy dolarów, mają pracę i zajęcie. Rosja poczułaby się serio zaniepokojona, gdyby purchawki musiały stracić pracę, przemysł zbrojeniowy USA popadłby w recesję - wtedy stałoby się to groźne, gdyż na serio mogłoby to pociągnąć za sobą wojnę.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:49:50
  Za daleko Pan siega.Na jednym z teleturniejow(choc tutaj to widowisko na to miano nie zaslugiwalo) zadano pytanie uczestnikom kto sasiaduje z USA od polnocy.Prawie polowa nie znala odpowiedzi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:50
  Tak Dudę nam wybrał Kneset i to aż na dwie kadencję
  No chyba że Duda wzorem Putina zmieni konstytucję i będzie dożywotnim Prezydentem
  Wszystko możliwe

  A Kaczelnik to Fajter Roku i Ostatnich 30 Lat!

  https://pbs.twimg.com/media/Dvx15yiWsAAjvrf.jpg
 • @Herkules 19:09:22
  Takie coś, to nic!
  Jeśli ci, co rządzą państwami widzą tylko tak mapę świata:
  https://uwalls.pl/gallery/61/7331_thumb_b600.jpg
  i myślą, że aby Rosja zaatakowała USA to musi przejść przez Europę, przepłynąć La Manche, to tu są dopiero wielkie jaja!
 • @lorenco 19:06:33
  Ale przecież tutejsze autorytety ds.USA dawno ogłosiły ich upadek
  Pierwszy raz chyba 5-6 lat temu.
  O dolarach nie chcę już pisać.
  W takiej Rosji to nikt tego świstka do ręki nawet nie weźmie
 • @Husky 18:56:38
  Gdzie nieprawdę napisał kolega ,,S.Baba,,? Przecież jesteśmy rozbrojeni i pozbawieni przemysłu. To nie fikcja, tylko fakty. Troszkę jeździłem po Polsce przez ostatnie 20 lat i większość fabryk i zakładów pracy albo w likwidacji, albo sprzedane obcym. A z sąsiadami nie jesteśmy skłóceni? Zwłaszcza z FR i NRF? I wspieramy banderowską Ukrainę. Co, to wszystko Twoim zdaniem fejki?
 • @Husky 19:27:15
  Szkoda na ciebie czasu. Mogę Ci poświęcić góra 15 minut. Dziś już wyczerpales limit.
 • @Husky 19:30:31
  USA mają wielki dochód z produkcji broni, upadek tego przemysłu byłby katastrofą, tak samo jak zlikwidowanie amerykańskich baz i ściągnięcie sprzętu i żołnierzy do kraju.
  No i dodam jeszcze tu koncerny medialne: o czym by pisały, co by produkowały gdyby na świecie była sielanka, brak zagrożenia, sensacji, brak wroga?
  O czym Ty byś pisał, gdyby np. Rosja była dobra i zależna?
  Talbot to by się chyba pochlastał:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:03:50
  A jak tragiczny jest ten Juda, nawet w najczarniejszych snach nie myślałem.
 • @Husky 19:27:15
  Tak!?!?! A co takiego wywalczył przez ostatnie 30lat?
 • @zbig71 19:42:16
  Wszystko to prawda co napisał i co Ty piszesz. Niestety.
 • @zbig71 19:46:27
  Prawdę....... która zawsze zwycięża
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:42:43
  Dziekuje za poswiecenie cennego czasu.
  Mam nadzieje na kolejne wizyty
  Z szacunkiem
 • @Husky 19:30:31
  Niepotrzebnie piszą idiotyzmy. Dollar może stracić, jak Chinole oprą swego Juana na złocie, a sporo złota skupują. Raczej dollar nie upadnie, ale ,,złoty,, juan to będzie wyzwanie dla Stanów.
 • @Husky 19:48:57
  Możesz nie kpić sobie że mnie?
 • @zbig71 19:59:40
  A czemu mialbym to robic
  Nie mam powodu
 • @Husky 19:27:15
  Czyzby mialby Pan juz sny prorocze?
  Poki co Putina obowiazuje podwojna kadencja.Fakt,zrobil sobie premierostwo pomiedzy kadencjami,ale zmiany konstytucji nie bylo i twierdzenie,ze byla to juz jest klamstwo.
 • @Herkules 20:07:27
  Oczywiście , on tylko wykorzystał "precyzyjny"zapis w myśl których prezydent nie może rządzić dłużej niż dwie kadencję z .....rzędu

  Więc zrobił sobie wakacje i od nowa
  Tak będzie do jego usrr...anej śmierci
 • @Herkules 20:07:27
  Oczywiście, że kłamstwo.
 • @Husky 20:17:51
  Jak będzie, tak będzie. Nie jesteś Rosjaninem, zatem to nie Twoja brożka.
  Na pewno nie będzie tak w Rosji jak na początku lat 90-tych XX wieku, Rosjanie świetnie pamiętają te lata i na pewno do powtórki nie dopuszczą.
 • @Husky 20:17:51
  Nie zrobił sobie wakacji, był premierem rządu FR.
 • @Husky
  Czy przypadkiem prezydent Duda nie powiedział, że nacjonalizm to zło? Poza tym jak chce rozmawiać z USA o Fort Trump skoro prezydent Trump powiedział że jest Nacjonalistą. To co z jednym można gadać ale z innymi już nie. To się nie klei dla ludzi myślących z wykształceniem (ale tym prawdziwym a nie tym europejskim na ich "europejskich wartościach). Fort Trump? Tylko czemu nasza armia nadal czeka na program ORKA, MIECZNIK, nadal nie ma śmigłowców i nasze MIGi 29 spadają i nadal samoloty uderzeniowe SU22 nie mają w planach by je zastąpić. Nadal mamy 60 tys żołnierzy urzędników. To może lepiej sami się zatroszczmy o bezpieczeństwo.
 • @lorenco 20:25:45
  Tyle że fucha premiera w Rosji to zwykła lipa.
  Taki Miedwiediew ma tyle gadania co żyd na gestapo, albo jeszcze mniej
 • @lorenco 20:18:39
  Kłamstwo to główna broń Popisowcow i ich trolli. Mówią prawdę tylko jak się pomyla.
 • @Husky
  Bundeswehra w strzępach - brakuje żołnierzy i sprzętu. Tak Niemcy będą przewodzić szpicy NATO. To nie dziwota, skoro na czele tzw. min. Obrony stoi od lat waleczna dyletantka, Ursula von der Leyen, matka 7-ga dzieci (tam się istotnie wykazała) i ekspert od wszystkiego czyli od niczego. Serdeczna kumpelka obłąkanej carycy Makreli, rozłożyła siły zbrojne Prusaków jak nikt nie dal rady przed jej (nie)rządami - więc myślę, że należy sytuację wykorzystać i zrealizować pomysł Marszałka Piłsudskiego z 1932 roku, czyli w porozumieniu z Amerykanami uderzyć prewencyjnie na ten zbójecki kraj i stworzyć tym razem co najmniej 3 państwa niemieckie: Oprócz byłego NRD (nazwiemy do Prusy) również Królestwo Bawarii i Wirtembergii na południu, a z reszty utworzy się kadłubową Republikę Szkopską ... Przedtem solidnie zbombardować wg planu Churchilla i Margaret Thatcher i niech się następne 50 lat odbudowują, to im durne myśli, np. hegemonia w Europie, nie przyjdą już do łba ...
 • @kula Lis 68 20:32:37
  Do spółki z jankesami? Przecież to gołąbki pokoju... Już prędzej z Putinem. To przecież największy bandzior na świecie.
 • @Husky 20:17:51
  Niezupelnie wakacje,bo bycie premierem i sprzatanie po Miedwiedwiewie to nielekka praca.
  P.S.Zobaczymy jak bedzie niektorym do smiechu gdy wladze obejma "silowiki".A na to sie zanosi,bo juz pierwsze oznaki nie powtarzania jak za pania matka juz mozna bylo zauwazyc przy okazji stracenia rosujskiego samolotu zwiadowczego nad Syria.Gen.Konaszenkow przeciwstawil sie interpretacji wydarzen przez Putina,ktory nazwal to nieszczesliwym splotem wydarzen.Po korekcie Putin nazwal rzeczy tak jak to ujal Konaszenkow;swiadome narazenie zycia zalogi samolotu przez sily Izraela.
 • @Husky 20:31:54
  Rząd Federacji Rosyjskiej składa się z premiera, stojącego na czele rządu, wicepremierów i ministrów. Rządowi podległy jest system ministerstw oraz służby i agencje federalne[2].

  Premiera proponuje na podstawie art 111 Konstytucji prezydent, zostaje on powołany po zatwierdzeniu kandydatury przez Dumę – niższą izbę rosyjskiego parlamentu. W przypadku trzykrotnego odrzucenia kandydatury premiera, prezydent ma prawo do rozwiązania Dumy i ogłoszenia nowych wyborów.

  Większość ministerstw federalnych podlega bezpośrednio premierowi. Mała liczba resortów odpowiedzialnych za politykę bezpieczeństwa[3], politykę wewnętrzną[4] i politykę zagraniczną[5] pozostaje jednak bezpośrednio pod jurysdykcją prezydenta. Nieformalnie są one określane mianem „bloku prezydenckiego”. Składa się on z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Sytuacji Nadzwyczajnych, Ministerstwa Obrony, Ministerstwa Sprawiedliwości oraz siedmiu federalnych agencji i służb[2].
 • @kula Lis 68 20:32:37
  Nie jest źle.
  Mają kandydatów bez liku do Bundeswhery .
  Co roku przyjeżdża kilkaset tysięcy młody, silnych i walecznych....
  sierotek z Aleppo
  8-))))
  pzdr.
 • @lorenco 20:43:05
  Napisane poprawnie są te uprawnienia ministrów czy premiera.
  Tyle że tylko napisane.Nawet kasę z tego mają.I tylko kasę
  A reszta...?
  Reszta należy do cara
 • @Husky 20:44:25
  Aleppo zostało zmasakrowane , więc trochę. szkoda Twoich złośliwości .
 • @Husky 18:56:38
  Jeżeli prosisz się o obce bazy wojskowe, to dajesz sygnał tym których się boisz, że jestes całkowicie bezbronnym gnojem.
  To nie o strachy Rosji chodzi, a o biznes, który jankesi chcą zarabiać na swoich niewolnikach. Trump i Putin zyją w przyjazni, a strach podpuszczaja lobbyści od handlu bronią. Czy więcej drogiej broni kupimy od usraela, to ta partia będzie zarządzac w imieniu swego mocodawcy takimi niewolnikami jak ty piesku. Putin wcale nie musi się wysilać, by przepędzic satanistów z usraela, ma czym.
  Tak się składa, że ojciec MON Błaszczaka to stary bolszewik Lucjan, a młody też bolszewik tylko sam nie wie ze jest bolszewikiem. Ojciec MON na kolanach błagał sowietów by ci nas okupowali, a syn skamle jak Hasky, aby teraz ci z drugiej strony nas okupowali. Ile trzeba mieć komuny w tych zdradzieckich łbach, że jednych albo drugich błagać o okupacje.
  Hasky, a gdzie miejsce dla Nas Polaków, a gdzie miejsce dla Polski Niepodległej???
 • @kula Lis 68 20:29:18
  P.Duda szybciej mówi niż myśli. I to jest wielka grzeczność z mojej strony.
 • @Husky 20:48:33
  Nadczłowiek ten Putin! Wszyscy leżą do góry brzuchami i biorą kasę za nic a Putin 24 godziny na dobę zapier.dziela!
  Twoje wyobrażenie o państwie federacyjnym jest zaiste ciekawe!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:35:45
  Dlatego napisałem z Jankesami, bo siedzą u nas na granicy zachodniej, pilnując ponoć wschodniej?
 • @Wrzodak Z. 20:56:35
  Fajny komentarz z jednym ale.....
  Proszę nie obrażać p.były pośle, bo ja też potrafię, ale nie chcę
  Pozdrawiam
 • @lorenco 21:04:13
  niestety ale tak tam jest
 • @Wrzodak Z. 20:56:35
  W/g PiS-owców na śmietniku
 • @kula Lis 68 21:06:07
  No właśnie, to taki bajer dla tubylców, żeby było ładniej.
 • @Stara Baba 18:31:25
  5*

  jakoś nikt o tym nie trąbi, Polacy wstydzą się przyznać do własnej głupoty.
 • @Husky 21:16:57
  Niestety ale tak tam nie jest.
 • @zbig71 18:01:43
  "Ja lewusem nie jestem. Raczej przeciwnie. A jakoś nie ufam ani Ameryce, ani NATO, ani UE."

  Bo USA jest opanowane przez neotrockistów i dlatego argument Husky'ego jest po prostu debilny. Ale co tu wymagać :-) To już nie pierwszy raz.
  Można się najwyżej pośmiać - z litością nad poziomem "rozwoju"

  Pozdro!
 • @Husky 18:36:12
  "Czasami ta "czerwień" przez kompa wylatuję"

  Zwłaszcza z blogów kryptoneotrockistów jak... ojej... jak blog Szanownego Autora ;-DDD

  I jeszcze w nagłówku stoi, że antykomunista zoologiczny, innych wyzywa od lewaków, a sam się cieszy z przyjazdu obcych wojsk...

  Czy to nie jest bolszewickie odwracanie kota ogonem?
  Pytanie jest retoryczne :-)

  Pałeczka :-)
 • @Jasiek 21:51:25
  nie pasuje ci
  to juz ci pisalem
  447 raz ci jednak pisze
  wypad
 • @Jasiek 21:55:44
  w dupie mam nie tylko twoją ocenę ale też i ..
  żegnam
  aj waju
 • @Husky 21:57:31
  "wypad"

  O! :-) Jaki "merytoryczny" argument ;-)
  A jaki "kulturalny", ten Szanowny Autor

  Prawda zabolała?
  Argumenty nie do podważenia?

  Już Cię nie stresuję ;-)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:58:30
  Dlatego byłego posła jeszcze nie obraziłem
  jeszcze
  Ale może przyjdzie taki czas
 • @Husky 21:58:54
  "aj waju"

  To do mnie? ;-DDDD

  Husky, chyba Ci psycholog potrzebny ;-DDD
 • @Jasiek 21:51:25
  Jest opanowana. Szkoda, bo jeszcze świat za to drogo może zapłacić.
 • @Husky 21:57:31
  Oj, czyżby Jaśko trafił w czuły punkt?
 • @Jasiek 22:03:13
  A znasz dobrego
  Pomógł ci
  Dawaj namiary
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:58:30
  Jak widać można
 • @Wrzodak Z. 20:56:35
  "a gdzie miejsce dla Nas Polaków, a gdzie miejsce dla Polski Niepodległej???" Cóż, jak ktoś jest zapatrzony w Jankesów jak Husky, lubi blichtr i koraliki, to co się dziwić takiemu podejściu?
  Poza tym mieszka poza Polską, czuje się lepszym bo żyje na tzw. Zachodzie, co w jego mniemaniu daje mu pewność, że jest najmądrzejszy i uważa nas za frajerów, bo blichtr i koraliki Polakom już nie imponują.
 • @lorenco 22:06:39
  To wytłumacz mi jak to jest że 57% Polaków chcę baz amerykańskich w Polsce.
  Sporo tych wariatów
  Co za dziki kraj i nie czyta tutejszych "autorytetów inaczej"
  Zgroza
  Jak tak można
 • @Husky 21:12:55
  A gdzie obraziłem, pies (hasky wymieniłem) a w tym przypadku chodziło mi o Lucjana Błaszczaka syna Mariusza, ze skamle jak Hasky pies o to by mógł kupić u swego mocodawcy rakiety bez głowicy po 7 - krotnie wyzszej cenie. Co tu obrażliwego???
 • @Husky 22:12:44
  Z tej sondy:
  W kontekście poglądów politycznych, najlepiej obecność Amerykanów w Polsce oceniają wyborcy PiS (80 proc.) i PO (68 proc.)
 • @Wrzodak Z. 22:18:09
  Pierwsze zdanie tez bylo o Blaszaku?
 • @lorenco 22:06:39
  Raczej ma bardzo jednostronny ogląd sytuacji. Co świadczy o małym rozeznaniu co dzieje się w świecie. To tak , jak z polską polityką zagraniczną. Jest bezalternatywna. ,, Kochamy USA,, Czyli, przy tobie najjaśniejszy panie stoimy i stać chcemy. Widać to przede wszystkim po autorach , których tu wkleja i komentarzach, jakie nam serwuje.
 • @lorenco 22:06:39
  Szkoda chłopa (sic), że tak musi pracować, ale podobno żadna robota nie hańbi, pod warunkiem, że lustra w domu nie masz!!!
 • @lorenco 22:18:23
  No to w wyborach mamy tylko 2 partie
  A gdzie Zmiana
  8-)))))))
 • oczywiście 1*
  https://m.ocdn.eu/_m/c5944a70e8519847f11a8c4811cb5341,62,37.jpg
 • @zbig71 22:21:11
  Rusofobem nie jestem i nie byłem
  Tylko Was trafia jak się pokażę jakiś krytyczny wpis o Rosji.
  Szału dostajecie już po tytule notki, a zakładam się że niemal żaden z Was tej notki nawet w połowie nie czytał.
  Ale do komentowania przystępują już w minutę po ukazaniu się takich notek
  Taka prawda
 • @Husky 22:21:59
  Tu nie chodzi o partie same w sobie: ci wyborcy PiS i PO to dekownicy - wstyd wielki to, kiedy samemu nie chce się walczyć za Ojczyznę lecz wysługiwać obcymi.
 • @Husky 22:20:54
  Ogólne stwierdzenie, gnoje, a przecież Ty nie chcesz baz wojskowych z usraela w Polsce, Ty tylko tak pisać musisz bo masz taką robotę, a wiec gnojem raczej nie jesteś, a może się mylę????
 • @Husky 22:28:42
  Zawsze czytam ,,Twoje,, notki, zanim zamieszczę komentarz. Szkoda, że nie piszesz własnych tylko wklejasz cudze. Także ja odnoszę się do autora, jakiego zapodajesz. Pisz własne, będzie Ci wygodniej. I tyle
 • @Wrzodak Z. 22:31:24
  ok.
  pozostajemy przy wlasnych zdaniach
  Pozdrawiam Noworocznie
 • @zbig71 22:21:11
  Polityka zagraniczna bez alternatywna - teraz, jak możemy być pomostem miedzy Rosją a tzw. Zachodem i czerpać z tego zyski, jest to chora polityka, zresztą jak to od setek lat. Widocznie "parzą" polityków w Polsce Ziemie Odzyskane czy wschodnie powiaty aż po Kraków, uznawane przez Ukraińców za swoje.
 • @Husky 22:05:01
  "Wyrzygałeś się?
  to idź resztę ząbków umyj"

  Wal dalej ;-)

  Niech wszyscy sobie poczytają :-)
 • @Wrzodak Z. 22:21:31
  Na whisky kasa musi się zgadzać:)
 • @Husky 22:06:13
  "A znasz dobrego
  Pomógł ci
  Dawaj namiary"

  Tu Ci nie mogę pomóc :-)
  Musisz sam - bądź dzielny.
  I nie wstydź się - takie czasy ;-)
 • @lorenco 22:37:22
  Wytłumaczenie tego wydaje się proste. ,,Nasi,, politycy są ,,konstruowania,, poza naszymi granicami. W obcych ,,laboratoriach,,
 • @zbig71 22:33:31
  Jako jeden z nielicznych.
  Inni jak zobaczą wpis Talbota czy mój to zaraz nawalanka gotowa
  Czasem wygląda to komicznie
  Dobrze że loch ostatnio jest pusty.Bo i czasy się zmieniły, więc wolno więcej.A i banów nikt nie daje, co było codziennością ba.... tradycją dla niektórych
  A teraz jak widzisz nawet niepoprawne portalowo wklejki mają uznanie u adminów.

  Ale zostawmy to
 • @Husky 22:28:42
  Chodzi o to, że my mamy główne portale takie jak Onet, WP, Interia, gdzie takich artykułów do przeczytania i napierdzielania na Rosję, jest na co dzień aż do znudzenia. Do tego dochodzi TV publiczna i inne TVN-y.
  Zatem co się dziwisz?
 • @zbig71 22:33:31
  ON UMIE TYLKO CTRL. v , CTRL.c
 • @lorenco 22:38:54
  POPIERAM !!!!!!!!
  Masz w 100% rację
  By dobrze żyć, to "trza" pić
 • @zbig71 22:06:36
  Usunąłem ten komentarz. Jakoś nie potrafię zejść poniżej pewnego poziomu.
 • @lorenco 22:06:39
  Ten Londyn to bajeczka.
 • @Husky 22:12:44
  Skąd wiesz, że 57%?
  Bylo jakieś referendum? Goowniane sondaże Popisu możesz sobie po ogon wsadzić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:38:30
  Zawsze można napisać to w formie dyplomatycznej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:41:43
  To nie jest sondaz PIS-u
 • @Husky 23:48:10
  Tak?
  A czyj?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:39:38
  To co, przysłowiowy Lądek Zdrój:)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:41:43
  Tak wynika z badań IBRIS przeprowadzonych dla „Rzeczpospolitej".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:02:29
  Akurat takiej pracowni co "uwielbia" PIS czyli IBRIS

  Polacy chcą stałych baz wojsk amerykańskich
  15.10.2018,

  https://www.rp.pl/apps/pbcsi.dll/storyimage/RP/20181014/KRAJ/310149953/AR/0/AR-310149953.jpg?imageversion=Artykul&lastModified=20181015091225

  Zdecydowana większość Polaków chce, aby została u nas utworzona stała baza US Army, ale zapytani, czy za nią płacić, nie są już tak chętni.
  Przytłaczający odsetek ankietowanych uważa, że w Polsce powinna powstać stała baza wojsk amerykańskich (57 proc.), tylko co czwarty pytany jest przeciwny takiemu pomysłowi, pozostali nie mają zdania na ten temat. Tak wynika z badań IBRIS przeprowadzonych dla „Rzeczpospolitej".


  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/310149953-Sondaz-Polacy-chca-stalych-baz-wojsk-amerykanskich.html
 • @lorenco 00:04:55
  Czy to ważne gdzie mieszkam ?
  Komu taka wiedzą potrzebna.
  Średnio rozgarnięty admin po adresie IP jest w stanie to ustalić.
  Tylko nadal nie wiem po co?
  Już raz admin repsol się o tym wypowiadał
 • @lorenco 00:04:55
  Masz tu link
  Sprawdzisz swoja lokalizacje

  http://kodit.pl/geolokalizacja
 • @Husky 00:12:16
  Pisałeś często, że mieszkasz w Londynie. Dla mnie na przykład jest ważne gdzie kto mieszka tzn. czy w Polsce czy za granicą, ponieważ to zmienia optykę widzenia spraw Polski, kiedy mieszka się w Polsce na co dzień czy za granicą na co dzień.
 • @lorenco 00:18:49
  W Polsce jestem zawsze dwa-trzy razy do roku
 • @Husky 00:21:46
  Mnie to kurierzy z Londynu źle się kojarzą. Np. już po wojnie zjawiali się w szeregach NSZ czy WiN na terenach Bieszczadów czy CHełmszczyzny i namawiali do kumania się z UPA.
 • @lorenco 00:35:30
  Bo gupie to kuriery byly
  8-)))
 • @Husky 00:39:28
  Ano:)
 • @Husky 00:39:28
  MON wydało 4mln zł na 100 ławek , które po wciśnięciu przycisku grają Pierwszą Brygadę. Ławki mają być rozlokowane w całej Polsce. To nie fejk. Kto dał tego kretyna Błaszczaka na szefa MON? Ponoć Macierewicz też popierał ten pomysł. Ławki przypominają wyglądem trumny, i jest na każdej tylko 1 miejsce siedzące. To się w głowie nie mieści.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:41:43
  "Skąd wiesz, że 57%?
  Bylo jakieś referendum? Goowniane sondaże Popisu..."

  Sondaże sondażami, ale w Polsce zawsze znalazła się nacja co obcym wojskom bramy powitalne wznosiła...
  A że bramy nie można na portalu, to chociaż może jakiś wpisik ;-)
  ---------------
  Dla niepoznaki to mnie zwyzywał od "aj wajów"
  Chyba zapuszczę pejsy ;-DDD

  Pozdro!
 • @Husky 22:12:44
  "To wytłumacz mi jak to jest że 57% Polaków chcę baz amerykańskich w Polsce.
  Sporo tych wariatów"

  Dzięki takim sondażom PO rządziło Polską 8 lat... kuźwa :-(
  Sporo było tych wariatów....
 • @zbig71 22:06:01
  "Oj, czyżby Jaśko trafił w czuły punkt?"

  Szanowny Autor zawsze robi się nerwowy jak tylko napomknę coś o neotrockistach z USA... :-)
 • @lorenco 22:38:54
  "Na whisky kasa musi się zgadzać:)"

  Tylko logika potem szwankuje ;-)

  Pozdro!
 • @Husky 21:57:31
  "447 raz ci jednak pisze"

  Trochę szczypie ten "sojuszniczy" numer, prawda? ;-)
 • Amerykańska baza w Polsce to jasny sygnał dla Putina...
  Że trzeba postawić kolejną baterię rakiet by tę bazę zniszczyć jednym przyciśnięciem guzika.

  Dla Polski ta baza oznacza że Putin musi zniszczyć tę bazę i okolicę by przeżyć.
  Dla Polski ta baza oznacza śmierć i zniszczenia.

  Ta baza nikogo nie broni .. ona ma osaczać Rosję czyli atakować.
  Jak ktoś wierzy że Ameryka kogoś broni .. to jest idiotą.
  Wystarczy popatrzeć jak bronili Afganistanu, Iraku, Libii, Syrii...
  Takie są skutki amerykańskiej "obrony"
  a w Ameryce łacińskiej ludzie też pamiętają amerykańską obronę
  i w Azji pamiętają jak USA broniły Korei, Wietnamu.

  Ktoś kto chce Polsce taki los zgotować jest zbrodniarzem.
  .. nawet wtedy gdy jest idiotą.

  A w interesie USA jest walczyć z Rosją na terenach Polski czy Ukrainy wykorzystują miejscowe mięso armatnie.

  Baza USA w Polsce to wprost zbrodnia przeciw Narodowi Polskiemu.
 • @Oscar 07:43:39
  Wsszysstkie znaki na niebie wsskazują, że to nasi umiłowani we wierze bracia, celowo prowokują rooskich, aby Polacy zostali obróceni w pył !
  Oni nie mogą przeżyć, że My wykazaliśmy się Człowieczeństwem i ich uratowaliśmy przed średniowiecznym holocaustem, to taka ich "wdzięczność", szatańska !!!
 • @Oscar 07:43:39
  Towarzyszu Oscar
  A czym były sowieckie bazy w Polsce prze blisko 50 lat.
  To była zbrodnia przeciw Narodowi Polskiemu czy tylko wizyta przyjaźni
  Radziecko-Polskiej
 • @Husky 09:20:18
  Nie chlej od rana.
  Nikt tu ruskich wojsk nie zapraszal, to twoi idole nas sprzedali w Jalcie.
  Ale czego spodziewać się po chazarskim agencie Husky?
  Kiedy Opara cię w końcu wyp...?
 • @Husky 09:20:18
  Z tymi ,, zbrodniami,, to bym nie przesadzał. Ale w jednym i drugim przypadku to pokazuje, że kraj nie był w pełni suwerenny. I nie jest.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:41:45
  //Kiedy Opara cię w końcu wyp...?//

  Pewnie dziś
  Najdalej jutro
  Takie żądanie nie może pozostać bez echa
  Miłego dnia
 • @Husky 09:20:18
  "A czym były sowieckie bazy w Polsce prze blisko 50 lat."

  Bazy USA są tym samym, tylko gorzej...
 • @Jasiek 11:49:04
  Towarzyszu aj waju to nie ten blog
  produkuj sie na swoim
  Zrozumiano
 • Husky
  "Piąteczka", bo temat ważny.
  pzdr.
 • @Docent zza morza 13:57:11
  Dziękuję za ocenę.
  Tak.
  To ważny temat, ponad 120 komentarzy specjalistów i analityków. Znakomite błyskotliwe wpisy.
  Widać że zagrożenie że strony Rosji jest poważne. Są tego świadomi.
  Dlatego nawet nie wchodzę w głębsza analizę i polemikę z moimi interlokutorami,
  Goście wiedzą czym "pachnie sowiecka onuca" i wcale się im nie dziwię
  8-))))))))

  Pozdrawiam
 • @Husky 14:20:12
  Strasznie oklepana ta ,,sowiecka onucą,,. Jakoś nigdy nie czułem zagrożenia ze strony Iraku po 9/11, Afganistanu po 2003, czy Rosji obecnie. Rzeczywiście istniała obawa czy wojska UW wkroczą do Polski po wprowadzeniu Stanu wojennego przez WRON. Byłem wtedy dzieciakiem, ale obawa była. Natomiast teraz obawiam się nacjonalizmu ukraińskiego i litewskiego, bo on rzeczywiście
  Jest
 • @Husky 17:24:43
  W obecnej doktrynie wojskowej w Polsce w swoim własnym kraju pozostała nam jedynie rola statysty i....mięsa armatniego !
  Jak było do przewidzenia Polska nie kontroluje ani jednostek NATO w Polsce, ani tym bardziej jednostek amerykanskich na własnym terenie ! Te zaś podlegając wyłącznie własnemu dowództwu mogą w każdej chwili rozpocząć działania wojenne z Rosja, jesli rząd usraela lub ich podlegli ormowcy z NATO uznają to za stosowne!!! W ten sposób znajdziemy sie w stanie wojny nawet o tym nie wiedząc !!
  Po upadku Układu Warszawskiego Armie Radzieckie wycofały sie z okupowanych państw postradzieckich!!!. Armia USA tzw. bękartów świata ma się dobrze w Europie w tym Niemczech - mało tego weszła po sowietach do Afganistanu i innych państw terenów wschodniej europy - A teraz na wzór i podobieństwo dawnych działaczy KC PZPR, którzy zafundowali nam wieloletnie rządy Armii Radzieckiej, obecni rządzący KC PIS wprowadzają nam do kraju rządy Armii USA, których działania żołnierzy w obcych państwach przypominają postępowanie "terrorystów" oraz ćpunów.
  Odrzucając oszołomską histerię i retorykę, sytuacja geo-polityczna jest taka. Nikt na nas nie napadnie, bo po co. Nie napadną na nas na pewno Niemcy, Czechy, Słowacja i kraje Bałtyckie, czy Skandynawowie przez morze. Białoruś również nie porwie się militarnie na Polskę. Zostaje nam Rosja i Ukraina. Gdyby Rosja zdecydowała się na militarny atak na Polskę to nam nic nie pomoże, nawet gdyby Polska wydawała 1000 procent PKB na zbrojenia. Oni ostatecznie mają 9200 głowic nuklearnych, a My???
  F-y częściowo w służbie Izraela.
  Podkreślam jeszcze raz, że trwa wojna od dawna przeciwko Rosji - wojna medialna w której cała masa karierowiczów, agentów światowej mafii finansowej, świrów, itp. bierze udział w czymś co jest korzystne dla handlarzy bronią. To ta machina przedstawia ,,fałszywą rzeczywistość", by straszyć ludzi, by wystraszeni ludzie dawali więcej kasy na zbrojenia, kupowanych u tych co stosują terror medialny.
  Polska jest na straconej pozycji w razie jakiegokolwiek zawirowania wojennego. Pomimo tzw. 30 lat demokracji i fałszywej niepodległości, nie jesteśmy ani militarnie, ani kapitałowo gotowi prowadzic, żadnej wojny w dzisiejszych czasach. Liczyc na obcych z za oceanu to śmiertelne zagrożenia dla narodu.
  Polską rządzą w większosci mendy społeczne, karierowicze, szpiedzy no i zwykli głupcy, trwa to już 30 lat i nie mamy swoich mediów, pieniądza, uzbrojonej armii, własnej polityki zagranicznej, gospodarczej, własnych służb specjalnych, polskiej bogatej klasy średniej.
  Podstępnie dokonano na Nas przez tzw. ,,naszych przyjaciół" rozbiorów ekonomicznych, ba zalewają Nas obcą kulturą, obcą cywilizacja, która zalewa umysły szczególnie młodych polaków. To ekonomiczna, pseudo moralna i wojenna okupacja Polski.
  Hierarchia KK, zajmuje się samą sobą, nie ma silnej, wiarygodnej siły w kościele, która wzięła by w obronę swoje owieczki, jak czynił to Kard. Wyszynski. Nie ma siły politycznej w kraju, która jest nie sprzedajna. Także robią z nami co chcą, co wieczór leją się brudne pomyje w dziennikach TV a odbiorcy nie rozumieją co to prawda, ale chętnie siadają i słuchają takiej chałtury w Zakopanem, Chorzowie czy W-wie za pieniądze tych co kupują paliwo, energię itd. Tzw. ,,prawicowcy" na lewych papierach grzmią o ,,suwerennosci", ,,niepodległosci" nie rozumiejąc tych słów.
  Także Polski nie ma, są tylko zamiatacze pod siebie i dla swoich mocodawców.
 • @Wrzodak Z. 17:01:59
  Och p. Pośle!!! Pań na pewno jest ruskim agentem!!!!!!!
  Polacy, poza nielicznymi przykładami są społeczeństwem uśpionym. I właśnie te chałtury mają ich nadal usypiać. Jak wygrał PiS w 2015 to pierwsza myśl, jaka przyszła mi do głowy ,,oni zrealizują żydowskie uroszczenia majątkowe,,
  Nie myliłem się.
 • @zbig71 17:27:03
  Ja też nie miałem watpliwości co do oddawania Polski ciapatym. Kaczyński zoologicznie nienawidzi rdzennych polaków, Dmowskiego, narodowego Kościoła, oni od malutkich byli wychowywani w srodowisku lewackich żydów, (matki chrzesne, J.J Lipski, Kuroń, Brygisterowa, wujowie Świątkowscy) a już po 68 roku wręcz zieją nienawiścią do Polaków, nie robią to tak jak Michnik, ale bardzo wyrachowanie, Ich ojciec to ta sama ścieżka, za rządów żydo - komuny oboje rodzice jeżdzili po całym świecie, dzieci były na wakacjach w ZSRR, itd.
  Tylko dziwi, że znalazł taką hołotę wokól siebie składajaca się z częsci goi - polaków oraz części ukraińców, to ludzie bezwzględni karierowicze, ale w zasadzie zwykłe głąby polityczne a co za tym idzie Polska cierpi.
 • @Wrzodak Z. 18:00:56
  Obawiam sie ze to "cierpienie" Polski potrwa jeszcze dluuuugie lata.
 • @Husky 18:36:20
  Co ty! Jak Żydostwo wyszlamuje Polskę, to zniesie PiS ze szczętem. A już do tego się zabierają, patrz polskie 11ton złota.
 • @zbig71 18:47:13
  11 ton złota + 360 mld dolców
  Ho ho ho - to musi jednak potrwać.
  Skąd taką kasę w rok czy dwa uzbierać,

  ps.
  liczę na upadek dolara to i nam dadzą spokój
  8-)))))))
 • @Husky 18:54:20
  To chuje wezmą w funtach, Euro, Frankach, Juanach, albo w towarze, lasach, nieruchomościach. To cwane bestie są. Zużyją PiS i wyrzucą do kibla, a potem spuszczą wodę. Wtedy ludzie zobaczą, tak im PiS z Kaczelnikiem obciągali, a Ci ich wydymali i posłali na drzewo
 • @zbig71 19:01:29
  Ludzie już widzą jak Pisiory ciągną.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:19:08
  Niestety, nie wszyscy
 • @zbig71 19:01:29
  Raczej w Juanach.
  Zachód zdycha.
  I komu to przeszkadzało
  Mam tylko nadzieję że żółtki idąc na Europę przejdą przez Rosję
  8-))))
 • @Husky 20:23:40
  I komu to przeszkadzało? Toż to dzieło Marksistów i Socjalistów. To prawda, Europa zdycha. A nad ,, naszym,, zdychaniem pracują od prawie 30 lat: Michnik z kamarylą, różne Środy i Szczuki, Hartmany, Biedronie, cała neokomunistyczna swołocz. Ciińczyki to wezmą się za łby z Jankesami. Raczej mają wyjebane na spacer przez Rosję.
 • @Husky 20:23:40 Zbig i inni
  Zrozumncie, że wcale nie jest najważniejsze w obecnej chwili 360 mld$ i 11 ton złota dla ciapatych. Oni teraz mają to, że 50 mld zł co rok z obsługi długu publicznego trafia do ich instytucji finansowych, 60 - 100 mld zł. wyprowadzany podatek na zewnątrz z Polski co roku, no i najważniejsze, co roku biorą korporacje dywidendy ale też od firm jak np; Orlen, wtedy maj, czerwiec opłaca sie wymienić złotówkę na dolara, funta, czy euro i wywieżć i to jest im gwarantowane co roku, jak na razie o to im chodzi (przy okazji handel bronią, koszty zarządów swoich, udziały itp). Jak im to zabierzesz w sposób prawny to będą chcieli 360 mld$ i 11 to złota nie oddadzą i wyć będę na całą kulę ziemską i atakować złotego, że może wtedy nastąpić zawał aż znowu dojdą do koryta ci sami co przez 30 lat ostatnie zarządzali nami.
  Od 93 roku pojawił się dług publiczny aż do dnia dzisiejszego, to wypłacone zostało około 1 bln zł. na ciapate instytucje.
  Tylko zmiana polityki pieniądza, może doprowadzic do wyjścia Polski z pętli lichwiarskiej i wtedy może nastąpic prawdziwy boom gospodarczy i zamożnosć Polaków natycmist wzrosnąć o własne fundusze a nie fundusze lichwy.
 • @zbig71 20:35:17
  No tak
  Polski nie ma,zachód zdycha więc gdzie tu spierdaszać.
  Burkinia-Faso?
  Kiribati?
  Wyspy Samoa?
  Wielkiego wyboru ni ma
  8-))))
 • @Wrzodak Z. 20:44:25
  Panie!!! Zmiana pieniądza!!!??? A kto pozwoli na taki antysemityzm!!!!
 • @Husky 20:49:38
  Nie liczyłbym na poważny komentarz z twojej strony.
 • @zbig71 21:22:12
  hmm
  jakie pytania taka odpowiedz
  sorry
  taki mamy klimat
  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 12:16:19
  "Towarzyszu aj waju to nie ten blog"

  Gdybym był aj wajem to nie spałował bym Ci notki, tylko razem z Tobą cieszył się jak głupi z przyjazdu obcych wojsk.

  Ale już Ci wcześniej pisałem, że odwracasz kota ogonem jak bolszewik.
  Za dużo whiskey Husky i logika szwankuje ;-DDD
 • @Husky 14:20:12
  "Widać że zagrożenie że strony Rosji jest poważne. Są tego świadomi."

  Średnia ocen świadczy o tym, że znów odwracasz kota ogonem jak bolszewik ;-DDD

  Mniej whiskey ;-)
 • @zbig71 18:01:43
  Podobno wczesniej - 1871r.
  Zrödla nie pamietam, chyba Veteranstoday tak twierdzi.
 • @Jasiek 21:39:48
  Zawsze brałem ciebie za wzór
  Na kimś się trzeba opierać, doskonale pełnisz tu rolę i mentora i poważnego analityka.
  Szapo baaa
 • @Husky 12:16:19
  "Zrozumiano"

  Nie ;-(

  Proszę o uzasadnienie tej decyzji ;-)
 • @Husky 21:43:22
  "Na kimś się trzeba opierać, doskonale pełnisz tu rolę i mentora i poważnego analityka."

  To dlaczego mnie wyzywasz? ;-)
 • @Jasiek 21:47:23
  Bo każdy kij ma dwa końce.
  Ale to pewnie zbyt niematematyczne uzasadnienie,nie każdy to jednak kuma
 • @Husky 21:52:54
  "Ale to pewnie zbyt niematematyczne uzasadnienie,nie każdy to jednak kuma"

  Mi to zalatuje neotrockistowską logiką - jej nawet nie chcę kumać ;-)
 • @Jasiek 21:55:32
  To akurat prawda. PiS to przecież neobolszewia.
 • @zbig71 22:17:30
  I dlatego możliwe jest aby bankster "nabył" mienie "kułaka" (czytaj: goja) - pisze o tym Szanowna Lotna:

  http://lotna.neon24.pl/post/147054,b-szef-j-p-morgan-kupuje-zaklady-ursusa-za-34-mln-zl

  Jeszcze nam Polakom łagry zaczną budować... :-(
 • @Jasiek 06:04:53
  Oglądałem w CW24. Wszystko sprzedadzą, dlatego wywindowali ich do władzy.
 • @Husky
  Stało się. W Kongresie wysunięto rezolucję w sprawie impeachmentu Trumpa. W piątek, pierwszego dnia prac nowego 116. Kongresu członek Izby Reprezentantów z ramienia Partii Demokratycznej Brad Sherman wysunął rezolucję o usunięciu prezydenta USA Donalda Trumpa z urzędu. O tym polityk poinformował na swoim profilu na Twitterze. Jego zdaniem taki krok wyjdzie państwu na korzyść.
  https://pbs.twimg.com/media/DwBLREkWsAA71Jf.jpg
  image.png

  W dokumencie autor wskazuje na rozliczne naruszenia ze strony gospodarza Białego Domu. Sherman uważa, że Trump powinien ponieść odpowiedzialność za utrudnianie prac wymiarowi sprawiedliwości, w tym także w sprawie zwolnieniem dyrektora FBI Jamesa Comeya. Zdaniem ekspertów oponenci Trumpa starają się podtrzymać określony „procent nienawiści" negatywne tło informacyjne wokół osoby prezydenta USA. Analitycy podkreślili, że ta rezolucja nie doprowadzi do podjęcia realnych kroków, gdyż podstaw do usunięcia Trumpa z urzędu Demokraci nie są w stanie przedstawić. Tymczasem członek Partii Demokratycznej i przedstawiciel Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi uważa, że Sherman niepotrzebnie przyśpiesza bieg wydarzeń. Jej zdaniem decyzja w sprawie złożenia wniosku o impeachment prezydenta powinna opierać się na faktach. W związku z tym polityk wskazała na konieczność zakończenia śledztwa w sprawie rzekomej „rosyjskiej ingerencji" w wybory prezydenckie w 2016 roku prowadzonego przez biuro specjalnego prokuratura Roberta Muellera. Znaczna część Demokratów stawia sobie za główny cel znalezienie powodu do postawienia prezydenta Donalda Trumpa w stan oskarżenia zauważa politolog Aleksander Asafow. „Sherman przyśpiesza bieg wydarzeń, dlatego że teraz brakuje oczywistych i uzasadnionych podstaw do impeachmentu Trumpa. Ostatnią nadzieję, poza kilkudziesięcioma rozlicznymi spekulacyjnymi powodami, daje Demokratom śledztwo Muellera i jego rezultaty, które powinny związać tak czy inaczej Trumpa lub jego pracowników z Rosją" podkreślił Asafow. Ekspert zauważył także, że na Trumpa pracuje już od ponad półtora roku oddzielna kancelaria prawników, którzy zajmują się analizą wariantów, jeśli chodzi o wszczęcie wobec niego procedury impeachmentu, a także rozpracowywaniem strategii, jak temu przeciwdziałać. Donaldowi Trumpowi po zakończeniu kadencji może grozić więzienie — twierdzi demokrata Adam Shiff. „Trump doskonale zdaje sobie sprawę z tego, co mu grozi, i rozumie, że wszelki powód, który choć trochę zdaje się nadawać do wszczęcia procedury impeachmentu, zostanie wykorzystany. Dlatego pracuje na niego duża kancelaria prawników. Oświadczenie padło zbyt wcześnie, ale pozwala podtrzymywać na należytym posiedzeniu poziom nienawiści wobec Trumpa" podkreślił politolog. Kongresmen Sherman już wcześniej nawoływał do ogłoszenia impeachmentu wobec 45. prezydenta USA. Już w lipcu 2017 roku, kiedy większość w Izbie Reprezentantów należała do Partii Republikańskiej, Sherman razem z innym kongresmenem z Partii Demokratycznej Alem Greenem wniósł do rozpatrzenia odnośny dokument. Wówczas inicjatywa nie otrzymała potrzebnej liczby głosów w izbie niższej Kongresu USA, zyskując około 60 głosów Demokratów.
 • @Husky
  Trump: ZSRR słusznie wysłał wojska do Afganistanu. Prezydent USA Donald Trump podczas posiedzenia swego gabinetu w Białym Domu starał się wyjaśnić wprowadzenie radzieckich wojsk do Afganistanu. Przemówienie prezydenta transmitowała amerykańska telewizja FoxNews. Powodem, dlaczego Rosja znalazła się w Afganistanie, byli terroryści, którzy zamierzali wyjechać do Rosji. (Sowieci) mieli rację, że tam weszli powiedział Trump. Wcześniej Rosja była Związkiem Radzieckim. Afganistan zrobił z niego Rosję, bo (ZSRR) zbankrutował w wyniku działań bojowych w Afganistanie kontynuował amerykański prezydent. Jak podkreślił, Stany Zjednoczone wydają „miliardy dolarów” na Afganistan i zakwestionował potrzebę amerykańskiej obecności wojskowej w tym kraju, który „położony jest 6 tys. mil (9656 km)” od Ameryki.

  https://twitter.com/twitter/statuses/1080549357232025601


  Ps...Wyjątkowo Trump nie bredzi. To co mówi Trump na temat ZSRR o oczywiście uproszczenie. Ale bez wątpienia Afganistan to taki "bank" do którego można włożyć każdą ilość pieniędzy i nigdy już ich nie zobaczyć. To taka wieczna lokata z oprocentowaniem w postaci trupów. ZSSR wszedł na prośbę legalnego wtedy rządu, i gdyby Amerykanie nie uzbrajali islamistów nie było by tych ofiar. Wojska ZSRR weszły do Afganistanu na prośbę laickiego rządu, walczącego z różnego rodzaju islamistami. Oczywiście był to rząd proradziecki, i inna była sytuacja geopolityczna (zimna wojna), ale wtedy w Kabulu był rząd laicki. Sytuacja była jaka była, USA i kraje zachodnie wspierało i finansowało i uzbrajało te grupy islamistów (m innymi Bin ladena), bo walczyli z ZSRR. Jak to się skończyło wszyscy wiemy. ZSRR w końcu wyszedł z Afganistanu, a islamiści przestali słuchać USA, efekt końcowy Taliban. W czasach tzw komuny oczywiście będąc pod presją radia Wolna Europa, oczywiście myślałem jak większość, że to ZSRR najechał wolny kraj a islamiści są dobrzy. Z czasem krąg dostępnej wiedzy się powiększał, i pokazywał obłudę zachodu. W tym przypadku Trump ma rację. USA wspierało Mudżahedinów, którzy później zostali najechani przez wpieranych przez Pakistan i uzbrojonych w radziecką broń Talibów(choć fakt część tych ludzi wspierała Mudżahedinów zanim przystąpili do Talibanu). Polecam wszystkim zainteresowanym film dokumentalny na rosyjskich stronach o akcji specnazu ,"sztorm 333" Film jest oparty na wspomnieniach bezpośrednich uczestników wydarzeń z 1979 r . Jeszcze jedno zdanie odnośnie rzekomego upadku ZSRR w wyniku wojny w Afganistanie , ZSRR na wojnę w Afganistanie nie wydawał nigdy więcej niż ok 2% PKB i dla tego nie to było przyczyną upadku.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej