Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
886 postów 28167 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Co wybuchło w Magnitogorsku?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ciała 39 osób wydobyli spod gruzów ratownicy na miejscu wybuchu i zawalenia się klatki schodowej bloku w Magnitogorsku w obwodzie czelabińskim w Rosji. Wśród ofiar są dzieci. Kilka osób jest wciąż zaginionych.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej jako główną przyczynę zdarzenia rozpatruje wybuch gazu. W mediach pojawiły się jednak - jak dotąd niepotwierdzone - spekulacje, że w budynku mogła być podłożona bomba, a śmierć trzech osób w wyniku eksplozji samochodu, do której doszło we wtorek wieczorem, była związana z operacją "zatrzymania terrorystów".

 

 

            

 

Co wybuchło w Magnitogorsku i dlaczego musiała to być nieszczelna kuchenka?

Co stało się w Magnitogorsku 31 grudnia?

 To pytanie zadaje sobie najprawdopodobniej cała Rosja, w sieci znaleźć można najbardziej karkołomne teorie spiskowe, władze zaś dozują informacje niczym kroplomierzem. Wersja oficjalna jest prosta – nad ranem o godzinie 6.08 najprawdopodobniej z powodu wybuchu gazu zawaliła się część dziesięciopiętrowego wieżowca, w której znajdowało się 46 mieszkań. Ostatni oficjalny komunikat mówi o tym, ze spod gruzów wydobyto ciała 39 osób. I to jest właściwie wszystko, co na ten temat wiadomo, bo nowe komunikaty sprowadzają się tylko do podania wzrastającej liczby ofiar eksplozji.
Jednak dziennikarze syberyjskich mediów, głównie związanego z opozycją portalu Znak.com, zdołali poczynić szereg ustaleń, które delikatnie całą sprawę nazywając, nie zgadzają się z oficjalną, póki co roboczą, wersją wydarzeń.

Otóż powołując się na swe źródła informacji w lokalnych służbach specjalnych donoszą, że w feralnym wieżowcu, dzień wcześniej, 30 grudnia mieszkanie wynajął mężczyzna „o azjatyckich rysach twarzy”. Było to mieszkanie znajdujące się na trzecim piętrze, czyli na samym dole wieżowca, którego dwie pierwsze kondygnacje stanowiły przejazd (w sąsiednich klatkach parter i pierwsze piętro, czyli według rosyjskiej nomenklatury pierwsze i drugie piętro, zajmowały lokale handlowe i usługowe).

Z zapisów kamer monitoringu, licznych w tej okolicy, bo wieżowiec znajduje się w samym centrum Magnitogorska, wiadomo, że jakiś niezidentyfikowany mężczyzna opuścił budynek tuż przed wybuchem a może raczej wybuchami, bo w sieci dostępne są relacje świadków o tym, że dało się słyszeć co najmniej trzy eksplozje. Zaraz potem rozpoczęto akcję ratunkową i odizolowano teren szczelnie otaczając go kordonem sił specjalnych, ale to ostatnie działanie uznać można za rutynowe.

Na miejscu tragedii niedługo potem pojawił się lokalny gubernator oraz federalna minister zdrowia Skworcowa w towarzystwie ministra ds. sytuacji nadzwyczajnych Zinicziewa, ale to też trzeba uznać za działania rutynowe, bo wiadomo było, że 35 mieszkań zostało zniszczonych całkowicie, a 10 częściowo i liczba ofiar będzie duża, a akcja ratunkowa niezmiernie trudna, zważywszy na prawie trzydziestostopniowy mróz. Wieczorem na miejsce tragedii przybył rosyjski prezydent, który spędził w Magnitogorski kilka godzin odbierając raporty od lokalnych władz. Malkontenci zarzucają mu, że nie zmienił tekstu swego orędzia noworocznego i nic nie powiedział o tym co się stało. W świetle tego co stało się następnego dnia milczenie Putina jest więcej niźli wymowne.

Otóż jak donoszą dziennikarze lokalnych mediów, powołując się na wypróbowane przez wiele lat źródła informacji, które jak piszą „jeszcze nigdy ich nie zawiodły” następnego dnia nad ranem przy okazji przeglądania nagrań z monitoringu zauważono mężczyznę, „na pierwszy rzut oka sprawiające wrażenie bezdomnego”, który przeszukiwał okoliczne kosze na śmieci. Trzeba pamiętać, że miejsce eksplozji znajduje się w centrum miasta, niedaleko pasażu handlowego i to tam zauważone grzebiącego w śmieciach „bomża”. Dostrzeżono też, że w jednym z nich mężczyzna znalazł jakiś przedmiot, schował go i szybko się oddalił. Wkrótce potem agentom służb udało się odnaleźć tego mężczyznę, który miał, jak się okazało telefon komórkowy na kartę z przytwierdzonymi doń kablami. To właśnie ten przedmiot wyciągnął z kosza. A kilka godzin po tym fakcie, w tej samej okolicy dość nagle i niespodziewanie zapaliła się „marszrutka”, czyli furgonetka, służąca do przewozu ludzi. Według oficjalnych komunikatów władz, miał miejsce nieszczęśliwy wypadek, też związany z wybuchem gazu, tym razem w samochodzie, który doszczętnie spłonął. Miało w nim zginąć trzech mężczyzn. Ale, ku zaskoczeniu, obserwatorów władze niczego więcej o wydarzeniu nie opublikowały. Nie podano też, jak to jest w Rosji w zwyczaju danych personalnych osób, które zginęły w tym „nieszczęśliwym zdarzeniu”. To dość nietypowe zachowanie rosyjskich czynników oficjalnych skłoniło znanego ekonomistę i dziennikarza związanego z opozycyjną stacją radiową Echo Moskwy, Vladislawa Inoziemcewa do napisania w swym blogu artykułu, w którym publicznie postawił pytanie – Co się stało w Magnitogorsku? (https://echo.msk.ru/blog/v_inozemcev/2344865-echo/). W jego opinii nie tylko brak podstawowych informacji, ale i zachowanie władz uprawnia do zadania pytania - czy czasem wybuch gazu, to nie był zamach terrorystyczny?

Wskazywałoby na to przysłanie do miasta setki śledczych i próby wprowadzenia przez władze blokady informacyjnej – portal Znak, którego dziennikarze relacjonują co się dzieje przez kilka godzin był nie dostępny. (teraz znów działa).

 

Z czasem zaczęły się w sieci i na rosyjskich niezależnych kanałach informacyjnych pojawiać relacje świadków wybuchu marszrutki. Otóż ich zdaniem, przed eksplozją słychać było odgłosy przypominające strzały z broni maszynowej. Pojawiły się też relacje o tym, że ktoś uciekł z samochodu w którym „wybuchł zbiornik z gazem”. Sporo pytań wzbudza też to, że do tej pory nie podano nazwiska właściciela taksówki, bo mimo pożaru, tablica rejestracyjna, jak mówi jeden ze świadków wydarzenia, była dobrze zachowana i numery dało się odczytać bez przeszkód. I znów dziennikarze portalu Znak, powołując się na źródła w służbach, piszą, że agenci, przeszukujący okolice miejsca w którym bezdomny znalazł telefon komórkowy z dziwnymi kabelkami natknęli się na furgonetkę w której znajdowali się podejrzani mężczyźni. Wywiązała się strzelanina i w jej wyniku samochód eksplodował.

Tego samego dnia w nocy, w kanałach społecznościowych pojawiła się informacja, że rosyjskie służby specjalne przeszukują wieżowce znajdujące się w bezpośredniej okolicy miejsca gdzie wybuchł samochód, którym jechało ponoć czterech, nie trzech mężczyzn. Jeden miał uciec i ukryć się gdzieś w okolicy.

Oczywiście nie wiadomo co stało się w zniszczonym wieżowcu. Jedno jest pewne, aby gaz wybuchł z taką siłą potrzebna jest nie tylko nieszczelna instalacja, ale również silna koncentracja ulatniającego się gazu, która nie następuje w okamgnieniu i nie dzieje się samoczynnie. Zresztą lokalne służby informują, że budynek przeszedł rutynową kontrolę. Co prawda w kilku mieszkaniach nie sprawdzono kuchenek, ale instalacja magistralna była w dobrym stanie. Czyli nawet jeśli zgodzić się z teorią o wybuchu gazu, to rozszczelnienie instalacji musiało być celowe i musiało być dziełem rąk ludzkich.

Wątpliwości będą się jeszcze przez pewien czas mnożyć, a ja zaryzykuję tezę, że władze nie wycofają się z wersji o wybuchu gazu, czyli nieszczęśliwym wypadku, tragedii. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka podejrzanym może wydawać się jak w trakcie akcji ratunkowej mającej na celu możliwie szybkie odkopanie rannych i zabitych z ogromnego zwałowiska bloków betonowych i elementów konstrukcyjnych, w jakie przeistoczyła się ta część budynku, już drugiego dnia udało się ustalić, że przyczyną wybuchu był gaz oraz, co już najbardziej zaskakujące, że „nie znaleziono niczego co wskazywałoby na inny przebieg wydarzeń.” W tym ostatnim fragmencie oficjalnego komunikatu przedstawiciele władz mieli na myśli, części bomby, detonatory etc.

Dlaczego jednak taka wydaje się być strategia Kremla? Wydaje się, że z kilku powodów. Po pierwsze od dłuższego już czasu, poza wydarzeniami ewidentnymi, jak wybuch bomby w metrze w Petersburgu, władze wydarzenia, które mogą wyglądać na zamachy terrorystyczne starają się przedstawić jako zachowania osób niestabilnych psychicznie, albo o podłożu kryminalnym. Tak było choćby w ubiegłym roku, po ataku nożownika w Surgucie (pisałem o tym - https://www.salon24.pl/u/wiescizrosji/803083,walka-o-schede-po-putinie-juz-sie-zaczela). Rosjanie pamiętają o stanowczym zachowaniu władz po wybuchach kamienic jesienią 1999 roku (w Moskwie i w Dagestanie), kiedy to służby niemal natychmiast ustaliły, że za wybuchami kryją się czeczeńscy terroryści. Ale wówczas władzom bardzo na takiej wersji zależało, bo idący po władzę prezydencką Putin chciał się pokazać jako „twardziel”. A teraz? Teraz narracja jest zupełnie inna. Rosja interweniowała w Syrii aby z dala od rosyjskich granic walczyć z zagrożeniem terrorystycznym. Z podobnych zresztą względów myśli o interwencji w Afganistanie, utrzymuje powiększone kontyngenty wojskowe w Tadżykistanie i Kirgistanie i generalnie najlepiej na świecie radzi sobie z zagrożeniami związanymi z terroryzmem islamskim. Jeśliby teraz miało się okazać, że syberyjskie miasta zagrożone są atakami, to cała ta narracja ległaby w gruzach.

Podobnie jak jeszcze inna, która można w skrócie skwitować maksymą „niech na całym świecie wojna, byle Rosja była spokojna”. Putin mówił o tym wielokrotnie, ostatnim razem, w trakcie grudniowego spotkania na Kremlu z nowo powołanymi członkami prezydenckiej Rady ds. Praw Człowieka. Proszony wówczas o to aby „złagodził” nieco kurs w polityce wewnętrznej pytał retorycznie czy chcieliby aby „mieszkańcy Moskwy oglądali takie sceny jak Paryżanie”. Chodziło oczywiście o protesty żółtych kamizelek i natrętny motyw w propagandzie władz, że może Rosjanie nie żyją na takim poziomie jaki byłby właściwy dla obywateli mocarstwa i to jeszcze potentata w eksporcie węglowodorów, ale za to, mogą się, dzięki polityce władz, czuć bezpiecznie.

I wreszcie motyw ostatni, o wymiarze ekonomicznym. W grudniu Putin podpisał nowelizację ustawy umożliwiającym łatwiejsze uzyskanie przez pracowników zagranicznych rosyjskiego prawa pobytu i obywatelstwa. Chodzi o to, że już wiadomo, iż polityka demograficzna władz skończyła się fiaskiem. Mieszkańców Rosji ubywa i procesu tego nie uda się zahamować, bez napływu emigrantów. Rosyjscy demografowie argumentują, że do kraju winno co rok przyjeżdżać nie mniej niźli 500 tys. pracowników. Bez tego perspektywy wzrostu gospodarczego okazują się mrzonką. Już uzasadniając słabsze niźli zakładano wyniki tego roku (1,5 % wzrostu PKB, miast planowanego 2,1 %) odpowiadający za gospodarkę minister Orieszkin mówił o braku rak do pracy. Napływ chętnych pracować w Rosji jest coraz mniejszy, bo w związku ze spadkiem wartości rubla wobec dolara (pond 20 % w ubiegłym roku), praca tam jest coraz mniej atrakcyjna. A gdyby teraz na to nałożyła się psychoza przed „ludźmi o azjatyckich rysach twarzy”, to o gastarbeiterów byłoby jeszcze trudniej.

Biorąc to wszystko pod uwagę, staje się jasne, że wybuch gazu z nieszczelnej kuchenki jest najbardziej prawdopodobna wersją tego co zdarzyło się w Magnitogorsku

Marek Budzisz

dziennikarz, historyk, analityk

https://www.salon24.pl/u/wiescizrosji/923011,co-wybuchlo-w-magnitogorsku-i-dlaczego-musiala-to-byc-nieszczelna-kuchenka,2

KOMENTARZE

 • Jak zwykle 1*
  Tego płatnego zadaniowca można czytac na szalomie24. Nie trzeba zasmiecac serwera Neonu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:35:35
  Znów nie ten wpis
  Znów trefny autor
  Idzie się pochlastać
  No i ta jedynka
  Zgroza mnie ogarnia
  Miłego dnia
 • To juz
  Wiem, kim jest ten cały Budzisz.
  Nie można wykluczyć sabotażu obcych służb.
 • @zbig71 12:50:56
  Nie można wykluczyć sabotażu
  pzdr
 • @Husky 12:43:58
  Z tekstu wynika, że cokolwiek się stało, to winnym wybuchu jest Putin.
 • @zbig71 12:55:41
  Gdyby nie to że zginęło tam tyłu niewinnych ludzi to odpowiedziałbym że...
  ale może innym jednak razem
  pzdr.
 • @Husky 13:00:05
  Zginęło bo Putin wysadził blok
 • @zbig71 13:03:31
  To twoja opinia, czy słuszna czas pokażę
 • @Husky 13:09:56
  Słyszałeś w swoim życiu takie słowo , jak ironia?
 • @Husky 12:43:58
  Ten portal został pomyślany dla blogerów i komentatorów a nie dla kopiowania. Jeśli Budzisz by się tu zarejestrował to by mógł pisać co mu się podoba.
  A ty co? Jesteś jego impresario? Jak chcesz mu pomagać to podawaj link i starczy.
 • @zbig71 13:12:15
  stosuje ją w co drugim moim komencie na portalu
  8-))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:17:01
  pomyslimy i o tym
 • @Husky 13:18:45
  Tylko że to ironia na poziomie tego głupka Lisiewicza . Stać Cię na więcej
 • Husky
  Brawo - znaleźć ważny temat też trzeba umieć - i dlatego "5", ;-)
  Pzdr.
 • @Docent zza morza 14:24:04
  Dziękuję
  Choć po pierwszym komentarzu pod wpisem widać że nie wszystko jest tu dozwolone.
  Wcześniej trzeba uzyskać zgodę "zarządu" naczej pała a być może nawet loch.
  Dobrze że nie ban
  8-))))))))

  Pozdrawiam
 • @zbig71 12:55:41
  "... cokolwiek się stało, to winnym wybuchu jest Putin."
  ............................
  Skoro wszystkie wymierne i niewymierne sukcesy kraju są sukcesami satrapy, i dobre zbiory, i wysoka cena gazu i ropy, a nawet - zdaniem niektórych pochlebców - i dobra pogoda latem - ... no to kto może być odpowiedzialny za "złą pogodę"?

  Agenci imperializmu...?
  No tak, ich wraża działalność wyjaśnia wszystko, ;-)
 • @Docent zza morza 14:28:15
  Przed wybuchem kolejnej wojny z Czeczenia to tez imperialisci dokonali "gazowej" eksplozji w Moskwie i nie tylko.
  Nie pamietam tylko kto byl wtedy prezydentem Rosji
  pzdr.
 • @Docent zza morza 14:28:15
  Jeśli idzie o pogodę, to i USA i FR mają zabawki typu ,,HARP,,.
  Putin i KGB pogoniło część żydowskich grandziarzy zwanych oligarchami. I Ci pouciekali na Cypr, do Londynu , ciekawe, jacy i ilu pouciekało do Stanów. A ci grandziarze to nie byli sponsorowani przez min G. Sorosa?
 • @Husky 14:38:10
  A skąd wiesz, że to Rosjanie zrobili a nie ciapate z Arabii Saudyjskiej?
  CNN podała?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:58:10
  Bo takie są wytyczne od Targala i Sakiewki.
 • @Husky
  Gaz, jak w tym gdańskim wieżowcu. Może Bolek pomylił Łubiankę, z blokiem w Magnitogorsku szukając teczek.
 • @zbig71 14:51:55
  Tak.... sobie shajcowali Kalifornię!!

  https://youtu.be/D3v2tvT9uD4


  https://www.martinvrijland.nl/pl/analizy-wiadomo%C5%9Bci/po%C5%BCar-w-Kalifornii-pali%2C-dlaczego-domy-nie-pal%C4%85-drzew/

  SalmonInClick napisał:
  21 Listopad 2018 w 17: 40
  Aluminium, bar i stront wydają się dobrze migotać

  Emerytowany generał brygady USAF, Gen. Charles Jones został zacytowany jako stwierdzenie: "Te białe aerodynamiczne ślady aerozoli są wynikiem naukowo sprawdzalnego natryskiwania aluminium i innych toksycznych metali ciężkich, polimerów i chemikaliów".

  "Miliony ton aluminium i baru są rozpylane prawie codziennie w całych Stanach Zjednoczonych, stwierdził Mills, były oficer marynarki wojennej i absolwent UCLA. "Wystarczy posypać ogniem aluminium lub baru i zobaczyć, co się stanie. Jest blisko wybuchu. Kiedy wybuchają pożary, pył aluminiowy / barowy powoduje, że poziom intensywności pożaru, jak również strażaków, zmienia się na nowy termin "firenados" - powiedział. Całe USA, oprócz różnych innych krajów NATO, są spryskiwane. "
  https://www.prnewswire.com/news-releases/aluminum-dust-from-geoengineering-fueling-super-wildfires-according-to-author-300707890.html  SalmonInClick napisał:
  20 Listopad 2018 w 11: 16
  To nie jest zły pomysł. Martin, ja też patrzyłem i pozwolę sobie powiedzieć, że wiele stron ma wspólny interes w tym obszarze. Podpowiedź nieruchomości, koleje i tunele, tsja i oczywiście są jakieś budynki gojów dla dzielnic, które najwyraźniej rozumiecie?

  "Teraz do nowej informacji o zerwaniu; Te pożary zostały wstępnie zaplanowane, aby przejść do DOKŁADNIE z nowym proponowanym szybkim systemem jednoszynowym Agenda 2030, jadącym z San Francisco do Los Angeles z prędkością błyskawicy.

  Terminal jest zbudowany, jak mówimy, czyli nowy system szynowy! Teraz ma sens, że pożary drastycznie podniosły się, aby ukończyć system szyn tak szybko, jak to możliwe! "
  https://beforeitsnews.com/v3/prophecy/2018/2500999.html
  https://calwatchdog.com/2013/04/26/se-diane-feinsteins-husband-wins-ca-rail-contract/
  https://www.boringcompany.com/dugout

  itd
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:58:10
  TVN24
 • @zbig71 15:08:19
  i Budzisza
  8-))))
 • @kula Lis 68 15:09:16
  Na 100%
  Pozdr.
 • @Husky 15:15:57
  Ostatnio Michalkiewicz zmasakrował tego alkoholika Targalskiego w Republice. Nie wiem czy widziałeś?
 • @trojanka 15:11:08
  Co za idiota !!!!
  Do Rosji miał znacznie bliżej

  Ambasador Korei Północnej w Rzymie zbiegł do USA

  https://s.tvp.pl/images2/d/8/5/uid_d857fd878ac3e6ed780fcf2a9631b5841546594914267_width_907_play_0_pos_0_gs_0_height_515.jpg

  Ambasador Korei Północnej w Rzymie Dżo Song Dżil odmówił powrotu do kraju. Wraz z rodziną ma się obecnie znajdować w Stanach Zjednoczonych.
 • @Husky 15:34:27
  Straszne straszne Kim jest załatwiony na amen!może sobie teraz straszyć , już się nie podniesie!!
  https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_HqNplBbd21OfBPspljGRmA0gQYgqbPfD.gif
 • @trojanka 15:44:37
  Widział ambasadora??
  http://img0.joyreactor.cc/pics/post/safely-endangered-%D0%9A%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D0%BA%D1%81%D1%8B-%D0%B3%D0%B8%D1%84%D0%BA%D0%B8-%D1%81-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%B4%D1%8B%D1%81%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%B9-1487215.gif
 • @Husky 15:34:27
  Przewerbował się, tak jak Kukliński
 • @trojanka 15:44:37
  Nawet bym o tym nie pomyślał
  W/g tutejszych ekspertów d/s USA, on razem z Putinem mają pod Kapitolem zwycięską paradę swych wojsk odbierać i to jeszcze za czasów Trumpa.
  Hipersoniki już tam lecą, a i odrzutowe łodzie podwodne widziano przy plażach Florydy.
  Armagedon
 • @trojanka 15:44:37
  Ciekawe, czy KRDL i KP się połączą? Byłby twardy orzech do zgryzienia dla USA i towarzyszy Chińskich
 • @zbig71 16:00:35
  Kim by chciał
  Tylko Kim by wtedy był
  Wisielcem?
  No nie
 • @Husky 16:05:19
  Raczej ma polisę ubezpieczeniową. I to lepszą od wszystkich chłopaków z WSI
 • @zbig71 16:00:35
  No jednak to ten sam naród i 3 mln Koreanczyków którzy poszli do piachu w czasie "pokojowego zaprowadzania demosracji" ich łączy!Ale nie sądzę żeby Babilon na to poszedł!zaraz będzie nowa odsłona demokracji!

  https://www.koniec-swiata.org/sie-dzialo-korei-latach-1950-1953/
 • @zbig71 16:07:50
  Ciekawe na jaka kwotę
  W mln dolarów?
  Lepiej żeby się w domu tym nie chwalił, bo na obiad zupka z czerwonego muchomorka i spadek gotowy
  A to nie do wykrycia.
 • @Husky 16:05:19
  Słyszałeś, aby jaki komuch zdechł zasłużoną śmiercią?
  Czegewara, zastrzelony w Boliwii.
  Allende w Peru.
 • @Husky 16:16:02
  Nie w kasie. W dokumentach, dyskach, mikrofilmach.
 • @zbig71 15:26:40
  Jak możesz tak mówić o idolu Huskego???
 • @zbig71 15:57:45
  Takich zdrajcow jak Kuklinski znajdziesz w każdej nacji.
 • @Husky 15:57:53
  Jednak jesteś durny. Kto tu takie przepowiednie robił? Jakiś cytacik proszę.
  Kim załatwił Trampka jak chłopca bo tak się rozmawia z bandytami. Putin powinien brać korepetycje u Kima.
 • @zbig71 16:18:16
  Allende w Peru ??
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:17:11
  też mu miałem zwrócić uwagę
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:17:11
  Jak można mieć takiego idola?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:18:55
  To dobrze, bo nie chciałbym, abyśmy w tym przypadku byli wyjątkiem.
 • @Husky 17:26:00
  W Chile. Moja wina.
 • @Husky 17:27:20
  Przewerbował się do Amerykanów i tyle. Za kasę. A zwykłych Polaków objęły sankcje. Kukliński zrobił sobie dobrze i swej rodzinie. Zdradził przysięgę wojskową Armi, do której zgłosił się na ochotnika. Zacharski nie dał dupy FBI, jak gnił w amerykańskim kiciu
 • @zbig71 17:30:41
  Widać można.
  Ty poczekaj, jeszcze zacznie brednie tego idioty wklejac na Neonie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:23:19
  Korepetycje u Kima powinni brać Polacy. Jak politykować. Specjalnie piszę Polacy, aby ,,ktoś,, nie pomyślał, że mam na myśli szabesgoi z PiS.
 • @zbig71 17:56:26
  Po upadku zachodu emigruje do Kima
  W dupie mam Rosje
  Tam nie da sie zyc
  Tylko czy Kim doczeka sie tego upadku i sam nie padnie
  8-)))
 • @zbig71 17:56:26
  Trump wczoraj: muszę ponownie spotkać z moim mądrym przyjacielem Kimem. Czyli Kim to i nasz Polski Przyjaciel? Jak myślisz?
 • @kula Lis 68 18:13:23
  Bo ja wiem? Oby w porę powiadomiła szabesgoi z PiS Żorżeta. Jak będzie rozkaz kochamy Kima, to Duda zapali w Belwederze Kimowe świece i założy kimono. Żona też. Wszystko zależy od rozkazu z Waszyngtonu.
 • @Husky 18:04:45
  Polityki najlepiej uczyć się od prawdziwych gangsterów.
 • @zbig71 16:18:16
  Kiedy przeniosłeś Santiago do Peru?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:18:55
  Rozmieniasz się na drobne w jałowych połajankach. Czasami nawet jedziesz po bandzie. Nie szkoda ci czasu?
 • @zbig71 17:38:26
  "Kukliński zrobił sobie dobrze i swej rodzinie"
  Nie wiesz co mówisz, mówisz co nie wiesz.
 • @Casey 18:57:40
  Wiem. Każdy kto obciąga Amerykanom jest w/g was patriotą, nawet jeśli jest to robione kosztem Polski. Tak jak Angole pilnowali , aby Polska nie dogadała się z Niemcami w latach 30tych i dała się spalić w imię interesów brytyjskich, tak Amerykanie pilnują, aby Polska nie rozmawiała bezpośrednio z Rosją. Ukraina też tego pilnuje.
  A co takiego dla Polski zrobił Kukliński?
 • Z tego artykułu wynika:
  Zginęło 39 osób http://sppiersciec.pl/aktualnosci_foto/464.jpg
  Prawdopodobną przyczyną mógł być wybuch gazu, prawdopodobną.
  Rosyjska opozycja, jak to każda opozycja już sieje panikę w celu dowalenia rządzącym, choć dopiero co skończono wygrzebywanie zwłok i zabezpieczanie rumowiska.
  Po tych czynnościach można dopiero zacząć konkretne śledztwo.
  Po jego ukończeniu będą dopiero jego wyniki. A przez ten czas będą takie czy inne artykuły, chętnie wklejane na Neon przez Husky, no jakżeby inaczej.
 • @lorenco 19:57:58
  W notce jest tez koncowe zdanie autora
  pzdr.
  Jest tez i moje
 • @Casey 18:55:06
  Masz rację.
 • @zbig71 16:18:16
  "...Czegewara, zastrzelony w Boliwii...."
  Ponoć tego czerwonego pomiotu u nas dostatek.
  Samochodów też...
  W końcu jacyś patriotycznie nastawieni Polacy bez żadnych perspektyw (poza pracą za miskę ryżu do śmierci) "dodadzą 2 do 2"... I będzie wesoło.
  Za przejechanie kogoś dają nawet zawiasy (ale to pewnie po znajomości)...
 • @zbig71 19:38:30
  "A co takiego dla Polski zrobił Kukliński?" - prawdę powiedziawszy, ja nie wiem. Zawiózł Jankesom jakieś papierzyska, w co Jankesy mają celować na terenie Polski aby obalić sowiecki reżim?
 • @lorenco 20:46:58
  Nikt tego nie wie
  Akta i na Kremlu i CIA beda zawsze w tej sprawie tajne
  Wiemy moze z 5% tego jak bylo naprawde
 • @Husky 20:02:52
  Ostatnie zdanie autora to wskazanie z góry na wyniki śledztwa, że władza ukryje prawdę, czyli o tych azjatyckich rysach co to wysadziły blok.
 • @Husky 20:51:58
  Wiesz Husky, ja jestem prostym człowiekiem. Jeśli ktoś zdradza swoją Ojczyznę obcym, choćby była pryszczata, zła, dla mnie jest to człek niemoralny. A jeśli zdradza żołnierz, który złożył przysięgę Ojczyźnie, jest parszywym zdrajcą.
  Odwróć to i pomyśl co z takim zrobiłyby USA.
 • @lorenco 20:52:31
  To wynik "dziennikarskiego"śledztwa rosyjskich niezależnych blogerow
  8-)))))

  Tam też są portale niezależne jak nasz Neon
  jeszcze są
 • @lorenco 20:58:26
  Dać Ci przykłady z kraju Rad?
  Mam Ci pokazać bohaterskich szpiegów Rosji lub szpiegujących dla Rosji
  Nie wiem czy miałbyś odwagę to tam powiedzieć a jeśli nawet to tylko raz
  8-))))
 • @Husky 21:01:22
  Od lat były, są i będą.
 • @Husky 21:05:15
  Jeśli ktoś szpieguje dla swojego kraju, jest szpiegiem na rzecz swojego kraju. Jak szpieguje na rzecz obcego kraju, jest zdrajcą swojego kraju.
 • @lorenco 21:16:57
  I stąd masz przykład że ludziom wody z mózgu robić się nie da jak widać z treści notki
 • @lorenco 21:19:17
  Znam przyklady amerykanskich czy angielskich szpiegow co zdradzali swoj kraj a Rosji dostali tytul bohatera Rosji czy ZSRR
  Jak to widzisz
 • @lorenco 20:46:58
  To dobrze zrobił Jankesom. A nie nam. Ile głowic było przeznaczonych na Polskę?
 • @Husky 21:19:22
  Oni tam, ci blogerzy na pewno łażą po ruinach tego bloku i przeprowadzają śledztwo.
 • @Husky 21:29:39
  No i w drugą stronę też to tak działało
 • @Husky 21:29:39
  To dostali, co i Kukliński w USA: kraje na rzecz których zdradzili ich wynagrodziły - a to zdrajcy swoich krajów. Co tu widzisz za komplikacje?
 • @zbig71 21:49:04
  Na cały blok komunistyczny ponoć 3200 głowic;
  ...Od pierwszej połowy lat 60. dodatkową możliwość znajdowania celów stwarzały zdjęcia satelitarne. Dopiero od 1972 r. Amerykanie uzyskali cenne źródło wywiadowcze w osobie płk. Ryszarda Kuklińskiego, oficera Sztabu Generalnego LWP, mającego praktycznie nieograniczony dostęp do informacji o obronności PRL. Przekazał on CIA tysiące dokumentów, które pozwalały wyszukiwać i weryfikować informacje o potencjalnych celach amerykańskich ataków atomowych na terenie Polski w razie wybuchu wojny pomiędzy USA i ZSRR....
  Całość:
  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/268867,1,grzyby-nad-polska.read
 • @lorenco 21:59:50
  W Polsce obowiązuje zasada, że jak zdradzasz na rzecz USA, to jesteś bohaterem narodowym. Coś takiego jak ,, słuszna zdrada,,. Czyli Piskorski miał pecha, albo źle wybrał.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:17:01
  "Ten portal został pomyślany dla blogerów i komentatorów a nie dla kopiowania."

  Proszę się nie rozpędzać bo zostaniecie sami ze sobą- pyskacze i pieniacze.
  Nie lubisz Wać Pan malarstwa (które "kopiuje" B.J.), albo muzyki (tą "kopiuje" Ś.M., jeszcze N.J.N. i inni)?
  A może znasz Asan włoską mowę?
  Ja nie znam, a chętnie zapoznam się ponownie jeszcze nie raz "kopiowanym z włoskiego" tekstom (Dzięki RAM!).

  Mocium Panie! To Forum Polaków, wyraziłeś swoje zdanie. Nie masz racji.

  P.S. "Jak chcesz mu pomagać to podawaj link i starczy."
  Czyżby ktoś promował tutaj Acta 2? Podatek od linków?

  pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

  Tuz z Talii
 • @zbig71 22:16:11
  Piskorski był obserwatorem referendów na Krymie i w Donbasie, zatem SBU mu nie wybaczy tego.
 • @lorenco 22:19:49
  Dokładnie. Zobacz, jakie wpływy ma w Polsce SBU. Zresztą mogła to być ,, sugestia,, od chłopaków z CIA. Także Piskorski to ,, niewygodny świadek,,
 • @zbig71 22:32:24
  Uznał i się podpisał pod tym, że referenda były ważne i bez naruszeń.
  I do tego głośno o tym mówił i pisał! Ma PRZERYPANE!
  Ostatnio z Ukrainy uciekł austriacki dziennikarz, który przedstawiał fakty, m. inn. z Donbasu. Otrzymał pogróżki śmierci, on i jego ekipa. Wiedząc, że to nie przelewki, bo już wielu dziennikarzy zostało tam zamordowanych, aresztowanych czy zaginęło bez wieści, on i jego ekipa opuścili w pospiechu Ukrainę. Teraz tą sprawą zajmie się MSZ Austrii i mam nadzieję, że w końcu będzie ostro.
 • @zbig71 21:49:04
  Ponad 200. Lista celów jest w necie bo już odtajnili.
 • @wiedzajestwksiążkach 22:17:40
  Nic nie rozumiesz.
  Sztuka to co innego, tak samo tłumaczenia. Sam wielokrotnie tłumaczyłem teksty z włoskiego, których nie tłumaczył nikt w Polsce.
  Widzisz różnice?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:53:44
  To atomowa pustynia. A oni mu medale i honory dawali.
 • @lorenco 22:43:29
  Najlepsza jest Gosiewska. Ta, co samogon z bandytami z Azow-a popijała. Takich mamy patriotów.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:57:45
  Sam nie rozumiesz. To jest forum do dyskusji. Nie muszę głosić własnych mądrości, aby się tutaj wypowiadać. Ośmieliłem się ostatnio powalczyć, aby artykuł z https://wolnemedia.net/przyczyny-autyzmu/ , ukazał się i na neonie. B-72 kasował i przebrała się miarka* (za kopistę), artykuł się ukazał.

  P.S. *Miarka! Czy źle zrobiłem?
  Człowiek wciąż się uczy. Powinienem kierować na: https://szczepienia.wybudzeni.com/2018/02/21/przyczyny-autyzmu/ ?

  TzT.
 • @wiedzajestwksiążkach 00:42:31
  Nic dodawac tu nie musze
  Pozdrawiam
 • @Husky 11:20:54
  A posłankę Gosiewską lubisz?
 • @zbig71 23:08:40
  A mury rosną

  https://pbs.twimg.com/media/DwKEroFXQAAC6-V.jpg
 • @Husky 16:37:59
  Problem polega na tym, że Polskę reprezentują Gosiewskie i Fotygi. A one kochanym żydkom oddadzą ostatnią koszulę. Nie swoją, oczywiście. Tych, co na nich pracują. Czyli naszą
 • Polecam artykuł szczecińskiej dziennikarki Zofii Bąbczyńskiej-Jelonek
  https://sophico21.blogspot.com/2019/01/dla-rosjan-to-cud.html#comment-form

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej