Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Dyżury administratorów Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
844 posty 27322 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Nie płakałem po Adamowiczu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Podobnie jak nie płakała po nim żadna z hien, które próbują jego śmierć wykorzystać do celów politycznych. W tym ponurym gronie roi się od imbecylów, którzy za śmierć prezydenta Gdańska winią TVP, PiS, a nawet samego Kaczyńskiego.


Moja "praca zawodowa" powoduje iż spędzam po kilka, kilkanaście godzin to w jednej dzielnicy Londynu, to w innej.
Los (przypadkowo) sprawił, że akurat dziś byłem w pobliżu redakcji portalu Moja Wyspa i wybrałem się tam z kompem celem skopiowania ciekawego tekstu.

                   

 

Jarosławie Kaczyński – WYPIERDALAJ” – napisał na Twitterze Andrzej Celiński. Fakt, że ten kumpel postkomuchów w latach 2001–2002 sprawował urząd ministra kultury, tylko przydaje groteskowości i tak już dostatecznie absurdalnym reakcjom „totalnej opozycji” na zabójstwo Pawła Adamowicza. Choć trzy zdania wcześniej użyłem wyrazu „imbecyle”, to jednak chciałbym zastrzec, że odnosi się on przede wszystkim do internetowych szumowin i ludzi poczciwych, acz zmanipulowanych, którzy za śmierć Adamowicza winią TVP, PiS, a nawet samego Kaczyńskiego. Przedstawiciele klasy politycznej w większości imbecylami nie są. To po prostu ludzie sprytni i wyrachowani, doskonale przygotowani przez piarowców do wykorzystywania każdej możliwej okazji do autopromocji – najczęściej przez atak na przeciwnika. Fakt, że wykorzystują do tego celu tragedię, czyni z nich zwyczajne hieny.

 

Celiński to nie jedyny filut ze świecznika, który przetworzył śmierć Adamowicza na paliwo polityczne – choć akurat zrobił to w wyjątkowo niewybredny sposób. Demagogię grubego kalibru odpalił również eksminister Bartłomiej Sienkiewicz. W wywiadzie dla Onetu ocenił on zabójstwo Adamowicza jako „mord polityczny”. Brzmi to niemal jak zamach na Cezara, obliczony na próbę rozsadzenia fundamentów państwa. Jednak w świetle faktu, że Stefan W. był nieresocjalizowalnym bandziorem, cierpiącym na poważne zaburzenia psychiczne, teza Sienkiewicza nie jest zabawnie niedorzeczna – jest po prostu bezczelną hucpą. Człowiek świadomie posługujący się językiem i rozumiejący wagę swoich słów jako osoby publicznej wypowiadającej się w wywiadzie dla największego portalu w kraju nie chlapie takich farmazonów z głupoty. Jedynym wyjaśnieniem jest premedytacja. Zamierzone działanie obliczone na konkretny cel.

Celem – jak zawsze w polityce – jest korzyść polityczna. Warto więc postawić pytanie opisujące jedną z podstawowych zasad postępowania w kryminalistyce: kto korzysta? Bo, zgodnie z łacińską sentencją, ten jest winny, komu zbrodnia przyniosła korzyść. Czy zatem na zabójstwie Pawła Adamowicza skorzystał PiS, a może Jarosław Kaczyński osobiście? Biorąc pod uwagę, że wpis Celińskiego jest kroplą w morzu szamba, które rozlało się na siwą głowę prezesa w mediach, internecie i dialogu międzyludzkim prowadzonym w offline'ie – śmiem wątpić. Jakkolwiek imbecylne jest przyczynowe wiązanie kaczystów z zabójstwem Adamowicza, jest ono brzemienne w skutki społeczne. Zgodnie bowiem z bezcenną maksymą Goebbelsa kłamstwo – tak, nawet takie głupiutkie – powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. W efekcie, pod wpływem powielania podobnych skojarzeń, w głowach mniej światłych wyborców, których orientacja polityczna jest po części nieokreślona, po części plastyczna – czyli, umówmy się, niebagatelnej części społeczeństwa – może wykluć się przeświadczenie, że rządy PiS prowadzą do wzrostu niebezpiecznych zachowań w życiu publicznym, a nawet zwiększają groźbę przypadkowych ataków ze strony szaleńców. No więc kto na tym korzysta? No cóż, z pewnością ktoś inny niż PiS.

Nie korzysta na tym również nasz kraj ani rachityczna państwowość, która funkcjonuje na jego geograficznym i kulturowym fundamencie. Mówiąc prościej: tego typu skojarzenia są szkodliwe dla polskiej racji stanu, czyli interesu narodowego. Skąd to wiem? Ot, choćby z twitterowych wpisów „New York Timesa”. Wyrocznia „liberałów” w dwóch różnych postach orzekła:
1. „Polski burmistrz, który bronił praw gejów i tolerancji wobec mniejszości, został zaatakowany podczas imprezy charytatywnej”.
2. „Prezydent miasta, który był wyrazistym krytykiem prawicowego rządu Polski, zmarł wskutek odniesionych obrażeń”.
Warto mieć świadomość, że określenie „prawicowy” w mózgach czytelników „New York Timesa” nie brzmi tak, jak powinno brzmieć w mózgach przytomnego człowieka, czyli „konserwatywny” (a ściślej konserwatywno-liberalny, ale przecież „prawicowość” PiS nie rozciąga się na politykę gospodarczą). Brzmi tak, jak brzmi w uszach lewackich (nie mylić z „lewicowych”) oszołomów, czyli „faszystowski”.

Biorąc pod uwagę fakt, że polityka doby Twittera uprawiana jest w sposób abstrahujący od związków logicznych i w ogóle racjonalności dyskursu, łatwo wydedukować, jaki przekaz wydestylują sobie z takich komunikatów imbecyle międzynarodowi. Tezy o żywotnym zagrożeniu demokracji, praw gejów, lesbijek, Żydów, Syryjczyków i muzułmanów nad Wisłą będą – lub już są – naturalnym owocem „skrótów myślowych” w duchu NYT. Co gorsza interpretacje w podobnym nurcie posłużą za amunicję rozmaitym mętom w strukturach unijnych, którzy skwapliwie wykorzystają je do ciorania Polski przy każdej nadarzającej się okazji. W analogicznym tonie będą konfabulowały dziennikarskie i „kulturalne” (znani aktorzy, szanowani reżyserzy i nagradzani pisarze) cyngle, które wykonują piarową robotę dla sił postępowych, sprzyjających Polsce otwartej, wieloetnicznej i tolerancyjnej – w szczególności na procesy rozkładu.

O tym, jak wydajne jest to paliwo, można się przekonać choćby na przykładzie oracji pana Durczoka, który otworzył jamę ustną na YouTube, by zgromić hejt i hejterów językiem godnym Stefana Niesiołowskiego. Pan Durczok postuluje, żeby policja odwiedzała nienawistników w ich domach i doprowadzała za kratki. Nie tylko za to, że nawołują do przemocy. Również za to, że bluzgają, bo są po prostu zasadnie – uwaga, „hejt”! – wkurwieni podziałem na Polskę należącą do sitw i Polskę przez sitwy dojoną i dekomponowaną. Zastanawiam się, czy podobne życzenia pan Durczok wyrażał po zabójstwie Marka Rosiaka albo zamachu w Smoleńsku, gdy miłująca część Polaków zabawiała się żarcikami o zimnym Lechu i radowała z odchudzenia sceny politycznej o „PiSdzielców”.
 

Chociaż nie płakałem po Adamowiczu – również dlatego, że jakoś trudno płakać po ludziach, którzy dorobili się majątku w zagadkowy sposób – to jednak odrobinę mu współczuję. Pośmiertnie stał się ofiarą hien, które urządziły mu beatyfikacyjny teatrzyk, by ukryć fakt, że pasą się na jego zwłokach.

Pan Dobrodziej

//www.mojawyspa.co.uk/artykuly/36543/Felieton-Nie-plakalem-po-Adamowiczu

KOMENTARZE

 • @Husky
  Tu jest ciekawy artykuł dziś opublikowany na naszych blogach:

  https://naszeblogi.pl/52413-danse-macabre-niemiec-na-trupie-adamowicza

  Sporo interesujących informacji na temat Adamowicza, jego rodziny, ale nie tylko. To jest szambo o wielkich rozmiarach. Pod spodem tam jest nagranie z wystąpienia prezydenta Adamowicza [jako świadka] przed komisja Amber Gold. W pewnym momencie pada tam pytanie:

  "Czy świadek zna Michała Tuska?"

  odpowiedz Adamowicza: "proszę określić co to znaczy "znać".

  W tym momencie przerwałem oglądanie bo miałem dość.

  Zastanawiam się tylko dlaczego zamiast droczyć się z komisją, nie zastosowano starego sprawdzonego w Polsce sposobu.

  Pchnąć z ratusza umyślnego z zaświadczeniem od lekarza specjalisty o złym stanie psychicznym prezydenta Adamowicza.

  "Z uwagi na przezywany przez obywatela Adamowicza zespół stresu pourazowego [czy załamanie nerwowe, depresja itp], nie jest możliwe zeznawanie w charakterze świadka do, powiedzmy, roku 2030."
 • @kula Lis 68 11:20:25
  Prokuratura idzie we właściwym kierunku. Zatrzymano szefa agencji ochrony, która wpuściła na scenę bandytę. Owsiak dlatego wrócił by jemu nikt pytań o organizację jako Świętej Krowie nie zadawał.

  Będzie się darł, że to atak na fundację i chore dzieci.
 • @kula Lis 68 11:20:25
  Gdańscy Prusacy wygnani po 2WŚ którzy udzieli Hitlerowi wielkiego poparcia z Gauleiterem Forsterem według Dzienników Goebbelsa - Głównym Podżegaczem Wojennym znaleźli sobie naśladowców w biedocie zza Buga, która przejęła ich domy. Przesłanie pogrzebu Adamowicza. I Forstera

  https://pbs.twimg.com/media/DxYNRU0W0AwVmYg.jpg
 • @Husky
  Ja bym się nie bawił w sprawdzanie kontaktów Stefanka tylko zrobił mu konwejer z wiertarką i żelazkiem lub lutownicę w dupę sprawdzona metoda u syna Suchockiej przez Ukraińców. I po tygodniu masz 30 łbów do wyaresztowania, no, ale "w demokratycznym państwie prawa" zamkną go w wariatkowie, a potem się dowiemy, że jednak on miał depresje i się powiesił. Jestem zdania, że chodziło o Amber Gold. Adamowicz za dużo o sprawie wiedział, a nie było żadnej gwarancji, że nie zacznie sypać. A faktycznych pomysłodawców afery naszły w tej kwestii wątpliwości. Wg. polskiej wikipedii straty powstałe na skutek działalności Amber Gold prokuratura w 2014 roku szacowała na 851 milionów złotych, ale to chyba można uznać taka sumę jedynie za wierzchołek tej piramidy. No i zakładający firmę mieli swoiste poczucie humoru ponieważ jako logo firmowe wybrano tzw. "karawake" czyli jak wyjaśnia nasza wikipedia, krzyż morowy z XVI wieku, chroniący przed zarazą. To tak jakby w świetle kamer i fleszy aparatów Heinrich Himler na spółkę z Reinhardem Heydrichem zakładali kółko różańcowe.
 • @Husky
  Może w jakimś stopniu odpowiedzią na reakcję międzynarodowej opinii jest fakt, że posypał się przygotowywany dla Polski scenariusz.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/297542-a-to-dobre-pawel-adamowicz-wsrod-najodwazniejszych-prezydentow-miast-swiata-czym-sie-tak-zasluzyl


  Ps...Z tego co ludzie piszą i co oglądam w linkach, to ten zamachowiec z cala pewnością nie był chory psychicznie... w te KITY to nawet mój nowy proboszcz, będący wczoraj u nas na kolędzie nie uwierzył! Troszkę sobie z nim pogadaliśmy... super fajny, zdaje się przytomny ksiądz... Zobaczymy, kto przejmie niebawem gdańskie "żyrandole". Niemcy (grupa ponad trzech) będący u sąsiadki zapytali mnie dzisiaj na klatce schodowej, czy słyszałem o śmierci prezydenta z ręki nożownika.. Odpowiedziałem: u was biegają z nożami, to i do nas przyszło. Wałęsę prowadzi Wachowski, Ryżego Graś, a kto prowadził Adamowicza? Nic tylko same znaki zapytania..
 • @kula Lis 68 11:30:22
  Przez 3 lata PO i totalni nie dali żyć. Tydzień po wyborach wyciągnęli Farmazona i SBeków na ulicę bo im koryto uciekło. Wysyłali listy błagalne do Berlina by interweniował. Kibicowali by gospodarka się zawaliła. Ja się mam z nimi jednać? Nigdy
  Bandyta był z Gdańska nie z PiS
 • @kula Lis 68 11:45:42
  Dominikanin, który mówił żeby skończyć z nienawiścią w oczach miał..... nienawiść. Trochę dziwne.
  Nienawiść mówicie.
  Kopanie ludzi na Marszu Niepodległości, plucie na katolików przy krzyżu, sikanie na znicze, przemysł pogardy wobec Lecha Kaczyńskiego, zabójstwo Rosiaka, szydzenie, szczucie i poniżanie.
  Pojednanie?

  Przepraszam, ale nie dam rady.
 • @Husky 11:25:10
  Ta. Idzie. Po PONAD TYGODNIU. W cywilizowanym kraju organizator imprezy poszedłby na pierwszy ogień, a szef ochrony – na drugi, ale w czasie ok. kilkunastu godzin od ataku, a nie po tygodniu. No, ale. Prowadzenie śledztw w sprawie śmierci funkcyjnego sprzeczne z zasadami, to chyba taka specjalność grupy czymającej władze.
  Chyba dobrze trafiasz pisząc o śfiętej krowie i "horych dzieciach".
 • @Husky 11:52:16
  Pierwsze primo - pojednanie jest możliwe PO okazaniu przez grzesznika: skruchy i woli poprawy. Tu nic takiego nie nastąpiło. Mamy się z pozycji owcy pojednywać z wilkami, które chcą nas zjeść? Niech sobie wsadzą taką propozycję.
 • @kula Lis 68 11:30:22
  Nikoś, Zachar, Tygrys...
  "Mafia na Wybrzeżu" - historia jak z filmów Tarantino

  9 oskarżonych, 42 zbrodnie, 6 zabójstw, kilka usiłowań. Ta historia opowiada sprawę płatnych zabójców i niesłusznego skazania Czesława Kowalczyka. Ten człowiek przed kilkoma miesiącami uzyskał najwyższe odszkodowanie w historii Polski - trzy miliony złotych za niesłuszne aresztowanie - mówi Krzysztof Wójcik.

  Opisywana historia trwa kilkanaście lat i zaczyna się w roku 1998 od zabójstwa Piotra Suleja i kończy wypuszczeniem na wolność Kowalczyka oraz zasądzonym później odszkodowaniem. W książęce, obok wątków typowo kryminalnych, można znaleźć również np. opowieść o miłości i zabójstwie Adama Kwaśnego - kochanka dziewczyny gangstera.


  https://radiogdansk.pl/kultura-i-rozrywka/item/50832-nikos-zachar-tygrys-mafia-na-wybrzezu-historia-jak-z-filmow-tarantino/50832-nikos-zachar-tygrys-mafia-na-wybrzezu-historia-jak-z-filmow-tarantino
 • Hipokryzja, hipokryzja, hipokryzja
  Wg mainstreamowych mediów oraz solidaruchów niektórzy ludzie po śmierci stają się świętymi ale nie wszyscy o nie ..inni po śmierci dalej są tym czym byli za życia albo i gorzej..o wiele gorzej.

  Jednych media i skojarzeni z nimi polityce "beatyfikują" na wizji i w mediach...a o innych głucha cisza.. a o jeszcze innych wściekła nienawistna nagonka.

  Ja znalazłem prosty klucz do rozwiązania tej zagadki.
  pewnie wiecie jaki... zawsze ten sam.. i to się sprawdza...
  Jak ginie lub umiera żyd ... to mamy ajwaj na cały kraj... a umarły jest niemal beatyfikowany przez media.
  Jak ginie lub umiera goj .. to o ile nie był zasłużonym dla mafii żydowskiej
  w mediach góra wzmianka.
  ale jak zwalczał mafie żydowską...to w mediach nie zmiłuj się.. nagonka trwa dalej a nawet się nasila (np Jaruzelski, Kiszczak...Kaddafi, Husain, Miloszewicz...).

  Abramowicz był znany w środowiskach "biznesowych" w tym klimacie robił "biznesy". Gdyby nie zginął to powinien siedzieć na długie lata.
  To był klasyczny liberał a liberalne rządy to zbrodnia przeciw narodowi.
  (udowodnił to Balcerowicz, Bielecki, Gronkiewicz, Buzek, Tusk...i wielu innych).

  Mnie brzydzi taka wybiórcza hipokryzja.
  Jak ginie żyd to zginął wspaniały człowieka.. a jak żydzi zamordują człowieka to zabili terrorystę, "Hitlera", tyrana....

  To jest takie małe, niskie, podłe, żydowskie..

  I dlatego też nie płakałem po Adamowiczu...wolałbym go widzieć na sali rozpraw a potem w zasłużonym więzieniu między innymi kryminalistami może takimi jak Stefan W.

  Uważam też że wiele wskazuje że zamach nie został zorganizowany samotnie przez świra kryminalistę.
  Zamach był od strony logistycznej i realizacyjnej dobrze przygotowany.
  Moim zdaniem to robota zespołu fachowców.
  Nie wiem na czyje zlecenie ale zorganizowany poprawnie od strony sztuki mordowania niewygodnych ludzi.
  To chyba była taka pokazówka była .. bo "cichsze" są zamachy realizowane przez piątkowego samobójcę... mniej szumu, rachu ciachu i do piachu.. śledztwo zamknięte.

  Dziwi mnie nagła zgoda solidaruchów na następce Abramowicza ?
  To całkowicie nielogiczne zachowanie i PO i PIS...
  Wygląda to tak jakby nadzorca solidaruchów wydał polecenie...
  PO i PIS i kanapom że tak ma być i już.

  I tak jest nadzorca w każdej chwili może sprawić że PO i PIS się pokochają, albo pozabijają...co tam nadzorca tylko zechce...
  a zechce tak by jego interesy były na górze...
  Pytanie o nadzorce... kto jakimi kanałami...od kiedy (wiadomo od 89r)
 • @Husky 12:04:39
  Ta mafia do spółki z mafijną prokuraturą i sądami/sędziami działała i nadal działa. Tam powiązania rodzinne i biznesowe ich łączą. To tylko gorącym żelazem można wypalić metodami Erdogana bo PiS, Ziobro za słabi na nich niestety.
 • @bez kropki 11:55:51
  Podoba mi się jak w USA w takich i nie tylko w takich lecz wszystkich wypadkach działa policja, prokuratura, FBI, SWAT, czy Narodowa Agencja Bezpieczeństwa, co u nas pozostaje w sferze marzeń, bo z zatrudnianymi w służbach debilami, nieukami to wręcz niemożliwe.
 • @bez kropki 11:57:06
  Żeby było jasne - żadnego pojednania z PO nie chcę. Chyba, że tusk powie o czym spiskował na molo z Putinem, jak to było ze Smoleńskiem, oddadzą 250 mld ukradzionych w karuzelach VAT, zniknie szczujnia tvn24. Naprawienie krzywd, żal za grzechy - potem jednanie
 • @kula Lis 68 12:16:19
  Trzeba było zacząć naprawę państwa od TVN i....przypadkowych "dziennikarzy obywatelskich".
  Na to czekaliśmy od wyborów.
  Sędziowie nie ogłaszaliby pragnienia zemsty, PO siedziałoby w Sejmie cicho, KOD i UBywatele nie wylegaliby na ulice z hasłami śmierci dla PJK.
  Potem dopiero będzie można rozważyć na jakich zasadach mogą w Polsce działać
  A tak sprawa się rypła i to juz ostatnie podrygi tej ostrygi.
 • @bez kropki 11:55:51
  To, że my nie chcemy PO to jasne, ale jak oni wyobrażają sobie Polskę po ewentualnym powrocie PO do władzy? Będą udawać, że Schetyna jest świetnym premierem, Giertych ministrem, a Lis prezesem telewizji? Że nie potrzeba programu, a nawet wizji rozwoju?
 • @Husky 12:39:00
  Będzie tak jak teraz - ch. d. i kamieni kupa. Z tą różnicą, że będą wisieć na innej klamce. Czyli państwo teoretyczne.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:53:54
  Poniekad tak
  pzdr.
 • dziwy, dziwy
  Na pogrzebie Adamowicza w pierwszych rzędach w Bazylice w Gdańsku siedzieli ci co tak walczą z kościołem ? dziwy ! Od dawna wiadomo iż mowę nienawiści poprzez KOD i totalną głupotę opłaca Soros i Putin
 • @Husky
  Oskar ma jakąś fobię na punkcie KK, czyżby na ministranta go kiedyś nie przyjęto, czy do seminarium? tak się zastanawiam. Co Ty o tym myślisz?
 • @kula Lis 68 13:04:04
  Znów zapomniał o winie JPII, KK i solidaruchach
  Czyżby brakło leków
  8-))))

  ps.
  służył (w młodych latach) w komsomole z czasów wczesnego Bieruta
 • @Husky 11:27:25
  Głupota czy zaplanowana antypolska akcja? Ziemkiewicz reaguje: „Wolne Miasto Gdańsk było bastionem nazizmu, poparcie dla Hitlera było tam dużo wyższe niż w Niemczech”. Rafał Ziemkiewicz w ostrych słowach skomentował zdjęcia flagi z kontrowersyjnym antypolskim napisem „Free City of Gdansk”. Jak twierdzi popularny publicysta „Wolne Miasto Gdańsk było bastionem nazizmu”. W mediach społecznościowych zawrzało. „Adolf Hitler lubi to!” Transparent miał się pojawić na uroczystościach żałobnych po zabójstwie prezydent Gdańska Pawła Adamowicza. Transparent według świadków zdarzenia był wystawiony przed Bazyliką Mariacka Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Do treści tego transparentu na swoim Twitterze odniósł się Rafał Ziemkiewicz. „Wolne Miasto Gdańsk było bastionem nazizmu, poparcie dla Hitlera było tam dużo wyższe niż w Niemczech. O jego rzekomej „multikulturowości” pleść może tylko kompletny historyczny kretyn.”

  Ps..Wolne miast Gdańsk było zamieszkane w 90% przez Niemców. I już wiadomo, kto stoi za całą tą szopką. Ci kretyni jawna opcja niemiecka od wolnego miasta Gdańska chyba za mocni to w historii nie są. Gdańsk całą swoją historię żył z handlu towarami z Rzeczypospolitej a po odłączeniu od Polski zwyczajnie zdychał gospodarczo i nastąpił potężny regres.
 • @kula Lis 68 11:20:25
  To przykre, ale prez. Adamowicz i władze Gdańska mają wielu ludzi na sumieniu - https://www.youtube.com/watch?v=jGSukMJpric

  Pochylam się nad nimi - nad sprawą Wojciech Dąbrowskiego, człowieka, który w wyniku protestu głodowego przeciwko podwyżce czynszów, zmarł kilkanaście dni po zakończeniu strajku.

  Nathanel:

  "A jak umarł Pan bogaty
  To mu nieśli wieńce, kwiaty
  Order dali mu po śmierci
  By mu złocił się na piersi

  A jak umarł chłop z fabryki
  Nie płakali, bo był nikim
  Odszkodowań nie ma wtedy
  Trumnę trzeba brać na kredyt

  A jak padło dziecko z głodu
  Nie ruszyło to narodu
  Dalej po bogaczu kwilił
  Taki to był nastrój chwili"
 • @kula Lis 68 13:24:28
  Na przekazanej plakietce przez szefa ochrony nie było znaków biologicznych Stefana W.
  Prokuraturze została wprowadzona w błąd, a podejrzany robił to aby ukryć zaniedbania w ochronie imprezy WOŚP Jerzego Owsiaka - na której zginął Prezydent Adamowicz. Ciekawe, już w wieczór morderstwa ludzie po obejrzeniu filmu wskazywali, że typ nie miał na sobie plakietki.
  Czyli pada kolejny argument obrońców Owsiaka, że "miał plakietkę i nic nie dało się zrobić by ochronić Adamowicza".
  Pytanie na dziś - czy Owsiak kolejny raz zrezygnuje?
 • @Husky 11:27:25
  Tak to durnie, ale czy akurat to wina "biedoty zza buga", czy polskiego systemu edukacyjnego i mediów.
 • @Romuald Kałwa 13:27:06
  Powtarzać do znudzenia.

  Aresztowano szefa ochrony imprezy WOŚP, za składanie fałszywych zeznań, zatajanie zaniedbań i utrudnianie śledztwa, jak również nakłanianie do składania fałszywych zeznań.

  Jak to pasuje do szefa organizacji, jak to pasuje....
 • @dziennikarzobywatelski 13:03:14
  Adamowicz był opłacany przez Sorosa i Putina, był ich agentem i dlatego ten patriota Stefan W. musiał go usunąć aby Adamowicz więcej nie lobbował na rzecz przywrócenia małego ruchu granicznego z onucami, kacapami z naszego Królewca.
 • @kula Lis 68 13:13:22
  Oo kultura i sztuka - przy takiej sztuce trudno o kulturę. cham wyszedł z butów. NONO
 • @kula Lis 68 13:24:28
  Kluczowe jest pytanie kiedy szef ochrony WOŚP w Gdańsku przekazał plakietkę MEDIA policji.
  Jeżeli zaraz po zdarzeniu, to znaczy że musiał mieć tę plakietkę przygotowaną wcześniej.
  A jak wiadomo z doniesień medialnych różniła się ona od oryginalnych identyfikatorów
 • @kula Lis 68 13:13:22
  Wolno na tym portalu obrażać innych ? Nieładnie
 • @dziennikarzobywatelski 13:03:14
  Od dawna wiadomo ze trollujesz tutaj.
  Soros i Putin to dwaj antagoniści.
  Soros nienawidzi Putina za to że ten skutecznie broni Rosji przed Sorosem.

  Kompromitujesz siebie i swoich szefów chłopie.
 • @Husky
  WSIOKI widząc, że nie bardzo im wyjdzie po Palikocie, Petru a teraz z ciotą Biedroniem, wyciągają Gwiazdowskiego ponoć jako prawaka. Liczą na amnezję Polaków.
 • @dziennikarzobywatelski 13:36:42
  Jak widać wolno, a poza tym to nie obraza tylko stwierdzony przez wielu tu fakt.
 • @Romuald Kałwa 13:29:04
  To ostatnie z twej wypowiedzi aktualne.
 • @dziennikarzobywatelski 13:36:42
  Inne rusofoby już się przyzwyczaiły.
 • @Husky
  Seria szokujących zdarzeń na Pomorzu. Nożownicy zaatakowali w gminie Pelplin i w gdańskim hostelu! Ps. Byli to Ukraińcy. Jednego mordercy jeszcze szukają. Pytanie: Kiedy PAD ogłosi znowu żałobę narodową, powinna być dłuższa 48 godzin co najmniej bo tu dwie ofiary.
 • @Husky
  Firma, która zabezpieczała finał WOŚP w Gdańsku, straci koncesję?! Ważna decyzja ministra Jojo. Minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński podjął decyzję o wszczęciu procedury odebrania koncesji firmie ochroniarskiej, która zabezpieczała finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku.
 • @kula Lis 68 14:23:20
  Jakby ofiary były plemienia handlowego, może by ogłosił ale miałby pewnie dylemat.
 • @dziennikarzobywatelski 13:36:42
  Wolno na tym portalu obrażać innych ? Nieładnie

  dziennikarzobywatelski

  Ty faktycznie jesteś inny wróć do swoich.
 • @dziennikarzobywatelski przeczytaj to sobie to co mam do powiedzenia na twe bazgroły o Shut downie.
  "Shut down" rządu w USA przyniósł niezwykłe efekty. Urzędnicy biorą się za robotę. Swoją drogą wybór zajęć przez "funkcjonariuszy publicznych" wskazuje, że poza urzędniczeniem wiele nie potrafią i podejmują zajęcia przeznaczone raczej dla osób słabo wykształconych…Zachwyceni są z kolei libertarianie, bo kryzys pokazuje, że można się obyć bez wielu urzędników. Niektórzy z nich już zaczęli zresztą poszukiwać możliwości dorobienia sobie i może to być bardziej pożyteczne społecznie od ich codziennych zajęć, do których przywykli. Swoją drogą wybór zajęć przez "funkcjonariuszy publicznych" wskazuje, że poza urzędniczeniem wiele nie potrafią i podejmują zajęcia przeznaczone raczej dla osób słabo wykształconych…Poza usługą "wyprowadzania psa", niektórzy zasilili branżę transportu osobowego jako kierowcy. W Europie zapewne zgłaszaliby się od razu po "bezrobocie". Nie od dziś wiadomo, że urzędnikami zostają przeważnie życiowi nieudacznicy. Sama możliwość Shut down instytucji publicznych pokazuje, że kraj może funkcjonować bez biurokracji. Pokazuję to niedowiarkom, bo ogarnięci od dawna wiedzą, że są to puste etaty i sposób na utrzymanie wysokich podatków po prostu, czyli duszenie społeczeństwa, aby myślało, że rząd jest taaaki potrzebny. Skoro można iść siedzieć za dokarmianie biednych, jedzenie blisko końca terminu wyrzuca się do śmietnika, nie można gromadzić wody deszczowej, niedługo zakaz palenia nawet drewnem w kominkach, zakaz hodowania warzyw w ogródku, nie można kupić od kogoś jego produktów typu pączki na targu itp itd, to rząd jest wtedy tylko po to aby każdą próbę samodzielnej egzystencji wbić w ziemię razem z człowiekiem. Więc jasne, że Shut down pokazuje dobitnie, że ludzie którzy tworzą socjalistyczne państwa "opiekuńcze", to tak naprawdę terroryści, którzy chcą tylko zabierać pieniądze i rozdawać je między sobą. To są tak naprawdę przestępcy w zakresie moralnym. Proponując zasiłek, co roku liczba osób na zasiłku będzie się podwajając. Czyli gigantyczny zysk dla korporacji, które przeniosą produkcję do Bangladeszu za 60€ miesięcznie wypłaty. I tracą na tym wszyscy, czyli 95% społeczeństwa w każdym kraju. Bogaci oczywiście się bogacą i dają argumentów socjalistom, że kapitalizm nie działa. Jak przejmą cały rynek i wykończą konkurencję to jasne, że nie działa. Powinno się takich chciwców zamykać w pudle taka prawda.
 • @Husky
  Tak będzie wyglądała walka z „mową nienawiści”. W Polsce nagonka na Tarczyńskiego, a w Ameryce szczucie uczniów bo uśmiechali się do Indianina [WIDEO] Historia chłopców z katolickiej szkoły pokazuje jak już niedługo w Polsce może wyglądać walka z mowa „nienawiści”. Lewicowe media postanowiły zaszczuć ich za „rasistowskie zachowanie” wobec Indianina. W Polsce zaczyna się nagonka na posła Tarczyńskiego za zaproszenie „rasistów”.


  https://youtu.be/wRyUlbgWCP0  https://nczas.com/2019/01/21/tak-bedzie-wygladala-walka-z-mowa-nienawisci-w-polsce-nagonka-na-tarczynskiego-a-w-ameryce-szczucie-uczniow-bo-usmiechali-sie-do-indianina-wideo/


  Ps.."Sam główny bohater wywołanej przez lewaków histerii i jego rodzice zaczęli dostawać maile z groźbami śmierci." Lewicowa "miłość" w pełnej krasie. Niegdyś sowieckie Gułagi też były pełne antykomunistycznych nienawistników. Żyjemy w bardzo dziwnych czasach. Na hasło "rasizm" milkną wszelkie dysputy bo ludzie boją się cokolwiek powiedzieć, gdziekolwiek spojrzeć. Paranoja osiąga kolejne szczytu absurdu. Lewackie zwyrodnialstwa na wszelkie możliwe sposoby próbuje uciszać głosy zdrowego rozsądku. Nie dla zwyrodnialstwa, tak dla normalności!
 • Lis cierpi na rozdwojenie osobowości? W jednym wpisie zapowiada protest, w drugim wzywa do stu dni spokoju
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2017/11/tomasz_lis_redaktor_wolnosc24-768x584.jpg

  Trudno ocenić co wpłynęło na tę błyskawiczną zmianę poglądów. Sugeruje to jednak, iż redaktor Lis znalazł się na emocjonalnej huśtawce. Podatność na tego typu wahania, jasno pokazuje, że jego kondycja psychiczna nie jest najlepsza. Taki stan jednej z liczących się postaci mającej wpływ na elektorat opozycyjny, nie wróży najlepiej dla publicznej debaty w nadchodzących miesiącach.

  https://nczas.com/2019/01/21/lis-cierpi-na-rozdwojenie-osobowosci-w-jednym-wpisie-zapowiada-protest-w-drugim-wzywa-do-stu-dni-spokoju/

  Ps...Schizofrenia paranoidalna już objawowa. To jest bardzo, bardzo chory człowiek.
 • Mści
  Się na PiS-e nie ujawniony aneks WSI, oraz brak przeprowadzonej lustracji. Dlatego te wszystkie gównozjady typu Durczok, Celiński, Lis drą ryje.
 • @zbig71 17:00:02
  Pełna zgoda, tylko, że to ma ujawnić PAD, PiS nie może. Pytanie czego i kogo boi się PAD?
 • @kula Lis 68 17:34:53
  Tu jesteśmy skazani na domysły. Ja uważam, że PAD wiele obiecał lobby żydowskiemu w czasie swoich wizyt w USA i teraz mają go garści. Inna sprawa, że po swoim słynnym wecie w sprawie sądów, został przyjacielem ,,starych kiejkutów, a Ci to gruszek w popiele nie zasypują.
 • @zbig71 17:47:11
  Podano, że szef ochrony siedział w więzieniu razem ze Stefanem, pytanie: jakim cudem założył firmę Tajfun i został szefem firmy będąc karany gdy nawet sprzątaczka musi przedstawić świadectwo o niekaralności by zostać zatrudniona. Kto mu pozwolił oto jest pytanie.
 • @kula Lis 68 17:53:59
  Czy to autentyczny news?
 • @Husky
  Coraz bardziej upewniam się, że to wszystko było ustawione pod wybory do PE i Sejmu. PO traciła na wszystkich frontach i bracia Niemcy pomogli wymyślić trick który ma za zadanie podratować tych fajfusów w Polsce. Dzięki śmierci Adamowicza upiekli kilka pieczeni na jednym ogniu. Zaimplikowana została lewacka „mowa nienawiści” w polskiej debacie publicznej dzięki której będzie można zamykać usta wszystkim krytycznym dla PO komentatorom. To opłaca się również lewicy zachodniej która dąży do wchłonięcia polski w społeczny system neomarksistowski-czyli przede wszystkim władzom Niemiec i Francji. Martwy Adamowicz nie wsypie Tuska a Tusk będzie mógł spokojnie wrócić do polskiej polityki po zakończeniu kadencji i złapać znów za ster PO. Martwy Adamowicz to straszak dla wszystkich którzy chcieliby się wyłamać ze wspólnego frontu kasty co ten właśnie Adamowicz zrobił jakiś czas temu i przez co kasta się od niego niedawno odwróciła. Martwy Adamowicz i zaimplikowana „dzięki niemu” „mowa nienawiści” to przynajmniej kilka więcej punktów procentowych poparcia w wyborach do PE i Sejmu. No to chyba wszystko. Z tym gościem który niby jest schizofrenikiem też nic się nie klei. Dziwi mnie reakcja Ziobry który już wyznaczył 100 prokuratorów do ścigania w Polsce „mowy nienawiści” z nie wiadomo jakiego artykułu. Nie wiem czy on jest tak głupi i naiwny czy PiS sprzedaje właśnie Polskę. Mam nadzieję że to pierwsze…RIP Łysy Jojo. Nie ma co-przysłużyłeś się zdrajcom i neomarksistom jak tylko najbardziej mogłeś…
 • @kula Lis 68 18:41:47
  PiS już dawno sprzedał Polskę. Dziwne, że taki bystry gość, jak Ty Kula jeszcze się nie zorientowałeś? Ja ostatecznie kapnąłem się w 2007, jak rozmontowali koalicję z Lepperem i Giertychem. A teraz realizowana jest wysługa Żydostwu z USA i Izraela. Po wybrykach Żorżety to nawet przykładów zdrady nie potrzeba.
 • @Husky
  Niemiecka gazeta o plastusiach B. Pieli: „Odniesienie do tlącego się podskórnie antysemityzmu”. Niemiecka prasa nie ustaje w szczuci na szeroko pojętą polska prawicę, której przypisuje odpowiedzialność za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. „Sueddeutsche Zeitung” opublikował kolejny artykuł, a właściwie paszkwil autorstwa Floriana Hassela pt. „Polska – kraj nienawiści”. „Zamach, jak ten na Adamowicza, był ze względu na zatrutą atmosferę polityczną w Polsce jedynie kwestią czasu” pisze Hassel. „Zamachy o podłożu politycznym nie rodzą się w próżni. Od przejęcia władzy przez PiS, w Polsce ma miejsce radykalizacja, którą forsują przede wszystkim rządzący i rosnąca w siłę skrajna prawica” pisze warszawski korespondent „Sueddeutsche Zeitung”. Według Hassela Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to „nie tylko wydarzenie charytatywny, ale także polityczny znak tolerancji”. Natomiast Gdańsk to miasto, które „jest alternatywą wobec nacjonalistycznie ciasnego projektu społeczeństwa propagowanego przez PiS i skrajną prawicę”. Całość pod linkiem


  https://wprawo.pl/2019/01/18/niemiecka-gazeta-o-plastusiach-b-pieli-odniesienie-do-tlacego-sie-podskornie-antysemityzmu/


  Ps..To nie wina plastusiów, a czy nie czasem operacji (plastycznej) POkrzywdzonego, bo chyba czmychnął do Kulczyka? A nie POdmieniono zamachowca, tego którego POkazali w filmiku z komórki? Ten jakiś mały szczupły skulony, nie tak jak na scenie, POtężny, bohater! Wszystko mi nie gra w tym całym zamachu (sfingowanym?)!
 • @zbig71 18:40:16
  Tak.
 • @kula Lis 68 19:21:53
  Niemcy będą walczyć o swoją 4tą Rzeszę. PiS, jako stronnictwo amerykańsko-żydowskie w tej budowie przeszkadza. Dlatego są takie publikacje, jak tego osobnika, którego zacytowałeś.
 • @Husky to jest fajne swój swoich okrada czyli żyd żydów. Brawo!
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15480946321d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372a48152daa1fefbf3434744f29ffe8a87.jpg
  Żenujący spektakl TVN-u z politycznym tłem okazał się klapą. A teraz szukają menagera, bo... zniknął z kasą(a długi trzeba spłacać nie ma zlituj się)


  https://niezalezna.pl/255381-zenujacy-spektakl-tvn-u-z-politycznym-tlem-okazal-sie-klapa-a-teraz-szukaja-menagera-bo-zniknal-z-kasa
 • @Husky coraz ciekawiej.
  Przerażające! Finał WOŚP w Gdańsku ochraniali... niepełnoletni! Porażające ustalenia radia RMF FM. Gdański finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego zamordowano Pawła Adamowicza, ochraniali nastolatkowie. Aż 23 z 41 ochroniarzy agencji Tajfun było... niepełnoletnich. Ministerstwo spraw wewnętrznych i administracji wszczęło już procedurę odebrania koncesji tej agencji ochroniarskiej. Całość pod linkiem


  https://niezalezna.pl/255466-przerazajace-final-wosp-w-gdansku-ochraniali-niepelnoletni

  Ps..Wszyscy wiemy kto tworzy firmy ochroniarskie. Ciekawe czy tym razem Brudziński ruszy UBeków, SBków, byłych milicjantów i obecnych policjantów, wszak to kręgosłup takich firm. Gdyby tą imprezę ochraniała firma rekomendowana przez PIS, cały świat lewacki darł by ryj, że to wina Kaczyńskiego a tak się miotają bo jak oskarżyć swojaka.
 • @zbig71 19:18:22 przeczytaj.
  Kodeks Moralności Obywatelskiej. Dla zdrajców narodu kula w łeb! https://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/10/20/kodeks-moralnosci-obywatelskiej-dla-zdrajcow-narodu-kula-w-leb/
 • @kula Lis 68 14:23:20
  Jakiś kolekcjoner zebrał okładki z Newsweeka. Te arcydzieła sztuki fotograficznej nie zawierają żadnego hejtu, po prostu pokazują kunszt i profesjonalizm personelu szefa Tomasza Lisa...

  https://pbs.twimg.com/media/Dxb9qMHXcAAkhgZ.jpg
 • @kula Lis 68 14:27:18
  Bardzo rzadko zgadzam się z "opozycją totalną", więc skoro się tak stało, muszę ten fakt odnotować.

  Tak, rzeczywiście "nie można mówić o żadnej symetrii", i rzeczywiście można powiedzieć, że "winna jest tylko jedna strona", a nawet "jeden człowiek", który kłamstwo i nienawiść uczynił swą polityczną metodą. Ta stroną jest PO i służące jej liberalne salony, a tym człowiekiem Donald Tusk. Nie napiszę "Oskarżam!", bo tej frazy użył kiedyś Zola – przypomnę jednak, że pisałem wielokrotnie, iż Donald Tusk to najbardziej żałosna kreatura, jaka rządziła Polską od czasu generała Zajączka, i mam nadzieję zobaczyć go jeszcze kiedyś w więzieniu.

  Nie ma symetrii. Wiceprzewodniczący PiS nie zaprosi na "zimny budyń krojony nożem", jak Palikot zapraszał na "kaczkę po smoleńsku i krwawą Mary". Żaden pisowiec nie będzie w telewizji obruszał się, że Tusk (czy ktokolwiek inny) przyszedł na pogrzeb "w czarnym garniturze jak jakiś Breżniew", żaden pisowiec nie będzie gdańszczanom gasił zniczy moczem ani w czasie, gdy je zapalają, puszczał przez gigantofon "kaczuszek", żaden nie będzie organizował na fejsie wydarzenia "wyp…my serce ze zniczy z Gdańska" – a kiedy wdowa i sieroty zechcą pójść na grób zmarłego, pisowcy na pewno nie będą im blokować dostępu wyjąc i bluzgając.

  Więc nie ma symetrii.

  Te wszystkie – a można by je przecież wyliczać godzinami – przejawy nienawiści i skrajnego zbydlęcenia po Smoleńsku inspirował lider PO cynicznie, z premedytacją, jednocześnie z obłudą świętoszka Tartuffe’a winiąc o to przeciwników. Niejeden dziennikarz może potwierdzić, co "off record" mówili działacze PO o wskazówkach otrzymywanych na partyjnych szkoleniach z pijaru. Uczono ich, że "Kaczyński to małpa w klatce", i trzeba "kopać w klatkę" (ta fraza nawet weszła na stałe do dziennikarskiego języka), prowokować małpę, żeby się po klatce rzucała i wrzeszczała, straszyła ludzi – bo jak długo będzie ich straszyć, będzie "niewybieralna". Taka była marketingowa "doktryna Ostachowicza", stosowana przez wiele lat, w błogim poczuciu bezkarności, bo "przejechanie ciężarnej zakonnicy na pasach" nie mieściło się liberalnym elitom w głowach – i zresztą przez wiele lat zapewniająca Tuskowi sukcesy. Świadomie łamano wszelkie zasady przyzwoitości, tabu i granice rozsądku, aby prowokować do zachowań, które propaganda władzy (ówczesnej) mogła wykorzystać do straszenia PiS-em i oskarżania go o "nienawiść".

  calosc tu:

  https://dorzeczy.pl/kraj/90871/To-prawda-nie-ma-symetrii-win.html
 • @kula Lis 68 15:19:38
  TVP szczuła na Adamowicza? ?????


  Newsweek o żonie Adamowicza

  "...to nie stan konta pociągnie go na dno. Jeśli ktoś odda mu niedźwiedzią przysługę,to żona. Wszyscy wokół są przekonani,że jest bardziej obrotna w biznesach od Pawła,że załatwia biznesy mieszkaniowe.

  https://pbs.twimg.com/media/DxWABHKWwAAto_t.jpg
 • @kula Lis 68 15:35:01
  Wdowa po P. Adamowiczu, w pożegnalnej mowie użyła frazy "fala nienawiści".
  Falę tę przepowiadał w swojej kampanii słynny starotestamentowy prorok Bronisław "Nienawiść" Komorowski.
  Przypadek?
 • @kula Lis 68 15:40:35
  Twórcy mowy nienawiści debatują jak zatrzymać mowę nienawiści.
  No qrwa horror
 • @kula Lis 68 17:34:53
  Przysłowie na dobranoc.
  „I melon syty i mrówka cała.”
 • @kula Lis 68 17:53:59
  „Zabójstwo Marka Rosiaka było jednym z 916 popełnianych średnio w roku kalendarzowym”
  Kto tak pięknie uzasadniał?

  To on ruda niemiecka qrwa

  https://pbs.twimg.com/media/DxYwGLXWsAE_F1s.jpg
 • @kula Lis 68 18:41:47
  Politycy Platformy Obywatelskiej jęczą, że to prokuratura Ziobry prześladowała Adamowicza.

  Jednak pierwsze zarzuty usłyszał w......... marcu 2015...

  https://pbs.twimg.com/media/DxczjAoWsAM7pst.jpg
 • @kula Lis 68 20:19:47
  Wiesz co łączy najbardziej aktywnych hejterów budujących narrację o mordzie politycznym i obwiniających TVP i jej pracowników ?
  Otóż należą do "elitarnego" grona 262 obserwowanych, których wybrał Tusk.
  Sami apostołowie mowy miłości i ambasadorzy pojednania.

  https://pbs.twimg.com/media/DxcUn0_XgAIKYjc.jpg
 • @kula Lis 68 19:46:16
  Hmmm....

  https://pbs.twimg.com/media/DxN_Nc4WkAAZE5w.jpg
 • @Husky 20:44:39
  Z tym "zamachem" w Gruzji to Bul miał akurat rację. Poległy Kaczor pojechał tam robić z siebie durnia. I z całej Polski.
 • @zbig71 19:18:22
  Najpierw, przed koalicją PiS - Samoobrona - LPR. Nie zagłębiając się w kwestie polityczne, w walkę pomiędzy kogutami, z tego co pamiętam, w Polsce zaczęło się dziać dobrze za czasów rządu Oleksego. Byłem nawet zdziwiony, że jakoś Polska może sobie sama gospodarzyć. Aż tu nagle przyszedł atak, huzia na Józia!
  Całe to towarzycho z Magdalenki od Kaczyńskich, przez Tusków po Kwaśniewskich odkryło, że Oleksy to ruski agent!
  Kuźwa, wtedy pierwszy raz przejrzałem na oczy i sobie pomyślałem, co to za kit? Przecież wiadomo, że skoro Oleksy był w PZPR to normalne, że wtedy był kierunek wschodni i co to za wielka tajemnica, że PRL współpracowała z ZSRR?
  Wymyślili, że agent to Olin, trzeba było ten propolski rząd Oleksego obalić i to się stało.
  Potem znów coś ruszyło w czasie tej koalicji PiS, Samoobrona, LPR i znów wymyślili i rozwalili!
  Jak oskarżali Leppera, Łyżwińskiego, PiS i PO z dzióbków sobie pili.
  Tu muszę zauważyć Lecha Kaczyńskiego, który przyglądnął się tej zmasowanej akcji i próbował bronić tej koalicji, jednak jego brat jak zwykle wiedział lepiej.
  Obżydzenie!
 • @
  Platforma i jej stosunek do śp. Adamowicza oraz jego współpracowników. Tak walczono z Prezydentem

  https://pbs.twimg.com/media/DxapIC4WsAEMt1G.jpg
 • @kula Lis 68 20:19:47
  Rodzina Adamowicza dzisiaj twierdzi że chciała pogrzebu bez akcentów państwowych w gronie przyjaciół.
  Mogła pochować Adamowicza na cmentarzu w kameralnym gronie.

  Wynika z tego, że głownie wdowie chodzi o prezydenta. Szkoda, że nie miała na tyle honoru by zapłacić za samolot. I ten lans po śmierci...no nie
 • @lorenco 20:52:18
  PIS obalił rządy Oleksego ?
 • @lorenco 20:52:18
  Ja do dziś gratuluję Kaczynskiemu wywalenia w kosmos takiego LPR-u
  Zbiór szumowin i pajaców.
  Dziś LPR jest ...w wikipedii
 • @Husky 21:00:58
  Układ z Magdalenki obalił i co za tym idzie do tej pory.
 • @Husky 21:03:44
  LPR nie był moją bajką a jak już widziałem nie tak dawno skaczącego Giertycha, to na wymioty mnie wzięło. Jednak wtedy ta koalicja dawała nadzieję Polakom, po co było ją rozwalać a następnie przekazać rządy PO?
  Może mi to wytłumaczysz konkretnie, czarno na białym?
 • @lorenco 21:11:56
  //LPR nie był moją bajką a jak już widziałem nie tak dawno skaczącego Giertycha, to na wymioty mnie wzięło.//


  Niedobrze mu-też mi coś! Takie są warunki franczyzy mój miły.
  Podskoki wspomagane okrzykami :kto nie skacze ten ......... są obecne na wszystkich politycznych majdanach.Od, ze sie tak wyrażę , "Lizbony po Władywostok" https://www.youtube.com/watch?v=ekmD6cSZ5ec
  Szczegółową "instrukcje majdanu" opracował nijaki Gene charp w latach 80-tych XX w.
  U nas ledwie co "odkryto" Sorosa (choć o nim głosno od 20 lat) a do Sharpa jeszcze nie doszedł.Trzeba poczekać jakieś 20 lat i z pewnoscią któryś z niezależnych dziennikarzy "wywali nam całą prawdę" o Sharpie..
  No więc ten Sharp opracował w najdrobniejszych szczegółach technologie majdanu (czy jak kto woli kolorowych rewolucji ) ,opisał to w książkach https://en.wikipedia.org/wiki/Gene_Sharp i wdraża przy pomocy kilku instytucji między innymi Instytutu Einsteina.
  Jak się chce wyrwać parę groszy od fundacji miłujących demokrację i wolność trzeba ściśle trzymać się instrukcji.A instrukcja przewiduje żeby w określonych momentach dramatu skakać.

  PS
  materiały o Sharpie są dostępne w internecie .Niestety nie po naszemu więc żeby się czegoś dowiedzieć trzeba posiadać jakiś język.
 • @ikulalibal 21:35:35
  Wrzuciłem na translator i przetłumaczył mi. Wiem już zatem o co chodzi.
 • @Husky 21:00:58
  Po prostu wchodziliśmy pod bucior żydoamerykański. A Oleksy miał dość dobre kontakty z Rosjanami, więc..... resztę sobie dopowiedz
 • @Husky 20:36:00
  Nie płakałeś po Adamowiczu?
  Widzisz a ja płakałem po Kaczyńskim, a szczególnie po jego żonie, którą zawsze uważałem za porządną kobietę.

  Ja wiem, że wśród trolli PiS panuje przekonanie, że język nienawiści to tylko język polityków PO, no cóż stwierdzenie "To on ruda niemiecka qrwa" to z pewnością te 10 pięter kultury poniżej poziomu mułu. "Miłość PiSowska" tak zżarła niektórym umysły, że wypowiadanie takich słów uważają za normalne, powiedz coś takiego o którymś z partii to będzie niewyobrażalna obraza uczuć i niezwykła mowa nienawiści.

  Bo człowiek inteligentny, kulturalny powie "kaczelnik", "skarb narodowy", "zwykły poseł" a taki młotem na kowadle ukuty "ruda niemiecka qrwa""

  Nikt wam nie wmówi, że wasza mowa nienawiści jest mową nienawiści, a prawda jest prawdą.
 • @Zawisza Niebieski 00:24:56
  Ja to Ci powiem szczerze, że nie zwracam na to uwagi i koło tyłka mi to już dawni wisi co tam kto szczeka. Po prostu pamiętam pewną scenę, kiedy to w TV, w jakimś tam programie, pisior z pełowcem tak się okładali inwektywami, że jeden wrzask był. Po zakończeniu programu kamery jeszcze uchwyciły, jak się poklepali po plecach i jeden z nich zaproponował, żeby iść na kielicha. No to idziemy!
  Husky kocha pewnie PiS i będzie bronił swoją piersią, kąsając tych, co śmią krytykować jego idoli, cóż, wierzymy w to, że rzeczywiście kocha PiS a nie jest zadaniowcem. Bo jako, że my Polacy mamy dobre i naiwne serca, staramy się Huskyiego trochę ostudzić w tej miłości aby jakoś zniósł ewentualne rozczarowanie. Wygląda jednak na to, że on zachowuje się jak żona, której powiedziało się, że mąż ją zdradził i to nie raz a ona zamiast kopnąć męża, mści się na tych co jej o tym powiedzieli a jeszcze bardziej na kochance męża a mążuś jest super bo go kochanka i jej pomocnicy sprowadzili na manowce i chcą rozbić małżeństwo. Ot, samo życie:)
 • @lorenco 01:02:46
  Wojenka PO-PiS z początku była całkowicie symulowana, stara zasada, jeszcze rzymskie czasy pamiętająca, dziel i rządź. Problem zaczął się wraz z katastrofą pod Smoleńskiem, gdzie PiS w żadnym przypadku nie mógł przyznać się do prawdy, która udowodniona jest dopiero po tym, jak wszelkie teoryjki Macierewicza zostały obalone. Nie mogło by tak, że wszystkie dowody obciążają PiS i L.Kaczyńskiego. Sprawa jest prosta. Za katastrofę i śmierć tych ludzi odpowiada L.Kaczyński i PiS. Za upokarzające Polskę śledztwo odpowiada rządząca ówcześnie PO. Wtedy zrodziła się prawdziwa nienawiść siana przez Macierewicza wrzaz z kolejnymi idiotycznymi teoryjkami, sztuczna mgła, magnesy, złe sprowadzanie, wybuchy. Wtedy właśnie dla ochrony interesu PiS rozpoczęła się cała wojenka polsko-polska. Idiotyzmy, pomnik, ulica Kaczyńskiego w każdym mieście, eksterytorialny plac w centrum Warszawy na pomnik "Schody do nikąd".

  Co do Huskyego, nie chcialbym się wypowiadać co do motywów trollowania na rzecz PiS, bo nie mam dowodów. Może być pożytecznym a może być zadaniowcem, fakt, że korzysta z zasobów stajni trolli PiS, ma wiedzę, zanim zostanie oficjalnie ogłoszona w bibliotekach narodowych Krakowa, Ossolińskich
 • @Zawisza Niebieski 00:55:00
  //Widzisz a ja płakałem po Kaczyńskim//

  Zdaje sobie sprawę z ogromu "bólu" jaką sprawiła ci wieść o śmierci Prezydenta L.Kaczynskiego.
  Zwłaszcza tobie

  Te rzewne łzy jakie wylewałeś w tym dniu były łzami....ale radości.
  Potwierdziłeś to przez te ostatnie lata w komentarzach i wpisach tu na portalu.
  Tak więc płacz ma różne oblicza.

  ps.
  ten Twój komentarz potwierdza tylko fakt, że nazwanie Cię "sprzedawca kitu" było i trafne i prawdziwe
 • @Zawisza Niebieski 04:52:09
  A jaką Ty masz motywację sprzedając kit każdemu naiwnemu lemingowi
  Jaką
  Czy też jesteś tylko zadaniowcem i pożytecznym idiota czy to 2 w 1 ?
  Czy ty myślisz że może mordercą Stefanem uda się wam wygrać wybory.
  Nie - nie uda się.
  Tak właśnie to widzę.
  Miłego dnia i .......wycia ciąg dalszy

  ps.
  i przez przypadek pozdrów przypadkowych Gdańszczan
 • @Oscar 14:01:59
  https://pbs.twimg.com/media/DBNNolZXgAE3tbq.jpg
 • @Husky 06:46:13
  Hehehe :)
  Trochę prawdy i już nerwiki?
 • @Husky
  Tego nie widać na nagraniu. Prokuratura ujawnia szokujące kulisy Adamowicza
  https://www.youtube.com/watch?v=AocxrgMSOhE

  Wątpliwości wokół ataku na prezydenta Gdańska podczas finału WOŚP

  https://www.youtube.com/watch?v=aZlWONTksI4
 • @Husky
  Zakonnice ujawniają prawdę o Owsiaku i WOŚP Wielu w to nie uwierzy

  https://www.youtube.com/watch?v=qbsbrHyCbMI
 • @Husky
  Radny wyrzucony z PiS
  https://niezalezna.pl/255483-radny-wyrzucony-z-pis

  Ps..Bardzo głupi ruch .. głupoli z PiS-u. Tą poprawnością polityczną, sami podrzynacie gałąź na której siedzicie. Tylko straciliście kolejna ilość potencjalnych wyborców. Zamordyzm poprawności politycznej, dla samej poprawności, czuć fałszem i obłudą na kilometry. Jeżeli już chcecie wprowadzać wzorem lewactwa zamordyzm polityczny, to od razu przygotujcie sobie polityczną trumnę. Bowiem na nic innego nie zasługujecie. A wystarczył by po prostu, komentarz, krytykujący taki wpis. Zupełnie by wystarczył. Czyżby tzw. wierchuszka PiS-u w powiecie, czy gminie była głupsza niż można było by przypuszczać? Sami karierowicze , bez kręgosłupa , trzęsący się przed każdym wiaterkiem zdarzeń? Poprawność polityczna, obnaża tchórzy, karierowiczów, koniunkturalistów. może to i lepiej , że się obnażyliście? Przynajmniej potencjalni wyborcy mogą was ocenić. A co najśmieszniejsze, wcale nie zyskujecie, tym swoim poprawnym politycznie tchórzostwem, poparcia u wyborców totalnej opozycji. Jedyne co zyskaliście, to utrata własnych wyborców. PiS myśli , że wchodząc w cztery litery PO zdobędzie coś tam. To co robi PiS po zamordowaniu Adamowicza jest po prostu chore. PO i tak nie bierze tego pod uwagę i ataki wściekłości na PiS nie ustają. A Adamowicz był i już go nie ma. Co on mnie obchodzi? Tyle dla mnie znaczy co zeszłoroczny śnieg. PiS teraz chce do Europy, wiadoma rzecz, że musi być nowoczesny. A nowoczesnych już mamy aż nadto. Wybory już wkrótce...PiS sam się prosi by przegrać wybory. Zabawy z politpoprawnością będą źle ocenione przez elektorat.
 • @Husky 06:17:30 nie ma po kim płakać.
  To chciał nam zafundować ten podły żyd z Gdańska Adamovitz vel Adamowicz dobrze, że nie zdążył, tylko z nim zdążyli! Republika Federalna Niemiec rozpada się. Szokujący materiał!

  https://www.youtube.com/watch?v=T4uoO62LUIc

  Jak żyją imigranci we Francji. Czy tego chcecie w Polsce? Film ten pokazuje codzienność dużych francuskich aglomeracji. Został on nagrany w Marsylii, miasto to w szczególności oblegane jest przez imigrantów z krajów arabskich i afryki. Liczba ich jest tak duża że stanowi już znaczny procent mieszkańców tego miasta. A wygląda to strasznie na każdym skrzyżowaniu żebrające rodziny, tony śmieci wszędzie, kradzieże w biały dzień, napady i gwałty. To rzeczywistość Marsylii. To się nazywa unijny śmietnik! Właśnie to chcą zrobić z naszą Ojczyzną!

  https://www.youtube.com/watch?v=Moo3EzdaGJI

  https://www.youtube.com/watch?v=21BAc...

  Muzułmański problem Szwecji Płonące przedmieścia Sztokholmu

  https://www.youtube.com/watch?v=NMqy7wCghp8
 • @Husky to mogło być kiedyś i w Danzing Adamovitza
  Kolejne ubogacenie w Niemczech. Tym razem nożem i tasakiem w schronisku dla imigrantów tuż przy polskiej granicy. Trzy osoby zostały ranne w bójce, do której doszło w schronisku dla imigrantów w Niemczech. Pracownik placówki po ataku tasakiem walczy w szpitalu o życie. Do ataku na pracownika schroniska doszło w niemieckim Guben leżącym tuż przy polskiej granicy po drugiej stronie Nysy Łużyckiej. Próbował on rozdzielić walczących ze sobą imigrantów i od jednego z nich otrzymał cios tasakiem. Wcześniej, w czasie awantury 20-letni Syryjczyk ranił innego 22-letniego imigranta nożem. Drugiego 26-latka ugryzł dotkliwie w ramię. Kiedy pracownik placówki próbował rozdzielić walczących otrzymał cios od 22-latka. Jemu i dwóm pozostałym imigrantom udało się zamknąć w pomieszczeniu biura. Imigrant w ataku szału zaczął tasakiem rąbać drzwi, ale po chwili zbiegł. Policja rozpoczęła obławę na imigranta. Schwytano go w pociągu z Gubina do Cottbus (Chociebuż). Dwóch imigrantów zostało aresztowanych – 20-letni Syryjczyk i 22-latek, który zranił pracownika schroniska. To nie pierwsze takie zdarzenie w schronisku dla imigrantów. M.in w Trierze imigrantka z Syrii została zamordowana przez swego męża ledwie 3 tygodnie po tym jak wprowadzili się do schroniska.
  Ps...To powinno spotkać Adolfinę Fuehrerową. A Santo subito Adamovitz chciał ich ściągać no i jego "ściągnięto" nożem ze sceny politycznej i ziemskiego padołu. Kochajmy dalej Murzynków i zróbmy w Europie miejsce dla połowy Afryki. Co oni przynieśli ze sobą to rozdają… A, że tylko taką "kulturę i obyczaje" mają od małego to co innego mają dać?… A tylu ostrzegało przed niebezpieczeństwem i co!? Dalej do "władców dusz" nie dociera prawda, bo sami dawno wszystko co ludzkie zatracili!? Przybysze z Trzeciego Świata regularnie sztyletują Europejczyków, a pismaki w Europie albo ukrywają fakty nożownictwa, albo przedstawiają je jako akceptowalne. Zaś politycy w Europie odpowiedzialni za ściąganie do Europy tłumów z Trzeciego Świata, albo milczą, albo dają do wiadomości, że zamachy przez przedstawicieli tych tłumów nie są niczym bardzo złym, nieakceptowalnym. I zawiadamiają, że nadal będą przyjmować te tłumy. Taki panuje klimat polityczny w Europie. Jego powodem są głównie politycy europejscy, głównie ci z UE. Adolfina wpuściła im do kraju 2 miliony potencjalnych terrorystów, kosztuje do kraj ok. 30 mld € rocznie, a oni wybierają ją ponownie. Popatrzcie na Francuzów: ciapańce rozwalają 70 ludzi w dyskotece a ci malują kwiatki na chodnikach. To wina totalnego i szeroko pojętego kurewstwa, które wkroczyło w nasze życie. Wszystkie formy normalnej egzystencji zostały zakłócone. Przemoc nieokiełznanych, hipokryzja polityków i ogólna chciwość stały się normą, na które (wydawać by się mogło) nie ma rady. Powtarzające się w historii proroctwa Wernyhory są coraz częściej przestrogą dla nas wszystkich. Zamęt i anarchia wyrastają w klimacie niemocy i są pretekstem do wywoływania wojen, choć tak naprawdę przez nas niechcianych.
 • @Husky
  "Mowa nienawiści" została zawleczona do Polski z żydolewackich mediów całego świata! Wystarczy spolonizować media i edukować poprzez dobry przykład dziennikarzy i polityków. Mowa nienawiści to taka żydolewacka nowomowa do cenzurowania wypowiedzi i karania za nie ludzi. Szkoda, że w dalszym ciągu aresztuje się w Polsce za to ludzi. Rządzi PiS a metody te same co wcześniej. Dzisiejsza opozycja jest największym złem, jakie przytrafiło się nam po '89 roku. Brak dekomunizacji w życiu publicznym, wychodzi nam, społeczeństwu dzisiaj bokiem i ciągnie się za nami w nieskończoność. Mam nadzieję, że w Polsce nigdy nie zostaną notyfikowane europejskie przepisy, dotyczące tzw. nowo-śmiesznej mowy nienawiści. Są to jedynie działania mające na celu wyeliminowanie z przestrzeni publicznej otwartej krytyki. Swoistego rodzaju cenzura, nic ponad to. Jeżeli ktoś faktycznie kogoś pomawia, zniesławia, oczernia - są na to odpowiednie artykuły w naszym obecnym systemie prawnym i nie potrzebujemy tutaj unijnych przepisów. Niestety nikt nie zmusi nawet prawnie, restrykcjami, nękaniem czy siłą ludzi do tego by kochali i tolerowali złodziei, przestępców, łapówkarzy czy alkoholików prokuratorów, sędziów, lekarzy, prawników, polityków różnych opcji w tym byłych i obecnie rządzących, Owsiaków, pedałów, cioty, lesby, gendery, islamistów czy jakiś zboczeńców lub np lewaków czy żydów. Mam, mamy niezbywalne prawo takimi ludźmi gardzić. Jak się komuś nie podoba moje czy innych zdanie to niech tego nie czyta. Ja też nie wchodzę na strony lewicowe, żydowskie, islamski na których opluwane są osoby z prawicy. Nikt też nie zmusi ludzi do żałoby, smutku, łez po jakimś złodzieju, łapowniku łapówkarzu z Gdańska, czy prokuratorze, sędzi. Co to obchodzi ludzi z drugiego końca Polski. Straszyć to sobie możecie swoje, żony, mężów, psy i koty. Toż to zaczęła się druga Korea Płn Kim Una czyli płacz na rozkaz. To wariactwo do potęgi opanowało ludzi którym wydaje się, że kimś są i coś jeszcze mogą. Lewactwo może gardzić każdym kto się z nimi nie zgadza. My mamy zamknąć mordy albo będziemy faszystami i homoniewiadomo jeszcze czym. Gdzie tu wolność słowa? Gdzie tu ta demokracja? Ten zamordyzm źle się skończy dla lewactwa i wyżej wymienionych. Wszystko ma swoje granice. A karanie za pisaną czy mówioną prawdę?….Każda decyzja instytucji czy administracji musi mieć podstawę prawną! Jeśli takowej nie ma jest bezprawiem, z którym należy bezwzględnie walczyć! Niech podadzą tą podstawę prawną! Gdzie w kodeksie karnym jest art. związany z mową nienawiści? Na jakiej podstawie prawnej mają zamiar skazywać? Konstytucja jest na razie najwyższym aktem prawnym, prawem. Dedykuję to tym 105 prokuratorom! Jak na razie to to Konstytucji nie można zmienić, policja, prokuratorzy i sędziowie nie są do tego władni! Przypominam im nieukom...
  Art. 54. Zasada wolności poglądów
  Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r.
  1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjne
  • Zgodnie z obowiązującym prawem KPA ,”każda instytucja publiczna lub organ egzekucyjny zobowiązani są, do podania formalnych merytorycznych względów podstawy swoich czynności prawnych,”
  • Wg art. 5. k.c. ” Nie można czynić ze swego prawa użytku, który by był sprzeczny ze społeczno -gospodarczym przeznaczeniem tego prawa lub z zasadami współżycia społecznego. Takie działanie lub zaniechanie uprawnionego nie jest uważane za wykonywanie prawa i nie korzysta z ochrony.”
  • Pierwszą zasadą, o której mowa w Kodeksie jest zasada praworządności. Oznacza ona, iż przestrzeń w jakiej poruszają się organy i w jakiej działają jest ściśle określona przepisami prawa; mogą one działać tylko na podstawie obowiązujących przepisów.
  • Ponieważ prawo administracyjne reguluje stosunki pomiędzy państwem a obywatelem na organy administracji publicznej został nałożony obowiązek stosowania zasady uwzględniania interesu społecznego oraz słusznego interesu obywateli oraz zasady pogłębiania zaufania administracji publicznej. W każdym stadium postępowania administracyjnego organ administracji publicznej ma obowiązek informować stronę o przysługujących jej prawach. Nie mogą zachodzić sytuacje, iż strona zostanie pokrzywdzona ze względu na swoja nieznajomość prawa (zasad informowania strony i innych uczestników postępowania została określona w art. 9).
  • W postępowaniu administracyjnym ma zastosowanie także zasada czynnego udziału. Artykuł 10 zapewnia możliwość uczestnictwa strony w każdym etapie postępowania, zapewnia także prawo wypowiedzi oraz możliwość przedstawiania dowodów. Od powyższej zasady przewidziane są wyjątki – artykuł 10 § 2 pozwala na odstąpienie od tej zasady w przypadku spraw niecierpiących zwłoki, zagrażających życiu a także w celu uniknięcia niepowetowanej szkody. Na organy administracji został nałożony także obowiązek uzasadniania podjętych przez siebie decyzji (zasada przekonywania – art. 11).
  • Postępowanie administracyjne powinno przebiegać szybko i sprawnie, zwłaszcza w przypadku zebrania całego materiału dowodowego (zasada szybkości i prostoty postępowania).

  • art. 73 KPA
  • § 1. W każdym stadium postępowania organ administracji publicznej obowiązany jest umożliwić stronie przeglądanie akt sprawy oraz sporządzanie z nich notatek i odpisów.
 • @Husky 06:27:09
  Widzisz Husky, są pewne rzeczy, które się wam (prawakom) w głowie nie mieści. Można odczuwać żal po śmierci człowieka, którego czynów nie ocenia się pozytywnie, zresztą z dwóch braci znacznie wyżej ceniłem Lecha.

  Można mieć w sobie na tyle kultury, że jak grupa, przykładowo posłowie chcą uczcić zmarłego minutą ciszy, to się nie spóźnia, ale co tego trzeba być człowiekiema nie ...

  Widzisz, ja ci tylko pokazałem na jednym przykładzie czym różni się człowiek kulturalny, nawet jeśli chce skrytykować postępowanie danego, dajmy na to polityka od takiego którego kulturę "ukuto młotem na kowadle",, czy inaczej jest w naszym języku określenie iż wychodzi mu słoma z butów. Prawacy zatracili rozumienie czym jest mowa nienawiści. Nie pojmują, że określenie "To on ruda niemiecka qrwa" to jest włśnie mowa nienawiści. Prawakom przychodzi to tak naturalnie, bo to dla nich nie mowa nienawiści im wolno, bo oni leją "miłość PiS" w Polaków "patriotycznie.

  Z pewnością z niejednym Gdańszczaninem się spotkam, może kogoś z Neonu spotkam. W Gdańsku będę do końca miesiąca, a później dalej w Polskę
 • @Husky
  Przed chwilą w TVP mówiono by odebrać prokuraturze gdańskiej śledztwo, bo tam są powiązania mafijne włącznie z sądami. Bez tego nie będzie rzetelnego śledztwa tylko jak tam zawsze bywało i nadal bywa mataczenie.
 • @Husky
  Jak pięknie mataczy ten Dariusz S. z Tajfuna. Doświadczenie zdobył w policji skąd został za przestępstwa wydalony. Można to podpiąć pod kilka paragrafów kk.
 • @kula Lis 68 10:31:55
  Jest wniosek o areszt. Ponadto, prokuratura zarzuciła mu posiadanie bez wymaganego zezwolenia broni palnej, broni gazowej oraz 9 sztuk naboi alarmowych.
 • @Husky
  Teraz to nam będą formatować mózgi. Już pierwsi internauci poszli oglądać niebo w kratkę. Za "mowę nienawiści".

  https://www.youtube.com/watch?v=9A9ZxIrc9CE

  https://www.youtube.com/watch?v=D_tlHMmcnoQ&t=425s
 • @Husky
  http://fakty.plportal.pl/sites/default/files/artykul/zdjecie/adamowicz_pieniadze.jpg
  PAWEŁ ADAMOWICZ WIEDZĘ O SWOIM MAJĄTKU ZABRAŁ DO GROBU. Co wiedział syn Wałęsy o przekrętach prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza? Wielu zadaje sobie pytanie, w jaki sposób, Adamowiczowi udało dorobić się tak ogromnych pieniędzy. Tajemnice zabrał do grobu, ale wcześniej o przekrętach zamordowanego prezydenta, mówił Jarosław Wałęsa.


  - To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony, itp. - konkludował Wałęsa.

  - Nawet na chłopski rozum nie trzeba się długo zastanawiać, czy ktoś, kto ma akcje firmy deweloperskiej i jednocześnie zarządza miastem, w którym ten podmiot dużo buduje, dopuszcza się konfliktu interesów, czy nie?

  Oto majątek Pawła Adamowicza, który ujawnił, ale istnieje teoria, że to tylko część pieniędzy, którą zdołał zalegalizować przed organami skarbowymi.


  OSZCZĘDNOŚCI:

  - łącznie posiadał 6 mieszkań wartych ponad 2 mln zł.

  - ok. 130 tys. zł, 13 tys. euro, 5,5 tys. dolarów amerykańskich, 8 tys. franków szwajcarskich

  - wspólność małżeńska - 187 tys. zł

  - papiery wartościowe: 463 tys. 573 zł (wspólność małżeńska)

  NIERUCHOMOŚCI:

  mieszkanie 83,3 mkw. warte 498 tys. 947 zł,

  mieszkanie 67,10 mkw. warte 410 tys. zł

  działka niezabudowana o powierzchni 1 tys. 207 mkw. warta 150 tys. zł (wspólność małżeńska)

  działka niezabudowana o powierzchni 1,5 hektara warta 45 tys. zł (wspólność małżeńska)

  miejsce w hali garażowej warte 24 tys. 400 zł (wspólność małżeńska)

  AKCJE:

  akcje w spółkach handlowych: warte ok. 2 mln 330 tys. 137 zł

  dochód z akcji: 168 tys. 994 zł oraz 71 tys. zł brutto dywidendy

  ZAROBKI W RADACH NADZORCZYCH:

  - Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej - łączny dochód: 141 tys. 841 zł

  - UMOWA O PRACĘ W URZĘDZIE MIASTA: 178 tys. 293 zł

  Do tego 26 kont bankowych w różnych polskich instytucjach. Nikt dotąd nie sprawdził majątku ukrywanego za granicą lub na podstawione słupy.
  Paweł Adamowicz wiedzę o swoim majątku zabrał do grobu. Dodać należ, że prezydent Gdańska był politykiem, a nie biznesmenem.
  Autor: Z.B.
  Źródło: plportal.pl

  SKĄD MAJĄTEK ADAMOWICZA? Mec. Kacper Płażyński o majątku prezydenta Gdańska!

  https://youtu.be/GfaQXALMyYc

  Marcin Wikło o tajemnicy fortuny Adamowicza

  https://youtu.be/1G8mQWO326o
 • @Husky
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/adamowicz_owsiak_nczas.jpg
  Czy to przedstawienie Adamowicza przed obliczem Boga? Fanatycy Owsiaka totalnie stracili rozum. „To już jest przesada. Ktoś musi za to odpowiedzieć” – mówią mieszkańcy Żnina, którzy przybyli na miejsce zbiórki przed „Wiecem Milczenia” zorganizowanym po śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Na specjalnym bannerze upamiętniającym jego postać, na równi z Adamowiczem widniał… Jerzy Owsiak. Naprawdę nie mamy pojęcia, co mogły mieć na myśli osoby, które w taki sposób stworzyły ten wiszący banner, przy którym następnie ustawiano znicze. Zapewne nie chodzi tu o jakąkolwiek, promowaną teraz usilnie „mowę nienawiści”, a po prostu głupotę i zaślepienie owsiakizmem. Nie ma się co dziwić skoro niedawno nawet jedna pani psycholog porównała Jerzego Owsiaka do Jezusa…A w Żninie się nie pierdolą i za jednym zamachem zrobili ołtarzyk Adamowiczowi w parze z Owsikiem. Według informacji lokalnego portalu, w manifestacji wspominającej tragicznie zmarłego prezydenta Adamowicza wzięło udział około 100 osób. Patrząc na ilość zapalonych lampek, nikomu raczej nie przeszkadzało, że znicze stawiają również prezesowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  Nawet komentujący internauci, w tym przypadku, nie doszukiwali się podstaw politycznych takiego ułożenia grafiki. Najczęściej uznali, że to co zobaczyli było po prostu ogromną wpadką organizatora.

  Źródło: Twitter.com / Znin.NaszeMiasto.pl / NCzas.com
  Ps..Nazilewactwu już całkiem padło na rozum. Uśmiercili Owsiaka. Chyba mieli jakieś sprawdzone wizje! Genialna podświadoma redukcja dysonansu poznawczego. A Owsiak coś mi ostatnio za dobrze nie wygląda, myślę że może mieć poważne kłopoty ze zdrowiem… czasem ludzie nieświadomie potrafią przewidzieć nadchodzące wydarzenia…obawiam się jednak, że faktycznie jest to samospełniająca się przepowiednia, ale ja zamieniłbym jeszcze "zdrowiem" na "głową". myślę, że po tzw plastusiach Owsiak się po prostu psychologicznie załamał. 30 lat walki o nic. Zniszczona połowa pokolenia młodych ludzi poprzez chlanie, wódę, i ideologię "róbta co chceta" obawiam się, że Owsiak tego nie udźwignie. Już są mocne poszlaki, że pada. A morderca Adamowicza ma z tego cyrku największy ubaw.
 • @Husky
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2017/10/zlosc_wscieklosc_emocje_niestabilnosc_piesci_mina_zla.jpg
  I co teraz? Zwolennicy opozycji totalnej nienawidzą najbardziej. Przyznał to nawet skrajnie lewicowy ośrodek badawczy w Polsce. Zwolennicy opozycji totalnej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Koalicja Obywatelska) nienawidzą najbardziej – taki wniosek można wysnuć z jednego z badań przeprowadzonego na Uniwersytecie Warszawskim. Smaczku dodaje fakt, że badanie przeprowadzono w skrajnie lewicowym „Centrum Badań nad Uprzedzeniami” UW. https://nczas.com/2019/01/22/i-co-teraz-zwolennicy-opozycji-nienawidza-najbardziej-przyznal-to-nawet-skrajnie-lewicowy-osrodek-badawczy-w-polsce/
  Ps...Czyli już wiadomo kogo należy psychiatrycznie leczyć! Nienawiść i zawiść są wpisane w lewacki światopogląd. Tak zwana lewica europejska tworzyła się we Francji w morzu krwi. U podstaw rzezi Rewolucji Francuskiej leżały właśnie nienawiść i zawiść. Marsylianka to hymn zbrodniarzy. To jest robota sekty z Czerskiej. Histeryczna retoryka i propaganda otoczonej wieży. Nie jedna pracująca tam Lady Macbeth ma krew na rękach.
 • @Husky ku pokrzepieniu serc, czyli Polak choć naćpany to potrafi...można być tylko dumnym.
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/polak_awantura_holandaia_bojka_z_policja_nczas.jpg

  Naćpany Polak w Holandii demoluje samochody i bije się z policją! Policjanci z kraju tulipanów bezradni [VIDEO] Nasi rodacy za granicą czasami nie potrafią się zachować i przypominają arabskich i afrykańskich imigrantów. Polak w Holandii, pod wyraźnym wpływem narkotyków i to mocnych, darł się na ulicy, wyzywał i w pewnym momencie zaczął bić się z policjantami. Nasz rodak rozwalił trzech stażów prawa, raniąc ich. Naćpany 30-paro letni Polak w narkotycznym zwidzie rzucił się na policjantów, raniąc trzech z nich. Bójka miała miejsce w Waalwijk koło Rotterdamu w Holandii w poniedziałek po południu. Cała ta scena walki została uwieczniona przez przypadkowego przechodnia. Na samym nagraniu widzimy jak nieporadnie i ciapowato trzech policjantów chce uspokoić naćpanego Polaka. Mimo przewagi liczebnej, pałek, gazu pieprzowego i broni nie mogli sobie dać z nim rady. Nie raz dostali lewego bądź prawego sierpowego na szczękę. Nagrywający to przechodzień nie mógł uwierzyć w to co widzi! Dodatkowo naćpany „Seba” podczas bójki z policją uszkodził 3 samochody. To, że mężczyzna był pod wpływem narkotyków można wywnioskować po pierwszych sekundach nagrania. A zresztą zobaczcie „popisy” naszego rodaka na holenderskiej ziemi.

  https://nczas.com/2019/01/22/nacpany-polak-w-holandii-demoluje-samochody-i-bije-sie-z-policja-policjanci-z-kraju-tulipanow-bezradni-video/

  Jeżeli tacy policjanci mają strzec porządku w krainie tulipanów – to współczujemy Holendrom. Na ich miejscu nie wychodziliśmy z domu.

  Źródło: wykop.pl
 • @Husky
  Mocne tezy Onetu po zabójstwie Adamowicza: "Ten Gdańsk, w którym dorastał Stefan W. był miastem bezkarnych bandytów". Do dziś plotkuje się w Trójmieście o współpracy różnych lokalnych formacji służb wymiaru ścigania z bandziorami czytamy na Onet.pl. Dziennikarz portalu Onet.pl pisze o rzeczywistości w dzisiejszym Gdańsku i reszcie Trójmiasta. W felietonie pt. „Ciemna strona Gdańska” pisze o grupach przestępczych i walce między gangsterami. Dlatego najlepiej dla wszystkich będzie teraz wyjaśnić, dlaczego w Trójmieście tak wielu bandytów, zabójców, pedofilów i gwałcicieli nie trafia do więzień. To nie przypadek, że dziennikarz Sylwester Latkowski nazwał Trójmiasto „Małą Sycylią”. Że Amber Gold zrodziło się właśnie tam. Że cały czas jak grzyby po deszczu, powstają tu brutalne grupy związane z prostytucją, które konkurencję zwalczają podpaleniami i zastraszaniem pisze dziennikarz Onetu. Do dziś plotkuje się w Trójmieście o współpracy różnych lokalnych formacji służb wymiaru ścigania z bandziorami. Że niektórzy policjanci bezkarnie ochraniają dyskoteki osób związanych z najgorszymi przestępstwami. Albo że były policjant Jarosław „Majami” Pieczonka powtarza, że pod Gdańskiem dochodziło, a może wciąż dochodzi, do wspólnych imprez ważnych sędziów, mundurowych, prokuratorów i prywatnych prawników, gdzie uzgadniane są wspólne posunięcia czytamy. Mikołaj Podolski pisze o mordercy Pawła Adamowicza, Stefanie W. i inspiracjach, które mógł czerpać od słynnym trójmiejskich gangsterów. Ten Gdańsk, w którym dorastał Stefan W., był z jednej strony miastem wolności, a z drugiej miastem bezkarnych bandytów. Mroczne legendy krążą tam nie tylko o gangsterach. Skrócę dla przykładu tę o zranionym w oliwskiej agencji towarzyskiej mężczyźnie: miał go postrzelić ochroniarz podczas zabawy z bronią. Ranny zrezygnował jednak z wezwania pomocy, gdy dowiedział się, że ów ochroniarz jest… ważnym policjantem.


  Ps...Taki artykuł w Onecie? Zakwestionowano "platformianą" narrację o Adamowiczu i Gdańsku. Najwidoczniej bandyci mają bardzo dobre wtyki w policji oraz wolnych i apolitycznych prokuraturach i sądach. Ot i cała tajemnica. A Ojciec Chrzestny ponoć? stoi na półce w bazylice. To są własnie efekty 20 lat rządów Platformy Obywatelskiej w Gdańsku zarządzanym przecież przez Adamowicza. Ogródek z rurociągiem płockim który miał wcinki na oryginalnym amerykańskim sprzęcie jak w Texasie. Właściciel ogródka zaopatrywał jakiś bossów i miał bandytów do ochrony. Żyli jak szejki naftowe. Przypomnę, że TW Bolek ma honorowe obywatelstwo miasta Palermo, tego na Sycylii. Za piękne oczy otrzymał!? Podobny tekst można pisać o Opolu, Wrocławiu, Poznaniu, Szczecinie i innych bastionach PO. To prawdziwa twarz polskiego samorządu. Gadowski i inni mówią, że czas aby Państwo zwinęło parasol, pokazało pazur i zaczęło faktycznie walczyć z przestępcami bez względu na partie, religie etc.
 • @Husky
  Bitwa z Niemcem w toalecie polskiego pociągu. „Chciał udusić kierowniczkę”. Trzeba było wezwać uzbrojonych funkcjonariuszy.

  https://nczas.com/2019/01/22/bitwa-z-niemcem-w-toalecie-polskiego-pociagu-chcial-udusic-kierowniczke-trzeba-bylo-wezwac-uzbrojonych-funkcjonariuszy/

  Ps..Wobec "uchodźców", w niemieckim pociągu, szwab nie byłby taki "odważny", prawda? Ale wobec polskich kobiet, w polskim pociągu "odważny" jak, nie przymierzając, "uchodźca".
 • @Husky
  Skandaliczny wyrok. Brutalny morderca uniknie dożywocia. „Zadał swojej dziewczynie 118 ciosów nożem”. Sąd pierwszej instancji skazał Kamila M. z Ząbkowic Śląskich na dożywocie. Teraz Sąd Apelacyjny we Wrocławiu orzekł, że 20-latek spędzi za kratkami tylko 25 lat, a po 20 latach będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie. Dwa lata temu Kamil M. brutalnie zabił swoją byłą dziewczynę 19-letnią Olę. Zadał jej 118 ciosów nożem. Po dokonaniu morderstwa sam zgłosił się na policję. M. zabił 19-latkę 9 stycznia 2017 roku w jednym z budynków w Ząbkowicach Śląskich, gdzie dziewczyna mieszkała razem z rodzicami. Morderca i ofiara chodzili do jednej klasy. W 2017 roku mieli zdawać maturę. W dniu zbrodni 19-letni wówczas M. przyszedł do domu swojej byłej dziewczyny. Tego dnia Ola nie poszła do szkoły, ponieważ źle się czuła. W trakcie rozmowy Kamil M. wziął z kuchni nóż i zaatakował pokrzywdzoną, zadając jej ciosy nożem po całym ciele mówił w rozmowie z Onetem prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. M. zadawał ciosy z ogromną siłą. Gdy złamał pierwszy nóż, sięgnął po kolejny. W pewnym momencie 19-latce udało się wybiec na klatkę schodową, jednak zabójca dogonił ją i ponownie zaczął zadawać ciosy. Sekcja zwłok wykazała, że Kamil M. zadał swojej byłej dziewczynie 118 ciosów nożem. Rany kłute i cięte pokrywały całe ciało 19-latki. Po morderstwie M. sam zgłosił się na policję. Chłopak powiedział, że zabił dziewczynę i dokładnie opisał przebieg zbrodni.
  Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Śledczy ustalili, że w chwili morderstwa 19-latek był trzeźwy i nie znajdował się pod wpływem żadnych środków odurzających. Podczas przesłuchania M. przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia, nie ujawnił jednak motywu zbrodni. Zdaniem śledczych Kamil M. mógł zamordować Olę z powodu zawodu miłosnego, ponieważ do listopada 2016 roku zabójca i ofiara byli parą. Biegli psychiatrzy uznali, że w momencie popełnienia zbrodni M. był poczytalny i wiedział, co robi. W sierpniu ubiegłego roku M. został skazany na dożywocie. Sąd Okręgowy w Świdnicy zastrzegł, że 20-latek będzie mógł się ubiegać o przedterminowe zwolnienie po 40 latach. W piątek Sąd Apelacyjny we Wrocławiu obniżył jednak karę z dożywocia na 25 lat więzienia z możliwością ubiegania się o przedterminowe zwolnienie po 20 latach. Naszym zdaniem ta kara jest rażąco niska ocenił prokurator Orepuk.
  Prokuratura uważa, że Kamil M. do końca życia powinien być izolowany od społeczeństwa. Sąd, obniżając karę, wskazał na jego wiek oraz podkreślił, że M. nie był wcześniej karany. Po otrzymaniu pisemnego uzasadnienia wyroku świdniccy prokuratorzy zamierzają zwrócić się do Prokuratora Generalnego o kasację wyroku. Funkcjonariusze z długoletnim stażem, którzy pracowali przy tej sprawie, stwierdzili, że do tej pory nie spotkali się z taką brutalnością działania sprawcy zaznaczył Tomasz Orepuk. Nie chciałbym mieszkać koło niego za 20 lat albo 25 lat, gdy on wyjdzie na wolność stwierdził jeden ze śledczych.

  Źródło: msn.com

  Ps...Przepraszam, a czy ta dziewczyna była prezydentem jakiegoś miasta? Nie? To czemu ten wyrok kogoś dziwi? To jest bardzo wychowawcze, 5,5 roku za 4 napady z bronią, 25 lat za 118 ciosów. Kasta chazarobolszewicka i ich miot wsobny wie co robi.
 • @Zawisza Niebieski 10:05:53
  Szanowny lewaku
  Jak za każdym razem na zmarłego będziemy robić minutę ciszy, tonie starczy czasu sejmowego
  Pamiętasz ?

  ps.
  A tam do Gdańska wprowadzili już te wizy?
 • @Zawisza Niebieski 10:05:53
  @Zawiszo
  Świetna wiadomość - POKO - rozpoczęła bojkot TVP .

  Czy wy naprawdę myślicie, że bez Telewizji Polskiej da się wygrać wybory? Nawet z rudym Tuskiem wracającym cwałem na trumnie Adamowicza się ta sztuka nie uda.
 • @kula Lis 68 16:29:46
  Rudy w Smoleńsku i na pogrzebie Adamowicza
  Taka różnica.

  https://pbs.twimg.com/media/DxhnVfSXgAE8peG.jpg
 • Husky
  "Piąteczka", bo warto!
  Pzdr.
 • @Docent zza morza 20:45:14
  Dzieki
  Pozdrawiam
 • @Docent zza morza 20:45:14
  Magdalena Adamowicz w szczujni tvn24 sformułowała akt oskarżenia w sprawie morderstwa Adamowicza:

  Winna pisowska prokuratura, bo prześladowała jej niewinnego męża i winny Kurski, bo na niego szczuł w Wiadomosciach.
  Czekamy na wyroki
 • @Husky 21:09:47
  A tobie chce się jeszcze o tym pisać?
  Lepiej byś swojemu koledze pomógł. Rozjezdzaja go tak, że nie nadąży komenty usuwać :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:18:56
  Da se radę
  ps.
  kolega jest jak każdy inny na portalu
  pzdr
 • @Husky 21:25:30
  Jak każdy inny?
  I ja też????
  No wiesz piesku, sprawiłes mi ogromną przykrość...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:34:10
  Dla mnie wszyscy tu sa kolegami
  Jednych bardzie szanuje innych mniej......lubie
  8-)))))))
  Jezdezmy rodzina
 • @Husky 21:43:31
  Ja tam cię Jarzombek lubię :)
 • @Husky 21:09:47 Prawda jest mową nienawiści dla tych co mają coś do ukrycia!
  Nasłuchała się lewackiego bełkotu i teraz powtarza jak katarynka. Co za beznadziejnie głupia kobieta. Czy ta pani nie słyszała o "śmierci towarzyskiej"? Czy to też, wg niej powinno być karane? To ile Adam zostawił Ci kawalerek? 23 czy 26? Bo różnie media podają…Na ten czas trzeba oddać mieszkania i konta. Jeśli jego zabiły słowa to wielu ludzi zabiły czyny za PO. Jak wielu ludzi zabito za władzy PO. Bardzo wielu i zazwyczaj pisano od razu, że samobójstwo. Żona Adamowicza mieszka na stałe w Anglii we własnym domu. To było lipne małżeństwo ukrywające pederastię Adamowicza. Myślę, że Polakom należy się wyjaśnienie jak taki fakt może być skutecznie ukrywany przed opinia publiczną przez 25 lat. W Gdańsku mieszka żyd Aleksander Hall, pederasta, tzw. działacz opozycji, zajmujący ważne stanowiska państwowe po 89 roku i odgrywający role moralnego autorytetu medialnego. Oficjalnie ma żonę i nawet 2 dzieci. W tym przypadku również jest skuteczna blokada medialna w kwestii jego upodobań, trwająca od 30 lat.
 • @Husky 21:09:47 A gdzie żałoba biedna wdowo?
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15481906251d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3726a38be8840a29f7c52e12e7ee0acd888.jpg

  https://niezalezna.pl/255625-zona-adamowicza-udzielila-wywiadu-tvn24-jej-slowa-wywolaly-fale-oburzenia

  Szybko otrząsnęła się czarna wdówka po stracie męża. Chyba nie przejęła się za bardzo odejściem swojego "ukochanego" skoro biega po tv parę dni po jego śmierci? Wg zaprzyjaźnionego księdza, zamordowany królestwo boże zbudował w Gdańsku dla...siebie, swojej rodziny bliższej i dalszej, i oczywiście dla antypolskich wyborców.
 • @Husky oto mowa miłości..
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15482427771d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372a2576e714e347a3ee30c38eef0bfd9c8.jpg

  Jak bardzo jesteśmy podzieleni? Naukowy raport ukazuje skalę nienawiści w Polsce!

  https://niezalezna.pl/255685-jak-bardzo-jestesmy-podzieleni-naukowy-raport-ukazuje-skale-nienawisci-w-polsce

  A to wszystko przez to, że nie mamy swojego Erdogana! Erdogan zrobił porządek w trzy dni. A PiS po trzech latach zostanie "rozjechany"! A tak dobrze się zapowiadało! O kurcze, to już problem naukowy? Jesteśmy podzieleni, to absurd. Po prostu, jesteśmy pod ciągłą okupacją zdrajców, oszustów, szubrawców i łajdaków antypolskich czyli gości z okrągłego stołu. Dzięki i obecnym włodarzom. Polacy nie są skłóceni. Są Polacy i jest pożydokomunistyczny, polskojęzyczny motłoch, wykluczający się przy każdej możliwej okazji z narodowej wspólnoty.
 • @Husky Czy Adamowicza zabiła mafia?
  https://www.kontrowersje.net/sites/default/files/101269_r0_940.jpg


  Gdyby mi ktoś zaproponował wywiad rzekę, a ja bym się na to z głupoty zgodził, to po usłyszeniu rutynowego pytania, czy coś bym w swoim życiu zmienił, odpowiedziałbym bez wahania, że nazwę portalu kontrowersje.net. Nic głupszego w życiu nie wymyśliłem, portal powinien się nazywać konkretnie, nie sensacyjnie, ale za późno na takie zmiany. Jak coś się nazywa „kontrowersje”, to zaraz ludzie myślą, że tam publikują same głupoty wyssane z palca. Z drugiej strony wariatowi można więcej na kontrowersyjnej stronie, no to się zajmę zabójstwem Adamowicza, jak na wariata i kontrowersje przystało.
  Jeszcze dwa dni temu byłem w 95% przekonany, że zabił psychopata i nie ma tu drugiego dna. Byłem pochłonięty innym socjopatą i uczciwie przyznam, że z politowaniem czytałem o „robocie mafii”, ale w końcu znalazłem trochę czasu, by zapoznać się tymi „szalonymi” pomysłami. Większość to rzeczywiście bzdury, klasyczne dla takich spraw, im bardziej nieprawdopodobna teoria tym bardziej się sprzedaje. Jest jednak coś, czym nie można dać sobie zamknąć ust. Obejrzałem z 8 różnych filmików z różnych ujęć i to, co zobaczyłem zmieniło moje przekonanie z 95% do góra 50%. Dlatego postanowiłem rozważyć inną wersję, póki co na gruncie czystej teorii i wiedzy powszechnej, bez upierania się, że tak było, ale z upieraniem się, że tak wiele razy w przeszłości „rozwiązywano problemy”.

  Jeśli Adamowicza nie zabił zwykły psychopata, to mogli to zrobić tylko poważni fachowcy, do których łatwo dojść zadając naprowadzające pytania.

  Co to jest mafia?
  „Mała Sycylia” to termin, który do obiegu medialnego wprowadził Sylwester Latkowski i o dziwo akurat za to niewielu nazwało go „oszołomem”, bo trafił w sedno. W takim razie po A, trzeba powiedzieć B, żeby być konsekwentnym. Mafia to jest styk polityki, biznesu i instytucji państwowych. Mafia ma swoich ludzi wszędzie, w przypadku Gdańska mówimy o ratuszu, komendzie policji, służbie więziennej, urzędzie skarbowym, a nawet szpitalach i straży pożarnej. Tak działa mafia.

  Jak mafia przygotowuje zamachy?
  W skrócie można podzielić to zagadnienie na trzy metody. W pierwszym przypadku każdy ma wiedzieć kto zabił i dlaczego. Tak się dzieje, gdy komunikat od mafii ma pójść do wszystkich. W drugim przypadku nikt ma nic nie wiedzieć i tak się zazwyczaj czyści własne szeregi. Trzeci przypadek to mieszanka dwóch poprzednich. Część ma być jawna, część zagadką, której rozwiązanie zna wąskie grono beneficjentów i dyscyplinowanych. Jeśli zakładać, że Adamowicza nie zabił przypadkowy psychopata, ale „Mała Sycylia”, to mamy do czynienia z trzecią metodą zabójstwa.

  Jak wygląda zabójstwo z podziałem na część tajną i jawną?
  Ludzie, którzy budują w Internecie rozmaite teorie spiskowe, zamiast rzeczowych analiz, zawsze wpadają w tę samą pułapkę. Dopasowują każdy detal pod tezę zamachu i potem wychodzą z tego groteskowe pomysły, jak doszukiwanie się w ratownikach medycznych zleceniobiorców kończących zdanie. Jest to oczywiście możliwe, bo jak wykazano wyżej, mafia ma swoich ludzi w szpitalach, pytanie tylko po co sobie tak komplikować życie? Aby dokonać zabójstwa mieszanego potrzebny jest wykonawca. Psychopata odpowiednio pokierowany nadaje się doskonale. Wprawdzie nad psychopatą nikt nie będzie miał pełnej kontroli, ale to prócz wady ma swoje zalety. Chory psychicznie może wszystkim dookoła opowiadać, że chce zabić, od kolegów z celi, przez kolegów na wolności, aż po rozmowy domowe. I tak to wyglądało w przypadku Stefana W. Deklaracja wariata zawsze są traktowane tak, jak się wariata traktuje – z olbrzymim dystansem.

  Opowieści wariata nie mają znaczenia i co najważniejsze nie stanowią żadnego zagrożenia dla ujawnienia planu zleceniodawców. Czego oczekiwać od chorego na schizofrenię jeśli nie opowiadania głupot? Nawet jeśli matka pójdzie z tym na policję, a policja odbije piłeczkę do służby więziennej, to również nic się nie dzieje. Wystarczy, że żołnierz mafii odwiedzi komendanta jednej i drugiej placówki i tylko głupi w tym miejscu pomyśli, że żołnierz opowie komendantom, do czego psychopata jest potrzebny. Żołnierz tego nie wie i komendanci też się nie dowiedzą prawdy. Oni usłyszą, że Stefan ma być wolny, bo musi odebrać towar albo… ma być wolny i tyle. Gdyby Stefanowi całkiem odbiło i opowiedziałby komukolwiek, że zabić kazał mu jakiś poważny gdański „przedsiębiorca” albo inna szanowana grupa osób, to szaleństwo Stefana robi za całe alibi. Ludzie, przecież to wariat!

  Tyle powie mafia i nie musi Stefana w worku wrzucać do rzeki, wystarczy, że ordynator szpitala psychiatrycznego przyjmie go na odział. Najmniejszego ryzyka przy wyborze wariata na zabójcę nie ma. Idźmy zatem dalej! Kto jeszcze nie musi i nie powinien nic wiedzieć? Frajerzy przede wszystkim, czyli w opisywanym zadaniu firma ochroniarska. Mafia potrzebuje tylko i wyłącznie jakiegoś Ziutka, który skleci ekipę rencistów i dzieci, żeby amatorzy nie przeszkadzali w robocie. Zatrudnienie odpowiedniej firmy przez ratusz to dla mafii pestka i powszechny chleb „przetargowy”. Wybór frajerskiej firmy zapewnia pełną swobodę zabójcy, bo który psychopata nie poradzi sobie z nożem w przedszkolu? Czy tak się stało?

  Dokładnie tak i trudno się spodziewać, aby dzieci poniżej 18 lat i reszta studentów, zorientowała się w tak szokującej dla nich sytuacji. Gołym okiem było widać, że żadne z tych dzieci w ogóle się nie zorientowało w tym, co się dzieje. Z bohaterstwem i refleksem obsługi technicznej sceny to też przesada. Stefan zrobił co chciał, powiedział co chciał i dopiero potem podeszli do niego technicy, przed którymi Stefan grzecznie położył się na glebę. Do realizacji potrzebny jest jedynie szef biznesu „ochroniarskiego”, który może zarejestrować działalność na poddaszu i tak było. Przydałby się jeszcze jeden typ na bramce przy scenie, który ma umożliwić wejście na scenę psychopacie.

  Idealny do takiej roboty jest na przykład były policjant, ale… jemu również nikt nie mówi prawdy, z niego się robi frajera i sprzedaje bajeczkę. Puścisz Stefana na scenę, on tam zrobi szopkę, że niby atakuje Adamowicza, takie zlecenie pod reżim Kaczora, będzie śmiesznie. Ochroniarz taką bajeczkę łyknie i się z odpowiedzialności wykpi, jednak gdy się sprawy skomplikują, to pozostanie frajerem na zawsze. Cały projekt sprowadza się do wyboru psychopaty, nad którym jako tako da się panować oraz do zapewnienia mu pełnej ochrony i komfortowych warunków przy robocie. Wszystko zostało spełnione, o reszcie absolutnie nikt nie musi wiedzieć.

  Wybór ofiary, miejsca, czasu i metody

  W kwestii wyboru ofiary, miejsca, czasu i metody mamy same banały. Jeśli ofiarą ma być polityk, to nigdy nie jest to przypadkowa ofiara. Celem był Adamowicz i nikt inny. Dlaczego on, to temat na odrębną analizę. W każdym razie, jak mafia coś robi, to się skupia na zadaniu głównym, pozostałe i ewentualne zyski, robią za drugi plan działania. Wybór miejsca? Wiadomo, że dla spektakularnej zbrodni nie ma lepszego miejsca niż scena z kamerami, to i nie ma nad czym się rozwodzić. Czas jest troszkę bardziej skomplikowany, ale tylko troszkę. Impreza Owsiaka i „Światełko do nieba” z przyczyn naturalnych jest idealnym momentem. Nie znaczy to jednak, że psychopata jest w stanie precyzyjnie dźgnąć nożem co do sekundy, czym się podnieca Internet. Takie były założenia, wbiec jak się zaczną fajerwerki, ale reszta to przypadek, choćby nie wiem ile trenować nie da się zabić co do ułamka sekundy, Stefanowi się to najzwyczajniej w świecie udało.

  Czas zbrodni był określony szerzej, chodziło też o to, aby zabić w czasie dużej imprezy „pełnej miłości”, co uwypukla kontrast w postaci nienawiści wbijającej się nożem w serce Adamowicza i WOŚP. Z tym, że nadal Adamowicz jest celem głównym, reszta dodatkową „gratyfikacją” mylącą tropy lub wkalkulowaną, ale z poprawką, że jej wartość zależy od tego, jak naród kupi, bądź nie kupi „mowy nienawiści”. Ostatnia rzecz to metoda, wcześniej zdefiniowana, jako mieszana i nic się tu nie zmieniło. Warto tylko dodać, że nóż zamiast karabinu to też element metody. Snajper, czy inny rewolwerowiec zawsze naprowadza na służby specjalne, zwykły nożownik trafia idealnie w potrzeby „mordercy wyhodowanego przez nienawiść”.

  Mafia pozostawiła przy życiu dwóch świadków, czy to błąd mafii?

  Błąd raczej nie, gdyby Stefan zabił Adamowicza, a ochroniarz Stefana, po czym mafia zabiłaby ochroniarza, zrobiłaby się jeszcze głupsza komedia niż „Pożar w burdelu”. Świadkowie musieli zostać, ale to nie jest wielki problem. Pierwszy świadek jest wariatem i o nim powiedzieliśmy wszystko. Drugi to jednocześnie były policjant i przestępca, który doskonale wie, co się robi z policjantami w więzieniu i z kapusiami na wolności. Pozostaje mu zamknąć dziób i wypełniać rolę frajera lub udawać Stefana, ewentualnie zostać „Masą”. Tak się tylko zabawnie składa, że świadek koronny w Polsce służy do rozwiązywania konfliktów pomiędzy szefami mafii, a nie do mówienia o tym jak było. Znów żadnego ryzyka.

  Kto na tym zyskał, a kto stracił i kto miał wiedzieć, że to robota mafii?

  Zyskali ci, których Adamowicz nie posłuchał, chociaż go prosili, aby dał sobie spokój z kandydowaniem. Zyskali ci, którzy mieli nadzieję na nowe interesy z nowym człowiekiem w ratuszu. Stracili wszyscy związani układami i biznesami z Adamowiczem, co wskazuje na wojnę pomiędzy mafiami i wysyła informację kto jest silniejszy. Po takim numerze, najsilniejsza jest ta mafia, która ten numer wykonała, absolutny pokaz potęgi wymierzony w stronę konkurencji i pozostałych leszczy. Co ciekawe ułożony z Adamowiczem był Tusk, głównie przez Amber Gold i w tak zwanym międzyczasie w „Małej Sycylii” sąd uniewinnił „prezesa” tej „firmy”. Tak bym to widział, gdybym miał napisać analizę „Kto zabił Adamowicza i dlaczego mafia?”, ale to tylko gadanie wariata na portalu kontrowersje. https://www.kontrowersje.net/czy_adamowicza_zabi_a_mafia


  Ps..PiS boi się już własnego cienia. Za chwilę będziemy jeszcze płacić za ochronę totalnej wdowy przed prawicowym hejtem (vide HGW). Każdy będący przy zdrowych zmysłach, na podstawie wiedzy jaką nabył obserwując posiedzenia Komisji AG wie, że Gdańskiem rządzi Mafia, a organy administracji państwowej nie mają tam nic do powiedzenia. Skoro włodarzem miasta Gdańsk, gdzie narodziła się i działa mafia był Adamowicz przez tak długi czas, to musiał mieć z tą mafią związki a mafia miała związki ze służbami i z ramienia oraz dla służb wykonywała usługi(z afer i przestępstw część korzyści czerpały służby a resztę członkowie mafii). Zlikwidowanie Adamowicza wskazuje na to, że musiał stać się niebezpiecznym dla mafii i służb z mafią współpracujących a dla PO i Niemiec nadarzyła się okazja, by zlikwidować osobę im zagrażająca i wykorzystać to morderstwo do celów walki z PiS-em w nadchodzącym wyborczym maratonie. Mafie to styk przestępców z władzą a instrumentami współpracy przestępców z władzami, dysponują służby specjalne a w przypadku III RP mające powiązania ze służbami państw trzecich(tu ze służbami niemieckimi). Słupy odpala się wtedy kiedy im się zamarzy, że nie będą już słupami. Kiedy słupowi zaświta, że już jest jest na tyle mocny, że mógłby sam założyć rodzinę to szefowie wszystkich szefów nie mają innego wyjścia jak zadbać o higienę swoich imperiów vide dr Jan. Wpływy niemieckie w zarządzaniu tym miastem także są ogromne. Pani Dulkiewicz zgodziła się pełnić urząd Prezydenta Gdańska, czyli zaakceptowała to na czym stoi. Obawiam się, że mamy powtórkę z historii i walkę o polskość Gdańska. Już za chwilę zaczniemy rozmawiać o Wrocławiu, Szczecinie i o tzw. "Ziemiach Odzyskanych". Ziemie odzyskane przez Niemcy z gauleiterem Tuskiem na czele. Niejeden z herrenvolku dostaje orgazmu na taką myśl.
 • @Husky
  Do przemyślenia. OLE DAMMEGARD- ZAMACHY TO FIKCJA (W GDAŃSKU RÓWNIEŻ?) Od 44:33 "słodkie" bardzo.

  https://youtu.be/PnKBKUI0S9M


  Obejrzałem kilka razy, stosując pauzy, filmik z "zabójstwa" Pawła Adamowicza, i mam POWAŻNE wątpliwości co do skutecznego ataku nożownika. Atak był na cofającego się Adamowicza, co skutecznie osłabiło siłę ciosu, zadanego wyprostowaną ręką a więc bez przyspieszenia , atak trwał nawet nie trzy sekundy a ubranie, w tym jesionka osłabiły siłę ciosu. Adamowicz mógł być TYLKO ranny.

  Zabójstwo prezydenta miasta

  https://youtu.be/wewHxuzUvSk
 • @Husky
  https://www.kontrowersje.net/sites/default/files/ODk3MjgyYCUKUTtZSAJtMEkJbwMOW2NmHhF3SEg2YHJfBzVeVE5gIEVEPQMKHmE0Bxx_WlJMeHFTA3hHSk1-cl0AelNWQWA0BFQ_EAIbYS4bVG8X.jpg

  Pogrzeb Adamowicza to połowiczny majstersztyk podprogowego przekazu, potem rozgotowali żabę. Wrażliwą cześć prawicy, która zaraz zacznie wylewać dewocyjne łzy i ubolewać nad brakiem poszanowania powagi chwili, uprasza się o opuszczenie felietonu. Tekst jest przeznaczony dla mądrych i odważnych ludzi, ponieważ będzie dotyczył rzeczy w połowie wybitnej, a taka była organizacja i przebieg pogrzebu Pawła Adamowicza. Po trzech latach niebywałej tandety i nieudolności, jaką częstowała nas „opozycja”, dziś zobaczyłem kawałek produktu najwyższej politycznej i ideologicznej jakości.
  Zacznijmy od podstaw, czyli nakreślenia scenariusza i rozlokowania głównych bohaterów. Msza została poprowadzona w duchu kościoła tolerancyjnego i wielokulturowego. Zobaczyliśmy prawie pełen zestaw duchownych: księży, popa, rabina, imama. Zabrakło tylko kobiety „biskupa” i buddyjskiego mnicha, ale to nie jest szyderstwo z mojej strony, broń Boże, to po prostu jeszcze nie ten etap walki ideologicznej. Na tym polega mądrość etapu, aby żabę wrzucić do gara z zimną wodą i cierpliwie gotować, umiejętnym podnoszeniem temperatury. Obrazek będzie się podobał prawie wszystkim, a już na pewno niewielu otworzy gębę, w przeciwnym razie zostanie Matką Kurką. Nie będzie nawet można powiedzieć tyle, że obecność imama, czy katolickiego księdza w izraelskiej synagodze to czysta abstrakcja. Zostawmy to, są ciekawsze motywy w tym projekcie.

  Na początku akcja się rozkręcała ślamazarnie, normalna liturgia, nuda generalnie, którą trzeba było wypełnić jakimiś ciekawymi obrazkami. No to pokazano kto i gdzie siedzi w nawach. Za dzieciaka, jak nie poszedłem do kościoła to dostawałem w dupę i nie mogłem obejrzeć pucharowego meczu Widzewa, w którym Wiesław Wraga z 16 metrów strzelił genialną bramkę głową. Zapamiętałem to do końca życia, podobnie jak i to, że w nawie każdy ma swoje miejsce, a na wsiach to się kładzie wąłsną poduszkę na ławce i tak zaznacza teren. Prezydenta RP posadzono za Kazkiem Marcinkiewiczem. Takiej hierarchii nie zastaniemy na żadnej parafii, to tak, jakby sołtys siedział w ostatniej ławie, a miejscowy „głupi Jasio” w pierwszej. Gdy już wszystko i wszyscy zostali poustawiani po kątach i na swoich honorowych miejscach, Kwaśniewski i Wałęsa na szpicy, powoli odkręcono kurek pod garnkiem z żabą.

  Mowy pożegnalne wygłosiła żona, potem córka Adamowicza. Wdowa, czytając z kartki przemyciła pierwsze treści polityczne i ideologiczne. Córka odczytała osobisty tekst, o co oczywiście nie nikt normalny nie może mieć pretensji, ale w tym czasie wszystkie kamery TVN24 przez kilkanaście sekund pokazywały wzruszoną twarz Tuska, nie matki, nie brata, nie rodziny zmarłego. Do tego momentu mieliśmy do czynienia z niemal genialną robotą, ale wszystko się kompletnie posypało z pierwszymi słowami Aleksandra Hala. Krwisty i czysty manifest politycznym, za którym poszły ordynarne wiecowe wystąpienia, nie wyłączając „kazania” księdza. Topornym językiem masówek wyłożono maluczkim założenia kampanii wyborczych w najbliższych miesiącach.
  Generalnie chodzi o to, że Kaczyński z Kurskim zabili Adamowicza. Potem ksiądz ogłosił, że wszyscy mają pozamykać mordy, inaczej zostaną zakuci w dyby „mowy nienawiści” i za to otrzymał gromkie brawa, brakowało tylko okrzyków „konstytucja”. W tym samym tonie wypowiedział się brat Adamowicza, nieco łagodniej Aleksandra Dulkiewicz wiceprezydent i obecny komisarz Gdańska, ale ta pani chyba zaczęła kampanię, co zobowiązuje. Na koniec Owsiak i WOŚP pozbierali na tacę i naprawdę proszę mi nie zarzucać obsesji, czy monotonii, po prostu pewne schematy w wykonaniu tych ludzi są do bólu zdarte. Wszystko można było zobaczyć gołym okiem i uzbrojonym rozumem, ale powiedzieć, czy napisać to całkiem inna sprawa. Na razie, poza takimi wariatami jak Matka Kurka, niewielu się na to zdecyduje, ale uspokajam kolejny raz, że za chwilę wszyscy i z pełną swobodą będą mówić i pisać to samo.

  W końcowym rachunku rzecz jest tak mało skomplikowana, jak „opozycja”. Skoro spieprzyli tak genialnie zaczętą robotę zaledwie po godzinie i nie wytrzymali napięcia, to co się może dziać od poniedziałku? Będą gonić króliczka i mulić konia i tak „debata publiczna” wpadnie w te same dobrze wszystkim znane koleiny. Nikt, może poza namaszczonym na nowego prezydenta na tym ogniu żaby nie ugotuje. Uderzyło im w palnik i żabę rozgotowali tak, że i kosteczka nie została. Kto się tym rosołkiem naje? Przyszłości nie znam, ale o tym, że na śmierci Adamowicza sondażowych słupków opozycja nie podniesie, jestem przekonany.

  https://www.kontrowersje.net/pogrzeb_adamowicza_to_po_owiczny_majstersztyk_podprogowego_przekazu_potem_rozgotowali_ab
 • @Husky Dostał ten tytuł za kablowanie i obmawianie Polski!
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/09/donald_tusk_wolnosc24.pl_.jpg

  Polacy padną ze śmiechu. Donald Tusk wśród 100 najważniejszych intelektualistów świata! Amerykański dwumiesięcznik „Foreign Policy” założony przez Samuela Huntingtona i Warrena Manshela opublikował ranking 100 najważniejszych intelektualistów ubiegłego roku. Wśród wymienionych tam osób znalazł się także Donald Tusk. Na liście „Global Thinkers” nazwisko Tuska pojawiło się w kategorii „ekonomia i biznes”. Ranking magazynu „Foreign Policy” każdego roku uwzględnia 100 – zdaniem pisma najważniejszych – intelektualistów, artystów, innowatorów i polityków. Wyróżnienia przyznawane są w 10 kategoriach.
  Tusk został wyróżniony de facto za zdradę własnej ojczyzny, o czym autorzy rankingu piszą wprost. W uzasadnieniu czytamy, że „jako przewodniczący Rady Europejskiej coraz częściej konfrontował się ze swoim narodem, broniąc europejskich wartości integracyjnych przed rosnącym nacjonalizmem”. Dodano również, że były polski premier „stawił czoła Wielkiej Brytanii, ostrzegając przed referendum w 2016 roku przed negatywnymi konsekwencjami Brexitu”. „Jego rola będzie coraz ważniejsza w 2019 roku, gdy będzie próbował utrzymać wspólny projekt europejski” – ocenia magazyn.

  https://pbs.twimg.com/media/DxhjcyjXgAA5qKj.jpg


  Wcześniej na liście „Foreign Policy” znaleźli się także Radosław Sikorski – za to, że „mówi prawdę, nawet jeśli nie jest to dyplomatyczne” – jak np. wypowiedź o „dożynaniu watahy”. Cztery lata po nim w zestawieniu znalazła się Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Barbara Nowacka za ich wkład w organizację „czarnych protestów”’ oraz za „uczenie Warszawy pokory”.

  Źródło: wprost.pl  Ps..Jaki dwumiesięcznik, taki intelektualista! Historyk w czasach komuny, no no! He,he,he,he,he ….szczękościsk i te kaprawe wilcze oczy tęskniące za rozumem cwaniaka, który brał kasę od szwabów dla stworzenia PO … Tusk w normalnym kraju albo by już wisiał za korupcje albo odpokutowywał swoje grzeszki w kamieniołomach. Wydawało mi się, ze odporny jestem na idiotyzmy lewackie. I miałem racje, wydawało mi się. Przeczytałem tytuł jedząc popołudniowy posiłek. Teraz mam do czyszczenia monitory, dwie klawiatury, biurko, firanki, kawałek szyby, dywan, koszule, portki i lampę. Na szczęście kleks się przytrafił. Posiłku nie skończyłem, tekstu nie doczytałem, sprzątam i śmieje się. Widać żydzi przypomniały sobie o swoich kurewkach. Pewnie dlatego, że wybory się zbliżają. Oj powyłazi jeszcze tego plugastwa spod kamieni.
 • @Husky
  Cejrowski ostro o „diabelskim teatrze” po śmierci Adamowicza. „Owsiak pochwala bluzgi i groźby karalne. Dlaczego nie został aresztowany?” https://nczas.com/2019/01/23/cejrowski-ostro-o-diabelskim-teatrze-po-smierci-adamowicza-owsiak-pochwala-bluzgi-i-grozby-karalne-dlaczego-nie-zostal-aresztowany/

  Dla czego Owsiak nie został aresztowany? To prosta odpowiedź bo "Pawiany" nie uprawiają "mowy nienawiści". Takiego cyrku dawno nie było i nie wiadomo kiedy się skończy! Zrobili z Adamowicza męczennika a był kanciarzem, to dokładnie jakby z zabitego gangstera robili grzecznego chłopca…..Ponoć pojawiły się już figurki z podobizną św. Pawła Nieskazitelnego! No cóż! Polityka, polityka…

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

ULUBIENI AUTORZY

więcej