Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Zbrodnia w Koniuchach!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

29 stycznia 1944 roku grupa sowieckich, w tym żydowskich partyzantów napadła na polską wieś Koniuchy leżącą na pograniczu litewsko-białoruskim. Zginęło prawie 40 mieszkańców.

Kto słyszał o zbrodni w Koniuchach? Dlaczego pogrom ten nie wywoływał do tej pory większego zainteresowania

 

https://youtu.be/vV2JeY_vKLs

 

 29 stycznia 1944 spłonęła polska wieś Koniuchy. Wieś, ponoć, „ufortyfikowana”. A potem orgia mordowania ludności. Mamy świadectwa kilkunastu osób, kilkunastu świadków. Dalej następują opisy dramatycznych i okrutnych zbrodni. Gdy Leszek Żebrowski dotarł do ludzi, którzy tą zbrodnie przeżyli. Nadal nie chcieli o tym powiedzieć publicznie. Nadal się bali. Śledztwo w sprawie Koniuchów rozpoczęło się już dawno. I… trwa do dziś! Bez żadnych efektów. Mimo, że Kongres Polonii Kanadyjskiej dostarczył wielu dowodów!.

           

W 1944 r. Rosjanie i Żydzi zorganizowali pogrom polskiej wsi Koniuchy. W odróżnieniu od Jedwabnego zbrodnia ta nie wywołuje jednak większego zainteresowania


Wczesnym rankiem 29 stycznia 1944 roku uzbrojone grupy partyzanckie Rosjan i Żydów wspierane przez Litwinów postanowiły dokonać pogromu zamieszkałej przez Polaków wsi Koniuchy. Chałupy, w których żyli nasi rodacy były podpalane. Jeśli ktoś próbował uciec z palącego się domu musiał liczyć się z tym, że napastnicy otworzą do niego ogień z pistoletów i karabinów. W ten sposób zginęło 38 osób – mężczyzn, kobiet i dzieci. W odróżnieniu od Jedwabnego zbrodnia ta nie wywołuje jednak większego zainteresowania… Wieś Koniuchy przed wojną należała do terytorium II RP (dzisiaj jest to terytorium Litwy). Liczyła ok. 60 zabudowań i ponad 300-tu mieszkańców.

Przekleństwem Koniuch w czasie wojny było usytuowane na skraju Puszczy Rudnickiej, w której znajdowały się bazy partyzantów sowieckich. Partyzanci, w czasie powtarzających się napadów na tę wieś, rabowali jej mieszkańcom żywność, odzież, bydło. Z tego powodu w Koniuchach, utworzono oddział samoobrony, który skutecznie uniemożliwiał partyzantom dalszy rabunek. Wszystko zmieniło się w nocy z 28 na 29 stycznia 1944 r. grupa ok. 120 partyzantów sowieckich (Rosjanie, Żydzi oraz Litwini) otoczyła wieś i ok. 5-tej rano przystąpiła do ataku, który trwał 1,5-2 godziny. Pochodniami podpalano słomiane dachy domów, do wybudzonych, uciekających mieszkańców strzelano na oślep. W wyniku ataku zginęło co najmniej 38 osób, kilkanaście zostało rannych. Część ofiar spłonęła w swych domach, część zginęła od strzału z broni palnej. Wśród ofiar byli mężczyźni, kobiety i małe dzieci (najmłodsze miało 2 lata). Spalono większość zabudowań, ocalało tylko kilka domów.


Za: niewygodne.info.pl

https://prawicowyinternet.pl/w-1944-r-rosjanie-i-zydzi-zorganizowali-pogrom-polskiej-wsi-koniuchy-w-odroznieniu-od-jedwabnego-zbrodnia-ta-nie-wywoluje-jednak-wiekszego-zainteresowania/?fbclid=IwAR0UWj4-dfEcOh7EQvi4l_Gb36T_iiQ0iG_Ftvs9GVmVZyCRvLFRfzkjlZM

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Albo to jedna taka zbrodnia?
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Nalibokach
 • @Zawisza Niebieski 17:45:15
  Zbrodnie sowieckich „wyzwolicieli”

  https://wf4.xcdn.pl/files/14/07/08/812538_foto_JW_266_82.jpg

  Żołnierze Armii Sowieckiej traktowali tereny Polski, z których wypierali hitlerowskie wojska, jak kraj podbity. Mordowali, gwałcili i kradli. Opisy tych zbrodni są wstrząsające.

  W okresie PRL partyjna propaganda przedstawiała wojska sowieckie wkraczające od 1944 r. na tereny Polski jako wyzwolicieli. Rzeczywiście wypierali z naszego terytorium niemieckich okupantów. Jednak równocześnie żołnierze Armii Radzieckiej, za przyzwoleniem swoich dowódców, dopuszczali się na zajmowanych terenach przestępstw i nie ponosili za to żadnej odpowiedzialności. Te fakty w okresie Polski Ludowej były skrzętnie ukrywane, a wiedzę o nich mieli nieliczni, najczęściej ci, którzy sami doświadczyli radzieckiego „braterstwa”. Po odzyskaniu wolności w 1989 r. historycy badają te wydarzenia, publikując prace ukazujące sowieckie zbrodnie w Polsce. Jedną z nich jest wydana w ostatnim czasie przez gdański oddział IPN książka pt. „Armia Czerwona/Radziecka w Polsce w latach 1944–1993”. Ta druga data to rok opuszczenia terytorium Polski przez ostatnich żołnierzy sowieckich.

  Przez blisko 50 lat na terenie naszego kraju stacjonowało ok. 65 tys. radzieckich żołnierzy, użytkowali ok. 70 tys. ha terenów, na których znajdowały się m.in. 13 lotnisk i 4 poligony. Publikacja ukazuje falę przestępstw oraz grabieży dokonanych przez „wyzwolicieli” na przykładzie konkretnych miast i powiatów, przede wszystkim na terenach Polski północnej i zachodniej. Na szczególną uwagę zasługują teksty opisujące zachowanie wojsk sowieckich w stosunku do zastanej ludności niemieckiej i polskiej oraz osadników.

  Zabójstwa i deportacje

  Wydawałoby się, że wyparcie wojsk niemieckich z okupowanych terenów oznaczać będzie dla miejscowej ludności pokój i bezpieczeństwo, że położy kres morderstwom cywilów, których dopuszczali się hitlerowcy. Tak się nie stało. Żołnierze radzieccy stanowili równie duże zagrożenie jak Niemcy.

  Analizując raporty urzędników powiatowych, autor opracowania dotyczącego powiatu szczecineckiego Jerzy Dudź obliczył, że na terenie tego obszaru miesięcznie dochodziło do siedmiu morderstw i groźnych obrażeń ciała, blisko 40 napadów rabunkowych, setek kradzieży, głównie koni i bydła, oraz wielu innych przestępstw.

  Przytacza on konkretne wydarzenia odnotowane w raportach. Na początku listopada 1945 r. sowiecki patrol wtargnął na zabawę kolejarzy, żołnierze zaczęli strzelać, kilka osób ranili, jedna zmarła w szpitalu. Sprawa została umorzona z powodu niewykrycia sprawców, choć dokładnie wiadomo było, kto strzelał. Dzięki temu mordercy czuli się bezkarni. W gminie Trąbki Wielkie polski milicjant Apolinary Preuss próbował zapobiec ograbieniu osadnika. Został zabity przez Sowietów trzema strzałami w pierś. Podobnych przypadków były setki.

  Sowieci na masową skalę wywozili ludność cywilną do prac przymusowych do ZSRR. Wśród nich byli nie tylko Niemcy i autochtoni, wobec których formacje NKWD prowadziły czystki etniczne, ale także Polacy. Wyłapywani w specjalnych obławach, po pobycie w przejściowych obozach byli wywożeni najczęściej do niewolniczej pracy w kopalniach czy przy wyrębie tajgi. Większość zmarła z powodu chorób, głodu i wycieńczenia, niektórzy wrócili po kilku latach do Polski, o innych słuch zaginął.

  Mirosław Golon z IPN wyliczył, że tylko z trzech miast: Gdańska, Elbląga i Sopotu oraz czterech okolicznych powiatów Sowieci deportowali kilkanaście tysięcy osób, z czego 6 tys. zmarło. Także kilkanaście tysięcy Polaków z tych terenów straciło życie z rąk Sowietów w wyniku morderstw oraz rabunkowej polityki gospodarczej, która spowodowała powszechne niedożywienie, np. bardzo wysoka była śmiertelność niemowląt

  calosc tut:
  https://www.gosc.pl/doc/2078585.Zbrodnie-sowieckich-wyzwolicieli
 • 10 lat! czy do cholery 10 lat to zbyt krótko aby do zainteresowanych
  dotarła odpowiedź ? I przestali zadawać głupie pytania:

  //Dlaczego pogrom ten nie wywoływał do tej pory większego zainteresowania//

  Oczywiście że wywołał tyle że skutki owego "wywołania" nie dotarły do wszystkich zainteresowanych.Cenzura w tej Polsce czy co?

  Więc było tak: w 2009 r litewska prokuratura postanowiła przesłuchać w związku z w/w sprawą kilka żyjących jeszcze osób.A mianowicie:
  Icaka Araai byłego dyrektora Yad Waszem
  Fani Brontowską bibliotekarke Wileńskiego Instytutu Jdysz
  Jozef Melanda bohater getta w Kownie,legendarny konspirator

  a ponieważ to wielce zasłużone osoby to sprawą zainteresował się Izraelski Związek Żydów Litewskich.Po jego interwencji prokuratura wycofała się z zarzutów.I jeszcze długo potem tłumaczyła się (ta prokuratura) że działała na wniosek kilku sejmowych deputowanych którzy wystąpili z apelem o "przedprocesowe śledztwo"
  Tak więc Husky,nie zadawaj pytań na które już dawno udzielono odpowiedzi.
  Ach! i jeszcze lin specjalnie dla ciebie "głos ameryki" https://www.golos-ameriki.ru/a/lithuania-landsbergis-2010-02-23-85091857/251738.html
 • @ikulalibal 18:12:27
  Wiesz założyłem się kilkadziesiąt minut temu że "włączysz" się w dyskusję.
  Jeszcze tylko pani Tiamat i wszystko nam się tu wyjaśni
 • @Husky 18:20:27
  A co się wyjaśnia? chyba tylko to że jesteście śmierdzącymi tchórzami.
  Ty i cały ten twój PIS to zgraja śmierdzieli zdolnych tylko to jątrzenia na najniższych poziomach.I do milczenia w kwestiach istotnych.
  Na przykład otwartych oskarżeń do udział w holokauście.Izraelscy politycy publicznie (w tv) mówią o tym że w Jad Waszem znajdują się udokumentowane dowody zbrodni na 250.000 żydów których Polacy zabili bez udziału Niemców.Mówią i nie słychać żadnych "warszawskich protestów"

  Nawet mała Litwa w 2009 r ośmieliła się coś tam wyjaśniać.Wprawdzie się wycofała pod naciskiem ale ośmieliła się.A polska klasa polityczna to godne pogardy tchórze.Impotenci i skunksy.
  Tylko jeden bóg wie (bo on wie wszystko) jak bardzo wami gardzę.
 • @ikulalibal 18:29:34
  //Tylko jeden bóg wie (bo on wie wszystko) jak bardzo wami gardzę.//

  i vice versa towarzyszu
  Zabolało?
  I ma boleć
  pa,pa
 • @Husky 18:33:44
  A nivy co mnie miało zaboleć? wasz (twój i reszty pis-dzielstwa) miałkość? toż leżycie i kwiczycie.W całej swej historii Polska nie było tak sponiewierana jak przez ostatnie 3 lata.Wstyd.Wstyd.Wstyd.
  O obrzydzeniu nie wspominając.

  Mała Litwa odważyła się w wiadomej sprawie rozpocząć kroki prawne .
  A PIS-iaki moczom się na samą myśl o tym że Żorżeta może zmarszczyć brwi.

  Zyg zyg marchewka
 • @Husky 17:57:15
  Widzę, że idziesz szlakiem twojego kumpla dziennikarza obywatelskiego ".
  Wiesz jak zakończył karierę na NEonie?
  Nie bierz się za tematy, których nie ogarniasz. Skup się lepiej na Kaczelniku.
 • @Husky 18:33:44
  A przypomnij mi kto wstrzymał ekshumacje w Jedwabnem? I umożliwił Żydom dalsze, bezkarnie plucie na Polskę i Polaków?
  Myślałeś, że zablysniesz tym tekstem?
 • @Husky
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/12/benjamin_netanjahu_izrael_nczas.jpg

  Żydzi nie boją się prawicy. Boją się antysemityzmu muzułmańskiego i lewackiego w Europie. Pomimo raportu rządu, który o antysemityzm oskarża „skrajną prawicę”, premier Izraela Benjamin Netanyahu wygłosił przemówienie, w którym przestrzegł przed antysemityzmem ze strony muzułmanów i lewicy. Benjamin Netanyahu w niedzielę wezwał do walki z rosnącym antysemityzmem muzułmańskim i lewicowym w Europie, kilka godzin po tym, jak rząd opublikował raport, według którego „skrajna prawica” stanowi największe zagrożenie dla żydów na starym kontynencie. Przemawiając na początku cotygodniowego spotkania w sprawie Międzynarodowego Dnia Pamięci o Holokauście, Netanyahu powiedział, że niepokoi go wzrost nastrojów antysemickich wśród lewicy i muzułmanów na Starym Kontynencie. W piątek wandale rozbili pomnik żydów z Salonik, którzy zginęli podczas Holokaustu. Zdecydowanie potępiam to i wzywam społeczność międzynarodową do przeciwstawienia się wyłaniającemu się antysemityzmowi powiedział Netanyahu. Antysemityzm z prawej nie jest tam nowym zjawiskiem. Nowością w Europie jest połączenie islamskiego antysemityzmu i antysemityzmu skrajnej lewicy przestrzegł premier Izraela.

  Źródło: timesofisrael.com


  Ps...Jestem antyżydem i jestem z tego dumny! Dalej parchy podskakujcie to prawica wam tak żydowskie mordy obije, że do końca świata będziecie rozpoznawalni i deptani w ziemię. No to teraz Izraela nienawidzą już wszyscy. Brawo żydzi! Jeśli wszyscy was nienawidzą to moze "get the hint" i zdajcie sobie sprawę, że to z wami jest coś nie tak. A im się wydaje, że to właśnie my jesteśmy "coś nie tak", choć wszystko wskazuje na to, iż świat już zrozumiał, że jest odwrotnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:02:39
  Kwach czyli Stolzman junior alkoholik i pospolity złodziej, dał polecenie LK. jako prok. gen. Pamiętam.
 • @kula Lis 68 19:07:47
  A "prezydent wszechczasów" go posłuchał... Nie rób sobie jaj z inteligencji czytelników.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:58:26
  Coś tego uobywatela nie widzę ostatnio, no i zapowiadanej policji u mnie w domu, etc..
 • Przestań kozakować kula Lis
  bo w oczach co inteligentniejszych narażasz się na śmieszność

  // Jestem antyżydem i jestem z tego dumny! Dalej parchy podskakujcie to prawica wam tak żydowskie mordy obije, //

  Nie wiem z czegoś taki dumny? z tego że se popyskujesz na niszowym forum które między innymi jest po to aby spuścić nadmiar pary.
  Uważaj bo teraz USA będą walczyć z europejskim antysemityzmem.

  / 1 - W interesie krajowym USA leży zwalczanie antysemityzmu w kraju i za granicą; /
  http://www.bibula.com/?p=106313

  Więc już tak nie kozakuj bo się Żorżeta dowie i będziesz cienko śpiewał.
 • @kula Lis 68 19:04:27
  Z tym ,że teraz Żydki stawiają właśnie na ,,prawicę,, Kaczyński, Borsonaro, Tramp, Orban.
  Także nie byłbym taki pewny tego obicia ryja przez ,,prawicę,,
 • @kula Lis 68 19:11:30
  I nie zobaczysz. To jest zwykły idiota.
 • @ikulalibal 18:51:05
  W całej swej historii Polska nie było tak sponiewierana przez czerwona zaraze jak w latach 1944-1989 .
  Wstyd.Wstyd.Wstyd
  Na pohybel czerwonej zarazie
 • Zbrodnia:
  Przez długi czas starano się zatuszować masakrę w wietnamskiej wiosce Mỹ Lai

  16 marca mija 50 lat od masakry w Mỹ Lai. Wydarzenia, które rozegrały się w małej wiosce w środkowym Wietnamie, nie pozwalają o sobie zapomnieć. Tak naprawdę osoby odpowiedzialne za tę zbrodnię nie zostały ukarane.

  „Nie ma dnia, w którym nie czułbym wyrzutów sumienia za to, co się stało. Jest mi bardzo przykro…” – tak w 2009 r. William Calley opowiadał o jednej z najbrutalniejszych zbrodni wojennych w historii, dokonanej przez pluton pod jego dowództwem 16 marca 1968 r. Amerykanie bestialsko zamordowali 504 osoby, w tym starców, kobiety i dzieci.

  Zemsta na Wietkongu

  Mỹ Lai znajdowało się w południowowietnamskim dystrykcie Sơn Mỹ, na obszarze gęsto zaminowanym przez Wietkong. Wielu Amerykanów służących w kompanii Charlie, jednostce 11. brygady piechoty, zginęło lub zostało okaleczonych przez miny komunistycznej partyzantki. Żołnierze nie mogli o tym zapomnieć, frustracja i chęć zemsty przepełniała ich za każdym razem, kiedy operowali na terenie dystryktu Sơn Mỹ. Rankiem 16 marca 1968 r. oddział pod dowództwem por. Williama Calleya wkroczył do wioski Mỹ Lai z nadzieją, że natrafi na nieuchwytny 48. batalion Wietkongu. Według doniesień wszyscy cywile mieli już dawno opuścić wioskę, a pozostali w niej wyłącznie żołnierze Wietkongu i ich sympatycy. Rozkazy były jasne i wyraźne: znaleźć i zniszczyć przeciwnika. Ani sam Calley, ani nikt z kompanii Charlie nie zauważył, że trzy-, czteroletnie dzieci albo 80-letni starcy ani nie są żołnierzami Wietkongu, ani nie popierają partyzantów. Mimo że oddział nie napotkał żadnego oporu, Calley rozkazał swoim ludziom otworzyć ogień do cywilów.

  „To była istna rzeź. Starsze osoby dźgano bagnetami po całym ciele. Kobiety i dzieci były zabijane strzałami w tył głowy. Stałem jak sparaliżowany i nie mogłem nic zrobić. Bałem się, że sam zginę, jeżeli się przeciwstawię”, relacjonował sytuację w wiosce jeden z żołnierzy kompanii Charlie podczas procesu Calleya.

  Żołnierze wpadli w rodzaj szału zabijania, wyli i śmiali się do siebie. Krzyki gwałconych młodych Wietnamek przerywały jęki i przekleństwa Amerykanów. Wieśniacy, którzy zamknęli się w swoich chatach, byli w nich mordowani całymi rodzinami. Amerykanie kopniakami rozwalali drzwi, wpadali do środka i otwierali ogień z broni maszynowej. Krzyczeli: „Wietnamskie świnie, zdychajcie!”. Wietnamczycy, którzy próbowali klękać i kłaniać się, byli bici do nieprzytomności pięściami albo od razu ginęli od ciosów bagnetami. Osoby podnoszące ręce w geście poddania się zabijano strzałami w głowę i klatkę piersiową. Żołnierze pastwili się nad ofiarami, wycinając bagnetem na ich piersiach napis „Kompania C”.

  Żaden cywil nie był żołnierzem Wietkongu, żaden nie był nawet uzbrojony. Wieśniacy nie próbowali atakować napastników. Ranny został jeden żołnierz kompanii Charlie, który… sam postrzelił się w stopę, czyszcząc broń.
  Za:https://www.tygodnikprzeglad.pl/mordercy-mundurach-u-s-army/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:02:39
  Pisanie o sowieckiej zarazie czy o ich zbrodniach to ....portalowa zbrodnia
  Jprd znów niezgodne z linią programową...... i regulaminem
  No to pozostaje już tylko apel o ....BAN
 • @WSIe
  Wczoraj w kanadyjskiej TV przy okazji tzw. międzynarodowego dnia holocaustu narzekano że tylko połowa zapytanych respondentów potrafiła nazwać choć jeden obóz zagłady żydów. Zasugerowano, że to wymaga naprawy poprzez masową edukację o holocauście. Myślę, że pewnie chodzi o zwiększenie państwowych grantów dla organizacji żydowskich. Obecnie strach będzie gębę otworzyć na tematy żydowskie, gdyż oprócz zbrodni zaprzeczania holocaustu, zbrodni antysemityzmu, doszła zbrodnia mowy nienawiści, która wypełnia luki prawne nie objęte dwiema pierwszymi "zbrodniami". Gdyby mnie teraz ktoś spytał ilu żydów zginęło w czasie II WŚ to bałbym się rzucić jakąś konkretną liczbę z obawy o oskarżenie o zaprzeczanie holocaustowi i powiedziałbym "od ch..ja".
 • @ikulalibal 19:15:36
  Ja mam głęboko w dupie całą Żorżetę i jej pobratymców.
 • @lorenco 19:38:21
  To Koniuch tez sa w Wietnamie
  Czy tylko lekki trolling
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:11:21
  LK nie był wtedy prezydentem tylko Stolzman. No i został przez Stolzmana usunięty z prok. gen., po paru miesiącach.
 • @Husky 19:41:45
  Masakra w Al-Hadisie – incydent z udziałem amerykańskich żołnierzy w mieście Al-Hadisa w Iraku, do którego doszło 19 listopada 2005 roku.

  Amerykańscy żołnierze dopuścili się wtedy brutalnego mordu na 24 Irakijczykach. Wśród zamordowanych znalazły się kobiety i dzieci. Do masakry doszło, gdy wybuch przydrożnej bomby pułapki zabił żołnierza piechoty morskiej. Jak powiedział amerykański kongresmen, weteran wojny wietnamskiej John Murtha, który relację o incydencie otrzymał od wojskowych USA, koledzy zabitego żołnierza zastrzelili wtedy kilku cywilów w taksówce i wtargnęli do domów w pobliżu miejsca eksplozji. Tam zastrzelili kolejnych kilkanaście bezbronnych osób, w tym kobiety i dzieci.

  Jak wynika z relacji świadków, nie było żadnych przyczyn do tak brutalnego postępowania, które w opinii miejscowej ludności powinno być ukarane śmiercią wszystkich tych, którzy się tego dopuścili.

  Dyrektor Haditha General Hospital przekazał mediom, że w tragicznym dniu zginęły 24 osoby, w tym osiem kobiet i pięcioro dzieci. Walid Abdul-Khaleq al-Obeidi mówi, że ciała zamordowanych miały ślady po strzałach w głowę i zostały przewiezione do szpitala przez amerykańskich marines 14 godzin od ostatniego strzału, którzy słyszeli świadkowie.

  Jedno z ciał było spalone i był to najprawdopodobniej ojciec jednego ze świadków zdarzenia, który spalił się po wybuchu granatu wrzuconego do jego pokoju.
 • @kula Lis 68 19:41:26
  //Ja mam głęboko w dupie całą Żorżetę i jej pobratymców//
  - Ja nikogo się nie boję!

  Choćby niedźwiedź... to dostoję!

  Wilki?... Ja ich całą zgraję

  Pozabijam i pokraję!

  Te hieny, te lamparty

  To są dla mnie czyste żarty!

  A pantery i tygrysy

  Na sztyk wezmę u swej spisy!

  Lew!... Cóż lew jest?! - Kociak duży!

  Naczytałem się podróży!

  I znam tego jegomości,

  Co zły tylko, kiedy pości.

  Szakal, wilk,?... Straszna nowina!

  To jest tylko większa psina!...
 • @Husky 19:41:45
  Amerykańska opinia publiczna nie interesuje się zbrodniami swoich wojsk w Iraku

  Amerykańskie sądy wojskowe mają ostatnio dużo pracy. Rozpatrują sprawy żołnierzy, którzy w Iraku splamili się morderstwem lub gwałtem. Winowajcy w pewnym sensie są także ofiarami tej brutalnej wojny.
  22-letni szeregowy Jesse Spielman z kompanii B pierwszego batalionu doborowej 101 Airborne Division stanął przed trybunałem wojskowym w Fort Campbell w Kentucky. Sąd uznał go za winnego czterokrotnego morderstwa, gwałtu, spiskowania w celu popełnienia gwałtu oraz innych przestępstw. Za te zbrodnie wymierzył karę 110 lat więzienia. Ale wyrok tylko pozornie wydaje się surowy. Spielman za dobre sprawowanie może wyjść na wolność już po dziesięciu latach.
  Do ponurego dramatu doszło 12 marca 2006 r. w mieście Mahmudija 30 km na południe od Bagdadu. Kilku żołnierzy 101 Dywizji grało w karty i obficie raczyło się whisky, nie przejmując się tym, że spożywanie alkoholu w strefie działań wojennych jest absolutnie zakazane. W pewnej chwili szeregowy Steve Green powiedział, że widział na ulicy ładną iracką dziewczynę, która aż się prosi, aby ją zgwałcić. Wszyscy ochoczo wyrazili zgodę. Wybrana ofiara, Abir Kassim al-Dżanabiat, miała 14 lat. Żołnierze, aczkolwiek pijani, zaplanowali zbrodnię starannie. Przebrali się w czarne cywilne ubrania, zabrali broń i wdarli się do domu irackiej rodziny. Jeden z napastników trzymał rodziców i siedmioletnią siostrę Abir pod lufą karabinu, pozostali kolejno gwałcili dziewczynkę. Kiedy już mieli dosyć, Green z zimną krwią zastrzelił dorosłych i dziecko. Abir zginęła ostatnia, kula strzaskała jej twarz. Sprawcy

  oblali ciała benzyną

  i podpalili, by zniszczyć dowody przestępstwa. Płomienie strawiły cały dom. Mordercy chełpili się swym czynem wobec kolegów.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/zli-zolnierze-wuja-sama/
 • @lorenco 19:52:36
  Co byś kolego wkleił gdyby tą notka była o życiu seksualnym mrówek na Marsie
  8-))))))
 • @ikulalibal 19:50:48
  Gratuluję znajomości Polskiej literatury
  To w pewnej nacji rzadkość
 • @Husky 19:55:31
  Daję Ci materiały na następne notki.
  https://img1.dmty.pl//uploads/201701/1485213227_ughq4m_600.jpg
 • @lorenco 20:00:24
  A kto jest odpowiedzialny za holokaust na Bosniakach
  Mam ci wkleic te twarze
 • @Husky 20:02:45
  // holokaust na Bosniakach //

  Bośniacy to Serbowie.Zaś głownym świadkiem zbrodni był Tadeusz Mazowiecki i kuternoga Ochojska.
  Jest wiele materiałów na temat kłamstwa o rzekomych zbrodniach popełnionych przez Serbów.Ale żadnego ci nie zarekomenduje bo takie gówno jak ty nie ma przecież żadnej własnej opinii, ma tylko zadania.Więc rób co masz robić.
 • @ikulalibal 20:14:49
  // bo takie gówno jak ty nie ma przecież żadnej własnej opinii//

  spadaj raz na zawsze
  Gówno to powiedz sobie do matki i do ojca
  Kretynie
 • @Husky 20:02:45
  Różne rzeczy działy się na świecie, ja tym razem skupiłem się na zbrodniach amerykańskich tak jak Ty skupiasz się od lat tylko na jednej stronie, nie jak bloger lecz jak zwykły rusofobob w kółko to samo, nudy.
 • @kula Lis 68 19:46:24
  Wiem. Nagle po kilku latach stał się "mężem stanu".
  A jakbyś nie wiedział to ministra odwołuje premier a nie prezydent. Brnij dalej w pisiorskie kłamstwa.
 • @lorenco 20:29:11
  Ja Rusofob?
  Dobrze sie czujesz?
  Pozdrawiam
 • @Husky 20:52:17
  Prywatnie może nie jesteś ale służbowo musisz :))
 • @ikulalibal 20:14:49
  Chyba jednak przesadzssz. To jest cios poniżej pasa. Wyjątkowe chamstwo.
 • @zbig71 00:07:40
  To tylko przedstawiciel cywilizacji turańskiej
  Więc......

  pozdr
 • @Husky
  Skandal! Żydzi domagają się od Polski wzięcia odpowiedzialności za Holocaust. Kolejny skandaliczny artykuł ukazała się w izraelskiej prasie, w którym Polacy obwiniani są winą za Holocaust.

  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/01/the_times_of_israel_holocaust_polska_nczas.jpg Autorem antypolskiego artykułu w „Times of Israel” jest Raphael Ahren. Dziesiątki tysięcy Polaków pomogło nazistom w zabijaniu żydów zaczyna. W ostatnich latach trwa w zagranicznych mediach zorganizowana jak się zdaje akcja, w której Polacy są stawiani w roli winnych lub przynajmniej współwinnych Holocaustu. Jednocześnie trudno znaleźć obarczanie winą Niemców, pojawiają się co najwyżej tajemniczy naziści. W dniu pamięci o Holocauście Polska wymazuje wzmianki o jej szerokim udziale w zbrodniczym przemyśle taki wniosek płynie z tekstu opublikowanego na łamach „Times of Israel”. Polski rząd uczcił Międzynarodowy Dzień Pamięci o Holokauście, ale całkowicie zignorował współudział Polaków czytamy w artykule. Ahren w artykule oburza się, że w czasie obchodów rocznicy wyzwolenia Auschwitz w Polsce podkreślano wątki Polaków ratujących żydów. Jego zdaniem znaczenie tego jest mniejsze od współudziału Polaków w Holocauście i pomocy jakiej mieli udzielać nazistom. Polska nigdy nie przyznała się do współudziału w Holocauście na wielką skalę, a w ubiegłym roku Warszawa uchwaliła ustawę zabraniającą mówić o polskich okrucieństwach w czasie Holocaustu (chodzi o ustawę o IPN) pisze Ahren. Dziennikarzowi nie spodobało się to, że w swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki mówił o polskich ofiarach i odpowiedzialności hitlerowskich Niemiec za Holocaust. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Przyznanie się przez Polski rząd do odpowiedzialności Polski za Holocaust jest pierwszym krokiem i warunkiem koniecznym dla spełnienia roszczeń żydowskich. Kiedy Polska będzie już odpowiedzialna za okrucieństwa z czasów Drugiej Wojny Światowej można będzie oficjalnie wystawić rachunek za wyrządzone szkody.

  https://nczas.com/2019/02/01/skandal-zydzi-domagaja-sie-od-polski-wziecia-odpowiedzialnosci-za-holocaust/

  Ps..W czasie drugiej wojny światowej Australia nie przyjęła żydów argumentując w ten sposób "Nie znosimy antysemityzmu i dlatego nie chcemy żydów w naszym kraju"..Poczekajcie tylko jak umrą ostatni świadkowie to do chóru dołączą się jeszcze Niemcy. Może i oni też wyciągną ręce po nasze kamienice? Jak kraj słaby to wszyscy po nas skaczą jak małe dzieci słabym matkom. I co PiS wstał z kolan, co? Hehe, śmiechu warte, leży jeszcze niżej niż swego czasu PO przed Niemcami! ciekawe czy Morawiecki i Duda dalej w pokorze będą klęczeć na kolanach i całować im stopy?… czy te durnie dalej nie rozumieją, że polityka uległości jest nieskuteczna? A może im w to graj? Ścierwa parchate poczynają sobie coraz śmielej. Do czasu. Jak czara goryczy się przeleje to będą wyć o litość. Świadkowie wymierają więc żydzi swoją hagadę o II wojnie wciskają, po wojnie cicho siedzieli choć byli świadkowie (także żydzi), którzy o roli żydów w ludobójstwie żydów mówili. Przecież to żydzi wyrywali z chciwości innym żydom złoto z żydowskiej gęby i ładowali ich do pieca. Przecież są filmy które to pokazują i dokładnie widać jak żydek żydka ładuje do pieca. Żydzi boją się prawdy o II WŚ jak diabeł święconej wody, a prawda jest taka, że żydzi masowo i w sposób zorganizowany współpracowali z Niemcami w ludobójstwie europejskich żydów. W armii Hitlera służyło ponad 150 tysięcy osób pochodzenia żydowskiego, popierali politykę Hitlera, dostawali medale i stopnie za mordowanie, jeden z nich nawet dorobili się stopnia feldmarszałka, gdy dodamy do tego żydowskich współpracowników Gestapo, Judenraty, żydowska policję gett i żydowskich kapo, bankierów wspierających Rzeszę oraz to, że żydzi z Niemcami nigdzie nie walczyli, mordowali za to polskich bezbronnych chłopów, widzimy, że w tej spawie to żydzi powinni usiąść na ławie oskarżonych…O zdradach i ludobójstwie dokonanym na Słowianach, a zwłaszcza Polakach i Rosjanach dokonanych przez żydów w służbie komunizmu nie wspomnę bo za to należy się żydom osobny proces. Faktem jest, że żywy żyd to niedopałek. Błędem było ratowanie żydów z narażeniem własnego życia i życia swojej rodziny. Żyd nie jest tego warty. Żydzi byli najlepsi kiedy ganiali się nawzajem w kominie. A Niemcy odwalili kawał dobrej roboty utylizując to szKODliwe robactwo. Historia kołem się toczy. NIGDY WIĘCEJ – nie pomagaj eskimosom, pod żadnym pozorem, w żadnych okolicznościach. Zapamiętajcie to sobie Polacy i przekażcie następnym pokoleniom. Jeszcze przyjdą w łaskę i to szybciej niż im się wydaje.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej