Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
981 postów 30734 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Ślady Opatrzności Bożej nad Polską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szyderstwa z Najświętszego Sakramentu przyniosły Koalicji Europejskiej gorzką klęskę, być może grzebiąc jakiekolwiek szanse opozycji na jesienne zwycięstwo. Wywołani do tablicy Polacy powiedzieli „nie”, broniąc swojego dziedzictwa

 Od niedzieli siedzę we wszelkich dostępnych mi mediach i bez skutku rozglądam się za jakimiś sensownymi komentarzami wyników wyborów. Zwycięzcy nabrali wody w usta i wypowiadają się monosylabami. Optanci „totalnej” coś tam mówią, ale ani to zabawne, ani stawiające cały problem w świetle jakichś realiów. Niektóre wypowiedzi prowokują wprost złośliwe uwagi. N. p. czytam wypowiedź Macieja Stuhra: „To są czyste emocje. Racjonalne argumenty biorą w łeb (...) Polakom mam wrażenie to w ogóle nie przeszkadza. Trudno odnieść się do tego rozumem - komentuje wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego aktor Maciej Stuhr. Nie kryje frustracji: od jutra walczymy od nowa”.

Panie Stuhr, żeby się do czegoś odnieść rozumem, trzeba go przede wszystkim posiadać. Z tego, co pan mówi miast rozumu wychyla się frustracja. Dobrze, że pan o niej wspomniał.

Były prezydent, pan Komorowski, jak to on zwykle, zaskoczył ciekawym stwierdzeniem, że na PiS głosowali ci, którzy nie płacą podatków. Zawsze sądziłem, że od płacenia podatków wymigiwali się ci, którzy na Rzeczypospolitej po roku 1989 „dorobili” się milionów, a to przecież właśnie środowisko pana Komorowskiego. Czyli albo się mu coś niewłaściwego wymknęło, albo gafa. To drugie bardziej prawdopodobne.

Niecodzienna jest wypowiedź pana Kosiniak-Kamysza. Zobaczmy: „Nie daliśmy rady, nie wygraliśmy wyborów, nie było takiej kampanii, nie zrobiliśmy spotu, który mógłby chwycić za serce”. Ale nie tylko o brak spotu chodziło. Była jeszcze „piąta kolumna”.

„ Nie udało się wygrać, choć 38% jest przyzwoitym wynikiem. Nie wszystko się udało w kampanii, za dużo było ideologii i skrętu w lewo w koalicji, niepotrzebne wzięcie na sztandary różnych spraw ideologicznych. Zaczęło się od karty LGBT, potem było wystąpienie pana Jażdżewskiego, to się wydaje, że to piąta kolumna PiS-u. Donald Tusk bardziej chyba zmobilizował wyborców PiS niż Koalicji Europejskiej”.

W sumie, to bardzo ciekawe. Jednak, jak rzadko co, mija się z prawdą. Za lewactwem i za perwersyjną propagandą budującą na seksie i wszelkich możliwych jego wypaczeniach, łącznie z małżeństwami jednopłciowymi, gender i wszystkim co godziło w chrześcijaństwo i polskość jako wartość fundamentalną, opowiadała się zawsze totalna opozycja. Indyferentyzm nie tylko religijny, był tu zawsze priorytetem. I PSL się pod tym podpisywało. Mówiąc nieco humorystycznie: „było za, a nawet przeciw”. I to dlatego 72 % elektoratu wiejskiego głosowało na PiS. A druga przyczyna porażki, to odwrócenie się PSL od wsi i jego wrażliwość jedynie na własne uposażenie.

Do wystąpień zabawnych należy głos pani Lubnauer wyrażający wirtualne propozycje wirtualnej partii. Oto jej ciekawe skądinąd spostrzeżenia:

„Lubnauer zwróciła uwagę na ponownie "wyraźnie lepsze wyniki" opozycji wśród kobiet. Wskazała na "bardzo dobre wyniki" Danuty Huebner, Ewy Kopacz czy Róży Thun. Według niej oznacza to, że opozycja powinna mieć "bardzo konkretną ofertę dla kobiet".

To są rzeczy, które musimy zbadać, jakie są rzeczywiste oczekiwania, czyli dostęp do żłobków, przedszkoli, taka sama płaca, dostęp do in vitro, które zlikwidowało PiS, i co jest bardzo jasnym sygnałem dla kobiet, czy kwestie antykoncepcji, również antykoncepcji awaryjnej”.

Zapomniała dodać, jakie to panie głosowały na wymienione przez nią damy? A to ważne, bo podejrzewam, że wiele polskich kobiet zaprotestowałoby energicznie, gdyby je chciano zaliczyć do tego elektoratu.

Już nie zabawne, ale dla wielu zawstydzające jest wynurzenie szefa „Wiosny”.

„Dzisiaj, szanowni państwo, Wiosna podjęła decyzję, mieliśmy wczoraj długie rozmowy, podjęła decyzję o samodzielnym starcie, startujemy niezależnie. Wygraliśmy pierwsze wybory, zweryfikowaliśmy się, idziemy po kolejne”.

Na pytania dziennikarzy Biedroń odpowiedział ponadto:

„nie będzie prowadził rozmów o wspólnym starcie w tych wyborach z ugrupowaniami wchodzącymi w skład Koalicji Europejskiej”.

To, że ludzie tego autoramentu uzyskali nawet tak nikłe poparcie wyborców smuci, ale specjalnie nie niepokoi; wystarczy wspomnieć dzieje Ruchu Palikota, a nawet Nowoczesnej, nic nie ujmując pani Lubnauer.

Wypada jednak przypomnieć, gdzie to ugrupowanie miało największe poparcie:

Wiosna według sondażu najwyższy wynik uzyskała w okręgach: nr 4 (Warszawa i okoliczne powiaty - 10,8 proc.) i nr 7 (woj. wielkopolskie - 8,3 proc.). Konfederacja największe poparcie uzyskała w okręgu nr 12 (woj. dolnośląskie i opolskie - 7,7 proc.) i nr 9 (woj. podkarpackie - 7,3 proc.)

Tych komentarzy jest sporo więcej, ale na ogół, gdy chodzi o „totalną”, treściowo się nie różnią. Zwycięzcy z kolei mówią o konieczności natychmiastowej dalszej pracy i potrzebie skromności w ocenia własnego sukcesu. Próbowano je jakoś podsumować wPolityce:

„Wojna z Matką Boską Częstochowską, szyderstwa z Najświętszego Sakramentu przyniosły Koalicji Europejskiej gorzką klęskę, być może grzebiąc jakiekolwiek szanse opozycji na jesienne zwycięstwo. Wywołani do tablicy Polacy powiedzieli „nie”, broniąc swojego dziedzictwa. Bo u źródeł zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy leży właśnie przekonanie, że zagrożone są same fundamenty. To one pchnęły do urn miliony ludzi, którzy w normalnych warunkach pewnie zostaliby w domu”.

Nic dodać, nic ująć. Ale można też spojrzeć na te rzeczy okiem nie politologa, nie dziennikarza, nie analityka, ale kogoś, kto śledzi różne wydarzenia w Polsce i na świecie i stworzył sobie taki własny nieprofesjonalny pogląd na pewne sprawy. W tym przypadku na rezultat wyborów.

W moim przekonaniu opozycja, jaka by ona nie była, jeśli podjęła walkę „totalną” z konstytucyjną władzą była już na starcie przegrana. Tak, jak każdy totalitaryzm, który sam siebie pozbawia alternatywy, czyli obszaru skutecznego działania. Zawsze zdumiewały mnie buńczuczne wypowiedzi panów Schetyny i Tuska, a jeszcze bardziej zastąpienie realnej propozycji programowej tym słynnym caeterum censeo z tym, że nie chodziło o żadnego Katylinę, ale o PiS, który na życzenie tych panów, a wbrew woli wyborców, miał po prostu oddać im władzę. Paranoja.

W tym czasie PiS robił dobrą gospodarkę i odkolonizował Polskę, choć może jeszcze nie do końca. Zderzenia dolce far niente i jałowej krytyki z sukcesem wymiernym przesądzało sprawę. Sprowadzanie w sukurs Timmermansa i Tuska nie tylko nic nie dało, ale odsłoniło niemoc „totalnej”.

Tak więc zastanawianie się nad źródłem zwycięstwa PiS to strata czasu. Ono jest jasne dla każdego, kto nie udaje ślepca.

Zastanawia natomiast niewątpliwy fakt, że zachodnia część kraju niemal pokrywająca się z dawnym zaborem pruskim obrała właśnie środowisko „totalnej”, choć z drugiej strony niby znany jest pragmatyzm Poznańskiego.

Według sondażu Koalicja Europejska najwyższy wynik uzyskała w okręgach: nr 1 (woj. pomorskie - 51,8 proc.), nr 13 (woj. lubuskie i zachodniopomorskie - 47,9 proc.), nr 4 (Warszawa i okoliczne powiaty - 47,4 proc.) i nr 7 (woj. wielkopolskie - 46 proc.).

Zacofaniem i głupotą tego się nie wyjaśni. Ja mam jednak stale w pamięci czasy okupacji niemieckiej i udaną, oczywiście na korzyść okupantów, akcję „Eindeutschung” – przyjmowanie niemczyzny i wyrzeczenie się polskości przez dawnych obywateli Rzeczypospolitej. W jednym z artykułów na Niepoprawni.pl umieściłem artykuł p. t. Eingedeutscht. Niedawno powstał artykuł pod podobnym tytułem (posłany do pewnego miesięcznika popularyzującego historię, ale chyba nie przyjęty, być może za słaby?) Oto jego wyjątek:

„…taki eingedeutscht ledwo potrafiący obracać językiem swej nowej ojczyzny, walił we mnie epitetem: Saupole (świński Polaku). A dziś, ci obleśni współcześni nam eingedeutschte na kolanach przed Kulturvolkem, czymże się od tamtych różnią? Każdy naród miał swych Quislingów, Degrellów w takich czy innych wymiarach. Polska nie miała ich w wymiarze państwowym, natomiast było ich sporo w społeczeństwie i nie wiadomo co było gorsze, jeden zdrajca i kolaborant czy tłum drobnych zaprzańców? Może to drugie, gdyż za tym tłumem wlecze się długi ogon złej tradycji, sięgający aż po nasze czasy”.

Żeby zakończyć ten przegląd poglądów na wesoło przytoczę opinię w niemieckiej „Die Zeit”:

„Zdecydowanie zwyciężyło w nich Prawo i Sprawiedliwość, uzyskując prawie 45,4 proc. głosów. Jak wyniki komentuje niemiecki "Die Zeit"? Dla Ulricha Kroekela to "atak na demokrację"

Niemcy mają do siebie, zawsze tak mieli, że nie przyjmują rzeczywistości takiej, jaką ona jest, ale jaką chcą, żeby była. Kiedyś przyjęli Hitlera jako odtrutkę na demokrację, z którą nie mogli się pogodzić. Teraz przyjmują pozę mentora, speca od demokracji, ale tylko takiej, która odpowiada ich interesom. Oczywiście takiej w obecnej Polsce nie doczekają się. A więc w pewnym sensie słuszne, że zwycięstwo prawicy jest „atakiem na demokrację”. Jeśli dodamy: w stylu niemieckim, to wszystko się zgadza.

Może podobnie myślą obywatele polscy, którzy ten sposób pojmowania rzeczywistości mają zakodowany od dziada, pradziada, bo wrósł w tradycję i, jak to mówią, w krew. Stworzył określoną mentalność. Taka zatęchła spuścizna.

 

 

Ks. Zygmunt Zieliński

http://niepoprawni.pl/blog/zygmunt-zielinski/slady-opatrznosci-bozej-nad-polska

 

 

Ks. Zygmunt Zieliński (ur.1931) profesor zwyczajny, dr hab. emeryt, były kierownik Katedry Historii Kościoła w XIX i XX wieku w Instytucie Historii na Wydziale Teologii KUL, wykładowca Akademii Polonijnej w Częstochowie i Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie (germanistyka), w Seton Hall University (USA), autor lub redaktor 48 książek, ogólnie ok. 760 publikacji, promotor 45 doktoratów
 

KOMENTARZE

 • @Husky
  Ja tym bladziom Graczyk, i tępej o IQ ameby ukrożydówce Dulkiewicz z bękartem ukrożyda Adamowitza odpowiednio już dopierdoliłem, domyślasz się jak, bo ja się z takimi kurwami nie certolę. Także dopierdoliłem rektorowi UG. Na razie bez odpowiedzi. Dałem 5!
 • @kula Lis 68 15:37:54
  Myśleliście że chodzi o dobro krzywdzonych dzieci? Że chodzi o problem pedofilii ? Nie u Sekielskich. Nie.


  Koszulki po 35 zł , reklama poszła na Facebooku.

  https://pbs.twimg.com/media/D7ytHv_XkAIRJvq.png
 • @kula Lis 68 15:37:54
  Ktoś mi powiedział, że to była żona prezydenta Gdańska, którego 4 miesiące temu brutalnie zamordowano.
  Wkręcał mnie, prawda?

  https://pbs.twimg.com/media/D7wMiL4WsAAeeVp.jpg
 • @Husky 15:46:20
  To typowy 160kg zarośnięty robiący za rebe żyd, a te tatuaże świadczą o jego debilizmie i IQ pantofelka. Niech powie jakie jego prawdziwe tetełe bo Sekielski na pewno nim nie jest.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181YTg1Ni9wLzIwMTkvMDUvMzAvODI1LzQxMy8xNTFhZGM4ODM3OTM0ZDJiOGYwOWM4NDAxNzFiYzgzMC5qcGVn.jpeg

  Poparcie dla KE w miejscach stacjonowania... sowietów. Ta mapa robi furorę w sieci! Saryusz-Wolski: "Co ci przypomina widok znajomy ten?" W mediach społecznościowych zawrotną karierę robi mapka z 1990 roku prezentująca zestawienie miejsc stacjonowania Północnej Grupy Wojsk Radzieckich. Co w niej nadzwyczajnego? Łudząco przypomina mapę poparcia w wyborach do PE z 2019 roku. Zobaczcie sami: Zestawienie miejsc stacjonowania Północnej Grupy Wojsk Radzieckich (stan na 1990 rok) No i teraz proszę porównać to sobie z mapą poparcia w wyborach w 2019. Przypadek?

  https://pbs.twimg.com/media/D7zh4dnWkAMYvpa.png
  Mapa Polski Na żółto powiaty, w których wygrała Platforma, a nie przepraszam to miejsca stacjonowania wojsk ZSRR. Geny, nie ma innego wytłumaczenia. W jesiennych wyborach wypadałoby w końcu zakończyć ten tragiczny etap historii w których ruskie wojska mają wpływ na życie Polaków, zakończyć po 70 latach i o 30 lat za późno. Po tym będziemy się martwić kolejnymi problemami w nowym oby lepszym etapie historii.
 • @Husky 15:46:20
  Sekielski wypuszcza koszulki z logo swojego filmu. Burza w internecie: "Na pedofilii da się zarobić"; "Brakuje jeszcze kubków i breloczków".

  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19mNDU4Zi9wLzIwMTkvMDUvMzAvODI1LzU1MC81MDk1ZWFlNDQzN2Y0MjE4OWZiNTJkYWJjNjRlNjBiMS5qcGVn.jpeg

  https://wpolityce.pl/polityka/448886-internauci-oburzeni-koszulkami-sekielskiego-komentarze
  Ja czekam na koszulkę "Zamknąć żydowskiego pedofila Lieblinga vel Polanskiego"...Trwa zmasowany atak "starszych braci" na Kościół Katolicki.
 • To nie Opaczność Boża dała PiS zwycięstwo,
  to świnka 100+, krówka 500+ elektorat PiS to ponad 70% ludzi z wykształceniem podstawowym, 62% ludzi z wykształceniem zawodowym, stąd takie argumenty ich przekonują.

  Pięknie zaorał Kaczyńskiego abp. Polak gdy na "bojowym kocie" ruszył walczyć z ręką podniesioną nad Polską słowami "Nie będę komentował wypowiedzi lidera partii rządzącej, nie widzę tej ręki, która jest podniesiona na Kościół". Kolejny raz Kaczyński poznał gdzie jego miejsce. Jarku to cię nie potrzeba, potrzebny jesteś tylko, gdy trzeba kolejnej wpłaty z kieszeni podatnika. Z pedofilią Kościół sobie poradzi. Biskup płocki Piotr Libera udał się do klasztoru na półroczną pokutę modlitewną, bp. Głódź już za swoją idiotyczną wypowiedź przepraszał. Przyjeżdża wysłannik papieża Franciszka, specjalista od problemów z pedofilią, co w Chille porządek zrobił, czy w Polsce to samo będzie, polecą purpurowe głowy, niedługo się dowiemy. Nie mam jednak wątpliwości papież Franciszek to mądry człowiek, ale rozpasanie purpurowych owieczek sprawnie ogranicza. Smutne tylko to, że Kościół w Polsce sam tego problemu rozwiązać nie potrafił.
 • @Husky 15:47:04
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iM2Y4Zi9wLzIwMTkvMDUvMzAvODI1LzU0OS81ODY5MzNlNzQ2NTQ0Yzg5YWVlN2EzNTE2YjU5NWRkMS5qcGVn.jpeg

  Dulkiewicz atakuje ws. Westerplatte: "Opresyjne państwo PiS". Wyszkowski odpowiada: "Referendum w sprawie odwołania prezydent!". Prezydent Gdańska odniosła się do sprawy przyszłości terenów wokół Westerplatte. Aleksandra Dulkiewicz jest przeciwnikiem przejęcia tego fragmentu miasta przez Skarb Państwa. Przy tej okazji zapowiedziała „walkę z opresyjnym państwem PiS-u. Dulkiewicz wystąpiła przed radnymi Gdańska, zapowiadając walkę ws. terenu wokół Westerplatte. Przekonywała, że taka decyzja parlamentarzystów zredukowałaby jej miasto tylko do „Neptuna, Żurawia”.

  https://wpolityce.pl/polityka/448897-dulkiewicz-atakuje-rzad-ws-westerplatte
  Ps..Gdańsk nie jest wolnym miastem ale częścią Polski i większość Polaków decyduje co ma być a co nie w Gdańsku. Ta kobita o IQ ameby i ukrożydówka Dulkiwiecz jest przypadkowym prezydentem i nie ma do tego żadnych kwalifikacji więc won! Ta pani to jakaś mutacja "paterówki" a jej twarz wyraża nienawiść Bandery i złowrogość Hitlera. Przypominam, że ta ukrożydówka Dulkiewicz powinna razem z nauczycielem akademickim z UG, niejaką Graczyk i resztą niesławnej "procesji" stanąć przed prokuratorem i odpowiedzieć za sianie zgorszenia publicznego. Córka wygląda też jak Budyń czy Naleśnik, więc to prawda, a ta kobieta? to dno! Czas na gruntowny audyt finansów Polskiego Miasta Gdańska, Adamowiczów i wielu urzędniczych klanów żerujących i wyprzedających Gdańsk Niemcom.
 • @Autor
  Może dorzucę jeszcze jeden kwiatek.

  Udający aktora drobny łajdaczek i pijaczek niejaki Borys Szyc miał czelność pouczać naszą mistrzynię olimpijską i mistrzynię świata Zofię Klepacką za to,że skrytykowała zboczeńców.Otóż zażądał on aby mistrzyni oddała medal olimpijski a ponad to zażądał aby związek sportowy wykłuczył ją z kadry narodowej

  Temu palantowi tak się mózg zlasował od alkoholu ,że nie wie co mówi albo się z pewną częścią ciała pozamieniał na łby.
 • @Husky 15:46:20
  Dziary jak u jakiegoś latynoskiego gangstera. CHoć ci to mają jednak zasady, a Sekielski to qrwa i nie mam na myśli najstarszego zawodu świata, ale charakter.
 • @Husky 15:46:20
  Gdzie mogę zgłosić, że 56 lat temu gdy miałem 13 lat zgwałciła mnie zakonnica? Odbiło się to na mnie tym, że potem rżnąłem wszystko co na drzewo nie ucieka i do wody nie skacze. Na jakie odszkodowanie mogę liczyć?
 • @kula Lis 68 16:54:02
  Ukrożydówka? Czyli jedna banda z Kalksteinem. To się dogadają, a ich spór to tylko pozór dla gawiedzi
 • @Zawisza Niebieski 16:44:07
  Jeśli nie Opatrzności Bożej to więcej niż na pewno PIS wygrał dzięki takim przygłupom, czyli wykształconym dziennikarzom inaczej .
  I tak trzymaj na jesieni po was zostanie tylko obesrana (jak Janda) plama.
  Bo boju lemingowe pajace, do boju

  ps.
  a ilu wyksztalconych debili jest w tej twojej PO
  Masz dane
 • @kula Lis 68 16:54:02
  Czy tylko Gdańsk jest wyprzedawany?
  Pomyśl o 447, ustawie, "której nie ma".
  Ta zdradziecka banda PO-PiS będzie się starała wypłacić wszystko co do ostatniej szekli.
 • @Zawisza Niebieski 16:44:07
  //To nie Opaczność Boża dała PiS zwycięstwo,//

  Opaczność Boża???????

  Tak wygląda admin Neon24.pl z trzema fakultetami na renomowanych uczelniach i ten co ma jeszcze czelność pisać o wykształceniu
  Prostak !!!


  Co za obora
  To jest właśnie przykład elektoratu PO i KOD-u
 • @Zawisza Niebieski 16:44:07
  "Smutne tylko to, że Kościół w Polsce sam tego problemu rozwiązać nie potrafił."

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,166611,24825925,chodziez-kuria-nie-przekazuje-prokuraturze-materialow-ws-molestowania.html#s=BoxOpCzol5
 • @kula Lis 68 17:04:39
  Skoro tak się to skończyło to co się skarżysz? :))))))
 • @kula Lis 68 17:04:39
  "Na jakie odszkodowanie mogę liczyć?"

  Jesteś Watykańskim Sekciarzem więc powinieneś WYBACZYĆ a nie starać się na tym wzbogacić :)) :))
 • @kula Lis 68 17:04:39
  Do admina z tytułami
  On wie co z ty zrobić
  8-))))))
 • @Husky 17:22:48
  Uuuuu...
  Uwielbiam patrzeć jak się podniecasz w trakcie zaorywania :)))))
 • @Husky 17:31:23
  Nie kłam PiSku, Zawisza ma tylko jeden fakultet skończony. Ale to prawda, że na świetnej uczelni technicznej.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:34:48
  oczywiście ...zaorał się ten wykształciuch

  jak zwykle zresztą
  8-))))

  i zaraz zmieni temat by się kolejny raz zaorać
  8-))))))
  Pozdrawiam
 • @Husky 17:22:48
  "Jeśli nie Opatrzności Bożej to więcej niż na pewno PIS wygrał dzięki takim przygłupom"

  I w tym momencie chyba po raz pierwszy: ZGADZAM SIĘ W PEŁNI !!! z sierściuchem :D
 • @Zawisza Niebieski 16:44:07
  //Pięknie zaorał Kaczyńskiego abp. Polak //
  Raczej sam Polak utracił wiarygodność
  bo czym jak nie atakami na kościół było
  wystąpienie Jażdżewskiego czy ta akcja
  z przyklejaniem na kloaki wizerunku
  "matki boskiej " ? Co trzeba jeszcze zrobić
  by ataki na kościół arb Polak zdołał dostrzec ?
 • @Hades 17:40:17
  A druga cześć zdania dotyczyła KOGO?
  Nie jestem "dziennikarzem" i adminem Neon-u
 • @Husky 17:40:12
  Obawiam się PiSku, że jednak się mylisz :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:37:59
  Widać
  Dokładnie to widać
  Tylko dlaczego taka oborę w sieci robi, waląc codziennie byki ortograficzne,stylistyczne czy gramatyczne.
  Dobry jest co?

  Ma się Neon czym pochwalić
  Oj ma
  8-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Pzdr.
 • @Husky 17:49:43
  Ciebie trudno nazwać "przygłupem", ty raczej cwany Pisiak jesteś. No ale ci co głosują na PO-PiS?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:56:33
  //cwany Pisiak jesteś//

  I tego sie "czymajmy"
  8-)))))))0
  Pozdrawiam
  Miłego popołudnia
 • @Husky 17:54:24
  Gdybym ja wytykał wszystkie twoje błędy...
  Tylko, że to nie na tym polega. Przekaz się liczy. Gdy komuś zabraknie argumentów (jak np tobie) to czepia się nawet przecinka. Ciebie stać chyba na coś więcej. A może się mylę... :))
 • @Wican 17:04:07
  Ta cała Pedofilia w Kościele to taki geszeft.
  Sekielski Pedofilia Industry.
  Koszulki, chorągiewki, breloczki ... .
 • @Husky 17:22:48
  No Husky, nie wiedziałem, że jestem przywódcą PO, dzięki za informację, choć już z miejsca rezygnuję, póki rządzą tam przywódcy w stylu Schetyna. Z pewnością wykształconych, a co bardziej myślących tam niewielu. Schetyna nadaje się do wszystkiego, tylko nie do przewodzenia partii. Póki nie pojawi się tam facet z jajami, póty facet co w życiu kobiety nie zaznał, zażarty obrońca pedofilów będzie nam o rodzinie rozprawiał.

  Nie dziwi ciebie, że podobnież wykształceni politycy PiS trafiają tylko do ludzi o niskim wykształceniu? W PiS obowiązuje zasada, nikt nie może być mądrzejszy od prezesa a ten jak wiemy z bezpośrednich starć głupszy był i od Donalda Tuska i od Bronisława Komorowskiego. Nikt wykształcony (nie mówię po uczelniach, bo znam kilku wykształconych, choć dyplomami uczelni się pochwalić nie mogą) nie zagłosuje. Jak pewnie wiesz, by mistrz formuły "melex" Karski, by mógł dostać się do PE trzeba było sprowadzać ludzi niepełnosprawnych umysłowo, co nawet jego nazwiska zapamiętać nie mogli, trzeba było na kartce napisać a ci kartki z podpowiedzią do kosza wyrzucili. I cała Polska śmieje się z "inteligentów" partii Przekręty i Szmal.

  Słyszałeś może ostatnią wypowiedź "27:1 Szydło". Ona angielskiego uczyć się nie musi, bo Wielka Brytania wychodzi z Unii. :) I takiego tłumoka do PE posłaliście? 27 dietetyków, co będą szwędać się po korytarzach, bo z nikim nie pogadają z nikim nic nie ustalą, tylko diety będą pobierać. Ilu w tym desancie PiS takich?

  Widzisz Husky jaka jest różnica między mną a tobą? Ja piszę artykuły, ty kopiujesz cudze, bo jak napiszesz to ani rąk ani nóg nie ma, a w treści same fakenewsy podesłane z centrali trollów PiS, zero refleksji.

  Ale przyznam, dobre informacje ci podesłano z Nowogrodzkiej o wyniku wyborów, tylko zapomniałeś, że głoszenie sondaży przed 21:00 prawnie było zabronione a ty już po 19:00 ogłosiłeś. Widać PR-owcy PiS nie wiedzieli jakiemu „inteligentowi” informację podesłali. Mogło to niepopki kosztować dużo. Całe szczęście, że donosicieli nie było, bo za twoją głupotę portal mogli puścić z torbami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:00:52
  Odpowiem tak
  Reprezentując portal, chwaląc się kim na portalu jest,to raczej warto postarać się o poprawną pisownie.
  Ja nawet nie mam polskiej klawiatury, teksty i komentarze muszę poprawiać.
  Co więcej, piszę na przemian w j.polskim i j.angielskim,a staram się zwracać uwagę na takie błędy podczas pisania.
  Jeśli ktoś piszę że ma wyższe wykształcenie, drwi z ludzi o mniejszym wykształceniu to co można o takim napisać.
  Wolę już "dyskutować" z głupim , niewykształconym ludem PIS-owskim niż wykształconym analfabetą.
  Sorry taki mamy klimat
  8-)))))
  Pozdrawiam
 • @Husky 18:16:08
  A czym tu się chwalić? To darmowa orka na ugorze. Zresztą nie zauważyłem, żeby którykolwiek z adminów chełpił się swoją funkcją.
 • @Zawisza Niebieski 18:12:39
  Twoja "wykrztałcona"elyta
  30 proc. działaczy PO ma wykształcenie... podstawowe

  W bazie członków PO pojawiają się również informacje o wykształceniu działaczy, które przekazało ok. 70 proc. z nich. Spośród tych, którzy ujawnili swoje wykształcenie, 14,1 tys. legitymuje się wykształceniem podstawowym. 14,6 tys. działaczy PO to z kolei osoby z wykształceniem średnim i wyższym.

  arb, "Gazeta Wyborcza"
  https://www.wprost.pl/417154/30-proc-dzialaczy-PO-ma-wyksztalcenie-podstawowe
 • @Husky 17:31:23
  Nie widzisz Husky, że drwię z tej twojej "Opaczności". Bóg do żadnej partii się nie zapisywał, swoją "Opatrznością" żadnej partii nie wspiera, szczególnie by posłać takich "inteigentów" jak Szydło, resortowe dziecię Kempę, czy też autorkę deformy szkolnictwa, Annę Zalewską. Ta przynajmniej przyznała iż nie ma pojęcia o szkolnictwie, w Unii będzie zajmowała się źródłami energii odnawialnej, pewnie zna się na nich tak samo jak na szkolnictwie, ale przynajmniej szkód naszym dzieciom nie uczyni? Gdy Bóg chce kogoś ukarać, to mu rozum odbiera. Widocznie Bóg tym paniom tę przysługę uczynił. A to nie jest Opatrzność a Opaczność.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:27:00
  A ja zauważyłem
  Ale ok.
  koniec tego " tematu"
  8-))))
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jZTJjNC9wLzIwMTkvMDQvMjgvODI1LzU1Mi9iNjgzMDY3YzhhMTA0M2RiOTA2NmM3MjhmYTA5ZWUxNC5qcGVn.jpeg
  Środowiska LGBT szykują prowokację? Homoaktywiści zapowiadają marsz równości przed Jasną Górą w dniu pielgrzymki dzieci! Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk wydał zgodę na organizację II Marszu Równości. Organizatorzy przekonują, że w tym roku marsz będzie trwał jeszcze dłużej i zapewni „jeszcze więcej energii” dla miasta. Patrząc jednak na trasę marszu, któremu przyświecać będzie hasło „Częstochowa flagi nie chowa”, trudno oprzeć się wrażeniu, że może dojść do prowokacji. Marsz ma przejść ulicami Częstochowy w niedzielę 16 czerwca. Wygląda na to, że zarówno data jak i miejsce manifestacji, nie zostało wybrane przypadkowo. Marsz ma rozpocząć się i zakończyć w Alei Sienkiewicza - pod samym szczytem Jasnej Góry.

  https://wpolityce.pl/polityka/448898-homoaktywisci-szykuja-prowokacje-przed-jasna-gora
  Ps...Czyli PiS jesienią dostanie 65% głosów. Kiedy wreszcie PiS weźmie się zdecydowanie za tych dewiantów? Im więcej im się pozwala tym oni pozwalają sobie na coraz więcej. Nawet przegranymi wyborami się nie przejęli.
 • @Zawisza Niebieski 18:31:57
  Na koniec
  To tylko twoja błazenada hard level
  Ratuj się, załóż kamizelkę, i idź na korepetycje
  EOT
  ps.
  Nie zapomnij o brokacie
 • @puuuq 17:40:18
  Gdyby w przeszłości byli tak mądrzy biskupi jak Polak, by to całe pedofilskie lobby wzięli za odpowiednią część ciała i z kapłaństwa pogonili, dziś nie byłoby wstydu dla całego Kościola w Polsce. Jeśli chcesz, by przy kolejnych wyborach pojawił się koleny film z kapłanami pedofilami to powinieneś modlić się za to, by wysłannik papieża Franciszka zrobił z tym porządek. Posłał obrońców pedofilii w purpurze na pokutę, dozgonną. By wierny przyjmując komunię nie zastanawiał się, czy tymi samymi rękoma tenże kapłan robił krzywdę dzieciom. By biskup udzielający ci sakramentu bieżmowania nie był obrońcą pedofilów. Idiotycznymi atakami na Kościół atakujący się ośmieszają. Ale jeśli mają rację, jak w przypadku pedofilów, wtedy Koścół sam się ośmiesza. Dziś kapłanów pedofili nie da się ukryć pod przykrywką "Walki z Kościołem", to Kościół musi stanąć na wysokości zadania, zwalczyć ludzi niegodnych w swoich szeregach.
 • @Husky 18:43:11
  Zaorany? A już tak dobrze miało być?

  Ja kamizelek nie potrzebuję, ale wydaje się, że na niepopkach grono trollików w tarapatach, czyż nie? Bagienko wysycha.

  Pozdrowienia dla Joszko i zakłamanego.
  Pamiętaj jedno, Bóg do żadnej partii się nie zapisał i żadnej partii nie wspiera. Ile razy Kościół wspierał polityków tyle razy cięgi otrzymywał. To może być tylko opaczność, nie opatrzność.
 • @Zawisza Niebieski 18:51:19
  A dlaczego się w tym bagienku produkujesz
  Jeszcze robiąc z siebie ...
  Dobra
  Spadaj
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:31:00
  Znaczna część mieszkańców Gdańska jest zainfekowana antypolskością! Widać jak na ludzi wpływają szwabskie łapówki! Apeluję do władz Polski o natychmiastowe zawieszenie tej niemieckiej agentki ukrożydówki Dulkiewicz działającej na terytorium polskiego miasta Gdańsk. Westerplatte choć w obszarze Gdańska nie jest własnością Gdańska, jest własnością Polski.
 • @Zawisza Niebieski 18:45:45
  // kapłanów pedofili nie da się ukryć pod przykrywką "Walki z Kościołem",//
  A kto próbuje to robić ? Kaczyński wspomniał o walce w zupełnie innym
  kontekście , przed emisją tego filmu a z tego co tu próbujesz "żenić "
  wygląda na to ,że sam prezes stosuje jakieś " przykrywki " by chronić
  pedofilów wśród ludzi kleru, co jest zwykłym kłamstwem
 • @Husky 18:56:43
  Po to się produkuję, gdyż widząc co z Polską się dzieje, podjąłem się pozytywistycznej pracy u podstaw. Popatrz jak po moim przybyciu język kilku bagienkowych trolli zaczął przypominać język polski. Pewien Joszko dostał urlop. Huskyemu też trochę trudniej chwalić się skopiowanymi tekstami. Dzięki Bogu nie mamy jeszcze sytuacji, że wolności i prawa do posiadania państwa musimy bronić własnym życiem, trzeba pracować u podstaw, trzeba uczyć.

  Dam ci przykład postępowania wroga Polski, tego co rozmontował nasze wojsko. Planowano zakupić 50 helikopterów, w zamian miał być offset. Francuzi potrzebowali zbudować fabrykę elementów konstrukcyjnych, warsztaty do swoich samolotów, miała być w Polsce, no ale Bóg Polaków pokarał, odebrał rozum, wybrali PiS i razem z PiS przyszedł Macierewicz, wraz z swoim misiem (dziś beneficjentem programu cela +). Przyszedł też lobbysta amerykańskiego przemysłu, opowiadał fizyczno-chemiczne herezje. Na poligonie rozwalili garaż i wniosków z tego wyciągnąć nie potrafili. Odrzuciliśmy ofertę, odrzuciliśmy offset i cóż, zamiast 50 helikopterów nasze wojska mają plastikowe modele w skali 1 do kilkudziesięciu i łatają złom, może jeszcze na akcję poleci, a jak spadnie? Podobnież będziemy mieli kilka sztuk, tyle, że nie wiadomo kiedy, wiadomo, że za cenę kilka razy droższą, bez offsetu, bez prawa do napraw, piloci będą się szkolić za granicą, ale przedpłaty jaki kiedyś na małe fiaty już wnieśliśmy.

  Dziś fabryka powstanie na Węgrzech, Węgrzy śmieją się nam w oczy, patrzą jak na idiotów. Będą mieli pracę, będą mieli podatki a my? My mamy PiS, bandę kretynów popieranych przez elektorat podstawówka +, który dał się kupić przedstawicielom Izraela za 100 zł na świnkę, 500 zł na krówkę, płacąc za to z własnych podatków.

  A gdzie Macierewicz, w pace? Przed trybunałem stanu? Nie, on siedzi zabarykadowany Ministra Obrony, błaszczak znalazł dobie inną izdebkę i konfabuluje o wybuchach termobarycznych co nie pozostawiają śladów na ciałach ofiar.

  Nie mój drogi, ja nie będę spadał, ty wykonałeś spad do Anglii, zostając PiSowskim politrukiem, ja tu żyję, więc nie pozwolę aby trolle żyjące za granicą kraj mi niszczyli, kraj w którym ja zamierzam dożyć swych dni.
 • @kula Lis 68 20:50:17
  "Westerplatte choć w obszarze Gdańska nie jest własnością Gdańska, jest własnością Polski."

  1- Tak
  Tylko Polski - to nie znaczy PIS'dzielców

  2- Tak samo jak nazwa/słowo SOLIDARNOŚĆ nie należy do Dudy 2
  Tylko do wszystkich Polaków i żaden kalksteinowy dupoliz z PIS'kiem Kacperkiem nie będzie mówił kto ma prawo używać tego słowa/sformułowania/symbolu a kto nie - bo gdy ON powstawał i gdy za niego ludzie byli pałowani, katowani, osadzani, ..., zabijani - on w tym czasie dopiero sr...ł w nocnik (a kalkstein spał do południa)
 • @Zawisza Niebieski 21:18:52
  "100 zł na świnkę, 500 zł na krówkę"

  Już nieaktualne
  - tak jak za poprzednim razem 500 na KAŻDE DZIECKO
  - jak 500 ostatnio na NIEPEŁNOSPRAWNE
  - jak ustawa ANTY 447
  - i jak większość reszty
  Nawet wniosku o taką dopłatę nie złożyli :))

  https://www.money.pl/gospodarka/krowa-ke-nawet-nie-dostala-wniosku-kolodziejczak-tylko-naiwni-uwierzyli-6386193621698689a.html

  I znów rolnicy zostali z rękoma w gów...ie (dosłownie) - zrobieni w..... GUMOFILCA :))
 • @puuuq 20:50:59
  Kto próbował ukryć kapłanów pedofili? A nie słyszałeś o tym jak przenoszono ich z parafii do parafii, jak mając zakaz kontaktu z dziećmi rekolekcje dzieciom udzielali?

  Od dawna głoszę jedną myśl. Póki kapłan popełnia przestępstwo jest to przestępstwo człowieka, kapłana. Jeśli jednak Kościół go chroni, to staje się to przestępstwem Kościoła. Idiotyczne zachowanie środowisk homoseksualnych Polacy sami ocenić potrafią. Jeśli takie zachowania przyniosą im korzyści, będą dalej tak czynili, jeśli spotkają się z odrzuceniam społeczeństwa zaprzestaną. Myślę, że zarówno wypowiedź tego pana jak i wagina w miejscu Najświętszego Sakramentu korzyści tym ludziom nie przyniosły, spotkały się z odpowiednim odzewem społecznym.

  Kaczelnik jest przywódcą partii, nie kościoła, nawet w Polsce. Zgodnie z konstytucją mamy rozdzielność państwa od Kościoła. O to co boskie niech dba Kościół, o to co "Cezara" niech dba rząd. Dziś mamy szkodliwy dla Kościoła związek Partii z Kościołem. Kościół traci, bo z jednej strony wychodzi na pasera podatków, dóbr ukradzionych przez PiS Polakom, z drugiej strony walka polityczna między PO-PiSem uderza w autorytet Kościoła. Wara Kaczyńskiemu od naszych dzieci, wara od Kościoła.

  Myślę, że mamy na tyle mądrych biskupów, na tyle mądrego papieża i jego wysłanników, że z problemami Kościoła sobie poradzą. Kaczyński pełni tu rolę piątego koła u wozu. Czekam na efekty przyjazdu biskupa Malty, który poradził sobie z pedofilią na Chille, mam nadzieję, że wspomoże i naszych biskupów, by problem nie był problemem Kościoła a tylko odpowiedzialnością przestępców. Od przestępstwa chroni nie wysokość kary, a jej nieuchronność. Gdy Kościół będzie dążył do tego iż każdy przestępca w ich szeregach poniesie karę, nie będziemy musieli "bronić kościoła".
 • @Zawisza Niebieski 21:18:52
  Zespół napięcia PO.......wyborczego
  https://pbs.twimg.com/media/D7v8E7cW0AEBvZI.jpg

  Ty przestań pukać w dno od spodu!
 • @kula Lis 68 20:50:17
  większa połowa jednak istnieje - oto dowód

  https://pbs.twimg.com/media/D71JAk4XkAEKL1C.jpg
 • @puuuq 20:50:59
  Hodowcy trzech pokoleń
  przemysłu POgardy


  https://pbs.twimg.com/media/DG9ZRwBXYAIM7Ks.jpg
 • @Husky 21:45:08
  A gdzie Kurski? A gdzie Sakevycz?
  Nie doceniasz swojego szefostwa?...
 • @Husky 21:45:08
  Znowu Hasky, brakuje argumentów po obrazki dla elektoratu "podstawówka +" sięgasz. Ale gdzie Kaczyński z jego "mordami", z jego sortami (Kaczyńskiego i Polaków)? A gdzie młodzi idioci co z trybuny sejmowej o "zamordowaniu Polaków" pod Smoleńskiem bredzili? Gdzie Szydło, gdzie Brudziński, Błaszczak? A gdzie sądowo potwierdzony patologiczny kłamca niejaki Kurski wraz z jego TVPiS, czyli Kurwizją? Gdzie prominent znakomitej większości dotacji udzielanych przez PIS, biznesmen z Torunia?

  Ciągle wspominasz o jadzie, w którym można się utopić. Mieszkam kilka kilometrów od pilnowanego miejsca odosobnienia Kaczyńskiego, dzięki Bogu na górce, więc na razie powódź "miłości PiS" mi nie grozi, a to żrąca substancja.
 • @puuuq 20:50:59
  Wytrzymali dwa dni i znowu jadą, pogardą wobec "Kowalskiego", że biedny, że głupi, że pijak, że menel i dlatego głosuje na PiS.
  Na jesieni będzie bardzo dobrze
  "Kowalski" znowu skopie dupę totalnym debilom.
  8-)))))
  Dobranoc
 • @Zawisza Niebieski 21:37:45
  //Kto próbował ukryć kapłanów pedofili? //
  Kaczyński z PiS -em : )))))
  Odniosłem się tu wystąpienia prezesa bez związku
  do samej pedofilii bo taki był jego apel o bronieniu kościoła
  a nie pedofilii wśród kleru , co wg Polaka nie jest konieczne
  bo on żadnego zagrożenia nie widzi czyli kolportacja ikony
  Madonny na kloakach czy publiczne pełne pogardy wystąpienie
  na UJ mieszczą się w ramach krytyki kościoła , może jak ktoś
  póści z dymem kilka kościołów , to abp Polak
  zrozumie ,że jakaś ręka skorzystała z zapałek .
  Nie chodzi o to by kościół , rozumiany jako kler był
  zwolniony od krytyki ale istnieje jakaś jej skala ,
  żyjemy w konkretnej kulturze , gdzie jakieś
  elementarne zachowanie przyzwoitości powinno
  być normą
 • @Husky 22:37:06
  najważniejsze by nie wpaść w jakies samozadowolenie , spokojnie przygotować kampanię na jesień , nie chwalić się za dużo albo nawet wcale , rywalom umożliwiać dostęp do wszystkich możliwych mediów , niech mówią jak najwięcej i zupełnie szczerze , szczególnie celebryci
 • @Husky 22:37:06
  No nie gadaj, jakaś część chodzących na wybory to menele. Statystyka.
  Inna grupa to ci co mają interes w popieraniu danej partii - związki rodzinne, biznesowe itp.
  Jeszcze inni to przekupieni kiełbasą wyborczą biedacy, czyli podatni na polityczna korupcję.
  A jeszcze inni to szczerzy patrioci otumanieni przez zdRadziecki PO-PiS. Ze szczególnym uwzględnieniem tych drugich, dla których katastrofa lotnicza pod Smoleńskiem była polityczną manną z nieba. Wykorzystali ją do bólu.

  Ty PiSku do jakiej kategorii się zaliczasz?
 • @puuuq 23:02:56
  Piskowi rasy Husky trzeba to codziennie przypominać bo on jest jeszcze w orgastycznej ekstazie jak po pierwszym numerku :))
 • @Hades 21:21:32
  Powiedzmy wprost, że obecne władze Gdańska w widoczny sposób fascynuje hitlerowska tradycja "Frei Stadt Danzig".

  Nie wiesz co stoi za sprzeciwem Dulkiewicz? Jeśli rząd przejmie ten teren, który przecież przed wojną należał nie do Gdańska, ale do polskiego PAŃSTWA przecież, to nie będzie tam parady pedałów, lesb, zboków! Czego się spodziewać po Ukrożydówce która jest folksdojczem? Nienawiść do własnego kraju czyli Polski, służalczość wobec obcych czyli Niemiec, ograniczenie intelektualne czyli prymitywizm myślenia. Kolejny raz wszystko to zostało ukazane. Tą kobietę przerosło stanowisko prezydenta miasta Gdańsk. Ona nie nadaje się do pełnienia takiej funkcji..Znalazła się na tym stanowisku prawem kaduka. Trzeba to zweryfikować. Co znamienne, to namaścił ja przecież Adamowicz. Miernoty się przyciągają. Dulkiewicz staje się bardziej niemiecka od Tuska. Co ją Westerplatte obchodzi? ONA ma swój Berlin. GONIĆ to ...Ja nie pojmuję poczynań rządu!...Za cholerę!....Już jutro wysłałbym Komisję Rządową, w sprawie sprzecznych z linią Państwa działań obecnej ..prezydent. Za tydzień nie byłaby już ...prezydentem!
 • @kula Lis 68 09:02:57
  Zgadzam się, rząd już dawno powinien wziąć się za władze Gdańska.
  A czemu się nie wziął?
  Odpowiedź jest prosta - bo to nie jest polski rząd dbający o polskie interesy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:12:00
  Rekordowa frekwencja i imponujące zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości to dowód na to.........
  TKM
  8-))))))
 • @kula Lis 68 09:02:57
  Adamowicz nie tylko ja namaścił, ale tak pieścił że jej bachorka zmaścił,
  8-))))
 • @kula Lis 68 09:02:57
  Bartosz Arłukowicz kandydatem opozycji na prezydenta !!!!

  Oni muszą już być naprawdę w czarnej dupie skoro mają takie propozycje.
  Jak ja się ciesze że oni do reszty zgłupieli
  8-)))))))))))
 • @puuuq 23:02:56
  Powiem tak.
  W tym platformianym burdelu nic się nie zmieniło.
  Są tylko nowe firanki, a qrwy zostały te same.
  Tak mutowała KL-D, Unia Demokratyczna, Unia Wolności.
  To te same post PRL-owskie złogi pod opieką niedobitków WSI.
  Tyle, że ta transplantacja ustroju została odrzucona.

  Boli.
 • @Husky 09:46:50
  Niecałe 7 pkt gdy się rządzi prawie cztery lata i rozdaje cudze pieniądze na lewo i prawo to "imponujące zwycięstwo"...
  Nie rozbawiaj mnie PiSku :))))
  O nocnych cudach nad urną już nie będę gadał bo to domena pisiorow jak przegrywają.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:51:56
  Pani Premier Beata Szydlo zdobyła w Europie największą ilość głosów wśród kandydatów ze wszystkich państw!

  524 951 głosów.
  DUMA !!!!!.

  https://pbs.twimg.com/media/D74L-DrXkAA1Dib.jpg

  Jakieś pytania
  8-)))))))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:51:56
  //Niecałe 7 pkt//

  Jeden PIS kontra reszta planktonu KE (5 partii)
  Faktycznie to jednak wielka porazka
  8-)))))
 • @Husky 10:57:31
  Zgadza się, porażka :)
  Ale można też powiedzieć - "brak znaczącego sukcesu na miarę zainwestowanych środków".
 • @Husky 10:55:11
  Wiesz co to oznacza? Że wyborcy chcą się jej z Polski pozbyć. Tak jak kopaczki.
  Zaiste super kariera, kopa z funkcji premiera dał jej kaczelnik a kopa z Polski wyborcy. A w Brukseli będzie kwiatkiem, upss. broszką do kożucha :))))
  Niezła kariera...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:01:54
  No tak, a nawiet więcej to klęska
  Proszę zatem powiedzieć dlaczego startowali jako koalicja.Co stało na przeszkodzie by startować osobno
  Ja wiem, bo gdyby startowali pod własnymi szyldami PIS miałby tylko 45 mandatów.
  A na jesieni dostaną taki łomot że nie jeden ekspert od PIS-u dostanie kolejnej sraczki. Bez względu na to jak wysokie ma "wyksztalcenie"

  A to dzisiejsze świeżutkie

  PIS -43%
  PO- 23%
  Wiosna- 9%
  KUKIZ - 6%
  SLD - 6%
  PSL - 6%
  KORWiN - 3%
  Nowoczesna - 2%
  Razem - 1%
  Ruch Narodowy -1%

  A żeby było jeszcze ciekawiej to sondaż ten robił IBRIS
 • @Zawisza Niebieski 22:25:47
  Znalazłem na allegro białego konia.
  Nieużywany/ niebity, w b.dobrym stanie.
  Sprzedaje jakiś Donald.
  Kupić?
  Co myślisz, jeśli myślisz..... warto?
  8-)))))
 • @Husky 10:57:31
  Szokująca prognoza! OECD: „W tym roku Polska będzie czwartym najszybciej rozwijającym się krajem świata”. Według najnowszej prognozy OECD, w 2019 r. Polska będzie 4. najszybciej rozwijającym się krajem świata – zwraca uwagę w piątkowym komunikacie resort przedsiębiorczości i technologii. Pod względem wzrostu PKB wyprzedzać nas będą: Indie, Chiny i Indonezja.

  Zgodnie z prognozą OECD Indie rozwijać się będą w tempie 7,2 proc.; Chiny w tempie 6,2 proc., a Indonezja – 5,1 proc. Polska gospodarka ma rosnąć w tempie 4,2 proc. PKB.

  „Wyższe od wstępnych oczekiwań tempo wzrostu PKB w pierwszym kwartale br. (4,6 proc.) sugeruje wyjątkową odporność krajowej gospodarki na zaburzenia zewnętrzne w postaci globalnego spowolnienia. W wyniku tego nastąpiła seria rewizji prognoz wzrostu PKB Polski w 2019 r., podczas gdy prognozy dla gospodarki europejskiej czy globalnej są obniżane” – zaznaczono w komunikacie.

  Ministerstwo dodało, że zgodnie z Economic Outlook OECD, prognozy wzrostu dla polskiej gospodarki w bieżącym roku zostały podniesione o 0,2 pkt proc., do poziomu 4,2 proc. „Wynik ten zdecydowanie przewyższa średnią dla wszystkich państw członkowskich Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, która kształtuje się na poziomie 1,8 proc., dając tym samym Polsce pozycję lidera pod względem tempa przyrostu PKB w 2019 r.” – dodano.

  Ministerstwo wskazuje, że zdaniem ekonomistów OECD popyt krajowy w naszym kraju pozostaje silny, konsumpcja prywatna zdecydowanie rośnie, dzięki dynamicznie rozwijającemu się rynkowi pracy, a nowe transfery socjalne i obniżki podatków przyczynią się do jej dalszego wzrostu. „Co istotne, dzięki napływowi środków unijnych oraz akomodacyjnej polityce pieniężnej spodziewane jest także przyspieszenie inwestycji” – oceniono.

  W piątek Główny Urząd Statystyczny ma podać szczegółowe dane nt. wzrostu gospodarczego w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku. Zgodnie z wcześniejszym tzw. szybkim szacunkiem GUS, PKB Polski w pierwszym kwartale br. wzrosło o 4,6 proc. PKB.

  (PAP) Ps...i to wszystko dzięki PiS, a KE straszyli jakąś zapaścią, biedą i głodem, PiSowi udało się zbudować Wielką Polskę.
 • @kula Lis 68 11:34:17
  Oj tam
  To propaganda !!!!!!
  Mamy tu ekspertów od PIS-u co zaraz obalą ten mit
  To sPISek kaczora

  A ja wieczorkiem sam osobiście obalę ten faszystowski .......rząd


  https://pbs.twimg.com/media/D73fXH9UYAEQyzp.jpg
 • @Husky 11:19:00
  Ty jednak masz blade pojęcie o polityce a jeszcze mniejsze o Polskiej Racji Stanu...
  Widzę, że stan ekstazy orgastycznej jeszcze trwa w najlepsze :))))

  Robię zrzutkę na jakiś taboret dla prezydenta, żeby bidulek nie musiał stać w Gabinecie Owalnym. Dołożysz się? :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:56:07
  Oczywiście !!!
  Podać mi tylko konto a zawsze tam coś wpłacę, bez względu na walutę, dolary,funty,euro,szekle.
  Się ma kasę to się ma
  8-)))))))
  Byle tylko nie wlazł na fotel

  http://esanok.pl/wp-content/uploads/memy01.jpg
 • @Husky 12:04:58
  Na fotel??? On raczej pod stół wejdzie :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:24:15
  Ja jestem za tym aby nawet będąc pod stołem to jednak załatwił nam jakieś nowe zabawki.
  Może być takie F-35

  Orban kupuję to i my też możemy.

  A te kilka tyś Jankesów więcej,........ damy radę ich wyżywić.
  Mamy Caritas,Owsiaka,Ochojska etc
  Może jednak kłusować nie będą musieli
  8-))))))
 • @kula Lis 68 15:37:54
  Michał Niepielski i Wojciech Piątkowski wzięli w Gdańsku ślub ..........humanistyczny.
  Teraz chcą doprowadzić do uznania go przez polskie prawo. Wraz z czterema innymi parami rozpoczęli proces "litygacji strategicznej"

  https://pbs.twimg.com/media/D7zGFcAW4AAOxUj.jpg
 • @Husky 12:52:52
  F35 ??? Tego nielota za ciężkie miliardy?
  Wszyscy zrywają kontrakty. No ale nasze asy chcą kupić bo ważne żeby żydki były zadowolone. Zresztą nawet one nie chcą na tym latać, jeden z Syrii już nie wrócił :)))
  Pan Bóg cię opuścił...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:02:56
  WielkaBrytania,Holandia,Belgia.Włochy,Izrael,Szwajcaria,Dania,Grecja,Rumunia, Norwegia, Australia,Japonia,Turcja,Węgry,Hiszpania,Singapur mają lub chcą już mieć i to jak najszybciej ten złom czyli F-35
  Faktycznie tam są rządy samych idiotów
  Przecież dużo taniej kosztuje arcydzieło myśli rosyjskiej taki SU-57.
  No ale Rosjanie nikomu tego cudu nie sprzedadzą bo...... za "dobry" jest
  8-))))))))))
 • @Husky 13:33:16
  Masz PiSku nieaktualne dane :)
  Ta lista jest tak długa bo to są państwa, którym uSSrael może narzucić haracz. Ale ta lista topnieje.
  Nie rób z siebie idioty, plissss...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:02:56
  Ponoć zderzył się F35 z bocianami. To wersja oficjalna. Nie oficjalna to taka, że tego niewidzialnego trafiły poradzieckie syryjskie S200.
 • @Husky 13:33:16 Sprzedadzą, jest już wersja eksportowa
  Po Su57 jest już kolejka, Turcja, Chiny i inne państwa.
 • @Husky 12:52:52
  Orban rezygnuje z wynajmu od Szwedów Gripenów za opluwanie jego i Węgry. Chce na razie od USA wynająć F16 z tych co stoją na Pustyni Mohave.
 • @kula Lis 68 14:12:46
  To były z pewnością antysemickie bociany z Polski :))))
  Brawo nasze bociany !!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:28:28
  Być może i nasze.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:28:28
  IBT: Amerykanie boją się, że Rosja i Chiny mogą znaleźć fragmenty japońskiego F-35. Katastrofa myśliwca F-35 Japońskich Powietrznych Sił Samoobrony, który rozbił się we wtorek nad Oceanem Spokojnym, nie na żarty wystraszyła Waszyngton – informuje portal International Business Times. Stany Zjednoczone obawiają się, że wyciągnąć szczątki samolotu z dna oceanu mogą spróbować Chiny i Rosja, które utrzymują wzmocnioną obecność wojskową w tym regionie. Tylko nie napisali, że F-35 to przerobiony radziecki Jak-141, który po rozpadzie Związku Radzieckiego został sprzedany Amerykanom przez biuro konstruktorskie Jakowlewa. Na tej podstawie powstał F-35 z krótkim startem i lądowaniem. Nie ma nic nagannego w tym, że projekt został przejęty przez Stany Zjednoczone, bo Rosja wówczas nie miała pieniędzy, aby go dalej rozwijać. Jakowlew i Lockheed Martin podpisały w 1991 roku umowę, której nie podano do wiadomości publicznej. Wówczas gigant Lockheed Martin zaczął inwestować pieniądze w program Jak-141. Oczywiście działo się to za czasów rządów zdrajcy własnego narodu alkoholika Jelcyna. Dla zdrajców rzeczywiście nie było w tym nic nagannego. Tak samo jak niczego nagannego nie widzieli w rozkładzie gospodarki, struktur państwa, oraz powszechnego złodziejstwa i korupcji..Jakowlew był jednym z tych, którzy ściśle współpracowali z tzw. "doradcami amerykańskimi", których przysłano Jelcynowi. To właśnie oni opracowali dla niego plan działania czyli jak przejąć Rosję, okraść i splądrować kra,j a jego mieszkańców wpędzić w jeszcze większą biedę niż za agenta Gorbaczowa. W normalnym kraju jest to niedopuszczalne, żeby taki projekt został przejęty przez kogokolwiek, a tym bardziej przez USA. Nie chodziło już o to, że Rosja nie ma pieniędzy, bo w tej sytuacji ich mieć nie mogła ale o to, że wiecznie pijany czy będący na rauszu Jelcyn, godził się na wszystko i tak radziecki Jak -141 został przejęty i zmodernizowany i tym sposobem stał się amerykańskim F -35. Jak na razie, to w historii lotnictwa, wbrew zachodniej propagandzie, to zachód wykradał technologie lotnicze od ZSRR, a nie na odwrót. Dla przykładu podaję "Operację Diament", kiedy to zachód uprowadził w roku 1966 najlepszego na świecie, jak na owe czasy, myśliwca MIG-21. Należy zrozumieć ich obawy, gdyż ujawnienie specyfikacji ichni super-bubla, zdemaskuje kolejny mit na temat "najlepszych samolotów Świata". Przemysł lotniczy klapa i figa z kasy od wasalnych frajerów. Cały ten F35 jest koszmarem który po tylu latach i kosztownych modernizacjach jeszcze nie wyrósł z "dziecięcych chorób". F-35 to już nie "duma" USA a produkt do sprzedania frajerom. Jakoś F-22 nie sprzedają za granicę nikomu. W czerwcu 2008 roku została przeprowadzona symulacja walki powietrznej w której uczestniczył Su-35 przeciwko mieszanej flocie amerykańskich myśliwców – F-22, F/A-18 Super Hornet oraz F-35 który, co ciekawe, „oberwał” bardziej od reszty. Gra wojenna została przeprowadzona w Hickam Field – bazie Sił Powietrznych USA znajdującej się na Hawajach. Świadkami tego zdarzenia było co najmniej czterech przedstawicieli australijskich Air Force oraz członek wojskowego wywiadu Australii - Defence Intelligence Organisation (DIO). Członek parlamentu australijskiego Dennis Jensen poinformował, że wie z anonimowego źródła, z dostępem do wyników testów finalnych F-35, że ten został pobity przez Super Flanker w ściśle tajnej symulacji. Su-35 zmienia zasady walki powietrznej, sprowadzając bardzo drogie zachodnie myśliwce do roli glinianych krążków wyrzucanych z maszyny podczas praktykowania strzelectwa. Suchoj Su-35s Flanker-E to jest maszyna! Od ponad 15 lat interesuje się lotnictwem wojskowym i to co potrafi Su-35 to awangarda światowa wektor ciągu we wszystkich płaszczyznach (F-22 tylko w pionie) stosunek masy do ciągu 155kN ciągu na dopalaniu x2 a przy tym radar Ibris. Ze starą ruską wygą za sterami ten samolot to kiler zachodnich maszyn. A Su-57 to już kosmos. Zwracam uwagę na fakt, że biuro Mikojan-Guriewicz MiG pracuje nad całkowicie nową maszyną mającą zastąpić MiGi-31 i MiGi-29 co prawda jest MiG-35 modyfikacja 29 ale nowy projekt ma być czymś co można określić jako 6 generacja to samo Tupolew opracowuje bombowiec mający zastąpić Tu-95 Tu-22M3 i Tu-160 Blackjack. Polecam film na Youtube "Polowanie na lisa", opowiada jak Wiktor Bielenko w latach 70 uprowadził MiGa-25 Foxbata do Japonii bo amerykanie bardzo chcieli poznać jego tajemnicę dziwnym trafem zaraz po tym powstaje MCDonnel Douglas F-15A Eagle. Trzeba zareklamować F-35 w akcji bo trzeba załatać dziurę budżetową w finansach Pentagonu prawie 3 bilionów dolarów . Pieniądze prawdopodobnie poszły na program Aurora w którym zaprojektowano i zbudowano nuklearne statki powietrzne. TR 3 B Astra i TR Tolus. Prawie za każdym razem mylone z OFO. Zapraszam do lektury. I uświadomienie sobie, że napęd rakietowy to przeżytek. I F-35 w porównaniu z tą technologią również. Ekspertyza przeprowadzona przez amerykańską organizację pozarządową Project On Government Oversight (POGO) wykazała, że F-35 mają niedociągnięcia techniczne i defekty, które sprawiają, że nie nadają się do prowadzenia działań bojowych i są zagrożeniem dla życia załogi. Do wad maszyny należą między innymi niska precyzja rażenia celów, niewystarczająca ochrona przed atakami cybernetycznymi i stosunkowo słaba trwałość konstrukcji. Także z tą niewidzialnością jest coś nie tak, bo opracowany przez Radmor radar "widzi" go po dźwiękach wydawanych przez pracujące podczas lotu komputery F35. Zresztą każdy komp wydaje dźwięki podczas pracy. Jeżeli my to mamy to i Rosjanie także.
 • @kula Lis 68 14:39:14
  Mieszkowski w TVP INFO : "Matka Boska może być wieszana na toaletach bo tam chodzą ludzie z różnymi problemami"

  To mam pytanie:
  Z jakimi problemami Pan Mieszkowski chodzi do toalety?
 • @kula Lis 68 14:39:14
  Jeśli chodzi o środki zagłuszania elektronicznego to Ruscy są już daleko przed koniokradami.
  Sprzedaż złomu uSSraela jest na zasadzie "kup pan cegłę".
  A takie Huskie się podniecają :))))
 • @Husky o Mieszkowskim czy jak mu tam.
  Dajcie mu mówić. Niech mówi jak najdłużej. Jak się zmęczy to poczęstować bananem. Zrobić przerywnik z ostatniej wystawy muzeum sztuki w Poznaniu (męskie akty) i od nowa. Na jesieni PiS 80%.
 • @Husky 15:37:39
  Widzę, że najlepsze kontakty masz z pewnym jełopem, który właśnie wrócił z urlopu. Podtrzymuj go na duchu! :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:48:28
  My już raczej także, tylko o tym cisza by geszeftu na już widzialny F35 nie psuć. Dlaczego nikomu nie sprzedają F22?
 • @Husky 15:37:39 Oto brednie maturzysty, produktu finalnego ZNP.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19lNWYwOC9wLzIwMTkvMDQvMDYvODI1LzQzNC81Y2VlNmNmNjhjZDQ0NDY2YWRhYWQzYmNlNzY0MzFkNi5qcGVn.jpeg
  Nic się nie stało?! Kuriozalny wywód Mieszkowskiego: W Gdańsku nie było żadnych profanacji. To był gest w obronie praw kobiet. Nie przekroczono żadnej granicy. Mało tego, ten gest był bardzo współczujący i w obronie praw kobiet - oświadczył na antenie TVP Info Krzysztof Mieszkowski, odnosząc się do wydarzeń z sobotniego Trójmiejskiego Marszu Równości, który przeszedł ulicami Gdańska. Zdaniem posła Mieszkowskiego, na trójmiejskim marszu nie wydarzyło się nic bulwersującego. Jaką granicę przekroczono? Tam nie było żadnej profanacji. To był gest wynikający z kultury, w jakiej uczestniczymy. Nie przekroczono żadnej granicy. Mało tego, ten gest był bardzo współczujący i w obronie praw kobiet, ciała kobiety, które stało się przedmiotem bardzo agresywnej polityki Kościoła. Dla mnie bardzo istotne są w UE i tej przestrzeni krajowej te wartości, które niesie ze sobą kultura, edukacja i prawa człowieka stwierdził Mieszkowski.

  https://wpolityce.pl/polityka/449031-nic-sie-nie-stalo-kuriozalny-wywod-mieszkowskiego


  Ps..Jego Petru wprowadził do sejmu jak stracił posadę dyrektora teatru ZA 2 MLN DŁUGI, będąc z wykształceniem maturalnym, dlatego na każdy temat tak "sensownie" się wypowiada, trzeba o nim pamiętać przy wyborach jesiennych, nie szanuje ani Polaków ani Polski, jest świadom tego, że robi sobie z nas drwiny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:50:58
  Dla mnie nie ma wrogow i wszystkich traktuje jednakowo.
  Gdziekolwiek
 • @kula Lis 68 16:04:21
  Widziałeś dziś zachowanie Arlukowicza?
  Dno dna
 • @kula Lis 68 16:04:21
  Ludzie cuda!!!

  Niemiecka sieć handlowa zaczęła przynosić zyski i płacić w Polsce CIT.

  Rossmann podał, że za 2018 zapłacił najwyższy podatek CIT od początku swojej działalności w Polsce, czyli od 1993.

  Wyniósł ponad 226 mln zł.

  Można? Można
 • @kula Lis 68 09:02:57
  "Czego się spodziewać po Ukrożydówce która jest folksdojczem? Nienawiść do własnego kraju czyli Polski"

  Możesz przypomnieć prawdziwe pochodzenie oraz nazwisko "guru" z Żoliborza?
  Bo to że zionie nienawiścią do Polaków a w szczególności Polek to już wiemy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:45:44
  "Zgadzam się, rząd już dawno powinien wziąć się za władze Gdańska.
  A czemu się nie wziął?"

  Dlatego że po wynikach poprzednich wyborów w których Adamowicz znokautował konkurencję 64,8% głosów wiedzą że Gdańszczan nie jest tak łatwo kupić debilizmami i kiełbasą wyborczą i że i tak i tak jeszcze długo nie maja tam szans na przejęcie władzy prezydenckiej
  Dlatego chcąc podporządkować pod siebie Westerplatte muszą to robić skurwysyń...twem (jak trzymanie harcerza) i cwancykami prawnymi - podobnymi do przejęcia placu w Warszawie

  Następny krok to będą kombinacje z wprowadzeniem zarządu komisarycznego - z pewnością jest to brane przez takie mendy jak karakan pod rozwagę
 • @Husky 10:50:53
  "Powiem tak.
  W tym platformianym burdelu nic się nie zmieniło.
  Są tylko nowe firanki, a qrwy zostały te same.
  Tak mutowała KL-D, Unia Demokratyczna, Unia Wolności.
  To te same post PRL-owskie złogi pod opieką niedobitków WSI.
  Tyle, że ta transplantacja ustroju została odrzucona."

  Zapomniałeś dodać:
  "Tak mutowała: PC..."
 • @Husky 10:55:11
  "Pani Premier Beata Szydlo zdobyła w Europie największą ilość głosów wśród kandydatów ze wszystkich państw!"

  Czego to ludzie nie zrobią aby pozbyć się ... tłuka z kraju :))
 • @Husky 11:19:00
  " żeby było jeszcze ciekawiej to sondaż ten robił IBRIS"

  W siedzibie na Nowogrodzkiej albo na "uczelni" w Toruniu :))
 • @Hades 17:13:20
  Westerplatte, ikona nie tylko polskiej ale i światowej historii.
  Stan po wielu latach zarządzania przez władze ....wolnego Gdańska.

  https://pbs.twimg.com/media/D71yohLXoAAsL_8.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D71yohHWsAEjvbI.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/D71yohQXsAAR5VK.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:48:28
  "Sprzedaż złomu uSSraela jest na zasadzie "kup pan cegłę".
  A takie Huskie się podniecają :))))"

  Bo ani za to nie płacą ani nie będą tego utrzymywać - a to wielka różnica
  Dzieli nas... "duża kałuża"
 • @Hades 17:13:20
  To miejsce należy do Wszystkich Polaków. A nie do obszymurów Gdańskich
  Rządzący Gdańskiem chcą zachować ten 'klimat' zaniedbanego i odpychającego Westerplatte. Im nie pasuje, że tu Polska dzielnie się broniła przed Niemcami.
  Oni Niemcom poddali się już dawno i chcą im służyć.
  Zatem Westerplatte jest zadrą na ich służalczym i zdradzieckim obrazie.

  Cała wierchuszka UM Gdańsk powinna być symbolicznie na Westerpalatte przed budynkiem koszar publicznie wychłostana po 100 x leszcz. prętem na gołe dupy, nauczyło by to szacunku do historii, ale jak w Gdańsku i na Pomorzu rządzi polskojęzyczna grupa gestapo to właśnie tak jest
 • @Hades 17:18:13
  TY wiesz czym jest ten IBRIS i do kogo nalezy
  Przestan
 • @Husky 16:49:00
  "Niemiecka sieć handlowa zaczęła przynosić zyski i płacić w Polsce CIT."

  Naucz się czytać - a najpierw podstawowych zasad prowadzeni działalności gospodarczych

  cyt.:"zaczęła przynosić zyski"

  Czyli nie płaci większe dzięki PIS'dzielcom tylko DOPIERO ZACZĘŁA - skończyły się jakieś amortyzacje, sracje, nie wiem co - jakieś KOSZTY

  O ile nie są to wstecz z dooopy naliczone podatki - które będziemy za jakiś czas musieli oddać wraz z odsetkami i kosztami Sądowymi - jak za słynne Hamburgery "na wynos"
 • @Husky 17:19:54
  karakan ma własną przyboczną armię, tak samo jak tłusty wieprz z Podlasia który zabiera i rozdaje nowe auta dla straży czy polycyii więc moga tam kogoś do ochrony podeslać
  Ponadto dbaniem o porządek i nie łamanie przepisów oraz nie nieszczenie mieni anie odpowiada prezydent miasta tylko odpowiednie służby

  Z tego co mi wiadomo od 4 lat tymi służbami rządzą PIS'dzielcy
  Więc to PIS'dzielcy odpowiadają za takie wybryki

  Mogli wysyłać Policjantów do wycinania konfetti aby knurowi rzucać pod racice to i mogą wysłać na patrole

  Mogli zwozić Policjantki po pracy aby knur mógł z nimi cykać fotki a później za nasze pieniądze odwozić je do domów to mogli i wyslać na patrole w czasie pracy

  Mogą dziesiątkami patrolować prywatne chaty knura i "zwykłego posła" to mogą i w takim samym czasie robić to do czego są powołani i za co im płacimy: PRACOWAĆ
 • @Husky 17:24:05
  "To miejsce należy do Wszystkich Polaków"

  I w tej części w 100% się zgadzam

  Nazwa/zwrot/symbol/... SOLIDARNOŚĆ też nie należy do dupy z PIS'kiem kacperkiem tylko do POLEK i POLAKÓW
 • @Husky 16:45:31
  Thun to samo co Arłukowicz, dno!
 • @Hades 17:02:36
  Dulkiewicz nie jest Polką, to ukrożydówka tylko z obywatelstwem polskim, jak ten Syryjczyk ginekolog ze Śląska ruchający swe pacjentki.
 • @Hades 17:30:31
  Te podatki TSUE przyklepał, więc musieli zapłacić i nadal płacić będą.
 • @Hades 17:40:09
  Polecam , weź kredyt wyjedź
  Życie w w tym kraju jest dla ciebie gehenną
  Odwagi

  ps.
  zabierz ze sobą dziennikarza, bo się styrocie
 • @kula Lis 68 17:46:57
  "Dulkiewicz nie jest Polką, to ukrożydówka tylko z obywatelstwem polskim"

  Nie wiem i mnie to nie interesuje - nie jestem z Gdańska ani tam nie mieszkam więc nie mam prawa decydować kto tam ma rządzić

  Ale nie odpowiedziałeś na moje pytania:
  - jaka jest prawdziwa narodowość/pochodzenie kaczelnika ?
  - jakie jest prawdziwe nazwisko kaczelnika ?
 • @kula Lis 68 17:44:28
  Cytując klasyka "ooooodpieprzcie się od " Arłukowicza i Rozy Pantzerfaust A bo to oni i im podobni harują na większość konstytucyjną PiS na jesieni

  Nie róbmy afery.
  Premier i pozostali brzydząc się tego ścierwa. odetchnęli z ulgą, bo trzeba by ręce moczyć w kwasie
 • @Husky 17:50:54
  100/100!
 • @Husky 17:24:05
  "Cała wierchuszka...
  I znowu się z tobą zgadzam! Od szefów PO-PiS do działaczy powiatowych. Wszystkich jak leci.
  Co ty na to?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:19:28
  Pryszczatych z Konfy też ?
  8-))))))
 • @Husky 18:32:06
  A ich za co? Jeszcze nie mieli okazji nic zbroić.
  No może tego z muszką :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:36:59
  Za co????
  Za wulgarny, ordynarny język
  I to na co dzień, w każdym niemal zdaniu, bez żadnych wyjątkowych okoliczności, nawet w języku pisanym.
  I mało kogo już to dziś razi.
  Upadek.
  Mowa oczywiście o "stylu" kampanii wyborczej w mediach społecznościowych i nie tylko
  Przykładów wklejał nie będę bo to już historia
  Żal mi tylko zwykłych sympatyków Narodowców bo wieruszka to dno dna
 • @Husky 18:49:42
  Nie pitol. Szamba PO-PiSu nic nie przebije. Zwłaszcza Sakevycza.
  Nie ma w języku polskim wystarczająco wulgarnych określeń na tę antypolską swolocz.
  Zresztą to czyny najbardziej się liczą.
 • @Hades 21:16:12
  Widzę, że swój na swego trafił :))))
  Będzie się działo :)))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:01:50
  Nie za długo
  Sierściuch nie ma jaj i zaraz znów mnie zbanuje bo najbezpieczniej pluje się zza węgła :))
  To taki kaczelnik II :))
 • @Hades 22:11:32
  Widzę że się bardzo interesujesz genitaliami
  No ale to nikogo nie dziwi, zwłaszcza tu na portalu

  a tak serio...
  jak nie przestaniesz dalej spamować to spełnię twoje życzenie
 • @Hades 22:11:32
  No nie... Jak cię zbanuje to nasz sojusz wejdzie w fazę kryzysową...
  Coś jak bąkała lady botox :))))
 • @Husky 21:43:33
  Prawda PiSku, że nie zbanujesz Hadesa?...
  We trójkę lepiej się jajcuje a ty przecież pierwsza liga jesteś :)))))

  Dziś twój kolega z niedowarzonych.pl pod swoją notką skasował 7 komentarzy i zbanował swojego kolegę z dzielnicy.
  Chyba nie chcesz iść w jego ślady...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:19:08
  Jeśli nadal będzie tak robił to trudno
  Ma swój blog niech tam zostawia swoje odchody
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:25:38
  Nie interesuje mnie co kto robi na swoim blogu.
  Ja mam bana na kilku blogach i nie jest mi przykro
  8-)))))
  pzdr.
 • @Husky 22:18:46
  "jak nie przestaniesz dalej spamować to spełnię twoje życzenie"

  Mówiłem że nie ma jaj i będzie banował ?
  Przeszkadzają mu zdjęcia chociaż w formie obrazkowej pokazują czystą prawdę która gdyby była pisana zająłaby 5x tyle miejsca - a i tak nie opisałaby wszystkiego

  Zaś gotowce wklejki @kulawego lisa na dwa ekrany wklejane te same w kilku notkach już mu nie przeszkadzają
  (no ale w sumie co mają przeszkadzać jak sam to robi tylko z innego kompa i nicku) :))

  A banuj se sierściuch - twój PIS'owsko/UB'ecki świat, twoje PIS'owsko/UB'eckie zasady

  Zgodnie z mottem przewodnim swojego szefa: TKM
  Teraz Ku..a MY !!!:
  wasza prawda musi być jedyna i najprawdziwsza :))
 • @Husky 22:27:50
  Kto cię raczył zbanować ????
  Dawaj mi tu ich!!!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:53:05
  @RAM
  @1abezmetki
  Stas z WPS
  i kilku innych
  Odszukam
  dam znac
 • @Husky 23:09:32
  Niezbanowanych u @RAM zostało niewielu, musi co boi on się łokrutnie
  Pzdr
 • @Husky 15:46:20
  Oskarżył księdza o molestowanie, bo nie chciał mu oddać pieniędzy? Afera z Lisińskim musi otworzyć oczy! Oto wiarygodność walczących z „pedofilią w polskim Kościele”. Utrata wiarygodności prezesa fundacji „Nie lękajcie się” rzuca potężny cień na całą organizację i na ludzi z nią związanych. Jak się okazuje, nie tylko próbował wyłudzić pieniądze od ofiary i od dziennikarzy. Wirtualna Polska donosi, że „pożyczył pieniądze od księdza, nie oddał ich, a później oskarżył duchownego o molestowanie”. To już kolejny potężny zarzut! Jak widać w całej tej sprawie Lisiński nie ma najmniejszych skrupułów. Skoro tak działa (były już) szef organizacji, trzeba więc zapytać, ile bezpodstawnych oskarżeń rzucono już wobec księży. Takie historie miały już miejsce na Zachodzie, więc dlaczego nie miałyby pojawić się w Polsce? Marek Lisiński z Fundacji „Nie Lękajcie się” pożyczył pieniądze od księdza, nie oddał ich, a później oskarżył duchownego o molestowanie. Dotarliśmy do świadków, którzy rzucają nowe światło na historię osoby przedstawiającej się jako ofiara Kościoła donosi Wirtualna Polska, przedstawiając świadków, według których ks. Zdzisław Witkowski pożyczył Lisińskiemu 30 tysięcy zł na leczenie żony. Gdy okazało się, że Lisiński oszukał go w sprawie choroby, zażądał zwrotu pieniędzy. Wtedy Lisiński oskarżył księdza o molestowanie, do którego miało dojść w czasie, gdy był ministrantem. Sekielski nagrał jego świadectwo, ostatecznie nie weszło ono do filmu, gdyż Lisiński zażądał za nie 50 tysięcy złotych. Materiał nadal dostępny jest jednak w sieci, a Joanna Scheuring-Wielgus zabrała Lisińskiego do Watykanu, by przedstawić go papieżowi jako ofiarę księdza pedofila! Oskarżony przez niego ksiądz został ukarany 3-letnim zakazem sprawowania posługi kapłańskiej, choć nie było dowodów jego winy. Marek Lisiński zrezygnował z funkcji szefa fundacji, po tym jak wyszło na jaw, że bezdusznie żerował na „ofierze księdza pedofila”. Jego działalność obciążona była również innymi nieprawidłowościami. Próbował też sprzedać swoją historię braciom Sekielskim do ich filmu za 50 tys. zł. Ci z kolei, posiadając tę wiedzę, nie ujawnili sprawy w filmie i nie przejęli się sprawą. Przemilczeli ją. Podobnie jak tę o SB-ckiej historii bohaterów „Tylko nie mów nikomu”. Wszystko to rzuca potężny cień na ich produkcję, ale i na organizacje walczące z Kościołem argumentem krzywdy wyrządzanej dzieciom. Z całej sprawy przebija się jedna cecha wspólna – chęć wyciągnięcia korzyści finansowych jest nieodłącznie związana z obwinianiem Kościoła o pedofilię. Przypomnijmy raz jeszcze, jak przebiegało to w innych krajach. Trzeba obie najpierw uświadomić, że oskarżenia o pedofilię należą do najbardziej niepewnych. Zwłaszcza, gdy dochodzi do oskarżenia księdza po kilkudziesięciu latach, często gdy już nie żyje. W samych Włoszech aż 97 proc. zgłoszeń molestowania okazuje się fałszywych. Często stoją za nimi grupy lobbingowe lub stowarzyszenia czerpiące z procederu korzyści materialne. Przekaz jest prosty – albo Kościół zapłaci wygórowane odszkodowanie, albo będzie medialna jatka. Wiele diecezji czy zakonów na świecie godziło się na płacenie odszkodowań, aby ratować dobre imię Kościoła, uchronić wiernych przed kolejną falą medialnej nagonki oraz obronić niewinnych kapłanów przed oszczerczymi procesami. Oczywiście w tym samym czasie przeprowadzano własne wewnętrzne procesy, mające ustalić prawdziwość zarzutów. Choć wiemy już z raportów, jak sprawa przedstawia się w liczbach, proceder ma swoje druzgocące odbicie w finansach Kościoła. Wiele diecezji amerykańskich stanęło z tego powodu na granicy bankructwa i musiało spieniężyć swoje majątki. Myli się ten, kto sądzi, że pieniądze w całości trafiały do ofiar. Kancelarie prawne odkryły tu żyłę złota. Zachęcały klientów do składania pozwów, w których oskarżano księży o molestowanie mające rzekomo miejsce kilkadziesiąt lat wcześniej. Prawnicy obiecywali wygranie spraw, ale w zamian inkasowali połowę kwoty odszkodowania. Sprawa z pełnym impetem przenosi się teraz na grunt polski, gdzie od lat próbuje się przeforsować proceder zbiorowej odpowiedzialności Kościoła. Liczyła na to bardzo mocno fundacja „Nie lękajcie się. Wspierał ją obecny Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Jeszcze gdy był szefem Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, mówił jasno: Mieliśmy procesy w USA, Irlandii czy Niemczech. Polska nie będzie tutaj wyjątkiem. Już Twój Ruch Palikota używał antyklerykalizmu oskarżycielskiej strategii w swoim programie wyborczym. Teraz przejął to Robert Biedroń, politycy „Wiosny”, ale i Koalicji Europejskiej, domagając się utworzenia komisji państwowej ds. pedofilii w Kościele. Widać wyraźnie, że przygotowywany w Polsce jest wariant irlandzki, gdzie po przeprowadzeniu jednego pokazowego procesu, nagłośnionego przez media, natychmiast posypała się lawina roszczeń, oparta na trudnych do sprawdzenia wydarzeniach sprzed lat. Czy ta antyklerykalna, wściekła walka z rzekomą „pedofilią w Kościele” kierowana jest troską o dobro ofiar? Im więcej spraw wychodzi na jaw, tym bardziej widać, że za pięknymi słowami i deklaracjami, stoi zwyczajny, prosty interes często finansowy. autor: Marzena Nykiel

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/449118-afera-z-lisinskim-otwiera-oczy-ile-klamliwych-oskarzen

  https://wiadomosci.wp.pl/ujawniamy-tajemnice-marka-lisinskiego-pozyczyl-pieniadze-potem-oskarzyl-ksiedza-o-molestowanie-6386953412941441a


  Ps...To miał być mega gamechanger. Ciekawe jest to, że ktoś stwierdził, że to jest ten najbardziej dogodny moment, a nie przed jesienią. Zgranie w czasie z takimi samymi atakami za granicą sugeruje ...Wszystko przez to, że KK naprawdę sporadyczne przypadki zamiatał pod dywan. Teraz niepotrzebnie gremialnie przeprasza, robiąc wrażenie umoczenia całego kleru. A Sekielscy to tacy Lisińscy .. z kamerami! Zwykła gangsterska. Kiedy film o braciach Sekielskich? Obiektywność takich ludzi mnie nie zaskakuje, to norma.Filmik Sekielskich okazał się chamską manipulacją co pokazuje afera z Lisińskim. Po 30 latach nagle starym wróciła pamięć. Ciekawe ile im Sekielski zapłacił, bo z Lisińskim nie dogadał się. Kłamstwo ma zawsze krótkie nogi i można z tego wyjść. No to wdzięczne pole do popisu dla prokuratury. Teraz poznamy prawdę i zobaczymy na ile jest utytłana prokuratura i cały wymiar sprawiedliwości w pedofilię, jej krycie i wyłudzanie odszkodowań ? Jeszcze raz powtarzam: ktoś kto opowiada, że 20 - 30 lat temu był molestowany przez księdza jest nie wiarygodny. Dlaczego od razu nie powiadomił rodziny, policji (milicji)? Dlaczego totalna opozycja posługuje się osobami nieuczciwymi finansowo: Mateusz Kijowski, Marek Lisiński, ...? A potem dziwią się, że totalnym Polacy od złodziei ludzie wymyślają. żydy w USraelu stworzyli "holocaust industry", żydy w Polin utworzyli "pedofil industry". Kasę można trzepać na wszystkie sposoby. Jednych zboczeńców uznano za normalnych innych się jeszcze piętnuje. Ale do czasu. Prawnie zostanie przez żydolewactwo ustalony wiek inicjacji od 9 lub 12 lat i problem pedofilii zniknie. Zobaczycie ze tak się stanie. Statystyki kryminalne: "W ostatnich 10 latach skazano za pedofilię w Polsce ok. 6 tys. ludzi, z czego tylko 27 księży. To jest mniej niż pół promila."...Czekamy na zatrzymanie członków mafii pedofilskiej, którą przedstawia film Latkowskiego, o Dworcu Centralnym w Warszawie i Katowicach.
 • @kula Lis 68 16:35:57
  Stary a głupi.
  Gdybyś tak popatrzył na mapy rozmieszczenia wojsk radzieckich w Polsce a nie łapał się na wszystko, co przygotowuje dla swojego "narodu głupiego, co wszystko kupi, to byś wiedział, jak kolejny raz się wygłupiłeś.

  Siwiznę głowy trzeba szanować, bo być głupim za młodu to jeszcze nie wstyd, ale być głupim na starość....?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej