Gorące tematy: Powstanie Warszawskie Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
886 postów 28167 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Scenariusz PO na wybory - Polska dzielnicowa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oczywiście to nic nowego, tylko uaktualniają przekaz i plan, dlatego mimo wszystko jestem spokojny, choć idiotów nie brakuje, ale...dlatego jesienią nie ma że boli. Jest jedna lista. Po wojnie możemy się spierać.

Ten "pomysł" to prosta drogą do rozbicia dzielnicowego i budowy małych prywatnych ksiąstewek, rzadzonych przez cwaniaków i grupy przestępcze.
Nie damy się nabrać. Czego potrzeba w Konstytucji to wprowadzenia kary banicji dla zdrajców i możliwość pozbawiania obywatelstwa polskiego.

Trzeba sobie powiedzieć jasno i wyraźnie. Taki pomysł mógł powstać albo w Moskwie, albo w Berlinie, albo w obu naraz... Reasumując. Pomysłów na zniszczenie Polski jak widać mamy ciąg dalszy. Nie można było z zewnątrz, to teraz próbują od wewnątrz.

Tak, to rozbiór Polski, ale znamy przynajmniej twarze zdrajców Polski.

To targowica. Te sprzedajne kretyny jednak chcą ostro oberwać od narodu ?

Opozycja wie, że nie ma szans na pokonanie większości Polaków, więc dąży do rozbiorów Polski, rozbicia dzielnicowego, w efekcie włączenia terenów bliższych do Niemiec,a reszty zostawienia na pastwę Rosji.


Redakcja Radia WNET dotarła do programu politycznego przygotowanego przez ekspertów dla liderów opozycji, który w myśl autorów ma zostać ogłoszony 4 czerwca na uroczystościach w Gdańsku.

        

 

Zdaniem większości polityków jesienne wybory do parlamentu będą jednymi z najważniejszych od początku III RP, ukierunkowując rozwoju Rzeczpospolitej na następne kilkanaście lat. Od kilku miesięcy w przestrzeni publicznej pojawiają się informacje, przekazywane przez polityków Platformy Obywatelskiej mówiące, że na zapleczu partii trwa ożywiona praca ekspercka nad programem, który przyniesie zjednoczonej opozycji zwycięstwo oraz wskaże działania rządu w pierwszych miesiącach po ewentualnym odsunięciu Prawa i Sprawiedliwości od władzy. Redakcja Radia WNET dotarła do dokumentu, który najprawdopodobniej będzie stanowił podstawę dla wystąpień programowych liderów opozycji, przygotowywanych na uroczystości 4 czerwca w Gdańsku. Autorami poniższego zarysu programowego o nazwie „Wielka Polska Obywatelska” są prof. Maciej Kisilowski prawnik, wykładowca m.in. Central European University w Budapeszcie oraz Paweł Lisiewicz były szef Gabinetu Prezydenta RP za czasów urzędowania Bronisława Komorowskiego.

 

Konkretne propozycje

Propozycje zapisane w dokumencie silnie współgrają z wcześniejszymi medialnymi wystąpieniami autorów, szczególnie prof. Kisilowskiego, oraz z propozycjami programowymi zgłaszanymi przez Platformę Obywatelską m.in. w kampanii samorządowej. Zaznaczyć jednak należy, że cały plan zapisany na łamach poniższego szkicu jest zdecydowanie dalej idący w kierunku zmiany podstawowych zasad ustroju naszego państwa, niż wszelkie wcześniejsze propozycje wysuwane przez polityków obozu zjednoczonej opozycji.

Program „Wielka Polska Obywatelska” zakłada przeprowadzenie, w ramach zbliżającej się kampanii wyborczej, zdecydowanej ofensywy programowej, która pozwoli przejąć opozycji inicjatywę i otworzyć się na nowe grupy wyborców, poprzez zaprezentowanie głębokiej zmiany ustroju państwa. Jak proponują autorzy deklaracji, opozycja powinna 4 czerwca ogłosić zapowiedź programu gruntownych zmian w Konstytucji RP, które w ogólnym zarysie mają polegać na osłabieniu centralnych instytucji państwa na rzecz tzw. „niezależnych instytucji kontroli władzy”, w szczególności sądów oraz organów samorządowych, głównie szczebla wojewódzkiego. Program ma być adresowany do wszystkich polityków i samorządowców, którzy „bezpośrednio nie brali udziału w naruszaniu porządku demokratycznego”.

Autorzy propozycji zaznaczają, że podstawowym wyzwaniem dla Platformy jest zmiana wizerunku partii „ciepłej wody w kranie”, czyli formacji niechętnej wielkim projektom modernizacyjnym. PO musi jednak przejąć inicjatywę i zaproponować własny mądry i odważny pomysł na Polskę – możemy przeczytać w dokumencie.

 

Nowa twarz Platformy

Prezentowany poniżej zapis programu zakłada, że przejęcie inicjatywy ma dokonać się dzięki ukazaniu świeżego oblicza Platformy Obywatelskiej, za sprawą przekazu dla opinii publicznej nowego programu partii. Jego fundamentem ma być propozycja głębokiej zmiany ustroju państwa, a następnie skierowanie tego pomysłu do szerokiego grona wyborców, zarówno do tych o lewicowych poglądach, jak i tych będących na politycznej szali bardziej na prawo od żelaznego elektoratu PO.

Sporo miejsca autorzy programu poświęcają kwestii bezwzględnego poszerzenia dotychczasowego elektoratu popierającego partię. W szkicu podkreślono, że nowe propozycje muszą być skierowane przede wszystkim do wahającego się i niezdecydowanego elektoratu, a nie do oczekiwań twardych zwolenników opozycji, którzy i tak nie znajdą alternatywy. Aby tak się stało, opozycja musi zerwać z narracją o przywróceniu stanu sprzed roku 2015 i zdecydowanie przejść do „nowego otwarcia”. Ma nim być właśnie reforma instytucjonalna w myśl programu „Wielskiej Polski Obywatelskiej”.

Prof. Maciej Kisilowski i Paweł Lisiewicz za podstawę swojego programu przyjmują ograniczenie władzy centralnej i przekazanie kompetencji samorządom. W myśl ich propozycji „Podkarpacie może stać się polską Bawarią, a Pomorze Polską Kalifornią” i żaden z regionów nie będzie wpływał na decyzję podejmowane w pozostałych województwach.

Zdaniem autorów deklaracji, w nurcie propozycji „Wielkiej Polski Obywatelskiej” mogliby odnaleźć się wyborcy o bardzo różnych poglądach politycznych, od lewicowców po konserwatystów, a nawet ci, któzy poglądowo wychodzą daleko poza obecne spory i pola polityczne.

Daleko idąca decentralizacja ma również obejmować kwestie światopoglądowe, takie jak związki partnerskie czy małżeństwa homoseksualne oraz adopcje dzieci przez takie pary. Symbolem głębokiej decentralizacji państwa ma być nowa forma Senatu RP, w skład którego będą wchodzić przedstawiciele marszałków województw.

Radykalne rozmontowanie instytucji centralnych i wprowadzenie swoistego „współczesnego rozbicia dzielnicowego”, zdaniem twórców niniejszej propozycji programowej, ma być złotym środkiem na „usprawnienie procesu wdrażanie reform w politykach sektorowych”. Rywalizacja między regionami w zakresie jakości służby zdrowia czy edukacji, ma być najlepszym czynnikiem usprawniającym proces podnoszenia usługi publiczne na wyższy poziom.

 

Likwidacja ministerstw

Obok zdecydowanej zmiany roli Senatu, program „Wielkiej Polski Obywatelskiej„, zakłada likwidację co najmniej dziewięciu ministerstw, których kompetencje zostaną przekazane do samorządów wojewódzkich. Eksperci Platformy Obywatelskiej zamierzają zlikwidować następujące ministerstwa: edukacji, nauki, gospodarki, rodziny, rolnictwa czy sportu.

W dokumencie zawarta jest również mapa drogowa wprowadzania kolejnych elementów i etapó zmiany ustroju. Pierwszym krokiem, po wygranych przez PO wyborach, ma być ogłoszenie przez nowego premiera w exposé „Białej Księgi Reformy Państwa”. W dokumencie zawarta będzie lista ministerstw do decentralizacji oraz założenia nowych ustaw, które mają dalece wzmacnić samorządy. Program zakłada także zdecydowanie umocnienie sądów na szczeblu wojewódzkim To właśnie sądy mają stanowić rdzeń „Pakietu Niezależny Instytucja”, który – wedle założeń ekspektów Platformy Obywatelskiej – ma ograniczyć działania władz centralnych i regionalnych.

 

Zmiana Konstytucji

W myśl programu „Wielka Polska Obywatelska” władza centralna ma również przekazywać wszystkie podatki dochodowe dla samorządów. Zwieńczeniem programu ma być zmiana brzmienia Konstytucji RP, która ma zakładać „demontaż partia unitarnego na rzecz wpisania istotnej roli ustrojowej województw”.

Twórcy programu zakładają także umocnienie pozycji pojedynczego obywatela w relacji z instytucjami państwa. Ma to się odbyć między innymi poprzez wprowadzenie swoistej demokracji bezpośredniej, głównie za sprawą referendów i wzmocnienia ich roli. Jednym z pomysłów ekspertów PO – prof. Macieja Kisilowskiego i Pawła Lisiewicza jest wizja przeprowadzania referendów poprzez głosowanie internetowe. Tą samą drogą obywatele mogliby zgłaszać włąsne projekt uchwał, którymi „samorząd będzie musiał się zająć„.

Poniżej prezentujemy cały zapis dokumentu, który mimo swojej dość ogólnikowej formy, a często czysto hasłowego stylu, znakomicie harmonizuje z wypowiedziami i pomysłami na przyszłość Polski prezentowanymi przez polityków opozycji.

Jak podkreślają autorzy programu, powinien on być bazą do wystąpień najważniejszych polityków Platformy Obywatelskiej i innych formacji politycznych oraz samorządowców zaplanowanych na dzień 4 czerwca w Gdańsku.

Nawet jeżeli jest to tylko jedna z wielu propozycji programowych opracowywana dla polityków Platformy Obywatelskiej, to wskazuje drogowskaz w jakim kierunku będzie podążała wewnętrzna debata nad przyszłością Rzeczypospolitej Polskiej, po ewentualnym jesiennym zwycięstwie obozu zjednoczonej opozycji.

 

cały zapis dokumentu:

 

https://wnet.fm/2019/06/01/poznalismy-plan-platformy-na-wybory-do-sejmu-opozycja-bedzie-chciala-doprowadzic-do-zamiany-ustroju-panstwa/

 

ps.

8+4 = 12 lat -  tyle PO potrzebowało, żeby napisać coś, co być może będzie wyglądało jak program.. 8 lat destrukcji państwa i 4 lata rzucania kłód pod nogi rządzącym - to chyba starczy - teraz po klęsce w wyborach do PE chwytają się brzytwy..

 

 

http://niepoprawni.pl/blog/husky/scenariusz-po-na-wybory-polska-dzielnicowa

https://wnet.fm/2019/06/01/poznalismy-plan-platformy-na-wybory-do-sejmu-opozycja-bedzie-chciala-doprowadzic-do-zamiany-ustroju-panstwa/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  Najwyższy czas zmienić prawo wyborcze. Każdy kto chce mieć czynne prawo wyborcze powinien zdać egzamin państwowy ze znajomości przepisów wyborczych i historii Polski... Tylko ci ludzie powinni mieć prawo głosowania w wyborach. Kto takiego egzaminu nie zda nie ma wystarczających kompetencji by wybierać..
 • @kula Lis 68 16:31:24
  Tak rozbiór Polski w wersji light.
  Mają być udzielne księstwa oraz "państwa miasta" rządzące się samodzielnie bez władzy centralnej. Mamy być taką luźną federacją której nic nie łączy.

  Polski ma po prostu nie być !!!!!

  Pozdrawiam
 • @Husky 16:36:47
  Zwolennicy likwidacji Polski już ciebie pałują. Pzdr!
 • @kula Lis 68 17:01:03
  Mam takich pryszczaty głęboko w doooopie
  OBSZCZYMURKI
  8-)))))))))))
  pzdr.
 • @Husky 16:36:47
  12 lat.
  Toż to debilizm określa się jako stan rozwojowy 12 - latka.
  Do czegóż to doszła PO.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:22:57
  8-)))))))

  Jest tylko jedno małe ale, trzeba wygrać wybory, również prezydenckie. Tak więc może zakończyć się tak:

  https://youtu.be/w6QN3EHSjVs
 • Autor
  PO to żadna opozycja, to nadmiar łaski dla tej przestępczej organizacji, bo opozycją może być tylko partia polityczna, a oni z polityką nie mają nic wspólnego, bo o dobra wspólne Narodu Polskiego (w tym jego Państwo) i dla dobra jego przyszłych pokoleń troszczyć się nie zamierzają.

  Po tym występie powinni być zdelegalizowani.

  Więcej piszę u Ziuta:
  //ziut.neon24.pl/post/149201,platforma-chce-zrealizowac-program-prezydenta-dudy#comment_1553318
 • @Husky 16:36:47
  PO „demontaż partia unitarnego na rzecz wpisania istotnej roli ustrojowej województw”.

  Duda / Pytanie 15. Czy jest Pani/Pan za zagwarantowaniem w Konstytucji RP podziału jednostek samorządu terytorialnego na gminy, powiaty i województwa?
  >> https://www.prezydent.pl/kancelaria/referendumkonsultacyjne/aktualnosci/art,62,propozycje-pytan-w-referendum-konsultacyjnym.html

  W zestawieniu z obowiazujacym wynikiem referendum, wydzielenie wojewodztw jako odrebnych czesci skladowych Polski, mogloby skutkowac ich referendalnym odlaczeniem sie i przylaczeniem np. do Niemiec

  Reprint z 18.01.2018 : 11 Listopada stracimy niepodległość
  .
  >> https://ziut.neon24.pl/post/142050,11-listopada-stracimy-niepodleglosc
  ,
  pRezydent z PiS mają plan: sto lat po upadku ideii budowy JUDEOPOLONI na terenach Rzeczypospolitej porozbiorowej, w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości, stracimy niepodległość - tak widzę przyszłość analizując zmieniającą się sytuację.

  Reprint z 14.06.2018: Test na inteligencję prezydenta RP Andrzeja Dudy: PYTANIE #1

  >> https://ziut.neon24.pl/post/144146,test-na-inteligencje-prezydenta-rp-andrzeja-dudy-pytanie-1
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:22:57
  I jeszcze jedno.

  Polacy nie tylko dlatego głosują na PiS, bo dostali 500+ i boją się, że ci złodzieje im to zabiorą, ale też w odpowiedzi na tą pogardę, jaką im zafundowano.

  Jesteśmy dumnym narodem z tradycjami, wiarą kultywowaną w szczególności na prowincji.
 • @miarka 18:02:46
  To jest niestety kolejne studium odrealnienia neoliberałow, zlikwidowali państwo, teraz biorą się za regiony.

  Jedni będą budować nową targowicę drudzy będą udawać, ze budują chadecję.

  Prorokuję na jesieni 60% dla PiS.
  No i mocno trzymam kciuki za skłonności samobójcze PO 8-)))))
 • *****
  Niesamowicie ambitne plany , najlepiej wymyśli
  z tą Bawarią i Kalifornią czyli generalnie nadal
  pozostają fascynacje regionami świata ( wcześniej
  atrakcyjniejsza była Japonia albo Irlandia) ,
  z których nic nie wynika
 • @Husky 18:18:36
  Ja daję PiSowi nawet więcej, gdzieś ok 80% Pożyjemy zobaczymy.
 • @Ziut Obóz Narodowo Demokratyczny 18:03:25
  Teoria "walki bez walki" czyli doktryna PIS-u ,sprowadzająca się do przeczekania może kiedyś ich drogo kosztować. Wszystkie te wrogie Polsce platformiane (i czerwone) kurwy zaczynają to rozumieć i czerpią korzyści z bezczynności i dupowatości władz. Zaniechanie nie jest strategią. To tylko puder na ten syfilis.
 • @puuuq 18:28:04
  A dla siebie szukuja Burkinia Faso
  8-)))))
 • @kula Lis 68 16:31:24
  https://img20.dmty.pl//uploads/201905/gallery_1558953742_243146.jpg
 • @Husky 18:40:20
  Kim są autorzy programu opozycji? Prof. Pawłowicz: Recenzowałam doktorat Kisilowskiego. To była bardzo słaba praca. Osłabienie władzy centralnej i przekazanie większych kompetencji samorządom - to wizja „Wielkiej Polski Obywatelskiej” autorstwa Macieja Kisilowskiego i Piotra Lisiewicza, którą jak czytamy w ujawnionym przez Radio WNET dokumencie, przedstawić mieli politycy opozycji 4 czerwca. Kim są jej autorzy? Okazuje się, że recenzentką pracy doktorskiej Kisilowskiego była prof. Krystyna Pawłowicz. Specjalnie dla portalu wPolityce.pl poseł Prawa i Sprawiedliwości mówi, kim jest jeden z autorów tego skandalicznego projektu. W 2007 roku byłam recenzentem pracy doktorskiej pana Macieja Kisilowskiego na wydziale prawa. To była bardzo słaba praca, której nikt nie chciał recenzować. Miałam do niej wiele uwag. Recenzując jego pracę wyszło, że nie zna on polskiego prawa, dorobku ani doktryny polskiego prawa publicznego, ani orzecznictwa sądów polskich. Należy podkreślić, że Kisilowski pracę magisterską napisał w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce napisał doktorat z organizacji pozarządowych, który był przeglądem literatury amerykańskiej mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Pawłowicz. Później jako młody karierowicz został zatrudniony na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie, który sponsorowany jest przez Sorosa. To co czytamy w ujawnionym dokumencie, to pomysły żywcem zaczerpnięte z idei otwartego społeczeństwa. Ten program to zbiór publicystycznych haseł podszytych niechęcią do Prawa i Sprawiedliwości. To po prostu grafomaństwo polityczne dodaje polityk. Poseł PiS podkreśla, że propozycje Kisilowskiego i Lisiewicza zawarte w ujawnionym dokumencie są sprzeczne z polską konstytucją. Bardzo źle to świadczy o Platformie Obywatelskiej, która nie potrafi ocenić, że ten program to kompromitacja. Jak można proponować skrajną decentralizację, skoro jest ona sprzeczna z konstytucją? W art. 3 czytamy, że Polska jest państwem jednolitym, a państwo jednolite to takie państwo, które zachowuje atrybuty władzy centralnej i żaden element podziału terytorialnego jak powiat, gmina czy województwo nie może mieć odrębnych od państwa polskiego atrybutów zaznacza.
  Program autorstwa Kisilowskiego i Lisiewicza odpowiada unijnej koncepcji Europy jak „eurolandu złożonego nie z państw, a z regionów”. Jeżeli zostanie on zaprezentowany 4 czerwca, to będzie to przedstawienie propozycji czy też planu zamachu na ustrój państwa polskiego. Żądanie skrajnej decentralizacji aż do formy federalizacji, to próba rozbicia państwa polskiego. To zamach na konstytucję. Uważam, że pan Kisilowski jest drugim profesorem Matczakiem, tylko że gorszym
  podkreśla Pawłowicz. https://wpolityce.pl/polityka/449260-kim-sa-autorzy-programu-opozycji-prof-pawlowicz-odpowiada
 • @Husky 18:40:20 Tak zaczęły się rozbiory i mamy gada na usługach oprycha SOROSA.
  PO chce osłabić władzę centralną, usamodzielnić Śląsk i Pomorze, a potem zwrócić je Niemcom. Z Gdańskiem będzie podobnie. Naprawdę wiadomo to od lat, Tusk to przebąkiwał w 2010. Program PO napisanych piórem Kisilowskiego i Lisiewicza to bezpośrednie nawiązanie i zarazem propozycja powrotu do katastroficznego doświadczenia jakim było rozbicie dzielnicowe, które pozwoliło na powrót wpływów, a raczej, bezpośredniego podporządkowania Polski niemieckim władcom. Dopiero Łokietek, po niemal 200 latach, zakończył ten bezsens. Niestety, jednym elementów i trwałych skutków rozbicia dzielnicowego było "zaproszenie" przez Konrada I mazowieckiego zakonu Krzyżaków. Do dzisiaj mamy z tym problem jako, że to wtedy zaczęło się Drang nach Osten i do dzisiaj jest ono jednym z centralnych wektorów polityki międzynarodowej Niemiec. Nota bene i celem przypomnienia, wtedy też Władysław Wygnaniec udał się do Niemiec na skargę i po asystę cesarza co ewentualnie skoczyło się złożeniem hołdu lennego Barabarossie przez seniora Bolesława Kędzierzawego. Trudno się oprzeć porównaniu dzisiejszej Unii Europejskiej ze Świętym Cesarstwem Rzymskim. Po zmierzchu idealistycznej początkowej idei twórczej, dziś tak jak i wtedy, Unia Europejska (cesarstwo) w osobie przewodniczącego Unii Europejskiej (świętego cesarza rzymskiego) tańczy jak im Niemiec zagra (kanclerz Niemiec). I to tego chce PO, między innymi, w swej "deklaracji 4 czerwca" - podporządkowania zdaniem ich "nienormalnej" Polski z jej "nienormalnymi" obywatelami woli nowego cesarstwa znajdującego się pod kontrolą niemiecką.
 • @Husky 18:18:36
  Uczeń Sorosa i wszystko jasne. To te lebiegi nie mają w swoim gronie nikogo kumatego? A przecież uważają się za elitę elit. I dobrze, że pani profesor Pawłowicz napisała krytyczną recenzję lebiedze i odrzuciła ten doktorat! Brawo! Dość tych pseudonaukowców.
 • @rabszak 19:13:07
  Polecam dokształcić się
  Na naukę nigdy nie jest zbyt późno ale szanujemy twój głos
  Dziękujemy
  Pozdrawiam
 • @miarka 18:02:46
  PO jeszcze za rządów żydoszwaba Tuska miała w planie zniszczenie Polski ale niespodziewanie przegrali wybory do sejmu, widać Merkel dobrze płaci targowicy PO za zdradę narodową.
 • @Husky 18:18:36Shrek wygląda jak Kaszpirowski..adin..dwa...trii..
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182N2I4OC9wLzIwMTkvMDYvMDIvODI4LzQ2Ny9hZjk5MTE5ZWJlZmU0MDQyYjE4Mzg2YzhmNDVjYzVhNS5qcGVn.jpeg Całość "programu" PO pod linkiem https://wpolityce.pl/polityka/449242-wyciekl-program-po-do-czego-zmierza-opozycja-sprawdz Rafał A. Ziemkiewicz: Dokładnie tak się spodziewałem (dowody u wujka googla): ostatnim odruchem upadającej "klasy panującej" jest rozbicie państwa, by wykroić sobie z niego przynajmniej jakiś kawałek. Ktoś mógłby rzec, że ta "decentralizacja" to nic innego jak realizacja postulatu podziału Polski na "RFN+Berlin Zachodni" i "DDR"....
 • @Husky 18:18:36
  "To jest niestety kolejne studium odrealnienia neoliberałow, zlikwidowali państwo, teraz biorą się za regiony.
  Jedni będą budować nową targowicę drudzy będą udawać, ze budują chadecję"

  A to słusznie piszesz. Tu jeszcze trzeba dodać że udają polityków i jakieś pozowanie na demokratów, jakichś pludralilalistów co to każdemu się deklarują dogadzać za wzorem Sikorskiego i Tuska. - Dogadzać zwłaszcza swoim panom niemieckim i rosyjskim którzy nie kryją się z głoszeniem iż woleli by Polski słabej.

  Ja myślę że to ich udawanie jest głównie po to, żeby podkreślać faszyzm i terroryzm PiS w celach propagandowych sugerując że są z opcji przeciwnej.
  Oczywiście o swoim terroryźmie i faszyźmie nie wspominają (a to jest głównie treścią moich komentarzy pod równoległą notką Ziuta).


  Gdzie indziej piszesz że po czymś takim na jesieni powinien wygrać PiS.
  Z tą opinią zgodzić się nie sposób, bo jak zresztą sam zauważasz "chadeckość" PiS to bzdura. Raczej syjonizm i talmudyzm.
  Jedni szukają posadek u Niemca, drudzy u Chazara.
  - ŻADNI NIE SĄ UGRUPOWANIEM PROPOLSKIM.

  A NAS TYLKO ZWYCIĘSKA PARTIA CZY KONFEDERACJA PROPOLSKA RATUJE.

  Tak, że nie gdybać, nie spekulować co to by było gdyby tak było żeby dotychczasowy zdradziecki układ bezkarnie dotrwał do jesiennych wyborów, tylko brać się do roboty i budować partię propolską.
 • @puuuq 18:28:04
  Przeczytałem i pierwsza myśl to, że przerabialiśmy już to w naszej historii w 1138 roku tzw rozbicie dzielnicowe. Efektem tego może być osłabienie państwa i że ziemie zachodnie i północne przyłącza się do Niemiec. Przerażające. Platforma szykuje V Rozbiór Polski. Problemem tego środowiska jest utrata wiarygodności. Obiecywać, to oni mogą nawet bazę na Marsie czy, że Lublin będzie drugim Berlinem, ale oni po 8 latach władzy zostawili Polskę bez pomysłu. To PiS jako pierwszy wykorzystał dla społeczeństwa wyprodukowany przez nie kapitał.
 • @kula Lis 68 19:21:45
  Federalizacja Polski to taki super pomysł który - wcielony w życie, pod rządami PO doprowadzi z czasem do przyłączenia ziem odzyskanych do Niemiec.
 • @Husky 18:40:20 Wszyscy włączamy się w nadchodzące wybory. Rozjedziemy PO!
  Ja mam nadzieję, że tych wszystkich Schetynów, Neumanów, Szczerbów, Grabców, Myszek agresorek, Scheuring Wielgus czy jakoś podobnie po wyborach na jesień już w polskim sejmie nie będzie. Dość tego. Nie wiem komu PO kojarzy się z ciepłą wodą w kranie, bo mnie się kojarzy z hiperprzestępczością. To jest program realizacji żydowskiej koncepcji suwerenności wyspowej dużych miast. Jego celem jest utworzenie Polin na gruzach Polski. To już jest mało śmieszne czas zacząć działać: proponuje zbieranie podpisów o zdelegalizowanie PO. Program wyciekł jak szambo z pękniętej kanalizacji. Będzie teraz śmierdziało aż do jesieni, albo do czasu wymiany starych POniemieckich rur. To już nie jest śmieszne, to celowe działanie antypolskie, takich pod sąd i kula w łeb!
 • @kula Lis 68 19:26:56
  Szukając zdjęć natknąłem się na zabawną okładkę Newsweeka z 2014r

  https://pbs.twimg.com/media/D7-O8lxWkAAAija.png
 • @Husky 19:49:06
  "Federalizacja Polski to taki super pomysł który - wcielony w życie, pod rządami PO doprowadzi z czasem do przyłączenia ziem odzyskanych do Niemiec."

  Za późno. Trakt Lizboński ratyfikowany, szkopy członkiem V4, granicy brak, służb brak, armii brak, ( w sumie to zostały resztki wojsk lądowych, marynarka bez znaczenia, lotnictwo to klęska), suwerenności monetarnej brak... A tu jeszcze od tyłu zachodzą nas Judejczykowie...
 • @kula Lis 68 19:42:25
  Nie ma szans na kompromis.
  8-)))))))))))))))))

  https://pbs.twimg.com/media/D8EzG9DWkAE3arg.jpg
 • @Jasiek 20:01:18
  "Trakt Lizboński ratyfikowany, szkopy członkiem V4"

  Tym to się akurat przejmować nie musimy. To tylko jakieś świstki podpisywane przez władze państwowe.
  Do rangi umów międzynarodowych tu daleko, a więc Naród to łatwo odkręci, a winnych rozliczy.
 • @miarka 19:45:18
  //brać się do roboty i budować partię propolską.//

  Pełna zgoda
  Ale dziś na zgliszczach Konfederacji nikt nic zbudować nie może
  Mieliśmy sezonowe Samoobrona,Palikot,Nowoczesna i co z tego pozostało
  Budowa nowej partii to musi się opierać na trzech podstawach
  1.Pieniądze.
  2,Duże pieniądze
  3.Bardzo duże pieniądze.

  Tworzenie partyjnego woluntariatu to nie w naszym kraju.
 • O jeden krąg za wysoko
  Potrzeba przesunięcia odpowiedzialności za rozwój infrastruktury usług społecznych z Warszawy bliżej człowieka, jest logiczną konsekwencją wzrostu samodzielności w podnoszeniu osobistego dobrostanu, dzięki powszechnemu i sprawiedliwemu wykorzystaniu nowoczesnych technologii.

  Tyle że proponowane zawieszenie centrum integracji ustroju samorządowego na poziomie województw, nie ma oparcia w realiach koncentracji rynku. Bo rynek dla usług okresu życiowego dorastania i starości to wymiaru powiatu. Tak było od wieków i tak jest obecnie. To węzeł powiatowy powinien być cyberpolis samorządności i subsydiarności, dla gospodarowania korzystającego z solidarnego rozwoju wiedzy.

  Należy się zatem spodziewać, że po jesiennych wyborach, bez względu na ich wynik, propozycje decentralizacji poprzez integracje wojewódzkie zostaną porzucone.

  Ale samo postawienie w debacie publicznej potrzeb zmian ustrojowych uważam za pożyteczne.
 • 5*
  Brawo Husky!

  Bijesz na alarm i bardzo dobrze. Program pewnie był trzymany pod kołderką, w tajemnicy, od dawna. Pocieszam się, że tłum i tak nie zrozumie o co chodzi. Tu nie będzie rewolucji.

  Totalna opozycja ujawnia swoje zdradzieckie mordy. Zresztą, już dawno ujawniła. Zresztą, słowo "mordy" nie oddaje ich intencji.

  Samorządy? Są totalną siedzibą układów i korupcji. Urzędy Wojewódzkie muszą mieć nad nimi kontrolę. Regionalne Izby Obrachunkowe też nie pracują doskonale.

  Głosowanie przez internet? To ochlokracja, rządy tłumu, motłochu, półanalfabetów i politycznie poprawnych ćwierćinteligentów, rządnych krwi.

  Pozdrawiam i dzięki za sygnał!
 • @Husky 20:12:52
  "Tworzenie partyjnego woluntariatu to nie w naszym kraju"

  Tak, partie mają bardzo złą opinię, ale kto powiedział że mamy uznawać definicję partii politycznej jakie stosują PO i PiS, czyli "Partia to ci co idą do władzy po trupach, a dobro Polski i Polaków oraz własne zobowiązania wyborcze, uczciwość, miłość do polskiej Ojczyzny i honor mają za nic"?

  Kto powiedział że wyborców się kupuje i można to robić bezkarnie?
  - Kto powiedział że PiS nie będzie pociągnięte pod "wymiar sprawiedliwości" za "kupowanie wyborców" z pieniędzy podatników?

  Kto powiedział że PO i PiS będą dopuszczone do jesiennych wyborów?

  Kto powiedział, że partie polityczne, czy organizacje i ruchy narodowe mogą być finansowane inaczej jak z odpisu 1% od podatku tych co ich popierają?

  Kto w ogóle powiedział że woluntariat działający dla ratowania Polski ma być partyjny, a nie narodowy?
 • @miarka 20:37:40
  //Kto powiedział że PO i PiS będą dopuszczone do jesiennych wyborów?//

  ????
  Plan Bolka ma wejść w życie
  Jakieś przecieki
  Wojna domowa?
  8-)))))
 • @Romuald Kałwa 20:34:53
  Zrobią wszystko by doprowadzić naszą ojczyznę do ruiny, to rokosz i pełzający zamach stanu, targowica. Jeżeli my nie obronimy Polski przed totalnymi idiotami podczas jesiennych wyborów to czeka nas powtórka z 1792 roku.
  Nawiązując do słynnego zadania: A więc wojna! O integralność i niepodległość Polski. Zdrajcy, zdrajcy! Po wielokroć Zdrajcy!

  Dzięki za wizytę,komentarz i ocenę
  Pozdrawiam
 • @Husky 20:12:52
  pomagdalenkowy układ już dawno zabezpieczył sobie wyłączność na władzę, dbając o to by te konieczne pieniążki do nieuprawnionych rąk nie trafiały.(dotacje do partii). Chcę zaznaczyć, że PIS tzn. ludzie z tej części sceny mieli zasadniczy wpływ na budowę takiego systemu i ochoczo z niego korzystają, pilnie bacząc by nikt niepowołany władzy im nie uszczknął.
 • @Husky 20:54:35
  "//Kto powiedział że PO i PiS będą dopuszczone do jesiennych wyborów?//
  ????
  Plan Bolka ma wejść w życie"

  To Ty w takie fejki wierzysz?
  To on by sobie nie dał czegośtam abortować za PO?
 • @zadziwiony 21:13:32
  Polska prócz wszystkich kosmetycznych zalet w postaci socjalu i postępu na tle innych jest bezradna wobec postkomunistycznego kurewstwa. Takie złogi jak Cimoszewicz czy Miller, ikony PRL idą do PE robić oborę.Oni tam nie idą żeby coś robić, oni tam pouciekali jak tak gnida Tusk, bo to okazja na lepsze koryto.
  To zwykle pasożyty które karmimy od zawsze.

  Toto sra w pampersy i jeszcze dycha.
  Polacy, coś poszło nie tak.

  ps.
  Jeszcze długa droga przed nami
 • @Romuald Kałwa 20:34:53
  40 lat temu, 2 czerwca 1979 r., pierwsza pielgrzymka papieża Polaka Jana Pawła II obudziła ducha narodu i zapoczątkowała rozpad systemu komunistycznego.

  Ojcze Święty dziękujemy za wszystko

  https://pbs.twimg.com/media/D8E6WCBX4AEoDgS.jpg
 • "PIĄTKA" kaczelnika
  Dlaczego kaczelnik zmienił swoją "piątkę" na SZÓSTKĘ ?
  Bo przypomniał sobie że...:

  [IMG]http://i66.tinypic.com/11w3ol4.jpg[/IMG]
 • Czyżby kolejny fakenews?
  Jak podaje Jan Grabiec (PO) program ujawniony przez radio WNET, którego artykuł został tu skopiowany nie został opracowany przez ekspertów PO a przez prawnika prof. Macieja Kisilowskiego oraz byłego szefa Gabinetu Prezydenta RP za czasów urzędowania Bronisława Komorowskiego, Pawła Lisiewicza i jest jakimś tam programem roboczym a nie oficjalnym programem PO. Oficjalny program w sprawie decentralizacji podany był przy wyborach samorządowych. 

  https://fakty.interia.pl/polska/news-grabiec-o-ujawnionym-programie-opozycji,nId,3023396
 • Witaj Husky
  Jak zwykle mitomani i kiepscy fantaści. Co raczej źle świadczy o ich zdolnościach intelektualnych, kreatywności i zgromadzonej wiedzy.

  Mają bardzo duży problem - to PIS ma władzę i to PIS jest bliższy konstytuanty. Więc ich "dzieło" będzie kolejną wersją opowieści mędrców Syjonu.
  Ludzie Krzysia Skowrońskiego wykonali kawał dobrej roboty. Brawo!

  Jak widać z przecieków, to nic innego jak kolejna próba tworzenia Polski Dzielnicowej. Jak to pisałem o sobiepaństwie prezydentów dużych miast. A na dokładkę oparcie wszystkiego na ostatecznej decyzji głównego arbitra - zblatowanych sądach.

  Projekt pokazuje całą patologię państwowotwórczego myślenia opozycji, zresztą podpartą ideą Europy regionów idiotów z UE.

  Rozbijając silne, suwerenne państwa łatwiej cwaniakom z Brukseli będzie rządzić i dzielić. W takim scenariuszu mogliby robić, co by chcieli.

  Realizacja ich programu zakończyła by się całkowitą anihilacją Polski.
  A Warszawa zostałaby przedmieściem Berlina.

  Ps. napisali, czy zakopią przekop Mierzei Wiślanej?
 • @Zawisza Niebieski 06:30:37
  Grabiec?
  O tak
  Szanuje
  Znana "twarz" w PO
  I nie tylko w PO

  https://pbs.twimg.com/media/Do0TUtYXgAAnmds.jpg


  // i jest jakimś tam programem roboczym//
  rozumiem
  praca wre
 • @Janusz Kamiński 07:22:18
  //Mają bardzo duży problem//

  oj tak
  Ale wiara w sukces w nich nadal jest
  Zwłaszcza w znanych dziennikarzach i innych pajacach
  Tylko dlaczego ich ta trauma tak długo trzyma
  Czy na pieluchy im kasy wystarczy
  8-)))))
  Dzieki za komentarz
  Milego dnia
 • @Husky 07:23:51
  Czy on czasami nie ma pomalowanych rzęs tym całym MaxFactorem?
  Bo te babo chłopy w tym PO chyba mają juz gratisy.
 • @Husky 20:02:30
  Ostre słowa Pawlaka na naradzie w PSL: Albo mamy kręgosłup i jaja, albo się trzęsiemy. PiS w wyborach rąbał to wszystko, aż gwizdało. Waldemar Pawlak opublikował w mediach społecznościowych nagranie swojego wystąpienia z piątkowego spotkania władz PSL. Padło wiele mocnych słów: „Albo mamy kręgosłup i jaja i potrafimy robić politykę, z której wynika coś dobrego dla kraju, dla Polski, dla Europy, dla ludzi. Albo się trzęsiemy i wysuwamy, koncepcje, antykoncepcje, żeby się załapać na byle co” podkreślał Pawlak. Opublikowane przez Pawlaka nagranie ma kilkanaście minut. Pełno w nim ostrych słów i stanowczych ocen. Polityk skomentował m.in. wystąpienie Leszka Jażdżewskiego, które poprzedzało wykład Donalda Tuska. Jak podkreślił, on sam wstałby i wyszedł z sali. Wyszedłbym z tego pieprzonego spotkania po takim cyrku, jak Jażdżewski zrobił. Niestety. To jest taka sytuacja, że nie z każdym środowiskiem można się dobrze czuć i wygrywać grzmiał Pawlak. Mnie interesuje polityka, z której coś wynika. Za takie rzeczy jestem gotów zaryzykować. To nie jest tak, że będziemy mlaskać się i rozczulać, że będziemy mieć jeden mandat więcej albo pięć mniej - oświadczył były szef ludowców. Albo mamy kręgosłup i jaja i potrafimy robić politykę, z której wynika coś dobrego dla kraju, dla Polski, dla Europy, dla ludzi. Albo się trzęsiemy i wysuwamy, koncepcje, antykoncepcje, żeby się załapać na byle co - zauważył. Nie jesteśmy nieudacznikami życiowymi. Każdy z nas potrafi sobie radzić poza polityką. Tu jest 90. proc. takich, którzy z polityki nie żyją tylko żyją ze swojej pracy, swojej aktywności tłumaczył Pawlak. Koalicja Europejska pod światłym kierownictwem reformatorów i progresywistów z Platformy prowadziła wojnę z Wiosną, kto będzie bardziej progresywny mówił były premier. W dalszej części wystąpienia przekonywał do zbudowania koalicji z przewodnią rolą Ludowców. Czy mamy odwagę, mamy gotowość, mamy w ogóle jeszcze tyle charakteru, żeby stanąć na własnych nogach i spróbować zbudować PSL koalicję propolską? Zaprosić wszystkich poważnych ludzi, którzy się nie mieszczą w tym głupawym podziale PiS i Platforma? - pytał. –To jest dziedzictwo ponad 120 lat. Jak ktoś chce być grabarzem albo chce zaprowadzić nas na sztandar PO, to na to się nie piszę powiedział Pawlak. PiS rąbał to wszystko, aż gwizdało. Teraz jest pytanie, czy mamy odwagę, mamy gotowość, mamy w ogóle jeszcze w sobie tyle charakteru, żeby stanąć na własnych nogach, zbudować PSL Koalicję Polską, zaprosić wszystkich poważnych ludzi, którzy się nie mieszczą w tym głupawym podziale PiS i Platforma powiedział. FB Waldemar Pawlak

  Ps...Pawlak Wy już nie macie ani jaj, ani kręgosłupa straciliście go wchodząc w Koalicję z PO. Wykiwali was! Jesteście w rozkładzie. Interesuje was tylko koryto, nie Ludzie. "Nie jesteśmy nieudacznikami życiowymi. Każdy z nas potrafi sobie radzić poza polityką. Tu jest 90. proc. takich, którzy z polityki nie żyją tylko żyją ze swojej pracy, swojej aktywności". Jesteście nieudacznikami, a te 90 % to śmierdzące bagno skorumpowanych cwaniaczków. I mam nadzieje, że kolejne wybory ostatecznie rozwiążą sprawę 5 kolumny Kremla w Polsce. Jak pamiętam, od dawna PSL było silnie związane z wsią i kościołem, ale im w łbie się poprzewracało jak zobaczyli Unijne salony, kasę itd. Po prostu, PSL wybrało nieodpowiednie towarzystwo. PSL to cwaniaki, robią wieś w bambuko. Kreują się na konserwatywnych, ale jak już przyjdzie rządzić to tworzą koalicję z SLD. Prawdopodobnie było tak, że czerwone ZSL przejęło PSL i to by się zgadzało. Pawlak poczuł krew i chce przejąć władzę w PSL. A gdzie był do tej pory generał OSP, kiedy jego partyjka była w koalicji z lewakami, pedofilami i antychrystami? PSL bezpowrotnie straciło wiejski elektorat. Pawlak jeszcze nie odpowiedział Polakom, dlaczego podpisał tak niekorzystną umowę z Rosją na dostawę gazu. Jest to celowe działanie na szkodę polskiego państwa. On musi stanąć przed sądem i ponieść surową karę.
 • @Husky 20:12:52
  Program przygotowany przez PO nawiązuje do umowy okrągłostołowej z 89 r. Podział aby rządzić i kraść. Polski wtedy już nie ma. Na razie udało się Schetynie wprowadzić beton PZPR-owców do Unii Europejskiej. Plan miał i wykonał, nawet kosztem PO-wców. Co na to koledzy z PO? "Zmiana wizerunku jak czytamy w dokumencie jest koniecznością, aby Platforma Obywatelska mogła być twarzą nowego projektu i przyciągnąć wyborców od lewa do prawa"...Rzeczywiście panowie. Musicie sięgnąć po niemieckie i rosyjskie zasoby, bo w Polsce nie dostaniecie takiej ilości farby do przemalowania własnego wizerunku. To jest dążenie do rozbioru Polski i jako takie POWINNO BYĆ ZAGROŻONE NAJWYŻSZYM WYMIAREM KARY, bezwzględnie ścigane a PO po prostu ZDELEGALIZOWANA !...Chcą oderwać ziemie zachodnie od Polski. Oddanie władzy samorządom to rozmnożenie problemu pod nazwą Dulkiewicz. Będą się tworzyły wyspy, prowadzące politykę zbieżną z tym, co myślą w Berlinie, nie w Warszawie. Dlatego boją się wypierdolenia ostatniego sortu z sądownictwa. Uczciwi sędziowie będą wiedzieć jak to zdradzieckie bydło osądzić.
 • Jeżeli już analizujemy
  zjawiska polityczne w atrapie Polski - to róbmy to przez pryzmat magdalenkowej ferajny - która zrobi wszystko - aby nadal tubylców trzymać jak najdalej od steru państwa.
  Wniosek?
  PO bez PiS-u nie istnieje i odwrotnie.
 • @Husky 07:23:51
  Widzisz Husky, tym zdjęciem upadłeś poniżej "Carycy Katarzyny" wyjątkowego idioty nawet jak na poziomy PiS. Bo nawet on pojął, jaką głupotę uczynił i przeprosił, zrzucając na jakiegoś asystenta, a ty w to brniesz.

  No cóż, poziom kopiarki cudzych tekstów. Jak widać z tego zdjęcia kopiujesz bez chwili zastanowienia.
 • @Romuald Kałwa 20:34:53
  Rozbicie dzielnicowe to nam naprawdę grozi. Wystarczy spojrzeć na Warszawę, Gdańsk, Poznań, Wrocław, etc. Gdzie ukrożydówka Dulkiewicz, kryptopedał Jaśkowiak i żydowski ćpun Czaskowski już to realizują. Nie mogą ogarnąć całego kraju to choć kawałek wyrwać to już coś.To są mendy gotowe na wszystko, a mendy się likwiduje. Te ich samorządowe machlojki wyborcze chcą wykorzystać do oddania samorządom większej władzy bez kontroli państwa. Niemcy tylko na to czekają,żeby Śląsk ,pomorze zachodnie zabrać Polsce, a Gdańsk? Tylko nie powiedzieli czymże ma się stać Śląsk? Czyżby niespodzianka? Coś na kształt Deustche Ost Ober Schlesien? Gorzelik ponownie szefem RAŚ! Właściwie jest to realizacja niemieckich postulatów, jeżeli Niemcy tak głęboko ingerują w polską politykę, wypada usunąć z Polski niemieckie fundacje partyjne realizujące interesy Berlina. Drogi PiSie to ostatni dzwonek, zacznijcie walczyć o największe polskie miasta! Tam POwstają łapówkarsko-złodziejskie republiki kolesi-samorządowo-akademicko-sędziowskie! Albo ludzie zrobią to SAMI!
 • @Husky 20:56:37 To cichy zamach stanu. PO to bękart Stasi i KGB.
  Stara żydοbοlszewia szukająca ochrony u Niemców. To takie scenariusze piszą w klubie Bilderberga. Tu chodzi też o zawładnięcie dużych miast. Co się w Polsce już udaje. Trend światowego lewactwa. Taki program to plan likwidacji Polski. Jakakolwiek federalizacja kraju, czy może landyzacja spowodują upadek polityczny naszego kraju. Trzeba zebrać wszystkie siły do walki z tym koszmarem! Tak jak dobrowolnie weszliśmy do eurokołchozu, tak teraz chcą przeprowadzić IV rozbiór Polski na życzenie mówiących po polsku sprzedawczyków państwa polskiego. Autorzy pod sąd! To jest bandycki program likwidacji państwa polskiego bez państwa i z "niezależnymi" od Polaków sądami jesteśmy całkowicie bezradnymi niewolnikami. Wówczas nie tylko VAT wycieknie ale ziemia itd. Nadmiar kompetencji samorządów widać już obecnie, kasty, familie, mafie, robią co chcą w udzielnych księstwach, a rząd może tylko psioczyć że to niesprawiedliwe, nieetyczne, żenujące, itp. Jeszcze Lasy Państwowe i ziemia do rozkradzenia tzn,do sprywatyzowania jak plaże na Krymie. 120 ha rezerwatu na Krymie ogrodzone i strzeżone, prywatną własnością Janukowycza. Byłem, widziałem.
 • @Krzysztof J. Wojtas 17:22:57 Na to wszystko potrzebny natychmiast Piłsudski i Bereza Kartuska .
  Podkarpacie może rzeczywiście stać się „Polską Bawarią”, a Pomorze „Polską Kalifornię”. A polska na wschód od Wisły(Suwałki ,Białystok, Lublin, Rzeszów?) co to będzie Ruanda?? Malawi, Gambia? To chyba każdy widzi... w ciągu ostatnich 5 lat powstało mnóstwo nowych osiedli, dość ekskluzywnych, w co lepszych fragmentach miast. Większość to.. pustostany a wielu deweloperów.. jest z Izraela. To przygotowywanie gruntu dla najeźdzców i kolonizatorów bo tak tę falę trzeba będzie nazwać. No, ale chyba nie będą mieszkać w namiotach, co? Osiedla (w 80% puste i niezamieszkane) już stoją..
 • @kula Lis 68 08:51:52
  Dostałeś 500+, kup sobie klocki i też sobie zbuduj.
 • Brednie Spinellego o likwidacji państw narodowych na rzecz czerwonego kołchozu rzuciły się im na mózg
  To jest program realizacji żydowskiej koncepcji suwerenności wyspowej dużych miast. Jego celem jest utworzenie Polin na gruzach Polski. Walcie te dokumenty na YT wraz z mocnym komentarzem! I nakręcajmy oglądalność! Obwiniam PiS, że doprowadza do takich wynurzeń PO bo nikt za przekręty nie został oskarżony> Siedzieć cicho to za mało. Polacy w tym temacie oczekują stanowczego i ostrego działania! Niech "Wnet" opublikuje całość tego zbrodniczego planu! To wtedy PiS ma 90 % !
 • @Husky 18:18:36& kula Lis
  "Prorokuję na jesieni 60% dla PiS."
  "Ja daję PiSowi nawet więcej, gdzieś ok 80% Pożyjemy zobaczymy."

  No co wy towarzysze tak niedoceniacie swojego wodza .Wzorem Gomułki,Gierka i Jaruzelskiego wasz ducze bedzie miał niechybnie 99,9%

  Czekam jeszcze na hymny pochwalne z waszej strony dla wodza Jarosława.
 • @Oracz 08:57:10
  Jestem za stary na 500+, moje dzieci to dostają, ja dostałem tylko 13 emeryturę czyli 880zł. A klocki i zabawę nimi tobie polecam.
 • @Hades 22:59:07
  Pokaż nam tu swoje uzębienie useful idiot, czyli pożyteczny idioto.
 • @matterhorn 09:00:05
  Zdominować polski przemysł i handel. Wykupić za grosze ziemię i lasy. Opanować sądownictwo, żeby elementy antyunijne nie mogły przeszkadzać. Potem podzielić kraj na landy, które pod światłym przewodnictwem Tuska Donalda zagłosują za przyjęciem do Zjednoczonej Europaische Union. Który to już pomysł na kolejny rozbiór Polski? Oni teraz wraz z rudym chcą decentralizacji bo zrozumieli, że PiS ma program, jest wiarygodny i wygra wybory w jesieni! Więc oni wzorem poprzednich lat pracują nad kolejnym trickiem aby oszukać Polaków? Po raz kolejny!
 • @Husky na tym zdjęciu w notce
  To są członkowie środowisk lewackich, którzy proponują Polakom inny sposób podcierania tyłka - jednym palcem. Lewactwo to inna forma komunizmu. A nawet gorsza, bo działa podstępnie na naszą podświadomość. Młodzi są w niebezpieczeństwie. No i Nie wyobrażam sobie PSLu w następnym parlamencie, wtedy nie będą musieli zawiązywać koalicji z nikim. Pies i drapał. Przecież bez nich Polska się nie zawali!
 • @Husky
  Nawet Wipler krytykuje Konfederację: Zablokowała przepływ wyborców z PiS… zbyt agresywnie atakując wprost właśnie PiS. Agresywna kampania wyborcza Konfederacji nie przyniosła oczekiwanego rezultatu. Ruch złożony z wielu liderów, w tym Janusza Korwin-Mikkego i Piotra Liroya-Marca poległ w wyborach do Parlamentu Europejskiego, nie uzyskując nawet jednego mandatu. Strategia wyborcza Konfederacji spotkała się krytyką nawet ze strony osób, które można było uznać za sprzyjających tej formacji politycznej. https://wpolityce.pl/polityka/449268-wipler-konfederacja-zbyt-agresywnie-atakowala-pis

  Ps..Nigdy nie przekonają mnie o swoich "dobrych" intencjach osobnicy, którzy, mając się za prawicę, zaciekle ją krytykują. Dobrze, że przestali się liczyć, bo ściągali na Polskę nieszczęście.
 • @Husky
  Schetyna kulą u nogi? Redaktor z "Liberte!" radzi Platformie, by... schować lidera na wybory. Zamiast niego Trzaskowski i Dulkiewicz?
  https://wpolityce.pl/polityka/449278-schetyna-kula-u-nogi-redaktor-z-liberte-po-by-go-schowac

  Ps...Super POmysł. I może by zrobić taki sPOt wyborczy.Plaża Brzeziny. Na kocyku ukrożydówka Dulkiewicz i żydowski ćpun Czasku, smarowanie olejkiem. Obok tłusty pekińczyk Lubnauer ryje w piasku, w tle Jażdżewski symbolicznie zasypuje Szreka w piasku. Strategia godna planu Petru. Czaskoska na lidera z mężem Rabiejem, PO walnięciu "mocarza" wygrają. I pederaści. Więcej LGBT, pederastów i Gender. Polacy o niczym innym nie marzą jak o pederastach. Pederasta w każdym polskim domu - to hasło wyborcze Koalicji Europejskiej. Lista "autorytetów" w PO wyczerpana, a schowanie Schetyny na czas wyborów i uaktywnienie Trzaskowskiego i Dulkiewicz, to jak zamienić cholerę na dżumę. Obydwu trzeba się bać. Prawda jest taka, że w PO nie ma nikogo, kto mógłby dosięgnąć pięty J.Kaczyńskiego. PiS nie będzie musiał nikogo przekupywać bo będzie miał tak z 65%-80% czyli większość konstytucyjną dużym zapasem jak w banku.
 • @kula Lis 68 10:24:06
  Prawicy tj panaprezesa i jego poległego brata (profesora marksistowskiego prawa pracy) nie tylko nie wolno krytykować, ale należy nazywać prawicą.

  Ostatecznie zdecydowała o tym demokracja i ten schizofrenik Lis, już złapał odpowiedni wiatr w żagle.
 • @miarka 18:02:46
  Po tych WYBRYKACH bandy, WIEM, że Prawo i Sprawiedliwość osiągnie KONSTYTUCYJNĄ WIĘKSZOŚĆ w jesiennych Wyborach !!! byle tak dalej !!!
 • @kula Lis 68 10:42:53
  A Polin stanie się ciałem.
  Ja też co do tego złudzeń nie mam i nie będę przeszkadzał. W końcu dokonuje się wyrok za balwochwalstwo.
 • @Husky
  Jak odpowie PSL? (Pomiot ukrożyda z UB)Halicki pyta ludowców: "Co by było, gdybyśmy wszyscy szli oddzielnie? Byłaby klęska". Zapewnił, że w zbliżających się wyborach Platforma znów pójdzie w dużej koalicji. Duża, szeroka koalicja obywatelska – teraz nie mówię o nazwie, tylko o tym charakterze – która będzie składać się z ugrupowań prodemokratycznych powiedział.

  https://wpolityce.pl/polityka/449337-halicki-do-psl-bylaby-kleska-gdybysmy-szli-oddzielnie
  Dostaliście Halicki w cztery litery aż furczy a zobaczycie co będzie jesienią. Same wióry. A co na to wszystko yntelygent: worek treningowy ojca Szczerba, Budka i Kierwiński? O yntelygenta Schetynę nie pytam, bo u niego jak zwykle.
 • Tak rządzili! Rząd PO-PSL oddał prawie 80% koncesji na wydobycie metali obcemu kapitałowi
  O tym jak wyglądały rządy koalicji PO-PSL wszyscy wiemy. Okazuje się jednak, że to nie koniec nieprawidłowości jakie miały miejsce w ich trakcie. Tym razem chodzi o koncesje na wydobywanie metali. Wiceminister środowiska i główny geolog Mariusz Orion Jędrysek przyznał ostatnio, że blisko 80% powierzchni koncesyjnej w Polsce na metale zostało oddane obcemu kapitałowi. Co więcej, podkreślił on również, iż niektóre z nich zostały wydane z pogwałceniem interesu państwa polskiego. Okazuje się, że koncesje wydane na poszukiwanie metali jednocześnie obejmowały także ich wydobycie. Ponadto do przetargów stawały również polskie firmy, których oferty były odrzucane na rzecz obcego kapitału. Niektóre z tych koncesji zostały wydane w mojej opinii w sposób zupełnie sprzeczny z interesem skarbu państwa. Pojedyncze koncesje bardzo proszę, ale wtedy, kiedy zostaną udokumentowane złoża, pokazane, że firma inwestuje, dopiero następne koncesje powinny być wydawane i najlepiej w formie przetargu ocenia Mariusz Orion Jędrysek. Chcę, żeby powstała służba geologiczna, będzie ona wydzielona z Państwowego Instytutu Geologicznego, tu nie będzie żadnych zwolnień. Tu chodzi o to, żeby jedni, którzy będą pracowali w służbie, mieli przede wszystkim obowiązki względem państwa, bez stricte obowiązków naukowych, jak konieczność habilitacji. Natomiast będzie jednostka naukowa dalej taka, jaką jest – Państwowy Instytut Badawczy i Państwowy Instytut Geologiczny (PIG-PIB), który będzie wykonywał zlecenia naukowe dla państwowej służby geologicznej kontynuował. Z wypowiedzi tych wynika wprost, że konieczne są poważne zmiany w prawie, które pozwolą ochronić polskie zasoby naturalne. W przeciwnym razie zostaną one niemal całkowicie przejęte przez obcy kapitał. Źródło: globalne-archiwum.pl
  Ps...Właśnie minerały obok ziemi rolnej są obiektem zainteresowania amerykańskiego żydostwa! Pewnie dlatego tak nie są nagłaśniane złoża tytanu i pierwiastków ziem rzadkich na Suwalszczyźnie. Rozpatrzyć wszystkie i cofnąć te z naruszeniem prawa i interesu narodowego, a tych co je wydali…powiesić!
 • To tylko kontynujacja, rozbiór Polski już nastąpił w momencie
  powołania samorządów, "rzadzonych przez cwaniaków i grupy przestępcze."
 • @kula Lis 68 16:31:24
  oj, oj, egzamin to raczej z kandydatów.

  Ponadto, wyborcy powinni mieć informacje o kandydatach.

  Najlepiej, jakby składali wiążące obietnice wyborcze w powszechnie spornych kwestiach.
 • @Andrzej Madej 20:23:51
  wzrost terytorialnej samodzielności w republice złodziei oznacza oddanie władzy w ręce lokalnych band.

  To, co należy zrobić, to zlikwidować samorządy, aby dłużej nie strzygły podległych im obywateli i nie obrzydzały im życia.
 • @kula Lis 68 10:42:53
  "Po tych WYBRYKACH bandy, WIEM, że Prawo i Sprawiedliwość osiągnie KONSTYTUCYJNĄ WIĘKSZOŚĆ w jesiennych Wyborach !!! byle tak dalej !!!"

  Nie rozumiesz że PiS i PO to są bandy bliźniacze. Nie rozumiesz że jesteśmy w stanie wojny żydowsko polskiej, wojny nie tylko decydującej o naszym Polaków "Być albo nie być", podczas gdy obie te zdradzieckie bandy we wszystkim co antypolskie polakożercze idą po stronie żydowskiej, nawet syjonistyczno-talmudyczno-chazarskiej.

  Nie damy rady się obronić przed wrogą agresją jeżeli będziemy popierali którąkolwiek ze stron - o co obie te strony zabiegają nas bałamucąc i dzieląc, aby nami podzielonymi, a więc i zdemoralizowanym łatwiej rządzić we wrogim nam interesie, szowinistycznym interesie tych co chcą nam odbierać nasze wszystko.

  Czy uważasz że jesienne wybory miałyby się jeszcze raz odbywać według zasad narzucanych naszemu Narodowi przez tych zdrajców?
  Ich niedoczekanie.
 • PSL z Kamyszem szuka wyborców frajerów.
  PSL proponuje 500 plus dla studentów. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego doprowadziły do przetasowań na polskiej scenie politycznej. Po tym jak Polskie Stronnictwo Ludowe ogłosiło opuszczenie Koalicji Europejskiej jego politycy poszukują nowych rozwiązań programowych, które mogłyby zapewnić sukces w wyborach do Sejmu i Senatu. Receptą ma być wyścig z PiS na rozdawnictwo – PSL proponuje 500 plus dla studentów. Władysław Kosiniak-Kamysz ogłosił, że PSL opuszcza Koalicję Europejską. Tym samym nakreślił on nowy kierunek w polityce tej partii. Będzie on oparty m.in. o poważne zmiany w programie 500 plus. Przewodniczący ludowców zapowiedział, że świadczenie wprowadzone przez PiS zostanie rozszerzone o pełnoletnią uczącą się młodzież, a więc o licealistów i studentów. Jego zdaniem 500 plus powinno być wypłacane do ukończenia studiów. Takie rozwiązanie miałoby premiować talenty.
 • @miarka 13:08:21
  No to się przekonasz, że PiS będzie miał minimum 65% a maksymalnie to nawet 80%. Założysz się?
 • @interesariusz z PL 12:36:47
  A co ci dadzą składane obietnice? Obiecać można wszystko, nawet raj na ziemi.
 • @kula Lis 68 09:35:19
  " Który to już pomysł na kolejny rozbiór Polski?"

  Czepiłeś się tej idiotycznej groźby nowego rozbioru. Bo co? - Bo w podręcznikach szkolnych o tym nic nie ma?

  Czy nie widzisz że on się już dokonał?
  - Choćby w ten sposób że media i banki przejęli okupanci z różnych krajów, że wrogie nam tajne służby grasują w Polsce bezkarnie, a ich interesów strzeże wroga armia (bo chyba tylko najcięższy idiota wierzy propagandzie okupantów że są one po to żeby broniły nas przed Rosją).
  - Choćby w ten sposób że od teraz każda korporacja prywatna która zechce a odpowiednio zapłaci zdrajcom spod Okrągłego stołu dołącza do tej zmowy jako kolejny okupant Polski?

  Nie widzisz że oni tu gwałcą wszelkie cywilizowane zasady a dokonują podbojów na drodze praw stanowionych, praw zdrajców i uzurpantów, wymuszeń terrorystycznych. - Że narzucają prawa dżungli, gwałt, terror i fakty dokonane, oraz zmowy pod stolikami rozmów zasady stanowione na świstkach papieru, albo i bez nich.


  "Oni teraz wraz z rudym chcą decentralizacji bo zrozumieli, że PiS ma program, jest wiarygodny i wygra wybory w jesieni!"

  Czemu się dajesz nabierać na podsuwaną sugestię że to sprawa polityki, gdy to już antypolityka czyli zdrada, przemoc i gwałt na etapie dochodzenia do władzy a faszyzm i terroryzm po jej zdobyciu?
  - Faszyzm i terroryzm zwłaszcza przez dyktat praw i ideologii oraz wymuszeń na własnych obywatelach przez same władze zdradzieckie które powołane zostały do pełnienia obowiązków wobec tych, których teraz zdradzają zniewalają, chcą zniewalać...

  - Czyż to nie tylko inna koncepcja zdrady Polski i Polaków - inna koncepcja faszyzmu i terroryzmu?
  - Czym się różni docelowy faszyzm-terroryzm PO-wski od PiS-owskiego?

  Weź się dobrze wpatrz w to, co pisałem u Ziuta:
  ""Polska „wielka” to w tym projekcie przede wszystkim Polska „pojemna”, która pomieści obywateli o poglądach lewicowych, centrowych i konserwatywnych. "

  To by nie była żadna "Polska wielka", a "Polska żadna" bo "Polska satanistyczna", "Polska z wewnętrznie wpojonymi sprzecznościami", "Polska z satanistycznymi prawami równającymi przeciwieństwa", w tym dobro i zło, kłamstwo i fałsz, karę i nagrodę, wojnę i pokój, agresję i obronę, idee i ideologie, to co szlachetne z patologią, zarobki z kosztami, zyski ze stratami, pieniądze z długami, dary z łaskami, władze przedstawicielskie z władzami nadrzędnymi, ludzi uczciwych z terrorystami, faszyzm z demokracją, społeczności ideowe z mafiami itd.
  A wiadomo że "Nie ostoi się dom skłócony". - Tu zaś by nie ustawało ścieranie się sprzeczności, i gwałcenie każdego chwilowo słabszego...

  Poza tym Polska ma być Państwem prawa, a to możliwe jest wyłącznie wtedy kiedy prawo jest sprawiedliwe i chroniące cele sprawiedliwości. A tu by było tego zupełne przeciwieństwo.

  Wobec takiej "różnorodności" (i logicznej i moralnej, i systemów wartości, i duchowości, i definicji słów i zwrotów) to by było typowe "państwo bezprawia".
  - Państwo rządzone karami po dokonanych już zbrodniach, a nie prawem niezmiennym i trwałym oraz w spójnym systemie jednakowo rozumianym.
  - Państwo rządzone według widzimisię i według aktualnego kaprysu sędziego dokonującego swobodnego wyboru tego, co mu się chce przypodobać oraz według dowolnej podstawy prawnej która "daje się interpretować" pod jego aktualny bandycki kaprys.

  To nie była żadna Polska tylko "przedpiekle", a więc "raj dla zbrodniarzy sądowych"."

  Czy myślisz że niemiecko-rosyjskie żydoPO różni się w sprawie koncepcji zrobienia w Polsce multi-kulti ludzi o "poglądach lewicowych, centrowych i konserwatywnych" od amerykanizującego i satanizującego żydoPiSu?
 • Znalazł się żydowski i kazirodczy autorytet moralny!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yMzAyZi9wLzIwMTkvMDYvMDMvODI1LzQyNS9iZTYwNTJmMzkxYzI0ZTgxOWMyNTcwNjQyN2Q5NGE3Yy5wbmc=.png

  Hartman: "PiS wygrał i nadal będzie wygrywał, bo odwołuje się także do chamów i prostaków". Kompleksy, frustracja, desperacja… Jan Hartman dał popis swojej niechęci, a nawet pogardy do większości Polaków. W Polsce, po wyborach do PE, jest mu jeszcze gorzej, a wszystkiemu oczywiście winne jest PiS. Dałbym sobie łeb uciąć, że średnia inteligencji wyborców PiS jest niższa od średniej inteligencji wyborców KE. Wiesz to ty i wiem to ja. I co? Może nie wolno o tym mówić? tak swój felieton zaczyna prof. UJ. Etyk wielokrotnie powtarzał tezy o tym, że nasz kraj jest na marginesie Unii Europejskiej, teraz stwierdza, że w wyborach wygrywa ten, „kto ma najmniej skrupułów w wycieraniu sobie gęby wartościami, w ordynarnym przekupstwie, schlebianiu prostactwu i sobkostwu, w podniecaniu w ludziach pychy, kompleksów, nienawiści, lęków i chciwości”. Cieniasy mogą tylko biegać za takim i POpiskiwać niewiarygodnie o „godności”. Albo po przegranych wyborach robić dobrą minę do złej gry i piętnować tych, co to „obrażają się na wyborców”
  stwierdza.

  Jan Harman wraca do swojej tezy o cudownej i światłej europejskości oraz zaściankowej polskości. Nie obyło się bez aluzji do moralności i inteligencji wyborców PiS.

  Przejdźmy więc do PiS i wyborów. Wiemy, wiemy, dlaczego tak się stało. Słaba kampania opozycji, media w rękach reżimu, gigantyczne „transfery socjalne”, władzy zawsze łatwiej itd. Diagnoza jest znana. Rzecz idzie o ocenę moralną wyborców PiS (oraz Kukiza i Konfederacji). Dogmat głosi, że ludzi nie wolno oceniać, a już zwłaszcza negatywnie, lecz za to trzeba ich „zrozumieć”, co prawie już oznacza akceptację i usprawiedliwienie. Głupi to i zakłamany dogmat pisze na blogu hartman.blog.polityka.pl.

  Etyk jak widać nie może przeboleć i pogodzić się z wynikiem wyborów do PE i przegraną opozycji. Pokazuje swoje prawdziwe „ja” pisząc z pogardą i potępiając większość Polaków.

  „Uszanować wolę wyborców” to nie to samo, co pozytywnie ocenić ich wybór z moralnego punktu widzenia. Trzeba pogodzić się z legalnym wynikiem i uznać legalnie wybranych funkcjonariuszy w ich prawach. Ale co to ma wspólnego z oceną moralną? Czyżby to „uszanowanie woli wyborców” stało w sprzeczności z ich potępianiem? Niemoralni wyborcy dokonali niemoralnego, lecz legalnego wyboru, który musimy uznać. Czy ktoś tu czegoś nie rozumie? Bo udających, że nie rozumieją, jest cała masa stwierdził.

  Jan Harman snuje rozważania o tym, że mamy w naszym kraju partie polityczne szukające poparcia wśród ludzi inteligentnych i myślących w sposób obywatelski oraz partie poszukujące wyborców wśród ludzi prymitywnych. Stwierdza: PiS wygrał i nadal będzie wygrywał nie dlatego, że niewątpliwie wielu porządnych ludzi na niego głosowało, lecz dlatego, że jest partią zalecającą się do niższych warstw społecznych, które odznaczają się nie tylko „niższym kapitałem kulturowym”, lecz również „niższym kapitałem moralnym”, a więc mówiąc po naszemu odwołuje się nie tylko do ludzi kulturalnych, lecz także do chamów i prostaków. Zaś chamów i prostaków, którym nic a nic nie przeszkadzają złodziejstwo, nepotyzm, autorytaryzm czy ksenofobia, za to chętnie dają posłuch wulgarnej propagandzie, jest wielu.

  Oto „język miłości” jakiego używa prof. Jan Harman. Uważa się za tak wielki autorytet, że stawia diagnozę i analizuje obecną sytuację w kraju. Piszę też co trzeba zrobić, by Polska była w końcu nowoczesna i światła.

  Jeśli Polska ma się kiedyś stać nowoczesną demokracją, jednym z rozwiniętych krajów Zachodu, krajem kulturalnym i praworządnym, musimy dorobić się pokolenia, w którym hołota, będąca łatwym łupem dla populistów i faszystów, będzie tylko małą mniejszością. Ale żeby tak się stało, trzeba wpierw odważyć się powiedzieć, że chamstwo i prostactwo to nasz problem narodowy i stałe zagrożenie dla demokracji

  napisał.

  Jak widać Hartmanowi zostaje już tylko szczucie. Publiczne występy i wpisy Hartmana budzą skrajne reakcje. Od zdziwienia, oburzenia przez obrzydzenie po zażenowanie.

  CZYTAJ TEŻ:

  Hartman wściekły na wynik wyborów zna już winnego: „Biedroń dla głupich trzech mandatów dał Kaczyńskiemu wygrać”

  Zaściankowe kompleksy Hartmana. „Polska to kraj zhańbiony. Ten poniżający nas, unicestwiający naszą godność stan trwa od lat”

  Hartman ubolewa: „Solidaryzując się z Francuzami, czuję się sfrustrowanym Polakiem, z którym nikt by się nie solidaryzował”

  ann/hartman.blog.polityka.pl

  Ps..Takiego chama i prostaka jak Hartman to trudno spotkać.
  Prostactwo to wasz żydowski problem narodowy Hartman. Czy już nikt w tym kraju nie potrafi tego żydowskiego chama i prostaka uciszyć? Jak długo będzie nam ta żydowska gangrena ubliżać, wybatożyć tego mośka a sumiennie to zróbcie.
 • @kula Lis 68 10:24:06
  "Nigdy nie przekonają mnie o swoich "dobrych" intencjach osobnicy, którzy, mając się za prawicę, zaciekle ją krytykują".

  Miało by to co piszesz sens gdyby i prawicą, i lewicą byli wyłącznie ludzie prawi, a więc o niezmiennym naturalnym gruncie duchowym swojego człowieczeństwa i swojej tożsamości po obu stronach sceny polityczne, ludzie jednakowo krytycznie nastawieni do brewerii i wynaturzeń lewactwa, typowego im szukania destabilizacji dla korzyści egoistycznych.
  - A dopiero wtedy żeby dokonywał się ich podział na prawicę i lewicę oznaczający ich zróżnicowanie co do politycznych dróg dochodzenia do ludzkich i narodowych celów polityki.

  Natomiast w sytuacji gdy media są natury lewackiej, wszystko o czym one piszą jest propatologią. Ponadto one pisząc nadają swoje własne definicje słów i zwrotów.
  W tych warunkach to krytyka i we własnych obozach jest nie tylko nieuchronna, ale i chwalebna, bo definicje muszą być zgodne nie mniej jak intencje i cele które na nich bazują.

  Problem jest tu przede wszystkim w mediach które manipulują i demoralizują tak cwaniacko, że nawet dobrzy dają się zbałamucić i bez krytycznej pomocy innych nie potrafią się spod manipulacji wyrwać.
 • Soros, śmietanka III RP i międzynarodowa finansjera.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iNjIwNC9wLzIwMTkvMDYvMDMvODI1LzM3MC9iNjI0YTEwYThhYWQ0ZWY0ODdmOGJhNThjYmE3ZDc2My5wbmc=.png

  Współautor koncepcji decentralizacji państwa uaktywnił się już w grudniu 2015 r. Prof. Maciej Kisilowski, który współtworzył szokującą koncepcję decentralizacji Polski nie jest niespodzianką na polskim rynku opinii. Jak ustalił portal wPolityce.pl, ten związany z budapesztańskim Central European University Georga Sorosa analityk uaktywnił się w Polsce już w grudniu 2015 roku, tuż po zwycięstwie PiS w wyborach. Przypadek? Raczej nie, biorąc pod uwagę, że publikuje on swoje teorie o Europie Środkowo-Wschodniej w Foreign Policy - platformie idei, w której działa Anne Applebaum. Kisilowski związany jest też z potężną agencją Primespeakers, powiązaną z Linkleaders potężną doradczą firmą globalną, obsługującą wielkie światowe korporacje. Mariaż biznesu z polityką jest mu znany od wielu lat. Już wczoraj, prof. Krystyna Pawłowicz ujawniła w portalu wPolityce.pl. że Kisilowski powiązany jest z budapesztańskim uniwersytetem Georga Sorosa, a jego wiedza o polskim ustawodawstwie jest mizerna. W 2007 roku byłam recenzentem pracy doktorskiej pana Macieja Kisilowskiego na wydziale prawa. To była bardzo słaba praca, której nikt nie chciał recenzować. Miałam do niej wiele uwag. Recenzując jego pracę wyszło, że nie zna on polskiego prawa, dorobku ani doktryny polskiego prawa publicznego, ani orzecznictwa sądów polskich. Należy podkreślić, że Kisilowski pracę magisterską napisał w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce napisał doktorat z organizacji pozarządowych, który był przeglądem literatury amerykańskiej mówiła prof. Pawłowicz w rozmowie z portalem wPolityce.pl prof. Pawłowicz. Później jako młody karierowicz został zatrudniony na Uniwersytecie Środkowoeuropejskim w Budapeszcie, który sponsorowany jest przez Sorosa. To co czytamy w ujawnionym dokumencie, to pomysły żywcem zaczerpnięte z idei otwartego społeczeństwa. Ten program to zbiór publicystycznych haseł podszytych niechęcią do Prawa i Sprawiedliwości. To po prostu grafomaństwo polityczne dodała poseł PiS. Cimoszewicz, Płatek, Matczak, Kisilowski - Populizm a rządy prawa PL..

  https://youtu.be/HTuLC1Z0i1I

  Sam Kisilowski, już trzy lata temu, dał się poznać jako autor egzotycznych koncepcji dotyczących Polski. Wspólnie z prof. Ackermanem pisali w Foregin Policy, że prezydent Obama jest jedyną „nadzieją Polski”, w kontekście reform rządu przeprowadzanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Obaj też nawoływali, by prezydent USA zbojkotował Szczyt NATO w Warszawie! Warto wspomnieć, że koncepcje Kisilowskiego pojawiały się nie tylko w Foregin Policy, ale także w Politico. W obu bardzo często publikowała Anne Applebaum, żona Radosława Sikorskiego. Jednoznaczne opinie Kisilowskiego szybko pojawiły się też w TVN24 i innych, wojujących z rządem PiS mediach. To wszystko jest tak, jakby rozmawiać o zasadach zdrowego żywienia w sytuacji, gdy kanibal wsadza nas do kotła. Dlatego, że ten projekt ustawy o Sądzie Najwyższym nie ma żadnego związku z tymi realnymi problemami polskiego sądownictwa.(…) Staniemy się państwem autorytarnym, jeśli nie zatrzymamy tego szaleństwa, które dzieje się w Sejmie. Te ustawy nie mają żadnych plusów, to jest autorytarny skok na ostatnią niezależną władzę w Polsce. Nie można tego merytorycznie oceniać, bo to nie jest projekt reformy, który powstał w jakiejś rozsądnej odpowiedzi na wyzwania, które są przed polskim sądownictwem grzmiał na antenie TVN24 w lipcu 2017 roku. Niebezpieczna i nieodpowiedzialna koncepcja nowego „rozbicia dzielnicowego” przewijała się także w wydawanym przez niemiecko-szwajcarski koncern portalu Onet.pl. Prof. Maciej Kisilowski był gościem programie „Tomasz Lis.”. Profesor Central European University w Budapeszcie wypowiedział się m.in. na temat naukowego projektu decentralizacji, która zakłada nadanie większej władzy regionom i województwom. Gdybyśmy mieli system, o którym mówimy, tzn. że konstytucyjnie decydują województwa, to Jarosław Kaczyński nie mógłby straszyć kartą LGBT w Warszawie, bo nikogo na Podkarpaciu nie interesuje, co robią warszawiacy czytamy w Onecie, w którym Kisilowski gościł już w marcu tego roku. Kisilowski był też elementem antypisowskiej nagonki po tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza, w styczniu tego roku. Najbardziej mrożącą krew w żyłach odpowiedzią polskiego rządu na atak jest jednak apel o jedność narodową. Rzeczywiście, naiwne byłoby zakładać, że prokuratura po czystkach pisowskich przeprowadzi w tej sprawie uczciwe śledztwo. Zaledwie kilka miesięcy temu ta sama prokuratura stawiała Adamowiczowi absurdalne zarzuty oszustwa podatkowego podczas ledwo zawoalowanej próbie zdyskredytowania go przed wyborami na prezydenta Gdańska, gdzie był bardzo popularną i otwarcie antyrządową postacią pisał w portalu Politico. Warto też prześledzić zawodową aktywność Macieja Kisilowski. Figuruje on jako jeden z ekspertów na liście niezwykle wpływowej agencji Primespeakers, która powiązana jest z globalnym gigantem Linkleaders. Ta ostatnia radzi wielkim graczom na całym świecie, także w branży bankowej oraz paliwowej. Z agencją Primespeakers związani są nie tylko politycy i eksperci, ale także dziennikarze tworząc niezwykle skuteczne narzędzie na styku biznesu i polityki. Oprócz Kisilowskiego z agencją współpracują m.in. Roman Młodkowski, b. dziennikarz TVN, Krzysztof Rybiński, były wiceprezes NBP, Witold Orłowski, Daniel Passent, a listę zamyka Marek Belka, były premier i prezes NBP prawdziwa śmietanka elity III RP. Czy Maciej Kisilowski to rzeczywiście niezależny i apolityczny ekspert, który obiektywnie patrzy na wewnętrzny spór, który rozgrywa się w Polsce? Może niech odpowiedzią na to pytanie będzie fakt, że Kisilowski, w 2014 roku był wydawcą książki pt. „Free Market in Its Twenties: Modern Business Decision Making in Central and Eastern Europe”. Wstęp do tego swoistego zbioru ekonomicznych i politycznych pomysłów dla Europy Środkowo-Wschodniej napisał George Soros.
  WB https://wpolityce.pl/polityka/449354-kim-naprawde-jest-autor-koncepcji-decentralizacji-panstwa

  Ps...Żyd i wszystko jasne. Wyssał antypolonizm z mlekiem mame i spermą tate. Soros wróg Polski i kościoła raz już próbował zniszczyć państwo polskie gdy zlecił dwóm żydom opracować tzw. Plan Bucholtza vel Balcerowicza omc mgr po WUMLu niszczący przemysł i gospodarkę, Bucholtz vel Balcerowicz się pod nim tylko podpisał. Dziwi mnie jakaś spolegliwość Kaczyńskiego i rządu PiS wobec knowań zbrodniarza i oszusta z dwoma zaocznymi KS, agenta SS i Gestapo żyda Sorosa mających na celu co najmniej obalenia rządu PiS i zaprowadzenia anarchii i chaosu w stylu New Age. Orban i inni wygonili go.
 • @miarka 14:05:58
  Lewak prawy? to oksymoron wzajemnie się wyklucza. Lewak zawsze = zbrodniarz, bandyta, złodziej i oszust gdy tylko mu stworzyć okazję. Lewactwo po sobie zawsze zostawia zbrodnie, nędzę i biedę.
 • A może lepiej poczekać
  do jutra z komentarzami?
  Na razie to wróżenie ze starych fusów.
  Jeśli to prawda co podaje autor to jest i tak wersja lajcikowa. PiS idzie po całości, chce całą Polskę oddać żydom. Hurtowo.
 • @Husky Prezydent czy pustak? Folksdojcze w Gdańsku za szwabskie pieniądze nadal działają.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19jYjVlMi9wLzIwMTkvMDYvMDMvODI1LzU1MC80NGI2NjQwODU4ZmY0ZGExYTNkMDVkNWM4MDE2N2ZjMi5qcGVn.jpeg

  Kuriozalny happening Dulkiewicz. Prezydent Gdańska zaczepiła premiera Morawieckiego: Zapraszam do Okrągłego Stołu! Prezydent Gdańska postanowiła, z okazji wizyty premiera Morawieckiego w Gdańsku, przeprowadzić happening. Zaprosiła go na organizowaną przez siebie imprezę. Witam i dziękuję, że jest pan na Święcie Wolności i Solidarności, zapraszam do Okrągłego Stołu mówiła Aleksandra Dulkiewicz do premiera Mateusza Morawieckiego. Szef rządu podziękował i dodał, że udaje się na uroczystość w Sali BHP Stoczni Gdańskiej.

  https://wpolityce.pl/polityka/449342-kuriozalny-happening-dulkiewicz-zaczepila-premiera-wideo

  Internauci oburzeni zachowaniem Dulkiewicz. "Marniutka prowokacja", "chciałaby tak samo być zaczepiana na ulicy?". KOMENTARZE

  https://wpolityce.pl/polityka/449347-internauci-oburzeni-zachowaniem-dulkiewicz-prowokacja


  Ps...Gdyby mówiła jako człowiek przechodzący akurat przypadkowo koło PMM, to nie byłoby to wzmocnione mikrofonem, który zapewne znalazł się tam przypadkowo jak Dulkiewicz. Głupota na każdym kroku. Śmieszne! Co z tym Gdańskiem, że taką tępą smarkulę i alkoholiczkę wybrano na prezydenta? przekupka z bazaru ma więcej kultury osobistej i ogłady! Tępa o IQ ameby ukrożydówko Dulkiewicz zaproś sobie starych żydokomuchów i Banderę. To POtwornie brudna gra i prowokacje tej prymitywnej Dulkiewicz. Zero klasy i taktu. Hipokryci, Polacy to widzą i ocenią was przy urnach wyborczych! Tak to się dzisiaj nawet na urodziny nie zaprasza! No, chyba, że do obalenia "krówki" zapijanej coca-colą... PMM właściwie potraktował intrygantkę, alkoholiczkę i bladź dającą dupy Adamowitzowi za posadę/stołek tępą o IQ ameby ukrożydówkę Aleksandrę a raczej Ołenę Dulkiewicz z Gdańska. Jak można być aż tak pustym? Ta kobieta zagraża bezpieczeństwu naszego kraju, chce wydzielać jakieś terytoria, a może tworzyć udzielne księstwa. Gdzie jest prokurator? Tak , to ona może sobie zaprosić Bolka na kawę. Gdańszczanie, czy wy też jesteście takimi prostakami jak ta upadła i tępa kobieta? Następna jak bufetowa HGW i także tępa alkoholiczka, obszczaniec ukropka Lis-Kopacz, czyli nr.2!
 • @kula Lis 68 14:14:12
  "Lewak prawy? to oksymoron wzajemnie się wyklucza. Lewak zawsze = zbrodniarz, bandyta, złodziej i oszust gdy tylko mu stworzyć okazję. Lewactwo po sobie zawsze zostawia zbrodnie, nędzę i biedę.

  Ja doskonale o tym wiem. Ja piszę ż lewicowiec ma być człowiekiem prawym. Obawiam się że i Tobie lewackie media robią wodę z mózgu.

  Dlatego taką zbrodnią mediów jest utożsamianie lewicy z lewactwem i podkładanie przez nie pod prawicę dowolnych znaczeń takich aby zawsze wychodziła z tego korzyść dla lewactwa.

  Lewicowiec i lewak są podobne ale nie są tym samy. Zamienić je miejscami i dostajemy satanizm.

  Np lewak Stalin wychwalał sowiecką demokrację, a wszystkich co się z nim nie zgadzali nazywać kazał faszystami, i to w znaczeniu prawicowym jako nagannym.
  - Oczywiście antyfaszyzm pochwalał, choć każda ideologia "anty-" jest ze swojej natury bardziej zbrodnicza jak ideologia przeciw której występuje ideologia zwalczana połączoną siłą tego "anty-" i wspierających emocjonalnie to "anty-", a więc w praktyce tych zmanipulowanych medialnie i ideologicznie.

  To od tamtego czasu błądzą lub oszukują wszyscy którzy posługują się terminami "lewica", czy "prawica".
 • @Zawisza Niebieski 08:27:03
  O cholera, ale wtopa
  Pomyliłem zdjęcia i wkleiłem ......twoje
  Sorry
 • @miarka 14:59:08
  Przecież żyd Rockefeller także wychwalał sowiecką demokrację, sowiecką gospodarkę i Stalina, także i niemiecką Hitlera..
 • @matterhorn 09:00:05
  Módlmy się aby to ogłosili oficjalnie 04.06.2019r a PiS będzie miał nie 45% a 60%.

  https://pbs.twimg.com/media/D8D22EgX4AEC8NB.jpg
 • @kula Lis 68 10:11:56
  To juz jutro
  Na Gdanskim stadionie bedzie ....ON
  i ona
  8-)))))))))

  https://pbs.twimg.com/media/D8I0t0yWwAA11lH.jpg
 • @kula Lis 68 10:24:06
  Unia Europejskich Demokratów Niesiolowskiego zdecydowała się na samodzielny start w wyborach
  czy bedziemy mieli podmiot partyjny...
  KWW "fasolka po bretońsku"
 • Wszystko mają przygotowane!!!!!!!!!
  Wczoraj pisałem, dziś powtórzę.
  Wszystko mają przygotowane.
  Czyli jak zdemontować kraj i wprowadzić w bezwład decyzyjny w 9 prostych krokach.
  Na marginesie. Domena zarejestrowana w Niemczech.
  Ten pomysł nie mógł powstać w Polsce...

  https://zdecentralizowanarp.pl/#zdecentralizowanarzeczpospolita
 • @Husky 15:09:04
  Widzę, że pasjonujesz się głupawymi obrazkami, więc podrzucę co nieco
  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/rekonstrukcja-rzadu-pis-ministrowie-kaczynski-piotrowicz-terlecki-pawlowicz-misiewicz-suski.jpg
 • @kula Lis 68 13:35:53
  Oni o mieli przygotowane na 4.06 i mieli iść za ciosem, tylko nie przewidzieli takiego wpierdol 26.05.

  Zobaczymy jak to rozegrają. Póki co, ale zastrzegam się, że nie wiem na ile to pójdzie jako projekt polityczny opozycji (bo teoretycznie może być produktem think-tanku) Ale uważam, że trzeba to pokazywać, nagłaśniać i twardo z nimi postępować
 • @Husky 15:09:04
  Ta pani angielskiego uczyć się nie musi, bo Wielka Brytania wychodzi z UE :)
  https://i.wpimg.pl/960x660/e5.pudelek.pl.sds.o2.pl/16a7637373ada0bf182fc5284abd9bb8bc7aa82b.jpg
 • @kula Lis 68 13:08:32
  Nie wiem czy Kaczyński podczas poufnych rozmów z premierem Morawieckim w Tajnym Gabinecie reguluje ceny pietruszki.
  Być może.
  Tak czy owak jest to największy cios w opozycję i jej sympatyków.

  Oby tylko nie majstrowali przy cenach szczawiu i mirabelek, bo poparcie biedoty spadnie

  8-))))))))))0
 • @Husky 15:46:53
  Już trąbią o tym na w polityce, u sakiewki więc dupa blada mimo zaprzeczeń Grabca, sprawa się rypła, dla nich niestety, za wcześnie. To ich pogrzebie w wyborach dokładnie. TUSK JUŻ NIE MA DO CZEGO I PO CO WRACAĆ, CHYBA, ŻE POD CELĘ.
 • @Zawisza Niebieski 15:48:39
  Ma rację, język polski jest także językiem unijnym więc o co ci chodzi. Ja to powiedziałem niemieckiemu policjantowi z Waserpolitzai, gdy mnie niemiecki chuj na śluzie u nich przytrzymał bo ponoć mnie nie zrozumiał. Po takiej odpowiedzi i że na śluzach powinni zatrudniać znających język polski jak jest u nich w Waserpolitzai obecnie, policjant uszy stulił i kazał mi dalej płynąć. Do dziś nie mam tam już problemów.
 • @kula Lis 68 15:58:54
  Większość jednostek, załóg obecnie na niemieckich wodach to Polacy, bo ich transport wodny wykupiła OT Logistyk, polska żegluga.
 • @Husky 15:04:46
  E!! tam 60%,Już ci pisałem,ze będzie 99,9%jak będzie mniej to w pisowskim sztabie polecą łby niczym u Kim Dzong Una.

  A tak na poważnie to wysoka wygrana PIS-u to po wyborach natychmiastowa wypłata garbatonosym 300 miliardów z nawiązką i wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów.
  Tobie to wisi bo uciekłeś do Londynu i z ciebie nie ściągną Ale dla kilkunastu milionów Polaków to bedzie ogromna tragedia gdy każda rodzina będzie musiała zapłacić kilka tysięcy złotych haraczu a to może doprowadzić do tego że na drzewach zamiast liści nie będą wisieć komuniści tylko pisowcy.

  Zapewnienia kacyków pisowskich ,ze nie zapłacą ani grosza są tyle samo warte co zeszłoroczny śnieg.
 • @Zawisza Niebieski 15:48:39
  A ten rudy debil przez pięć lat się nie nauczył a teraz jeszcze dostanie kopa w dupę
  I jak rzyć!!!
  Kobyła padła i co ?...... piechotka

  https://i1.kwejk.pl/k/obrazki/2018/05/QRWKAVhHCcALGFqF.jpg
 • @Zawisza Niebieski 15:39:52
  Co ta szmata jeszcze u nas robi?

  https://pbs.twimg.com/media/D8JBc20WsAARMLV.png
 • @kula Lis 68 15:52:24
  Mali Wielcy Bohaterowie ........odznaczeni dziś przez PAD
  9-letnia JULKA PAWLAK. Zasłoniła własnym ciałem młodszego brata, którego zaatakowały agresywne psy; z licznymi obrażeniami trafiła do szpitala.

  https://pbs.twimg.com/media/D8IwNw3XsAEKoqC.jpg
 • @Husky 16:15:30
  12-letni DAWID WRONISZEWSKI. Kiedy w domu wybuchł pożar, chłopiec przedarł się przez ścianę ognia, wybił szybę, raniąc się przy tym dotkliwie, i pomógł wydostać się z płonącego budynku młodszej siostrze, mamie i cioci.

  https://pbs.twimg.com/media/D8Iy01ZWwAEupMe.jpg
 • @Husky 16:15:30
  8-letni MICHAŁ KRUPA. Jego ciężarna siostra została zaatakowana przez nożownika. Aby ją ratować, chłopiec odwrócił uwagę napastnika. Rodzeństwo, z obrażeniami zagrażającymi życiu, trafiło do szpitala.

  https://pbs.twimg.com/media/D8IykGPW4AAXEdj.jpg
 • @Husky 16:17:04
  Czyli dzieci dostały medal zasługi. Ten chłopak od pożaru powinien dostać medal od Pawlaka, jako szefa strażaków.
 • @zbig71 16:20:23
  Nie wiem czy akurat to nadaje sie na zarty
  Pzdr
 • @Husky alkoholik i ćpun i skończony grajek Kukiz już knuje przeciw PiS
  Zagadkowe ruchy przed wyborami. Z kim Kukiz będzie próbował powstrzymać PiS? Lider Kukiz’15, które nie przekroczyło progu wyborczego w wyborach do Parlamentu Europejskiego podał jaki ma plan na jesienną kampanię. - Rozmawiam z szefami ugrupowań, które obawiają się, że PiS w kolejnych wyborach uzyska większość konstytucyjną. Jest duża wola, aby znaleźć kompromis i połączyć siły - podkreślił lider Kukiz'15 Paweł Kukiz. Zastrzegł, że nie rozmawia z politykami Koalicji Europejskiej. To z kim zamierza iść ramie w ramię by powstrzymać PiS? „Melduję, że od wczoraj jestem w Warszawie i cały czas rozmawiam z szefami różnych ugrupowań, które obawiają się sytuacji, że PiS w kolejnych wyborach uzyska większość konstytucyjną. Oczywiście nie rozmawiam z tymi, którzy (Leszka) Millera i (Włodzimierza) Cimoszewicza wprowadzili do Parlamentu Europejskiego” napisał Kukiz dziś na Facebooku. Według niego, „jest duża wola, by znaleźć kompromis i połączyć siły, aby nie dopuścić do dwupartyjnej sceny politycznej w Polsce i zabetonowania Systemu na lata”. „Dla mnie podstawą programową takiego kompromisu są dwie kluczowe kwestie ustrojowe - nadanie każdemu Obywatelowi biernego prawa wyborczego i obowiązkowe dostosowanie się władz do wyniku referendum ogólnokrajowego” napisał lider Kukiz'15, którego hasłem przewodnim w poprzednich wyborach było wprowadzenie w Polsce jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW). Zadeklarował, jest mu „po drodze” z każdym, kto takie zmiany ustrojowe uważa za kluczowe. „Po kilku przeprowadzonych rozmowach wiem, że wszystko się poukłada. O 14-stej kolejna a na 16:30 umówiony jestem z działaczami K'15 w Żyrardowie” poinformował Kukiz. Poseł jednak nie ujawnił z jakimi siłami politycznymi umawia się na tworzenie kolejnej koalicji „antyPiS”.
 • @Zawisza Niebieski 15:48:39
  Uwaga SOK z BURAKApl ostro o swoich czytelnikach!

  To Debile
  Zaorane?

  https://pbs.twimg.com/media/D8IS6xBXoAccaBX.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:24:07
  "A może lepiej poczekać
  do jutra z komentarzami?
  Na razie to wróżenie ze starych fusów"

  A niby jutro to co - zaskoczą nas nową Konstytucją i nowym ustrojem politycznym państwa?

  Nawet jakby się PO z PiSem dokonali jeszcze jednej antypolskiej zmowy to i tak bez referendum to by i tak żadnej mocy nie miało.

  Pierwsze co w tym temacie pisałem, to u Ziuta:
  "O zmianie Konstytucji Państwa może rozmawiać w swoim gronie członków wyłącznie Naród którego to państwo jest.

  Władzy wykonawczej (prezydent czy rząd powoływany z jego inicjatywy), ani tym bardziej "władza sądownicza", niewybieralna, czyli już o zerowym upoważnieniu w tym temacie nic a nic do tego.

  Ponadto władza sądownicza jest wykluczona z bycia władzą prawodawczą z samej natury władzy sądowniczej, bo kiedy prawodawca jest od razu sędzią to mamy i państwo faszystowskie i państwo terrorystyczne.
  Ponadto kiedy w taki proceder jest zaangażowana władza wykonawcza mamy 100% tyranię.

  Tak samo i władzy ustawodawczej nic do tego, bo ona też ma działać tylko w ramach Konstytucji. Tutaj Naród może korzystać z pomocy fachowców od prawodawstwa, ale nie musi.


  W tej sytuacji i Prezydent i władze PO które z czymś takim występują natychmiast muszą być stawiane przed trybunałem stanu, zmuszane do ustąpienia i surowego osądzenia.
  To nic innego jak zamach stanu. - Jak wroga próba przejęcia Państwa..."


  Odważyli by się z czymś takim wystąpić i zaryzykować?
 • @kula Lis 68 13:50:42
  Ten dewiant powinien być leczony psychiatrycznie zamiast zabierać w głos w jakichkolwiek sprawach.

  https://pbs.twimg.com/media/D8JYoVcWwAAitwX.jpg
 • @kula Lis 68 13:50:42
  (Hartman:) "„Uszanować wolę wyborców” to nie to samo, co pozytywnie ocenić ich wybór z moralnego punktu widzenia. Trzeba pogodzić się z legalnym wynikiem i uznać legalnie wybranych funkcjonariuszy w ich prawach. Ale co to ma wspólnego z oceną moralną? Czyżby to „uszanowanie woli wyborców” stało w sprzeczności z ich potępianiem? Niemoralni wyborcy dokonali niemoralnego, lecz legalnego wyboru, który musimy uznać. Czy ktoś tu czegoś nie rozumie? Bo udających, że nie rozumieją, jest cała masa stwierdził".

  Z nim samym na czele. Bo jeżeli coś jest niemoralne to nigdy, przenigdy nie może być uznane za legalne.
  Nie istnieje legalizm oderwany od moralności. Nawet jakby ktoś uchwalił prawodawstwo i przegłosowane było przez 100% parlamentarzystów, nie przestaje być nielegalnym i bezprawnym i taką "władzę prawodawczą" koniecznie trzeba popędzić. Wobec niemoralnej władzy, choćby i prawodawczej obowiązuje "obywatelskie nieposłuszeństwo".

  W tym jego wywodzie najniebezpieczniejsze, bo satanistyczne jest stwierdzenie że decyzja niemoralna może być jednocześnie legalna, co oznacza że "litera prawa" traktuje niemoralne jako moralne, bo to oznacza tylko i wyłącznie że takie "prawo" ma "legalizację" od szatana.

  Skoro mamy być "państwem prawa" to nie jest możliwe żeby prawo nie było prawem sprawiedliwym oraz służącym celom sprawiedliwości, zaczynając od brania w obronę ludzi prawych i moralnych przed nieprawymi i niemoralnymi.

  Hartmanowskie "prawo" jest zdecydowanie antyludzkie. Nadto hartmanowska legalizacja decyzji niemoralnych powoduje że jak raz do systemu wda się niemoralność to już nie ma obrony przed patologią.

  Czegoś takiego nie może chcieć człowiek, a tylko satanista - bestia w ludzkiej skórze.

  Wobec takich jak Hartman obowiązuje nas obrona konieczna - przede wszystkim nie dać sobie szkodzić, dalej odizolować takiego od możliwości szkodzenia innym.
 • Znamy 21 punktów rozbicia państwa!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18yOTFlMi9wLzIwMTkvMDYvMDMvODI1LzM3MC9jYzQ1NzY4YjVkYzQ0Y2ZkYTE3NTkzNWMyYjE5NDRmYi5wbmc=.png
  Chcą wchłonąć policję, mieć własne szkolnictwo i podatki! Plan Kramka to przy decentralistach drobiazg. To nie będzie ewolucja, ale drastyczna rewolucja, która potężną władzę oddaje samorządowcom, a państwo sprowadza do roli niepotrzebnego elementu szerszej układanki. Finansowana przez Georga Sorosa Fundacja Batorego zaprezentowała „21 propozycji”, które pod szczytnymi hasłami ukrywają szokująca wizję rozbicia państwa. Decentraliści nie tylko chcą likwidacji kuratoriów oświaty, własnych (skrajnie lewicowych) programów nauczania, ale domagają się nawet własnej policji, wielkich kompetencji dla władz metropolii oraz proponują drastyczne rozwiązania, które dyktuje dziś ekologiczna ekstrema na całym świecie. Autorzy „21 propozycji” z Fundacji Batorego używają spokojnego języka, który ma uśpić obrońców integralności polskiego państwa. Większość z postulatów można wręcz potraktować jako drobną korektę obecnego systemu. Diabeł tkwi jednak w szczegółach, które ujawniamy. Pomysł „zatrzymania państwa” Bartosza Kramka z lipca 2017 roku, to przy planach decentralistów nieistotny wybryk. Za Kramkiem i FOD nie stały bowiem najbogatsze polskie samorządy, które wspólnie posiadają wielkie wpływy, miliardy na promocję, a ich liderzy nie kryją politycznych ambicji. Projekt wzmacniania samorządu i pogłębiania decentralizacji na pierwszy rzut oka może być odczytywany jako wotum nieufności wobec państwa (rozumianego jako władza centralna) i manifestacją przekonania o prymacie samorządnej władzy lokalnej/regionalnej nad centralną władzą państwową. Widzimy to jednak zgoła inaczej: jako szansę na odbudowę skuteczniejszego i silniejszego państwa, które jest „odchudzone” pod względem zadań, ale też działa według odmiennej filozofii. Dziś obserwujemy państwo z dużą „nadwagą” i w stanie „przedzawałowym”. To państwo, które nie umie wyznaczyć sobie ambitnych, ale wykonalnych wizji rozwojowych, a jednocześnie traci mnóstwo zasobów i energii na centralne regulowane spraw z poziomu „mikro” czytamy w projekcie decentralizacji Polski. To państwo niezdolne do wypracowania koncepcji transformacji energetycznej czy koncepcji reformy systemu emerytalnego, a jednocześnie zajmujące się dziś rozdzielaniem dotacji na remonty dróg lokalnych czy nadzorem nad kołami gospodyń wiejskich. (…)Polska samorządów to projekt dokończenia samorządowej rewolucji i jej zwieńczenie w zdecentralizowanym samorządowym państwie dobrobytu, polegającym na współpracy samorządu lokalnego i władz centralnych oraz samoorganizującego się społeczeństwa obywatelskiego i sektora prywatnego przekonują autorzy programu.
  21 PUNKTÓW PROGRAMU DECENTRALISTÓW:

  1. Usamorządowienie opieki zdrowotnej, przejęcie przez samorząd województwa od Narodowego Funduszu Zdrowia roli głównego organizatora regionalnych systemów opieki zdrowotnej wraz z przejęciem funduszy na ten cel**, możliwość tworzenia przez samorząd województwa koszyka regionalnego świadczeń zdrowotnych, finansowanego ze składki podwyższanej przez same województwa, powiat i miasto na prawach powiatu w roli organizatora podstawowej opieki zdrowotnej w nowej, poszerzonej formule – finansowanie tych zadań trafiać będzie bezpośrednio do powiatów, władza centralna w roli ustalającego i monitorującego standardy dostępności opieki zdrowotnej

  2. Przywrócenie oświaty samorządom i nowy model finansowania zwiększenie autonomii programowej szkół i samorządów odejście od szczegółowej podstawy programowej, ustalanej na poziomie centralnym, możliwość kształtowania przez szkoły i samorządy programów nauczania wraz z zachowaniem ogólnych wymogów w zakresie treści nauczania objętych egzaminami centralnymi,przejęcie przez władzę centralną bezpośredniej odpowiedzialności za finansowanie wynagrodzeń nauczycieli wraz z możliwością wyrównania wynagrodzeń zasadniczych w górę, likwidacja kuratoriów oświaty i zastąpienie ich niezależną agencją kontrolującą dostępność i jakość edukacji

  3.Prawo do dobrego mieszkania w przyjaznej przestrzeni nasyconej usługami publicznymi**, przeciwdziałanie rozlewaniu się miast poprzez rygorystyczny zakaz zabudowy na obszarach, gdzie nie ma dostępu do podstawowych usług publicznych, wyeliminowanie decyzji o warunkach zabudowy, zapewnienie nowych źródeł finansowania samorządowych projektów mieszkaniowych, np. dzięki zreformowanemu podatkowi od nieruchomości i poprzez samorządowy bank mieszkaniowy

  4. Prawo do nieposiadania samochodu – bez wykluczenia komunikacyjnego, ustalenie ustawowego standardu dostępu do transportu publicznego, np. na zasadzie „autobus w każdym sołectwie”, przejęcie przez powiat odpowiedzialności za organizację transportu ponadgminnego i za realizację standardu dostępności komunikacyjnej, wraz z przejęciem dochodów na ten cel, np. z nowego podatku od obowiązkowych składek OC, dążenie do nowego „porozumienia komunikacyjnego” – nieodpłatna komunikacja miejska w zamian za rygorystyczne ograniczenia dla transportu prywatnego.

  5. Prawo do kultury, czyli bon na kulturę, nowa formuła organizacyjna kultury w każdej gminie – lokalne centrum kultury jako instytucja łącząca bibliotekę publiczną z innymi formami działalności kulturalnej; zachęcanie do powierzenia prowadzenia lokalnego centrum kultury organizacjom pozarządowym, przeznaczony dla każdego mieszkańca bon na kulturę do wykorzystania w gminnych instytucjach kultury

  6. Policja samorządowa, wyodrębnienie i podporządkowanie powiatowi części policji odpowiedzialnej za ruch drogowy i porządek publiczny, likwidacja straży gminnych (miejskich) poprzez ich włączenie do policji samorządowej

  7. Podatek gminny – podatek od nieruchomości powiązany z wartością nieruchomości, podatek od nieruchomości ściśle powiązany z wartością rynkową nieruchomości, a nie z jej powierzchnią, jako docelowo najważniejsze źródło dochodów własnych samorządu

  8. Lokalny podatek dochodowy (PIT komunalny), ulgi lub inne mechanizmy chroniące najmniej zamożnych podatników przed skokowym wzrostem obciążeń podatkowych Lokalny podatek dochodowy (PIT komunalny), możliwość kształtowania przez gminę – w ramach ustawowych widełek – ostatecznej stawki PIT, dochody z PIT komunalnego w całości zasilają budżet lokalny

  9. Lokalny 1% PIT, możliwość zwiększania przez mieszkańców udziału gminy w PIT na zasadzie analogicznej do mechanizmu dotychczasowego finansowania organizacji pożytku publicznego, w zeznaniu rocznym podatnik określa, czy chce, aby w budżecie gminy pozostał dodatkowy 1% PIT ponad gwarantowany ustawowo udział gmin w tym podatku

  10. Komunalny bank mieszkaniowy, utworzenie – na bazie Banku Gospodarstwa Krajowego, kapitału od samorządów i Skarbu Państwa – banku kreującego kapitał przeznaczony na lokalne inwestycje mieszkaniowe

  11. Lokalny crowdfunding, pozyskiwanie przez samorządy środków na dodatkowe projekty i inicjatywy bezpośrednio od mieszkańców, dokonujących dobrowolnych wpłat poprzez internetowe platformy crowdfundingowe

  12. Sprawiedliwy mechanizm wyrównawczy, wyliczanie „janosikowego” uwzględniające potrzeby wydatkowe, a nie tylko poziom dochodów podatkowych – gminy i powiaty wykonujące bardziej kosztowne zadania zapłacą mniej, ulga metropolitalna w „janosikowym” – metropolie płacą mniej ze względu na obciążenia wynikające z zadań metropolitalnych, a ulgę finansuje państwo – nie zmniejsza ona wpłat najmniej zasobne samorządy

  13. Więcej demokracji w samorządzie: zarząd miejski – rozproszone przywództwo lokalne, w miastach na prawach powiatu (docelowo – także w pozostałych większych miastach) organem wykonawczym powinien być zarząd miejski, składający się z wybieranego bezpośrednio przez mieszkańców prezydenta i radnych wykonawczych (wyłanianych ze składu rady miasta lub spoza niej), którzy funkcjonują jako „ministrowie” odpowiedzialni za poszczególne obszary spraw lokalnych, silniejsza komisja rewizyjna – gwarantowana większość opozycji w komisji, możliwość zlecania przez komisję audytu zewnętrznego, prawo do panelu obywatelskiego – zagwarantowanie w przepisach lokalnych klubom radnych, grupom mieszkańców i organizacjom pozarządowym wiążącego prawa do żądania zorganizowania panelu obywatelskiego w określonej sprawie

  14. Rzecznik praw mieszkańców – lokalny ombudsman wybierany bezpośrednio przez mieszkańców lub przez organy samorządowe powiatowy rzecznik praw mieszkańców, upoważniony do badania naruszeń praw i wolności obywateli na skutek działań samorządów oraz do zaskarżania uchwał i zarządzeń samorządów

  15. Grupowa skarga powszechna, możliwość zaskarżania uchwał i zarządzeń samorządów przez grupy mieszkańców bez konieczności wykazywania interesu prawnego – ułatwienie mieszkańcom sądowego kontrolowania działań organów samorządowych,

  16. Sąd zamiast samorządowych kolegiów odwoławczych, skrócenie drogi do kontroli sądowej dotyczącej decyzji organów samorządowych poprzez zniesienie samorządowych kolegiów odwoławczych i możliwość zaskarżania takich decyzji bezpośrednio do sądów administracyjnych

  17. Kodeks informacji samorządowej, większa przejrzystość działań samorządów i lepsza kontrola obywatelska dzięki znacznie poszerzonemu katalogowi informacji, które powinny być publikowane na stronach internetowych urzędów samorządowych, likwidacja „informacyjnej szarej strefy”, np. poprzez lepszy dostęp do informacji na temat spółek komunalnych

  18. Niezależna izba audytu samorządowego zamiast wojewody, odpolitycznienie nadzoru nad samorządem i zmiana charakteru tego nadzoru w rodzaj audytu – zastąpienie wojewody niezależną od rządu izbą audytu samorządowego, utworzoną na bazie regionalnych izb obrachunkowych, w dłuższej perspektywie izba audytu samorządowego mogłaby się również zająć rozstrzyganiem sporów między samorządami i rządem o wycenę kosztów realizacji przez samorządy zadań zleconych z zakresu administracji rządowej

  19. Komisja Wspólna jako Komisja Trójstronna, włączenie reprezentacji parlamentu do Komisji Wspólnej, co miałoby uniemożliwić pomijanie konsultacji z samorządami poprzez wykorzystywanie poselskich projektów ustaw

  20. Federacja Samorządowa jedna silna organizacja, grupująca wszystkie samorządy, reprezentująca je wobec władzy centralnej, promująca współpracę samorządów oraz zapewniająca im eksperckie wsparcie

  21. Weto samorządowe możliwość czasowego wstrzymywania procesu legislacyjnego przez reprezentację samorządu, co pozwoliłoby na przeprowadzenie dodatkowych konsultacji
  WB

  Ps...Plus rozkazy z Berlina. Demokracja wyspowa toi chyba stara(o)zakonna koncepcja, lansowana przez towarzysza żyda Lewartowa vel Geremka? Takie pomysły chce realizować partia PO finansowana przez zagranicznych sponsorów, jak to mówią za darmowy obiad u Sowy trzeba odpłacić sponsorom. Pozwolić na przejęcie władzy przez PO to jak przyłożyć rękę do likwidacji Ojczyzny. Czy u nich poza wynarodowionymi internacjonałami nie ma uczciwych patriotów. Co musi się wydarzyć, aby móc zdelegalizować Fundację Batorego i PO? Kto jest odpowiedzialny za ten stan państwa ABW czy BBN? Redaktor Sumliński już dawno temu napisał, że KLD i PO powstały za niemieckie marki! A teraz Wiosna pedała/cioty Biedronia za ich ojro. Czy to się dzieje naprawdę? Co robi ABW? ABW do roboty!
 • @kula Lis 68 19:44:31
  To zamach na Polskę. To narastające totalne POlityczno-medialne skurwysyństwo skończy się rozlewem krwi..To jest rebelia, zdrada! Służby powinny aresztować ich o 6.00. Kara od wieków była w RP za takie rzeczy: śmierć na palu albo banicja! Dlaczego te padalce nie siedzą w więzieniach? Trzeba ruszyć z szeroką akcja informacyjną. To plan zguby dla polskiego państwa. Niech się z tym ogłoszą oficjalnie i składam zawiadomienie do prokuratury o przygotowaniach do zamachu stanu. Przypominam, że Schetyna zapowiadał likwidację wojewodów. On już dawno znał ten projekt i wiedział, jaki wywoła opór, dlatego udawał, że nie ma żadnych planów na przyszłość. To zdrada! Każdy z tych punktów musi być dokładnie przeanalizowany i zdemaskowany. Za pięknymi słowami kryje się upadek Polski. To oddanie kraju w ręce lokalnych sitw i międzynarodowej finansjery. Na co jeszcze czeka prokuratura, aparat bezpieczeństwa? Natychmiast zamknąć sorosowy burdel a jego pajaców zamknąć! Województwo opolskie musi zniknąć. To na początek. Dawno pisałem, że należy dążyć do centralizacji województw bo wrogom zależy na podziale dzielnicowym Polski! Coś tragicznego ile wrogów ma Polska z każdej strony i na dodatek wewnątrz! Zdrajcy nie Polacy. Dano za dużo władzy samorządom, za dużo władzy i samostanowienia wymiarowi sprawiedliwości, uczelniom wyższym, za dużo "prywatnej" opieki zdrowotnej, podatki zbierane tylko centralnie. Najlepsze jest VETO samorządowe. To koncepcja psucia państwa dobrze przećwiczona w XVIII wieku nawet bez wielkiej finezji. Czyli podatek katastralny w pkt.7? Ładnie chcą wydoić publikę. Raczej należy ograniczyć uprawnienia samorządów bo to co proponują to raczej przygotowanie do rozbioru Polski. Poczuli się, że już są silni i mogą się wziąć za unicestwienie Polski bo zdrajców co nie miara. Myślę, że uczciwi Polacy wszystko zrobią by do tego nie doszło. Jestem stary ale życie poświęcę dla Polski. Poczekamy zobaczymy, w końcu jest sporo drzew i latarni w Naszej Ojczyźnie.
 • @miarka 14:59:08 ??? lewak = zbrodniarz
  a może lewak = bRZyd ?
  a co znaczy prawak ?
 • @miarka 14:05:58
  nie widzę tu symetrii określeń, dlaczgo ?

  "Miało by to co piszesz sens gdyby i prawicą, i lewicą byli wyłącznie ludzie prawi, a więc o niezmiennym naturalnym gruncie duchowym swojego człowieczeństwa i swojej tożsamości po obu stronach sceny polityczne, ludzie jednakowo krytycznie nastawieni do brewerii i wynaturzeń lewactwa,"

  najwyraźniej temin "lewactwo" został wymyślony przez prawactwo.
 • @kula Lis 68 13:37:10
  napisałem "wiążące obietnice".
 • @kula Lis 68 19:44:31
  To zamach na Polskę. To narastające totalne POlityczno-medialne skurwysyństwo skończy się rozlewem krwi..To jest rebelia, zdrada! Służby powinny aresztować ich o 6.00. Kara od wieków była w RP za takie rzeczy: śmierć na palu albo banicja! Dlaczego te padalce nie siedzą w więzieniach? Trzeba ruszyć z szeroką akcja informacyjną. To plan zguby dla polskiego państwa. Niech się z tym ogłoszą oficjalnie i składam zawiadomienie do prokuratury o przygotowaniach do zamachu stanu. Przypominam, że Schetyna zapowiadał likwidację wojewodów. On już dawno znał ten projekt i wiedział, jaki wywoła opór, dlatego udawał, że nie ma żadnych planów na przyszłość. To zdrada! Każdy z tych punktów musi być dokładnie przeanalizowany i zdemaskowany. Za pięknymi słowami kryje się upadek Polski. To oddanie kraju w ręce lokalnych sitw i międzynarodowej finansjery. Na co jeszcze czeka prokuratura, aparat bezpieczeństwa? Natychmiast zamknąć sorosowy burdel a jego pajaców zamknąć! Województwo opolskie musi zniknąć. To na początek. Dawno pisałem, że należy dążyć do centralizacji województw bo wrogom zależy na podziale dzielnicowym Polski! Coś tragicznego ile wrogów ma Polska z każdej strony i na dodatek wewnątrz! Zdrajcy nie Polacy. Dano za dużo władzy samorządom, za dużo władzy i samostanowienia wymiarowi sprawiedliwości, uczelniom wyższym, za dużo "prywatnej" opieki zdrowotnej, podatki zbierane tylko centralnie. Najlepsze jest VETO samorządowe. To koncepcja psucia państwa dobrze przećwiczona w XVIII wieku nawet bez wielkiej finezji. Czyli podatek katastralny w pkt.7? Ładnie chcą wydoić publikę. Raczej należy ograniczyć uprawnienia samorządów bo to co proponują to raczej przygotowanie do rozbioru Polski. Poczuli się, że już są silni i mogą się wziąć za unicestwienie Polski bo zdrajców co nie miara. Myślę, że uczciwi Polacy wszystko zrobią by do tego nie doszło. Jestem stary ale życie poświęcę dla Polski. Poczekamy zobaczymy, w końcu jest sporo drzew i latarni w Naszej Ojczyźnie.
 • III RP po 4 czerwca 1989 r. nie stała się Nową Polską, lecz PRL Plus, więc co tu świętować
  III RP po 4 czerwca 1989 r. nie stała się Nową Polską, lecz PRL Plus, więc co tu świętować. Jeszcze w 1989 r. trzeba było wyrzucić komunistów z rządu, a w 1990 r. wszcząć śledztwa w sprawie ich zbrodni. Ogromna część „elit” postkomunistycznych, część „elit” postsolidarnościowych oraz „elity” karierowiczowskie za rządów Platformy Obywatelskiej uznały 4 czerwca 1989 r. za najważniejsze wydarzenie powojennej historii Polski, zaś samych siebie za bohaterów najnowszej historii Polski właściwie równych ojcom niepodległości w 1918 r. Tę uzurpację można by nazwać największym złodziejstwem historyczno-symbolicznym w najnowszych dziejach Polski. Dla historyczno-symbolicznych złodziei nie było przełomu z powodu wielkiego zrywu setek tysięcy, a nawet milionów odważnych robotników czy zwyczajnych pracowników, którzy faktycznie zmienili system, bo tylko ich komunistyczna władza się naprawdę bała. Liczyły się sprawcze i zbawcze „elity”, które najpierw w sierpniu 1980 r., a potem między 6 lutego a 5 kwietnia 1989 r. porozumiały się „jak Polak z Polakiem” (jak to 31 sierpnia 1980 r. określił komunistyczny wicepremier Mieczysław Jagielski). I to oni wszystko wywalczyli, stworzyli standardy, wyznaczyli kierunki, a obecnie strzegą wolności i demokracji łamanych przez rządy Prawa i Sprawiedliwości. Ci nieliczni, którzy kiedyś byli robotnikami, jak Lech Wałęsa, Władysław Frasyniuk, Henryka Krzywonos czy Jerzy Borowczak z własną klasą nie chcą mieć nic wspólnego. Oni są od dawna elitą, a tamci co najwyżej nawozem historii. Problemem jest to, że 4 czerwca to święto sztuczne i nadymane na potęgę. Jak można zresztą hucznie świętować ćwierćwolne wybory, skoro od dawna są one w pełni wolne. Ale te pierwsze wolne, 27 października 1991 r., nie bardzo można świętować, bo trzeba by zadać pytanie, dlaczego odbyły się tak późno. Najpóźniej w całym postkomunistycznym bloku (tam odbywały się przeważnie w pierwszej połowie 1990 r.) poza Jugosławią, objętą wojną domową. Dla rzeczywistych bohaterów walki z komuną o wolność i demokrację 4 czerwca nie jest żadnym świętem, bo zdecydowana większość nic z tego nie miała. Przeciętnym Polakom 4 czerwca kojarzy się z niesprawiedliwością i nowymi ciężarami nałożonymi na nich w ramach planu Sachsa-Liptona, znanego w Polsce pod kryptonimem „plan Balcerowicza”, choć Leszek Balcerowicz odegrał tu tylko rolę sierżanta wykonującego polecenia zagranicznych „oficerów”. Korzyści odniosły pasożytnicze elity, dlatego od lat budują legendę 4 czerwca. III RP po 4 czerwca nie stała się Nową Polską, lecz PRL Plus. Miedzy innymi dlatego, że postkomunistyczne „elity” uzyskały ogromną przewagę na starcie. A komunistyczni generałowie w rządzie mogli czyścić archiwa, osłaniać i lepiej kamuflować agenturę oraz rozdzielać fundusze operacyjne bezpieki i pieniądze powiązanego z nią FOZZ tworząc własnych kapitalistów. Dlatego PRL Plus przesunęła się z pierwszego na ostatnie miejsce w hierarchii państw, które doprowadziły do „demokratycznych przemian”. Przez następne lata po 1989 r. balon i knebel 4 czerwca miały zamykać usta krytykom, zapobiegać rozliczeniom z komuną, rozwijać kapitalizm reglamentowany i reglamentowaną demokrację. Po wyborach 4 czerwca 1989 r. rząd Tadeusza Mazowieckiego powołali przede wszystkim komuniści, bo to oni wraz z satelitami mieli w Sejmie większość. I to oni mieli w gabinecie Mazowieckiego pakiet kontrolny, choć formalnie zajmowali tylko cztery stanowiska. Ale generałowie Kiszczak i Siwicki znaczyli w rządzie Mazowieckiego więcej niż pozostali ministrowie razem wzięci. Także dlatego, że mieli do dyspozycji TW kontrolowanej przez siebie cywilnej i wojskowej bezpieki, także ulokowanych w tym rządzie. Najcenniejsze aktywa służb PRL gładko przeniesiono do III RP, czyli PRL Plus, przy okazji kasując dowody komunistycznych zbrodni. Podczas gdy w Polsce krzepła PRL Plus, w grudniu 1989 r. upadł mur berliński, w ówczesnej Czechosłowacji wygrała aksamitna rewolucja, w innych państwach dawnego bloku wschodniego komuna waliła się w gruzy, a jej budowniczowie trafiali do więzień bądź na absolutny margines. Jesienią 1989 r. nie było już żadnego uzasadnienia, żeby nie „wykopać” komunistów z rządu, nie zacząć kontrolować ich interesów, a najbardziej „umoczonych” przenieść do więzień i na sale sądowe. Nic takiego się nie stało, bo 4 czerwca 1989 r. przyszła ponoć wolność. Bez zemsty, czyli cackając się z komunistami, ubekami, złodziejami, oszustami i kłamcami, którzy ochoczo zgłosili się do budowania III RP. I zbudowali tak solidny gmach, że dopiero po 2015 r. można było próbować coś z nim zrobić, choć wciąż wydaje się całkiem mocny - niczym warszawski Pałac Kultury i Nauki. W 2019 r. nadymanie legendy 4 czerwca jest co najmniej nieprzyzwoite, choć to okrągła rocznica.
  autor: Stanisław Janecki
  Ps...Koszmarny sen Polaków, że dali się tak nabrać. Święto to jest dla żyda po WUMLu omc mgr Bucholtza vel Balcerowicza i spółki zwanej elytą czyli tajnymi współpracownikami sowieckiej matrioszki, chazara, gen. po 4 klasach powszechniaka, brukarza z zawodu zbrodniarza i bandyty Czesława Kiszczaka, któremu w Londynie mój Wuj oficer WP po Grudziądzu i PSZ oraz oficer JKM połamał szczękę i rękę gdy Kiszczak był był w atachacie PRL. Chciał by Wuj został perelowskim agentem. Z tego powodu nie mógł wrócić do kraju. 4.06 to początek grabieży na wielką skalę czyli okradania Polski i Polaków. Czerwone świnie żydokomusze, esbectwo Kiszczakowe oraz jego agentura umieszczona przez Czesia w strukturach NSZZ Solidarność są chronione przez "magdalenkowy układ zamknięty".
 • @interesariusz z PL 20:11:20
  Nie ma symetrii bo prawość to idea a lewactwo to ideologia, a więc w ogóle nie ten poziom.
  Nie ma czegoś takiego jak prawactwo bo ludzie prawi nie potrzebują ideologii aby trwać przy prawości, a trwać przy tym w swojej tożsamości naturalnej, a więc i w dystansie do tych co wchodzą w postawy wynaturzone i jeszcze się z tym obnoszą jako przeciwstawni do prawych.

  To w ogóle jest absurd natury satanistycznej że lewacy tu szukają jakiejś symetrii bo to by już znaczyło równanie ze sobą dobra i zła. - Absurd, bo dobro i zło nie mają ze sobą punktu wspólnego. Nie ma żadnych podstaw żeby je porównywać czy przeciwstawiać.

  Jestem przekonany że termin "lewak" został wymyślony przez samych lewaków chcących dodać godności swojej ideologii, choć "lewactwo" to zapewne już epitet nadany lewakom przez prawych jako pochodna od ich wojującej, satanistycznej ideologii.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iYmU4Ni9wLzIwMTkvMDYvMDMvODI1LzM3MC85OWRkNzE1Y2M3ZGM0ZmMzYTA0M2E0YjM1MjYxZjhjNS5wbmc=.png
  Fundacja Batorego lobbuje w Gdańsku za decentralizacją państwa i czaruje: „Wspólnota dobrobytu bez oglądania się na władzę centralną”. Maszyna PR ruszyła! Piewcy decentralizacji państwa mają już profesjonalne wsparcie i wykorzystując Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, wspierani przez finansowaną przez Georga Sorosa Fundację Batorego, lobbują na rzecz nowego rozbicia dzielnicowego Polski! Prelekcje zorganizowane zostały przez „Zdecentralizowaną Rzeczpospolitą” (ZR) i odbyły się w ramach Święta Wolności i Solidarności w Gdańsku, w ECK. Tam nikt nie ukrywał, że chodzi o oderwanie samorządów od władzy centralnej. Łatwo się też domyśleć, że ZR otrzymała poważne wsparcie od Fundacji Batorego, która przygotowała nawet specjalny spot na okoliczność kampanii decentralizacyjnej. W spocie jako pierwszy występuje ekspert Fundacji Batorego. Samorząd terytorialny to kapitał, na którym warto budować dalej. Dlatego przygotowaliśmy 21 pomysłów na demokratyczną wspólnotę dobrobytu, czyli jak, bez oglądania się na władzę centralną, regionalnie czy lokalnie decydować o sprawach dla nas najważniejszych: ochronie zdrowia, edukacji, mieszkalnictwa. Jak zapewnić mieszkańcom demokrację przekonuje dr hab. Dawid Sześciło z forumidei Fundacji im. Stefana Batorego. Samorządy są traktowane przez rząd w Warszawie jak armia do wykonywania zadań centralnych twierdzi prof. Anna Wojciuk.
  Nie dziwi, że koncepcja decentralizacji Polski ma tak potężnego i bogatego sojusznika jakim jest Fundacja Batorego, który otrzymuje wsparcie z fundacji Georga Sorosa. Jeden z twórców tej niebezpiecznej koncepcji, Maciej Kisilowski, to związany z budapesztańskim Central European University Georga Sorosa analityk. „Batory” stanowi też naturalną bazę ekspercką dla nowej koncepcji, która chce oprzeć się na samorządach opanowanych przez przeciwników Zjednoczonej Prawicy. Nie dziwi też fakt, że to właśnie w skrajnie upolitycznionym ECS odbyły się dyskusje na temat decentralizacji. Władze Gdańska na czele z prezydent Aleksandrą Dulkiewicz nawet nie ukrywają swoich politycznych ambicji, które wykraczają daleko poza granicę Trójmiasta.
  WB

  Ps...Czy prawdą jest, że Niemcy utrzymują "władze wolnego miasta Gdańsk na uchodźctwie"? Jeżeli tak, to wszystko byłoby jasne, zachowanie obecnej prezydent i reszty. Niedawno Sikorski z Chobielina był w Szwajcarii u Bilderbergów i pewnie stamtąd ten rozkaz decentralizacji Polski. Koniecznie należy zdelegalizować tę fundację jako że działa wbrew Konstytucji RP. To żydowscy dywersanci wrogowie Polski i Polaków przysłani do Polski przez żydowską, lewacką międzynarodówkę. Skąd oni te baby biorą? Decentralizacja skończy się powrotem Ziem Zachodnich i Północnych do niemieckiej macierzy, a Gdańsk stanie się wolnym miastem, do czego się już intensywnie przygotowuje. Być może również inne wielkie miasta w Polsce.I to jest główny cel niemieckich mocodawców totalnej opozycji. Gdy wziąć jeszcze pod uwagę ogromną liczbę mieszkających w Polsce Ukraińców, którym władze samorządowe nadadzą prawa wyborcze, polska przynależność państwowa Podkarpacia, Małopolski i Lubelszczyzny też nie jest pewna. Interesujące logo decentralizatorów: pełna przestrzeń okręgu z wydzielonym dwoma chamskimi obcęgami centrum. Co też mają na myśli? Bolszewizm? Marksizm? Totalitaryzm? Mam nadzieje nigdy się nie dowiedzieć. Zdrajców powinno się wieszać. Trzeba likwidować fizycznie tych ludzi. Tylko szafot, pal albo szubienica uspokoi to zdradzieckie mendy. Jak rządziła 8 lat PO-PSL to weszli w koalicję z Mniejszością Niemiecką i pronieniemieckim antypolskim Ruchem Autonomii Ślaska. Wspierali niepolskie cele. Czas na ustawę. Śmierć za zdradę Polski! Jak Polacy dojdą do władzy to uchwalą ustawę na podstawie której będzie się karać śmiercią za zdradę Polski. Zobaczy wtedy zaraza podział dzielnicowy. Żołnierze Wyklęci powstańcie z grobów. Zamknąć to łajdactwo za zdradę, a z tyłków im zrobić decentralizację. Już kiedyś pewien król im zrobił decentralizację. Folkslisty już podpisali? Według prawa ci ludzie już powinni siedzieć bo są za nieposłuszeństwem państwu Polskiemu. Czy wreszcie Rząd zajmie się łamaniem prawa.Zarząd komisaryczny w Gdańsku od zaraz. Czekam na zdecydowaną reakcję prokuratury i Konstytucyjnych Ministrów. Czy prawowite Władze Polski pozostaną bez odpowiedzi jawnej targowicy? Kodeks karny przewiduje KARY WIĘZIENIA za przestępstwa przeciwko integralności państwa...Kk Art. 127. § 1. Kto, mając na celu pozbawienie niepodległości, oderwanie części obszaru [... ] w porozumieniu z innymi osobami działalność zmierzającą bezpośrednio do urzeczywistnienia tego celu...Gdzie są służby kontrwywiadu ? W tych fundacjach już powinno być trzęsienie ziemi. Gdzie jest ABW? Czy prokuratura zajmie się nimi z urzędu? W kilku miastach widać wyraźnie potrzebę wprowadzenia komisarza przez wojewodów i zrobienia tam porządnej kontroli. Orban dawno wyrzucił fundację i uniwerek Sorosa z Węgier! Podobnie zrobił Putin-wszystkie tzw organizacje obywatelskie -zdalnie sterowane i opłacane zakazał i opodatkował! Czy nie nadszedł już czas, żeby służby zajęły się na poważnie propagowaniem haseł sprzecznych z interesem Państwa? PiS otrzymał gratisem wspaniały temat od lewackich idiotów na październikowe wybory! Może być większość konstytucyjna! Na jesieni PiS 65-80% poparcia a wy towarzysze jesteście już trupem politycznym! Najgłupsza opozycja świata ha ha ha. Na co rząd czeka? Dlaczego nie reaguje. Dlaczego Fundacja Batorego nie jest zdelegalizowana. Gnidy należy dusić w zarodku, bo potem wszy nas zjedzą. Obawiam się, nowa BEREZA, będzie konieczna, pokomusze chlewnie w Muczne czekają na zasiedlenie ale po wyborach. Najpierw komisarze w Gdańsku, Warszawie, Poznaniu, później w Krakowie, Łodzi, Wrocławiu to powinno wystarczyć. Nie można tego tolerować. Oni liczą na przeciąganie liny, a tu trzeba gwałtownie działać i pałować, jak w Katalonii. Ku przestrodze....Film z 1958 roku, kiedy pamięć była świeża: .... Wolne Miasto Gdańsk -Film Wojenny Historyczny Lektor ...

  https://www.youtube.com/watch?v=qLi08MEBqNQ
 • @Husky
  Brzeski: Plan Kramka i projekt "Wielkiej Obywatelskiej Polski" to podstawowe dokumenty ws. rozmontowywania Polski. Panowie Kisilowski i Lisiewicz i ich działanie, to modelowy przykład działania agentury wpływu podkreśla w rozmowie z portalem wPolityce.pl dr Rafał Brzeski, specjalista w zakresie wojny informacyjnej. Brzeski wskazuje na kilka elementów, które świadczą o tym, że plan „Wielkiej Obywatelskiej Polski”, to działanie agentury wpływu. Po pierwsze obaj panowie nie biorą za nic odpowiedzialności i nic nie ryzykują. Oni tylko doradzają i zawsze mogą powiedzieć, że się pomylili. Po drugie pamiętajmy, że agentów wpływu szuka się wśród doradców, a nie wśród polityków. Po trzecie to, co możemy przeczytać w ujawnionym planie jest korzystne dla jednego, a nawet dwóch państw ościennych i nie myślę tutaj o Litwie i Słowacji wyjaśnia Brzeski. Rozmówca wPolityce.pl zwrócił uwagę na pewną koincydencję powstania projektu „Wielkiej Polski Obywatelskiej” i pojawienia się w rosyjskiej sieci oryginalnych skanów paktu Ribbentrop-Mołotow wraz z tajnym aneksem dot. Polski. Może to absolutny przypadek, ale tak się składa, że w tajnym aneksie czytamy o linii demarkacyjnej wzdłuż linii Narew-Wisła-San. Jeżeli zaś rozczłonkujemy Polskę według planu Kisilowskiego i Lisiewicza, to uzyskamy część, którą można przypisać do Niemiec i część, którą można zaoferować Rosji, a najwygodniejszą linią rozgraniczenia będzie ponownie linia Narew-Wisła-San. Przypadek? Być może stwierdza dr Brzeski. Ponadto Brzeski przypomina esej Władimira Putina w niemieckim „Süddeutsche zeitung”, w którym proponował on kanclerz Merkel stworzenie „harmonijnej wspólnoty gospodarczej od Lizbony po Władywostok”. W realizacji tego planu przeszkadza Polska i jej sojusz ze Stanami Zjednoczonymi, a także projekt Międzymorza. Plan „Wielkiej Obywatelskiej Polski” wpisuje się w plan budowy „harmonijnej wspólnoty gospodarczej”, o której pisał Putin. Trzeba więc tę „barykadę” w postaci Polski rozebrać zaznacza. Brzeski przypomina, że od początku wygranej Prawa i Sprawiedliwości mieliśmy do czynienia z próbą obalenia rządu. Na początku było oszołomienie wyborczym nokautem, a później pojawił się Komitet Obrony Demokracji. Potem mieliśmy grudniową próbę zamachu stanu, były protesty przed Sejmem wiosną, a w końcu był Bartosz Kramek z Fundacją Otwarty Dialog przypomina. Plan Kramka „Wyłączmy rząd!” i projekt „Wielka Obywatelska Polska”, to dwa podstawowe dokumenty dot. rozmontowywania Polski. Na przestrzeni ostatnich lat próbowano już wszystkiego, ale jak widać nic się nie udaje podkreśla. Brzeski podkreśla, że zamach stanu w Polsce się nie uda, więc trzeba próbować „rozmontować” Polskę od wewnątrz. Plan Kisilowskiego i Lisiewicza jest o wiele bardziej niebezpieczny niż plan Kramka, bo on nie miał wymiaru politycznego. Miał wymiar zamachu stanu, którzy mocna powstrzymać za pomocą policji czy wojska. W tym przypadku, to plan politycznego rozpracowania nie na miesiące, ale na lata tłumaczy. Nasz rozmówca ostrzega przed atakami na polski rząd, które jego zdaniem będą szczególnie przybierać na sile przed jesiennymi wyborami do parlamentu, a później wyborami prezydenckimi. Do października, a dalej do wyborów prezydenckich będziemy mieli przeciwko Polsce zmasowany atak. Wygrana PiS w przyszłych wyborach parlamentarnych skończy marzenia o szybkim rozczłonkowaniu Polski, a także marzenia o szybkiej likwidacji Międzymorza i wyparciu Amerykanów z Europy. Pomijając już taki drobiazg, że nie uda się powrót do tego, żeby „było tak jak było”. Skoro za rządów PO-PSL straciliśmy 250 mld zł., to znaczy, że teraz ktoś musiał je stracić. Stawka jest olbrzymia i nacisk na nas będzie olbrzymi ostrzega Brzeski.
 • Wyniki eurowyborów rozbiły marzenia Tuska. Były premier rozczarowany Schetyną
  Po przegranej z PiS od dawna zapowiadany plan Donalda Tuska o powrocie do polskiej polityki na białym koniu może zostać zawieszony albo kompletnie zmieniony. Lider PO Grzegorz Schetyna 28 maja przyjechał do Brukseli, aby omówić z Tuskiem kampanię do PE, wyniki eurowyborów oraz przyszłość Polski w Unii Europejskiej. Jak podaje Wprost, podczas spotkania doszło do „ostrego spięcia”. Tusk oskarżył Schetynę o porażkę i poradził mu całkowitą zmianę otoczenia, co wywołało surową reakcję szefa PO. Niektórzy muszą już odejść zasugerował Tusk. Może lepiej, żebyś ty odszedł odparł Schetyna. Po porażce Koalicji Europejskiej w wyborach do PE planowany przez Donalda Tuska powrót do polskiej polityki na czele opozycji zawisnął w powietrzu, bo zakładał on remis albo minimalną przegraną z PiS. Trzeba tu jednak zaznaczyć, że taki wynik opozycja zawdzięcza nie tylko własnej słabości i sprzecznościom w interesach partii, które należały do Koalicji Europejskiej, ale też nieskutecznemu udziałowi Tuska w kampanii wyborczej. Według mediów plan Tuska zawierał wygłoszenie przemówienia w Gdańsku 4 czerwca podczas obchodów 30. rocznicy obalenia komunizmu, w trakcie którego były premier miał zaapelować do opozycji o konsolidację interesów. Uroczystości przygotowywała prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, i jej scenariusz obchodów nie przewidywał przemówień innych polityków oprócz Tuska. Taka decyzja pokazuje nie tylko to, że ta akcja polityczna była przygotowywana już od dawna, ale może również oznaczać, że planowanemu przemówieniu Tuska przypisywano wyjątkowe znaczenie, i nikt inny nie powinien był dekoncentrować uwagi Polaków (jak to było w przypadku z Jażdżewskim, którego słowa wywołały mocną krytykę pod adresem Tuska). Do planów Tuska 3 czerwca odniósł się prezydent Polski Andrzej Duda. Jego zdaniem wciąż jest możliwe zarówno stworzenie przez Tuska nowego ugrupowania politycznego, jak i jego uczestnictwo w wyborach prezydenckich w 2020 roku. Komentując ostatnią tezę, Andrzej Duda podkreślił, że nie boi się starcia z Tuskiem w wyścigu o fotel prezydencki, wskazując na swoje doświadczenie w wyborach w 2015 roku, kiedy zwyciężył z Komorowskim, który na początku miał ponad 70 proc. poparcia. Nie wykluczam tego, że (Donald Tusk) chciałby stanąć na czele jakiegoś ruchu politycznego. Tak jak kiedyś wyciągnął polityków z Unii Wolności i stworzył PO. Być może powtórzy ten manewr z Koalicją Europejską, a szczególnie z Platformą. Wyciągnie tych, którzy mu będą pasowali, dołączy jeszcze parę osób z Nowoczesnej, może z SLD, wtedy PO podzieli los Unii Wolności. I wtedy będzie mógł opowiadać, że to, co stworzył, to jakaś nowa jakość w polityce, że ma czystą kartę powiedział prezydent, komentując perspektywy utworzenia nowej partii przez Tuska. Nie ulega wątpliwości, że dla szefa Rady Europejskiej to przemówienie powinno było stać się wielkim przełomem. Ale jak podaje informator Wprost, po niedawnych wydarzeniach Donald Tusk prawdopodobnie nie zdecyduje się na całkowite wdrożenie w życie swojego ambitnego programu i nie ogłosi powstania nowego ugrupowania politycznego, zostawiając plan swoich dalszych działań w tajemnicy. W czasie kiedy opozycja w Polsce potrzebuje mocnych postaci, których udział w polityce pozwoliłby na zjednoczenie w walce przeciwko obecnemu rządowi, Tusk może wybrać „strategię na przeczekanie”. Jeżeli do tego dodać mgliste perspektywy Koalicji Europejskiej, wydaje się, że szanse opozycji na skuteczny rewanż w jesiennych wyborach parlamentarnych są minimalne.

  Ps..Gastarbeiter Tusk traci robotę w UE i musi wracać do zwykłej codzienności.
 • @Husky 16:28:56
  Husky, oczywiście, że żart, a bardziej kpina, gdyż w rozmowach kuluarowych istotną jest możliwość osobistego porozmawiania. Ludzie wykształceni na zachodzie porozumiewają się dwoma, trzema albo i więcej językami obcymi, z reguły znakomita większość porozumiewa się językiem angielskim. PIS posłał do Unii "dietetyczki", Szydło, Kempa znają języki obce na zasadzie "Jes, of kors, naturlisz". Będą sobie mogły o robótkach ręcznych w kuluarach pogadać. Dlatego trudno nie śmiać się z tego wyboru. To się nadaje do kabaretu i właśnie takim kabaretem jest iż "Szydło nie musi uczyć się języka angielskiego, bo Wielka Brytania wychodzi z Unii".

  Widzisz Husky, za wysokie progi, no ale tacy wybrani jak ich wyborcy. Są dowcipy dla ludzi inteligentnych i dla młotów. Młot wsadzi fotosklejkę na poziomie kolażu. Dyplomacja polega na tym, by powiedzieć delikwentowi "spadaj" tak by się cieszył na nadchodzącą podróż. I właśnie takim dyplomatycznym powiedzeniem jest to o Szydło. No ale do tego trzeba trochę inteligencji.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iMjkxYy9wLzIwMTkvMDYvMDQvODI5LzQ3OC9iY2VjNjAzYzQ4NmQ0MTA1YmY1NzA1YTQ1Y2RlMmFmZi5qcGVn.jpeg

  Dulkiewicz z laurką dla Tuska: Oczekuję, że najważniejszy Polak w Europie stanie po stronie wartości. Po stronie państwa zdecentralizowanego. To czego ja bym oczekiwała od przewodniczącego Tuska, najważniejszego Polaka w Europie, to stanięcia po stronie bliskich mi wartości. Stanięcia bardzo mocno publicznie. Przekonania Polaków, że jesteśmy te wartości obronić mówiła na antenie TOK FM Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. Jakie to wartości? Jaka wizja? Wizja państwa zdecentralizowanego powiedziała Dulkiewicz. Brakowało nam ostatnio emocji, dobrej emocji, która łączy, a nie dzieli. Języka na „tak”, a nie na „nie” mówiła. Pytana o próbę zaproszenia premiera Morawieckiego na uroczystości związane z obchodami 4 czerwca, powiedziała: Głęboki jest ten rów między nami, ale będę cały czas próbować, bo uważam, że innej drogi nie ma. (…) To nie jest trudna sztuka, kiedy popatrzymy na nasze rodziny, gdzie nie potrafimy razem usiąść do wigilii, to będziemy razem jeździć po Polsce z naszym okrągłym stołem zapowiedziała prezydent Gdańska. Pytana przez red. Żakowskiego, czy będzie startować w jesiennych wyborach parlamentarnych, odpowiedziała: Jestem niecałe trzy miesiące prezydentem Gdańska i na coś się umówiłam z gdańszczanami i zamierzam słowa dotrzymać. kk/TOK FM
  Ps..Rozbicie dzielnicowe wam się marzy! Udzielne księstewka z własnymi dworami. Miasta-państwa z własną mafią. Wojny i wojenki rozkładające Rzeczpospolitą na żer dla jej wrogów. Zdrajcy! "Najważniejszy Polak w Europie", chyba cię tępa ukrożydowska babo POgięło! Ten tępy żydoszwab Tusk to największy truteń i szkodnik w Europie. Tą kobietę trzeba w kajdanki za zdradę Polski. PO to formacja niebezpieczna dla Polski. Co robi rząd ? To szaleństwo z Niemiec trzeba przerwać w zarodku rozgrzanym żelazem.
 • @Husky
  Każdy kto przeczytał książkę W. Sumlińskiego i T. Budzyńskiego "NIEBEZPIECZNE ZWIĄZKI DONALDA TUSKA" musi być przerażony. Ostatnio wyszedł jej audiobook. Na Tuska czeka niespodzianka? "Newsweek": TVP przygotowała wstępną wersję filmu przedstawiającego go w niekorzystnym świetle. Telewizja Polska przygotowała wstępną wersję filmu dokumentalnego przedstawiającego Donalda Tuska w mocno niekorzystnym świetle informuje „Newsweek”. Ma za niego odpowiadać Ewa Siecińska, która jest autorką filmu „Pucz”. „Newsweek” określa film jako supertajną produkcję TVP. Obraz ma być już wstępnie zmontowany. Może zostać wyemitowany w momencie, w którym Donald Tusk ogłosi powrót do polskiej polityki. W filmie pojawić się mają kontrowersje tezy nt. życia byłego premiera RP. M.in. dotyczące jego znajomości z byłym agentem SB, Wiktorem Kubiakiem, który, jak ma mówić w filmie Krzysztof Wyszkowski: Zafundował mu mieszkanie.
  Ps..Proponuję przetłumaczyć film który powstanie na wszystkie języki świata i emitować go w każdej stacji na świecie, zwłaszcza w Niemczech. Polską mają rządzić Rdzenni Patriotyczni Polacy i nikt inny, ponieważ inni rozbiorą Polskę na czynniki pierwsze, a w końcu dojdzie do granicy niemiecko rosyjskiej na Wiśle. Nie dopuścimy do tego Rodacy!
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kZGI0Mi9wLzIwMTkvMDYvMDQvODI5LzQ3NS83ZTU5ZmJlM2IxZGE0NTE0YWJkMzhhZmViMTc2ODQ1ZS5qcGVn.jpeg
  Tusk wściekły na Schetynę. "Fakt": "Schet oszukał go fałszywymi sondażami i obietnicą, że na wiec Tuska przyjdzie aż 100 tys. ludzi". Donald Tuska ma być wściekły na Grzegorza Schetynę za wciągnięcie go do przegranego projektu Koalicji Europejskiej - wynika z doniesień „Faktu”. Schet oszukał go fałszywymi sondażami dającymi zwycięstwo i obietnicą, że na wiec Tuska przyjdzie aż 100 tys. ludzi. Przyszło zaledwie 8 tys. mówi w rozmowie z tabloidem współpracownik szefa Rady Europejskiej. Jak wynika z ustaleń „Faktu” w Brukseli miało dojść do spięcia szefa PO i byłego premiera. Tusk miał oskarżyć Schetynę o wyborczą porażkę i powiedzieć, że powinien zmienić otoczenie. Powiedział, że niektórzy muszą odejść, na co Grzegorz odparował: ‘może lepiej, żebyś ty odszedł’ mówi „Faktowi” europoseł Platformy.
 • @miarka 20:56:56
  tak właśnie myślałem, że lewactwo stoi znacznie wyżej niż prawactwo, które nie ma żadnej ideologii, tylko tę jedną ideę, aby nic nie zmieniać w swoich zakutych łbach.

  Prawactwo nie ma nic wspólnego z prawością. Wspólny rdzeń nie stanowi o tym, że wyrazy te są pochodne, i istnieje związek znaczeniowy. Nie może być człowiekiem prawym ktoś, kto upiera się przy zwyrodniałych przyzwyczajeniach z przeszłości.

  Jeden z prawaków, jak widać, uważa, że dobro i zło nie są przeciwstawne. To jakaś satanistyczna idea. Czy wszyscy prawacy ją wyznają?

  A ile idei wyznają prawacy, i dlaczego, jeśli jest ich więcej niż jedna, nie zbudowali ideologii ?
 • @interesariusz z PL 08:30:02
  Uparłeś się na lansowanie bezsensownego słowa "prawactwo".
  Dopuszczasz się grubej satanistycznej manipulacji, bo nadajesz mu ten sam poziom co "lewactwo", czyli poziom ideologii podczas kiedy prawość, którą teraz nazywasz "prawactwem" jest ideą.

  Tymczasem to od idei się zaczyna. Idee są pierwotne od ideologii. Ideologie są zniekształconymi, zdegenerowanymi ideami przez dodatek przewrotnych filozofii, kłamstw i iluzji, utopii i interesowności bez względu na zdrową naturę, moralność i człowieczeństwo.

  Zauważ iż piszesz: "lewactwo stoi znacznie wyżej niż prawactwo, które nie ma żadnej ideologii, tylko tę jedną ideę, aby nic nie zmieniać w swoich zakutych łbach"

  A więc dla Ciebie im więcej przewrotnych filozofii, kłamstw i iluzji, utopii i interesowności bez względu na zdrową naturę, moralność i człowieczeństwo, tym wyższa pozycja?

  To jesteś satanistą, bo tylko szata i sataniści mają takie kryteria.


  "Prawactwo nie ma nic wspólnego z prawością. Wspólny rdzeń nie stanowi o tym, że wyrazy te są pochodne, i istnieje związek znaczeniowy. Nie może być człowiekiem prawym ktoś, kto upiera się przy zwyrodniałych przyzwyczajeniach z przeszłości".

  O proszę. Jest nawet definicja "prawactwa": "Prawak to człowiek nieprawy, ktoś, kto upiera się przy zwyrodniałych przyzwyczajeniach z przeszłości".

  Według mnie to jednak jest niezła definicja lewaka: "Lewak to ktoś kto się wynaturzył i nabrał w przeszłości złych przyzwyczajeń, a teraz chce wszystko wokół zmieniać, wszystko zakłamywać, nie przyznawać się do swoich błędów, kłamstw, grzechów i zbrodni, zdrad i bestialstw, byleby nie wracać do życia według ludzkiej zdrowej natury".


  "Jeden z prawaków, jak widać, uważa, że dobro i zło nie są przeciwstawne. To jakaś satanistyczna idea. Czy wszyscy prawacy ją wyznają?"

  O, widzę że mnie już nazywasz "prawakiem". Nie za szybko? :-(

  A co do dobra i zła to nie są przeciwstawne, bo form zła jest więcej jak form dobra, a poza tym ja tu odkryłem paradoks i nazwałem go "paradoksem miarki": "Przeciwieństwem dla dobra jest zło, ale przeciwieństwem dla zła jest inne zło".
  Skoro nie ma zwrotności, nie ma przeciwieństwa. Tu nie ma relacji liniowej a jest przestrzenna: "Dobro jest kropelką w bezmiarze możliwości złego postępku w danej sytuacji".
  "Po zejściu na złą drogę trafienie znów na drogę dobrą odbywa się z prawdopodobieństwem jeden do nieskończoności, czyli w praktyce tylko z Bożą pomocą".


  "A ile idei wyznają prawacy, i dlaczego, jeśli jest ich więcej niż jedna, nie zbudowali ideologii ?"

  Człowieczeństwo opisujemy wieloma ideami. Tu mówimy tylko o idei prawości.
  A co do ideologii, to po co nam brudzić idee? Po co nam schodzić z dobrej drogi? Po co psuć co dobrze funkcjonuje?
  Człowieczeństwo wymaga ciągłego wracania ku zdrowiu natury i wzrostu ku doskonałości.
  Idzie o człowieczeństwo, a nie o satanistyczne brewerie nakierowane na to aby człowieka i jego człowieczeństwo niszczyć wraz z jego ideami.
 • @miarka 10:54:33
  A ja uważam że określenia "lewak" i "prawak" są jak najbardziej uprawnione bo oddają polityczno-społeczną rzeczywistość ostatniego trzydziestolecie.A rzeczywistość owa pokazała że tradycyjny podział sceny politycznej de facto przestał istnieć a ten który istnieje jest nie tylko pozorny ale i mylący.
  Czy mam wyliczać wszystkie te wypadki kiedy przy parlamentarnej większości: "prawicy" powstawały prawa tak "obyczajowo" rewolucyjne że wstyd wspominać ,albo jak "lewicowa" większość wyłaziła ze skóry aby ułatwić życie korporacjom i finansjerze?
  "Lewica" jest w takim samym stopniu "lewicowa" co "prawica prawicowa".
  I dlatego określenie lewactwo i prawactwo jest trafne.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xMDhhMS9wLzIwMTkvMDYvMDQvOTAwLzU4MS81YTlhNTdkOWNkYzA0MjM2YTU5YjA2NTZkZWMyMTI3Yy5qcGVn.jpeg
  Chcą anarchii? Lis i Dulkiewicz rozważali: "Czy samorząd potrzebuje polskiego państwa, czy może się bez niego obejść". Z okazji obchodów 4 czerwca prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, b. prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, mer Lwowa Andrij Sadowyj i unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska byli gośćmi Tomasza Lisa podczas debaty samorządowej poświęconej samorządom i pamięci zamordowanego prezydenta Pawła Adamowicza. Nie zabrakło antypolskich wystąpień i ataków na PiS. Towarzystwo było idealne do tego, by jątrzyć i zajmować się opowiadaniem co i jak niszczy rząd. Czy polski samorząd potrzebuje polskiego państwa, czy może się bez niego doskonale obejść? pytał Tomasz Lis prezydent Gdańska. Już samo pytanie jest wyjątkowo skandaliczne i pokazuje jak bardzo antypolski tezy głosi redaktor naczelny Newsweeka. Jeżeli jesienią tego roku Prawo i Sprawiedliwość wygra wybory, to my samorządowcy możemy pakować swoje zabawki, albo one zostaną za nas zapakowane, bo samorządu już w Polsce nie będzie ogłosiła Aleksandra Dulkiewicz. To skandaliczne wystąpienia zostało nagrodzone brawami. Potrzebujemy wspólnoty. Rząd potrzebuje samorządu i samorząd potrzebuje rządu. Ale to, co widzimy obecnie, zapowiada, że jeśli PiS wygra wybory, samorządowcy będą mogli spakować zabawki, bo samorządu w Polsce nie będzie podkreśliła prezydent Gdańska, której z polskim rządem coraz bardziej nie po drodze. Słowa te przypominają wystąpienie Rafała Trzaskowskiego, który bez zażenowania stwierdził, że budowa Centralnego Punktu Komunikacyjnego jest zbędna, bo za kilka lat powstanie podobne lotnisko niedaleko Berlina… Chcą anarchii?
  Ps..To już niech zaczną się pakować. To niebywale jak oni nienawidzą Polski i polskiego narodu! Na dodatek się z tym obnoszą, te ich "propozycje" to nie tylko anarchia, a praktyczne zlikwidowanie państwa polskiego...niebywale! To co oni chcą osiągnąć. Zrozumieli, że skoro nie da się obalić rządu PiS w państwie, bo wyczerpały się opcje, to trzeba wyrywać im to państwo po kawałku. I obstawiam, że zaczną od Gdańska. A ABW i prokuratura dziwnie milczy? Niech PiS jeszcze czeka, aż Soros i Norweskie Fundusze wpompują więcej kasy w agenturę na Pomorzu, to zostanie im tylko mównica sejmowa jako terytorium Polski.
  Wnoszę jako Polak o stanowcze EGZEKWOWANIE PRAWA w stosunku do przedstawicieli tej sprzedajnej "elyty", którzy w jawny sposób działają naszą szkodę! Dosyć przymykania oczu na łamanie polskiego prawa. Targowica do celi +. To zdrada stanu a więc sąd i kula w łeb a najlepiej po staropolsku na pal z nimi..
 • @kula Lis 68 12:28:14 ps...
  Prawie wszyscy Lisienko vel Lis, ukrożydówka o IQ ameby, alkoholiczka i zwykła bladź Dulkiewicz, żydowskie mioty Trzaskowski, Dutkiewicz to niezłomni wykonawcy interesów niemieckich na terenie RP. Nie inaczej było tym razem, scenariusz "debaty" przygotowany w Berlinie. Oni już powinni się pakować. Cela + czeka. Złe języki w Gdańsku twierdzą, że ukrożydówka, alkoholiczka i POspolita bladź Dulkiewicz karierę w ratuszu robiła dupą. I coś chyba jest na rzeczy, bo głową na pewno nie. Lisienko vel Lis z Kilkoma Osobami, w tym "ale jaja ale jaja" ukrożydówką Mojcho vel Bieńkowską, rozważali, czy: "samorząd potrzebuje polskiego państwa". Nie mam zamiaru krytykować tego komentarzem w stylu: "Czy wesz łonowa potrzebuje łona". Daję jedynie pod rozwagę linka, co się robi z takimi rozumnymi inaczej samorządowcami, w takiej nie przymierzając Katalonii.
  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/madryt-organizatorzy-referendum-w-katalonii-skazani-5-mln-euro-kary,883063.html
 • Pierwsza kwestia.
  Niemcy są za słabe, aby wchłaniać kolejne regiony. Poza tym, po co? Jak gospodarczo już jesteśmy niemieckim landem.
  Po drugie, PiS chce nas oddać Żydom w całości. To ja chyba jednak wolałbym Niemcy. Ten zdegenerowany naród nie ma mocy, aby nam zaszkodzić. A judzenie na Niemcow przez fanatycznych PiSiorów to jakaś aberracja umysłowa. Niby reparacje (acz rzuca się to tylko frajerom dla uciechy, a rozmowach z Merkel o tym nie wspomina. Poza tym, to rząd Szydło dał Mercedesowi 80 baniek na fabrykę Popierać PiS to może albo sekciarz, albo kretyn, albo zdrajca
 • @ikulalibal 11:33:21
  Nie, nie, nie. Plączesz wszystko. Piszesz:
  "A ja uważam że określenia "lewak" i "prawak" są jak najbardziej uprawnione bo oddają polityczno-społeczną rzeczywistość ostatniego trzydziestolecie.A rzeczywistość owa pokazała że tradycyjny podział sceny politycznej de facto przestał istnieć a ten który istnieje jest nie tylko pozorny ale i mylący".

  Skoro podział sceny politycznej jest mylący, to wdarła się do niego niemoralność i wynaturzenie, czyli nieprawość. Skąd więc to "uprawnione"?

  Nic nie może być uprawnionym tam gdzie się wdają nieprawość czy niemoralność. Wobec niemoralności obowiązuje nas nawet obywatelskie nieposłuszeństwo, bo za tym idzie już faktyczny faszyzm i antypolityka.

  Widzę że obu was jakiś tumor ogarnia, bo prawica i lewica dotyczą sceny politycznej, która funkcjonuje wyłącznie w sferze prawości ludzi polityki.
  Kiedy przestaje funkcjonować idea prawości zaczynają funkcjonować ideologie - z ideologiami satanizmu i pochodnej od niego ideologią lewactwa na czele.

  Doszukiwanie się ideologii pochodnych od "prawicy", czy "lewicy" jest bez sensu, bo to nie są żadne idee a kierunki umowne dotyczące wyłącznie polityki. - Nie celów ludzkich , wspólnotowych i społecznych którym polityka musi służyć.
  Tu, gdzie mówimy o "prawicy" i "lewicy" nie wchodzą w rachubę sfery człowieczeństwa, moralności, prawości, czy obyczajowości w życiu społecznym. - To nie ten poziom i nie ten kierunek, bo polityka ma im służyć, gwarantować im stabilne warunki umożliwiające im nieskrępowane trwanie, a nie nie zaprowadzać w nich swój wydumany ład nakierowany zresztą na ułatwianie realizacji patologicznych celów zdradzieckich władz państwowych i oligarchii na rzecz których ta zdrada się odbywa.

  Na koniec dobitnie podkreślę: budowanie przeciwieństw "lewactwo-prawactwo" jest dokładnie tym samym co równouprawnianie dobra i zła.
  - Coś takiego tylko zaciemnia obraz rzeczywistości, zaburza jej świadomość i zdolność do poznawania prawdziwego jej obrazu, co skutkuje błędnymi, złymi decyzjami, faktami dokonanymi, prawdą stanowioną i innymi rodzajami gwałtu, terroryzmu, traumy i wymuszenia.
  - W tych warunkach gdzieś się zawsze znajdzie ukryty sprawca zbrodni zafasadowy - z szatanem i satanistami na czele.
  - W tych warunkach społeczeństwo może być łatwo manipulowane i okłamywane, traci wszelką kontrolę nad swoim władztwem i wpływ na przyszłość swoją i swojego potomstwa.

  Tu gdzie jest budowanie przeciwieństw "lewactwo-prawactwo" tu jest i budowanie fikcji że faszyzm państwowy i terroryzm państwowy to jeszcze polityka, gdy to już antypolityka i satanizm.
 • @Wican 12:59:32
  Przejąłeś to od Bolka? Czy byłeś jego doradcą? Pamiętaj, że zdrajców osadzało się na palu lub wieszało.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19iN2EyZS9wLzIwMTkvMDYvMDQvODI1LzM3MC85ZWQ2N2JmMWRmNjI0ZTAwOTkzOTZjOGUwOTU5MGVkNi5wbmc=.png
  Pupil „kasty” promuje decentralizację i rozbicie państwa! (Ukrop) Matczak: "Kaczyński kreuje się na króla Łokietka. Propaganda niszczy Polskę". Sojusznicy „kasty” sędziowskiej dołączają do groźnego ruchu, który planuje zdecentralizować Polskę i podzielić ją na „gorszą” prowincję i „lepsze” wielkie miasta. To było do przewidzenia, że lansowana przez Sorosa i polityków Koalicji Europejskiej szkodliwa wizja Polski podzielonej znajdzie popleczników w otoczeniu „kasty” sędziowskiej. Prof. Marcin Matczak kpi z Jarosława Kaczyńskiego, który stanowczo odrzuca tezę o sztucznym podziale naszego kraju. J. Kaczyński kreuje się na króla Łokietka, który chce przeciwdziałać rozbiciu dzielnicowemu Polski. Na szczęście samorządy to nie średniowiecze, ale nowoczesna Polska, która wie, jak zarządzać swoimi sprawami. A krytyka samorządów to skok władzy na obszar, którego nie kontroluje napisał na twitterze Marcin Matczak, który wciąż nie może wyjść z powyborczej traumy i podobnie jak inni przedstawiciele elit, obraża się na wybór Polaków. Zdaniem Marcina Matczaka, samorządna Polska, to jedyna zdobycz naszej wolności, której rzekomo zagraża „propaganda”. Samorządna Polska to jedyna z naprawdę udanych reform po 1989. Ludzie, którzy są blisko naszych spraw, lepiej nimi zarządzają niż mądrale z ministerstw. Ale propaganda rządowa musi taką Polskę zabić oskarżeniem o dzielnicowość. W PRL nie było samorządu. Do tego chcecie wrócić? wścieka się Matczak. Dyżurny obrońca i „ekspert” od konstytucji i sądownictwa rozpaczliwie szuka ratunku dla gasnącego zainteresowania dla destrukcyjnej krucjaty „kasty”. Klęska wyborcza opozycji sprawiła, że maski rzekomych demokratów i obrońców praw człowieka opadły. Obrali kurs kolizyjny i liczą, że na plecach bogatych samorządów, wrócą do politycznej gry. Daremnie. WB


  Ps...Wypisz, wymaluj pasuje jak ulał na plakaty z okresu kolektywizacji wsi polskiej. "Stachanowiec" Mataczak to chodzący argument na jeszcze głębszą reformę sądownictwa...przecież on jawnie nawołuje do anarchii. Matczaka ZDRAJCĘ natychmiast pod sąd i za ZDRADĘ 10 gram ołowiu między oczy. I będzie spokój. Maski opadły. Widać do czego dążą ci zdrajcy. A krzyczeli konstytucja. Powinni być skazani na banicje z Polski. Ten ukrosowiecki ćwok nie wie, że sejmy istniały w średniowieczu? Pierwszy sejm w Anglii zwołano w 1265 r. We Francji król od 1302 r. zwoływał Stany Generalne, pod koniec XIII w. zwołano sejm Węgier. Ćwok nie słyszał o sejmie walnym obradującym w 1468 r. w Piotrkowie? Wówczas powstał polski dwuizbowy parlament, składający się z Senatu i Izby Poselskiej. To było średniowiecze, ćwoku. Widać jak na dłoni warchołów, szkodników, obcą V tą kolumnę - maski opadły. Mam nadzieję, że służby też to widzą. Decentralizacja czyli administracyjny demontaż państwa. Preludium do rozbioru. Polska już to przerabiała kilka razy w przeszłości. Reakcja patriotów była spóźniona.
 • @kula Lis 68 15:01:37
  "Decentralizacja czyli administracyjny demontaż państwa. Preludium do rozbioru. Polska już to przerabiała kilka razy w przeszłości. Reakcja patriotów była spóźniona."

  Ładnie piszesz, tylko nie widzisz że to oznacza wrogie przejęcie Państwa Polskiego przez przyznanie zwiększonych kompetencji samorządom i sądom, a więc i władzy wykonawczej i jednocześnie sądowniczej. A że te dwie władze działające w związku, czy innej formie zmowy oznaczają już totalitaryzm, terroryzm państwowy i faszyzm państwowego z prywatnym, to masz dokładnie to samo co robi PiS. Jedna różnica jest w tym że faszyzm PiS-owski dokonuje zawłaszczenia i wrogiego przejęcia Polski w całości.
  Zauważ też że w obu przypadkach miałaby pozostać ta sama władza sądownicza, która w ostatnich latach intensywnie podmieniała nam praktykę sądownictwa na typowo talmudyczną mającą wzgląd na osoby, co u nas oznacza bezprawie i z wyniesieniem magicznego zwrotu "daje się interpretować" do rangi dogmatu religijnego i magicznego zaklęcia po którego wygłoszeniu można już ogłaszać dowolny wyrok.

  Razem mamy klasyczny matrix - co wybierzesz toś wpadł. Starczy dać sobie wmówić taką narrację rzeczywistości że mamy wybierać między PiS, a PO. :- (
  A to jest właśnie najgorsze.
  Jedyny sensowny wybór jak na tą chwilę stanowi Konfederacja Propolska. Tu trzeba myśleć - jak ją wzmocnić i rozpropagować.
 • @kula Lis 68 15:01:37
  Bardzo pochlebne porównanie. Łokietek był wybitnym władcą i doskonale radził sobie ze zdradą. Polska jest tradycyjnie krajem unitarnym, którego odwiecznym utrapieniem, była słabość władzy centralnej. Oni tak się zapędzili, że już całkowicie pogłupieli i nawet nie dostrzegają w tej swojej głupocie jacy są śmieszni. Chociaż przepraszam, bardziej żałośni niż śmieszni. A najzabawniejszym jest to, że tak żałosne bzdury wygadują ludzie, uważający siebie, i uważani przez wielu, za elitę intelektualną. Ale cóż, jaka elita, takie i jej programy polityczne. Wszyscy salonowcy mówią jednym głosem, jak na komendę. Kto im stawia zadania? Dukaczewski, Smolar, Sekcja polska BND? Samorządy w tej postaci to patologia. Aresztować tego anarchistycznego ukraińskiego gnoja! Koleś o urodzie z sowieckiej bajki o stachanowcach..Jak brygadzista w kołchozie. Dajcie "temu łonemu" Zoję traktorzystkę do boku, i będzie, jak ulał, para kołchoźnych przodowników. Czoło niskie, wykształcenie "wysokie" i na dokładkę ten wzrok tęskniący za rozumem. Nic dziwnego, że "pupil'' co poniektórych z "kasty''. Ten Matczak ma fizjonomię chłopa pańszczyźnianego. Nawet fryzura odpowiednia. Albo działacza ZMP. Tak. Bez charakteryzacji w filmach propagandowych z lat 50 mógłby grać. Świetna twarz. Te geny. To ten od "niekonstytucyjnej zmiany konstytucji" - zaiste tvn-owska krynica mądrości ! Twarz wyrazista, entelegentna w sam raz do saloonu na dodatek profesur chce uczyć Polaków jak maja żyć, sami damy rade, a gdzie ów profesur urodził się? bo nigdzie nie ma wzmianki?, życiorys zaczyna się od pracy na UW, a co przedtem, kim był tata, mama? Nie wolno nam dopuścić do podziału kraju. Od tego tylko krok do czwartego rozbioru Polski. Rosja i Niemcy tylko czekają na taki rozwój wydarzeń. Cała nadzieja w pani minister Witek (i premierze Sasinie)! Trzeba wyłapać V kolumnę. Sugeruję coś na wzór dawnej Berezy, pokomusze chlewnie w Muczne stoją puste, z naciskiem na większą edukację! Weryfikować i odbierać tytuły naukowe! Wszystkich zdrajców mających plan rozbicia dzielnicowego Polski wyłapać i rozstrzelać. Potraktowanie tego występku łagodnie rozzuchwali zdrajców. To zdrajcy niszczący Polskę i Polaków. Zero litości.
 • @miarka 13:34:19
  lewy prawy
  lewica prawica
  lewicowość prawicowość
  lewizna prawizna
  lewość prawość
  lewak prawak
  lewactwo prawactwo

  biorąc pod uwagę, które z powyższych słów są w użyciu, widać wyraźnie, że to prawica wylansowała używanie pejoratywnego określenia lewak,

  jako alternatywę skurwiałego oszołoma, itp.....

  wniosek: z całą pewnością prawica nie jest prawa.
 • @miarka 15:31:14
  Okrągły stół to największa manipulacja w historii Polski. Zarobili głównie żydokomuniści a Polacy stracili 30 lat. 28 lat temu rozpoczęły się oficjalnie obrady tzw. Okrągłego Stołu. To dość długo przygotowywana operacja przez służby specjalne PRL, działające pod nadzorem swoich sowieckich zwierzchników. Okrągły Stół był operacją wpisująca się w politykę kosmetycznych zmian mających na celu ratowanie systemu, które wasalnym państwom zaaplikował szef sowieckiej kompartii żyd Gorbaczow. Żydokomuniści do tej operacji przygotowywali się dość długo, przez cały czas czyszcząc podziemną Solidarność z autentycznych działaczy. Kiedy w lutym 1989 r. rozpoczęły się rozmowy ze stroną społeczno-soliarnościową, ta w ogromnej większości była reprezentowana przez agentów SB, na czele z Lechem Wałęsą lub składała się z ludzi poprzednio „spacyfikowanych” przez system. Całość pod linkiem

  https://wolnosc24.pl/2017/02/06/okragly-stol-najwieksza-manipulacja-w-historii-polski-zarobili-glownie-komunisci-a-polacy-stracili-30-lat/


  Odtajnione szyfrogramy komunistów z 1989r.: z Wałęsą się dogadaliśmy; Solidarność będzie popierać socjalizm; będziemy sterować obradami Okrągłego Stołu.

  https://wolnosc24.pl/2017/02/06/odtajnione-szyfrogramy-komunistow-z-1989r-z-walesa-sie-dogadalismy-solidarnosc-bedzie-popierac-socjalizm-bedziemy-sterowac-obradami-okraglego-stolu/

  Zachęcam do zapoznania się ze stenogramami z prac Komisji Kodyfikacyjną, która w 1986 roku, z polecenia Z. Messnera, rozpoczęła prace nad zmianami prawa, które to potem uchwalił „wolny” parlament po 1989 roku. Generalnie „okrągły stół” był elementem planu żydokomunistów wdrażających II etap reformy gospodarczej. Papiery są tutaj:
  https://flic.kr/s/aHskBXUjyD

  Tworzy to z w/w informacją spójny obraz „transformacji”.
  W był PRL socjalizm z naczelną „jedyniesłuszną” partią, ten ustrój wraz z ludźmi będącymi u władzy, ewoluował. Różnica była taka, że za PRL strategiczne obszary były pod kontrolą i prywatne osoby nie mogły za bardzo na tym łapy położyć. Późniejszy czas spowodował wyewoluowanie kasty oligarchów i rozdrapanie wszystkiego co kiedyś należało do Polaków. Wszedł wspaniały schemat: prywatyzujmy zyski, uspołeczniajmy straty Zyski płyną do bardzo wąskiej grupy społecznej, a straty pokrywa reszta społeczeństwa. A kogo teraz nazwiesz komuchem? Najbogatszych i ich dzieci? Rządzących? Nie komuchy a żydokomuna dzięki rozbudowanej agenturze trzyma ten kraj w łapskach od lat. Udawana prawica przemilcza ten temat: kto był komunistą oprócz lokalnego oportunisty? Żyd. Kto był agentem bezpieki oprócz polskiego zdrajcy? Żyd. Kto był sędzią wydającym wyrok śmierci na polskiego patriotę za jego walkę o wolną Polskę? Żyd pod zmienionym na polskie nazwiskiem. Oni wiedzieli, co ich czeka i dobrze się na to przygotowali zabezpieczając swoje interesy. Zabezpieczyli aż do 25X2015, niestety jeszcze do dziś żyją sobie jak pączki w maśle bo od razu wszystkiego naprawić się nie da. Takie wilki w owczej skórze jak „niby opozycja” powinno się dla przykładu ćwiartować i rozwieszać na rogach ulic, a dla potomnych grubiańskie pieśni o nich układać by pamiętano, że kanalie i zdrajców to żaden problem znaleźć.
 • @interesariusz z PL 18:49:59
  Co do tych określeń to nie wymyślaj. Czterech w ogóle nie ma w użyciu bo są bez sensu.

  "wniosek: z całą pewnością prawica nie jest prawa".

  Niezrozumiałe są meandry Twojego rozumowania. W każdym razie i prawica i lewica powinny być prawe w sensie ludzkiej prawości.
  - Określone organizacje mogą nie być, jak to w życiu bywa, ale wtedy tracą rację bytu w przestrzeni życia publicznego państwa i powinny być delegalizowane.
 • @kula Lis 68 19:43:40
  "Okrągły stół to największa manipulacja w historii Polski. Zarobili głównie żydokomuniści a Polacy stracili 30 lat"

  Nie tylko 30 lat. Dobrze będzie jak to co naniszczyli i porozdawali da się odzyskać za kolejne 30, a jeszcze nie wiadomo ile będzie trwało nasze uwalnianie się od astronomicznych długów których narobili na konto państwa.
  - Pasowało by to anulować ze względu że oni tego nie ukradli tylko to było pod życzenia, może i wymuszenia globalnego gangsterstwa, ale nie wiadomo czy da się ich tak łatwo osądzić.

  W każdym razie trzeba zacząć od dokładnego przesłuchania i osądzenia tych co się zmówili przy Okrągłym Stole, i to szybko, póki żyją, żeby nie było jak po III Rozbiorze, że nie było kogo przesłuchiwać.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY

więcej