Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
936 postów 29659 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Wizyta

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Bez większego zainteresowania i medialnego rozgłosu odbyła się wizyta Prezydenta Chin w Korei Północnej w ub.tygodniu. Jedynie co można ciekawego powiedzieć o tej wizycie to to że takowa była.

 

             

Kim Jong-un okrzyknął „niezwyciężone” związki Korei Północnej z Chinami podczas państwowej wizyty prezydenta Xi Jinpinga.

Pekin jest najbliższym sojusznikiem Phenianu, ale ich stosunki zostały napięte przez program nuklearny Korei Północnej i poparcie Chin dla sankcji ONZ. Dwudniowa wizyta pana Xi w Phenianie zakończyla się w piątek,na tydzień przed spotkaniem z prezydentem USA Donaldem Trumpem na G20.Chiny i Korea Północna są obecnie w oddzielnych sporach z USA - Chinami w sprawie handlu i Korea Północnej w sprawie broni jądrowej.

Państwowa agencja medialna KCNA z Korei Północnej w piątek uznała za bardzo symboliczną wizytę Prezydenta Xi.

Stwierdzono, że w czasie, gdy „poważne i skomplikowane zmiany zachodzą w sytuacjach międzynarodowych i regionalnych”, obaj przywódcy podzielili się swoimi „poglądami na ważne i regionalne sprawy, w tym sytuację na Półwyspie Koreańskim”.

          

KCNA cytuje Kima mówiącego, że rozmowy były „ważną okazją” dla sojuszników do wykazania ich „niezwyciężonej” i „niezmiennej” przyjaźni.

W czwartkowy wieczór Prezydent Chin Xi został uhonorowany specjalnym wykonaniem w masowym pokazie,a w których to uczestniczyły dziesiątki tysięcy osób przedstawiających sceny z koreańskiej kultury i historii z synchronizowanymi ruchami.Tysiące wykonawców kolejno zmieniają kolorowe strony książek, tworząc gigantyczne obrazy , w tym w obraz twarzy Prezydenta Xi.

            

KCNA opisała również obywateli Korei Północnej wiwatujących na ulicach i czujących „przyjazne uczucie” nad „wspólnymi radościami i smutkami” obywateli obu krajów.

Tysiące ludzi ustawiło się na ulicach, by powitać chińskiego prezydenta w czwartek rano. Nagranie wideo na chińskich mediach państwowych pokazało tłumy machające kwiatami i banerami, gdy jego kawalkada przejeżdżała przez stolicę kraju.

KCNA zaznaczyła, że ​​obaj przywódcy zgodzili się na „pozytywne wspólne wysiłki na rzecz promowania bliskiej komunikacji strategicznej” i wzmocnienia „wzajemnego zrozumienia”.

Xi pochwalił wysiłki Kima zmierzające do denuklearyzacji i powiedział, że ma nadzieję,że Korea Północna i Stany Zjednoczone będą mogły dalej rozmawiać i robić postępy.Głównym celem Prezydenta Chin w rozmowach z Kimem była stabilność w Korei Północnej i współpraca gospodarczą oraz zapewnienie, że pozostanie ona znaczącą stroną w negocjacjach nad programem nuklearnym Korei Północnej.

                

W przypadku Korei Północnej szczyt był okazją do pokazania, że ​​nadal ma poparcie Chin, mimo niemal całkowitej izolacji międzynarodowej. Gospodarka Korei Północnej boryka się z reżimem sankcji międzynarodowych, wprowadzonym z powodu powtarzających się testów nuklearnych i rakietowych.

Chiny, największy partner handlowy, poparły te sankcje, ale wskazały, że opowiedziałoby się za zwolnieniem z pewnych sankcji jako zachęty dla Korei Północnej do denuklearyzacji.

 

 

Na podstawie

https://www.bbc.co.uk/news/world-asia

KOMENTARZE

 • Chinole
  Pilnują interesu. I pilnują , aby obydwie Koree nie kombinowały zjednoczenia.
 • @zbig71 08:23:43
  Najgorsze jest to że prezydent Chin żadnych podarków nie przywiózł a i sankcji nie zniósł
  Taka to była wizyta
  Pzdr.
  8-)))
 • Tylko "niezwyciężone"?
  My mamy wieczny sojusz. Z uSSraelem.

  Husky, a to prawda, że angole będą wam teraz płacić w naturze?
 • Brak rozgłosu oznacza całkiem co innego.
  Brak rozgłosu w mafijnych mediach oznacza że o tej wizycie nie można powiedzieć nic złego..złego z punktu widzenia mafii czyli nie mozna jej opluć..
  A to oznacza że była to pożyteczna wizyta pewnie wiążąca dwie kwestie .. współpracy gospodarczej (być może przełomowa decyzja bo jak Chiny to tylko wielka skala) oraz bezpieczeństwa w tym polityki zjednoczenia obu Korei.

  Może się okazać że to byla kluczowa dla losów półwyspu Koreańskiego wizyta.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:49:03
  W Chinach i Korei od kilku tygodni emitują telewizyjny serial produkcji chińskiej o "wojnie koreańskiej".Film zrobiony jest wedle najnowocześniejszych technicznych standardów kinematograficznych i obliczony na estetyczno-emocjonalne potrzeby azjatyckiego widza.Film przypomina o 1.000.000 (jednym milionie) chińskich żołnierzy którzy polegli w walkach z amerykańskim okupantem.
 • @ikulalibal 14:10:10
  Jak już Chiny oficjalnie weszły w sojusz z Koreą to Trampek może im naskoczyć.
 • @Oscar 13:54:17
  Czysta logika podpowiada taki scenariusz:
  Chiny i Rosja nie są zainteresowane Koreą Pn z bombą atomową.
  Kim pewnie postawił warunek .. najpierw zjednoczenie obu Korei i wywalenie USA z półwyspu a potem rozbrojenie atomowe zjednoczonej Korei.
  Chcieli by tego Rosja, Chiny, Korea Pn, Korea Pd, Japonia ...
  a przeciw są tylko USA czyli stojąca za nimi globalna mafia.

  Mafia i USA są teraz skoncentrowane na Iranie i nie stać ich na dwa fronty. To doskonała okazja do działania dla sojuszników z półwyspu Koreańskiego.. szansa na sukces a z drugiej strony wsparcie dla Iranu bo globalnemu bandycie niewolnicy uciekają przez dziury w płocie...
  jak pilnuje jednej na jednym końcu świata to uciekają mu niewolnicy z drugiego końca świata....i odwrotnie... a obu dziur globalny bandyta zatkać już nie może bo to stare i upadające już imperium.

  Z drugiej strony sankcje USA przeciw Chinom skłaniają Chiny do poszerzania rynków odbiorców dla swoich towarów.
  W tym kontekście wizyta też pewnie ma znaczenie...
  To złamanie embarga USA na CHINY i USA na KORĘ PN.

  Dobre posunięcie... na miarę Putina.
 • @Oscar 14:21:06
  .. dodam że w ten sposób USA atakując Iran zostaną wypchnięte z Azji południowo-wschodniej.
  .. a jak sparzą się na Iranie to stracą też Bliski wschód.
  .. z UE już są na noże... też ją stracą.

  Cała EuroAzja będzie bezpieczniejsza.... a w środku dwa rodzynki skrajnie proamerykańskie ... Polska i Ukraina... Gruzja .. inne "powiaty" się nie liczą.

  Wygląda na to że to może być bardzo inteligentna gra Trampa na izolację USA czyli zmniejszenie kosztów globalnej dominacji.. w taki sposób by jednocześnie zaspakajać krwiożercze zapędy globalnej mafii żydowskiej.

  Gdyby tak było to by znaczyło że Tramp z Putinem i XI rozgrywają partię znacznie powyżej poziomu intelektualnego zoologicznych neokonów czyli syjonistów.
 • @Oscar 14:32:41
  A tutaj inne ujęcie tematu ale chyba podobne do mojego.
  https://meditation539.com/?p=9862

  Dzieje się oj dzieje się.
 • @Oscar 14:49:04
  Fulford os dawna mówi o światowej walce z mafia chazarską. Wydaje się, że jest dobrze poinformowany. Ta mafia jest silna siłą militarną ameryki. Gdy tą maczugę zdoła się wyrwać z chazarskiej ręki, to świat odetchnie z ulgą, bo mafia będzie bezsilna. Dalej to już wszyscy powstaną przeciw niej. Może i u nas pod sąd pójdzie pójdzie wtedy , ta cała zakapiorska "elita" będąca na ich usługach.
 • @zadziwiony 16:54:24
  Bez amerykańskiej pały mafia przestaje być pospolitym bandytą...
  niestety dalej pozostaje globalnym bankierem (banksterem) oraz globalnym monopolista medialnym, posiadaczem na własność pół świata,
  oraz dysponentem niezliczonej rzeczy najemników, marionetek ustawionych na kluczowych stanowiskach decyzyjnych.

  Walka z mafią przeniesie się na pole korupcyjno-sądowe.

  Inna sprawa że bez amerykańskiej pały możliwa będzie np nacjonalizacja zagrabionych przez mafię zasobów ekonomicznych...
  np banków centralnych w tym FED, koncernów międzynarodowych, różnojęzycznych mediów mafii... aż do rozliczenia fizycznych przedstawicieli mafii za dokonane zbrodnie i te wojenne i te gospodarcze.

  To długa droga ale już z górki... najważniejsze odebrać mafii militarną pałę. Z każdym bandziorem jest podobna procedura.. najpierw rozbroić a potem skonfiskować zagrabione mienie a na końcu sądzić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:18:20
  Fantastyczny sojusz z Chińskim embargiem na wszystko
  To jest dopiero przyjaźń i sojusz
  8-)))))
 • @Oscar 13:54:17
  //Brak rozgłosu w mafijnych mediach oznacza że o tej wizycie nie można powiedzieć nic złego//


  a co dobrego o tej wizycie można powiedzieć ?
  poza jednym....
  Że była
  8-))))
 • @Oscar 14:32:41
  Zanim amerykanie cokolwiek pomyślą to ....
  Już ich nie ma

  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 18:04:41
  Gdyby tak powiedzieć o czym rozmawiali i do czego razem zmierzają...
  to by mafii i jej sługusom oraz jej pożytecznym idiotom było nieswojo.
  Mafia nie mówi o swoich klęskach....
 • @Husky 18:02:06
  To teraz trzymanie za ryj nazywamy sojuszem?
 • @ikulalibal 14:10:10
  Czyli Chińczycy kombinują wywalić koniokradów z Azji.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej