Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
957 postów 30103 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Putin: mówi, że liberalizm jest „przestarzały”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Światowi przywódcy z 19 krajów - i Unia Europejska - spotykają się w Japonii od piątku, aby omówić politykę gospodarczą i współpracę.Władimir Putin mówi, że liberalne ideały kolidują z interesami większości ludzi

 

 

 

 Władimir Putin powiedział, że liberalizm jest „przestarzały” w wywiadzie przed wyjazdem na szczyt G20.

Rosyjski prezydent powiedział, że ideologia, która opierała się na zachodnich demokracjach przez dziesięciolecia, „przeżyła swój cel”.

Putin pochwalił także wzrost populizmu w Europie i Ameryce, twierdząc, że idee takie jak wielokulturowość „nie są już możliwe do utrzymania”.

Jego komentarze pojawiły się w szeroko zakrojonym wywiadzie dla Financial Times .

Wywiad  został opublikowany w dniu  jak światowi przywódcy rozpoczęli rozmowy na temat handlu i bezpieczeństwa w Japonii.

„[Liberałowie] nie mogą po prostu nikomu niczego dyktować” - powiedział Putin, który jest prezydentem od prawie dwóch dekad.

Dodał, że liberalizm jest sprzeczny z „interesami przytłaczającej większości ludności” i wziął na cel niemiecką kanclerz Angelę Merkel za umożliwienie dużej liczbie uchodźców osiedlenia się w Niemczech.

„Ta liberalna idea zakłada, że ​​nic nie trzeba robić. Że migranci mogą bezkarnie zabijać, grabić i gwałcić, ponieważ ich prawa jako migrantów muszą być chronione”.

 Putin, powiedział również, że Rosja „nie ma problemów z osobami LGBT… ale niektóre rzeczy wydają się nam przesadne”.

„Twierdzą, że dzieci mogą odgrywać pięć lub sześć ról płciowych” - kontynuował.

„Niech wszyscy będą szczęśliwi, nie mamy z tym problemu. Nie wolno jednak pozwolić, by przesłaniało kulturę, tradycje i tradycyjne wartości rodzinne milionów ludzi tworzących rdzenną ludność”.

 

 

Oprócz uwag na temat liberalizmu Putin pochwalił także prezydenta USA Donalda Trumpa jako „utalentowaną osobę”, która wiedziała, jak odnosić się do wyborców.

Ale rosyjski przywódca powiedział również, że amerykański unilateralizm był częściowo winny trwającej wojnie handlowej między Chinami i USA oraz napięć z Iranem w Cieśninie Ormuz.

Ale w piątek  Donald Tusk rzucił się na Putina, mówiąc reporterom, że „zdecydowanie [nie zgodził się]” ze swoimi sentymentami do liberalizmu.

„Ktokolwiek twierdzi, że liberalna demokracja jest przestarzała, twierdzi również, że wolności są przestarzałe, że rządy prawa są przestarzałe i że prawa człowieka są przestarzałe” - powiedział Tusk.

„To, co uważam za naprawdę przestarzałe, to autorytaryzm, kulty osobowości, rządy oligarchów, nawet jeśli czasami mogą wydawać się skuteczne” - dodał Tusk


Źródło:
BBC

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-

KOMENTARZE

 • "Władimir Putin mówi, że liberalne ideały kolidują z interesami większości ludzi"
  Święta racja. tylko jak to przetłumaczyć takim ludziom jak np JKM?
 • @Jan Paweł 11:00:08
  Spróbuj napisać do JKM mail, a, może Ci odpisze.
 • Dla Putina
  Coś takiego jak Tusk to jak dla mnie małe piwo przed śniadaniem.
 • @Jan Paweł 11:00:08
  A konkretnie? Wymień choć jeden konkretny liberalny ideał, jeden konkretny interes większości i napisz dlaczego ze sobą kolidują. Potrafisz?
 • @zbig71 11:42:06
  To może chodzi o Jej Królewska Mość
  Elżbieta II

  8-)))))
 • @Husky 11:57:27
  Koledze chodzi o Korwina. On kocha PRL i wielkie budowy socjalizmu. No cóż, młodym pionierem był wtedy. Niech się mury pną do góry a kominy mają pion.
  Inna sprawa, że to w większości rozkradziono i to jest granda.
 • 404 - Page not found
  źródło, na które się powołujesz nie istnieje
 • @Paulus Aquarius 15:35:54
  https://www.bbc.co.uk/news/world-us-canada-48797485
 • @Paulus Aquarius 15:35:54
  https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-48795764
 • @Husky 15:41:07
  WYSTARCZYŁO ŻEBYŚ NIE MAJSTROWAŁ PRZY LINKU :)

  TY WKLEIŁEŚ TAKI LINK JAKO SWOJE ŹRÓDŁO :

  https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-

  a powinien być:

  https://www.bbc.com/news/world-europe-48795764
 • Donald jest głupszy niż myślałem.
  Odpowiadając Putinowi .. powiedział..przestarzałe są rządy....oligarchów..
  Zaszokował mnie swoją głupotą.

  Przecież cały tzw liberalizm zasadza się na dyktaturze oligarchów (głównie żydowskich) realizowanej rękoma marionetek takich jak Tusk np.
  Tusk nie jest marionetką bezpośrednio sterowaną przez oligarchów jest za mały i za głupi...to marionetka drugiego szeregu sterowana przez marionetki pierwszego szeregu (np Merkel).
 • @Oscar 17:56:46
  "Przecież cały tzw liberalizm zasadza się na dyktaturze oligarchów"

  Dokładnie to samo pomyślałem. Liberalizm oznacza łatwość koncentrowania własności w rękach najbogatszych. Oryginalnie ta doktryna rozwinęła się w XVIII wieku na Wyspach Brytyjskich (jako usprawiedliwienie nierówności i wyzysku) i jej skutki były opisywane m.in. w książkach Dickensa. Przyczyniła się do śmierci milionów ludzi w koloniach, głodu w Irlandii, ruiny Chin którym narzucono rabunkowy import opium itd, itd ...

  Po rozpadzie bloku radzieckiego we Wschodniej Europie i Rosji dokonano restauracji kapitalizmu według XIX wiecznych recept co spowodawało masowe wymieranie i rozbicie tamtejszych społeczeństw.
 • @Oscar 17:56:46
  Dziennikarze FT zadali Putinowi ponad 40 pytań nt. najważniejszych problemów międzynarodowych. Żadne nie dotyczy trwającej od ponad 5 lat wojny w Donbasie czy Krymu. W obszernym wywiadzie Ukraina nie pojawiała się ani razu. Znamienne.

  https://pbs.twimg.com/media/D-GRDOQXsAc-mQH.jpg


  info z TT
 • @Husky 18:43:08
  "W obszernym wywiadzie Ukraina nie pojawiała się ani razu. Znamienne."

  Widać nie uznaje ją za tak ważną?
 • @Husky 18:43:08
  Znamienne? Po prostu Usrael już ma wyjebane na Ukrainę, bo myśli o Iranie i Chinach.
 • @Husky 18:43:08
  No to teraz tylko czekać na kontrrewolucje na Ukrainie...
  i stratowanie Polski przez uciekających przed rozliczeniem za zbrodnie banderowców... nie mają innej drogi jak przez Polskę.

  Podobno USA odpuszcza sobie i Polskę ... teraz tymi "sierotami" zajmą się "europejczycy ze wschodu i z zachodu.
  Co będzie z Ukrainą i "pribałtykami" to raczej wiadomo.. wolne wybory lub referenda ...jak na Krymie...
  Co będzie z Polską ? Rosja powie że jej Polska nie interesuje, byle pod rosyjskim oknem nie szczekała po nocach.
  Niemcy chętnie się zajmą Polskim problemem .. z wiadomym skutkiem.

  Ma ktoś jakiś podręcznik nauki niemieckiego ?
  Jakieś podstawowe słowa.. chleb, mleko ser.. liczebniki...
  dzień dobry herr niemiec, danke herr niemiec..
 • @Jan Paweł 11:00:08
  A w jakim celu chce Pan mu to tłumaczyć?
 • @Husky
  Trump Tuska dosłownie olał, a lewakowi premierowi Hiszpanii powiedział jak do psa: siad!
 • @Oscar 19:41:14
  Senat USA przyjął ustawę o wzmocnieniu sił amerykańskich w Polsce. „Ze względu na położenie geostrategiczne i możliwości sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, Rzeczpospolita Polska ma kluczowe znaczenie” https://nczas.com/2019/06/28/senat-usa-przyjal-ustawe-o-wzmocnieniu-sil-amerykanskich-w-polsce-ze-wzgledu-na-polozenie-geostrategiczne-i-mozliwosci-sil-zbrojnych-rzeczypospolitej-polskiej-rzeczpospolita-polska-ma-kluczowe-zna/
 • @Husky 18:43:08
  Ambasador Mosbacher wspomina na Twitterze czerwcowe zamieszki. Szkoda tylko, że chodzi o jakąś tęczową rocznicę, a nie Poznański Czerwiec ’56. https://nczas.com/2019/06/28/ambasador-mosbacher-wspomina-na-twitterze-czerwcowe-zamieszki-szkoda-tylko-ze-chodzi-o-jakas-teczowa-rocznice-a-nie-poznanski-czerwiec-56/
 • Siad! Donald Trump poniża socjalistycznego hiszpańskiego premiera. Pedro Sanchez mu tego nie zapomni [VIDEO]
  Gesty Donalda Trumpa są non stop interpretowane przez fachowców od mowy ciała. Szeroko komentowany jest jego zwyczaj długiego potrząsania dłonią rozmówcy. Teraz jednak amerykański prezydent nie pozostawił dużego pola do interpretacji po prostu usadził hiszpańskiego socjalistę jak uczniaka. Hiszpańskie media oskarżyły prezydenta Trumpa o „upokorzenie” ichniego socjalistycznego premiera Pedro Sancheza podczas spotkania G20 w Osace. Na szczycie pomiędzy Trumpem, a Sanchezem doszło do krótkiej interakcji. Na wideo ze szczytu widać jak Sanchez próbuje porozmawiać z Trumpem, a ten wskazuje mu krzesło i wyraźnie daje komendę żeby usiadł. Według Sputnika „gest Trumpa był interpretowany jako obraźliwy przez niektórych obserwatorów w Hiszpanii”. „El Pais” opisał tę wymianę jako „kpiny”, podczas gdy „El Periodico” nazwał ją „brzydką”. Internetowy serwis medialny „Diario Patriota” napisał, że Trump upokorzył Sancheza. Sanchez jest liderem Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej. Partia została założona w celu „uspołecznienia środków produkcji i ma na celu ustanowienie dyktatury proletariatu w drodze do stworzenia społeczeństwa socjalistycznego”.

  https://youtu.be/kPD2P_mfYpY
  Źródło: YouTube, Summit.news
 • @kula Lis 68 20:51:59
  Gibraltar dalej Hiszpanom zajumali i co , ano jajco . Salute Amigo . :)))
 • @Husky
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/06/kim_trump_wolnosc24.jpg

  Telenowela amerykańsko-koreańska trwa. Od groźby rozpętania III Wojny Światowej po niemal przyjacielskie relacje. Czy dojdzie do kolejnego spotkania przywódców? Najpierw wyglądało to dość groźnie. Oba kraje dążyły do starcia, a komentatorzy wieszczyli III Wojnę Światową. Później stosunki na linii Tump – Kim nagle się ociepliły. Mimo to ostanie rozmowy obu przywódców zakończyły się fiaskiem. Teraz zaistniała szansa kolejnego spotkania. Donald Trump chce kolejnego spotkania z koreańskim przywódcą. Strona koreańska określiła ten pomysł jako „interesujący”. Jeśli doszłoby do spotkania to odbyłoby się ono w koreańskiej strefie zdemilitaryzowanej czyli na eksterytorialnym pasie pomiędzy obiema Koreami. Informację o wstępnym zainteresowaniu przedstawicieli Korei Północnej spotkaniem z Amerykanami przekazała światu południowokoreańska agencja „Yonhap”. Do tej pory Trump i Kim spotkali się dwukrotnie w Singapurze i Hanoi. Przed pierwszym spotkaniem mówiło się nawet o wybuchu III Wojny Światowej, z kolei Singapur przyniósł prawdziwą odwilż w stosunkach amerykańsko-koreańskich. Spotkanie w Hanoi skończyło się jednak fiaskiem. Czy spotkanie w koreańskiej strefie zdemilitaryzowanej przyniesie jakieś konkretne efekty? Korea Północna chce całkowitego zniesienia sankcji, z kolei USA uzależnia taki ruch od całkowitej denuklaryzacji komunistycznego państwa.

  Źródło: PAP
 • Trump o Putinie: „wspaniały facet”
  Prezydent USA Donald Trump nazwał szefa państwa rosyjskiego, Władimira Putina, „wspaniałym facetem”, a spotkanie, które odbyło się dzień wcześniej, było „doskonałym”.

  „Myślę, że jest wspaniałym facetem. Uważam, że odbyliśmy wspaniałe spotkanie”, powiedział dziennikarzom.

  Według Trumpa, wiele osiągnęli z Putinem na spotkaniu, zaczęli dyskutować o handlu. „Musimy mieć handel pomiędzy Rosją a Stanami Zjednoczonymi, dwoma wielkimi krajami. Wczoraj było wspaniałe spotkanie. Jest niezwykłą osobą. Dziękuję bardzo” dodał amerykański prezydent. Z kolei prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że rozmowa z prezydentem USA Donaldem Trumpem była dobra, odbyła się w sposób biznesowy i pragmatyczny. „Dobre spotkanie, bardzo rzeczowe, pragmatyczne. Praktycznie przeszliśmy przez całą listę zagadnień będących przedmiotem wspólnego zainteresowania” - powiedział Putin na konferencji prasowej po szczycie G20.

  W przeddzień przywódcy Rosji i Stanów Zjednoczonych odbyli półtoragodzinne spotkanie w ramach szczytu G-20 w Osace. Oprócz kwestii handlu międzynarodowego omówili sytuację w Syrii i Iranie, w Wenezueli i na Ukrainie, poruszyli kwestie związane z Turcją i Chinami, a także zgodzili się kontynuować negocjacje w sprawie nowoczesnego modelu kontroli zbrojeń. https://pl.sputniknews.com/polityka/2019062910650067-trump-o-putinie-wspanialy-facet-sputnik/
 • Liberalizm zagraża zwartości państwowej.
  Tak Rosja jak i Chiny kontrolują w swoich państwach gospodarkę, w odróżnieniu od państw zachodnich, gdzie ekonomia jest prywatna. Oddzielenie ekonomii od działalności politycznej państwa powoduje odpływanie kapitału z kraju i jego zubożenie. Tak właśnie, powoli liberalizm gospodarczy w wyniku globalizacji zubożył USA, gdzie korporacje są bogate, a rząd jest zadłużony.
 • LIberalna demokracja
  to właściwie oksymoron, ale co Ryży matoł może o tym wiedzieć?
 • @Pedant 18:22:03
  Każdy system w końcu staje się oligarchią
 • @Husky 18:43:08
  Przecież Rosja nie jest stroną wojny w Donbasie. Gdyby była, to Donbas już byłby rosyjski. Po prostu UPAińcy potrafią tylko mordować kobiety i dzieci, a górnicy to chłopy i się im nie dają

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej