Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
936 postów 29659 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Donald Trump i Kim Jong-un: Od wrogów do ......?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Państwowe media w Korei Północnej okrzyknęły improwizowaną wizytę prezydenta USA Donalda Trumpa w kraju jako „niesamowite wydarzenie”.

Donald Trump został pierwszym urzedującym prezydentem USA, który postawił stopę w Korei Północnej, w towarzystwie przywódcy Kim Jong-una.

 

Trump wcześniej napisał na Twitterze pytanie do Kim Jong-una, czy chciałby się z nim spotkać, gdy będzie w niedzielę w Korei Południowej.

W poniedziałek KCNA przeprowadziła obszerne relacje z bezprecedensowego spotkania. Północni Koreańczycy rzadko otrzymują wiadomości o świecie zewnętrznym, a mocno kontrolowane media przedstawiają Stany Zjednoczone jako najbardziej znienawidzonego wroga od dziesięcioleci.

 

Obrazy prezydenta USA idącego na północ jako przyjaciel pana Kim będą niezwykłym widokiem dla zwykłych Koreańczyków z Północy.

Negocjacje w sprawie kontrowersyjnego programu nuklearnego Korei Północnej utknęły w martwym punkcie, ponieważ drugi szczyt między dwoma przywódcami zakończył się bez porozumienia w lutym br.

Po nieoczekiwanych rozmowach potwierdzili swoje roszczenia do przyjaźni i powiedzieli, że rozmowy będą kontynuowane przez ich zespoły negocjacyjne. Krytycy odrzucili tę okazję jako akt teatru politycznego, który nie czyni znaczących postępów w kierunku rezygnacji Korei Północnej z broni jądrowej.

Trump odwiedził Koreę Południową w weekend po szczycie G20 w Japonii.

Miał przeprowadzić rozmowy na temat zablokowanych negocjacji nuklearnych w Korei Północnej z prezydentem Korei Południowej,, oraz odwiedzić strefę zdemilitaryzowaną (DMZ), obszar buforowy między dwoma Koreami od zakończenia wojny koreańskiej.W sobotę napisał wiadomość do pana Kima, sugerując, że może „spotkać się z nim na granicy DMZ, tylko uścisnąć mu dłoń i powiedzieć„ Hello ”?

Po dniu spekulacji i zaplecza dyplomacji Trump i Moon potwierdzili w niedzielę, że  Kim Jong-un przyjął zaproszenie i nastąpi „krótki uścisk dłoni”.

Niedługo potem dotarli do DMZ i po krótkiej wycieczce wraz  Kim Jong-un zbliżyli się do linii demarkacyjnej.

„Dobrze cię znowu widzieć. Nigdy nie spodziewałem się, że spotkam się z tobą w tym miejscu”, uśmiechnął się pan Kim do Trumpa podczas spotkania transmitowanego na żywo w międzynarodowej telewizji.

„Wielka chwila”, powiedział D.Trump „ogromny postęp”.

Kim Jong-un zaprosił Trumpa, by wkroczył do Korei Północnej, mówiąc, że będzie pierwszym prezydentem USA, który to zrobi. Następnie prezydent USA spędził kilka minut po stronie północnej, później mówiąc, że jest „dumny, że może przekroczyć linię”.

A następnie Kim udał się do Korei Południowej razem Trumpem i powiedział: „Wierzę, że jest to wyraz jego chęci wyeliminowania całej niefortunnej przeszłości i otwarcia nowej przyszłości”.

Przez krótką chwilę do Trumpa i  Kim dołączył prezydent Korei Południowej, prezydent Korei Południowej. Było to bezprecedensowe spotkanie trójstronne.

Jakie osiągnięto porozumienie ?


Spotkanie początkowo było zapowiadane jako krótkie powitanie, ale i Trump i Kim rozmawiali przez prawie godzinę w budynku znanym jako Freedom House, na południowokoreańskiej stronie Panmunjom, „wiosce rozejmu” wewnątrz DMZ.. Trump i  Kim zgodzili się, że negocjatorzy spotkają się w najbliższych tygodniach, aby wznowić dyskusję na temat programu nuklearnego Korei Północnej.  Trump powiedział dziennikarzom, że „nie szuka prędkości [ale], aby ją naprawić”.

Powiedział, że sankcje wobec Korei Północnej pozostaną , ale wydaje się, że pozostawiają one możliwość ich złagodzenia w ramach rozmów. Pan Trump powiedział również, że zaprosił Kima do odwiedzenia Waszyngtonu.

„Trump's made for TV moment” - jak zareagowały amerykańskie media

The Post nazywa to „osobistym kamieniem milowym” dla prezydenta, porównując Trumpa do „doświadczonego producenta telewizyjnego” w budowaniu napięcia podczas spotkania „w klasycznym stylu trumpiańskim”.

Donald Trump jest „jedynym prezydentem USA, który był gotów podjąć ryzyko konieczne, by wywabić Koreę Północną z ciemności i z dała od jej nuklearnych ambicji” - przekonuje Fox News.

"Z biegnącym zegarem i zbliżającymi się wyborami prezydenckimi "-publicystą Richard Manning mówi, że Trump „nie ma czasu czekać na konwencję światowe, aby wykonać zadanie i zostawić zarówno Amerykę, jak i świat w lepszym miejscu, niż go znalazł”.

Jak są relacje między USA a Koreą Północną?
Negocjacje z Koreą Północną w celu przekonania ich do porzucenia kontrowersyjnego programu nuklearnego osiągnęły szczyt w zeszłym roku, kiedy Trump i Kim odbyli historyczne spotkanie w Singapurze.

Obaj zobowiązali się do „całkowitej denuklearyzacji” Półwyspu Koreańskiego, ale nie wyjaśnili, co to faktycznie znaczy.Mieli nadzieję, że ich drugie spotkanie w Hanoi w lutym przyniesie konkretne porozumienie w sprawie wstrzymania przez Koreę Północną jej programu nuklearnego w zamian za zniesienie niektórych restrykcyjnych sankcji .

Ale rozmowy te zakończyły się bez porozumienia, ponieważ nie udało im się uzgodnić tempa, w jakim należy złagodzić sankcje.

 Źródła:
https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-48817898
https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-48821790

KOMENTARZE

 • Widzisz PiSraelku?
  Taki mały, śmieszny Kim a jakie jaja ma :)
  Dobrze tupnął na dużego śmiesznego Trampka a ten już się łasi i za nim biega. Widzisz różnicę z tzw. prezydentem RP?
  Tak się rozmawia z koniokradami.
  Założę się, że dla Kima znajdzie się porządny fotel w gabinecie owalnym :)))
 • Husky
  Jesteś najzwyklejszym propagandzistą. Z twoich tekstów niczego czytelnik mądrego nie wynosi. Ten tu wyżej spokojnie mogłeś zamieścić na Onecie albo Wirtualnej Polsce. Nie szkoda ci czasu?
 • Właściwie to
  cały ten tekst można sprowadzić do dwóch zdań :

  1. Spotkanie początkowo było zapowiadane jako krótkie powitanie, ale i Trump i Kim rozmawiali przez prawie godzinę...

  2. Ale rozmowy te zakończyły się bez porozumienia...

  Więc o czym tu pisać ?
 • @PiotrZW - Na zdjęciach wzorcowe uściski dłoni z podręczników MASON-skich.
  .


  Husky i jego tajna ekipa, ze strachu przed Prawdą, wszystkie moje wypowiedzi usuwają jak Szatan - tzn. BŁYSKAwicznie.


  http://roux.neon24.pl/post/149544,czy-archidiecezja-zniszczy-rezerwat-przyrody#comment_1561451  Bogumił Boguchwał
 • @SZS 08:59:03
  Ano o tym, że koreańskie media triumfalnie zapowiedziały to spotkanie. Miał być krótki uścisk dłoni, a rozmawiali przez godzinę. Merdia w Polsce onegdaj triumfalnie obwieszczały spotkanie w 4 oczy przez 5 minut Dudy z Trumpem, gdzieś na korytarzu podczas szerszego spotkania.
  Przed laty wstydliwie starały się zamilczeć bezskuteczne oczekiwanie byłego prezydenta Kaczyńskiego na korytarzu Białego Domu.
 • @Krystyna Trzcińska 09:05:13
  "ze strachu przed Prawdą, wszystkie moje wypowiedzi usuwają jak Szatan"

  Bogochulco Samochwale, przestańcie zaśmiecać cudze blogi głupimi obrazkami, to nie trzeba będzie po was sprzątać.
 • @wercia 09:13:12
  To nasz Prezydent Tysiąclecia tak marnie został potraktowany???!!! Niewiarygodne...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:26:20
  Z nimi nikt się nie liczy. To 5 liga.
 • kto kogo?
  To gra dwóch polityków.
  Trump chce ograć Kima licząc na to, że da się go rozbroić i poddać pod swoją komendę w zamian za obiecanki cacanki i jakieś świecidełka typu Mac Donald i Kentaki chicken, a w kolejnej zagrywce usuną i zlikwidować.
  Kim liczy na to, że jak obieca zlikwidować swój arsenał rakietowo nuklearny to Ameryka zniesie sankcje, otworzy swój rynek i pozwoli na transfer swoich technologii. W tym wybuduje ileś tam fabryk w Korei co pozwoli na podniesienie standardu i poziomu życia Koreańczykom z północy.
  Jednym słowem jeden chce oszukać drugiego, przy czym Trumpowi chodzi przy okazji o to by utrzymać dla siebie poparcie Amerykanów w zbliżających się wyborach.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:43:41
  No tak. I zapewne rezultat rozmöw, ktöre na tym etapie nie moga byc przelomowe, ma mniejsze znaczenie od faktu, ze spotkanie to bylo wlasciwie inicjatywa prazydenta USA. To jest hitem !
 • @Krystyna Trzcińska 09:05:13
  A jakie usciski nie sa wzorcowe? Przez plecy?
 • @PiotrZW 07:52:52
  Jest jedno genialne wyjście
  Omijaj ten blog szerokim łukiem i komentuj na swoim
  8-))))
  pzdr.
 • @SZS 08:59:03
  Nie komentować
  Nie czytać
  To też jest sposób
  8-))))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 06:43:41
  Dzięki za kolejne już pudło.....
  pomimo "obietnicy"

  8-)))))
  Pozdr.
 • @Husky 14:07:45
  Jednak jesteś lekko ograniczony PiSraelku. Moja obietnica dotyczy notek o PiSraelu a tu akurat nic o tym nie ma.
 • @Autor
  No to teraz czekam kiedy ten "wielki strateg" a mały kurdupel wykrzesa z siebie odrobinę odwagi i stanie na rosyjskiej ziemi podając grabę Putinowi?

  Ale najpewniej będzie tak jak mówi powiedzenie "czekaj tatka latka".Mały kurdupel prędzej narobił by w gacie niż przekroczył granicę rosyjską.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:30:16
  Aha
  rozumiem
  poczekamy
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:30:16
  Ale i tak wielkie dzieki
  8-)))))
 • @Husky 15:03:45
  Spoko :)
  Widziałem, że twój zabiedzony (umysłowo) funfel podnieca się jaki to z ciebie bloger :))) No ale uznanie idioty to trochę cienkie jest...
  Ale sam widzisz, że tu nikt nie ma uprzedzeń personalnych. Gdyby jakimś cudem, przez pomyłkę, jakaś pisraelska notka trafiła na jedynkę to sam zdejmę. Nic osobistego :)))
 • @matterhorn 14:56:05
  Jak mu każą to zrobi to i jeszcze więcej :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:18:43
  Moje notki mogą być nawet w lochu.I to wszystkie
  W naszym slangu mówi się wtedy ...wali mnie to
  Pozdrawiam
  8-)))))
 • @Husky 15:30:39
  Jak zasłużą na Loch to będą w Lochu :) Ale, jak sam widzisz, żaden z adminów nie kieruje się prywatnymi animozjami.
  Ja np promuję notki Kamińskiego i nie mam z tym żadnego problemu. Jak trzeba to daję mu klapsa i już widzę pozytywne efekty :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:42:22
  Czyli czasy gdy jednocześnie w lochu były moje trzy notki już się nie wrócą?
  Myślałem o kolejnym rekordzie.
  A tu ...zonk

  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 15:48:42
  Nie załamuj się, zawsze można próbować :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:18:43
  // Gdyby jakimś cudem, przez pomyłkę, jakaś pisraelska notka trafiła na jedynkę to sam zdejmę.//

  Ktoś tu musi być wreszcie ważniejszy od najważniejszego/ych
  Taki ......nadadmin
  Więc i notki tylko zgodne z linią programową .....nadadmina
  Rozumiemy cenzurę !!!
  Szanujemy cenzurę !!!
  Się dostosujemy do nowej linii programowej portalu dla niektórych....

  chapeau bas

  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 16:02:08
  Cenzura to by była gdyby notki znikały a nie znikają. To po prostu kwestia proporcji. Nie może być tak, że na poważnym, polskim portalu robi się prymitywną, pisraelską propagandę na topie SG. Od tego jest Sakevycz, Kurski i Gawrion. Jako rasowy agent propagandy chyba to rozumiesz? :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:23:44
  //Nie może być tak, że na poważnym, polskim portalu robi się prymitywną, pisraelską propagandę na topie SG.//


  Znów złe odczytałem
  Od dziś piszemy tu tylko to co wolno pisać a nie jakieś tam ...
  Tu nie ma cenzury ale...
  I tego się trzymajmy

  SG nie dla PIS-u !!!
  Never!!!
  Zrozumiano wstrętne PIS-iory

  8-)))))
  pzdr.
  ps.

  Tylko co za pisraelski/a admin/ka dał/a to na SG
  Cholera
  Niedobrze
  Nie poPISał się
 • @Husky 16:39:25
  O tej notce mowa oczywiscie
  http://antykomunista.neon24.pl/post/149532,czy-mozna-pokonac-pis

  8-)))))
 • Tu chodzi o podzial lupow.
  Kim wie ,ze dluzej juz komuny ciagnac sie nieda i trzeba sie przepoczwarzyc w demokratycznego przywodce. Polnocna Korea jest wiec do podzialu, wszystko panstwowe wiec niczyje.Trzeba zdecydowac, ktorzy generalowie zostana Kulczykami ( w tym moze pomoc Balcerowicz). Poludniowa Korea ma kase, brakuje jej przestrzeni do rozwoju. Przecietny obywatel Korei Polnocnej nic z tego podzialu lupow nie dostanie rzecz jasna ale bedzie mogl kupic ryz bez kolejki.
 • @Husky 16:39:25
  Husky, spróbuj pomyśleć, wiele razy ci to pisaliśmy. W odróżnieniu od niepopków gdzie tylko proPiS teksty się promuje, tu nie ma podziału na sorty, sort Polaków, sort Kaczyńskiego, na PiS-owców i nie PiSowców. Liczy się tekst, mogący wzbudzić dyskusję czy też nie, ciekawy albo nie.
  Napiszesz tekst mający potencjał, na ciekawy temat, będzie promowany, czytelnicy ocenią. Napiszesz kilka zdań na krzyż, bez większej logiki, albo też skopiujesz cudzy tekst, tekst szybko ze strony zniknie.
  Tak jest zasada pro-polskiego portalu, nie dzielimy a rozmawiamy, łączymy.
 • @Zawisza Niebieski 20:25:09
  Musisz jednak przyznać, że PiSraelek tutaj jest grzeczny i waży słowa. Bestia wychodzi z niego dopiero jak znajdzie się wśród zabiedzonych idiotów.
  Taki dr Dżekil i mister Hajd :)))
 • @matterhorn 14:56:05
  "Mały kurdupel prędzej narobił by w gacie niż przekroczył granicę rosyjską"

  On już robi w gacie jak wychodzi za płot na Żoliborzu aby tylko wsiąść do samochodu - i dlatego wtedy ochrania go połowa byłych Gromowców :))
 • @Zawisza Niebieski 20:25:09
  Wiesz co mnie obchodzą twoje przemyślenia
  Tyle co życie seksualne ministrantów w świątyni o.Michnika
  "Wali" mnie twoja promocja lub nie.
  Zwłaszcza twoja
  EOT
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:33:38
  A co to ja papuga
  Czkawki też nie mam

  Ważne że wpis mój już tyle godzin wisi a i następne też w tym miejscu niejeden raz jeszcze będą i te nawet o PIS-ie
  Zakład?
  8-))))))
  Pzdr.
 • Może Kim nie przekimał szansy i wynegocjował dalsze życie;
  Myślę, że Trump dlatego spotkał się z Kimem osobiście i w 4 oczy aby wręczyć mu i jego bliskim amerykańskie paszporty (azyl w USA) i klucze do luksusowych apartamentów w z Trump Towers. W zamian Kim zgodził się na połączenie obu Korei pod tymczasowym zarządem południowokoreańskiej administracji. Nie takich ciemiężców i zbrodniarzy przecież Ameryka "usynowiała".
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:33:38
  Husky, to inteligentny człowiek, wie, że na salonach musi dostosować się do poziomu rozmówców, bo inaczej to: Pan Starosta wychodzi.
  https://www.youtube.com/watch?v=nKaeStuavgI

  a tam już na niego czekają koledzy
  https://www.youtube.com/watch?v=fegIdHn5vj0

  i tylko odsieczy z Neon trudno się spodziewać a na własne fortele trudno liczyć.
 • @Husky 21:14:27
  Już ci powiedziałem, jedynie przez pomyłkę :)))
  Zakładać się nie będę bo co miałbyś przegrać? Miche, łańcuch czy budę? :)
 • @Zawisza Niebieski 21:55:20
  No, niestety, musi się dostosować.
  Ale obiecaj mi Zawisza, że nie będziesz go banował... Już się do niego trochę przyzwyczaiłem i smutno by było bez PiSraelka :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:04:37
  Czyli mamy na portalu dwóch nadadminów.
  Nigdy bym nie przypuszczał że właściciel pan Opara i pozostali admini to tylko takie kwiatuszki do kożucha.
  Jak to człowiek błądzi i nie zapyta wcześniej
  8-)))))

  Pzdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:10:19
  Co on może to już mu dziesiątki razy pisałem
  Dobranoc.....
  bo ze śmiechu znów nie będę mógł spać

  8-)))))))
  Pozdrawiam
 • @Husky 22:25:42
  Wszyscy jesteśmy równi. Jedynie p.Opara jest równiejszy. I p.Astra. Ale to chyba jest zrozumiałe.
 • @Husky 22:32:26
  Może, może :)))
  A wtedy zostanie ci tylko towarzystwo zabiedzonych joszkow z londynka :))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:49:57
  Tylko tak jakoś, (a mam krótką ale dobrą pamięć) nigdy tu na portalu ani właściciel Pan dr.Opara a pani Anna nigdy nie napisali że będzie tu segregacja "rasowa"......Polaków
  Nie słyszałem i nie czytałem tego że nie dopuszczą do takiej sytuacji by notki o PIS-ie nie miały prawa być na promowanych czy SG.
  No ale może coś przeoczyłem
  No dobra
  na dziś koniec
  Dobranoc
  8-)))))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:51:37
  Aż strach się bać
  A że się boję, to idę spać
  8-))))
 • @Husky 23:00:09
  Każdy zespół ma swojego rzecznika :))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej