Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
953 posty 30021 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Niewolnictwo w Wielkiej Brytanii

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

To była "najbardziej ambitną, rozległą i płodną” współczesną sieć niewolnictwa, jaka kiedykolwiek została ujawniona w Wielkiej Brytanii.

Zapadły wyroki  w bulwersującej sprawie, jaka była zorganizowana grupa przestępcza zajmującą się niewolnictwem w Wielkiej Brytanii.
Przestępcami i ofiarami byli....Polacy

Członkowie gangu stojącego za największą współczesną siecią niewolnictwa, jaka kiedykolwiek została ujawniona w Wielkiej Brytanii, zostali uwięzieni na dlugie lata.

 

           

LR: Ignacy Brzeziński, Jan Sadowski, Julianna Chodakowicz, Justyna Parczewska.Dolny LR: Marek Brzeziński, Natalia Zmuda, Wojciech Nowakowski, Marek Chowaniec

 

Policja uważa, że ​​gang przestępczy ma na swoim koncie ponad 400 ofiar w West Midlands.

Oszukali wrażliwych i biednych ludzi z Polski wyjazdem do Anglii i obietnicą pracy oraz lepszego życia.

Ale ich ofiary zmuszono do życia w domach zaatakowanych przez szczury i do pracy na stanowiskach najbardziej niewdzięcznych, i nisko płatnych(segregacja śmieci,wysypiska) etc. Ośmioro przestępców, którzy według policji są członkami i współpracownikami dwóch polskich rodzin przestępczych, zostało skazanych za niewolnictwo, handel ludźmi i przestępstwa prania pieniędzy podczas dwóch procesów.

Pięć osób zostało skazanych na karę pozbawienia wolności od czterech lat do sześciu miesięcy do 11 lat. Trzy kolejne zostaną skazane, w tym jeden, który uciekł podczas procesu.

Przestępczy proceder załamał się, gdy dwie ofiary uciekły od swoich porywaczy w 2015 r. opowiedziały policji o niewolniczej pracy w nadziei na sprawiedliwość.Grupa pięciu mężczyzn i trzech kobiet celowała w najbardziej zdesperowanych rodaków ze swojej ojczyzny, w tym bezdomnych, byłych więźniów i alkoholików.

Zostali oni przewożeni autobusem do Wielkiej Brytanii, ale kiedy tu przybyli, zostali zakwaterowani w nędznych domach w okolicach West Bromwich, Smethwick i Walsall, zmuszeni do spania do czterech osob w jednym pokoju na brudnych materacach, a ich zarobki były rekwirowane z kont bankowych w dzień ich wypłaty.

Niewolnicy byli zmuszani do długich dni pracy czesto po 15h w centrach recyklingu śmieci, farmach i fabrykach patroszenia indyków, a od porywaczy dostawali zaledwie 20 funtów tygodniowo

                 

Jeden z członków gangu, Ignacy Brzeziński, jeździł Bentleyem sfinansowanym z pracy swoich niewolników.

Jedną z ofiar zginęła w niewoli, ale gang usunął wszystkie jego rzeczy osobiste i dokumenty tożsamości, aby nie można było odkryć i udowodnić im tego zabójstwa.Szacuje się, że gang wydał ponad 2 miliony funtów między czerwcem 2012 r. A październikiem 2017 r., Co umożliwiło im prowadzenie wystawnego stylu życia.

A tu jeden z domów, w którym niewolnicy musieli mieszkać, w kilka osob w jednym  pokoju

Wyroki
Marek Chowaniec, 30 lat, z Walsall, i Marek Brzeziński, 50, Tipton, osądzeni w więzieniu na odpowiednio 11 i 9 lat za handel ludźmi, spisek w celu wymuszenia innej osoby do pracy przymusowej i prania pieniędzy.

Justyna Parczewska, 48 lat, West Bromwich i Julianna Chodakowicz, lat 24, z Evesham, skazani na osiem i siedem lat odpowiednio za spisek, i wymuszena innej  osoby do pracy przymusowej i prania pieniędzy.

Natalia Żmuda, lat 29, z Walsall, cztery lata i sześć miesięcy za handel ludźmi, spisek, i wymuszenie  innej osoby do pracy przymusowej i prania pieniędzy.

Ignacy Brzeziński, 52 lata z West Bromwich, Jan Sadowski, 26 lat, z West Bromwich i Wojciech Nowakowski, 41 lat, z Winson Green, wszyscy zostali skazani za zarzuty handlu ludźmi, spisek w celu wymuszenia i kontrolowania innej osoby w celu wykonywania pracy przymusowej oraz spisku w celu zdobycia, używać i posiadać własności przestępczej. Zostaną skazani  jeszcze dziś

 

Sędzia  w Birmingham Crown Court, Mary Stacey, opisał ich zmowę handlu ludźmi jako „najbardziej ambitną, rozległą i płodną” współczesną sieć niewolnictwa, jaka kiedykolwiek została ujawniona w Wielkiej Brytanii.

Inspektor Nick Dale, który kierował Operacją Fort, powiedział, że było to „bardzo złożone dochodzenie” w ciągu czterech lat.


W sumie zidentyfikowano 92 ofiary, ale mogło być ich ponad 400, uważa  policja.

„To był handel ludźmi i wykorzystywanie na masową skalę; ten gang traktował tych ludzi, swoich rodaków, jako towar wyłącznie dla ich własnej chciwości” - powiedział Ch Insp Dale.

„To, co zrobili, było odrażające: poddawali ofiary nieludzkiemu życiu i nędzy. Zmusili ich do pracy, a jeśli sprzeciwiali się, byli bici lub grożono im przemocą i powiedzieli członkom rodziny, że gdy wrócą do domu, zostaną zaatakowani.

„Niektórym powiedziano, że zostaną zabrani do lasu, aby kopać własne groby. Jeden mężczyzna, który miał wypadek przy pracy, został zmuszony do powrotu do fabryki i odmówiono mu leczenia szpitalnego, co spowodowało u niego długotrwałe uszkodzenie ramienia”.

 

https://www.bbc.co.uk/news/uk-england-birmingham-48881327

ps.

Za skrót i ewentualne błędy w tłumaczeniu przepraszam

 

 

KOMENTARZE

 • Timmermans
  ...też chciał mieć swoich niewolników.

  Polaków.
 • Wysoka cena
  Za zdradę własnej ojczyzny czasami sporo się płaci - nie trzeba było wyjeżdżać a jak już to wracać tutaj do kraju gdy ponoć od 4rech lat rządzi jakaś super zmiana. Jak mogli tego nie zauważyć. Chociaż z drugiej strony w sumie ja żyję tutaj na miejscu a też tego nie widzę
 • @
  Po gębach widać, że to zwolennicy PO i Tuska.
 • @Krzysztof J. Wojtas 16:46:23
  POprawnie politycznie to był gang nie Cyganów ale Romów
  8-))))

  pzdr
  ps.
  w prasie polonijnej mówi się o 4 osobach zamordowanych przez ten gang.
 • @Mordechaj 16:44:03
  Za zmianę nazwiska też, słyszałem że to spore koszta
  8-)))))
 • "Niewolnictwo w Wielkiej Brytanii"
  No i ? co z tego ma wynikać? Tak-Wielka Brytania jest ojczyzną niewolnictwa.Tak wiemy że Anglia jako pierwsza wskrzesiła niewolnictw po kilkusetletnim letargu tego niesympatycznego zjawiska.
  Tak wiemy o tym że pierwsi niewolnicy nie byli czarnoskórzy a jak najbardziej biali.Byli Irlandczykami.
  Jest jeszcze coś czego nie wiemy w kwestii niewolnictwa?
 • @Husky 16:58:13
  "Za zmianę nazwiska też, słyszałem że to spore koszta"

  Ja nie. To ile kosztowała ta zmiana nazwiska Kalkstein na Kaczyński?
 • @ikulalibal 18:33:18
  Czasami się zgadzamy
  Ale tu mamy "polaków" w tle
  ps,
  specjalnie z malej litery

  8-)))
 • W atrapie Polski tez zdarzało się takie specyficzne niewolnictwo.
  Przykładowo - jakiś właściciel gospodarstwa wynajmował do pracy człowieka - a gdy zorientował się, że ma do czynienia z ułomnym, samotnym bezdomnym - pozwalał sobie robić z tego człowieka - niewolnika.
 • @Mordechaj 18:56:50
  Zadzwoń Pan do Kalksteina
  W czym problem
 • @demonkracja 19:01:16
  PRL mial i wady i zalety
  8-)))))
 • emigranci i niewolnicy
  Cała historia wygląda na nieco naciąganą.
  Cztery lata dochodzenia, a nie mogli tego zrobić w dwa tygodnie?
  92 osoby jako niewolnicy, jak znam Polaków to żadna z tych osób nie dała w mordę swojemu oprawcy, nie skrzyknęli się i nie dali w kość?
  Coś mi się nie chce wierzyć.
  A że warunki emigrantów są nierzadko takie jak na zdjęciu to nie dziwota
  https://images.mncdn.pl/images/articles/fotolia_73560151_subscription_monthly_xxl.jpg
  W Oslo– Są bezdomni. Pochodzą z różnych krajów. Jedni przyjechali do Norwegii w poszukiwaniu pracy, lecz im się nie poszczęściło.
  http://bi.gazeta.pl/im/9e/1d/14/z21094046IH,Bezdomny-mezczyzna-spi-na-przystanku-w-berlinskiej.jpg
  W Berlinie mieszkają tysiące bezdomnych. Większość z nich śpi na Dworcu Wschodnim (Ostbahnhof). "Co drugi to Polak" - podaje dziennik "Tagesspiegel".
  https://r-scale-80.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/4/d/4d5376304602a296dd2d48d62881ed0d.jpg
  Bezdomni Polacy koczują na angielskim nabrzeżu (http://www.tvn24.pl)
  A tych to policja nie widzi?
 • @Oświat 19:19:19
  Mieli znakomitych obrońców
  Mieli kasę
  Na dodatek główny oskarżony zwiał
  Świadkowie zastraszani w większości alkoholicy i narkomani etc.
  Nic nowego
  Tak się dzieje w całej Europie
  8-)))))
 • @Autor
  Niewolnictwo w Angli to małe piwo przed sniadaniem.Jak się okazało groźniejszy jest terroryzm i prześladowanie dzieci.

  "Szokujące doniesienia z Londynu. Uczennica jednej z tamtejszych szkół podstawowych ukarana została za to, że nie miała zamiaru uczestniczyć w zajęciach z okazji „miesiąca dumy gejowskiej,Odpowiedziano jej, że nie ma możliwości zwolnienia z takich zajęć, ponieważ lekcje „wpisane są do programu nauczania”.

  Po zajęciach dziewczynka została na dodatek… ukarana, razem z kolegą z ławki. Musiała przez kilka godzin siedzieć w osobnej sali. Powód kary? Homofobia oczywiście! Dzieci miały bowiem stwierdzić, że LGBT „jest głupie”. 10-letnia Kaysey została na dodatek na 5 dni zawieszona w prawach uczniach za „nienawiść do LGBT”.

  Dziewczynka ma .....10 lat

  http://www.fronda.pl/a/powariowali-londyn-10-latka-ukarana-za-homofobie%2C129498.html

  Tu dopiero widać jak te brytole mają nasrane we łbach.Jak ty tam możesz mieszkać w takim pojebanym kraju ty ponoć prawy i sprawiedliwy.
 • @matterhorn 20:31:49
  // brytole mają nasrane we łbach.//

  To prawda,ale i w Polsce takich nie brakuje
  Ale im dłużej tu jestem tym bardziej mi się tu podoba
  Dlatego nawet nie myślę o powrocie
  Pewnie jak przyjdzie się (jak każdemu) żegnać z tym światem to kości niech mi złożą na cmentarzu w Polsce

  8-))))
 • @Husky 20:38:13
  No Husky. Tym razem, zwolenniku LGBT , to mi podpadłeś. Myślałem, że między tą rasą takie rzeczy się nie zdarzają.
  Jak prześlą tu twoje kości, to wyślemy je na Ukrainę, albo wrzucimy do jakiegoś szamba.
 • @Krzysztof J. Wojtas 20:47:24
  // zwolenniku LGBT //

  RZE co?
  ja?

  8-)))))
  pzdr
 • Autor
  Czy mógłbyś poprawić maszynowe tłumaczenie wyroków, please ;-), znasz przecie oba języki

  pzdr
 • @roux 20:53:56
  Nie jestem zawodowym tłumaczem
  Ale spojrzę na to raz jeszcze
  8-)))))
 • Ja w kwestii formalnej;
  Czytałem tu czasem żale niektórych niewolników, że na NEONie tyrają za darmo. Ciekawe czy zrobiono już coś z tym wyzyskiem w biały dzień i czasem nawet w czarną noc ? :-)
 • @matterhorn 20:31:49
  Jeżdżą po całej Polsce i tylko ....rozmawiają z ludźmi.
  Ich hasło wyborcze to......... POROZMAWIAJMY.

  https://pbs.twimg.com/media/D-vA42MW4AIh-J9.jpg

  To jest elektorat PO i trzeba to wciąż przypominać, bo ludzka pamięć jest zawodna.
  Gdyby wygrali, to taką nam zorganizują Polskę ci ludzie bez rozumu, pomysłu na przyszłość Polaków i bez wszelkich moralnych zahamowań nawet przed dziećmi, które nam zabiorą do wykorzystywania.

  - KOD
  - Trybunał
  - Konstytucja
  - Wolne Sądy
  - Wolne media
  - Kornik w Puszczy
  - Dzik
  - Ulica
  - Zagranica
  -Seicento
  - Mierzeja
  - wiewiórka
  - Klimatyczna Inga
  - globalne ocieplenie
  -Tusk
  - TSUE
  - praworządność
  Wszytko to pie***lenie o dupę rozbić.
  PiS ma na dzis 48% i idzie po kolejną kadencję
 • @Oświat 19:19:19 - emigranci i niewolnicy
  To jest Unia Europejska! Byliśmy i Jesteśmy ciągle w tym samym kołchozie. Tylko barwy się zmieniły.
  Kiedy Polska będzie Polską?
  My Polacy mamy swoje korzenie i nie pozwólmy ich sobie zniszczyć. Polska Suwerenna jest najważniejsza.

  https://pbs.twimg.com/media/D-mnB6rXYAAlmXQ.jpg


  Prowizoryczne reformowanie UE przypomina mi przebudowę systemu komunistycznego. ''Unia tak, wypaczenia nie'',

  A prawda jest taka, że ten lewacki syf trzeba roz******lić jak Związek Radziecki i zbudować na nowo wspólnotę równych i suwerennych państw na fundamencie chrześcijaństwa.
  Lokatorzy Zachodniej Euopy nigdy nie musieli walczyć o wolność jak w naszym regionie, i dlatego nie mają bladego pojęcia co to słowo naprawdę znaczy.
  Myślę że do następnych wyborów za sprawą migrantów zaczną trochę myśleć i może dopiero wtedy być jakaś szansa na zmianę układu sił w Parlamencie Europejskim.

  Na razie takich szans nie ma.

  Prawica w Europie istnieje tylko w formie szczątkowej. Najpierw lewactwo musi upodlić wszystkich ludzi i to tak, żeby sie obudzili.

  Taka jest prawda
 • @Husky 22:00:08
  A może PIS jest promowany w celu ośmieszenia go ? :-)
 • @Nibiru 22:23:13
  Taka była teoria admina,który widział w moich notkach tylko i wyłącznie błazenadę, i w/g jego "ustaleń" miały się na topie znajdować jedynie w celu ośmieszenia i mnie i w domyśle PIS.

  8-)))))
 • @Husky 16:56:43
  "to był gang nie Cyganów ale Romów"

  Nie tak. Dobry Cygan to Rom, niedobry Cygan to Rumun, zaś Cyganów nie ma.

  Sądząc po zdjęciach, paru z nich to mogą być etniczni Polacy.
 • Polecam Autorowi i Oświatowi
  równiez inne wykłady dr Jana Przybyła. Czy Polacy chcą usłyszeć prawdę: https://www.youtube.com/watch?v=kFESEADL9lY&t=153s
  Dają to biere -pan dr też tak mówi
 • @Husky 20:38:13
  To nie stręcz nam tutaj PiSiorów. Na razie jednak nasz system nie zawiesza uczniów z takich powodów.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej