Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
936 postów 29659 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Dom Güntera Grassa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak naprawdę to my jesteśmy u siebie w Polsce?. Czy nasz rząd jeszcze ma wpływ na cokolwiek? A gdzie dobro.. nas... Polaków? Gdzie my żyjemy? Czy Gdańsk to już nie Polska?


Urodziła się w kamienicy odbudowanej przez jej ojca, uczestnika kampanii wrześniowej. Mieszkała w niej całe życie. Po 60 latach dowiaduje się, że trafi do "bidula" a kamienica zmieni się w "Dom Güntera Grassa" – pisarza, ale też członka NSDAP i Waffen SS.

Sprawa dotyczy 70-letniej Marii Wuckiej, która od urodzenia mieszkała w XVII-wiecznym dawnym Domu Dobroczynności i Sierot na gdańskim Osieku, leżącym w sąsiedztwie Starego Miasta.

Pani  Maria Wnucka się tu urodziła i mieszkała prawie przez całe życie. Po 50-60 latach dowiaduje się, że ten dom ma zmienić swoją funkcję w taki sposób, że ludzi, którzy Gdańsk odbudowywali ma się eksmitować. I na ich miejsce ma powstać Dom Güntera Grassa – utalentowanego pisarza, ale też i członka NSDAP i Waffen SS

Przepraszam, ale czy ta niewiarygodna i strasznie bulwersującą historia to jakiś żart? Czy w Polsce już naprawdę nie ma Polaków aby bronić tego co zostało spustoszone przez Hitlerowców i Komunistów?

Skandaliczna sprawa !!

Dramat... nikt tak nie dowali Polakowi, jak drugi Polak. Piłsudski miał racje „Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy”

Günter Grass ur. w "wolnym mieście" Gdańsku

Günter Grass ochotniczo wstąpił do Waffen SS. Był SS-manem w 10. SS Panzer Division Frundsberg, która mordowała Żydów, Polaków, Ukraińców, Czechów, Rosjan oraz jeńców alianckich. Grass walczył w linii, był ranny podczas walk. Po wojnie rżnął ofiarę "nazistów". Przyznał się do tego w 2006r

W 1947 Międzynarodowy Trybunał Wojskowy w Norymberdze uznał SS za organizację zbrodniczą.Kto służył w zbrodniczej Waffen SS to sam się zdyskwalifikował na resztę życia .Sami Niemcy zarzucają Grassowi że przez długi okres swego życia ukrywał hańbiące epizody z jego SS-mańskiego życia .Promować takiego to wręcz przestępstwo.

ps.

Jak daleko jeszcze się posunie ekipa Platformy Obywatelskiej w kalaniu polskiej ziemi? Czy ich wyborcy są już zniewolonymi umysłami, zniewolonymi przez nienawiść,czy w Gdańsku są jeszcze jacyś Polacy? Czy jest to historia Gdańska na nowo pisana przez Panią Prezydent... przywracanie porządków Wolnego Miasta Gdańska. Never ...nigdy nie ma na to naszej zgody

Wściekłość ..... tyle czuje

 

Więcej o tej skandalicznej decyzji władz miasta Gdańsk pisze radny Kacper Płażyński na portalu Stefczyk.info:
https://www.stefczyk.info/2019/07/05/dramatyczną-historia-z-gdańska-wykwaterowano-40-rodzin-aby-stworzyć-placówkę-poświęcona-pamięci-członka-nsdap-i-waffen-ss/

 

 

 

KOMENTARZE

 • Kpisz, czy o drogę pytasz?
  „Jak daleko jeszcze się posunie ekipa Platformy Obywatelskiej w kalaniu polskiej ziemi?”

  A jak daleko posunie się ekipa PISu, będąca u sterów, mająca większość parlamentarną, mogąca przegłosować z podpisem prezydenta włącznie w ciągu kilku godzin każdą ustawę - zanim odbierze władzę wszystkim wojewódzkim księciem udzielnym panującym we wszystkich większych miastach?

  Hę? Może o tym pogadamy?
 • @Lotna 16:36:48
  Do tego by odebrać władzę w większych ( czy mniejszych) miastach
  potrzeba zmian w konstytucji ....niestety
  A tego PIS (jeszcze) nie ma
  pzdr
  8)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej