Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
909 postów 28726 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Czy w Wenezueli będzie "Okrągły stół"

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ponieważ przedstawiciele socjalistycznego rządu Wenezueli starają się rozładować kryzys polityczny w nowej rundzie negocjacji z opozycją, jedno pytanie pozostaje kluczowe dla każdej perspektywy przełomu: losu prezydenta Nicolása Maduro.

 

Rozmowy na karaibskiej wyspie Barbados, w których pośredniczy Norwegia, następują po dwóch nieudanych rundach w Oslo. Jednak strony sporu pozostają daleko od siebie. Rząd Wenezueli nalega na zniesienie sankcji międzynarodowych i amerykańskich, podczas gdy przedstawiciele opozycji domagają się nowych i weryfikowalnych wyborów prezydenckich oraz zakończenia tego, co nazywają „dyktaturą Maduro”.

 

Ale prywatnie niektorzy członkowie opozycji debatują nad nową ofertą, i twierdzą, że mogą pomóc przełamać impas: sondując możliwość, że Maduro może tymczasowo pozostać na stanowisku prezydenta, gdy zostaną przeprowadzone nowe wybory, jeśli zostaną spełnione określone warunki. Niektórzy nawet unikają przekonania, że ​​Maduro może ubiegać się o reelekcję, obliczając, że jego oceny są tak niskie, że nie ma szans na wygranie wolnego i uczciwego wyścigu.

Osoby zaznajomione z rozmowami - mówiące pod warunkiem anonimowości w celu omówienia wewnętrznych rozważań - ostrzegają, że oferty są nadal przedmiotem debaty i mogą nigdy nie dotrzeć do stołu przetargowego. Po pierwsze, rząd Maduro, jak mówią, nie zasygnalizował jeszcze swojej gotowości do przeprowadzenia nowych wyborów prezydenckich. A kwestia losu Maduro, przywódcy opozycji, nalegają na dyskusję dopiero po osiągnięciu takiego zobowiązania. 

Ponadto niektórzy opozycjoniści zdecydowanie sprzeciwiają się wszelkim transakcjom, które nie wiążą się z natychmiastowym wyjściem Maduro. Niemniej jednak wewnętrzne dyskusję sugerują, jak długo opozycja może chcieć zawrzeć umowę w czasie, gdy zarówno Maduro, jak i jego wrogowie znajdują się pod rosnącą presją, by dojść do porozumienia, które zaczyna się odnosić do ogromnego kryzysu humanitarnego, który rozwija się w Wenezueli. 

„Preferowanym scenariuszem dla większości Wenezuelczyków jest zakończenie tego kryzysu poprzez wolne i uczciwe wybory” - powiedział jeden z liderów opozycji. „Drugie, czy Maduro pozostanie u władzy przez tymczasowy okres”.

Istnieją zachęty do zawarcia porozumienia po obu stronach.

Surowe sankcje że strony USA i rosnąca izolacja międzynarodowa uderzyły w rząd Maduro, zmieniając Wenezuelę w państwo pariasów wspierane głównie przez Rosję, Chiny i Kubę. Te sankcje - w szczególności surowy zakaz importu ropy przez Stany Zjednoczone i ograniczony dostęp do amerykańskich rynków finansowych - zatrzasnęły już rozpadający się sektor naftowy Wenezueli, obecnie na najniższym poziomie produkcji od lat 40-tych . 

Spotkania na Barbadosie wznowiono kilka dni po tym, jak komisarz ONZ ds. Praw człowieka Michelle Bachelet opublikowała raport potępiający erozję rządów prawa w ramach Maduro, w tym ponad 6000 pozasądowych egzekucji od 2018 r. represje wobec prasy oraz wykorzystywanie żywności i wody jako broni politycznej. 

Spotkania w tym tygodniu  były zaplanowane na ostatni tydzień, ale zostały przełożone po rzekomych torturach i zabiciu zatrzymanego kapitana marynarki, Rafaela Acosty. Acosta zmarł pod opieką wojskowych sił kontrwywiadu, kilka godzin po pojawieniu się w sądzie na wózku inwalidzkim i wysłaniu do szpitala na polecenie sędziego. 

 

 

Przed śmiercią Acosty, minister komunikacji Maduro, Jorge Rodríguez, twierdził w telewizji krajowej, że odkrył rzekomą nową nieudaną próbę zamachu stanu przeciwko rządowi. 

Jednak opozycja - kierowana przez Juana Guaidó, który został uznany przez ponad 50 krajów, w tym przez Stany Zjednoczone, za prawowitego władcę Wenezueli - także kończy się czasem i, potencjalnie, parą. Wysiłki mające na celu przeciwstawienie się wyższym urzędnikom Maduro nie powiodły się, a opozycja została zaatakowana w zeszłym miesiącu przez zarzuty, że dwóch jej członków sprzeniewierzyło się ponad 60 000 $ pomocy przeznaczonej dla wenezuelskich żołnierzy, którzy uciekli do Kolumbii. 

„W Wenezueli przesłanka„ wszystko albo nic ”zniknęła” - powiedział Jesús Seguías, analityk polityczny i dyrektor agencji wyborczej Datincorp. „Obie strony nie mają innego wyjścia niż siedzieć i negocjować”. 

W ostatnich latach rząd Maduro wielokrotnie angażował się w rozmowy z opozycją, bez końca. Czasami obecne rozmowy graniczą także z dziwactwem. Na przykład pod koniec ub.tygodnia Maduro zorganizował konferencję prasową, w której pochwalił zaangażowanie indyjskiego guru Ravi Shankara, który, jak powiedział, obecnie wspiera proces dialogu swoją „wiedzą o medytacji”.

Maduro obwinił opozycję za negocjacyjne porażki, ale nalegał, aby otwierająca pięciogodzinna sesja przebiegła dobrze. 

„Ustaliliśmy harmonogram sześciu rozmów” - powiedział. „Jestem bardzo optymistyczny”. 

Od miesięcy Guaidó i inni członkowie opozycji zdają się nalegać, aby Maduro musiał natychmiast ustąpić z umowy, biorąc pod uwagę wiarygodne zarzuty oszustwa, które miały miejsce w wyborach w 2018 roku.

Krytycy rozmów, w tym wysocy rangą opozycjoniści, mówią, że rząd Maduro po prostu zwleka na czas i nie ma zamiaru zgodzić się na nowy głos prezydencki. Do tej pory oferował tylko nowe wybory parlamentarne, propozycja, którą opozycja postrzega jako niepoczątkową.  

"Co to do diabła jest? Znów dialog? ”Wygłosił lider opozycji i były burmistrz Caracas Antonio Ledezma powiedział w niedzielę na Twitterze. Dodał: „Nie ma gorszego przestępstwa niż myślenie, że ludzie są głupi”. 

Ale inni w opozycji mówią, że kompromis może być możliwy. Jedną opcja: że „bezzębny” Maduro pozostanie na stanowisku przez, powiedzmy, dziewięć miesięcy, w tym czasie komisja wyborczą zostanie odnowiona, ustawione zostaną międzynarodowe monitory i zorganizowane zostaną nowe zasady rejestracji wyborców. Jeśli Maduro odmówi,jak twierdzą przedstawiciele opozycji, to wtedy pomogłoby im wywierać presję na ich żądanie, aby partnerzy międzynarodowi zrobili więcej, by wymusić jego odwrót.

Pytanie, co stanie się z Maduro w dłuższej perspektywie, jest bardziej skomplikowane. Wielu opozycjonistów twierdzi, że musi zapłacić za zbrodnie swojego rządu i nie powinno być uwzględniane w ofertach amnestii. Inni sugerują, że najlepszym rozwiązaniem może być szukanie schronienia poza Wenezuelą, być może na Dominikanie lub na Kubie. 

„Ale po pierwsze”, powiedziała jedną z osób zaangażowanych w strategię opozycji, „musimy dotrzeć tak daleko"


 

ps.

I apologise in advance for the quality of the translated text

https://www.washingtonpost.com/world/the_americas/as-venezuelan-talks-resume-the-opposition-debates-concessions-over-maduros-exit/2019/07/09/1e0f2d0a-a1c3-11e9-a767-d7ab84aef3e9_story.html?utm_term=.6e6c23eb2692

 

KOMENTARZE

 • Czyli
  Będzie,, dobra zmiana,, w Wenezueli. Pod,, opieką USA. To tak jak u nas. Ciekawe jaką Żorżetę im amerykanie przyślą.
 • @zbig71 08:36:32
  Nie będzie "dobrej zmiany" w Wenezueli nie ma tylu pożytecznych idiotów... jak było w Polsce gdy obalali PRL i niszczyli własne państwo ręka w rękę z wrogami własnego państwa czyli z tzw zachodem.

  Gołym okiem widać że w Wenezueli po nieudanym "Majdanie" wdrażana jest procedura identyczna jak podczas obalania PRLu.
  tj ścisłe embargo mające pobudzać bunt ludności (to już jest zbrodnia przeciw narodowi) oraz odśrodkowe paraliżowanie gospodarki kraju a wszytko okraszony skrajnie kłamliwą propagandą zachodu.
  Powtórka z PRLu jak nic... to samo robią w Syrii, Iranie, Korei Pn..

  Jest jedna różnica ... pożytecznych idiotów jest coraz mniej...
  w Polsce pozostał chyba tylko JanuszK... no może jeszcze paru na intratnych stanowiskach którzy muszą być "pożytecznymi idiotami" by co miesiąc przytulać grubszą kasę... cała reszta to wprost agentura globalnej mafii żydowskiej....albo sam mafia żydowska.
 • @Oscar 09:04:10
  Nie bierz wszystkiego tak na poważnie. W moim wpisie było sporo ironii.
 • @zbig71 09:16:49
  hehehe... masz rację .. nie wyczułem klimatu...
 • @ Autor - 1*
  kundel,
  nie jesteś na bieżąco - czytaj to, co pojawia się na Neon24.pl:

  https://ram.neon24.pl/post/149601,zydowskie-knowania-przeciwko-wenezuelczykom
  ______________________________________

  Jak pogrywają światowi syjonistyczni terroryści w Wenezueli -?

  Gdy wszystkie żydo-reżimy Zachodu, w tym syjonistyczna banda IIIŻydo-RP/Polin (teraz to PiS), prześcigają się w udzielaniu poparcia proamerykańskiej gnidzie, niejakiemu Juanowi Guaidó, w tym samym czasie syjonistyczni terroryści z Mossadu i CIA planują także wyeliminować i jego i zrobić prezydentem Wenezueli Raúla Baduela. Nie trudno zgadnąć jak zachowałyby się czołowe szumowiny żydo-reżimów Zachodu, gdyby Żydom ten zamach się powiódł – znów byłoby pełne poparcie dla światowego terroryzmu syjonistów.

  DK
 • "Czy w Wenezueli będzie "Okrągły stół""
  --------------------
  Tego nie wiem ale wiem jedno - mianowicie nacjonalizacja aby potem prywatyzować - tak jak prywatyzowano atrapę Polski i Rosję - kiedy to niejaki Bolek komuną wyrżnął był - o glebę.
  Wniosek?
  Nacjonalizacja a potem prywatyzacja albo prywatyzacja a potem nacjonalizacja - i sze kręci - z tym tylko, że tubylcy zawsze zostają z ręką w nocniku.
 • @Rzeczpospolita 12:57:24
  Ty tak ministrant to na serio dałeś ta jedynkę
  A ja miałem ci zamiar listę wyborczą podpisać
  To teraz dupa blada .
  Ten jeden podpis może sprawić że znów Wiernym Polsce Syjonistycznej braknie podpisów i wyborcza klapa po raz 25-ty
 • Jeżeli
  ,,demokracja i prawa człowieka,, zwycięży w Wenezueli, to mieszkańcy tego kraju mogą pożegnać się ze swoimi złożami ropy i diament ów. Koniokrady i Eskimosi wiedzą na czym położyć łapska.
 • @
  Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek czasu miejscowego rozporządzenie wykonawcze zamrażające wszystkie aktywa rządu prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro i zakazujące Amerykanom prowadzenia interesów z władzami w Caracas.
  Równie agresywnymi retorsjami Waszyngton objął dotąd niewiele krajów, w tym Kubę, Koreę Północną, Syrię i Iran - zauważa Associated Press. Przypomina, że całkowite zamrożenie aktywów USA zastosowały po raz pierwszy od ponad 30 lat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej