Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
909 postów 28726 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Ludobójstwo kulturowe w Chinach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Według dziennika „reedukacja” obejmuje nawet 15 proc. mieszkańców prowincji Xinjiang. W obozach są poddawani kulturowej i ideologicznej indoktrynacji: zmusza się ich do śpiewania komunistycznych pieśni, spożywania wieprzowiny i alkoholu.

Czystki etniczne Ujgurów w Chinach

 

Do obozów zostało zmuszonych od 2,5 do 3 milionów dorosłych i dzieci w Xinjiangu, gdzie władze Chiny próbują reedukować ich jako część chińskiej większości Han, wymazując ich język, tradycje i kulturę, zasadniczo zabijając ich tożsamość. 

 

Po raz kolejny okazuje się, że chińska kampania eksterminacji kultury i tradycji tureckich muzułmanów, głównie Ujgurów, w regionie Xinjiang obejmuje również pokolenie dzieci i młodzieży. Podczas gdy ich rodzice są zabierani do obozów koncentracyjnych - eufemistycznie określanych przez władze chińskie jako „kształcenie zawodowe” - to ich dzieci są zapędzane do specjalnych szkół z internatem i domów dziecka. W tych szkołach dzieci mogą się mieszkać, ale nie mogą z nich odejść. Kompleksowe wysiłki zmierzające do stworzenia oddzielnego systemu prania mózgu i więzienia dla dzieci pogłębiają dowody na to, że Chiny popełniają ludobójstwo kulturowe.

W ostatniej połowie 2018 r. pojawiły się nowe dowody na to, że także ujgurskie dzieci są siłą wciągane do tzw. pralki mózgowej. W lipcu Financial Times zidentyfikował nowe sierocińce, a we wrześniu Associated Press rozmawiała z 15 muzułmanami, którzy opisywali, jak Chiny oddzielają małe dzieci. Human Rights Watch zwrócił uwagę na praktyki w październiku.

 

" „Tak jakbyśmy umarli, ale żyjemy. Już 50 lat Chińczyk jest panem, my niewolnikami. Dzieje się to, co on mówi, co on chce. Prawie nie możemy już uczyć się swojego języka, mówić publicznie, śpiewać piosenek , modlić się… Ja w moim wieku wciąż nie znam chińskiego. Ale nasze pokolenie już odchodzi. Co będzie z moim wnukiem? Mówi po chińsku. Nasze dzieci stają się Chińczykami”.  pisze Ujgor  Adıgüzel,

Teraz BBC i niemiecki badacz opublikowali nowe szczegóły mrożącej krew w żyłach operacji reedukacji dzieci. Adrian Zenz z Europejskiej Szkoły Kultury i Teologii w Korntal w Niemczech pisze w Journal of Political Risk, że Chiny zbudowały system dla dzieci, który „odbywa się w wysoce zabezpieczonych, scentralizowanych obiektach reedukacji” i „napędzany przez miliardy juanów z budżetu, napięte terminy i wyrafinowane cyfrowe systemy baz ich danych. ”Dodaje, że„ ta bezprecedensowa kampania umożliwiła rządowi Xinjiang asymilacja i indoktrynacja dzieci w zamkniętych środowiskach poprzez oddzielenie ich od rodziców ”.

 

Chiny, mówi Zenz, prowadza  „systematyczną kampanię przebudowy społecznej i ludobójstwa kulturowego w Xinjiang”.

Chociaż czas trwania i intensywność różnią się w zależności od miejsca, stwierdził: „W niektórych przypadkach wpływ rodziców jest prawdopodobnie prawie całkowicie wyeliminowany”. Pan Zenz informuję, że w niektórych regionach ujgurskich większości w południowym Xinjiangu, zapisy przedszkolne wzrosły w ciągu ostatnich lat ponad czterokrotnie a przekroczenie średniej krajowej stopy wzrostu rejestracji o ponad 12 razy. Czemu? Ponieważ rodzice, a w niektórych przypadkach oboje rodzice, zniknęli w obozach. Pan Zenz stwierdził, że rządy niższego szczebla prowadzą rejestry, które „wymieniają dokładną sytuację detencji dzieci z jednym lub obojgiem rodziców w areszcie lub pracy zewnętrznej, pogrupowanych według wieku, którzy„ potrzebują opieki ”.
Zauważa również absurdalny podwójny głos używany przez Komunistyczną Partię Chin w maskowaniu kulturowego ludobójstwa, z emocjonalnym językiem, takim jak „opieka,

Jak długo jeszcze ich świat będzie wyglądał inaczej?


https://www.com/opinions/global-opinions/china-is-brainwashing-uighur-children-how-much-longer-will-the-world-look-away/2019/07/13/3eccef86-a1bf-11e9-bd56-eac6bb02d01d_story.html?utm_term=.94faac9c15db

 

ps.

I apologise in advance for the quality of the translated text

Przepraszam za amatorskie i siermiężne tłumaczenie tekstu,ale ja nie jestem dyplomowanym tłumaczem,jak też nie tłumaczę tekstów odpłatnie dla międzynarodowych korporacji czy firm
8-))))

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Cywilizacja Chińska nie dopuszcza możliwości istnienia odrębności kulturowej, czy religijnej, która nie akceptuje systemu chińskiego (podległości władzy centralnej).

  To, co widać wewnątrz Chin - obowiązywać będzie wszędzie tam, gdzie Chiny będą dominowały. Nie ma zmiłuj.
 • @ogólnie
  Mongolię też podobno przechwytują Chińczycy.
  Totalitarna kultura ...
  bo jakim cudem 1 mld (!) inteligentnych ludzi nie potrafi się postawić władzy i pozwala sprowadzić się do roli niewolników?
 • Zawsze tak było z kulturami wokół Chin.
  Wszyscy się "chińczykowali".
  I następował ich cywilizacyjny progres, ale tracili też drapieżność.
 • @kowalskijan584 10:25:12
  Pan patrzy z europocentrycznego punktu widzenia. A chińska cywilizacja jest taka od tysięcy lat. A ile wieków istnieje cywlizacja łacińska? Oni są po prostu inni i nie należy wartościować, bo muszą mieć moc, skoro przetrwali tyle tysięcy lat. A obecnie wciąż trwa reakcja za czasy smuty z XVIII-XIX wieków. Mao dał podstawy, scentrlaizował Chiny, a Deng dał im rozwój gospodarczy.
  CHiny są potężne kulturowo.
  Nas zaś przejmuje kultura anglosaska. Większość filmów w tv z tego kręgu, mc'donaldy jako atrakcja szkolnych wycieczek, do tego z obcych dominuje w Polsce znajomość nieprecyzyjnego angielskiego (żadnych umów polskie państwo nie powinno podpisywać w tym języku).
  Tak mają imperia. Zdominowują kulturowo innych.
  Kiedyś Polacy polonizowali Litwinów i Rusinów. Są różne metody, ale one zależą też od cywilizacji.
 • Ja rozumiem Chińczyków.
  Islam Ujgurski to bardzo niebezpieczna, ekstremalna religia.
  Ujgurski islam jest wtyczką (z zapalnikiem i bombą) globalnej mafii do wnętrza Chin.
  Mafia od lat stara się wysadzić Chiny przy pomocy szczucia Ujgurów na Chiny (tak jak od lat szczuli solidaruchów na PRL).
  Cel polityczny jest oczywisty.
  Nie bez powodu wśród terrorystów w Syrii jest tylu Ujgurów...
  są tam wszystkie V kolumny mafii żydowskiej z całego świata są banderowcy, są Czeczeni, są Albańczycy, są sunnici z bliskiego wschodu, są Ujgurzy, i wielu innych z republik miękkiego podbrzusza Rosji.

  Walka z ekstremizmem islamskim jest ze strony Chin samoobroną.
  W Chinach są dopuszczalne różne religie ... do czasu gdy nie stają się wrogą V kolumną globalnej mafii żydowskiej.
  Islam w oczywisty sposób jest taką religią.

  Edukacja to znacznie bardziej humanitarny sposób niż ten wybrany przez globalną mafię dl Palestyńczyków, Serbów, Osetyńców... mordy, czystki, etniczne, wypędzenia.
 • @Wican 11:38:49
  A dlaczego nie należy ich wartościować? Jedne kultury mi się podobają, inne nie. Chińska kultura akurat jest stara i bogata ale oparta na zasadzie "jednostka to dodatek do społeczeństwa", "jednostka się nie liczy" co mi się nie podoba.

  Anglosaska kultura też, według mnie, staje się coraz bardziej totalitarna, niewolnicza. "Jednostka to dodatek do zysku","Jednostka się nie liczy o ile nie przynosi zysku".

  O ile dominacja kulturowa przebiega naturalnie to nie mam nic przeciw, ale jeśli odbywa się to podstępnie (napływ ludności lojalnej staremu krajowi, presja prawna,gospodarcza czy wreszcie militarna) to takiej kultury nie cenię.
  P.S.
  Polonizacja Litwinów i Rusinów , z tego co wiem, nie polegała np. na tym, że zabraniano im mówić po rusku/rusinsku czy litewsku. Szlachcic mówiący po litewsku miał te sama prawa i obowiązki co szlachcic mówiący po polsku. I tak samo chłop w Koronie (nie czytać: "chłop w koronie" :) miał te same obowiązki co chłop na Rusi.
 • Husky
  Nie Pan tłumaczy wartościowe teksty, byleby były zrozumiałe dla innych. A co do Chin to tam zawsze był totalitaryzm.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @krzysztofjaw 12:53:18
  Krzychu
  "Panowie" to som w opozycji,
  ...... ale raz jeszcze przepraszam za amatorskie i siermiężne tłumaczenie tekstu,ale ja nie jestem dyplomowanym tłumaczem,jak też nie tłumaczę tekstów odpłatnie dla międzynarodowych korporacji czy firm

  8-))))))))))
  pzdr.
 • Ujgurzy - to rzeczywiście
  mina, której lont znajduje się w kosmatych łapkach czarciego pomiotu. Taką miną - tylko innego rodzaju - jest także Hong Kong. To jest oczywiste - jednak najważniejsze jest to - w jakim stopni czarci pomiot ubezwłasnowolnił rządzących Chinami. Dla przykładu - białą rasę w ogóle - ów pomiot ubezwłasnowolnił w stu procentach.
  Wniosek?
  Jeżeliby jakimś cudem - czarci pomiot - został wzięty za przysłowiowy pysk przez Chiny - to oznaczać to będzie, że sam Bóg tupnął nogą.
 • @Wican 11:34:06
  Protesty w Hongkongu: ponownie pojawiają się dziesiątki tysięcy
  W Sha Tin doszło do gwałtownych starć między policją a niewielką liczbą demonstrantów.
  https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/F0C5/production/_107873616_055286986-1.jpg

  Protesty wywołała propozycja ekstradycji, która pozwoliłaby na wysłanie ludzi do Chin na ewentualne procesy.

  Hongkong, dawna kolonia brytyjska, jest częścią Chin, ale działa w ramach „jednego kraju, i dwóch systemów”, który gwarantuje jej autonomię. Ma własne sądownictwo i odrębny system prawny w porównaniu do Chin kontynentalnych.

  Czego chcą protestujący?
  Krytycy ustawy o ekstradycji stwierdzili, że podważy ona niezależność sądów w Hongkongu i może zostać wykorzystana do skierowania przeciwko tym, którzy wypowiadają się przeciwko rządowi chińskiemu.

  Po wielkich protestach Carrie Lam powiedziała, że ​​ustawa była „martwa”, ale nie udało jej się jej oficjalnie wycofać.

  Nie wystarczyło to protestującym, którzy obiecuja utrzymywać presję na rząd i ożywić inne żądania, takie jak powszechne prawo wyborcze.

  https://www.bbc.co.uk/news/world-asia-china-48979988
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:21:50
  Cywilizacja Chińska nie dopuszcza możliwości istnienia odrębności kulturowej,
  i jak się komuś to nie podoba to ma darmowy obóz koncentracyjny wraz całą rodziną.
  No fajna ta cywilizacja

  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 13:56:24
  "Cywilizacja Chińska nie dopuszcza możliwości istnienia odrębności kulturowej,
  i jak się komuś to nie podoba to ma darmowy obóz koncentracyjny wraz całą rodziną.
  No fajna ta cywilizacja"

  No to mamy wybitnego znawcę cywilizacji chińskiej.
 • @Pedant 14:45:50
  Dziekuje za uznanie
  8-))))
 • @Oscar 12:46:37
  Duży może więcej...no i co im kto zrobi?
  Chińczyk rządzi...więcej kupując od chinoli szajs to na pewno wszystkie gospodarki świata będą prężnie działać i narody będą się bogacić.Bo to wszystko biznes.Korporacje zachodnie produkują tam bo taniej i więcej. Ci prezesi i zarządy zarabiają ale jakby wrócić do zasady "swój od swojego u swojego" to Chiny z głodu by padły.i skończyłoby się "rumakowanie".

  Papierowe imperium by zadrżało.Oczywiście nie tak od razu bo tam tyle ludzi... ale jak by oni rzucili się do ucieczki to będzie pozamiatane. Zresztą czytałem, że w Chinach działają liczne obozy pracy zasilane darmową siłą roboczą w postaci więźniów koreańskich z północy. Koreą Pln zamiast trzymać przepełnione więzienia wysyła za dolary do Chin swoich więźniów do pracy, Więc tam jest rozwinięte łamanie praw człowieka jak w Korei Płn.
  Ale wszyscy udają, że problemu nie ma..
 • @Husky 16:16:26
  Duży może więcej... najbardziej znany przykład to USA.
  Rabunkowe wojny łamiące prawo międzynarodowe, absolutna bezkarność Amerykańskich bandytów, wymuszanie uległość zbrodniczymi embargami w wyniku których umierają tysiące cywili, dowolne traktowanie umów międzynarodowych zależny od korzyści po stronie USA, wtrącanie się do wyborów we wszystkich państwach świata, wspieranie najokrutniejszej formy terroryzmu islamskiego, grabienie zagranicznych zasobów państw które nie słuchają USA, wspierani o ile nie organizowanie prowokacji mających uzasadniać amerykańską agresję...


  Czy ktoś na świecie jest w stanie pokonać w tym zakresie USA (i Izrael bo to to samo). Nikt .. bo duży może więcej.
  Nawet Hitler był bardziej przywiązany do prawa międzynarodowy.

  A Chiny przy USSraelu to prawdziwa dziewica przy kurtyzanie specjalizującej się w gangbangach z wyposzczonymi frontowymi żołdakami na haju.
 • Normalnie jakbym pastorka
  Chojeckiego czytał ...a gdzie fragment o tym w jaki sposób USA wykorzystują Ujgurów do robienia rozpierduchy w Chinach.
 • @Miksa 20:25:48
  a w jaki sposób USA wykorzystują Ujgurów??
 • @Husky 22:26:20
  W taki sam sposób i w tym samym celu jak solidaruchów w Polsce.
  Przypomnę do rozwalenia kraju w którym mieszkają i przejęcia tam władzy... oraz jako mięso armatnie w bandyckich wojnach które prowadzą.

  Solidaruchów wykorzystywano jako mięso armatnie w Iraku, Afganistanie nawet na Ukrainie i pewnie w Syrii (tego nie wiem)
  Ujgurów mamy w Syrii w charakterze terrorystów i mordują tam w interesie USSraela... z czego pewnie nie zdają sobie sprawy tak jak solidaruchy nie zdawały sobie sprawy w czyich interesach naprawdę rozwalali swój kraj.
 • Cywilizacja Chinska:-)))))czyli Emm Pstrem-bzdremmm
  Chiny istnieja pare tysiecy lat i jakos przetrwaly grupy etniczne, kultury, jezyki, religiie.... Komunizm …to antykultura urawnilowski. Chiny niszczy Komunizm.
  Wspomagany przez Globalizm FInanasowy mutuje w przerazliwie ludobojczy sytem tzw "Kredytu Spolecznego "opartego o elektronike pozwalajaca na powszechne inwigilacje. System ten dzieki ludnosci na trzy grupy... Porzadni Chinczycy....Przecietni i ...Podejrzani…
  Czyli system kastowy z Kasta Czerwonych Mandarynow na gorze....nihil novi.
  Koszty sa tragiczne….miliony..miliony opuszczonych, ratujacych sie zdanych na siebie samych dzieci, czasmi same zyjace w opuszczonych wioskach ,sporadycznie dogladane przez muilicjantow I szkoly...TOI nie tylko dzieci Ujgurow..ale I Hubnow I innych..rodzice pracuja w miastach....
  W miastach latwo kontrolowac..system kamer, kapusi I podsluchow- .zatem buduja je mimo ze siegaja po 50 mln ludzi... Swiat milczy....
  a wielu glupkow pieje peany na czesc Chin:-)))
 • @RomanKa 14:07:59
  //a wielu glupkow pieje peany na czesc Chin:-)))//

  więcej niż wielu

  8-))))))
  pozdrawiam
  Dzięki za komentarz
 • @RomanKa 14:07:59
  Wszystkie systemy mają taki system.
  Nasi (aktywiści poplecznicy zauroczeni),
  Obojętni (niegroźni dla nas przeciętniacy)
  Wrogowie (aktywiści innych idei zwalczający naszą idee).

  Chińska nowość polega na głębszej "cyfryzacji" tej starej idei...
  ma (Rząd) ma dalej kartoteki kryminalne i polityczne a KK kartoteki religijne... a partie kartoteki swoich aktywistów.

  U nas awanse i oceny też bazują na wynikach poszukiwać w naszych kartotekach...
  W USA każdy chyba ma swoją kartotekę i miliony ludzi spoza USA też ma w USA swoją kartotekę.
  Wychodzi to w praniu gdy się chce wizę do USA oraz po przylocie do USA.

  Nic nowego..
  A pamiętam jak za PRLu solidaruchy się oburzały jak milicja filmowała zadymy by rozpoznawać sprawców..
  dzisiaj w "wolnym" świecie to norma a monitoring jest wszędzie nawet gdy nie ma zadymy.
  Najwięcej kamer na m2 ma podobno Londyn..
 • @kowalskijan584 12:47:12
  Wartościowanie jedno, a jednostronne europocentryczne spojrzenie to drugie. Ale tam w CHinach i tak przebiegało to by naturalnie. Wszak CHińczycy mają ogromną przewagę liczebną.
  A jaki szlachcic mówił po litewsku? Natomiast szlachta prawosławna dyskryminowana była.Ostatnim wielkim prawosławnym był Konstanty Ostrogowski. A od potopu nastąpiło uderzenie w tzw. protestantów.
  W I RP były różne etapy.
  A II RP? Niszczenie cerkwi? I tępa sanacja, zrażała do polskości Ślązaków, ale też prawosławnych bez określonej świadomości narodowej (tutejsi). Bo sanacja była cywilizacyjnie bardziej azjatycka, ale przy tym to było dla Polski nienaturalne, stąd efekt okazał się odwrotny od zamierzonego.
  W Azji (nie tylko w Chinach) wspólnota dominuje nad jednostką. Ale to nie oni mordowali tubylców.
  Anglosasi niby tacy wolnościowi, a oni dokonywali reagularnego ludobójstwa wśród Indian czy Hindusów (Angole wywołali niejeden głód).Czyli kultura anglosaska to zakłamanie, a cińska jest konsekwentna. I nie małpują, jak naród, który był (i jest) "pawiem i papugą".
 • @krzysztofjaw 12:53:18
  Pańskie twierdzenie jest ahistoryczne. Chiny to coś więcej niż bardzo młody totalitaryzm.
 • @Husky 13:54:04
  No i? Artykuł jest o Ujgurach, a nie Chińczykach z Honkongu. Inna sprawa, ze tam miesza amerykański wywiad, dla którego Chiny to obecnie główny przeciwnik. Polecam "Sztukę Wojny" Suna, "Dyplomację" Kissingera, prace neokonów jak Kagan czy Pipes. Wtedy pewne rzeczy staną się bardziej zrozumiałe.
 • @Husky 22:26:20
  Tak samo jak wypuściły 'Kalifa" ze swojego obozu.I razem z nim tysiące póżniejszych żołnierzy ISIS.
 • @RomanKa 14:07:59
  Fakt, łatwo kontrolować kamerami. CHoć najbardziej zmonitorowanym miastem świata jest chyba Londyn. I prędzej obcy dostanie na mieście (mimo kamer) w Londynie czy gdzieś w Polsce niż w Chinach. Chińczycy są z natury uprzejmi.
 • @Wican 20:55:27
  NIe tylko LOndyn..praktycznie wszystkie wielkie miasta..niech pan zwroci uwage na nowe wymieniane swiatla uliczne LED.. na nich montowane sa urzadzenia 5G...o emisji przkracvzajace 4 krotnie bezpieczne imity…
  Chiny zostaly wyznaczone przez bande Globalistycznych Satanistow na policjanta Swiata....
  Stad taki wrzask i Wojna na Gorze w USA z Republikanami, ktora osiaga stadium masowej histerii:-))))
  Uyghurs..to starzy ludzie , zyjacy na swojej ziemi od wiekow, bardziej pokrewni Kazachom niz Huns...to co robia z nimi jest ethnic cleansing...I jakos te podle swiatowe liberalne media osleply..nie widza nie slysza nie wrzeszcza:-))))
  Protesty Hong Kong to wynik panicznego strachu jego meiszkancow przed lagrami centrum...tez cichutko….
  Ta wyrafinowana KOMUNA zamienila narody Chin w Janczarow Swiatowego NWO...ktore zdycha...ale nei przestalo byc grozne!
  KOMUNISTYCZNE choiny to zagrozenie dla SWIATA!!!!!
  Dzieki , panie Huski , za poswiecenie uwagi temu problemowi!!!!!!
  jest pan chlubnym wuyatkiem !!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

ULUBIENI AUTORZY

więcej