Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
981 postów 30734 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Mizogin

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Klasyczny mizogin jest łatwy do rozpoznania. Co ciekawe, zachowania tego typu nierzadko wiążą się ze skrywanymi tendencjami homoseksualnymi. Z pozoru lubi kobiety w rzeczywistości nimi gardzi

Znasz mężczyznę, który nienawidzi kobiet?

Próbuje udowodnić, że jest lepszy. A już na pewno wie lepiej. Oskarża. Obwinia. Atakuje. Rywalizuje. Kontroluje. Manipuluje. Decyduje za ciebie,Wygłasza „specjalistyczne” opinie na temat fotek pieknych kobiet

 

Z pozoru lubi kobiety w rzeczywistości nimi gardzi. Warto jednak pamiętać, że niechęć do kobiet może objawiać się w nietypowy sposób, poprzez nieśmiałość, małomówność....

Nieskrywaną niechęć, wręcz nienawiść, do kobiet nie bierze się znikąd. Nie bez znaczenia jest również rola religii – jeśli jego pseudo- katolicka wiara jest oparta na przekonaniu o podległej, niemal służalczej roli kobiety, trudno o zdrowy stosunek do płci pięknej.


Związek między złymi wzorcami a zachowaniem mizoginistycznym z całą pewnością istnieje, ale nie należy umniejszać roli innych czynników, takich jak: zaburzenia psychiczne, złe doświadczenia seksualne oraz lęki i fobie. W etiologii mizoginii szczególnie istotne są problemy emocjonalne, doświadczane przez mężczyznę. Jeśli ma niskie poczucie własnej wartości, stosuje ataki słowne pod kierunkiem innych osób.
Mizoginizm jest formą niechęci do kobiet, która objawia się w różnorodny sposób.  Mamy i na portalu takie przykłady
Mizogonista wiele wzorców wynosi z domu i przekłada je na swoje dorosłe życie. Taki delikwent wychowujący się w rodzinie, w której nie szanowało się kobiet, może mieć problemy że zmianą tego modelu w przyszłości. Czy jest to zachowanie patologiczne? Oczywiście że tak.

 


Istnieje wiele objawów wstrętu wobec kobiet - na pewno nie sposób wymienić ich wszystkich. Zaczynając od najmniej wrogich form, mogą to być nieśmiałość, małomówność i unikanie kobiet. Mizogonisci korzystają z tej metody w myśl zasady "lepiej unikać problemu". Chociaż ignorancja nie jest zbyt miła, istnieją gorsze symptomy.  Jest nim cynizm fałsz i obłuda ale i też prześladowcza mania wielkości.  Problemem w związku stanowiącym objaw mizoginizmu, bywa też nadmierna kontrola wszystkich "innych".


Widok roznegliżowanej kobiety kobiety jest dla takiego chorego delikwenta, obiektem szału i zwierzęcej nienawiści. Skrajnym objawem mizoginizmu jest przemoc fizyczna oraz idąca za nią przemoc seksualna w stosunku do innych zwłaszcza dzieci.

 

Mizoginią, jak każde zaburzenie, może podlegać leczeniu, a odpowiednią terapia może doprowadzić do jej zwalczenia. Jest to zaburzenie psychiczne, dlatego jedyna możliwa droga to wizyta u psychologa i zastosowanie psychoterapii w ramach leczenia mizoginii. W cięższych przypadkach, konieczne mogą okazać się leki.  Ważne by taki tylko kolorów tabletek nie pomylił.


Czy warto przyzwalać na zachowania mizoginistyczne? Eksperci są zdania, iż przymykanie oczu na wpisy i komentarze o pięknie kobiet......... są tak naprawdę podszyte niechęcią i to może mieć poważne następstwa.

 

Materialy z sieci

KOMENTARZE

 • x
  Mizogin, to w tej chwili forma inwektywy, określenie pejoratywne, gdy trzeba użyć argumentu-pałki, wobec mężczyzny.
  Swoją szosą, jak nazywa się forma lustrzana? Mizoginka?

  Czy po prostu aksjomatem jest, że mężczyźni są źli, więc są między ich innymi, niedopuszczalnymi cechami - mizoginami, a kobiety są świetne, więc nie?
 • @Torin 22:25:49
  Lubię,kocham i podziwiam kobiety.
  Młode i nie młode (Beata Tyszkiewicz -lat 8o).

  Lecz stosuję podział - damy i baby.
  To jakaś magnetyczna polaryzacja. Damy skupiają w sobie to co najwspanialsze,kwintesencję kobiecości, czar i fascynację dla mężczyzn.
  Baby - no cóż... raczej nikt nie pragnie z taką obcować.

  Mizoginizm internetowy jest chyba spowodowany tym, że te biedne sfrustrowane istoty, te baby nieszczęsne, co nigdy nie zaznały miłości; orgazm znają z opowieści, chłopa na stałe nie było i dzieci raczej też, tu wylewają swoje nieszczęścia. To bardzo biedne istoty. Problem tylko taki, że gryzą rękę, które chce ją pogłaskać, czy przytulić.
 • @Torin 22:25:49
  //Mizogin, to w tej chwili forma inwektywy//
  oj tam,oj tam
  pzdr.
 • @Janusz Kamiński 22:45:37
  Kazimierz Marcinkiewicz odchodzi z życia publicznego. W ostatnim czasie to drugie, po politycznie abdykującym Stefanie Niesiołowskim, osłabienie Instytutu Myśli Państwowej.
  Jak żyć?

  ps.

  W każdym z tych 2 przypadków powodem były kobiety
  Przypadek mizogini?

  8-)))))))
 • @Husky 08:15:54
  Nie drugie tylko co najmniej trzecie
  Bo "zapomniałeś" o pi'SS'owskim pOŚLE PIĘTA co to będąc żonatym wyrwał babę na pi'SS'owskiej miesięcznicy i pukał ją miesiącami obiecując porzucenie dla niej żony i namawiając do urodzenia mu dziecka
  No i oczywiście o sweet fociach na tle grobów nie zapominając

  A jak już jesteśmy przy takich tematach to może należy przypomnieć o innych znanych pi'SS'owcach jak Dorn, czy Gosiewski co mieli po kilka żon i "zapominali" o alimentach na dzieci

  I jadąc dalej tą "jedyna słuszną" partia nie zapominajmy o prezesie TV PIS Kur....skim który jak nachapał się kasy w Brukseli to tuż przed powrotem porzucił żonę z dziećmi i straszył ją szybkim rozwodem bez podziału majątku tutaj w RP a jak nie to że założy dla niej sprawę w Brukseli?

  O tym też "zapomniałeś"

  No to dodajmy "wisienkę na torcie" czyli niejaką martę kaczyńską
  Tą samą co latami okłamywała męża że córka która urodziła za ich małżeństwa jej jego gdy w rzeczywstości była chłopa z którym się stukała na boku a z którym później się ochajtała, po czym rozwiodła itd...
  Cholera więc wie czyje jest dziecko 2-gie i 3-cie, jeśli 1-sze było dzieckiem męża drugiego, to............

  Mało, czy wystarczy? :)) :))

  Chciałeś błysnąć a wyszło jak wyszło

  Językiem piłkarskim: mocne 5 - do słabych 2-ch :))
  ZAORANY
 • @Hades 15:11:12
  Dobranoc Prawi i Sprawiedliwi

  https://pbs.twimg.com/media/EAlIgbJW4AEx72F?format=jpg&name=small

  na pohybel eunuchom!!!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej