Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
939 postów 29686 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Prawde powiedział a prawda nas wyzwoli.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wielki szacun abp. Marku Jędraszewski Takich pasterzy i kapłanów nam trzeba. Na takich czekamy.

 

 

Doczekaliśmy się jasnego stanowiska ważnego hierarchy w kwestii totalitaryzmu dewiantów.

1 sierpnia 1944 roku, mieliśmy jawnych wrogów zewnętrznych. Walka była przypłacona polską krwią. Dziś musimy walczyć z wilkami w pseudopolskiej, opozycyjnej skórze. Metody na pozór różne ale cel ten sam. Dyskryminacja, poniżanie i wściekła chęć eliminacji Polskiego Narodu. Stop.
Abp Jędraszewski powiedział prawdę! Dziś komunistów walczących z Kościołem, wiarą, podstawami społeczeństwa jakim są: rodzina, patriotyzm, etyka, moralność zastąpiła tęczowa LGBT! Przecież to prawda.

Pamiętajmy! Mamy powody do dumy, posiadamy piękną historię i tradycję, z którą się nie walczy!

Jesteśmy narodem pobożnym, a wiara pomagała nam w trudnych chwilach.

Prawdziwi bohaterzy nie mieli wątpliwości, że Bóg jest najważniejszy

 

Ktoś wreszcie musiał to powiedzieć głośno

Lewactwo dostało drgawek i popada w histerię. Prawdy boją się jak diabeł święconej wody.

Ideolodzy neokomuny wykorzystują tych biednych seksualnie zdeformowanych ludzi, jako mięso armatnie wprowadzenia swojej chorej ideologii. Niby walczą z wykluczeniem, a domagają się jakichś szczególnych przywilejów dla siebie stawiając się z góry na uprzywilejowanej pozycji. No faktycznie, zaczynają się uważać za jakiś rodzaj nadludzi.

 

To ludzie przesiąknięci komunizmem i już z tym nic się nie da zrobić. Czerwona zaraza.To co się dzieje dziś w Polsce jest ostateczną klęską pedagogiki wstydu. Dlatego wzywam polski rząd do zmiany kodeksu karnego, aby polskie prawo chroniło przed agresją ideologiLGBT, przed przemocą motywowaną uprzedzeniami - przestępstwami z nienawiści.

 

 

ps.

Polska odrodziła się w 1918 roku i potrafiła przez 20 lat wykształcić i ukochać młodych Polaków tak, że byli gotowi za nią umierać. Polska niby odrodziła się w 1989 roku. Do dziś mało jest takich, co ją kochają. Bo to inne czasy były, nie było takich narzędzi do masowego ogłupiania i prania mózgów. Ludzie mieli łamane kości, ale nie mieli na taką skalę łamanych umysłów i dusz.Ponad 40 lat "budowania socjalizmu" dokonało trwałego spustoszenia w ludzkich umysłach.. A co gorsza w ludzkich duszach.

 

 

„Wstających dźwignij swą ręką,

Niech trzeźwy umysł się zbudzi,

By cześć należną i dzięki

Z zapałem Bogu oddawać”.

 

 

 

Życzę wszystkim dobrego piątku.

Niech Wam Pan Bóg błogosławi

 

.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Media "polskie" już rzuciły się do gardła Arb.Jędraszewskiego nazywając jego kazanie haniebnym.

  A swoją drogą to ta tęczowa zaraza rozprzestrzenia się także dzięki twoim "bohaterom" z PIS-u.Nawet palcem w bucie nie kiwną aby powstrzymać tą teczową zarazę.
 • @matterhorn 08:26:24
  Właśnie dzięki takim opiniom, takich ludzi jak TW "Znak" ,utwierdzam się, w przekonaniu że ks. Abp Jędraszewski jest kapłanem KK przez duże K

  Bogu niech będą dzięki za naszego Biskupa!

  https://pbs.twimg.com/media/EA6WlTrX4AILwWJ?format=jpg&name=small
 • @Husky 08:32:25
  Niniejszym wyrażam nadzieję, iż zarówno JE abp Jędraszewski, jak też czytelnicy tego portalu mają świadomość tego, że każda inwektywa z ust fanatycznych, lewacko-liberalnych, na wskroś totalitarnych wrogów naszej Ojczyzny jest dla nas komplementem, najwyższym wyróżnieniem! I odwrotnie: każdy (nie daj Boże!) ew. komplement pod naszym adresem z ich strony to dla nas najwyższy wstyd i hańba! Tak więc absolutnie wszystko jest na swoim miejscu albowiem...trwa ideologiczno-cywilizacyjna wojna, w której jesteśmy świadomą i aktywną stroną!
 • @kula Lis 68 10:04:09
  Ksiądz Abp.powiedział to co myśli zdecydowana większość społeczeństwa.
  Celne, kulturalne określenie dewiacji i chorych zboczeń
  Trzeba postawić tamę homo terrorowi!
  Tęczowa Zaraza
  8-)))
 • @Husky 08:32:25 Celne słowa kościoła bo agentura zawyła
  Raz sierpem raz młotem w tęczową. Uderz w stół a popłuczyny czerwonych parchów się odezwą. Biskup niestety się myli, bo czerwona zaraza jeszcze jest w Polsce i szybko przekształca się w tęczową zarazę, a ta jest jeszcze gorsza niż stary żydokomunizm. LGBT to chora ideologia, która niszczy świat. W ostatnim numerze Warszawskiej Gazety macie art, o USA, jak "Drack Quinn" dobiera się do dzieci w bibliotece a nauczanie jest takie, rodzicom nie mówi się wszystkiego. Rodzice są przerażeni, jest też link do filmu z tego wydarzenia. Warto zobaczyć co nas czeka, jeśli wpuścimy, to na nasze podwórko.
 • @Husky 10:09:42
  LGBT+OC/AC? Ten mężczyzna robił TO z ponad 700 samochodami! Jest mechanofilem i „miał również intymną relację z samolotem i helikopterem”. https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/08/lgbt_lpg_oc_ac_nczas.jpg

  Edward Smith mający 15 lat odkrył, że jest mechanofilem Źródło: Program TV "This Morning" prt sc

  Waszyngton. W stolicy Stanów Zjednoczonych pojawiła się właśnie kolejna mniejszość seksualna – mechanofile. Ich wyjątkowo jurnym przedstawicielem jest Edward Smith (63 l.). Ten przesadnie zaangażowany fan motoryzacji kochał się z ponad 700 samochodami ale miał również intymną relację z samolotem i helikopterem. Ten pierwszy raz musi być wyjątkowy…lecz w tym przypadku tak nie było. Pierwszym samochodem z którym Edward Smith stracił „swój wianuszek” był Volkswagen Beetle czyli auto niezbyt urodziwe. Od tamtej pory jednak coś się w mężczyźnie zmieniło i już żadna kobieta nie wzbudziła w nim takiego pożądania, jak błyszcząca karoseria samochodu.

  Diesel + Benzyna, normalna rodzina. Nikt nie rodzi się mechanofilem

  „Miałem 15 lat, kiedy zacząłem odkrywać piękno samochodów. To coś obudziło się we mnie” wyznaje 63-latek. „Po wszystkim odczuwam rodzaj satysfakcji seksualnej. Czuję jak energia samochodu przechodzi przeze mnie.” dodaje opisując swoje dziwaczne igraszki. Smith nie jest sam. Alternatywne tankowanie coraz popularniejsze na zachodzie. Niby to dziwaczne, a jednak Smith nie jest odosobnionym przypadkiem – na zachodzie mechanofilów jest więcej. Nie tak dawno, bo w 2013, głośno było o Brytyjczyku, który został przyłapany podczas publicznego odbywania stosunku ze swoim Land Roverem (to przynajmniej nie Volkwagen Beetle!). Niestety prawie 7 lat temu świat nie był gotowy na ich związek. Miejmy nadzieję, że sprawa Edwarda Smitha spotka się z większą tolerancją i zrozumieniem, a organizacja LGBT do swojego skrótu doda również literki OC/AC oraz LPG.

  Źródło: metro, fakt
 • Senator
  Bonkowski wyrzucony z PiS. Za,, antysemickie,, wpisy. Czyli w PiS pełna dyscyplina.
 • @Husky 08:32:25
  Miernota moralna, notoryczny kłamca, zapluty kapuś Bauer vel Boni TW ZNAK pasożyd od urodzenia śmie kogokolwiek pouczać ! Jakim prawem to coś jeszcze funkcjonuje w życiu publiczny! Tu można zasięgnąć informacji o tym pasożydzie i zdrajcy
  http://yelita.pl/artykuly/art/boni
 • @zbig71 10:37:43
  Bonkowski miał i ma 100 % racji. Jakieś krety w PiS podpuściły Kaczyńskiego. Kret mu podszepnął reakcję głupią na tą prawdę jaką podał senator. Za profanacje symboli narodowych i katolickich barwami lgbt nie ma odpowiedzialności, a za trafne określenia i skojarzenia wylatuje się z partii? Mandat ma murowany....
 • @kula Lis 68 11:09:11
  Najbardziej interesujące są te,, krety,, . A może to Jony Daniels zmarszczył brwi? A tak swoją drogą, to ten wielki,, strateg,, Kaczyński daje się tak łatwo wkręcać?
 • @kula Lis 68 10:32:26
  Tu kluczowy fragment, na który jest obecnie sterowna z Czerskiej nagonka. Oni chcieliby, aby Kościół pochwalał tęczową córkę rewolucji seksualnej.

  https://youtu.be/0QzSRHcnkmk

  Cale kazanie tu;
  https://youtu.be/BV7Cu0psZp4
 • @zbig71 10:37:43
  Nie tylko za to
 • @kula Lis 68 10:45:12
  Takie tłumaczenie słów abp Jędraszewskiego dla początkujących:

  Rewolucja bolszewicka jest młodszą córką rewolucji francuskiej. Wnuczką rewolucji oświeceniowej jest rewolucja seksualna 68, a prawnuczką rewolucja tęczowa.

  Jedna rodzina!
 • @kula Lis 68 10:13:27
  Oby jak najwięcej takich słów padało z ust naszych duszpasterzy!!!

  Wielkie Bóg zapłać Abp Jędraszewski!!!
 • @Husky 10:09:42
  Nie wiem jak często bywasz w Polsce, ale chyba racji nie masz. Biskup miał rację, ale społeczeństwo powoli się zmienia. I jest coraz większa akceptacja dla "tęczowych akcji". Coraz większa. Sądzę, że normalni w tej kwestii mają jeszcze niewielką przewagę, ale jakby zaczęła wracać młoda emigracja, to różnie by było. W takiej Holandii to bardzo szybko następuje lewaczenie Polaków.
  Bo Polak to chyba kopista. Poeta pisał: "Pawiem narodów byłaś i papugą". Następuje szybkie dostosowanie. Starzy AKowcy, któzy mieszkają od wielu lat na Zachodzie, również głupieja na starość i zaczynaja popierać akcje zboczeńców. Nie wszyscy, ale jednak. Nawet weteranów zmieniono.
 • @Husky 11:30:36
  A za co jeszcze?
 • @zbig71 11:42:16
  "problemy" rodzinne
 • @Husky 11:33:06 Niestety reszta episkopatu to lewactwo w czystej postaci.
  Prymasa to w ogóle nie widać i nie słychać, zresztą to człowiek bez charyzmy. Brawo abp Jędraszewski. Miał odwagę zło nazwać złem, to dzisiaj rzadkie. Pederastia to grzech wołający o pomstę do nieba! LGBT to jedna z form terroru antycywilizacyjnego, "wytrycha" na niszczenie prawdziwych wartości tak jak i ekoterror i inne środki rażenia w cywilizację.
 • @Husky 11:32:02
  Zakaz promowania ideologii LGBT powinien być wprowadzony ustawowo. Tak jak wprowadzono zakaz promowania komunizmu czy faszyzmu.
 • @kula Lis 68 12:13:40
  Atak na abp nie dziwi. KK zawsze, gdy był "głosem sprzeciwu", stawał się przedmiotem ataku.
  Podobnie w latach 50-ch komuniści opluwali i szykanowali Kardynała Wyszyńskiego.
 • @kula Lis 68 12:21:42
  Powiem tak, że nareszcie któryś hierarcha KK zdobył się na to, żeby wyrazić opinię członków Kościoła, śmiało i bez krętactw i matactw.
  Arcybiskup Jędraszewski bardzo dobrze zdawał i zdaje sobie sprawę jaką reakcje wywołują te słowa. Szacunek dla niego tym bardziej. Takich głosów powinno być więcej.Z tą "tęczowa zaraza" to nawet bardzo dobre określenie.Ja bym jeszcze powiedział "tęczowa swołocz".
  8-)))))
  pzdr.
 • Adwokaci z Wielkopolski prywatnie wyrazili sprzeciw wobec LGBT. Teraz mają poważne problemy dyscyplinarne
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/07/strefa_wolna_od_lgbt_nczas.jpg
  Nalepka "strefa wolna od LGBT"/fot. Twitter Marek Wojtaszek

  Dwaj adwokaci z Wielkopolski, ojciec i syn, umieścili na swoich prywatnych profilach na Facebooku zdjęcia z napisem „Strefa wolna od LGBT”. Rzecznik dyscyplinarny Izby Adwokackiej w Poznaniu wszczął wobec nich postępowanie sprawdzające. Umieszczenie przez adwokatów zdjęć z dopiskiem „Strefa wolna od LGBT” wywołało oburzenie wśród niektórych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i środowiska prawniczego. Uważają wprost, że mecenasi sprzeniewierzyli się w ten sposób treści ślubowania adwokackiego, w którym składający m.in. przyrzekają: „Ślubuję uroczyście w swej pracy adwokata przyczyniać się ze wszystkich sił do ochrony praw i wolności obywatelskich”. We wtorek wysłano pismo do obu adwokatów informujące o wszczęciu postępowania sprawdzającego poinformował adwokat Cezary Nowakowski, rzecznik dyscyplinarny wielkopolskiej Izby Adwokackiej. Cele adwokatury, do których należy m.in. dbanie o prawa i wolności obywatelskie, ciężko pogodzić z hasłem umieszczonym przy zdjęciach tych panów dodał ponadto. Nie znajdziemy zasady deontologicznej, która wprost wyjaśniałaby, czy adwokat posługujący się hasłem „strefa wolna od LGBT” łamie zasady etyczne tłumaczy adw. Radosław Baszuk, wieloletni sędzia dyscyplinarny. Przyjmuję zasadę, że adwokatowi, w szczególności w sferze publicznej, a tak należy traktować powszechnie dostępny wpis na Facebooku, wolno mniej niż innemu obywatelowi. To wypowiedź publiczna, która może być podstawą odpowiedzialności dyscyplinarnej dodał Baszuk. Zgodnie z art. 28 ustawy Prawo o adwokaturze (poa), adwokat może odmówić udzielenia pomocy prawnej tylko z ważnych powodów. Odmawiając reprezentowania takiego klienta z powodu uprzedzeń, adwokat na pewno dopuściliby się deliktu dyscyplinarnego. Brak tolerancji i odmienny światopogląd to nie jest ważny powód w rozumieniu poa. Z prostego powodu: w tym zawodzie nie ma miejsca na klauzulę czy quasi-klauzulę sumienia. Nie lubię złodziei, morderców czy niepłacących alimentów, ale ich bronię. To mój obowiązek. Sam wybrałem ten zawód. Ważne powody w rozumieniu poa nie mają nic wspólnego z odmową świadczenia pomocy prawnej z powodów politycznych, ideologicznych czy światopoglądowych odniósł się do tego zapisu Baszuk.

  Źródło: rp.pl
 • Rusza tęczowy objazd po Polsce. Będzie okazja na spotkanie „wyautowanego geja(PEDAŁA) lub lesbijki”
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15646863751d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372367522fde31446d999ae1d9a74b173ed.jpg Poznańskie stowarzyszenie Grupa Stonewall, przy współpracy z marką Sprite organizują Letnią Akademię Równości, która zostanie zainaugurowana w najbliższy poniedziałek. Pięcioro aktywistów wyruszy w tygodniową podróż po Polsce, aby dzielić się wiedzą o problemach i postulatach społeczności LGBT+. Ich celem jest dotarcie do miast, w których nie odbywają się marsze równości. - Chcemy walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny - poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyautowanym gejem czy lesbijką - reklamuje akcję Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall. W ciągu siedmiu dni organizatorzy planują odwiedzić Ostrów Wielkopolski, Świdnicę, Sandomierz, Białą Podlaską, Mrągowo, Grudziądz i Kołobrzeg. Jak zapowiadają, ich głównym celem jest rozmowa z mieszkańcami i obalenie szkodliwych mitów na temat osób LGBT+.

  „Skala pomówień i dezinformacji na temat społeczności LGBT+ jest ogromna. Chcemy z tym walczyć w sposób, który uważamy za najbardziej efektywny - poprzez bezpośredni kontakt z osobami, które na co dzień nie mają okazji porozmawiać z wyautowanym gejem czy lesbijką. Badania potwierdzają, że im więcej znamy osób LGBT+, tym nasz poziom akceptacji wobec nich wzrasta”

  - mówi Mateusz Sulwiński z Grupy Stonewall.

  Aktywiści spędzą w każdym z miast kilka godzin, w czasie których zamierzają rozmawiać z napotkanymi osobami oraz rozdawać im informacyjne ulotki i tęczowe gadżety. Dobór miast znajdujących się na trasie Letniej Akademii Równości nie jest przypadkowy.

  „Z każdym rokiem w Polsce przybywa miast, w których odbywają się marsze równości. Wciąż jednak jest wiele miejsc, w których społeczność LGBT+ jest niewidoczna. Mamy nadzieję, że nasza obecność będzie wsparciem również dla miejscowych osób nieheteronormatywnych"

  - mówi Sue Bartel z Grupy Stonewall.

  Grupa Stonewall to poznańskie stowarzyszenie "integrujące zwolenników równouprawnienia osób LGBT+ oraz organizator Poznań Pride Week/Marsz Równości". Kilka dni temu, po opublikowaniu na Facebooku Grupy Stonewall zdjęcia kiosku, na którego witrynie pojawiła się głośna naklejka dodawana do "Gazety Polskiej", doszło do napaści. Młoda dziewczyna oblała kiosk nieznaną brązową cieczą.

  Zachęcamy do omijania tego kiosku szerokim łukiem i niezostawiania w tym miejscu swoich ciężko zarobionych pieniędzy (...) Chcą tracić klientów? Volia napisano na Facebooku Grupy Stonewall. O komentarz poprosiliśmy wówczas rzecznika Grupy Stonewall Mateusza Sulwińskiego, który powiedział nam, że stowarzyszenie nie czuje się w żaden sposób odpowiedzialne za atak na kiosk, gdzie na witrynie widniała naklejka: "Strefa wolna od LGBT".
 • @Husky 11:43:37
  Zakładam że chodzi o młodą Kaczyńską?
 • @Husky 11:32:02
  "Rewolucja bolszewicka jest młodszą córką rewolucji francuskiej. Wnuczką rewolucji oświeceniowej jest rewolucja seksualna 68, a prawnuczką rewolucja tęczowa."

  No cóż, cywilizacyjny wybór został dokonany. Zachód a nie Wschód. A taki wybór jest prosty, bez dobrodziejstwa inwentarza.

  Jedyna nadzieja, że w centrach Zachodu zmieni się moda i po obecnej fali libertynizmu nastąpi nowa epoka wiktoriańska. Może nowy koncert mocarstw i nowe Święte Przymierze to dostarczy?
 • @kula Lis 68 12:21:42
  "Zakaz promowania ideologii LGBT powinien być wprowadzony ustawowo."

  I ty zostałeś putinistą? ;)
 • @ Autor - 1*
  Kard. J.Glemp, 2003r.:
  „Wierzę, że taka jest wola Boża, że Bóg chce, abyśmy weszli do wspólnej Europy. Byłoby źle, gdyby tak się nie stało. Wierzę, że to jest Boży zamysł.”

  Chrześcijaństwo, marksizm, liberalizm – antykultura - http://wps-neon24-pl.neon24.pl/post/137563,chrzescijanstwo-marksizm-liberalizm-antykultura
 • Ksiądz łgał jak to oni zwykle xD
  Jaka prawda xD..
  Papież obecny mówił że komuniści bliżej chrześcijaństwa jak kapitaliści, albo jakoś coś w tym guście mówił.
  Czemu kościół i kapitalizm boi się komunizmu? Bo w komuniźmie nie nakradnie się tyle, co w kapitaliźmie. To jest podstawowy strach przed komunizmem.
  Jak ostatnie 30 lat pokazuje, najgorszą zarazą jest kapitalizm i prawica xD... kradli, kradną, wyzyskiwali, wyzyskują.... po to była rewolucja październikowa, aby się zarazy pozbyć. Po to był lenin, o którym wciąż się mówi w kontekście nagrody nobla - bo wszystko wskazuje że leninowi należy się nagroda jak psu zupa xD... Całe to plucie na komunizm kiedy świat się orientuje że socjalizm komunizm - a raczej głębiej prawdziwe chrześcijaństwo - zawierają więcej prawdy i ekonomii jak nauki kapitalistycznych zbrodniarzy. Rozwarstwienie społeczne jedni mają prawa inni pozbawieni wszelkich praw (iluzoryczne prawo do sądu, zdrowia i tak dalej) jedni ponad prawem inni na celowniku bo za mało się mafiom opłacają.
  Obecnie naród zamiast w Boga wierzy w mamonę, podobnie jak cały kościół katolicki - oni się zajmują dorabianiem kasiory na rzecz burżui z watykanu, pałaców, samolotów, samochodów. A kto podsyca kult mamony? Biskupi swymi pałacami, majątkami... to ich prawdziwe nauczanie to jak się zachowują co robią. Księża są w opozycji do papieża bo prawdziwej nauki o chrześcijaństwie nie są w stanie ze względu na swoje finanse i majątki przyjąć. Ukrywanie dochodów, ukrywanie sprawozdań, za to niezły jad na przeciwników ekonomicznych. Sam tęczowy kościół nadaje przeciw lgbt xD... Całe to katolickie napadanie na słabszych ma długą kościelną tradycję, przykro patrzeć, jak stacza się naród. Kościół ma tradycję antysemicką, antyludzką, kadzi bogatym, szlaja się z bogatymi pod rączkę. Ma wspólne interesy. Pary żyją ze sobą bez ślubu - są napadane okradane z majątków przez katolickie państwo. Bo kościół szczuje na takie małżeństwa bez papieru. Kościół katolicki poprzez pompowanie lokalnego patriotyzmu niszczy cały świat. Dzieli ludzi i może przyczyniać się do wojen. To jest prawdziwa zaraza - odejście od prawdziwych nauk biblijnych. Bo kościół katolicki od wieków nie jest żadnym chrześcijaństwem. Zamiast monoteizmu kult milionów "świętych". Długo by mówić, na portalu wszystko ładnie jest poruszane.... Mają swoich posłów a nawołują do walki - zwykła kościelna inkwizycja gotowa posunąć się do każdej zbrodniczej metody, byleby na tym zarobić. Fioletowa zarazA? NO jak zaraza, to katolicy zbierać drzewo na stosy i podpalać - bo tak z tego kościelnego nauczania by wychodziło?
 • @Leon. 18:50:38
  Chcesz poznać prawdziwe oblicze komunizmu obejrz Ładunek 200-Gruz-200
  potem pogadamy.
 • @kula Lis 68 10:04:09
  Lewicwe scierwa śmieją się z arcybiskupa Jędraszewskiego, że miał na szatach tęczę. To są jednak dzbany.
  Co z tego? Sierp w rękach rolnika, czy młot w rękach kowala, to nie sierp i młot w rękach bolszewika.
  Swastyka na posągach Buddy, to nie to samo, co swastyka nazistowska.
  Idiotyzm.

  8-))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej