Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
981 postów 30734 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Polski F-16 z głowicami nuklearnymi?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kwestia odstraszania to strategia , czy jest coś w tym dziwnego?

Za kilkanaście dni, bez większego rozgłosu w w bazie lotniczej Ghedi Torre w północnych Włoszech rozpoczynają się cykliczne ćwiczenia stosowania amerykańskich bomb nuklearnych rozmieszczonych w Europie i obejmują samoloty z siedmiu krajów NATO: Belgii, Niemiec, Włoch, Holandii, Polski, Turcji i Stanów Zjednoczonych.
Polskie samoloty F-16 uczestniczą w ćwiczeniach nuklearnych NATO prowadzonych w bazie lotniczej Ghedi Torre już po raz piąty

 
Na uwagę zasługuje udział polskich F-16 w ćwiczeniach nuklearnych NATO, ponieważ nie uważa się, aby polskie F-16 były zdolne do dostarczania broni nuklearnej lub przydzielonych misji uderzeniowych w ramach planowania nuklearnego NATO lub USA. Co nie do końca jest prawda.Udział polskich F-16 z 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku  w ćwiczeniach nuklearnych NATO jest również interesujący, ponieważ baza ta jest podstawową bazą wykorzystywaną przez samoloty NATO rozmieszczone w Polsce w ramach tymczasowych operacji rotacyjnych na mocy dwustronnej amerykańsko-polskiej umowy o wzmocnieniu. Niektóre eskadry amerykańskie rozmieszczone w  w Łasku od 2012 roku są zdolne do przenoszenia broni jądrowej.

 

A wszystko to zmieniło się z chwilą wypowiedzeniu przez USA traktatu o pociskach średniego zasięgu i słowach Ministra Spraw Zagranicznych Jacka Czaputowicza który uważa, że amerykańskie rakiety z głowicami jądrowymi powinny stacjonować w Polsce,broń nuklearną zapewni pokój. To jedyny sygnał, jaki zrozumie Rosją !

Czy polskie wersję F-16 są przystosowane do przenoszenia głowic nuklearnych ? Oczywiście że tak.
Wersję F-16C / D Błock jakimi dysponujemy są przystosowane do przenoszenia pocisków manewrujących AGM-158B, czyli JASSM-ER (Extended Rangę), których Polska zakupiła 70 szt., a który to ma 1000 km zasięgu – z konwencjonalną głowicą WDU-42B, która waży 450kg. Jeśli tą głowicę zmienić na lżejszą, zasięg pocisku radykalnie wzrasta. Amerykanie mają na składzie głowice jądrowe W-80 (5-150 kiloton) po wycofanych pociskach manewrujących BGM-109 TLAM-N. Ciekawym zbiegiem okoliczności, wymiary głowicy konwencjonalnej i niekonwencjonalnej są identyczne, i na dodatek głowica jądrowa jest o 320 kg lżęjsza. Polskie F-16, gdyby im podwiesić AGM-158B przezbrojone z WDU-42B na W-80, są w stanie sięgnąć Moskwy dolatując nie dalej niż do .......Hrubieszowa.

Fantazja?

Polska oprócz AGM-65 (wersja JDAM i GBU) ma JSOW-C w ilości 280 jednostek i AGM-62 G2 (zasięg 28 km). JSOW-C ma zasięg 74 km. Poza tym Polska kupiła od Kongsberg 50 sztuk NSM i chce kupić kolejne 50 pocisków. Ma zasięg ponad 200 km, może atakować cele naziemne i jest wykonany w technologii stealth. Ponadto polskie lotnictwo ma 36 RBS-15 MKIII, 8 RBS-15 MK2 i może je produkować Męsko i Bumar. RBS-15 MKIII ma zasięg ponad 200 km i może atakować cele naziemne. Wersja MKII ma zasięg 100 km. Zakup JASSM niesamowicie wzmocnił Polską armię.

 

Za dwa lata spodziewamy się pierwszych dostaw samolotów F-35 i te również są przystosowane do przenoszenia zarówno pocisków JASSM,ale i w lukach bombowych mogą się znaleźć bomby z głowicami jądrowymi.

 

KOMENTARZE

 • My domysły a oni fakty.
  Na początku: miałem napisać o tym samym:)) :((


  Możemy się tylko domyślać co do faktycznego uzbrojenia polskich i stacjonujących samolotów.
  Coraz silniejsze już nie pogłoski a potwierdzone wieści o cichej mobilizacji podpowiadają wersję z mającym już miejscem również na razie cichym kryzysem kubańskim bis.

  Putek najpierw coś bredził o tym, że Nasze drony, patrolujące Nasze pogranicze- zagrażają bezpieczeństwu Matuszki Rassiji.
  Znaczy mamy być do końca świata uzbrojeni w proce i rzucawki strzał typu aborygeńskiego. Wtedy będzie o.k.

  Dla typowego Iwana czy Kiryła komunikat o tym że bazy w Polsce nie są bezbronne oznacza akt wojny.

  Do tej pory to Matuszka trzymała nas za jaja. W razie czego pociski jądrowe leciałyby ze wschodu. Popieliskiem atomowym straszono nas już za PRL. Kto nie pamięta, zbyt młody lub nie chce.

  To jak gniew miejscowego zbira że mamy w odzyskanej rodzinie nie gorszego wirachę. I że użyczył nam kilka swoich zabawek.
  Już widzę komentarze oburzonych sputnikowców i miejscowych krasnoarmiejców. Taa. Paniał, paniał.

  A wy wolelibyście być czyją parującą mielonką? Wam wsjo adno? I wsjo adno kto płaci za wpisy gdy inni walą notki za bjezdurna?
 • @brian 07:10:19
  Ekhm… oczywiście "mającym już miejsce"

  Dodatkowo- popatrzcie na rosyjskie słowo w polszczyźnie oznaczającym "za darmo" .
  Bjezdurno- bez---głupio/pusto. Dosłownie nie na pusto.

  Czyli darmo, znaczy dosłownie nie darmo. Taa. tipiszczaja komsomolskaja logika. Brawo tawariszczi i bratja. Charakter w języku i na języku. A jak mówią co w sercu...
 • Polska powinna mieć broń jądrową
  Najpierw jednak muszą być spełnione pewne warunki:
  - Polska musi odzyskać suwerenność
  - Wojsko Polskie musi być POLSKIE a nie polinskie
  - broń jądrowa musi być pod kontrolą Suwerena a nie okupanta (obecnie USA)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:38:10
  "Najpierw jednak muszą być spełnione pewne warunki:
  - Polska musi odzyskać suwerenność"


  Jest tylko jeden warunek do spełnienia dla uzyskania suwerenności- tym warunkiem jest siła (gospodarcza i bojowa). Taka jest również kolejność: najpierw siła, a suwerenność w naturalnej konsekwencji później. Nigdy się to nie odbywa odwrotnie.


  Żaden prawdziwy polski patriota 1* za tę notkę nie postawił.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:38:10
  Musielibyśmy sami mieć reaktor zdolny do wzbogacania uranu. Choćby pod pretekstem prac badawczych jak w Świerku. Nie cały uran trzeba mieć własny, część można kupić po cichu na czarnym rynku.

  A potem gra z wrogami i sojusznikami: no, zgadnijcie gdzie są nasze rakietki z brudnymi bombkami? Albo gdzie ukryliśmy je na waszym terytorium jako miny atomowe pod ołowianymi tarczami?

  Media co rusz załamują ręce na temat współpracy Służb i Mafii. A może z tego Już, powtarzam, Już jesteśmy suwerenni jądrowo?

  Może za Ś.P. Lecha Kaczyńskiego mieliśmy i mamy własne ukryte atomówki?

  I to był jeden z powodów Zamachu? Jedna z Teorii lub teoryjek.
  A świstak siedzi i zawija w ołowiane sreberka...
 • @AgnieszkaS 08:25:13
  Na szczęście najpoczytniejsze notki mają minimum lub maximum ocen.
  Jak zwykle, propagandowcy dali rzopy.
 • @
  Jestem za wprowadzeniem na uzbrojenie bumerangów dużej mocy.

  Nie tylko mogłyby razić wrogie cele, ale można by je wielokrotnie używać, co znakomicie obniżyłoby koszta prowadzonych działań bojowych.

  Do tego - nie pozostawiając śladów działania - mogłyby nadawać się do ataków skrytobójczych.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:38:10
  Kraj triumfujący, z pewną siebie wspólnotą, osadzoną w historii, czy kraj mentalnie podbity z symbolicznym stemplem Eurazji

  O tym jest ta dyskusja.
 • @AgnieszkaS 08:25:13
  Pod tym samym wpisem na Niepoprawnych:

  Będą u nas głowice jądrowe. Wiem o tym na pewno i ruskie też wiedzą. A może już są? Tego w gazetach się nie ogłasza. Kto wiedział o tym, jak bolszewickie były na terenie Polski?

  One u nas są bardzo istotne w przypadku rozwoju ruskiej agresji. Bo jak im załamie się pierwszy konwencjonalny atak, to sięgną po atomówki. Lecz się mocno zastanowią, jeżeli my w odwecie będziemy mogli taki Leningrad też skasować.

  https://niepoprawni.pl/comment/1610123#comment-1610123
 • Jak to jest prawda to to oznacza nuklearną agonię Polski
  Przecież to jest wprost przygotowywanie agresji na Rosję cudzymi rękoma. Chodzi o to by osłabić Rosję atakiem ze strony lokalnych sąsiadów... tak by reakcja Rosji była skierowana na tych sąsiadów a ni na USA które pewnie nawet "potępią" taki atak na Rosję.
  Branie udziału w takiej zabawia to igranie z życiem milionów Polaków.
  No ale od wrogów Narodu Polskiego (globalnej mafii) oraz jej lokalnych Polskich sługusów nie należy oczekiwać troski o losy Narodu Polskiego.
  Oni nas nienawidzą i chętnie wymordują ale oczywiście najlepiej cudzymi rękoma np Rosyjskimi..
  To jest marzenie globalnej mafii.. rzucić na Rosję tych których i tak nienawidzimy...niech się wzajemnie wymordują.

  Mamy takie przykłady ... mafia z pewnością nie "kocha" Banderowców
  ale ich wspiera finansuje, zbroi i szczuje na Rosję.
  Mafia nie kocha islamistów ale ich zbroi, szkoli, i szczuje na Syrię.
  Mafia nienawidzi Polaków ale ich zbroi i szkoli i szczuje na Rosję.
  Podobnie z Niemcami ... ale Niemcy są mądrzejsi od Polaków.
  choć nie do końca bo dali sobie zniszczyć Naród poprzez obcą wrogą Niemcom imigrację organizowaną oczywiście przez... ? tak zgadłeś przez mafię.

  Po co mafii atom w rękach Polskich ?
  Wiadomo ... armia lądowa Rosji krzywdy nie zrobi.
  natomiast atom może już doprowadzić do ogromnych strat...
  i zwielokrotnionych strat po stronie Polskiej ale mafia ma w d..pie straty Polaków ...

  Na szczęście Rosja ma skuteczną obronę przeciwlotniczą i F16 nie wleci na terytorium Rosji. .. ale np Kaliningrad może zostać zaatakowany nawet z terytorium Polski (bomby szybujące, rakiety).

  To jest przerażające jawne bezczelne przygotowywanie wielkiej wojny atomowej na terenie Europy... w interesie globalnej mafii i wbrew interesom Narodom na terenie których do tej wojny dojdzie.
 • @AgnieszkaS 08:25:13
  Myli się Agnisia. Bez suwerenności politycznej nie da się budować siły gospodarczej i taka jest kolejność.
  Oczywiście dałem 1*
 • @AgnieszkaS 08:25:13
  O potencjale obronnym państwa stanowi całe społeczeństwo.
  Gen. Andrzejczak: musimy odrobić lekcje


  https://youtu.be/l1g0_D-2kM8
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:38:36
  To teraz wiesz po co p.Opara wrócił do Australii?
 • @Husky 08:38:53
  Żaden kraj nie "triumfuje" sprowadzając obce wojska na swoje terytorium.
 • @Husky 08:41:01
  Po co cytujesz tego mitomana i idiotę? Chwały ci nie przynosi. To bardzo głupi komentarz.
 • @Oscar 08:44:43
  Chodzi o to by osłabić Rosję .... o tym jest notka
  O tym
  Przykre co?
 • @brian 07:10:19
  Jeżeli odpowiada ci przyszłość twoja i twoich dzieci na radioaktywnej pustyni to nie jesteś normalny.
  Chyba że siedzisz gdzieś poza Europa i szczujesz do wojny nuklearnej.

  W Rosji może ucierpieć tylko Kaliningrad .. a w Polsce ?
  Tylko idiota lub zdrajca naraża swój Naród na taki los.

  Rozprzestrzenianie na Świecie broni atomowej to jest zbrodnia przeciw ludzkości. Iranowi nie wolno pracować nad bronią atomową ale Izrael może ją mieć .. a nawet Polacy pod kontrolą i na zlecenie globalnej mafii.
  Widać tu nieskończoną obłudę i zakłamanie zbrodniczej globalnej mafii.
  Ty nie zobaczysz... ze oczywistych powodów.
  Jesteś taki sam..
 • Aaaaa!
  --------------
  "...że amerykańskie rakiety z głowicami jądrowymi powinny stacjonować w Polsce,broń nuklearną zapewni pokój. To jedyny sygnał, jaki zrozumie Rosją !"
  ---------------
  Powiem tylko tyle - ewentualna broń nuklearna w atrapie Polski będzie tylko upoważniać światowy czarci pomiot - co to wywija on i Rosją i USrahellem i eurokołchozem jak pies przysłowiowym flakiem - do zrobienia tutaj atomowego bum - i nie jest ważne czy to - atomowe bum będzie prewencyjne czy też inne.
  Czy przez to, że czarci pomiot Chruszczowem zwoził kiedyś rakiety na Kubę - ową Kubę czy świat w ogóle uczyniło wtedy bezpieczniejszym?
  Wniosek?
  Jeżeli planuje się coś poważnego na terenie atrapy Polski - to pod takim projektem zawsze składa podpis w imieniu czarciego pomiotu - ktoś z Rosji i ktoś z USrahella. Tak to jest - ponieważ siła V kolumny dzieci Złego rezydująca w USrahellu jest silna siłą V kolunmny dzieci Złego rezydujaca w Rosji - i odwrotnie.
 • @Oscar 08:44:43
  100% racji.
 • Uziemione MiGi. Dowództwo Generalne spotka się z pilotami
  Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało o zaplanowanym na 25 listopada 2019 r. spotkaniu z załogami samolotów MiG-29, których loty wstrzymano w marcu bieżącego roku, po katastrofie maszyny tego typu.

  W krótkiej informacji stwierdzono, że na spotkanie zaproszono także Mariusza Błaszczaka, szefa resortu obrony narodowej. Uczestnikiem spotkania będzie również Dowóca Generalny RSZ gen. Jarosław Mika. Po spotkaniu ma zapaść decyzja w sprawie powrotu "smokerów" do latania.

  Kilka dni temu rzecznik Dowództwa Generalnego dementował informacje na temat wznowienia lotów MiGów-29, jakie ostatnio pojawiły się w Internecie. W rozmowie z PAP ocenił, że są one nieprawdziwą plotką. Zapewnił, że loty MiGów-29 nie zostały wznowione i w najbliższym czasie wznowione nie będą. Rzecznik odmówił podania szczegółów dotyczących aktualnego stanu tych maszyn i dalszych decyzji dotyczących ich służby.
  Przyznał tylko, że jeżeli loty MiGów-29 zostaną wznowione, to "nie nastąpi to rychło"

  Jeżeli

  https://defence24.pl/uziemione-migi-dowodztwo-generalne-spotka-sie-z-pilotam
 • @Husky 08:51:32
  Przykre bo tak kombinują wrogowie Polski. Ty się lepiej zajmij Husky osłabianiem Ukrainy i Niemiec bo to obecnie są nasi wrogowie. Zwłaszcza Ukraina.
 • @Husky 08:41:01
  Nikt trzeźwy nie umieszcza bomb atomowych przy linii frontu.
  Dzisiaj głębokość frontu to do 500 km... wszystko w zasięgu rakiet.
  Zaplecze frontu w naszym przypadku to terytorium Niemiec.
 • @Oscar 08:44:43
  7 strategicznych wyzwań dla bezpieczeństwa Polski

  Wypracowane w ciągu minionych 30 lat systemowe rozwiązania uległy w dużej mierze dezaktualizacji i wymagają pilnych modyfikacji. Im szybciej zostaną one wypracowane i wdrożone, tym lepiej Polska będzie w stanie sprostać nowym wyzwaniom. Kluczem do przebudowy państwa powinna być świadomość, że nie ma powrotu do przeszłości i stosowanych wówczas rozwiązań. Reguły gry uległy bezpowrotnym zmianom i przyszłość będzie kształtowana w oparciu o te nowe reguły

  płk Grzegorz Małecki, prezes Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Strategii

  Raport jest dostępny na stronie Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Strategii pod tym linkiem.
 • @Husky 08:51:32
  "Chodzi o to by osłabić Rosję .... o tym jest notka
  O tym
  Przykre co?
  "

  Przykre bo za cenę istnienia Polski i Narodu Polskiego.
  Przykre.
 • @brian 07:10:19
  //Dla typowego Iwana czy Kiryła komunikat o tym że bazy w Polsce nie są bezbronne oznacza akt wojny.

  Do tej pory to Matuszka trzymała nas za jaja. W razie czego pociski jądrowe leciałyby ze wschodu. Popieliskiem atomowym straszono nas już za PRL. Kto nie pamięta, zbyt młody lub nie chce.

  To jak gniew miejscowego zbira że mamy w odzyskanej rodzinie nie gorszego wirachę. I że użyczył nam kilka swoich zabawek.
  Już widzę komentarze oburzonych sputnikowców i miejscowych krasnoarmiejców. Taa. //  No comment
  BINGO !!!!!
  czyli zaoranie miejscowych krasnoarmiejców i oburzonych sputnikowców

  Pozdrawiam

  I zobacz jak wyjoooo
 • @Husky 08:59:38
  jak słyszę "fundacja" .. myślę Soros...
  Jak słyszę Soros myślę wrogowie Narodu Polskiego..

  i to by było na tyle.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:56:53
  "Otóż doszedłem do wniosku, że każde państwo zarejestrowane w ONZ powinno mieć prawo posiadania choć kilku bombek i odpowiednich środków przenoszenia. Tak, żeby rakieta z głowicą jądrową wystrzelona np z takiego San Escobar mogła dolecieć w dowolne miejsce na kuli ziemskiej." /Jarek Ruszkiewicz/
  http://spiritolibero.neon24.pl/post/140010,atomowka-dla-kazdego


  "Czy Iran powinien mieć broń jądrową? Moim zdaniem tak!" Jestem za!
  /Jarek Ruszkiewicz/
  https://spiritolibero.neon24.pl/post/149255,czy-bedzie-wojna-z-iranem


  Czyli Ruszkiewicz jest za dla wszystkich krajów z wyjątkiem Polski, bo to zrobi kuku matiuszce Rosii.
 • @Oscar 09:00:04
  Nie chcę być upierdliwy ale taką samobójczą politykę firmuje PiS, na który głosowałeś. Może czas się obudzić?
 • @AgnieszkaS 09:04:41
  8-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

  Zaorane !!!
  I to tak konkretnie !!

  Pozdrawiam

  ps.
  No ale tylko krowa poglądów nie zmienia
 • @AgnieszkaS 09:04:41
  Rossia to twoja matiuszka? Nie wiedziałem...
  Cały czas uważam tak jak napisałem. Tylko jeden warunek - taka broń powinna być pod kontrolą suwerennego państwa polskiego a nie okupanta. Jak Ruscy trzymali w Polsce swoje bombki to stwarzało to zagrożenie a nie poczucie bezpieczeństwa.
  Ktoś, wchodzący w doope ropokradom jak ty czy Husky, nigdy tego nie zrozumie.
  Założę się, że kiedyś kochałaś równie gorąco Sovieckij Sojuz.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:06:02
  "Może czas się obudzić?"

  I oddać pod opiekę Władimira Władimirowicza - ludzki pan, choć liberał. A filozof Dugin nawet coś wspominał w rozmowach z Bartoszem Bekierem, że przy Rosji zostaniemy nawet "mocarstwem regionalnym"- chyba chodziło o cały region od Buga do Odry.
 • @Husky 09:12:02
  Ty też jak Agnisia nie potrafisz czytać ze zrozumieniem. Polska potrzebuje POLSKIEJ broni a nie jankeskiej.
  Tą notką udowodniłeś po raz enty, że jesteś pieskiem. Amerykańskim.
 • @Oscar 08:51:43
  Za Komuny byli ruscy, bazy i atomówki. Była codzienność tego co komentuję. Że byliśmy na odstrzał jako kraina popiołu. Dziś sytuacja zmieniła się o tyle, że z baz przy granicy mogą wystartować samoloty i dupnąć w sam bunkier z Carem. Przed czym żadne osłony nie osłonią. I on ma tego świadomość. Nie bumerangi i proce, nie łuki, strzały ew. AK-47 w rękach pospolitego ruszenia(jakby było z czego je sformować). Jest realna możliwość jadjernowo udarjenija w samych komandirow.

  Nie mówiąc o dawno opracowanej tajnej broni orbitalnej zdolnej do konwencjonalnego rozpirzenia nawet supergłębokich obiektów.
  Ale przecież to fantastyka albo tak tajne że... fantastyka.

  Stąd po obu stronach nacisk na broń rakietową niszczącą satelity geostcjonarne. A to już nie sci- fi.
 • @AgnieszkaS 09:13:46
  Sama się "oddawaj". Qrvy polityczne robią to nieustannie.
  Mnie interesuje wyłącznie silna, suwerenna Polska, która nie kłania się nikomu i nie zamienia jednego okupanta na drugiego.
  Ty i tak tego nie zrozumiesz...
 • Czy lepiej mieć czy być ?
  To filozoficzne pytanie egzystencjalne jak klucz do zamka pasuje do tego wydukanego postu.
  Marzy się kopiście atomowa potęga co najmniej koreańska czy żydowska, jest mały szkopuł, te państwa są suwerenne, żaden daniels, he he, nad nimi nie stoi a "nasze" władze są bez jaj oddając władzę ussraelczykom dla ICH własnych korzyści ?
  Silna politycznie Polska Władza, banki i środki produkcji w Polskich rękach, własny przemysł obronny, armia co najmniej 200 tysięczna, przeszkolenie populacji męskiej w obsłudze podstawowego sprzętu, karabiny, granatniki itp, magazyny broni w każdym powiecie czy większym mieście i żaden "przyjaciel" nie jest nam potrzebny, bo Polacy i Polska Nikogo nie będzie atakować za miskę ryżu, zapamiętajcie to pieski i agusie !
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:16:44
  Oczywiście !!!
  I jeszcze mi w dolarach płacą
  Upadłych dolarach !!!
  8-)))))

  ps.
  I jak widzisz kolejna moja notka na pudle od wielu godzin
  Coś poszło nie tak?

  pzdr.
 • @provincjał 09:21:45
  Po co my się tu wysilamy? Każdy Polak doskonale to wie. A piesek i Agnisia są po to, żeby mieszać w głowach i usprawiedliwiać kompradorski rząd. Takie ich podłe zajęcie. Żeby jeszcze robili to inteligentnie :)
 • @AgnieszkaS 09:13:46
  Po co nam broń atomowa, jak wystarczą tablice Mendelejwa
  To taki atom soft, bezpieczny

  8-)))))
 • @Husky 09:28:53
  Powiedz coś o "dokonaniach" twojego idola ucieczki smoleńskiej ?
 • @Husky 09:26:24
  Nie wiem w czym płacą ale jeśli robisz to za darmo to jesteś idiotą. Jeśli bierzesz kasę to jesteś sprzedajną gnidą. Trzeciej opcji nie ma.

  Wszystko jest wg planu, ja też dałbym tę notkę na jedynkę. Łatwiej zauważyć i odpowiednio skomentować. Widzę że nie masz bladego pojęcia o adminowaniu i pozycjonowaniu.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:38:10
  Oczywiście, a małpa winna mieć brzytwę.
 • @AgnieszkaS 08:25:13
  Jakie ma prawo do suwerenności naród, który zabija własnych starców ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:21:19
  - Co takiego wam Polska zrobiła, że pozostawiliście ją bezbronną.
  Co takiego musiało się zdarzyć w Siłach Zbrojnych i w waszych głowach, że w chwili, gdy zbliżał się największy konflikt, największe zagrożenie naszego kraju, głosiliście pochwałę bezpieczeństwa. A szef MSZ w waszym rządzie stwierdzał, że Rosja rychło będzie członkiem NATO. Co takiego się działo w waszych głowach, że takie bzdury wygadywaliście

  https://www.pch24.pl/images/min_mid_big/big/43200.jpg?r=1574583171
 • @provincjał 09:30:51
  Nie spamuj !!!
 • @interesariusz z PL 09:33:31
  @zbrzytwą na szczęście już nie jest ministrem :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:39
  //ja też dałbym tę notkę na jedynkę. //
  Dzieki !!!
 • @Husky 08:41:01
  Marzenia ściętej głowy. Jeśli ruskie uderzą z własnej inicjatywy, to użyją na raz wszystkich atomówek, jakie mają, bez żadnego uprzedzenia.

  To amerykańce liczą na atak konwencjonalny. Dlatego podciągnęli bazy pod ruskie granice.
 • Czasami zastanawiam się
  czym różnią się ci, którzy kiedyś służyli sowietom od tych, którzy włażą teraz w doope uSSraelowi?
  I dochodzę do wniosku, że niczym. To ta sama banda anty-Polakow.
 • @Oscar 08:44:43
  W ramach przygotowań do ataku na Rosję robimy przekop mierzei. Kiedyś wpłynie tam taki miniaturowy Schleswig-Holstein.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:39
  I niech tak pozostanie.
  My dupy (z radością) sowieckiej dziczy nadstawiać nie zamierzamy i nie będziemy.
  Nigdy!!!
  Nie ta cywilizacja!!!
  Przykre?
 • @Husky 09:03:36
  wypowiedź poniżej krytyki
 • @Husky 09:36:34
  "- Co takiego wam Polska zrobiła, że pozostawiliście ją bezbronną."
  To fundamentalne pytanie zadaj PISowi, bo po nierządach peło pis dokonał masakracji Polskiej Armii i Przemysłu Obronnego do ZERA !
 • @interesariusz z PL 09:46:26
  Ma boleć!!!


  http://antykomunista.neon24.pl/post/151742,polski-f-16-z-glowicami-nuklearnymi#comment_1603878
 • @brian 09:17:09
  Tak, sam widziałem te atomówki, poniewierały się w ruskich koszarach, każdy mógł taką podpieprzyć.

  Jeśli samoloty mogą wystartować i zniszczyć bunkier z Carem, to najwyższy czas, aby Car spopielił ziemię, z której mogą startować. Dla Cara to być, albo nie być. Dlaczego zwleka? Czyżby był miłosierny?
 • @Husky 09:45:12
  Jakie ma znaczenie komu nadstawiasz? Nadstawiasz i już i to cię dyskwalifikuje. Masz mentalność niewolnika, nie mieści ci się w głowie, że można być wolnym a wolność zaczyna się w głowie.
 • @provincjał 09:24:55
  Pójdź po rozum do głowy.

  Napadliśmy na Irak nie dostając nawet owej miski ryżu.
 • @Husky 09:26:24
  Polityka promocyjna redakcji oznacza upadek neonu, nie w sensie poczytności, bo nic nie przyciąga gawiedzi jak brednie, ale w sensie powagi i źródła myśli politycznej.
 • @Husky 09:35:42
  Polskę bezbronną uczyniły wszystkie rządy po 89' a PiS tylko zadaje ostatni cios.
  Ja z nimi nigdy nic nie miałem i nie będę miał nic wspólnego więc oszczędź sobie goopich insynuacji.
 • @Husky 09:49:37
  dlaczego bluzg ma boleć ? Jak widzę, szkoda słów, i tak nie skumasz.
 • @Husky 09:45:12
  Mówisz to jako amerykański piesek udający Polaka? Tylko wtedy mogę zgodzić się z tą tezą.
 • @interesariusz z PL 09:52:05
  Kto kazał Polakom pójść do Iraku, Polacy ?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:06:02
  To niestety było głosowanie na miskę zupy dla Polskich dzieci niestety "w pakiecie" zawierającym różne niebezpieczne potencjalnie dla Polski g..na.

  Miska zupy była i jest realna ... aa zagrożenia którym jestem przeciwny są jak na razie tylko potencjalne.
  Alternatywą było PO gdzie nie było ani miski zupy ani redukcji zagrożeń potencjalnych. PO dla mnie to samo zło.
  a PIS ma dwie twarze.. i nikt nie wie która jest prawdziwa...
  w warunkach mafijnej okupacji inna postawa równa się samobójstwu politycznemu lub wręcz fizycznemu (Lepper, Piskorski).
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:56:04
  No tak , nawet zabrali licencję pilotom na cud myśli i techniki radzieckiej
  czyli latającej trumny MIG-29
  To gwóźdź do trumny polskiej armii jaki wbił ten wstrętny PIS
  Faszysty jedne
 • @interesariusz z PL 09:53:43
  Dlatego też uważam, że nie należy dla zasady wchodzić i komentować postów kilku TU ujawnionych anty polaków opłacanych szeklami czy inną walutą, to prowokatorzy szkoleni w ussa czy gdzie indziej, oni pierdzą a wielu tu daje się wydawać, że to coco chanel, to zwykłe pierdy co by namierzać ludzi normalnie myślących i nabijać IM szeklowskie liczniki, DOŚĆ Z NIMI !!!
 • @brian 09:17:09
  Obraz pozbawionego wyobraźni prymitywa... ten prymitywny język "góra po zawodówce"...
  nie ma o czym z tobą dyskutować.
 • @Husky 10:06:08
  Ty jednak jesteś głupi, czy to spam ?
 • @provincjał 10:06:57
  DOŚĆ Z NIMI !!!

  DOŚĆ
  DOŚĆ
  DOOŚĆ
  DOOOŚĆ
  DOOOOOOŚĆ !!!
  Amen
 • @Husky 10:11:06
  Dzięki za poparcie, szanuję cię, że w końcu dojrzałeś do samounicestwienia, pa pa !
 • @Husky 09:45:12
  Kompromitujesz się Husky
  "My dupy (z radością) sowieckiej dziczy nadstawiać nie zamierzamy i nie będziemy"

  Tak "ruska dzicz" jest dużo duuuużo DUUUŻOOO lepiej wykształcona od polskiego katolika... a to jedyny dzisiaj "legalny" koncesjonowany Polak patriota.
  Rosja jest globalną potęga a Polska lokalną kolonią... i to wszystko..
 • @Husky 10:06:08
  Gdybyś miał choć nikłe pojęcie o faszyzmie to zauważył byś, że jest to rząd faszystowski. Ja celowo nie używam tego terminu bo został zawłaszczony przez lewactwo a ludzie i tak o faszyzmie nie mają zielonego pojęcia.
 • @provincjał 09:58:29
  Ale poszli !!!
 • @Oscar 10:17:10
  http://www.wimbp.lodz.pl/galerie/wystawa/hasla_propagandowe_prl/prl_img/prl_138.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:23:09
  no to dziękuj BOGU, że nie nazistowski.
 • @Oscar 10:17:10
  Są tacy, którzy bez dawania d... żyć nie potrafią.
 • @Husky 10:25:38
  wreszcie coś rozsądnego,
  szkoda, że nie kumasz tego, co zamieściłeś.
 • @interesariusz z PL 10:29:02
  http://www.wimbp.lodz.pl/galerie/wystawa/hasla_propagandowe_prl/prl_img/prl_155.jpg
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:27:51
  Dlatego nigdy nie zagłosuje na Konfederację
  Tak mi dopomóż Bóg
 • @AgnieszkaS 09:04:41
  "Czyli Ruszkiewicz jest za dla wszystkich krajów z wyjątkiem Polski, bo to zrobi kuku matiuszce Rosii."

  Czyli chodzi o zrobienie kuku? Umieszczenie wyrzutni w odległości kilku minut od Moskwy i Petersburga spowoduje zautomatyzowanie systemów rosyjskich, bo nie będzie czasu na na rozpoznawanie fałszywego alarmu.

  To oznacza że każdy alarm będzie oznaczał natychmiastowe odpalenie pocisków z drugiej strony w kierunku celów na bliskim i średnim dystansie (dystans ograniczony aby zachować możliwość deeskalacji)

  Pani mieszka daleko?
 • @Pedant 10:38:13
  O co dokładnie chodzi? Czy dołączył Pan do grupy przeciwników Polski będącej w posiadaniu do obrony F-16 z głowicami nuklearnymi?

  Rozumiem, że tak jak pozostali wolałby Pan aby to były stare i z poważnymi problemami MiG29. Zły rząd chce się ich jednak całkowicie pozbyć.
 • @brian 09:17:09
  "Dziś sytuacja zmieniła się o tyle, że z baz przy granicy mogą wystartować samoloty i dupnąć w sam bunkier z Carem. Przed czym żadne osłony nie osłonią. I on ma tego świadomość. "

  Jakie wnioski z tego wyciagnie? Skapituluje, czy podejmie przeciw-działania jak włączenie systemu "martwej ręki"?


  Po rosyjsku:
  https://www.youtube.com/watch?v=6MuSsjUAoaU

  Angielska wersja:
  https://www.youtube.com/watch?v=Jz3WGHCEP20
 • @Husky 10:34:02
  a to nieaktualne, nie wiedziałeś?
 • @Husky 10:25:38
  Co Ci się nie podoba w Polsce Ludowej ? Nawet sojusznicy traktowali ją poważnie - jak przysyłali namiestnika to był przynajmniej w stopniu marszałka i miał polskie korzenie, teraz Polską w imieniu sojuszników rządzi tandem łysy sierściuch z brodą i botoksowa panienka z trzeciego odzysku, prezencja obojga namiestników określa stopień powagi z jaką traktują nas aktualni sojusznicy.
 • @AgnieszkaS 10:54:02
  Migi mają problemy, bowiem musi zaistnieć potrzeba kupna nowych jankeskich zabawek.
 • @AgnieszkaS 10:54:02
  "O co dokładnie chodzi? Czy dołączył Pan do grupy przeciwników Polski będącej w posiadaniu do obrony F-16 z głowicami nuklearnymi?"

  Chodzi mi dokładnie o to co napisałem. Głowice nuklearne mają sens, gdy dystans między oponentami zapewnia czas na rozpoznawanie fałszywych alarmów (które miały miejsce w przeszłości).

  Pani gra na emocjach i posługuje się szantażem moralno-patriotycznym.
 • @Pedant 10:38:13
  a po co możliwość deeskalacji ?

  Jankeska zasada dobry Indianin, to martwy indianin, poszła w świat. Po co ryzykować odwet?
 • @Pedant 10:38:13
  Ruskie atomy rozmieszczone na Kubie w odpowiedzi na Amerykańskie atomy rozmieszczone w Turcji spowodowały panikę w USA i o mało nie spowodowały wojny atomowej.

  Teraz amerykańskie atomy znowu są instalowane wokół Rosji...
  jaką to pociągnie za sobą reakcję Rosji ?

  Cel strategiczny Rosji i Chin oraz wielu krajów EuroAzji.. jest oczywisty...
  wypchnąć globalnych bandytów z EuroAzji... czyli dokąd .. a za ocean do własnej jaskini..
  I to się dzieje.

  W międzyczasie jeszcze harcują... a Putin jasno powiedział bo przecież zna plany globalnych bandytów.. każdy atak jądrowy na Rosję spowoduje jądrowy odwet Rosji na USA.
  To oczywista strategia bo nikt poza globalnymi bandytami nie ma "interesu" ataku na Rosję.

  Rola "Polaków" czyli rządzących w tym bandyckim zamiarze jest haniebna... na pierwszy rzut oka..
 • @interesariusz z PL 11:01:07
  "a po co możliwość deeskalacji ?"

  Proste, po ograniczonej wymianie ciosów można się zatrzymać, aby uniknąć kompletnego zniszczenia obu stron. Odpowiednik postrzelenia przeciwnika w nogę, zamiast w głowę czy serce.
 • @Pedant 11:00:22
  Patrząc z Pańskiej perspektywy, tudzież innych wypowiadających się tu osób, Polska nigdy nie będzie w stanie posiadać nowoczesnego uzbrojenia ze względu na bliskość wielkiego mocarstwa, zwanego Rosją.
 • @AgnieszkaS 11:08:03
  Bo to politycznie niepoprawne
 • @Pedant 11:04:12
  Błędne myślenie,

  przeciwnika można postrzelić w sytuacji, gdy sam konflikt jest ograniczony, wszak pozostaje społeczeństwo, które obserwuje walkę.

  I tak jest na całym świecie, strzelają się po nogach w ramach lokalnych wojenek.

  Jednakże masowe użycie broni atomowej w bliskim i średnim zasięgu oznacza przystąpienie do ostatecznej konfrontacji. Nikt nie będzie ryzykował. Zostanie użyta cała broń jądrowa gotowa do użycia. Właśnie w imię tego, że może ocaleje minimum tej strony, która wcześniej zdecydowała się na unicestwienie przeciwnika.
 • @Husky 11:11:45
  Dobranoc!
 • @AgnieszkaS 11:16:58
  Good night
  Nice dreams
  8-))))
 • @interesariusz z PL 11:14:56
  "Właśnie w imię tego, że może ocaleje minimum tej strony, która wcześniej zdecydowała się na unicestwienie przeciwnika."

  Nawet "minimalne" straty będą katastrofalne. W naszych czasach wystarczy zniszczenie 10 głównych miast aby dane mocarstwo było wyeliminowane z gry na pokolenia.

  Gra nie warta świeczki, wiek XX się skończył. Co najwyżej można toczyć wojny lokalne zaś kluczowe konfrontacje przenoszą się do sfery technologiczno-ekonomicznej, finansowej i ideologicznej.

  Nawet poważne uszkodzenie infrastruktury byłoby katastrofą - wyobraźcie sobie miasto chińskie z 10 milionami mieszkańców bez prądu.

  https://www.youtube.com/watch?v=9MYYjwjyeSg
 • Jwu
  W czasie dekady tzw. gierkowskiej była wola rządzących ,by Polska weszła w posiadanie broni atomowej.Człowiekiem kierującym pracami był wybitny Polak o nazwisku Kaliski.Nie wiadomo jak daleko doszli z tymi pracami ,bo ten ww.naukowiec zginął w wypadku samochodowym i po jego śmierci badania zaniechano.Do tej pory nie jest wiadomo ,który wywiad stał za jego zabójstwem ? W poprzedniej epoce pisano o jankesach,a teraz mówi się o naszych byłych sojusznikach sowietach.
 • @Pedant 11:04:12
  Nie ma czegoś takiego ...jak wymiana ciosów i przerwa...
  jest coś takiego jak eskalacja wymiany ciosów..

  Każdą stronę najbardziej bolą własne straty straty wroga nie bolą i mało o nich wiemy a o własnych stratach wiemy aż za dużo..
  Czyli każda strona przecenia własne straty a nie docenia strat przeciwnika (w propagandzie wojennej jest dokładnie odwrotnie ale decyzje podejmuje się nie na bazie propagandy ale na bazie własnej oceny własnych strat)
  Dążenie do wyrównania parytetu wzajemnych strat zawsze prowadzi do eskalacji... bo zawsze jedna strona a czasem obie uważa że poniosła za wielkie straty i trzeba wyrównać to po stronie wroga.

  Eskalacja kończy się w najlepszym wypadku wyczerpaniem się obu stron (podczas I wojny światowej ) albo śmiercią jednej strony (jak podczas II wojny światowej).

  Przerwanie wojny jest niezwykle trudne ( o ile nie niemożliwe) zwłaszcza na początku gdy każda ze stron ma wiele sił i optymizmu a każda ofiara mobilizuje do zemsty na wrogu czyli podniesienia temperatury wojny.

  Wojna jest jak lawina jak ruszy to musi dotoczyć się do samego końca
  czyli do wykrwawienia się jednej a czasem i obu stron.

  Dla mnie każdy miłośnik wojny to idiota albo bandyta.
 • @Oscar 11:35:41
  "Dążenie do wyrównania parytetu wzajemnych strat zawsze prowadzi do eskalacji... bo zawsze jedna strona a czasem obie uważa że poniosła za wielkie straty i trzeba wyrównać to po stronie wroga."

  To zależy. Jeśli decydenci kierują się emocjami to tak.

  Przykłady wojen ostatnich dekad - Izrael-Hezbollah w 2006, Falklandy UK - Argentyna, Iran-Irak. Przegrana strona się wycofała bez dalszej eskalacji.
 • @Oscar 11:35:41
  powyżej opisałem eskalację wojny przy wyrównanych stratach.
  a co się dzieje gdy jedna strona ponosi większe straty niż druga ?
  To strona zwycięska prze do pełnego zwycięstwa do złamanie wroga do jego podania innej strategii po prostu nie ma..... a wojna znowu eskaluje.

  Zwycięstwa uskrzydlają zwolenników wojny a klęski utwardzają obronę, brutalizują walkę...

  Tak czy siak raz rozpalona wojna musi się dopalić do końca jak podpalona stodoła pełna siana.
 • @Husky 10:35:55
  Mistrzem Galaktyki w dawaniu d... w pozycji pełzającej jest bezapelacyjnie PiS.
 • @Pedant 11:25:44
  Na USA starczy 5 dobrze wymierzonych bombek.
 • Całkiem pokaźna
  liczba pał. Do wieczora z pewnością jeszcze przybędzie. Z czytelnikami NEon nie jest tak źle :)))
 • Popatrzcie solidaruchy na te media na obrazku.
  To przecież media które kształtowały "waszą" wiedzę o świecie waszą mentalność... poza amboną oczywiście.
  To w te "wolne" media wierzyliście jak w "ambonę".

  Dzisiaj sami Amerykanie demaskują te "wolne" media.
  Warto się zastanowić co mogą być warci zadrukowani przez takie media "demokraci" odpowiedź jest oczywista .. mogą być tylko i wyłącznie pożytecznymi idiotami. Polecam przemyślenie tej kwestii temat rozważań "kim jestem" po latach zawierzeniu tym "wolnym" mediom oraz ambonie.
  Miłej intelektualnej zabawy.

  https://pbs.twimg.com/media/EKGIwFlWoAARugH.jpg
 • @brian 07:10:19
  W 1990 roku nasi przyjaciele-wyzwoliciele zabrali z piaskownicy swoje zabawki i se wyjechali
  Pytanie na czasie
  Komu to przeszkadzało?
  Komu????

  https://www.polot.net/pl/bron_jadrowa_na_terenie_polski
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:08:06
  Nie kopię się leżącego!!!!
  USA już dawno ni ma
  Bardzo dawno

  8-)))))

  ps.
  wiara czyni cuda
 • @Pedant 10:38:13
  Agnisia mieszka w LA więc może szczuć z "czystym" sumieniem bo to nie ona wyparuje.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:12:13
  I tak trzymać !!!!
  To jest to!!!
  Że zacytuję klasyka :

  //To jak gniew miejscowego zbira że mamy w odzyskanej rodzinie nie gorszego wirachę. I że użyczył nam kilka swoich zabawek.
  Już widzę komentarze oburzonych sputnikowców i miejscowych krasnoarmiejców. Taa. Paniał, paniał.

  A wy wolelibyście być czyją parującą mielonką? Wam wsjo adno? I wsjo adno kto płaci za wpisy gdy inni walą notki za bjezdurna?//

  AMEN !!!
 • @Oscar 12:12:13
  Z innej beczki ... to też "demokracja" wspierana przez w/w "wolne" media.

  "RIP : Albertina Martínez, 38 lat, fotoreporterka opisująca brutalne represje ze strony chilijskiej policji podczas protestów przeciwko Pinerze, znaleziona martwa. Wszystkie zdjęcia, które zrobiła, wraz z innymi dokumentami zniknęły. Została pobita i dźgnięta nożem
  .https://pbs.twimg.com/card_img/1198267294830473216/qaObsKp6?format=jpg&name=600×314
  https://t.co/ntI3eO82h6
  "
 • @Husky 12:18:59
  Bardzo precyzyjnie określiłeś siebie i Agnisie na "niepoprawni" - "trzecie pokolenie przywiezionych zza Buga na sowieckich tankach".
  Nie sądziłem, że stać cię na taką szczerość :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:15:53
  "Agnisia mieszka w LA więc może szczuć z "czystym" sumieniem bo to nie ona wyparuje."

  To wiele wyjaśnia.
 • @Pedant 12:38:49
  A Husky w londynku więc następny "mundry" inaczej.
 • @Husky 12:13:39
  Zachowali się rozsądnie.Bo trzeba być kretynem ,by zostawić zabawki ,które mogły być użyte przeciwko nim.To ,że zabrali z Polski,pal ich licho,najważniejsze ,że mieli tyle rozsądku i wywieźli je z Ukrainy.Trzeba przyznać ,że ruscy w porównaniu do naszych strategów są dalekowzroczni.
 • @Jwu 13:36:40
  No właśnie.
 • @demonkracja 08:52:30
  Cos jest na rzeczy...Swiatowy Sanhedryn realizuje konsekwentnie swoje plany dla Swiata od czasow Rewolucji Francuskiej. Oczywiscie ze zmiennym sukcesem ale konsekwentnie w tym samym kierunku.

  Natomiast....Pana pytanie "Czy przez to, że czarci pomiot Chruszczowem zwoził kiedyś rakiety na Kubę - ową Kubę czy świat w ogóle uczyniło wtedy bezpieczniejszym??" Zwozenie rakiet na Kube bylo odpowiedzia po podeslaniu rakiet do nowej US bazy w Turcji - tzw. plan okrazenia do dzis realizowany (chyba Pan o tym nie zapomnial). Ale wtedy Prezydentem US byl katolik Kennedy..i rozeszlo sie po kosciach. Od tego czasu Swiat napewno nie stal sie zadna oaza pokoju za to odzegnano sie od jego zaglady dzieki nienaruszeniu dwubiegunowosci (dalej uwazam ze Kryzys Kubanki to byla prowokacja Sanhedrynu i testu gry z Sowietami "na wysokim C"..gdy dzisiaj to juz nie gra nawet tylko zwykle wrzaski opentanczych "elit").
 • @Oscar 08:57:28
  Pelna zgoda...terytorium Polski to poligon....A na poligonie gdy sie robi ostre "gry wojenne" to sie zadna ze stron nie przejmuje blakajacymi sie po "poligonie" miejscowymi przyglupami.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:15:53
  "bo to nie ona wyparuje."
  Naprawdę ???
  O ile wiem miasto to jest priorytetem (oprócz NJ, Waszyngtonu Szikago i San Francisko) odwetowego ataku nuklearnego.
  Więc nie wiem skąd ta jej radość...
 • @Husky 08:51:32
  Nie wierze ???? Zart czy na serio po cwiartce na klina ???? :-))))) To sie rozumie po sobocie !!!
 • @SZS 13:59:57
  "O ile wiem miasto to jest priorytetem (oprócz NJ, Waszyngtonu Szikago i San Francisko) odwetowego ataku nuklearnego. "

  Wie Pan? Skąd?
 • @interesariusz z PL 09:42:09
  Ale zes mnie Pan ubawil z tym przekopem i mini Schleswig-Holsteinem !!!:-)))))) Zamiast przekopu znaczniej taniej by wyszla zjezdzalnia dla dziatwy.
 • Uuuufffff !!!!
  Zmusiłem się i przeczytałem wszystko od góry do dołu. I stwierdziłem, że jak zwykle dyskusję (niestety czczą, przepraszam jeśli kogoś uraziłem) zdominowały dwa pozornie przeciwstawne stronnictwa.
  Oba te stronnictwa stosują tę samą fałszywą narrację, jokoby istniały 2 suwerenne mocarstwa USA i Rosja rywalizujące na śmierć i życie.
  Otóż, na dzień dzisiejszy są to tylko obozy pracy i bazy militarne służące potędze sanhedrynu. Prawie wszystko co w tych byłych imperiach było do zawłaszczenia zostało dawno temu przejęte, więc nie ma tam już nic istotnego do zdobycia. Jedynie co spędza sen z powiek rzeczywistym właścicielom tych terenów to nadmiar gojów, którzy przestali być przydatni lub nigdy nie byli i nie będą potrzebni. Tak więc rytualna rzeź między tymi pozornie skofliktowanymi obozami może być zainicjowana w dowolnej chwili i obliczona na maksymalne wzajemne wyniszczenie.
  A te prasowe wrzutki o niby prowokacyjnym dozbrajaniu którejś ze stron to takie dodatkowe demonizowanie przyszłego wroga oraz odwrócenie uwagi od szykowanej pacyfikacji Iranu, który aby potencjalnie nie wpieprzyć się w ostateczne rozwiązanie kwestii gojowskiej musi mieć za wczasu usunięte kły i pazury. W anihilacji Iranu będą uczestniczyć zgodnie oba obozy, podobnie jak to miało i ma miejsce w przypadkach Iraku, Libii, Syrii i Jemenu.
 • @Nibiru 15:39:03
  "Otóż, na dzień dzisiejszy są to tylko obozy pracy i bazy militarne służące potędze sanhedrynu. ... Tak więc rytualna rzeź między tymi pozornie skofliktowanymi obozami ... uczestniczyć zgodnie oba obozy"

  Czy mógłby Pan przedstawić dowody lub poszlaki, że tak jest, i że konflikty oraz podziały są powierzchowne i pozorne?
 • @Pedant 15:51:22
  Ależ oczywiście. Proszę sobie odpowiedzieć na pytania: do kogo należą największe korporacje, banki i instytucje finansowe w obu krajach, kto zajmuje się emisją pieniądza, kto jest poza wszelką krytyką, do kogo należą media, itd. Czy kraje te się pod względem ekonomiczno socjalnym rozwijają się, czy zwijają (jako punkt odniesienia, w sensie ile można osiągnąc w 40 lat proszę przyjąc Chiny i Koreę Południową). Czy Rosja jakoś skutecznie przeszkadzała w demolce Jugosławi, Iraku, Libii, Syrii i Jemenu? Reszta to już dedukcja oparta na podstawowej logice.
  PZDR
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:37:20
  Ponoć ostatnio same smuty do was piszę. Trudno, to czas bolesnego otwierania oczu. Dopiero teraz dociera do mnie skala i zasięg sowieckiej trucizny .
 • @Husky 16:33:55
  Jakie tam smuty. Chyba, żeby brać pod uwagę wycie bywszych sajuznikow i osobiste wycieczki a la taki oscar.
  Temu z kolei nie pasują absolwenci zawodówek osobliwie z poglądami innymi niż ultraliberalne. Dla takiego czas przy NE-onie to czas smuty rzeczywiście.

  A my tu się zastanawiamy, skąd taka Jahira ma dyplom? Ano wisiały w toi- toiu i jeden sobie wzięła.

  Przynajmniej dyplomy zawodówek dają jakiś fach. A tak, cały dzień za biurkiem w jakiejś kaprawej instytucji. Potem wszystkie żale i kompleksy niespełnionych magistrów czy docentów buch w klawiaturę. I ten jęk: doceńcie, doceńcie.

  Trudno, nie mówię nowoczesnym językiem operatorów papierowych tanków i nie mam fanpejdża.
  Lecz jestem tu od początków jako jeden z założycieli. I widzę kto rzuca argumentem, kto słowem, kto kamieniami a kto g..nem.

  I tych ostatnich, zadaniowanych jest coraz więcej:(
 • @Nibiru 15:39:03
  Bo widzisz kolego , ten świat jest taki idiotyczny.
  Mamy i dobrych i złych żydków.
  Te złe dali jankesom za free bombkę A, te dobre sprzedały sajuzowi bombkę A za grubą kasę.
  Przez wiele lat naukowy radzieccy kombinowali,kombinowali i lipa.
  Ospowaty Józek się wkurwił zadzwonił do przyjaciół w Nowym Yorku a te mu podały "na talerżyku" gotowca.

  8-))))
 • @brian 17:01:15
  Epitety,wyzwiska,insynuacje to portalowy folklor,tradycja,standard czy ważny głos w dyskusji
  Sam nie wiem
  8-))))))
 • @Nibiru 16:06:06
  "Czy Rosja jakoś skutecznie przeszkadzała w demolce Jugosławi, Iraku, Libii, Syrii i Jemenu?"

  W przypadku Jugosławii, Rosja nie była w stanie tego uczynić z powodów logistycznych i zapaści swojej państwowości (były to lata 1990te, smuty jelcynowskiej). W Syrii Rosja się przeciwstawiła i to wręcz spektakularnie.

  "Czy kraje te się pod względem ekonomiczno socjalnym rozwijają się, czy zwijają (jako punkt odniesienia, w sensie ile można osiągnąc w 40 lat proszę przyjąc Chiny i Koreę Południową)."

  Nie jestem pewien co Pan ma na myśli. Korea Południowa z kraju pogrązonego w nędzy stała się dość zamożna. Chiny też się rozwijają.

  Ale nie kwestionuję możliwości ewolucji świata w jeden zintegrowany oligarchiczny system. Tak samo jak nie kwestionuję możliwości wielobiegunowości. Dlatego interesują mnie argumenty za jednym lub drugim wariantem.

  "do kogo należą największe korporacje, banki i instytucje finansowe w obu krajach, kto zajmuje się emisją pieniądza, kto jest poza wszelką krytyką, do kogo należą największe korporacje, banki i instytucje finansowe w obu krajach"

  Jest jeszcze jeden aspekt - otóż sama własność może zmienić swój charakter wobec przemian technologicznych. Czy pieniądz i tytuły własności przechowywane w chmurze informatycznej są trwałe?
 • @Husky 17:02:28
  "ten świat jest taki idiotyczny.
  Mamy i dobrych i złych żydków."

  Tak samo jak mamy dobrych i złych polaczków, szkopów, ruskich itd ...

  Ludzie bywają różni, ale najwięcej jest nijakich bo bohaterów i łajdaków jest zawsze garstka.
 • @Husky 09:35:42
  Ty jesteś kompletnym idiotą! Polska będzie bezbronna z tysiącem najnowocześniejszych samolotów, tysiącem bomb atomowych i z 10 000 czołgów najnowszej generacji gdy kody do ich użycia będą w rękach żydów i jankesów. A tak jest w istocie. Trzeba być zupełnym głąbem by takiego prostego faktu nie rozumieć. Jesteś cynicznym palantem, wrogiem narodu polskiego i jego interesów.
 • @zadziwiony 17:35:32
  Epitety,wyzwiska,insynuacje to portalowy folklor,tradycja,standard czy ważny głos w dyskusji?
  Amen
 • @Mazjan 13:46:33
  ----------
  "Cos jest na rzeczy...Swiatowy Sanhedryn realizuje konsekwentnie swoje plany dla Swiata od czasow Rewolucji Francuskiej. Oczywiscie ze zmiennym sukcesem ale konsekwentnie w tym samym kierunku."
  ----------
  Tak - bo za pomocą właśnie - antyfrancuskiej rewolucji - czarci pomiot wykoleił kompletnie cywilizację białego człowieka.
  Co do Kuby - to najpierw wyłuskano ją Jankesom spod nosa i uczyniono przyczółkiem na Amerykę Łacińską. Jankesów czarci pomiot w ten sposób upokorzył a wisienką na torcie tego upokorzenia - było jakże widowiskowe odstrzelenie głowy JFK w Dallas. Kryzys rakietowy - to nie tylko odpowiedź na rakiety w Turcji - ale stworzenie atmosfery do chwycenia Jankesów z JFK na czele za przysłowiowy pysk - bo im odbiło i myśleli, że USA jest ich - czyli Jankesów.
  Wniosek?
  Obserwując Kubę dzisiaj - możemy śmiało powiedzieć, że czarci pomiot rozpirzając moskiewską komunę i komunę w jej satelitach - tak do końca nie zrezygnował ze świata dwubiegunowego. Kuby nie pozwolił wchłonąć na powrót - jak to było przed rewolucją. Z koli obecność zbrojna Rosji w Syrii świadczy o oficjalnym już powrocie do świata dwu lub nawet wielobiegunowego - ponieważ wtedy łatwiej czarci pomiot ogra Iran.
 • @Pedant 17:23:16
  Każdy z poruszonych wątków należałoby przeanalizować / zdiagnozować dogłębnie, gdyż wnioski z nich wynikające są założeniami wyjściowymi do innych spornych lub celowo zamotanych aspektów. Bez podobnego systemu to co parę tygodni wracamy do tych samych tematów bez żadnego postępu w wiedzy i poglądach. A przecież każdy z nas może się mylić i niepotrzebnie upierać. Ja na przykład lubię, jeśli oponent otworzy mi oczy (bez użycia przemocy :-)) na coś czego nie jestem w stanie sam zobaczyć.
 • @demonkracja 17:43:03
  "czarci pomiot wykoleił kompletnie cywilizację białego człowieka"

  A co to takiego ten "czarci pomiot"?
 • @Pedant 18:04:11
  ------------
  "A co to takiego ten "czarci pomiot"?"
  ------------
  "Po owocach ich poznacie."
 • @demonkracja 17:43:03
  cyt.: "Z koli obecność zbrojna Rosji w Syrii świadczy o oficjalnym już powrocie do świata dwu lub nawet wielobiegunowego - ponieważ wtedy łatwiej czarci pomiot ogra Iran."

  Myślę że tam na samej górze to świat jest jednobiegunowy, zorganizowany nieco na wzór królestwa. Na poziomie naszych "hrabstw" zorganizowano nam dwu lub wielobiegunowość, ale tylko w tych aspektach które pozwalają na rozgrywanie jednych gojów przeciwko innym. Bo nawet na naszym poziomie, gdy przyjrzeć się dogłębniej sferze finansów i wielkiego biznesu, to też spod grubej warstwy kamuflażu wyziera jednobiegunowość. Ta obecność Rosji w Syrii to nic innego jak kooperacja. Mośki trzęsą Moskwą i śmiało możemy na nią mówić Mośkwa :-)
 • @Nibiru 18:18:07
  --------------
  "Myślę że tam na samej górze to świat jest jednobiegunowy, zorganizowany nieco na wzór królestwa."
  --------------
  Tak - ponieważ wszystkimi biegunami - ile by ich nie było - wywija czarci pomiot.
 • Autorze
  W komentarzach przewija się "problem" suwerenności naszego kraju.Typowo lewicowy sposób myślenia - "nie jesteśmy suwerennym krajem".
  Otóż nie tylko JESTEŚMY suwerennym krajem, to do tego jesteśmy cywilizowanym krajem i skoro jesteśmy w sojuszu z NATO to wypełniamy warunki tegoż sojuszu
  Czy to tak trudno pojąć.

  Wcale nie jest powiedziane że Polska nie może w trybie pilnym kupić sobie kolejne F-16 ( generacja myśliwców typu F-16 Błock 70/72) które będą odpowiednio wyposażone w elektronikę,a która umożliwi użycie asenalu nuklearnego. Czy jest to perspektywiczne? Nie, ale stanowi jakąś alternatywę wobec postępowania Rosji vs Polski. Na pewno nie musimy przezbrajać całej floty 48 maszyn.
  3 eskadry F-16V jak najbardziej potrzebne by zastąpić antyczne Migi 29 i Su 22. Niech w końcu kupią dobry nowy sprzęt a nie inwestować w doposażanie i remontowanie tego złomu. Jak zrobić coś to dobrze. Bo samoloty te będą służyć na kolejne 40 lat a nie będą się rozsypywać i przynosić kolejne ofiary śmiertelne wśród pilotów radzieckiego sprzętu
 • @demonkracja 18:12:36
  "A co to takiego ten "czarci pomiot"?"
  ------------
  "Po owocach ich poznacie."

  Bredzi Pan.
 • @demonkracja 18:28:55
  "Tak - ponieważ wszystkimi biegunami - ile by ich nie było - wywija czarci pomiot."

  Myślę, że powinien Pan sobie sprawdzić głowę, czy nie zalęgła się tam czarcia pleśń.
 • @Nibiru 18:18:07
  Nie wiem na jakiej to podstawie ogłasza się rosyjski sukces militarny w Syrii.Czy coś od czasu ich pojawienia się tam zmieniło.
  Nic a nic.
  Armie Turcji,Izraela,USA a nawet Wielkiej Brytani czy Francji jak robiły, tak nadal robią co chcą, pod czujną uwagą sowieckiego systemu SS- coś tam.
  Jaki to obszar Syrii jest pod rosyjska "kontrola" 20-30% .Nie więcej.
  Od kilku dni samoloty Izraela bombardują obrane cele w Syrii, czy ktoś coś słyszał o reakcji Rosjan
  Nie.
  Bo niewiele tam mają do powiedzenia,przynajmniej militarnie.
 • @Jozio z Londynu 18:31:02
  "które będą odpowiednio wyposażone w elektronikę,a która umożliwi użycie asenalu nuklearnego. Czy jest to perspektywiczne? Nie, ale stanowi jakąś alternatywę wobec postępowania Rosji vs Polski. "

  A jakie to "postępowania Rosji vs Polski" Pan widzi? Że nie chcą kupować polskich jabłek?
 • @Jozio z Londynu 18:43:29
  "Nie wiem na jakiej to podstawie ogłasza się rosyjski sukces militarny w Syrii.Czy coś od czasu ich pojawienia się tam zmieniło.
  Nic a nic."

  Syria miała się rozwalić na wzór Libii, zostało to zatrzymane przez Rosję i Iran.
 • @Pedant 18:44:40
  Bo lepsza jest polska wódka
 • @Jozio z Londynu 18:52:52
  "Bo lepsza jest polska wódka"

  Zaprawiona czarcim pomiotem?
 • @Pedant 18:54:25
  cyt. : "Zaprawiona czarcim pomiotem?"

  ponoć z czarciego pomiotu należy wziąć "sam ogon" i przefermentować z czosnkiem :-)
 • @Jozio z Londynu 18:43:29
  Czy interesy polskie są zbieżne i tożsame z amerykańskimi i żydowskimi? Jeśli tak , to jakie? Czy te dwa państwa mogą unieruchomić nasze- ich uzbrojenie jeśli skierujemy je w kierunku niezgodnym z ich interesami? Co jest zatem warte dla Polski to uzbrojenie łącznie z głowicami atomowymi, jeśli nie możemy suwerennie się nim posłużyć? Czyż nie jest ono tylko kupą drogiego złomu? Z czego tak naprawdę się cieszycie z Huskim i Agnisią? Że jesteśmy wyłącznie cynglem amerykańsko- izraelskim, bo przecież to ichniego sprzętu głównie używamy!?
 • @zadziwiony 19:21:33
  Ale przecież JESTEŚMY suwerenni. A nasi suwereni to pewien sierżancina i lampucera z botoksu. Tacy "suwerenni" jeszcze nigdy nie byliśmy.
 • @Pedant 18:44:40
  //nie chcą kupować polskich jabłek?//


  Bo one to ani halal ani koszerne
  To o co chodzi
  Słusznie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:38:10
  Dyżurne uzasadnienie.
  Słabe to
 • @Jozio z Londynu 18:31:02
  "Bo samoloty te będą służyć na kolejne 40 lat a nie będą się rozsypywać i przynosić kolejne ofiary śmiertelne wśród pilotów radzieckiego sprzętu"

  Nie ma winy w samych samolotach i ich producencie tylko w ICH SERWISOWANIU a dokładnie bądź braku bądź niepoprawnym
  kpt. Sobański nie zginął dlatego że pilotował Ruski samolot
  Zginął dlatego że nie zadziałał fotel który Polskie durnie serwisowali częściami dorabianymi na kolanie z głowy i doopy
  A musiał się katapultować nie dlatego że Ruski samolot to kupa goowna i popsuł się bo sowiecki, tylko dlatego że nastąpiła awaria układu paliwowego który już dawno temu należało wymienić

  Maszyny latały by dalej gdyby były serwisowane
  I nikt mi nie wmówi że z 29 sztuk technicznie dało się złożyć tylko: 3
  Serwis w porównaniu do zakupu nowych jest niebotycznie tańszy

  Lecz tutaj w grę wchodzi zupełnie co innego: brak chęci utrzymania sprawnego tego taboru aby był pretekst do zakupu nowego kosmicznie drogiego szajsu
  Pamiętesz ile z nowych F-16-stek doleciało o własnych siłach do Polski po ich zakupie?
  Z tego co pamiętam chyba tylko POŁOWA - pozostałe rozsypały się w locie i musiały awaryjnie po drodze lądować

  Ale jaki kupiec - taki towar
 • @Pedant 18:41:06
  Chyba za dużo ''Władcę pierścieni'' ogląda.
  A tak na marginesie, Saruman podpisuje cyrograf z tym imienia którego nie wymawiamy
  https://pbs.twimg.com/media/EKFxN2XXUAgxx0i.png
 • @Husky 19:40:18
  Styl i poziom szczujni Gavrylenki.
 • @Hades 19:51:55
  Sześć w miarę sprawnych poleciało zaraz ćwiczyć na pustyni Nagev bo jesteśmy "suwerenni" i tam są nasze interesy.
 • @fretka 19:54:12
  Ten znudzony gostek po lewej to Lord Woldemord?
 • @brian 07:37:52
  Pryszcz Bosak pyta:
  "Jaka jest korzyść Polski w pozycjonowaniu się jako kraj antyrosyjski?"  Odpowiedź: Przez ostatnie ponad 200 lat byliśmy pod okupacją Rosji przez 78% tego czasu.


  z neta
 • @Husky 20:33:50
  "Odpowiedź: Przez ostatnie ponad 200 lat byliśmy pod okupacją Rosji przez 78% tego czasu."

  Było trzech zaborców.
 • Na otarcie łez dla stronnictwa rosyjskiego
  Widzę, że stronnictwo rosyjskie jest zrozpaczone z powodu odrzucenia przez rząd Mig29. Takie lekko używane Mig29, myśliwce z okresu zimnej wojny, to można nawet kupić w USA i to tylko za 4.65 miliona dolarów.

  https://www.popularmechanics.com/military/aviation/a25836654/for-sale-one-mig-29-fighter-jet/
 • @AgnieszkaS 20:51:38
  żont paniusiu nie odrzucił MIG-29 tylko nie dopilnował ważnosci uprawnień pilotów i instruktorów wiec je potracili
  Gdyby miał MIG'i uziemić aby uziemić to nie kombinowaliby teraz jak ponownie nadać instruktorom oraz pilotom uprawnienia do latania na tych maszynach

  Odrobina myślenia logicznego się kłania bo TVPIS'y tego na pewno nie powiedzą

  Ale czego wymagać od emigranta z koszernym kebabem w jednym, a jarmółką w drugim ręku

  Będę strzelał: nazwisko rodowe to berczyńska?
 • @Pedant 20:44:36
  Czyżbyś próbował negocjować i nieśmiało sugerujesz aby te 78% podzielić na 3 ? :-)
 • @Nibiru 21:00:40
  "Czyżbyś próbował negocjować i nieśmiało sugerujesz aby te 78% podzielić na 3 ? :-)"

  W rozbiorach Wielkopolska, Pomorze i Mazowsze przypadło Prusom, Galicja i Lubelszczyzna Austrii, Wielkie Księstwo Litewskie Rosji.

  http://polishjews.org/maps/partit3.gif
 • @Hades 21:00:33
  "Ale czego wymagać od emigranta z koszernym kebabem w jednym, a jarmółką w drugim ręku"

  Kebaby i reklama teokracji (patrz xportal.pl) to jest wasza rzeczywistość nie nasza, panoczku.
 • @Hades 21:00:33
  Epitety,wyzwiska,insynuacje to portalowy folklor,tradycja,standard czy twój ważny głos w dyskusji?
 • @Husky 21:15:13
  Wskaż mi te epitety i wyzwiska
 • @AgnieszkaS 20:51:38
  Węgier wystawiło na sprzedaż 19 wycofanych ze służby w grudniu 2010 myśliwców MiG-29B/UB. Wstępna cena za cały pakiet, obejmujący także 19 silników turbo wentylatorowych Klimow RD-33 i 293 inne elementy wyposażenia, w tym uzbrojenie, to 2,8 mld HUF (38,096 mln zł).
  Jest to druga tego typu transakcja. We wrześniu 2011 na sprzedaż wystawiono 8 węgierskich MiG-29 za równowartość 18,3 mln USD (ok. 70 mln zł)
 • @AgnieszkaS 21:08:12
  "to jest wasza rzeczywistość nie nasza"

  W końcu w czymś się zgadzamy:

  "wasza" czyli moja, Polska rzeczywistość jest inna

  a "nasza" czyli Pani, hamerykanska jest inna
 • @Hades 21:24:08
  "Będę strzelał: nazwisko rodowe to berczyńska?"

  czyje nazwisko rodowe?
 • @Husky 21:22:13
  Gdyby jeszcze nieco spuścili z ceny to może bym kupił i trzymał w nich króliki. Kumple by pękali z zazdrości. A silniki przerobił bym na odkurzcze do przeganiania opadłych liści na sąsiednią dzielnicę :-)
 • @Nibiru 21:30:10
  Z tym odkurzaczem to dobry pomysł
  Mam takowy ale silnik ma lipny
 • @Husky 21:38:45
  Ponoć jest trendy aby silnik był firmy Messerschmitt. Czasem można znaleść używany w Tamizie :-)
 • @Nibiru 21:59:05
  Nad Tamizą kilka dni temu:

  Skarb odkryty w przerwie na lunch. Polak znalazł go nad Tamizą

  https://turystyka.wp.pl/skarb-odkryty-w-przerwie-na-lunch-polak-znalazl-go-nad-tamiza-6445245786187905a
 • @
  Jutro znowu zacznie się tu słowna bijatyka. Przypomnę więc Szekspira : "Mówić - to mało,trzeba mówić do rzeczy".
  Dobranoc.
  Widząc grafik ogłaszam dwa dni urlopu
  Zero stresu
  8-)))))
 • @Husky 22:07:59
  Byłbym ostrożny z tym znajdywaniem przedmiotów w GB. Szczególnie flakoników wyglądających na atrakcyjny kosmetyk :-)
 • @Nibiru 22:19:36
  8-)))))))))))
  Nie szukam skarbów
  No chyba ze w okolicach ...... Soho
  pzdr.
 • @Husky 22:13:39
  Pozwolisz, że w związku z tym że odchodzisz, przypomnę Ci inny kawałek z Szekspira:
  "Chcesz już iść? Jeszcze ranek nie tak bliski, Husky to a nie Nibiru się zgrywa."
  :-)
 • @Nibiru 22:31:29
  Produkcja bombek ABC

  https://youtu.be/ViGCnJ7Li7g
 • @Pedant 11:25:44
  Zgubiłeś wątek,

  kwestionowałem scenariusz masowego, chociaż ograniczonego użycia broni atomowej.

  Moim zdaniem to się nie zdarzy. JEŚLI broń atomowa zostanie użyta, to wszystka gotowa do użycia.
 • @Pedant 11:46:35
  Podobnie jak dzieci pod kontrolą rodziców.
 • @Mazjan 14:21:28
  No cóż, najwyraźniej nie ma Pan daru kojarzenia sytuacji i faktów.

  Właśnie z powodu braku wyobraźni zawsze wpełzamy w kanał bez wyjścia, w którym Polska bywała unicestwiona.

  Pan się domaga kolejnego. Tylko że w obecnej wojnie my nie przetrwamy, i nie będzie komu "szablą odbierać".
 • @Hades 21:21:43
  "Wskaż mi te epitety i wyzwiska".Daj spokój, musiałby swoje (komentarze) przytoczyć.
 • @Husky 21:38:45
  Będę strzelał ??? Demobil z F-16 ???
 • @Husky 22:13:39
  1,8* Brawo Husky! A tak chciałeś zabłysnąć... Jako "trzecie pokolenie przywiezionych zza Buga na sowieckich tankach" to i tak wysoka ocena. Podobno wyszliście z komunizmu ale bolszewicka mentalność z was nie chce wyjść. Weź sobie wolne, niech ci zabiedzony przyjaciel wyliże rany bo zostałeś zaorany totalnie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:32:30
  Ups.....
  Średnio: 1.8 (głosów:11)

  https://niepoprawni.pl/blog/zawisza-niebieski/zjednoczona-prawica-nic-takiego-nie-istnieje

  polecam na dzis ...warto:

  http://antykomunista.neon24.pl/post/151758,cug
 • @Husky 09:41:14
  Pały w szczujni Gavrylenki nie obchodzą mnie zbytnio. Zauważ ciekawą rzecz - żadnego komentarza bo nawet różne zabiedzone i inne hujtki nie chcieli się totalnie ośmieszać. Poza tym Gavrylenko błyskawicznie schował notkę do piwnicy bo zbytnio bolało posiorska sektę :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 09:55:37
  Mnie też tutejsze pały wiszą u .....
  jak w lecie
  8-))))

  Przerwa, bo ide w ....Cug
  pzdr
 • @Husky 10:09:07
  Żebyś miał dokąd wracać...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 10:22:31
  Komornik mi domu nie zabiera
  Nic o tym nie wiem
 • @AgnieszkaS 11:08:03
  A mamy mieć nowoczesne? Nie słyszałem, aby dostarczyć nam mieli Raptors?
 • @Wican 12:32:48
  Tego nikomu nie sprzedadzą. Nawet największym przyjaciołom
  Czy to Izraelowi czy tez Rosji
 • @Husky 13:01:09
  Wiem. Ale to miałoby sens, a nie F35. Już zamiast za te drogie i trochę spaprane zabawki, wziąć się na nowsze wersje F16. Choć powinny być normalne przetargi. Niech i Mirage mają szansę, czy brytolskie zabawki. Najlepiej sprzęt zróznicować, wtedy w razie ewentualnej nielojalności, nie uziemią nam wszystkiego. Tak od dekad pogrywali Turcy.
 • @Wican 13:08:36
  "Najlepiej sprzęt zróznicować, wtedy w razie ewentualnej nielojalności, nie uziemią nam wszystkiego"

  Zgadza się lecz tutaj jest zupełnie inna sytuacja
  Tutaj nie chodzi i jakieś zabezpieczenie czy choćby minimalne usamodzielnienie uniezależnienie - tylko o WYLIZANIE ROWA I SPŁATĘ UROSZCZEŃ
 • @Husky 10:25:56
  "Komornik mi domu nie zabiera"

  Jakby co to wal do mnie jak w dym - mam nieograniczony dostęp do kartonów: nowych różnej wielkości :)) :))
 • @Wican 13:08:36
  Kupimy i te F-16
  Mamy za co.
  Właśnie Angole oddały nam 100 ton złota
  Tera będziemy bogate
 • @Husky 19:57:48
  "Właśnie Angole oddały nam 100 ton złota
  Tera będziemy bogate"

  I znów się zamotałeś - za długo się kręciłeś w pogoni za własnym ogonem

  Angole = czyli TY
  oddali NAM = czyli Polakom mieszkającym w Polsce

  Więc to MY będziemy bogate - a WY/Ty żeście zbiednieli :))
 • @Hades 20:41:07
  I przyszedł ten wstrętny PIS i złoto angolom zajumał
  O zgrozo
  100 ton !!!!!
 • @Pedant 14:19:55
  Nie pamiętam. Czytałem gdzieś na necie w jakimś wojskowym portalu analizę doktryny wojennej Federacji Rosyjskiej na wypadek ataku nuklearnego NATO. I te miasta w USA zostały wymienione. Plus parę większych miast w UE.
  I co ciekawe, Warszawy brak na tej liście.
  Rozważa się także uderzenie w kalderę Yellowstone jakąś bombką termojądrową. Ale to ostateczność.
 • @
  104 LATA TEMU
  W Kodymie na Ukrainie urodził się Stanisław Skalski, as polskiego lotnictwa, uczestnik Bitwy o Anglię; w czasie II wojny światowej zestrzelił 22 niemieckie samoloty; w latach 1948-1956 więziony przez władze komunistyczne.

  http://www.sww.w.szu.pl/logo/stanislaw_skalski.jpg
 • @Husky 19:57:48
  Oddały, aby Icki nie musiały korzystać z pośredników. Zabiorą od razu z Warszawy

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej