Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31689 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Zastrzelono watażke w „DRL”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zastępca dowódcy pułku sił specjalnych wojsk wewnętrznych tzw. Ministerstwa Spraw Wewnętrznych samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej (DRL) Aleksiej Kriwulja o pseudonimie „Zielony” zginął wieczorem 20 stycznia w Doniecku.

 

O śmierci watażki poinformował na Twitterze szef służby prasowej Sił Zbrojnych prorosyjskiej separatystycznej DRL Danila Bezsonow.

 

Ukraiński oficer Anatolij Sztefan ps. „Sztyrlitz” na swoim kanale Telegram poinformował, że „Zielony” został zabity przez jednego ze swoich współpracowników.

Kriwulja przystąpił do walk z ukraińskim wojskiem wiosną 2014 roku, jako pierwszy zastępca szefa sztabu 7. samodzielnej brygady karabinów piechoty zmotoryzowanej.

Alieksiej Kriwulja i jego brat Maksim znaleźli się w bazie „Mirotworca” jako tzw. wspólnicy rosyjskich okupantów.

W listopadzie 2019 r. ukraińskie wojsko poinformowało o wyeliminowaniu „niebezpiecznego bojownika” z DRL Olega Gołowniewa o pseudonimie „Terentij”

                  


Źródła:

Twitter

https://kresy24.pl/w-doniecku-zginal-watazka-drl-dostal-kulke-w-plecy/

 Powiązane wpisy:

https://antykomunista.neon24.pl/post/136884,separatysta-givi-dziś-wyleciał-w-powietrze
https://antykomunista.neon24.pl/post/132257,strielkow-ludzie-putina-potrafią-tylko-kraść

 

 ps.
Z uwagii na fale hejtu,spamu i wyzwisk kierowanych pod moim adresem,informuję że mój blog będzie miał charakter "niszowy".Lepiej mieć 2-3 komentarze w temacie notki,a ja już nie mogę pozwalać sobie na robienie tu ścieku przez pewne grono mojego "Fan Clubu"

                               

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Wstyd chwalić morderców.
  Nawet psy nie kierują się zasadą nienawiści.
  Kogo ty popierasz?
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:45:29
  Proszę mi wskazać jedno zdanie gdzie chwale morderców?
  Jedno
  Czy podanie czystej informacji to wychwalanie?
  pzdr.
 • No cóż.
  Jednego mniej.
  Gorzej- znajdą na jego miejsce kilku innych.
  Albo jeszcze gorzej- sami się będą pchać.
  Mać.
  Znam sytuację pospolitych sołdatów. Gdy jeszcze pracowałem w Zakładzie, Czcigodny Zarząd chcąc mnie ukarać za bycie związkowym funkcyjnym przydzielił mi kilku takich.
  Oficjalnie Ukraińcy z ukraińskimi geldami.
  Naprawdę- Ruscy po zasadniczej plus dwa lata dobrowolnie przymusowej służby "Na Donbasje" za żołd w wysokości ok. średniej krajowej.
  Mieli wybór- albo jeszcze dwa lata albo kilkumiesięczny "urlop" w Polsze i kombinowali "kak ubiżat na Zapad".
  Gdy pytałem jak wyglądała służba na Donbasie, odpowiadali:
  adna wjelikaja hujnija i wjelikoj bardak w sztabie.
  Czyli tak naprawdę żadnej stronie nie zależy na wygranej:(
 • @brian 08:53:52
  Przynajmniej miałem native speakerów, ech.
 • "Zastrzelono watażke w „DRL”"
  ---------------
  Pewnie myślał podobnie - jak ten ostatnio odstrzelony generał irański, że on tam karty rozdaje. Rozdaje jak gdyby nigdy nic - jakby na Ziemi wysłanników Piekła nie było.
  Wniosek?
  Zawsze tak jest, że i po jednej i po drugiej stronie barykady - karty czarci pomiot rozdaje - i ten Zielony nie jest ostatnim, który swoją śmiercią udowadnia tę oczywistą oczywistość - bo skoro nawet JFK kiedyś to w Dallas udowodnił - to nie ma o czym mówić.
 • Witaj
  Prześliczna jest ta dziewczynka na zdjęciu.

  Niepotrzebnie używasz takich określeń jak "samozwańcza" DRL, bo to od razu ustawia cię po jednej ze stron (choc istotnie jest to republika samozwańcza)

  A przy okazji,
  czy naprawdę chciałbyś, żeby banderowskie rezuny podbiły DRL i LRL, umieścił mieszkańców w obozach filtracyjnych i zaprowadziły tam kult Bandery i innych bandytów?

  czy chcesz potęznej Ukrainy, w któej gloryfikuje się morderców Polaków?

  pozdrawiam
 • Autor
  Oj Haski, Haski !!! Takim artykułem plujesz w twarz takim ludziom jak Kościuszko, Pułaski, Traugutt, Bem i paru jeszcze. Oni też walczyli z reżimami.
 • @marek500 11:09:43
  Dobry z niego chłopak, ale zafiksowany jest na Ruskich jako jedynego wroga.
  Ostatnio w reakcji na antypolski wypowiedzi Putina kol. Janek Bodakowski z portalu prawy.pl zaczął pisac o "ruskich degeneratach" - po prostu słaba formacja i tyle
 • @marek500 11:09:43
  Chyba że ci "Ukraińcy" z którymi pracowałem byli przebranymi podwójnie przebierańcami?
  Skąd więc u nich tak płynny potoczny rosyjski?
  Oraz niechętne co prawda ale przyznanie do służby "Na Donbasie" w ramach 2 letniego kontraktu po zasadniczej?
  Opisywany konflikt to paskudna domówka podsycana przez dostawy świeżonki z Rosji. A tym zależy przede wszystkim na przeżyciu i na tym żeby zwiać z rodzinnego syfu(oj nasłuchałem się o życiu w blokowiskach pod Moskwą:(
  Ubity to skrajny nacjonał walczący brutalnie przeciw innym skrajnym nacjonałom. Ruski umiejętnie podsyca konflikt ale powtarzam- z punktu widzenia zwykłego sołdata wygląda że nikt tak naprawdę nie chce wygrać.
 • @brian 11:37:24
  To powiedz dlaczego prawie 4 mln Ukraińców zasuwa w Rosji i jakoś nieśpiesznie im do powrotu. A jak się żyje na podmoskiewskich osiedlach nie wiem, ale mogę sobie wyobrazić życie nawet przeciętnego Polaka w jednym z najdroższych miast świata.
 • @marek500 12:08:05
  Nie znasz też liczby i powodu dla jakiego bliżej nieokreślona liczba Polaków pracuje w Rosji. Oczywiście nie wliczam sprzedajnych dziennikarzy -Targowiczan w redakcjach "polskich" prasy rosyjskiej, w "Sputniku". Także naszych "dobrawolcow" plujących za darmo.
  Jak już raz pisałem na łamach- mam poważne pourazowe ubytki w pamięci ale niektóre sprawy pamiętam. Tak jak info o pokręconej sytuacji i w Rosji i o ogólnym bardaku ukraińskim.
  Ani jednych ani drugich nie chcę bronić.
  Wydaje mi się tylko że społeczno polityczna sytuacja i tu i tu wymyka się spod statystyk oraz najbardziej rozdymanych granic zdrowego rozsądku:(
  W sumie szkoda mi zwykłych ludzi. Mimo osobistych zadawnionych szkód rodzinnych z rąk OUN.
 • @MacGregor 10:55:22
  Raz jeszcze powtarzam, w notce nie ma żadnych podtekstów.Nie ma tam nic takiego by mnie kojarzyć z którąś ze stron.
  To jest wojna Rosyjsko - Ukraińska i są też ofiary tej wojny.
  Tylko tyle.
  Pozdrawiam
 • @Husky 14:57:14
  Nu nu, nie migaj się tylko mów jak na spowiedzi - chciałbyś, żeby czczący bandytów UPA banderland był potężny czy nie?
 • @Husky 08:49:17
  już w samym tytule,
  jakieś przyzwyczajenia z wybiórczej ?
 • @MacGregor 16:22:36
  Czy chciałbyś by Rosja czcząca (swoich) ludobójców narodu polskiego była potężna czy nie
  8-))))))
  pzdr.
 • @charon 20:45:38
  Strzał w krocze i ....kosmos
 • @
  Dziękuję wszystkim za komentarze i oceny
  Znów nie zawiedliście mnie i komentarzy było więcej niż cztery.Ale i spore grono czytelników
  Dziękuję raz jeszcze
  Dobranoc
 • @Husky 19:37:09
  "Czy chciałbyś by Rosja czcząca (swoich) ludobójców narodu polskiego była potężna czy nie"

  - serio? czyzbysmy wspierali Rosję swoim kosztem i ją dofinansowywali?

  ... tzn tak, kupując od nich wegiel
 • @MacGregor 10:50:11
  Nie będę podsycał napiętej tu atmosfery, ale jak można poczytać na rosyjskich i ukraińskich portalach internetowych to kolejny znany watażka z Donbasu dziś w nocy ....odleciał ... do krainy wiecznych łowów.

  pozdrawiam
 • Bułgaria. Rosyjscy dyplomaci wydaleni za szpiegostwo
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych w Bułgarii uznało dwóch dyplomatów Federacji Rosyjskiej za osoby niepożądane. Wyznaczono już terminy opuszczenia przez nich kraju. Czy dojdzie do międzynarodowego skandalu? Padły oskarżnia o szpiegostwo.
  Anatolij Makarow, rosyjski ambasador w Bułgarii, otrzymał już od władz stosowną notatkę. Jak informuje "UAWire", podejrzenia dotyczą jednego z dyplomatów z ambasady oraz pracownika misji handlowej.

  Spotkanie z ambasadorem odbyło się w piątek 24 stycznia w siedzibie MSZ. Mieli nielegalnie zbierać informacje, które są objęte tajemnicą państwową. Przedstawiciele bułgarskiego rządu zarządzali żeby posądzeni o szpiegostwo Rosjanie opuścili ich kraj w ciągu 48 godzin.

  Makarow, w imieniu Federacji Rosyjskiej, zastrzegł sobie prawo do odwetu. Jego wątpliwości budzi także fakt, że władze Bułgarii zdecydowały się na podanie wiadomości o oskarżeniach do wiadomości publicznej. Wydał nawet specjalne oświadczenie na oficjalnej stronie ambasady na Facebooku, w którym wyraził żal, że w pierwszej kolejności o wszystkim dowiedzieli się przedstawiciele mediów, a nie zainteresowanych stron.

  Strona rosyjska zastrzega sobie prawo do odwetu. Jednocześnie rozważamy decyzję władz bułgarskich o rozpowszechnieniu tych informacji w przestrzeni publicznej, dopóki ambasada nie zostanie oficjalnie powiadomiona w sposób niezgodny z tradycyjnie konstruktywnym duchem relacji między naszymi państwami – "UWAire" cytuje treść oświadczenia ambasadora.

  To nie pierwszy raz, kiedy rząd Bułgarii oskarża rosyjskich dyplomatów o szpiegostwo. Podobna sytuacja miała już miejsce w październiku 2019 roku po oficjalnym śledztwie prokuratorskim. Ambasador Federacji Rosyjskiej został wówczas wezwany do MSZ w celu złożenia wyjaśnień, a jeden z dyplomatów – zmuszony do opuszczenia państwa

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej