Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31689 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Chiński armagedon?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rozprzestrzenianie się śmiertelnie nowego wirusa przyspiesza, ostrzegł prezydent Chin Xi Jinping po specjalnym spotkaniu rządu w święto Nowego Roku Księżycowego.

„To nie wygląda jak Nowy Rok!” Lęki przed śmiercionośnym koronavirusem w Chinach.Władze zamykają atrakcje turystyczne i odwołują wydarzenia, aby zapobiec dalszemu zarażeniu chorobą, która zabiła już dziesiątki ludzi i zainfekowała ponad 2000

Już 17 chińskich miast objęto obostrzeniami, które powodują, że są one formalnie zamknięte. Łącznie żyje w nich około 37 milionów osób. W Pekinie zamknięto Muzeum Narodowe oraz słynne zoo. W Szanghaju Disneyland.Kilka zamkniętych miast w Chinach daje łącznie liczbę ok. 20 milionów osób zamkniętych w ich granicach. Wydarzenie bez precedensu, jeśli chodzi o zdrowie publiczne we współczesnej historii.Władze blokują kolejne chińskie miasta, by powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa (2019-nCoV). Tym razem chodzi o Huanggang niedaleko Wuhan. Wstrzymano transport publiczny, zamknięto kawiarnie, galerie, kina.

Kraj stoi w „poważnej sytuacji”, powiedział Xi wyższym urzędnikom.

Koronawirus zabił co najmniej 56 osób i zainfekował prawie 2000 od czasu jego odkrycia w mieście Wuhan.

 Xinhua podaje informacje od lekarzy ze szpitala z Wuhan. Według ich wiedzy początkowym objawem zakażenia 2019-nCoV nie tylko jest gorączka i problemy układu oddechowego, ale też problemy z układem trawiennym, nerwowym, sercowo-naczyniowym, a nawet problemy okulistyczne.

USA ogłosiły, że pracownicy konsulatu Wuhan zostaną ewakuowani specjalnym lotem we wtorek. Departament Stanu powiedział, że najbardziej zagrożeni prywatni Amerykanie będą mogli wejść na pokład samolotu do San Francisco.

Tymczasem brytyjscy naukowcy ostrzegają przed realną możliwością, że Chiny nie będą w stanie powstrzymać wirusa.

W kilku dotkniętych miastach wprowadzono ograniczenia dotyczące podróży. Od niedzieli prywatne pojazdy zostaną zakazane w centralnych dzielnicach Wuhan, źródła wybuchu epidemii.

Drugi szpital pogotowia ma powstać w ciągu kilku tygodni, aby obsłużyć 1300 nowych pacjentów, i zostanie ukończony za pół miesiąca, jak podał dziennik National the Daily. To drugi tak szybki projekt budowlany: już rozpoczęły się pracę nad kolejnym szpitalem na 1000 łóżek. Specjalistyczne wojskowe zespoły medyczne zostały również przewiezione do prowincji Hubei, gdzie znajduje się Wuhan.

Tą pilna potrzeba odzwierciedla zaniepokojenie zarówno w Chinach, jak i gdzie indziej wirusem, który pojawił się po raz pierwszy w grudniu. Obchody Nowego Roku Księżycowego (roku szczura), które rozpoczęły się w sobotę, zostały odwołane w wielu chińskich miastach. W Chinach kontynentalnych podróżni sprawdzają temperaturę pod kątem oznak gorączki, a stacje kolejowe zostały zamknięte w kilku miastach.W Hongkongu ogłoszono najwyższy poziom stanu wyjątkowego i przedłużono wakacje szkolne.

Co to jest koronawirus i co robi?
Koronawirus to rodziną wirusów, które obejmują przeziębienie.

Ale ten wirus nigdy wcześniej nie był znany, dlatego nazwano go 2019-nCov dla „nowego koronawirusa”. Nowe wirusy mogą stać się powszechne u ludzi po przeskoczeniu przez barierę gatunkową od zwierząt.

Epidemia Sarsa [ciężkiego ostrego układu oddechowego] z 2003 roku rozpoczęła się u nietoperzy i została przeniesiona na kota, który przekazał go ludziom.Ten nowy wirus powoduje również ciężką ostrą infekcję dróg oddechowych.

Wydaje się, że objawy zaczynają się od gorączki, a następnie suchego kaszlu, a następnie po tygodniu prowadzą do duszności i niektórych pacjentów wymagających leczenia szpitalnego.

Nie ma konkretnego lekarstwa ani szczepionki.

Koronawirus: jak bardzo powinniśmy się martwić?

Na podstawie wczesnych informacji uważa się, że tylko jedna czwartą zarażonych przypadków jest „poważna”, a umarli to głównie - choć nie wyłącznie - osoby starsze, z których niektóre mieli już wcześniej występujące choroby.

Dlaczego istnieje obawa o powstrzymanie wirusa?
Naukowcy z cenionego MRC Centrę for Global Infectious Disease Analysis w Wielkiej Brytanii ostrzegają, że może nie być możliwe powstrzymanie wirusa .Mówią, że samowystarczalne przenoszenie koronawirusa z człowieka na człowieka jest „jedynym prawdopodobnym wyjaśnieniem” skali epidemii. Z ich obliczeń wynika, że ​​każda zarażona osoba przekazuję ją średnio 2,5 innym osobom.

Centrum pochwaliło wysiłki władz chińskich, ale stwierdziło, że transmisja wirusa musi zostać zmniejszona o 60%, aby nie doszło do pandemii na wielką skalę.

Jest to ogromne wyzwanie, sugerują naukowcy, które będzie wymagało znalezienia się w izolacji nawet pacjentów z jedynie łagodnymi objawami, które można łatwo pomylić z innymi chorobami. Gdzie indziej zespół z Lancaster University opublikował swoje szacunki dotyczące liczby przypadków sugerujących, że w tym roku zainfekowano 11 000 osób. Jeśli to prawda, byłoby to więcej niż Sars.

Gdzie się koronowirus już rozprzestrzenił?
Obecnie potwierdzono 1372 przypadki w Chinach, choć większość z nich koncentruje się w prowincjach położonych najbliżej Hubei.Ale rozprzestrzenił się także za granicą - w pojedynczych przypadkach dotykając niewielką liczbę pacjentów.

W sobotę Australia potwierdziła swoje pierwsze cztery przypadki - najpierw w Melbourne, a następnie trzy kolejne w Sydney. Rozprzestrzenił się także na Europę, a trzy przypadki potwierdzono we Francji. Rząd powiedział, że testy w Wielkiej Brytanii na 31 osobach są negatywne . Urzędnicy próbują wyśledzić około 2000 osób, które niedawno przyleciały do ​​Wielkiej Brytanii z prowincji Hubei.

Istnieją również dwie sprawy w Stanach Zjednoczonych, w tym kobieta po sześćdziesiątce, która wróciła do domu do Chicago z Wuhan 13 stycznia. Kanada ma „domniemany przypadek” wirusa, ale stan osoby cierpiącej na niego jest uważany za stabilny, zgodnie z oświadczeniem rządu.

 

Co dzieje się u źródła?
Miasto Wuhan jest skutecznie zablokowane, z dużymi ograniczeniami wjazdu i wyjazdu, a opcję transportu publicznego od autobusów do samolotów zostały anulowane.

Jest głównym ośrodkiem ludności zamieszkałym przez 11 milionów mieszkańców - wielkości porównywalnej z Londynem.

Urzędnicy zachęcali ludzi do unikania tłumów i zgromadzeń.

„Cały system transportu został zamknięty”, powiedziała BBC Kathleen Bell, która pochodzi z Wielkiej Brytanii i pracuje w Wuhan. „Od północy dzisiejszej nocy prywatne samochody nie są dozwolone na drodze. Taksówki nie jeżdżą”.Główne marki zachodnie, takie jak McDonald's i Starbucks, zostały zamknięte w mieście i innych w  pobliżu.

Według doniesień Stany Zjednoczone, Francja i Rosja należą do kilku krajów, które próbują ewakuować swoich obywateli z Wuhan.

Według doniesień mediów Chiny wstrzymują również od poniedziałku wszystkie zagraniczne wyjazdy chińskich grup turystycznych.Główne wydarzenia publiczne zostały odwołane, a wazne miejsca turystyczne zamknięte.

 

 ps.

Czy choroba jest celowo rozprzestrzeniana, aby rządy na całym świecie łączyły się w imię powstrzymania wirusa? Czy robi się to po to aby grupy takie jak Fundacja Billa i Melindy Gatesów mogły wkroczyć i zostać wybawcami?Trzy miesiące po tym jak Bill Gates tworzył symulację pandemii koronawirusa, obecnie ten patogen rozprzestrzenia się na cały świat.
Fundacja Billa i Melindy Gates chce opracować szczepionkę przeciwko koronawirusowi- czy teraz wszystko jasne?

 

na podstawie:

https://www.news.com.au/lifestyle/health/china-coronavirus-spread-is-accelerating-xi-jinping-warns/news-story/d5c2e662c432acc1d8c281b0eda50028

https://www.independent.co.uk/news/world/asia/coronavirus-news-china-new-year-latest-wuhan-symptoms-virus-uk-france-australia-jinping-a9302011.html

https://www.rawstory.com/2020/01/president-xi-jinping-warns-chinas-coronavirus-situation-is-grave-due-to-accelerating-spread-of-the-virus/

ps.
Z uwagii na fale hejtu,spamu i wyzwisk kierowanych pod moim adresem,informuję że mój blog będzie miał charakter "niszowy".Lepiej mieć 2-3 komentarze w temacie notki,a ja już nie mogę pozwalać sobie na robienie tu ścieku przez pewne grono mojego "Fan Clubu"

                         

 

KOMENTARZE

 • @
  Natura dąży do uporządkowania rozbuchanych namiętności ludzkich, a tu różne głąby jej przeszkadzają.

  PS. Podobno ten wirus omija słowiański genotyp.
 • szczepionka z chipem juz czeka
  Czy pandemia została zaprojektowana? Czy w ten sposób globaliści planują zmniejszyć populację, a także spowodować, że wszyscy ludzie wezmą mikroczip (który stanie się Znakiem Bestii)?
  Jeśli miliony ludzi umrą z powodu tego koronawirusa, wielu, którzy go uniknęli, chętnie przyjęliby kombinację mikroczipu szczepionki. Mogą nawet powiedzieć, że mikroczip jest konieczny, aby zapewnić, kto został zaszczepiony.
  Bill Gates ma firmę, ID2020 Alliance. Jego celem jest nadanie każdemu człowiekowi na Ziemi cyfrowego identyfikatora. Planują osiągnąć ten cel, łącząc obowiązkowe szczepienia z wszczepialnymi mikroczipami.
  Zauważ, że w 2017 r.Bill Gates ostrzegł, że jeśli wirus pandemiczny, taki jak hiszpańska grypa z 1918 r., Który zabił 50 milionów ludzi, uderzy dziś w świat, nadal może wykończyć „ponad 30 milionów ludzi w mniej niż rok”.
 • "...czy teraz wszystko jasne"
  Tak - ten "wirus" wykończył już na Ziemi niemal każdą wielką cywilizacje - i od pewnego czasu wykańcza właśnie naszą. Dodam tylko, że:
  "...waszym ojcem jest diabeł..." - i nie ja to powiedziałem przeszło dwa tysiące lat temu.
 • @domin99 09:43:11
  acha staje sie chyba oczywiste po co ten caly starlink.....do kontrolowania ludzi
 • @dolby 09:37:57 to ty się doucz.
  Informacja dotycząca koronawirusa 2019-nCoV – postępowanie dla podróżujących. Informacja dotycząca koronawirusa 2019-nCoV – postępowanie dla podróżujących. Główny Inspektorat Sanitarny, Warszawa, 25 stycznia 2020 r. Koronawirus 2019-nCoV jest wirusem osłonkowym, podatnym na działanie wszystkich rozpuszczalników lipidów. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem lub dezynfekować je środkiem na bazie alkoholu. Instrukcja jak poprawnie myć ręce znajduje się poniżej.
  https://gis.gov.pl/aktualnosci/informacja-dotyczaca-koronawirusa-2019-ncov-postepowanie-dla-podrozujacych/
 • @dolby 09:37:57
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koronawirusy
 • @dolby 09:37:57
  W Polsce krąży przynajmniej kilkanaście innych koronawirusów i innych patogenów.

  https://gazetakrakowska.pl/wirus-z-chin-czy-paczki-z-aliexpress-moga-przenosic-smiertelnego-koronawirusa-260120/ar/c14-14736922
 • Koronawirusy
  Koronawirusy to RNA-wirusy, które odpowiedzialne są za około 10-20 % przeziębień oraz za epidemie schorzeń dróg oddechowych, które występują co ok. cztery lata. Koronawirusy atakują głównie ssaki i ptaki. Ich genom zbudowany jest z RNA. Ich nazwa pochodzi od otoczki przypominającej koronę, która widoczna jest wokół wirionów w mikroskopie elektronowym.

  https://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/icRk9kqTURBXy9hZjgzNjc4ZTBkODhjYzBhYmRlZDE4ZTk5OWUzYmY3Ni5qcGVnkpUDACTNBMDNAqyTBc0C6c0BkIKhMAWhMQA Koronawirusy

  Koronawirusy są drobnoustrojami, które wywołują różnego rodzaju infekcje układu pokarmowego i oddechowego, zarówno u ludzi jak i zwierząt. Pierwsza informacje na temat koranowirusów pojawiły się w latach 60. XX wieku, gdy odkryto patogen HCoV-229E oraz HCoV-OC43, które powodują przeziębienie o łagodnym charakterze, samoistnie ustępujące po kilku dniach. Śmiertelna odmiana wirusa pojawiła się dopiero w 2002 roku w Chinach. Odmiana ta powoduje ciężką niewydolność oddechową, określaną z biegiem czasu jako SARS. Według danych WHO epidemia SARS w latach 2002-2003 spowodowała śmierć 916 osób. Koronawirusy to RNA-wirusy. Oznacza to, że ich genom zbudowany jest z RNA. Ich nazwa pochodzi od otoczki przypominającej koronę, która widoczna jest wokół wirionów w mikroskopie elektronowym. Wśród tej grupy wyróżniamy trzy podgrupy (B814, 229E i OC43), z czego dwie ostatnie wywołują epidemie zakażeń dróg oddechowych. Dobrze poznanym reprezentantem tej grupy jest wcześniej wspomniany wirus SARS. Do koronawirusów należy również MERS-CoV (The Middle East Respiratory Syndrome Coronavirus), który od września 2012 roku wykryto u ponad 40 osób, z czego połowa zmarła. Pierwsze objawy zakażenia koronawirusami są zwykle podobne do objawów grypy. Pojawia się wysoka gorączka, ból głowy, ból gardła i kaszel, uczucie wyczerpania, brak apetytu.

  Koronawirusy - jak się zakażamy?
  Istnieje przekonanie, że wirus SARS pojawił się na skutek transmisji od nietoperzy, chociaż mogły to być również jenoty. Najbardziej zagrożonym rejonem, gdzie występuje SARS jest południowo-wschodnia Azja. Jednak wciąż aktualne pozostaje przypuszczenie, że źródłem koronawirusów dla ludzi są wielbłoądy. Wirusy mogą być zlokalizowane w moczu, kale, a nawet wydzielinie dróg oddechowych i mleku zakażonego zwierzęcia. Bezpośredni kontakt z wymienionymi wydzielinami może skutkować przeniesieniem zakażenia. W niektórych sytuacjach możliwe jest zakażenie człowieka przez człowieka, chociażby wskutek bliskiego kontaktu z chorymi osobami czy wśród pracowników służby zdrowia.

  Szczep koronawirusa MERS-coV występuje najczęściej na Bliskim Wschodzie:

  Katar,
  Jordania,
  Kuwejt,
  Arabia Saudyjska,
  Liban,
  Jemen,
  Egipt,
  Oman,
  Zjednoczone Emiraty Arabskie,
  Iran.
  Jakie są objawy infekcji koronawirusami?
  Zakażenie szczepami koronawirusów w postaci HCoV-229E oraz HCoV-OC43 charakteryzuje się nie groźną infekcją, w przebiegu której pojawiają się typowe objawy przeziębienia w postaci kataru oraz niekiedy kaszlu. Zazwyczaj stan ten utrzymuje maksymalnie siedem dni, po czym samoistnie znika. Patogeny te powodują znacznie cięższy przebieg u małych dzieci oraz osób w podeszłym wieku, które mają zaburzoną odporność. Wówczas koronawirusy powodują zapalenie płuc, oskrzeli lub podgłośniowe zapalenie krtani. Inne objawy chorobowe występują u osób zarażonych SARS-CoV. Infekcja rozpoczyna się wysoką temperaturą, do której dołącza się na ogół biegunka, suchy kaszel, bóle mięśni i stawów, bóle głowy oraz duszności (kłopoty z oddychaniem). U pewnej grupy pacjentów kłopoty z oddychaniem mogą rozwinąć się w kierunku niewydolności oddechowej, której konsekwencją może być nawet śmierć pacjenta. Z kolei infekcja spowodowana wirusem MERS-CoV daje na początku mało charakterystyczne objawy, w postaci bólu głowy, kaszlu, wysokiej temperatury, duszności oraz bólów mięśni. Czasem dołączają się nudności, wymioty, biegunka oraz ból brzucha. Wraz z rozwojem infekcji tym wirusem rozwija się zapalenie płuc, które może skutkować śmiercią pacjenta. Nie rzadko można zaobserwować upośledzone funkcjonowanie nerek. W badaniach laboratoryjnych widoczny jest wysoki poziom dehydrogenezy mleczanowej, natomiast w badaniu radiologicznym zmiany jedno lub dwustronne i nacieki w jamie opłucnej. Obecność wirusa stwierdzana jest również w krwi, kale, moczu oraz wydzielinach układu oddechowego.

  Jak rozpoznać zakażenie koronawirusami?
  Najistotniejsze jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego z pacjentem, w którym należy uwzględnić informacje na temat występujących objawów oraz ewentualnych podróży w rejony, gdzie występuje wirus SARS-CoV lub Mers-CoV. Jeżeli chory w ciągu ostatnich dziesięciu dni miał bliski kontakt z osobą chorą - powinien poinformować o tym lekarza. Do postawienia ostatecznej diagnozy wykorzystuje się: badanie krwi, RTG i tomografię klatki piersiowej.
  Koronawirusy - leczenie
  Do tej pory nie wynaleziono jedynego skutecznego lekarstwa zwalczającego te groźne wirusy. W leczeniu zakażenia wirusem MERS-CoV wykorzystuje się preparaty o niepotwierdzonym działaniu, które do tej pory używane były w innych dolegliwościach. Mowa tutaj o interferonie, który w skojarzeniu z lopinawirem oraz rytonawirem stanowi preparat zatwierdzony do przyjmowania przez zarażonych wirusem HIV. Wybór tego leku wynika z doświadczeń w przebiegu epidemii SARS-CoV. Niestety szczepionki skuteczne w zakażeniach ludzkimi koronawirusami są niedostępne, jednak badania nad opracowaniem szczepionek przeciwko SARS-CoV (inaktywowany wirus, białka wirusowe, szczepionki DNA, chimeryczne wirusy, cząstki VLP) przeprowadzane były w warunkach n vitro i in vivo. Podobne badania zostały już rozpoczęta dla wirusa MERS-CoV. Czy można zapobiegać infekcjom spowodowanym przez koronawirusy? W zapobieganiu chorobie bardzo ważne są poniższe działania: należy unikać bezpośredniego kontaktu z osobami chorymi, należy pamiętać o higienie podczas oddychania, czyli zasłanianiu w trakcie kaszlu i kichania nosa i ust (najlepiej chusteczką jednorazową), ważna jest higiena osobista, czyli częste mycie rąk, podczas podróży warto mieć przy sobie żel antybakteryjny lub chusteczki jednorazowe z dodatkiem alkoholu, nie należy brudnymi dłońmi dotykać ust, oczu oraz nosa, osoby podróżujące do rejonów, w których występuje wirus MERS-CoV, powinny dokładnie przestudiować informacje zamieszczone na stronie WHO, należy unikać kontaktów zarówno ze zwierzętami jak i ich wydalinami, szczególnie podczas podróży.


  Treści z serwisu medonet.pl mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie, kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a jego lekarzem. Serwis ma z założenia charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny. Przed zastosowaniem się do porad z zakresu wiedzy specjalistycznej, w szczególności medycznych, zawartych w naszym Serwisie należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem. Administrator nie ponosi żadnych konsekwencji wynikających z wykorzystania informacji zawartych w Serwisie.
 • @kula Lis 69 10:22:31
  lykasz jak pelikan
  https://beholdisrael.org/israeli-biological-warfare-expert-connects-chinas-wuhan-virus-to-covert-biological-warfare-laboratory/?fbclid=IwAR22-lRQPMdZ7ec4v02TejlXXJfIOkORrI4ddTjRIxCfPsnd96fOyUZ0qvc
 • Tak dokładnie się podejrzewa
  liczba przypadków oraz śmietelność, wysoka jak na przeziębienie, ale niedostatecznie wysoka, aby się obawiać zagłady,

  oraz paniczna reakcja władz,

  wskazują na podejrzenie zaatakowania bronią biologiczną.

  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg

  ale to nie do końca jest tak. W Polsce też ostatnimi czasy ludzie zapadają na bardzo dziwne przeziębienia, jak z tego opisu: gorączka i suchy kaszel, następnie narastające duszności z zaleganiem wydzieliny w drogach oddechowych i problemy z układem trawiennym, jakby grypa żołądkowa, a nierzadko z nerwowym, i innymi układami.

  Leczy się ich antybiotykami, prewencyjnie.

  Czy wypuszczono w świat całą serię nowo opracowanch wirusów?

  Zagrożenie życia występuje u nieodpornych, osób przewlekle chorych i starych.

  Może program wczesnej eutanazji emerytów jest realizowany nie tylko w Polsce. A na każdym wielkoskalowych programie można nieźle zarobić, jak na wojnie.
 • @interesariusz z PL 11:51:07
  https://m.neon24.pl/4e85e35c5612bccee7597eb0a2fb1de6,14,0.jpg
  jak się spodziewam, powyższa moja uwaga zostanie zignorowana.

  Zastanówcie się nad jednym. Zgadnijcie, ile osób umarło w Polsce w ostanim miesiącu na różne okołoprzeziębieniowe powikłania?

  Jaka jest relacja ilościowa w liczbach bezwzględnych, oraz w stosunku do liczby ludności, w Polsce, gdzie epidemii podobno nie ma, i Chinach, gdzie się ludzi izoluje?

  Czy jak w Polsce wybuchnęłaby śmiertelna epidemia, czy w ogóle ktokolwiek by ją zauważył przez wymarciem połowy narodu?
 • @kula Lis 69 10:17:01
  można by pomyśleć, że pojawienie się wirusa to element wojny handlowej.
 • @kula Lis 69 - Husky
  Przepraszam Was, że może nie temat, ale wpadł mi z mojego archiwum tekst z Podkarpacia z 2009 roku, myślę sobie, że warto min. Wam przesłać ten dokument, byście też mieli go w swoim archiwum.
  Nie dziękujcie z góry. Ok!!!


  Brak różnicy między PO a Pis czyli AWS nadal rządzi.

  26 pytań Do: Prawa i Sprawiedliwości???????

  Od: KWW ,,Kongres Polski”

  W imieniu Komitetu Wyborczego Wyborców ,,Kongres Polski”
  oraz wyborców z Podkarpacia pragniemy zadać partii politycznej
  Prawo i Sprawiedliwość, pytania, której przedstawiciele tej partii tak ochoczo najeżdżają Podkarpacie i głoszą demagogiczne hasła, zamiast głosić prawdę.
  Pytania nurtujące Polaków, pytania o fundamentalnym znaczeniu dla
  przyszłości Polski.

  1) Dlaczego PiS jest za likwidacją polskiej złotówki? (Nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie waszej partii, Kaczyński wraz z Gilowską zapowiadali, że w 2009 roku najpóźniej w 20012 będzie euro w Polsce, nie ma w żadnym dokumencie programowym, że Pis jest przeciw euro)
  – czy utrata własnej waluty to nie jest zatracenie tożsamości narodowej,
  osłabienie gospodarczych i ekonomicznych struktur Państwa, a w konsekwencji
  utrata bytu państwowości polskiej?
  – czy wyrażacie zgodę na to, że po likwidacji polskiej złotówki rezerwy
  dewizowe NBP w kwocie ok. 45 mld $ zostaną przekazane do EBC z siedzibą
  w Niemczech?
  – dlaczego wasi przedstawiciele w Radzie Polityki Pieniężnej postępują dokładnie tak samo ja komunista Belka. Podnosi stopy procentowe NBP, a zatem przyczynia
  się do nakręcania inflacji kosztowej oraz do wpadania w pułapkę zadłużeniową
  młodych Polaków.
  2) Dlaczego Rząd PiS-u razem z SLD dokończył złodziejską prywatyzację
  Polskich Hut Stali, zamiast unieważnić tę sprzedaż.
  Za cztery potężne huty wraz z 2,5 tys. ha ziemi rządy SLD i PiS-u
  wzięły tylko 360 mln zł, a wartość tych hut szacowana była nawet
  na 80 mld zł.
  3) Dlaczego rządy PiS-u nie rozliczyły choćby jednej złodziejskiej prywatyzacji jak:
  Banków, TP.S.A, Polmosów w tym gangsterskiego przejęcia Łańcuta,
  Zelmera, zakładów energetycznych w tym Stoenu, elektrociepłowni, PZU,
  NFI i wiele innych?
  4) Dlaczego sprzedaliście polskie firmy jak; PZL Mielec, Stocznie Gdańską,
  Ursus (Turkom), zakłady farmaceutyczne?
  5) Dlaczego wasze rządy w Sejmiku Podkarpackim sprywatyzowały
  szpital w Krośnie? Dlaczego finansowo i organizacyjnie wspieraliście w sejmiku budowy farm wiatrowych kosztem zdrowia mieszkańców Podkarpacia.
  6) Dlaczego w tak oczywistej sprawie, jak mafijna prywatyzacja PZU,
  wasz Rząd, mając raport Sejmowej Komisji Śledczej ds. prywatyzacji PZU,
  nie złożył wniosku do polskiego sądu w celu unieważnienia prywatyzacji
  PZU.To samo z Polmosem Łańcut, zakładami Zelmer czy Stoen.
  Niewiele też zrobiliście, aby rozliczyć mafię paliwową pomimo dwóch lat
  rządzenia?
  7) Dlaczego głosowaliście za niewolniczą pracą dla młodych polek w hiper-marketach w niedzielę oraz za ustawą zezwalającą zwrot majątku polskiego dla organizacji żydowskich ponadnarodowych w kwocie 65 mld $?
  8) Dlaczego na prezesów polskiej TV (Urbański) i polskiego radia (Czabański) powołaliście byłych komunistów?
  9) Dlaczego na Wiceministra Sprawiedliwości powołaliście sędziego Kryże, syna sędziego Tadeusza Kryże, który wydawał ciężkie wyroki dla Polaków z NSZ i AK.
  Czy nie była to wasza przysługa za nie ,,rozgrzebywanie” afery FOZZ-u?
  10) Czy waszym zdaniem Jarosław Kaczyński przejął na rzecz Fundacji
  Prasowej Solidarności majątek Skarbu Państwa wart dziś ok. 300 mln zł
  zgodnie z prawem???????? Fundacja ta finansowała partie polityczną PC.
  Czy zgodnie z zasadami moralnymi państwowy majatek został przekazany
  utworzonym prywatnym spółkom, w których dobrze wynagradzani byli obecni
  posłowie PiS jak: W. Jasiński, L. Dorn, A. Lipiński, J. Szczypińska, P. Gosiewski, Suski,
  czy Prezes Polskiego Radia K.Czabański i jego żona?.
  11) Czym się kierowało wasze kierownictwo, by sprzedać (uciec z majątkiem)
  polską ziemię w centrum Warszawy na rzecz izraelskich spółek? Ziemię wcześniej otrzymaną od Skarbu Państwa
  Jakie interesy łączą wasze kierownictwo partii z obywatelem Izraela Moshe Mor? (patrz gogle)
  Czy prawdą jest, że obecny Premier D. Tusk przekazywał majątek na rzecz
  FPS w ramach komisji RSW?
  12) Dlaczego nie ujawniono afery wyprowadzania pieniędzy z PZU na rzecz
  spółki ,,Laktopol”? Spółka ta przelała na prywatne konta Bagsika i Gąsiorowskiego
  do Izraela kwotę 39 mln $. Aferę tę wykryli inspektorzy NIK
  za czasów prezesury L. Kaczyńskiego, opierając się na materiałach uzyskanych
  z UOP oraz z izb skarbowych.
  Zamiast raportu ukazała się tylko notatka podpisana przez dyr. Biura prezesa
  NIK Wojciecha Jasińskiego? Czy nie była to przysługa za wcześniejsze powiązania Kaczyńskich z Art.,B?
  13) Dlaczego wasze rządy nic nie zrobiły, aby zlikwidować pośrednika monopolistę
  w dostawach ropy z Rosji do Polski przez spółkę J&S, która płaci podatki na Cyprze?
  Dlaczego wasz Prezes Orlenu ,,śrubuje” roczne zyski, podnosząc ceny paliw. Zyski z takiej operacji czerpią większościowi akcjonariusze Orlenu jak Bank Of New York. kosztem ubogich kieszeni polskich kierowców.
  Jakim rachunkiem ekonomicznym kierował się wasz Rząd kupując ,,złom” rafinerii
  w Możejkach za 5 mld $ za kupnem lobowali A. Olechowski i L. Kaczyński, a właścicielem był Możejek był Rotszyld oraz Chodorkowski funkcjonariusz KGB.
  14) Jakim rachunkiem ekonomicznym kierował się wasz Rząd, kupując
  udziały w złożach gazu na morzu norweskim za 1,200 mld $, za 5 mld m3 wirtualnego gazu, od spółki ExxonMobil? Gaz ten dostaniemy dopiero po pięciu latach.
  15) Dlaczego wasz Rząd zgodził się na podniesienie składki na rzecz UE
  z 1,35 PKB na 1,45 PKB?
  16) Czy macie rzetelną kalkulacje płaconych środków finansowych na rzecz
  UE i wykorzystanie funduszy unijnych?
  17) Jakie argumenty merytoryczne przemawiały za tym, aby PiS razem
  z SLD, PO, PSL zgodził się na przyjęcie bezbożnej, szatańskiej Konstytucji
  UE, nazywając ją ,,Traktatem Lizbońskim”?
  18) Jaki był powód, że tylko w ciągu dwóch lat waszych rządów zwiększyliście dług publiczny Polski o 42 mld $ Jaki macie program zaprzestania zadłużania Polski, ?
  19) Dlaczego razem z PO, SLD, nie poparliście Konstytucyjnych zapisów
  o ochronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci?
  20) Dlaczego nie dopuściliście, aby dobra ustawa lustracyjna uchwalona
  przez Sejm V kadencji nie weszła w życie, żeby również OZI były ujawnione.
  Kogo kryliście?
  21) Dlaczego broniliście zaciekle Pani Gilowskiej w sprawie jej lustracji,
  dając jej do dyspozycji służbowe samochody, ochronę, codzienne wypowiedzi
  Premiera, Prezydenta, że nie wierzą w agenturalność p.Gilowskiej itd.
  A jaką ochronę daliście Arcybiskupowi Wielgusowi?
  22) Dlaczego w polityce zagranicznej stawiacie na oś Waszyngton – Tel-
  Aviv -Warszawa? Dlaczego wasz Prezydent z góry zapowiada, że Polska będzie stać po stronie Izraela, gdy ten zaatakuje Iran, bo Iran nie może mieć broni jądrowej a
  Izrael może, nawet wbrew konwencjom ONZ?
  23) Czy weżmiecie odpowiedzialność razem z Kwaśniewskim za śmierć
  polskich żołnierzy w Iraku i Afganistanie, za śmierć niewinnych dzieci,
  starców, kobiet, w imię biznesu ,,petrodolarowego”?
  24) W imię czego chcecie budować europejską armię zamiast odbudować naszą polską armię?
  25) Czy nie uważacie, że należy zmienić Polską Konstytucję szczególnie
  art. 220 i 90? Pierwszy zabrania pożyczać pieniędzy na rozwój i inwestycje
  w NBP, a wręcz zmusza do zadłużania się w prywatnych bankach, drugi zapis
  mówi, że zgodnie z prawem można oddać swoją suwerenność na rzecz
  struktur ponadnarodowych?
  26) Pytanie fundamentalne: Dlaczego oddaliście władzę Platformie,
  mając zdecydowaną większość w Sejmie?
  W przedstawionych pytaniach nie chodzi nam o to, aby poniżać waszą partię,
  chodzi nam o dobro Polski, ponieważ uważamy, że wasi przywódcy udają,
  że są prawicowi, że walczą z układami itd. Tak nie jest i tak nie było.
  Zadbajmy o to, aby socjotechnika medialna nigdy nie wzięła góry nad dobrem
  naszego Narodu.
  Pokazujemy, że tak naprawdę niczym szczególnym nie różnicie się od PO
  i SLD w kwestiach zasadniczych, bo my wiemy, kim są ludzie z PO i SLD, ale
  najgorzej jest, gdy pod opcję patriotyczną podszywają się ludzie z poglądami
  PO i SLD.
  Miejcie odwagę odpowiedzieć na te pytania wyborcom Podkarpacia,
  oni na to zasługują.
  Za Komitet Wyborczy Wyborców
  ,,Kongres Polski”
  Sanok 2009 rok
 • @interesariusz z PL 11:57:16
  To byłaby wina PiSu. Oczywista oczywistość.
  Za błogosławieństwem UE.
 • @domin99 11:04:40
  Ja nic nie łykam, moja żona jest mikrobiologiem, wiec temat wirusów w tym i tego znam z pierwszej ręki.
 • @Krzysztof J. Wojtas 08:21:01
  W odróżnieniu od SARS, osoby zakażone (2019-nCoV) są zaraźliwe w okresie inkubacji, a więc mogą zakazić innych nie mając jeszcze żadnych objawów choroby.
 • @dolby 10:00:16
  //temat jest tak bardzo prymitywnie reżyserowany, że aż żal patrzeć jak ludzie zdają się w to wierzy//

  Prezydent Chin to oszust!!!
 • @demonkracja 10:04:46
  Chińska Komisja Zdrowia: epidemia wchodzi w bardziej skomplikowany etap. Współczynnik reprodukcji rośnie, będzie więcej zakażeń. Rozprzestrzenianie się jest na wstępnym etapie
 • @kula Lis 69 10:13:00
  Przedszkola, szkoły, uniwersytety w Pekinie pozostaną zamknięte. Przerwa w nauce zostaje przedłużona na czas nieokreslony.Po ostatnich 24h można potwierdzić, że śmierć z powodu koronawirusa (2019-nCoV) odnotowano już nie tylko w prowincjach Hubei i Hebei. Ale też jeden przypadek w prowincji Henan i jeden w Szanghaju
 • @kula Lis 69 10:22:31
  W związku z epidemią chińskie władze zakazały w całym kraju handlu dzikimi zwierzętami na targach, w supermarketach, restauracjach i platformach handlu elektronicznego. Poinformowali o tym we wspólnym oświadczeniu organ nadzoru rynku krajowego, ministerstwo rolnictwa i ds. rolnych oraz agencja leśnictwa.

  Każde miejsce, w którym hodowane są dzikie zwierzęta, powinno być izolowane, a transport dzikich zwierząt powinien być zakazany - napisano w oświadczeniu, na które powołuje się agencja Reutera. Zakaz zacznie obowiązywać od niedzieli.

  Koronawirusa wykryto na targu owoców morza w Wuhan, gdzie nielegalnie sprzedawano dzikie gatunki. Ustalono, że ofiara śmiertelna wirusa, którego występowanie stwierdzono po raz pierwszy w grudniu ub. r., regularnie dokonywała zakupów na miejscowym targu owoców morza. Wcześniej wykryto u niej zmiany nowotworowe narządów w jamie brzusznej i chroniczną chorobę wątroby. Leczenie szpitalne nie przynosiło rezultatów i mężczyzna zmarł 9 stycznia wskutek zatrzymania akcji serca.
 • @
  Pielęgniarka nagrała film i właśnie w ten sposób poinformowała o liczbie zainfekowanych osób. O sprawie zrobiło się głośno również dlatego, że chińskiemu rządowi zarzucano zatajanie faktycznej liczby chorych. Mieli chcieć wyciszyć w ten sposób kryzys.

  Pielęgniarka podkreśla na nagraniu, że "znajduje się w obszarze, w którym koronawirus miał swój początek". Podkreśla, że chce "ujawnić prawdę".  Znajduję się obecnie w obszarze, w którym koronawirus miał swój początek. Jestem tu, żeby powiedzieć wam prawdę. Obecnie zainfekowanych jest 90 tysięcy osób w całych Chinach, włącznie z Hubei. Ile wiecie o koronawirusie? Jeśli osoba jest zainfekowana i nie damy jej kwarantanny, nie zastosujemy odpowiedniego leczenia, to jedna osoba może zainfekować kolejnych 14 osób - ostrzega pielęgniarka.

  https://youtu.be/NVHFmVccWns
 • @Husky 17:15:49
  "Kiedy Chiny upadną - i wygląda na to, że tak się stanie - upadek Chin uruchomi globalną falę wstrząsów gospodarczych, z których planeta nie będzie w stanie wyjść przez dziesięciolecia."

  Możliwe że jest to Fake News . A co jeżeli NIE to co .... ?

  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/news-nation/coronavirus-in-china-20-million-quarantined-2-8-million-infected-112-000-dead?fbclid=IwAR2shYVvoFIQ6o1foliAO54s86CGOIugH_qRpoMuityRCAIMuLFnLjUzQi8

  Wybuch rzekomego nowego koronoa-wirusa w Chinach jest całkowicie poza kontrolą i zabija TYSIĄCE każdego dnia.

  Od godziny 18:00 czasu wschodnioamerykańskiego 23 stycznia źródła tajnego wywiadu, które są moimi kolegami z moich 15 lat pracy w FBI, ostatnie pięć lat zajmowały się bezpieczeństwem narodowym, terroryzmem i zagraniczną kontrwywiadem w ramach Wspólnej Grupy Roboczej ds. Terroryzmu i którzy obecnie przebywają w Chinach, potwierdzają, że do tej pory ponad 2,8 miliona ludzi zostało zainfekowanych sto dwunastoma tysiącami (112 000) ŚMIERCI.
  Główna przyczyna śmierci: niewydolność wielonarządowa.
 • @Husky 17:15:49
  "W piątek źródła tajnego wywiadu w Chinach potwierdziły, że żołnierze otrzymali rozkaz, by „strzelać, aby zabić” każdego, kto próbuje uciec z obszaru kwarantanny!

  Teraz zadaj sobie pytanie: jeśli ta epidemia była jedynie „nowatorskim koronawirusem”, dlaczego 46 milionów ludzi byłoby poddanych kwarantannie, zablokowanych przez stosy ziemi, otoczonych przez wojska z rozkazem strzelania do zabicia?

  Może nie tak mówią Chiny. Może Chiny wiedzą DOKŁADNIE, co to jest i wiedzą, że MUSZĄ zrobić te rzeczy, aby zapobiec dalszemu „zachorowaniu”."

  https://halturnerradioshow.com/index.php/en/news-page/world/china-barricading-people-in-infected-cities-roads-being-blocked-with-piles-of-dirt-phone-lines-off-hospitals-out-of-supplies

  https://halturnerradioshow.com/images/2020/01/25/China-Outbreak-MexicoVictim_large.jpg

  Co jeśli nie jest to „nowatorski koronawirus”, ale broń biologiczna, która została wydana przez pomyłkę?

  Świat musi zacząć pytać.
 • @Witkacy 18:40:11
  jest to Fake News
 • @Witkacy 19:00:08
  //"W piątek źródła tajnego wywiadu w Chinach potwierdziły, że żołnierze otrzymali rozkaz, by „strzelać, aby zabić” każdego, kto próbuje uciec z obszaru kwarantanny!//

  to Fake News
 • @Husky 19:02:39
  Jakiś czas temu na platformie Polsatu w dyskower-ach leciały film o epidemii i kwarantannie .... czas ... czas i się dowiemy . Środki podjęte w zapobieżeniu rozpowszechniana tego " coś" są ogromne . Chce wieżyc ze to jedynie próbny alarm przed armagedonem , jak człowiek bawi się w stwórcę .... po przez manipulacje genetyczne . Wszystko może się zemścić !
 • @Husky 12:57:24
  No, nie wiadomo jeszcze kto w tej sprawie oszukuje. Chiny sa obecnie jak söl w oku. Kto da gwarancje, ze niebezpiecznego wirusa nie uwolnila z laboratorium niewidzialana reka sprzyjajaca zirytowanym konkurentom ?
 • @
  Wszystki serdecznie dziękuję.Zwłaszcza czytelnikom.
  Jutro kolejny dzień orania POlszewi.
  Dobranoc

  https://pbs.twimg.com/media/DlMs6iNXsAEs2kl.jpg
 • @morgan 20:10:47
  Masz rację
  poczekamy
  ale pamiętaj że w Wuhan jest drugie największe labolatorium wirusologi
  (po Rosjyjskim) na świecie
  Szef WHO udaje się do Chin obserwować sytuację.Amerykanie, Japończycy Francuzi i Rosjanie szykują się w trybie pilnym do ewakuacji swoich obywateli z Wuhan.
 • @
  Liczba osób zabitych w Chinach przez nowy koronawirus wzrosła do 89, przy czym jest prawie 3 000 potwierdzonych zachorowań.
  Mniej znaczące przedsiębiorstwa w Szanghaju mają pozostać zamknięte co najmniej do 9 lutego, wszystkie uniwersytety, szkoły, przedszkola do 17 lutego.
  Z obawy przed rozprzestrzeniającym się koronawirusem (2019-nCoV) Mongolia zamyka granicę lądową z Chinami oraz szkoły
 • Naukowcy ostrzegali - nikt nie słuchał. To z tego laboratorium wydostał się śmiercionośny wirus?
  W mieście Wuhan w środkowych Chinach, gdzie wybuchła epidemia nowego koronawirusa, od dwóch lat działa pierwsze w Chinach kontynentalnych laboratorium badań nad najgroźniejszymi dla ludzi patogenami. Przed powstaniem laboratorium naukowcy ostrzegali, że istnieje możliwość wydostania się niebezpiecznych patogenów na zewnątrz. Laboratorium w Wuhańskim Instytucie Wirusologii Chińskiej Akademii Nauk rozpoczęło działalność w styczniu 2018 roku jako pierwsza w kraju placówka spełniająca standardy czwartego, najwyższego stopnia bezpieczeństwa biologicznego (BSL-4 lub P4) informowała wówczas agencja Xinhua. Taki poziom zabezpieczeń wymagany jest do pracy z najgroźniejszymi patogenami znanymi nauce, w tym z wirusami ebola czy marburg. Powstanie laboratorium P4 w Wuhanie cieszyło chińskich mikrobiologów, ale powodowało również pewne obawy wśród naukowców spoza ChRL. Przed uruchomieniem placówki tygodnik „Nature” cytował na swoim portalu uczonych, którzy zgłaszali między innymi obawy o możliwość wydostania się niebezpiecznych patogenów na zewnątrz. Laboratorium w Wuhanie jest elementem szerszego programu przewidującego budowę szeregu takich instytucji w ChRL. Według oficjalnych informacji laboratorium miało prowadzić badania nad nowymi chorobami zakaźnymi, gromadzić próbki wirusów i pełnić rolę „laboratorium referencyjnego” Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). „Będzie kluczowym węzłem w globalnej sieci laboratoriów bezpieczeństwa biologicznego” mówił przed uruchomieniem placówki jej dyrektor Yuan Zhiming. Chińska Akademia Nauk podjęła decyzję o budowie laboratorium w Wuhanie już w 2003 roku, podczas epidemii zespołu ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej (SARS). To nietypowe zapalenie płuc pojawiło się po raz pierwszy pod koniec 2002 roku w prowincji Guangdong na południu Chin. W latach 2002-2003 z powodu zakażenia koronawirusem SARS zmarło prawie 800 osób. W artykule "Nature" z 2017 roku przytoczono opinię biologa molekularnego z Uniwersytetu Rutgersa w amerykańskim stanie New Jersey, Richarda Ebrighta, który zwracał uwagę, że wirus SARS wielokrotnie wydostawał się z laboratoriów o wysokim stopniu zabezpieczeń w Pekinie. W rozmowie z portalem brytyjskiego tabloidu „Daily Mail” Ebright ocenił jednak, że obecnie nie ma powodów do podejrzeń, jakoby placówka w Wuhanie miała cokolwiek wspólnego z najnowszą epidemią. Trwająca epidemia nowego typu koronawirusa, który prawdopodobnie pojawiła się pod koniec 2019 roku w Wuhanie, zabiła dotychczas w Chinach 81 osób przekazały w poniedziałek chińskie władze. Na świecie wykryto już ponad 2 800 przypadków zakażenia, z czego zdecydowaną większość w ChRL. Eksperci potwierdzili, że źródłem nowego wirusa był targ z owocami morza i innymi rodzajami żywności w Wuhanie – podała w poniedziałek państwowa chińska telewizja CCTV. Według niej potwierdzono również, że wirus przeskoczył na człowieka z któregoś z dzikich zwierząt, jakimi tam nielegalnie handlowano.


  Ps... Czyli Historia się powtarza co ok.700 lat? Z Chin na wielbłądach zawędrowała do Europy Czarna Dżuma w latach 40 XIV wieku. Podróżowała wolno bo na wielbłądach i koniach. Zabiła ok. 1/3 ludności W Europie. Dziś będzie pędzić 900km/h odrzutowcami....
 • @kula Lis 69 18:29:14
  https://m.neon24.pl/8d42965bd1d5ad77bf56b04729e7ef94,14,0.png
 • Koronawirus przewidziany?
  "7 lat temu przez naszego rodaka? Wszystko na to wskazuje. Nagranie, które najprawdopodobniej rozbierze rozgłosu po naszej publikacji, jest iście zdumiewające."

  Chińczycy i wirusy przed 2030
  Chińczycy zdominują świat przed 2030.
  Atak śmiertelnego wirusa za kilka lat - Mariusz Max

  --> https://www.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej