Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 30205 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

"Pokój poprzez siłę".

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Donald Trump zapowiedział zwiększenie finansowania i rozbudowę amerykańskich wojsk. Przemawiając do konserwatywnych działaczy partii republikańskiej prezydent Stanów Zjednoczonych odwołał się do idei "Pokój poprzez siłę".

             

 Donald Trump ocenił, że amerykańskie wojsko jest niedofinansowane i ma osłabione zdolności bojowe. Prezydent Stanów Zjednoczonych zapowiedział rozbudowę sił zbrojnych i stworzenie największej, najsprawniejszej i najsilniejszej armii w historii kraju.
"Nikt nie ośmieli się kwestionować potęgi naszych sił zbrojnych. Wierzymy w pokój poprzez siłę i to osiągniemy" - mówił Donald Trump
dodając, że głównym celem amerykańskich wojsk będzie zmiecenie z powierzchni ziemi Państwa Islamskiego. Prezydent zapowiedział też zwiększenie kontroli granic. "Będziemy trzymać radykalnych islamskich terrorystów poza granicami kraju" - oświadczył Donald Trump i zapowiedział, że w najbliższych dniach jego rząd wyda nowe rozporządzenie ograniczające program przyjmowania uchodźców oraz imigrację z rejonów objętych terroryzmem.

            
Zapewnił, że zrealizuje obietnicę budowy muru na granicy z Meksykiem i że prace konstrukcyjne rozpoczną się już wkrótce.

Donald Trump: chcę, by arsenał nuklearny USA był największy

w wywiadzie dla agencji Reutera oświadczył, że chce rozszerzyć arsenał nuklearny USA, by zapewnić, że będzie on największy. Jego zdaniem w tej dziedzinie Stany Zjednoczone pozostają w tyle.

"Byłoby cudownie, gdyby żaden kraj nie miał broni nuklearnej"- podkreślił amerykański prezydent. Zastrzegł jednak, że jeśli inne kraje będą dysponowały taką bronią, Stany Zjednoczone będą w tym przodowały.

"Jestem pierwszym, który chciałby, by nikt nie posiadał broni nuklearnej, ale my nigdy nie będziemy w tyle za żadnym państwem, nawet sojuszniczym; nie będziemy w tyle w kwestii potencjału nuklearnego" - mówił amerykański przywódca.

Zawarty w 2010 roku między Rosją a USA traktat Nowy START (Strategic Arms Reduction Treaty) zobowiązuje obie strony do redukcji broni strategicznej, czyli rakiet dalekiego zasięgu odpalanych na lądzie, z okrętów podwodnych i samolotów do poziomu 1550 głowic nuklearnych do lutego 2018 roku.

Jednocześnie układ zezwala stronom na posiadanie do 800 gotowych do użycia środków przenoszenia broni jądrowej, którymi są międzykontynentalne pociski balistyczne bazowania lądowego, rakiety balistyczne umieszczone na okrętach podwodnych i zdolne do uderzeń nuklearnych bombowce.

W wywiadzie dla Reutera Trump nazwał Nowy START umową jednostronną. "To po prostu kolejna zła umowa zawarta przez USA. Czy chodzi o START, czy o porozumienie (nuklearne) z Iranem... Zaczniemy podpisywać dobre umowy" - zapowiedział.

          

 

Jednocześnie Stany Zjednoczone realizują obecnie 30-letni program modernizacji amerykańskiego arsenału nuklearnego warty ok. biliona dolarów. Przewiduje on m.in. budowę nowych taktycznych rakiet nuklearnych krótkiego i średniego zasięgu oraz nowych środków ich przenoszenia, jak bombowce B-21. Prezydent Barack Obama zatwierdził ten program w 2012 roku.

W wywiadzie Trump ocenił również, że rozmieszczenie przez Rosję nowych pocisków manewrujących jest naruszeniem układu INF z 1987 roku, który zabrania USA i Rosji testowania, produkcji i posiadania odpalanych z wyrzutni naziemnych rakietowych pocisków balistycznych bądź manewrujących o zasięgu od 500 km do 5,5 tys. km. INF uważany jest za jedno z porozumień, które doprowadziły do zakończenia zimnej wojny. "Dla mnie to poważna sprawa" - powiedział prezydent.

           

Zapytany, czy planuje poruszyć tę kwestię w rozmowie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem, odpowiedział, że zrobi to, "jeśli i kiedy" się z nim spotka. Podkreślił, że dotychczas nie zaplanowano żadnego spotkania.

W grudniu Trump jako prezydent elekt mówił, że USA powinny w bardzo dużym stopniu zwiększyć swój potencjał nuklearny. Jednak w wywiadzie, którego udzielił w połowie stycznia, oznajmił, że arsenały atomowe powinny "być bardzo znacząco" zmniejszone. Agencja Reutera zaznacza, że czwartkowa wypowiedź prezydenta jest jego pierwszą na ten temat od czasu objęcia urzędu 20 stycznia.

             

 http://www.polskieradio.pl/78/1227/Artykul/1731986,USA-Trump-zapowiada-rozbudowe-amerykanskich-wojsk
  

 

ps.

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński stwierdził niedawno, że opowiada się za włączeniem Warszawy do „amerykańskiego systemu obrony atomowej” i zwiększeniem wydatków obronnych do 3 proc. PKB. Deklaracje dotyczące podwyższenia nakładów na obronę w jeszcze większym stopniu, niż zapisano to w Strategii składał też szef MON Antoni Macierewicz. Taki krok mógłby umożliwić zwiększenie potencjału Sił Zbrojnych (w tym wojsk operacyjnych) zarówno pod względem jakościowym, jak i ilościowym. Być może otworzyłby też drogę Polsce do systemu NATO Nuclear Sharing, choć z drugiej strony mogłoby się to spotkać z ostrym sprzeciwem zachodnich sojuszników.

Zwiększenie wydatków obronnych, obok niezbędnego w obecnej sytuacji geopolitycznej podwyższenia zdolności Sił Zbrojnych RP przełoży się również na rozszerzenie strumienia zamówień kierowanych do krajowego potencjału przemysłowo-obronnego. Może też być podstawą dla umocnienia pozycji Polski, zarówno w relacjach z NATO, jak i w bilateralnych stosunkach z USA. Najpierw jednak zapisy Strategii muszą jednak zostać w sposób skuteczny i w relatywnie krótkim czasie wdrożone w życie.

 

 

 

 
IAR

KOMENTARZE

 • @Husky
  Wyluzować zalecam . Jak na Ciebie , to całkiem niezła propaganda . Ave :)
 • W końcu USA
  zrozumiały, że są cienkie bolki.

  A Kaczyński z tymi głupimi pomysłami to do Tworek. Tam już jest kilku Napoleonów i Marszałków. Będzie w swoim towarzystwie. I niech koniecznie Trotylewicza zabierze ze sobą.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:25:41
  To sami swoi z magdalenkowego układu . Ave.
 • @Repsol 22:23:28
  Ja przy niektórych tu jestem malutkim propagandzistą
  pozdr.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:25:41
  //W końcu USA
  zrozumiały, że są cienkie bolki.//

  a są ?
  jesli tak, to kim przy USA jest Rosja
  liliput ?
 • @Husky 22:33:53
  Nie rozśmieszaj mnie zbóju :)))
  Ty wiesz i ja wiem to po co zadajesz naiwne pytania?

  Gdyby to było takie proste to ci bandyci byliby już w Moskwie i S.Petersburgu. A jednak nie ma ich tam i nigdy nie będzie. Prędzej USA się rozlecą. To tylko chłodne spojrzenie na przykrą dla syjonistów rzeczywistość. Nic osobistego :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:44:04
  // A jednak nie ma ich tam i nigdy nie będzie.//

  Oczywista oczywistość
  Czy któryś z prezydentów USA miał zamiar atakować Rosję. Ktoś składał takie "deklarację".
  Nigdy
 • @Husky 22:53:06
  Z FB:
  Donald J. Trump
  6 godz. ·
  ‪The media didn’t think we would win. The pundits didn’t think we would win. The consultants didn’t think we would win. But they all underestimated the power of the people – and the people proved them all wrong. Never underestimate the people.‬ #CPAC2017

  Our victory was a win for every hardworking citizen in this country who believes in freedom, security and the rule of law. Our victory was a win for conservative values. And our victory was a win for everyone who believes it is time to stand up for America, to stand up for the American Worker, and to stand up for the American Flag. We are all part of this historic movement – a movement the likes of which the world has never seen before!

  ‪We are preparing to #RepealAndReplace the disaster known as #Obamacare – we are going to save Americans from this crisis, and give them the access to the quality healthcare they deserve!

  We are going to massively lower taxes on the middle class, reduce taxes on American business, and make our tax code more simple and fair for everyone.
  In anticipation of these and other changes, jobs are already starting to pour back into our country. Ford, Fiat Chrysler, General Motors, Sprint, Intel and so many others are making major investments in the United States – expanding production, hiring more workers.
  It is time to get Americans off of welfare and back to work.

  We are also putting in a massive budget request for the military, and we will be substantially upgrading all of our defenses. It will be one of the greatest military buildups in American history. No one will dare to question our military might. We believe in Peace Through Strength.
  As part of my pledge to restore safety for the American People, I have also directed the Defense Community to develop a plan to destroy ISIS. Working with our allies, we will eradicate this evil from the face of the Earth.
  At the same time, we understand that national security begins with border security. Foreign terrorists will not be able to strike America if they cannot get into America.
  So let me state this as clearly as I can: we are going to keep Radical Islamic Terrorists out of our country. We will not be deterred from this course. And, in a matter of days, we will be taking brand new action to protect our people and keep America Safe.
  I will never, ever apologize for protecting the safety and security of the American People.

  We inherited a national debt that has doubled in eight years. We inherited a foreign policy marked by one disaster after another. But we are taking firm, bold and decisive measures to turn it all around. The era of empty talk is over. Now is the time for action. So let me tell you about the actions we are taking right now to deliver on our promises to the American People.

  Where the White House doors used to be closed, they are now wide open – open for the People’s Business. But, most importantly, we are translating these meetings into action.
  One by one, we are checking off the promises we made to the people of the United States. And we will not stop until the job is done.
  ✔️We will reduce taxes.
  ✔️We will cut regulations.
  ✔️We will support our police.
  ✔️We will defend our flag.
  ✔️We will rebuild our military.
  ✔️We will take care of our Veterans.
  ✔️We will fix our trade deals.
  ✔️We will cut wasteful spending.
  ✔️We will promote our values.
  ✔️We will rebuild our inner cities.
  ✔️And we will bring back our jobs and our dreams.
  The forgotten men and women of America will be forgotten no longer. That is the heart of this new movement – and the future of the Republican Party.
  The GOP will be the party of the American Worker. We will not answer to donors or lobbyists or special interests – but we will serve the citizens of the United States of America. Global cooperation is important. But there is no such thing as a global anthem, a global currency, or a global flag.
  There is one allegiance that unites us all, and that is our allegiance to America. No matter our background, or income, or geography – we are all citizens of this blessed land. And no matter our color, we all bleed the same red blood of patriots.
  We all salute the same American Flag. And we are all made equal by the same Almighty God.
  As long as we have faith in each other, and trust in God, then there is no goal beyond our reach. There is no dream too large, no task too great. We are Americans. And the future belongs to us.
  The future belongs to all of you. And America is about to come roaring back – Bigger and Better and Stronger than ever before.
  Thank you, God Bless You, and God Bless the United States of America.
  -------------------------------------------------------------------
  To jest wszystko o czym dzisiaj mówił Trump.
 • @lorenco 23:22:02
  //We will rebuild our military.//
  // We are Americans. And the future belongs to us.//

  God Bless the United States of America.

  sa pytania ?
 • @Husky 23:28:32
  Będzie odbudowywał armię, co znaczy że USA militarnie jest w ruinie.
  Jak się coś odbudowuje, znaczy się, że to coś runęło, załamało się, pękło, ruina.
  O tym powiedział i napisał Trump - nie ja.
  Zatem niech odbudowuje potęgę militarną USA. Rosja buduje swoją, Chiny, Indie też, musi być równowaga.
 • @lorenco 23:42:49
  Rosją,Chiny,Indie to tak pi razy drzwi łącznie ok. 50% tego co militarnie przedstawia na dziś USA.
  ps.
  a czy Ty myślisz że to sam osobiście na FB pisze Trump.
  Czy osobiście robią to np.Putin,Merkel czy Duda lub jakiś inny znany przywódca danego kraju
 • @Husky 23:47:51
  Skoro taki jesteś zakochany w potędze USA i US prezydentowi nie wierzysz...
  Jeśli chodzi o twittera, FB, większość wiadomości pisze sam Trump.
  A jeśli nie ma na to czasu i pisze wiadomości pracownik do tego upoważniony, Trump to później czyta i sprawdza.
  Nie ma na świecie bardziej uczulonego przywódcy jak Trump, który walczy z fake news, zatem z największymi koncernami medialnymi.
  A tak poza tym, uważasz, że "Putin,Merkel czy Duda" nie piszą osobiście na swoich stronach społecznościowych i ktoś tam pisze za nich co chce?
  Po Putinie i Merkel to raczej bym się nie spodziewał, natomiast z prezydentem Dudą jak jest? Hmmm. Ty chyba wiesz lepiej widocznie, że za niego ktoś pisze.
 • @lorenco 00:27:28
  Aleś Ty naprawdę naiwny.
  Mówię ci Trump siedzi na komp. całymi dniami i tylko patrzy czy go obserwujesz.
 • @Husky 00:35:47
  Ja jestem tak naiwny, że uważam, iż Trump, Merkel, Duda i Putin robią kupę i siku jak i inni śmiertelnicy. Wyobrażasz to sobie?
  A jeżeli chodzi o Trumpa, prezydent USA wyraźnie powiedział, że będzie kontaktował się ze społeczeństwem poprzez swoje strony społecznościowe.
  Wszystkie jego spotkania, wiece czy konferencje są na żywo transmitowane na FB i twitterze.
  Jeśli chodzi o mnie, zawsze szukam wiadomości u źródeł.
  Nie w PAP, SBU, Kresy24, tvn, polskie radio, onet itd, itp.
 • @lorenco 00:59:00
  Jeśli chodzi o mnie, zawsze szukam wiadomości u źródeł.
  Nie Sputnik,RT,Rossija24 ,Izwiestia.TASS, Novyj Mir, Wriemia etc

  ps.
  na temat Onetu powinieneś pisać dość ostrożnie, bo często się "nim" posługujesz
  zobacz swoje stare komenty
 • @lorenco 23:42:49 "Jak się coś odbudowuje, znaczy się, że to coś runęło, załamało się, pękło, ruina."
  -Tak jest! -Ameryka to ruina. -Wystarczył Kim Un tam nie jest. http://m.neon24.pl/09e3c4c933f688bfd62cb9f0f0b980f4,14,0.jpg http://img.sadistic.pl/pics/95ae489e05b3.gif Strach pomyśleć co ją czeka jak Vladimir Vladimirovich Putin zdecyduje się na działanie i wyśle po złom do Nowego Jorku swój niezawodny postrach oceanów; -Który już wkrótce będzie zmodernizowany! https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/414/61/4146124.jpg -(Jedyny lotniskowiec (krążownik lotniskowy) Rosyjskiej Marynarki Wojennej „Admirał Floty Związku Radzieckiego Kuzniecow” przejdzie remont i modernizację w 2018 roku po powrocie ze służby bojowej, powiedział RIA Novosti wiceprezes Zjednoczonej Korporacji Stoczniowej (OSK) ds. budowy okrętów wojskowych Igor Ponomariow.) https://cdnpl1.img.sputniknews.com/images/414/61/4146124.jpg https://pl.sputniknews.com/swiat/201611174248902-rosja-lotniskowiec-admiral-kuzniecow/
 • Kolejny rosyjski myśliwiec spadł z lotniskowca. "Admirał Kuzniecow" bardziej niebezpieczny od pocisków wroga
  http://natemat.pl/196141,kolejny-rosyjski-mysliwiec-spadl-z-lotniskowca-admiral-kuzniecow-bardziej-niebezpieczny-od-pociskow-wroga
 • Czymże jest przy tej posowieckiej potędze taka choćby jedna z siedmiu flot Ameryki,kurcząca się VII Flota Pacyfiku? :)))
  US Pacific Fleet Shrinks Even As China Grows More Aggressive http://www.theyeshivaworld.com/news/headlines-breaking-stories/374351/us-pacific-fleet-shrinks-even-as-china-grows-more-aggressive.html https://farm6.staticflickr.com/5525/10014889083_5eb2f9220e.jpg http://www.theyeshivaworld.com/wp-content/uploads/2016/01/usm.jpg
 • A tu: -Chińska duma i potęga oceanu; brat "Admirała Kużniecowa"
  Lotniskowiec Liaoning jest dumą chińskiej floty. To jedyny taki okręt w regionie, jednak jeszcze w 1999 roku był to rdzewiejący kadłub powoli niszczejący w ukraińskiej stoczni. Chiński biznesmen Xu Zengping utrzymuje, że to on, bez formalnego poparcia władz, ale na prośbę zaprzyjaźnionych oficerów floty, nabył okręt od Ukraińców. Opowiada przy tym historię transakcji, rodem z filmów szpiegowskich. http://www.defence24.pl/493881,chinski-lotniskowiec-osiagnal-gotowosc-operacyjna Chiny poinformowały, że ich pierwszy lotniskowiec „Liaoning” osiągnął gotowość operacyjną i może już być użyty w ewentualnym konflikcie zbrojnym. http://r-http-4a.dcs.redcdn.pl/http/o2/tvn/web-content/m/p1/i/9597353e41e6957b5e7aa79214fcb256/9978e217-25db-4bf1-ba89-3ddc34eea6ce.jpg (Też umie kopcić!)
 • Indie też mają brata "Admirala Kużniecow'a"!
  http://www.konflikty.pl/wp-content/uploads/2013/12/ins_vikrant_r_11_1984.jpg http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/nowe-zycie-radzieckiego-lotniskowca-indie-dostaly-swoj-najwiekszy-okret,372136.html
 • @ Autor
  Masz aż 4 pałowników...
  No to dam 5* :-)

  A to:

  "Pokój poprzez siłę"

  Kojarzy mi się z tym:

  "Si vis pacem, para bellum"

  Stara, dobra zasada. Idzie ku pokojowi.
 • @Moher 02:57:40
  Może pokaz jak kopcą ruskie atomowe okręty podwodne... ;-)

  Pozdro!
 • @ All
  Ciekawe też co zrobią ci:

  http://wbi.onet.pl/laboratorium-fel-potwierdza-zbadamy-szczatki-tu-154m/56n6mfy

  Może wytną jakiś numer Trumpowi, a może odwiną coś na linii Polska - Rosja...
 • Cóż przy takich "potęgach" może znaczyć takie byle co:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lotniskowce_typu_Nimitz Lotniskowce typu Gerald R. Ford – typ planowanych amerykańskich lotniskowców z napędem jądrowym, opracowanych na potrzeby United States Navy, mających zastąpić okręt USS „Enterprise” (CVN-65) oraz jednostki typu Nimitz, stanowiące trzon amerykańskiej floty. Pierwsza jednostka tego typu, USS „Gerald R. Ford” (CVN-78) została zamówiona w 2008 roku, a do służby ma trafić w 2016 roku[1]. Łącznie zbudowanych ma zostać dziesięć okrętów typu Gerald R. Ford[2].

  Okręt posiada całkowicie przebudowany pokład, dzięki czemu możliwie będzie znaczne zwiększenie częstotliwości startów. Napęd zapewnią dwa reaktory atomowe, które mają być znacznie efektywniejsze od poprzedników. Ponadto mają one zapewnić nadwyżkę energii elektrycznej, która zostanie spożytkowana jako źródło energii dla nowych rodzajów broni i wyposażenia.

  Na USS Gerald R. Ford pierwszy raz zastosowane zostały elektromagnetyczne katapulty, które zastąpią swoje parowe odpowiedniki. Okręt jest również przygotowany na możliwość zainstalowania w przyszłości broni energetycznej.Okręty mają mieć wyporność 100 000 ton, długość 332,8 szerokośc 40 metrów prędkość to około 60 km/h. a na pokład mają zabierać 75-90 samolotów i śmigłowców. Podstawowe wyposażenie lotniskowców mają stanowić myśliwce F-35C Lightning II oraz F/A-18E/F Super Hornet, samoloty wczesnego ostrzegania E-2D Hawkeye, samoloty walki elektronicznej EA-18G Growler, śmigłowce MH-60R/S Seahawk/Knighthawk, a także bezzałogowe aparaty latające[2] . Zasięg: nieograniczony (teoretycznie 5 000 000+ mil morskich w ciągu 20 lat) -Załoga: 3300 marynarzy i 3000 obsługi lotniczej (maksymalnie 6300 osób)
  -Dowódcy floty naciskają na jak najszybsze wprowadzenie USS Gerald R. Ford do służby. Według amerykańskich strategów do zapewnienia totalnej hegemoni na światowych akwenach, flota potrzebuje 11 lotniskowców, a obecnie w służbie znajduje się ich "jedynie" 10. -Żadne inne państwo nie ma budowy takich gigantów nawet w planach.
 • @Jasiek 03:01:50 "Idzie ku pokojowi."
  -Na warunkach US Army. Jeśli Putin zechce być rozsądny i grzeczny,to będzie miał pokój.
 • @Jasiek 03:01:50 "Masz aż 4 pałowników..."
  -To od tych którzy żyją złudzeniem nieistniejącej potęgi rozlatującej się Rosji i wiarą w dobroć kagiebisty Włodzimierza. Takie posowieckie marzenia.
 • @Jasiek 03:01:50"Si vis pacem, para bellum"
  -Dobrze Polski rząd czyni. Pozdro.
 • .
  http://www.defence24.pl/477779,reanimowany-rosyjski-sprzet-plynie-do-syrii-kuzniecow-i-rakiety-granit https://pl.sputniknews.com/swiat/201612054358012-admiral-kuzniecow-syria-su33/ http://www.energetyka24.com/506118,admiral-kuzniecow-plynie-ku-katastrofie
 • "Ameryka w ruinie, nieuzbrojona armia", czyli marzenia pogrobowców Stalina.
  http://gadzetomania.pl/59012,uss-gerald-r-ford-najdrozszy-okret-wojenny-swiata,all -Nie ma na świecie drugiego kraju, który wydawałby na zbrojenia tyle, ile wydają Stany Zjednoczone. Armia tego kraju pochłania więcej pieniędzy, niż siły zbrojne kilku kolejnych państw świata razem wziętych. Zabawnym przykładem skali wydatków jest fakt, że na same orkiestry wojskowe Amerykanie wydają więcej, niż Litwa na swoją całą armię.

  Nic zatem dziwnego, że amerykańskie siły zbrojne mogą realizować programy zbrojeniowe o skali niedostępnej dla innych krajów. Przykładem takiego programu jest opisywany niedawno, futurystyczny niszczyciel USS „Zumwalt”, który – choć kosztował ponad 7 mld dolarów – przez pewien czas będzie pozbawiony swojego kluczowego uzbrojenia.

  Zumwalt jest na razie rekordzistą – to najdroższy okręt, jaki kiedykolwiek wszedł do służby. Już niedługo utraci jednak pod tym względem palmę pierwszeństwa. Niebawem do służby zostanie przyjęty okręt jeszcze potężniejszy, większy i znacznie droższy. (Z obecnej chwili:, już pełni służbę.)
 • Grupa lotnicza jak lotnictwo całego kraju
  Aby uświadomić sobie siłę, jaką dysponuje taki okręt, można każdy z nich porównać do całości lotnictwa wojskowego kraju średniej wielkości. -Dotychczasowa potęga US Navy opierała się na 10 lotniskowcowych grupach uderzeniowych, których trzon stanowią okręty typu „Nimitz” (do 2012 roku było 11 grup, ale lotniskowiec innej klasy, USS „Enterprise”, został wycofany ze służby).

  Typ Nimitz to obecnie największe lotniskowce świata, a Ameryka ma takich – klasycznych (STOBAR/CATOBAR) - lotniskowców więcej, niż reszta państw razem wziętych. Aby uświadomić sobie siłę, jaką dysponuje taki okręt, można każdy z nich porównać do całości lotnictwa wojskowego kraju średniej wielkości.

  W hangarach zarówno Nimitzów, jak i Fordów, zmieści się około 90 – 100 samolotów i śmigłowców. Dla porównania, drugie pod względem wielkości, budowane lotniskowce brytyjskie, zabiorą do 40 samolotów, a duma francuskiej marynarki, jedyny lotniskowiec Charles de Gaulle, dysponuje grupą lotniczą liczącą 35–40 samolotów. Jeszcze mniej – około 30 – maszyn przenosi rosyjski Admirał Kuzniecow. Choć w teorii jego grupa lotnicza może być liczniejsza, to Rosjanom brakuje obecnie odpowiednich samolotów.
 • @Moher 04:01:38
  "Nic zatem dziwnego, że amerykańskie siły zbrojne mogą realizować programy zbrojeniowe o skali niedostępnej dla innych krajów."

  Rezultaty można było obserwować w Libii, Iraku, Afganistanie, Jugosławii, Syrii...

  Dodajmy jeszcze do tego machinę propagandową dziwnie sprzęgniętą z interesami banksterów...

  Fajnie, prawda? ;-/
 • Fajne niefajne, ale realne.
  -Taki wygląda ten nasz świat.
 • (Z obecnej chwili:, już pełni służbę.)
  -Kosztował 13 miliardów US dollars. -Następny z serii "gerald Ford" w budowie (Amerykanie budują lotniskowce taśmowo, skończyliśmy ten, zaczynamy kolejny).
 • Na CNN (To taka amerykańska TVN, która ciągle powtarza slogan że jest najbardziej "godną zaufania" , znow wydłużone gęby.
  Donald Trump zabronił im wstępu na konferencje prasowe do Białego domu. Na liście jest jeszcze polakożerczy New York Times i kilka innych głównych lewackich mendiów Ameryki, plujących na Jego administrację, a zaliczanych przez niego do, jak to określił "Fake News", czyli sfałszowane, wymyślone, sfingowane wiadomości.
 • @Husky 22:53:06
  //Czy któryś z prezydentów USA miał zamiar atakować Rosję. Ktoś składał takie "deklarację"//

  Cały czas o tym marzą. I nie próbuj udowadniać, ze jest inaczej.
  Niekoniecznie musi to być agresja militarna bo doskonale wiedzą, że są za ciency w uszach ale wykorzystują wszelkie inne dostępne środki - gospodarcze, finansowe i medialne. Efekty mizerne ale mocno się starają.
 • @Moher 05:01:31
  "Taki wygląda ten nasz świat."

  Świat jest inny ;-) Odc. 30:

  https://www.youtube.com/watch?v=t8ZCOamXPms
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 07:29:11
  //Cały czas o tym marzą. //

  Nie wiem czy marzą o agresji.Nic na to jak dotąd nie wskazuje.
  W tej informacyjnej notce chodzi o zupełnie inny fakt, a mianowicie o to czy rzeczywiście to co na temat Rosji mówił w czasie kampani wyborczej Trump było tylko zwykłą ściemą czy rzeczywiście zależy mu na dobrych relacjach z sowietami.
  Ja się upieram przy fakcie że to zagrywką taka jakich już było wiele a w relacjach USA -NATO kontra Rosją jest i będzie - Nie ma zmiłuj
 • @Moher 03:37:30
  //To od tych którzy żyją złudzeniem nieistniejącej potęgi rozlatującej się Rosji i wiarą w dobroć kagiebisty Włodzimierza. //
  oczywiscie ze ich szlag trafia
  ale mnie to cieszy
  pzdr
 • @Jasiek 03:01:50
  nie zwracam uwagi na oceny
  ja to nie żydoKosiur
  nie nabijam sobie odsłon i jedynie co mnie cieszy to ilość komentarzy i komentujących
  ale za ocenę dziękuję
 • @Husky 08:14:07
  //...czy rzeczywiście zależy mu na dobrych relacjach z sowietami.//

  Kolega jeszcze żyje w starych czasach - sowietów już nie ma. Sowiety to był efekt żydowskiego przewrotu w Rosji w 1917.

  Moim zdaniem Trumpowi rzeczywiście zależy na ułożeniu stosunków z Rosją ale (nie wiedzieć czemu) otoczył się neokonami i to bardzo źle wróży. Są nawet tacy, którzy przepowiadają szybki impiczment albo nawet zamach. A sam doskonale wiesz, że to w tym kraju "przodującej demokracji" jest jak najbardziej możliwe.
 • @Moher 02:33:03
  To że dzisiejszą Rosyjską armie dzieli od USA "kosmos" twierdzą sami analitycy wojskowi w Rosji
  Tylko fakt posiadania broni atomowej te różnice równoważy.
  Technologicznie to dziś jest 4-5 armia świata, w starciu z Chinami dziś rosjanie są bez szans.
  To fakt a nie pobożne życzenie
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:21:34
  //Moim zdaniem Trumpowi rzeczywiście zależy na ułożeniu stosunków z Rosją //
  Też tak sądzę, ale jak już dużo wcześnie pisałem to nie tylko od prezydenta zależy.
  Jest takie coś jak lobby wojskowe, a tym potrzeba wroga.Obojętnie kto nim ma być ale być musi.
  I tu jest pies pogrzebany (nie Husky)
  Miłego dnia
 • @Jasiek 04:51:13
  Obyś żył w ciekawych czasach

  http://pressmania.pl/wp-content/uploads/2017/02/Oby%C5%9B-%C5%BCy%C5%82-w-ciekawych-czasach-1.jpg
 • @Moher 02:33:03
  Jedna torpeda szkwał z głowica atomowa i i cały ten złom idzie na dno :)
 • @Moher 02:57:40
  ma silniki spalinowe to kopci, co w tym dziwnego?
 • @Moher 02:57:40
  Zobacz jak kopci ;-) :

  http://www.wallpaperup.com/uploads/wallpapers/2014/04/30/347141/a9747eb47b44d4f497366e5e368e20cb.jpg

  Jadą szkwały dla zumwalta....
 • @czerwony baron 12:20:00
  -"WA-111 Szkwał.-Hosyjska torpeda superkawitacyjna prędkość maksymalna oscyluje około 200+ węzłów (370 km/h). -Wykorzystuje zjawisko superkawitacji. -Broń eksperymentalna na wyposażeniu wojsk Federacji Rosyjskiej od 1990 roku oraz prawdopodobnie wojsk chińskich oraz Iranu."-Strzelaj! -(Może Tobie pozwoplą podejść tak blisko pod ten "złom" -Zasięg Od 7 000 do 13 000 metrów (nowa wersja). Zasięg maksymalny starszych wersji wynosił 2 000 metrów.
  Prędkość maksymalna 90-100 m/s
  Naprowadzanie zdalne (poprzez kabel łączący torpedę z OP[1]) -Awaria torpedy rakietowej mogła być przyczyną zatonięcia okrętu podwodnego Kursk.
 • @czerwony baron 12:22:21 -Nic dziwnego.
  "Elektryczność vs. para wodna

  Serce lotniskowca „Gerald R. Ford” to dwa najnowsze reaktory atomowe typu A1B. Są mniejsze, o wiele prostsze w obsłudze od dotychczas używanych A4W i będą miały 104 megawaty mocy, czyli wyprodukują 2,5 razy więcej energii elektrycznej niż reaktory w jednostkach klasy Nimitz.

  Nadwyżka energii będzie bardzo potrzebna, ponieważ „Ford” jest pierwszym lotniskowcem, w którym zastosowano Electromagnetic Aircraft Launch System (EMALS), czyli katapulty napędzane elektromagnesem," http://polska-zbrojna.pl/home/articleinmagazineshow/11253?t=ATOMOWY-FORD
 • @Jasiek 13:54:40 "Jadą szkwały dla zumwalta...."
  Jadą, a Amerykanie patrzą i czekają. :)))
 • @Jasiek 13:54:40
  Ten nie pojedzie!

  http://englishrussia.com/images/kursk_submarine/1.jpg
 • @Husky 17:24:12
  "Ten nie pojedzie!"

  Stara wersja - nic dziwnego. Przetopią na... szkwały i cel zostanie osiągnięty "trochę" szybciej.
 • @Jasiek 20:12:53
  Tych starych wersji jest ok.95%
  tak dla przypomnienia
 • @Husky 20:43:01
  "Tych starych wersji jest ok.95%"

  Zatem ok. 5% jest na chodzie/pływie. Ruskie 5%.
  Ile to może być sztuk? ;-)
  Ile jedna sztuka bierze szkwałów nie pytam...

  Trzym się.
 • @All
  Wymiękłem czytając te komentarze powyżej ...

  Trwa sobie jakaś tam dyskusja, w której padło, że Rosja ma niezły sprzęt, i od razu pojawia się jakiś Moher, który zalewa notkę klasycznymi propagandowymi gadzinówkami, jaka to Rosja zacofana, a Ameryka rozwinięta, a wtóruje mu "prawicowiec" Husky orzekając :

  "To fakt a nie pobożne życzenie"

  A jakby im napisać, że to Amerykanie kupują silniki do swojego programu kosmicznego od Rosjan, a nie na odwrót, albo, że w Syrii pokazali i przetestowali technologię rakietową, po pokazie której, usraelscy oficjele z Ameryki wymiękli i znacznie wyhamowali swój pęd do wojny, to cię zwyzywają od ruskich trolli ...

  Wyraźnie czuć to zapach pewnego warzywa o właściwościach bakteriobójczych ...

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej