Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 30205 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Pokonać PiS... tylko jak ?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Opozycyjny ostrzał partii rządzącej dotychczas nie trafia do celu. Rzeplinski,Misiewicz,BOR,Tusk a teraz Opole. Antypisowskie media chciały z tych nielicznych "negatywnych" ocen polityki Kaczyńskiego uczynić wydarzenie zwiastujące rewolucję.

 

                  

W 2015 roku w wyborach do Sejmu, PiS uzyskało 5,7 mln głosów. Oznacza to, że około 6mln głosujących obywateli jest systematycznie poddawanych wpływowi ideologicznemu PIS i Kaczynskiego.

Niemal cotygodniowe sondaże pokazują, że poparcie wyborcze dla PiS od 18 m-cy jest na stałym poziomie tj. około 33%-39%.


Żadna z partii opozycyjnych nie jest w stanie nawet zbliżyć się pod względem  poparcia do partii Kaczyńskiego. 


Zmasowany atak totalnej opozycji, skupiającej Nowoczesną, PO, KOD, czy partię Razem, nie daje oczekiwanych efektów. Ogrom wystrzelonej amunicji w kierunku pisowskiej armii nie spowodował jej odwrotu na żadnym z odcinków frontu  .Wiecej - trafiają jak kulą w płot.

Jak więc pokonać PIS, "zastanawia" się nad tym problemem, na własnym blogu emerytowany "demokrata" i jednoczesnie "niezależny" publicysta niejaki  Andrzej Celiński w notce zatytułowanej "Skąd się bierze tak wysokie poparcie dla PiS?"

polecam :

 Andrzej Celiński

 

 
Wyborcy PiS są zróżnicowani. Nie tylko dlatego, że są liczni, więc muszą być różni. Nie zbiera się jednej trzeciej Polaków z jednej, najliczebniejszej nawet grupy. Coś przecież łączy niezamożnych często albo wręcz ubogich wyznawców Radia Maryja, obeznanych ze światem i całkiem zamożnych uniwersyteckich profesorów, radzących sobie z rynkiem przedsiębiorców, wchodzących w dorosłość studentów, pobierających dobre unijne pieniądze rolników, opromienionych światową sławą sportowców.

Prawo i Sprawiedliwość nie jest partią klasową. A ma spójny elektorat. Nie zyskuje, ale też nie traci – mimo zdarzeń, które innych dawno by powaliły. Mimo kiepskiej jakościowo, a beznadziejnej wizerunkowo prezydentury Lecha Kaczyńskiego, którego organizowany przez urzędników PiS kult przekroczył granicę dzielącą żałobę i smutek od śmieszności. A to naprawdę trudne.

Mimo negującej istnienie rozumu religii smoleńskiej. A przecież całkiem poważani dorobkiem profesorowie są tam ministrantami przynajmniej. Mimo destrukcji armii, tak oczywistej, że za chwilę będą kłopoty z NATO. Mimo kompromitujących nie tylko ich autora, ale i politycznych jego sponsorów wpadek Waszczykowskiego. Mimo jawnej grandy ze SKOK-ami – zaczynającej się od dziwacznych ścieżek stanowienia prawa, po wielomiliardowy koszt podatników. Mimo Misiewicza, którego najbardziej przebiegły specjalista od negatywnego PR PiS pewnie by nie wymyślił. Bo sama ta postać jest filmowa, a nie z rzeczywistości. Mimo spółek, rad, doradztw, zamówień i reklam utrzymujących tysiące agentów „dobrej zmiany”. Jak się okazuje po zapoznaniu się z ich zawodowymi biografiami, zasługujących co najwyżej na pozycję szaletowego na dworcu PKP w przysłowiowej Włoszczowej (tam chyba zresztą nie ma szaletu). Mimo zdumienia świata, który był jak dotąd dla nich autorytetem.


 O co chodzi wyborcom PiS?

Rzeczywistość jest aż nadto wyraziście przedstawiona – mitologia wypiera rozum, kłamstwo zwycięża prawdę, a każdy właściwie tydzień odsuwa Polskę od europejskiego rdzenia. Dlaczego elektorat PiS nie koryguje dokonanego wyboru?
Arcyważne jest to pytanie. Brak trafnej odpowiedzi uzależnieni nas od jakiegoś przypadku w próbach odwrócenia biegu Polaków ku katastrofie. A biegniemy już bardzo szybko. Tylko że nie wyłącznie PiS, ale i opozycja sejmowa nie chce tego widzieć. Chce przejąć władzę, ale to niezupełnie to samo co odkryć przyczyny sukcesu PiS i porażki opozycji.


 Wiem, że można lżyć liderów tej opozycji. Można.Nie tylko dlatego, że tak bardzo uległa antywartościom. Że jest jak żaba zamrożona oczami jadowitego węża. Że kręci, ściemnia i się kompromituje. Schetyna o uchodźcach. Petru nominujący damę swego serca w konkurencji o prezydenturę Poznania, kiedy jest tam facet o głowę przewyższający Macrona. Tyle że to Polska, a nie Francja, a więc do zadeptania. Lewica, której najwartościowsza dzisiaj część, partia Razem, z najzupełniej własnego wyboru jest osobno.
Ale nie tylko to.
Skoro bez mała każdy polityk w telewizjach i radiu gęsto okrasza swe wywody słowem „elektorat” (jakże ciepłym dla pojedynczego wyborcy, prawda?), no to może przed zainteresowaniem jakością opozycji słusznie byłoby pomyśleć o wyborcach. Którzy mimo wszystko trwają przy swoim pierwotnym wyborze. Przy PiS.
Co się stało, ze w kraju niebywałego sukcesu wygrywa partia kłamców, którzy w efekcie zabiorą wszystko, co było marzeniem dziesiątek pokoleń, tych przynajmniej ich części, do których heroizmu się odwołujemy? Nie odwołujemy się przecież do biskupów i magnatów, którzy sprzedali Polskę Rosji, wraz z jej konstytucją 1791 r.
Najpierw prawo nauki. Przepraszam z góry za jego trywialność. W 1943 r. generał US ARMY Samuel Stauffer (w cywilu profesor Uniwersytetu w Chicago, a także Harvarda) badał satysfakcję oficerów armii amerykańskiej z zajmowanej przez nich pozycji. To było na azjatyckim teatrze wojennym. W Indonezji. Dwa spośród wielu korpusów oficerskich pokazały zdumiewające wyniki. Byli to piloci myśliwców i żandarmi (MP). Okazało się, że myśliwcy awansowali, jak żadni inni pozostali oficerowie, z innych korpusów. Średnio cztery razy. Porucznik wracał do Ameryki jako pułkownik. Miało to wielkie pozytywne konsekwencje na całe jego przyszłe życie. Żandarmi w ogóle nie awansowali (różnica ze Smierszem, jakże edukacyjnie wartościowa!). Dawali im jedną gwiazdkę po powrocie. Ale to jednak żandarmi byli oficerami tego korpusu, który wykazał się największym zadowoleniem z zajmowanej w armii pozycji. A myśliwcy tym, gdzie stopień frustracji był największy.
Po 1989 r. Polska ruszyła. Nie cała. Nie równo. Nie zawsze sprawiedliwie. Bez jasnych kryteriów, przynajmniej jak idzie o świadomość. Jedni wcale, inni szybko, niektórzy błyskawicznie. I wszyscy sfrustrowani. Bo wokół mnóstwo awansów. Ktoś w polityce tym się zajmował? Tak na marginesie – to będzie jedna z dwóch pierwszych przyczyn klęski PiS. Rozdawnictwo, niczym dla ogółu nieusprawiedliwionych, apanaży.


 Nie tylko jednak to.

Godność! Ona w okolicznościach wielkiego sukcesu Polski i jakiegoś sukcesu ludzi w Polsce ma znaczenie.
Państwo abdykowało ze swojej funkcji regulatora relacji między kapitałem a pracą. Nawet tam, gdzie mogło. Jeśli nie abdykowało, to stało, bez wyjątku prawie, po stronie mocy, a nie po stronie prawa i słuszności. Ten ogłupiały swą durnością neoliberalizm! Setki tysięcy ludzi stało się ofiarami codziennego mobbingu bezkarnych idiotów w wielkich i mniejszych korporacjach. Później zresztą, inaczej niż ich pracownicy, opodatkowanych 19-proc. stawką PiT. A także w urzędach. Wszędzie. Partyni politycy w tym chamstwie przewodzili. Nie wszyscy. Nie zawsze. Ale wystarczająco dobitnie dla społecznej świadomości.
Sądy. Kasta wyniesiona. Mająca człowieka, specjalnie jak sadzę w małych ośrodkach, za jakiegoś robaka małego. Sędzia i adwokat: mąż i żona. Albo odwrotnie. I pieniądze. I legenda tych pieniędzy. Drogi, ścieżki. Nawet jeśli to wszystko nie dominowało, to budowało jakiś obraz elity i losu ludzkiego. Trybunał, Sąd Najwyższy
– ilu Polaków miało z tym związek?


 Służba cywilna. Tu rozmywa się PiS z Platformą i z PSL. Ale agencje i urzędy obsadzane były przez kogo? Czy czasem, całkiem niedawno, jak idzie o Agencje Rynku Rolnego i inne wiejskie, nie przez PSL? A europejskie przez PO?Jasne, PiS ma krótszą ławkę i głupszych zmienników (za chwilę będą tego efekty), ale zasada ta sama.
Wspólnym mianownikiem jest godność.
Nie ma jej w sferze realnej („wszyscy tacy sami”), to jest przynajmniej w sferze symbolicznej. I w odniesieniu do historii.
Strasznie to już długie. Reszta później. Chcecie demokracji – pod hajrem, krwią podpiszcie się pod demokracją. Służba cywilna. Partia w parlamencie, a nie w spółkach. Takie tam sobie rzeczy. Uznacie je za nieważne – nie dziwcie się sukcesom PiS. Wy w demagogii przegracie. Tak jak po załamaniu koniunktury i wypieprzeniu Polski z Unii PiS przegra z „narodowcami”. Pora otrzeźwieć, Panie i Panowie z .N i z PO. A także z PSL. Godność jest wartością i w polityce.

ps.

Wytłuszczenia moje

http://celinski.blog.polityka.pl/2017/05/21/skad-bierze-sie-tak-wysokie-poparcie-dla-pis/?nocheck=1

 

  

KOMENTARZE

 • Witam Wszystkich serdecznie
  Jest i pierwszy "komentarz".Tzn. stawiając jedynkę pokazuje ta osoba że tyłka pałą można pokonać PIS 8-))))

  https://pbs.twimg.com/media/DAaEjeRXoAE4zpY.png
 • Autor
  Będę się upierał, że tradycyjny podział polskiej sceny politycznej na obóz patriotyczny i partię zagranicy lepiej tłumaczy naszą rzeczywistość, niż wszelkie odwołania do walki klas, czy tym podobnych wymysłów.

  Każe zagranica wielbić Moskwę i "światowy proletariat" - to wielbimy.

  Każe Berlin i Brukselę - to też wielbimy.

  Każe wielbić wszelkie zboczenie - to je wielbimy.

  Każe zwalczać normalność - własny kraj, własną kulturę i tradycję - to je zwalczamy. ITD.
  Pozdrawiam.

  P.S. A Celińskiemu to już całkiem odbiło i jego analizy są tego dowodem - i dlatego trzymajmy kciuki by go dalej lansowali w swoich medaich.
 • Oj pisorski psie :)
  PiSu nikt nie musi "pokonywać".
  Sam się załatwi :))
 • @Husky 08:03:33
  taki jest wizerunek dobrej zmiany .... tej i poprzedniej .

  http://fakty.interia.pl/polska/news-nszz-policjantow-funkcjonariusz-nie-powinien-byc-zwolniony-p,nId,2396561

  Muszę cię też zasmucić ... poprzednicy też mówili że nie mają z kim przegrać .
 • @ Szanowny Autor
  "Opozycyjny ostrzał partii rządzącej dotychczas nie trafia do celu. Rzeplinski,Misiewicz,BOR,Tusk a teraz Opole."

  Husky, Ty mi lepiej powiedz jak ostrzał ma w cokolwiek trafiać jak to socjaliści strzelają do socjalistów... to byłby cud, gdyby cokolwiek w coś trafiło.

  A ma być:

  Likwidacja PIT, CIT, ZUS, KRUS, "reform" Buzka.
  Uszczelnienie VAT (jedna stawka, brak ulg i zwrotów)
  Wprowadzenie: Ustawy Wilczka, suwerenności monetarnej, wiążącej mocy referendum, kontraktu wyborczego, kary śmierci, powszechnego dostępu do broni.

  Czy do kuźwy nędzy ktoś z PiS albo PO się o tych IMPODERABILIACH zająknął? NIE! Bo wszyscy pod względem mentalnym to czerwone buraki z zakutymi łbami.

  PiS już spełnił swoje zadanie. Było nim odsunięcie polszewii od koryta.
  I na tym koniec.
  Reszta to debilizmy łącznie z całym zjebanym 500+ i planem młodego Morawieckiego.
 • Tfu... od razu od poniedziałku takiego s*** Celińskiego, różową hienę...
  Jeden ze s*** od Geremka,Michnika,Mazowieckiego UD itd.
  Z.Wrzodak walczył w "S" z tymi różowymi hienami,którzy przejęli "S".
  Kumpel Kaczyńskich - taki bliskowschodni syf rządził wtedy w "S".
 • ....yyyy ...znaczy że co ??? Wytłuszczenia moje ???
  Sprawdziłem i okazuje się że jednak nie twoje...

  Tytuł dałeś swój ... i pominąłeś pewne fragmenty...

  A już miałem nadzieje..


  znowu 1* :((((
 • @fabi 12:31:38
  Chyba się do końca nie rozumiemy 8-)))
  Wpis jest o tym jak pokonać PIS .
  Są różne pomysły, więc czekam na jakieś konkretne propozycje.
  Dzięki za koment
  pzdr
 • @Docent zza morza 09:47:14
  // i dlatego trzymajmy kciuki by go dalej lansowali w swoich medaich.//

  Nie tylko jego
  Ja trzymam kciuki za całą opozycje bo takiej idiotycznej to nikt by nie wymarzył
 • @Paulus.Aquarius 16:23:09
  //Wytłuszczenia moje ???
  Sprawdziłem i okazuje się że jednak nie twoje...//

  To daj link detektywie do tych nie moich wytłuszczeń
 • @Husky 16:25:44
  "Wpis jest o tym jak pokonać PIS ."

  Wielkie mi mecyje - jak Trump zrobi reset do zresetowanego resetu i znów odwrócą się sojusze, to polszewia wygra wybory nawet i jak się drugi "Smoleńsk" trafi. Napiszesz, że nie możliwe? Historia mówi co innego. I wybory prezydenckie i parlamentarne po "Smoleńsku" wygrała polszewia i polskie społeczeństwo niewiele miało tu do powiedzenia. Jak ktoś twierdzi inaczej, to ma problem z oczami.

  Klucze do wyborów w Polsce leżą poza jej granicami i to kto inny decyduje w którą stronę idzie wajcha.

  Pozdro!
 • @ Autor
  Ale się pałowników zleciało - dam na przekór 5* za... sprowokowanie dyskusji :-)
 • @Husky 16:29:57
  "To daj link detektywie do tych nie moich wytłuszczeń"

  SAM ZAMIEŚCIŁEŚ LINK ! Jest tam cały tekst Celińskiego.
  are you fucking nuts ???
  ty weź już nie pij tych tanich ciderów z tesco
 • @Jasiek 16:59:45
  PRAWDA !!!
  Od kilku lat to powtarzam
 • @Paulus.Aquarius 17:24:28
  Kurde, nie mam tylko pojęcia jak to zmienić :-(

  Ukłony
 • @Paulus.Aquarius 17:21:08
  pajac czy tylko czubek ?
 • @Husky 17:50:15 Pokonać PiS... tylko jak ?
  .
  >> RAZ SIERPEM RAZ MŁOTEM CZERWONĄ CHOŁOTĘ :D
  >> http://ziut.neon24.pl/post/138568,a-co-z-3-5-mln-polskich-uchodzcow-zastapia-ich-ukraincy-1
 • @Husky 16:25:44
  Jeśli się nie ma woli zrozumienia to i się nie rozumie .
  przypomnę ,
  ... poprzednicy też mówili że nie mają z kim przegrać ...i przegrali.

  Ale to nie my Naród o tym decydujemy .. pytanie o to jak mamy uwalić PIS jest głupie ... to nie zwykły Kowalski będzie o tym decydował.
 • @fabi 21:04:57
  Naród ?
  Źle się to kojarzy 8-))))
 • @fabi 21:04:57
  Ewolucja loga PełO - od dnia powstania do dzisiaj.
  Liczę, że ostatnia wersja zakorzeni się na dobre 8-))))))))))))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DAbt1PHWAAAcJX-.jpg
 • @Husky 21:32:04
  Nie podnieca mnie to , nie jestem zwolennikiem żadnej partii .

  https://www.google.pl/search?client=opera&q=platforma+nie+ma+z+kim+przegrać&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

  Pycha została ukarana ... popełniasz ten sam błąd ...obyś nie miał na sumieniu dobrej zmiany ..
 • @fabi 22:01:43
  Ja mam spory dystans do PIS-u
  Ale jeszcze większy do pozostałego planktonu politycznego.
  Na dziś jest tylko jeden wybór,bo brak jest jakiejkolwiek alternatywy.
  Tyle szanowny kolego
  pzdr.
 • @Husky 22:05:22
  Zgadzam się z tobą ... jednak jestem świadomy tego że jesteśmy rozgrywani .. zreszta niebawem zobaczysz ..
 • @fabi 22:21:35
  pewnie tak
  ale co mamy zrobić
 • @Husky 22:27:16
  Zostawić to i zająć się czymś pożytecznym ... ale co z nałogiem ..

  https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,28471,tydzien-bez-smartfona-niepokojace-wyniki-wloskiego-eksperymentu.html

  dobranoc ..
 • @fabi 22:42:02
  Życie jest krótkie, a pić się chce... 8-)))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DAdXtW4XkAEJu4b.jpg


  Dobranoc
 • Nokaut
  PiS nic nie szkodzi?
  Miażdżąca przewaga nad PO w najnowszym sondażu
  PO znowu za PiS w sondażach. 35 proc. osób deklarujących w maju chęć wzięcia udziału w wyborach do Sejmu zamierza głosować na partię Jarosława Kaczyńskiego. Na drugim miejscu w badaniu Kantar Public znalazła się Platforma z 21 proc. poparcia.

  Kolejne miejsca w badaniu Kantar Public zajęły Kukiz'15 - na to ugrupowanie chce głosować 10 proc. osób i Nowoczesna - 6 proc.

  Nieco poniżej progu wyborczego znalazłyby się: SLD (3 proc.) oraz PSL, które w tym miesiącu również osiągnęło wynik na poziomie 3 proc.

  Partia Razem uzyskałaby poparcie 2 proc. Polaków, a partia Wolność (dawniej KORWiN) i Twój Ruch – po 1 proc.


  ps.
  po raz pierwszy notowany jest słynny WPS
  obecnie ma 0.000000001 % z tendencją wzrostową


  PAP

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej