Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 30205 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

22 lata od masakry w Srebrenicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbrodnia w cieniu błękitnej flagi „To, co dokonało się w Srebrenicy w ciągu kilku lipcowych dni 1995 r., to jedna z największych zdrad, której dopuściła się ludzkość” oskarża Emir Suljagić

                  
Przez ostatnie kilka tygodni na naszym portalu toczyła się dyskusja o terroryzmie islamskim, uchodźcach/nachodzcach, o tym kto jest temu wszystkiemu winien. Każda ze stron tej dyskusji na swój sposób starała się do siebie przekonać że ma rację i nawet wyłączność na rację.
Opisywaliśmy potworność i skalę zbrodni, jakiej dopuszczali się i nadal dopuszczają muzułmanie na niewiernych ,czy to w Europie czy na świecie.
Warto też jednak zwrócić uwagę że i druga strona konfliktu ma w nieodległej przeszłości wiele na sumieniu.
Zaledwie 22 lata temu w lipcu 1995r Serbowie dokonali na muzułmanach potwornej zbrodni. Wielu analityków i ekspertów te czystki etniczne nazwało wprost. To było ludobójstwo na oczach całej Europy.
Do dziś trwają spory o to jakie były motywy Serbów i co tak naprawdę tam, w tym czasie się wydarzyło.W byłej Jugosławii każdy naród pamięta tylko swoje cierpienia, klęski i zwycięstwa.Srebrenica była ostatnim, najbardziej brutalnym akordem tamtej wojny na Bałkanach

 

                           

 

Świadkowie do dziś nie potrafią logicznie wyjaśnić, jak w środku sytej Europy mogło dojść do takiej masakry? Jak mogła się zdarzyć pod okiem holenderskich błękitnych hełmów ONZ?


Poniższy tekst Jagienki Wilczak, ukazał się równe 2 lata temu . W sposób udokumentowany, przedstawia fakty z tych tragicznych wydarzeń.
Polecam

 

Zagadka Srebrenicy


W 1970 r. Alija Izetbegović, lider bośniackich Muzułmanów, napisał „Deklarację islamską”; to był znak, że wielokulturowość to jedynie fasada, nieziszczalny w praktyce ideał, choć wielu ważnych polityków do końca nie chciało tej prawdy zaakceptować.

Bośnię i Hercegowinę zamieszkiwali prawosławni Serbowie (31,3 proc.), katoliccy Chorwaci (17,3 proc.) i Muzułmanie (43,4 proc.), którzy mieli słowiańskie korzenie i mówili językiem serbsko-chorwackim. Konstytucja republiki z 1963 r. i późniejsze partyjne dokumenty uznawały Muzułmanów za odrębny naród. Jedynie liczba muzułmańskich mieszkańców BiH stale wzrastała, również w organach władzy, społeczności serbska i chorwacka kurczyły się.

Kiedy dokonywał się rozpad Jugosławii, w Bośni każdy już ciągnął w swoją stronę, Serbowie ku Serbii, Chorwaci w stronę Zagrzebia, idea niepodległej BiH wieszczyła wojnę domową. Referendum niepodległościowe, choć jego skutki dało się przewidzieć, wyznaczono na 29 lutego 1992 r. Serbowie je zbojkotowali. Pozostali, w 99 proc., opowiedzieli się za niepodległą republiką. BiH została uznana przez społeczność międzynarodową, USA, Brukselę i ONZ. Kilka dni później wybuchła wojna. Trwała ponad trzy lata, ale skutki wciąż bolą.

Wydarzenia w Srebrenicy w 1995 r. były ostatnią, najtragiczniejszą odsłoną tego konfliktu, świadkowie do dziś nie potrafią logicznie wyjaśnić, jak w środku sytej Europy mogło dojść do takiej masakry? Jak mogła się zdarzyć pod okiem holenderskich błękitnych hełmów ONZ?

W środku i na zewnątrz

„Enklawa. To zimne, precyzyjne słowo oddaje wszystkie różnice między nami tu, w środku, i nimi na zewnątrz. My nigdy nie nazywaliśmy tak Srebrenicy, bo nie miało to żadnego, absolutnie żadnego związku z nasza rzeczywistością. Nazywaliśmy ją kotłem, końcem świata, ślepą kiszką (...). To, co przechodziliśmy każdego dnia, było niedostępne dla reszty świata” – pisał Emir Suljagić w „Pocztówkach z grobu”.

Srebrenicę, odległą 70 km od stolicy BiH Sarajewa, ustanowiono strefą bezpieczeństwa ONZ w kwietniu 1993 r., po długiej ofensywie serbskich sił, dowodzonych przez Mladicia. W mieście schroniło się kilkadziesiąt tysięcy Muzułmanów, uchodźców ze wschodniej Bośni.

Suljagić żył tam i ocalał z masakry. Autor opowiada, jak Muzułmanów zapędzono do miasta, z którego Serbowie zdążyli już wywieźć i tak niezbyt duże zapasy żywności. Mieszkańcom nie pozostawało nic innego jak umierać z głodu. Srebrenica żywiła się tym, co dostarczały konwoje UNHCR z pomocą humanitarną, jeśli przebiły się przez serbskie i chorwackie posterunki. I gdy to, co dostarczono, dawało się zjeść. Enklawę dożywiano także z powietrza. Suljagić relacjonuje, jak pod osłoną nocy tysiące ludzi wychodziły z miasta na wzgórza, by czekać na zrzuty. Czasem paczki trafiały w ręce Serbów, grzęzły w śniegu, czasem nie spadały w ogóle. W dzień walczono między sobą o każdy kęs, zapominając o godności i przyzwoitości. Część pomocy trafiała na bujny czarny rynek. Część rozkradano, normalka.

W enklawie działały uzbrojone grupy, nazywane armią bośniacką, żołnierze od czasu do czasu napadali na ważne serbskie cele, na wsie lub wspierali się przy odpieraniu serbskich ataków. Jedynym, co ich łączyło, była nienawiść do Serbów, wspomina Suljagić. Oraz gniew, może najpotężniejsza broń, jaką dysponowali. Gniew kazał brać odwet na Serbach, kazał mordować mieszkańców serbskich wsi poza enklawą. Do Belgradu ciągnęła fala serbskich uchodźców, głównie chłopów.

„Zbrodnia pozostaje zbrodnią i nie da się ukryć, że niektórzy ludzie broniący mojego życia również dopuścili się czynów niedopuszczalnych w świetle prawa i obowiązujących zasad. Nie chcę ich osadzać, nie chcę ich również wybielać” – przyznaje autor „Pocztówek z grobu”.

Muzułmańskimi siłami obrony w Srebrenicy kierował komendant Naser Orić. On też trafił do Trybunału Karnego w Hadze oskarżony o zbrodnie wojenne, udział w mordowaniu serbskich cywili przez podległych mu żołnierzy. Izba apelacyjna Trybunału w 2008 r. uwolniła go od wszystkich zarzutów.

                 

Krew i mit

„To, co dokonało się w Srebrenicy w ciągu kilku lipcowych dni 1995 r., to jedna z największych zdrad, której dopuściła się ludzkość” – oskarża Emir Suljagić, który pracował jako tłumacz trzyosobowej grupy obserwatorów ONZ. W Srebrenicy i nieodległym Potoczari stacjonował wówczas oddział 400 holenderskich żołnierzy UNPROFOR, którzy mieli ochraniać enklawę. Handlowali z nią, korzystali z usług prostytutek, walutą wymienialną były głównie papierosy.

Najpierw miasto opuścił komendant Naser Orić wraz z żołnierzami 28 Dywizji i w Srebrenicy nie pozostał żaden doświadczony wojskowy. Ale już wcześniej w okolicach enklawy dostrzeżono ruchy wojsk serbskich dowodzonych przez Ratka Mladicia; od wiosny zaciskali pętlę wokół strefy, nie dopuszczając nawet pomocy humanitarnej. Na innych odcinkach Serbom wiodło się tego lata coraz gorzej ze względu na bombardowania dokonywane przez siły NATO. W Chorwacji z rąk Serbów odbita została Slawonia, do Belgradu płynęła kolejna fala serbskich uchodźców (było ich już tu milion), rosła wśród nich legenda Mladicia – obrońcy Serbów z Bośni. I to głównie oni nadal ją pielęgnują.

Może dlatego serbscy dowódcy zdecydowali się na ostateczną rozprawę z enklawą, zamordowanie przebywających tam Muzułmanów. Rozkaz, według ustaleń Trybunału w Hadze, miał wydać prezydent Radovan Karadżić. Później, przed tym Trybunałem jeden z odpowiedzialnych za zbrodnię zezna, że miał instrukcję, aby kobiety i dzieci ewakuować, a mężczyzn tymczasowo zatrzymać. „Potem wszyscy Muzułmanie muszą zostać zabici” – mówił kpt. Momir Nikolić. Ten plan znał i akceptował generał Ratko Mladić. To on ustalał z podwładnymi szczegóły operacji.

W piątek 7 lipca oddział bośniackich Serbów rozpoczął ostrzał enklawy, w niedzielę obserwatorzy wojskowi wycofują się do bazy holenderskiej w Potocari, za nimi podążają uchodźcy ze Srebrenicy. 10 lipca holenderscy dowódcy proszą ONZ o wsparcie. Dzień później samoloty NATO bombardują serbskie pozycje, ale Serbowie mają zakładników, holenderskich żołnierzy, więc atak zostaje przerwany.

11 lipca po południu Ratko Mladić i jego żołnierze wkroczyli do Srebrenicy, gdzie prawie nie było mężczyzn, bo ukryli się w lesie, poszli do Tuzli lub do holenderskiej kwatery głównej. A nazajutrz weszli także do Potocari, otoczyli uchodźców, którzy schronili się w bazie. Holenderskim żołnierzom kazano złożyć broń. Po rozmowach holenderskiego dowódcy UNPROFOR płk. Karremansa z Mladiciem powstał plan, że UNHCR i Czerwony Krzyż będą ewakuować uchodźców, 20 tys. Muzułmanów. Tym, którzy chcą żyć, kazano wcześniej oddać broń. Mladić żądał, żeby ONZ podstawiła autobusy do deportacji uchodźców na tereny kontrolowane przez Muzułmanów. Suljagić cytuje fragment tej rozmowy. „To ja jestem komendantem batalionu i to ja… – mówił, a raczej próbował mówić Holender.

Jaki tam z ciebie komendant. Po prostu zwykły osioł. To ja tu jestem bogiem – upokarzał tamtego Mladić”.

Do Potocari przyjechały serbskie autobusy i ciężarówki. „Spytałem jakiegoś serbskiego oficera, co się właściwie dzieje? Stwierdził lakonicznie: Ratko Mladić przyjechał, żeby was ewakuować” – relacjonuje Suljagić. To oznaczało jedno – śmierć.

Mladić nakazał oddzielenie wszystkich mężczyzn od 12 do 77 lat od kobiet i dzieci, które deportowano. Muzułmańskich mężczyzn, uchodźców, uciekinierów, którzy postanowili przedrzeć się i schronić w Tuzli (gdzie też była enklawa), wyłapywano i mordowano, rozstrzeliwano, dobijano, wrzucano ich do zbiorowych mogił, które wcześniej sami kopali, jeśli nie zrobiono tego buldożerami. Trwało to kilka dni i nocy – do 16 lipca. Według danych Czerwonego Krzyża w ciągu tamtych pięciu dni zamordowano 7079 osób, taką liczbę umieszczono na pomniku pomordowanych w Srebrenicy. Holenderscy żołnierze pozostali w strefie do 21 lipca, nie sprzeciwiając się w niczym żołnierzom Mladicia.

Emir Suljagić sporządził listę tych, którzy schronili się w bazie w Potocari, ale musieli ją opuścić: miał nadzieję, że ta lista ocali im życie, że Mladić nie odważy się mordować ludzi z listy. „Było ich dwustu trzydziestu dziewięciu. Dwustu trzydziestu dziewięciu pełnoletnich, wygłodzonych, zmęczonych, śmiertelnie przerażonych, zdenerwowanych, niewyspanych, siwych, chudych, łysych, śniadych, jasnowłosych. I wszyscy zostali zabici”.

Kilka dni, tygodni później żołnierze Mladicia przenosili ciała, żeby ukryć ślady zbrodni. Międzynarodowa Komisja Poszukiwania Zaginionych Osób ICMP do dziś nie odnalazła wszystkich grobów wtórnych, nie skompletowano wielu szczątków. Władze Republiki Serbskiej wciąż nie ujawniły miejsc ukrycia setek ciał. Groby, zbiorowe i pojedyncze, odnajduje się dzięki analizie termicznej, spektralnej, porównywaniu gęstości gleby i układu roślin, przewodzenia elektryczności. Ale, choć mówi się o tym niechętnie, najwięcej sygnałów pochodzi od przepłaconych świadków, może nawet uczestników zbrodni.

W grobach czaszki mieszają się z piszczelami, kręgosłupy są połamane, nogi pozbawione kości stóp. Zdarza się, że szczątki jednej osoby odnajdywano w trzech różnych miejscach. Wielu szczątków wciąż nie zidentyfikowano, bo zginęły całe rodziny, bo wyjechały i nie ma szansy na porównanie profilu DNA. Wszyscy odnalezieni, zidentyfikowani spoczywają na cmentarzu w Potocari, w pobliżu hali fabrycznej, gdzie za ogrodzeniem mieściła się główna kwatera błękitnych hełmów, skąd wyruszyli na śmierć.

W 10 rocznicę masakry ujawniono filmy zrobione amatorską kamerą przez wykonawców zbrodni. Dokumentują twarze, oczy pełne strachu, bose stopy wieśniaków pędzonych na śmierć.

Wielu Serbów z Belgradu nie wierzyło w ludobójstwo, bo nie mówiła o tym państwowa telewizja.Ale były już prezydent kraju Boris Tadić przyznał wtedy, że w Srebrenicy dokonała się zbrodnia. W końcu, po latach poszukiwań, Radovan Karadżić i Ratko Mladić zostali schwytani i oddani Trybunałowi w Hadze.

http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1527253,2,mija-20-lat-od-masakry-w-srebrenicy.read

KOMENTARZE

 • 1*
  Prawda i kłamstwa o rozpadzie Jugosławii - https://wiernipolsce1.wordpress.com/2016/10/21/prawda-i-klamstwa-o-rozpadzie-jugoslawii/
 • @Rzeczpospolita 13:08:27
  //Prawda i kłamstwa o rozpadzie Jugosławii -//
  wiekszej bzudry to nie czytalem nigdzie
  pzdr.
 • @Husky 13:22:00
  Sądzę, że to o wiele lepsze źródło niż portal www.polityka.pl bo dla wybranych. Ten pierwszy jest dla wszystkich ... wszystkich, którzy wierzą w transparentność światowej polityki.

  Pzdr.
 • @NWO 14:58:25
  Jakieś zastrzeżenia co do podanych faktów tej zbrodni
  jeśli tak to jakie
  pzdr.
 • @Husky 15:03:55
  Zastrzeżeniem jest to, że artykuł doskonale wpasowuje się w dawną retorykę jakoby Serbowie zgotowali ludności taki los. Same fakty opisane w artykule może i są prawdziwe ale chodzi o ich wydzwięk.

  Wtedy oskarżono Serbów o wszystko co najgorsze a media prześcigały się w podawaniu najokrutniejszych informacji. Podsyłam link do filmiku, który ujawnia propagande uwczesnych mediów (od 5 minuty widać jak faktycznie wygląda obóz a w jakim miejscu są ustawione kamery i aparaty)

  https://www.youtube.com/watch?v=xox7TR11evI

  Widać na nim jak sfabrykowano materiał video na potrzeby najpopularniejszych mediów. Wszystko po to żeby społeczeństwa potępiły Serbów i dały przyzwolenie na atak zbrojny. Doskonała propaganda. Oczywiście nie pierwsza i nie ostatnia. Pucz w Gwatemali, Wojna w Jugosławii, Majdan na Ukrainie, Domniemany Reżim Assada.

  _________________________________________________________

  "Choć moralna ocena kurczowo trzymającego się u władzy satrapy musi być jednoznaczna, to Rosja do spółki z Chinami zablokowały rezolucję, uznając ją za zbyt jednostronną. Clinton nowojorskie głosowanie nazwała parodią, oburzeniem zareagowały rządy m.in. Francji i Wielkiej Brytanii, w niektórych stolicach, w tym Warszawie, zaatakowano ambasady Syrii, kilka zdemolowano, a opozycja uznała, że weto jest równoznaczne z przyznaniem prezydentowi Asadowi licencji na zabijanie. I przewiduje rychły wybuch wojny domowej." (początek roku 2012)

  Woja domowa, jaka niespodzianka ...

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1524157,1,swiat-nie-ma-pomyslu-na-rezim-asada.read
 • @NWO 15:55:44
  // Same fakty opisane w artykule może i są prawdziwe ale chodzi o ich wydzwięk.//

  //może i są prawdziwe //

  Które z podanych faktów możesz zakwestionować.
  Liczby,daty, ilość ofiar, miejsce.
 • @Husky 16:03:16
  "Zaledwie 22 lata temu w lipcu 1995r Serbowie dokonali na muzułmanach potwornej zbrodni."

  To zdanie rozmywa odpowiedzialność innych narodów za tę zbrodnię.

  "Serbowie dokonali", to kwestionuję.
 • @NWO 16:13:15
  Mówiąc klasykiem, a właściwie jak pewna pani ekspert od wszystkiego.....
  To musieli być nie Serbowie, ale żydzi przebrani za Serbów !!!!!!!!
  Ot, cała to prawda
  8-))))))
 • Autor
  Pisze Pan: "Zaledwie 22 lata temu w lipcu 1995r Serbowie dokonali na muzułmanach potwornej zbrodni". -

  --- Dwie moje uwagi:
  1. Serbowie byli wtedy źli, a muzułmanie dobrzy??? - Serbowie "gwałcili muzułmanki", a teraz "muzułmanie gwałcą Niemki i Szwedki, a nawet dyszą na myśl o Polkach"? - Proszę pamiętać przy tych "gwałtach" o kulcie fallusa w kulturze żydów.
  2. Co działo się w Srebrenicy? - Mądrze mówi o tym szejk Imran Hosein, link:

  http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/07/11/co-sie-dzieje-w-europie-i-na-bliskim-wschodzie-11-07-2016/

  Pisze Pan nieprawdę, więc Czytelnicy 'jedynkują' tekst. Ja Panu prawie nigdy nie wystawiam oceny, wystarczą powyższe uwagi.

  Pozdrawiam.
 • @zygmuntbialas 17:48:17
  //Piszę Pan nieprawdę,//
  Warto by było podać argumenty zarzucając kłamstwo.
  Poprzedni komentator @NWO też nie odpowiedział na to pytanie.
  Konkretny fakt, co tu jest kłamstwem. Co ?
  Co do szejka......
  Mam i ja swoje zdanie.

  Serdecznie pozdrawiam
  Zdrowia
 • @Husky 17:59:01
  No, to ilu czytelników obdarzyło zaufaniem notkę z żydowskiej "Polityki"?
  A jakie wyrównane wysokie oceny otrzymała i ty pośrednio?
  Nic się nie chwalisz ... ?

  Kundel,
  zmień nicka!
  Psy to szczere, uczciwe, stworzenia, a ty prezentujesz cechy całkiem przeciwne.
 • @Rzeczpospolita 20:02:52
  Słuchaj nabijanie sobie odsłon to twoją specjalność.
  I mnie to interesuje tyle co i twoje wpisy.
  I zobacz na swój wpis o którym ci już pisałem , ilu czytelników obdarzyło zaufaniem notkę z żydowskiej WPS
  Ilość odsłon fenomenalna całe ...................184 w ciągu..... 8dni.
  Masz pytania

  http://wps.neon24.pl.neon24.pl/post/139111,male-piwo-albo-cytrynowka-i-rabiniczna-sofistyka
 • @Husky 17:59:01
  "Konkretny fakt, co tu jest kłamstwem. Co?" -

  --- W linkowanym przeze mnie tekście mówi szejk Imran Hosein o sprawcach. Tłumaczy, dlaczego nie byli to prawosławni Serbowie.
  Uzupełnia wypowiedź Tiamat:

  ~Tiamat
  11 lipca 2016 o 13:47
  O czym Szejk nie powiedzial, bo nie wiedzial. Ale dobrze przypuszcza. Moze wie ale nie chce powiedziec. I tak duzo powiedzial.
  Awantury etniczne i wielka propagande przeciwko Miloszewiczowi zorganizowal oczywiscie Soros, ktory oplacal grupe Otpor. Ten sam Soros oplacal ukrainski Udar.

  Clinton potrzebowal pretekstu do nalotow na Jugoslawie.
  Takiego pretekstu nie bylo.
  I wtedy powiedzial te historyczne bardzo slowa: „Dajcie pretekst, to bede bombardowac”.
  Tym pretekstem mial byc akt ludobojstwa.

  "Ile potrzeba ofiar, zeby sie nazywalo ludobojstwo?
  "Przynajmniej 8 tysiecy” – powiedzoal Clinton.
  I tak sie stalo. Podawano oficjalna ilosc ofiar dosc dlugo, dopoki sie nie okazalo inaczej.

  Tyle, ze nigdy nie doliczono sie zdaje sie nawet dwoch tysiecy. Nikt nie wie ile osob zamordowano, bo Amerykanie nie zezwolili na sledztwo. Byla zreszta wojna i panika.

  Ja wiem, i duzo ludzi w Jugoslawii wie, ze po nocy zwozili trumny do Srebrenicy. Podobno nie wszystkie puste.
  I wiem i do tego sie przyznaly pedalskie zolnierze holenderscy, ktorzy z ramienia ONZ mieli pilnowac porzadku i spokoju ale mieli przykazane, zeby i nie ingerowac. Zdaje sie, ze ich w ogole tam nie bylo bo ich wyslano czy zwolnili na przepustke. Nie pamietam. Potem chciano tych zolnierzy oskarzac o zaniedbanie obowiazkow ale skonczylo sie na niczym.
 • @zygmuntbialas 22:31:10
  //I wtedy powiedzial te historyczne bardzo slowa: „Dajcie pretekst, to bede bombardowac”.
  Tym pretekstem mial byc akt ludobojstwa.

  "Ile potrzeba ofiar, zeby sie nazywalo ludobojstwo?
  "Przynajmniej 8 tysiecy” – powiedzoal Clinton.
  I tak sie stalo. Podawano oficjalna ilosc ofiar dosc dlugo, dopoki sie nie okazalo inaczej.//

  Te uzupełnienie to tylko słowa Pani Tiamat ,czy Prezydenta Clintona.
  Warto by podać źródło i pełny tekst tej "wypowiedzi" prezydenta USA.

  Tak na teraz to tylko słowa i tylko słowa. Dość sporo ma pani Tiamat tych własnych "uzupełnień" czesto całkowicie oderwanych od rzeczywistych faktów
  Pozdrawiam
  Zdrowia
 • @Husky 22:46:10
  "Warto by podać źródło i pełny tekst tej "wypowiedzi" prezydenta USA". -

  --- No cóż, wszystkiego nie udowodnię. Warto przeczytać, co mówi szejk Imran Hosejn (muzułmanin) na ten temat.
  Więc po pierwsze, logika wydarzeń. Po drugie, zaufanie do źródeł. Tak się składa, że szejkowi ufam, a źródłom zachodnim nie ufam.
 • @zygmuntbialas 22:55:21
  To właśnie jest takie odbijanie piłeczki na zasadzie temu ufam, temu nie.
  W takich konkretach są potrzebne fakty i tylko fakty, a nie zaufanie do tej czy innej osoby.
  Idąc takim tokiem rozumowania to dziś nikt nie jest obiektywny tylko subiektywny w ocenach faktów. Coś na zasadzie TO JA WAM MÓWIĘ JA
  koniec kropka.
 • @Husky 13:22:00
  Po co Pan odgrzewa kłamliwą anty-serbską propagandę?

  Co następne? Masowe obozy gwałtu i zagłady przeciw biednym Albańczykom z Kosowa?

  Nie wstyd Panu?
 • @Pedant 00:25:56
  Nie wstyd !!!!

  // kłamliwą anty-serbską propagandę?//
  konkrety prosze,konkrety
 • Husky, jesteś tu na tym forum zadaniowo....
  dlatego nie do Ciebie kieruję ten materiał a do innych czytelników, by mieli szersze spektrum wydarzeń tam się dziejących, prowadzących do rozbicia Jugosławii. Był to okres słabej Rosji z alkoholikiem Jelcynem na czele i światowa syjonistyczna lichwa, mogła bezkarnie przeprowadzić modelowo rozbicie państwa, antagonizując grupy narodowościowe i religijne. Udało to się tym samym bandytom w Iraku , Libii. Ukrainie. Dzięki Putinowi i odradzającej się narodowej Rosji, nie udało się to w Syrii.


  http://tworczosc.org/holokaust-serbow-prawdziwe-oblicze-masakry-w-srebrenicy/
 • @ZBYSZEK49 10:01:12
  Czy ja kwestionuje potworne mordy muzułmanów na Serbach.

  Gdzie i kiedy
 • @Husky 08:57:25
  "// kłamliwą anty-serbską propagandę?//
  konkrety prosze,konkrety"

  Zakumulowaną lawinę kłamstw, "fake news" i fałszywych mitów sfabrykowanych przez najpotężniejsze media Zachodu nie da się odeprzeć paru osobom na tym forum.
  Tak samo jak nie da się w parę godzin zdeprogramować ofiarę wieloletniego prania mózgu przez sektę.

  Tu trzeba aby Pan dokonał pracy jeśli Panu ZALEŻY na prawdzie.

  Najważniejsze fakty szczegółowo i precyzyjnie są w książce
  "To Kill a Nation: The Attack on Yugoslavia" Michael Parenti
  Polecam!!!

  Po polsku rzuca dość dużo światła, III część "Stulecia Kłamców"
  - "aNATOmia kłamstwa"

  OK?
 • @Pedant 10:58:50
  Czyli nie było zbrodni w Srebrenicy
  To było takie false flag
  ok.
  lepiej zamknijmy ta dyskusje
 • @Husky 11:27:37
  "Czyli nie było zbrodni w Srebrenicy
  To było takie false flag
  ok.
  lepiej zamknijmy ta dyskusje"

  Prawda Pana nie interesuje?

  http://krzysztofmroz.blog.onet.pl/2013/07/11/sypia-sie-klamstwa-natowskie-dot-wojny-w-b-jugoslawii-teraz-czas-odklamac-srebrenice/

  2) Nadszedł teraz czas, żeby powiedzieć stop natowskim kłamstwom o wydarzeniach w Srebrenicy, a mianowicie:

  a) W Srebrenicy nie dokonano egzekucji 7-8 tys. muzułmańskich Bośniaków(mężczyzn). Zginęło około 2 tys. muzułmanów, w większości podczas walk, lecz również zabitych przez paramilitarne grupy złożone z Serbów. Te oddziały brały odwet za wcześniejsze masowe zbrodnie popełniane przez muzułmańskie grupy paramilitarne, na ich rodakach w miejscowościach położonych wokół Srebrenicy gdzie również zginęło około 1,5 tys. Serbów Bosniackich. Do zbadania rzekomego ludobójstwa w Srebrenicy ukonstytuowała się niezależna, samofinansująca, grupa naukowa ds. Srebrenicy składająca się z naukowców, dziennikarzy i byłych pracowników misji ONZ w Bośni. Kierował nią prof. Ed Herman z Uniwersytetu Pensylwania. W/w grupa badawcza przedstawiła swoje ustalenia na konferencji prasowej 12.07.2005 r. w Nowym Jorku, jak również w książce Milivoje Ivanisevica „The Srebrenica Identity Card”. Ponieważ jednak jej ustalenia zaprzeczają natowskiej kłamliwej propagandzie, zapadła wokół nich zmowa milczenia.

  2) Jeżeli zabójstwa Muzułmanów Bośniackich w Srebrenicy chce się uznać za ludobójstwo, to dlaczego inną miarę stosuje się w stosunku do zamordowanych Serbów Bośniackich (z miejscowości dookoła Srebrenicy ) przez paramilitarne grupy Muzułmanów Bośniackich?

  To, co wydarzyło się w Srebrenicy w lipcu 1995 r. nie jest pojedynczą, olbrzymią, masakrą Muzułmanów przez Serbów, lecz wpisuje się w serie wzajemnych krwawych ataków i kontrataków jakie miały miejsce, począwszy od 1992 r., w Srebrenicy i jej okolicy. Należy pamiętać, że muzułmańskie grupy paramilitarne atakowały i zniszczyły, między innym, takie serbskie wsie i miasteczka, dookoła Srebrenicy, jak: Sikirici, Konjevic Polje, Glogova, Zalazje, Fakovici, Kaludra, Loznica, Brezani, Krnica, Zagoni, Orlice, Jezhtica, Bijlaca, Crni, Vhr, Milici, Kamenica, Bjelovac, Kravica, Skelani, Zabkovica. Zginęło ok. 1,5 tys. Serbów, zgwałcono wiele kobiet.

  3) Srebrenica była formalnie strefa zdemilitaryzowaną, ale faktycznie, stale dozbrajaną przez NATO. Z niej dokonywano stałych ataków na ludność i wojska serbskie. W lipcu 1995 r. stacjonowało tam przynajmniej 5 500 dobrze uzbrojonych, w tym w broń przeciwpancerną, żołnierzy z 28 Dywizji Muzułmanów Bośniackich, które jednak nie wykazały zapału do obrony Srebrenicy przed znacznie słabszymi wojskami Serbskich Bośniaków.
  Należy podkreślić, że na kilka dni przed zajęciem Srebrenicy przez Serbów, oddziały 28 Dywizji dokonały prowokacyjnych ataków na wojska serbskie. Przed Haskim Trybunałem generałowie Halilovic i Hadzihasanovic (Muzułmanie Bośniaccy) zeznali, że ich Sztab Generalny usunął, nagle, 18 wysokich oficerów sprzeciwiających się tego typu prowokacjom. Należy sądzić, że Muzułmanom Bośniackim chodziło o sprowokowanie odwetu paramilitarnych grup serbskich na ludności cywilnej.

  4)Wysocy urzędnicy twierdzili, że ich Prezydent Alija Izetbegovic (Muzułmanin Bośniacki) mówił im, o obietnicy prezydenta Clintona, który obiecał interwencję USA, jeżeli Serbowie zabiją, przynajmniej 5.000, Muzułmanów w Srebrenicy. W swojej książce „Wojownicy Pokoju” Bernard Kouchner (były przewodniczący organizacji Doktorzy bez granic) podaje, że Alija Izetbegovic przyznał się, na łożu śmierci, zarówno jemu jak i Richardowi Holbrookowi (były wysłannik ONZ) do tego, że wyolbrzymiał twierdzenia o przestępstwach Serbów, w tym o „obozach śmierci”, żeby przyśpieszyć interwencję NATO.

  5) Prezydent Alija Izetbegovic (Muzułmanin Bośniacki) od dekad był on zaangażowany w szerzenie ideologii tworzącej szowinizm muzułmański w byłej Jugosławii (w skali świata islamskiego był to znany szermierz idei fanatyzmu religijnego, ksenofobii i nacjonalizmu za co był w Jugosławii skazany przez tamtejszy sąd na kilkanaście lat wiezienia – przesiedział ostatecznie tylko kilka lat w odosobnieniu). W swoich założeniach – tzw. Islamska Deklaracja – europejskiego państwa muzułmanów, propagował szarijat jako podstawę prawodawstwa i obyczajów, islamizację życia publicznego, ksenofobię i nacjonalizm. W młodości Izetbegović był aktywnym członkiem organizacji Młodych Muzułmanów współdziałającej z hitlerowcami okupującymi Bałkany i chorwackimi ustaszami Ante Pavelićia (których idee były niesłychanie bliskie Młodym Muzułmanom – oczywiście z perspektywą katolickiej ortodoksji). Laickie skrzydło partii rządzącej od początku państwowości bośniackiej sprzeciwiające się fundamentalizacji kraju (SDA- Stranka Demokratske) zostało przez Izetbegovićia wyeliminowane, a jej członkowie ginęli w niewyjaśnionych przeważnie okolicznościach (zrzucano te fakty najczęściej na bośniackich Serbów)- czytaj więcej
  http://krzysztofmroz.blog.onet.pl/2013/06/22/radoslaw-s-czarnecki-wroclaw-drogi-dzihadu-na-stary-kontynent/
  oraz w „Zderzeniu cywilizacji” Samuela P. Huntingtona.

  6) Za tym, że wydarzenie w Srebrenicy były prowokacją takich polityków muzułmańskich jak prezydent Alija Izetbegovic i jego towarzyszy islamistów przemawia również to, że ekstremiści islamscy w Bośni byli wspierani finansowo między innymi przez Arabię Saudyjską i Iran. Po stronie Muzułmanów Bośniackich walczyły jednostki irańskich Strażników Rewolucji i mudżahedini z Afganistanu. Byli również terroryści z libańskiego Hezbollahu i Al-Kaidy (USA i UE to wtedy nie przeszkadzało).

  Dla takich ludzi, śmierć ludności cywilnej nic nie znaczy jeżeli mogą osiągnąć określony cel polityczny
 • @Pedant 11:58:42
  Oczywiście, że prawda go nie interesuje i żadne argumenty do niego nie trafią.
  Takie to wpisy i dyskusje mają miejsce, kiedy troll zostaje blogerem. A administracja się cieszy, że portalowi przybywa odsłon. Żenada.
 • @Lotna 14:09:34
  Czekam na wpis blogerki -( nie trollki)
  pzdr.
 • @Pedant 11:58:42
  //Wysocy urzędnicy twierdzili, że ich Prezydent Alija Izetbegovic (Muzułmanin Bośniacki) mówił im, o obietnicy prezydenta Clintona, który obiecał interwencję USA, jeżeli Serbowie zabiją, przynajmniej 5.000, Muzułmanów w Srebrenicy.//

  Dalej już nie czytam tych idiotycznych wywodów
  bo po co
  Żenada
 • @Husky 15:08:57
  "
  Dalej już nie czytam tych idiotycznych wywodów
  bo po co
  Żenada"

  Cudowne, jak się Pan obnażył!

  Słabość Pana polega na tym, że uważa Pan czytelników za głupich na tyle aby taki trik zadziałał. No ale prymitywna masowa agitka wymaga takiego założenia.

  Zresztą miałem takie instyktowne podejrzenia spowodowane identyfikacją z psem i to husky. Wink, wink ...

  Został jeszcze jedna sprawa co mnie intryguje, czy ma Pan własne niezależne poglądy w temacie?
 • @Lotna 14:09:34
  "Takie to wpisy i dyskusje mają miejsce, kiedy troll zostaje blogerem"

  Myślę, że trolle też mają prawo do wypowiedzi, nawet jeśli są im podsuwane.
  Także jest to rodzaj informacji.

  To, że wciąż obchodzą ich "stare gacie" propagandy sprzed wielu lat może oznaczać, że te gacie ktoś będzie jeszcze zakładał.
 • @Pedant 17:38:46
  *5
 • @Pedant 17:31:52
  Podaj kolejny EKSPERCIE link do tej wypowiedzi Clintona. Ścigasz się na kłamstwa i manipulacje z inna genialną ekspertką Tiamat
  Inaczej mam prawo nazwać cię zwykłym oszustem i manipulatorem
  Podaj ten link
 • @Husky 18:48:29
  "Podaj ten link"

  Sam sobie podaj.
 • @Pedant 19:22:37
  I tym sposobem kolejny ekspert zdał egzamin z ..........
  z pajacowania

  który to już ?
 • @Husky 23:01:03
  "To właśnie jest takie odbijanie piłeczki na zasadzie temu ufam, temu nie."

  Jak są powody to się nie ufa. Nie pamiętasz jak zachodnie media łgały o:

  - 9/11
  - broni masowego rażenia w Iraku,
  - użyciu broni chemicznej przez wojska Asada,
  - w sprawie Kadafiego

  Moim zdaniem trzeba być skończonym kretynem, żeby wierzyć zachodnim mediom. Ot, czasem zdarzy im się dobra prognoza pogody, wiadomości sportowe, info o katastrofie naturalnej ale wojny i polityka to jedna wielka propaganda oparta na kłamstwie.
  Kojarzysz Udo Ulfoktte?

  Ile mam Cię prosić, żebyś się obudził? ;-(
 • @Jasiek 20:07:06
  "Jak są powody to się nie ufa. Nie pamiętasz jak zachodnie media łgały o:"

  To jest beznadziejne. Jest rodzaj ludzi których ten sam oszust może okłamywać raz za razem bo nie mają zdolności pamiętania uogólniania. Za każdym razem zaczynają od nowa.

  Podobnie jest z syndromem bitej żony.
 • @Jasiek 20:07:06
  od dziś czytam tylko i wyłącznie prasę radziecka 8-))))
  pzdr.
 • @Pedant 21:07:52
  Zbudowaliście narracje( Ty,szejk ,Tiamat, i paru innych) na podłych kłamstwach ( Clinton) i i nijak nie jesteście teraz tego w stanie udowodnić że tak było.
  To jest o kant d..y rozbić i tyle
  Bajki dla niekumatych oszołomów
  przykro mi
 • @Husky 21:22:58
  Panu nie da się nawet udowodnić, że Ziemia jest okrągła.
 • @Pedant 21:51:53
  Wie Pan
  Może jednak poszukajcie ten link.

  ps.
  I na koniec
  Ani przez moment (i nigdy zresztą) nie szukam usprawiedliwienia dla muzułmanów.
  Zwłaszcza dla nich.Zwłaszcza ja
  Wiem że w porównaniu z Serbami są jeszcze większymi kanaliami, i to bez dwóch zdań.
  Ale też piszmy o zbrodniach na muzułmanach, chcby to było bardzo niepoprawne.
  Tylko tyle
 • @Husky 21:59:17
  "Wiem że w porównaniu z Serbami [muzułmanie] są jeszcze większymi kanaliami, i to bez dwóch zdań.

  Jak Pan ma taką orientację to jak Pan się umieszcza w tej hieriarchii, jest Pan mniejszą kanalią od Serbów czy większą? Mogą być dwa zdania.
 • All
  Niezależnie czy masakrę w Srebrenicy nazwiemy ludobójstwem, czy "czystką etniczną", jeden wątek łączy to, co się wydarzyło w Bośni, Rwandzie, na Wołyniu, czy faszystowskiej Chorwacji Ante Paweliča:

  Wszędzie zabrakło moralnego sprzeciwu na zło płynącego wprost z wyznawanych religii(a podobno żadna religia nie nawołuje do mordów).
  Nierzadko duchowni rozbudzali nienawiść do innych, realizując cele inicjatorów czystek etnicznych, a niekiedy osobiście brali udział w ludobójstwie.
  Obrazuje to poniższa obserwacja i być może subiektywna refleksja reportera z Rwandy;

  "Gdybym był rzetelnym dziennikarzem, powinienem po równo rozpatrzyć wszelkie za i przeciw, gdy tymczasem skupiłem się jedynie na grzechu kościoła. Stało się tak jednak za sprawą słów Innocenta o nienawiści wobec Papieża i za sprawą mojego zdziwienia nieobecnością Katolików w tym kraju. Kwestię winy lub nie-winy Jana Pawła II pozostawiam pod rozwagę Was wszystkich we własnym zakresie. Czy brak interwencji przed ludobójstwem jest grzechem? Czy podczas pielgrzymki do Rwandy Papież faktycznie nie zrobił nic? Pamiętajcie, że opowiadam tylko relację Rwandyjczyków; być może nie wiem wszystkiego. Być może Papież grzmiał tutaj w obronie równości, lecz nic mi na ten temat niestety nie wiadomo. Faktem jest jednak, że w rok po wizycie ludobójstwo miało jednak miejsce, a dowody świadczą o długoletnim zaangażowaniu władz kościelnych w jego inspirowanie czy przygotowanie.

  Mogę jednak wyjaśnić chyba nieobecność Katolików w dzisiejszych dniach. Nikt tu jednak nie jest na Kościół śmiertelnie obrażony, ludzie zdają się rozumieć, jeśli w ogóle jest to do zrozumienia, jak dalekie jest chrześcijańskie nauczanie od tego co tu się działo."

  http://via.vitae.neon24.pl.neon24.pl/post/125873,azyl
 • @reflexión 10:08:11
  //Wszędzie zabrakło moralnego sprzeciwu na zło//

  Pierwszy ( i jak dotąd jedyny) komentarz odnoszący się merytorycznie do notki
  A ta refleksja o sprzeciwie ,a właściwie jego braku - bezcenna
  Serdeczne dzięki za komentarz z którym się w pełni zgadzam
  Pozdrawiam
 • Srebrenica jak holokaust i globalne ocieplenie...
  ...najpewniej nigdy tego nie było. Rzydki to jednak sporo fantazji posiadają, żeby takie mega disastery wymyślać. A wszystko bierze się, że bez napletka po świecie bożem latają. Drażni ich kuśka ustawicznie, stąd pomysły im się pod myską zbierają.

  Nasz Łysiak pisał, że gdy ekshumacje na Srebrenicy robili, to raptem 30 trupa odkopali, same ofiary natowskich nalotów. Jak to masakra była, to chyba przez ówczesną wściekłą boginię śmierci, Madlaine Albright i szkopa Joshę Fiszera, specjalnie sprowokowana. Fisher wtenczas dietę robił, schudnąć chciał, żeby dobrze w szkopskiej TV wyglądać. Adidasy nawet sobie zakupił, drogie i oryginalne. Nosił je do gangola, taką nową modę, business-casual wylansował. Niemieckie mikrocefale po dzień dzisiejszy tak po Zgorzelcu biegają. Fiszer od tej głodówki wściekły był, już mu na niczem nie zależało. Matkę rodzoną by kurwensen zgładził, by cierpieniom pustego kałduna ulżyć.

  I tak właśnie Nato stworzyło Srebrenicę, na hańbę swoją i na porutę Europie. My , Polacy, nie wierzmy oszustom, z rzydem nigdy prawdy nie dojdziesz. Serby fajne chłopiska są, po naszemu wiela rozumią. Dziewuchy też mają fajne, opalone i biodrzaste. Nie jest możliwem, by Słowianin zbrodni takiej, przez merdia wykreowanej, dokonał. Tego nigdy jeszcze u nas nie bywało. Karadžić bohater wielki, narodowy, obyśmy u nas na Ojczyźnie takich mieli.
 • @reflexión 10:08:11
  "Wszędzie zabrakło moralnego sprzeciwu na zło płynącego wprost z wyznawanych religii"

  Jedni zabijają dla islamu, drudzy dla ateizmu, trzeci dla surowców i pieniędzy a są tacy co zabijają dla demokracji (jak w Libii) albo dla moralnego sprzeciwu.
 • @Husky
  Holokaust Serbów. Prawdziwe Oblicze Masakry w Srebrenicy. Napisano 13 sierpnia 2015

  Uwaga! Artykuł zawiera drastyczne zdjęcia. Nie powinny być oglądane przez osoby poniżej 18 roku życia.

  „Pierwszym frontem ofensywy amerykańskiego syjonizmu przeciwko wolnym narodom Europy i Azji, była napaść na wolną Jugosławię przez NATO, poprzedzona gigantycznym przygotowaniem propagandowym, idącym w parze z umiejętnie dawkowaną dywersją wewnątrz Jugosławii i na scenie międzynarodowej.

  Ostatnim etapem tego przygotowania do najazdu na Jugosławię, było metodyczne prowokowanie waśni, a potem walk Albańczyków z Kosowa z Serbami – dwiema nacjami od 50 lat żyjącymi dotąd w pełnej zgodzie.

  To wykorzystywanie odrębności narodowych czy religijnych – było, jest i pozostaje stałą metodą rozbijania krajów upatrzonych do terrorystycznego rozsadzania ich od wewnątrz. Końcowym etapem każdej takiej terrorystycznej dywersji i prowokacji, jest inwazja militarna. Przykłady z ostatniego dziesięciolecia, to właśnie Jugosławia i Afganistan, w następnej kolejności przygotowanie inwazji na Iran i Irak, tym razem z wykorzystaniem mniejszości kurdyjskich w tych krajach. Obraz w treści 1https://i0.wp.com/tworczosc.org/wp-content/uploads/2015/08/jugoslawia.png Jugosławia została zdruzgotana nalotami z powietrza, a następnie rozszarpana na kadłubkowe państewka niezdolne do suwerennej egzystencji. Ale już w okresie bombardowań i końcowej agonii Jugosławii, na całym świecie narastała fala oburzenia przeciwko amerykańsko-NATO-wskiemu ludobójstwu. Odbywały się w wielu stolicach świata olbrzymie demonstracje protestu. [Ale nie w Polsce…niestety!]

  Organizowano konferencje prasowe i naukowe ilustrujące barbarzyństwo tych współczesnych Hunów. Powstawały setki demaskatorskich publikacji w wolnych od syjonizmu mediach. Głosy oburzenia pojawiały się niekiedy nawet w tychże mediach, zależnych od pieniędzy wielkich korporacji i syndromu międzynarodowej tajnej władzy pieniądza, polityki.”

  Od samego początku konfliktu o całe zło, jakie wydarzyło się w Jugosławii obwiniano Serbów (których ogromną liczbę wymordowano a jeszcze więcej wypędzono), natomiast siły NATO oraz UCK „albańskich bojowników o wolność” (którzy w rzeczywistości w prostej linii wywodzili się z albańskiej mafii narkotykowej poczynającej sobie śmiało na terenie Kosowa i całej Europy, której rynek przejęła niemal w całości, spychając na margines nawet Włochów), kreowano na wybawicieli uciśnionych.

  Ci „bojownicy” w Szwajcarii używali albańskich dzieci do przemycania narkotyków, które przenosiły w szkolnych tornistrach, w innych krajach małe, albańskie dziewczynki oferowały obcokrajowcom perwersyjny seks za pieniądze – ich „opiekunowie” gwałcili je przedtem tak długo, że w końcu udawało im się zmusić je do całkowitego posłuszeństwa. To właśnie Ci ludzie byli głównymi fundatorami UCK.

  ALBAŃCZYCY SĄ MUZUŁMANAMI, wszystko to nakazała im ich pokojowa religia. Czy to zbieg okoliczności, że po powstaniu w roku 1996 Powstańczej Armii Kosowa (złożonej oczywiście z Albańczyków), ci zaczęli radykalniej walczyć o „wolność” dopiero po tym, jak serbska policja zlikwidowała jedną z komórek ich mafii? Działania władz serbskich przeciwko rządom narkotykowych bossów przez NATO i reżimowe media przedstawione zostały jako „serbskie represje” i „dręczenie Albańczyków”. Obraz w treści 2 https://i2.wp.com/tworczosc.org/wp-content/uploads/2015/08/hashimthazi.jpg Przywódcą tego szlachetnego ugrupowania został H. Thaci – morderca i sadysta uwielbiający osobiście katować ludzi i zabijający nawet własnych oficerów – wystarczyło, że uznał ich działania za zbyt mało radykalne, by na tej podstawie wydać wyrok śmierci.

  Cóż za zbieg okoliczności, sam był zdeklarowanym komunistą, członkiem bojówki „marksistowsko-leninowsko-maoistowskiej” o nazwie Ludowy Ruch Kosowa. Obozy szkoleniowe tej zbrodniczej grupy były finansowane przez struktury CIA, które mają na rękach krew wielu białych narodów.

  Efekty tej pomocy tak puentuje B. Guetta: „Wsparto secesjonistów albańskich i uzbrojono ich, ponieważ stali się niezbędnymi sojusznikami operacji wojskowej NATO. A teraz państwa europejskie patronują czystce etnicznej na Serbach prowadzonej przez Albańczyków”.

  Z biegiem czasu „separatyści” islamscy poczynali sobie coraz odważniej, mordowali serbskich cywili: nauczycieli, urzędników, policjantów, lekarzy – i kiedy spotykali się z naturalnym odwetem ze strony atakowanych, natychmiast w zachodnich mediach nazywane to było „represjami wobec Albańczyków oraz czystkami etnicznymi”. Ustalono, że ta mafia poprzebierana w wojskowe mundury miała bliskie powiązania z Osamą bin Ladenem.

  SREBRENICA

  Dlaczego zachodnie media głównego nurtu, organizacje spod parasola NATO i UE, tak zaciekle tropiące wszelkie przejawy rasizmu, antysemityzmu i ksenofobii, nigdy nie zająknęły się słowem o monumentalnej zbrodni popełnionej przez islamistów na narodzie serbskim? Dlaczego Serbowie kreowani są na sprawców ludobójstwa, podczas gdy jego prawdziwi kreatorzy- islamscy fanatycy od Alija Izetbegovica – stawiani są przez wspomniane instytucje na pozycji poszkodowanych? Dlaczego Naser Oric – sprawca ludobójstwa serbskich mężczyzn, kobiet i dzieci, któremu po wojnie Międzynarodowy Trybunał Karny dla byłej Jugosławii wytoczył proces, oskarżając o zbrodnie wojenne, został skazany jedynie na 2 lata więzienia, a ostatecznie uniewinniono go, biorąc pod uwagę czas jaki spędził w areszcie (wliczono go w wysokość wyroku)?

  Prawdziwego ludobójstwa dokonanego na ludności cywilnej nigdy nie napiętnowano w skorumpowanych, pro-islamskich, zachodnich mediach. Muzułmanie, za przyzwoleniem zachodu, urządzili prawdziwie krwawy horror mieszkańcom miasta Srebrenica i sąsiednich wsi (Bratunac, Skelani, Gorażde). Obraz w treści 3https://i1.wp.com/tworczosc.org/wp-content/uploads/2015/08/172834_082124s8_origh.jpg https://i1.wp.com/tworczosc.org/wp-content/uploads/2015/08/naser-oric-269717_1.jpg Obraz w treści 4 Napastnicy przy użyciu siekier, noży, sztyletów, młotków, miotaczy ognia i materiałów wybuchowych zgładzili w wyjątkowo brutalny sposób białych cywili zamieszkujących tamte okolice.

  Dlaczego więc mówi się wciąż o „masakrze dokonanej na muzułmańskich cywilach i konieczności interwencji innych państw w celu zaprowadzenia tam porządku”? Prawdą jest, że podczas bitwy o Srebrenicę poległo 2000 (i dokładnie tyle ciał zostało znalezionych przez śledczych z Hagi) muzułmańskich żołnierzy. Skąd zatem biorą się legendy o 8 tysiącach zamordowanych cywilnych obywateli, podczas gdy 2000 muzułmańskich bojowników, podkreślam, POLEGŁO w boju, władze serbskie nigdy nie wydały żadnego rozkazu egzekucji na tych ludziach?

  „Milivoje Ivanisievic, dyrektor Belgradzkiego Centrum Badań Zbrodni Wojennych odkrył, iż po upadku Srebrenicy około 3000 (trzech tysięcy) „zabitych” muzułmanów głosowało w tamtejszych wyborach!

  Według niektórych korespondentów wielu Muzułmanów po prostu wyemigrowało, ale policzono ich jako „ofiary ludobójstwa”.

  I jeszcze warto dodać, że Muzułmanie chętnie podawali jako „ofiary mordów i egzekucji” własnych bojowników, rannych w walce, którym nie udało się przeżyć.”

  Nie istniała taka możliwość, żeby stosunkowo nieliczne siły serbskie były w stanie schwytać a następnie w wymyślny sposób zabić 8 tysięcy osób. Czyżby ten sam problem logiczny jak z 6 milionami Żydów zamordowanymi w obozach koncentracyjnych?

  „Holenderskie oddziały UNPROFOR stwierdziły, iż serbskie wojsko traktowało muzułmańskich więźniów w całkowicie poprawny sposób – natomiast watażka Orić wraz ze swymi bandytami dokonywał licznych masakr cywilnej ludności serbskiej oraz niszczenia jej własności.”

  „Trybunału” nie interesowały żadne dowody ani zeznania świadków, i prawdziwy winowajca tej zbrodni, Naser Orić, w ogóle nie został ukarany, natomiast Serba, który nie miał nic wspólnego z Bitwą o Srebrenicę, skazano na długoletnie więzienie. Obraz w treści 5https://i2.wp.com/tworczosc.org/wp-content/uploads/2015/08/Bosnian-Jihad-Mujahedeen-Army2.jpg „Trybunał [w Hadze] rutynowo odrzuca wszelkie dowody mogące świadczyć na korzyść Serbów… Trybunał ten ma czysto polityczną funkcję i żadnych związków ze sprawiedliwością i prawdą.”

  Od zakończenia wojny i procesów, które okazały się całkowitą farsą, pluje się w twarze białym Serbom i bezcześci się pamięć pomordowanych bezczelnym zakłamywaniem historii i całkowitym milczeniem o cywilnych ofiarach islamskich terrorystów.

  Ci zaś nie znaleźli się tam przypadkiem, część z nich była obywatelami krajów innych niż Serbia. W tym miejscu zadajemy pytanie retoryczne: po co i dlaczego tam się pojawili? Czy nie dlatego, by pod pretekstem „zaprowadzenia porządku i demokracji” wrogie siły mogły ukraść prawowitym obywatelom ich państwo a ich samych uczynić ludźmi trzeciej kategorii?

  Serbię zostawiono rozbitą, skłóconą, porozrywaną i rzuconą na kolana. Rdzennej ludności pozostało niewiele, wypędzeni przez wojnę Albańczycy wrócili, a narkotykowe kartele zostały na tych ziemiach panami życia i śmierci. Ich bojówki rozpanoszyły się w mieście do tego stopnia, że nie bały się w biały dzień atakować Serbów na ulicy i mordować ich z zimną krwią. Zakończenie NATOwskich bombardowań wcale nie zakończyło gehenny Serbów, prześladowania dotykały ich bowiem w każdym aspekcie życia.

  „Rasistowskie czystki etniczne mające wykończyć Serbów zdarzają się nieustannie i to pod nosem pracującego w Kosowie Międzynarodowego Trybunału ds. Zbrodni w byłej Jugosławii. Mimo zbiorowych masakr urządzanych przez Albańczyków i mimo bezmiernej liczby nekrologów Serbów (zabitych już po wojnie) – Trybunał jakoś nie chce lub nie może oskarżyć winnych. Tym bardziej więc nie oskarży głównego winnego – NATO.

  Rodzi się tu pytanie: jak to jest, że Trybunał mógł na dużą odległość (z Brukseli) oskarżać Serbów o zbrodnie w Kosowie, a teraz, rezydując w samym Kosowie i widząc co się tam dzieje, nie potrafi wskazać Albańczyków jako ludobójców.” (The Spectator)

  Wiecie jaka była odpowiedź na pytanie zawarte w tym cytacie? Otóż, że po upadku komunizmu islam jest jedyną radykalną ideologią i od niej mogą zależeć losy świata, więc lepiej nie drażnić muzułmanów. To były prorocze słowa, które europejskie władze bardzo sobie wzięły do serca.

  [Tu w oryginalnym artykule zamieszczono całą serię zdjęć dokumentujących potworne zezwierzęcenie muzułmanów. Pokażemy tylko jedno z nich. ]

  (…) Obraz w treści 6 https://i0.wp.com/tworczosc.org/wp-content/uploads/2015/08/predansm.1.jpg Źródła: Waldemar Łysiak, Stulecie kłamców, Warszawa 2000, Wydanie II,
  Henryk Pająk, III Wojna Światowa, Lublin 2002
  Źródła zdjęć: http://www.4international.me
  http://tworczosc.org Ps..Ćwiczyli tych tzw. dżihadystów, Jugosławia to była próba, uwertura do większej akcji....„To wykorzystywanie odrębności narodowych czy religijnych – było, jest i pozostaje stałą metodą rozbijania krajów upatrzonych do terrorystycznego rozsadzania ich od wewnątrz. Końcowym etapem każdej takiej terrorystycznej dywersji i prowokacji, jest inwazja militarna. Przykłady z ostatniego dziesięciolecia, to właśnie Jugosławia i Afganistan, w następnej kolejności przygotowanie inwazji na Iran i Irak, tym razem z wykorzystaniem mniejszości kurdyjskich w tych krajach.” –nareszcie widać że ten sam scenariusz chcą zastosowac do całej Europy, ale że mało muzułmanów, to ich najpierw importują w ramach różnorodności, jako „uchodźco-nachodźców” i jako potencjalną siłę roboczą ( po planowej depopulacji, czyli gdzież logika). Ten sam scenariusz, sprawdzony, który z maszyną propagandy daje najlepsze efekty i najwięcej możliwości. Ten sam mechanizm. Wygląda na to, że szmatogłowi mają chyba tego samego barbarzyńskiego przodka, co ukrainne monstra. Te same metody mordowania. A szczuciem przeciwko sobie, jak zwykle, kręcił i kręci jarmułkowy żyd. „4international
  defending Israel, defending Jews against antisemitism, support for Serbs, unity of Serbs and Jews. For more information write to felixquigley@yahoo.com„ I słusznie tam gdzie masowe mordy to zawsze na scenie lub za sceną żyd

  Koran stworzyli żydzi . Mahomet był analfabetą i pastuchem podobno dyktował Koran – Islam i Koran powstał gdy ożenił się z Khadija bint Khuwaylid – żydowska biznes woman. Mahomet był bardzo zaintrygowany fascynującymi opowieściami żydowskimi

  https://www.gazetawarszawska.com/judaizm-islam/2155-korzenie-zydowskie-islamskiego-ekstremizmu

  Większość Koranu powstała po śmierci Mahometa i wręcz została przepisana z Talmudu

  Koran można byłoby opisać jako kompendium talmudycznego judaizmu. (Blair, Źrodła Islamu, str. 55).

  Czytając Koran praktycznie poczujesz się jakbyś odczytywał znane opowieści z Midrash i Talmudu, ale zaserwowane w mahometańsko/arabskim aromacie

  Ważne, żeby wiedzieć, że Mahomet był dobrze zaznajomiony z naukami żydowskimi nie wskutek czytania Biblii, Talmudu czy Midraszu, lecz poprzez dogłębne konwersacje z żydami. (Rosenthal, Judaism and Islam, str. 8).

  W żydowskim Talmudzie – słowo często powtarza się w wersach Koranu – rabini stawiają postawę przed wszystko inne, a zatem, że żydzi są lepsi od innowierców intelektualnie, moralnie i rasowo. I tak samo zrobił Mahomet w Koranie, oparł swoje rozważania na tym przesądzie, ale z nową postawą, gdyż wskazał Arabów jako boskich wybrańców, najlepszych ze wszystkich narodów – nową wariację na ten sam temat „narodu wybranego”.

  Mahometa i naucza w Koranie, że zasadą naczelną wiary jest absolutne podporządkowanie jedynemu i osobowemu bogu, Allahowi – zauważ etymologiczną korelację z Elohim- rzeczownika oznaczającego bożka hebrajskiego

  Można być zaskoczonym, jak podobni są ultrakonserwatywni żydzi i muzułmanie w sprawie ich poglądów na otaczający ich świat (niegolenie brody, XIX-wieczny ubiór), jedzenie (kosher i halaal), ich interpretację zmian na świecie w oparciu o rygorystyczne odczytywanie swych pism i ciągłe ich recytowanie, trzymanie się ich jako wyłącznej i niepodlegającej dyskusji prawdy…a najbardziej można się zdziwić podobieństwem, w jaki postrzegają i traktują kobiety, jawnie poniżająco.

  Koran -święta księga Islamu

  http://chrzescijanie.info/truth/islam/V.html

  Z literackiego punktu widzenia Koran nie może wiele zaoferować. Deklamacje, repetycje, infantylizm, brak logiki i spójności czyha na nieprzygotowanego czytelnika na każdej stronie. To doprawdy poniżające dla ludzkiego intelektu uświadomić sobie, że marna literatura ta stała się przedmiotem nieskończonych komentarzy oraz to, że miliony ludzi marnują czas przyswajając ją sobie.

  Historyk Edward Gibbon opisał Koran jako „rozklekotana rapsodia bajek, nakazów, deklamacji, czasem tarzających się w kurzu, a czasem zagubionych w chmurach.”
  Encyklopedia McClintock & Strong konkluduje:

  Treść Koranu jest wyjątkowo niespójna i sentencjonalna; księga widocznie bez jakiegokolwiek logicznego porządku zarówno w części jak i w całości. Jest to w zgodzie ze zdawkowym i przypadkowym sposobem w jaki utrzymuje się, że została ona przekazana

  Ali Daszti komentuje:

  Koran zawiera niekompletne zdania, zrozumiałe jedynie przy pomocy komentarzy; obce słowa, nieznane słowa arabskie oraz zwykłe słowa użyte w odmiennym od przyjętego znaczenia; przymiotniki i czasowniki odmienione z pogwałceniem zasad rodzaju i liczby; nielogicznie i niegramatycznie zastosowane zaimki czasami pozbawione odniesienia; orzeczenia, które w rymowanych fragmentach odbiegają daleko od podmiotu.

  Podsumowując, w Koranie występuję ponad sto aberracji przyjętych zasad i norm struktury języka arabskiego.

  Słowa obcego pochodzenia

  Mało tego, są fragmenty w Koranie, które nie są w języku arabskim!

  Źródła żydowskie

  Wiele z historii opisywanych w Koranie ma swoje źródła w żydowskim Talmudzie, Midraszu oraz wielu dziełach apokryficznych.

  Zwrócił na to uwagę Abraham Gieger w roku 1833, a dodatkową dokumentację przedstawił inny żydowski badacz, dr Abraham Katsh z Uniwersytetu nowojorskiego w roku 1954.[54]

  Źródłem sury 3: 35-37 jest fantastyczna księga znana jako Protoewangelion Jakuba Mniejszego.
  Źródłem sury 87: 19 jest Testament Abrahama.
  Źródłem sury 27: 17-44 Jest Drugi Targum Estery.

  Fantastyczne opowiadanie jak Bóg sprawił, że „człowiek umarł na sto lat” bez jakiegokolwiek wpływu na jego żywność i napój oraz osła jest żydowską bajką (sura 2: 259ff.).

  Pomysł, że Mojżesz zmartwychwstał oraz podobny materiał pochodzi z żydowskiego Talmudu (sura 2: 55, 56, 67).

  Historia z sury 5: 30, 31 może być znaleziona również w przed islamskich pracach Pirke Rabbiego Eleazara, Targumie Jonatana ben Uzzyjasza oraz Targumach jerozolimskich.

  Opowiadanie o wyratowaniu Abrahama od ognia Nemroda pochodzi z Midraszu Rabbaha (sury 21: 51-71; 29: 16, 17; 37:, 97, 98). Należy przy tym wspomnieć, że Nemrod i Abraham żyli w różnych czasach. Mohamet jednak znany jest z mieszania ludzi, którzy nie żyli w tym samym czasie.

  Niebiblijne szczególy wizyty królowej Saby w surze 27: 20-44 pochodzą z Drugiego Targumu Księgo Estery.

  Źródłem sury 2: 102 jest niewątpliwie Midrasz Jalkut (rozdział 44).

  Historia jaka znalazła się w surze 7: 171, opisująca jak Bóg uniósł górę Synaj i trzymał ją nad głowami Żydów grożąc im zmiażdżeniem w przypadku odmowy przyjęcia prawa (przykazań) pochodzi z żydowskiej księgi Aboda Sara.

  Historia odlania złotego cielca na pustyni, gdzie wyskoczył on w pełni ukształtowany z ognia i zaryczał (sura 7: 148 i 20: 88), pochodzi od Pirke Rabiego Eleazara.

  Siódme niebo i piekła opisane w Koranie pochodzą z Zohar i Haggady.

  Mohamet posługiwał się Testamentem Abrahama nauczając, że waga będzie miernikiem oceny w dniu sądu, który zadecyduje o przeznaczeniu do nieba lub do piekła (sury 42: 17 i 101: 6-9). Architektem Wojna w Jugosławii była od Początku CIA i niemiecka BND.
  Operation Eagle – wspólne dzieło ok. 1000 agentów BND i CIA miało dorabiać mordę Serbom i robić prowokacje tak, aby zrzucić winę na Serbów .

  Były bośniacki agent ds. Tajnych Edin Garaplija zeznał na temat „wstrząsających” informacji, które dowiedział się podczas operacji Eagle, gdy przesłuchiwał Nedzad Herenda, byłego członka jednostki paramilitarnej o nazwie Larks.

  Podczas przesłuchania Herenda rzekomo przyznał, że osobiście zabił francuskiego członka ONZ w 1995 r. – „aby ONZ zarzuciła winę na Serbów za to”, a jednostka Larks była odpowiedzialna za próbę zamachu na życia Sefera Halilovicia w 1993 r.

  Kosowo stało się wylęgarnią islamskiego radykalizmu

  KLA – Kosovo Liberation Army – Armia wyzwolenia Kosowa była tworem CIA odpowiedzialna była za zamordowanie co najmniej 10,000 Serbów. Została uznana przez ONZ za organizację terrorystyczną, dlatego „rozwiązano ją i zmieniono nazwę KLA na Kosowo Protection Force popierana przez ONZ
  KLA została utworzona i trenowana w obozach CIA
  Stała się najwieksza siatką przerzutu nark.ko.tykow do europy

  THE TRUTH about Kosovo, the KLA, the CIA, al Qaeda and the 9-11 Connection
  http://forum.prisonplanet.com/index.php?topic=28073.0

  Szwajcarski poseł Donatello Poggi podkreśla, że wiele wydarzeń na Bałkanach w latach dziewięćdziesiątych stanowiło rezultat propagandy i że Zachód ukrywa prawdę o licznych Serbach zabitych w Srebrenicy i Kosowie.

  W latach 1992-1995 w regionie Srebrenica zginęło 3180 Serbów, z czego 70 osób, a wszystkie ofiary są znane imionami, pisze Poggi.
  Druga masakra, bośniaccy muzułmanie, zawiera wiele niejasnych aspektów liczby ofiar, ponieważ ujawniono wiele kłamstw, takich jak obecność ofiar, które nie miały nic wspólnego z Srebrenicą, podkreśla Poggi. Te fakty zostały systematycznie ukryte przez muzułmańskich polityków, państw członkowskich NATO i zachodnich mediów

  Jeśli chodzi o Kosowo, Poggi zastanawia się, czy ktoś pamięta tak zwaną masakrę ludności cywilnej z Albanii w Kosowie, rzekomo popełnioną przez Armię Jugosławii. Ilu osób zdało sobie sprawę z tego, że ci domniemywani cywile byli faktycznie członkami KLA zabitych w bitwie, podczas gdy szef międzynarodowej grupy obserwacyjnej był niczym innym jak agentem CIA, Williamem Walkerem. To on nakazał zabijanie terrorystów KLA jako cywili, stwarzając długą oczekiwaną okazję do wojny z FR Jugosławią, pisze Poggi.

  Nikt nie pamięta jeszcze straszliwej operacji Chorwackiej Burza (Croatian Storm) z dnia 4 sierpnia 1995 r., Gdy armia chorwacka, wraz z 150 000 żołnierzy, zaatakowała Serbską Krajinę i dokonała czystki etnicznie Serbów. Ci, którzy zorganizowali takie czystki etniczne, a mianowicie operację Storm, byli, podobnie jak, przestępcy z KLA finansowani przez CIA i Albańczycy z całego świata, podkreśla Poggi.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej