Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
956 postów 30099 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Wszystkie "myki" Owsiaka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

„I tak się teraz porobiło, że możesz dawać na Caritas, Dymną, Pajacyka, gotować zupę bezdomnym, robić paczki biednym dzieciom, nosić na plecach wodę do Sudanu i cegły na odbudowę Aleppo, ale jak nie dałeś na Owsiaka jesteś *ujem i kropka.”


                  

 

Wolę być tym *ujem, jak Owsiakowi dać. Moje motto na styczeń.


To mówicie lewackie zakute lby że nawet jak Owsiak bierze dla siebie miliony to i tak pomaga dzieciom. A wiecie skąd on bierze? Z tych puszek, od tych dzieci, a sam stary byk wozi dupę furą za 250 tys. i nigdy z puszką na mrozie nie stanął. Dzieci nie biorą grosza i one pomagają! .Te puszki to niemal banery reklamowe, tylko neonów brak. TVN, Play i inni co roku mają za darmo ponad 100 tys. akwizytorów marki. Impreza skomercjalizowana do granic. Można odnieść wrażenie że chore dzieci są tylko dodatkiem do tej Platformy Ideologiczno-Promocyjno-Reklamowej.

           

Każda większa inicjatywa nie obejdzie się bez zlecania pewnych zadań na zewnątrz, ale w ograniczonym minimum i rozsądnych kosztach. Jeżeli w fundacji Owsiaków Owsiak zatrudnia żonę, a żona Owsiaka?

Dzieci pomagają dzieciom w szlachetnej intencji. A 'ktoś' kasę zbija, co już same w sobie ze szlachetnością nie ma nic wspólnego nie mówiąc o świątecznej pomocy...Dlaczego zaufaliśmy Owsiakowi? Jest jeden, jedyny zasrany powód. On robił w telewizji. Mogliśmy albo zgodzić się na ten cyrk, albo nie. Po 50 latach terroru komunistycznego i indoktrynacji. Rzucono ochłap. Jak dają, to biorę..., prawda?

 

 

            

 

Poniżej polecam tekst Jana Hermana, blogera i komentatora politycznego z Salon24.

  Ikona z owsem, czy sianem...

Nie będę oryginalny nawet w połowie: Jerzy Owsiak jest kryminalistą, noszonym na rękach deprawowanej przez siebie młodzieży (również tej byłej, wyrośniętej), przez jej rodziców również, do tego jest osłaniany baldachimem przez „świat wolności, rynku, demokracji i „cochcetawości”.
Jeden robi biznes na pornografii, inny na handlu, przezacni Wokulscy na wojnie, a Owsiak dorabia się na filantropii. Robi to z wyrachowaniem, bezczelnie, poza prawem, w stylu żenującym.

Dawno temu sformułowałem pogląd z zakresu historii gospodarczej, w myśl którego zmienia się (przeistacza) tzw. dominujący podmiot gospodarczy: oś tej przemiany wyznacza linia Farm-Entity-Project(al), inaczej Gospodarstwo-Przedsiębiorstwo-Projektal. W tej sprawie pisałem „naukowo”, ale też publicystycznie (np. TUTAJ: https://publications.webnode.com/news/gospodarstwo%2c-przedsiębiorstwo%2c-projektal%2c-outsourcing/ ).

Jerzy Owsiak, niespełniony artysta, wariatuńciowaty pajac ze scenicznym ADHD – jakimś siedemnastym zmysłem wyczuł, że Projektal to-jest-to. Uruchomił jeden z tych nowoczesnych podmiotów gospodarujących, wybiegających w przyszłość, co oznacza: nieuregulowanych przez ustawodawcę, bo ów ustawodawca nie czyta Hermana i nie rozumie wspomnianego procesu.

Jerzy uruchomił Fundusz, z którego „składa się” każdy Projektal. Oczywiście, używam pojęć powszechnie znanych, choć niezrozumiałych w świecie, opanowanym przez Przedsiębiorstwa i (jeszcze dychające) Gospodarstwa, zwłaszcza jeśli kultura gospodarzca Przedsiębiorstw opiera się na Rwactwie Dojutrkowym.

Rozróżniam między Przedsiębiorczością i Rwactwem Dojutrkowym (pisałem np. 2012-11-03 10:41). Przedsiębiorczość – to skłonność do działania na własne ryzyko i na własny rachunek – na rzecz zaspokojenia potrzeb środowiska, w którym Przedsiębiorczość (taka a nie inna właśnie) się zrodziła i w którym jest ukorzeniona. Zysk przedsiębiorcy jest pochodną jego przydatności dla środowiska, w którym się ukorzenił. Natomiast Rwactwo Dojutrkowe funkcjonuje w trybie „skubnij, zyskaj i znikaj”: nie ma tu mowy o korzeniach, o interesie środowiska, o środowiskowej specyfice, o dobru ogólnym: liczy się każda okazja by zyskać, nie oglądając się na nic, nawet wbrew dobru ogólnemu.

W polskiej gospodarce ostatnich 25 lat Rwactwo Dojutrkowe wypiera, ruguje Przedsiębiorczość, ale w tak przebiegły sposób, że każe siebie zwać Przedsiębiorczością, zgłasza też pretensje natury moralnej i kulturowej do tego, by obdarowywano je (Rwactwo) specjalnymi prawami, koniecznie sformalizowanymi. (więcej: https://publications.webnode.com/news/z-dziejow-rwactwa-dojutrkowego/). Kto chce więcej o Rwactwie – zapraszam: https://publications.webnode.com/search/?text=rwactwo+dojutrkowe.

Gdyby Transformacja była podszyta rzetelną poselską znajomością procesów społecznych i dobrymi intencjami (te nie tylko piekło zaludniają) – obudowałaby Projektale premiami za uspołecznienie a penalizowałaby Rwactwo Dojutrkowe. Stałaby się motorem postępu (to do Pana, Prymusie, synu Kornela).

Ale Transformacja nie była oparta na dobrych chęciach, bo wspierała od początku tych wszystkich, którzy na wydrę, na rympał włamywali się do środkowo-europejskich regaliów i brali co chcieli, wmawiając okradanym, że niosą Wolność, Dostatek, Rynek, Demokrację (wszystko koniecznie Dużymi Literami).

Więc Polska okazała się rajem dla szemranych twórców Funduszy-Projektali. Bezpieczna Kasa Oszczędności (1989) – to chyba pierwszy taki kryminał. A może FOZZ…? Pierwszy miliard należało ukraść – myślano wtedy całkiem poważnie, a o legalności tego myślenia w konkretnych przypadkach decydowano „politycznie”, nie zaś w wymiarze sprawiedliwości.

Jerzy Owsiak okazał się w tej nowoczesnej grze mistrzem świata. Po wielu nieudanych podejściach – zmontował fundusz wzorcowy. Zmontował go z następujących elementów:

1. Odwieczna ludzka skłonność do samooczyszczającej groszowej jałmużny;

2. Życzliwe zainteresowanie „publiczności” igrzyskami-widowiskami;

3. Pradawne, wciąż żywe poszukiwanie „niezależnego od ONI-ych” idola-trybuna;

4. Dziurawa legislacja, chroniąca nie to co trzeba i penalizująca nie to co trzeba;

Oczywiście, gdyby taką konstrukcję zbudował ktokolwiek z moich znajomych na FB – nie dałby rady: do tego trzeba tej szczególnej „pozytywnej szajby” (cytat z bananowego premiera, który porzucił rząd dla saksów brukselskich), jaką ma ten zupełnie nieobliczalny facet w muppet-owych okularach, w dodatku – o, paradoksie – umiejący liczyć „swoje” (przyswojone-przytulone).

Naczelnym „mykiem” Owsiaka jest zapis o tym, że 8-10% wpływu ze zbiórek publicznych wolno zatrzymać „na dobro” organizatora. Bez ograniczeń pułapu. To oznacza, że kiedy WOŚP zbierze milion – może kilkadziesiąt tysięcy przytulić. A kiedy zbierze miliard – to może przytulić kilkadziesiąt milionów, i nic nikomu do tego. Wolno w Polsce zbijać fortunę na frajerstwie egzaltowanych groszodawców.

Kryminogenność „owsiakowizny” opiera się na tym, że od samego początku kieruje się on w swojej robocie Rwactwem Dojutrkowym, a charytatywność-filantropia jest jedynie wehikułem tego biznesu. Wyjaśniam, kto jeszcze nie nadąża:

1. Abym urósł – muszę mieć Budżet na swoje potrzeby;

2. Abym miał Budżet – muszę mieć „swój” fundusz;

3. Abym miał Fundusz – muszę zorganizować zbiórkę;

4. Najlepiej „biorą” zbiórki chwytające za serce;

5. Zbiórce powinna towarzyszyć „heca”, nośny event;

6. Koszty zbiórek i „hecy” niech pokrywają inni;

7. Korzyści (tantiemy) ze zbiórek – to chroniony MÓJ patent;

8. Tantiemy inwestuję w biznesy dalekie od tego pierwotnego;

9. Konkurencję – wycinam, jak to w „rynkowym” biznesie;

10. Kto mnie „bodzie” – wrzucam w dziurę wymiaru sprawiedliwości;

Taka konstrukcja jest nielegalna nawet w świetle obowiązującego prawa, a jeśli jakiś kumaty prokurator wreszcie zrozumie, że Owsiak nie działał nigdy na rzecz tego, co uzbierał, tylko na rzecz tej części, która mu się należy jako 8-10% odpis – to znajdzie dziesiątki naruszeń prawa, z których najbardziej obrzydliwym jest zatrudnianie nieletnich w nieodpowiednich warunkach i pod łże-pretekstem, pod pozorem przyuczania do filantropii, w rzeczywistości do gromadzenia 8-10% na prywatne-biznesowe odpisy. To jest esencja owsiakowego rwaczego biznesu, i niech mnie wyrzucają z grona FB-znajomych, jeśli jeszcze nie rozumieją. Feromon dobroczynności jest niczym czarodziejska różdżka, a Jerzy jest w tej robocie biegły. To z tego powodu jest Owsiak „społecznie nietykalny”, i to dla większości swoich (sic!) ofiar. Majstersztykiem jest przekonanie walnej większości darczyńców, że zbawia on służbę zdrowia. Dla tego jednego przekonania – zagryźć gotowi są mnie i podobnych. Frajerzy…

Nie oskarżam go o złodziejstwo. Nie oskarżam go o nielegalną fortunę. W ogóle mam w nosie, ile on ma, choć nie mam w nosie, skąd to ma. Oskarżam go o wyłudzanie poprzez zmontowanie niedozwolonej „koniunkcji” przepisów prawa, o wykorzystanie ustawowej intencji wspierania szlachetności – dla budowania zazdrośnie strzeżonego prywatnego biznesu.

W sądzie zapytam o jedno: wskaż źródło swojego dostatku. Jeśli wskaże, że wystarczająco zarobił jako witrażysta, dziennikarz, z reklam – sam dobrowolnie poddam się karze. Ale raczej będzie tak, że (wreszcie) przymulony dotąd wymiar sprawiedliwości dostrzeże, iż źródłem niemal manifestacyjnej zamożności Owsiaka jest wieloletnia praca styczniowa nieletnich. Zgoda na ich zatrudnianie obejmuje czynności związane z dobroczynnością, a nie napędzanie kasy zręcznemu rwaczowi dojutrkowemu. Pomijam, że Owsiak swoją wariatuńciwatą formułą przyćmiewa cały trzecio-sektorowy „przemysł dobroczynny”, pogarszając radykalnie jego efektywność społeczną.

* * *

Mam osobisty interes w tym, by „trącać” Jerzego. Od lat podejmuję inicjatywy w obszarze „remutualizacji”, czyli przywracania elementarnych umiejętności społecznych rosnącej masie wykluczonych i wykluczanych. W takiej sprawie trudno działać w formule widowiskowej błazenady.

Więcej: pewna dyrektorka MOPS wyraźnie postawiła mi zarzut „geszefciarstwa”, kiedy jej tłumaczyłem, że spółdzielnię socjalną nie musi zakładać kilkoro wykluczonych (to jest w znakomitej większości przypadków nie do wykonania), może zaś to nastąpić w wyniku wspólnego działania dwóch organizacji pozarządowych, albo – najlepiej – organizacji pozarządowej i tzw. jednostki samorządu terytorialnego (patrz: ustawa o spółdzielniach socjalnych, 27 kwietnia 2004 z późniejszymi uzupełnieniami, Dz. U. z 2018 r. poz. 1205, art. 4 pkt. 2 ppkt 2).

W ogóle w Polsce jest tak, że projekty zmierzające do RZECZYWISTEGO wyciągania wykluczonych z topieli nie mają wzięcia, za to przewalanie miliardów z Funduszu Pracy bez widocznego wpływu na stan zatrudnienia – ma się jak najlepiej.

Kiedyś przy posiłku w malowniczym miejscu blisko jeziora Lubowidz wręczyłem Jerzemu egzemplarz Strategii FS dla Miasta Lęborka, gdzie taki właśnie (jak wyżej) pomysł zawarłem obok 99 innych, oczywiście, w innej formie, bo np. prawo było inne i Polska nie taka. Strategia – do wglądu w Urzędzie Miasta. Gdyby Jerzy zlekceważył-zignorował – nie byłoby problemu, w końcu rwacz dojutrkowy nie musi mieć serca po właściwej stronie. Ale on zareagował tak jak niegdyś reagował na Przystanek Jezus: dość powiedzieć, że zainicjowane przeze mnie przeniesienie owsiakowego Przystanku na podlęborskie wrzosowiska – nie wypaliło. Efekt: niech mi Jerzy nie dyrdymali o dobroczynności, filantropii, charytatywności, o biedaczyskach spod znaku czerwonego serduszka, które on zbawia na pohybel służbie zdrowia, niech nie wmawia nieletnim, że w nagrodę za zimę pojadą latem potaplać się w błocku. Bo zajadów dostanę i poprzewracam mu stragany.

 

 

https://www.salon24.pl/u/matuzalem/923358,ikona-w-owsem-czy-sianem,2

TT.FB.

Internet

 

 ps.

 

Willa nieroba Kaczynskiego

         

 

a tu jak ktos ciezko pracuje to ma:

lepianka Owsiaka

             

 

 

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  5! Walić w tego milicyjnego tępego miota, chama i złodzieja jak w bęben.
 • Przecież
  Jurek pomaga dzieciom!!!!!! Jak możecie, podli niewdzięcznicy!!!!
 • @kula Lis 68 13:12:49
  WOŚP a trufle

  http://www.kontrowersje.net/wo_p_a_trufle
 • @zbig71 13:21:17
  Oczywiscie
  Nikt tego nie neguje
  A przy okazji.....
 • 5*
  Rzadko się z tobą zgadzam, ale tym razem w 1000 %.
  Nie będę finansował podwójnie służbę zdrowia, która nie ma pieniędzy na operację jakiejś Oli, zasłaniając się niskim budżetem otrzymanym od Skarbu Państwa, który to Skarb dofinansowuje renowację żydowskich cmentarzy, i budowę Muzeum Getta w symbolicznej wysokości setek milionów złotych...
  Podobnie jak w dupie mam losy dzieci w Jemenie i np. Burkina Faso, bo kraje te mają swoje rządy. A skoro te rządy wolą wydawać kasę na wojny, zamiast na swoich głodnych obywateli to.... sorry Winnetou.
 • @SZS 13:32:26
  1000 razy więcej pieniędzy na służbę zdrowia niż WOŚP przekazuje NFZ.
  Ale NFZ nie ma serduszek i sprzęcie.
  Co ważniejsze to sprzętu w Polsce nie brakuje. Sprzęt stoi często nieużywany bo są braki personalne.
  Całe szczęście tylko lewactwo i ich przekaziory potępiają antyowsiaków.
 • @Husky 13:29:52
  Co przy okazji?
 • @Husky 13:25:30
  http://www.kontrowersje.net/sites/default/files/styles/image_740x431/public/Jerzy-Owsiak-i-jego-zona-Lidia.jpg?itok=TZaPCt-g

  Co Jerzy Owsiak i Lidia Niedźwiedzka-Owsiak sami sobie podpisują i wypłacają? Bardzo się cieszę, że media publikują dokumenty, które zamieszczałem na portalu kontrowersje.net kilka miesięcy temu. Skoro jeden wątek dużo większego molarnego oszustwa Państwa Owsiaków robi taką karierę, to opublikuje jeszcze ciekawsze dokumenty. O tym, że Jerzy Owsiak zatrudnił swoją żonę na stanowisku dyrektora medycznego już wiemy, precyzyjnie rzecz ujmując Lidia Niedźwiedzka-Owsiak powstrzymała się od głosu przy podejmowaniu decyzji o swoim zatrudnieniu, ale uchwałę podpisała. Mało kto jednak wie, że wypłaty dla „Dzidzi” dawno się zdezaktualizowały, w ostatnim dostępnym sprawozdaniu merytorycznym pensja dyrektor medycznej zawiera się w widełkach 14 do 19 tysięcy.

  http://www.kontrowersje.net/co_jerzy_owsiak_i_lidia_nied_wiedzka_owsiak_sami_sobie_podpisuj_i_wyp_acaj
 • @zbig71 13:44:55
  Dba o "swoje" - myto

  http://www.kontrowersje.net/co_jerzy_owsiak_i_lidia_nied_wiedzka_owsiak_sami_sobie_podpisuj_i_wyp_acaj
 • @Husky 13:25:30
  http://www.kontrowersje.net/sites/default/files/owsiak.jpg
  8 wyroków potwierdzających, że Owsiak i WOŚP łamią prawo i ukrywają faktury. Owsiak wyrzuca dziennikarza po pytaniu ZOBACZ

  https://youtu.be/mzBaqXXOfrA
  http://www.kontrowersje.net/8_wyrok_w_potwierdzaj_cych_e_owsiak_i_wo_p_ami_prawo_i_ukrywaj_faktury
 • @zbig71 13:21:17
  Nie do wiary, jak długo można tolerować tego satanistę? który jest wiernym uczniem swojego świętego patrona rocka - Aleister'a Crowley, założyciela współczesnego satanizmu. Jego filozofia satanizmu - czyń wedle swojej woli, co w latach 60 brzmiało rób, na co masz ochotę. Owsiak bardziej swojsko - róbta co chceta. To w czystej postaci antydekalog. Zaczyna się od niewinnego żebractwa pod pretekstem pomocy dla chorych dzieci, a potem poza kamerami deprawacja młodzieży na Woodstok, poprzez promowanie Hary-kriszna, narkotyki, alkohol i nowoczesne zachowania europejskie. Nie wierzycie? to spójrzcie:
  https://vimeo.com/142038817
 • @Husky 13:56:23
  Jasne. Żartowałem z tym Jurkiem , zawsze uważałem go za mendę i wrzód na zdrowym organizmie Narodu, większą o stokroć, niż Marian Paźdżoch
 • @zbig71 14:02:00
  Bo ja to wiedziec
  Wy sie nie martwi.
  Ja Król Bundo Bundo!
  Ja jutro wsiadać na słoń i jechać do Polski.
  Ja dać na Jurek

  https://pbs.twimg.com/media/DwGlrE1WoAAJ3CA.jpg
 • @Husky 13:25:30
  W głowie się nie mieści, że Polacy jeszcze go, tego resortowego oszusta, tolerują! Skoro jest już osiem wyroków stwierdzających naruszenie prawa i ukrywanie faktur przez Jurasa O., to możemy już mówić o IIIRP i ćwierć. Pół będzie jak Jerzy Owsiak zostanie karnie skazany, trzy ćwierci jak pójdzie siedzieć. Nawiasem mówiąc wydaje mi się, że takie przeciąganie sprawy i nie ujawnienie faktur to gra na przedawnienie dokumentów księgowych (może teraz produkują już lepsze). Jak najbardziej więc wskazany jest wjazd panów w czarnych kominiarkach (policja + kontrola skarbowa) do inkryminowanych firm, zanim przedawnią się (i będą mogły być w majestacie prawa zniszczone) dokumenty księgowe. Nie wykonanie postanowień i wyroków sądowych stanowi chyba podstawę do takich działań? Czy tak jak w sprawie AmberGold wszyscy wiedzieli, a nikt nic nie zrobił? (mówię o instytucjach państwowych). Może zasadne byłyby skargi na tzw. bezczynność niektórych sądów i prokuratur? Dlaczego "Matka kurka" nie korzysta z tego co już zdobyła (wyroki skazujące za odmowę informacji publicznej) i nie skarży do sądu karnego? Może wówczas uzyskać wyrok karny, a to, zwłaszcza, gdyby zdarzyło się więcej niż jeden raz, czyli w recydywie, może skutkować więzieniem.
 • @Husky 13:25:30
  http://www.kontrowersje.net/sites/default/files/z24226399IH%2CProces-Krystyna-Pawlowicz-kontra-Jerzy-Owsiak--15-.jpg

  Profesor Krystyna Pawłowicz nie ma litości dla gówniarza Owsiaka. Owsiak się starzeje i zużywa w przyśpieszonym tempie, paradoks tej „osobowości” polega na tym, że jest to najstarszy, 67-letni, gówniarz na świecie!

  http://www.kontrowersje.net/profesor_krystyna_paw_owicz_nie_ma_lito_ci_dla_g_wniarza_owsiaka
 • @kula Lis 68 14:09:10
  Gdy Owsiak będzie okazjonalnie zbierał na leczenie za granicą dzieci z chorobami bardzo rzadkimi bez możliwości leczenia w kraju to i ja się dorzucę .Nie może być tak że teraz rodzice takich dzieci muszą sami wyprzedawać cały swój majątek,zadłużać się na całe życie, by moc zapłacić za leczenie swojego dziecka.Ta obecną formuła WOŚP się już dawno wypaliła
 • @Husky 14:08:59
  Dobre! 5! Pzdr!
 • @kula Lis 68 14:19:14
  Bezimienni darczyńcy WOŚP swoje pieniądze wrzucają do puszek w odruchu dobrego serca i nie dociekają co się dzieje z nimi dalej tylko przyklejają kolejne serduszko.
  Czy te 7-8 letnie dzieci, wiedzą że tak naprawdę zbierają też na festiwal ćpunów,dewiantów czy gwałcicieli
  Czy wiedzą czym jest ten lud-szok
 • @Husky 14:25:31
  Filmy ze spędu na woodstoku można już obejrzeć na stronach porno!
 • @kula Lis 68 14:39:40
  Czy ktoś słyszał żeby Owsiak np.do Syrii zawiózł jakieś produkty spożywcze.odzież.kołdry.koce itp.rzeczy.
  NIE!!!
  A na woodstok-u to nawet condomy funduje
 • @Husky 14:25:31
  Filmy z „konkursu” sponsora „Przystanku Woodstock” trafiły na strony porno. Na wstępie powtórzę raz jeszcze, żeby do najbardziej opornych rozumowo dotarło. Nie jestem żadną przyzwoitką, chleję piwsko litrami, za gołe cycki dałbym się pokroić i jak większość zdrowych facetów nie jednego świerszczyka widziałem i jeszcze zobaczę. Taką mam zdemoralizowaną, czy też wyzwoloną naturę. Istnieją jednak granice, których żaden zdrowy na ciele i umyśle mężczyzna, choćby pijak i zbereźnik, nie przekroczy. Pisałem już o jednym tabu zgwałconym przez przedstawicieli Fundacji WOŚP, którzy uznali 8 trupów wciągu 4 lat, na imprezie organizowanej również ze środków publicznych, w ramach „ochrony zdrowia, w szczególności dzieci”, za bardzo niski wskaźnik. Dziś piszę o kolejnej degrengoladzie i powiem szczerze, że przez myśl mi nie przeszło, aby w tym skandalu brał udział sponsor „Przystanku Woodstock”.

  http://www.kontrowersje.net/tagi/przystanek_woodstock_na_stronach_porno


  Filmy z Przystanku Woodstock na stronach pornograficznych

  http://kontrrewolucja.net/wiadomosci/filmy-z-przystanku-woodstock-na-stronach-pornograficznych

  https://pl.xhamster.com/tags/woodstock
 • @kula Lis 68 14:16:39
  2gim takim gówniarzem jest Wojewódzki
 • @Husky 14:08:59
  Lepiej ich nie zapraszaj , bo się nie opędzisz potem
 • @zbig71 14:53:16
  O nim piszesz
  https://s4.dziennik.pl/pliki/8600000/8600927-kuba-wojewodzki-w-izraelu.jpg
 • @Husky co ty na to?
  Nie pomogły ani media, ani instytucje. Zamek w sercu Puszczy Noteckiej prawie gotowy!
  https://niezalezna.pl/253030-nie-pomogly-ani-media-ani-instytucje-zamek-w-sercu-puszczy-noteckiej-prawie-gotowy

  Ps..Czy TAM będzie mieszkał dr Jan Kulczyk? Czy nasz miliarder na pewno zmarł w wiedeńskim szpitalu? Bo taka kasa tylko u jego rodziny, no i z pieniędzy z Amber Gold, z OFE, ze SKOK Wołomin to na stan surowy, wykończeniówka z Getback. Państwa teoretycznego ciąg dalszy. Polska to bezbrzeżne bagno bez dna-szkoda marnować nasion. Tylko 12 lat siarczystej dyktatury jest w stanie to bagno osuszyć i stopniowo przemienić z powrotem w żyzną glebę. Co to za "silny" rząd, który nie potrafi zrobić z tym porządku? Jak widać nadal żyjemy w państwie bezprawia, może już nieco mniejszego jak za rządów PO-PSL, ale jednak. PiSie ogarnij się! Powinna być rozbiórka na koszt inwestora i przywrócenie stanu sprzed tej przestępczej inwestycji. Już wyobrażam sobie sąd, który wyda wyrok nakazujący rozbiórkę tego obiektu. Na końcu każdego postępowania, wcześniej czy później potrzebny jest wyrok. A te wydają u nas sądy. I tyle w temacie budowy. Wczoraj oglądałem program A. Gargas o układzie mafijnym w Karpaczu. Niestety dopóki władza sądownicza jest skorumpowana, dopóty będą takie bezprawne działania. Jedynym wyjściem jest wymiana kadr w 100%! Sielanka kanciarzy i złodziei była jest i będzie bo jesteśmy przecież w Polsce. Wolą nawzajem się nie "ruszać" bo każdy ma jakiś "kancik" na koncie? Tak będzie się toczyć klawe życie (nie dla wszystkich) w Polsce jak długo nie wiemy?
 • Z ludzi, którzy bezinteresownie i naprawdę pomagali innym,
  był Marek Kotański. Innych nie widzę.
 • @kula Lis 68
  Nie przypominam sobie, żeby w Polsce rozebrano jakąś dużą samowole budowlaną. Cyt: "nie ma takiej bramy, której nie sforsowałby osioł obładowany złotem" - przysłowie biblijne. Podobny idiota (czy też wizjoner) był w Łapalicach na Kaszubach robił, budował bez pozwoleń i ... stoi dzisiaj niedokończona budowla (cudna! ) bo cofnięto wszystkie pozwolenia. Można? Można! Czekam na taką samą decyzję w tym przypadku.

  http://magazynkaszuby.pl/atrakcje/lapalice-zamek-niedokonczony/
 • @Husky 14:58:20
  Właściwy żydziak na właściwym miejscu
 • @lorenco 15:56:31
  masz racje
  pzdr.
 • Jurek, ni mom piniendzy. Zapytaj Rostowskiego.
  https://pbs.twimg.com/media/DwFs11gWwAAZIcM.jpg

  z neta-

  Kilka lat temu leżałem w szpitalu. Pamiętam jak do śniadania dostałem kubek z herbatą oklejony serduszkiem WOŚP. Zapytałem pielęgniarki czy to też zafundował Owsiak, a ona na to;
  - proszę pana, świry z tej sekty tu łażą i dają naklejki nawet na kaczki i sracze. Ja się boję.
 • @kula Lis 68 14:09:10
  Matki Kurki nie lubię, koniunkturalista. A Polacy kupują kit, jaki im Owsik w tv sprzedaje. Poza tym jest nietykalny, jak go chcą ruszyć, to cały postępowy świat wrzeszczy Giewałt!!!!
 • @Husky 16:46:42
  Moi kumple kiedyś dojebali Owsiakowi. To było na początku lat 90tych. Wydymał ich na kasę. A najebana Młynarska jeździła z kumplem na ,,czoperze,, i było lel widać majtki
 • @zbig71 17:16:26
  To zawsze był komuszy kombinator i przekrętas który z nadania PZPR miał w latach '80 -tych być wentylem bezpieczeństwa dla zbuntowanej młodzieży organizując niby niezależne koncerty. Przekształciło się to w Orkiestrę czyli przekręt życia tej gnidy
 • Hasky napisz te`z "Wszystkie myki Caritasu"
  I pokaż zdjęcie "lepianek Caritasu"...
  pokaż zarobki ... szefów Caritasu...
  oraz pokaż w obu przypadkach rozliczenia Owsiaka i Caritasu.

  Porównamy ocenimy...
  Tylko podaj prawdziwe dane bądź uczciwy... (nie wiem czy to możliwe)
 • @kula Lis 68 14:00:27
  Lepper miał identyczne raczej podobne "problemy" z prawem.
  Dzisiaj wiemy że był jednym z nielicznych Polskich patriotów którzy walczyli o Polskę i stali na drodze interesów mafii żydowskiej.

  Owsiak też stanowi konkurencję dla innej (może tej samej mafii) żydowskiej to mafią KK która za JPII stała się mafią żydowską (mianowani Biskupi)

  Każdy kto szkodzi mafii staje się "przestępcą, gwałcicielem, oszustem, Hitlerem, faszystą, antysemitą, diabłem, szatanem..."
  Znamy to przecież do wyrzygania ...
  .
 • @Oscar 18:25:28
  ... dodam że wszystkie ataki na Owsiaka idą z KK i "koło ambonowych" "owieczek" KK.

  A to jest jednoznaczny wyznacznik intencji czy motywów.
  Brzydko to wygląda.
 • Wybrakowana tebelka z zarobkami
  Do tabelki z zarobkami trzeba było jeszcze dopisać:
  - 75 tysięcy zł miesięcznie dla asystentki za pokazywanie półgołej dupy Glapińskiemu i jego gościom z PIS
  - 40 mln dla funfla Glapińskiego i Morawieckiego za ochronę Banków Czarneckiego
  Itd. Wtedy dopiero byłoby widać dysproporcje.
  A podstawowa różnica jest taka że WOŚP do dobrowolne datki, a kasa ze Spółek Skarbu Państwa to zajebana półcichaczem wszystkim Polakom czy tego chcą czy nie (przy czym najczęściej NIE)
 • @Oscar 18:25:28
  Towarzyszu Oscar
  wicie,rozumicie
  Znów skleroza cię dopadła?
  a gdzie tu wzmianka o solidaruchach
  gdzie?
  Znów ci mam przypominać
 • @Hades 18:56:33
  Hades, zawsze byłeś śmieszny, teraz jesteś żałosny, nawet nie doczytałem tego schematycznego i pompatycznego badziewia do końca, zabrakło tylko łacińskich sentencji.
  pzdr.
 • @Husky 19:06:46
  Co prawda w dupę kole - bo w oko już się jej znudziło PISowski trolu
 • @Oscar 18:31:15
  A gdzie Solidaruchy??!!!!!
 • @Husky 19:05:17
  Już mu napisałem, może jest chory i zapomniał?
 • @Husky 19:06:46
  W!!!! Co chcesz od gościa??? Prawdę napisał i tyle. Nie chcesz wyrzucać do Owsikowej puchy. To nie wrzucasz i masz wyjebane. A SSP to żerowania dla łachmytów typu Glapiński
 • @Hades 19:14:42
  rzekl to czerwony spamer
 • @zbig71 19:19:52
  No mam wyjebane
  I co teraz
  skoro to "bustwo" z podziemnej krainy tak pisze
 • @Husky 19:21:31
  A jakoś konstruktywnie potrafisz?
  Ahaa. Sobota wieczór, wolny weekend i smsy prowadzące z Nowogrodzkiej nie dochodzą? Nie panikuj do poniedziałku coś wymyślą i Ci podeślą - ale DNIÓWECZKĘ za czujność i chęci i tak od karakana dostaniesz
 • @Husky 19:24:50
  "bóstwo" - uważaj bo brak SMSów prowadzących z Nowogrodzkiej wychodzi na jaw z każdym Twoim samodzielnym wpisem :)) :D
 • @Hades 19:36:39
  cholera
  a ją zawsze takie bóstwo takie jak ty uważałem za bustwo
  coś się zmieniło
 • @Hades 19:34:43
  kolejny zazdrosny o kase
  a do roboty nieroby
  do roboty
 • @Husky 19:24:50
  Glapińskiego menda . PiS kradnie to dobrze. PO kradnie to źle. Kali ukraść krowy -dobrze, Kalemu ukraść krowy-źle. To się nazywa relatywizm moralny. Niech Glapiński założy własną firmę i sobie uczciwie zarobi na rynku. A te hieny potrafią tylko doić państwo, czyli nas podatników. Chuj im wszystkim w kakao
 • @Husky 19:05:17
  .. solidaruchy jak zwykle ... szczekają na Owsiaka pod dyktando ambony.

  Czy ja naprawdę muszę wszystko dosłownie wypowiadać...
  nie wystarczy delikatne "owieczki".
 • @Oscar 19:53:56
  No i dzięki Towarzyszu
  Wreszcie mamy to, o co konkretnie pytamy
  Jak wicie, jak rozumicie, bez JPII,KK,czy solidaruchów każdy twój komentarza jest taki "niespełniony"
  Na przyszłość pamiętaj
  pzdr.
 • @Oscar 19:53:56
  Przydałby by Ci się taki porządny inkwizytor. Z porządnym batem
 • @zbig71 20:16:53
  Najciekawsze jest to że piana z ich ust wylewa się tu hektolitrami a nawet nie wiedzą kim jest ten autor drugiej części wpisu Herman.
  A powinni to znana postać wśród "wschodniej opcji"
  Szef sztabu wyborczego.......?
 • @zbig71 20:16:53
  Rozumiem że to argumenty typowe dla "demokracji" inkwizycyjnej lansowanie przez KK i około ambonowe "owieczki"

  Ostatnio nawet powstał projekt ustawy że mąż może raz pobić żonę i to nie jest przemoc domowa.... źródła tej "ideologii" łatwo się domyślić ..

  Kompromitujecie się tow ministrancie.
  Nawracanie za pomocą bata... jakież to "katolickie".
  ... a ile w tym serca, miłości, zaangażowania, głębokiej troski .. o krnąbrną "owieczkę".

  Krzyż i bat to dobre insygnia tego "kościoła miłości i dobra".
 • @Oscar 19:53:56
  Zastanów się najpierw kto by pozwolił podczas przemian ustrojowych działać takiemu cwaniakowi jak Owsik i zbierać pieniądze do puszek pod pozorem pomocy służbie zdrowia. To darmowa kasiora która płynie od ludzi i tak w zasadzie nie wiadomo dokąd płynie. Sprzęty nie są szpitali tylko fundacji, kpir’y fundacji też nie do końca są jasne. Z zebranych milionów tylko część idzie na sprzęty które nigdy szpitali nie były i nie będą. Majątek fundacji to miliardy, kiedy przyjdzie gasić światło zobaczysz jak szybko te sprzęty się spieniężą. Jeżeli mam dawać do puszki oszustowi to wolę sam wpłacić na jakąś zbiórkę lub fundację. Owsik do niczego nie jest potrzebny.
 • @Husky 19:58:56
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2018/01/jerzy_owsiak_nczas.jpg

  Internauci apelują do Jurka Owsiaka by ujawnił swoje zarobki! „Możesz dobrze zarabiać, ale dzieci zbierające do puszek mają prawo wiedzieć” (LIST) Już niedługo tysiące dzieci ruszą na ulice polskich miast by zbierać pieniądze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Tymczasem w internecie ruszyła fala apelów do Jurka Owsiaka, by ujawnił ile z zabranych przez dzieci pieniędzy zostawia w swoim portfelu. Zwłaszcza, że wiadomo, iż na charytatywnym biznesie zarabia tez nieźle jego małżonka „Dzidzia”. A być może także inni członkowie rodziny. Internauci nie odmawiają prawa Owsiaka do sutych zarobków, ale uważają, że darczyńcy powinni dokładnie wiedzieć o jakie sumy chodzi.

  https://nczas.com/2019/01/04/internauci-apeluja-do-jurka-owsiaka-by-ujawnil-swoje-zarobki-mozesz-dobrze-zarabiac-ale-dzieci-zbierajace-do-puszek-maja-prawo-wiedziec-list/

  Ps...Głupi naiwni ludzie myślą, że Owsik. powie im publicznie więcej niż nie powiedział sądowi RP pod groźbą kary, albo że nie będzie ich przy tym ściemniał, mimo że ściemniał w żywe oczy sądowi pod groźba kary, że np. nie pamięta jakie ma firmy, których jest prezesem itd. Czy głupie dzieci są w ogóle w stanie ogarnąć i czy pamiętają jeszcze sprawę Mateusza K. z kodu, tj. jak się zarabia gruba kasę na fakturach na firmę za poważne usługi, których nie było, albo kosztowały grosze
  a Owsik to nie jakiś filut Mateuszek K. którego lewe fakturki świeciły na czerwono na milę. Ja apeluję by Owsik z drużyną odpierdolił się wreszcie od państwowej służby zdrowia, a z darowizn PRYWATNY szpital wybudował. Mogliby tam się leczyć TYLKO darczyńcy Orkiestry to wtedy na własne oczy zobaczyliby ile kto dostaje, na co wydaje i MOŻE uświadomili sobie, że te darowizny to tylko kropla w morzu potrzeb.
 • @Oscar 19:53:56
  Przecież od stycznia do stycznia musi z czego żyć, a żeby to uczynić wysyła dzieci na żebry. W moim mieście pewnego roku zorganizowano z wielką pompą hucpę, dla pewnego cwaniaczka! Kosztowało to miasto 128 tys! Karbowi z puszkami pajaca w czerwonych majtasach zebrali ok 70 tys. Na "biedne dzieci" i "staruszków" przeznaczono ok 30 tys! Reasumując: ściągnięto z nas 120 000 po to by jąkaty resortowy cwaniaczek w blasku fleszy i glorii chwały przekazał "dobroczynnie" 30 000! Tak własnie działa ta piramida! Owsik zniesie krytykę 90% swoich dogmatów (sam już dawno przyznał, że "róbta co chceta" to tylko hasło do łapania leszczy) ale nie zniesie krytyki ?iluś % swoich dochodów.
 • @kula Lis 68 09:31:31
  Dziś Jan Herman opublikował kolejną notkę o tym hosztaplerze.
  Mamy tam kolejną porcję ciekawych faktów z życia tego celebryty inaczej

  Polecam

  https://www.salon24.pl/u/matuzalem/923592,czyzby-mi-sie-upieklo
 • @kula Lis 68 09:39:39
  Nasz kraj, Polska jest nadal "nienormalnym" krajem, skoro taki relikt postkomunistyczny ciągle znajduje oddźwięk w społeczeństwie.

  https://faktypofaktach.tvn24.pl/jerzy-owsiak-o-hejcie-w-internecie-i-zbieraniu-pieniedzy-przez-wosp,897766.html
 • @kula Lis 68 09:31:31
  Owsiak sam napisał - do kogo należy sprzęt zakupiony przez wośp (post z 2017 roku). Szpital może tylko używać sprzętów i łożyć na ich utrzymanie/serwisowanie. Nie wolno go nawet przenieść do innego oddziału bez zgody fundacji wośp. Chytre.

  https://pbs.twimg.com/media/DwADtrrXcAA7ph7.jpg
 • @Oscar 19:53:56
  Owsik jest typową polską patologią, pokazującą nam psychiczny zbiorowy stan i poziom społeczeństwa. A czy wiesz, że obklejają nadmiarem "serduszek" sprzęt niezakupiony przez Jurasa, by było ładniej? Przystanki autobusowe są obklejone "sercami Jurasowymi" czy to znaczy, że Owsik je finansował?
 • @kula Lis 68 09:39:39
  W telewizji non stop reklamy WOŚP. Czy ktoś widział taką ilość reklam jakiegoś hospicjum, fundacji lub Caritasu?
  Nie. Bo oni pieniądze wydają na prawdziwą pomoc a nie na ciągła lanserkę która ma im napędzić maszynę z pieniędzmi.
  Pewnie lemingi myślą, że te reklamy to za darmo, bo WOŚP jest takie cudowne, szlachetne i w ogóle


  https://pbs.twimg.com/media/DwAA-4xXQAEd5GS.jpg
 • @Oscar 19:53:56
  W jednej gminie burmistrz wycofał się ze współpracy z Owsiakiem, stwierdził, że gminy nie stać na 200-300tys. kosztów przerzuconych na gminę za koncerciki Owsiakowe. Wolał te kwoty przeznaczyć bezpośrednio na potrzeby gminy. Ze zbiórki Owsiak miał jakieś kilka tysięcy złotych a gmina wydatki. Bank PEKAO SA niby przekazywał circa 4 mln złotych na imprezkę Owsiaka, ale odbijał to sobie na lokatach od wpłaconej zbiórki Owsiaka. Tzn bank te kilkadziesiąt milionów złotych inwestował w kredyty innym podmiotom gospodarczym, tzn obracał przez rok tą kasą. Czysty zysk dla banku. No i dla Owsiaka. Owsiak ma prostą zasadę: upaństwowienie, "usamorządowienie" kosztów-strat, prywatyzacja zysków. W jednym z ostatnich numerów "Playboya" (czy jakoś tak) ukazał się wywiad z tym "kryminalistą-dyrygentem", utrzymany w tej samej konwencji (dziennikarz prymitywnie i agresywnie atakujący PiS z jednej strony i Jurek wyważony, wyrozumiały, wspaniałomyślny w wybaczaniu doznanych krzywd z drugiej). Widać, ktoś mocno pracuje nad nowym wizerunkiem tego kolesia.
 • @Husky 10:25:28
  Gdyby 25 lat temu na serio walczono ze złodziejami okradającymi nasz kraj i egzekwowano przestrzeganie prawa to taki "facet w czerwonych portkach" nie miałby żadnych szans aby zaistnieć, z uwagi na wyższy standard służby zdrowia i wątpliwą legalność i transparentność tego typu działalności. Praktycznie wszystkie NGO kwalifikują się pod moralną naganę, jeśli nie pod paragraf. Wiecie, jakie oni tam mają wypłaty? Jakie samochody? W jakich domach mieszkają? Ich dole są setki razy wyższe niż dochody osób, którym ponoć pomagają. Ile z nich przechodzi kontrolę? A nawet jeśli przechodzą, to jak to wygląda z punktu widzenia etyki?
 • @Oscar 07:55:03
  Towarzyszu Oscar
  Uwielbiam twoje jałowe wycie
  A najlepsze jest to, że na sprzęt "podarowany" przez WOŚP trzeba łożyć ogromne pieniądze ma bieżącą eksploatację, serwisowanie, itp.

  Kto daje na to pieniądze?

  Czy czasem nie my wszyscy, z podatków.
  W tym kontekście moralne szantaże sekty Owsiaka są wyjątkowo żałosne.
 • @Husky 11:13:25
  Kiedy wreszcie dotrze do łbów tych jego "wyznawców", że cały ten cyrk kreowaniem się na św. Mikołaja to tylko biznes i sposób na dostatnie a nawet komfortowe życie Owsiaka i jego familii?
 • @kula Lis 68 11:15:46
  Każde miasto dopłaca wiecej za koncerty i cały ten entourage'u niż zbierane jest w tym mieście do puszek
 • @kula Lis 68 11:21:08
  Niezły numer Owsiakowi wywinął Czaskoski.
  Zakazując "petardowania" w Sylwestra Owsiak teraz nie miał wyjścia jak odwołać petardowanie w swoje święto.
  Umowy już dawno temu na "usługę" były podpisane, a teraz przyjdzie zapłacić kary umowne.
  Tzn. dzieciom przyjdzie zapłacić, bo niby z czyich to pieniędzy
 • @kula Lis 68 09:31:31
  Jeżeli sprzęt jest własnością fundacji to nawet rozumiem dlaczego.
  Gdyby był przekazywany na własność szpitalom .. to szpitale by nim handlowały... a nie wykorzystywały dla chorych...
  znane są przypadki gdy darowany sprzęt gnił w magazynach.
  a tak fundacja kontroluje wykorzystanie sprzętu... i zawsze może go inaczej dyslokować.
  Jak ja by był fundatorem to też chciałbym mieć istotny głos w tym jak moje pieniądze są wykorzystywane. Problem ochrony fundacji przed rozkradaniem to jeden z najtrudniejszych problemów logistycznych.

  Ogólnie wiadomo dlaczego Owsiaka tak nienawidzi i zwalcza KK.
  Owsiak to konkurencja...kasa płynie od ludzi do Owsiaka a nie do Caritasu...

  Chciałbym mieć identyczne analizy działań Owsiaka i Caritasu...
  ale o Caritasie cisza .. omerta...nie wolno.. inaczej jak ogólnie zachwalać.
  konkrety, kwity są tajne... a u Owsiaka nie...
  Dlatego mam dużo większe zaufanie do Owsiaka niż do Caritasu.
  Owsiaka trzepią na wszystkie strony szukając haków (jak na Leppera)
  a Caritas ma spokój jest pod ochroną...jest nietykalny
  ... a duże przekręty są zawsze tam gdzie jest "nietykalność"...
 • @kula Lis 68 09:48:05
  Metodę na żebry stosują na co dzień pajace w czarnych sukienkach chodząc z tacą na każdej mszy.

  To tak żeby zastosować twoją konwencję wypowiedzi.

  A o darowizny się ""żebra", prosi taka jest ich natura .. byle nie nachalnie...
  jak to bywa w kościółkach i jak to robią np cyganie...
  Dzieci "Owsiaka" pewnie nie były tak nachalne... i miały poczucie misji , realizacji dobrego uczynku, działania prospołecznego...szlachetnego..

  A sukienkowi w kościele to tylko rutyniarze, zawodowi aktorzy odgrywający swoje rolę..."posługi"

  Owsiak gada szczerze logicznie po ludzku a język kościelny jest do cna nieszczery.. obłudny.... oderwany od zwykłego języka ...jakaś pokrętna gramatyka.. podobne techniki stosują cyganki ...gdy chcą powróżyć, wyżebrać, sprzedać patelnie..

  .
 • @Oscar 12:19:45
  Gnił w magazynach bo był stary, często wybrakowany, brak było części zamiennych, lub brak do niego bardzo drogich odczynników na które szpitala nie było stać. Takie to były "zakupy" Owsika za odpowiednie prowizje "producenta". W opolskim WCM do dziś takie nieużytki owsikowe leżą w magazynie, nie można złomować bo to Owsika własność.
 • @Oscar 12:19:45
  Wejdź na stronę Caritasu, tam są rozliczenia co do grosza, na swoje wydatki w tym pensje Caritas wydaje tylko 1.5%!
 • @Oscar 12:19:45
  Ty już KK w swej lodówce widzisz. Ciekawe jaki będziesz chciał mieć pogrzeb? Was powinno się chować pod płotem cmentarza lub po spaleniu rozsiewać jako nawóz po polach. To koniec dyskusji z tobą.
 • @kula Lis 68 11:11:26
  Serduszko nie jest znakiem własności ale promocją akacji zbieranie darowizn na cele służby zdrowia.

  Dla mnie potępianie takiej inicjatywy to jakieś zboczenie moralne czy intelektualne...
  Jeżeli Owsiak zbiera i pomaga szpitalom to co w tym złego ?
  poza tym że Caritas czymś takim pochwalić się nie może ?

  Co jest złego w wyposażaniu szpitali w sprzęt potrzebny do leczenia chorych ludzi ?

  Krytycy Owsiaka mają w d... pie chorych których Owsiak leczy...ich interesuje wyłącznie by Owsiak tego nie robił... i żeby ludzi te darowizny dawali Caritasowi...
  I tylko o to chodzi.. a to jest podłe, wredne, amoralne...wstrętne.
 • @Husky 11:19:21
  A na inny nie "Owsiakowy" sprzęt nie trzeba łożyć na eksploatację i serwisowanie ? ...
  No trzeba być idiotą by tak pisać... Każdy sprzęt wymaga serwisu.
  i żaden producent nie gwarantuje darmowego serwisu...
  Naprawdę trzeba być idiotą by takich argumentów używać.
 • @Husky 11:33:14
  Owsiak winien czy Trzaskowski ?
  A ty się cieszysz czy martwisz ?
 • @Oscar 12:37:02
  Towarzyszu Oscar
  Wicie,rozumicie
  Wiem że trzeba serwisować.... twój czerwony czerep.
  Ale czy jest jeszcze sens.
  Tam nic już nie da się zrobić
 • @kula Lis 68 12:28:01
  A to Owsiak nie uzgadnia ze szpitalami co im potrzeba ?
  Wciska szpitalom jakiś złom co go szpitale nie potrzebują ?

  Taki kit możesz wciskać innym idiotom a nie racjonalnie myślącym ludziom...

  To Caritas wciska ludziom paczki...o zawartości których sam decyduje nie pytając ludzi o potrzeby...o jakości tych produktów lepiej się nie rozwodzić..

  Tylko idiota sobie wyobraża że Owsiak przywozi do szpitala sprzęt a szpital nie ma pojęcia jaki i po co...

  Czyli bełkoczesz kolego bez sensu.. więcej w tym nienawiści, złej woli niż sensu..
  Moim zdaniem musisz nosić czarną sukienkę.. nikt inny nie byłby tak zawzięty...
 • @kula Lis 68 12:32:08
  Pewnie byś mnie najchętniej zagryzł...tyle w tobie "dobroci"
  To typowa postawa w KK.
 • @Oscar 12:26:40
  Doprawdy, jesteś zabawny.
  //Metodę na żebry stosują na co dzień pajace w czarnych sukienkach chodząc z tacą na każdej mszy.

  To tak żeby zastosować twoją konwencję wypowiedzi.//

  Nie bądź taki skromny... Poniżej to już Twoja konwencja?:

  //A o darowizny się ""żebra", prosi taka jest ich natura .. byle nie nachalnie...
  jak to bywa w kościółkach i jak to robią np cyganie...//

  Czyli "kościołkowi" i Cyganie to to samo a inni...
  Jak to bywa w cyt.: "kościółkach"? Mógłbyś...?

  //Dzieci "Owsiaka" pewnie nie były tak nachalne... i miały poczucie misji , realizacji dobrego uczynku, działania prospołecznego...szlachetnego..//

  Pewnie tak...

  //A sukienkowi w kościele to tylko rutyniarze, zawodowi aktorzy odgrywający swoje rolę..."posługi"//

  ...

  //Owsiak gada szczerze logicznie po ludzku a język kościelny jest do cna nieszczery.. obłudny.... oderwany od zwykłego języka ...jakaś pokrętna gramatyka.. //
  Obrazkowo nie pasuje - bo to bałwochwalstwo... Tak też nie - bo nie można powiedzieć w cudzysłowie (chociaż teraz się robi zajączki palcami ale w ostatniej ławce czy gdzieś za kolumną może nie być widać... albo ktoś mrugnie akurat albo kichnie ;-))
  K..wa! Ale z Ciebie maruda!
  //podobne techniki stosują cyganki ...gdy chcą powróżyć, wyżebrać, sprzedać patelnie..//
 • @Oscar 12:46:07
  i solidaruchow?
  A co na to JPII
 • @Oscar 12:46:07
  //Pewnie byś mnie najchętniej zagryzł...tyle w tobie "dobroci" //

  Nie. On czeka aż inny zdechnie... Najlepiej ze strachu przed spotkaniem jego i jego synów na ulicy.
 • @Husky 12:47:35
  Solidaruchy pewnie słuchają z ambony że Owsiaka należy potępiać...

  A JPII ... już nie aktualny.
 • @Oscar 12:54:45
  Nieaktualne czy nie aktualne?
  To jest problem, a nie JPII
  Tak to jest gdy skończyło się wyższy uniwersytet marksizmu i leninizmu
  w zaledwie 3 m-ce
  Czy teraz wicie?
  Czy teraz rozumicie?
 • @Husky 13:02:15
  Kompromitujesz się Husky.
  To nieładnie pisać o kimś nieprawdy, kłamstwa...to takie podłe, niskie, godne pogardy.... t cały Ty Husky.

  Mam wyższe techniczne wykształcenia... nigdy nie kończyłem żadnych partyjnych WUML..a ...umysł mam ścisły...
  ..gramatyka nigdy nie była moją mocną stroną... ważna się treść przekazu...

  Jak widzisz Husky jesteś podłą gnidą... i pewnie wcale vie to nie martwi.. co tym gorzej świadczy o tobie..

  Czy ktoś taki jak ty może zbudować coś dobrego dla ludzi .. z taką moralnością ?
  Nie musisz odpowiadać... pytanie było retoryczne.
 • @Oscar 13:35:34
  // nigdy nie kończyłem żadnych partyjnych WUML..a ...umysł mam ścisły...//

  umysł masz..... ścisniety czerwoną propagandą.
  Widzisz towarzyszu, wywijanie sierpem i dowalanie młotem przynosi skutek odwrotny do zamierzonego.
  Ty nadal żyjesz opromieniony blaskiem czerwonej gwiazdy.
  Liczysz na co?
  Szanowny dziadku leśny.
  Jedyną dla ciebie radą na to wczesne popołudnie.
  Siusiu , paciorek i odpoczynek

  ps.

  I pamiętaj czerwony kretynie że ją cię nie wyzywam
 • @Oscar 12:37:02
  To właściciel czyli Owsik powinien serwisować, dostarczać potrzebne części, odczynniki nie szpital.
 • @Oscar 07:55:03
  Aby brat był człowiekowi bratem
  Trzeba go przećwiczyć batem!!!!
 • @Oscar 13:35:34
  Jesteś umysł ścisły, jak inżynier Mamoń z Rejsu
 • @zbig71 16:29:36
  100/100!
 • @zbig71 16:09:22
  100/100!
 • @kula Lis 68 16:38:16
  Brat i bat to cytat ze Szpotańskiego. A Mamoń... No, to sam wiesz. Ale najlepsze jest to, że trafiłają się jeszcze takie egzemplarze. Jak go czytam, jego i Jana Pawła, to jakby mi 40 lat ubyło, jakbym wsiadł do wehikułu czasu. Ciekawe, na jakim stanowisku pierdzieli za komuny.
 • Jakoś tak nie lubię Cię zbytnio, "Husky" :), ale...
  .. w tym felietonie - łapka w górę, zdecydowanie...
  Sam - nie napisałbym lepiej (nie dysponując wiedzą merytoryczną, jak Kula Lis..).
  Niestety..
  Towarzysz "Jurek" Owsiak (i jego sekta) jest zjawiskiem SOCJOLOGICZNYM,
  nie bardzo pochlebnie świadczącym o niedobitkach (już prawie doszczętnie zlasowanych na mózgach..) Polaków :( ..
  Takiego ma Naród Owsiaka, na jakiego zasługuje...
  Tak samo - (nie)rząd w Parszawie i KnesSejm...
  Pozdrawiam noworocznie Wszystkich.
 • @zbig71 17:08:21
  Wiem. Też mnie ciekawi czym i kim byli za komuny.
 • @Oscar 13:35:34
  Kim byłeś za komuny?
 • @kula Lis 68 17:43:42
  Zapytałem
 • @Oscar 13:35:34
  Kim byłeś za komuny ścisły umyśle?
 • @kula Lis 68 19:45:47
  Oczywiście wiemy, że był inżynierem Mamoniem, co to też był umysłem ścisłym. Przecież nie był Baltazarem Gąbką.
  A może był.... szpiegiem z krainy deszczowców???? X54??????
 • @kula Lis 68 19:45:47
  Sekretarz POP?
 • @Husky 20:23:05
  To Oscar. Na POP- nadaje się idealnie. Nawet gadkę ma odpowiednią
 • @zbig71 13:44:55
  "Pomaga" dzieciom a przy okazji rabie.Z tym,ze na marginesie rabie.A to,ze margines wiekszy od strony?Coz,sila wyzsza.
  Huski ma witty humor trzeba za nim nadazyc.Akurat tu "to byl prosty tekst" mowiac jezykiem "Misia"
 • @Herkules 20:55:29
  Rabie, czy rąbie? Bo niestety nie łapię.
 • @zbig71 20:36:10
  Nie tylko gadkę ale i wykształcenie.
  Ta uczelnia WUML znajdowała się na ostatnim piętrze pałacu Stalina w Warszawie
  Notabene patrona tej uczelni.
  No i jak tu kwestionować tak wysokie wykształcenie
 • @Husky 21:16:05
  Pamiętam taką piosenkę:
  Jurek Owsiak naszym przyjacielem jest
  Za pieniądze z KGB!!!
  To jak się winda zepsuła, to zapierdzielał na 30te po schodach, jak Ochódzki w Misiu
 • Totalnego Pierdolenia ciąg dalszy
  PISowski pies (husky) i jego przydupasy w ciąż pierdolą te same debilizmy.
  Nie chcesz? To nie dawaj i sprawa zamknięta.
  Ale tylko z Owsiakiem, bo z cwaniakami w czarnych kieckach już tak nie jest bo dostają od jełopów z Wiejskiej corocznie "od łebka" plus dodatkowe granty różnej maści i postaci oraz to co wyszarpią od tzw. wiernych.
  .
  Szpitale nie dostają tego co Owsiak im wciska tylko to co potrzebują.
  Od dawien dawna już się ich nie pyta czego chcą, bo ma od nich tysiące pism Z PROŚBAMI o konkretny sprzęt czy wyposażenie.
  Więc dostają tylko to co jest im potrzebne i o co dużo wcześniej same proszą.
  A dostawy też nie są takie hop siup jak "rządowe" że przywożą, wyładują i adios.
  Akurat byłem w Szpitalu Dziecięcym podczas jednej z takich. Kilkoma busami przywieziono łóżka i całe zestawy do nich czyli szafki i krzesełka.
  Było ciepłe lato więc wyładunek był oczywiście pod chmurką, i kilku gości na miejscu je montowało (m. inn. te wysięgniki do kroplówek, materace...), układało na nich cały zestaw (szafka, krzesełko) a dwóch innych wwoziło do środka i przeszkalało personel - bo były to wypasione łóżka z elektroniką a nie koszarowe sprężynowce.
  Także pełna profeska.
  .
  Trzeba byłoby być kompletnym durniem aby sprzęt oddawać na własność szpitali które mogłyby je np. sprzedać, wynająć komuś na ciemnych zasadach itp.
  A jest jeszcze kwestia zadłużenia szpitali gdzie podczas wkroczenia komornika mogłyby zostać zajęte i sprzedane osobom trzecim - a jak działają komornicy widać na słynnym przykładzie rolnika.
  Tutaj też komornik je może zająć jako że "Są W Posiadaniu" szpitala i trzeba dużo się napocić i szybko działać aby nie zostały zagrabione i sprzedane - na dodatek za bezcen.
  Brak własności w tym przypadku zabezpiecza ten sprzęt.
  I kolejna kwestia to pieniądze szpitala. Gdyż w przypadku przekazania na własność szpitala dochodzą przecież kwestie PODATKOWE !!!!!!!!!!!!!!!
  I tutaj nie wiem czy byłby podatek od darowizny, czy wartość sprzętu dopisana do przychodów szpitala, ale tak czy siak są to potężne kwoty, a jak szpitale stoją z kasą wiadomo nie od dziś.
  Sprzedaż za symboliczną złotówkę więc także nie wchodzi w rachubę:
  - własność która może zostać "skonfiskowana"
  - nie wiem jak by to było z rozliczeniem fundacji która kupi coś za miliony a sprzeda za złotówkę, bo w zwykłej działalności gosp. to nie wchodzi w rachubę.
  .
  Także szczekacze mają absolutne ZERO jakichkolwiek argumentów.
  Nie chcesz to nie dajesz.
  Masy ludzi nie chcą dawać na czarnych a i tak w ich imieniu za plecami rządzący (i samorządy) płacą im haracze
 • @Hades 22:44:41
  To showman Owsiak potrzebuje WOŚP, nie Polacy.
 • @zbig71 19:52:32
  Raczej tym szpiegiem z krainy deszczowców Karamba..!
 • @Hades 22:44:41
  Ty jesteś mocno pierdolnięty w łeb po urodzeniu, dlatego piszesz bzdety. Napisz kim jesteś z zawodu, podaj swe osiągnięcia życiowe pustaku.
 • @kula Lis 68 22:59:40
  Jesteś palantem a z takimi raczej nie dyskutuję bo szkoda czasu.
  Idź gdzieś powklejaj te swoje gotowce na trzy ekrany długości
 • @Hades 23:04:45
  Wyłącz TVN ,nastaw muzykę "Jasiu"
  Dopóki owsik będzie urządzać tę hucpę polityczną i propagandę, dopóty będę uważał, że komuna wciąż trwa.

  https://pbs.twimg.com/media/DwByQoqUUAE1gnz.jpg
 • @Husky 22:54:32
  Dóbrze to wykombinował. Chodzi w glorii chwały i ściągnął szmal . Masz wątpliwości? No to chuzia na Józia ,że jesteś Chytry, nie kochasz dzieci, jesteś skąpy., Jesteś oszołom itd. Ile razy to słyszałem. Zawsze, jak w jakimś gronie rozmawia się o Owsiku , to często emocje sięgają zenitu. Gdyby on tą kasę , co dzieci uzbierają przeznaczył na operacje, byłby z tego większy pożytek.
 • @zbig71 23:14:32
  Na propagandzie się nie oszczędza!
  A lemingi tu kupuja
 • @Husky
  Kto promuje nie twoje teksty ?. Gamoni tu mnogo .
 • @Repsol 23:23:15
  Myślę że ci sami co promują inne teksty
  Ale czy gamonie.
  Pewnie ich warto by zapytać
 • @Husky 23:09:05
  Staram się nie oglądać TV. Każda stacja manipuluje - co prawda żadna nie dorówna TV PIS ale każda manipuluje.
  Tak samo jak nie czytam "wiadomości" tylko na jednym portalu a na kilku - często też gdy coś mnie jakoś zaciekawi kosultuję/sprawdzam z wujkiem google.
  Mam wyrąbane co kto pisze o Owsiaku - widzę co się dzieje i to mi w zupełności wystarczy.
  Dla mnie może i zarabiać 100tyś miesięcznie - to i tak będzie przejrzyste oraz i tak i tak z korzyścią dla ludzi.
  Najczęściej dla tej biedniejszej części która leczy się w publicznych placówkach (m. inn. na sprzęcie zakupionym pośrednio przez Owsiaka), a nie prywatnie.
  I to poza pazernymi klechami Owi prywatni wracze są cichymi propagatorami walki z Owsiakiem bo zabiera im część tortu.
  W jaki sposób? Ano taki że bardzo często nie mają już monopolu na leczenie/wykonywanie zabiegów w swoich prywatnych gabinetach gdzie na początku ich powstawania mieli lepszy sprzęt niż szpital w którym pracowali na co dzień - baaa znam przypadki gdzie TYLKO oni taki mieli bo służba publiczna albo wcale albo nie w tym mieście.
  Nie przyszło Ci to do głowy?
  A nie pamiętasz niektórych przypadków gdy w czasie pracy w szpitalu nie można było wykonać jakiegoś zabiegu, a po pracy w tym samym budynku przez tą samą osobę już tak?
  Nie znasz czy też nie słyszałeś o takich przypadkach?
  To może i nie słyszałeś o przypadkach gdy taki wracz wynajmował od własnego szpitala pomieszczenie w którym po godzinach pracy jako prywaciarz leczył ludzi?
  Znam jeszcze lepszy przypadek mojego kolegi który miał wypadek w którym uszkodziło mu się oko: szpital nie mógł czegoś tam mu dodatkowego zrobić co by przyspieszyło leczenie bo miał uszkodzony sprzęt i nie miał kasy na uszkodzoną część, ale po jakimś czasie mało dyskretnie dowiedział się że ten sam lekarz publiczny może mu to wykonać odpłatnie prywatnie, na co się zgodził. Okazało się że zrobił mu to na tym szpitalnym popsutym sprzęcie - aleeee montując do niego sprawną część KTÓRĄ ZAKUPIŁ PRYWATNIE.
  I jak tu się nie wk...ć?
  Dlatego czasami warto poszukać też innych kontekstów.
  Ten Wasz że prosi o kasę i zarabia jest durny i pusty.
  Bo zasada jest prosta: chcesz to dajesz, nie chcesz nie dajesz.
  Ci co dają nie negują akcji ale robią to ci co nie dają - czy to nie debilizm? A może zadaniowość/zlecenie?
 • @Husky 23:19:48
  Propagandę zrobiły mu media, z Wyborczą i TVN na czele, bo Owsik był i jest ich sojusznikiem. Zresztą, wywodzą się z tych samych kręgów. Także to naturalna symbioza. Od samego początku go nie znosiłem. Czułem od niego tzw: sztuczny Luz.
 • @zbig71 23:14:32
  "Gdyby on tą kasę , co dzieci uzbierają przeznaczył na operacje, byłby z tego większy pożytek."
  Tylko na jakim sprzęcie by te operacje miałby być zrobione, oraz na jakim sprzęcie te dzieci byłyby później rehabilitowane, jak tez i na czym i w jakich warunkach w placówkach przebywały?
  Rodzice również bo i dla rodziców 'koczujących" przy dzieciaczkach też jest wyposażenie kupowane.
  Widziałeś obecny wypas sali poporodowej?
  Ja nie tak dawno TAK i nie potrafię opisać tego co widziałem pamiętając co w tym samym miejscu było 20 lat temu.
  10 lat temu gdyby ktoś to pokazał w TV mogłoby ujść za film S-F z przyszłości.
  Jak mówiłem to tylko puste pierdolenie bez ładu i składu.
  .
  Inaczej: to niech caritas da kasę na te operacje.
  A gdzie ten sprzęt dla szpitali o którym w kampanii propagandowej pierdolił PISowski byleJaki?
  Przez pomyłkę wysłał na Czeską Pragę? Czy do Szpitala Klinicznego w San Escobar?
  Pierdolić każdy może - szczególnie tępy Wolak - ale zrób coś sam.
  Zorganizuj, zbierz, wydaj mądrze i POKAŻ a wtedy porównamy i zobaczymy kto jest w tym lepszy - dam LEPSZEMU
 • @Hades 23:30:47
  // czy to nie debilizm? A może zadaniowość/zlecenie?//

  Przecież tam tyle hien czeka na tę kasę jak na zbawienie. Tylko jak co roku dzieci szkoda bo rodzice ogłupieni przez resortowca.Dajcie Owsiakowi parę zeta i róbta co chceta
 • @zbig71 23:32:43
  Lewactwo już rozgrzane dostają amoku.. Owsiak musi dostać więcej
  .....i jeszcze ten szantaż emocjonalny
 • @Hades 23:40:30
  "Święty" Jurek


  Owsiak jeszcze z komuną wszedł w prosty i korzystny dla obu stron układ: my dajemy ci kasę, służby, media i zgodę na "róbta co chceta", w zamian oczekujemy politycznej poprawności i poparcia dla mainstreamu. Nie ma przypadku w tym, że Owsiak jak lew broni Bolka, atakuje Macierewicza i prof. Pawłowicz, kpi ze Smoleńska, tworzy woodstockowe bojówki do zwalczania antyaborcyjnych środowisk młodzieży, propaguje lansowany przez lewactwo styl życia pozbawiony przede wszystkim wartości chrześcijańskich.

  Ostatnie lata bardzo wyraźnie i coraz bardziej bezczelnie pokazują, że polityka w sekcie Owsiaka już dawno - w sposób dla ogółu niezauważony - zdominowała cel główny, czyli zbiórkę pieniędzy. Sekta otwarcie występuje przeciwko "pisdzielcom" i klerykalnej "mafii w sukienkach", wspierając jednocześnie Polskę Tuska, Komorowskiego, Rzeplińskiego, Agnieszki Holland czy Magdaleny Środy. Bliskie zatem WOŚP są PO, Nowoczesna (w likwidacji), popłuczyny po komuchach, różne Biedronie, Petru i Nowackie. Biorąc pod uwagę rodowód WOŚP i samego Owsiaka dziwić to w żaden sposób nie może. Tata Zbigniew – I sekretarz egzekutywy POP PZPR, mama Maria – urzędnik Prokuratury Wojewódzkiej w Gdańsku, brat Andrzej – członek Ochotniczej Rezerwy Milicji Obywatelskiej. To najbliższa rodzina Jerzego Owsiaka, z której raczej trudno było wynieść wartości patriotyczne i chrześcijańskie.


  https://www.salon24.pl/u/okop/923678,swiety-jurek
 • @Husky 23:41:38
  Nie ma znaczenia ile kto zarabia bo:
  - po pierwsze każdy może to sprawdzić i samemu zadecydować dać czy nie a jak tak to ile
  - po drugie ile by kto tam nie zarabiał to i tak potężna kasa idzie na pomoc dla ludzi
  A co jest w tym wszystkim najśmieszniejsze? To że dają TYLKO CI CO CHCĄ, a korzystają i Ci co dawali i Ci co NIE DAWALI !!!
  Nic nie dasz, a gdy będzie trzeba skorzystasz i Ty sam i Twoja rodzina i znajomi - wszyscy.
  A czarne gnoje prowadzące "uczelnię" z pieniędzy WSZYSTKICH płacących w tym kraju podatki nie dopuszczą w niej do nauki nawet Polaka bez polecenia klechy pod którego rejonowo podlega.
  Czysta Komuna: bez pozytywnej opinii "dzielnicowego" nie możesz się nawet ubiegać o ... w tym przypadku dostanie się do szkoły za którą płacą m. inn. rodzice
  Super porównanie co.
 • @Hades 23:40:30
  Operacje można przeprowadzić w prywatnych klinikach w Polsce, lub za granicą.
  Rozumiem, że cały sprzęt szpitalny w Polsce jest kupiony przez Owsiaka? Bo to co dzieciaki uzbierają, to kropla w morzu budżetu MZ. Także chyba nie.
  Nie wiem co i ile daje Caritas, nie jestem ich rzecznikiem i nic mnie z nimi nie łączy.
 • @Husky 23:52:21
  Nie interesuje mnie kim byli jego rodzice.
  Interesuje mnie co robi tu i teraz.
  Ojciec kaczyńskiego tez stal się konfidentem i dla prominentnych działaczy i ich dzieci załatwiał wyższe papiery - za to kaczyńscy dostali ochronę, willę i stanowiska (Lech jedynie się z lekka wyłamywał - i m. inn. tylko Lech był internowany bo drugi największy wojownik spał do południa).
  To że ma konkretne poglądy polityczne w niczym mnie nie dziwi bo każdy je ma a ten co by nie miał oznaczałoby że jest chory na umyśle.
  A to że wypowiada je głośno? Ma prawo. Nie jest Urzędnikiem a tym bardziej z budżetówki więc ma prawo do wyrażania własnych poglądów - a to że Ci się nie podobają to już Twój prywatny problem.
  NIKT i NIGDZIE nie wpierdala się w życie prywatne ludzi tak jak sekta Watykańska tu w Polsce.
  Ale jeszcze tylko ze dwa pokolenia i się to zielsko wypleni, a dokładnie zmiecie tam gdzie jego miejsce: na ubocze od życia publicznego i wpływ na niego.
  Państwo to państwo a wiara to wiara - jak aby nie była.
 • @Hades 23:40:30
  Owsiak ma cały sztab ludzi, bardzo duże wsparcie mediów publicznych(co tanie nie jest, czas emisji kosztuje) oraz także wsparcie osób publicznych, czemu daje wyraz na festiwalu w Kostrzyniu nad Odrą, zapraszając swoich gości(Komorowski, Miecugow itd) także nie sądzę, aby się przemęczał. Jeśli idzie o krytykę tego osobnika, to jest osobą publiczną i podlega krytyce. Co gwarantuje wolność wypowiedzi.
 • @Hades 23:52:51
  //A czarne gnoje prowadzące //

  widzisz "czerwony gnoju" że jak się nie ma argumentów, to wam czerwonym darmozjadom (potomkom tych przywiezionych tu na ruskich tankach) pozostają już tylko inwektywy
  I tym się od was komuchy różnimy. Wasz czas już szlag trafił dawno temu i tylko resztki tych leśnych dziadów jeszcze pyskuje.
  Ale to końcówka.
  Biologia robi swoje.
 • @zbig71 23:58:15
  Nie nie jest wszystko do Owsiaka, ale cała masa sprzętu i wyposażenia tak.
  Tutaj jest jeszcze nie tylko kwestia ilościowa ale i jakościowa.
  Co z tego że szpital na np 1000 łóżek w śród których WOŚPu jest tylko 100 jeśli te 100 jest nówki sztuki full wypas, a pozostałe 900 to stary złom na sprężynach z których 600 stoi w magazynie bo jest problem z ich rozliczeniem się aby wywalić na złom, a te pozostałe 300 to odrapany skrzypiący złom.
  To tylko uogólnienie, bo durnym byłoby licytowanie się kto ile kupił lepszego.
  Ważne że dzięki WOŚP jest sprzęt kupowany i to taki o który nie proszą a błagają same Szpitale - a którego to by nie było gdyby nie WOŚP (bo gdyby kupiło Państwo to by o nie Owsiaka prosić nie musieli).
  I dalej można jak mantrę powtarzać: daje tylko ten co chce.
  Nie chcesz to nie dawaj bo masz do tego pełne prawo.
  Tak samo jak do informacji i kiedy trafisz sam bądź ktoś z Twojej rodziny do Szpitala to masz prawo dowiedzieć się który sprzęt jest WOŚPu i z niego nie korzystać - czasami Ci się to uda jeśli chory nie będzie w stanie w którym można się z placówki np. oddalić bądź odmówić jakiegoś badania czy zabiegu.
  Wtedy śmiało możesz jechać do pałacu z krzyżem na wieżyczce i poprosić o wyleczenie gusłami, zabobonami, szeptaniem do ucha czy poprzez porządne obmacanie - pełna wolność wyboru.
 • @zbig71 00:04:23
  Masz pełną rację że ma wsparcie, ale nie jest to takie puste czyste wydawnictwo kasy jakby się wydawało bo ta wydana kasa wraca do samorządów z procentami. Właśnie m. inn. poprzez sprzęt zakupiony szpitalom do którego to zakupu już nie muszą się dokładać.
  Gro firm które robią przy tym coś tam coś tam niby charytatywnie tez ma swój ukryty cel w reklamie - ot taka symbioza.
  Goście mi nie przeszkadzają bo interesuje mnie cel ostateczny, a gości uważam za trik podbijający ilość uczestników WOŚPu. I prawdę mówiąc to chyba im bardziej znany bądź skrajny gość to może i lepiej.
  Ale ja mam to w d....
  Krytykować oczywiście że można - jak każdego (poza ksiundzem)
  Tyle tylko że zależy za co się krytykuje albo jaki kontrargumentów się używa.
  Do czego porównujesz? Tutaj w tym przypadku nie ma żadnego porównania - a jeśli porównywać do caritasu to WOŚP bije go na łeb, dupę i głowę pod każda postacią.
 • @Husky 00:10:15
  I tylko tyle PISdzielcu?
  Albo kondycja słabnie albo spać ci się już chce ale twardo pilnujesz bo wypłata tuż tuż a jutro z samego rana jak kaczelnik sprawdzi Twoje postępy w pracy to musisz się czymś wykazać :D
  Ale spokojnie on w czasie rozrób SPAŁ DO POŁUDNIA więc teraz wstaje pewnie koło 17-tej więc masz kupę czasu
 • @Hades 00:13:43
  Co oznacza ,,cała masa sprzętu,,?
  Obiło mi się kiedyś o uszy , że szpitale mają problem z utrzymaniem sprzęt od WOŚP i zalega w magazynach. Nie wiem, czy to prawda.
  ,,Pałace z krzyżem,, to nie szpitale, tylko domy modlitewne, tam nie leczą. Ale z tego co czytam, masz sporą wiedzę, jakie praktyki są w owych domach stosowane. Cały czas odnoszę wrażenie, jak czytam Twoje wpisy, że bez Owsiaka nie byłoby w żadnym szpitalu ani jednego termometru
 • @Hades 00:22:03
  Nie wiem, nie znam danych Caritasu, zresztą Owsiakowych też nie, więc ja nie porównuje. W mediach jest ogromna ilość krytyki odnośnie kościoła, jak i duchownych. Także można ich spokojnie krytykować. Choćby film ,,Kler,, jaki zrobił furorę w Polsce, jest chyba dostatecznym przykładem, ci do krytyki KK i duchowieństwa.
 • @zbig71 21:14:57
  To drugie slowo
 • Patologie liberalizmu czyli rozkladu panstwa
  W normalnym kraju nie byloby zapotrzebowania na Owsiaka,a gdyby takowy probowal mimo wszystko zaistniec "umarlby" smiercia naturalna.
 • @Husky 13:49:48
  Moze czas skonczyc z "wicie, rozumicie, czerwony .." itp.
  To juz nudne.
 • @zbig71 16:29:36
  Pewnie, ze lepiej brzmi nazwisko Cichocki...
 • @Husky 20:23:05
  Fajnie jest. Zmasowany atak. Calkiem jak niegdys bazar na Polnej...
 • @Repsol 23:23:15
  No tak. Z przyzwoitego portalu zrobil sie magiel.
 • @morgan 09:59:57
  Pewnie że nijak się ma to do
  JPII,KK i solidaruchów
 • @morgan 10:15:19
  Albo Ząbkowskiej
 • @morgan 10:20:00
  Darmowy magiel
  Zobacz komenty pod tymi wpisami
  http://ryszard-opara.neon24.pl/post/147042,amen-autobiografia-naukowa-odc-30
  http://ryszard-opara.neon24.pl/post/147081,amen-autobiografia-naukowa-odc-31

  Dodasz cos?
 • @Herkules 05:49:07
  100/100 !!!
  I jest najtrafniejsze podsumowanie tej dyskusji...
 • @zbig71 00:45:45
  https://pbs.twimg.com/media/Dv_xGpfW0AArPrI.jpg

  To, co rocznie przeznacza syn milicjanta na "ratowanie życia" wystarczyłoby na ok. 2 godziny funkcjonowania polskiej służby zdrowia. Najważniejsza jednak jest tutaj marża, czyli drugie 2 godziny, które idą na koszty własne. Ze wskazaniem na "WŁASNE"! Cały naród ma raz w roku robić zrzutę kaski na czterdzieści osób? Oczywiście naiwniaków nie brakuje co to chcą połechtać swoje ego i dawać na bezsensowne wydatki. Np dlaczego nikt nie kontroluje wydatków i warunków zakupu tego "Świątecznego sprzętu"? Naturalne są zatem pytania wynikające z posiadania sprzętu czy jak kto woli parku maszynowego jak w każdym przedsiębiorstwie np.: Czy został nabyty bezpośrednio u producenta czy u pośrednika? Za ile został nabyty? Czy były jakieś upusty? Jaki jest serwis i kto bierze na siebie po zakończeniu okresu gwarancyjnego dalsze utrzymywanie w sprawnym stanie technicznym? I czy szpital stać na taki prezent który będzie wymagał utrzymywania? Skąd poszczególne szpitale mają brać środki na utrzymanie takiego sprzętu. Czy Darczyńca orientuje się w ich możliwościach finansowych? Doświadczenie życiowe wskazuje, że niestety czasami można się zadławić takim dobrodziejstwem. No chyba, że ktoś konkretny zadeklarował się na finansowanie choćby przeglądów okresowych. Są jeszcze inne pytania dotyczące kontroli finansów wpływów i wypływów zebranych środków. Czy nie ma przypadkiem innych czynników które mogą wpływać na nie kontrolowane przez państwo przepływy finansowe. Dlaczego partie szczególnie tzw. opozycyjne nie doniosą do swoich mocodawców w Brukseli, że taka akcja powinna mieć podpisy i pieczątki urzędników? Kto jak kto ale oni wszędzie rwą kasę czyżby w tym miejscu sobie odpuszczali? I wreszcie kto płaci za wielogodzinny czas antenowy chyba nie wymaga odpowiedzi. Nawet sąd potulnie schylił kark przed Owsikiem, gdy ten nie chciał okazać ksiąg rozrachunkowych. Syn milicjanta może doić Polaków ile chce i jak chce. Zbierajmy na majątek Owsików. Ostatnie wiadomości to Owsik przelewa dużą gotówkę na konto zięcia, z naszych datków na chore dzieci. Owsiak przejął połowę mieszkania po zmarłej. Jej córka została na lodzie. Nie ma pieniędzy na leczenie ojca. To jest banda. Owsiak pisze, że sprzęt jest własnością fundacji. Jakieś komentarze ..... https://twitter.com/Nietereska/status/1080869190968492032
 • @zbig71 00:45:45
  Owsiak syn milicjanta z czasów komuny to typowy przedstawiciel III RP, który nigdy w życiu normalnie nie pracował, jego sposób na kasę to WOPŚ zajmująca się zbiórką / zebraniem kasy/ ma urządzenia medyczne które zakupuje i dystrybuje do szpitali, i nie było wtedy w tym nic dziwnego bo państwo istniało teoretycznie a instytucje państwa do tego powołane kasę dzielili między kolesi. Teraz kiedy istnieje i normalnie funkcjonuje państwo polskie – zakupem i dystrybucją niezbędnych urządzeń medycznych zajmują się odpowiednie do tego powołane instytucje. Uważam że w obecnej rzeczywistości działalność WOPŚ nie tylko ośmiesza Kraj z powodu tolerancji patologii żebractwa ale i też z powodu generowania kosztów organizacji imprezy które często przekraczają dochody ze zbiórki pieniędzy, a które ponoszą nierzadko samorządy, poza tym wątpliwości może budzić festiwal nie do końca transparentnego dorabiania się osób bądź co bądź na działalności publicznej. Teraz powinno zostać zabronione. W normalnym Kraju funkcje te sprawuje państwo poprzez swoje instytucje. W uzupełnieniu jeszcze jeden link do materiału, po lekturze którego będziecie wiedzieli czy aby na pewno słusznie wysyłacie swoje dzieciaczki z puszkami "Jurasa" na mróz:

  http://www.kontrowersje.net/do_puszki_owsiaka_12_groszy_tylko_nie_p_acz_prosz Kto jeszcze nie wie o co tak naprawdę chodzi potomkowi milicjanta, to proszę bardzo:

  http://www.kontrowersje.net/przez_12_lat_owsiak_m_g_zbudowa_10_budzik_w_ale_wola_171_
 • @zbig71 00:45:45
  https://niezaleznacdn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15468496801d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372cbdfa6f13b5b4e1441e2a5510deaf1a4.jpg
  Festiwal Owsiaka zagrożony? Dziwny ping-pong między szefem WOŚP a władzami miasta. Nie ogłoszono jeszcze daty organizowanego przez Jurka Owsiaka Festiwalu Pol'And'Rock. Prezes WOŚP na portalu społecznościowym zasugerował, że organizacją imprezy zajmie się w tym roku miasto Kostrzyn. Władze miasta deklarują na razie, że oświadczenie Owsiaka jest dla nich zaskoczeniem. Czy to oznacza koniec festiwalu Owsiaka w Kostrzynie?
  https://niezalezna.pl/253258-festiwal-owsiaka-zagrozony-dziwny-ping-pong-miedzy-szefem-wosp-a-wladzami-miasta

  Ps..Polacy obudźcie się! Przestańcie finansować dolce vita tej owsianej złodziejskiej wszy! Owsiak chciałby, aby miasto Kostrzyn n/O dopłacało do promocji jego osoby i jego biznesu. Jeżeli Kostrzyn będzie to organizować, to na miasto spada wszelka odpowiedzialność za organizację, zabezpieczenie oraz ewentualne szkody w mieniu i w ludziach! A Owsiak później pod szyldem WOŚP i innych swoich biznesowych fundacji będzie zbierać z tego profity. PO prostu taki "cwany złodziej"..Owsiak co roku szuka jakiegoś konfliktu, który napędzi mu darczyńców. A to konflikt z rządem, a to z TVP, zawsze znajdzie coś, dzięki czemu ludzie pójdą na przekór i dadzą 2x więcej. Nie dajcie się sprowokować, bo to tylko mętna woda, w której Owsiak pływa jak ryba.
 • @zbig71 00:45:45
  Czerwony Juras chce się teraz za kasę Kostrzyna bawić? Wygląda na to, że zaczął oszczędzać na godziwą emeryturę. Teraz, kiedy musi spełnić wszelkie (standardowe w przypadku takich imprez!) wymogi to stwierdził, że im się nie opłaca i usiłuje przerzucić to na miasto. A ludziom będzie bajki opowiadał, jak zwykle...
 • @kula Lis 68 13:23:23
  Cwaniak.
 • @Husky 10:28:10
  A co tu dodawac? Nie czytam p.R.Opary, poniewaz wydaje mi sie dziwna taka "spowiedz powszechna". Z emigracja bywa röznie ale dziwie sie ludziom, ktörym sie nie udalo zycie na obczyznie, ze tam pozostaja.
  Ja mialam szczescie, moze nieco talentu, wiec nie zmarnowalam tych lat na dobrowolnym wygnaniu. Zdarza sie, ze wyje z tesknoty ale wracac nie mam ani do kogo, ani do czego.
  Komentarze pod podanymi linkami - no wlasnie..troche zenujace.
  Ale, jak powiadaja starsi Szwedzi:Bättre lite skit i hörnet än rent helvete, co da sie na polski wylozyc: Lepiej troche gö..na w rogu /w kacie/ niz czyste pieklo .
  Pozdrawiam.
 • @morgan 21:16:50
  tez nie zamierzam wracac
  Po co?
  Pozdrawiam
 • @Husky
  https://otopress.pl/wp-content/uploads/2019/01/Jerzy-Owsiak-Wielka-Orkiestra-%C5%9Awi%C4%85tecznej-Pomocy-WO%C5%9AP.jpg

  Jerzy Owsiak w tarapatach. “Sprawa jest poważna”. Co będzie z WOŚP? Jerzy Owsiak, jak co roku, po świętach Bożego Narodzenia zaczyna budzić szczególne zainteresowanie mediów. Szef WOŚP (Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) znów znalazł się pod ostrzałem. Chodzi o finanse.

  Działalność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rokrocznie wzbudza ogromne kontrowersje. Polacy regularnie dzielą się na dwa obozy: pro- i anty WOŚP. Do tej pory Jerzy Owsiak skutecznie odpierał zarzuty o niejasności finansowe.

  Tym jednak razem znany bloger, który od lat wojuje z szefem organizacji twierdzi, że ma dowody na oszustwo. Matka Kurka, bo pod takim pseudonimem publikuje bloger Piotr Wielgucki, przedstawia szokujące materiały. Co na to zwolennicy WOŚP?

  Jak czytamy na łamach portalu prawy.pl, sprawa jest poważna. Otóż bloger Matka Kurka postanowił zdradzić, “skąd wziął się Jerzy Owsiak i na co idą pieniądze zbierane na WOŚP”. Opublikowane przez niego materiały dosłownie mrożą krew w żyłach.

  Jerzy Owsiak pod ostrzałem. WOŚP straci sympatię milionów?
  Mnóstwo internautów daje wiarę tezom stawianym przez Wielguckiego. Jest to bowiem człowiek, który wygrywał już procesy sądowe z Jerzym Owsiakiem. Matka Kurka podzielił się iście bombowym materiałem. Czy prawdziwym? O tym zapewne już wkrótce po raz kolejny zdecyduje sąd.

  “Najmocniej przepraszam, że taki nudny i niestety obrzydliwy temat, ale w myśl zasady, że w czasie świątecznym wszystko co żyje mówi ludzkim głosem, chciałbym o ludzki głos zaapelować. Moje zmagania z panem Jerzy O. i sektą, którą stworzył, trwają ponad pięć lat. W tym czasie spotkało mnie mnóstwo przyjemności, o jakich dotąd nie pisałem, bo nie cierpię taniego heroizmu, a i „przygody” wydają się tak nieprawdopodobne, że szybciej autora relacji można uznać za wariata, nie wykonawców prowokacji. No, ale dziś, na dzień przed Wigilią, po ochlapaniu domu czarną mazią, moja cierpliwość i dar do znoszenia ludzkiej małości się wyczerpały” – napisał bloger Matka Kurka.

  “Gorący zwolennicy „Jurka” Owsiaka od 2013 roku fundują mnie i mojej rodzinie wyjątkowe prezenty. Pierwszy Święty Mikołaj, jak tylko ruszył proces w Złotoryi, chciał mnie leczyć prądem. Wysłał kilka wiadomości i parę zapowiedzi wizyt. Uspokoił się dopiero wówczas gdy trafił do prokuratury. Następnym gadżet, tym razem zostawiony pod moim oknem, przez wyznawcę-bandziora, to rok 2014, zaraz potem jak w sądzie zapomniałeś „Jurku”, że jesteś prezesem „Złotego Melona” i poszedłeś nad Wisłę krzyczeć, jak bardzo krytycy twojej sekty śmierdzą komorą Auschwitz. Potem był prezent od ciebie. Pamiętasz? Też przed Wigilią, razem z sektą wysłaliście do mnie 130 anonimów, które odebrała moja Córka, wówczas 13-letnie dziecko” – dodaje Piotr Wielgucki.

  Jerzy Owsiak zaproponował kobiecie 10 tysięcy za zdradę męża?
  “Możesz nie pamiętać, bo ty ludzkimi tragediami nie raz się podtarłeś albo chciałeś zrobić na tym biznes. No to ci przypomnę, wysłałeś prośby ludzi cierpiących na ciężkie i nieuleczalne choroby, wykreśliłeś wszystkie ich dane, a do każdego listu dokleiłeś anonimową prośbę od WOŚP, żeby udzielić finansowej pomocy. W słowniku ludzi niekulturalnych brakuje słów, aby określić twoją dobroczynność, ale czego się można spodziewać po człowieku, który rozbił stoisko straganiarzowi, kazał karczkom siłą wyrzucić z konferencji dziennikarza i cudzej Żonie proponował 10 tysięcy za zdradę męża. Nauczyłeś swoich bandyckich wyznawców własnych technik, które wyniosłeś z milicyjnego domu i tak się potoczyły dwie następne „przygody” czytamy dalej. “W czasie ostatnich wakacji, gdy miałeś ze mną proces cywilny, twój administrator proces karny, a w innym procesie cywilnym, który przerżnąłeś, byłem świadkiem i dostarczycielem materiału dowodowego, bandzior oblał mi gównem dom i samochód. Jak wiesz, w przeciwieństwie do ciebie, nie rzucam słów na wiatr i skrzętnie gromadzę dowody, groźby karalne bandziora również zostały zarchiwizowane, podobnie jak dziesiątki maili, jakie dostaję od twoich „sympatyków” i które nie nadają się do cytowania. Nauczyłeś ich tego i zachęcałeś: „będziesz miał w dupę”. Zresztą wystarczy wejść na twoją stronę i poczytać komentarze albo na stronę posługującą się szyldem WOŚP i twoim wizerunkiem, tę którą promowałeś i za co usłyszałeś wyrok, aby zobaczyć, że tam co piąty jest bandytą zdolnym do wszystkiego” – napisał Wielgucki.

  Tatuś z SB, brat w ORMO
  “Wreszcie dzisiejszy poranek i akcja w stylu twojego tatusia ze służby bezpieczeństwa, ewentualnie brata z ORMO. Toporna resortowa symbolika, dom ochlapany drukarskim tuszem, przed tarasem porzucone skarpetki. Naprawdę więcej w tym komedii i braków w milicyjnym szkoleniu niż metafory, to jest tak słabe, że ciebie bym nie wskazał jak podejrzanego, tobie mimo wszystko nie brakuje fantazji przy gnojeniu ludzi. Tym bardziej powinieneś przekazać bandytom, którzy dla „serduszka” WOŚP gotowi są kwasem siarkowym oblewać, że takich dennych „happeningów” nie warto urządzać” – relacjonował bloger Matka Kurka ostatnie zdarzenie sprzed swojego domu.

  ” Nie fanatycy-bandziory zapatrzeni w „Jurka” ,nie przestanę pisać, a w skarpetkach już mnie próbował wasz guru puścić i wiecie jak na tym wyszedł. Piszę i będę pisał, nie dalej jak tydzień temu napisałem do „Jurka” w sprawie firmy „zięcia”, któremu “Jurek” przelewa na konta ciężką kasę z puszek dzieci i oczekuję odpowiedzi na ten list w trybie ustawy, ale oczekuję czegoś więcej. Jerzy O. potrafisz swoim fanatykom-bandziorom wycisnąć największą brednię z tą naczelną, że gdyby nie ty, to dzieci by poumierały. W zawiązku z tą naturalną umiejętnością mam dla ciebie propozycję o poziom wyższą. Wyjaśnij bandziorom z „serduszkami” WOŚP na czole, że problem masz ze mną, nie z moją Żoną i Córką” – powiedział najbardziej znany krytyk działań Jerzego Owsiaka.

  “1000 razy pisałeś listy otwarte i apelowałeś do rożnych ludzi o to, żeby coś dla „łącznia Polaków” zrobili, czas abyś ty coś zrobił dla dobra wspólnego. Podżegaj i nakręcaj swoich bandyckich fanatyków ile chcesz, z tego żyjesz, ale chyba masz jakiś kodeks honorowy i dzieci nie ruszasz? Jeśli chodzi o kobiety to wszyscy widzieli, co potrafisz i tutaj na cud nie liczę. Dlatego wystarczy, że pożyczysz na Święta swoim fanatykom-bandziorom, aby zza węgła, inaczej nie mają odwagi, atakowali mnie, nie moją rodzinę. Może to naiwność z mojej strony, podejrzewam jednak, że na tyle cię jeszcze stać. Zrewanżowałbym się tym samym. Ale jak wiesz nigdy twoich trzech siedzib za 14 milionów, fury za ćwierć miliona, „mieszkania w bloku” za milion, daczy pod Warszawą i nawet naklejki z „serduszkiem”, gównem nie oblałem” – puentował Wielgucki.

  źródło: kontrowersje.net

  Ps...No!.., to widzi mi się, że kolejny autorytet IIIRP będzie "odbrązowiony"..To takie drugie Amber Gold pod przykrywką pomocy ludziom nie dajcie się ludzie nabierać, że to pomoc to zwykłe oszustwo przez cwanego owsika. Twierdzę, że taka "charytatywność" owsika jest możliwa tylko w takim po komuszym systemie prawnym jaki pozostał nietknięty żadną lustracją "nadzwyczajnej kasty." W świecie normalnym wszelkie fundacje prowadzą żony miliarderów, prezydentów itd. a nie gołodupcy pokroju śmiesznego ludzika w różowych okularkach i żółtych porciętach dorabiającego siebie i całą familię.
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182NTJlZC9wLzIwMTkvMDEvMDcvODI1LzQ4MC9iOTQ3NjMzNTg2NzE0NzAxYWE2ODhiNzYzMTFiMTdlZS5qcGVn.jpeg
  To już mania! Owsiak o walce z "hejterami": "Nie odpuszczamy nikogo, nawet, jeżeli ktoś mieszka na drugim końcu świata". W internecie staramy się panować nad wszystkim, co dotyczy naszej działalności. Nawet, jeżeli ktoś pisze o tym na portalu dla miłośników gołębi, to my tam trafimy i udzielimy pełnej informacji. Nie odpuszczamy nikogo, nawet, jeżeli ktoś mieszka na drugim końcu świata mówił w rozmowie z Onetem Jerzy Owsiak, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/428518-mania-owsiak-o-walce-z-hejterami-nie-odpuszczamy-nikogo
 • Husky
  "5" - jak zawsze, bo robisz dobrą robotę, kolego...
  Pzdr.
 • @kula Lis 68 10:58:21
  Serca Owsiaka powiadasz?
  8-))))))))))))

  https://pbs.twimg.com/media/DwRs3JxWkAcTvU9.jpg
 • @kula Lis 68 13:12:49
  Aż sobie nie wyobrażam, jak bardzo wkurwiony musi być Owsiak, że mu te cholerne dziki przykryły medialnie WOŚP przed samym finałem...

  https://pbs.twimg.com/media/DwiKEMRXQAAakHZ.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej