Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 30205 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

78. rocznica zbrodni w Jedwabnem.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

78 lat temu, 10 lipca 1941 roku grupa polskiej ludności zamordowała z inspiracji Niemców co najmniej 340 Żydów. Większość z nich - kobiety, mężczyźni i dzieci - została po zamknięciu w stodole spalona żywcem.

 Prawdopodobnie nigdy nie poznamy dokładnego przebiegu wydarzeń, liczby ofiar i sprawców oraz motywów tych ostatnich. Nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie, co konkretnie w czasie pogromu robiło kilkunastu obecnych w mieście Niemców.

78. rocznica zbrodni w Jedwabnem. Złożono wieniec od prezydenta

 W uroczystości wzięli udział m.in. naczelny rabin Polski Michael Schudrich, ambasador Izraela w Polsce Anna Azari oraz przewodniczący Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie Lesław Piszewski.

 

 

Do tragicznych wydarzeń w Jedwabnem doszło 10 lipca 1941 r. Według ustaleń śledztwa przeprowadzonego przez Instytut Pamięci Narodowej, tego dnia grupa polskiej ludności zamordowała co najmniej 340 żydowskich sąsiadów. W ocenie IPN zbrodnia została dokonana z niemieckiej inspiracji. Liczni świadkowie przesłuchani podczas śledztwa wskazali na przybyłych w tym dniu do Jedwabnego umundurowanych Niemców. Jak podawał Instytut w komunikacie o końcowych ustaleniach śledztwa, wydanym w lipcu 2002 roku, wykonawcami zbrodni było co najmniej 40 polskich mieszkańców Jedwabnego i okolic.

Śledztwo IPN umorzył w 2003 r. Uzasadnił wówczas, że nie udało się znaleźć wystarczających dowodów na udział osób innych niż osądzone za to już po II wojnie światowej. Mimo umorzonego postępowania w sprawie tej zbrodni wciąż istnieje możliwość jego wznowienia, ale pod warunkiem, że pojawiłaby się uzasadniająca taką decyzję nowa okoliczność.  

; źródło: PAP

 ps.

Cztery lata lata później żydzi strzelali swoim sąsiadom w tył głowy tylko dlatego że ci mieli inne poglądy na kształt powojennej Polski. Mam nadzieję że o nich żydzi pamiętają z równą gorliwością.

 Pogromy miały być przeprowadzane przez Polaków, ale to się nie udało więc Niemcy musieli zrobić je sami. Gdyby było inaczej to dysponowalibyśmy dziś niezłym materiałem dowodowym w postaci filmów propagandowych, masy dokumentów, zdjęć, że Polacy jak np. Litwini to robili sami

KOMENTARZE

 • Czy
  To czasem nie LK wstrzymał ekshumację w Jedwabnem, bo zbajerowali go jacyś rabini , że stres dopadnie żydowskie dusze? No to teraz dzięki LK świat wie, że jesteśmy mordercami i złodziejami żydowskich majątków. Duda z wieńcem osobiście nie padł na Pysk? To chyba ma ciche dni z małżonką....
 • @zbig71 16:56:39
  Żydzi bardzo mocno zapracowali sobie na mój całkowity brak przekonania, że ich martyrologia była lepsza/większa/szlachetniejsza niż nasza.

  pzdr.
  8-)))))
 • @Husky 17:07:51
  Ale oni że swojej ciągną grubą forsę, i terroryzują wszystkich dookoła. A my przepraszamy za nie swoje winy i płacimy. A PiS to w lizaniu wora Żydom nie daje się nikomu wyprzedzić.
 • @zbig71 18:00:05
  Nie było śledztwa IPN, a jedynie dopasowywanie faktów do z góry przyjętej tezy, bo już wcześniej ówczesny szef IPN Kieres obiecał Żydom ze ŚKŻ że wynik będzie taki jakiego się spodziewają, a prok. IPN Kulesza robił wszystko aby wyniki pasowały do tych uzgodnień!
 • Zgłaszam naruszenie
  „78 lat temu, 10 lipca 1941 roku grupa polskiej ludności zamordowała z inspiracji Niemców co najmniej 340 Żydów.”


  Jest to bezpodstawne oskarżenie Polaków o zbrodnię masowego mordu, powtarzające oszczerstwa wrogów Polski. Sprawcy, jak również ilość ofiar, są nieznani i pozostaną nieznanymi, dopóki nie zostanie przeprowadzona ekshumacja.

  Sądziłam, że jest to Forum Polaków, a nie forum wrogów Polaków. Jak ktoś chce sobie poczytać propagandę antypolską, nie musi czytać NEonu, wystarczy poczytać albo posłuchać wszelkie brukowce tzw. głównego nurtu.

  To jest twój kolejny wpis oskarżający Polaków, po twoim wpisie na temat Polaków, a nie polskojęzycznych Cyganów parających się niewolnictwem. Skandal.
 • @Lotna 18:30:48
  Te upały są jak widzę nie tylko w Polsce
  Warto czytać że zrozumieniem.
  A w PAP też już zgłosiłaś
  Dać Ci adres
 • @Husky 18:11:34
  Tylko niestety to LK jako minister sprawiedliwości ekshumacjię wstrzymał. Nie ma co gadać, PiS myśli , że jak będzie podlizywał się Żydom, to zapewni sobie przychylność koniokradów.
 • @Lotna 18:30:48
  Chłopak jest na służbie, więcej zrozumienia dla ludzi pracy.
 • @zbig71 19:07:28
  Każdą wierszówka to jednak niezła kasa
  Z czegoś trzeba żyć
  8-)))))
  pzdr
  ps,
  ale to zgłoszenie to jednak niezły odlot
 • @Husky 19:12:35
  No cóż.... ,, Trzeba się wykazać,,....
 • @Husky 18:45:04
  Sam czytaj ze zrozumieniem. Napisałam wyraźnie i po polsku:

  „. Jak ktoś chce sobie poczytać propagandę antypolską, nie musi czytać NEonu, wystarczy poczytać albo posłuchać wszelkie brukowce tzw. głównego nurtu.”

  Zgłoś zażalenia do Administracji, której, być może upały się dają we znaki, bo w najlepszym wypadku ten gniot powinien być w rubryce „co piszą inni”, a nie promowany na pierwszej stronie. Żenada.
 • @Husky 19:12:35
  Dostajesz w gotówce, czy przelewem?
 • @Lotna 19:57:50
  A nie lepiej do lochu
  Bedzie juz tam dwa
  8-))))
  pzdr.
 • @zbig71 20:10:48
  Tylko gotówka
  8-)))))
 • @Husky 20:14:26
  Słusznie, ale lepiej brać w kruszcach stałych, złoto, platyna, może w monetach z wizerunkiem Kaczelnika, złotych oczywiście, jak się ten koszmar z PiSiorstwem skończy i powstanie wreszcie Prawdziwe Państwo Polskie to zawsze będziesz mógł przetopić. I sprzedać w sztabkach. No nie?
 • Ode mnie też pała.
  Jeżeli twierdzenie o grupie polskiej ludności było cytatem, należało było dodać cudzysłów i odpowiednio skomentować.
  Nic takiego nie znalazłem, więc daję pałę za powtarzanie kłamstwa tomasza grossa - celowo z małej litery.
  Chciałeś koniecznie kogoś zacytować, można było przytoczyć wartościowy artykuł z pro-pisowskiego portalu "Wpolityce", pt. "Minister oddał hołd pomordowanym w Jedwabnem. Przypominamy relacje świadków, które przeczą narracji Grossa".
 • @zbig71 20:24:27
  Wole diamenty
  I moja luba tez
  8-))))
  pzdr.
 • @Husky 22:37:57
  Diamenty ulubione kamyki Eskimosów. No brawo, jestem wzruszony. To ile propagandowych kroków na Neonie można Ci strzelić w Sobotę, jak macie Szabas? Czy macie już własnych szabesgoi?
 • @zbig71 22:58:09
  //To ile propagandowych kroków //

  kroków?

  i do not understand your question

  8-))))
  pzdr.
 • Żydówka Dora Kacnelson:
  „Ci ludzie nie spalili Żydów w Jedwabnem nie tylko dlatego, że nie mieli takiej siły, ale dlatego, że nigdy nie wykazywali tendencji do okrutnych zachowań. Niektórzy zresztą nawet narażali życie, pomagając Żydom ukryć się przed Niemcami”

  https://pbs.twimg.com/media/D_IYx8QXYAEKOnT.jpg
 • @
  Jerzy Kosiński, a właściwie Józef Lewinkopf Holokaust przeżył dzięki księdzu i Polakom, ale wydał książkę, w której opisał nas gorzej niż zwierzęta

  https://pbs.twimg.com/media/D_NB1j6WkAAHX-g.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej