Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
962 posty 30205 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Wołyń 1943... Prawda i pamięć...

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

76 lat temu UPA rozpoczęła rzeź Polaków w 150 miejscowościach w powiatach włodzimierskim, horochowskim, kowelskim oraz łuckim pod hasłem ,,Śmierć Lachom". Były to akcje dobrze przygotowane i zaplanowane.

 

Jeśli zapomnę o Nich – ty Boże na niebie zapomnij o mnie!”
Adam Mickiewicz – „Dziady” Część III

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie,
A światłość wiekuista niechaj im świeci.
Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
Amen

 

 "Było polskim zwyczajem (od stuleci), by przyjmować gości. Tolerancja przez piekło wojen, rzezi i pogromów. Obce nazwisko było dla nas synonimem sąsiada. Wołyń zmienił wszystko. Ukrainiec z niemiecką furażerką SS mordował i Polaków i Żydów."

"Zabił Naród. Nigdy wam tego nie zapomnimy."

Pisze jeden z twitterowiczow,pochodzacy z Kresow

 

 

 

 "Dwie mi Matki-Ojczyzny hołubiły głowę
*
Dwie mnie Matki-Ojczyzny wyuczyły mowy
*
A kiedy go z wami nie będzie
Usypcie mu kurhan stepowy
Aby słyszał, jak burzan pieśń gędzie
I wiatr stepem przewala się płowy."

 Rumel

10.07.1943
We wsi Kustycze Ukraińcy zamordowali pełnomocnika Delegata Rządu RP por. Zygmunta Rumla oraz przedstawiciela AK por.Krzysztofa Markiewicza i ich woźnicę Witolda Dobrowolskiego.Polskich parlamentariuszy Ukraińcy rozerwali końmi, a ich ciała poćwiartowali na kawałki

Jest to symbol zidiocenia polskich elit. Każdy komu się marzy i każdy kto promuje sojusz polsko-ukraiński powinien sobie powiesić portet Rumla w gabinecie jako Memento Mori.

Polacy urodzeni na Kresach nigdy nie zapomną,bo to była ich ojczyzna. Ludzie żyli zgodnie. Mówiąc o Ukraińcach nie wolno popełniać relatywizmu moralnego. Mordy popełniała nacjonalistyczna UPA.Proszę tylko pamiętać, że bardzo duzo Ukraińców zginęło za swoje polskie żony albo polskich sąsiadów

Cześć i chwała Bohaterom!!!

KOMENTARZE

 • Wołyń 1943
  Husky po rraz chyba pierwszy nie trollujesz, tylko piszesz tekst na najwyższym poziomie. Bardzo mi się spodobał i Wielki szacun za to co napisałeś. Dlatego w skali punktów od 1 do 5, daję ci ocenę maksymalną, czyli najwyższą 6 !!! Jeszcze raz Wielki Szacunek za ten artykuł.
  Serdecznie pozdrawiam
 • @Jacek Boki 07:21:17
  Bardzo panu dziękuję
  Pozdrawiam
 • Chyba
  Dyspense dostałeś od Kaczelnika, taki temat?
 • @zbig71 07:33:09
  Tylko mi tu nic o PIS-ie
  Zrozumiano !!
  Cenzura !!!

  8-))))))
  pzdr.
 • @
  Tego momentu zeszłorocznej wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie, nie zapomnę do końca życia. Prezydent pojechał do miejsc, gdzie były polskie wsie.
  Na polu złożył wieniec.
  Sygnał „Cisza” odegrany przez polskiego żołnierza przenikał do serca.
  Dziś Dzień Pamięc

  https://wmeritum.pl/wp-content/uploads/2018/07/duda.png
 • @Husky 09:03:55
  I dokładnie w tym samym czasie Poroszenko paradował w Lublinie. W asyście dziennikarzy. A ta kolejna pomyłka historii Duda powinien zostać na tym polu i już nie wracać.
 • @Autor
  Ty masz chyba jakieś rozdwojenie jaźni ,no bo jak można czciś ofiary mordu wołyńskiego i jednocześnie gloryfikować szubrawców z PIS-u którzy kumali się i bratali z potomkami tych banderowskich morderców,a na wszelkie przejawy banderyzmu na Ukrainie chowali głowę w piasek jak strusie i udawali,że nic nie widzą.Mało tego jeszcze jeżdżą z walizkami pieniędzy i wspomagają te banderowskie plemię.
  Byłeś oburzony,że niejaki Bodnar stanął w obronie mordercy,a ty co robisz stając po stronie parti,która po cichu wspiera ukraińskich bandziorów.

  I nie łżyj,że na Wołyniu mordowała tylko UPA 90% morderców ukraińskich to byli zwykli chłopi,którzy z UPA nie mieli nic wspólnego.Prowodyrami i dowódcami tych mordów byli działacze UPA,ale wykonawcami mordu byli chłopi ukraińscy.
 • @
  Jestem synem narodu, którego wielokrotnie sąsiedzi skazywali na śmierć - a on pozostał przy życiu.
  Zachował własną tożsamość i suwerenność jako naród nie biorąc za podstawę przetrwania innych środków fizycznej potęgi jak tylko własna kultura.


  https://pbs.twimg.com/media/D_HXZqUXsAE403P.jpg
 • @matterhorn 13:33:42
  Propagandowe komentarze i wpisy dot. PIS nie są a portalu mile widziane
  I tego się trzymajmy
  8-))))
 • @Husky 15:34:31
  To nie jest żaden propagandowy komentarz .Jest jak najbardziej w temacie i pokazuje hiperhipokryzję autora.
 • @matterhorn 15:59:33
  Oczywiście nie mam prawa pisać o Wołyniu, bo za rzeź odpowiedzialność ponosi PIS i Kaczynski
  Zadowolony?
  8-)))))
  pzdr.
 • @
  Wymowne i przerażające, ale niestety miało miejsce..
  76. lat temu-apogeum niewobrażalnego ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich szowinistów z OUN i UPA (oraz ukr.sąsiadów) na Wołyniu i Kresach Płd.-Wsch.-11 lipca 1943 r. "Krwawa Niedziela" i tysiące polskich ofiar.
  Pamiętajmy!

  https://pbs.twimg.com/media/D_K5oKLWwAAmIBQ.jpg
 • @
  Ukraińskie MSZ potępiło zbrodnię wołyńską, równocześnie podkreślając, że nie zgadza się na "upolitycznianie jej przez polskich polityków i dyplomatów". Ukraińska dyplomacja zaznaczyła, że wydarzenia wołyńskie są jedną z najbardziej tragicznych stron we wspólnej historii dwóch narodów.
  Jesteśmy przekonani, że każde życie jest bezcenne. Dlatego oddajemy hołd wszystkim, którzy zginęli w wyniku Tragedii Wołyńskiej. Jednoznacznie i zdecydowanie potępiamy zbrodnie wobec ludności cywilnej: Ukraińców, Polaków, Żydów, Czechów i innych, którzy w nich ucierpieli – podano w komentarzu na stronie internetowej MSZ w Kijowie.


  PAP

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

ULUBIENI AUTORZY

więcej