Gorące tematy: Po wyborach Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
939 postów 29686 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Dlaczego nowy prezydent Ukrainy musi wygrać drugie wybory

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Minęły dwa i pół miesiąca, odkąd ukraiński komik-kandydat Wołodymyr Zelensky wygrał w wielkim stylu w wyborach prezydenckich.

 Okrzyknięto to wówczas politycznym trzęsieniem ziemi, ale Zelensky jak dotąd nie był w stanie wyznaczyć ministrów, których chce, ani zamienić swoich obietnic wyborczych w ustawodawstwo.

 

Wszystko to może się zmienić po wyborach parlamentarnych 21 lipca, zwołanych przez nowego prezydenta w od momentu, gdy zaprzysiężono go w maju.  Silne poparcie jego partii dałyby mu siłę, by zrobić prawie tyle, ile chce. W przeciwnym razie może mieć długie i frustrujące pięć lat urzędowania

Jak się miewa Zelensky?
Podczas kampanii prezydenckiej  Zelensky odrzucił wszelką krytykę. że był marionetką kontrowersyjnego oligarchy Igora Kołomojśkiego albo marionetką rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, w zależności od tego, kogo słuchałeś. To bardzo wczesne dni prezydentury na oceny, ale jak dotąd wskazówki sa takie, że prezydent stara się być sobą

Tak, pan Kołomojsky wrócił na Ukrainę z dobrowolnego wygnania , a i tak że jeden z byłych prawników oligarchy dostał podrzędną pracę w administracji prezydenckiej.

Ale inne kluczowe nominacje, w tym niektórzy wrogowie pana Kołomojskiego na kluczowych stanowiskach, sugerują, że nowy prezydent chce zdystansować się od swojego byłego partnera biznesowego i przynajmniej starać się spełnić jego ambitne obietnice wstrząsnięcia systemem politycznym i walki z endemiczna korupcja na Ukrainie.

 

Prezydent Zelensky został już dobrze przyjęty przez niektórych czołowych europejskich przywódców

Jeśli chodzi o stosunki z Rosją, styl jest nieco inny, ale Zelensky w większości kontynuował strategię swojego poprzednika, Petra Poroszenki.

Decyzja prezydenta Putina o rozpoczęciu udzielania rosyjskich paszportów osobom zamieszkałym w okupowanych częściach wschodniej Ukrainy zmusiła Zelensky'ego do zdecydowanej reakcji i porzuciła pogląd, że nastąpi natychmiastową poprawa stosunków. Jednak dwaj prezydenci rozmawiali przez telefon, co niektórzy analitycy z Ukrainy i Rosji widzą jako znak, że dialog jest możliwy.


Ile Prezydent Ukrainy ma "mocy"?
Prezydent Ukrainy jest głową państwa, ale nie szefem rządu. Zatem uprawnienia pana Zelensky'ego są ograniczone. Może wybrać premiera, ale parlament Ukrainy, Rada Najwyższa, ma prawo zatwierdzenia lub odwołania.

Dlatego, pomimo zwycięstwa, prezydent Zelensky został jak dotąd obarczony tym, co faktycznie jest rządem Poroszenki. Wysiłki na rzecz odwołania ministrów lub nawet zaakceptowania ich rezygnacji zostały zablokowane przez posłów.

Oznacza to dysfunkcjonalny okres rządów, który został bardzo upubliczniony, gdy pan Zelensky zorganizował konferencję prasową, aby narzekać, że mianowany przez Poroszenkę minister spraw zagranicznych Pavlo Klimkin komunikował się z Rosją bez konsultacji z nim i że dowiedział się o tym z internetu.

Jakie są  szansę jego partii na zwycięstwo w wyborach?
Jeśli Poroszenka miał nadzieję, że udaremni popularność Zelensky'ego, udaremniając jego plany, to wydaje się, że raczej to już nie działa.

Im więcej deputowanych przeszkodziło Zelensky'iemu , tym wyższa jesy siłą jego parti, która to, wzrosła w sondażach. Partia, nazwana na cześć serialu prezydenckiego pana Zelensky'ego, od ponad miesiąca konsekwentnie sonduje 40-50%, co daje mu liczbę potrzebną w nowym parlamencie.

Jako szef partii obiecał nie włączać nikogo, kto wcześniej był posłem ze swojej listy, a nowy parlament prawdopodobnie będzie pełen nowych kandydatur.

Czy będzie szukał koalicji z innym artystą?
Przez cały 2018 rok, zanim pojawił się Wołodymyr Zelensky, pojawiły się powszechne spekulacje, że głównym wokalistą jednego z najpopularniejszych ukraińskich zespołów może być inny kandydat na stołek prezydencki.

Svyatoslav Vakarchuk, wokalista renomowanego zespołu Okean Elzy, również przygląda się sukcesowi Zelenskyego

 

Z powodów, które nigdy nie zostały w pełni ujawnione, Svyatoslav Vakarchuk odmówił.Ale teraz utworzył własną partię polityczną o nazwie Holos (Głos) i w najnowszym sondażu ma około 8%.

Przyciąga on osoby nastawione na reformy i mógłby potencjalnie utworzyć koalicję z Sługą Ludu. Jego grupa rockową, Okean Elzy, nadal koncertuje .

Kogo jeszcze szukać
Drugi w sondażach jest najbardziej prorosyjski ze stron, Opposition Platform - For Life, który ma odebrać większość swoich głosów na wschodzie.

To spowodowało, że partie  wielkiego wpływu ubiegają się o to by przekroczyć próg.wyborczy   Petro Poroszenko i Julia Tymoszenko maja  problem w tym czy ich partie przekroczą próg 5% potrzebny do wejścia do parlamentu.

Może to być szczególnie upokarzające dla Poroszenki, który w kwietniu zaatakowany przez pana Zelensky'ego odmawia "spokojnego" odejścia że sceny politycznej.

Jego partia polityczną została przemianowana bez jego imienia i obecnie nazywa się „Solidarnością Europejską”. Nawet jeśli osiągnie ponad 5% (a obecnie sonduje około 8%), nadal będą prawdopodobnie graczami w następnym parlamencie.

 

https://www.bbc.co.uk/news/world-europe-48853747

 

ps.

I apologise in advance for the quality of the translated text

KOMENTARZE

 • Po
  Prostu Amerykanie i Rosjanie starają się dogadać. Ellan S Carr , amerykański wysłannik do zwalczania antysemityzmu w Europie, nie mógł wprost nachwalić się nowego prezia tego upadłego państwa. My jesteśmy następni w kolejce. U nas żony preziów są żydówkami, tam z kolei prezydenci.
 • @zbig71 14:49:54
  Z tym upadaniem to jest dokładnie jak z upadkiem USA i dolara, ileż się tego tu naczytałem i pewnie jeszcze nie raz naczytam
  Upada,upada,upada
  ......i w doopie wszystkich ma
  Takie są realia tego świata.

  8-))))))
  pzdr
 • @Husky 15:53:23
  No jasne, Ukraina to kraina mlekiem i miodem płynąca. Zwłaszcza potwierdzają to Ukraińcy których jest tu od groma.
  Ukraina została zsomalizowana przez Żydowskich oligarchów i jankeską bezpiekę. Chwała bogu, że Rosjanie przejęli Krym, bo i to miejsce zostało zmasakrowane.
 • @zbig71 16:12:00
  To mówisz że Ukraińcy powinni zostać zutylizowani, bo to bandrowskie żydy som
  hmm

  8-)))))
  pzdr
 • @Husky 16:24:51
  "To mówisz że Ukraińcy powinni zostać zutylizowani, bo to bandrowskie żydy som"

  Jestem za tym, aby do tej listy dodać jeszcze psy - zwłaszcza te, co szczekają po ukraińsku.
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:17:18
  Pomysł całkiem,całkiem
  Taki..... cywilizacyjny

  8-)))))
  pozdr.
 • @Husky 16:24:51
  Niczego takiego nie piszę. Piszę o tym KTO zsomalizował Ukrainę. Musisz jeszcze podciągnąć się z propagandą. Z prowokacji także, zwłaszcza na Neonie.
 • @zbig71 19:20:24
  8-))))))
  pzdr.
 • @Husky 19:28:45
  Polecam ,, Montaż.,, Vladymira Volkoffa. Nie będziesz żałował.
 • @
  Nowy sondaż Razumkowa:
  44,4% Sługa Narodu/Zełenski
  13,3% O Życie/Bojko
  8,5% Ojczyzna/Tymoszenko
  7,5% Solidarność Europejska/Poroszenko
  6,8% Głos/Wakarczuk
 • @
  Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce wsadzić Sławka Nowaka za stan dróg na Ukrainie.
  W Polsce będzie on wkrótce do wsadzenia za wałki w czasie rządów PO.
  To w którym on więzieniu będzie siedział?
  W Polsce- czy na Ukrainie?
  Czy może będzie se wybierał

  https://pbs.twimg.com/media/D_0SlNVXoAEWH5q.jpg
 • w ostatniej chwili
  Centralna Komisja Wyborcza Ukrainy wyrejestrowała kandydata prorosyjskiego "O Życie" Dmytra Tornera.
  Okazało się, że nie jest obywatelem Ukrainy, tylko Mołdawii, naprawdę nazywa się Dimitrie Necrasov, a w dodatku jest poszukiwany listem gończym za ucieczkę z mołdawskiego więzienia.
 • Sukces partii Zelenskyego
  Wygrywa dzisiejsze wybory na Ukrainie
 • Wybory na Ukrainie. Cała władza w ręce Sługi Ludu
  Partia Sługa Narodu prezydenta Zełenskiego w wyborach zmiażdżyła konkurencję i zmiotła dotychczasową scenę polityczą. Ale nowe twarze nie sprawią, że zniknie siła oligarchów.

  Odkąd Wołodymyr Zełenski został prezydentem Ukrainy dwa miesiace temu, nieustannie narzekał, że przeszkodą do realizacji jego programu jest blokujący go parlament. Teraz przeszkoda zniknęła. Jego partia Sługa Narodu - nazwana tak samo jak serial w którym występował były aktor - osiągnęła najwyższy wynik w historii ukraińskich wyborów parlamentarnych (ok. 44 proc.) i zdobyła większość mandatów. Wciąż nie jest jednak jasne, co zrobi ze zdobytą pełnią władzy.

  Niemal wszycy nowo wybrani posłowie do Werchownej Rady to debiutanci: ludzie ze środowisk showbiznesu, społeczeństwa obywatelskiego, ale także lokalnych układów biznesowo-politycznych. Jak zapowiedział Zełenski, premierem ma zostać natomiast "zawodowy ekonomista bez przeszłości w polityce".

  - To głosowanie było właściwie kolejną rundą wyborów prezydenckich. Mało który wyborca znał nazwiska i program partii . Wybory pokazały, jak wciąż silna jest osobista marka Zełenskiego oraz idei, które głosi - odsunięcia starych elit od władzy i zmiecenia korupcji

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

ULUBIENI AUTORZY

więcej