Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31689 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

„Hat trick Kaczyńskiego”

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Marketingowo PIS rozjeżdża wszystkich. Najlepiej odrobiona lekcja. Konwencja jak finał Pucharu Stanleya. Światło, scenografia, realizacja. Nie ma mowy nienawiści - są słowa prawdy o mafijnych rządach PO. I nie ma dzielenia Polaków.

Póki co mocno mobilizujące, konserwatywne, aksjologiczne i uderzające w tony patriotyczne przemówienie Jarosława Kaczyńskiego. Czyli akcent kampanijny położony na starcie cywilizacyjne i ideologiczne - program będzie odsłaniany w częściach, wczoraj to zapewne tylko fragment.Wczorajsza Konwencja PiS była dla KO, Schetyny i malowanej premier niczym tornado, tsunami i trzęsienie ziemi razem wzięte. Oczywiście tak, jak zawsze ''nic się nie da i nie ma pinendzy''. Pozostało im tylko pozbierać resztki tego co po nich zostało, lizać rany i siedzieć cicho.

Znów słyszę wycie tych samych ''ekspertów'' co przed czterema laty, że nic się nie da, katastrofa, klęska finansów, Armagedon budżetu i inne POpierdy. Niech ci ignoranci zamkną mordę, bo tylko kolejny raz się ośmieszą. Czy to tak trudno pojąć , że mafia PO jest przeszłością?Oni wszyscy mają wgrane w te puste łby nieaktualne oprogramowanie. Słyszałem już to samo tutaj cztery lata temu.

 

„Hat trick Kaczyńskiego” zaczyna i kończy kampanię wyborczą, to nie nokaut, to kopanie leżącego

     

Prochu na konwencjach politycznych się nie wymyśli, zawsze i wszędzie muszą być wykorzystane stałe fragmenty gry i pod tym względem PiS prochu nie wymyślił. Był hymn, ale jaki! Było podsumowanie dotychczasowych osiągnięć z całym pakietem spotów, co nieszczególnie przykuwa uwagę, natomiast pomysł z wystąpieniem polskiej normalnej rodziny, z tatą, mamą i gromadką dzieci idealnie trafia w emocje i symbolikę. Przy tym „amerykańska” oprawa, dbałość o szczegóły formy, której nie wolno lekceważyć. Polityka jest grą na emocjach, zawsze tak było począwszy od rzymskiego „chleba i igrzysk”, a właściwie trzeba sięgnąć jeszcze dalej.

 Formą, rozmachem, pomysłem na prezentację politycznego programu PiS zagrał w zupełnie innej lidze niż cała reszta politycznej C klasy. Potem przyszedł czas na treść i najważniejsze wystąpienie dnia. Mowa Jarosława Kaczyńskiego, jak rzadko kiedy, dla masowego słuchacza pewnie nie była szczególnie porywająca, na pewno nie w pierwszej i dość długiej fazie. Podsumowanie tego czym jest system wartości konserwatywnych i narodowych, połączone z analizą historyczną patologii III RP i odkurzenie „haratania w gałę”, czyli gorszącej i nieudolnej zabawy Tuska w politykę, to uczta, ale dla koneserów i zawodowców. Wiele takich mów wygłosił lider PiS i to mogło nieco zaskoczyć, że w dniu tak uroczystym lider nie zaczął od motywu przewodniego kampanii, czyli czegoś na obraz i podobieństwo nowego 500+. Kaczyński tak naprawdę dał wykład, nawet nie dla studentów, ale dla magistrów, doktorów i profesorów politologii i historii.

Udawało się Polakom zatruwać umysły i udawało się złodziejstwo wynosić do rangi wolnego rynku, a sprawiedliwy podział dóbr wyzywać od komunizmu, ponieważ przez ćwierć wieku żadna władza w Polsce niczego istotnego ludziom nie dała, pomimo tysiąca obietnic. W 2015 roku nastąpił przełom ocierający się o cud i tej przewagi, jaką zyskało PiS nie jest w stanie nadrobić żadna partia, zwłaszcza, że wszystkie liczące się już rządziły. Na czym konkretnie to polega? Niektórzy nazywają to wiarygodnością, ale wiarygodność słabo się sprzedaje w narodzie, jeśli dotyczy polityków. Dlatego proponuję bardziej właściwe słowo, jakim jest namacalność. Prawie każdy Polak, czy kocha, czy nienawidzi Kaczyńskiego codziennie dotyka tego, co zostało dane i rzekomo przez konkurencję polityczną nie ma być odbierane.

Niech wszyscy dookoła obiecują złote góry, Schetyna może obiecać 100 milionów na głowę, Kosiniak-Kamysz po „Bizonie” i 300 hektarów, Czarzasty i reszta darmowe wycieczki do Bułgarii i występy Kardashianek w remizach. Nic to nie da, na nikim to nie zrobi wrażenia. Jedynym politykiem, który nie mówi, że da, ale z całą pewnością da, jest Jarosław Kaczyński. Cała reszta jest nieważna, cała reszta jest biciem piany. „Hat trick Kaczyńskiego” to oferta dla milionów Polaków, konkretne pieniądze nie pustosłowie i Polacy o tym wiedzą. PiS kopie w imieniu okradanych przez lata Polaków, kopie leżących na dechach złodziei, co było marzeniem co najmniej dwóch pokoleń.

https://www.kontrowersje.net/hat_trick_kaczy_skiego_zaczyna_i_ko_czy_kampani_wyborcz_to_nie_nokaut_to_kopanie_le_cego

 

A program opozycji jest właśnie taki:

Darmowy Netflix, darmowe HBO GO, darmowy Canal+ Sport, roczny dostęp do PS Plus, baranina na cienkim z ostrym sosem i może dam się przekonać.

Przed kamerami garnitur a na dole klapki i kąpielówki.
Puaczę

 

 ps.

Polska jako druga Korea Płn, Białoruś, Rosja Putina czy Grecja, to już nieaktualne. Nowym straszakiem totalnych od wczoraj została Wenezuela. A my po prostu róbmy swoje

Polska nie jest biednym krajem, a Polacy nie muszą być żebrakami. Nie dajmy sobie wmówić, że zawsze na nic nas nie stać i że musimy być biedni.
Taka narracja była przez całą komunę i III RP.
Godność pracownika lub powrót do niewolnictwa za 1500 zł.
13.X wybór należy do nas.

 

Źródło :
Twitter
FB
 

 

KOMENTARZE

 • Daje 5
  Jak zwykle świetny i merytoryczny materiał.PiS musi wygrać i odsunąć od polityki zdrajców zapszańców i wrogów Polski.
 • Brawo !
  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/965217,prawo-i-sprawiedliwosc-znokautowalo-konkurencje-polityczna-polacy-chca-bypis-rzadzil-dalej-kolejna-kadencje
 • @Tezeusz 09:10:49
  Ledwie się kampania wyborcza rozpoczęła i ciężki nokaut w pierwszej rundzie. Mistrz wagi ciężkiej Grzegorz Dyndała zniesiony nieprzytomny do szatni. A to jego ostatnie słowa.

  https://pbs.twimg.com/media/ED3dh8KW4AAB3d3?format=jpg&name=small
 • @Husky 09:13:51
  Dyndała poszedł won !!!
 • @Husky 09:13:51
  Program PiS kładzie opozycję na łopatki. Rzecznik rządu: taką politykę prowadzimy od lat.

  https://niezalezna.pl/287129-program-pis-kladzie-opozycje-na-lopatki-rzecznik-rzadu-taka-polityke-prowadzimy-od-lat
 • podoba mi się ten kawałek
  "Udawało się Polakom zatruwać umysły i udawało się złodziejstwo wynosić do rangi wolnego rynku, a sprawiedliwy podział dóbr wyzywać od komunizmu, ponieważ przez ćwierć wieku żadna władza w Polsce niczego istotnego ludziom nie dała, pomimo tysiąca obietnic. W 2015 roku nastąpił przełom ocierający się o cud i tej przewagi, jaką zyskało PiS nie jest w stanie nadrobić żadna partia, zwłaszcza, że wszystkie liczące się już rządziły. Na czym konkretnie to polega? Niektórzy nazywają to wiarygodnością, ale wiarygodność słabo się sprzedaje w narodzie, jeśli dotyczy polityków. Dlatego proponuję bardziej właściwe słowo, jakim jest namacalność. Prawie każdy Polak, czy kocha, czy nienawidzi Kaczyńskiego codziennie dotyka tego, co zostało dane i rzekomo przez konkurencję polityczną nie ma być odbierane."

  tam się można powyżywać.

  https://interesariusz.neon24.pl/post/150596,quo-vadis-vox-populi-8-wojna-o-nasze-dusze
 • @kula Lis 68 09:29:28
  Tymczasem opozycja i jej elektorat siedzą ze słownikami i szukają znaczenia trudnych słów wypowiadanych przez Kaczyńskiego.
 • @Husky 09:13:51
  Absolutna dominacja PiS! Aż 47 proc. poparcia i samodzielna większość. Partia Schetyny o 20 pkt. proc. w tyle(o 25% za dużo! powinni mieć 2.4% Nie wiem skąd wzięli tylu walniętych chcących na nich głosować.)

  https://wpolityce.pl/polityka/462873-absolutna-dominacja-pis-az-47-proc-poparcia
 • @interesariusz z PL 09:30:32
  Mnie tez sie podoba
  pzdr.
 • @kula Lis 68 09:41:21
  Walnięty ? piszesz o sobie czy swojej rodzinie ?
 • @Tezeusz 09:42:41
  Czy ty durniu potrafisz czytać tekst ze zrozumieniem? Bo widzę, że nie, zalecam powrót do 4 klasy powszechniaka. W komentarzu jest mowa o głosujących na PO. POniał duraku?
 • @kula Lis 68 09:47:15
  Poniał towariszcz kacap ! ponjał
 • @Tezeusz 09:49:37
  Ty forumowy śmieciu, o wielu nickach, idź w pizdu useful idiots. Gdybym ciebie szmondaku spotkał w realu to za tego kacapa zębów byś szukał w swym odbycie. POniał.
 • @Tezeusz 09:42:41
  O tobie i twojej.
 • @kula Lis 68 09:57:51
  Czyli TWOJEJ. zaprzeczenie negacji. "NIEPRAWDA,ŻE PRAWDA TO PRAWDA." pewno nie znasz !
 • @Husky 09:37:24
  Trzeba to jasno powiedzieć PiS chce zrównania poziomu życia z Zachodem a totalniacy robią wszystko żeby do tego nie dopuścić, nie da się budować dobrobytu Państwa na podziałach społecznych, a przecież tamci chcieliby dać ale swoim. Zresztą i ich sponsorzy z Zachodu naciskają.
 • @Tezeusz 09:42:41
  Zbyt szybko przeczytales komentarz Kuli Lisa
  On i PO?

  Pzdr
 • @Husky 09:37:24 Wyborco pamiętaj! 13- go października wrzuć Platformę do śmietnika!
  Polaków stać na dostatnie życie. Jako zdolny, utalentowany i ambitny Naród mamy prawo do dobrych rządów. Takim rządem jest rząd Zjednoczonej Prawicy. Musimy przedłużyć mu mandat do rządzenia państwem . Bo tylko wtedy osiągniemy sukces na miarę naszych możliwości. Wielki sukces, jakim jest silna Polska i zamożni Polacy. Podniesienie płacy minimalnej jest tylko jednym ze skutków zmiany gospodarki. Wiele firm u nas opartych jest na nisko płatnej pracy podczas gdy ludzi brakuje w różnych segmentach rynku. Jak wymusić zmiany? Podnieść koszty tym co trwają i kasują tylko zyski. Branże się unowocześnią a ludzie więcej dostaną. Nadmiar ludzi przejdzie tam gdzie jest potrzeba zatrudnienia. Jednocześnie wpłynie to na imigrację do naszego kraju, bo jest ona widoczna już na ulicach. Nie będzie potrzeba aż tylu ludzi. To będzie kopniak do przodu choć paru się przewróci ale kierunek dobry.
 • @Husky 09:37:24
  Gryglas w "7x24": PO chce państwa będącego stróżem nocnym. "A i z tych obowiązków się nie wywiązuje". Platforma Obywatelska proponuje koncepcję państwa wczesnego liberalizmu, które jest stróżem nocnym. Takie państwo nie jest w stanie zagwarantować suwerenności kraju i widzieliśmy, że nie potrafi wywiązać się z podstawowych obowiązków nocnego stróża (nieopodatkowane cysterny jeździły po Polsce). Propozycja wzrostu wynagrodzeń dla najuboższych jest tym, na co wszyscy czekamy - mówił w programie "7x24" Zbigniew Gryglas.

  https://niezalezna.pl/287135-gryglas-po-chce-panstwa-bedacego-strozem-nocnym-a-i-z-tych-obowiazkow-sie-nie-wywiazuje
 • @Husky 09:37:24
  To już jaja. Kamysz z Kukizem obiecują młodym dopłatę do mieszkania 50 tys zł! za które mogą dobrą budę dla psa kupić. Szetyna z POKO dziś mówią, że 6 punkt 6paku to budowa ludziom na wsi i mieście łazienek i kibli tym którzy ich nie mają.
 • @kula Lis 68 10:18:38
  Zobacz kolego jak się niektórzy wadcy się tu bawią
  Komedia
  Ilość komentarzy jest większą od ilości odsłon
  A tego w histori portalu jeszcze nie grali
  Za chwilę licznik będzie jechał w druga stronę
  Żenada

  8-)))))
 • @Husky 09:37:24
  Naród polski ma niestety wyprane mózgi. 27,4 % głosów dla PO, największych złodziei jakich świat widział. Skąd to POKO bierze tylu zwolenników, co te TVNy im w głowach i mózgach robią? Wygląda mi to na rewolucję typu rozwolnienie - czy węgiel apteczny działa tylko na kiszki, czy na szare zwoje też? Ktoś się nazwał Nienawidzę PiS i straszy, przecież w Luksemburgu jest minimalna płaca równa 2000€ i Luksemburg jakoś nie bankrutuje i nikt tam nie żre cebuli z wodą. Taki kit to elektoratowi z TVNu. Na razie PiS jest najszybszy z wszystkich partii, innych nie widać! Jedyna polska partia PiS krzepnie i wreszcie stajemy się gospodarzami we własnym kraju, pierwszy raz od ok 200 lat i niech już tak zawsze będzie.
 • @kula Lis 68 10:30:44
  Prezes:
  "tusk, to była zabawa we władze, drogie wina i cygara, haratanie w gałę. Im się nie chciało, im się nawet nie chciało chcieć. Temu systemowi towarzyszyła grabież pieniędzy publicznych. A ostatnią fazą był zwrot i skręt w stronę lewactwa"!
  Panie Prezesie, SZACUNEK!
 • @kula Lis 68 10:30:44
  Prezes jest w olimpijskiej formie. Rąbie siekierą słowa rządy Tuska i Kopacz aż wióry lecą.
 • @kula Lis 68 10:30:44
  Intelektualna różnica między Kaczyńskim, a pozostałymi liderami innych partii. to już nawet nie przepaść.

  To Kosmos.
 • @Husky 09:37:24 już nadają, że...
  Kaczyński nie zna się na ekonomii? Kto tak Twierdzi TVN? Oni się znają na ekonomii kiedy i gdzie? Kaczyński ma Morawieckiego, który świetnie zna się na ekonomii. PO potrafi tylko kraść i świetnie zadłużać państwo. A sam Gregory Schettino to prosty kołek wesołek z "Ciamajdanu", będzie musiał wkrótce oddać do lombardu swą górną porcelanę bo idą trudne czasy dla POKO - SPOKO - EUROKOKO, Totalsów i Targowicy! PiS - Zjednoczona Prawica to obecnie najpoważniejsze i odpowiedzialne za Polskę ugrupowanie polityczne. Zarówno w aspekcie programowo- ideowym, jak i kadrowym. Powinna i uzyska jeszcze lepszy wynik, czyli większość parlamentarną. Wtedy będzie jazda i wycie POKO, totalsów, lewactwa i peselowco-kukizowców.
 • @kula Lis 68 10:30:44
  ''Jedna kobieta, jeden mężczyzna i dzieci - to jest rodzina. A taki model rodziny jest dzisiaj atakowany''.
  /Jarosław Kaczyński, Lublin/
 • @Husky 09:37:24
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182YzE2Mi9wLzIwMTkvMDkvMDgvODI1LzQ1MC82ODU4NTAxMjMxMzE0NmI3YjVjMjYyYWJlMjQ4ZTczYS5wbmc=.png
  Hit w studiu! Wiceminister wręczył politykom opozycji "cysternę", Joński ją odłożył. Kempa: Czemu schowałeś Darku "wstyd"? Zaskakująca sytuacja w programie „Woronicza 17” (TVP INFO). Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker wręczył obecnym w studiu politykom PSL i KO miniaturowy model „cysterny wstydu”. Dariusz Joński po chwili namysłu schował ją pod stół. Taka jedna cysterna to strata Skarbu Państwa około 40 tys. zł. Za PO-PSL 600 takich hulało dziennie po Polsce. Chciałbym taką cysternę wręczyć panom z PSL i PO, bo ta cysterna to symbol waszych rządów. Jeśli wrócicie do władzy, to te cysterny będą dalej hulać po Polsce powiedział Paweł Szefernaker wręczając politykom opozycji „cysternę wstydu”. Pieniądze za waszych rządów prędzej wyjadą kolejnymi cysternami wstydu, niż trafią do kieszeni obywateli zaznaczyła europoseł PiS Beata Kempa. Polityk KO Dariusz Joński najpierw obrócił na stole „cysternę”, a w końcu schował ją pod stół, co rozbawiło obecnych w studiu. Czemu schowałeś Darku wstyd pod stół. No proszę cię mówiła przy okazji śmiejąc się europoseł PiS Beata Kempa. Zapraszam cie, żebyś z Brukseli przyjechała do Zgierza i zobaczyła największe nielegalne wysypisko śmieci w Polsce. (…) Wysypisko nie jest zabezpieczone, każdy może wejść, ludzie umierają na nowotwory. (…) Chce państwu pokazać konwój wstydu śmieci odpowiedział zdenerwowany Joński.

  https://wpolityce.pl/polityka/462878-hit-wiceminister-wreczyl-politykom-opozycji-cysterne-wstydu


  Ps...Totalni przez cały czas atakują PiS w stylu: a wysypiska są, a drogi nie ma, a mieszkań za mało. Kempa powinna po prostu odpowiedzieć: i z tym sobie poradzimy, jak ze wszystkim. Po kolei.
 • @kula Lis 68 10:42:58
  Gdyby Polacy nagle oślepli i zwariowali oddając władzę PO oraz tak zwanej opozycji reprezentującej szeroko pojęte szambo III RP z Kastą włącznie - niwecząc szansę dla Polski i Polaków, szansę, która już się nie powtórzy, to historia, Bóg i przyszłe pokolenia nam tego nie wybaczą.
 • @Husky 09:37:24
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xMjE0NC9wLzIwMTkvMDkvMDgvODI1LzUwMC85YTZmYzcyNmI1YmM0MTE2OThkMjI4MzhkYjhiMjJkMS5qcGVn.jpeg
  PiS wygrywa, bo potrafi pisać przeboje, KO przegrywa, gdyż oferuje biały wiersz do atonalnej muzyki...Politycy Koalicji Obywatelskiej zamknęli się w bańce informacyjnej własnego towarzystwa wzajemnej adoracji i uważają ją za cały świat....Kiedy ekonomista i dziennikarz „Gazety Wyborczej” Witold Gadomski musiał na łamach wyjaśniać, o co chodzi w programie Koalicji Obywatelskiej i wzmacniać oraz konkretyzować bardzo ogólnikowy przekaz Małgorzaty Kidawy-Błońskiej, najważniejsi politycy opozycyjnej koalicji wiedzieli, że jest „posprzątane”. A po konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Lublinie wiedzieli też, że mają „przechlapane”. Do opinii publicznej nie przebił się ani wcześniejszy „sześciopak”, ani „siódemka” z konwencji KO, gdyż tych nazw nie ma na czym zawiesić. Może dlatego ich zawartości nie pamiętają też sami politycy KO. Tak jak w piosence prawdziwy przebój musi mieć chwytliwy refren i być łatwy do zanucenia, tak w polityce program musi być jak ten refren i te kilka wpadających w ucho taktów. Program Koalicji Obywatelskiej tym nie jest.

  Nie chodzi nawet o takie terminy jak „piątka” czy „hattrick Kaczyńskiego”, lecz o słowa owego refrenu, takie jak „500 plus”, „300 plus”, „13 emerytura”, „dwie 13 emerytury” czy 3000 i 4000 skojarzone z płacą minimalną. W programie KO są takie określenia jak „czek opiekuńczy” czy „premia emerytalna”, które przeciętnemu obywatelowi kompletnie nic nie mówią. A jeszcze gorsze są skomplikowane mechanizmy związane z ulgami, podatkami bądź dopłatami, wymyślane np. przez głównego ekonomistę PO prof. Andrzeja Rzońcę, a których politycy Platformy nie potrafią ani streścić, ani zapamiętać. W efekcie przeciętni obywatele nie mają pojęcia, o co Koalicji Obywatelskiej chodzi. Mechanizmy i algorytmy są dobre, ale na seminariach. Obywatel oczekuje prostego przekazu, który może jednoznacznie zrozumieć i do którego nie trzeba komentarzy Witolda Gadomskiego czy innego „rozkminiacza” z „Gazety Wyborczej”. Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/462876-pis-wygrywa-bo-potrafi-pisac-przeboje

  Ps...PO potrafi tylko kopiować, to Plagiatowa Opozycja. Oni wszyscy mówią Kaczyńskim, a te frazy o służbie, pokorze, wolności, które w ich ustach brzmią humorystycznie, i stąd głupawy śmiech Kidawy, znowu nie wyszło, znowu kulą w płot.
 • @Husky 09:37:24
  Liroy-Marzec: Dla mnie tę decyzję można wytłumaczyć tylko tym, że Pawłowi ktoś podrzucił pigułkę gwałtu...

  https://wpolityce.pl/polityka/462875-piotr-liroy-marzec-ktos-podrzucil-pawlowi-pigulke-gwaltu
 • @Husky 09:37:24
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hNmE5OS9wLzIwMTkvMDkvMDcvODI1LzU1MC9kOGNmYzA5ODgzMDg0NjUxYWZjN2YwZWJjODRjZjQwNS5qcGVn.jpeg

  Program Platformy jak Kononowicza - nie będzie niczego?

  https://wpolityce.pl/gospodarka/462797-program-platformy-jak-kononowicza-nie-bedzie-niczego

  Ps...To o Kidawie z Błońska, kolega szkolny powiedział ,jest tak ograniczona, że ma kłopoty z zapamiętaniem swoich dwóch nazwisk, zgroza. POKO - SPKO - EUROKOKO, w przełożeniu na zrozumiały dla Polaków język to, "syf - kiła - mogiła", więc jak na "Gregorego Schettino" przystało to jednak i tak sporo!
 • @kula Lis 68 10:50:17
  Liczyłem czas.
  Do strzelenia hattricka potrzebna była napastnikowi Kaczyńskiemu niespełna minuta.
  Tego jeszcze w historii haratania w gałę nie było.

  8-)))))))
 • @Husky 09:37:24
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19hYzA2Yi9wLzIwMTkvMDkvMDYvODI1LzM3MC80NDdjZjY3ZWVkZTI0YzA0OWUyMjYxZmZlMDVkM2I1MS5wbmc=.png

  Tusk mógł wiedzieć o przekrętach reprywatyzacyjnych już w 2012 roku! Komisja Kalety znalazła kluczowy dokument! Komisja Weryfikacyjna posiada korespondencję, z której wynika, że były premier Donald Tusk już w październiku 2012 roku został powiadomiony o szokujących praktykach reprywatyzacyjnych w Warszawie! Kilkunastostronicowe pismo trafiło do jego kancelarii wprost z biura Rzecznika Praw Obywatelskich! Co rząd PO-PSL zrobił z wiedzą przekazaną przez Irenę Lipowicz? Przekazał do resortu skarbu, w którym pismo zaległo w najgłębszej szufladzie! Pismo datowane jest na 23 października 2012 roku. Ówczesna Rzecznik Praw Obywatelskich, Irena Lipowicz podkreśla potrzebę stworzenia jednolitej ustawy reprywatyzacyjnej oraz alarmuje premiera o nieprawidłowościach i handlu roszczeniami, które pozwoliły na rozkwit reprywatyzacyjnych fortun. Mało tego! RPO jednoznacznie przekazuje Tuskowi informację, że rozkradane jest mienie publiczne.
  Niejasne zasady zwrotu zaczynają też budzić protesty obywateli - stanowiąc reakcję np. na wtórny, spekulacyjny obrót roszczeniami z dekretu warszawskiego, fikcyjne reaktywacje przedwojennych spółek, czy choćby praktykę zwracania nieruchomości wcześniej traktowanych jako zasób publiczny i gminy, dostępny dla wszystkich bądź wykorzystywany dla dobra wspólnego ( publiczne parki, przedszkola, tereny szkolne). Sytuacja własnościowa stolicy stanowi jaskrawy przykład, do jakich systemowych patologii prowadzi pozostawienie sprzecznych praw i interesów różnych grup obywateli w prawnej próżni; próżnię tę wypełniają wyroki sądów o dużym stopniu niejednolitości. czytamy w piśmie Ireny Lipowicz do premiera Tuska, które zdobyła Komisja Weryfikacyjna. Rzecznik Praw Obywatelskich wskazuje też na gehennę lokatorów przejmowanych kamienic warszawskich i szokujące metody „czyścicieli kamienic”. (…) coraz częściej opisywane są wręcz drastyczne przypadki traktowania lokatorów przez „nowych” właścicieli, mające na celu zmuszenie ich do opuszczenia mieszkań. Warto w tym miejscu wspomnieć, że działania takie jak: wyłączanie wody, prądu, ogrzewania, demontaż drzwi wejściowych i okien, rozbieranie dachu są w praktyce bezkarne, ponieważ obowiązujący Kodeks karny takich zachowań (…) nie penalizuje. (…) Lokale mieszkalne w reprywatyzowanych kamienicach, stanowiące jeszcze mienie komunalne, były przeznaczone dla osób najuboższych, dla tych, do których adresowana jest pomoc mieszkaniowa ze strony gmin. Osoby takie, po utracie uprawnień do mieszkań w kamienicach zwracanych poprzednim właścicielom, najczęściej nie są w stanie samodzielnie zaspokoić potrzeb mieszkaniowych podkreśla Rzecznik Praw Obywatelskich w piśmie z 2012 roku. Co stało się z pismem Ireny Lipowicz? Tomasz Arabski, szef KPRM kieruje je do Mikołaja Budzanowskiego, ministra skarbu. W ogólnikowej, pełnej banałów i „spychologii” odpowiedzi Budzanowskiego do Ireny Lipowicz możemy przeczytać, że resort „rozumie potrzebę uregulowania kwestii związanych z nacjonalizacją mienia”. Oczywiście, nic też nie wynika z wymiany korespondencji. To ciekawe, w kontekście milionowych kwot, które skarb państwa przelewa na konta rekinów reprywatyzacyjnych. Budzanowski stwierdza w swojej konkluzji, że reprywatyzacją zajmują się sądy oraz „właściwe organy”. To „kończy” sprawę alarmującego monitu Rzecznik Praw Obywatelskich. O komentarz w tej bulwersującej sprawie zapytaliśmy Sebastiana Kaletę, przewodniczącego Komisji Weryfikacyjnej. Zwraca on uwagę na fakt, że o reprywatyzacyjnym procederze informowali w czasach rządów PO - PSL sami posłowie,, a służby specjalne wiedziały o wielu patologiach systemu reprywatyzacyjnego. Okres 2010–2012 to czas pełnego kształtowania się patologii korupcyjnej w kontekście afery reprywatyzacyjnej. Okazuje się, że właśnie w tym czasie posłowie składali interpelacje do premiera w sprawie działek, mieli wątpliwości. Dziś wiemy, że te wątpliwości dotyczyły wielkiego przekrętu reprywatyzacyjnego. Rzeczywiście dotarliśmy do pisma rzecznika praw obywatelskich Ireny Lipowicz z października 2012 r. do premiera Donalda Tuska, w którym sygnalizowała, że w Warszawie dzieją się wielkie nieszczęścia, że ludzie wyrzucani są z mieszkań. Wskazywała, że reaktywowane są przedwojenne spółki, że trwa spekulacja w obrocie roszczeniami. Informowała też o zbyt dużym władztwie urzędniczym, co rzutuje na ich zachowania korupcyjne. Premier Tusk nie był tym zainteresowany, bo szef jego kancelarii minister Arabski skierował pismo pani rzecznik do resortu skarbu, a ministerstwo odpowiedziało w lakonicznym stylu, że nie ma wciąż ustawy reprywatyzacyjnej. Pismo nie trafiło też do innych organów, w tym do służb specjalnych. Wiemy, że ani CBA, ani ABW nie podjęły zdecydowanych działań przeciwko patologiom reprywatyzacyjnym podkreśla Sebastian Kaleta.

  Całą rozmowę z Sebastianem Kaletą można przeczytać już od jutra w najnowszym wydaniu Tygodnika „Sieci”. Zapraszamy!


  Ps...Ten tępy rerający szwabożyd lub żydoszwab Tusk wiedział o wszystkim jak każdy premier, ale on cieszył się władzą, nie miał żadnego doświadczenia zawodowego na innym polu, reszta nie była ważna, co wyszło gdy czmychnął do Brukseli. Więc ministerstwo sprawiedliwości do dzieła!
 • @Husky 09:37:24
  Polacy są przekonani, że po jesiennych wyborach nadal będzie rządziło PiS. SPRAWDŹ wyniki ciekawego sondażu

  https://wpolityce.pl/polityka/462880-kto-bedzie-rzadzil-jesienia-polacy-sa-przekonani-ze-pis
 • @Husky 10:29:56
  Kopiujcie i wstawiajcie! Wybory tuż tuż ..... https://twitter.com/janek_W1/status/1164643128600682509
 • @Husky 10:47:11
  PiS nie planuje podnoszenia podatków. Nie planujemy podnoszenia, czy wprowadzania nowych podatków - zapowiedział w niedzielę zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel. Dodał, że pieniądze na dodatkowe emerytury będą zapewnione ze środków w budżetowych. "Nie planujemy podnoszenia, czy wprowadzania nowych podatków" powiedział w niedzielę w Radiu Zet Fogiel. Dopytywany, czy nie będą podnoszone np. podatki sektorowe, powiedział, że "tego typu rozwiązania, czy jak np. możliwość ewentualnie powrotu do podatku wielkopowierzchniowego (...) oczywiście będziemy rozważać, czy ten pomysł podatku od sklepów wielkopowierzchniowych nie powinien wrócić". "Ale, co do zasady, czy podatki w takim sensie, jak odczuwa je każdy z nas - nie będą podnoszone" zapewnił. Fogiel był pytany o finansowanie "hattricku" Jarosława Kaczyńskiego, który został przedstawiony podczas sobotniej konwencji wyborczej partii w Lublinie. Zakłada on wyższe płace, podwójną trzynastą emeryturę w 2021 r., równe dopłaty dla rolników. Zgodnie z nim na koniec 2020 roku pensja minimalna ma wynosić 3 tys. zł, a na koniec 2023 roku - 4 tys. zł. Obecnie płaca minimalna wynosi 2250 zł, a minimalna stawka godzinowa 14,70 zł. "Wzrost płacy minimalnej jest częścią podejścia, które w PiS mamy, że czas najwyższy skończyć z tym, żeby jedyną wartością Polski, czy tego, co Polska jest w stanie zaoferować globalnej gospodarce - jest tania siła robocza. Chcemy z tym zerwać, chcemy, żeby polska siła robocza przestała być tania, bo możemy konkurować kompetencjami, solidnością. I uważamy, że zbliżenie się do europejskich poziomów wynagrodzeń jest możliwe. Oczywiście te pieniądze będą pochodzić ze wzrostu gospodarczego" tłumaczył. Jak zauważył, pracodawcy, którzy płacą pensje pracownikom, będą mieli pewne ułatwienia, np. ZUS będzie uzależniony od dochodu. "Proporcjonalny ZUS w stosunku do dochodu, co poluzuje dla przedsiębiorców te zobowiązania fiskalne. A po drugie zakładamy, że tak, jak dotąd cieszyliśmy się dużym wzrostem gospodarczym - konsumpcja również go napędzała - zakładamy, że jeżeli będziemy kontynuować nasze rządy, to te wskaźniki również takie będą, co przekłada się nie tylko na dochody budżetowe, ale też na dochody przedsiębiorców" powiedział Fogiel. Na pytanie skąd będą pochodzić pieniądze na dodatkowe emerytury, odparł, że już jakiś czas temu PiS zapowiedziało, że ta trzynasta emerytura będzie utrzymana. "Zdajemy sobie sprawę, że jesteśmy w stanie zapewnić takie środki w budżecie. Myślę, że już swoją wiarygodność w tym zakresie już pokazaliśmy. Będą ze środków budżetowych - w sposób oczywisty. Prognozujemy, jak będą wyglądały budżety w czasach przyszłych. I dlatego, to rozwiązanie nie wchodzi od przyszłego roku, ponieważ zakładamy, że bezpieczne budżetowo będzie to dopiero tak, jak zakładaliśmy" podkreślił. Dopytywany, czy trzynasta emerytura będzie w przyszłym roku, powiedział, że "w sytuacji, kiedy Prawo i Sprawiedliwość będzie nadal rządzić po jesiennych wyborach, to będzie to świadczenie również w przyszłym roku". Mówiąc o dopłatach dla rolników Fogiel zaznaczył, że mają one być "równe z poziomem tych dopłat, które otrzymują rolnicy niemieccy, francuscy, włoscy".

  https://niezalezna.pl/287145-pis-nie-planuje-podnoszenia-podatkow
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185NGM2Ni9wLzIwMTkvMDkvMDcvNTQyNy8zNjE4L2IwMzU0MjcwMzFhOTQ5M2Y5NjZjM2ZmNTUyZDIwNzZhLmpwZWc=.jpeg

  Nowymi propozycjami PiS (świadomie) odbiera Platformie chęć do życia. Coraz szersza oferta socjalna sprawia, że opozycja nie może się rozpędzić. Nowe propozycje programowe PiS - druga trzynastka dla emerytów, szybki wzrost płacy minimalnej, wyższe dopłaty dla rolników oraz szereg innych propozycji - po raz kolejny odebrały opozycji chęć do życia. I w pewien sposób sprawiły, że ledwo co ogłoszona oferta Koalicji Obywatelskiej (m. in. darmowy internet, ustawowo gwarantowana trzynasta emerytura oraz hasło „nic co było dane nie zostanie zabrane”) właściwie trafiła już do kosza.

  https://wpolityce.pl/polityka/462886-nowymi-propozycjami-pis-swiadomie-odbiera-po-chec-do-zycia
 • Jak przekonać Polaków do kandydata KO? Tylu peanów na cześć Kidawy-Błońskiej jeszcze nie było
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15679383861d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372fac71c2950d432a93c7eebdb858a489a.jpg
  (na zdjęciu polityczny i leworęki trup wyciągnięty z szafy, przez Szetynę, zresztą jeden z wielu nierobów co jest standardem u lewactwa, PO, PSL, etc..)


  Grzegorz Napieralski w programie Katarzyny Gójskiej "7x24" nie mógł wyjść z podziwu nad wysuniętą przez PO kandydaturą na premiera. - Taka osoba, która jest jedną z najważniejszych postaci w polskiej polityce i nie tylko, to jest coś, co dało potężną od wielu miesięcy dynamikę opozycji i pierwszy raz opozycja ma dziś dużą inicjatywę mówił. Nie uniknął też pewnych sentymentów. Zachwyty Napieralskiego nad Kidawą-Błońską uciął krótko Zbigniew Gryglas: "Może byłaby lepszym kandydatem na szefa partii, ale nie na premiera". W piątek politycy Koalicji Obywatelskiej przedstawili swoje propozycje programowe. Kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska przekonywała, że jest to najlepszy program, konsultowany z Polakami. Kidawa-Błońska przypomniała m.in. postulat uchwalenia "Aktu Odnowy Demokracji", czyli pakietu ustaw, które miałyby odwrócić zmiany wprowadzone w czasach rządów PiS. Mówiła też o prezentowanym w eurokampanii projekcie "Europejskiej Ochrony Zdrowia", który zakłada skrócenie (do 21 dni) czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty oraz (do maksimum 60 minut) czasu oczekiwania na pomoc na Szpitalnych Oddziałach Ratunkowych. "Przywrócimy nocne i świąteczne dyżury, by odciążyć SOR-y" zapowiedziała Kidawa-Błońska. Projekt "Europejskiej Ochrony Zdrowia" zakłada też poprawę wyleczalności nowotworów w Polsce. Zatrzymamy smog, zatrzymamy plastik, nie będzie plastiku i zatrzymamy przywóz śmieci i węgla rosyjskiego do Polski mówiła. Żeby było ciekawiej Małgorzata Kidawa-Błońska obiecała też podczas konwencji programowej PO m.in. przywrócenie 50 proc. kosztów uzyskania dochodu dla twórców. Czyżby zapomniała, że taki zapis do prawa podatkowego wprowadził nie kto inny, ale... Donald Tusk? Agnieszka Holland nazwała wówczas partię Donalda Tuska „platformą kolesiów”. Grzegorz Napieralski (KO) pytany w programie Katarzyny Gójskiej "7x24" o informacje ujawnione przez Wprost, jakoby Kidawa-Błońska została wskazana na kandydata na premiera przez firmę pijarową, stwierdził, że "nie wie". Nie jestem ani w sztabie, ani w kierownictwie PO. Uważam, że partie polityczne są na tyle profesjonalne, że korzystają z usług profesjonalistów w różnym zakresie. Kiedy byłem szefem partii też zatrudnialiśmy ekspertów, którzy pomagali nam pisać program wyborczy mówił. Wskazanie Kidawy-Błońskiej, zdaniem Napieralskiego, to "świetny pomysł Grzegorza Schetyny i kierownictwa PO". To jest osoba, która może połączyć partie opozycyjne, niekonfliktowa. Znamy ją od lat, była znakomitym marszałkiem w Sejmie, teraz wicemarszałkiem. Znakomita postać nie mógł wyjść z podziwu gość Katarzyny Gójskiej. Napieralskiemu zebrało się również na sentymenty:
  Trzy tygodnie temu w ramach projektu "Porozmawiajmy o Polsce" byłem z panie Kidawą-Błońską nad morzem, byliśmy w małych miejscowościach nadmorskich, gdzie były wakacje. Ludzie podchodzili do pani marszałek naprawdę sami. Ściskali ją, gratulowali, że w ogóle jest w polityce, cieszyli się bardzo, że do nich przyjechała, chcieli rozmawiać. Jakbym pokazał zdjęcia, jak kobiety i mężczyźni rzucali jej się na szyję, to znaczy, że to jest znakomita postać polskiej polityki. Jak zaznaczył, "takich ludzi nam potrzeba dzisiaj, kiedy ten spór polityczny sięgnął zenitu". Taka osoba, która jest jedną z najważniejszych postaci w polskiej polityce i nie tylko, to jest coś, co dało potężną od wielu miesięcy dynamikę opozycji i pierwszy raz opozycja ma dziś dużą inicjatyw dodał. Zbigniew Gryglas (Porozumienie) zachwyty nad Kidawą-Błońską uciął krótko: "Może byłaby lepszym kandydatem na szefa partii, ale nie na premiera". Dopytywany, czy uważa, ze takie ruchy w PO już są, odpowiedział, że z "całą pewnością tak", skoro przegrywa wybory, nie jest w skonsolidować koalicji.

  https://niezalezna.pl/287140-jak-przekonac-polakow-do-kandydata-ko-tylu-peanow-na-czesc-kidawy-blonskiej-jeszcze-nie-bylo
 • Pieniędzy nie ma i nie będzie – mówili. Co teraz naobiecywała Koalicja Obywatelska?
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15677702271d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372ca0f4f2fa4877ca6154592fb35a4ac4e.jpg Za rządów PO-PSL nie było pieniędzy na programy społeczne. Jeśli ktoś wie, gdzie są zakopane, niech powie - mówił ówczesny premier Donald Tusk. Minister finansów rządu Platformy przekonywał, że "pieniędzy nie ma i nie będzie". Dziś program Koalicji Obywatelskiej przedstawiła Małgorzata Kidawa-Błońska. Teraz, przed samymi wyborami zaczęli obiecywać. "Premia emerytalna do 20 tys. zł dla "aktywnych seniorów", czek opiekuńczy do ponad 1 tys. zł, dwutygodniowy, płatny urlop dla ojców, dostęp do bezpłatnej procedury in vitro oraz darmowe znieczulenie przy porodzie to niektóre elementy programu przedstawione przez Kidawę-Błońską. Kidawa-Błońska przedstawiając program KO zaznaczyła, że "to, co zostało ludziom dane, nie zostanie im zabrane". Już nie takie obietnice już słyszeliśmy. Przed wyborami w 2011 roku przekonywali, że nie podniosą Polakom wieku emerytalnego. Zrobili to zaraz po wygranych wyborach. "Chcę uzupełnić pakiet dla seniorów. Mamy ofertę zarówno dla seniorów aktywnych tym damy premię emerytalną w wysokości nawet 20 tys. zł oraz zwolnienie emerytury z PIT dla tych, którzy pracują" powiedziała. Jak dodała, "w Polsce żyjemy coraz dłużej, a polscy emeryci są naprawdę bardzo aktywni". Podkreśliła, że KO myśli też o seniorach mniej sprawnych. "W Polsce zbyt wiele osób staje przed tragicznym dylematem czy opieka nad rodzicami czy praca. Koalicja Obywatelska chce, by rodzina była razem. Domy spokojnej starości powinny być rozwiązaniem tylko wtedy, gdy nie ma już innego wyjścia" powiedziała. Zapowiedziała w tym kontekście wprowadzenie "czeku opiekuńczego, który pomoże sfinansować opiekę nad seniorem". "Czeki opiekuńcze będą opiewać do wysokości połowy najniższego wynagrodzenia, czyli do ponad 1 tys. zł" obiecywała. Jak jest ze znajomością programu pokazał wczoraj Grzegorz Schetyna. Nie pamiętał o swoim "sześciopaku". Kidawa-Błońska mówiła też o "pakiecie dla kobiet". "Zrównamy wreszcie płace kobiet i mężczyzn na takich samych stanowiskach. W ocenie i wynagradzaniu pracy mają się liczyć kompetencje, a nie płeć" zapowiedziała. Zadeklarowała, że jej rząd będzie konsekwentny w ściganiu sprawców i w ochronie ofiar przemocy, zwłaszcza domowej i seksualnej. "Alimenty będą realnie ściągane przez aparat państwa tak, jak zaległe podatki" powiedziała. Zapowiedziała też wprowadzenie dwumiesięcznego, płatnego urlopu "tacierzyńskiego". "Zagwarantujemy dostęp do bezpłatnej procedury in vitro oraz prawo do darmowego znieczulenia przy porodzie" dodała. Zadeklarowała też wprowadzenie darmowego Internetu dla młodzieży do 24. roku życia.


  Ps...7 Kidawy - śmiechu warte, a kiedy ona opracowała ten program, jak dopiero co została namaszczona na premiera i jeszcze zaskoczona była, aha, Izrael POmógł. A gdzie związki partnerskie i lgbt w każdej gminie i domu? A pani była na prowincji...Trudno było zapamiętać wszystkie cacanki, ale jedno jest pewne ten śmiech Kidawki-Błonki po słowach gdzie jest program mówi wszystko. Gówno z lukrem, oj coś ostatnio w szambie się pławią. Same brednie. Brakowało tylko darmowych lotów w kosmos dla seniorów. Czy ci debile z platfusiarni naprawdę myślą, że społeczeństwo jest na ich poziomie intelektualnym? Przecież te "numery" robią zawsze, kiedy są w trakcie kampanii wyborczej. Rano obiecują złote góry, w południe srebrne góry, wieczorem mówią, że nic nie obiecywali. Że były to tylko "propozycje" jak będą "piniendze", no i zawsze mogą powiedzieć to co już kiedyś POspolity złodziej od "prywatyzacji" żyd Aaron Langman vel Jan Lewandowski powiedział: kampania wyborcza rządzi się swoimi prawami. A aktywny senior to zapewne taki co organizował protesty antyrządowe. Czyli już są kryteria przyznawania każdemu według potrzeb skąd my to znamy? Ktoś określał kto potrzebuje a kto nie. Wiadomo ze można utrzymać ideę ale tak zmienić kryteria że dostana tylko koledzy królika. Zniesieni podatku od emerytury zadziała najlepiej najbogatszym. Ja nie uważam żeby mi się należało więcej a komuś biedniejszemu ode mnie mniej i to tak przy akompaniamencie "wrażliwych serc". I jak to pogodzić z powszechnym opodatkowaniem dochodów?
 • Ciekawa analiza w "Studiu prasowym": Prezes PiS cudownie konsumuje pustkę ideową opozycji
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15679393951d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3721c79d0b67db14fd58a70733e81866a2d.jpg

  Gośćmi "Studia prasowego" Adriana Stankowskiego byli dziś byli Miłosz Lodowski, Karol Gac, Jakub Majmurek i Aleksandra Jakubowska. Publicyści odnieśli się do sobotniej konwencji PiS, gdzie nie zabrakło odniesień ideologicznych. Jak wykazywał Lodowski, "powstała pewna pustka aksjologiczna po drugiej stronie konfliktu politycznego, która powoduje, że Jarosław Kaczyński ją tak cudownie konsumuje".
  Podczas sobotniej konwencji wyborczej w Lublinie liderzy PiS, w tym prezes partii Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i była premier Beata Szydło przedstawili zapowiedzi programowe partii przed wyborami parlamentarnymi. Wśród zapowiedzi znalazło się podniesienie pensji minimalnej 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, do końca 2020 r. do 3000 zł, a do końca 2023 r. do 4000 zł. Ponadto PiS zaproponował m.in. drugą trzynastą emeryturę w 2021 r., zrównanie dopłat do hektara dla rolników, zwiększenie do 1200 zł minimalnej emerytury, przeznaczenie po 2 mld zł na fundusz modernizacji szpitali oraz fundusz modernizacji szkoły, podniesienie ryczałtu dla małych i średnich przedsiębiorstw z 250 tys. do 1 mln euro i dalej do 2 mln euro oraz powołanie specjalnego Funduszu 100 obwodnic.

  Do konwencji PiS odnieśli się w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, niezależny publicysta, Karol Gac z DoRzeczy.pl, Jakub Majmurek z Krytyki Politycznej i Aleksandra Jakubowska z wPolsce.pl.

  Zdaniem gości Stankowskiego, prezes PiS znacznie bardziej skupił się na akcentach aksjologicznych, niż na konkretnych punktach programowych.
  Według Karola Gaca "w ten sposób PiS podkreśla swoją wiarygodność".
  Jarosław Kaczyński celowo mówił o wartościach biorąc pod uwagę jak teraz opozycja tych wartości się pozbywa. Mamy tak duży przechył, jeśli chodzi o Koalicję Obywatelską, że PiS i Jarosław Kaczyński pokazuje pewną stałość, stałe poglądy mówił dodając, iż "jeżeli partie i liderzy partyjni tak łatwo zmieniają zdanie, to widać wyraźnie, że im nie chodzi o żadne idee, o żadne wartości, tylko o czyste kalkulacje polityczne. A to podważa wiarygodność do partii politycznych". Miłosz Lodowski ocenił natomiast, że prezes PiS mógł odnieść się do zagadnień ideologicznych, ponieważ są one ewidentnie pomijane przez opozycję. Powstała pewna pustka aksjologiczna po drugiej stronie konfliktu politycznego, która powoduje, że Jarosław Kaczyński ją tak cudownie konsumuje. To pokazuje całkowitą kapitulację ideową obozu Koalicji Obywatelskiej i taki kompletny bezwład narracyjny. To, że Jarosław Kaczyński od 30 lat mówi dokładnie to samo, bo w tym przemówieniu nie było nic nowego, jeśli chodzi o program tego polityka, to też pewnie sprzyja temu, że może mówić takie rzeczy z pamięci podkreślił Miłosz Lodowski. Jarosław Kaczyński bardzo wyraźnie powiedział o światopoglądowych założeniach swojej formacji. Powiedział o godności człowieka, że ona ma być pierwszoplanową rzeczą w państwie demokratycznym dodała Aleksandra Jakubowska.

  https://niezalezna.pl/287151-ciekawa-analiza-w-studiu-prasowym-prezes-pis-cudownie-konsumuje-pustke-ideowa-opozycji
 • @Husky
  Dzieci z gwałtów bolszewickich, niemieckich, ukraińskich, łotewskich, azjatyckich, etc.. rządzą Warszawą, Gdańskiem, Szczecinem, Poznaniem, Wrocławiem, Sopotem, et.. są w prokuraturach, sądach, policji, etc..dlatego mamy jak mamy.
 • W nowym numerze tygodnika „Sieci”: Opozycja przegrywa kampanię. W obozie antypis trwa walka wszystkich ze wszystkimi
  Najnowszy numer tygodnika „Sieci” prezentuje obraz opozycji widziany od wewnątrz: rezygnujący kandydaci, coraz więcej głosów niezadowolenia i frustracji. „W obozie antypis trwa walka wszystkich ze wszystkimi w wyborach sejmowych. Jednocześnie jako maskę jedności sprzedaje się pakt senacki, w którym świeci coraz więcej dziur” piszą dziennikarze tygodnika. Marek Pyza i Marcin Wikło w artykule „Opozycja w rozsypce” wskazują, że o coraz bardziej prawdopodobnej wygranej PiS mówią nie tylko sondaże. Przekonani o rychłym zwycięstwie ugrupowania Jarosława Kaczyńskiego są zarówno zwolennicy tej partii, jak i opozycja. Można zadawać sobie pytanie, o co w tej kampanii grają politycy opozycji. Jeśli ich szanse na wygraną i przejęcie władzy są niewielkie, najbezpieczniej skupić się na przetrwaniu.

  https://wpolityce.pl/polityka/462895-w-tygodniku-sieci-opozycja-przegrywa-kampanie
 • @kula Lis 68 13:28:21
  Jedyne, co przez cztery lata świetnie udało się Platformie Obywatelskiej, to spust milionów litrów gówna do Wisły. Dlatego zamiast słuchać bredni zwanych programem KO wolę uważnie patrzeć i czytać znaki.
 • @kula Lis 68 13:21:03
  Czego nie ma w programie wyborczym Koalicji Obywatelskiej, a co chcą zrealizować;
  - zlikwidować 500+, 300+ i 13 emeryturę
  - podnieść wiek emerytalny
  - wysłać 6 latki do szkoły
  - zalegalizować związki homo i adopcję dzieci
  - przywrócić emerytury SB-kom
  - Wyprzedać S-ki Sk. Państwa
 • @Husky 09:13:51
  Przez 8 lat udoskonalali system okradania współobywateli. Likwidowali Polskę . A jeszcze mają 27% poparcia głosujących.
 • @Husky 09:13:51
  Wyborcy Wodogłowie Borysława, cenią bardzo wysoko, a najbardziej ci z SB, którym przywróci WYPASIONE EMERYTURY. PO 20.000 zł.
 • @Husky 13:30:37
  Jarosław Kaczyński jest filozofem, erudytą, państwowcem, prawnikiem, człowiekiem inteligentnym, wykształconym, doświadczonym, uczciwym i skromnym. Opozycja nie ma nikogo kto poziomem dosięgałby Kaczyńskiemu do kostek. "Wady Kaczyńskiego": mówi za wolno jak na dzisiejsze telewizyjne standardy, używa trudnych słów, nie używa nowomowy i ma poglądy które nie podobają się korporacjom i wrogom Polski.
 • @kula Lis 68 13:40:46
  PiS blisko 50 proc. KO gwałtownie w dół

  Nerwowy manewr z ukryciem Grzegorza Schetyny i wystawieniem kandydatury Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na premiera ostatecznie grzebie szanse Koalicji Obywatelskiej na znaczący wynik w wyborach parlamentarnych. KO gwałtownie traci poparcie, a Prawo i Sprawiedliwość wyraźnie zyskuje
 • @kula Lis 68 13:40:46
  Wyniki Agory. Zły kwartał wydawcy Wyborczej. Nawet kina nie zarabiają Jak tak dalej pójdzie Adam przeprowadzi się do brata w Szwecji

  https://t.co/YFMPKLL8ZR?amp=1
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182NDc1MC9wLzIwMTkvMDkvMDgvNDAwMC8yMzkxLzYyZTU2YzkzZWQxMDQ4MjlhNGQ4OWI1Yjc1NTY3MzU2LmpwZWc=.jpeg

  Polakom trudno uwierzyć, że po wolności słowa i wolności do działania przyszła wolność ekonomiczna. Byliśmy terenem eksploracji dla "Bandy liberałów", która uwłaszczała Polskę.

  https://wpolityce.pl/polityka/462901-bylismy-terenem-eksploracji-dla-bandy-liberalow
 • @kula Lis 68 15:20:52
  Trzaskowski przygotowuje Warszawę do informacji ze trzeba będzie wyłożyć 1 mld na nowe kolektory ściekowe do Czajki
  Kto odpowie karnie za takie marnotrawstwo ?
  Rurociąg na 7-8 lat za 1 mld?
  Wszyscy urzędnicy odpowiedzialni i nadzór powinni zostać osądzeni a winni ukarani!
 • @Husky
  Gowin: w Polsce jest za dużo podziałów. W Polsce jest za dużo podziałów, które są destrukcyjne dla państwa i społeczeństwa - uważa wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin. Prezes partii Porozumienie zadeklarował dziś w Opolu wolę dialogu z każdą opcją polityczną działającą na rzecz Polski. Gowin uczestniczył w niedzielnej konwencji wiceprezesa Porozumienia Marcina Ociepy, który kandyduje do Sejmu z ostatniej pozycji listy Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim. Minister zwrócił uwagę uczestników spotkania, że ze sceny nie padło ani jedno słowo na temat opozycji. "W Polsce jest za dużo sporów, za dużo podziałów, które są destrukcyjne dla państwa i społeczeństwa. Nie przypadkiem mamy w nazwie +Porozumienie+. Obiecujemy, że zawsze będziemy działali na rzecz porozumienia Polaków. Jesteśmy gotowi do współpracy także z partiami opozycyjnymi na rzecz Polski" powiedział Gowin. Polityk zwrócił uwagę, że dzięki pracy milionów Polaków i działaniom rządu Zjednoczonej Prawicy, w niemieckiej prasie mające negatywne konotacje określenie "polska gospodarka" obecnie zostało zastąpione przez "polski cud gospodarczy", będące wyrazem uznania dla osiągnięć Polski, która z powodzeniem uporała się z dziedzictwem komunistycznej gospodarki. Wicepremier poparł inicjatywę Marcina Ociepy, który zaproponował powołanie Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej z siedzibą w Opolu, która - na wzór Krajowej Szkoły Administracji Publicznej - kształciłaby kadry dla samorządu terytorialnego. Obecna na konwencji minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz podkreślała, że wkładem Porozumienia do programu wyborczego PiS są między innymi projekty związane z ułatwianiem działalności polskim przedsiębiorcom.
  "Dzisiejsze podejście Porozumienia to ważne uzupełnienie programu Zjednoczonej Prawicy. To program, który możemy skoncentrować w haśle: przedsiębiorczość, czyli jak wejść na drogę do bogactwa. Jeżeli chcemy, żeby było nas stać na wypłatę wyższych minimalnych wynagrodzeń, musimy sprawić, aby przedsiębiorcy chcieli i mogli zatrudniać pracowników za takie właśnie wynagrodzenia. Będzie to się stać mogło tylko wtedy, kiedy doprowadzimy do radykalnego obniżenia kosztów pracy, obniżenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej" powiedziała Emilewicz. Jej zdaniem, te cele będzie można osiągnąć dzięki zaproponowanym w sobotę podczas konwencji PiS w Lublinie dostosowaniu składek ZUS do dochodów osiąganych przez małe i średnie firmy, zwiększenie liczby firm uprawnionych do ryczałtowego rozliczania się z fiskusem czy wprowadzenie zasady, zgodnie z którą zaliczkę na podatek VAT przedsiębiorca będzie wpłacał dopiero po uzyskaniu należności od klienta. "Tych rozwiązań mamy zdecydowanie więcej. Wśród nich jest także wprowadzenie nowego Stałego Komitetu Rady Ministrów - Komitetu Deregulacyjnego. To przez ten komitet będą musiały przejść wszystkie ustawy i każdy z ministrów, który będzie wprowadzał jedną ustawę, jedną będzie zobowiązany wycofać. Co więcej, wprowadzimy zasadę oceny ex post, czyli po roku funkcjonowania regulacji będziemy robić ocenę, na ile koszty zakładanej regulacji się rzeczywiście sprawdziły i będzie to zobowiązanie do ewentualnej korekty" powiedziała Emilewicz. "Tylko wzmocnienie sektora małych i średnich przedsiębiorstw, tylko kolejne deregulacje i ułatwienia w prowadzeniu działalności gospodarczej pozwolą nam realizować ambitne plany polityki społecznej i to jest nasz wkład do programu Zjednoczonej Prawicy i to jest nasze zobowiązanie, jakie dajemy przedsiębiorcom na nowa kadencję" podkreśliła. Wiceminister MPiT Marcin Ociepa przypomniał, że wśród filarów jego programu wyborczego jest zagospodarowanie rzeki Odry, poprawa sieci komunikacyjnej regionu, rozwój innowacyjnej gospodarki oraz wzmocnienie samorządu. Służyć ma temu m.in. proponowane przez niego powołanie Krajowej Szkoły Administracji Samorządowej i uchwalenie ustawy aglomeracyjnej. "Potrzebujemy takich rozwiązań, które pozwolą rozszerzyć funkcje każdego miasta na ościenne gminy w taki sposób, aby ich mieszkańcy - często pracujący w dużych ośrodkach miejskich - mogli bez problemu korzystać np. z komunikacji publicznej, straży miejskiej czy innych usług komunalnych, które są obecnie ograniczane przez granice administracyjne"wyjaśnił Ociepa.

  https://niezalezna.pl/287175-gowin-w-polsce-jest-za-duzo-podzialow#komentarze
  Ps...Filozof i nierób Gowin to peowski kret neofita w rządzie PiSu. Przez 4 lata nie zrobił nic ze szkolnictwem wyższym, żadnej reformy, czyli brał pieniądze podatnika za nic nierobienie. To samo robił gdy był ministrem w PO/PSL, czyli także nic! Teraz chce z każdym "porozumienia", czyli złodziejami z PO, PSL, Lewactwa także. Po wyborach Prezes powinien go pognać, wtedy POwróci do POKO, jak Poncyliusz, czy Kukiz do PSL.
 • @Husky 15:28:30
  Nie wie? To niech spyta waszego peofilskiego bohatera-przekręciarza i alimenciarza, Mateusza "Świra" Kijowskiego. On przecież wie! To PiS wysadził rurociąg. Mieszanką helu i trotylu. Sekta kloacza PO-KOD nadaje.

  Czaskoski: "Byłem na dole w tych właściwych rurociągach, w kolektorze" i dalej nic nie wiem dlaczego pierdykło..No i tam jest jego miejsce…I trzeba tam było mu zostać. Ale ”profesjonalista” to jest totalna kompromitacja. CHŁOPTASIU twoja kompromitacja poraża, natychmiast do dymisji. Gada tak, żeby ludzie myśleli, że to on zaplanował ten rurociąg, który teraz rząd za nasze pieniądze buduje, za pieniądze wszystkich polaków. Cały czas tak łże. Czaskoski łże jak zwykle! Rząd od samego początku mówił, że rury na pontonach to system awaryjny, maksymalnie do grudnia ze względu na krę na Wiśle, po co tak łgać? Zamknąć dziada, powołać komisarza w Warszawie. Inaczej Czaskoski zaleje gównem całą Polskę! Budowa oczyszczalni "Czajka" przez "firmę krzak" za 4 miliardy złotych, to w czystej postaci sabotaż i wygląda na wyłudzenie pieniędzy od państwa. Skażenie środowiska jest niewyobrażalnie tragiczne dla ludzi i zwierząt.
 • @Husky 15:28:30
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15679437891d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372d810752f39de1b512fc57b5d3233e7f3.jpg
  W jakim tempie działa ratusz? Trzaskowski: Trwają prace nad przygotowaniem do naprawy kolektora. Dwanaście dni temu władze Warszawy rozpoczęły "kontrolowany" zrzut ścieków do Wisły. Co robili przez ten czas? Posłuchajmy prezydenta Warszawy. Dziś na konferencji ogłosił, że "trwają prace nad przygotowaniem się do tego, żeby naprawić kolektor i rurociąg".

  https://niezalezna.pl/287159-w-jakim-tempie-dziala-ratusz-trzaskowski-trwaja-prace-nad-przygotowaniem-do-naprawy-kolektora


  Ps...Co za brednie "metodologia sposobu naprawy systemu" oto co powiedział ten kretyn Czaskoski nie mając pojęcia o czym mówi. Jak to to maturę zdało, o studiach czy doktoracie od niczego już nie mówię. Jak takiego tępego i prymitywnego kogoś można było wybrać na prezydenta Warszawy. Tego się nie da naprawić. Tu trzeba zbudować nowy kolektor. Jak jakiś dureń zalał kolektory betonem to zostanie tam na wieki, aż odkopie jakiś archeolog w XXX wieku i się zaduma, co to miało być. A nowe, to znowu tarcza pod Wisłą. Powodzenia, panie szklarzu! Po wyborach będzie miała robotę prokuratura, trzeba podnieść ta upadła spółkę która przytuliła 3,5 miliarda za oczyszczalnię, niech zwracają kasę zrabowaną w mieście. Będzie bal! Pachołek PO Magnuszewski z UW twierdzi że woda w Wiśle ekspresowo ulega samooczyszczeniu ! Więc zasuwaj waść z Czaskoskim do Kazunia i napijcie się wody z Wisły jeżeli tego nie zrobicie to znaczy że Magnuszewskiemu zapłacili i łże za kasę!
  https://www.tvp.info/44302572/konferencja-warszawskiego-ratusza-wisla-oczyszcza-sie-sama-choc-nie-ma-szczegolowych-analiz
 • @Husky 15:28:30
  Ile nieczystości trafiło już do Wisły? Taka ilość ścieków wypełniłaby ponad 600 basenów olimpijskich. Do Wisły w Warszawie MPWiK zrzuciło awaryjnie już 2 268 656 m sześc. nieoczyszczonych ścieków komunalnych stanowiących mieszaninę ścieków bytowych ze ściekami przemysłowymi i wodami deszczowymi napisała rzeczniczka.

  https://niezalezna.pl/287179-ile-nieczystosci-trafilo-juz-do-wisly-taka-ilosc-sciekow-wypelnilaby-ponad-600-basenow
 • @kula Lis 68 16:03:37
  Na filozofię szli studiować po maturze największe głąby albo tacy z nieco popierdolonym mózgiem jak ten tu pływak, chorągiewka PO-lityczna, zakamuflowany pod Polaka cwaniak broniący swoich najniebezpieczniejszych dla całego Świata sadystów, tych wyjątkowych skurwysynów którzy tak jak ten między innymi tow. Hartmann zażydzili wszystkie polskie uczelnie!
 • @Husky 15:28:30
  Płyniesz Platformo do Wisły razem z tym całym gównem. Wisła z biegiem czasu się oczyści, wy już nigdy.
 • Do pana Husky.
  Panowie widze nic zeo odpowiedzi. I tak od jakiegos czasu lukam w te wase wpisy i ost o tych trollach. Bylo PO to o komuchach jest PIS zaden nke siedzi zaden!!! Kurwa Sikorki za org lotu smolesk!! Nawet zakazy pel funkvji publicznych !! Oczywiscie co chwile O Pokin oo i niech nam.niemcy za Wojne oddadza
 • @
  I jeszcze jedno do wszystkich zasranych "liberałów".

  Mamy jedne z najniższych kosztów pracy i podatków w Europie. Dobrobytu nie buduje się na głodowych pensjach pracowników, czyli konsumentów powstałej produkcji i usług.

  Tylko Bantustany budują konkurencyjność na nędzy.
 • @kula Lis 68 09:29:28
  A tak zupełnie poza konkursem i politycznym zajobem. Przy tej stopie bezrobocia, w 2020 roku oferty pracy za 2100 zł będą wisiały na witrynach i portalach po dwa lata. Teraz wiszą. I całe to pieprznie jest tyle warte.
 • @kula Lis 68 09:41:21
  A jak Niemcy poradzili sobie w końcu ze zbiorem szparagów w tym roku, bo temat też coś umarł?
 • @Husky 15:28:30
  To ekologiczny armagedon! Do Wisły trafiło już 2 mln m sześć. ścieków. Inżynier ostrzega: Naprawa może potrwać nawet rok. Sprawa jest o tyle skandaliczna, że modernizacja „Czajki” kosztowała łącznie ok. 3,7 mld złotych, a instalacja wytrzymała zaledwie kilka lat. Władze Warszawy oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spieszyły się z inwestycją, by uzyskać dofinansowanie z Unii Europejskiej. Warunkiem przyznania przez UE miliarda złotych było ukończenie budowy przed końcem 2012 roku. Odbiory techniczne rozpoczęły się dopiero 11 dni przed ostatecznym terminem 20 grudnia 2012 roku. Zdaniem cytowanego przez TVP Info eksperta ds. ochrony środowiska i gospodarki wodnej inż. Janusza Wasia, naprawa uszkodzeń „Czajki” może potrwać nawet pół roku, albo rok, „w każdym razie nie tydzień, miesiąc, ani dwa”. Z tego co widziałem, tam jest cała masa betonu, który trzeba pokruszyć i wywieźć, bo nie wiem czy w takim stanie w jakim jest obiekt, da się to wywieźć w całości ocenił cytowany przez TVPInfo ekspert, dodając, iż beton, o którym mowa to bardzo nasiąkliwy beton spieniony, co oznacza, iż przy budowie obiektu zastosowano technologię, której nie stosuje się w środowisku wilgotnym.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/462915-do-wisly-trafilo-juz-2-mln-m-szesc-sciekow-z-czajki

  Ps...Powstała Firma do wybudowania oczyszczalni, wybudowała bubel i zniknęła, ale znane są nazwiska ludzi Firmy Krzak. POciagnąć ich do odpowiedzialności Finansowej. Wychodzi, że Czaskoski i pederasta to gwiazdory X generacji. Panie Premierze Morawiecki trzeba budować oczyszczalnię a bunkier pod Wisłą zatopić razem z POKOmenami.. To wszystko od Warszawy w dół jest martwe. Nie odrodzi się nawet za 20 lat. Kto doprowadził do takiej sytuacji, powinien wylądować jak za morderstwo w więzieniu. Co na to Timmermans nowy komisarz ds ochrony środowiska w nowej K o m i s j i Europejskiej.
 • Śmiechu warte! Kidawa-Błońska próbuje uderzać w PiS: "Robi się wielkie show i tak naprawdę nie przedstawia się programu"
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY183OWJkMC9wLzIwMTkvMDkvMDgvODI1LzU1MC83NWMyOWQ1NTljYWQ0YTdmOTgxYWJhMTJmYTgwNTZiMC5qcGVn.jpeg

  Obiecano już prawie wszystko, że nic więcej pan prezes nie mógł nam obiecać - tak przedstawione w sobotę na konwencji wyborczej obietnice PiS oceniła wicemarszałek Sejmu, kandydatka KO na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska. Jednocześnie - jak zaznaczyła - „w tym tzw. programie było bardzo wiele tego jak (…) nasze prawa obywatelskie będą tak naprawdę jak cytryna wyciskane”. Na pewno musimy poznać wyliczenia, bo ja znam tegoroczny budżet, tyle słyszałam o trzynastce dla emerytów, ale w tym budżecie tej trzynastki nie ma zapisanej, a już jest obiecana następna „trzynastka”. Podwyższanie z mocy ustawy płacy minimalnej to jest zakłócanie funkcjonowania przedsiębiorstw, to jest przeniesienie tej odpowiedzialności na przedsiębiorstwa. W Polsce płaca minimalna jest połową średniej krajowej, to jest w sposób naturalny, to nie zwiększa kosztów pracy. Jeżeli jest koniunktura, jeżeli są zamówienia, jest rozwój to te płace rosną. Takie z góry narzucone płace powodują, że poniosą koszty tego przedsiębiorcy, nikt inny. To znaczy, że będą musiały wzrosnąć podatki powiedziała w niedzielę w Warszawie Kidawa-Błońska dziennikarzom po uroczystości wręczenia nagrody „Peryklesa”. My teraz przygotowujemy, liczymy, bo naprawdę obietnic było bardzo dużo i tak naprawdę te wszystkie obietnice były mówione: może 2021 r., może w przyszłości. Miałam wczoraj takie wrażenie, że obiecano już prawie wszystko, że nic więcej pan prezes nie mógł nam obiecać, ale nie to było najsmutniejsze w tym. W tym tak zwanym programie było bardzo wiele tego jak będą ograniczone nasze prawa, że nie będzie jednak powrotu do niezależności sądownictwa, że nasze prawa obywatelskie będą tak naprawdę jak cytryna wyciskane. Bardzo niebezpieczne i bardzo mnie to martwi, że w sytuacji, kiedy możemy myśleć o tym, że Polska się rozwijała, Prawo i Sprawiedliwość powraca do tego, co było kiedyś - Polski scentralizowanej i ręcznie sterowanej, a to jest naprawdę bardzo niebezpieczne mówiła. Pytana, kiedy przedstawione zostaną wyliczenia dotyczące propozycji wyborczych Koalicji Obywatelskiej, odpowiedziała: Od wczoraj, jak państwo wiedzą, jeździmy po Polsce i do każdego tematu, do każdego punktu naszego programu zrobimy odpowiednią konferencję, gdzie przedstawimy dokładnie, krok po kroku, jak to zrobimy i jakie będą wyliczenia. Zaczynamy to, proszę dać nam czasu, na pewno do końca kampanii wyborczej każdy punkt zostanie państwu zaprezentowany. Wicemarszałek Sejmu pytana była też o sobotnią wypowiedź prezesa PiS na konwencji w Lublinie na temat demokracji. Kaczyński przekonywał, że państwo to niezastąpiona instytucja bezpieczeństwa wobec „zewnętrznych wrogów” oraz bezpieczeństwa indywidualnego. Zapewniał również, że PiS chce państwa demokratycznego. „Chcemy demokracji skonstruowanej prosto - demokracji przedstawicielskiej” - podkreślił. Proponowany dzisiaj przez niektórych ustrój, oni tego słowa na ogół nie używają, ale trzeba go użyć, ustrój trybunalski - w istocie władza sądów, z demokracją nie ma nic wspólnego. To jest system, który najlepiej służy oligarchii” dodał.

  Mówiłam tutaj dziś na tej sali, że demokracja jest wtedy, gdy jest po pierwsze: trójpodział władzy, po drugie: kiedy każdy pojedynczy obywatel czuje się bezpieczny, bo demokracja to nie jest rząd większości nad mniejszością, bo wtedy to jest tyrania. Demokracja jest wtedy, kiedy każdy z nas czuje się w naszym kraju zaopiekowany, bezpieczny, a jego słowa i głos są słyszane tak Kidawa-Błońska skomentowała wypowiedź prezesa PiS. Pytana o to, do czego doprowadzi wyścig na obietnice socjalne, odpowiedziała: My się nie ścigamy z PiS na obietnice socjalne. Nasze obietnice naprawdę są wyliczone i są skromne. Ja wiem, ze apetyt Polaków na to, żeby ich życie zmieniało się szybciej, jest bardzo duży, ale my musimy dawać tylko te obietnice, które będziemy w stanie zrealizować. Kidawa-Błońska proszona była też o oszacowanie kosztów konwencji wyborczej KO i PiS. Z tego, co wiem koszty naszej konwencji były bardzo skromne, bo to jedna sala i nagłośnienie, bo my bardzo dokładnie liczymy pieniądze, bo wiemy, ile każde ugrupowanie dostaje pieniędzy na możliwość przeprowadzenia kampanii wyborczej i wiemy, jakie pieniędzy mogą wydawać nasi kandydaci. Wiemy, że każda złotówka musi być wydana zgodnie z regulaminem Państwowej Komisji Wyborczej, a to, co było wczoraj to było naprawdę wielkie imponujące widowisko, ale chyba szkoda, że w tych czasach, kiedy powinniśmy się z ludźmi komunikować robi się takie wielkie show i tak naprawdę nie przedstawia się programu powiedziała Kidawa-Błońska.

  https://wpolityce.pl/polityka/462923-smiechu-warte-kidawa-blonska-pis-robi-show-bez-programu


  Ps...Szpetnie się zestarzała. Wynika z jej wypowiedzi, że ta pani o uśmiechu, przepraszam, Giertycha jest niesłysząca i niewidoma. Czy tam naprawdę nie ma innych w PO, tylko albo niedorozwinięci, albo niepełnosprawni? Kobieta w tym wieku dała się uwikłać w karuzelę niedorzeczności, przecież wszyscy łącznie z opozycją wiedzą, że zadnym premierem nie będzie i nie tylko dlatego, że nie ma kwalifikacji ……pytanie o wyliczenie programu a ona odPOwiada - jedziemy w Polskę, POgadamy - bardzo bystra, ten pijar izraelski nawet nie POmoże. Czekam na debatę PMM z MKB. To dopiero będzie przedstawienie. Ona przecież na niczym się nie zna a szczególnie na gospodarce. Ta paniusia choćby czytała ten budżet jeszcze sto razy to i tak nic z niego nie zrozumie. Premierostwa się zachciało, a zdania złożyć poprawnie nie potrafi. Przecież pani Kidawa- B nawet wysłowić się nie potrafi, gdyby doszło do debaty z PMM to on by ją zjadł razem z bucikami! Próchno przemówiło. Dobrze, że protezka jej nie wypadła. POrozmawiałaś z Polakami? i co ci powiedzieli, że PiS jest zły co nie? A 8 lat co żeście zrobili nie licząc tego ile nam Polakom i Polsce ukradliście. Wy POpaprańcy nie macie programu, ani show tylko głupkowate szerokie uśmiechy sztucznymi protezami! Won z Podłą Oszukańczą bandą! Czy PO oprócz manipulacji i kłamstwa potrafi coś jeszcze? Żadnego zobowiązania PO wobec narodu nigdy nie zrealizowało. Niepoważne hasełka, uszminkowana kontynuacja dotychczasowej polityki Platformy Obywatelskiej. Jej rezultaty poznaliśmy: upadające stocznie, kopalnie, szpitale, wyłudzenia podatków i wiele szkód. Realizowaliście jedynie program zwijania (likwidacji) Polski i to wam się prawie udało. Dziś prawica odbudowuje to co się daje odbudować ale nasz wiele gałęzi naszego przemysłu zniszczyliście nieodwracalnie np. włókienniczy. Jesteście sabotażystami bo z premedytacją zlikwidowaliście przemysł stoczniowy by tym działaniem otworzyć świat przed takim samym w państwie Niemców. Wy to nawet nie wiecie co macie na kartce… A w ogóle to Grzegorz gdzie ten program! Ostatni program PO tzw. szóstka Schetyny był ważny przez niecałe 2 miesiące. Schetyna 3 dni temu w rozmowie w Radiu ZET nie potrafił poprawnie wymienić swojego programu. Sztuczne zęby żula Schetyny, sztuczne zęby wielbicielki Gontarza, Kidawy. Czy ktoś w tej partii ma swoje zęby? Po 13 10 głupkowaty uśmieszek porcelanowych szczęk zniknie z facjaty Dyndały! Tania siła robocza! Tak reklamowało PO i PSL Polaków w świecie, a Polska to była brzydka panna na wydaniu! 500 + piniędzy nie ma! Dlatego niech Kidawa się nie wysila!
 • Horała przejechał się po programie Koalicji Obywatelskiej. „Jest niewiarygodny” - powiedział. I podał, kto go pisał
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15680093301d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b3725308cf4a88a3b7d3f47f05ecada396ba.jpg
  Poseł PO Izabela leszczyna oceniła, że podstawą programu Platformy Obywatelskiej jest założenie „wyższe płace, niższe podatki”. Odniósł się do tego Marcin Horała. Mogę tylko powiedzieć, że Platformie najwyraźniej dobrze robi pobyt w opozycji, bo dostrzegła czego chcą ludzie po prawie dwudziestu latach od swojego istnienia. Prosty z tego wniosek, że chyba dobrze by było, by dalej w opozycji pozostała, skoro znakomicie intelektualnie się w niej odnajduje mówił w rozmowie z Michałem Rachoniem w Jedziemy. Marcin Horała, przewodniczący komisji śledczej ds. wyłudzeń VAT w TVP Info odniósł się do przedstawionego programu PO. Program Platformy Obywatelskiej jest niewiarygodny. To pisali ci sami eksperci, którzy wieszczyli, że po realizacji programu PiS-u będzie 100 mld deficytu w budżecie, a akurat mamy pierwszy raz w historii zrównoważony budżet. Tak samo trafne recepty przedstawiają w swoim programie podał. Pokazał, w jaki sposób opozycja podchodzi do wyborców. Przypomniał, że „sześciopaku” nie zna nawet jego autor. „Ale każdy wie, nawet Grzegorz Schetyna, który nie zadał sobie trudu, żeby nauczyć się na pamięć swojego „sześciopaku”, że to są tylko hasła na wybory” podkreślił Marcin Horała. Poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, co byłoby, gdyby teoretycznie założyć, że Platforma Obywatelska zwyciężyła w nadchodzących wyborach parlamentarnych. Choć to straszna myśl, ale gdyby Platforma wygrała wybory, gdyby rządziła, to będzie robiła dokładnie to samo, co robiła poprzednio, kiedy rządziła, tzn. podnosiła podatki, podnosiła wiek emerytalny, bo Platforma nie jest w stanie zapewnić tego, by środki z budżetu nie wyciekały do mafii, grup przestępczych, więc skądś je trzeba zebrać zabierając więcej uczciwym obywatelom mówił.

  Ps...Program był pisany przez izraelską firmę doradczą, tą samą co schowała Schetynę. Schetyna zapłacił za swe usunięcie-dobre. Prezes tak podpompował obietnice, że platfusy chcąc go przebić, musiałyby wejść w głęboki absurd. Hasło PO-KO "Jutro może być lepiej" jest nie tylko na czas kampanii wyborczej, ale i na całą ich 4-letnią kadencję. jeśli nie daj Panie wygraliby wybory. Mafie by szalały, rząd PO-KO wyprzedawałby resztki majątku narodowego, wydawałby miliardy na zakup złomu wojskowego z Francji i inkasował niebotyczne łapówki, podnosił podatki, wiek emerytalny, wstrzymał reformę sądownictwa, wprowadził Kartę LGBT+ we wszystkich szkołach i przedszkolach, znowu zaczął strzelać dp uczestnikow Marszu Niepodległości, zamykać kopalnie, strzelać do protestujących górników, przyjmować muzułmańskich imigrantów, wprowadzać śluby pederastów i adopcję dzieci z domów dziecka przez pary pederastów, lesby... a gdy Polacy będą się skarżyć, odpowiedź rządu PO-KO będzie jedna: "Jutro może być lepiej".
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18xMTkyMS9wLzIwMTkvMDkvMDkvODI1LzUwNy9hMmQwY2U1MWFmOTc0NDNkYjYwYTk3N2Q1NTRjMDIyNS5qcGVn.jpeg

  Politycy KO nie pamiętają własnego hasła wyborczego! Na pulpicie była przyklejona... ściągawka. A na tym nie koniec. WIDEO Politycy Koalicji Obywatelskiej mają wyraźny problem z zapamiętaniem własnego hasła wyborczego. Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać, że na pulpicie z którego przemawiano podczas konwencji KO, była przyklejona… ściągawka. A na tym nie koniec! Jutro może być lepsze kartka z takimi słowami została przyklejona na mównicy, z której swoje płomienne hasła głosili przedstawiciele Koalicji.

  A to nie wiedziałam, że podczas konwencji KO, przemawiający mieli na pulpicie przyklejoną kartkę z hasłem, aby przypadkiem się nie pomylić.

  https://pbs.twimg.com/media/ED9c0qMX4AAzgFF.jpg
  https://twitter.com/EdytaKazikowska
  Czyżby kompromitujące zachowania Grzegorza Schetyny i Tomasza Zimocha, którzy nie potrafili wymienić sześciu głównych postulatów wyartykułowanych przez lidera Platformy Obywatelskiej, dały politykom KO do myślenia? Można było tak podejrzewać do emisji programu „Minęła 8” (TVP Info). Tym razem to Czesław Mroczek miał problem z podaniem hasła i tytułu programu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. To było jednak dopiero preludium…

  Red. A Klarenbach czyta Czesławowi Mroczkowi punkt z programu KO:
  Przywrócimy zlikwidowany przez obecny rząd D-ctwo 13 Dyw. Lotnictwa Szturmowego w Elblągu. No???
  - yyyy
  - To był związek takt. lotnictwa szturmowego LWP funkcjonował od 1.05 do 01.11. 1952!!

  https://twitter.com/i/status/1170954750059261952

  I jak tu traktować ich poważnie?!

  https://wpolityce.pl/polityka/462966-politycy-ko-nie-pamietaja-wlasnego-hasla-wyborczego-wideo

  Ps...Program to za dużo POwiedziane, to zlepek kilku haseł dla naiwnych przeczytanych z błędami z promptera dostarczonych w ostatniej chwili przez Izrael. Na zdjęciu bardzo ciekawy rzut boczny elity PO. Można zobaczyć co na ogół umyka z kształtów przywódców partii. Wielki z przodu. Wielka z tyłu, wielka wszędzie etc..Wizja utraty koryta odbiera im całkowicie zdolność rozsądnego myślenia i działania. SPOKO to kupa bałwanów, ani me ani kse ani kukuryku. Analfabeci intelektualni. Pewnie PO znowu ogłosi, że nie będzie już występować w TVP, TVP info. Ależ występujcie, tylko na TVP ROZRYWKA. Trudno się dziwić politykom PO-KO, że nie pamiętają własnego hasła wyborczego. Kampania wyborcza się im wali, firmy pijarowskie doradzają różne rzeczy, Schetyna robi nerwowe ruchy, nikt nic nie wie. Od lat powtarzam, gdyby nie pomoc Berlina z PO zostałaby mokra plama, to przerażające, że oni mają jeszcze poparcie w okolicach 25%. Na mądrość antypolaków z POkomuny trudno liczyć, bo oni są przerażeni PO utracie koryta i prawdopodobną odpowiedzialnością przed narodem za te wszystkie afery, mafijne układy, oligarchiczne POwiazania, za zbrodnie POlityczne. Koalicja Obywatelska jest obecnie jak słoń, który wpadł w ruchome piaski! Wierzga, ryczy, ale z każdym ruchem pogrąża się coraz bardziej! Niższy POziom działaczy POstKOmuny przejawia jedynie ich elektorat, co dokonane widać na wszystkich forach internetowych, obleganych przez samorządoców-brejziarzy I UBecję z obciętymi emeryturami…

  Parafrazując stary dowcip:

  Podstawowym problemem PO jest to, że IQ G. Schetyny jest znacznie niższe od IQ Prezesa Kaczyńskiego.

  Jutro może być lepiej wedle PiS, a gorzej wedle platfusów. Platfusi nie nadają się nawet do samorządu uczniowskiego szkoły podstawowej! No, może do piaskownicy osiedlowej. To jest obciach głosować na POKO (PO) a już jak ktoś tam należy to jest prawdziwy dramat i ujma w życiorysie. Tak państwo z PO rządzili 2007-2015, napompowani przez TVN i niemieckie media. Porażająca żenada i całkowita kompromitacja. Stan umysłów tych ludzi bardzo dobrze jednak koresponduje z wynikami ich rządów i potwierdza ich horrendalną niekompetencję. Przez rządy SLD-PSL-PO które rozwaliły do 2015 MON i obronność, Polska straciła 20 lat rozwoju i kilkaset miliardów złotych.. Odpowiedzialnych do dzisiaj nie ma!
 • @kula Lis 68 09:29:28
  I choćby przyszło sto Kidaw - Błońskich
  I Mecenasów najbardziej końskich
  I nie wiem gdzie się schował Dyndała
  Wpierdol dostanie ta sitwa cała
  Niech przyjdzie tysiąć Nitrasów
  i innych kut**ów,
  Sczerba z Biedrońką zdejmą mi bana,
  niech mnie po rączkach całują od rana,
  niech Kukiz z Kosiniakiem śpiewają,
  niech obiecują i bajerują,
  niech sobie dla mnie żyły prują,
  moja odpowiedź jest oczywista:

  adios, asta la vista!
 • @kula Lis 68 09:41:21
  Świat się śmieje.
  PSL i Kukiz w lipcu miały po ok. 5% poparcia.
  Miesiąc po utworzeniu koalicji mają w sumie 5%.
  5+5=5
  Geniusze polityki
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY181NmM4My9wLzIwMTkvMDkvMTAvODI1LzUzMy85NmE3ZGUzNjA0NGY0ZmQ0ODJhMGQ3MDg3ZWI0NzNiNi5wbmc=.png
  Liczby mówią same za siebie! Prezes PKN Orlen: Osiem lat rządów PO to zysk 2,9 mld zł. 3,5 roku rządów PiS to 21 mld zł. WIDEO „Liczby mówią same za siebie. Osiem lat rządów PO to zysk 2,9 mld zł. 3,5 roku to zysk około 21 mld. To potężna skala” wyliczał na antenie TVP Info prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. „Paliwo wjeżdżało z każdej strony, cysterna jeździła jak chciała i gdzie chciała. Nikt nad tym nie panował” mówił o czasach rządów PO-PSL. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek mówił w programie „O co chodzi” o walce z mafiami VAT-owskimi. Paliwo wjeżdżało z każdej strony, cysterna jeździła jak chciała i gdzie chciała. Nikt nad tym nie panował. To było jak migracja ptaków stwierdził. To było działanie na pewno świadome, o tym wiedzieli wszyscy włącznie z pracownikami Orlenu. To niebywałe, że nikt nie interweniował dodał Obajtek. Prezes Orlenu wskazywał na liczby, które pokazują konkretne zyski za obecnych rządów. Liczby mówią same za siebie. Osiem lat rządów PO to zysk 2,9 mld zł. 3,5 roku to zysk około 21 mld. To potężna skala podkreślił. Dodał, że danina dla państwa w 2018 roku to 36 mld zł. Bez mała to jest program 500+ zauważył. Daniel Obajtek przytoczył też wzrost sprzedaży samego oleju napędowego, który wynosi 43 proc.
  Czyli w 2015 r. sprzedawaliśmy oleju napędowego 12 mln ton, a w 2018 r. – 17 mln ton. To około 250 tys. autocystern. Jak by je ułożyć w kolejce, to długość polskiej granicy powiedział.

  https://wpolityce.pl/gospodarka/463148-obajtek-8-lat-rzadow-po-to-zysk-29-mld-zl-teraz-to-21-mld
 • @Husky
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY182OTZiMS9wLzIwMTkvMDkvMTAvODI1LzUxNy9lNzE1MWU1NzhmNzM0YTNhODQ3OTBhNTg3YWJiODc3Ny5wbmc=.png
  Kogo chce oszukać? Leszczyna: Nasz program jest lepszy dla Polaków niż program PiS-u. Jestem przekonana, że wybiorą KO. Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządzie PO-PSL, w rozmowie z portalem wiadomo.co wyraziła przekonanie, że wyborcy wybiorą Koalicję Obywatelską, ponieważ jej program jest rzekomo dla Polaków lepszy od tego zaprezentowanego przez PiS i Polacy to podobno wiedzą. Polacy są mądrzy i potrafią liczyć. Ponieważ nasz program jest dla nich lepszy i zyskają na nim dużo więcej, niż na programie PiS-u, w dodatku zyskają wszyscy, nie tylko ci otrzymujący minimalne wynagrodzenie, to jestem przekonana, że wybiorą Koalicję Obywatelską stwierdziła Leszczyna. Patrząc na komentarze internautów i ekspertów po konwencji programowej KO, można mieć co do tego spore wątpliwości. Nasz program jest lepszy i Polacy zyskają na nim dużo więcej, niż na programie PiS-u, w dodatku zyskają wszyscy, nie tylko ci otrzymujący minimalne wynagrodzenie stwierdziła Leszczyna. Źródła finansowania programu PO podała ogólnikowo - mają to być oszczędności na „aparacie władzy i propagandzie”, korzystanie z wzrostu gospodarczego, a także zwiększenie zysków ze spółek Skarbu Państwa. Leszczyna dalej atakowała program partii Jarosława Kaczyńskiego. Stwierdziła, że „PiS jak Zagłoba w “Potopie” rozdaje Niderlandy”. Według Leszczyny, to KO jest rzekomo gwarantem wysokich dopłat z UE dla rolników. Straszyła, że PiS rzekomo może stracić fundusze z UE pod pretekstem nieprzestrzegania praworządności. To Koalicja Obywatelska jest gwarantem wysokich dopłat z Unii Europejskiej dla rolników. Natomiast rządy PiS to groźba zawieszenia funduszy unijnych dla Polski, bo z powodu PiS-owskiej szarży na demokrację zmieniono nawet nazwę polityki spójności. Dzisiaj nazywa się Spójność i Wartości mówiła. Izabela Leszczyna, była wiceminister finansów w rządzie PO-PSL w latach 2013-2015, najwyraźniej liczy, że Polacy już zapomnieli, jak przez 8 lat rządziła koalicja PO-PSL. Wówczas Polacy nie mogli liczyć na żadne poważne programy państwowe mające na celu poprawę ich życia.
  as/wiadomo.co

  Ps...Tak, tak..pewno wybiorą bowiem leszczyna jest bardzo dobra na wędziska i łuki. Kto uwierzy w to co PO gada, to przejedzie się na tym, jak Zabłocki na mydle.
 • Jeden z najgorszych kretów w PiSowskim rządzie nadaje...Kiedy Prezes go pogoni?
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY185Y2ZiYy9wLzIwMTkvMDkvMTAvODI1LzUyMC9lZDFkOGQ1NzhjZDE0OWZhOTNiNjRiNWQxODZjMTBiYi5qcGVn.jpeg
  Te słowa mogą wzbudzić kontrowersje. Gowin: 8 tysięcy złotych na rękę w dużych miastach to nie są zarobki wysokie(sic!) 8 tysięcy złotych na rękę w takich miastach jak Warszawa, Kraków, Wrocław i Poznań to nie są zarobki wysokie powiedział w Radiu Zet wicepremier Jarosław Gowin. Podczas rozmowy zwracał również uwagę, że wysoka pensja minimalna ustabilizuje sytuację około miliona pracowników ukraińskich w Polsce.
  https://wpolityce.pl/polityka/463175-gowin-8-tys-zl-w-duzych-miastach-to-nie-sa-wysokie-zarobki


  Ps...Oczywiście, 8000 to bardzo niskie zarobki. "Za 6 tysięcy to pracuje idiota albo złodziej"….Już gdzieś, kiedyś te słowa padły. Boże, jak ja mam dość tego Gowina! Gowin to druga Gersdorf, tylko że w spodniach. Broniarz i nauczyciele lubią Gowina. Robi wszystko aby podburzyć ich do strajku. Co się dziwić Gowin przeszedł już przez wszystkie partie i koalicje Jeszcze z ZNP nie był. Gowin chce Ukraińców na przywódców Polski, tego on naprawdę chce…? Ten facet jest jak V kolumna….Gowin to facet oderwany od rzeczywistości, wywalić tego peowskiego kreta i nieroba. Gowin to jest najsłabsze ogniwo Zjednoczonej Prawicy, nie wiem po co pan Kaczyński trzyma go w koalicji. Nie dość, że zrobił niezły chaos w szkolnictwie wyższym, to teraz zabiera się za kolejną dziedzinę. On nie jest dobrym ministrem. Jego konstytucja dla nauki to tylko przypudrowana ustawa Kudryckiej.
 • @Husky
  POKO krytykuje wyborców PiSu i określa ich ludźmi bez wykształcenia to znaczy, że elektorat PO i PSL musiał być upośledzony, skoro dwa razy zaufał złodziejom. Są tacy którzy nadal im wierzę. Naiwniaki. Afera hejterska POKO i Brejzy świeża sprawa zamiatana pod dywan jak wszystko w PO. Gdzie jest 300 mln które PO i PSL wydało na energie atomową? Kolesie PO i PSL mają piękne domy i auta z kasy POLSKI, Polaków. POKO chce rozliczyć PiS to niech zaczną od siebie. Niech wyjaśnią Polakom dlaczego tak nieudolnie rządzili i dlaczego tak się wzbogacili jako partia rządząca? Nawet nie przeprosili za 8 lat kradzieży.
 • Schetyna w pieczarze, czyli o nominacji Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jest to już druga w historii PO taka zamiana
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY180OTEzMC9wLzIwMTkvMDkvMTAvODI1LzQ4Mi8yZTE2Nzg4MWNkNTQ0MGY3OTRlMjBmYmZmZDIwZGNlZC5wbmc=.png

  Zamiana Schetyny na Kidawę-Błońską jest zaskakująca, ale umotywowana opinią izraelskiej firmy doradczej. Jest to już druga w historii PO taka zamiana. Dziewięć lat wcześniej Tusk ogłaszał „swoją” decyzję o rezygnacji z ubiegania się o urząd prezydenta, oddając to stanowisko Komorowskiemu. Miał przy tym minę małego chłopca któremu odebrano ulubiony samochodzik. Tyrady o „strażniku żyrandola” świadczą że rozpacz Tuska była rzeczywista. Tusk był zrozpaczony, Schetyna ponoć szalał z wściekłości, ale „ruki po szwam”, obaj polecenie wykonali. Kto wydał polecenie to problem nie tylko zwolenników PO, to problem całej Polski, a może nie tylko Polski? Pierwsza roszada przeszła gładko. Jeżeli kazali wymienić Tuska na Komorowskiego, to OK, popieramy. Tym bardziej że Tusk wkrótce został nagrodzony „królestwem Europy”. Czy druga roszada przejdzie równie bez refleksji? Schetyna nie zostanie bowiem tak wspaniałej nagrody jak Tusk, a więc rezygnacja z szefa rządu nie będzie korzystną manipulacją, lecz upokarzającym cofnięciem. Pierwszym cofnięciem PO. Dotychczas PO nie cofało się. Gdy przegrywało wybory, wrzeszczało, tarzało się po asfalcie, tupało, podpalało i oblewało farbą lokale, marzyło że zmusi sądy do ferowania podyktowanych wyroków, a przeciwników - do skakania z okien. Chociaż wychodził z tego co najwyżej „ciamajdan”, elektorat odbierał to jako pokaz rzeczywistej siły i gwarancję bezkarności. Zamiana Schetyny na Kidawę-Błońską jest sugestią odejścia od totalnej linii politycznej. Jak na to zareaguje elektorat? Poszukać można w historii. „Przełom” 1956 r. został skomentowany: „Stalin zarobić nie dał, ale dał ukraść, a Gomułka ani zarobić ani ukraść nie da”. Po 1968 r., gdy Włoska Partia Komunistyczna programowo zrezygnowała z totalitarnej linii politycznej, czyli walki o „Dyktaturę Proletariatu”, straciła 2/3 członków. Okazało się, że komuniści stanowili tylko 1/3 członków partii, a 2/3 to byli drobni „kapitaliści” i rolnicy przerażeni przyszłą nacjonalizacją i kołchozami, którzy na wszelki wypadek chcieli się wrogom podlizać. Gdy WPK zrezygnowała z terroru, podlizywanie się straciło sens, poparcie spadło trzykrotnie. Te przykłady wskazują że koszty odejścia od programu totalitarnego i propagandy terroru mogą być znaczne. PO wprawdzie nigdy w oficjalnym programie nie deklarowała totalitaryzmu czy terroru, jednak elektorat, słysząc od prominentnych liderów partii zapowiedzi „dorżniemy watahę”, „będą skakać z okien”, „strząśniemy szarańczę” i „wszyscy będą siedzieć”, miał pełne prawo uznać te zapowiedzi za rzeczywisty program. Trudno też przypuszczać, by elektorat nie skojarzył podobieństwa „totalnej opozycji” do „wojny totalnej” z przed 80 lat. Było się czego bać? Było się komu na wszelki wypadek podlizywać? Było.

  Andrzej Gwiazda
  https://wpolityce.pl/polityka/463196-schetyna-w-pieczarze

  Ps...Co za piękne dziąsła! Szczerzy te sztuczne, niedorobione kły bardziej niż gamoń Schetyna. Ta sztuczna szczęka to fuszerka...A to zdjęcie nie rzeczywiste, w rzeczywistości jest to stare, pomarszczone babsko/pudło. Może ktoś jej wreszcie powie, że samo świecenie siekaczami to jednak za mało aby być premierem, oops, premierzycą? Czy to ma być „koń pociągowy” Koalicji Obywatelskiej? No to będzie ciekawie 13 października, wtedy koń się uśmieje!
 • Jakaś odpowiedź na hattrick Kaczyńskiego? Kidawa-Błońska obraża wyborców PiS
  https://niezalezna.pl/287588-jakas-odpowiedz-na-hattrick-kaczynskiego-kidawa-blonska-obraza-wyborcow-pis
 • @kula Lis 68 09:57:51
  Nie dyskutuj z głupim, bo podzielisz jego poglądy!!!
 • @sasiad84 17:23:17
  Jak chesz być blogerem i komentować, to najpierw wróć do szkoły podstawowej i naucz się poprawnie pisać!!!

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej