Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
1018 postów 31689 komentarzy

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Kolejny bolesny cios.....w lewactwo?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stany Zjednoczone poparły prawicowy zamach stanu przeciwko demokratycznie wybranemu socjalistycznemu prezydentowi Boliwii Evo Moralesowi informuje ....Rosyjska Agencja Prasowa TASS

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Waszyngtonu można się spodziewać ustanowienia w Boliwii brutalnych prawicowych rządów.Obalony został długoletni prezydent Boliwii Evo Morales, któremu częściowo udało się wydobyć kraj z jankeskiego jarzma i uczynić bardziej suwerennym.

Prezydenci Kuby, Wenezueli i Argentynymurem stanęli w obronie Moralesa, niedzielne wydarzenia nazwali "zamachem stanu".

Wspierana przez USA brutalna, elitarna, bogata prawicowa opozycja obaliła prezydenta Boliwii po podobnych zamachach USA przeciwko Chávezowi Wenezueli (2002) i Zelayi Hondurasa (2009) oraz nieudanej próbie przeciwko Ortega Nikaragui (2018) Jakikolwiek niezależny lewicowy przywódca Ameryki Łacińskiej jest ukierunkowany na zatracenie

 


Gwałtowne zamachy stanu USA wymierzone były w każdego postępowego, wybranego lidera z tego zdjęcia.

Amerykańska lewicowa dziennikarka, która współpracuje z wenezuelską stacją TV TeleSur napisała na portalu społecznościowym Twitter, że zwycięstwo Moralesa w ostatnich wyborach było oczywiste, a on jest ofiarą „pełnego przemocy, faszystowskiego zamachu stanu”

@AbbyMartin
After clearly winning another term, Morales is forced out by a violent fascist coup. This is a horrible blow to democracy and leftist movements across Latin America. The world must stand in solidarity with the people in Bolivia who will suffer greatly as a result

Były prezydent Boliwii Evo Morales przybył do Meksyku, mówiąc, że poprosił o azyl, ponieważ jego życiu groziło niebezpieczeństwo.

Morales zrezygnował w niedzielę po tygodniach protestów w związku ze spornym wynikiem wyborów prezydenckich.

 

 

Morales, przemawiając na międzynarodowym lotnisku w Meksyku, ślubował kontynuować polityczną „walkę”

 

Źródła :

https://www.bbc.co.uk/news/world-latin-america-50397922

twitter

 

KOMENTARZE

 • Rozumiem
  Że Boliwia ma jakieś bogactwa naturalne, więc był,, prawicowy przewrót,,? A może rejon trzeba przejąć? A czy czasem Chińczycy nie wchodzili do Boliwii? No coś musi być na rzeczy, skoro koniokrady chcą,, pomóc.
 • @zbig71 22:06:52
  Pewnie im chodzi o plantację koki prezydenta Boliwii
 • @Husky 22:11:11
  No tak jeszcze dragi. W końcu afgańska hera może nie wystarczyć, poza tym dobrze rozszerzyć asortyment.
 • Czcigodny CIApku;
  Przepraszam, czy chodzi o to samo lewactwo, które implementuje nam gender, przymus szczepień i globalne ocieplenie; bo ja się już gubię? :-)
 • @Nibiru 22:35:57
  I ja się już gubie
  Ale prawie to samo

  8-))))))
 • Ciekawe czy Trumpa wtajemniczyli w tę operację;
  Wcale bym się nie zdziwił gdyby USA zajęły zbrojnie Boliwię, która jest bardzo ważna ze względów strategicznych, gdyż leży psim swędem na przecięciu ważnych szlaków komunikacyjnych: z Andromedy do Oriona i z Koziorożca do Małego Psa :-)
 • @Nibiru 22:58:07
  Ciekawe

  Mam tam wtyki zapytam
  8-)))))
 • @Husky 23:06:06
  Pytaj, tylko nie powołuj się na mój komentarz na Neonie 24, gdyż nie chcę mieć kłopotów przy przekraczaniu wszelkich granic :-)
 • @Nibiru 23:23:26
  ok.
 • musiał odejść
  bo nie palił chałnuki
 • @Husky 23:34:18
  Trochę cię Nibiru potresował. Trochę mało i może być cofka.

  A tak z ciekawości: tę rybę to dostajesz tylko od PiS-u, czy i podkarmia cię to lewactwo z USA, które tak gloryfikujesz?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:25:14
  Niech Szanowny uczy się od Huskego, on już czuje pismo nosem i szuka alternatywy dla magdalenkowej hołoty. Gdzieś trzeba pracować, nie?
 • @Krzysztof J. Wojtas 07:25:14
  fish and chips to jest to !!!!
  pzdr.
 • Akurat w tamtym regionie
  tzw. prawica popiera LGBT i tego typu wynalazki.Nie ma się z czego cieszyć. Imperium zła przegrywa na Bliskim Wschodzie, Chony wytrzymują ich napór, naciska więc bliżej słabsze państwa. Czyżby wracali do poziomu mocarstwa regionalnego?Zresztą, w Wenezueli sie nie udało. Obalili więc ledwo piśmiennego Indianina. Cóz, Jankesi od początku historii niszczyli Indian. To ludobójcze imperium jednak się cofa.
 • @zbig71 22:06:52
  Tam chyba srebro i cyna.Ewentualnie chodzi o osaczanie innych krajów.Dostają w tyłek w Azji, to próbują bliżej.
 • @Husky 22:11:11
  Koka to tradycyjna roślina. Amerykanie zaś chcą aby każdy żarł szmelc wyprodukowany przez ichnie korporacje
 • @Jwu 10:37:34
  Polski wywiad zrobił już swoje w sprawie ekstradycji Mazura . Teraz wszystko zależy od wymiaru sprawiedliwości amerykańskiego, na co nie mamy wpływu - powiedział premier Jarosław Kaczyński w Elizówce k. Lublina pytany o perspektywę ekstradycji Mazura.

  https://wiadomosci.wp.pl/premier-ekstradycja-mazura-zalezy-od-usa-6031714045842049a
 • @Wican 13:46:50
  Lit. Ten od baterii. Drugie na świecie złoża tego metalu.
  Luis Fernando Camacho, jeden z najważniejszych wichrzycieli-kierowników przeprowadzonego w Boliwii zamachu stanu i odsunięcia od władzy socjalisty Evo Moralesa, jest prawicowym ekstremistą i religijnym fanatykiem. Jego majątek liczy się w milionach, a działalność dywersyjną w Ameryce Łacińskiej dla Stanów Zjednoczonych polityk ten prowadzi od dawna.
  Camacho jest nie tylko ważnym dyrygentem zamachu stanu, ale również bezpośrednim prowodyrem niektórych brutalnych akcji. Dziś wiadomo już np., że to właśnie ten człowiek kierował akcją wandalizacji i plądrowania rezydencji Moralesa. Po tym jak osiągnięto już dostateczny poziom dewastacji, Camacho pochylił głowę nad prezydencką pieczęcią i wydeklamował obłąkańczą przysięgę „powrotu Boga do pałacu” i obietnicę „oczyszczenia kraju” z dziedzictwa kulturowego rdzennej ludności. „Pachamama nigdy nie wróci do pałacu” – miał powiedzieć, odnosząc się do tzw. Matki Andów. „Boliwia należy do Chrystusa” – zapowiadał z „Biblią” w ręku. (Źródło: Strajk.eu)
  To tak, jakby ktoś myślał, że było to niezadowolenie społeczeństwa.
 • @SZS 19:25:17
  Jeanine Áñez obejmuje Prezydenturę w Boliwi


  Senator opozycji boliwijskiej Jeanine Áñez objął tymczasowe przewodnictwo w kraju Ameryki Południowej po rezygnacji Evo Moralesa.

  Pani Áñez powiedziała, że ​​jest to zgodne z konstytucją i obiecała wkrótce przeprowadzić wybory prezydenckie.

  Jej nominacja została zatwierdzona przez Sąd Konstytucyjny w Boliwii.

  https://ichef.bbci.co.uk/news/660/cpsprodpb/12754/production/_109640657_anez.jpg

  Senatorowie z partii pana Moralesa zbojkotowali sesję, a były prezydent nazwał panią Áñez „prawicowym senatorem morderców zamachu stanu”.

  Morales starał się o azyl w Meksyku, argumentując, że jego życiu grozi niebezpieczeństwo.

  Zrezygnował on w niedzielę po tygodniach protestów w związku ze sfałszowanym wynikiem wyborów prezydenckich. Powiedział, że został zmuszony do ustąpienia, ale zrobił to „aby nie było już rozlewu krwi”.

OSTATNIE POSTY

więcej
 • MEDIA

  Kto chcę psa uderzyć, ten kij zawsze znajdzie.

  Do ostatnie chwili zastanawiałem się czy jest sens jeszcze cokolwiek napisać skoro tak jak już wczoraj, tak i dziś widać że wyrok zapadł.Został zatwierdzony czytaj więcej

 • POLITYKA - ŚWIAT

  Brexit Day

  Zapamiętajmy to: Nigel Farage mówiący o Brexit był wyśmiewany przez wiele lat. Tymczasem przez ponad 20 lat antyunijnej kampanii przekonał do siebie miliony Brytyjczyków. Potrzeba solidnej narracji, która pozwoli przekonać miliony Polaków na Polexit czytaj więcej

 • POLITYKA - POLSKA

  Bosak "atakuje" Turskiego

  Czas mija, młodzi ludzie nie rozumieją co znaczy, że ktoś był prominentną postacią w PZPR. Chyba czas zacząć mówić i pisać wprost, że byli to ludzie którzy kolaborowali z okupantem sowieckim przeciwko wolnej Polsce. Tacy czerwoni volksdeutsche czytaj więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

ULUBIENI AUTORZY

więcej