Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
981 postów 30734 komentarze

Tylko prawda

Husky - Zoologiczny antykomunista , mając do wyboru AK i NSZ wybrałbym NSZ przy całym szacunku do AK. UB-ekom i ich potomkom wstęp wzbroniony.

Erdogan w Białym Domu.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ostatnia ofensywa Turcji na kluczowego sojusznika USA w Syrii nie powstrzymała prezydenta Trumpa od uhonorowania prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana wizytą w Białym Domu

Trump i Erdogan w Biurze Owalnym

 

Wizyta ta  ma miejsce zaledwie miesiąc po rozpoczęciu przez Turcję ofensywy wojskowej przeciwko siłom kurdyjskim w północno-wschodniej Syrii.

Kurdyjscy seperatysci są postrzegani przez Turcję jako odgałęzienie zbrojnej Partii Robotniczej Kurdystanu (PKK), uważanej przez Ankarę i kilka państw zachodnich za organizację „terrorystyczną”, której kampania na rzecz autonomii zabiła dziesiątki tysięcy ludzi w ciągu ostatnich dziesięcioleci.

Operacja nastąpiła w wyniku porozumienia między Erdoganem a Trumpem, po którym prezydent USA ogłosił, że wycofuje wojska z tego obszaru.

Wycofanie rozgniewało amerykańskich demokratów i republikanów, którzy widzieli ten ruch jako porzucenie Kurdów, którzy byli jednym z głównych sojuszników USA w walce z Islamskim Państwem Iraku i Lewantem ( ISIL lub ISIS).

Trump wydaje się być jedynym przyjacielem Turcji w Stanach Zjednoczonych, ponieważ Kongres i niektórzy wyżsi urzędnicy w administracji USA podejmują działania (lub próbują podjąć działania) przeciwko Ankarze

Dziś istotnym czynnikiem drażniącym w stosunkach USA-Turcja jest decyzja Erdogana o zakupie systemów obrony przeciwrakietowej S-400 z Rosji. USA odpowiedziały zawieszeniem Turcji w programie zaawansowanych myśliwców F-35 na początku tego roku, ale jak dotąd nie wprowadziły sankcji karnych za ten ruch.

Wyżsi urzędnicy administracji Trumpa powiedzieli dziennikarzom w Białym Domu we wtorek, że prezydent jest zaangażowany w pełne i szczere rozmowy na temat Syrii i zakupów S-400. Według urzędników Trump planuję przedyskutować zakup przez Turcję systemu obrony S-400 od Rosji.

W przeddzień rozpoczęcia tureckiej operacji wojskowej w zeszłym miesiącu Trump wysłał list do Erdogana, wzywając do powściągliwości w Syrii i mówiąc: „nie bądź głupcem” i grożąc zniszczeniem tureckiej gospodarki. Erdogan podobno wrzucił list do kosza, nazywając go naruszeniem „uprzejmości dyplomatycznej i politycznej” i powiedział, że „nie zapomni tego braku szacunku”.

Ale turecki prezydent dodał, że pomimo listu „nasza wzajemna miłość i szacunek” utrzymają bardzo dobre Jego relacje z Trumpem.i USA.Z kolei Trump, grożąc „zatarciem” tureckiej gospodarki, wielokrotnie komplementował Erdogana, nazywając go „przyjacielem” i „silnym człowiekiem”.

 

 

Jednak unikniecie amerykańskich sankcji może być trudne, biorąc pod uwagę to, co dzieje się już w Kongresie USA.Pod koniec ubiegłego miesiąca Izba w przeważającej mierze zatwierdziła sankcje ekonomiczne, które pociągnęłyby za sobą obowiązkowe kary dla Ankary za zakup systemów S-400 i nakazały, między innymi, dochodzenie USA w sprawie finansów osobistych Erdogana.

W tym samym czasie Izba przyjęła również rezolucję formalnie uznającą zabójstwa Ormian na początku XX wieku przez Turków osmańskich za „ludobójstwo”, które to Turcja gwałtownie odrzuciła.

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie:  @Husky
Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick'a autora tłumaczeń i wskazaniem adresu tekstu źródłowego) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych.
8-))))))

Źródła :
https://www.aljazeera.com/news/2019/11/
https://fedium.com/AJEnglish
https://www.cbsnews.com/news/trump-erdogan-meeting

 

KOMENTARZE

 • @Husky
  https://static.polityka.pl/_resource/res/path/4e/5d/4e5db018-8dcf-4fab-8bf5-750e8caf1e5d_f1400x900 No to się narobiło . Dla winnych rzezi Ormian należy wstać i przyjąć stojąc . Dla gamonia i niedojdy wstawać nie musi . Bida Husky . Howgh :)))))
 • zbieg okoliczności ???
  Święto Dziękczynienia będzie w USA 28 listopada i Trump zamówił wcześniej Turkey (indyka) aby go odpowiednio zapeklować :-)
 • @Nibiru 21:58:53
  No a jak pragmatyk sobie obejrzał podchody niedorobionych to mamy takie efekty .Salut :))) https://www.defence24.pl/s-400-wyladowaly-w-turcji-foto
 • @Repsol 22:12:00
  Fałsz ,cynizm,obłuda czyli 3w1
  To kiedy ten Erdogan jest taki wspaniały?
  Wtedy jak morduje Kurdow, czy wtedy jak kupuję s-400
  Przestań się Reposlu ośmieszać bo są tu lepsi od tych "zagadnień"
  8-))))))
  pzdr.
 • @Repsol 22:12:00
  Ja też bym kupił broń wroga aby w detalach poznać jej słabości i zrobić 100% pewną antybroń. Potem można ją użyć do prowokacji :-)
  Salut Amigo, Ave Maria Rokita
 • @Nibiru 22:22:05
  Tak samo jak Turek do kacapów strzelał że samolot im zestrzelili .Kody do samolotów i uzbrojenia gdzie ? . No i Erdogan się wk...ł . Temat nie dla tego portalu . Salut . :)))))
 • @Repsol 22:28:15
  cyt,: "Kody do samolotów i uzbrojenia gdzie ?"

  Czytelnik pyta, redakcja odpowiada:

  Jakto gdzie, na darknecie, płatne w bitcoins :-)
 • @Husky 22:17:27
  Masz rację , bez kozery powiem 500 . Duda przecież mógł tam uklęknąć i nikt nie widziałby tego jełopy w nakazanej pozycji . Salut . :))))) https://www.youtube.com/watch?v=cf57H8qwq04
 • @Nibiru 22:32:02
  Niestety nie .Sprawdziłem .
 • @Repsol 22:35:24
  Na poniższej niemieckiej witrynie więcej na temat dealu S-400.
  Zespół redakcyjny wygląda wiarygodnie i cholernie poważnie :-)

  https://www.monch.com/mpg/news/missile-defence/4427-s-400.html
 • No widzisz PiSku...
  Prezydentowi zdechłego imperium nie zostało już nic innego jak podlizywać się szefowi pohańcow.
  Chciał też ugościć naczelnego Persa ale ten go olał...:))
  Jak tu żyć pisku, jak żyć?...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:51:18
  Kiedy ten upadek?
  Doczekam się wreszcie
  ps.
  prędzej doczekam sie odcinka nr.126
 • @Nibiru 22:49:58
  Jaka niemiecka ich już przerabialiśmy od 1939 roku . Zapomniałeś kto tych niemieckich ludobójców chce czytać ? . Ps . Ludobójstwo niemieckie przed A.Hitlerem . Salut . : https://superhistoria.pl/pierwsza-wojna-swiatowa/27862/Pierwsze-niemieckie-obozy-koncentracyjne-powstaly-w-Afryce-Potomkowie-ofiar-chca-zadoscuczynienia.html
 • @Husky 22:58:36
  Odcinek nr 136 to już będzie klepsydra :)))
  Słyszałem ostatnio, że "śmieszny" Kim też olał Trampka. I jak on chce wybory wygrać?...
  Na szczęście ma maliniaka, który zawsze mu łaskę zrobi.
 • @Husky 22:58:36
  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRrw9Kj2p3hQ8SMIVTFT6kmsEu-XHL0uTAqZly3Q5OpFqxXd6mZ&s Daj sobie już spokój . :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:07:55
  Stojąc jak zwykle .Salute . :)
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 22:51:18
  //Prezydentowi zdechłego imperium nie zostało już nic innego jak podlizywać się szefowi pohańcow//
  https://twitter.com/dpa
  Agencja DPA:
  Głównym tematem bezpośredniej rozmowy Prezydenta USA D.Trumpa z prezydentem Turcji Recep Erdoganem to sytuacja w Syrii oraz realizacja zawartego kontraktu na zakup myśliwca F-35. Kolejnym tematem to sytuacja uchodźców z Syrii.Rozmowy były szczere i owocne.  No tak ten Trump sie musi podlizywac !!!!!!
 • @Repsol 23:05:37
  Ja tam wybiórczo nie ograniczam się bynajmniej do ludobójców niemieckich. Na równi z nimi traktuję też ludobójców rosyjskich, ukraińskich i żydowskich. Taki jestem konsekwentny :-)
 • @Husky 23:14:29
  No właśnie, to boli Trampka. A że Erdogan zaszczycił go swoją wizytą? Widać równy gość jest :) Nie to co Trampek, obiecał pisiorom, że do Polski wpadnie a tu doopa...

  Odpuść pisku... Ja wiem że tak musisz ale nie osmieszaj się więcej jak trzeba :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 23:28:00
  Co ma boleć Trumpka to że płaszczy się Erdogan by mu jednak samoloty sprzedali.
  Kto tu robi za kretyna, morderca Kurdow
 • @Husky 23:34:31
  Za idiotę robi Trampek. Trzeba być ślepym żeby nie widzieć.
  F-35? Wszyscy ten złom mają w doopie a Erdogan znalazł pretekst, żeby się wymiksować z tego haraczu dla ropokradow. Teraz podobno rozmawia ze Szwedami. Jakiegoś Saaba chce kupić albo inną Scanię...:))
 • @Husky 23:34:31
  PS. Idę spać a ty wyj :)))
 • "Erdogan w Białym Domu."
  ------------
  Mamy do czynienia z ogrywaniem Arabów w starym stylu - czyli z Rosją jako równoprawnym graczem przy stole. Jednocześnie poderwanie Rosji z ławki rezerwowych przez światowy, czarci pomiot - w konsekwencji czego Rosja zaistniała zbrojnie w tamtym rejonie - to koniec świata jednobiegunowego. Oczywiście grandziarze zza wielkiej wody tę robotę spartolili - ponieważ wycofać się z tamtego rejonu mieli wcześniej i z większym przytupem - tak by nie pozostawiać wrażenia, że Kurdów oddaje się na pastwę Turcji - więc się ich ostentacyjnie zdradza. Oczywiście mogę się mylić - bo wszystko dokładnie ukartowano tak - aby Kurdów przekonać, że USA nie można wierzyć - za to Rosji należy wierzyć jak najbardziej.
  Wniosek?
  Gdzie diabeł nie może - tam nie tyle babę - co Rosję pośle.
 • @demonkracja 08:20:30
  Ten od wielu lat idol tutejszych blogerów Erdogan to spoko gość czy tylko zwykły morderca
  Bo nie ogarniam już tego
 • @Husky 08:34:37
  Erdogan zabił dużo mniej ludzi niż sam Trampek a jednak bijesz mu pokłony. Jak to się nazywa? Hipokryzja?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:53:28
  To jednak Erdogan juz jest be
 • @Husky 08:34:37
  --------------
  Ten od wielu lat idol tutejszych blogerów Erdogan to spoko gość czy tylko zwykły morderca"
  --------------
  Turcją już od dawna wywija czarci pomiot z taka samą swobodą jak wywija on USA czy Rosją czy UE - o atrapie Polski nie wspominając. W tzw. demonkraturze ludzie, których stawia się na świeczniku - są tylko dekoracją tej, tzw. demonkratury - bardziej lub mniej udaną. Dekoracja może być potulna jak baranek albo agresywna - strach budząca - w zależności od potrzeb - od rodzaju wykonywanego zadania w danym czasie.
  Wniosek?
  Siłę (mroczną siłę) danego kraju reprezentuje siła V kolumny czarciego pomiotu rezydująca w danym kraju i jej powiązania z innymi V kolumnami czarciego pomiotu rozsianymi po świecie - a nie dekoracja tzw. demonkratury w osobie choćby Trump'a, Putina czy Erdogana.
 • @demonkracja 09:11:48
  Erdogan to turecki żyd
  Wszyscy to dawno już wiedzą, ale że i Putin?
 • @Husky 08:56:13
  Nic takiego nie powiedziałem.
 • @Husky 09:16:02
  ----------------
  "Erdogan to turecki żyd
  Wszyscy to dawno już wiedzą, ale że i Putin?
  ----------------
  Skoro Putin już tyle lat zajmuje najwyższy świecznik w Rosji - to znaczy, że ichnia V kolumna czarciego pomiotu - nie ma do niego zastrzeżeń.
  Ponadto u Hitlera to Hermann Goering decydował - kto jest Żymianinem a kto nim nie jest - chociażby nos takiego kandydata na nie Żymianina przypominał klucz od synagogi.


  -
 • Turcja
  Nie pucowała się USA. Zwyczajnie jak niepodległy kraj realizowała to co uważała za swój narodowy interes. Jankesi to rozumieją i dalej sankcje utrzymują
 • @demonkracja 09:54:10
  //Ponadto u Hitlera to Hermann Goering decydował - kto jest Żymianinem a kto nim nie jest //


  U nas dzis i teraz decydujace zdanie maja WPS-y
  I tego sie trzymajmy

  8-))))
 • @
  Czytanie tekstów (wpisów i komentarzy) niektórych blogerów będzie droższe, nie uwierzę że czytacie to na trzeźwo.
  UWAGA!!!!!
  Od nowego roku wyższa akcyza na papierosy i alkohol !!!!!!!

  8-)))))))
 • @Husky 15:33:48
  Ormianie więcej zarobią, zmienią swe wysłużone dryndy marki BMW na droższe, lepsze modele, a wysłużone TTtki na coś automatycznego. ((((((( :
 • @Oracz 15:41:07
  Rzucam wszystko !
  PiS nie będzie mnie skubał !
 • @Husky 15:45:37
  Pozostaniesz skubańcem do samiuśkiego końca. Mam takie przeczucie.
 • @Oracz 15:49:50
  Wzorcem dla mnie jestes ty.
  To dobrze?
 • @Husky 15:53:21
  Oczywiście że to niedobrze. Skoro deklarujesz wiarę u Jana Pawła+, może zaiteresujesz się tym wszystkim z Biblii co jest na cenzurowanym?

  +Nie Woronicza rzecz jasna, tylko tutejszego kapłana - kapelana Neon24.
 • @Oracz 15:56:17
  Kosiura?
 • @
  Lechu jak pojechał do Hameryki, to zupełnie inny człowiek.
  - Inny model koszulki, inny zaczes, bez gogli .
  Po prostu klasa

  https://pbs.twimg.com/media/EJVyHXjXsAETRW6?format=jpg&name=small
 • @Husky 18:01:15
  Amerykański senator zablokował rezolucję w sprawie formalnego uznania masowego zabijania Ormian przez Turków osmańskich podczas pierwszej wojny światowej jako ludobójstwo.Sprzeciw Grahama pojawił się kilka godzin po tym, jak wziął udział w spotkaniu z prezydentem USA Donaldem Trumpem i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem.

  Głosowanie w tej sprawie zostało uznane przez Turcję za wysoce kontrowersyjne.

  Aby stać się oficjalną polityką, rezolucja musiała zostać zatwierdzona przez obie izby Kongresu, a następnie podpisana przez prezydenta.


  https://ichef.bbci.co.uk/news/624/cpsprodpb/FEDE/production/_109664256_graham.jpg
  Graham (pierwszy z lewej) powiedział, że sprzeciwia się „nie z powodu przeszłości, ale z powodu przyszłości”.

  Graham zablokował rezolucję w środę, kiedy dotarł do Senatu. Zgodnie z zasadami Senatu jeden senator może zablokować dowolne rozwiązanie.

  „Właśnie spotkałem się z prezydentem Erdoganem i prezydentem Trumpem na temat problemów, jakie napotykamy w Syrii w wyniku najazdu wojskowego przez Turcję. Mam nadzieję, że Turcja i Armenia będą w stanie poradzić sobie z tym problemem” - powiedział na posiedzeniu Senatu.

  Graham jest zagorzałym sojusznikiem prezydenta Trumpa, ale głośno skrytykował swoją administrację za wycofanie wojsk z północno-wschodniej Syrii przed turecką operacją wojskową przeciwko siłom kurdyjskim.

  Panuje powszechna zgoda, że ​​setki tysięcy Ormian zmarło, gdy Turcy osmańscy masowo deportowali ich ze wschodniej Anatolii na pustynię syryjską i gdzie indziej w latach 1915-16. Zostali zabici lub zmarli z głodu lub choroby.

  Całkowita liczba ormiańskich zabitych jest kwestionowana. Ormianie mówią, że 1,5 miliona zmarło. Republika Turcji szacuje łączną kwotę na 300 000. Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Badaczy Ludobójstwa (IAGS) liczba ofiar wyniosła „ponad milion”.
 • @Oracz 15:41:07
  Errata: O̶r̶m̶i̶a̶n̶i̶e̶ na Czeczeńcy
 • @Husky 23:14:29
  Rozmowy były szczere i OWOCNE.

  TIAA :)

  Obaj przywódcy starali się łagodzić napięcia i wypowiadać w pojednawczym tonie, choć nie udało im się uniknąć spornych kwestii. Najważniejszą pozostaje sprawa zakupu przez Turcję, która jest członkiem NATO, rosyjskiego systemu obrony powietrznej S-400. Donald Trump powiedział, że ten spór pozostaje nierozwiązany. Wyraził jedynie nadzieję, że w końcu uda się "wyjść z tej sytuacji". (http://www.tvn24.pl)

  OWOCNIE :)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej